Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arany Legelők

+17
Seishin
Simeon
Chakna
Hinari
Leonard
Mirika
The Gleam Eyes
Rinne
Tsujimoto Eiki
Glitch
Kayaba Akihiko
Silver
Kurokawa Yuuki
Halász Alex
Ozirisz
Strea
Cardinal
21 posters

7 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Ápr. 14 2020, 21:26

The member 'Seishin' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Simeon Hétf. Ápr. 27 2020, 20:18

És közösen ezt is leütötték!
- Kukorékolni, bizony! - vigyorgott az idomár és mivel nem volt más hátra, nagyot nyújtózott és már a következőkön járt az agya - Akkor, piknik? - kérdezte a két lányt, mire Tengerszem is elkezdett hevesen bólogatni - Először beugrunk egy cukrászdába és veszünk még sütiket, mert nálam nincs olyan sok... és fahéjasat is, bizony! - nézett rá Seishinre - Utána meg kiülünk a mezőre, a napsütésbe! Jó lesz? - nézett hol az egyik lányra, hol a másikra, ha pedig mindketten rábólintottak, Simeon már nyúlt is a kristálya után, hogy minél gyorsabban odajuthassanak a Sweet Dreamshez.
- A hölgyek mára a vendégeim - kacsintott aztán és amire csak rámutattak, mind kért belőlük. Persze alkalmas helyet hirtelen nem tudott, így az társaira maradt, de amikor már ott voltak, kiterítette a hatalmas, puha plédet és kirakosgatta az összes süteményt, ami csak a zacskóban pihent. Tengerszem pedig már hozzá is látott egy kakaóscsigához.
Simeon persze végigmesélte az egészet. Örült, hogy jó társaságra akadt és csak egyetlen dolgot hiányolt: Fuwát, amint a lány finoman hozzábújik, a csodálatos napcsíkok fényében.

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Chakna Szer. Ápr. 29 2020, 12:36

Mosolyogva mutattam Simeonéknak, hogy bátran, övék a terep.
Szomorkás mosollyal öleltem magamhoz Seit, amikor közölte, hogy ő is vigyázni akar rám.
- Nem veszíthetlek el téged is. - súgtam magam elé, igazából anélkül, hogy észrevettem volna, hogy kimondtam a gondolatomat. Elengedtem a hugocskámat, és hangosabban folytattam -  Nagyon vigyázz magadra rendben? Akkor megengedem, hogy te is vigyázz rám. - kócolta  össze kicsit a haját, és engedtem, hogy leüsse azt az utolsó kukorékoló disznókakast.
Nagyon jól csinálták, így hivatalosan is kitisztítottuk a kazamatát.
- Szép munka - pacsiztam le Simeonnal, simogattam meg Tengerszemet és öleltem magamhoz Seishint.
- Nagyszerű terv - bólintottam Simeon javaslatára, aztán pár pillanatig meglepve néztem rá, mikor kijelentette, hogy a vendégei vagyunk mára. Aztán szélesen elmosolyodtam, és Seire pillantva kommentáltam a dolgot.
- Látod Sei, ilyen egy igazi lovagias uriember - dicsértem meg a srácot, és kivételesen nem ellenkeztem semmit, hogy meghívjon. Reméltem, hogy ami már elkezdődni látszott a kazamatában, az a piknik alatt teljesen megvalósul, és Seishin megfeledkezik legalább egy kicsit a bánatáról.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1319
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Strea Szer. Ápr. 29 2020, 12:42


A kazamatát lezárom; a dupla event miatt dupla jutalom jár.

1. hullám, Bronzláda: 300 arany, 2x [T3] Különleges Erő Potion
2. hullám, Nincs láda
3. hullám, Bronzláda: 300 arany, 2x [T3] Energia Potion, Chaknának 2x3 db Kristálykő
Összesen: 162 Exp és 600 Arany

Zárnyitás:

Simeon (Zárnyitás: 2. szint): 1 db Bronzláda
150 arany és [T3] Szerencsés Ritmus Potion

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
Arany Legelők - Page 7 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Cardinal Kedd Aug. 25 2020, 22:12

Legelő ide vagy oda, ezek a szörnyek nem füvet esznek, hanem inkább titeket. Induljon a kaland~


Hinari (50.szint ) - HP:320 | F:92 | E:115 | K:60 | GY:212 (233) | S:82 | P:85 /epikus+legi van/
Makuda (11. szint) - HP:60 | F:34 | E:32 | K:19 | GY:28 (31) | S:15 | P:35
Takada (8. szint) - HP:45 | F:21 | E:15 | K:11 | GY:21 | S:5 | P:18


1. hullám
6x Pincérjerdeg - HP:30 | F:60 | E:7 | GY:41 | S:14 | P:0 (van láda)

2. hullám
9x Zombikutya - HP:80 | F:40 | E:6 | GY:31 | S:40 | P:0 (van láda)

3. hullám
2x Tarajos Vaddisznó - HP:100 | F: 40 | E:18 | GY:36 | S:12 | P:100
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Hinari Szer. Aug. 26 2020, 09:14


Régen fordult elő utoljára, hogy valaki jelentkezett az alapítvány programjára - talán pont Eru volt legutóbb, de az is majdnem egy fél éve már. Az emlék mosolyt csalt az arcomra, ahogy a teleportkapu előtt várakoztam és elnéztem a kékes fénnyel előbukkanó játékosokat. Makuda és Takada Hiroshi - Hoora nem tudott róluk jóformán semmit, így nyugodt szívvel jöttem el erre a kazamatázásra egyedül, attól függetlenül, hogy Al és a többiek óva intettek tőle. Ők máshova mentek most, de a két újoncnak túl sok lett volna még a tier négyes szörnyekkel való harc.
Levélben beszéltük meg a részleteket. Azért itt, és nem a kazamata bejáratánál találkoztunk, mert az odavezető út is a védett övezeten kívül van, a szintjük alapján pedig nem teljesen veszélytelen a terület. A céhbank menüjét pörgettem, néha-néha felpillantva a látóterem sarkában lévő órára és reméltem, hogy megtalálnak engem - ha már én nem tudtam pontosan, kiket is kell kiszúrnom a sokaságból.
- Szia, üdvözletem - köszöntem aztán nekik, ha úgy láttam, hozzám igyekeznek; a fiatal fiút tegezve, az idős urat pedig az illendőség szerint magázva le - Hinari vagyok - tettem aztán hozzá és amíg előttem volt a panel nyitottam meg két másikat is.
- Összeállítottam egy-egy szettet kölcsönbe, a harc erejéig - mosolyogtam rájuk, közben gyorsan felmérve, hogy milyen itemek is vannak rajtuk - A céhem tulajdona, de most nincs rájuk szüksége senkinek - magyaráztam és ha nem ellenkeztek, úgy leokéztam a két csereablakot és ezzel a tárgyak át is kerültek hozzájuk. Makudának már tier kettes, lévén elérte a kellő szintet, az úrnak pedig tier egyes.

Elindultunk. Övemen megcsillant a katana markolata, ahogy keresztülvágtunk a téren, a városból kiérve pedig pár gombnyomással felszerelkeztem; azelőtt a kardomon kívül csupán egy bő kék szoknyát viseltem fehér blúzzal és hozzájuk illő cipővel.
- Érdemes innentől felkészülten haladni tovább, de szólok, ha mobok vannak a közelben - ajánlottam, egyelőre azonban nem húztam elő a fegyverem a tokjából; nem volt még rá szükség - Mostanában csatlakoztatok a játékhoz, vagy már régóta itt vagytok? - dobtam fel egy olyan témát, ami valószínűleg nem túl személyes, de nem is túl általános és egyébként tényleg érdekelt is. Ennyi év után kevesen vannak alacsony szinten itt, Aincradban: azok vagy nem kívántak harcolni eddig, vagy későn ébredtek, vagy most döntöttek úgy, hogy belogolnak a játékba... ki tudja, talán valamely csoport nyomására, akiknek mindez csupáncsak egy kísérlet.


Jártasságok a lopakodás-rejtőzésen kívül aktívak.

átadott itemek:

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Aug. 29 2020, 17:37


A megbeszélt helyre érve körbe néz, majd tekintete megállapodik egy hölgyön, aki mintha ismerősnek tűnne. Talán a céh boltja környékén láthatta, vagy az alapítvány irodájánál? Próbál visszaemlékezni, de végül egy vállrándítással túl teszi magát a dolgon. ~Nem lenne jó, már az elején kocsonyásra erőltetni az agyamat~ érvel magában.
A hölgyhöz lépve, az illendően köszönti, mire az öreg enyhén meghajol;
– Takada Hiroshi! – mondja egyszerűen, majd végig hallgatja a felszerelésről kapott információkat. Az elfogad gomb megnyomását követően, mindjárt meg is keresi inventoryjában a holmikat, és néhány igen válaszra történő rábökéssel fel is szereli magára. Majd a mosolyt viszonozva, hozzá teszi – Igyekszem vigyázni rájuk, és épségben visszaszolgáltatom a végén. – mondja, de gondolatban azért hozzáfűzi ~és reméljük, nem a hullámról, kell lefejtenie…~. Cinizmusa és ingadozó kedélyállapota a sorozatos kudarcnak köszönhetően tért vissza, mivel mostanában semmi sem alakult úgy, ahogy eltervezte.

Elindulásukat követően Takada kissé furcsállotta, hogy Hinari blúzban és szoknyában indul el, mivel ő még az alvás kedvéért sem veti le a ’páncélját’.  ~Ennyire magabiztos lenne a kisasszony~ gondolja, de mikor kiérnek a városból minden világossá válik. A felkészülésre vonatkozó tanács úgy gondolja rá nem vonatkozik. A harcművész nem igazán szokott megválni még rövid időre sem felszerelésétől. Túlságosan is sebezhetőnek tartja magát ahhoz, hogy akár még a védett övezeten belül is, gyengítsen a védelmén akár csak egy hajszálnyit is.

A játékhoz való csatlakozással kapcsolatos kérdésen, először eltöprengett ~vajon mi az, amit még elmondhatok, a saját magam kompromittálása nélkül?~ Végül úgy döntött, hogy elég felületes az ismeretségük ahhoz, még akkor is, ha most az életét bízta rá a hölgyre, hogy akár csak a legalapvetőbb szintig is beavassa őt.
– Csak most csatlakoztam. – zárta rövidre a kérdést.


Bekapcsolom az észlelés és a keresés jártasságaim.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Makuda Hétf. Aug. 31 2020, 10:37

Ahogy Takadával együtt haladtunk a Hinarival megbeszélt találkozó ponton, megláttuk az üzenet íróját is. Amikor a Justice League céhboltban jártam akkor láttam először de nem tudtam, hogy ő Hinari.
-Örvendek a találkozásnak. A nevem Makuda. -Nyújtottam ki a kezemet, de rá jöttem, hogy itt nem ez a szokás, ezért visszahúztam és meghajoltam -Bocsánat még mindig szokom a kultúrát annak ellenére, hogy már egy pár éve itt élek. A bemutatkozást követően elfogadom a cserét és fel nyitom az inventorymat, hogy mi mindent kaptam. Tekintve, hogy nem túl sok minden volt. Viszont a csere után meglepődtem mennyi felszerelést kaptam, teljesen ledöbbentem. El is kezdtem a felszerelkezést. "Még jó, hogy nem kell félre vonulni."
-Minden felszerelést vissza fogok adni. -Jelentem ki

Ahogy elindultunk, igaz kicsit késve de feltűnt Hinari lenge öltözete. "Nem igazán tartok attól, hogy bármi baja essen. Elég magabiztos és tapasztaltnak tűnik." Míg ezen gondolkodtam eszembe jutott Eru. Mivel ő is a Justice League céhhez tartozik. "Gondolom Hinari lenne a céh vezér. Nem kis céh ha mindenhol ott vannak. És ki tudja, hogy még hány tagját láttam." Itt már egy kicsit gondolkodtam azon, hogy csatlakozzak majd egy céhhez, de a szintem az meg sem közelíti a frontharcosokét. Közben válaszoltam Hinari kérdésére.
-Én is-is szinten vagyok. -Tarok kis szünetet -Nyolc évvel ezelőtt csatlakoztam be a játékba de egy váratlan hiba miatt nem engedett be a játék. Szóval, ha úgy nézzük akkor csak két hónapja játszom a játékkal. -Zárom a mondandóm.

Nem bírtam tovább muszájnak éreztem meg kérdezni a JL beli rangját.
-Tudom nem ide illő kérdés, és nem is muszáj rá válaszolni. -Kezdem a mondandóm -Látom, hogy a Justice Leaguehez tartozol. Ismerjük Erut vele vittük végig az első kazamatánkat. Megkérdezhetem, hogy milyen rangot töltesz be?


/minden jártasságomat bekapcsolom/

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Hinari Hétf. Aug. 31 2020, 20:09


Szokatlan páros voltak ők ketten - a fiatal fiú és az öregúr, akik láthatóan jól ismerték már egymást. Talán a nagypapája - merült fel bennem a gondolat, de aztán hamar odébb is hessegettem: valahogy nem illett bele a képbe, a mozdulatokba.
- Ugyan - mosolyodtam el a szabadkozásra és ha valaki, hát én pontosan tudtam, milyen beilleszkedni a japánok néhol igencsak furcsa szokásaiba. Szőke hajam és azúrkék szemeim pedig gondoskodtak róla, hogy a japánok se fogadjanak el közéjükvalónak, de... ez már soksok évvel ezelőtt volt. Egy teljes élettel ezelőtt. Azon viszont meglepődtem, hogy mindketten szó nélkül fogadták el az itemeket, a maga teljes természetességében - udvariasan persze, de fenntartások nélkül. Az ígéretekre derűsen bólintottam, nem sokkal később pedig elindultunk a város határa felé.
- Akkor igencsak új lehet még ez a világ - pillantottam rájuk, figyelmem pedig nem kerülte el Takada Hiroshi szűkszavúsága és gondterhelt arckifejezése sem - Többekről is hallottam már, akiket csak évek múltán engedett be a játék - fűztem tovább a szót, elsősorban Makudára reagálva, mivel ő bizonyult közlékenyebbnek - Ha van bármi, amiben tudok segíteni, szóljatok csak - tettem hozzá, tekintetem pedig biztatón pihent meg az öregúron, miközben én magam is éreztem, hogy ha mindkettejükhöz szólok, a tegezés és a magázás nem fog egyszerre menni. A japánoknál persze ez is más volt - én viszont nem voltam az.
Makuda szavaira egyetértő bólintással pillantottam fel a céhlogómra.
- Én vezetem a céhet - feleltem végül - Bár ezen kívül kifejezett rangok nincsenek nálunk - mondtam és ezzel együtt lassítottam le majd álltam meg végül az aranyló mezőben folytatódó ösvény végén.

Két kézbe fogtam a Katanát, úgy fordultam oda társaimhoz.
- Az itteni moboknak 7 és 13 között van a sebzésük és akár kilencen is jöhetnek egyszerre. Ha úgy érzitek biztonságosnak, nyugodtan maradjatok mögöttem a harc elején: akkor nem lesz lehetőségetek támadni az adott körben, de cserébe titeket sem ér sebzés - osztottam meg velük gyorsan, amit erről a kazamatáról tudni kellett - Viszont előre is jöhettek támadni; én majd figyelek - bólintottam és igazából abszolút rájuk bíztam a döntést.
- Illetve ha megnéznétek nekem, pontosan mennyi páncéllal és életponttal rendelkeztek ezekkel a felszerelésekkel, megkönnyítenétek a dolgomat - tettem hozzá egy kicsivel később, nagyon belemenni a részletekbe viszont nem volt idő, mert Észlelésem már jelezte is az első csapat mobot, akik felénk igyekeztek. Ők támadtak először: hat, pincérruhára hasonlító kitinpáncéllal rendelkező, bogárszerű lény ugrott ránk; valószínű a nem sokkal előttünk lévő, rozsdás ládát védték ennyire. Szó nélkül izzítottam fel a Katanát és igyekeztem először Takadáról, majd Makudáról leszedni azt a párat, ami őket vette célba - az enyémekkel bőven ráértem foglalkozni, márcsak a fejpántom adta bónusz miatt is.


harci adatok:

Mobok köre:
Takada 1x7, Makuda 2x7=14, Hinari pedig 3x6(7)=18 sebzést szenved el.

Pincérjerdeg #1: 30/30 HP, 0 páncél (Takada)
Pincérjerdeg #2-3: 30/30 HP, 0 páncél (Makuda)
Pincérjerdeg #4-6: 30/30 HP, 0 páncél (Hinari)

Játékosi kör:
A rúna miatt -10% sebződés; a vértem miatt kapok +0.1 SP-t (=5.8 SP); a gyűrűm miatt az első támadásom nem fogyaszt CSP-t. Támadom a mobokat pixelezésig, a következő sorrendben: 1,2,3,4,5. A pernamens képességem miatt maximum 1-et hibázhatok, így az #1,2,3,4-es mindenképpen elpixeleződik.

Hinari (50. szint): 320/320 HP, 67 páncél, 300/100 CSP
Makuda (11. szint): 60/60 HP, 21 páncél, 95/95 CSP
Takada Hiroshi (8. szint): 45/45 HP, 11 páncél, 55/55 CSP

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Aug. 31 2020, 20:09

The member 'Hinari' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767251444_0f76bf2817_s Arany Legelők - Page 7 4767251444_0f76bf2817_s Arany Legelők - Page 7 4766610511_dda12706fc_s Arany Legelők - Page 7 4767251444_0f76bf2817_s Arany Legelők - Page 7 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Aug. 31 2020, 22:21


Takada végtelen kedvesnek és udvariasnak találta a hölgyet. Egy hangyányit még Suzuki sanra is emlékeztette, bár ennyi idő alatt azt nem volt esélye felmérni, hogy a humorérzékük is hasonló-e. A tegezéshez már hozzászokott, annak ellenére, hogy még nincs olyan hosszú ideje a játékban.
A páncél kérdésre, rögtön lehívta a saját statját és fennhangon olvasta;
– Hp 45, páncél 18 – Majd még, mivel úgy gondolja ez is segíthet a hölgynek a taktika kidolgozásában, hozzátette – Emellett még van egy Kis Potion-om amivel 20 Hp-t, és egy Egyszerű Frissítő Potion-om amivel 25 Hp-t tudok visszatölteni. És ami pedig a háttérben maradást illeti, én a magam részéről, csak nagyon nehezen tudnám tétlenül nézni, hogy egy hölgy harcol.
Miután abba hagyta, utána fogta föl, hogy ez így elég kért értelműen hangzott, így gyorsan hozzá teszi;
– Ne értse félre, nem azért mondom, mert nem bíznék a képességeiben, vagy ilyesmi. Úgy értettem a háttérben maradni, majd ráérek akkor, ha már túl kockázatos lenne, vagyis egy esetleges… – Itt elhallgatott, mert érezte, hogy már túl magyarázza a dolgot. Inkább hagyta, hogy Makuda is megtegye a maga részét az adatszolgáltatásra vonatkozóan, ha indíttatást érez rá.

Amint a kazamata bejáratán túlhaladnak, a lányon érezhető feszültség jelent meg. Takada tudni vélte a feszültség okát, ~Úgy tűnik mobok jönnek. Szóval jártasságok terén is jócskán túl mutat rajtunk. Az észlelése többszöröse lehet a miénknek… Talán még a hajnali harmat érkezését is percre pontosan meg tudná mondani~ filozófál magában az öreg, de a gondolat végér már nem jutott, mert feltűntek a frakkos bogárlények, akik közül az egyik alaposan megcsapja őt. De az öregnek csak felocsúdni volt ideje, támadni már nem, mert Hinari rögtön el is intézte. a két megmaradt lény a lányt fenyegette.
~Ejnye no, hát értem én hogy csinos, de azért mégis csak! Mi ez a kitüntető figyelem!~ Méltatlankodik magában, majd rá ront az egyik megmaradt lényre.


Támadom az esélytelenek nyugalmával a Pincérjerdeg #5-öst

//Ha nem én jöttem volna, akkor elnézést. De mintha úgy rémlene, hogy kaziban nincs sorrend.//

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Aug. 31 2020, 22:21

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Makuda Kedd Szept. 01 2020, 15:12

Hinari válasza bebizonyította a gyanúmat. "Érdekes lesz egy céh vezér oldalán harcolni." Közben érdekesnek találtam azt a tényt, hogy nincs náluk rang, egy darab céh vezér és a többiek pedig mind csak tagok. "Bár ha belegondolok, így nincs vita, kisebb az esélye az ellenszegülésnek." Hinari harci információi érdekesnek hangzottak. "Akkor, ha jól számolom legrosszabb esetben kilencen jönnek, tizenhárom sebzéssel és mind a hármunkat arányosan támadnak akkor..." Gyorsan rakom össze a dolgokat. Miközben számoltam hallottam Takada nő csábítós megszólalását. Úgy döntöttem én is beszállok.
-Osztom Takada véleményét. Én sem fogok hátul ácsorogni. Nem akarok senkit úgy meghalni látni, hogy én csak ott voltam a háttérben. Még akkor is, ha egy vad idegen lányról van szó. -Vissza terelve a szót a statokra -Mellesleg nekem a felszerelésekkel 60 HP-m és 35 páncélom van, emellett nekem is van egy Kis- és egy Frissítő Potion-om.

Ahogy elértük a kazamata bejáratát, lehetett látni Hinari feszültségét. "Bizonyára jóval magasabb szintű az észlelése mint nekem." Nem sokkal később fel is bukkantak ezek a furcsa lények. "Hat felöltöztetett bogár? Most komolyan ki talál ki ilyen lényeket?" Amíg ezen panaszkodtam magamban, rám jött két szörny és akkora sallert levágtak nekem, hogy a földre kerültem. Mire felnéztem már ott se volt a két támadóm, egyedül a pixel robbanás hangját hallottam. Ellenben Hinarin még maradt kettő. "A gyorsasága jócskán felül múlja az enyémet"
-Engedelmeddel azért besegítenék. -Szólok a lánynak
Miután felálltam a földről előhúztam a katanát és neki rontottam az ellenséges szörnynek.


/Támadom egyszer Pincérjerdeg #5/

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 15:12

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Hinari Kedd Szept. 01 2020, 15:50


Az adatokra hálásan bólintottam és közben megmarkoltam a Katanát. Kérlek számolj te - kértem a kard szellemét gondolatban - De csak akkor szólj, ha gond van - tettem hozzá, mert nem akartam, hogy társaimat megzavarja a hirtelen jött, mély hang. Kevesen ismerik, mire képes a kezemben lévő fegyver és ez pont így volt jó: annyira nem ismertem még sem Makudát, sem az öregurat, hogy a kelleténél többet eláruljak nekik, arról nem is beszélve, hogy egy beszélő kard valószínű kizökkentette volna őket.
Az előttünk álló feladatra pedig ha nekem nem is, de őnekik bizony nagyon oda kellett figyelniük.
- Érthető - mosolyogtam rá Takada úrra, majd a szót átvevű fiúra is - Én sem szeretem tétlenül nézni, ha más az életét kockáztatja, de ne aggódj Makuda, jelen esetben szó sincs életveszélyről - nyugtattam meg, habár azt már nem tettem hozzá, hogy egészen addig nincs, amíg csak mobokkal és nem játékosokkal szemben kell megküzdeni. Észlelésem viszont minden erre igyekvőt időben jelez, így ettől nem kellett tartanom - inkább az érkező mobokra koncentráltam hát, és volt is okom rá: az első támadásom elől a pincérjerdeg egyszerűen kitért. Egy pillanatra megálltam, szemeimben megcsillant a Katana élén végigfutó, halványkék fény és tudtam, hogy innentől tűpontos találataim lesznek. Lendületből szúrtam le az elsőt majd folytattam három másikkal, amíg végül csupán kettő, engem támadó mob maradt életben a mezőn. Társaim pedig hiába próbálták, nem tudták megsebezni őket.
- Ezeknek kiemelkedően magas a fegyverkezelésük, így ha elsőre nem is találjátok el őket, nincs semmi gond. Azért vagyunk itt, hogy gyakoroljunk - pillantottam rájuk biztatón és leengedtem a fegyverem - Még van egy kis időnk, mielőtt megunják, úgyhogy nyugodtan próbáljátok meg mégegyszer - mondtam - A páncélomnak nem sokat árthatnak az ütéseik - tettem még hozzá, mielőtt elkezdtek volna aggódni értem.


harci adatok:

Pincérjerdeg #1-4 elpixelezve.

Mobok köre:
Hinari 2x6(7)=12 sebzést szenved el.

Pincérjerdeg #5-6: 30/30 HP, 0 páncél (Hinari)

Játékosi kör:
A rúna miatt -10% sebződés; a vértem miatt kapok +0.2 SP-t (= 6.7 SP). Nem támadok, pihenek.

Hinari (50. szint): 320/320 HP, 55 páncél, 300/300 CSP
Makuda (11. szint): 60/60 HP, 21 páncél, 95/84 CSP
Takada Hiroshi (8. szint): 45/45 HP, 11 páncél, 55/47 CSP

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Szept. 01 2020, 17:39


Takadának a búzakalász hajú lány harc közbeni oktatói mondandójáról, most meg Kimura sensei jutott eszébe, aki az egészségtan tanár, és nem mellesleg az iskola Aikido klubjának felügyelő tanára. Egyszer le is csábította Takadát az egyik klub foglalkozásra, és ott érezte ugyan ezt. Miközben az oktató könnyed eleganciával hajigálta jobbra-balra a támadó diákokat, mit sem zavartatva magát, folyamatosan magyarázott is mellé. ~Vajon hozni fogja a teljes tanári kart?~ epéskedett magában az öreg, de persze azért roppant hálás volt, hogy a Vezér csak az ő kedvükért állja a lények csapásait. De egyben le is vonta a teljesen logikus következtetést, nem kell tartania attól, hogy aktuális pártfogójuknak bármi baja eshet, így ha kénytelen-kelletlen de menekülnie kell, nem kell azon aggódnia, hogy vajon, így mi lesz a hátra maradottakkal.

És ha már így eset, hogy Hinari élő boksz-zsáknak használja magát, csak hogy ők gyakorolhassanak, hát ne legyen hiába az erőfeszítése. A harcművész neki durálta magát, és óvatosan kerülgetni kezdte az egyik szörnyet. ~Nyílván a kitinpáncél rései közt kéne eltalálnom, hogy ne legyen teljesen hiába a támadás~ így eme gondolat mentén a gama súlyát jelenleg nem használja, a lánc ernyedten lóg, hogy kellő mozgástere legyen a fegyver pengés részének.
Ahogy a lény a lányra csap, Takada is előre lendül. A sarlót megpördítve, alsó fogásra vált, és mélyről, teljes testéből beleadva, egy nem túl elegáns, de annál erőteljesebb mozdulattal felfelé rántva a fegyvert a lény hasi tájékán lévő kitin lemezek közti rést támadja.
A támadásának a gyenge pontja, hogy nagyon közel kerül a lény karmaihoz, így mivel arra koncentrál, hogy elkerülje azokat, nem tudja a teljes figyelmét a támadásnak szentelni.


Ismét támadom a Pincérjerdeg #5-öt

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 17:39

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Makuda Kedd Szept. 01 2020, 19:26

A támadásom megint kapkodósra sikeredett. Annyira mellé ütöttem, hogy ez még annak is kínos volt aki még nem is látta. "Ezt mindig elrontom. Túl hamar szeretnék végezni." De Hinari megnyugtatott, hogy a szörnyek fejlettsége miatt hibázhatunk sokat. Teljesen úgy éreztem magamat mint a vívó tanáromnál. "Szép emlékek." Kissé röhejesnek tartottam azt, ahogy Takada is egymás után a mobok mellé üt, Hinari pedig csak áll ott mint egy báb. "Legalább egyszer találjam el az egyiket és akkor már csak egy fog maradni, amit remélhetőleg Takada le fog tudni ütni." Próbáltam más szemszögből nézni a dolgokat tekintve, hogy nincs túl sok esélyünk meg ütni. Nem tudtam, hogy melyik részüknél lenne érdemes csapást bevinni. A nagyobb felületet megütni amiről esetleg lecsúszhat a kard, ha olyan helyen találom el a páncélját, vagy a kisebb de érzékenyebb részen.

Hosszas gondolkodást követően úgy döntöttem kihagyom a mostani támadásomat és megnövelem a csapattársaim fegyverkezelését, hogy legalább egy kicsivel nagyobb legyen az esély arra, hogy eltalálom őket. A probléma ennél is felmerülhetett. Ugyanis nem tartottam eddig lényegesnek a statjaim közt a speciális képességet, amivel képességeket tudok aktiválni, viszont van olyan, hogy nem sikerül rendesen használni. Amikor már majdnem használtam volna a képességemet elbizonytalanodtam. "Ha támadok lehet mellé megy, ha viszont nem támadok hanem használom a képességem lehet nem sikerül és az is lehet, hogy még Takada találati esélyét sem tudom annyira megnövelni." Sajnos az idő pedig csak telt és telt én pedig azt se tudtam mit tegyek. A játékban eltöltött idő alatt most először voltam tanácstalan. Végül döntöttem. Megcsinálom mind a kettőt. Támadok és képességet is használok. Mielőtt használtam volna a képességem oda szóltam az öregnek.

-Takada állj készen, használom a képességem megerősítve a találati esélyünket. De már most szólok, lehet nem fog sikerülni.


A hozzászólást Makuda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 01 2020, 20:25-kor.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 19:26

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'Római stílusos 6-os' :
Arany Legelők - Page 7 4766603033_e921bedc36_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Makuda Kedd Szept. 01 2020, 20:47

Pót dobás

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 20:47

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Hinari Kedd Szept. 01 2020, 21:08


Inkább a csapattársaim mozgását figyeltem, mintsem a mobokét: azok ütéseinek elkerülését megpróbálni se lett volna értelme, ellenben kíváncsi voltam, Makudáék hogyan és mennyire gyakorlottan mozognak, így inkább ennek szenteltem a figyelmem. És nem is bántam meg. Jól látszott, hogy nem az első harcuk, egyiküknek sem és ha nem lett volna ez a kazamata ennyivel nagyobb szintű, mint ők, valószínű a mostaninál sokkalta eredményesebbek lettek volna. Fölösleges beszéd nélkül, teljes fókuszban támadtak... és igen kicsin múlt, de mégsem értek el vele eredményt.
- Én is besegítek - bólintottam a fiatal fiú mondandójára és két kézbe vettem a Katanát, hegyét egyenesen az egyik jerdeg felé irányítva - Summoning Fire Dragon! - kiáltottam, a kard végéből előtörő, tűz anyagú kínai sárkány pedig villámgyorsan lendült előre és marta meg a mobot. A képesség nyomán engem érő lángok hatására azért kicsit felszisszentem (milyen régóta nem használtam ezt a képességet?), de a páncélom bőven bírta még.
- Ennek az egy mobnak levittem kicsit a fegyverkezelését, így megkérném Önt, Takada úr, hogy Ön támadja ezt a példányt. Makuda, te pedig a másikat, ha lehet - fordultam társaim felé, de ezúttal már nem álltam vissza védekező állásba: jobb lábammal kitámasztva vártam meg, amíg támadnak és ha maradt életben mob, úgy még azelőtt elpixeleztem őket, mielőtt visszahúzódtak volna a derékig érő fűtenger közé.


harci adatok:

Mobok köre:
Hinari 2x6(7)=12 sebzést szenved el.

Játékosi kör:
A rúna miatt -10% sebződés; a vértem miatt kapok +0.1 SP-t.
Képességhasználat, nem kell rá dobnom: Dragon of Elements, tűz. Pincérjerdeg #5 elszenved 26 sebződést és -25 FK-ja lesz, azaz Takada és Makuda is 3 vagy afölött találja el (Makuda képi nélkül). Én is elszenvedek 25 (helyett a rúnám miatt 22) sebződést.
Ezek után megvárom, amíg a többiek támadnak és ha maradt még élő mob a körük végén, azokat elpixelezem (dobni nem dobok, mivel Makuda képessége miatt biztos találatom van és ha nem lenne, akkor is max 1-et hibázhatnék a permám miatt).

Pincérjerdeg #5: 30/4 HP, 0 páncél (Hinari)
Pincérjerdeg #6: 30/30 HP, 0 páncél (Hinari)

Hinari (50. szint): 320/320 HP, 21 páncél, 300/275(vagy 225 vagy 175) CSP
Makuda (11. szint): 60/60 HP, 21 páncél, 95/68 CSP
Takada Hiroshi (8. szint): 45/45 HP, 11 páncél, 55/39 CSP

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Szept. 01 2020, 22:02


Az öregen már épp kezdene erőt venni a csüggedés, az ismételt hiába való támadása okán, amikor Makuda biztató hangját hallotta a közelből. Amint a fiú befejezte buzdítását, mintha a szörny mozgása kissé lassult volna. Takada tudta nincs sok ideje, így a fegyvere láncos végét baljával elengedte, rutinos és gyors mozdulattal szinte viperaként tekeredet fel a lánc jobbjára, hogy immáron, kicsit se akadályozza a fegyver pengés felét tartó kezet a mozgásban. Súlypontját egész mélyre engedte, minek következtében a támasztó lábán az izmok acélrugóként feszültek meg.
Azonban mielőtt ezek a "rugók" elpattantak volna, Hinari is akcióba lépet és látványos technikájának köszönhetően a kiszemelt Pincérjerdeg mozgása már szemmel láthatóan is lomhább lett.
A lány instrukcióit végig hallgatta. ~Aranyhaj-sama visszatért a magázására…~ konstatálta magában, de gyorsan visszakényszerítette elméjének csapongó kilengését, a harcra való összpontosításra.

Amint a harcra fokuszált ismét, meglepő gyorsasággal lendült előre a célpontja felé. Mozgását úgy irányította, hogy ne magának a lénynek rontson neki, hanem kissé oldalt, de hozzá nagyon közel suhanjon el mellette. Miközben elhalad a szörny mellett, fegyverét a testének lendületével is megsegítve haránt irányban elrántja maga előtt, aminek elvileg az lenne az eredménye, hogy végigszántja a jerdeg oldalát. Hacsak nem vétette el a ritmust.

Amint túllendül a mobon, lábait kinyújtva szánkázik tovább a lendületét fékezve. Talpa alatt csak úgy csattognak a száradó fűszálak. Még az egyensúlyát is elveszti, de tudja akkor sem lesz baj, ha elesik, mert érzi, a másik két harcos felől a feszültséget, hogy ha neki nem sikerül, majd ők lezárják ezt a küzdelmet.
Miközben apró ugrásokkal próbálja visszanyerni egyensúlyát, arra is használja ezt a különös mozdulatot, hogy egy félfordulatot tegyen, így látja mi zajlik, no meg mégse fordítson mindenkinek hátat.

A küzdelem elcsitultával, Hinarihoz fordul.

– Nyugodtan tegezzen tovább. Már elég ideje vagyok idebent, hogy tudjam, ez nem a tiszteletlenség jele. – majd kissé elgondolkodva hozzá teszi – De azt kérem nézze el, hogy én továbbra is magázom, egy öreg ember nehezen vetkőzi le régi szokásait.

Támadás Pincérjerdeg #5-re

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 22:02

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Arany Legelők - Page 7 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Makuda Szer. Szept. 02 2020, 18:33

Amint láttam Takada összeszedett támadását és szerencsére így Hinari segítségével sikerült eltalálni és megsebeznie a szörnyet. Ezek után már zavart, hogy én voltam az egyetlen aki még nem okozott semmiféle sebzést. Persze tudtam, hogy ez egy gyakorlás és egy csapat játék. Lehet Takadának nem is sikerült volna megsebeznie ha nem buffolom őt és Hinari pedig nem debuffolja a mobot. Amiatt, hogy más játékokban nagyrészt egyedül voltam kötelezőnek éreztem azt, hogy egyedül kell győznöm, nem akartam másra hagyatkozni, ez hibás elgondolás volt a részemről. Végül Takada sikeres támadása után neki láttam a másik mob sebzésének, ahogy Hinari tanácsolta.

Próbáltam olyan pozicióba kerülni, hogy tiszta legyen a célpont. Az eddigi támadásaim egyszerűek voltak, de nem is sikerült eltalálnom az ellenséget. Most az utolsó Pincérjerdeg mellé be slisszoltam a gyorsaságommal és az egyik kezemben fogtam csak a katanát. "Gyorsnak kell lennem." Egy haránt vágással igyekeztem megsebezni a szörnyet. Reménykedtem, hogy a támadásom elég gyors lesz ahhoz, hogy esetleg ne sikerüljön neki kikerülnie.


/Támadom a Pincérjerdeg #6-ot/

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Arany Legelők - Page 7 Empty Re: Arany Legelők

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.