Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keleti rész

+47
Kanami Minagawa
Leonard
Chakna
Tachibana Makoto
Nedzsem
Takara Kazutoshi
Nex
Nolan Daneworth
Rosalia
Arisu
Kazuma
Yue
Chancery
Asato
Cearso
Shukaku
Phobos
Meredith White
Jun
Saya
Kremylla Lyeen
Kyuushiro
Kokoro
Julia Redfox
Hinari
Aoi Shizuka
Hürrem
Ai Hane
Peter Worker
Aoishi Airi
Taidana
Miyazaki Momo
Zhel T. Everett
Koshitsu Esutel
Halász Alex
Kyrena Juurei
Aiko
Ryuninji Ren
Anatole Saito
Viola
Kimiko
Yoshiaga
Hitodama
Yuyume Aokii
Mirika
Tatsuki Ranmaru
Kayaba Akihiko
51 posters

12 / 24 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Szomb. Okt. 18 2014, 13:56

-Azért segíteni csak szabad ^^ -mosolyodom el, bár többet egyenlőre nem mondok. Ahogy beszél, szinte érzem, vagy legalábbis van egy olyan előérzetem, hogy nem szeretne erről többet beszélni, vagy tovább foglalkozni a dologgal. Igaz, hogy az én véleményem szerint ebben nincs semmi különös, hisz például én is örököltem az összes receptem szinte, amikor pedig már nem kellettek, akkor tovább adtam őket a következő generációnak - először Shukakunak, de mivel ő szeretne mindörökre T1 maradni, a T2- már Juné lett, ezzel is erősítve a YJ és az Artes közti még ingatag barátságot. Ezen kívül így legalább a T2 sincs üresen, és perpillanat ha jól tudom, csak Jun képes rá.
Kíváncsian lesem, ezúttal mit fog ki Cearso, és mikor meglátom a lényt a végén, szinte tátva marad a szám. Egy Iszapfaló! Még sosem láttam ezelőtt egyet sem, pedig egyike azoknak, amikre vadászom. Miután elrakja és kérdez a nevének szíve felől, ismét egy kicsit megdöbbenek, de hát ha úgy vesszük, én sem tudtam először, a világoszöld mit is takar.
-Az azt jelenti, hogy ritka. Sokat ér. -nevetek fel. -Tényleg mázlista vagy, nekem még nem sikerült kifognom. Ezen a szinten a másik ritka az a bakancs, az viszont már akadt a horgomra :3
Az én botom is rángani kezd, én pedig felállok, és a megszokott mozdulattal - átlósan fel, határozottan - kirántom a kútból a végeredményt. Ez ugyan nem ritka, de már ehető, sőt, egy könyv szerint igen finom és laktató étek. Mikor leszedem a botról és visszadobom a műcsalit a vízbe, a teknőst forgatva végül elé emelem... na meg lenyomom az értesítést, miszerint egy újabb teljesítményt szereztem meg vele.
-Teknőst szereted? Elvileg nagyon finom, én még sosem ettem mondjuk ^^;


//Teknős//

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Szomb. Okt. 18 2014, 22:25

-Persze, persze. Próbálkozni mindig lehet.
De én csak igazán ritkán fogadok el segítséget.
Teszem hozzá magamban.
-Esetleg ismersz olyan fegyverkovácsot, aki mostanság készül Tiert váltani?
Hiszen nem ártana tudni, hogy kitől kéne kuncsorogni a receptekért, ha esetleg besülne ez a szafaris dolog.
-Ritka? Ez az jelenti hogy van gyakori, nem gyakori, epikus és legendás is?
Soroltam fel egy régi kedvenc játékomból a ritkasági fajtákat. Végül is ez is csak egy játék.
-Én ezt egyáltalán nem hívnám mázlinak. Így csak még nehezebb tudom valamiről eldönteni, hogy vajon mennyit érhet.
Sok olyan játékot ismertem, ahol a ritka csak a nevében volt ritka, tehát alig ért valamit. Máshol meg a nevéhez hűen értékesebb volt, mint egy gyakori.
-Ha Fortuna asszonyság ennyire megkedvelt, akkor később komolyabb problémáim lehetnek ebből.
Talán ha lenne valaki, aki meg tudná mondani egy felszerelés nagyjábóli értékét... Ez mégse olyan jó ötlet. Abban az emberben nagyon jól meg kéne tudnom bízni. És én alapjáraton mindenkivel bizalmatlan vagyok. Talán a betegségem miatt.
-Mi olyan különleges egy bakancsban? Igaz én meg olyat nem fogtam még. 
Ebben a pillanatban az botja is rángatózni kezd, majd a szárazra húz egy teknőst.
A kérdésére a válaszom egyszerű:
-Nem tudom, én se ettem még. És azt hiszem az elkészítését is inkább rád hagyom, érthető okokból. De azt hiszem egy teknős nem lesz elég mindannyiunknak.
És azokról még nem is beszéltem, akik engem várnak a fogásommal.
Ezzel fogom magam és én is újra bedobom a csalit a vízbe. Ha tényleg akkora mázlista vagyok, az előbb vagy utóbb ki fog derülni.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Vas. Okt. 19 2014, 12:42

És rögvest olyan kérdést kapok, amire nem fogom tudni a választ, már érzem facepalm  Mármint, fegyverkovácsból én nagyokat ismerek elsősorban, meg erről a Silverről például még nem is hallottam eddig.
Jobb híján lehúzom a menümet - ha hatékonyan akarok segíteni, nekem is használnom kell a rendszer legális cheat lehetőségeit. Megkeresem a listát, hogy adott tieren kik tevékenykednek, de nagyon nem ismerősek a nevek, ezen kívül legalább egy embert úgy tudom, "eltűntnek" tartanak számon. Hürremről tudom, hogy nem űzi az ipart, ámbár van, ami erről eszembe jut, Oziriszt pedig... nem tudom Suspect
-Hát, egy ismerősöm is fegyverkovács, de tudom, hogy ő már nem csinálja. Ha gondolod, írhatok neki, aztán amik vannak neki receptek, odaadhatja őket, ha hiányoznak neked. -mosolygok bambán. -A másik elvileg egy Ozirisz nevű fickó. Ismerem, kedves-aranyos típus, vele beszélhetsz szerintem a dologról, egyébként nem tudom, mikor akar tiert váltani. Már legalábbis ha T1-ről beszélsz Very Happy
Teszem hozzá utólag, hisz nem volt egyértelmű, jöttem rá utólag, pontosan mire is gondol.
-Hát, gyakori, ritka, legendás és egyedi besorolások vannak. -kezdem. -A ritka az ilyen világoszöld, a legendás piros, abból csak egy van az egész játékban, az egyedi meg a bossokból esett itemek meg azok a felszerelések, amiknek áttetted a pontjait ide-oda-amoda. -legalábbis én így tudom, az új rendszerrel majd nekem is ismerkednem kell.
A bakancs különlegességére vonatkozó kérdésre egyenlőre csak megvonom a vállam, mert nekem sincs róla fogalmam. Nem én vagyok a játékfejlesztő, engem sajnos ilyesmiről hiába kérdez. ^^;
-Egyébként, ha kifogod a bakancsot, és van már egy gyakori Zoknid, akkor újabb jelvényt kapsz érte. -teszem viszont hozzá utólag, majd a teknőssel kezdek babrálni. Előhívom azt a híres-neves főzőkészletet, amit a maxolás szánt nekem, majd beledobom a párát, aki szerencsére amúgy se mozgolódott már, hisz a játék ennyire brutális nem szeretne lenni szerintem. Bár Pi a könyvben nyersen fogyasztotta a teknőst tűz híján a tenger közepén, én jobbnak látom, ha normális fogyasztásra valónak el is készítem. Bár bevallom, kipróbálom, ám a rendszer nem szolgáltat nekem külön teknősvért mint fogyasztható itemet. Pedig csak arra lennék kíváncsi, hogy az milyen lehet ._.;
Najó, vannak ilyen brutál elhalványulásaim. Nem csak a tévé teheti ilyenné az embert Razz
-Nem gond. Álom szerintem nem fog kérni belőle...
~De nem ám...~
-...Jay, a párom nem szereti az ilyen tengeri dolgokat, valójában én sem... viszont mi csipegethetünk belőle, ha szeretnél ^^

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Vas. Okt. 19 2014, 19:20

Türelmesen végighallgatom a lányt, de amikor kiderül, hogy T1 kovácsokról volt szó, inkább lezárom a témát.
-Ne fáraszd magad vele, ha jól számolom ezzel a ritkával már nagyon közel kerültem a T2-höz. Szóval inkább olyan kovácsokat kéne keresni, akik T2-ről T3-ra akarnak lassan lépni.
A menüben én is megkeresem a megfelelő opciót.
-Egyik név se ismerős. Sajnos.
Szóval gyakori, ritka, egyedi és legendás a sorrend. Ezt jó lesz megjegyezni magamnak.
-Erről az átpakolósról olvastam valamit, de valami kikötése is van.
Megpróbálok utánanézni a menüben.
-Itt is van, olvasom:
Ha a segítő T2-es tárgyban teszi át a pontokat, akkor kell, hogy a saját jártassága legalább T2-es legyen.
-Gondolom, ha T3-as tárgyról van szó, akkor T3-as segítőre van szükség.
Elgondolkozok egy pillanatra, majd a cicafüles felé fordulok.
-Mintha azt mondtam volna, hogy T3-as kristályíró vagy.
Visszafordulok a horgászbot felé, és egy kicsit lejjebb veszem a hangerőt.
-Ha véletlenül sikerülne elérnem a T3-as szintet fegyverkovácsként a közeljövőben, lenne-e kedved besegíteni majd a munkában?
Szóval semmi különleges nincs a bakancsban, de párosítható egy gyakori item-mel. Mekkora turpisságokra volt képes Kayaba.
-Hát, még zoknit se sikerült kifognom. Szóval ez a teljesítmény nem hiszem hogy aktuális lenne.
Amikor bedobja szegény párát az edénybe, egy pillanatra félrefordítom a fejemet egy pillanatra. Nem tudom nézni, ahogy megölnek egy ártatlant. Azt hiszem emiatt a gyengeségem miatt sem tettem a főzés jártasságra. Aztán ahogy magam ismerem, persze nyugodtan fogok  lakmározni az elkészült ételből.
-Akkor fogjunk valamit neki is. Nehogy éhen halljon szegény.
Bár tudom, hogy nem igazán lehet éhen halni a játékban, de néha elég kényelmetlenül érzed magad ha elég sokáig nem eszel semmit.
-Én még sohasem próbálkoztam vele, de sosem késő új dolgokat kipróbálni.
Legalább is ezt hallottam valamikor, nem is olyan régen.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Kedd Okt. 21 2014, 13:07

-Az a segítős az kissé más tészta. -csavarom a hajam egy tincsét, a rózsaszín csík spirálban fonódik bele a barnába. -Arra csak akkor van szükség, ha a vásárló kérvényezi, és az is meg van kötve, hogy melyik statponthoz milyen jártasságú segítő kell.
Szerencsémre már volt alkalmam segíteni, többek közt Ayaninak is. Ilyenkor egyszerűen küldtek egy üzenetet, én meg amint ráértem, mentem. Maga az eljárás meg egyszerű volt, kristályíróként csak írnom kellett a tollal, a rendszer pedig segített elvégezni a többit. Jobban belegondolva most, hogy T3 vagyok, amíg be nem indul a piac ezen része jobban, nem lesz szükség rám így se Sad
-De ezen kívül persze. Ha valaha is kristályíró kellene egy statpont átrakásához, rám számíthatsz ^^ -nyugtatom meg viszont, már amennyire képes vagyok rá.
-A zokni egy gyakori darab, szóval azt könnyű. És előbb-utóbb a bakancs is össze fog jönni ^^ Csak csinálni kell Smile -legyintek, majd kíváncsiságból belepislantok a kútba, de persze a sötétségen kívül nem látok benne mást. Már nem is tudom, mennyi ideje üldögélünk itt, igaz, olyan jól elbeszélgettünk, hogy nem csodálkoznék azon, ha egyszerűen csak elfeledkeztem volna az idő múlásáról. Csak az nyugtat, hogy ma a céhben is békés az élet - na nem mintha máskor ne lenne az -, nem is várok semmilyen vendéget vagy elintéznivaló ügyfelet, ha pedig mégis jönne valaki, legalább Arisa szólna, hogy siessek.
Közben a teknős is, legalábbis a rendszer szerint, elkészült. A páncéljában jóformán zöldségleves lett belőle Suspect Vagy legalábbis hasonlít egy nagyon hígabb vadasmártásra. Először én kóstolok belőle egy igen picikét, hogy biztos jóra sikerült-e, de a maximális Főzés ezúttal se hagyott cserben. Csak nem az én ízvilágom mégse ._.;
-Megkóstolod? -nyújtom felé a páncélt.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Kedd Okt. 21 2014, 17:00

-Más tészta? A segítők még kaját is csinálnak?
Nem tudtam nem elsütni ezt a poént. Tudom olcsó, meg minden, de annyira ki szeretnék fogni valamit a vadmacskának is, hogy a gondolataim már leginkább a kaja körül forogtak. Talán egy kicsit éhes is vagyok. Hisz itt ülünk egy ideje, és csak az egyikünknek sikerült kifognia valami ehetőt. Na jó, biztos a kagyló is ehető, ha jól el van készítve, de azt semmi kedvem nincs kipróbálni.
Egy pipa az elintézendők sorába, már csak páncélkovácsot, egy méregfőzőt és egy másik elvetemült T3-as fegyverkovácsot kell keresnem, és elég nagy befolyásom lesz az Aincrad-i piacra.
Persze ez csak egy képzeletbeli lista, ami sehova sincs még lejegyezve, mivel csak az előző pillanatban jutott az eszembe.
Én is belenézek a kútba. Semmi, csak a nagy sötétség.
-Szerinted történni fog valami, ha beledobok egy érmét?
Kérdezem játékosan a cicafülest.
Egy pillanatig elgondolkozok a dolgon, aztán meggondolom magam. Ez nem az a hely és idő amikor ilyen dolgokat kéne csinálnom.
-Miért is ne?
Válaszolok a feltett kérdésre, majd veszek egy falatot a páncélból.
-Finom lett.
De nem maradt sok idő az elkészült étek kielemzésére, mert a horgászbotom, ma már ki tudja hanyadszor. Pedig csak egy nyugis napra lett volna szükségem. Hát a horgászat minden, csak nem nyugis. Legalább is a mai napból ez jött le nekem, hiszen elég sűrűn akadnak a horogra a legkülönfélébb dolgok.
És némelyik nem is hiszem, hogy túlságosan hasznos lenne. Mint például a zokni vagy a bakancs.
Rántok egy kicsit a boton, és meg is van a zsákmány. Egy angolna az.
-Na vadcicus, ezt már szereted?
/angolna/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Szer. Okt. 22 2014, 14:31

-Najóólvan Very Happy -nevetek fel, teljesen elengedve magam, még talán hátra is dőlök egy kissé. Hihetetlen. Voltak már fura jeleneteim abból, hogy néha magyar típusú szavakkal helyettesítek dolgokat, hisz hiába élek itt évek óta, néha azok jutnak először az eszembe, de mindig elnevetem magam, mikor emiatt kiderül, hogy a másik nem igazán érti, mire akarok kilyukadni. Mondjuk ahogy az imént Cearso ezt kimondta, szinte tapintani lehetett a hangszínen, hogy csak hülyéskedett ő is, tréfát űzött a mondandómból, de értette. Többek közt ez is volt a nevetés oka.
Miután mindketten belenéztünk a feneketlen sötétségbe és kérdezett, én csak vállat vontam.
-Azon kívül, hogy csobban egy nagyot, te meg szegényebb leszel? Nem hiszem. -ülök vissza a helyemre, hogy a teknős is elfogyjon lassacskán. Szerencsére Cearnak ízlik, így bátorítom, hogy vegyen még, ha szeretne, nekem igazából nem is kell. És ha megint kifogok egy teknőst, inkább eladom, vagy ha kéri, megfőzöm neki. Eladásból úgysincs sok hasznom. Max egy arany, de van, hogy annyi se. Ami kéne, az drága, ami meg nem, azt lehetetlen eladni.
Végül a két pecabot szinte egyszerre moccan meg. Álom is felkapja a fejét, fülel és kíváncsiskodik, de először az egyik, majd a másik zsákmány láttán inkább csalódottan visszagubbasztódik Cear lábai alá-közé-ahogyelfér.
~Fogjuk rá. Ha nem lesz hal, jó lesz ez is. Bár maga a halszerzés még mindig a gazdám feladata lenne Suspect ~
-Én meg igyekszem is.
~Ja, látom, kifogtál egy ufo-t helyette...~
-Ez egy tintahal, és asszem a japánok szeretik nagyon. -forgatom a kezeim között a zsákmányt, majd elteszem, hogy sorsáról később dönthessek.


//Tintahal//

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Pént. Okt. 24 2014, 17:27

A poén telibe talált. Na, ilyen se fordult elő még túl gyakran.
A cicafüles nevetését meghalva, én is hatalmas hahotában török ki. Egy jó ideje talán először. Túl sok szomorú dolog történt mostanában.
-Igazad lehet.
Ülök vissza lemondóan én is a székemre.
-Köszönöm nem kérek többet. Nem vagyok az a nagyevő. De ha téged nem zavar akkor elvihetem a maradékot.
Így legalább Shakan is kap valamit, amíg nem tud elhelyezkedni valami biztonságos helyre. Talán ezt a lányt is megkérdezhetném a céhével kapcsolatban. Hagyjuk, nem akarok Shakan-ra rákényszeríteni semmit, nem akarom, hogy csak azért lépjen be egy céhbe, mert én találtam neki egyet. Biztos van olyan ügyes, hogy talál magának egy neki tetsző céhet.
-Nem ő tehet róla, hogy nem harapnak a halak. Talán a helyszínválasztás nem volt éppen a megfelelő, de én nem akarok panaszkodni.
Próbálom egy kicsit megnyugtatni a vadmacsekot.
És a cicafüles is kifogja a maga vadját, amit a macska egyszerűen ufo-nak hív. Egyáltalán tudja egy pet, hogy mi az az ufo? De amit a cicafüle az biztosan nem egy ufo, hanem csak egy tintahal. Legalább már a nevében benne van az hogy hal. Ha így haladunk a végére már valódi halat is sikerül kifognunk. Mondjuk azt nem tudom, hogy a japánok mennyire bírják ezt a fajta ételt, hiszen nem vagyok japán.
-Ha ennyire halat akarsz, akkor fogok neked egy halat, vagy addig nem megyek el innen, amíg a gazdidnak nem sikerül.
Eléggé önfejű vagyok ahhoz, hogy ezt komolyan is gondoljam. Tehát a csali ismét a kút vízébe landol.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Hétf. Okt. 27 2014, 12:33

-Ismét egy közös vonásra leltünk akkor. -forgatom mosolyogva a szemeimet és ha már így felajánlotta, én ezer örömmel adom át neki a kereskedelmen át a maradékot. Én magam is az a típus vagyok, aki már kevéssel is jól lakik, cserébe mondjuk elég sokszor is éhezek meg egy nap, főleg csokira vagy egyéb rágcsára. :F
Sokan mondták, hogy ezért is maradok ilyen vékony, pedig egyáltalán nem látom magam annak. Még odakint legalábbis sokszor nézem a tükörben, hogy milyen hetyke kis pocakom van, főleg közvetlenül evés után. A gyomrom már attól képes a sokszorosára nőni, hogy megeszek két falat fasírtot Suspect  Szóval rajtam szó szerint az is meglátszana, ha lenyelnék egy dinnyemagot. És mindez úgy, hogy voltam már hízókúrára is fogva, mert túlsovány voltam még pár évvel ezelőtt.
-A rendszer szerint teljesen mindegy a helyszín. Igazából ha elég nagy a jártasságot, akár még cápát is lehetne fogni ebből a kútból. -pillantok le kissé a perem széléről, remélve, hogy nem egy valódi cápa lesz a következő fogásom, bár ha jól tudom, az még fel sincs fedezve. Egyenlőre csak két "terület", az Észak és a Nyugat vadjai vannak az elérhetők listájában, és majd valamelyik rendszerfrissítéskor kerülnek be az újak, de hogy mikor, azt nem tudja senki. Eleve a rendszerfrissítéseket nem mindig lehet megérezni, csak látjuk, hogy valami már megint változott.
-Kihívás elfogadva :3 -bár Álomhoz beszélt, én is reagálok a dologra. Valójában már lassan tényleg ideje hazamennem, de ha elkezdünk versenyezni azon, kinek lesz előbb hala, abban benne vagyok ezer örömmel :3 Néha jó dolog versenyezni, bár ez most főleg a szerencsén fog múlni. És amilyen mákot szoktam hozni, vagy ő, vagy én a következő körben ki fogunk fogni valami halfélét o/
-Apropó, úgy addig is... de csak ha nem bánod... -nyitom le a menüm és keresem ki a már jól ismert felkérést, hogy aztán Cear előtt felbukkanjon, miszerint szeretném felvenni a Barátlistámra. Nem kötelező elfogadnia, én legalábbis nem sértődnék meg rajta, ha valamire szüksége van, már a nevem alapján is kapcsolatba tud lépni velem. Cearso, megjegyeztem, és ő is leírta már, hogy Chancery :3

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Hétf. Okt. 27 2014, 15:51

Hálásan elfogadom az átküldött tápanyagot.
-Esetleg tartozom valamivel?
Persze a hangsúlyomból talán ki tudja következtetni, hogy eszem ágában sincs azzal megsérteni, hogy pénzt ajánlok fel az ételért.
-Azért cápát inkább ne fogjunk ki. Nem tudnám hova tenni.
Még csak egy rendes lakás is sincs, ahol meghúzhatnám magam, ezért minden éjjel fogadóról fogadóra szoktam járni. Egyszerűen nem bírom az egyhangúságot.
-Egyébként mennyi az ilyen jártasságok legmagasabb szintje? Csak kíváncsi vagyok.
-Kihívás? O.o
Miért csak én nem értem, hogy mire gondol? Majd pár röpke pillanat altt le is esik a kihívás
-Rendicsek, fogadjunk hogy ki fogom fogni a legendás halat, még mielőtt bármi halhoz foghatót sikerülne kifognod.
Mondjuk ezt a fogadást nem igazán tudnám megnyerni, mivel a halászatom biztos nincs olyan magas szintű, hiszen ez idáig mindössze még csak egyszer horgásztam.
És az nem húzódott el annyira, mint a mostani. Szóval ezzel biztos sokat fog fejlődni a horgászérzékem. Mármint virtuálisan, hiszen odakint biztos nem ülnék naphosszat egy kút mellet, arra várva mikor foghatok valami ehetőt. Arra ott vannak a mindenféle üzletek, amik jobbnál jobb akciókkal próbálják beinvitálni a kedves vendégeket.
Mondjuk Aincradban is vannak üzletek, de azok leginkább felszereléseket árulnak, hisz azokra van itt leginkább szükség.
-Mit kéne bánnom?
Kérdezem a cicafülestől egy kicsit meglepődve.
Majd az előttem megjelenő panel tudatja velem, hogy a cicafüles fel akar venni a barátai közé.
-Nem, egyáltalán nem bánom.
Mondom, miközben elfogadom a felkérést. Semmilyen okom nincs arra, hogy ne fogadjam el.
-Ha segíthettek bármiben akkor nyugodtan megkereshetsz.
Bár valószínűbb, hogy én fogom őt keresni sűrűbben.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Szer. Nov. 05 2014, 13:12

"Jaj, ugyan, dehogyis." - sugallja a mozdulat és hümmögés, amivel reagálok a kérdésére. Váljék egészségére, és én máris boldog vagyok :3
A cápa említésére is mosolygok, hisz vannak kicsi cápák is, nem csak a bitangnagy fehér dögök, akiket emberevőknek szoktak titulálni. Mikor életemben alig egyszer-kétszer jártam Lignano-ban, Olaszországban, és bementünk egy vidámparkba, láttam igazi cápákat is egy kisebb tengeri állatkertben. Pici fajta volt, amire nem volt igaz, hogy folyamatosan kell úsznia ahhoz, hogy életben maradjon, hisz volt, amelyik egyszerűen feküdt a porban és aludt, még ha nyitott szemmel is. A fajtára nem emlékszem, mi lehetett, de szépek voltak és egzotikusak.
-Jelenleg 500 pont. -válaszolom, kirepülve a nosztalgia és emlékezés förgetegéből. -És a leírásokból, amik megjelennek a neve mellett, láthatod, hogy mikor éri el a maximumot és mit tehetsz meg vele.
Tényleg, hallottam régebben pletykákat, hogy majd valamelyik frissítéssel új jártasságok is bejönnek, amiket lehet fejleszteni. Alig várom, hogy miket találnak ki a fejlesztők és Kayaba odakint erre a témára *.*
Végül elküldöm a barátfelkérést, és izgatottan, mégis félelemmel telve várom, mit fog szólni rá. Volt, hogy elutasították, bár az ilyen esetekből is Shukaku-é fáj a mai napig a legjobban. Nem tudom, miért tehette, hisz még azelőtt volt, hogy a kapcsolatom rosszabbra fordult volna vele. Talán várni akart, hogy mi lesz köztünk, és most már le is mondhatok arról, hogy valaha is barátjának fog nevezni Sad
Cear viszont végül elfogadja, mire széles mosoly terül az arcomra. Halkan meg is köszönöm, majd ismét legyintgetek, ahogy a teknősleves átadásánál is.
-Viszontigaz. -nyugtatom meg, hogy ő is nyugodtan kereshet engem, ha bármiben kell segítség vagy tanács ^^

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Szer. Nov. 05 2014, 17:52

A mozdulataiból valami olyasmire következtetek, hogy szívesen adta.
Azért egy halk köszönöm-öt még elmormolok az orrom alatt.
A cicafüles válasza után gyorsan legördítem a menümet, hogy megnézzem én hogy állok ezzel a számlálóval, és jelenleg miket tudok eérni. Mármint megnézném, ha tudnám hogy hol kéne keresnem.
-Ööö, pontosan hol is kéne látnom ezeket a leírásokat. A nem harci menüben mindig olyan jól e tudok tévedni. Na jó, a harccal kapcsolatosban is.
Szégyellem magam, de még mindig nem tudtam hozzászokni ehhez a menüs rendszerhez. A való világban ilyen nem létezik. Vagyis a játék indulásakor még nem létezett.
Na meg az se túl nagy előny, hogy mindig mindent elfelejtek.
A barátfelkérést elfogadom, aminek láthatóan örül a lány.
Ebben a pillanatban ismét megmozdul a horgászbot.
Remélem most már tényleg fogok a macskának valami ehetőt.
Pardon, a vadmacskának.
Rántok egyet a horgászboton, persze nem túl is erősen, és nem is túl gyengén, nehogy megszökjön a vacsorának való
A horgászzsinór végén pedig ott lifegett egy zokni. Nekem mekkora pechem van.
-A fene vinné el, hát ebből sem lesz vacsora.
És már dobnám is el, amikor jelez a jelzőgép, hogy itten bizony történt valami. Meg is nézem alaposan a kihalászott itemet.
-Hogy is volt ez a gyakori zoknival? Most vagy én emlékszem rosszul, vagy belefutottunk egy játékhibába.
Majd a cicafülesnek is megmutatom, hogy a rendszer szerint a most kifogott zokni bizony ritkának számít.
-Mert akkora szerencsém biztos nem lehet, hogy egy nap két ritka is a horgomra akad. Szerintetek?
Ásítok egyet, úgy néz ki jó sokáig ellehettünk itt. Most már csak akkor dobom be a csalit a vízbe, ha a cicafülesnek sem sikerül kifognia, valamit ami a vadcicusnak is megfelel.
/Zokni/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Chancery Szer. Nov. 12 2014, 15:26

Megnyitom a saját menümet és beállítom, hogy ő is láthassa, én mit művelek benne. Ezután kicsit közelebb hajolok és úgy, hogy láthassa minden mozdulatom.
-Na nézzük. Karakter, jártasságok, és harmadlagos. Itt van felsorolva listaszerűen, és a csíkon látod, hogy hány pontod van épp rajta. -mutatok például a saját Horgászatomra, ami perpillanat a 200-as pontszinten mozog, tehát a csík még a felét sem érte el, de tőle nem messze a Főzés viszont teljesen zöld már.
Amint azt látom, hogy neki is sikerült ezt a sajátján megtalálnia, visszaállítom a menü alapbeállításait és lecsukom, hisz nincs szükségem rá már.
Mikor megmozdul a botja, Álomkelő már felkapja a fejét és radarszerűen fülel a kút fala felé, hogy ezúttal vajon mi akadt horogra. Mikor meglátja, hogy zokni, visszahajtja buksiját a mancsaira és tovább ejtőzik, megjegyezve magában talán, hogy képtelenek vagyunk ehetőt is kifogni.
Én hümmögve nézek felé, mikor először játékhibára gyanakodik, majd megmutatja nekem is, mire gondol pontosan. A Zokni neve világoszöldben virít, miszerint ritka, én pedig összehúzom a szemöldököm.
-Neeem, szerinteeem... szerintem akkor én kevertem össze a bakancsot meg a zoknit Suspect   -harapok az ajkamba is, majd visszahajolok a helyemre. -Szerencséje pedig mindenkinek lehet. Én csak gratulálni tudok, ügyes vagy o/
És a legjobb érzés az, hogy ezt tényleg őszintén tudom mondani ^^ Főleg az után, amit nekem sikerül kifognom, mikor felhúzom a saját rángatózó zsinórom. Egy ugyanolyan világoszöld Iszapfaló ragadt rajta, mint amit már Cear is kifogott pár órával ezelőtt. Lecsatolom a horogról, leokézom a teljesített feladatért járó jutalmat, majd fáradtan és nagyot sóhajtva dőlök hátra a szék támlájára.
-Ez egy Iszapfaló per Ritka lelőhely lehet akkor. -mondom töprengve. -Kezd későre járni. Megpróbáljunk még valamit kifogni, vagy hagyjuk mára?


//Iszapfaló. Hozod a szerencsét :3//

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Cearso Hétf. Nov. 17 2014, 19:14

Leutánozom a dolgokat, amiket a cicafüles csinál.
-Szóval így kell ezt megnézni.
Megpróbálom megjegyezni a dolgokat. Majd miután megnéztem, hogyan is állok a dolgokkal, már zárom is be az ablakot. Sajnos egyik jártasságom se érte még el azt a szintet, mint a cicafülesé. Sőt, még csak a közelébe sem értek az adatok az övéihez. Egy kicsit talán el is szégyelltem magam az alacsony statjaim miatt.
Majd sikerült kifognom egy Zoknit. Mintha nagyon szükségem lenne rá itt ebben a virtuális világban.
-Pedig biztos voltam benne, hogy nekem soha semmiben sincs szerencsém.
Eddig teljesen úgy tűnt, hogy én vagyok ebben a világban a legszerencsétlenebb játékos. Bár lehet hogy a kezdeti bent ragadás után valószínűleg mindenki ezt gondolhatta magáról, majd szép lassan hozzászoktak az itteni élethez.
-Ezért is nem hittem el az előbb, hogy sikerült kifognom még egy ritka élőlényt.
És miután mind a kettőnknek sikerült ritkát kifognia
-Úgy néz ki ez tényleg egy szerencsés lelőhely.
Mosolygok a lányra miközben elpakolom a horgászfelszerelést.
-Tényleg igazán késő van. Talán ideje lenne hazamenni. Csak azt sajnálom, hogy nem sikerült semmit se fogni a kis jószágnak. Talán majd legközelebb.
És miután felállok a székből, megnyújtóztatom a végtagjaimat. Eléggé sikerült elhúznunk az időt. A többiek már biztosan türelmetlenül várnak rám.
-Szervusztok.
Köszönök el egyszerre mindhármójuktól.
-Később még biztosan összefutunk.
Valahol. Valamikor. Ha addig nem történik valami.

/Köszönöm a játékot, szerencséje pedig mindenkinek lehet/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Arisu Pént. Ápr. 03 2015, 21:14

Shukaku onee-chan


Nem is hittem volna, hogy ilyen fárasztó valami teljesen újba belecsöppenni. Az első napi sokkot még most sem hevertem ki, reggel az ágyban ülve a jegyzeteimet böngésztem, amiket készítettem annak az onii-sannak a szavai alapján. Gyakorlatilag az egész délutánomat azzal töltöttem, hogy értékeltem és elemeztem az információimat, lehetőségek után kutattam és kérdéseket tettem fel magamnak. Mindezt egy olcsó fogadó kényelmetlen, keskeny ágyán, valami száraz zsömlét majszolva, ami a borzalmas külseje ellenére laktató volt. Csakhogy mindez méltatlan volt hozzám! Sürgősen megoldást kell találnom arra, hogy ne kelljen ilyen szegényes körülmények között élnem, és elviselnem azt a példátlanul szemtelen bánásmódot, amit kapok! Ehhez pedig a legcélravezetőbb megoldás a pénzkeresés lesz, legyen annak bármi is a leghatékonyabb módja. Ha valamihez, akkor ehhez értek, a papa példája mindig a szemem előtt fog lebegni :3
Szinte undorral az arcomon fogyasztottam el a reggelimként szolgáló olcsó cipót, de oda kellett figyelnem, hogy a kezdőtőkémnek minél nagyobb részét tudjam hasznosítani. Az akcióterv sebesen megformálódott a buksimban: feladok egy egyszerű és lényegre törő hirdetést. A segítség véletlenszerű keresése a lehető legrosszabb ötlet volt az én helyzetemben. Szégyenlem is magam a tegnapi próbálkozásért, nincs is rá mentségem. Még azt hiszem, szerencsém is volt Joey onii-sannal. Rosszabb is lehetett volna :/
A hirdetésben tapasztalt mecénást kerestem, kihangsúlyozva a kezdő mivoltomat, és erre már nem sajnáltam annyira a pénzt, hiszen egy jól célzott hirdetés a ráköltött összeg sokszorosát hozhatja a konyhára. Ebben bíztam én is. Addig is amíg nem jelentkezik valaki, rettenetesen ócska ruháimban megkerestem a kereskedelmi negyedet, vagy valami ilyesmit, hogy tájékozódjak valamelyest ennek a világnak a pénzügyi rendszeréről. Nem kívántam várni a sült galambot, az önképzés is legalább olyan fontos volt, mint a megfelelő mentor megtalálása.

hirdetés:
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Shukaku Szomb. Ápr. 04 2015, 06:59

-Nézd Timidus! Valaki megint előbb valósította meg az álmainkat, mint mi. Elég bosszantó tud lenni.
A lány a szavaihoz képest mégis nevetve lépett a sárkány mellé, kezében egy papírlapot szorongatva, és ez az ellentmondás, na meg persze az, hogy Shu belekezdett valamibe, elég volt Timidusnak ahhoz, hogy egy kérdő csipogást hallatva érdeklődjön a részletekről.
-Háááát, ugye ott van a Dojo, amivel igyekszünk a kicsiknek segíteni, de nincs elég reklámja ezek szerint.
És újra elhallgatott, kis mosollyal az arcán. Úgy tűnik ma szeretett rébuszokban beszélni, és elvárni a barátjától, hogy visszakérdezzen, érdeklődjön. Timidussal persze jól járt, mert végtelen türelemmel kérdezett újra, mintegy csak annyit közölve: Folytad kérlek.
-Szóóóóval, ugye nemsokára elérjük a negyedik képességet, és gondoltam, hogy ennek örömére befektetek egy újabb jártasságba. Ugye az észlelés és a keresés már hármas szinten van, most választhatnék a nyomkövetés és az akrobatika között. Akrobatika az nagyon jól hangzik, de tériszonyosan nem hiszem, hogy házak tetejére szeretnék ugrálni, szóval úgy gondoltam, hogy a nyomkövetést választom, hiszen az a szafarihoz is nagyon hasznos. Viszont arra is gondoltam, hogy elég sokba kerül most a kicsiket ellátni. Persze nincs rezsi, az ételt meg úgyis mi vadásszuk, vagy a hátsó kiskertből szerezzük, de akkor is, szeretnék tovább lépni, valami nagyobbat. A frontharcosok ugye kitalálták ezt a bossölő alapítványt. Természetes, hogy megint a fronttal foglalkoznak a kicsik helyett, de én arra gondoltam, hogy mi lenne, ha mi pedig bankot nyitnánk? Hitelekkel, kamattal, meg ilyenekkel. És akkor nem kellene a kicsiknek arra várni, hogy nekünk legyen megint pénzünk, hanem újratermelődne a pénz. Legalább is kint azt mondták a reklámokban, hogy ez így működik. Hoztam is neked két könyvet, amit elolvashatnál, és akkor jobban értenénk az ilyesmihez.
És a pet elé is került a Tőke vaskosabb, és a Hitel kevésbé vaskos kötete. Persze egyik sem teljesen arról szólt, amiről Shu szerette volna, de mivel ő azt hitte, hogy ilyen címekkel biztos arról fog szólni, és semmi mást nem talált Chan könyvtárában, így Timidus kénytelen volt ezeket olvasni… és Marx világkritikája után ne csodálkozzunk, hogy nem akarja Shut visszaengedni a kinti világba.
-Szóval ezen gondolkodtam, amikor találtam ezt.  
Akkor nyomta végre a sárkány orra elé is a lapot.
-Nem tudom, hogy mi tehetősek vagyunk-e, de tanácsokkal biztosan tudunk szolgálni, szóval írtam neki egy levelet, és megkérdeztem, hogy hol talizzunk.


Kód:
Kedves Arisu!

Szívesen segítünk. Írd meg, hogy hol és mikor szeretnél találkozni, és megbeszéljük a részleteket.

Üdvözlettel: Shu és Timidus


-Jun biztos kedvelné, mert neki az egyik legkedvesebb meséje az Alice.
A sárkány bólintott, és ezután már csak a válaszra kellett várni, és persze elmenni a találkozóra.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Arisu Vas. Ápr. 05 2015, 02:56

Nem vártam azonnali választ. Teljes mértékben tisztában voltam vele, hogy beletelhet néhány percbe, amíg fényesen sugárzó hirdetésemet valaki észreveszi, felfogja és rájön, mekkora lehetőség előtt is áll. Karrierje eddigi csúcspontja lesz az, hogy találkozhat velem, és megadhatja a kezdőlökést a világ új, ragyogó üstökösének. Komoly pályafutást terveztem befutni, ha már itt ragadtam. Csak ezeken a bosszantó apró problémákon kellene átevickélni, mint a komfortérzetem növelése, vagy az ismereteim bővítése.
Addig is, amíg nem érkezett válasz, tehát a boltokban nézelődtem. Újra és újra rá kellett jönnöm, hogy a kezemben lévő néhány arany jóformán semmit sem ér. Minden, ami egy kicsit is méltó volt hozzám, a tőkém jelentős hányadát felperzselte volna. Okosnak kellett lennem. Mintha nem lennék alapból is az ;P Arra gondoltam, hogy biztosan olcsóbban kijövök, ha nem kész termékeket veszek, hanem én magam készítem el őket a megfelelő alapanyagokból. Újabb sorok kerültek a jegyzettömbbe, viszont az elém ugró panel kis híján ledöntött a lábamról, úgy megijedtem tőle pale Miért kell az arcomba tolni, ha üzenetet kapok? :/
A levél nem volt túl érdekes, de mivel az első jelentkező volt, úgy döntöttem, adok neki egy esélyt. Megérzés :3 Vagyis nekik, mert két név szerepelt az üzenet alján. Jó, de hol találkozzunk? A főtéren kívül egyetlen helyet sem ismerek, de az messze van... zavaró volt, hogy ilyesmi is hátráltat. Lázasan kerestem egy biztos pontot, és némi járkálás után rá is találtam a városkapura, úgyhogy végre válaszolhattam. Szörnyű, hogy nekem kellett erőfeszítéseket tennem a találkozás kedvéért, miért várják el tőlem, hogy ismerjem ezt a várost? Leültem egy padra, és azon töprengtem, hogy fogok én itt elboldogulni...?

üzenet:
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Shukaku Vas. Ápr. 05 2015, 07:37

Ha fényesen sugárzó hirdetés volt, azaz számszerűlegesen is kizárólag egy darab, akkor Arisu igen csak nagy bajban van annak tekintetében, hogy széles körű jelentkezőtábort tudjon majd maga előtt, hiszen Shu nemes egyszerűséggel a boltból hazafelé jövet magával hozta a papírost, hogy azt majdan, mikor megérkezik, Timidusnak is megmutathassa. Szóval jelenleg finders keepers üzemmódban kizárólag egy jelentkező lehetett a pályázatra, hiszen kedvenc idomárunk akaratlan szemfülességének hála, megakadályozta a többi mecénást abban, hogy akárcsak észrevegye a kiírást. Nos, azt azért el kell mondanom, hogy Shu bár izgult kicsit, hiszen ezzel kezdheti el ténylegesen a mecénási karrierjét, de olyan nagy jelentőséget nem tulajdonított neki, mint Arisu. Máskor is támogatott már kicsiket, tulajdonképpen állandóan ezt csinálta, és kereste is őket, bejárta a fogadókat, szálláshelyeket, de még a sikátorokat is, de olyan még nem volt, hogy teljes mellszélességgel egyvalaki mögé álljon, és őt segítse. Talán Utahime és Atoru volt ilyen, ám ők is nagyban támaszkodtak másokra is. Legalább is Atoru biztosan… Utahiméről pedig már egy ideje nem hallott, leveleire nem válaszolt, és a térképen sem tudta lekövetni… de még játékban volt… bár Shu tudta, hogy valószínűleg ez sem marad sokáig így. A válaszlevélre Shu csak mosolygott, és mindössze annyit írt oda, hogy pár perc múlva ott lesznek. A helyzet azonban úgy alakult, hogy valami oknál fogva Timidus úgy döntött, hogy ő majd egy szemközti tetőről figyeli meg a diskurzust. Az okot az idomárnak természetesen nem mondta el, hiszen nem akarta, hogy aggódjon. Persze mi tudjuk, hogy Timidus csak óvatos volt, és egy ilyen, hirtelen jött felhívásra, ami pont Shu orra elé volt téve, pont Shu ízlésére szabva, és a városkapuhoz csalta őket, tehát közel a védett terület határához… szóval megéri óvatosnak lenni. Így tehát csak az idomár érkezett meg, ki is szúrta a lányt, akinek először csak messziről integetett, majd mellé érve meghajlással köszöntötte.
-Szia, te vagy Arisu? Shukaku vagyok, elvileg veled leveleztem.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Arisu Hétf. Ápr. 06 2015, 14:58

Vagy nagyon segítőkészek, vagy át akarnak verni, és kihasználni, hogy kezdő vagyok. Mondjuk egy kezdőt mivel lehetne kihasználni? Vagyonom nincs... bár ez a pár arany is megérheti valakinek a fáradtságot. Ha csak öt kezdőt vernek át, az rögtön 350 arany, ami már nem hangzik rosszul. És azt hiszem több ezer játékos van itt rajtam kívül. Na szóval erre a következtetésre jutottam a rendkívül gördülékeny kommunikációból. Ha nem itt lennék, akkor teljesen érthető lenne, hogy fejvesztve szaladnak hozzám, ha segítségre szorulok. Az is lehet, hogy ők megérezték, mennyire tehetséges is vagyok Cool
Az a pár perc azzal telt, hogy átültem egy másik padra, mert volt egy fazon, aki nagyon gyanúsan méregetett engem. A figyelemhez hozzászoktam, tökéletes alakom és vibráló személyiségem természetszerűleg vonzza a tekinteteket, de olykor-olykor ez kényelmetlen tud lenni számomra, pont az ilyen pillantások miatt. Mivel ezzel voltam elfoglalva, az integetést nem vettem észre, csak arra figyeltem fel, hogy valaki egyenesen felém tart. Méghozzá egy kislány. Egy illedelmes kislány, aki egyedül volt, pedig ketten írták alá a levelet. Ő a csali, hogy ne gyanítsam az átverést.
- Shukaku ka... - motyogtam a nemlétező bajszom alá, majd talpra álltam - Yoishotto... Hai, Arisu desu. Yoroshiku onegaishimasu, Shukaku onee-san - viszonoztam én is a meghajlást. Egyelőre nem volt miért vádaskodnom, szép is lenne holmi gyanú miatt kútba ejteni egy lehetőséget. Kérdés, hogy egy kislány mit tud számomra nyújtani.
- Bevallom, meglepődtem~desu. Nem egy kislányra számítottam~desu. És a társad? - kérdeztem körbenézve, de nem láttam senkit, aki esetleg Shukaku onee-sanhoz tartozott volna, mindenki a maga dolgával törődött, aki erre járt. Kivéve azt a figurát, aki még mindig felém pillantgatott, de ő már az utolsó levélváltás előtt is ezt tette.
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 06 2015, 15:28

Persze-persze, a kinti világból hozott buta előítéletekre még mindig számítani lehetett, hiszen sokan nem tudták levetkőzni azok közül sem, akik régebb óta ebben a világban élnek, így egy kezdőtől egyáltalán nem lehetett elvárni. Ezért is nem haragudott meg Shu a csodálkozásra vagy a megnevezésre. Főleg azután, hogy inkább a lány mutatkozott kicsinek, mind a beszédstílusa, mind a fellépése alapján. Még jó, hogy az egyes szám első személyt már megtanulta, mert azzal, hogy a saját nevén hívták magukat, ki lehetett kergetni Shut a világból. Az ő nyugatias neveltetésének egyszerűen fájt. Olyan, mintha az illetőnek nem lenne saját személyisége, nem lenne énképe, mindössze az a név, amit a szülei választottak neki. Még az sem az övé. Ráadásul egyáltalán nem cuki, mint ahogy mások hitték, mindösszesen idegesítő. Nestor volt a másik ilyen, akire vagy Hinari, vagy az előző társa ráerőltette ezt az óvodás szintet. Igen, a nagyon nagyon pici gyerekeknél még érthető, hogy minden baba, és Petike okos, Petike szép… de Arisu azért az óvodánál már érettebbnek tűnt. Vagyis fizikumban biztosan, majd azt később lehet megítélni, hogy szellemileg is.
-Shu. Elég lesz csak a Shu is, általában úgy szoktak szólítani, mert az egyszerűbb. És… nem, nem vagyok onee-san. Sem senpai, sem sensei, sem semmi ilyesmi, csak Shu.
Elmosolyodott, de a tekintetében volt valami kérlelő is. Egykorú a lánnyal, legalább is körülbelül, és a szintje miatt ő sohasem kérte, hogy túlságosan tiszteljék. Kapja meg a tiszteletet, ami mindenkinek kijárt, ne kezeljék gyerekként, ha nem releváns, de ennyi.
-És… a te szempontodból nem egy kislány vagyok, hanem egy negyvenes szint környékén járó idomár, aki szívesen segít neked. Timidus pedig távolabbról figyel. Sohasem lehet az ember elég óvatos… vagy a sárkány…
Újabb mosoly, egyfajta vidám összekacsintás, majd ő is megnézte magának a lányt.
-És… pontosan miben szeretnéd, hogy segítsünk?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Arisu Hétf. Ápr. 06 2015, 16:00

Szemöldökráncolás lett a kislány jutalma. Nem szoktam hozzá, hogy csak így ellent mondjanak nekem, különösen az volt furcsa, hogy a megszólításban talált kivetnivalót. Pedig a munkahelyemen imádják, ha onee-channak vagy onii-channak hívom a vendégeket, és tudtommal a maid-café vendégek és az ilyesfajta játékok célközönsége között nagy az átfedés. Erre ez meg kikéri magának, ahogy szólítottam. Nem tetszett, de jól van, lenyelem a békát. Cserébe...
- Jaa... ebben az esetben engem Arisu-samának kell szólítanod, Shu. Ha neked lehet kívánságod, akkor nekem is jogom van hozzá~desu ;P - mosolyodtam el én is kislányos cukisággal. Az én tekintetemben halvány galádság csillogott, számomra win-win helyzet volt. Ha a kérésének eleget kell tennem, akkor neki is kötelessége az én kívánságomat szem előtt tartani, ha pedig nem hajlandó rá, akkor én is úgy szólítom, ahogy akarom.
- Heeh? Negyvenes szint? Ez azt jelenti, hogy erős vagy? - kérdeztem a fejemet kissé oldalra billentve. Kétségtelen, az én tízes szintemhez képest sokkal erősebbnek hangzott. És akkor a 40. szintig képes felmenni? De még ez is olyan messze volt a 100-tól :/ Biztos vannak olyanok, akik már közel járnak :3 Nekem is köztük a helyem!
- Ee. Tegnap kezdtem ezt a játékot, és még sosem játszottam ilyesmivel~desu. Már kaptam egy kis segítséget~desu, de még rengeteg része nem világos számomra ennek a világnak. Tatoeba... tegnap... kaptam egy csomó pontot a főtéren, de nem tudom, mihez viszonyítsak~desu. A funkciójuk többé-kevésbé érthető, de nem akarom a vakvilágba elosztani őket, szóval először is ebben szeretnék segítséget kérni. Van valamilyen tipped, trükköd arra, hogyan lehet hatékonyan szétosztani ezeket a... pontokat a tulajdonságaim között? - fogtam bele a tanácsok kérésébe. Cseppet sem volt ellenemre, nem félek bevallani, ha valamihez nem értek, és pont azért fogok egy hónap múlva bárki másnál jobban érteni ehhez a világhoz, mert nem félek kérdezni és tapasztalatokat gyűjteni. Csakis így lehet minél gyorsabban felemelkedni.

szótár:
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 06 2015, 16:21

Máris sikerült megsértenie? Ez azért pár mondat után még neki sem szokott sikerülni, főleg úgy nem, hogy tényleg, de tényleg nem értette, hogy min sértődne meg. Ő csak el akarta törölni ezt a buta egyenlőtlenséget, amit ezek a megnevezések okoztak. Oké, ha valaki tényleg letett valamit az asztalra, mint egy professzor, egy kutató, vagy mondjuk Kayaba, akkor ő is megtisztelte az ilyesmivel, de közte és Arisu között nem volt ilyen hatalmas eltérés. Elért ugyan rengeteg mindent a Sword Art Online világában… de hát ezt azért akkor sem. A kérésre viszont meglepődött, és azonnal rábólintott, nehogy máris elzavarja a lányt a kukacoskodással.
-Rendben, Arisu-sama. Ahogy csak szeretnéd, úgy szólítalak.
És ez azok után, hogy Chizutól meg kellett szoknia a senpai meg sensei meg hasonló megnevezéseket, na meg azok után, hogy Kanamit végre sikerült erről leszoktatnia, tényleg nem okozott gondot… csak haladjanak már. És haladtak is, méghozzá pont a lényegre. Úgy tűnik az ifjonc még nincs tisztában az erőviszonyokkal… szóval valahogy úgy kell elintézni, hogy ne tűnjön hencegésnek.
-Hát… azt nem tudom, hogy erős vagyok-e, de a negyvenes szint körül vannak a legerősebbek. Legalább is azok, akik a fronton harcolnak, és… szóval én is az egyik legmagasabb szintű vagyok. Ha ez volt kérdésed.
Ezután pedig a részletek következtek, és Shu már emelte is volna a szájához a sípját, hogy idehívja Timidust. Pontozni ő szokott neki is, de utána meggondolta magát. Ezt még ő is el tudja magyarázni, és a fenének sem kell, hogy Timidust lesenpaizza Arisu, mert akkor már hárman fogják ajnározni. Shu tudta jól, hogy a pet egója magasan ível, nem szeretett volna rátenni még egy lapáttal.
-Hááát… az igazából nagyon attól függ, hogy pontosan milyen harcmodort szeretnél magadnak kiépíteni. Van ugye élet, fegyverkezelés, erő, kitartás, gyorsaság és spec. A mi pontjaink kiegyensúlyozottan vannak elosztva, de harcoltunk már olyanokkal, akik csak egyet húztak, és abban nagyon jók voltak. Minden attól függ, hogy hogyan szeretsz küzdeni. Ha tegnap kezdted, akkor gondolom még nem küzdőtereztél…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Arisu Kedd Ápr. 07 2015, 19:33

Meglepődtem, mennyire könnyen belement a mi kis alkunkba. Így már nem is volt akkora értéke a megszólításnak, ha ilyen könnyen osztogatja őket, még ismeretlenül is. Sebaj, ha mások hallják, hogy szólít, az engem bőven kárpótol. És különben is, az ideális az lenne, ha mindenki elismerné nagyszerűségemet, és így szólítana ˇ^ˇ
- A legerősebbek közé tartozol, de nem tudod, hogy erős vagy-e, boke? - sóhajtottam fel rosszallóan. Szerénynek akar látszani, vagy mi? Maa, az információ legalább hasznosnak, és egyben elkeserítőnek bizonyult. Még csak a 40. szint környékén járnak a legjobbak is... Viszont minden rosszban van valami jó: hitotsu, könnyebb lesz őket utolérni, futatsu, az egyik legjobbtól tanulhatok, ennél ideálisabb találatot el sem tudnék képzelni. Ha és amennyiben igazat mond és nem füllent. Azonban az lényegtelen volt az én szempontomból, hogy most igazat mondott-e vagy sem.
- Nem fogadom el a választ~desu! Kizárt dolog, hogy minden csak attól függ, hogyan akarok harcolni, ebből semmit sem tudok hasznosítani~desu. Kézzelfogható tanácsokra van szükségem, amik jól jönnek egy kezdő játékos számára: mennyi élettel vagyok biztonságban~desu ka? Mekkora erő kell egy ilyen akármilyen izé ellen? Van-e olyan tulajdonság, ami hasznosabb, vagy kevésbé hasznos, mint a többi? Ezekre mind kellene legyen egy legalább körülbelüli válasz. Nem akarod velem megosztani a tudásod, a tapasztalataid, Shu? - vontam kérdőre a kislányt magabiztosan. Meg fogja velem osztani a titkait, addig nem tágítok. Nekem nagyobb szükségem van a válaszokra, mint neki! Éhes tanonc voltam, aki mindent tudni akart, ami segíthet. Egy ilyen válasszal nem tudtam merre elindulni, így tehát egyértelmű volt, hogy ne fogadom el.
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 07 2015, 20:11

-Hát… gondolom, erősek vagyunk, mert már több mint hat hónapja mi vezetjük az Aréna toplistáját, meg az eredményeink a küzdőteres izék alatt is nagyon jók, szóval biztosan… de én nem nagyon szoktam ilyenekkel foglalkozni, meg amúgy is, ez hencegés lenne, annak meg nem sok értelme van. Meg az, hogy erősek, az mit jelent? Sok erőpont? Mert az éppenséggel nincsen, hiszen idomár vagyok, szóval nekünk általában nem szokott sok erőpontunk lenni. Vagy azt, hogy sokszor győzünk versenyeken? Mert akkor igen, erősek vagyunk.
Az utána következő kérdésáradattól viszont már erősen elkezdett jojózni a szeme, és nagyon kellett koncentrálnia arra, hogy minden kérdést megjegyezzen. Persze nem sikerült, szóval a végén a leghatásosabb eszközhöz nyúlt, a nyakában csüngő síphoz, hogy azzal kérjen azonnali segítséget a sárkánytól, ám Timidus már azelőtt ott termett, hogy belefújhatott volna. Nem nagyon rejtőzködött eddig sem, és végig hallótávolságban maradt, nem csak látóban, szóval ahogy landolt, már el is kezdte a beszédet.
-Semmi szükség arra, hogy elfogadd a választ, ám részben ez az igazság. Természetesen nem teljesen, hiszen nem minden attól függ, hogy hogyan akarsz harcolni. Attól is függ, hogy milyen mértékben tudod megvalósítani ezt az akaratodat. Pontos tanácsot kizárólag abban az esetben tudunk adni, ha a kérdéseidet is pontosítod, amiket feltettél, azokra válaszolok is. Nem vagy biztonságban. Lényegtelen, hogy mennyi életed van, amíg ez a szám nem végtelen, ami lehetetlen, addig nem vagy biztonságban. Mivel nem viseled a felszerelésedet, így nem tudom megállapítani a kasztodat, ám egy példán keresztül szemléltetem. Ha a kasztod kardforgató, tehát a gyorsaságra és a pontosságra épít, amire rájöhetsz a kezdő pontozásodból, illetve az első és második bónuszodból, akkor érdemes ezeket a statokat húznod, természetesen a többit sem elhanyagolva. Minden tulajdonság ugyanolyan hasznos, ám némelyiknek van limitje. Ilyen például a kitartás. Csatáim során megfigyeltem, hogy lényegtelen, hogy kétszer vagy háromszor nagyobb a kitartáspontunk az ellenfélnél, négy támadás után mindig elfáradunk, így ezt a pontot egy idő után nem érdemes tovább növelni. Ha azt kívánod, szolgálhatok pontos százalékos adatokkal is, ehhez azonban javaslom, hogy vegyél elő valamilyen jegyzetelésre alkalmas itemet, mivel a ti memóriakapacitásotok egyidejűleg ilyen mennyiségű adat befogadására alkalmatlan.
-És… izé… szóval ő Timidus. Ha harci bigyókat akarsz tudni, akkor inkább őt kérdezd.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Arisu Szer. Ápr. 08 2015, 18:44

A kislány beszéde lelombozta a hangulatom. Pedig lelkes voltam, hogy valaki olyantól tanulhatok, aki ebben a világban a legnagyobb, legbefolyásosabb emberek közé tartozik, de ebben a pár mondatban meggyőzött, hogy erről nincs szó. Oldalvást fordultam hozzá képest, a karjaimat keresztbe tettem a mellkasom előtt, és úgy néztem rá, fél szememet lehunyva.
- Hmm... nem, nem vagy erős. Aki erős, az tudja magáról, hogy az - feleltem a kis eszmefuttatására gőgösen. Én is tudtam magamról, hogy szép vagyok és tehetséges, sőt, hogy tökéletes vagyok. Aztán Shu belefújt a sípjába, és egyszeriben egy árnyék vetült a fejünk fölé. Leszállt... valami. Valami állat. Milyen állat volt? Nem érdekelt. Tágra nyíltak a szemeim, melyekbe különös csillogás költözött. Egy pillanat alatt ott termettem a landoló szárnya mellett, és átöleltem a nyakát.
- Hauuuu, omochikaeriiii~ *.* - olvadoztam a puha szőrébe kapaszkodva, és dörgöltem hozzá az arcomat. Milyen pihe-puha *.* És beszél o.O És aranyos. És kell nekem. Az enyém!
- Tudd meg, hogy ettől a pillanattól kezdve hozzám tartozol~desu. Én fogok gondoskodni rólad, és velem fogsz lakni~desu. Mi a neved? Vagy szeretnéd, ha adnék neked egyet én~desu ka? - nyilvánítottam ki az akaratomat ellentmondást nem tűrően. Meg se hallottam, mi mindent mondott, csak kapaszkodtam belé, és simogattam a nyakát. Shu sem létezett már számomra, bár a hangját mintha hallottam volna valahonnan távolról. Csak úgy hirtelen ütött szöget a fejembe, hogy az előbb nem kaptam választ a kérdésemre, szóval ölelgetés közben csak ránéztem a kislányra.
- Te meg tényleg képes vagy nekem segíteni, vagy csak a szád járt? :/ - vontam kérdőre kissé lenéző hangnemben. Semmire se mentem vele, rettenetes.

szótár:
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 12 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

12 / 24 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.