Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keleti rész

+47
Kanami Minagawa
Leonard
Chakna
Tachibana Makoto
Nedzsem
Takara Kazutoshi
Nex
Nolan Daneworth
Rosalia
Arisu
Kazuma
Yue
Chancery
Asato
Cearso
Shukaku
Phobos
Meredith White
Jun
Saya
Kremylla Lyeen
Kyuushiro
Kokoro
Julia Redfox
Hinari
Aoi Shizuka
Hürrem
Ai Hane
Peter Worker
Aoishi Airi
Taidana
Miyazaki Momo
Zhel T. Everett
Koshitsu Esutel
Halász Alex
Kyrena Juurei
Aiko
Ryuninji Ren
Anatole Saito
Viola
Kimiko
Yoshiaga
Hitodama
Yuyume Aokii
Mirika
Tatsuki Ranmaru
Kayaba Akihiko
51 posters

3 / 24 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Aiko Vas. 27 Jan. - 11:13

Amint menekülni akartam a tömegből, Anatole Saito, ismét rá kezdett valamire, de ez engem már nem érdekelt, nagy nehezen átvergődtem a tömegen, már épp kiértem belőle, mikor valaki visszafogott. „Mégis mit akarnak? Hova akarnak még alázni?” Dühösen, és a szégyentől megrészegülve, ütöttem vissza. Fordulás közben, könnyek hullottak a szememből. Megtörtem, nem bírtam tovább a nyomást, teljesen összetörtem. Az ütésemet, a fiú aki elkapott, ütésemet könnyedén védte, igaz a lelki fájdalomtól, szinte semmi erő nem volt benne, csak szabadulni akartam onnan, de ez az egy ütés, a maradék energiámat is elvette. Térdre estem a fiú előtt, és összeszorított fogakkal nyögtem halkan.
- Kérlek, engedj el… Kérlek, engedj!
Mint aki az életéjért küzd, nagyjából úgy viselkedtem. „Még szép hogy elfutok, most aláztam porrá magam.” Majd felnéztem, és belepillantottam zöld szemibe, ekkor már egy kicsit jobb állapotban voltam. „Mégis hogy maradjak jó úton, ha az egész játék ellenem, van?” Eltartott pár percig, míg lenyugodtam. A fő lenyugtató ok, egy a legyünk barátokhoz hasonló mondat.
- N-neuro a nevem…
Mondtam halkan. Ő hallotta, és küldte is a felkérést, majd Alex kezet nyújtott nekem. „Alex, igazán tiszteletteljes név.” Abban a pillanatban eltűntek könnyeim, és felálltam. Alex megszólította Saito-t, és én kihasználva, hogy felém fordult, egy mély érzésű, és komoly kérdést tettem fel neki.
- Anatole Saito, te mit tennél, ha előtted ölnék meg a barátnőd?
E közben a mellette álló lányra mutattam.
- Persze, most könnyű azt mondanod, hogy „Megbocsátottad volna nekik” vagy hogy „börtönbe küldted volna őket” de nézz magadba, te is tudod, hogy nem ezt tetted volna.
Kissé tán mérges is voltam ekkor már, a talán jogos elítéléséjért. „De tényleg ő mit tett volna?”
Aiko
Aiko
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 246
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 30
Tartózkodási hely : NASA

Karakterlap
Szint: 9
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Koshitsu Esutel Vas. 27 Jan. - 18:32

//Toborzó - elnézést a terjedelemért, de volt mit lereagálnom. Smile //

*Csak épp erre sétáltam. Na jó, nem igaz, tudatosan jöttem ide, de majd ezt mondom, ha valaki kérdezné. Megihletett az a látvány, hogy a kocsmánál egy piros szeműt láttam egy piros köpennyel. Nah, kaptam a dolgon, s szereztem magamnak egy zöld bársony köpenyt. A csuklya a fejemen volt. Már nagy tömeg volt a kijelölt helyen a szökőkútnál. Én az egyik közeli ház falának támaszkodtam, fegyverem a "lomtáramban" volt, de kezemet keresztbe fontam, s még lábam is keresztben volt, úgy dőltem nagy kényelmesen a falnak. Majd bámultam a nagy menetet és szónoklatot. *
~ Te jó ég! What is it?! Mindjárt elhányom magam... ~
Majd jött az üstökös. Teljesen meglepődtem, de nem mozdultam, biztos voltam benne, hogy nem árthat. Mikor felém szállt az arany csillám, egy picit enyhe mosollyal az arcomon eljátszadoztam vele az ujjaimmal, de utána oda néztem, ahova csapódott. Mikor megláttam a szőkét... mosolyom azonnal lesavanyodott. Kikerekedett szemekkel bámultam, ahogy egy macska székké válik, s Ren beleül. Majd egy csaj megy oda, és csók. Pislogtam nagyokat. Szélesre húzódott a vigyorom, s halkan felnevettem, de gyorsan be is fogtam a szám. Szerencsére senki nem figyelt rám, mert mindenki a narancs indikátorost hallgatta. Az már mellékes volt, hogy én is narancs vagyok, persze annak köszönhetően, hogy külterületen megpofoztam és megrugdostam a kis sztárocskát. De ami miatt felnevettem, az az, hogy sose gondoltam volna, hogy egy lány mellett elkötelezi magát. Főleg azt nem, hogy egy lány kötelezi el magát mellette. Persze az is lehet, hogy alkalmi az eset, aztán gyorsan faképnél hagyja Rent a hölgyemény, de ha örökre is együtt maradnak, hát legyen! Áldásom rájuk! Kit izgat?! Bár csak remélhetem, hogy ez a kapcsolat megálljt parancsol a ficsúr undorító szokásainak és kéjvágyának. Közben én is hallgatom persze a sárga indikátoros történetét. Nagyon megsajnáltam, de meg is ijesztett a dolog, hogy igen, itt is ölnek az emberek. És sokan csak kis pisisek vagyunk. Főleg tinik, ifjúk. Az már nem érdekelt, hogy ha meglátják az én narancssárga indikátoromat, akkor hogy fognak reagálni. Arra gondoltam, ha Ren a céhben van, akkor tutira nem csatlakozom. Ezzel a pojácával dolgozzak együtt?! Nem volt elég az a két küldetést, amit már túléltem mellette?! Főleg ez a nyálas bemutatkozás a céhvezér részéről nekem nem volt bejövős. Ezután a vezér kijelentette álláspontját a fehér hajú felé. Érvei meggyőzőek voltak számomra is, bár úgy éreztem, hamari a döntés. Semmiképp sem ítélnék első látásra. Ugyanakkor tetszett, ahogy választékosan beszélt, tetszett a kiállása, úgy minden. Így a -10 pont után, amit a felvonulásnak adtam, ez a kiállása adott rá vagy +5öt. De Ren jelenléte még mindig frusztrált. Egyszerűen csak dühös voltam rá. Mondtam már korábban is... viszket a képétől a tenyerem. De jó érzés volt megpofozni!! Na de most ugye emiatt vagyok narancs. Ha megkérdezik tőlem is, hogy én miért vagyok narancs, akkor mit mondjak? Talán kiabáljam vissza: mert felpofoztam és megrugdostam a kis sztárotokat!! És még mutogassak is esetleg Renre? A gondolattól újra elvigyorodtam. De aggódni kezdtem amiatt, hogy indikátorom miatt bajba kerülök. A közelében álltam annak a srácnak, aki végül beszólt nekik. Csatlakozni akar, de azért még elmondta a véleményét a "francia" ficsúrnak. A szőkén láttam, hogy európai. Sőt, kifejezetten ismerős volt nekem az arca. Nem, nem láttam soha, de úgy éreztem, közünk van egymáshoz valamilyen módon. Őt bámultam, talán még feltűnően is, mert nem csak egyetértettem szavaival, de most már az is érdekelt, ki ő. A vezér felelt hát végre neki. Korábban igazat adtam a szőkének, hogy mégis mit akar kezdeni egy cég a kezdőkkel, kik csak nyámmogtak és siratták múltjukat, akárcsak én. De Saito -most már tudom a nevét is – megfelelően válaszolt. Na jó, +2 pont még. Viszont mikor a szőke bemutatkozott, hatalmas mosoly jelent meg arcomon. *
~Magyar!! Magyar!!! Ráadásul íjász, mint én! ~
* Annyira örültem neki, hogy ha bár csak pár szóban, de tudnék vele beszélni magyarul, mivel van egy magyar ismerősöm. De nem terveztem most leszólítani, talán jobb is lenne, ha elpucolnék a közelből. Meg kell várnom, míg indikátorom színe zöldé válik. Vagy jelentkezzek így, és oltsam le indokommal Rent az egész város előtt? A gondolatra gúnyos vigyor jelent meg az arcomon. De közben még az a bizonyos Alex is kommunikál tovább a vezérrel. Tetszik a határozott fellépése. Persze az erőltetett vigyorokat utálom, pedig én is alkalmazom. De ha nem lennének ezek a színpadias mosolyok és gesztusok, nem értékelném annyira a komoly tekinteteket. S mikor Alex arca komollyá vált, valahogy abban a pillanatban nagyon tetszett. Mármint... nem félreérteni, nagyon szimpatikussá vált. Bár mérgelődtem magamban, hogy miért beszél ilyen lazán a vezérrel, hisz nem illik, de ha csak magamra gondolok, máris elmúlik dühöm, mert tudom, hogy valószínűleg én is így viselkednék. Azon csak felvontam a szemöldököm, hogy a fehérhajú megijedve valamin nevetségesen viselkedik. Majd ami igazán megdöbbentett, az a vezér reakciója volt. Levette menő cuccát és feljött a krémes ötlettel. Szemeim kikerekedtek. *
~ Oké... talán +10 pontot adok még neki, ha ez az egész nem játék! ~
*De ekkor pont előttem futott el az a fehérhajú, akit megragadott Alex. Amit művelt, leesett tőle az állam. Na nem szó szerint, az kicsit furcsa és horrorisztikus lett volna. De teljesen ledöbbentett a látvány, s szívem mélyéig büszke voltam a srácra. Kicsit túl bátornak tartottam, mert nem tudhatta az igazságot a srácról, talán minden szava hazugság, és kénye kedvére gyilkolta a JK-kat, de Alex mégis esélyt ad neki. Elmosolyodtam és csak néztem a jelenetet. A fehérhajú teljesen kész volt idegileg. Éreztem, hogy könnyek akarnak a szemembe gyűlni, de gyorsan leállítottam az érést. Mármint a folyamatot, mert bár igyekeztem megkeményíteni a szívem, a fehérhajú iránt hihetetlen erős sajnálatot éreztem. *
~ Ez nem lehet csak játék. Biztosan őszintén cselekszik. Vagy csak túl jó színész. ~
* Nem tehetek róla. Nagyon paranoid vagyok, amióta ebben a világban élek. De már a nevét is tudom, hisz a közelben álltam, mikor beszélt. Neuro. Kérdése a vezérhez még inkább meghatott. Vagyis valami bosszú dolog van az ügy mögött. Nem, én akkor sem öltem volna, legalábbis tudatos állapotomban biztos nem. De ki tudja, hogy a pillanat hevében mit tettem volna. Hisz Rent is csak azért pofoztam meg, mert megijedtem a cselekedetétől. Valószínűleg, ha teljesen magamnál lettem volna, nem bántottam volna. Akkor most nem aggódnék narancs indikátorom miatt. Saitora néztem, kíváncsi voltam feleletére. *
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Ryuninji Ren Vas. 27 Jan. - 21:54

Ez a toborzó egyre csak furcsább és furcsább lesz. A tökéletes belépőm megtette a hatását és sok ember figyelmét felkeltettem.. igaz ebben Saito-ék giccsparádéja is benne volt, de az enyém azért mégis csak… valamivel nagyobb szintű volt. Juu volt az első jelentkező, majd egy srác.. aki a szökőkútban próbált meg feltűnősködni .. kisebb-nagyobb sikerrel. Majd egy szőke furcsanevű srác is megjelent a jelöltek oldalán.. Kicsit szemtelennek tűnt, de ezt leszámítva nem találtam kivetnivalót benne.. így egy passz mellett A főnökre hagytam a döntést. Nem is utáltam és nem is kedveltem egyenlőre.. ahhoz talán jobban meg kellene ismernem.. de majd… Egyenlőre az is nagyszám volt, hogy nem utáltam meg kapásból… A cirkuszos beszólását pedig betudtam, annak, hogy műveletlen szegényke.. ez van.. nem mindenki látott még menő belépőket.. főleg nem azok, akik cirkuszon nevelkedtek. .. ilyen tipikus mezőgazdasági szakmunkásnak tudtam elképzelni. Ezért is hagytam Saito-ra és Violeta-ra a dolgot.. de amikor kiderült, hogy egészen pontosan ki is talpig vizes csávó…. Hát..éppen elég volt visszafognom magam, hogy ne tegyem tönkre a toborzót. Nagyon nehéz volt… a mosolyomat már nem is tudtam tartani.. és még nehezebbé tette ezt Juu reakciója is. Reginald odaszállt Juu karjaiba. így talán mindketten lehiggadtak egy kicsit. Szerencsére Saito kedvemre való választ adott a fiúnak és lassan a megnyugvás ösvényére léptem.. Kicsit még el is nevettem magam mikor Megijedt az ősz hajú srác.. mulattatott.. majd el is rohant.. .. azonban a korábbi szemtelen és furcsanevű fiú elkapta őt. És egy gyomorforgató monológot lenyomott ott nekem.. sőt.. Még a főnök is puhulni látszott és levetette magáról a fényes páncélját. Arcom a kezeimbe temettem hírtelen.. Nem tudtam, hogy akkor mi is van?? Rendkívül szokatlan dolgok történtek ezel a toborzón.. Valahogy nem így képzeltem el ezt az egészet. Mikor az albínó patkány és az aranyhörcsög befejezte a nyáladzását, akkor az előbbi feltett egy kérdést Saito-nak.. itt már nem tudtam visszafogni magam.. és hangosan felnevettem, majd meg is tapsoltam ezt az elég tűrhető előadást, amit itt levágott..
-Érdekes egy történet a tiéd… de valahol picit sántít… nemrég még azt mesélted, hogy megtámadtak titeket.. és önvédelemből ölted meg a támadóidat.. Most meg azt, hogy azért ölted meg őket, mert végeztek egy számodra kedves személlyel?? – kérdeztem kuncogva.. imádom mikor rám figyelt mindenki.. akkor voltam csak igazán elememben.
- Meg még valami.. az előbbitől függetlenül.. ha volt annyi erőd, hogy végezz velük.. akkor szerintem annyi is lett volna, hogy megvédd azt akiről beszéltél.. – dühöm csillapodott valamelyest.. de még mindig erősen vissza kellett fognom magam, hogy azt a látszatot keltsem, hogy nagyon is higgadt vagyok.
- És még egy kérdés.. Mégis melyik gyilkosság után kezdtél el erőszakoskodni a nőkkel?? Mikor kezdted zaklatni őket szexuálisan?? Egyáltalán, hogy mertél engedély nélkül egy hölgyhöz hozzáérni?? – kérdeztem egy leheletnyit már ingerülten.. .. Nem akartam ebbe a témába nagyon belemenni, mert Juu-nak is épp elég kellemetlen.
- És te… - néztem az aranyhörcsögre..
- Kayaba Akihiko-t nem akarod a barátodnak?? Szerintem nem, mert tudod mit tett.. de azt nem, hogy ő itt.. milyen bűnt is követett el vagy igen?? Szép dolog a kedvesség, de ha túlzásba viszed magadnak és másoknak is árthatsz vele…- és bingóóóóó.. erre a mondatomra a tömegből jó páran igazat adtak nekem és ezt jelezték is.. .. jobb is.. tudják meg, hogy ez a céh nem hülyékkel van tele.. és Ezzel talán elvonhatom Anat baklövéséről a figyelmet.. túl hírtelen váltott.. legalábbis szerintem. Azzal, hogy ezt mind elmondtam.. kicsit megkönnyebbültem és mérgem is csillapodni kezdett, de csak akkor tűnt el teljesen mikor meghallottam a krémes szót.. *.* Biccentettem is, hogy rám számíthat ez ügyben.. Majd felkeltem a székből, ami újra felvette a macska alakját és Juu-hoz léptem.. .. Végig mellette maradtam.. elakartam kerülni az esetleges baleseteket..

_________________
Keleti rész - Page 3 741488085N_vtelen-3_www.kepfeltoltes.hu_
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Kyrena Juurei Vas. 27 Jan. - 22:38

Figyelmemet a karjaimba szálló főnixre összpontosítottam. Úgy véltem jobb lesz ez így, mint a többiekre figyelni. Könnyebben sikerül majd megnyugodnom. Éppen ezért, csak szófoszlányokat hallok. Azokból viszont kiderül, hogy Neurot nem akarják felvenni. Az oka egyértelmű. Egyszer már ölt. És ez így van. Ezt bizonyította a piros indikátor, amit én láttam is, saját szemeimmel. Ez még nem is zavarna. Bárki megváltozhat és a bossharcban is hősiesen helyt állt, mindaddig, amíg el nem kellett menekülnie, hogy életben maradhasson. Ami aggaszt, az az, amit ritkábban mutat. A perverz énje, aki gondolkodás nélkül leteper bármilyen nőt. Ennek eredményeként nagyon kiszámíthatatlan és nem lehet benne megbízni. A tagok nem tudnának nyugodtan pihenni, ami... Rontaná a teljesítőkészséget. Ez itt a legfőbb gond. És az indikátor színe is aggasztaná a sokaságot. Bár még nem vagyok a céh tagja, tisztában vagyok vele, hogy mivel járna a fiú felvétele.
Egy ember azonban megállítja. Hirtelen megremegek egy pillanatra. Regit szorosabban ölelem magamhoz, majd engedek a szorításon és tovább simogatom, miközben bocsánatkérően nézek rá. Ren szavai is meglepnek. Nem is kicsit. Ahogy a többiek, ő is kételkedik a fehér hajú történetében és igaza van, tényleg van elmondottjai alapján ellentét. Nem mindegy, hogy önvédelem, vagy bosszú. A mellettem lévő srác egyre dühösebbnek tűnik. Erre hangjából következtetek. Egy kicsit közelebb lépek hozzá, hátha attól megnyugszik. Az általam mesélt történet lényegét is felhozza. Egyik kezem testem mellé hullik és ökölbe szorulnak ujjaim. Ez igencsak kellemetlenül érint. Legszívesebben felképelném ezért a sztárocskát. De még mennyire. Ugyanakkor jól esik, hogy azért érvel, hogy nekem jobb legyen. Még akkor is, ha kellemetlen tényekkel. Ez az egész viszont kezd részéről személyesbe átcsapni, amit nem engedhetne meg magának, tekintve, hogy ő itt most egy céhet képvisel. Még közelebb lépek hát és szabad kezemmel megfogom egyik kezét. Próbálok nyugtatóan hatni rá, pedig be kell valljam, az itt lévők közül talán én vagyok a legidegesebb.
- Elég lesz... Ha tovább folytatod, abból személyeskedés lesz... Nem teheted... A céhedet képviseled. Ha érvelni akarsz, elég lenne annyit mondanod, hogy a kettős személyisége miatt kiszámíthatatlan és bármikor rávetheti magát a női tagokra... - suttogom halkan, Rennek.
Remélem megérti és lehiggad. Vagy legalább türtőzteti magát. A krémes egészen jó ötlet. Mintha társam is remek felvetésnek találná. Halvány mosolyt erőltetek magamra és úgy biccentek Saito felé, jelezve, hogy nekem nincs ellenvetésem, és ha lehet, kérnék is az említett édességből. Azt hiszem, igazán megérdemlem.

_________________
Adatlap

Stat:
Kyrena Juurei
Kyrena Juurei
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 217
Join date : 2012. Dec. 23.

Karakterlap
Szint: 8
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Viola Kedd 29 Jan. - 18:50

Anat megváltozik. Ez a kis piros indikátoros nyamvadék hozza ki belőle ezt a durva elpuhulást, ami miatt még a páncélját is ledobja? Mi a franc? Mérges pillantásokat vetek a fiúra, aki elszalad, maga mögött bizonytalanságot és egy érzelmileg elgyengült Anatot hagy. "Túl kemények voltunk..."? Na ne viccelj...
- Egy értetlen kölyökkel, aki nem képes felfogni, amit mondunk neki, még szép, hogy keményen kell bánni. - mondom, miközben odalépek hozzá. Elkezdem igazgatni a ruháját a nyakánál és ezt most megtehetem feltűnés nélkül, mert mindenki azt a narancssárga hajú flótást szemléli, aki megállította a kis piroskát és egyből barátnak akarja fogadni.
- Emlékezz arra, hogy miért vagyunk itt. Nem gyilkosokat gyűjtünk, hanem életrevaló embereket, akik mellett kivihetjük ezt a játékot. - mondom suttogva úgy, hogy csak ő hallja, amit mondok neki.
A páncélt, habár kaptam már miatta egy kérlelő szempárt, nem veszem le. Anat túl sokat aggódott a mai napért, hogy egy ilyen senkiházi szökőkútba-eső bénaság aláássa a hangulatát és kiállását.
A barom íjász, akinek ebben a pillanatban is velünk kellene társalognia, ehelyett mint már észrevettem korábban, megállította a srácot, aki siránkozva próbált volna meg szabadulni tőle, de az a hülye egyszer csak bejelenti, hogy legyenek barátok. Hát azt hiszem mentem leszakad a csini pofimról az arcom és a saját szigonyomba dőlök. Ehelyett egy orbitális facepalm takarja el az arcom, aminek gigászi valóján még csak dob a kis enyelgésük, meg hogy új erő száll a kis piros mocsok önbizalmába.
Csak egy pillanaton múlik, hogy nem kelek ki magamból, hogy odateleportáljak és leszúrjam a fegyveremmel. Ez a pillanat pedig az, amikor Ryuninji Ren láthatóan megunta a srácot és ő is elkezdte jobbnál jobb észérvekkel és kérdésekkel bombázni a tagot, majd a narancssárga hajút is kérdőre vonta.
Egyetértően és elégedetten hümmögök ahogy az állatidomár befejezi a mondókáját. Csak most veszem észre, hogy lenyugodtam. Igen, nem vagyok már annyira mérges. Ren tulajdonképpen elmondott mindent, ami engem is zavart, vagy járt rajta a fejem.
- Hogy mersz te bárkit is kérdőre vonni? Ehhez nincsen jogod. - mondom, mikor a srác kerekperec megkérdezi a kedvesemet, hogy mit tenne, ha én meghalnék. Húúú! Megint sikerül felhúznia. Szerintem direkt csinálja.
- Nincs hitele annak, amit mondasz. Nincs bizonyítékod, mi meg nem hiszünk el akármit. Sakk-matt. - Én itt fejezem be a mondandómat, amit a Neuronak voltam hajlandó kipréselni ajkaim közül, majd az íjász felé fordulok.
- Tarts vele. Nekünk nem kell egy olyan bajtárs, akik se szó, se beszéd barátkozni akar egy gyilkossal. Veled is befejeztem. - Vetek egy pillantást Anatra, de nem merek sokáig a szemébe nézni. Remélem érzi, hogy sajnálom, amiért úgymond átvettem a helyét, mert ezeket most neki kellett volna közölnie ezzel a két istenbarmával, de nem bírtam uralkodni magamon. Ez a francos latin vér nem engedi, hogy nyugodtan üljek a virgácsaimon és azon aggódjak, hogy holnap milyen körömlakkot veszek a sarki vegyesben. A francba!
Leülök a szökőkút szélére és az egyik lábamat keresztbe rakom a másikon. A két kezemmel pedig a halántékomat kezdem el dörzsölgetni két oldalt. Ki akarom zárni kicsit a külső világot, gondolkoznom kell, hogy vajon miért veszítette el mindenki a realitás érzékét. Nem egy rohadt animében vagy mangában vagyunk, ez itt a valóság!
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Aiko Kedd 29 Jan. - 20:01

Igaz, talán nincs jogom kérdőre vonni másokat, de ha nem tud válaszolni arra mait, kérdeztem, akkor ő sem jobb ember, mint én, bár én nem bosszúból öltem. Kyrena barátja, kérdéseket tett hozzám, amelyekre válaszoltam is.
- Igen, pontosan, megtámadtak minket, nem bosszúból öltem. Szerinted a nagybátyám állt és várta hogy megöljék? Történetesen, nagyobb szintű volt mint én, és vállat válnak vetve küzdöttünk, de még így is túl erősek voltak az ellenfelek. A nagybátyám, az egyiket sikeresen elintézte, de már ekkor, híján voltunk az életnek. Az ellenfeleinken sem volt sokkal több, mikor, úgy döntöttek, hogy ketten támadnak meg engem. Az egyik támadása elől, a nagybátyám védett meg, a saját életének feláldozásával. Lehetséges, hogy ekkor bedühödtem, de senki sem nézi jó szemmel, ha a szeretteit bántják.
Válaszom után, a srác folytatta egy következő kérdéssel, amit nem vártam, és hirtelen reagálni sem tudtam rá. A szívem ezerrel pörgött, lehajtottam a fejem, összeszorítottam a fogam. Nem gondoltam volna, hogy Kyrenában, ez ekkora nyomot hagyott, és hogy tovább adta annak a fiúnak. Én nem éreztem annyira erőszakosnak a cselekedetem, de, mint korábban is láttam, Kyrena fél tőlem, úgy éreztem el, kell tűnnöm innen. Majd, a vezér barátnője, közölte Alexszel, hogy itt nincs szükség rá. „Tennem kell valamit, nem ránthatok, még egy embert magammal, a semmibe.” Ezzel, bal kezemmel, Alex jobb vállát fogtam meg, és rá mosolyodtam, hogy lássa nincs semmi bajom.
- Sajnálom, remélem sikerül bekerülnöd, ők nem rossz emberek. Ha túl akarod élni ebben a játékban, akkor ne bízz olyanokban, mint én.
Halkan súgtam oda neki, és mielőtt bármint is tehetett volna, hasába vágtam, kardom markolatát, majd, ellöktem magamtól és elfutottam.
Aiko
Aiko
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 246
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 30
Tartózkodási hely : NASA

Karakterlap
Szint: 9
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Anatole Saito Csüt. 31 Jan. - 16:37

Hagyom, hogy Violeta a ruhámmal babráljon, miközben beszél hozzám. Nekem intézett szavaira bólintok egyet, miközben tovább rágódom azon, hogy mégis kinek lehet igaza ebben a meddő vitában, ami kialakult körülöttem. Abba maximálisan igazat adok páromnak, hogy egyetlen gyilkosnak sincs helye a céhben, akárhogy is került sor a tettére, akkor is vér tapad a kezéhez és ezen képtelen vagyok túllépni. Eddig akárhány piros indikátorossal találkoztam Aincradban, egyik sem úgy mutatkozott be előttem, mint egy rokonszenves idegen, akit szívesen meghívnék teázni. Csúnya dolog az általánosítás, én magam viszont csak a rossz élményekből tudok építkezni, s nyilván az sem ildomos dolog, hogy a külsejéről ítélem meg a fiút, de egyáltalán nem tett rám pozitív benyomást, még ha értékelem is az őszinteségét. Lehet meglágyultam, lehet egy vezérnek nem szabad ilyet tennie, de az elveimből akkor sem engedek.
Ami viszont ezután következik, az egyszerűen elképesztő és nevetséges. Eddig az jött le erről az Alex gyerekről, hogy egy értelmes fazon, viszont az, hogy a fiú után szalad, majd egy vadidegennek, aki az imént vallotta be, hogy embert ölt, felajánlja a barát kérőt, hát az egyszerűen nonszensz. Hogy lehet ennyire óvatlan és naiv? Azt reméli, hogy majd ő egymaga megváltja a világot, mert majd a szeretet győzedelmeskedik és elűz minden gonoszságot a rosszak lelkéből? Grandiózus álom, de ez a (virtuális) valóság, nem pedig egy elcseszett, idealisztikus anime. Itt a barátszerzés bizalmon kellene, hogy alapuljon, nem pedig sajnálatból. A társak egymás életéért felelnek, mert bármelyik sarkon gyilkosokba szaladhatunk. Mielőtt azonban kimondhatnám gondolataimat, a fiú, aki magát Neuronak nevezi, egy kérdést szegez egyenesen nekem. A felvetése jogos, azonban Violetából heves reakciót vált ki.
- Valóban, nem bocsájtanék meg nekik... és magamnak sem, amiért cserben hagytam a kedvesem. Lehetséges, hogy a túlélési ösztön eluralkodna rajtam, de jelenleg azt tudom mondani, hogy hagynám, hogy engem is megöljenek. Nélküle nem lenne értelme folytatnom ezt a játékot és amúgy sem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel. Ha mindezek mellett még gyilkossá is válnék... nem, képtelen lennék egy embert megölni! - Végig Neurora nézek, azt akarom, hogy megértsen végre. Viora egyszer sem pillantok, nem neki akartam hízelegni a szavaimmal.
Céhtársaim dühe azonban csillapíthatatlan. Úgy tűnik, nagyon felhúzták őket, de van egy olyan sejtésem, hogy ha Alex nem önt olajat a tűzre, akkor Neuro bár kudarcélménnyel, de csendben távozhatott volna. Anélkül, hogy ez a balga íjász így megalázza a butaságaival mindenki előtt. Úgy látszik ez a fiú még annyi tiszteletet sem ad meg, hogy meghallgassa a mondandómat, csak értetlenkedve visszakérdez. Komolytalan az egész ember, egy vicc, amit művel. Kezdem azt hinni, hogy valaki szabotálni akarja a toborzót. Hiába terveztem meg mindent pontról pontra, hiába voltam végletekig alapos, hiába voltak hosszúra nyúló, virrasztós éjszakáim, amíg az álmom megvalósítására törekedtem, most egyszeriben szertefoszlani látszik mindez, mert egy paprikajancsinak kedve támadt Terézanyát játszani. Teljesen rossz ötlet volt ez a nyílt toborzó, ennél nagyobb céltáblát nem is csinálhattunk volna a céhünkből.
Társaim kiváló érveket sorakoztatnak fel, amiket a fehér hajú fiú hellyel-közzel meg is válaszol. Ha négyszemközt találkoztam volna vele, lehet megsajnáltam volna, sőt, azt is el tudom képzelni, hogy még a segítségemet is felajánlottam volna, a céhben viszont akkor sem lett volna helye, mert akkor se**et csinálnék a számból és alapjaiban dönteném meg a koncepciónkat. Viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy Ren tud valamit erről a fiúról, amit én nem. Küldök is neki egy számon kérő üzenetet: "Mégis miről van szó? Ha távozunk innen, magyarázatot követelek!" Juu suttogásai elérnek fülemig, hála a hallgatózásomnak, s ez csak még jobban megerősíti bennem, hogy valami nincs rendben a fiúcskával és jól döntöttem, mikor visszautasítottam. Az viszont rendkívül aggasztó számomra, hogy Ren és Vio is ennyire kikelt magából, így ideje végre a néma elmélkedés helyett nekem is megszólalni és véleményt nyilvánítani. Én nem vagyok az a hirtelen haragú típus, jobb szeretem mérlegelni a helyzetet és átgondolt választ adni.
- Csillapodjatok! - emelem fel hangomat, amely reményeim szerint van annyira erélye, hogy végre véget vet a kialakult vitáknak - Ez itt az az Artes Liberales céhtoborzója... legalább is az volt, amíg nem csapott át valami vásári komédiába. Nem tűrhetem, hogy itt bárki is rossz hírét keltse a céhnek vagy fals képet alakítson ki rólunk. A vitából legyen elég, a fiú már rég rájöhetett, hogy nem illik bele a társaságunkba. Hagyjátok békében elmenni! - A mondandómat nem feltétlenül csak a céhtársaimnak szántam, inkább a közönségben megbúvó esetleges további szabotőröknek. Alexnek is intézném záró szavaimat, ám közben Neuro akcióba lendül, és hasba vágja az íjászt, végül magyarázat nélkül meglóg. Valamiért nem lepődök meg a jelenet láttán, úgy érzem ez az esemény is minket igazol. Ha Alex a földre kerül, akkor oda lépek elé, hogy kezet nyújtva felsegíthessem. Ha nincs rám szüksége, vagy nem fogadja el a jobbomat, akkor csupán megállok előtte, hogy most aztán tényleg jól értse, amit mondani szándékozom neki.
- Alex úrfi, dicséretes, hogy ennyire a szíveden viselted a fiú sorsát, valószínűleg én is megsajnáltam volna, ha négyszemközt meséli el a történetét. Ugyanakkor be kell hogy lásd, nem veszélyeztethetem a társaim életét és a céh jó megítélését azzal, hogy piros indikátorosokat veszek be. Valahol csalódottságot érzek, amiért igazam lett a fiú megítélését illetőleg, de talán ez neked és nekünk is jó lecke volt. Mindenkinek megvan a joga a saját elvei mellett kiállni. Nem kell, hogy egyformán gondolkozzunk és azonos véleményen legyünk, de egy céhen belül, ahol egymás életéért is felelünk, ott azért nem árt. Úgy vélem alapvetően más véleményen vagyunk a világot illetőleg.
Ezután visszalépek és megragadom Violeta kezét, hogy végre elindulhassunk. Nincs értelme tovább folytatni ezt a nyílt toborzót. - Juurei kisasszony, kérlek tarts velünk, hogy elbeszélgethessünk. Még rólad sem tudok eleget ahhoz, hogy dönthessek a felvételedet illetőleg. Ezután megindulok Violeta kezét fogva, ha kell finoman rántok is rajta, hogy indulásra sarkalljam, mielőtt újra valaki belénk köthetne. Utoljára még megállapodom Alextől nem messze.
- Abban reménykedtem, hogy mikor ma nyugovóra térek, legalább egy kiváló íjászt tudhatok az oldalamon. Tartok tőle, hogy ilyen téren csalódottan kell álomra hajtanom a fejem. Sok sikert kívánok Alex úrfi és ha elfogadsz két jó tanácsot... Válogasd meg azokat az embereket, akiknek felajánlod az értékes barátságodat, mert félő, hogy kihasználják azt a nagy szívedet. Ha pedig úgy véled, hogy én alkalmatlan vagyok arra, hogy téged naggyá tegyelek és az irányadó vezéred lehessek, akkor azt tudom javasolni, hogy keresd fel Mirikát, és az Angelic Voicot.
Komótos léptekkel indulok meg az egyik keresztutcába, miközben egyszer még hátra pillantok, abban bízva, hogy akikre számítok, azok követnek. Egyetlen pillanatra sem állok meg, miközben céltudatosan az általam már gondolatban kiválasztott fogadó felé haladun, de még a járókelők felé intézem mondandómat.
- Ha valakit kicsit is érdekel, hogy az Artes Liberales céhnek milyen célkitűzései vannak, s hogy miként segítenénk tagjainkat, azt kérném, hogy látogasson el a Teletál fogadóba. Délutánonként ott megtalálható vagyok, de ezután kizárólag négyszemközt beszélgetek el a jelentkezőkkel.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Halász Alex Csüt. 31 Jan. - 21:54

*Előbb Neu állandósítja magát, majd érthetően az a lány háborodik fel, akire célzott a kis okfejtés. Ezen csak facepalmol egyet Alex. Egy pici joga sem volt Neurónak ahhoz, amit tett. Bárkinek lett volna, de neki nem. És miért hiszi mindenki, hogy a támadás jó védekezés? Csak feldühíti a másikat és irracionális cselekvéssorozatokat fog leadni mindkettő. A piperkőc nagy beszámolóján meg se lepődik, nagyjából ekkora értelmi szintet várt el tőle, de a baj ott kezdődik, hogy hat az emberekre, s végül ő fog kikerülni negatív szereplőként. Juut természetesen nem hallja, ahogy Violetta párjának intézett szavait sem, s noha megfordul a fejében, hogy ezek ismerhetik a kis vörös szeműt, a megfelelő információk hiányában nem tud vele számolni. Neuro kis monológja talán pozitívum is lehetett volna, és talán....de csak talán, és nem egy ilyen idegileg felfűtött helyzetben. Utána lép, ajkai megformálják, a "ne" szócskát, de már elkésett. A másik csak ontja magából a szavakat, és le sem lehetne csapni. Önállósult, elszabadult...akár fújhatna is lemondóan az egészre, de ezt most nem teheti meg, mert Neuro újabb ügyes ötletekkel áll elő, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Ha már meggyanúsítottak azzal, h gonosz vagy, viselkedj is úgy, mert....miért ne? Ő akart beszélni, elmagyarázni pár jól irányzott szavakban ennek a láng agyúnak, hogy mi történik körülötte, ő akarta, de egyszerűen nem hagyták. A furcsa szavakra, miszerint "ők nem rossz emberek", csak kikerekedett szemekkel tudott egy egy szavas kérdéssel reagálni. Ideje se lett volna többre.
- He?
*Már indult is a lökött gyerek kardja, s most az sem sokat ér, hogy a markolata vagy sem, egyenesen a gyomrába. Az érzés, habár nem fájt, egyből a megszokott reakciót váltotta ki belőle, s noha életpontot nem vett le, a nyomát még érezte egy ideig.*
- Idióta!...
*Olyan hangosan mondta ki ezt a kedves jelzőt, amilyen hangosan csak tudta, de mostani állapotában ez csak a normális hangszín fele lehetett. Indulata Neuro felé nem is az ütés miatt volt, mind inkább azért, mert azt hitte balgán, hogy egy ilyen ütéssel majd helyre hozhatja az esetet. Abban a pár másodpercben, míg térden állva fogta hasát, eszébe jutott, hogy talán "nem kellett volna". Most egy talán, jó céhtől esik el, és talán, nem is csinált ezzel semmit. Talán, Neuro tényleg olyan neurotikus, s ez csak kezd egyre jobban beigazolódni, s talán, nem is menthető meg....s talán ő csak rontott a helyzetén. Talán, ha hagyta volna...biztos ez? Hagynia kellett volna elrohanni a saját kis sérelmeit siratva? Hagynia kellet volna, hogy ezzel a felzaklatott lelkiállapottal megpróbáljon végezni magával, vagy azt, hogy ebben a könnyen befolyásolható lelkiállapotban valaki felhasználja, s újbóli ölésre sarkalja??? "Mert világ utálja őt." " S ha a világ gyűlöli, akkor ő is gyűlöli a világot."
Nem! Semmiképp sem szabadott hagynia ezt. Bármi jobb attól, hogy hagyják elmenni Neurot, s talán nem volt a legjobb az ő tette, de attól jobb, hogy szó nélkül elengedik a gyötrelmeivel. Most legalább nem érezheti azt az a fiú, hogy a "világ gyűlöli".
Anat-san kinyújtott keze rázza fel, s ekkor vette csak észre, hogy vicsorog. Összeszorított ajkakkal a dühét próbálja féken tartani, de ez lehetetlen. Mégis, mikor a segítő kezet meglátja, valamelyest lenyugszik. S ez a tett lehetett az, amely miatt nem rontott rá Renre, és mondta el mindennek, ami csak jogos jelző illett rá. Elfogadta a kinyújtott jobbot, és egy mélabús arckifejezéssel hallgatta a másik szép szavait. Ám, nem....nem fogja annyiban hagyni. Ezt biztosan nem. Kissé eltolva Anatole-t, de mindeközben már-már kimért nyugodságal mozdulataiban, előrébb ment, hogy jobban láthassa Rent, s amaz is őt, de a céhvezérről sem feledkezett meg. Komoly ábrázattal megrázta kissé a fejét, míg elhaladt Anat mellett.*
- Nem. Jobb ha megmagyarázok valamit.
*Ezek után Ren felé fordult, de úgy, hogy a többieket is, (nagyjából, ahogy a rendszer engedte) figyelhesse.*
- Valami nagy tévedésben vagy lángidomárkám.
*Nem, nem így kéne indítani, s egy sóhaj kíséretében, a hangját lejjebb is vette, ne legyen olyan ideges, dühvel teli. Azonban szikrázó szemei, mindent elárultak, még ha a beszédén és stílusán tudott is uralkodni.*
Keleti rész - Page 3 Scaredusuibyriveraidiot
*Nem hagyott időt Anat távozásának. Most ő beszél, eleget hallgatott. Egy sóhaj, s ennyi elég is volt, hogy cizelláltabban szólalhasson fel újra, s ne tükröződjön annyira haragja, mint az előbbi szavakban.*
- Élből bele sem kellett volna szólnod az egészbe. Vagy talán azt hiszed, hogy minden rólad szól? Akkor hadd kérdezzem meg, tudod e mi az, hogy az "életedért küzdeni"?
Nagyon valószínű, hogy nem.
Ez a fiú itt, akit te annyira lenézel, nem volt olyan szerencsés, hogy stabil háttérből induljon, és olyan szerencsés, hogy a Kezdetekkor könnyen indíthasson.
De még ha az előbbi szövege egy kicifrázott dajka mese is lenne... Ki vagy te, hogy megítéld a másikat, akiről vajmi keveset tudsz.
Gyilkosok életét kéred rajta számon, miközben őt magát nem szánod. Nem ellentétes ez? Elárulom, hogy ha egy nálad erősebb ront rád, azzal a szándékkal, hogy megöl. Akkor csakis két lehetőséged van. Meghalni, vagy valamilyen csoda folytán megölni a másikat. Nincs más lehetőség! Nincs olyan opció, hogy csak fegyvertelenítem! Hiszen ő az erősebb! Azért elítélni valakit, mert nem hagyta megölni magát, egyszerűen nonszensz.
De ha mégis annyira elvetemült gyilkos mint állítod, akkor meg miért hagytad elmenni?
Nem a céhtoborzóról volt itt szó, s soha nem kértem volna, főleg külsősként senkit rá, hogy vegyen be a céhébe valakit, aki már ölt.
De ha csak ennyivel megelégedsz, akkor csupán annyit tettél, hogy észrevettél egy nyilvánvaló hibát, majd figyelmen kívül hagytad, s akkor magad is bűnős leszel egy gyilkosságban.
Ha hagyod elrohanni a saját kis megtorzult világával, akkor csak segítője vagy a következő gyilkosságban! Az elutasító magatartásod csak annyit ér, hogy megszilárdítod a téves elképzelésit. Így pedig ha utána ölni fog, az a te lelkeden is szárad.
Ha gyilkos, ne hagyd elmenni. Fogd el, vidd börtönbe, csinálj bármit...

*Igen. Öld meg. De mégsem, hiszen Alex sem ezt akarta. Ő potenciálisan Mindenkit meg akar tartani.*
- Én csak annyit tettem, hogy adtam neki egy esélyt, hogy jobbnak láthassa a szörnyű kis világát, s ezáltal ne érezze, hogy mindenki ellene van. Hogy ne érezze, hogy ölnie kell.
Vagy talán ne is vegyünk tudomást ezekről az emberekről, akik ezután kitaszítottan a társadalomból azt fogják tenni, amit "elvárnak" tőlük?
Hát én nem leszek semmilyen gyilkosság elindítója. Közvetve sem!

*A tömeg, akik eddig figyelték a furcsa toborzót, most újfent felmordultak. Alex túlságosan is érthető volt, s a vádak melyeket rádobott az idomár, kezdtek a feledés homályába borulni. Egy két helyen még az "úgy van", és az "igaza van" szavak is elhangzottak. Megérte, hogy nyugodt maradt, s nem kikelve magából üvöltözött mindenfelé. De csak egy újabb sóhajjal tudta nyugtázni szavait.
Megint csak Anat felé fordult, aki talán már nem is volt a közelben. Kedvesen, egyfajta melankolikus mosollyal nézett rá.*
- Nem tudok mást adni, mint ami vagyok. Megértem, ha nem kellek, és sajnálom, hogy a toborzód nem sikerült úgy, ahogy elképzelted.
*Talán pár lélegzetvételnyit várt még, de végül a remény legkisebb sugara nélkül távozhatott. Abbéli ötlete, hogy céhhez csatlakozik egy időre biztos elszállt.*


/Noh sumanakatta, de nem tudok mindenkit lereagálni, így is, Anat posztjának végét, lehet megsemmisítettem Razz
Meg vegyük figyelembe, hogy Alex enyhén feldúlt állapotában nem igen tud mindenkire odafigyelni, meg aztán, eleget írtam :p
Még nem ment el Al, úgy hogy csak írkáljatok nekem szépeket xD :3//

_________________
Keleti rész - Page 3 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Koshitsu Esutel Csüt. 31 Jan. - 22:43

*Mi mást tehettem volna, mint néztem ki a fejemből. Ezt a felfordulást! Jellemző, hogy az emberi faj nehezen képes mást tenni, mint bolhából elefántot csinálni, és persze visszafele. Én, aki úgy gondoltam, nem sok jogom van közbeszólni az eseményekbe, csak bámultam flegmán s unott képpel, persze meglepődtem Neuro reakcióján, ahogy szegény kedves Alexet hasba vágta, de nem mozdultam. Majdnem mellettem játszódott le a dolog, hisz köztem és Alex között nem volt ember, csak nagyobb tér. De még visszatérve Ren nagy beszédéhez, hát nem értettem vele egyet. Lángolni kezdtek a szemeim, amikor azt hallottam, hogy Neuronak azt mondja, lett volna elég ereje megvédeni szerettét, ha képes volt ölni. Ezzel nem értettem egyet, hisz nem tudhatjuk a körülményeket, simán megtörténhetett, hogy nem tehetett a tragédia ellen semmit. Ezek szerintem nagyon súlyos szavak voltak, ezzel ölni is lehet, úgyhogy gondolatomban már jól szájon is vágtam a kis dalos pacsirtánkat. A nők zaklatása téma új fordulat volt az ügyben, így megértettem ideges viselkedést a Ren mellett álló nő részéről, valamint máris elítéltem a fejemben Neurot, harmad részt pedig meglepődtem, hogy pont Ren az, aki felháborodik. Ő volt az, aki a kocsmás esetnél máris letapizott egy pasit, mert nőnek hitte. Vagyis ő is zaklatja a nőket... pff... ráztam egyet a fejemen, s hallgattam tovább a beszédet. A következő mondatát, pedig, amit Alexnek küldött, a fejemben passzoltam. Nem tudtam rá véleményt mondani. És ezután szólalt meg a főnök barinője. Valahogy sosem tudtam eldönteni, mi a helyes. Barátkozhatok-e azzal, akit a közösség nem fogad el? Joga van-e egy közösségnek csak a barátai miatt kitagadni valakit? Mindig a nem volt bennem a válasz, és most is ezt érzem, de valahogy értem, hogy egy cég érdeke még is az, hogy tisztában legyünk társaink megbízhatóságában. És persze, ha valakinek megbízhatatlan barátja van, így az illető is megbízhatatlanná válik, s hisz ki tudja, mikor adja árulásra a fejét. Viszont, ha beleszólunk, hogy ki kivel barátkozhat, az olyan, mintha abba szólnának bele, hogy éppen hány másodpercig ülhetsz a wc-n, és kb-ra behatárolja és irányítja az életünket. De minden embernek szabad akarata van, szabad döntése van a barátok megválasztásában is. Na most hogy ezt végigtárgyaltam magamban, akkor történt, hogy Neuro meglógott Alex elől. És persze a nagy vezér is beszédet mondott, hisz itt az ő szava lenne a döntő vagy mi... Szavain csak húztam a szám. Igaza van is meg nem is. Valahogy nem hiszek abban, hogy egy céhen belül mindenkinek egyformán kellene gondolkodnia, mert akkor az a csapat egy seregnyi borjú lesz egy rakásra, akik egyetértően bólogatnak s bégetnek egymás fejébe. A különbözőség fontos dolog, haladásra és fejlődésre bír egy csoportot. Persze Alex reagál is az egészre. Először a tenyerembe temettem az arcom.*
~ IDIÓTA! Minek rak még egy lapáttal a tűzre?! ~
* De aztán hallgattam tovább, s persze bizonyos dolgokban egyetértettem vele. Arra viszont kivi lennék, hogy a vezér észrevette-e, hogy egy narancssárga indikátoros mellett sétált el, ugyanis, mikor Alex elé lépett, mellettem ment el. De sebaj, nem nézhet mindig körbe. Döntöttem. Aktivizálom magam. Írtam egy üzenetet Rennek.*
~ Üdv! Próbálj lecsillapodni, s kívülről nézni a dolgokat! Ne vedd fel személyesre az ügyet, különben önfejűen fogsz cselekedni és gondolkodni. Szerintem nem ártana a csapatotokba egy olyan srác, mint ez az Alex. Adjatok neki még egy esélyt! Lásd a szívét! Amennyire te jó vagy, ő is van olyan jó.~
* Küldő: Esutel. Majd el is küldtem, s kerestem is Ren tekintetét, kíváncsi voltam, hogyan reagál a levél elolvasására, s egyáltalán megtalál-e engem a tömegben. És jah, egyetértettem Saitoval. Hatalmas ostobaság volt ez a nyilvános toborzás a nagy felesleges pompával. Nagyobb volt a füstje, mint a lángja! Egy idő után megmozdultam. Alex elé álltam. Nem szoktam csak úgy megszólítani idegeneket, de most mintha nem is magam lettem volna.*
- Amúgy se járna jól senki sem egy szerepbe bújt majommal. Maradj olyan, mint eddig. -
*Elfordultam, hogy távozzak, de aztán habozva mégis visszafordultam.*
- Ahm... de azért légy megfontolt! -
*Majd rámosolyogtam, s követtem Saitot, ha az már tényleg elindult a krémesekért.*
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Ryuninji Ren Pént. 1 Feb. - 0:36

Eza toborzó kezd eléggé elfajulni és ezt csupán egyetlen egy ember okozta. Egy kéjenc gyilkos, aki csatlakozni szeretett volna a céhhez… Még a gondolat is vérlázító. Észérvekkel támasztottam alá Saito szavait, de a végére egy kis indulat is került bele. Ez van.. én is ember vagyok, ugyan úgy ahogy mindenki más a környéken, kivéve az albínó patkányt. Juu egyből próbált csitítgatni.. kisebb-nagyobb sikerrel ez be is jött neki. Azután kaptam egy üzenetet a főnöktől .. elég kíváncsi emberke, de nem volt még itt az ideje ~ kényes és számomra dühítő téma… majd pár nappal később~ írtam neki vissza és próbáltam innentől kezdve minden figyelmemet Juu-ra összpontosítani..
- Okééé. vettem .. nyugi.. már minden oké.. lenyugodtam.. - Hallottam Violeta szavait és örömmel vettem tudomásul, hogy bizony mi ketten egy húron pendülünk, míg a főnök már eléggé meg van zavara odva.. legalábbis szerény véleményem szerint. Túl hamar elbizonytalanodott. Mindenesetre a krémes az elég jó ötlet volt tőle.. meg is kívántam.. Főleg ha a főnök állja a cehhet. Akkor ismételten nagy számlát fog tőlem kapni, de majd ráfogom valaki másra. Tekintetem Juu-felé fordítottam próbáltam ignorálni a páratlan párost… egyik védte a másikat.. a rágcsálók már csak ilyenek. Mire megfordultam már csak azt láttam, hogy Elfutott az a bizonyos illető, akit talán helyben is hagytam volna.. ha nem lett volna Juu és a tudat, hogy védett zónában vagyunk és úgysem veszített volna életet, de ami rosszabb, hogy fájdalmat sem érzett volna.
-Na végre…- motyogtam a szorosan mellettem álló lánykának, kicsit meg is könnyebbültem, hogy nem járattam le magam és a céhem.. Pedig bennem volt… A rangidős, csupa szív aranyhörcsögöt a főnök akarta felsegíteni.. nem tudtam mi történt, de akaratlanul is mosolyt csalt az arcomra. Mikor végre indulni készültem volna.. elmémben már be is céloztam a cukrászda helyét.. Számban már éreztem a fincsi krémes ízét.. egy hang szólított meg.. egy hang, ami eddig is irritált, de most még a hangnem is idegesítő. Azt mondta lángidomárkám … hoppá.. a csupa szív már nem is olyan találó erre a.. khöm.. emberre. Eddig konkrét bajom nem volt vele a naivságán kívül, de az, hogy kóstolgat.. engem?? Egy tömeg előtt?? Hahaaa.. nem tudja, hogy kivel kezdett. Lassan fordultam meg, elengedtem Juurei kezét és mosolyogva néztem a szemébe.. a düh legkisebb jele sem látszódott az arcomon, pedig volt bennem egy kicsike. A peteket Juu-ra hagytam.. Vigyázzon rájuk. Egy lépéssel közelebb mentem hozzá és végighallgattam mondandójának egy részét.
- Hmmmm.. Alex.. igaz??- kérdeztem vissza a nevére.. elég furcsa volt a számomra.
- A mondandódból kiemelnék egy-két részt, ha nem gond.. mert szerintem azok rád is igazak..- mondtam tőlem szokatlanul komoly hangon.. Persze végig mosoly ült az arcomon.. Kezdtem élvezni a helyzetet, hogy újfent én kapom a figyelmet.
- Neked sem kellett volna beleszólnod ebbe, mert nem volt hozzá több közöd, mint nekem.. sőt.. tőled hallani azt a kérdést, hogy küzdöttem-e már az életemért?? Te?? Egy íjász, aki mások háta mögött bújva mersz csak csatába indulni?? Nincs igazam??- kérdeztem a tömegtől, akik közül jó páran egyet is értettek velem és hangosan jelezték is. Az íjászokról mindig is ez volt a véleményem.. Csupán nem hangoztattam, de ezzel, hogy pont ő hozakodott elő ilyennel.. cöh.. kikényszerítette belőlem a dolgot.
- Ki vagy te, hogy megítéld a másikat, akiről vajmi keveset tudsz??- idéztem szó szerint a szavait.. Az igaz, hogy én keveset tudtam arról a patkányról, de még mindig többet mind ő maga. A tömeg ismét mellettem állt, legalábbis nagyrészük.. Hát igen.. Ha egy sztárba kötsz bele.. Vállald a következményeket.
- Elárulom neked, hogy jobban ismerem őt, mint te.. Míg te hárompercnyi ismeretségre alapozol, én azért kicsit többre.. -vigyorodtam el egy kicsit..Eddig bírtam diplomatikus maradni.. azért ez is nagy szó nálam.. Készültem a kegyelemdöfésre.. bár nem biztos, hogy megteszem..
- Úgy teszel, mintha egyből mindenkit kiismernél, csak mert pár pillanatig a szemébe nézel.. ne haragudj, de ez mekkora vicc már?? Ki vagy te ember?? A mindenható?? Így ránézésre megmondod az emberről, hogy milyen az valójában??- kérdeztem kuncogva.. értelmetlen kérdéseire nem szándékoztam válaszolni.. éppen eléggé elhúztuk már el a dolgot. Ideje volt már lezárni
- Aleeeex.. egy Loser vaaagy.. aki nevetséges monológokkal akarja palástolni azt, hogy kiállt egy gyilkos mellett.. Mind ezt úgy, hogy életedben először láttad őt. Alex-Alex… ezek szerint te a farkast is beengednéd a bárányok közé.. ha szépen mosolyog – többen is nevettek már ezen… Ezennel lezártnak tekintettem a témát… Hátat is fordítottam a hörcsögnek, aki már az arany jelzőt is elvesztette… Ekkor figyeltem fel ara, hogy jött egy újabb üzenetem.. ez a főnök.. csak nem bír magával…
- Esu-chan??- motyogtam mikor láttam, hogy kitől jött ez az üzenet.. ezek szerint a szőke démon itt van a toborzón.. már alapból nem voltam annyira ingerült, de ezen elmosolyodtam.. Nem hiába szőke a csaj. Végig és néztem a tömegen.. Nem volt nehéz kiszúrni.. a sárga indikátor csak úgy világított a sok zöld között.. De nem mentem oda hozzá.. egyelőre megelégszek az üzivel.
~ Hohóóó Esu-chan!! Csak nem tetszik neked a csávó?? A döntés nem az enyém és ez már nem személyes.. Csak tudtára adtam a véleményem. Én ismertem a pici fehérke ő nem, mégis meg akarta magyarázni a dolgokat.. sorry, de nekem ez nem nyerő, ne védjen olyat akiről semmit sem tud.. ha gondolod későb elmagyarázom.. .. És örülök, hogy itt vagy.. pusziiii ~ üzenetem végére már kuncogtam.. Alexet innentől kezdve ignoráltam.. nem akartam ennél nagyobb felhajtást.. Megfogtam Juu kezét és irány a cukrászba.. Sok édességre les szükségem, hogy újra nyugis legyek teljesen.

_________________
Keleti rész - Page 3 741488085N_vtelen-3_www.kepfeltoltes.hu_
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Kyrena Juurei Pént. 1 Feb. - 17:17

Ren úgy tűnik, lassan megnyugszik. Ez jó hír, de még mennyire. A céh hármasának női tagja is kikel magából. Megértem. Szerintem én sem fogadnám jobban, ha Rent szapulnák. Vagyis... próbálnám visszafogni saját magam, de nem tudom, hogy mennyire menne. Erre még nem volt alkalom, hogy gyakorolnom kelljen az önuralom azon formáját. Neuro végül elszalad. Szegényt, kicsit sajnálom. Nem akartam, hogy Ren azzal hozakodjon elő, amivel... De ezt szerintem a mellettem lévő srác is jól tudja. Már éppenséggel készülnénk a krémesre. Igen, nagyon jól esne. Saito kérésére pedig bólintok.
- Örömmel veletek tartok! Ha pedig kérdésetek van, nyugodtan tegyétek fel, igyekszem válaszolni... - válaszolok neki.
Az indulás viszont elmarad. Nem kis időre. Egy hosszú, önmagából kikelt monológot hallhatunk a hátrahagyni kívánt tagtól. Most... Igen, most jött el a pillanat, hogy én is ideges lettem. Nem, nem ideges... Az eddig is voltam, nem ez a jó szó. Dühös... Igen, ez a megfelelő kifejezés a bennem hullámtörésekkel tomboló érzésekre. Ren kezét egy pillanatra megszorítom. Többre nincs időm, mert ő elengedi kezem és lép egyet a szőkeség felé. Meglepetten figyelem. Nem tűnik idegesnek. Velem ellentétben. Az állatokat vállaimra teszem, kezem pedig ökölbe szorítom. Minden izmom megfeszül, szám összeszorítom, így szinte egyetlen vonallá préselem össze ajkaim. Tagjaim remegnek és a valóságban már biztosan sajognának is az állandó feszítéstől, mi úgy tűnik, örökké tart. Most viszont nem érzek ezzel kapcsolatban semmit. Csak azt, hogy nemigen bírom tovább. Rent még csak-csak sikerül végighallgatnom. Közben azonban mellé lépek. Amint befejezni látszik válaszát, a peteket az ő vállaira pakolom, majd elsétálok mellette. Arcomra nyugalmat erőltetek. Sikerült túl jutnom dühömön. Most pedig jön az egyszerű véleményközlés, Juurei formátumban.
Egyszerűen a srác elé állok. Könnyed léptekkel teszem meg a néhány lépésnyi utat. Ábrázatomra még egy lágy mosolyt is varázsolok. Azt a csendes-gyilkos fajtát.

- Alex, ha jól tudom...
Szólalok meg, valami üdvözlésképp. Ez viszont hamar véget ér. Kezem lendítem, út közben ujjaimat ökölbe szorítom és bemosok neki egyet. Nem spórolok az erővel. Tudom, hogy nem kell, hisz nem fogy élete, a védett területnek hála. Ha nem itt lennénk, bizonyára búcsúzott volna néhány életponttól, vagy páncéltól. Amint végzek sajátos köszöntőmmel, hajamba túrok elegánsan és sóhajtok.
- Egek... Most már sokkal nyugodtabb vagyok... - suttogom.
Tekintetem ezek után a fiúra vezetem. Iménti bájos ábrázatom elveszett valahol, az iménti pillanatok eseménydús folyamában. Tekintetem komoly és ismét visszatértek indulataim.

- Na ide hallgass, szőke-barom! Azok a tagok azért vannak itt, hogy bíráskodjanak. Ha valakit visszautasítanak, ahhoz joguk van. Megvannak a szabályok, amiket azoknak, akik csatlakoznak, be kell tartania. Nem, én nem vagyok a céh tagja. Nem is biztos, hogy ezek után leszek, hála a most elkezdett jelenetnek, de ezzel ráérek később foglalkozni... Az viszont, amit Neuro tett, elfogadhatatlan. És ne mond azt nekem, hogy ha valaki a valódi világban öl, tegye azt bármilyen indokkal, ugyanúgy élhet gondtalanul! Nem így van! A kiközösítést ugyanúgy viselnie kell, mint tettei következménye. Nem számít az ok! És tényleg... Neked tényleg semmi közöd nem volt ahhoz, hogy azt a fiút elküldték. Hiszen nem is ismered, nem tudod, hogy mire képes! Nem csak a gyilkolás vele a gond! És hogy mered a többieket elítélni, mikor semmit nem tudsz róluk, azon kívül, hogy nem néznek jó szemmel egyes dolgokra? Ha nem tudnád... Ebben a világban, mindenki az életéért küzd. Nap mint nap! Erről jó lenne, ha nem feledkeznél el. Sokan mégsem ölnek... Nem ez az egyetlen út! Ahhoz viszont, hogy életben maradj, társak kellenek. Olyanok, akikben képes vagy megbízni...
Azzal hátat fordítok neki és elindulok vissza Ren mellé.
- Tudod... Én nem csak egy esélyt adtam annak a kölyöknek... Nem érdekelt a története, nem hiszem, hogy újra öléshez folyamodna. Nem... Arra nem lenne képes... Ennek ellenére, nem tudok benne megbízni. Ő az a fajta, aki először esetlennek tűnik, megsajnáltatja magát, aztán... Mikor nem számítasz rá, rád támad... Vagy éppenséggel, ha olyanja van, hagyja, hogy célpont legyen belőled... Nem megbízható. Jobb, ha ezt megjegyzed... - intézem szavaim vállam felett Alexnek.
Hangomból elveszett a düh. Tényleg csak egy tanács akart lenni. És ezzel, bár nem szándékosan, el is árultam, hogy mi baj van a sráccal. De most már mindegy. Előbb-utóbb úgyis kérdezni akarták volna, hála Ren kitörésének. Mikor visszaérek a többiekhez, kissé lehajtom a fejem.

- Sajnálom az előbbi... Kirohanásomat... Nem akartalak titeket kellemetlen helyzetbe hozni... - sóhajtom, ezzel bocsánatot kérve Anattól és a céh másik két tagjától.
Amennyiben engedi, ezek után, megfogom Ren kezét. Némi nyugalommal tölt el, hogy páncélomat magam mellett tudhatom. Így sétálok tovább, foglalkozva saját gondolataimmal, egy darabig szótlanul.

_________________
Adatlap

Stat:
Kyrena Juurei
Kyrena Juurei
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 217
Join date : 2012. Dec. 23.

Karakterlap
Szint: 8
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Viola Hétf. 4 Feb. - 22:52

Hiába ücsörgök a szökőkútnál, s hallgatom a víz animációjához párosuló monoton csobogást, nem jutok semmire a kialakult problémáink megoldásával kapcsolatban. Anat is keményen dolgozik rajta, de ő a testét is jobban odateszi a jelenlévők meggyőzéséhez, nem úgy mint én, aki odakapott egy kicsit, aztán visszavonult. Sok gondolatébresztő szó hagyja el a száját és igazat adok neki, amikor a toborzót becsmérli, de csak fejben, mert nem szólalok meg, nem akarok a szavába vágni, vagy hogy a megnyilvánulásom miatt rám szegeződjenek a tekintetek helyette.
Végül úgy dönt, hogy nem folytatjuk itt a beszélgetést, hanem félrevonulunk. Ennek az indulóját velem akkor tudatja, amikor közelebb lépve megfogja a kezemet. Hogy ne kelljen rángatnia, talpra parancsolom magamat, miközben a fülemet is hegyezni kezdem. A többiek még mindig nem fejezték be a szájtépésüket, továbbra is azon vannak, hogy bebizonyítsák egymásnak a saját igazukat. Jajj, annyira unalmassá vált ez az egész. Alex azt fejtegeti, hogy Neuro mennyire jó fej lehet valójában, de szerintem rózsaszín ködön keresztül nézheti most a világot, mert már rég lerágott csonton próbál marakodni a többiekkel, vagy a Rennel és a csajszival, aki az idomár mellett strázsál.
Én nem szólok semmit, nem akarok továbbra is belefolyni a meddő vitájukba. Alexet már így is leírtam, nem érdekel a dumája, a többiek fejébe pedig nem látok be, hogy miért akarják ennyire lenyomni. Szépen érvelnek, szó se róla, de én már rég abbahagytam volna, "amit mondtam, megmondtam" alapon.
Anat gyengéden húzni kezd maga után, aminek nem állok ellen, sőt pár lépés megtétele után felgyorsítom magamat, hogy ne mögötte kullogjak azt a látszatot keltve, hogy ő húz. Miután mellé érek, az arcára pillantok, s próbálom a tekinteté keresni. Ha az megvan, akkor egy gyenge bólintással jelzem a pozitív hozzáállásomat a toborzó megváltozott menetéhez...
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Anatole Saito Kedd 5 Feb. - 13:43

Azt hittem végre végeztünk, hogy mindenki kiadta magából, ami miatt nem bírt megmaradni nyugton. De nem, Alex csak mondja, mondja és mondja. Nyilván engem is felhúzna, ha nem adhatnék választ, de nem értem miért kell itt, mindenki előtt, ilyen indulatosan, ekkora erkölcsi vitát kreálni. Ráadásul mindannyian bolhából csinálnak elefántot, ahelyett, hogy egy ital társaságában, felnőtt módjára megbeszélnék azt, hogy más véleményen vannak. Ehelyett átmegy az egész vita személyeskedésbe, sőt tettlegességig fajul a dolog. Én és Violeta már jócskán előrehaladtunk, mert roppant mód fáraszt és kiábrándít a helyzet és úgy látom társam is hasonló véleményen van. Hallgatózásomnak hála még tisztán értem, hogy miről vitáznak, éppen azon vagyok, hogy kikeressem Alex nevét és már küldeném is neki az üzenetet, amikor elcsattan egy pofon. A rendszer persze nem hagyja, hogy védett területen belül bárkinek bántódása essen, de a fiú becsületén most sebet ejtettek. Kezemet a homlokomhoz emelem és hitetlenkedve megrázom a fejemet, nem értem hogy lehet ilyen felelőtlen az a nő, s Ren is, hogy nem tartotta vissza. Egy pillanatra megállok, így még az utolsó szavak elérnek, aztán deaktiválom a hallgatózásom, mielőtt felhúznám magam és én is visszafordulnék. Módosítom végül kicsit az Alexnek szánt üzenetet, majd rábökök az elküldés gombra. "Igen is kellettél volna, de megértem, ha ezek után nem minket választasz. Túlságosan elfajult ez a vita, mindannyian csak a magatok igazát soroljátok, egyszer sem mérlegelve, hogy a másiknak is igaza lehet. Ne hagyd magad tovább provokálni! Te is tudod, okos enged... Ha egyszer higgadtan végiggondoljátok az itt elhangzottakat, lehet ti lesztek a világ legnagyobb barátai" Az utolsó mondatot valószínűleg én sem gondoltam igazán komolyan, de eljátszadoztam a gondolattal, ahogy ezek hárman krémeseket dobálva kaja csatáznak és együtt röhögnek azon, hogy a másiknak még a füle is habos.
Nem állok meg többször, haladok tovább előre a fogadó felé, Aldo is beér közben minket, róla már majdnem teljesen megfeledkeztem. Kárpótlásképpen, amiért eddig mellőznöm kellett őt, most a szabad karomba felveszem. Amit mondtam, megmondtam, én innentől kezdve lezártnak tekintem az egész toborzót. Úgy döntök végül, hogy Juunak is küldök egy üzenetet, mert utolsó szavai ott visszhangoznak a fejemben. "Pedig sikerült, holott nem hittem volna, hogy az eddiginél még tud kellemetlenebbé fajulni ez a helyzet. Azt kértem csillapodjanak az indulatok, erre felpofozod Alexet... Hiába adok neked igazat, az érveinket ne erőszakkal juttassuk érvényre. Majd akkor folytatjuk tovább ezt a beszélgetést közted és köztem, ha te és a dalnokod is lenyugodtatok. Este 7-kor várlak a Karmazsin selyemlepel fogadóban. Egyedül, vagy másodmagaddal, azt rádbízom. Kérlek fogadd el a kérésem!" Azért nem személyesen közlöm vele ezeket a szavakat, mert nem akarok én is jelenetet csinálni és még jobban lejáratni a lányt, mint ahogyan lejáratta már ő magát. Lehet volt olyan a tömeg tagjai közül, aki titkon neki szurkolt és még meg is tapsolta, hogy felpofozta Alexet, én viszont csöppet sem vagyok elragadtatva. Bízom benne, hogy tiszteletben tartja a döntésem és Rent is erre fogja sarkallni. Ha most kellene velük elbeszélgetnem, nem biztos, hogy higgadt tudnék maradni, s az egyikünknek sem tenne jót.
Mi Vioval közben elérjük az úticélunkat, de észlelés jártasság híján nem tudatosul bennem, hogy Esutel követ, így anélkül térnék be a Teletál fogadóba, hogy én kezdeményezzek beszélgetést vele.

//Juu, ha elfogadod az üzit, akkor veled itt folytatnám tovább a játékot. Esu, mi maradnánk ebben a topicban továbbra is. //
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Halász Alex Kedd 5 Feb. - 19:04

*Jön a dalnok valami nagynak hitt önelégült dumával, majd a tömeg felbolydul, ahogy előbb Ren, aztán Alex is maga mellé "próbálja" (?) állítani. Egy szőke leányzó áll Alex mellé de a fiú nem veszi észre, azaz leginkább nem tudatosul benne, hogy mi is történik a környezetében. Túl sok figyelme szentelődik a sztárocska magánszámára. Aztán Anat is aktiválja magát, ahogy kiviláglik, Neu cserbenhagyta a szöszit. De, és itt a nagy DE, ekkorra már szinte leállíthatatlan a lavina. Mind Alex mind a többiek valamelyest magukra véve a helyzetet csak mondják a magukét. Még kissé félre is tolja a céhvezért szöszink, hogy az idomárt jobban lássa, és viszont. A következők azonban már dramatikusak. Ryu'ninji Ren nem hogy nem hagyja abba, (amit tegyünk hozzá Alex sem tett meg) de még leáll sértegetni is a másikat. Ekkor kapott észhez a fiú. Hát ez az egész kezd egy komikus parádévá fajulni. S ahogy erre rájött, már nem is sértették a szavak, el se jutottak hozzá a jelentéseik. Meglengette a "tűzidomárocska" előtt a kezét, miközben kissé nevetgélve, cinikusan szólalt meg.*
- Hai, hai, a sztárocska kéri az utolsó szót, hahh? (^_^)
*És még nevetett is hozzá habár előbbi haragja nem múlt el nyom nélkül, mégis oda tudta tenni a zt a kis kuncogást, hiszen amit művének nem éppen a legkultúráltabb megoldás. S valahogy ezt kívülről látva elég komikusnak vélte. Egyik oldalról nagy meglepetések, s másik oldalról pedig csalódott sóhajtásokat lehetett hallani, illetve volt olyan is, aki szentül hite, hogy ennek lesz még folytatása, s ahogy az embert ismerni kehet, meg is várja, hiszen mi jobb egy kis drámánál? Valahol még azt is lehetett hallani, hogy : Nah, azt hittem, hogy lesz egy jó kis bunyó, erre nevetgél a szöszi. Noh, igen, valóban ez volt a helyzet, habár marhára feszélyezte, hogy egy fél fejjel kisebb Rennél. De nem mindegy?
Azonban mégsem záródhatott le az ügy ilyen simán. Mégis drámába kellett fulladjon. Talán csak egy pillanat volt, míg odaért a nő, s annyi ideje lehetett a fiúnak, hogy épp oda forduljon, egyenes céltáblaként az arcát neki. Aztán elcsattant a pofon. Pont most, pont egy.
Mindennemű értelmet, okot, jogot mellőzve belőle. Nem csoda, ha a fiú egy pillanatra lemerevenedett. Nem, hogy csak egyszerűen nem várta, de erős indulatok kapták el.
Ökölbe szorult mindkét keze, s ezen az sem segített, hogy ekkor Anat levele megérkezett. Szinte mondhatni, síri csend telepedett közéjük, s még a drámát figyelő bámészkodók is meglepődtek. Nem volt jogos, lehet, hogy élvezet volt, s lehet, páran szerették volna maguk is megtenni, de ez csak ezért lehetett, mert, ők sem egészen egészségesek. Ahogy ez a Juu sem.
Ott villogott előtte a kis levél ábra, s ált egy hosszú pillanat a lány előtt, míg az beszédbe kezdett. Nem nyúlt a levélhez, de olyan hevesen egyenesedett ki újfent, hogy azt már ellenséges mozdulatnak lehet betudni.
De persze nem csinált semmit, csak a szemei villogtak. Megbékélhetetlen és erős utálat tükröződött ki rajta. Nem olvasta el a levelet. Ökölbe szorult kezét, a bal kezét felemelve félre söpörte a kis ikont, hogy ne is lássa, majd megfordult.
Elmegy. Ennyi amit tehet, de egy pillanatra sem szégyenkezéssel. Szégyenkezzenek azok akiket hátra hagyott. Együgyű. Mind, csak a saját sebeiket nyalogató, irracionális, vezethető, naiv együgyűek. Akik azt hiszik, hogy az ember JÓ, s ha rájönnek, hogy mégsem, akkor pedig egyszerűen nem vesznek róla tudomást. A bűnbe esettet nem veszik ember számba, s ezzel le is tudják a probléma okát. Mint a struccok. Vagy tömegbe verődött manipulálható bárányok. Nekik, akiknek csak saját maguk a fontos.
Utálatos.*

_________________
Keleti rész - Page 3 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Koshitsu Esutel Kedd 5 Feb. - 19:38

*Tudtam, hogy ez lesz! Alexunk magasztos nagy beszédére Renünk magasztos nagy beszéde következett. Már fogtam a fejem. Jellemzően Ren csak azután vette észre a levelem, hogy kidumálta érzéseit a nagy világnak. Csak csóváltam a fejem, de mikor Ren rám nézett, komoly tekintettel néztem a szemébe. Majd írta a választ. Mikor elolvastam, azt hittem felrobbanok. Még hogy tetszene nekem Alex?! Renre meresztettem a "most meghalsz!" tekintetem, majd lenyugodtam, s visszaírtam.*
~ Majd beszélünk. ~
*És most következett a torta habjára a cseresznye. Megjelent Ren barinője, s elkezdte sértegetni a szőke Alexet. Én ugyebár követtem a vezetőt, de a pofonra megfordultam. Lemerevedtem, majd hallgattam a szavakat. Természetesen megálltam, visszafordultam, s úgy hallgattam a lányt, ahogy leteremti Alexet. Mérhetetlen düh forrongott bennem.*
~ OSTOBA TYÚK!!! ~
* Gondoltam magamban. Ökölbe szorítottam a kezem,s léptem is egyet a lány felé támadólag, de utána megálltam. Ha rám nézett, mert cseppet sem volt ám feltűnő támadó mozdulatom, akkor csak a szikrákat láthatta a szememben, ha egyáltalán jelzi ez a pixelmarhaság az érzelmeimet a virtuális szememen keresztül. Szóra nyitottam a számat, de azonnal becsuktam. Alexre pillantottam, aki inkább távozott. Örültem, hogy nem folytatta tovább a vitát. Újra a lányra néztem, majd dühösen elfordultam, s követtem a vezetőt. Az épp most küldhetett valakinek üzenetet, s indult tovább a dolgára. Láthatóan bölcs módon nem akarja fokozni a dolgokat. Nem az utcára valók az erkölcsi prédikációk, amikor azok egyéneknek, s nem a népnek szólnak. Meglenne a véleményem, s lenne mit a nő képébe ordítanom úgy, hogy tisztában vagyok azzal, igazam is lenne, de nem én leszek az a bizonyos ostoba szamár, aki folytatja ezt a lehetetlen parádét, ami kialakult. Egyben biztos voltam. Aki itt büszkén távozhatott az Alex volt. Aki pedig mérhetetlenül leírta magát, mert erőszakosan jelezni akarta, hogy ő milyen egy felsőbbrendű, az a nő volt. Ennyit erről. Talán még nem fogta fel a lány, hogy mit is tett, s mik lesznek ennek a következményei. A vezér betért a fogadóba. Észre se vett, hogy követem, az ajtó becsukódott előttem. Megtorpantam.*
~ Mégis mit tegyek? Menjek utána? Beszéljek vele? Van valami értelme? Akarok-e egyáltalán csatlakozni ehhez a céhhez? ~
*Vagy egy jó percig ott álltam az ajtóban, s gondolkodtam. De aztán az ingyen krémes csábítása győzött. Bementem az ajtón, s megkerestem azt a Saitot vagy kit. Elé álltam, s enyhén meghajoltam előtte, közben a csuklyát levettem fejemről. Komoly volt a tekintetem, mert dühöm, még mindig bennem volt. Majd megszólaltam.*
- Áll még az ingyen krémes ajánlatod?
* A végén csak elmosolyodtam kedvesen. Nem érdekelt, hogy narancs indikátorom visszataszító lehet, igazából reméltem, hogy Ren jönni fog, de nem láttam őt a helységeben. Nem baj. Úgy is tudom, mit fogok mondani. *
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Anatole Saito Pént. 8 Feb. - 14:50

Miután mindenkinek értésére adtam, hogy ilyen hangulatban nemhogy nem óhajtom, de nem is vagyok hajlandó folytatni a toborzót a szökőkútnál, fokozatosan próbáltam lenyugtatni magam. Ilyenkor én süteményhez, nem pedig alkoholhoz szoktam nyúlni, bár nem lennék meglepődve, ha Vio most bedobna pár vodkát, s ami azt illeti, nem is hibáztatnám érte. Miután leülünk egy asztalhoz, megfogom a kezét és kicsit megszorítom.
- Kérlek, máskor ne hagyd, hogy az indulataid így eluralkodjanak rajtad. Tudom-tudom, a latin temperamentumod, meg igazad is volt, de... áhh, még magam sem tudom hogy kellett volna elejét venni ennek az egésznek. Erre aztán nem voltunk felkészülve, Rent pedig megfojtom. Ha nem fordult volna vissza még egy kör szájtépésre, a dolgok nem fajultak volna el ennyire. Legközelebb ne add ennyire alá a lovat, mert élvezi, ha középpontban van, akkor is, mikor be kéne fognia a száját. Láttam rajtad, hogy Alex neked nem szimpatikus és óriási sületlenségeket hordott össze, de ő se egy rossz gyerek. Csak rettentő naív. - Még mielőtt azt hihetné a lány, hogy most jól leoltottam, finom kis csókot lehelek kézfejére. Kicsit elkalandoznak a gondolataim, amitől mosolyra húzódik a szám. - Azért hozzátenném, azt viszont nem bánnám, ha este is ilyen harcias lennél majd a lámpafénynél - vigyorodok el sejtelmesen. Ideje rendelni, s ahogy szemem sarkában érzékelem, már meg is érkezett a pincér, s meghajol felénk. Mikor odafordulok, akkor esik csak le, hogy nem egy felszolgáló érkezett meg, hanem egy csuklyás idegen, aki érdeklődik az ingyen krémes iránt. Feltűnésmentesen végigmérem, majd tekintetem megállapodik a narancssárga indikátorán. Na ne, még egy!? Vajon ő milyen históriával áll elő? Újabb szabotőr?
- Öhm, üdv... - hangszínemből érződik, hogy nem vagyok túl lelkes az indikátorát látva, ugyanakkor meglepettség is érződik a köszöntésemből - Ami azt illeti áll, persze attól függ, milyen célból jöttél utánunk - vonom fel a szemöldököm. Nem akarok bizalmatlannak tűnni, de önkéntelenül ezt váltották ki belőlem a pár perccel ezelőtti események. - Elnézést kérek, ha udvariatlannak tűnik a kérdésem, de kit tisztelhetünk személyedben és tudom, hogy faragatlan a kérdésem, de mi az oka a narancs indikátorodnak? - Ha valóban ott volt a toborzón, már pedig ha a krémeses részt hallotta, akkor ott kellett lennie, akkor mi a célja a jelenlétének? Bizonyára nem csak potyaleső módon sütizni meg bájcsevegni akar velünk, hanem vagy maga is a céhbe akar jelentkezni, vagy pedig elkezd mindjárt ő is a fejemhez dobálni mindenféle szitkokat, illetve megeshet, hogy egy Neurohoz hasonló históriával áll elő, hogy a piros indikátorosok ártatlanságát hirdesse. Kíváncsian pillogok rá, ha Vio le akarná torkolni, akkor igyekszem megfékezni a kitörését.

//Esu te következel, Vio most kimaradását kérte. //
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. 8 Feb. - 22:51

*Láttam Saito tekintetét, ahogy megállapodott indikátoromon. Csak elmosolyodtam, mert a látvány tetszett. Leplezett kétségbeesés. Leplezett, de tudtam, hogy azt érzi. És ezért volt érdekes. De nem azért jöttem, hogy játszadozzak vele. Korán sem. A fiú vagy férfi, attól függ, szóval felelt nekem. Rögtön letámadott a kérdéseivel. Szívesebben ültem volna, ha már ő is ült, de mégis jogosnak tartottam a részéről, hogy nem kínál addig hellyel, míg nem biztos a szándékomban. Barátnőjére pillantottam, kicsit haragudtam rá, mindenki idióta volt ma, de nem foglalkoztam vele, újra a céhvezérre tekintettem.*
- Koshitsu Esutel vagyok, íjász. Azt hiszem, egyelőre nincs okod, hogy bízz a szavamban, így esetleg írj Rennek egy üzenetet, melyben megkérdezed tőle, miért is narancs az indikátorom. Szerintem jobb, ha ő mondja meg, mint én.
* Feleltem neki, s a végén ismét elmosolyodtam kedvesen, cseppet sem erőltetve vagy színlelve. Saito szimpatikus volt nekem. Ha még valaha akarok csatlakozni ehhez a parádés klánhoz, annak csak ő lesz az oka. Ren csak hab a tortán.*
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Zhel T. Everett Vas. 10 Feb. - 14:54

Sütiiiii


Zhel régi jó szokása szerint hajnalban kelt fel, mint általában az eredeti világban. Sosem aludt el és persze nem is akart.. Mindig toppon kellett, hogy legyen, mert lehet elbukott volna egy üzletet egy esetleges késés miatt, vagy ilyenek. Ő pedig nem kockáztatott. Felkelt és pár gombnyomással felöltözött. Zuhanyzásra nem volt szükség ebben a világban, így még hamarabb elkészült, mint szokott. Lement a fogadó ebédlőjébe és megreggelizett. Reggeli után nem volt más dolga, mint kinézni a városba. Ami persze ilyenkor nem nyüzsgött annyira, mint mikor mindenki ébren volt. Ezért is szeretet a kékszemű itt is korán kelni. Így legalább nem kellett látnia a sok alávaló, visszataszító kockát…. néha elgondolkodott már azon is, hogy esetleg vérontásra vetemedik, de eddig sikeresen el tudta fojtani magában ezt a vágyat. Azért ők még is csak emberek.. Még ha a legalja, akkor is. Nem lehet egy ember életét csak úgy kényre-kedvre megölni. Az itt is bűncselekmény és nem utolsó sorban megvetendő dolog. A várost járva felfigyelt arra a bizonyos süteményes boltra amiről már annyit hallott. Mindenki szerint megérte megvenni. Kicsit tanakodott a fiú, mert kétes üzletnek tűnt, de csak beadta a derekát.. eddig csak jót hallott erről az üzletről. Belépve egy hölgy fogadta aki hátrakísérte őt, miután közölte, hogy mit szertett volna. Nem cicózott sokáig.. mindig határozott ember volt. Kért egy harcosok sütit, kifizette, majd ki is lépett az ületből. A süteményben lévő cetlit kivette a sütit pedig megette.. Bár nem volt oda az édességért.. ha már kifizette nem dobhatta csak úgy el. Zhel megindult a cetli által említett helyre.. fogadóba. Nem húzta az időt.. Kifizetett egy szállást, hogy kényére kedvére kutakodhasson a szobában, hogy megtalálja azt amit annyira keresett.. amiért ide jött, pontosabban ide vezette az a süti.


Egy Tünemény Gyűrűt találtál.
Zhel T. Everett
Zhel T. Everett
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 363
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Viola Hétf. 11 Feb. - 20:03

[Esu és Anat]

Még mindig mérgesen, de sokkal inkább enyhülten léptem be Anat oldalán a fogadóba, ahol kisvártatva helyet is foglaltunk egy asztalnál, nem is olyan messze az ajtótól. Gondolom azért, hogy aki minket keres, meg is találjon, ne csak idétlenül császkáljon meg kérdezősködjön, hogy merre vagyunk.
Amint a hátsóm eléri az ülőalkalmatosság felületét, kezem máris emelkedik a magasba, hogy jelezzem egy pincér felé: rendelnénk. Most az tuti, hogy lehúzok pár kört. Ezt nem bírja az én idegrendszerem, erre muszáj vagyunk inni egy kis "üdítőt". Attól általában jobb belátásra térek. Vagy nem..?
Anat gyengéden megfogja a kezemet, ám itt nem áll meg, szája egyből szólásra nyílik. Szavaiból az esik le nekem, hogy nem tetszett neki, amiért ennyire belevetettem magamat a vitába. Igaza lehet, de nincs mit tenni, ilyennek teremtett a spanyolok istene. Ha valami nem úgy van, ahogy lennie kéne, akkor muszáj közbelépni, akár szavakkal, akár máshogy. Anat szavai ellenére azt hiszem újra megtenném... Renen nem is gondolkodom, Alexet meg legszívesebben elfelejteném. Ehh, francnak kell egy olyan zöldfülű gyerek, aki ilyen könnyen oda adná bárkinek az életét. Mert itt arról volt szó.
- Rendben van csődör... - egy kicsi, de annál inkább határozott vigyor jelenik meg az arcomon Anat estét megjegyzésén, miközben megcsókolja a kezemet, ami el is enged, mikor egy alak lép oda mellénk.
Majdnem elkezdem sorolni, hogy hány kört tölthet ki, de a következő pillanatban leesik, hogy nem egy pincérrel van dolgunk, hanem egy csuklyás egyén strázsál mellettünk, aki rövidesen megszabadul attól a bizonyos arcfedőtől. Egy lány az és a fene essen bele, megint egy narancs indikátor... Na persze ne a lányba essen fene, hanem abba, hogy megint egy ilyen jelzéssel ellátott játékossal hozott minket össze a sors.
Arról érdeklődik, hogy áll-e még a krémes ajánlata. Nem szólok semmit, hagyom, hogy Anat intézkedjen. Ha most közbeszólnék, az csak a céhvezéri imidzsét rombolná, amit én nem akarok még lejjebb taszítani, mint korábban valószínűleg elértünk Rennel. Akit egyébként a lány is emleget épp hogy az indikátora kapcsán. Nahát! Egy épkézláb magyarázat lenne arról, hogy miért nem zöld? Nos, ha Ren tudja igazolni, hogy mi történt, akkor azt hiszem nincsen probléma, legalábbis most. Az más kérdés, hogy az idomárnak valóban lehet-e hinni.
Azt hiszem inkább nem gondolkodom, csak átadom magamat a sodródó árnak... Hol van már a pincér?! Inni akarok!
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Anatole Saito Pént. 15 Feb. - 22:07

[Esutel & Violeta]

Ahogy megpillantom az indikátorát, az idegen lány elmosolyodik. Ez felettébb különös, nem tudok hirtelen magyarázatot találni, hogy mi oka lenne mosolyogni. Ráadásul meg se szeppen a kérdésem hallatán és olyan válasszal áll elő, amire aztán végképp nem számítottam. Vajon honnan ismerik egymást Rennel? Csak nem egy rajongója? És miért tudná éppen Ren az okát, hogy a lánynak sárga az indikátora? Talán jelen volt, mikor az eset történt? Arra meg nem is akarok most már gondolni, hogy vörösből fakult ki neki is sárgára.
- Örvendek, s ha nem tévedek, nekünk már nem kell bemutatkoznunk, mert minden bizonnyal ott voltál az iménti toborzón. Mi lenne, ha inkább leülnél, hogy meghallgassunk téged? Engem jobban érdekelne a te változatod. - mosolyodok el, majd kezemmel is a velem szemben lévő székre intek, hogy foglaljon helyet. A negyed órával korábbi Neuros esetből tanultam annyit, hogy bármi is álljon valakinek az indikátoros története mögött, azt meg kell hallgatni. Ráadásul nem áll össze a kép, ha rögtön negatívan állok hozzá az íjásznőhöz. Ha ártó szándékai lennének, akkor nem jött volna utánunk, nem kérdezne rá a süteményezésre, és nem lenne ilyen halál nyugodt, hogy még mosolyogjon is. Arról nem is beszélve, hogy a teljes nevét is elárulta, már ha hihetek neki. Ha meg olyan hihetetlen sztorival is állna elő, ami kétségbe vonná a szavahihetőségét és a helyes megítélését, akkor még mindig pötyöghetek Rennek. Most is bájos mosolyt intéz felém, és teljes könnyedséggel és magabiztossággal beszélt, mint akinek nincs félnivalója. Sóhajtok egy aprót, és abban reménykedem, hogy le tudom magamban küzdeni a paranoiámat. Ez igazán nem vall rám, a mai nap teljesen kiforgat önmagamból. Ha Esutel elfogadja a felajánlást, s leül, akkor azt veheti észre, hogy Aldo felugrik az ölébe és fejével hozzádúródik a lányhoz. Engem is igazán meglep a macskám reakciója, habár olyan kis naiv dög, hogy bárkihez képes odaédesgetni magát. Én is úgy találtam rá, hogy kiszúrt magának, így a reakcióját látva arra tudok következtetni, hogy tetszik neki az új jövevény.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Koshitsu Esutel Szomb. 16 Feb. - 12:40

*Saito barátnője nem szólt hozzám, csak figyelt. Azonban a céhvezér válasza kicsit meglepett, de ha nem így reagált volna, talán mégis csalódtam volna benne. De most nehéz helyzetbe hozott. Most mondjam el én, miért narancs az indikátorom? Olyan... még szavak sincsenek rá. Ren részéről megalázó. De azért mégis csak a céhvezérről van szó, talán neki mégis tudnia kell a dologról. De kíváncsi lettem volna rá, hogy Ren hogyan magyarázta volna ki az esetet. Mikor Saito a székre mutatott, én megköszöntem, s leültem. Egy enyhe mosolyt, ami kicsit elnézést kérő volt, eleresztettem a lány felé. Mégis csak megzavartam nyugodt vagy tán nem nyugodt beszélgetésüket. Azonban anno még ők ajánlották fel a lehetőséget, nem az én hibám, hogy mégis csak ketten maradtak, s egyelőre még senki sem jelentkezett a sütiért rajtam kívül. Szóval a fiút az én verzióm érdekli. Úgy is meg fogja ismerni Ren verzióját is előbb vagy utóbb, de pont ez volt a gond. Nem tudtam, mit akarna Ren elmondani, s mit hagyna titokban, de mivel nincs itt, kénytelen leszek magam eldönteni, mit mondhatok el, s mit nem. Épp neki kezdtem volna a beszédnek, de akkor a macska az ölembe ugrott, s tette nekem a szépet. Nagyon aranyos volt. Elgondolkodtam, bámultam, s csak lassan nyúltam felé. Ez egy program... Kayaba találta ki, igazából csak egy mesterséges utánzat. Nem valódi érzésekkel, csak előre betáplált reakciókkal. Gyűlöltem. De mégis megérintettem. Nagyon puha volt, s tényleg olyan tapintása volt, mintha igazi lenne. Zavarba jöttem, s gondolataim emiatt el is kalandoztak. Kissé megkésve jöttem rá, hogy épp rám várnak a többiek, hogy beszéljek. Ujjaimmal a macska feje búbját cirógattam, de tekintetemet Saitora emeltem. Belefogtam beszédembe. *
- Rent onnan ismerem, hogy két küldetésben is részt vettünk együtt. Az utóbbin kicsit számomra meglepően és kiszámíthatatlanul viselkedett, megijedtem, és pofon vágtam.
*Úgy döntöttem, nem említem a megrugdosást, mert az rontana Ren imidzsén. Nem mintha nem lenne mit faragni egoján, de az nem az én feladatom, főleg, hogy nincs itt személyesen. *
- Oh, és persze védelmi zónán kívül voltunk, így vesztett a hp-jából is egy kicsit, és ezért, mintha én egy zöld indikátorost letámadtam volna, meg is kaptam a jutalmat, a narancs indikátort. Kicsit izgatott is lettem tőle, mert így három napig félnek tőlem az emberek, s valahogy az hatalmat ad, de persze hátránya is van bőven. Mint a bizalmatlanság, és szavahihetőségem csorbulása.
*Nahát, hogy én mily szépen tudok fogalmazni! De ez volt az igazság, s ha valamiről tudok beszélni, annak a módját is igyekszem megadni. Mikor olyan játékot játszok, amiben hazudni kell, pl. a maffia, akkor sokszor akkor is úgy cselekszek egy körben, amikor ártatlan vagyok, mintha én lennék a maffiózó. Csak azért, hogy később, mikor valójában én vagyok a maffiózó, ne legyen viselkedésváltozásom, s ne jöjjenek rá. Mindig előre gondolkodok... ha van rá időm. És ez a narancsos dolog is ilyen lehetőséget adott. Higgyék azt, hogy rossz vagyok. Lehet, ebből később még hasznom lesz. Tekintetem komoly volt, ha rám tekintettek, azt láthatták, nem nagyon izgat az, hogy hisznek-e nekem vagy sem, nem fogom a szívemre venni, ha elküldenek a csudába. Akkor így jártak! De hogy jól, vagy rosszul, azt nem tudnám megmondani. Nem vagyok az a frontharcos típus. Inkább megbúvok a háttérben, míg nem muszáj küzdenem. Kerülöm a konfliktust, főleg, ha az életembe kerülhet. Szóval talán a beszélgetés során jobban megismerjük egymást, s majd eldönti, hogy kellek-e neki vagy sem. Lenne neki mit mondanom, mondhatnám, hogy tetszik a hozzáállása bizonyos dolgokhoz, elmondhatnám a véleményemet erről a cirkuszról és annak minden részletéről, de míg nem kérdezi, addig nem kontárkodok. De ha megteszi, akkor a leplezetlen valóságot fogja hallani. Nem mondom, hogy érzelemmentesen köpném a szemébe a tényeket, csak egyszerűen nincs mit titkolni, mert a hallgatásból, titkolózásból csak bajok származnak. Éljen az igazság!*
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Viola Vas. 17 Feb. - 19:01

A szívszerelmem nem sokat habozik, egyből meghívja az asztalunkhoz a lányt, aki el is fogadja a meghívást, ennek értelmében helyet is foglal köztünk. Én a részemről azért egy kicsit errébb húzódok, mert nem akarok túl közel lenni hozzá. Persze ezt megpróbálom úgy intézni, hogy ne legyen feltűnő, így úgy teszek közben, mintha csak a sarumat igazgatnám egyik kezemmel és ennek okán keveset arrébb csusszanok. Nem azért vagyok távolságtartó, mert attól félek, hogy bármilyen módon bántani tudna engem, mert ez védett területen ugyebár szinte lehetetlen, hanem mert nem érezném jól magam, ha majdnem egymás ölében ülnénk egy idegennel.
Amint felegyenesedek az ál-igazgatásból, azt látom, hogy Aldo, felugrik a lány ölébe, s máris "használata veszi" a lányt, mint betanított simogató-gépet, mert annak a keze egyből arra hajlik, hogy simizze a macsek virtuális bundáját. Ehhe, milyen könnyelmű állat...
Aztán előadja az ő verzióját, miszerint megpofozta Rent a védett területen kívül és ezért lett belőle narancssárga. Ha most kukacoskodni akarnék, akkor simán odavághatnám, hogy azóta már elkövethetett akármi mást is, ami a narancssárga színben tartja, de inkább megint bölcs maradok és tartom a számat. Valószínűleg megint én bonyolítom túl a dolgokat, amik sokkal egyszerűbbek a valóságban. Nem lenne az első alkalom...
Azt hiszem a Renes részt elhiszem neki, a srácra néha tényleg ráférne egy-két pofon és ha ezt ennek a szőkeségnek kellett leadni, hát üsse kő! Én is felképelek bárkit, ha arról van szó, hogy szükség van rá, vagy megérdemli. De nem tudom, hogy Anat mit szólna ahhoz, ha egyszer én is besárgulnék, vagy ne adj isten pirosodnék előtte. A múltam azonban nem ilyen tiszta, még jó hogy nem tud róla senki...
- Vodkát... - szólok oda a pincérnek, amint ellátogat kis asztalunkhoz és jegyzettömbjét maga elé emeli a szokásos szövegelése mellett. Ahh, igen. Vodka... Az kell most nekem, attól majd kitisztul a fejem és mindent más megvilágításban fogok látni. Talán még ehhez a kis narancs-csajszihoz is közelebb megyek..!
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Anatole Saito Szer. 20 Feb. - 7:16

A lány először tétován reagál a macskám hízelgő megmozdulására, de végül mégis elkezdi cirógatni Aldo buksiját. Helyes, ezek szerint kedveli a cicákat. Én pedig úgy tartottam mindig is, aki a macskákat szereti, az rossz ember nem lehet. Remélem ez a mondásom ma is beigazolódik. A Rennel kapcsolatos rövid, de lényegretörő történetét rezignált tekintettel hallgatom végig, a végére viszont már uralkodnom kell magamon. Azonban nem sikerül és halk kuncogás szakad ki belőlem. Nem gúnyos kacaj ez, csupán megkönnyebbült nevetgélés. Hogy mindeközben ennyire komoly arcot vág a lány, az számomra még érdekesebbé tette a szituációt.
- Komolyan felpofoztad? A nagy Ryuninji Rent? Hol tapizott le? Áhh, ne, ne is válaszolj! Elnézést a kérdésért, túl tapintatlan volt. Afelől nem kételkedem, hogy volt rá okod, Ren bármikor képes rászolgálni egy pofonra. Nem is az elsőt, és több, mint valószínű, hogy nem is az utolsót kapta tőled. Az még egy érdekes momentum lehet a történetben, hogy akkor éppen mivel szolgált rá, meg hogy miként reagált rá, de ezek részletezését illetőleg megkímélnélek. Úgyis elmondja majd, ha akarja, ha meg nem szándékozik az orromra kötni, akkor jobb is, ha nem tőled tudjuk meg. Még a végén csorba esne a nagy egóján. - kuncogok fel ismét - No, de komolyabbra fordítva a szót, nyilván nem fogom kegyedet piedesztálra emelni a tettéért, mivel jómagam ha mód és lehetőség van rá, akkor inkább elkerülöm az erőszak alkalmazását. Habitus és helyzet kérdése, hogy más ezzel él-e. Az imént Juuriel kisasszony pofozkodását nem éreztem helyénvalónak, de arról is esik majd még szó úgyis. Ami viszont igazán érdekelne az kegyed... mármint az, hogy miért jöttél utánunk. Nyilvánvaló, hogy a céhem iránt érdeklődsz, de ha megkérhetlek, akkor kifejtenéd érkezésed miértjét? Lennének esetleg konkrét kérdéseid? Meg jó lenne, ha mesélnél kicsit magadról, hogy jobban megismerhessünk - pillantok ezúttal Viora és könnyedén megsimogatom kedvesem comját. Na nem olyan erotikus jelleggel, inkább csak nyugtatólag. Nem érzem úgy, hogy félvárról venném a helyzetet és rosszul ítélném meg az idegen nőt. Nekem nagyon is úgy tűnik, hogy igazat mondott, legalább is pillanatnyilag nem találok hazugságra utaló jeleket. Egyet sem. Pedig nagyon koncentráltam. Közben megérkezik a pincér is, s Violeta máris rendel magának egy vodkát. Alap esetben nem tennék ilyet, de most úgy érzem, hogy ideje nekem is csatlakozni.
- Én pedig egy pohár mézsört kérnék, köszönöm. - Lehet könnyelmű vállalkozás részemről alkoholt inni, főleg, mert tisztában vagyok vele, hogy mennyire nem bírom a piát, de egy korsóval akkor sem merek bevállalni. - Ó, és jut eszembe, kérnék még krémest... három személyre!
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Koshitsu Esutel Szer. 27 Feb. - 20:20

* Kicsit meglepve vettem tudomásul, hogy Anatole kuncog. Nahát... ez ennyire vicces? Mondjuk, ha belegondolok, valóban az, főleg a szituáció volt nagyon nevettető. Visszagondolva én is elmosolyodtam, a kérdésre viszont, hogy hol tapizott le, hirtelen elkomolyodtam, s kinyitottam a számat, hogy védekezzek, de aztán Anato hagyta a dolgot. Megkönnyebbültem, s csak mosolyogva figyeltem tovább szavait. Vigülis nem letapizás volt, de ezt most nem fogom neki elmagyarázni, mert nem lényeg. Majd Ren elmondja a részleteket, ha akarja. Majd elkomolyodtunk és Anat kérdezősködni kezdett. Bólintottam, hogy értem. Gondolkodni kezdtem, ekkor érkezett meg a pincér. Megvártam a rendeléseket, a vodkára megdöbbentem, a krémesre elmosolyodtam, de utána én is megszólaltam.*
- Ha már mindenki alkoholt kér, én citromos sört kérnék.
*Majd miután távozott a pincér, belefogtam mondandómba.*
- Akkor először inkább magammal kezdeném. Nem vagyok még túl magas szintű, mert az első heteket nagyon rosszul éltem meg. Egyedül voltam, senkit sem ismertem innen, s a hír, hogy itt ragadtunk, sokkolt. Pedig alapvetően elég társasági ember vagyok, csak mivel... am, szóval arra gondoltam, nem tudhatom, kiben bízhatok meg.-
* Arra gondoltam, hogy inkább nem kötöm az orrukra, hogy Beater vagyok, mert lehet, ez hátrány volna, s elküldenének a csudába mint szemét csalót. Majd folytattam.*
- De aztán erőt vettem magamon, s mentem Mobokat nyírogatni. Két küldetésben vettem ezelőtt részt, az utóbbi három napja volt, akkor történt, hogy megpofoztam Rent. Vagyis holnapra elmúlik sárgaságom. -
* Mosolyodtam a gagyi szóviccemen. Majd folytattam.*
- Igazából csak véletlenül a tér körül sétálgattam, amikor megláttalak benneteket. Meghúzódtam a háttérben, onnan figyeltem. Ren miatt, mivel ismerem, ott maradtam, kíváncsi voltam, mi lesz ebből az egészből. De már korábban is gondolkodtam azon, hogy nem ártana egy céhbe bekerülni, mert az csak előnyökhöz juttat. Bár szeretek szabad lenni, de alkalmazkodó típus vagyok. Azonban ha az elveim ellen kellene cselekednem, akkor biztos, hogy rövid hezitálás után elmennék. Ez az első toborzó, amit láttam, te pedig szimpatikus lettél. Művészetben inkább csak a zenét kedvelem, a macskákat is szeretem, de... szóval bevallom, hogy ezektől a gépállatoktól nem lesz jobb a kedvem. De azért már kezdem megszokni, s próbálom megszeretni ezt a világot, mert egy darabig kénytelen leszek itt élni. És nem gyűlölhetek ki tudja mennyi ideig. Jah, Renre visszatérve, nem akartam én megpofozni, csak megijedtem, s ezért volt a reakció, de alapvetően nem pofozgatok... sosem pofoztam meg fiút, csak a bátyámat. -
*Mondtam mentegetőzve, majd a végén elmosolyodtam. *
- Bár a toborzó nem úgy sikerült szerintem, ahogy tervezted, de azért ne add fel! Az az Alex meg... szerintem helyén van a szíve csak kicsit szélsőségesen viselkedik, de ki tudja, talán nem ártana neked egy ilyen srác a csapatba. Nem kell, hogy mindannyian egyféleképpen gondolkodjunk, egyedül, ami fontos, hogy ha parancsot kapunk, azt teljesítsük. Igazából még nem tudom, akarok-e hozzátok csatlakozni. Tudnál valamit még mesélni a céhedről? Mire gondoltál, milyen feladatot töltenénk be a SAO világában? Be kell vallanom, nem vagyok az a frontharcos típus.-
*Nos, azt hiszem, be nem állt a szám. De most csendben maradtam, s néztem Anatot, mit reagál erre az egészre. *

//Bocsánat, ihlet válság.//
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Anatole Saito Csüt. 28 Feb. - 22:16

Örülök, hogy ezen a Ren témán és a narancs indikátorán sikerül ilyen könnyedén túllibbenni, nem lett volna most sok kedvem a piperkőc dalos pacsirtánkról beszélgetni. Az viszont még inkább megnyugtatólag hat rám, hogy Esutel arcán is mosolyt vélek felfedezni, még ha némi zavartsággal is vegyül. Sokan jártak hasonló cipőben az első hetekben, mint amiről az íjász lány mesél nekünk, apró bólintással jelzem, hogy értem miről beszél. Igaz, én magam teljesen másként éltem meg a kezdeteket, de nagyon is türelmesen és megértően igyekeztem viszonyulni azokhoz, akik nehezebben dolgozták fel az ittlétünket.
- Ha jól értelmezem a szavaidat, akkor mostanra már sikerült túllendülnöd a kezdeti nehézségeken. Azt tudom kívánni, hogy ez a lendület a továbbiakban is tartson ki. Azt vallom, hogy ha megtanulunk együtt élni a jelenlegi helyzetünkkel és kihozzuk belőle a maximumot, akkor egy élhető környezetet tudunk kialakítani magunknak. Úgy pedig már sokkal komfortosabbak a mindennapok, illetve biztos háttér és motiválóerő a kijutáshoz. Én sem biztos, hogy meg mertem volna valósítani az elképzeléseimet és álltam volna egy céh élére, ha a kedvesem nem biztosítaná nekem a megfelelő érzelmi biztonságot. - Violetára pillantok, miközben az asztal alatt megfogom és kicsit megszorítom a kezét. Egy nőnek sosem lehet elégszer bókolni, s az iménti mondatommal azt is szerettem volna tudatosítani Esutelben, hogy mi ketten biztos alapköveit szolgáltatjuk egy alakulófélben lévő erős céhnek.
Ahogy folytatja a lány mondandóját, fény derül az eddigi tevékenységére is, s megbizonyosodhatunk arról is, hogy apró hibát vétett, mivel csupán három napig kell viselnie a narancs indikátort. Mosolyát én magam is mosollyal viszonozom, persze csak finoman, nehogy Vioból féltékenységet váltson ki. Mindeközben örömmel tölt el, hogy a korábbi kudarcba fulladó toborzó után most egy igazán kellemes hangvételű, kedélyes beszélgetést folytathatok a velünk szemben ülő hölggyel. Aldo is nagyon jól érzi ám magát az ölében, így esze ágában sincs elmoccanni onnan. Mostanra szépen összegömbölyödött és ütemes szuszogása jelzi, hogy tökéletesen elvan ott, ahol maradt.
- Ha nem frontharcosként gondolsz magadra - amit persze nem is erőltetnék rá egyetlen tagra sem - akkor milyen pozícióban tudnád elképzelni magad a csapaton belül? Jól látod, egy céh szerintem is csak előnyökhöz juttat. Szerencsére nekem megvan az anyagi forrásom és a kovácsműhelyem ahhoz, hogy a lehető legjobb felszerelésekkel lássam el a csapatot, Violeta pedig kiváló alapanyagok begyűjtésével dolgozik a kezem alá. Mi mindent kérés nélkül megosztunk egymással, te hajlandó lennél hasonló önzetlenségre a csapattársaidért? Felajánlanád az érceidet, vagy készítenél mondjuk potionokat, hogy ezzel is segítsd az alacsonyabb szintűek felzárkózását? Elnézést, ha kicsit túl indiszkrét a kérdés, hiszen még azt se tudom, hogy rendelkezel-e másodlagos jártasságokkal, de magamból indulok ki, és én sosem titkoltam a statjaimat vagy a jártasságaimat. Legalább is megbízhatónak tűnő emberek előtt nem. - mosolyodok el arra a korábbi mondatára reflektálva, hogy nem tudhatja kiben bízhat meg. Összességében nagyon imponálóak voltak az elhangzottak és nem is bujkál bennem az az érzés, hogy mindezeket csak azért mondja, mert ezeket szeretném hallani. Mindenesetre kíváncsian várom a válaszait, azok lesznek az igazán döntőek abban, hogy felajánlom-e a csatlakozás lehetőségét. Kedvesemre pillantok, hogy megbizonyosodjak róla, egyetért-e velem és ő is olyan derűlátó-e, mint én. Lehet, hogy naiv vagyok, de a csúfos toborzó után már az is óriási dolog, hogy valaki utánunk jött, s ezt bizony nem kellene elszalasztani. Közben megérkezik a felszolgáló is a kért italokkal és a három krémessel. Mindegyikünk elé letesz egyet a rendelt ital mellé.
- Fogyassz bátran! - intek Esutelnek, miközben elengedem Vio kezét, hogy ő is falatozni tudjon. Habár van egy olyan sejtésem, hogy mindenekelőtt a vodkát fogja legurítani Very Happy
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Keleti rész - Page 3 Empty Re: Keleti rész

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 24 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.