Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Füstölgő Mezőség

+14
Asuka
Rinarin Ai Kita
Cearso
Akae
Shukaku
Hime
Yue
Phobos
Szophie
Kusumi Ayani
Aidor
Ryuninji Ren
Mirika
Kayaba Akihiko
18 posters

5 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Akae Kedd Nov. 18 2014, 20:01

- Ez egy elég hosszú történet köztem és a tesóm között, de akkor mesélek belőle egy icipicit persze csak ha nem zavar.
Mondta Akae mert látta hogy Shu nem nagyon érti hogy miről is szól az egész.
- A történet ott kezdődik hogy én elkezdtem játszani egy régebbi mmorpgvel és a tesóm már viszonylag régóta ott játszott.... pontosban a legnagyobb céh alvezére volt. Egy nagyon fontos harcra készült hogy ő lehessen a céh mestere, mivel az akkori mester elég "zsarnok" volt. Ezt a harcát rontottam véletlen el és nagyon mérges lett... És onnantól nem nagyon akarta hogy egy játékban játsszuk, ezért nem vagyok benne biztos hogy örülne annak hogy én is itt vagyok. Vagy csak feltartanám.
Öntötte ki "lelkét" Akae, de egy külső szemlélőnek úgy tűnhet hogy a történetnek se füle se farka. Majd Akae viszonylag gyorsan témát váltott és a családos lelkizésből hirtelen visszatért az állatokhoz, és más egyebekhez.
- Shu-chan tudsz nekem mesélni a másodlagos jártasságokról? Kíváncsi vagyok hogy milyen itt egy bányász, vagy egy növény kutató? azt hogyan kell mondani?
Mosolygott Akae és nagyon tetszett neki hogy Timidusz így vitte a hátán, és most már biztos volt benne hogy teljesen ki akarja fejleszteni a lovaglás képzettségét.
- Meg meg még az is érdekel.... hogy... hogyan fejlődik a lovaglás, gondolom gyakorlás útján, de mi alapján kapom rá a pontot?
Izgatottan kérdezgetett ismét Akae, és még meg sem kapta a válaszokat már a következő kérdéseken törte a fejét.
- Shu-chan hallottam egy fegyverről a városban, és lehet hogy te tudod hogy hogyan tudom megszerezni a leggyorsabban.... a item neve: Gladiátor *Fegyver* Nagyon jók a statjai, legalábbis pont arra épül amire építek.

_________________
Statok:


Fegyver képi:


Képi:
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Kedd Nov. 18 2014, 21:36

Shu most már tényleg nagyon kíváncsi volt arra, hogy ezek után ugyan milyen kifogással állhat még elő Akae az ellen, hogy ne írja be körülbelül most azonnal a testvére nevét az üzenetküldő címsorába, és ne omoljanak egymás karjaiba, a csodálatos viszontlátás miatt… vagy valami hasonló. A kislány tipikus egyke volt, és Timidust tekintette leginkább testvérének, azt pedig tudta, hogy ő mennyire örült amikor rövid távollét után is viszontlátta a sárkányt, és soha nem gondolkodott olyankor azon, hogy mit rosszalkodott megint, vagy miért lehetne dühös rá. Szóval azonnal megrázta a fejét, hogy nem, nem zavarja, és hallgatta, de csak egyre nagyobb mosoly terült el az arcán. Akar nagyon aranyos volt, és nagyon gyerekes, ha tényleg elhiszi, hogy ilyesmi miatt haragudna rá bárki is.
-Emiatt biztosan nem kell aggódnod. Az csak egy játék volt, biztosan már meg is bocsájtotta. Itt viszont teljesen új életet kell kezdenetek, és nagyon nem okos dolog, hogy testvérek vagytok, és nem is találkoztok egymással. Testvére azért van az embernek, hogy szeresse, és jóban legyen vele, meg segítsék egymást, meg ilyesmi. Mint mi Timidussal. Szóval szerintem emiatt ne aggódj.
És mivel ezzel lezártnak is tekinthette a témát, erősködni azonban családi ügyben ennél jobban nem akart, így hát ő is áttért a másik témára.
-Hát… a másodlagos jártasságok azok már kicsit bonyolultabbak. Ugye van Fegyverkészítés, Páncélkészítés, Potion és Méregfőzés, Kristályírás, Érclátás és Növénylátás is. Akik készítgetnek dolgokat, azok az elkészített felszerelés meg itemek után kapnak pontokat, és azzal tudnak fejlődni. A keresők, akik ehhez keresik az alapanyagot, nekik már nehezebb, de erről majd szerintem kérdezz olyat, aki ehhez ért. Én csak keresgélni szoktam a növényeket, mert van kertészkedésem is, és akkor néha találok… de mivel nem akarok egyes szintnél magasabbra menni, így nem nagyon foglalkozom vele. Azon kívül meg kristályokat írok. Ahhoz van alap kristályaid, és szépen fel kell rá rajzolni a mintákat, amitől működni fog, és minden tintát különböző növényekből kell készíteni. Az elején még bonyolult, de utána megtanulhatod könnyen, ha eleget gyakorolsz. És a lovaglás is hasonló. Csak gyakorolni kell, és akkor kapod rá a pontokat.

(OOC ugye a hsz-eid száma szerint tudod hozzáadni az adatlapon, de fontos, hogy a karaktered IC gyakorolja)

-A Gladiátor fegyvert pedig… milyen fegyver? Harcművész? Meg... izé... ha nem haragszol, Timidus szerintem már szeretne visszamenni vadászni...
-Csak pár kört teszek, utána visszajövök, és ha akarod, akkor akár repülhetünk is földközelben.

És ha a kislány leszállt a sárkányról, akkor az fel is röppent, újabb vadak után kutatva, akiket kisvártatva meg is lelt.

(nyúl, szarvas)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Akae Szer. Nov. 19 2014, 20:08

Oké... akkor majd írok neki... Jah és persze menny csak Timidusz. Köszi hogy lovagolhattam, nagyon jó volt.
Majd Akae leszállt Timiduszról és figyelte hogy milyen állatokat lát meg most. Látta hogy Timidusz meglátott egy szarvast és egy nyuszit is.
- Azta Timidusz nagyon ügyes állat keresésben, meg gondolom sok minden másban is.
Dicsérte Shunak Timiduszt. Majd egy kis ideig csendben volt és babrált valami az inventoryában. Majd kicsit körülnéz és látja hogy a nap egyre lejjebb van, és meg akarja mutatni Shunak hogy mit tud. Előveszi a lándzsáját a lehető legnyugodtabban majd ránéz Shura.
- Szólnál Timidusznak hogy ne indjen meg? Ne vegye támadásnak, csak a képességemet szeretném megmutatni.
Vár egy kicsit hogy Shunak legyen ideje tájékoztatni Timiduszt ha akarja a történtekről. Majd egy irányba mutat a lándzsájával és halkan megjegyzi.
- Lobbanj fel! Démoláng.
Majd a lándzsa élét kék lángok övezik körbe, ami viszonylag nagy fényt ad, és kéken bevilágítja a körülöttük levő teret.
- Szeretem a tüzet.... lehet hogy csak azért mert a tűzben nincs sötét, vagy csak mert hasonlít rám... Mondjuk ezt sose értettem.... a felnőttek mindig azt mondták olyan vagyok mint egy szép kék láng...
Gondolkodott Akae de még mindig nem tudta vajon ez mit is jelenthet.
- A felnőttek néha olyan furcsákat tudnak mondani és ha válaszolunk rá akkor meg csak nevetgélnek....
Jegyezte meg picit sértődött hangon Akae, majd a hátára rakta az égő fegyvert.
- A felnőttek mind buták... csak nevetni tudnak a kisebbeken... Mikor elneveztem a másik világban a fegyverem akkor is csak kinevettek, hogy milyen butaság nevet adni egy eszköznek.
Pedig Akaenak az a fegyver sokkal többet jelentett mint egy tárgy, vagy egy eszköz, vagy akármi más a másik világban.

_________________
Statok:


Fegyver képi:


Képi:
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Csüt. Nov. 20 2014, 11:16

-Szívesen.
Válaszolta a sárkány a tőle megszokott rövidséggel, majd el is röppent. Na jó, persze ez a rövidség csak akkor volt megszokott, amikor nem magyarázni kellett valamit, ám Akae ezt az oldalát a sárkánynak még nem nagyon ismerhette. A dicséretet viszont már nem hallhatta, pedig bizonyára akkor tőle is kapott volna egy köszönömöt a kislány, így azonban csak Shu tudta megköszönni a nevében is.
-Hát… igen… köszi. Igazából Timidus csak kihasználja a képességet, de ebben valóban nagyon ügyes. Sokan egyáltalán nem élnek azokkal a dolgokkal, amiket Kayaba bácsi ajándékozott nekik, és nem is értem, hogy miért nem. Rengeteg érdekes dolgot csinálhatunk itt, de ők ragaszkodnak a kinti világ dolgaihoz, és nem akarják élvezni a lehetőségeket.
Azon egy picit elcsodálkozott, hogy mitől is kéne Timidusnak megijednie, meg nem is nagyon hitte, hogy Timidus bármitől is megijedne, de azért a kérésnek eleget téve szájába vette a sípját, és rövid, morse jelekhez hasonló fütyüléssorozatot adott le, amellyel jelzett a petnek, majd Timidus hasonló füttyökkel jelezte, hogy hallotta. Ezért is volt hasznos a síp, mert Shu nem tudott elég hangosan fütyülni. A tűzre Shu csak elégedetten mosolygott, és a felvetésre is bólogatott.
-A felnőttek gyerekesnek tartanak egy csomó dolgot, ami igazából nagyon fontos. De ez ugyanaz, amit előbb mondtam. Nem akarnak észrevenni semmit, csak legyintenek, meg nevetgélnek, de igazából csak azért, mert nem tudják megmagyarázni a dolgokat, mégis úgy akarnak tenni, mintha mindent értenének. De nem minden felnőtt ilyen ám. Ismerek olyan felnőtteket, akik szintén rengeteget gondolkodnak, meg nem hiszik, hogy mindig nekik van igazuk, és még jó is volt velük beszélgetni. A dolgok elnevezgetése pedig fontos. Cearso is ezt mondta…

(Olvasd át kicsit figyelmesebben a postot, mielőtt beküldöd. Az a pár perc már nem fog sokat számítani, de igényesebb lesz az írásod, és kellemesebb lesz olvasni. Smile

A megy felszólító alakja menj, hogy előtt mindig vesszőt teszünk, és az elírásokat is elkerülhetnéd.

Nyugodtan nézd át, nem hajt a tatár.)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Akae Pént. Nov. 21 2014, 22:03

Akae viszonylag sokat gondolkodott azon hogy Shu vajon mit is mondott neki pontosan és mivel nem sikerült jó magyarázatot találnia így Shu utolsó mondatában találta a mentsvárat.
- Te ismered Ceart?
Kérdezte meglepődve Akae Shut, de nem várta meg a választ hanem rögtön kérdezett tovább.
- Miért olyan fontos hogy a dolgoknak legyen nevük? Persze meg kell különböztetni őket valahogyan, de attól még személyt nem kapnak vagy de? Egy tárgy tükrözheti a használójának a modorát / stílusát?
Akae ismét sok, egy vele egykorút általában nem foglalkoztató kérdést tett fel Shunak. Akae nem is volt biztos abban hogy Shu tud válaszolni a kérdéseire, de abban biztos volt hogy még ha nem is fog pontos választ adni de valamilyen módon biztosan tud segíteni neki megérteni hogy megértse miért van ekkora prioritás helyezve arra hogy dolgokat, vagy személyeket elnevezzenek. Hisz Akae biztos volt benne hogy ha neki nem lenne neve attól még ugyan az a személy maradna, csak nehezebb lenne hozzászólni.
- Kezd lemenni a nap, Timidusz hogy látja meg ilyenkor is az olyan apró állatokat? Biztos nagyon jó a szeme. Vagy talán ösztönből képes ilyen hamar észlelni az állatkákat? Egyszer az edző azt mesélte hogy egy harcos csak akkor válhat igazi harcossá ha képes akár csukott szemmel is harcolni az ellenfelei ellen. Lehet hogy Timidusz már annyira jó hogy már biztosan tudja hogy hol lapulnak az állatok?
Kérdezgetett Akae, de azért még egy edzőjétől származó idézetet is sikerült a mondathalmazába illesztenie. Amiről persze egyből a harc jutott eszébe, és azon gondolkodott hogy ideje túltennie magát a vereségen, és végre újra harcolni az Arénában vagy egy küzdőtéren.


(Nem bírtam aludni anélkül hogy ne irtam volna meg a posztot >< Embarassed )

_________________
Statok:


Fegyver képi:


Képi:
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Szomb. Nov. 22 2014, 07:11

-Ismerni? Hát… igazából annyira nagyon nem ismerem, de párszor már szafariztam vele együtt, és beszélgettünk is. Vannak… fura dolgai, de igazából nagyon kedves és segítőkész fiú.
~Vajon mit mondhatok el róla neki? Mi csak… igen, beszélgettünk az elnevezgetős mizériájáról, meg Árnyékról, Árnyékról sokat, talán túl sokat is, és van az a fura felejtős valamije, de azt biztosan nem szeretné világgá kürtölni. Az elnevezős dolgot ő is nagyon könnyen elmondta nekem, ez biztosan nem titok. De… de mi van, ha mégis titok? Csináljak úgy, mintha az én ötletem lenne? De hát olyat nem szavad, és egyébként is már elmondtam, hogy Cearso találta ki. Legközelebb csöndben kellene maradnom.~
-Hát… igazából szerintem ez úgy van, hogy ha valamit vagy valakit elnevezel, akkor közelebb kerül hozzád. Tudod, mint a Kis herceg mesében. Megszelídítette a rókát, és akkor már felelősséggel tartozott érte. Szerintem a névadás is ugyanilyen. Persze attól még nem lesz olyan igazándiból az a valaki, mint aminek elnevezted…

Vetett egy kis pillantást a távolban röpködő sárkányra, és elmosolyodott.
-Mondjuk én a felszereléseket nem szoktam elnevezni, de például a legendás fegyvereknek szintén van nevük, és talán azt a felszerelést, ami majd csak az enyém lesz, és senki másnak nem lehet olyanja, azt én is elnevezném. Nem tudom. Timidusnak pedig nincsen látás jártassága, szóval ilyenkor már…
És mintha varázsütésre érkezne, avagy a sárkány pont megérezte volna a lány szavait, landolt is mellettük.
-Esteledik, ideje indulnunk. Akae, ha gondolod, és elégnek érzed hozzá a jártasságodat, a városig vezető utat megteheted a hátamon, alacsonyan a föld felett repülve.
-Igen… és ha van kedved, leszervezhetek egy találkozót Anattal is. A céh miatt.

Bólogatott mosolyogva Shu is, és eltekintett a város felé.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Akae Vas. Nov. 23 2014, 19:33

-Uuuuu, az nagyon jó lenne nagyon megköszönném mind kettőtöknek.
Örvendezett Akae és már már ki ugrott a skinjéből.
- És remélem a céhmestered meg fog kedvelni és az összes céhtag is. És ha már fegyvereknél tartunk én a Gladiátor fegyveremet fogom elnevezni és talán már a neve is megvan.
Mosolygott Akae és illedelmesen megkérdezte ugyan de időt sem hagyott Shunak arra hogy válaszoljon.
- Kíváncsi vagy mi lesz a neve? Avalon. Így fogják híni, és ugyan azt a sorsot szánom neki mint ami Avalon sorsa volt. Azzal a fegyverrel talán betejesíthetem az álmomat és a legerősebb harcművész lehetek a világon.
Akae elpirult egy picit mikor az utóbbi mondata elhagyta a száját, de teljesen komolyan gondolta azt amit mondott. Mikor végzett a beszéddel, felült Timidusz hátára, és mivel már tudta hogy Timidusz sokkal, de sokkal több mint egy pet nem is nagyon foglalkozott azzal hogy megint végigcsinálja ugyan azt a "rituálét" amit az első lovaglásakor.
- Remélem gyorsa magasra fog fejlődni a jártasságom és Aincrad legnagyobb belmagasság szintjén tudunk majd repülni.
Mesélte Akae hogy milyen tervei is vannak a jövőre nézve.
- Persze csak ha neked is megfelel Timidusz, meg persze neked is Shu.
A nap ugyan már nyugvás irányt ment, de Akae fegyvere még bőszen világított a sötétben, ám ez már nem sokáig volt így hisz a képesség nemsoká lejár, de Akae remélte hogy addigra már a szépen világító városban lesznek. Persze ez közel sem volt biztos hisz még egy körig égett a fegyver, ám a nap még nem nyugodott le teljesen így még a látási körülmények pont megfelelőek voltak.

_________________
Statok:


Fegyver képi:


Képi:
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Csüt. Dec. 25 2014, 14:48

Cearso

A csirke nyolcas. Igaz, ez a teljesítmény egy, az északi részen is, sőt, bármely szinten megtalálható állatka elfogására írták, mégis sokkal nehezebb volt, mint azt képzelni lehetett. Területi teljesítményként csak a nyolcas szint mezőségén volt lehetőség a véghezvitelére, hiszen még a leírás szerint sem egy olyan szárnyasról van szó, ami gyakran kószálna a vadonban. Shu is nagyon jól tudta, hogy a pipi általában a védett övezeten belül lakókhoz tartozik, az ő kertjükből tévelygett el, hiszen nem egyszer vitte már vissza a tyúkanyót a csibéivel a közeli baromfiudvarba, és nem csak azért, mert az első alkalommal kiderült, hogy ez egy rejtett miniküldetés, hiszen másodszorra, harmadszorra, meg sokadszorra a nénike ugyan ugyanúgy megköszönte a segítséget mint elsőre, de még azt a kevéske aranyat és tojást sem adta oda hálából, hiszen ez nem egy ismételhető quest volt. Persze a fiatal idomárt ez nem igazán zavarta, ő annak is örült, hogy segíthetett, nem a jutalomért csinálta. Mármint… nem a pénz vagy Exp jutalomért. A szép jelvények, amiket kapott érte, már teljesen más kérdéskör volt. Ugyan a legelső kis vászon vállpánt, amit szerzett magának, hogy arra varja vagy tűzze fel a jelvényeit, már rég betelt, és már el sem fért volna a vállán az összes, ha cserkészgyűlésre ment volna, de a jelvény akkor is jelvény, márpedig ha megszerzi ezt, és a csodaszarvasosat is, akkor már megkapja azt a nagyon ritka jelvényt is, ami az első tíz szinten lévő területi teljesítményekért jár. Szóval hatalmas tétje volt a dolognak, és mivel ez a nap szafari nap volt, így ezt a szintet jelölte ki, hátha szerencséjük lesz kotkodácsékkal.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Csüt. Dec. 25 2014, 16:56

-Bátyus, bátyus. Gyere már. Mért mindig rád kell várni?
Shakan a szokásához híven folyamatosan rángatni kezdett.
-Hékás, hékás, hiába rángatsz, attól nem fáradok el ritkábban.
De a kislányt ez nem igazán érdekelte, mert a közelben már meg is látott egy alakot, és rohant is oda hozzá.
-Szia, szia, hogy vagy? Te vagy az a kislány, akinek a sárkánya a szárnyai alá vett, ugye? Láttad már az új fejpántomat? A Chansherry csinálta nekem.
Majd mosolyogva mutogatja a fején található világoskék vadmacskafülekkel ellátott hajpántját.
-Így jobban hasonlítok egy vadmacskára, és könnyebben meg tudom téveszteni a valódi állatokat, és könnyebb elkapni őket. A múltkor, a múltkor csak azért nem vittem magammal, hogy nehogy elvesszen a mini elleni küzdelemben.
ÉS Shakan talán még folytatta volna a másik lány leterhelését, ha nem érkezek oda hozzájuk. Így Shakan figyelme egy pillanatra felém irányult.
-Figyelj bátyus, ez az a lány, akiről beszéltem. Tudod, aki abban a céhben volt, ahova beléptem, aztán meg kilépett a céhből egy másikba.
-Szervusz Shu-chan. Remélem Shakan nem fárasztott le nagyon.
Majd a lovag lányhoz fordulok.
-Igen tudok róla, hogy átlépett az Artesbe, és jó oka volt rá. Szóval kérlek, ne kérdezgesd emiatt.
Shakan csak zavartan nézett egyikünkről a másikunkra.
-Ti ismeritek már egymást? Mióta? És honnan tudod, hogy az Artesbe ment?
Leguggolok a kislányhoz, és egy buksisimi következtében az alábbiakat mondom neki.
-Hogy te milyen jókat tudsz kérdezni. Igen ismerjük egymást Azóta, hogy majdnem elvettem tőle egy erszényni aranyat. É, hogy honnan tudok az Artesről? Nos, volt egy komolyabb beszélgetésem a céhvezérrel.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Csüt. Dec. 25 2014, 17:12

A keresés igen nehezen indult, hiszen mivel elkóborló állatról volt szó, Shu térképei és feljegyzései semmit nem értek ezúttal. A rendszer a tyúkoknak mindig valami randomizált utat választott, nem olyan területeket jártak be, mint a mobok általában, így most valóban kellett a keresés jártasság, a nyomkövetés, és az észlelés is. Nem mintha amúgy nem kapcsolta volna be őket a szafari alatt, de most még fokozottabban figyeltek… legalább is Shu, hiszen Timidus állandóan a maximumot hozta ki magából. Ám ahelyett, hogy csirkére akadtak volna, két kedves ismerős jött velük szembe, illetve az egyikük rohant, így még azt a kevés lehetséges vadat is elüldözte, ami esetleg volt a közelben. Persze Shunak nem volt szíve leteremteni a kislányt, és Timidusnak is jelzett, hogy nem kell csendre inteni. Van idejük, és együtt talán több esélyük is lesz.
-Halihó! Izé… nem a sárkányom… de igen. Nagyon szép fejpánt, örülök, hogy ilyen jól kijöttök a céhvezérrel. A minibossos dolgokat elmesélted már neki?
Közben egy újabb intés kellett Timidusnak, hogy ne árulja el Shakannak, hogy az a macskafül egy picike pontocskát sem ad a rejtőzködésére, és semmit nem ér a vadászatban. Ezt az intést már jó előre begyakorolták, nagyjából annyit takart, hogy „igazad van Timidus, de nem kell elmondani”. Szerencsére a lefárasztás átvitt értelmét már a sárkány is ismerte, de ekkorra már úgy döntött, hogy a köszönésen kívül ő inkább meg sem szólal. Az emberek furák.
-Nem, dehogy fárasztott! És igen, ismerjük egymást, már sokszor találkoztunk, és a bátyusod Timidus legnagyobb ellenfele az Arénában. Persze csak játszásiból. Ti is szafarizni jöttetek?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Csüt. Dec. 25 2014, 20:15

-A minibossos dolgokat? Nem, még nem találkoztunk azóta.
Nem mintha Shakannak szándékában állt volna elmondani a céhvezérnek ezeket a dolgokat.
-Miről van is szó pontosan?
-Arról van szó bátyus, hogy elhívtál Turk után egy külön minibossra, ahol végül nem jelentél meg, és sok másik játékossal együtt nekimentünk a tizedik szinten található mininek.
-A tizedik szinten? Shakan, mért nem az eredeti szafariba mentünk vadászni?
-Mert még nem vagy tízes szintű.
-Akkor szerinted mért nem voltam ott a tizedik szinten található minibossnál?
-Mert már így is sokan voltunk ott.
Szegény lány, ha így sem éti meg a helyzetet, akkor nem igazán tudok tól sokat segíteni a gondolkodás módjának a megváltoztatásában.
-Amúgy én ott voltam a mininél, és vártam is rád, csak volt még ott valaki aki sürgette a küzdelmet ezért ketten álltunk ki az egyes miniboss ellen.
Ha az egyes ellen mentél, akkor nekem mért tízest mondtál?Azt mondtad, hogy a tízes mininél egy órakor.
-Biztos, hogy nem azt mondtam, hogy az egyes mininél tíz órakor?
Shakan nagyon könnyen bele tud kavarodni az ilyen dolgokba.
-Hogy én lennék Timidusnak a legnagyobb ellenfele? Mondjuk inkább azt, hogy egymást ösztönözzük a minél jobb teljesítményre. Ezért nem igazán ellenfelek vagyunk, hanem amolyan motivátorjai vagyunk egymásnak. Egyébként nem mintha felérnék a sárkány szintjére a küzdelmekben.
-Igen szafarizni jöttünk. Shakan szeretne látni egy vad vadmacskát is, Álomkelő után.
-Álomkeltő az vadmacska? Nem egyszerű cica?
Csak némán megrázom a fejem, ahogy hallgatom Shakan sületlenségeit, de nincs szívem kijavítani a dolgokat, amiket mond. Shakan az egyszerűen Shakan. Ezen nem lehet változtatni.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Csüt. Dec. 25 2014, 20:40

Szegény Timidus egyre nehezebben és nehezebben tűrte, hogy folyamatosan hallgatnia kellett, és nem javíthatta ki azt a rengeteg butaságot, amit ez a kislány összehordott. Számára tulajdonképpen azzal, hogy nem mondta meg az igazat, hazudott, azt pedig igazán nem szerette, hiszen Shu megtiltotta neki. Ami azonban még ennél is rosszabb volt, hogy az elhallgatott információ mind-mind a lány fejlődését segítenék elő, ami egyenesen arányos a túlélési esélyeivel, aminek a növelése pedig a sárkány elsődleges feladata lenne, lévén Shu kedveli Shakant, tehát bizonyára úgy kívánja, hogy még jó sokáig életben maradjon. Ezek a magánakciói azonban, mint a miniboss, vagy a teljes tudatlanság, igencsak megnehezítik a dolgát, sőt, tulajdonképpen önmagának állít fel buktatókat, hiszen mint kiderült, neki ott sem kellett volna lennie a tízes szinten, mert Cearso az egyes szintre várta, ami egyébként nagyjából meg is egyezik az ő tudásával, és az íjász mellett még biztonságban is lett volna. Mindenesetre Timidus úgy döntött, hogy ha amúgy sem szólalhat meg, akkor inkább valami hasznosat fog tenni. Intett egyet a mancsával, majd felröppent, és a levegőben körözve kezdte kémlelni a tájat, hátha megleli a zsákmányt, amit keresnek. Persze csirkét azt egyelőre nem talált, csak egy manót, de az is több volt a semminél. Ezalatt Shu igyekezett Cearso segítségére kelni, és kiigazítgatni a lehető legfinomabban a réseket Shakan tudásán.
-Hát… egy céhházban vagytok. Nyugodtan kopogj be legközelebb Chanhoz, biztosan szívesen segítene neked. Az ilyen nagy dolgokat, minthogy legyőztél egy minibosst, azért illik jelenteni a céhvezérnek. Ha nem találod otthon, akkor is küldj neki egy levelet, hiszen örülni fog neki, ha látja, hogy milyen ügyesen fejlődsz… meg… legközelebb azért előtte is, mielőtt elindulsz, hogy ne aggódjon… egyébként…
Elkezdett kutogatni az inventoryában, majd egy nagyobb, és egy kisebb dobozkát vett elő, és átnyújtotta kettejüknek.
-Személyesen szerettem volna átadni, szóval… boldog karácsonyt.

Shakan:

Cearso:

(Manó)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Pént. Dec. 26 2014, 03:54

Shu beszédére csak szorgalmasan bólogatok, hogy neki biztosan igaza van.
-A céhes dolgokban nem igazán tudok neked segíteni kicsi Shakan, ugyanis én még nem vagyok céhtag.
Persze, elméletileg már dolgoznom kéne az ügyön, de valahogy nekem nem olyan sürgős ez a dolog. Előtte még magamat kéne rendbe szednem, hogy tudjam mit akarok, és miért akarom.
-És miért nem vagy céhtag, ha egyszer már az Árész vezérével is beszélgettél már?
-Háát, ööö.
Vakargatom meg ismét a tarkómat.
-Ez nem olyan egyszerű.
-Miért? Nem a céhbe lépésedről beszélgetettek?
-Shakan.
És egyértelmű, hogy nem érti meg a szúrós tekintet mögötti indítékot, de legalább elhallgat.
Hogy már karácsony volna? Észre se vettem, hogy mennyire repül az idő.
-Én most nagyon rosszul érzem magam, mert én nem szereztem neked karácsonyi ajándékot.
Amúgy se szeretem a karácsonyt, hisz az egyetlen ajándékot, amit egy meghatározott személynek adnék, már utolsó kint töltött karácsony idején megszereztem. Csak eddig nem volt bátorságom, hogy odaadjam Szonjának azt az ékszert. És ez az ünnep mindig arra emlékeztet, hogy voltaképp mennyire is gyáva vagyok.
Shakan persze egyből elfogadta az ajándékát szó nélkül. És miután rájött, hogy nem lehet felszerelni felszerelésként, hanem ennivalót kapott, boldogan elkezdte azt nyalogatni. Addig is legalább egy picit csöndben van, és ilyenkor olyan nagy butaságokat sem tud mondani. Nem mintha nem szeretném hallgatni az aranyos hangját, de vannak olyan dolgai, amivel elég szépen le tudja fárasztani az embereket.
Majd én is megköszöntem a medált, amit a lehető leggondosabban tettem a kitüntetett helyére.
A nyomkövetésem, vagy az észlelésem segítségével ebben a pillanatban vettem észre pár lábnyomot a földön, és elkezdtem őket követni, egészen addig, amíg el nem értem a csirkéhez, ami a nyomokat hagyta maga mögött.

/csirke/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Pént. Dec. 26 2014, 05:28

Shu csak mosolyogva, és halkan kuncogva hallgatta kettejük beszélgetését, és nem nagyon tudta, hogy Cearso keveset volt-e gyerekek közelében, és azért ilyen türelmetlen, vagy túl sokat volt-e éppenséggel kisgyerekek közelében, és azért unja-e meg ilyen hamar Shakan csacsogását. Ám ezúttal úgy döntött, hogy legalább ők lányok tartsanak össze, és ha Cearso vállalta, hogy gyerekfelvigyázni fog, akkor viselje is el a következményeit. Azt tudta jól, hogy az íjász nem akar kiképzőzni, de azt igazából Shu sem értette, hogy ettől függetlenül az Artesbe miért nem akaródzik neki belépni. Nem mintha zavarta volna, hogy neki kell a céhbankból dolgokat küldeni a fiúnak, szívesen segített… de ez még nem változtatott azon, hogy Cear rengeteg előnyről mondott le a makacskodása miatt, aminek látszólag semmi értelme nem volt.
-Jajj Cear, ha nem hagyod kérdezni szegényt, akkor sohasem fog megtanulni semmit. Az az Árész igazából Artes, Shakan. Artes Liberales, azt jelenti, hét szabad művészet. Ezek voltak azok a tananyagok, amiket a régi iskolákban oktattak. De… azt én sem tudom, hogy Anatole miért így nevezte el a céhét…
Ezután Cearsora pislantott, és mosolyogva megcsóválta a fejét.
-Emiatt ne merd magad rosszul érezni! Razz
Kapott egy kis dorgálást és nyelvkiöltést.
-A Karácsony pedig a szeretetről szól, és az ajándék adásról, nem az ajándék kapásról, szóval én köszönöm, hogy adhattam nektek ajándékot. És… és akkor ajándékból magyarázd el kérlek nekem és Shakannak, hogy tényleg miért nem szeretnél még csatlakozni a céhhez.
Az már csak a sors fura iróniája volt, hogy Cearso persze pont csirkét talált, amiért Shuék jöttek erre a szintre, de hát emiatt nem haragudhatott a fiúra, ellenben a titkolózást már nem szerette.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Pént. Dec. 26 2014, 09:56

-Nem bánom, ha kérdez, de vannak olyan dolgok, amikről nem szívesen beszélek, és szerintem a magánbeszélgetéseim nem tartoznak másra. Ugye megértitek?
De Shakan mintha oda se figyelt volna a beszédemre, hanem mintha Shu-chan kioktatását vette volna a szívére.
-Nem kell ismételgetni, húgi.
Húzza fel az orrát Shakan.
-elsőre is megtudtam jegyezni, hogy Árész über alles.
Látszik, hogy Shakan-nak elég rossz a névmemóriája, hiszen azt sem tudta visszamondani, amit közvetlen előtte mondtak el neki, de azt már megtanulta, hogy ezt nem szabad szóvá tenni neki, mert akkor valahogy így fog reagálni, és egy darabig figyelembe se veszi, hogy mit mond a másik. A nyalóka azért segített egy kicsit a helyzeten.
-Hadd érezzem már rosszul magam attól, amitől akarom.
Válaszoltam vissza a lány csipkelődésére. Majd leültem egy kényelmesnek tűnő sziklára.
-Ha ennyire mese délutánt szeretnétek, akkor ám legyen.
Leültettem Shakant az egyik lábamra.  Majd felajánlottam Shu-chan-nak a másik lábamat, ami még teljesen szabad volt, és ha elfogadja, akkor a két lány vállát átkarolva, és egy kicsit előre dőlve elkezdek mesélni.
-Az egész két évvel ezelőtt novemberben kezdődött, amikor már tudtuk azt, hogy a benti vereség egyenlő a kinti bukással.
Majd elmeséltem az első alkalmat, amikor nagyon közel kerültem a halálhoz.
-Inkább magamat mentettem, mint hogy valakin segítsek. Szerintetek egy ilyen önző alak megérdemli, hogy befogadják egy közösségbe? Nekem bőven elég, ha Shakan nem rohan el mellölem.

-Miért rohannék? Hisz kisegítettél az erdőből.
-Igaz, igaz. És azt a képet amit eldobott, még most is őrzöm, és  ez emlékeztet, hogy milyen gyáva is voltam még akkoriban.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Pént. Dec. 26 2014, 10:25

-Jajj Cearso, ne morcogj már! Komolyan olyan vagy! Nem a beszélgetésedre kérdezett rá, mert az tényleg illetlenség lenne, hanem csak arra, hogy miért nem vagy még céhtag, és ez engem is nagyon érdekel ám. És senki nem akarja, hogy rosszul érezd magad, ilyesmit ne is mondj!
Shakan borzasztó névmemóriájára Shu igyekezett elnyomni egy halk kuncogást. Arról fogalma sem volt, hogy honnan tud a lány németül, vagy hol hallhatta ezt a kifejezést, hiszen Shu is csak a német himnuszból ismerte töri óráról, de ezt a részét már vagy háromnegyed évszázada nem is játszották az eseményeken.
-Artes Liberales. Na várj, van egy ötletem. Nézd! Adok neked papírt és ceruzát, és szépen másold le innen a menümből. Látod, itt a logó, és alatta ki van írva a név. Azt hallottam, hogy ha valamit leírunk, azt sokkal könnyebben megjegyezzük, mintha csak úgy mondaná nekünk valaki. Nekem is van ám jegyzetfüzetem, és én is jegyzetelek sok mindent, hogy ne felejtsem el. Na? Megpróbálod?
És a hangjában, a nógatásban, mindenben látszott, hogy ő tényleg segíteni akar, és egyáltalán nem csúfolja ki a kislány döcögését a névmemória területén. Arra pedig már rá sem kérdezett, hogy ő miért lenne hugi, hiszen sejtette, hogy Shakan az ő nevét sem tudta megjegyezni. Ezután már csak a mesedélután következett, ahol a kislány inkább állva maradt, és hálát adott Kayaba Bácsinak, hogy Timidus ezidő alatt elment vadászni, mert még ő is felhúzta a szemöldökét azon, amikor Cear ott tartott, hogy íjászként berohant a csatába… de nem tette ő is szóvá, hiszen látszott, hogy a fiú utólag már tudja, hogy butaság volt.
-Senki nem fog emiatt elrohanni mellőled Cearso. Tudod, meséltem neked, hogy mi azon dolgozunk, hogy az ilyen gyilkosokat elkapjuk. Nem az összes vörit, csak azokat, akik tényleg gonoszak. És akkor utána már senki sem csinálhatna ilyet büntetlenül. Egyébként… elkapták végül a csuklyás alakot?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Szomb. Dec. 27 2014, 09:27

-Én nem morcogok.
Majd még hozzáteszem:
-Annyira.
Shakan nem is érti Shu mért piszkálja a nevekkel. Vagy hogy mért piszkálja mindig mindenki a nevekkel.
-Ezt mondom én is, Árész über alles. Ezt mért kéne leírnom?
-Szerintem hagyd rá, amíg érted, hogy miről beszél, addig nincs vele sok probléma.
Shakant nem igazán zavarta, hogy a másik lány nem foglalja el a neki fenntartott helyet, hiszen ezzel neki sokkal több helye maradt.
-Nem, nem kapták el.
Most viszont egy hatalmas válaszút elé érkeztem, vagy továbbra is titkolózom a lányok előtt, vagy pedig töviről hegyire beszámolok a Marlunával való kapcsolatunkról.
Úgy döntök, hogy előtte inkább befejezzem a mesét.
-Én is remélem, hogy ez tényleg nem elég ahhoz, hogy megutáljanak. De ez csak a történet első fele volt.
Lehívom a menümet, és előveszem azt a fényképet, amiről az előbb beszéltem.
-Jé, ez i a növélke.
Shakan semmiképp se akarta letenni a nyalókát, de azt el akarta mondani, hogy ismeri a képen szereplő húszas éveiben járó lányt.
-Igen, ő Marluna, ő volt velem, amikor megtaláltam Shakant az erdőben.
Magyarázom a dolgokat Shu-channak.
-Ugyanis nem olyan régen elővettem ezt a képet, és elkezdtem keresni a tulajdonosát.
-Azelőtt pár nappal találkoztunk, hogy kisegítettük volna a kis lovagocskánkat az  erdőből.
-Marluna egy kedves, aranyos és segítőkész lány. Persze van egy aprócska hiba, ami miatt eddig még nem láthattad mellettem.
Körbenézek, hogy megbizonyosodjak róla, hogy senki sincs a közelben.
-Kérlek, amit most hallasz azt kezeld bizalmasan.
Ha a lányka jelét adja, hogy nem fogja elmondani a dolgot, akkor még hozzáteszem a következő mondatot:
-Marluna feje fölött is vörös indikátor díszeleg.
Shakan pedig minden egyes információnál bólogat, hogy igen, ez így van.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Szomb. Dec. 27 2014, 09:50

Shu arcocskáján egy elégedett mosoly jelent meg annak jeleként, hogy azért csak el tudta ismertetni a fiúval, hogy igenis morcog, még ha csak nem is annyira is. Shakannal viszont nehezebb dolga volt, ám Cearso javaslatára csak megrázta a fejét. Még a végén valaki azt hiszi, hogy csúfolódik, és akkor bajba is kerülhet. A dadogós gyereket is bántották az intézetben, pedig arról aztán tényleg nem tehetett szegényke.
-Oké-oké, akkor ne írd le, Shakan, csak olvasd el innen az adatlapomról, figyelmesen és hangosan. Csak az én kedvemért. Szeretném tudni, hogy más is ugyanúgy látja-e a saját menümet, mint ahogyan én.
Na persze ez is egy kis füllentés volt, de rá akart jönni, hogy a kislány csak makacsságból tart ki a „hibás” ejtés mellett, vagy tényleg nem tudja megjegyezni a céh nevét. Persze abban volt valami, hogy az Artes Liberales idegen szó volt, és nem volt semmi értelme az ő szemében, de ilyet akkor sem szabadott volna, hogy egy másodperc alatt elfelejtse. Marluna történetére pedig csak egy megkönnyebbült sóhajtást tudott hallatni.
-Jajj Cearso, már azt hittem, hogy valami komolyabb dolog. Teljesen rám ijesztettél. Semmi baj nincsen akkor, ha valaki vörös indikátoros. Miu feje felett is vörös indikátor van, meg láttam egy lovag fiút a városban, aki nagyon segítőkész volt, és az ő feje felett is vörös indikátor van, meg ott van Asu, akinek nagyon nagy szája van, de szerintem ő sem annyira gonosz, vagy például Tachibana, aki még frontharcos is. Senkit nem zavar a vörös indikátor… és… sajnos még az sem nagyon, ha tényleg igaziból gyilkos valaki, és nem csak véletlenül ölt, vagy akkor, amikor még nem tudta, hogy az igaziból is… szóval tudod… ha valaki nem olyan, és nem is tesz semmit, ami arra utalna, hogy olyan, akkor nem fogják bántani, és téged sem fognak bántani miatta.
Ezalatt Timidus újabb áldozatára csapott le a távolban. Szárnyasnak már szárnyas volt, de még mindig nem csirke.

(kacsa)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Szomb. Dec. 27 2014, 10:57

Shakan odamászott a kicsi lánykához, és figyelmesen, hangosan és szótagolva elkezdte olvasni a szöveget.
[color:f6eb=99ccff]-Ar, tes Li, ber, alles. Látod, még ide is az van írva, hogy Árész über alles.
Húzta ki magát büszkén a lányka. Én pedig meghúztam a vállam, hogy kár ezen erőlködni. Mintha én nem próbálkoztam volna meg már ehhez hasonló a trükkel.
-Már miért ne lenne ez komoly dolog? Mit csinálsz az első találkozásunkkor, ha nem zöld az indikátorom? Hiszen majdnem elvettem tőled egy jelentős összeget.
Szerencsére Shu nem kötötte össze a két történetet, nekem pedig eszem ágában sincs elárulni, hogy Marluna és a csuklyás alak egy és ugyanaz a személy. Máig se értem, hogy miért nem próbálom meg a lehető legnagyobb ívben elkerülni.
-Én is ismerek vörös indikátorosokat, de engem kezdetben zavarni szokott az az aprócska jelzés a fejük fölött. Egészen addig feszült lesz a hangulat, amíg nem tudom, hogy miért más színű az övéké, mint az enyém. Persze a legtöbben azt mondják, hogy védekezésből tették, de ez csak az esetek kis százalékában igaz.
És kiszűrni a sok lényegtelen információ közül a lényegeset, ez azami sokak számára nehezen megy.
-Szegény Miuról
Itt meg kellett állnom egy pillanata, mert majdnem Aranyszemet mondtam Miu helyett.
-például el se tudtam képzelni, hogy szándékosan ölt volna, és ahogy később elmesélte kiderült, hogy őt kényszerítették erre.
Miu?
-A szemfedős lány, tudod T'urk-nál is ott volt.
Egy csirke pedig úgy döntött, hogy a mi sziklánk tövénél keresi meg a napi jóravalót. Először csak egy kaparászást hallottam, majd odafordulva felvettem a földről.
Ez még mindig nem egy vadmacska.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Szomb. Dec. 27 2014, 11:18

-Tényleg? Hát akkor biztosan én olvastam rosszul…
Törődött bele most már Shu is abba, hogy így nem fognak egyről a kettőre jutni, de ahogy nézte, figyelte a lányt, még mindig nem tudta eldönteni, hogy nem direkt csinálja-e. Persze nem gonoszságból, vagy kötekedésből, hanem csak azért, hogy neki legyen igaza, vagy azért, mert viccesnek találja, vagy azért, mert magának sem akarja beismerni, hogy tévedett. Bonyolult dolgok voltak ezek, de az idomár egyáltalán nem akarta megbántani a kislányt. Ő már nagy volt, tizenöt éves, szóval nem csinált ilyen gyerekes dolgokat, de semmi baj nem volt azzal, aki meg igen. Inkább Cearso kérdésén gondolkodott el, de viszonylag hamar rávágta a választ.
-Én semmit. Igen, majdnem elvetted, de hát éhes voltál. Van ilyen. Szóval én nem csináltam volna semmit. Az más kérdés, hogy Timidus valószínűleg abban a percben a földhöz szegezett volna, hogy meglátja, hogy mögöttem ólálkodsz piros indikátorral… de az csak elővigyázatosság.
Kicsit elgondolkodott, de azért erre a mondatra neki is rá kellett bólintania.
-Hát… szerintem teljesen jogos előítélet az, hogy ha valaki gyilkolt, akkor attól félünk. Meg amúgy sem tudhatjuk még meg, hogy igazat mondanak-e. Majd ha meglesz amit kitaláltunk, akkor levizsgáztatjuk Marlunát is, és akkor ő is bebizonyíthatja, hogy nem úgy gyilkos, mint ahogy mondjuk Suzume. Vagy például igen, ott van Miu, akiről szintén nehéz lenne elképzelni…
Kicsit elmerengett, de a kotkodácsolásra már azonnal felkapta a fejét, és hitetlenkedve nevetgélni kezdett.
-Hát ez remek! Mi azért jöttünk ide, hogy tyúkot fogjunk, erre te már a másodikat találod, míg mi még mindig semmit.


_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Szomb. Dec. 27 2014, 17:36

Shakan örült annak, hogy Shu végre leszállt róla kis hibája miatt. Bár nem tudom  hogy direkt csinálja-e ezeket a dolgokat, hiszen csak a nevekkel vannak ilyen problémái, vagy tényleg van valami szegény lány fejével. De én így kedveltem meg Shakant, és most már nem is szeretném, ha megváltozna. Talán nem is lehetséges.
-Nem hiszem, hogy Marluna vállalkozna bármiféle kihallgatásra. Bármikor, amikor az indikátora elszíneződéséről kérdeztem, mindig azt mondta, hogy inkább nem beszélne róla.
Még csak nem is azt, hogy önvédelem volt, vagy valami hasonló. Mint a legtöbb vörös az első pillanatban.
-Látod hogy Shakannak nem tetszik a csirke, ő mindenképp vadmacskát szeretne látni. És honnan tudod, hogy Timidusz közben nem kapott el egy csirkét? Elég régóta nem láttam már azt a sárkányt. Ennyi idő alatt szerintem azért elkaphatott jó néhány vadat. Biztos van köztük csirke is.
Nem mintha zavarna, hogy nincs itt a sárkány, de eddig úgy tudtam, hogy Shu-chan és Timi nem vállnak el egymástól túl sok időre. Mondjuk, a túl sok idő eléggé relatív fogalom.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Szomb. Dec. 27 2014, 18:03

Na ez a mondat viszont már eléggé aggasztani kezdte a lánykát, és ez látszott is az arcán, ahogyan elbizonytalanodott, és el is komorult, majd teljes komolysággal emelte a tekintetét Cearsora. Shakanról már el is feledkezett, hirtelen nem volt fontos, hogy ott van-e, vagy sem. Persze jobb lett volna, ha ezeket nem hallja, és ez szerencsére a lánynak is eszébe jutott, és ki is használta Cearso tudatlanságát, szóval mással kezdte, mint eredetileg akarta.
-Izé… Cearsonak igaza van. Shakan, megtennéd nekem, hogy megnézed, hogy fogott-e már Timidus csirkét? Ott van a levegőben, innen látod is. Csak oda kell menned hozzá, majd látni fog, és akkor leszáll veled beszélgetni. Bizti uncsizik egyedül, te pedig nagyon jó társaság vagy ám.
És ha a kislány elment, akkor Cearsohoz fordulva folytatta, szinte suttogva, de ugyanolyan komolysággal.
-Ha Timidus fog valamit, akkor nekem is felvillan a menüben az üzenet. Ha el is ejti, tehát levadássza, akkor pedig megkapom a húst az inventoryban. De… nem erről akartam beszélni veled. Ha Marluna egyáltalán nem mond semmit, ls kerüli azt. hogy elmondja, akkor honnan tudod, hogy megbízhatsz benne? Te is tudod, hogy a vörösek veszélyesek. Az előbb mondtad el. Mi ki tudjuk deríteni, hogy Marluna miért és hogyan ölt. Ki tudjuk deríteni, hogy szándékosan-e, vagy véletlenül… és azt is, ha megbánta. Nem akarom, hogy valami bajod essen, és ha ezt elmesélem Anatnak, akkor ő is ugyanezt fogja mondani, amit én. Nem akarjuk bántani, ha nem gonosz… ne aggódj… de olyan nem lehet, hogy nem tudsz semmit róla, és bármikor veszélybe kerülhetsz… azt nem engedhetem… Hisame után… nem akarok még valakit elveszíteni…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Vas. Dec. 28 2014, 08:33

-Yuppie, megyek Timidusnak segíteni
És már rohant is arra, amerre a sárkányt látta az égen. Nem hiszem, hogy a sárkánynak kéne ilyen segítség, a végén talán még el is ijeszti azokat.
És nem csak a rohangálása volt az egyetlen, hanem amint meglátta a sárkányt, már ordibálni is kezdett. 
-Szia, azért küldtek, hogy meglesem, hogy sikerült már csirkéket fognod. Nos, sikerült?
Nos Shu kérdései igen csak felkavarták az eddig egy helyben álló vizet. És mindenki tudja, hogy mi történik a tisztának tűnnő vízzel, aminek a mélyén ott van a leülepedett iszap, mikor valaki belenyúl, és jól megkevergeti azt. Valahogy így tudnám leírni azt az érzést amit a kérdés után éreztem. Hisz olyan dolgokra kérdezett rá, amikre még én magam se tudom a helyes válaszokat. És sokkal jobb volt, amíg nem is gondolkoztam rajtuk. íde mondanom kell valami a kislánynak, mert a végén még azt fogja, hinni, hogy kedvelem a gyilkosokat.
-Fogalmam sincs, hogy megbízhatok-e benne, de láttam rajta, hogy nem akar beszélni róla. Ahogy téged se szoktalak zargatni a kinti világgal.
És reménykedem benne, hogy ez elég világos példa volt a számára.
 De ha ez nem lenne elég a kislánynak, akkor fel tudok hozakodni egy erősebb évvel is.
Ha tovább kérdezget, pár másodpercig csak némán ülök,
-Tudod, Shukako, én sok olyan dolgot csináltam, amit később megbántam, aés a többségre valószínűleg még csak nem is emlékszem, ezért nagyjából meg tudom mondani, hogy az emberek mikor nem beszélnek a megbáná
Arra nem kérhetlek, és nem is foglak megkérni, hogy bízz meg Marlunában. De arra igen, és meg is foglak, hogy bízz meg az érzéseimben, és amit most mondtam azt kezeljétek a lehető legbizalmasabban. Hiszen ha kiderülne, hogy barátkozom egy veszélyes vörössel, az engem is örökre megbélyegezne.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Dec. 28 2014, 09:02

Nos, először talán részletezzük kicsit a sárkány reakcióját arra a hatalmas segítségre, amit Shu szeretetteljesen a nyakába aggatott. Timidus éppen egy gazellát cserkészett be, ha már csirkére nem lelt, ez is növelte az elfogott vadak számát, javította a statisztikát, és Shu azt mondta, hogy majd ha nem lesz több teljesítmény, amit teljesíthetnek, akkor Kayaba Bácsi majd ezekért is adni fog jelvényeket, és ezt Timidus is így látta logikusnak… kivéve a Kayaba Bácsis részt. Amikor azonban meglátta, hogy a zavaró elem közelít és zajt csap, meggyorsította a folyamatot, de hála a tapasztalatának, még pont elkapta, mielőtt elmenekülhetett volna. Ezután ismét felreppent, majd nyugodtan ereszkedett le, egyenesen a lány vállaira, remélve, hogy az nem igazán fogja elbírni, és így egy kicsit nyugalmi állapotba kerül a pet súlya alatt, és beszélhet vele.
-Szia. Nem, még nem sikerült. A segítségedet pedig köszönöm, ám javaslom, hogy amennyiben érdemben kívánsz segíteni, úgy igyekezz csöndesebbnek lenni, hogy ne ijeszd el a vadakat. Megtennéd ezt a kedvemért?
És míg nem kapott választ, le sem szállt a lányról. Ezalatt Shu türelmesen várta, majd hallgatta végig Cearso válaszát. A nevét már ki sem javította. Talán Cearso emiatt érti meg ilyen könnyen Shakant, mert neki is baja van a névmemóriájával. Csak akkor szólalt meg, amikor már a fiú befejezte a mondatát.
-Az, ami velem a kinti világban történt… az itt bent nem veszélyes senkire. Még… még azt is megígértük, hogy nem hátráltatjuk a frontot… legalább is közvetlenül nem. A vörösek viszont… de rendben… nem fogom elmondani senkinek. Viszont… ha belépsz a céhbe, akkor el kell mondanod Anatnak. Nem sodorhatod veszélybe az egész céhet emiatt. És találkozni akarok ezzel a Marlunával.


(gazella)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Cearso Vas. Dec. 28 2014, 10:12

Shakant meglepte a sárkány szokatlan viselkedése. Nem mintha Timidustól szokatlan lett volna ez a reakció.
Rendben van megígérem. Csak légyszi szállj le rólam Toma-dísz
Vette lejjebb a hangját a kislány.
-Csak mert idebent nem látszik, hogy odakint ki volt gyilkos, a benti gyilkosok máris sokkal veszélyesebbek, mint a kintiek? Ki tudja mikor kerekedik el rajtuk ismét a gyilkolási hajlamuk? Szerintem ezek az emberek igenis sokkal veszélyesebbek, hiszen nem lehet rájuk bizonyítani, hogy gyilkosok.
-HA belépek a céhbe. Egész eddig arról kérdeztél, mért nem vagyok céhtag. Most már tudod  az okát.
-Biztos, hogy találkozni akarsz vele?
Ha Shu időközben nem gondolta meg magát, akkor szépen elkezdek megfogalmazni egy levelet:
Hali, egy kislány szeretne veled találkozni.
És ha Shu-nak is megfelel így a levél, akkor utólag beírom Marluna nevét a címzett sorába, és küldöm is az üzenetet.
-Most már csak várnunk kell.
És miközben vártunk egy újabb vadon élő állat bújt elő a rengetegből. Méghozzá egy menyét. Nem volt nehéz dolgom az elkapásával, hiszen nem számított arra, hogy bárki is megpróbálná elkapni.
-Látod, hogy nem csak csirkéket tudok elkapni, igaz ez még mindig nem admacska, de Shakan nincs itt, hogy bosszankodjon miatta.
A következő pillanatban jelzett a rendszer, hogy üzenetem érkezett.

Marluna írta:Te is tudod, hogy Shakant mindig szívesen látom. X3
Azonnal írtam is a választ:

Nem Shakan-ról lenne szó.
Egy fél perc múlva már jött is a gyanakvó válaszkérdés:

Marluna írta:Kaszt? Szint? Név? Ok?
Ezek után kérdően Shura néztem, hisz nem tudom ezek közül melyik az, amelyiket megoszthatom Marlunával.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Füstölgő Mezőség - Page 5 Empty Re: Füstölgő Mezőség

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.