Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Cukorválság

5 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Miko Szomb. Jan. 29 2022, 11:45

Simeon kérdésére, mintha sértődötten kihúznám magam.
- Hát Zorroko!
Sajáltam szegény Simeont, hogy megzavarom, de hát a szerep az szerep. Zorroko nem ismeri Simeont, így én nekem se szabadna, bár egy kicsit rosszul érzem magam, de hát no. Végül aztán nagy eséllyel a kis polipka segítségével, Simeon csak rájött a dolog nyitjára, bár ahogy levezette kicsit furi volt. Nem tudtam hirtelen mit mondjak rá, így hát maradtam a szerepben.
- Ez nem játék, hisz egy szuperhős élete komolyság és önfeláldozás. – játszok rá picit a dologra, játszott sértődéssel, majd felemelve kezem feléjük, folytatom – E sötét órákba, ahol a cukorterror elhatalmasodott, szükségünk is van a Fény Bátor Lovagjaira! Tartsatok hát velem, hű társaim! – mondom ünnepélyes hangon.
Azonban, bár szívesen elfecsegek Simeonnal, ahogy nekiláttunk az útnak, be kellett látni, hogy ez most lehet nem lesz túl szerencsés. Ahogy elkezdtük utunkat, elég hamar kiderült, hogy ez így… nem egészen lesz jó. Ahogy az életsávom megcsappant, jön a felismerés.
- Oh… tényleg… erről el is feledkeztem… és brr… nagyon hideg van! Hm… Sim…. Fény Lovagja, várjon egy kicsit! – szólok esetleg a fiú után, ha nagy lelkesen, már menne előre.
Hamar vissza is szaladtam a város területére, és rövidesen elrendeztem magunknak pár dolgot. Mivel a koordináták eléggé messze voltak, így próbáltam beszerezni egy szánt, és melléjük szán húzó kutyákat bérelni, esetleg szarvasokat, kitudja milyen vicces kedvében volt Kayaba. Mivel az egész szint egy egybefüggő hótömeg, elvileg nem lenne vele gond, hisz itt indokolt lenne ezek használata. Ha sikerül egy két személyes szánt szerezni, akkor azzal térek vissza, ha nem akkor két egyszemélyessel. Ha pedig semmit se, akkor szomorkásan térek vissza. Előbbi esetén felajánlom Simeonnak a vezetést, hisz idomárként elvileg könnyebben kéne a kutyákkal bánnia, közbülső esetében pedig a legjobb lehetőségeim szerint próbálok elnavigálni magunkat, utóbbi esetében, pedig muszáj leszünk gyalog nekivágni a dolognak. Amennyiben Simeon is úgy ítéli, nagyjából fél óránként próbálok találni magunknak némi fedezéket, , ahol lepihenve megvárhatjuk, hogy az autoheal tegye a dolgát és szépen lassan felgyógyuljunk max HP-ra. Ha nincs ilyen, akkor egyszerűen fogom magam, és csinálok egy XXL méretű, tüskétlen vasszűzet, amibe kényelmesen elférhetünk ketten is Simeonnal, hisz mivel zár tér, ott benn nem kel la fagy miatt aggódnunk, aztán mikor mindketten felgyógyultunk, ismét megsimogatva a gyűrűm új alakját, folytathattuk az utat. A terv megvolt. A kérdés, hogy mi lesz a vége.

_________________

"Azt mondják igazi energiabomba vagyok. Olyan, mintha nukleáris energia működtetne, és nagy pusztítást hagyok magam mögött!"

Gyorslinkek:
Miko
Miko
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 341
Join date : 2019. Dec. 23.

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Simeon Szomb. Feb. 05 2022, 14:46

Simeon nem igazán érezte át ezt a hatalmas cukorterror problémakört, merthát nekik nem igazán volt gondjuk vele, csak több aranyat költöttek rá, ennyi volt az egész. És mivel az elérhető legmagasabb szinteken a puszta felfedezésekkel is gyűjtöttek elég aranyat a lenti helyek áraihoz képest, így aztán a srácnak nem jelentett ez akkora fejtörést, mint másoknak. De ha fennáll a lehetőség, hogy egy idő után egyáltalán nem lesz, akkor bizony tenni kell valamit!
- Várunk, várunk - torpant meg az idomár vigyorogva - De mire? - pislogott, mert az addig rendben van, hogy hideg az idő, de Simeonnak semmi olyan extra ötlete nem volt ez ellen, hiszen idejük, az bőven volt. És ha kellett, tudták gyógyítani is magukat - Várj meg, mi is megyünk! - kiáltott Miko, vagyis Zorroko után és lelkesen sietett vele együtt felkutatni a települést kutyaszán vagy bármi más után, ami gyorsabban elviheti őket a célhelyükre - bármi is legyen az - Egyébként Fuwáék kertjében egy csomó chocobo van és lehet őket bérelni is! Ha írok Fuwának, tuti biztosan kölcsönad nekünk kettőt, mit szólsz? Persze csak akkor, ha nem találunk szánt. Még soha nem utaztam kutyaszánon! - ötletelt lelkesen és ő aztán benne volt bármiben, még a szarvaslovaglásban is! Tengerszem mondjuk már nem volt ennyire izgatott és részéről inkább egy jó meleg takarót szeretett volna egy kényelmes szán hátsó részén, ahol nem fúj arcába a szél, de persze majd kiderül, hogy a játékosok végülis mire jutnak. Ha pedig nem találtak semmi ilyesmit és a chocobok sem nyerték el Mi...Zorroko tetszését, úgy gyalog keltek útra és Simeon örült, hogy a lánynak ilyen hasznos, alakváltó fegyvere van. Meg persze ott volt az ő fényt adó képessége is, így ha a vasszűzben sötét és hideg lett volna, aktiválta a képességet és varázsolt egy kis fénycsíkot odabentre, amíg ki nem pihenték magukat. Vajon mit fognak találni, ha odaérnek? És hova is kéne elérniük egyáltalán?

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Lizbet Kedd Feb. 08 2022, 17:27

Eszetekbe jut, hogy gyalog bizony nem lenne helyes nekivágni ennek a hosszú útnak, kiváltképp ilyen embertelen körülmények között. Szerencsére még nem indultatok el, ezért a városba visszatérve könnyen megtalálhatjátok azt, amire szükségetek van, leszámítva, hogy elég kitartóan dörömböltök az üzletek ajtajain, amik a nagy hideg miatt alaposan bezárkóztak. Kutyaszánt tudtok bérelni egész olcsón, akár kettőt is, de normális esetben egyikőtök vezeti, a másikatok pedig bebugyolálva csücsül elöl és pihenget. Amint mindennel megvagytok, útnak indultok a megfelelő irányba, amelyről a jéghideg sarki szél fúj egyenesen az arcotokba.
Mikor már a falu fényei alig látszanak, akkor jelenik meg az első embernagyságú hóbucka, majd ahogy haladtok előre egyre többel találkoztok, hol kisebbel, hol hasonló méretekkel rendelkezővel. Ha veszitek a fáradtságot és megvizsgáljátok ezeket, akkor szembesültök vele, hogy ezek itt mind megfagyott emberek, a kisebbek pedig mobok, haszonállatok.
Az úton haladva fedezéket nem találtok, ezért be kell érnetek az általatok létrehozottal, ami bár nem a legtökéletesebb ilyen időben, a célnak megfelel és nyugodtan kivárhatjátok hp-tok regenerálódását.
folytatva utatokat, ahogy közeledtek a cél felé, egyik pillanatról a másikra az arcotokba csapó szél felerősödik és ami még furcsább, hogy furcsa hangokat is hoz. Érthetetlen, halk motyogást véltek felfedezni, ami mintha egyre hangosabb és tisztább lenne...
- Az ő hibájuk! Mind megfizetnek! - haljátok, de még nem láttok semmit sem. Vajon mi lehet az? Köze lehet a szinten uralkodó furcsaságoknak? Mit tesztek? Elbújtok, vagy közelebb mentek, esetleg mást?

Haáridő: febr. 20.
Lizbet
Lizbet
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 740
Join date : 2013. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Simeon Vas. Feb. 13 2022, 15:29

- Miko, Miko, nézd, ennek van arca! Ez egy lány!
Valahol a semmi közepén voltak; a kutyák dideregve szűköltek a szán előtt, amit Simeon nem sokkal ezelőtt, az első pár, furcsa bucka felbukkanása után állított meg. Eddig egészen simán ment minden: a szánbérlés nagy nehezen, de összejött és mivel Simeon szívesen és lelkesen vállalta a hajtó szerepét, céhtársának csupán annyi volt a dolga, hogy jól betekerje magát és a két petet a mindenféle takaróba, amit az inventoryban és a bérléssel együtt szereztek. Tengerszem csápjaival óvata a szárnyai fedezékébe bújó kismadarat és úgy ült be a harcművész lány ölébe, megannyi réteg szövet alá - gazdája pedig magára vette a lehető legmelegebb ruháit és úgy indultak el céljuk felé, különösebb problémák nélkül. Ezek a különös hókupacok azonban felkeltették a fiú érdeklődését és csakhamar arra jutott, hogy ő ezt megnézi magának, persze csak egy pillanatra, így a többieknek nem kell ám kikecmeregniük a melegből, hacsak nincs vészhelyzet. Ez viszont vészhelyzet volt.
Simeon sebesen kotorta le a havat az emberről és aggódó arccal járta körbe őt.
- Szerintetek mi történt vele? Létezik itt egyáltalán olyan, hogy valaki megfagy? - vakargatta meg a fejét tanácstalanul és súlyemelését használva megpróbálta óvatosan felemelni a jéggé fagyottat és odacipelni a szánhoz, hogy aztán leönthesse forró vízzel és betakargassa, hátha ettől kiolvad (ha pedig nem tudta felemelni, úgy ő vitte oda a forró vizet és a takarót és úgy próbálkozott). Sőt, ha ez nem vált be, még Mikot is megkérte rá, hogy a különleges fegyverével csináljon szélcsendet körülöttük, hogy tüzet gyújthasson, ha pedig ez sem segített, úgy végre elkezdte használni a fejét és alaposan szemügyre vette ezt a jégszobrot, hogy van-e esetleg valamilyen státuszjelző az életcsíkja mellett éshogy egyáltalán játékos-e, vagy njk.
Körbenézve aztán az is világossá vált, hogy elég sokan jártak ugyanígy.
- Phhhh-brrph-phh-hhph? - csatlakozott be Tengerszem is az ötletelésbe, Kimi viszont továbbra is a takarók alatt maradt a szánon - Hhhh-bbppr-phh. Phh-bhrp?
- Tengerszem szerint talán megtudhatjuk tőle, hogy mi történt itt, ha sikerül életre kelteni - fordult Simeon Mikohoz, akiről időközben el is felejtette, hogy Zorrokonak kéne hívnia - Tudom, hogy ennek nincs köze a cukorhiányhoz, de a Fény Lovagjai nem nézhetik tétlenül, hogy a Hideg és Sötétség ilyeneket műveljen! - fújta fel kicsit az arcát és kétségbeesetten pislogott a hóbuckák felé. Ha az összeset nem is tudják kiolvasztani, de ha ettől a lánytól megtudják, hogy mi történt, talán egyszerre segíthetnek mindenkin! Ez pedig Simeon és meglepő módon Tengerszem szerint is fontosabb volt, mint a cukor elérhetetlensége.

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Miko Vas. Feb. 20 2022, 20:00

A terv váltás pont időben jött, és még kellően közel voltunk, hogy kényelmes tempóba könnyedén vissza tudjak kocogni a kis településre. És a terv többi része se botlott meg, ugyanis sikerült szerezni egy szánhúzó kutya falkát, ráadásul még a szánt is megkaptuk mögéjük! Tekintve, hogy az irányításom nulla és a lovaglásom is hasonló számokat birizgál, nem meglepő módon, nem is igazán ellenkeztem, mikor Simi úgy döntött, hogy szeretné ő vezetni a szánt. Alapjáraton nincs semmi bajom a hideggel, se a meleggel, általában én vagyok az utolsó, aki ezekről panaszkodik (mondjuk, én vagyok alapjáraton az utolsó személy, aki egyáltalán panaszkodik valamiről), így pedig kapott takarók közé bugyolálva, az én feladatom volt, hogy a két petre felügyeljek, melyeket a takaró alá zárt testhőmmel melegítettem, miközben óvatosan átöleltem őket. A kismadárkát látszólag nagyon megviselte a hideg, így pedig, mikor Simeon megállt, és némán egymásra néztünk, látszott rajta, hogy nem várja el, hogy kimenjek, így miután átengedtem Tengerszemet, kicsit, megpróbáltam felmelengetni a kismadárkát. Végtére is hős vagyok most, és nekik minden élet számít. Simeon megnyilvánulásán azért elmosolyodtam picit.
- Amondó vagyok, hogy mivel nincs indikátoruk //amennyiben van, természetesen ez a rész nem érvényes//, ezek egyszerűen a terephez tartoznak. Nagy eséllyel belekeveredtünk egy Event-zónába, amelynek jogosultsága van a terep átrendezéséhez Fény ó nagy lovagja. De szóljon bátran, és Zorroko ott tevékenykedik, ahogy tud! – mondom neki kedvesen, hisz nem feltétlen lehet minden helyzetben igazam, ezt tudom jól.
Alapjáraton próbálok segédkezni neki, ha igényli, és akár némi fedezék szerűséget is megpróbálhatok összehozni, ha úgy van, de alapjáraton személy szerint még mindig úgy ítélem, hogy ez csak a terephez tartozik, melyet az esetenkénti hang effektet is megerősítenek. Alapjáraton nem igazán ijedek meg tőle, miért kéne, hisz hős vagyok nemde bár? Meg… azért elég sok féle furcsa küldin voltam már, szóval nem igazán lepődök meg már egy beszélő tájon. Mindenesetre, ha esetleg Simeon egyik tevékenysége se válik be és esetleg nekem lett igazam, úgy jobb ötletem nem lévén néma utalást teszek, hogy folytatnunk kéne az utunkat.

_________________

"Azt mondják igazi energiabomba vagyok. Olyan, mintha nukleáris energia működtetne, és nagy pusztítást hagyok magam mögött!"

Gyorslinkek:
Miko
Miko
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 341
Join date : 2019. Dec. 23.

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Lizbet Szomb. Feb. 26 2022, 20:47

Ügyesen túléltétek a dermesztő hideget eddig, de még korántsem értétek el a célt, bár már nincs az olyan messze. Hamarosan arra is rájöttök, hogy azok a hóbuckák valójában jégbefagyott emberek, állatok, amiket belepett már a hó. Felemelni nem tudjátok, mert keményen a földhöz vannak fagyva és ha fedezéket háztok köréje, a jég akkor sem olvad meg. Bármit tesztek, a jég egyszerűen nem hajlandó elolvadni.  Ha hagynátok addig fajulni a dolgot, akkor ti is hasonló cipőben járnátok? Ezt nem tudhatjátok és eddig csak npc-k és mobok megfagyott tetemeivel találkoztatok csupán, playerével még nem. Ez megnyugvásra önmagában még nem ad okot, hisz könnyen lehet, hogy ők csak egyszerűen elpixeleződtek Suspect
A hang, amit hallotok bizonyos időközönként pedig egyre csak erősödik, és mintha hidegebb is lenne, mint eddig. Ha nem mozdultok el, vagy tovább folytatjátok az utatok a bánya felé, akkor bizony rövidesen a hang forrását is megpillantjátok. Egy magas, hosszú kékhajú nőt, kéken izzó szemekkel, keskeny, nyújtott fekete pupillával. Szemfogai egy picit talán hosszabbak a megszokottnál. Arckifejezése  pedig rendkívül barátságtalan, csupa düh és gyűlölet ami belőle sugárzik.
- Megfizetnek! Mind megfizetnek!!! - halljátok és lassan, lepésben halad tovább előre. Ha nem tesztek semmit, figyelmen kívül hagy titeket, ha a közelébe merészkedtek, akkor 20 fagysebzést szenvedtek el  körönként. A Nem csak hidegebb van a közelében, de úgy látjátok ő van a hóvihar központjában, mintha belőle jönne. Mit tesztek? Elkerülitek és mentek tovább elvégezni a küldetést? Vagy tán más jár a fejetekben? A döntés a tiétek, mindenesetre az ismeretlen hölgy, aki vörös indikátorral rendelkezik, a város felé tart, bár csak lépésben....


Határidő: márc 10.
Spoiler:
Lizbet
Lizbet
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 740
Join date : 2013. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Simeon Vas. Márc. 27 2022, 11:45

Bocsánat, teljesen elfelejtettem, hogy ilyenem is van! Sad

Simeon kénytelen volt elismerni, hogy itt bizony a Fény Lovagjai és maga Zorroko hősi segítsége sem elegendő: lebiggyesztett ajkakkal szemlélte az előtte álló jégszobrot, ami sehogyansem akart sem megmozdulni, sem kiolvadni.
- Igazad lehet, Zorroko - vakarta meg aztán a fejét az idomár - Biztos egy eseményzóna - bólogatott és mivel nem volt mit tenni, magukra kellett hagyniuk ezeket a tömböket és folytatniuk az útjukat.
Simeon visszaloholt a szánhoz és megragadta a gyeplőt.
- Akkor induljunk tovább! Mostmár két rejtélyt kell megoldanunk, ugye, Zorroko? Szerinted ha megoldjuk, akkor kiolvadnak a megfagyottak? - kérdezte céhtársát, akiről hamar eldöntötte, hogy a küldetés során őt bizony Zorrokonak kell hívni, mert most szerepet játszik! Ha pedig a lány is benne van, biztos bemutatja őt a társulatnak is, bizony! A fogat tehát megindult és Tengerszem is visszabújt a harcművész mellé a takarók közé, ahonnan Kimi igazából nem is jött elő - ám nem kellett sokat menniük, hogy meghallják a hangokat. Simeon először csak a fejét tekergette körbe, ám amikor végül meglátta a hang tulajdonosát, megállította a szánt és tátott szájjal mutatott arra, amerre az idegen haladt.
- Zorroko, nézd! Vajon ő okozza a hideget? - kezdett el hangosan gondolkodni, erre pedig már a fiatalkorú polip is felfigyelt: Tengerszem elődugta fejét a takarók alól és jól megnézte magának a játékost, akinek piros indikátora volt és egyelőre egyáltalán nem foglalkozott velük.
- Szerintetek ki fizet meg és miért? - kérdezte az idomár.
- Phh-bbbprhhp. Phh!
- De pont a falu felé tart! - ellenkezett a srác, mert első petje nem igazán osztotta a véleményt, hogy ők most menjenek oda és álljanak a furcsa teremtmény útjába - Zorroko, szerinted most mi legyen? - fordult Simeon Miko felé és nem igazán tudta eldönteni, hogy melyik küldetést is folytassák tulajdonképpen: a cukorhiány is fontos volt, de a falut is meg kellett menteniük! A döntés tehát Mikon múlt: ha a lány úgy döntött, hogy avatkozzanak közbe, úgy irányba fordította a szánt és szélsebesen hajtott a kékhajú felé, úgy, hogy még a fagysebzés sem tántoríthatta el! Ők négyen együtt erősek voltak, de nagyon!

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Lizbet Pént. Ápr. 22 2022, 15:29

A küldetést lezárom.

Íme a jutalmak:

Simeon: 330 exp, 340 arany
Miko: 260 exp, 270 arany
Takada --> Saibaitachi: 40-4=36 exp, 50 arany

Nevelés Kesztyűje: + 132 exp
Metamorph: +104 Exp

Keresés 3: Simeon [T3] Páncélevő Méreg
Ércek és növények

Simeon:
Növénylátás: Tier 5, 420 -> 440
5 Magnum Levél 4 Kék Tulipán 4 Szarvasgomba 3 Jégvirág 4 Havasi Pitypang
Nyersanyagismeret:
1 Magnum Levél  1 Szarvasgomba

Receptek

Simeon:
2db Tier 5 Kristályírás Recept (Majd kapod az illetékestől Very Happy)
Miko:
2db Tier 5 Fegyver készítés Recept (Majd kapod az illetékestől Very Happy)


Céhbónuszok

Simeon és Miko céhe 295 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 460 expet kapnak: (Dupla Exp Céhbazár Bónusz Simeonnál)
Chancery, Simeon, Miko, Joey Chrome 115 exp jár mindenkinek fejenként.
Lizbet
Lizbet
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 740
Join date : 2013. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cukorválság - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cukorválság

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.