Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Jk küldetés] A recept

5 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

[Jk küldetés] A recept - Page 2 Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Szer. Dec. 02 2020, 22:17

Rámosolygok az érkező Minakora. Nem kell az órára néznem, hogy tudjam,nem kettő, hanem három óra is eltelt azóta, hogy elindultunk, sőt, valószínűleg több is. De... Nem volt szívem dorgálni, mikor láthatóan örült, hogy egyedül megoldotta.
- Semmi gond... Bíztam benne, hogy nem kell nagyon aggódnom. - ráztam meg a fejem mosolyogva a szabadkozásra. Azt az egy szót... kihagyhattam volna... Akartam is... mégis belekeveredett a mondatba, így az értelmét megváltoztatva... Aggódtam. Nagyon aggódtam. 
A zsákot legalább segítettem bevinni, némi elégtételképpen, bár kifejezetten fellélegeztem, hogy hagyta, sőt, értékelte a segítséget.
Egyenesen a konyhába vezettem Minakot. Elvégre ott lesz szükség az alapanyagokra. Valóban elkerekedett szemmel pislogtam Takadára, de nem azért, mert a konyhában volt. Hanem mert egyáltalán a céhházban... ráadásul kötényben.
A döbbent pislogást aztán hamar felváltja a vidám mosoly, látva a férfi jókedvét. 
- Kérlek. Nem holmi kezdőkre bíztad a beszerzést - kacsintottam Minakora, aztán melegen Takadára mosolyogtam. Szerettem volna, ha az ő szintjével nem aggódik, hanem a fejlődésre koncentrál, legalábbis amíg általában biztonságosan mozoghat Aincard területén. 
- Ha tényleg szeretne nyitni, Takada-san, akkor mindenképpen segítsen, és csinálja maga is - intettem, nem parancsolón, inkább olyan senpaiosan magam mellé Takadát, aztán Minakohoz fordultam.
- Illetve Minako, ha szeretnél te is megtanulni főzni Aincardban, gyere te is, és segíts. - ajánlottam fel biztató mosollyal.
- Csak próbálkozással, és gyakorlással lehet idebent ezt a készséget fejleszteni, úgyhogy mindenképpen használni kell. Akkor is, ha nem kecsegtet nagy eséllyel, hogy ehető bármi készüljön. - Fűztem magyarázatot a segítséghez való ragaszkodásomhoz.
Ezután nem volt más hátra, mint hogy hárman,, a munkát felosztva (és a komolyabban fejlett jártasságot igénylő feladatokat magamra vállalva) összekutyulni azt a szószt.
Közben pedig beszélgetni mindenféléről, ami eszünkbe jutott. Talán még komolyabb kérdésekről is.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1319
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept - Page 2 Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Dec. 02 2020, 23:08


A hölgyek remek munkát végeztek és ezt úgy tűnik tudják is, ahogy válaszolnak a kérdésre, bár Minako egy hangyányit szerényen. Takada mindenesetre elismerően bólint, és a kardforgató megjegyzésére kicsit ki is húzza magát. Ő olyan fajta családból származik, ahol a munka nem egy szégyellni való dolog, még akkor sem, ha a diplomáival a háta mögött egy konyhában végzi.

A pultra pakolnak mindent amire szükség lehet, majd az öreg beviszi a felesleget a konyha raktárába. Visszatérve még újra végig méri a begyűjtött hozzá valókat. A sót meg is ízleli.
– Kiváló minőség! Csak nem volt hajlandó égészen a párlókhoz elmenni? – majd az íjász hölgy invitálására Ő is odalép, de azért megjegyzi. – Nem rontanám el mások élvezetét, így amit biztosan meg tudtam csinálni, azt már megtettem. – Mondja és a jeges ládából kivesz egy tál hófehér sashimit.
– Ez olyan egyszerű, hogy még én is bevállaltam, magochi sashimi jéggel lehűtve.

A munkálatok folytak, és míg vártátok, hogy a szósz összeérjen, nekifogtatok az asztal megterítéséhez. Akadt még néhány alapanyag a konyhába, így kihasználva a lehetőségeket egy picit bővítettetek a terítéken. Chakna készített némi tempurát is, valamint a maradék halból egy kis levest is sikerült kikerekíteni. A közös munka meghozta az étvágyat is, és mire minden elkészült, már mind a hárman feloldódtatok.

[Jk küldetés] A recept - Page 2 Terite10

Takada mély és elégedett sóhajt hallatott, ahogy a terített asztalnál helyet foglaltatok. Sőt a figyelmes szemlélő még egy apró öröm könnyet is felfedezhetett a szeme sarkában, mielőtt még diszkréten kidörzsölte volna.
– Akkor együnk!

Itt a vége fuss el véle!
Nagyon köszönöm a türelmet! Remélem tetszett még ha néhol kicsit kurta-furcsa lett is a történet. Ha nem vettem el a kedvetek, akkor majd a készülő mese sorozatomból kaptok ti is egy-egy epizódot.
Streanak is köszönöm a sorozatos segítséget, és támogatást a háttérből, de még lenne egy utolsó kérésem; a topik lezárása. Ja és természetesen a jutalom osztás.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept - Page 2 Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Strea Szomb. Dec. 05 2020, 19:48


A próbaküldetést lezárom, nézzük a következményeket :3

Kezdjük a mesélővel.
A szituációfelütés a karakterek ismeretében talán lehetett volna jobb, de az ebből kialakult nehézségek megoldásának módja, ha pár pluszkörbe is került, de mindenképpen dícséretet érdemel. A határidők tartatása (illetve annak igyekezete) kimondottan szuper volt, a mesélés maga pedig színvonalas és ötletes, tehát nem kérdés, hogy a próbamesélés sikeresnek mondható ^^
Az admini engedélyt ezáltal megadom a mesélői karakter indítására, gratulálok \o/ A részletek és a teendők privátban érkeznek/érkeztek.

A mesélő után pedig nézzük a játékosokat.
Mindketten nyögvenyelősen és fejenként kettő, azaz kettő körtől eltekintve vagy utolsó nap, külön mesélői jelzésre, vagy késve írtatok - vagy egyáltalán nem, és pótlásra volt szükség. Azt hiszem, mind tudjuk, mennyire fontos egy mesélőjelölt első saját mesélése és hogy ez az abban résztvevőktől mit kíván meg. Takadának hatalmas hála, hogy egy ilyen csapat után nem ment el a kedve a meséléstől (nekem egyébként el szokott), de azt hiszem kijelenthetem, hogy ez nem rajtatok múlt. Aktivitási bónuszt értelemszerűen nem kaptok (sőt).

Ettől független persze a jutalmatok nem marad el, ezek a következők:

Alap jutalmak
Chakna: 200 exp, 210 arany
Minako: 126 exp, 136 arany ( +10% Exp +10% Arany Ékkő Gyűrű )

Ércek és növények
Chakna:
Növénylátás: Tier 1, 100 -> 100
5 Kis Tövisgyökér 1 Faeno Levél 4 Barna Gomba 5 Tövisgyökér 5 Vörös Pitypang

Receptek
Chakna:
Gyenge Fárasztó Méreg Recept, Gyenge Kábító Méreg Recept

Hallgatózás
Chakna (Hallgatózás 1. szint): ingyen dobhatsz egy tárgy infót, mindegyik kockánál kettőt levonva.

Céhbónuszok
Az Artes 105 aranyat kap a bankjába, tagjai között pedig összesen 100 exp oszlik szét: Chakna, Joey 33 exp; Takada 34 exp.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Jk küldetés] A recept - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept - Page 2 Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.