Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Cirkusz

5 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Hétf. Aug. 31 2020, 17:43


Azért figyeljetek oda rá, hogy mivel nagyjából ma kezdtétek el a játékot, fejből nem feltétlen tudhatjátok még, hogy a mezei vaddisznók ellen pontosan mennyiszer tudtok támadni.
Mindenesetre Makuda így vagy úgy, de beletalált és ahogy mondta, egyet elpixelezett, egy másikat meg megsebzett. A sebzett vad vérvörös szemekkel megy neki támadójának, amíg társai kis késéssel követik.

Támadások sikeresek. Vaddisznó #1 elpixelezve.

Makuda 1x1, Takada pedig 2x1 sebzést szenved el.

Vaddisznő #2: 5/3 HP (Makuda)
Vaddisznó #3-4: 5/5 HP (Takada)

Makuda (Sebzés: 3, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3 SP kiskörönként.)
3x Vaddisznó
Takada (Sebzés: 2, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
3x Vaddisznó

Makuda (1. szint): 5/5 HP, 1 páncél, 5/2 CSP
Takada (1. szint): 10/10 HP, 10/10 CSP

Érdemes odaírnotok a reagotok végére fehérrel, hogy melyik számú mobot támadjátok. Ez eddig nem volt lényeges, mivel ti kezdtétek a harcot és még nem volt célpontjuk, de ezek után már számítani fog.


Takada jön.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Aug. 31 2020, 20:48


Miután észrevették, hogy kikkel van dolguk a fiú elkezdett magyarázni Takadának, aki csak nagyokat pislogott értetlenül. ~Ez nyilván valami taktikai utasítás lehetett~ gondolta, de az egészből, amit neki sikerült leszűrnie, az annyi volt, hogy azt kell megcsapnia amelyik, tántorogni fog.

Legalábbis ez volt a terv. De mivel a megbeszélésbe nem vonták be a vaddisznókat is, így azok saját elképzelésük szerint intézkedtek, és felesbe vették áldozataikat. Az öreg így két vöröslő szemű agyarassal találta szemben magát, akik szemmel láthatóan, a fiú jóslatával ellentétben igen csak fittek voltak.  A két vadkan agyara végigszántotta a tanácstalan harcművész oldalát, de a páncélja úgy tűnik felfogta a támadásokat. Takada, jobb ötlete nem lévén, a jobb kézre levőt csak úgy találomra megsuhintotta a gama pengéjével.


Támadom a Vaddisznó #3-at

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Chakna Pént. Szept. 04 2020, 11:32

Hát ez sok szempontból nem jött be… Arra számítottam, hogy a cilinderes fazon nem fog foglalkozni vele, hogy nem szívesen engedek neki, de azért reménykedtem, hogy Takada és Makuda legalább valamennyire érteni fogják a célzást… De úgy tűnik egyáltalán nem így volt. Hiszen reagáltak volna, ha értik, nem? Csak bajba ne kerüljenek míg odaérek...
Mindenesetre én igyekeztem ragaszkodni a szándékomhoz, és kerestem a kiutat. Ilyen rövid távolság alatt persze nem akadt semmi ilyesmi, de ez csak egy kicsit változtatott a tervemen: Akkor gyorsan megcsinálom a feladatot, és már itt sem vagyok.
Közben talán kiderítem, miért az a jelentőségteljes összepillantás Huns részéről, és miért akad meg amikor a sátorban igyekvőknek bemutat mint "segítő"…. Rossz érzésem van ezzel kapcsolatban, és annál jobban szeretném biztonságban tudni a két kezdőt…
Megrázom a fejem. Tériszony? Ugyan már. Sokkal inkább gond lehet az akkrobatika jártasság hiánya, de talán…. Nem is olyan nagy gond az most. Biztos, hogy nem kellene minden kártyámat megmutatnom nekik. De az időt sem húzhatom.
- Egyszerűbb lenne lentről átlőni, és aztán felvinni a kötelet - jegyeztem meg.
De nem akadékoskodtam. Az is időt vesz el, ha vitába bonyolódom. Szóval ha az első szó nem volt elég, akkor megpróbáltam felmászni az oszlopra, ha máshogy nem, hát néhány nyílvessző segítségével kreálva kapaszkodókat magamnak. Végül fogtam a kötelet, rácsomóztam a nyílvessző végére, és a helyére lőttem.
- Hova kell még kötél? -   kérdeztem az utolsó méterről lehuppanva a talajra. Nem érek rá egész nap… A lehető leggyorsabban csinálom amit kell. Nem foglalkozhatok túl sokat az óvatossággal.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1321
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Kedd Szept. 08 2020, 13:51


Makuda, Takada

A harc halad tovább, habár a csapatmunkátok egyelőre nem tökéletes - igaz nem is kell annak lennie, hisz nem túl erősek az ellenfeleitek sem. A vaddisznók újult erővel csapnak le és érdekes módon (talán direkt, talán nem) pont a távolban feltűnő erdő felé terelnek titeket.

Támadás sikeres.

Makuda 1x1, Takada pedig 2x1 sebzést szenved el.

Vaddisznő #2: 5/2 HP (Makuda)
Vaddisznó #3: 5/3 HP (Takada)
Vaddisznó #4: 5/5 HP (Takada)

Makuda (Sebzés: 3, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3 SP kiskörönként.)
3x Vaddisznó
Takada (Sebzés: 2, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
3x Vaddisznó

Makuda (1. szint): 5/5 HP, 1 páncél, 5/2 CSP
Takada (1. szint): 10/10 HP, 10/9 CSP


Chakna

A fazon zavartan vakarja meg a tarkóját a javaslatodra:
- Az a baj, hogy már oda van kötve a másik oldalt - mutat felfele - Nem biztos, hogy elég lenne a hosszúsága - teszi hozzá és közben odalép a kötél szabad végéhez és átadja neked. Hát, ha meghúzkodod, talán tényleg nem elég, de a férfi szabad kezet ad, így megpróbálhatod lentről és fentről is. Létra az van, szóval ha fel is mész, a nyílvessző-kapaszkodókra nincs szükség, mindenesetre sikerrel veszed az akadályt és egyetlen lövés is elég a sikerhez. Többen álmélkodva néznek össze, páran tapsolnak, ám a legtöbben nem igazán foglalkoznak a dologgal - legalábbis látszólag. Kérdésedre végül Huns felel:
- Lőni már nem kell. A védőháló felhúzásánál viszont szívesen látjuk a segítséged. Tartani kéne, olyan három-négy méter magasan, amíg odaerősítjük az oszlopokhoz - mondja, majd felemeli a hangját - Srácok, jöhet a háló! - kiáltja oda két energikus legénynek, akik már sietnek is el. Nos, amíg ide nem érnek vele, akad némi időd... körülnézel itt, megpróbálsz ellógni, vagy maradsz Huns mellett (aki azért néha-néha rádpillant)?
A két rejtőzködő alak továbbra sem mozdul el a helyéről.


A nagykör határideje: 09.15.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Makuda Csüt. Szept. 10 2020, 21:10

Nem örültem, hogy a disznók az erdő fele csalnak minket mivel volt olyan érzésem, hogy jöhetnek még többen. De úgy voltam vele, hogy ráér később panaszkodni vagy félni mivel van jobb dolgunk is. "Egy disznó hulla" Mivel az összes támadásom sikeres volt ezért az egyik disznó már sebzett volt. Láttam Takada is sikeresen támadott.

Úgy döntöttem elintézem a megmaradt disznót és besegítek Takadának.
-Készülj mert elintézem ezt a disznót utána megyek segíteni. - Informálom Takadát a tervemről. Nem vittem túlzásba a támadást. Egy haránt vágással elintézem az sajátomat utána egy gyors szúrással pedig a Takada által megsebzett mobot terveztem megtámadni.


/Támadom vaddisznó #2 és #3- at, ha szükséges akkor még pihenek egyet/

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Pént. Szept. 11 2020, 22:07


Makuda, Takada

Hát, a mobok se vitték túlzásba a visszatámadást - illetve az az egy, ami Makuda csapásai után megmaradt: egyszerűen csak felkoncolta az öregurat, lehetőséget adva neki az ellentámadásra.

Támadások sikeresek.

Takada pedig 1 sebzést szenved el.

Vaddisznó #4: 5/5 HP (Takada)

Makuda (Sebzés: 3, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3 SP kiskörönként.)
3x Vaddisznó
Takada (Sebzés: 2, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
3x Vaddisznó

Makuda (1. szint): 5/5 HP, 1 páncél, 5/3 CSP
Takada (1. szint): 10/10 HP, 10/9 CSP

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Szept. 12 2020, 12:46


Takada egy csöppet megrémül, mikor lehullik a páncélnak nevezett rongy róla, de miután a két vadkan agyara végig szántja a testét, és nem érez semmi különöset, hanem csak annyi történik, hogy vöröslő sávokat lát a „seb” helyén, rögtön megnyugszik. Már amennyire meg lehet nyugodni egy csetepaté közben.

Amint mérlegeli a helyzetet, az öreg konstatálja; ~...ez a Kusari-gamás hadonászás határozottan beválik~. Egyértelműen látszik, hogy ebből az adok-kapok összetűzésből ők jönnnek ki jobban. ~A fiú jóval hatékonyabb mint én, szóval ha nem csinálok mást csak húzom az időt, akkor is mi nyerünk~ elmélkedik a számára még érthetetlen mod aprítás kapcsán.
Persze azért becsületből oda csap a vaddisznónak, már csak a miheztartás végett is.


Támadom a megmaradt Vaddisznó #4-et.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Chakna Szer. Szept. 16 2020, 21:14

Egyre kevésbé tűnt szervezettnek a csapat munkája… Kezdtem nem érteni, egyáltalán miért vágtak bele, és arra is kíváncsi lettem, hogy az egyértelműen artista építkezők, meg a többiek is vajon renddben vannak azzal, hogy így folyik a munka?
Szóval figyelni kezdtem őket, miközben megoldottam a feladatot, ami nem is bizonyult olyan problémásnak, mint hittem.
A taps viszont zavart. Nem szokás megtapsolni, ha valaki elvégez egy feladatot…

- Ennyire nem volt nagy szám - morgom magam elé, nem igazán azért, hogy bárki más is meghallja.

Annál meglepettebben pillantok a munkavezetőre, amikor minta mi semmi nem lenne egyszerűbb, kijelenti, hogy tartani kéne 3-4 méter magasban a hálót, ameddig felkötik… Előbb dől a fejünkre az egész sátor, mint ahogy végeznének...

-Úgy látom addig még van munka a oszlopokkal is, nem akarom hátráltatni a sátor stabilizálását. Mire végeznek az oszlopok felállításával és a hálóra kerül a sor, visszajövök. Addig valami más hasznos teendő után nézek - mondtam végül mosolyogva, csak a szemem sarkából vetve egy pillantást Hunstra, és nem sietős, de határozott léptekkel el is indulok a "sátor" kijárata felé. Végülis nem kérdés, hogy még nincs itt az ideje, hogy a hálót feltegyék, a többi munkát pedig meg tudják oldani.  Nem valószínű, hogy lesz jobb lehetőségem, és indokom lelépni, így meg kell próbálnom kihasználni a dolgot. Például ameddig a két rejtőzködő alak nyugton van a helyén, és Hunst sem tesz semmit. Ha biztonságban tudom a két kezdőt, akik védett övezeten kívülre mentek, visszajövök, és tovább segítek. Addig nekik nem lesz bajuk, maximum rettenetes idő és energiapazarlás mellett alig fognak haladni a sátor felállításával.
Ha sikerült kijutnom a sátorból, küldök egy barátfelkérést Takadának, és elindulok arra, amerre a térkép jelzi őt.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1321
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Pént. Szept. 18 2020, 20:46


Takada, Makuda

Innentől már elboldogultok az utolsó vaddisznóval. Írjátok le, hogyan sikerült végeznetek vele és induljatok tovább! A távolban már látni az erdő szélét, annak is egy részén a fák nem a megszokott, zöld lombkoronájával találkozhattok, így talán érdemes arrafelé venni az utat. Vagy előtte még elbóklásztok és megnézitek a zöld típusúakat is? Ahogy érzitek; mindenesetre az Árnyfák, nevükhöz híven szürkés, majdnem teljesen átlátszó levelekkel rendelkeznek, a törzsük pedig szinte fekete, de az is olyan áttetsző, hogy aligha lehetne bújócskázni itt. Ha kézzel nyúltok oda, kitapinthatjátok sima felületét, ám amikor elhatározzátok, hogy fegyverrel próbálkoztok, amaz egyszerűen csak átsiklik rajta, minthacsak a levegőt szeltétek volna. Legalábbis az első alkalommal biztosan. Takada, emlékszel még a fejsze leírására?
Közben Takada látóterének sarkában felvillan egy ikon, amit egy kis csippanás jelez. Ha nem veszel róla tudomást vagy mással vagy elfoglalva, egy idő után egyszerűen csak eltűnik és ugye az sem biztos, hogy a játékba kerülésed első napján tudni fogod, mit is kellene csinálni vele... de ha kellően kíváncsi vagy vagy zavar, a még el nem tűnt ikon vagy a menüd megnyitásával a megfelelő pontra bökve felugrik egy ablak, benne Chakna barátságfelkérésével. Vajon sikerül eljutni a panelig és ha igen, elfogadod a kérést?

Feladat: végezzetek az utolsó vaddisznóval, találjátok meg az Árnyfákat az erdőben és vágjatok ki belőlük legalább fejenként kettőt.

Visszatérünk a 250es szólimithez.

Chakna

Bingó, előálltál a tökéletes kifogással! Huns csak bizonytalanul megvakarja a tarkóját, vált egy pillantást egy marcona legénnyel a túloldalt, majd bólint:
- Végülis tényleg nem túl stabilak még - ért egyet veled és sétál oda egy oszlophoz - Rendben, nagyjából húsz perc kell még. Addig keresd fel az istállót, úgy tudom akad ott munka... feltéve, ha állatszerető vagy - ajánlja, de igazából ha kijutsz a sátorból, Észleléseddel könnyen rájöhetsz, hogy nem követ téged sem ő, se más. Nos tehát, szabad kezet kaptál - talán el kéne tűnni, még mielőtt valaki meglátja, hogy nincs semmi dolgod, de tudod... amíg Takada barátfelkérésének visszaigazolására vársz, esetleg megnézheted az istállót is. Lévén igencsak éles nyerítést hallasz onnan, patadobogással és egy fiatal női hanggal, aki segítségért kiált.


Határidő: 2020.09.24.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Szept. 20 2020, 16:50


Az öreg tanárnak nem kell különösebb jóstehetség ahhoz, hogy tudja a fiú következő ütésére a vadkan megy a levesbe. Amint ez megtörténik, nagyot szusszan és a gamát feltekerve visszahelyezi az övére.
Körbe nézve és felmérve a helyzetet a következő javaslattal áll elő;
– Szerintem menjünk arra, – mutat a derengő lombozatú fák felé – Ha a nővényhatározásban nem is vagyok jártas, a habitusuk alapján én simán elnevezném Árnyfának azokat. A sima fák között érhetnek meglepetések, így én azokat kihagynám. És nekem úgy tűnik, hogy nem kell olyan mélyre bemennünk az erdőbe, hogy kitermeljük a fejadagunkat.
Meghallgatja Makuda véleményét is, és ha a fiú kitőrét szeretne akkor beleegyezik.

Amennyiben a fiú nem szeretne további kitérőt, úgy irányba veszi a szürkés-fekete derengő fákat. A fák közelébe érve nem tudja megállni, hogy ne érintse meg a leveleket (feltéve, hogy elérhető magasságban vannak) és a fa törzsét.
– Elképesztő – mondja hangosan, de azt már nem, hogy mit tart annak. A fegyverét elő sem szedi, nincs oka rá. Elvégre ki akarna fát vágni egy sarlóval, ha van fejszéje. Próba gyanánt megkocogtatja a fejsze élével a fát, hogy lássa történik-e bármi. Ha nem akkor nekidurálja magát és amúgy egy olyan isteneset rásúlyt a fa törzsére. Vagy legalábbis próbál, mert a mozdulat kezdetekor egy csippanással felvillan a látómezőjében egy eddig ismeretlen ikon, ami miatt elvéti a mozdulatot és a fa törzsét elvétve, a lendülettől pördül 360°-ot. ~Mi a bánat…~ méltatlankodik, miközben zavartan pislog. Ahogy odafordul, az ikon nem mozdul, mintha csak oda függesztették volna. Két, talán emberfej stilizált képe látható rajta. Az ikont megérintve egy ablak nyílik meg.
~Chakna…~ töpreng az öreg ~…ja igen, Ő az a miko külsejű hölgy… azt hiszem~ Tétován megérinti a kék karikát, majd összerezzen a hirtelen bezáródó ablak, és a menüben felvillanó újabb üzenet miatt. Az eddig egy szürke számára érdektelen ikon, ugyan ezzel a két stilizált fejjel, most okker színben pompázik, jelezve, hogy új funkció érhető el. Legalábbis a kiskönyv szerint. Próba-cseresznye alapon megérinti, így felugrik az iménti név további funkciókkal. A harcművész kétségbeesett arccal néz, majd fejét megvakarva egy legyintéssel bezárja a menüt. ~Erre most nem érek rá. Majd ha visszaérkeztünk kikérdezem Miko-sant mi is ez az egész~. Azzal nekidurálja magát, hogy most már tényleg kivágjon egy fát, mert ha nem haladnak még a végén rájuk esetledik.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Makuda Szer. Szept. 23 2020, 19:00

Elég magabiztosnak éreztem azt, hogy az a vaddisznó a következő támadásomra már pixeleződni fog mivel Takada sebzése elég ahhoz, hogy én pixeleire robbantsam. Két kezembe megfogtam a kardot és egy nagy lendülettel megvágtam a disznót. Ezek után elraktam a kardot a hüvelyébe és ránéztem Takadára aki mutat az erdő fele ahol már szinte átlátszó fák keringenek.
-Rendben mennyünk arra, legalább nem fog olyan nagy meglepetés érni minket a fák között mivel, ha már ennyire átlátszóak. - Válaszolok Takadának. "Remélem Chakna boldogul..." Gondoltam vissza aggódva a lányra, mivel neki sincs egyszerű dolga. "Bár ha jobban belegondolok elég magas szintűnek tűnt szóval lehet nem kellene aggódnom." Nyugtattam meg magamat.

Közelebb érve a fákhoz elraktam a kardomat és helyette a kapott fejszét veszem elő. Gyorsan át is futottam az esetleges információt amit írt a játék. "Tehát árnyfejsze. Mégis minek van náluk ilyen fejsze. Vagy ez egy egyszerű tárgy ami minden utca sarkon megtalálható vagy megvehető?" Gondolkodtam el tényeken. Mikor láttam, hogy Takada már neki látott a favágásnak úgy döntöttem, én is csatlakozom hozzám mivel nem szeretnék este is itt lenni, mivel hát ki tudja mik leselkednek ránk akkor.
-Én ezt a két fát választom. - mutatok két fára alig néhány méterre Takadával szembe. Mivel Takada szembe voltam ezért láttam a mellé ütését magamban elég nagyot nevettem alig tudtam visszatartani a nevetésem talán még lehetett is hallani. Miután kinevettem magam hozzáláttam az új ideiglenes karrieremhez. "Tehát két ütés kell ezzel az Árnyfejszável... Akkor lássuk." Mondtam magamba kezembe véve a fejszét. A fa törzsébe hagytam egy kis mélyedést, hogy az a cél. Ez után a vállam felé emeltem a fejszét és két ütést mértem az egyik fára.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Chakna Szer. Szept. 23 2020, 21:19

Reménykedni kezdek, amikor Hunst arcán a bizonytalanságot látom, és már-már lelkesen bólintok, amikor végül meg is erősíti, hogy igazam van, és kiereszt a sátorból. 
- Húsz perc. Értem. Hacsak lehetséges, addigra visszaérek - mosolyogtam szélesen a hajcsárra, és mielőtt meggondolná magát, ki is slisszanok a sátorból, figyelve, hogy ne kövessenek, és bekapcsolva ehhez a rejtőzés, a lopakodás és a hallgatózás jártasságaimat is az észlelés mellé. Csak hogy megnyugodhassak.
Istálló. Na azt kellene ezek szerint elkerülni egyelőre...
Míg Takada reakciójára várok, megpróbálom felidézni, amennyire tudom, merre indulhattak, és sietősnek látszó, de nem sebes lépésekkel indulok kifele a cirkusz területéről.
Jól van. Kijutottam, nem követtek, és remélhetőleg a két kezdőnek nem lett baja, és míg odaérek már nem is lesz. Már csak meg kell őket találni.
Ilyen egyszerűen kellett volna történnie. Egyszerűen nem kellett volna meghallanom. Vagy ha már az nem működött, nem kellett volna tudomásul vennem a  hallgatózással tisztán kivehető nyerítést és segélykiáltást. 
Senki nem mondott volna egy rossz szót sem, ha egyszerűen tovább sétáltam volna.
És még is... a gondolkodás legkisebb szikrája nélkül fordultam a hang felé, és indultam utánanézni legalább a dolognak, közben egy kósza pillantást vetve a térképen Takada helyzetére, ezzel nyugtázva, hogy legalább az egyikük biztosan épségben van még. Ahhoz már nem figyeltem elég sokáig, hogy megállapíthassam, harc zajlik-e éppen körülötte. Nincs baja.
És tényleg sietek... csak meggyőződöm róla, hogy nincs életveszélyben senki itt... Aztán megyek. Nem fogom hagyni, hogy megint hátráltassanak. Nem fog addig bajuk esni.
Ezzel valamennyire megnyugtatva magam, sietősebbre fogtam a lépteim, és megkerestem az istállóban a segítségért kiáltó nőt.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1321
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Csüt. Szept. 24 2020, 09:08


Takada, Makuda

Hát, úgy tűnik kicsit félreértetted a leírást, Makuda, mert igaz a kezeddel tudtál egy kis mélyedést hagyni, de amikor az első ütéshez lendítetted a fejszét, az egyszerűen átment a fán, mintha amaz csak levegő volna. Nehéz árnyékot szeletelni, igaz? Mindenesetre valami hasonló pördülést mutathattál be, mint korábban a társad és Akrobatika híján bizony el is esel a halovány, kiálló gyökerekben. Eközben Takadának sikerül elfogadni Chakna barátfelkérését, időtök pedig bőven van, így mindketten próbálkozhattok újra - Makuda második vágása már tényleg szilárdan találja el a fát, Takadának viszont még kell egy levegőkaszálás a fa törzsén át is, mielőtt ő maga is begyűjthet párat.
De végül csak végeztek, kezetekben vagy inventorytokban az értékes és különleges faanyaggal. Indulhattok tehát vissza... ugye visszaindultok? Vagy még körülnéztek kicsit? Így vagy úgy, de ha végül megtaláljátok az utat visszafelé, a cirkusz területére érve észrevehetitek, hogy már több játékos is segít. De hol van Chakna és mit is mondott a cilinderes, hova kéne leadni a fát?

Chakna

Mire nem jó a Hallgatózás jártasság, ugye? :3 A nyerítés újra hallatszódik; ahogy odasietsz, egyre hangosabban és amikor befordulsz az istálló összetákolt gerendafala mellett, odabent egy fekete bőrruhában lévő, alig 12 évesnek kinéző lányt pillanthatsz meg - és egy zebrát, aki látszólag idegesen tapossa szegényt. A lányka egyébként beleakadt egy kötélbe és mostanra már teljesen belegabalyodott, az állat pedig éppenséggel nem segít a helyzeten: sebezni ugyan nem tud, hisz védett övezetben vagytok, de rúg és prüszköl és a földet kaparja.
Nos, egészen addig, amíg meg nem lát téged.
- Hála az égnek - vesz észre téged is a játékos, a zebra pedig ezzel együtt változtat célpontot és kezd el feléd rohanni, még a szintedhez képest is meglepő gyorsasággal. Hogy mit teszel, az rajtad múlik, de az állat megfékezhetetlenül közelít... majd áll meg tőled pár centire és idegesen nyerít egyet.
Ugye, hogy nem is akart ő rosszat? Vagy mégis?
- Kérlek segíts, nem tudok kiszabadulni - kér téged a lány és szemeiben a puszta ijedtség tükröződik, könnyei pedig az arcán folynak lefele - Az elején még könnyű lett volna, aztán Ebbi úgy gondolta, segít nekem - teszi hozzá szipogva és ha látja, hogy tényleg segíteni akarsz és nem hagyod itt, rámosolyog az ideges kancára. Ezek után talán sejtheted is, hogy az állat mit akar mondani, hisz ameddig nem indulsz el a lány felé, folyamatosan bököd a fejével és trappol körbe, ám ahogy leguggolsz és elkezded kibontani szerencsétlen lányt, úgy nyugszik meg a zebra is. Végül aztán, jópár perc kemény munka után, de sikerül kibogozni a bajbajutottat, de amaz még mindig remeg kicsit és ijedten húzódik közel hozzád, persze csak ha engeded neki.
- Apa nagyon le fog szidni, ha nem leszünk kész... - suttogja, szinte csak magának.
Nos, hogyan tovább? Kérdezel tőle, vagy egyszerűen otthagyod, hogy megkeresd Takadáékat? Tényleg, egyáltalán hol vannak Takadáék? A térképed szerint már a cirkusz határában... de vajon jó ötlet lenne hagyni, hogy egyedül bóklásszanak a cirkusz területén?


Határidő: 2020.10.01.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Szept. 24 2020, 11:58


Az öreg a második luft után már komolyan ideges lesz, ~Most meg már mi van!~ fejezi ki mértéktelen nem tetszését ilyen durva szavakkal gondolatban. Eközben ismét lehívja a fejsze tulajdonságait. Miután át olvassa, megérinti a fát is melyre az imént rásújtott, hogy annak tulajdonságait is átolvassa. És minden világos lesz számára. Míg a napi kvóta kitermelésével foglalkozik, az agya pörög akár egy motolla, és a végkövetkeztetése végén, ha esetleg társának nem jutna eszébe, oda szól neki;
– Makuda san javasolnám, hogy a szükséges mennyiségen túl, tegyünk el egy keveset, úgy mond saját használatra. Ha ennek a fának az anyagához ilyen macerás hozzájutni alighanem értékes lehet.
Azzal hogy nyomatékot adjon az iménti közlésének még két adagnyit kitermel, és süllyeszt el az inventoríjába.

Míg a fiúra várakozik, a Keresés jártasságát bekapcsolva még látható körzetben körbe jár, de nem távolodik el nagyon. És nem is javasolja, hogy a szükségesnél tovább maradjanak a területen. Vagyis ha Makuda végez, akkor javasolja, hogy induljanak vissza. Persze ha a fiúnak ellenvéleménye van azt meghallgatja, és ha elég jól érvel még meg is fontolja a dolgot.

Amennyiben visszatérnek, úgy első dolga az lesz, hogy megkeresi a jelzett kupacot, amiről a cilinderes ember beszélt, és kipakolja azt a mennyiséget, amiben megegyeztek, a maradékról viszont említést sem tesz, ~kis fizetés kiegészítésnek jó lesz…~ gondolja. A következő feladat, aminek eleget tesz, hogy leadja a fejszét, mert még a látszatát is kerülni akarja, hogy el akarná tulajdonítani. Viszont ezt követően nem indul újabb feladatért, egyelőre szeretné tudni mi az az üzenet amit Miko-san küldött neki, így ennek szeretne utána járni, mielőtt újabb feladattal bíznák meg. Nem érzi, hogy különösebb magyarázattal tartozna az újdonsült ifjú ismerősének, de azért szól neki.
– Én most megkeresem Chakna sant, mert szeretnék tőle megtudni valamit. – és mivel nem gondolja, hogy a fiúnak bármi oka lenne az ő társaságához ragaszkodni, így biccent felé; – Viszont látásra!
Ettől függetlenül, ha esetleg Makuda vele akarna tartani, nem fog ellenkezni.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Makuda Pént. Szept. 25 2020, 17:11

Nagyot lestem mikor váratlanul átment a fejsze a fán, de nem csak lestem, hanem estem is. "Mi a bánat volt ez?" Csodálkoztam a történten. Kicsit szégyelltem magam, hogy kinevettem Takadát mikor ugyan ez történt velem is. A biztonság kedvéért megnéztem még egyszer a leírást hátha elolvastam valamit. Aztán jöttem rá a dologra. "Ja, hogy az első ütés az átmegy rajta de második az már biztosan talál." Mivel erre rájöttem ezért magabiztosan lendítettem meg a fejszét, amivel már találtam is. Miután kidőlt a fa vagyis pixeleződött, megnéztem az inventorymat, amik közt ott is volt a fa. Végül oda mentem a másik fához és mivel már számítottam arra, hogy át fog menni a fán az első ütés ezért eleve úgy álltam, hogy megmaradjon az egyensúlyom. Második ütésre meg már az is bekerült a táskámba.

-Nekem rendben. Időnk még úgyis van. - Válaszolok az öregnek -De erről nem kell tudomást adni nekik. - Teszem hozzá rossz fiús mosollyal. "Remélem tényleg jó lesz valamire." Gondoltam magamban kicsit aggódva, hogy semmire nem lesz jó, csak tűzifának. De úgy voltam vele, hátha még is jó valamire.
-Megyek kivágok még néhányat. - Szóltam Takadának. Ezek után neki lendültem még néhány fát vágni. A végére már úgy belejöttem, hogy egy kézzel vágtam ki őket. A maximális adag amit kivágtam az nyolc darab volt amiből hatot szándékoztam megtartani.
-Na, megvagyok. Hatot kivágtam még pluszba. Szerintem ennyi elég lesz. - Informálta az öreget. - Mennyünk. - Tettem hozzá

Mikor vissza értünk Takadához hasonlóan én is kipakoltam a kért mennyiségű fát és a kölcsön kapott fejszét. Mivel a favágástól egy kicsit elfáradtam nem szóltam a cilinderesnek a feladat teljesítéséről. Viszont közben eszembe jutott a vaddisznókkal való küzdelmünk. Arra gondoltam, hogy egy kis plusz fizetést megpróbálok majd kicsikarni, ha már meg is kellett küzdeni a fákért. Idő közben felfigyeltem Takada elköszönésére.
-Nem bánod ha csatlakozom? - Tettem fel a kérdést az öregnek. Útközben informálom Takadát az újdonsőlt ötletemről.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Chakna Szomb. Szept. 26 2020, 19:14

Gyorsan felmértem a helyzetet. Megfeszítem az izmaimat, hogy elugorjak a zebra elől, de amikor már megtenném, az állat megáll előttem. Még mindig nem elég gyorsak a reflexeim.
Izgatott zebra, a megérkezésemnek örülő lány, aki  nem tud kiszabadulni.
Azt hiszem nem nagyon lövök mellé ha feltételezem, hogy egy idomárt és a petjét találtam meg az istállóban. Szerencsére nincsenek komoly veszélyben, viszont nem komoly időveszteség kibogoznom a kislányt.
Mosolyogva lépek a lányhoz, közben ha engedi megnyugtatónak szánt mozdulattal megsimogatva a zebra nyakát.
-Semmi baj, mindjárt leszedjük ezt a kötelet.- mondom a párosnak. - Szóval Ebi - nyugtáztam a zebra nevét az állatra mosolyogva, miközben elkezdtem keresni a kötél végét, és kibogozni a csomókat, és letekerni a kislányról. - Jól van, seperc alatt lehámozzuk a gubancokat - igyekeztem biztatni  és megnyugtatni őket.
Kicsit lassabban sikerült, mint reméltem, de látva a riadt lányt, egyáltalán nem bántam, hogy idejöttem.
Leültem a földre, magamhoz öleltem, és néhány percig csendben simogattam a haját és a hátát, hogy megnyugodjon. Alaposan megijedhetett szegény...
-Mivel kell kész lennetek? - kérdeztem a suttogott megjegyzésére. Ilyen kislányra bíznak komoly feladatot, aminek készen kell lennie? Segítség nélkül? És még fél is tőle…
Közben azért vetettem egy pillantást a térképre, Takada jelzését keresve. Már védett övezetben járt, így megnyugodtam, és úgy döntöttem a kislánnyal maradok.
-Megengeded, hogy segítsek? - kérdeztem tőle, és ha  megengedte, sietősen írtam egy üzenetet Takadának


Chakna írta:Kedves Takada-san!
Az istállóban vagyok, ha nehéz megtalálni a térkép segít, csak keresse a nevem rajta. Jöjjenek ide, aztán közösen eldöntjük merre tovább
Chakna

Az üzenet küldése után viszont visszatért a figyelmem a lányhoz, hogy nekiálljunk annak a feladatnak.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1321
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Szomb. Szept. 26 2020, 19:43


Makuda, Takada

Egész szépen kiirtottátok a populációt: miután mindketten végeztek, alig pár árnyfa meredezik az ég felé szürke-fekete színeivel. Persze ezek is biztos respawnolni fognak előbb-utóbb, mindenesetre jelenleg nemigen van más hátra, mint visszamenni a táborba. Az út is gondtalanul telik és a helyet is könnyen megtaláljátok, ahova a kupac fát kell letenni. No és most? Chakna üzenete pont Makuda szavai után csippan Takada látóterében, így egyértelműnek tűnik a következő állomás.
Az istállóhoz menet halljátok, amint pár munkás megörül az árnyfáknak és azonnal el is kezdik őket becipelni az eleddigre már szinte tökéletesen felállított sátorba.

Chakna

A kislány hálás pillantásokkal illet a mentőakció közben és a zebra is úgy tűnik csillapodni látszik. Nevének említésére nyerít egyet és körbeüget titeket, a lány pedig megnyugodva bújik oda hozzád és az idő előrehaladtával a légzése is csillapodik.
- Az én nevem Sandra - találja meg a hangját és mosolyog rád - Köszönöm, hogy segítettél! - bólint illedelmesen, a kérdésedre viszont lebiggyeszti ajkait, úgy néz körbe - Csak... rendet kell rakni. Meg kisöpörni a szalmát. Ide is be lehet majd nézni, mármint tudod a vendégeknek és azt hittem, könnyű, ezért vállaltam el, de... ezek a kötelek maguktól keltek életre - magyarázza és emeli meg a látszólag teljesen élettelen tárgyat.
Aztán ajkai mosolyra húzódnak és a odahajol hozzád, egészen közel:
- Mondjak egy titkot? Ezekkel a kötelekkel bárkit egy csettintésre meg lehet kötözni! - kuncog - De ne mondd el senkinek, bűvésztrükk! - pillant rád gyermeki komolysággal és szigorúan a csípőjére teszi kezeit - Ígérd meg!
Ekkor lép be az istállóba Takada és Makuda.

Mindenki

Elsőnek a zebra veszi észre az istállóba érkezőket és rögtön oda is rohan, hogy közelebbről is szemügyre vegye az öregurat és a fiatal fiút. A ti szemeteknek szinte követhetetlenül gyors az állat mozgása, de nem akar bántani: csak megbököd orrával, prüszköl egyet és visszaüget a kislányhoz és Chaknához, akik a bejárattól távolabb ülnek egymás mellett.
Újra együtt vagytok hát. Hogyan tovább? Ha összefogtok, négyen még a zebra nem túl eredményes segítőszándéka ellenére is végeztek nagyjából húsz perc alatt. Chakna, neked viszont már jelenésed van a sátornál... vagy inkább passzolod a dolgot? Észlelésed neked is jelzi, de Takadáék is megerősíthetik, hogy egyre több játékos mozgolódik a területen és egészen jól halad a tervezett cirkusz is. Hova mentek tehát legközelebb, mi a terv?

Kérlek titeket, ezúttal Chakna írjon először, hogy Takadáék már az istállós feladatra is tudjanak reagálni. Köszönöm!


Határidő: 2020.10.03.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Chakna Kedd Szept. 29 2020, 22:35

- Én Chakna vagyok - viszonoztam mosolyogva a lányka bemutatkozását. Örültem, hogy Sandra megnyugodott, és figyelmesen hallgattam a nagy feladatot, fellélegezve, hogy az első félelmem alaptalannak bizonyult.
Körbenéztem, felmérve a teendők nagyságát, de az életre kelő kötél említésére talán kicsit túlságosan is sietően kaptam vissza a fejem a kislányra.
Aztán az elsuttogott titokra, lenyelve növekvő nemtetszésemet a dologgal kapcsolatban megértően bólintottam.

- Szóval bűvésztrükk! Akkor ez is része lesz a műsornak, ugye? - kérdeztem, hátha ki tudom deríteni azt is, mire akarják egész pontosan felhasználni ezt a kötelet. Na meg... hogy van-e még belőle máshol is, vagy elég ezt a darabot szemmel tartani, és távolságot tartani tőle.
- Nem mondom el senkinek - mosolyogtam rá, a kislányra, hangosan nem fejezve be a mondatot: senkinek, akit a műsor során meg kell lepnie a táncoló kötélnek.
Ebi izgatott futkosása magára vonja a figyelmemet ezután, és nemsokára meg is látom, hogy kikre lett ilyen kíváncsi.
Hatalmas kő esik le a szívemről, hogy mindkettőjük itt vannak a pillanatnyi bénító rémület után, hogy egyedül láttam meg először Takadát.

- Hála az égnek, hogy itt vagytok - lelkendezem, talán illetlenül örülve az érkezőknek. Aztán meghagyom a favágóknak, és Sandrának is a döntést, hogy kívánnak-e bemutatkozni egymásnak, vagy inkább megtartják a nevüket. Ha kiderült a szándékuk, folytatom.
- Mit szóltok, rendbe tudjuk tenni a sátrat a kis barátném vezetésével? - kérdezem, cinkos mosolyt küldve a kislány felé.
Ami az időt illeti... már fogalmam sem volt, hogy mikor jöttem el a sátortól, és hogy mikor telik le a 20 perc, ami alatt a tartócölöpöket stabilizálni tudják. De nem is akartam magára hagyni sem Takadáékat, sem Sandrát, úgyhogy nem is törten magam, hogy eszembe jusson.

- Közben pedig meséljetek, milyen fákat hozzatok? - érdeklődöm burkoltan, hogy keveredtek-e galibába a feladat teljesítése során.
A férfi segítséggel tényleg viszonylag hamar végeztünk, míg Takada és Makuda elvégezték a nehéz fizikai dolgokat, és Sandrával a szanaszét heverő eszközöket szedtem össze, és kerestem nekik megfelelő helyet némi tisztítás után, ha szükség volt rá. És... ha lehetőségem adódott, akkor megpróbáltam azt az önjáró kötelet alaposan eldugni. Csak... biztos az biztos, hogy ne legyen gond vele.
Makuda beszámolójára azért az ajkamba haraptam. Örültem, hogy nem lett nagyobb baj, de ott kellett volna lennem...
A munka végeztével Összepacsiztam Sandrával, és első körben felmértem, hogy mi történik az istálló körül, hátha nem kell belekeverednünk semmibe.


A hozzászólást Chakna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 03 2020, 12:10-kor.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1321
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Szept. 30 2020, 10:02


Az öreg előszőr meglepődik a fiú kérésén, de semmi képpen sem ellenkezik. Eddigi tapasztalata alapján, általában a fiatalok kerülni szokták a társaságát nem keresni. ~Tégy ahogy jónak látod~ gondolja Takada, de nem mond semmit csak kurtán bólint.

Amint tétován körbe tekint, a gyülekező emberek közt tanácstalanságában, ~Mégis hogy kellene, megtalálnom?~ ismét halk csippanást hall, és szemesarkában egy kék boríték szerű ikon jelenik meg. Úgy jár el, ahogy a másik ikon esetében is, odafordul és megböki. Egy üzenet jelenik meg Chaknától, amit azon nyomban el is olvas, majd hangosan közli Makudával az uticélt.
– Az istállóban van. – és hogy ne kavarogjanak a sokasággal, a nő javaslatára megnyitja a térképet és megnézi talál-e valamit rajta. Elégedetten inti le a megnyitott menüt, majd a kardforgató felé fordulva az irányt is közli – Arra lesz!

Az istálló ajtó méretéből ítélve nem elefántokat tartanak bent, így a harcművész minden előzetes formalitást, és óvatosságot mellőzve lép be, hogy aztán a döbbenettől meg is torpanjon, megakadályozva a fiút, hogy ő is beléphessen. Amint kimászik a zebraorr a képéből, oldalra lép, hogy helyet adjon Makudának. Ahogy felméri a helyzetett, nem kétséges immár Takada elött, hogy a miko külsejű hölgy az átlagosnál jóval kedvesebb és segítőkészebb. Miközben Chakna beszél, az öreg tanár az osztálytermekből felvett szokása szerint ismét leplezetlenül (oktatói tapasztalatai azt mutatták, hogy egy diák határozottan kezelhetőbb lett, ha a férfi nyíltan mustrálta. Viszont a végére annyira hozzászokott ehhez, hogy már vadidegeneket is így nézett végig), de most már konkrét szándékkal néz a nőre, és ahogy a kiskönyvecskében olvasta összpontosít. ~Értem.~ Figyel fel a kis emblémára, és amennyire csak tudja memorizálja az ábrát.
Amint végzett a mustrával, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lett volna, már fordul is a következő feladat felé, így a beszámolót Makudára hagyja.
– Akkor lássunk hozzá! – ragadja meg a keze ügyében lévő szerszámot, ami szerencsétlenségére a szalmaszedő villa. ~Valakinek ezt is meg kell csinálni…~ gondolja beletörődve, majd a zebra állásához lépdel, és elkezdi összegyűjteni az „elhasznált” alomszalmát. Miután összegyűjtötte, egy arra alkalmas eszközbe pakolja //Feltehetően van egy talicska vagy kiskocsi, amit erre használnak. Akár kint letámasztva, vagy valahol a közelben//. Miután friss szalmát terített le az állásba, a villát a szállító alkalmatoságra fektetve, elindult ki, hogy az „illetlen” dolgokat azok gyűjtő helyére vigye.
A szállítás zökkenő mentesen lezajlik, a teher jellegéből adódóan, egyáltalán nem kell kerülgetnie az embereket, mert amint „kiszagolják” közeledtét mindenki kitér előle. Visszaérve leteszi az ezközöket a helyükre, vagyis oda ahol találta őket, majd türelmesen vár a többiekre.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Makuda Pént. Okt. 02 2020, 17:53

Amint elhagytuk a farakást és indultunk Chakna felé, jó volt hallani a többi játékos örömét. "Szerencsére a disznókat leszámítva minden zökkenő mentes volt. Bár az is igaz volt, hogy nem voltak útban inkább csak mi voltunk agresszívak, de legalább épségben ide értünk." Nem igazán tudtam, hogy merre kell menni de nem sokkal később Takada választ is adott. "Akkor haladjunk." Mondom magamban követve az öreget. Nem tudtam mennyi ideig voltunk fát vágni de az biztos, hogy ha nem követem szorosan Takadát szerintem elvesztem volna. Nem hittem volna, hogy ennyi embert tudtak szerezni. Bár az is felmerült bennem ekkor, hogy talán nem csak újjáépítésről lesz itt szó hanem már akár valami előadásról is. Aminek nem igazán örültem volna mert nem szeretem a cirkuszokat.

Amint átvergődtünk a sűrű tömegen elértük az istállót ahol egy fekete alapon fehér csíkos ló, azaz zebra az arcunkba mászva üdvözöl minket.
-Na szevassz. - Simogatom meg a zebra fejét. Amint kicsit beljebb mentem láttam, ahogy Chakna éppen beszélget az egyik alkalmazottal. Miután észrevett minket elmosolyodtam azon, ahogy megörült az érkezésünknek.
-Fáradtan de épségben vissza értünk. - Viszonzom az üdvözlését. Közben üdvözlöm Chakna újdonsült loli barátját. -Szia! - Gugolok le szem magasságba a lánnyal szembe. -Engem Makudának hívnak. Nem kell aggódni nem foglak bántani, jöttem segíteni ki takarítani az istállót. - Mosolyogtam a lányra. Mikor felálltam körbenéztem, hogy esetleg miben lehetne segíteni.

Takada után én is neki álltam a pakolásnak.
-Én akkor összeszedem a szerszámokat és összesöpröm a szénát a többi boxban.
/Ha nincsenek boxok akkor a szalmabálákat rakom egymásra./ Pakolás közben azért még kérdezősködök egy kicsit az ifjú hölgytől.
-Bocsi, ha olyat kérdezek, de egy ilyen fiatal lány, hogy kerül ide ebbe a játékba? -Kérdezem a ksilánytól. -Mellesleg jól ment minden elmentünk Árnyfát vágni amik szinte átlátszóak voltak. - Válaszolok Chaknának.-Bezsebeltünk egy kis expet is, megköüdöttünk néhány vaddisznóval. - Mesélem el a történteket az íjásznak.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Szomb. Okt. 03 2020, 14:21


A lányka csillogó szemekkel bólogat Chakna kérdésére:
- Igenigen, az lesz az egyik legjobb! Tissen furulyázik és a kötél megmozdul! - nevet, de többet nem mond el, hisz ennyit akartál tudni. Az ígéretedre hálásan mosolyog és ahogy Takadáék is felajánlják a segítségüket, úgy tűnik végleg megnyugszik ő is.
- Az jó lenne, köszönöm - hajol meg illedelmesen az úr szavaira, miközben a zebra vidáman nyihogja körbe új barátját, Makudát - Kedvel téged - kuncog a kislány is, majd ő is nekiáll elpakolászni a szétrúgott gerendákat.
- Hát... szeretem a cirkuszt és odakint nem tudtak elvinni - felel közben a srácnak - És Apa úgy gondolta, hogy egy ilyen nagy játékban biztos van cirkusz, így bejöttünk, hogy mutasson, de... csak ezeket a romokat találtuk. Szóval kitaláltuk, hogy újjáépítjük! És közben ismertem meg Ebbit, nagyon jó itt lenni! - meséli boldogan és az idő csakúgy repül a beszélgetés közepette: mire feleszméltek, eltelt bő fél óra is, de a hely csillog villog.
- Köszönöm, csodás lett! - szalad körbe Sandra, Ebbivel maga mellett és amint kiléptek az istállón kívülre, ő is csatlakozik hozzátok.
Odakint szinte rögtön belebotlotok pár morcosképű munkásba, de a sátor már biztos lábakon áll és úgy tűnik az eleddig mindenfelé heverő ládákat is lassacskán felszámolják; minden a helyére kerül. Elhalad mellettetek egy késdobáló, egy bohóc és egy izmos, kigyúrt alak, végül pedig megpillanthatjátok a porondmestert is, aki tőletek kissé távolabb, izgatottan osztogat parancsokat. Sandra viszont nem őhozzá szalad oda:
- Apa! - kiáltja és a sátorból éppen kilépő, fáradtnak tűnő férfi felé integet, akinek arcán azonnal mosoly szalad át - Végeztünk az istállóval és ők az új barátaim, akik segítettek! - húz is oda titeket, a férfi pedig hálás bólintással fogadja és megköszöni ő is a segítségeteket. Van benne valami... különös megtörtség, de lehet talán a mérhetetlen fáradtságot látjátok rajta, ki tudja.
Mielőtt azonban szóvá tehetnétek ezt, Huns lép elő és teszi kezét az apuka vállára, majd megfogja a megszeppent Sandra kezét.
- Uraim és hölgyem, a vezető kíván beszélni Önökkel - mondja - Sandra, gyere te is, van számodra valamink - teszi hozzá, a kislány pedig újult örömmel bólint - Erre, a nagysátor mögé - mutatja az utat és ha követitek (akár magatoktól, akár Sandra miatt), úgy elvezet titeket a sátor mellett és egy kisebb, fekete sátor felé veszi az irányt. Sandra apja nem jön veletek, közeledve pedig Chakna Észlelése három alakot jelez odabent. Huns elhúzza a bejárati ponyvát és betessékeli az izgatott kislányt, majd int nektek, hogy lépjetek ti is be. Ő maga odakint marad, őrizni a bejáratot.


Határidő: 2020.10.10.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Makuda Vas. Okt. 04 2020, 17:02

-Értem. - Válaszoltam halk hangon a kislánynak. "Érdekes, hogy ilyen kicsi és nem zavarja az, hogy nem tud kilépni a játékból." Gondoltam magamban sajnálva Sandrát. Közben, meglepő mondón hamar végeztünk az istálló takarításával.
-Hát nincs mit. Szívesen segítek ha kell vagy ha tudok valamiben. - Mosolygok a lányra. A sátorból elsőnek én mentem ki. Miközben húztam el a ponyvát, a három munkás morcos arca kicsit megijesztett. Erre kicsit felkaptam a fejem, de mivel nem tettem semmi rosszat, nyugodtan mentem el mellettük. Nem is kellett volna tartanom tőlük mivel nagy a tömeg, kicsit feltűnő lett volna ha megütöttek volna. Minden esetre a félreértések elkerülése végett elmagyaráztam a helyzetet.
-Csak kitakarítottuk az istállót. - Magyaráztam el a helyzetet. Mikor kikerültem őket megálltam és körbenéztem. Elképesztőnek találtam, hogy mennyi ember került ide. "Ezt mind egy nap alatt hoztuk össze? A valóságban sem egy nap alatt állítanak fel egy cirkuszt." Ámultam magam előtt a tömeget.

Később mikor kijöttek a többiek is és Sandra kicsit meglökve oda szalad egy férfihoz akiről kiderül, hogy az apja. "Apa?" Nézek arra amerre fut a kislány. "Azt hittem a porond mester lesz az apja aki parancsolgat." Lepődtem meg. Végül követve Sandrát én is odasétáltam. Miután a kislány elmondta mondandóját velünk kapcsolatba csak egy biccentéssel köszöntöm. "Elég fáradtnak tűnik" Gondoltam magamba és már kérdeztem is volna, hogy van e valami baj de mielőtt megszólalhattam volna egy idegen fickó jelenik meg. Nem volt túl szimpatikus és ezt az érzésemet csak még jobban megerősítette mikor megragadja a kislány kezét és mondhatni parancsot ad az apukának. Megpróbáltam megragadni Hans kezét még mielőtt indultak volna, hogy megkérdezzem tőle, hogy ez mégis mi volt és engedje el a lányt, de ezzel elkéstem mivel nem akartam nagyon feltűnően csinálni. Mikor elindultak gyorsan odaszóltam Chaknához.
-Én utánuk megyek. - Mivel nem akartam lemaradni tőlük ezért nem vártam semmi féle reakcióra és tisztes távolságból követni kezdtem őket. Nem csak Sandra miatt, hanem pusztán kíváncsiságból is. Elsősorban a lány épsége volt a legfontosabb a számomra. Természetesen mikor közelebb értem hozzájuk észrevettek. Végül beléptem a fekete sátorba ahová mentek...

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Chakna Hétf. Okt. 05 2020, 16:29

Kígyóbűvölés... Meglehetősen... Egyszerű. De nem teljesen nyugodtam meg. Nagyon kevés embert ismerek, aki egy ilyen kötelet ilyen olcsó trükkre használná csak fel... De talán én lettem túl paranoiás a játékban töltött évek alatt. Mindenesetre mosolyogva bólogattam a kislány lelkendezős mesélésére.
Nemsokára a kezdők is csatlakoztak hozzánk, aminek rettentően örültem, és egész lendületesen rendbe is szedtük a sátrat.
Miután szemrevételeztük az eredményt, kiléptünk a sátorból. Fél óra alatt, amiit bent töltöttünk, meglepően látványosan haladt az "építkezés". A sátor már stabilan állt, a porondmester izgatottan osztogatta a utasításokat. Valahogy mégis feltűnő volt, hogy a többi cirkusz körül tébláboló játékos lehangoltnak tűnt, rosszabb esetben idegesnek.
Sandra tereli el a figyelmemet. Akaratlanul is elmosolyodtam látva, milyen örömmel futott oda az apukájához. Szerencsétlen ember megtörtnek tűnt. Bizonyára nem volt könnyű dolga, hogy megóvja  a kislányt Aincard veszélyeitől.
- Fantasztikus munkát végez - tettem egy pillanatra a férfi vállára a kezemet, bátorító mosollyal kifejezve csodálatomat a harca iránt.
A megjelenő Hunst aztán a további beszélgetésnek gátat vetett.
Kedvem lett volna lekapni az íjamat a vállamról, látva Sandra arcát, de végülis nem volt erőszakosság abban, ahogy a férfi magával vitte.
Nem volt kedvem a sátorba bebújni, de mielőtt erről beszélhettem volna Takadával, és Makudával, a fiatal fiú már indult is volna. Gyorsan elkaptam a csuklóját.
-
Ne siess annyira, mi is veled megyünk - mondtam neki, és minden jártasságomat felhasználva léptem előre, Hunst intésére belépve a sátorba is Sandra után. Nem úgy tűnt, hogy aggódni kellene a kislányért. A korabeli gyerek még őszinték, így ha azt mondja szeret a cirkuszban lenni, valószínűleg nem bánnak vele rosszul. Vagy... nem ismer mást, de et nehezen tudom elképzelni az apja tekintetét látva.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1321
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Okt. 05 2020, 17:28


Mire a harcművész végzett a talicskázással, a többiek is elkészültek a maguk feladataival, és már kifelé készülődtek a sátorból ~Talán csak rám vártak.~

Ahogy kis csoportunk halad a felgyülemlő népek közt, a kislány váratlanul egy sátorból előlépő férfihoz rohan, és beszámol neki a történtekről. A férfi szótlansága azonban Takadát nyugtalanítja egy csöppet, mintha csak tükörbe nézne. Az előlépő cirkuszi ember (akitől a fejszét kapták, a nevére már nem emlékszik), kiváltotta reakció és annak viselkedése tovább növeli a férfi gyanúját.
A fiatal kardforgató, a tőle várható határozottsággal lendül a távolodó férfi és a kislány után, és az íjásznő is elindul. Az apának titulált úr viszont nem mozdul. Takada sok aggódó szülőt látott már életébe és olyat is, akit a saját gyermeke sorsa teljesen hidegen hagy. Nem tartotta valószínűnek, hogy a férfi az utóbbi csoportba tartozna, így elsőnek azt a konklúziót vonta le, hogy a kislánynak nem lesz baja. Nem indult rögtön a többiek után. Várt néhány pillanatot, és ha a férfi elindult volna, egy pillanatra megállítja, majd a sátor bejáratához lépve, félrehajtja annak bejárati ponyváját, de nem lép be csak benéz. Amennyire lehet, felméri a bel terét.

Ha nem lát semmi gyanúsat // gyanús alatt azt értem, hogy egy cirkuszra nem jellemző berendezés. pl.: ha csak egy szál szék van a helységben. Nem gyanús az, ha mondjuk egy közös étkezőnek, konyhának, vagy szállásnak van berendezve. Esetleg raktár//, akkor a férfitól csak annyit kérdez;
– Tényleg csak azért vannak itt, mert a kislánya élvezi a cirkuszt?

Ha bármi gyanúsat, vagy szokatlant észlel, akkor a kérdést így teszi fel;
– A kislánnyal tartják sakkban? Elég csak egy igen vagy egy nem.

Hosszú választ nem szeretne, mert már tudja ugyan, hogy könnyen megtalálja a nőt, de nem szeretné, ha hosszú elmaradása gyanút kelthetne, így nem akar túl sok időt tölteni a „vallatással”.

Amint a választ megkapja, függetlenül annak tartalmától, csak biccent és elindul a többiek után, Chakna térképen lévő jelzése alapján. Elég esélyes, hogy megnyugtató lesz a válasz, de ha mégsem akkor csak egy rövid üzenetet küld Chaknának
Óvatosan!
A fekete sátorhoz érve, hangosan megjegyzi;
– Hmm, eddig azt hittem, hogy a cirkuszi sátrak mind színesek. – majd az ott posztoló férfinek megjegyzi – Gondolom azért is kell rá így vigyázni, nehogy ellopják. Mert, hogy ritka. – Majd belép ő is.


Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Strea Hétf. Okt. 05 2020, 18:22


Makuda tisztázására a legközelebbi játékos csak meglepetten pislog, majd tétován bólint: nem úgy tűnik, mint akit felhatalmaztak, hogy számonkérjen titeket vagy egyáltalán eszébe jutott volna... mindenesetre a férfi csak megvakarja a tarkóját, majd továbbáll.
Az apa viszont látható örömmel fogad titeket, ha fáradt is: Chakna dícséretére csak hálásan biccent, de nincs lehetőség további eszmecserére, hiszen Huns már itt van és kísér is el titeket a fekete sátorig. Igaz visszanéz Takadára, aki egyelőre lemarad, de egy hosszú pillantás után végül megvonja a vállát és folytatja az útját az izgatott Sandrával, nyomában Makuval és Chakkal. Takada, ha benéz a nagysátorba, Észlelés híján semmi gyanúsat nem lát: két oszlop, közötte kötél, alatta háló, körülötte a porond és már a nézőteret rakják össze, nos... árnyfából. Mindenki elfoglalt, senki sem figyel oda az idős úrra.
- Igen - pislog a kérdésre az apa (illetve feltételezem, hogy a nem gyanús opció lesz érvényben) - Imádja - teszi még hozzá, arcán halovány mosollyal, majd munka után néz.
Így már nincs más hátra, mint a fekete sátor. Mindhárman beléptek, Huns zavarodott pillantásától kísérve, aki nem igazán tudja hogyan lereagálni Takada megjegyzését. Visszahajtja a ponyvát mögöttetek, Chakna észlelése viszont jelzi, hogy továbbra is ott áll.

Odabent egy magas, kissé pufók, haragos arcú, középkorú férfi veszekszik két lehorgasztott fejű munkással.
- ... na mindegy. Máskor ne forduljon elő! - morog, ám ekkor észrevesz titeket és int a másik kettőnek, akik azonnal hátralépnek az útból, a sátor két szélére. Sandra megilletődötten ácsorog középen, a vezető érdeklődését viszont látszólag Chakna jelenléte kelti fel legjobban:
- Üdvözletem! Csak nem az Artes jelenlegi vezérét köszönthetem? - lép előre, szeme megvillan és hirtelen megfogja a csuklód, erősen, súlyemeléssel. Magához húz, és, nos... csókot ad a kézfejedre.
- Enyém a megtiszteltetés - hajol meg, majd elenged és lenyitja menüjét - Huns hozott, ugye? Remek, remek! - bólint és vidáman széttárja karjait - Uraim, hallom Önöknek köszönhetjük az egyedülálló nézőteret, meglátják majd, csodás lesz! Hölgyem, Ön pedig tudtommal a kötéltáncosok biztonságáért tett lépéseket. Ezer hála mindannyiuknak!
- ... m-meg az istállóban is segítettek! - szól közbe Sandra, mire a cirkuszigazgató vidáman bólint.
- Köszönjük! - kotorászik a megnyitott panel menüjében, majd hat darab, piros, aranyszegélyű kártyát vesz elő - Fogadják el jutalmul az arany mellé. Fejenként két-két belépő a holnap esti premierre! - nyújtja át nektek és ha megnézitek a lapocskákat, rajtuk olvasható is a szöveg: "Tolbana Cirkusz - premier belépő".
- És én mit kapok? Huns azt mondta, lesz valami! - kérdi a kislány türelmetlenül, mire a férfi bólint és előhív az inventoryjából egy fél méteres zebra plüsst. Sandra hatalmasat sikít örömében és nevetve mutatja nektek a puha játékot - Megmutatom apának is! - kiáltja és már szalad is ki a sátorból - Holnap gyertek el! Akkor láthatjátok Ebbit meg engem fellépni! - dugja vissza a fejét, majd eltűnik.
A cirkuszigazgató elnéző mosollyal néz utána, majd visszafordul felétek.
- Mégegyszer köszönöm a segítséget. Huns odakint várja önöket az aranyjutalommal - mondja még és ha kisétáltok, valóban, Huns egy-egy zsák aranyat nyom a kezetekbe és ezzel együtt felugrik a felirat is a küldetés sikeres teljesítéséről. Maradhattok még segíteni, ha akartok, de a munkátok itt véget ért.
Ugye, hogy nem minden az, aminek látszik? Lehet ez a kis kaland ráébreszt benneteket, hogy nem kell mindenben a rosszat látni és élnek még Aincradban jószándékú, dolgos emberek is. Végtére is, mi gyanús van egy épülő cirkuszban, ahol kígyóbűvölők, munkától fáradt emberek és munkakerülő, aktív rejtőzéssel a lelátó alatt kártyázó játékosok is előfordulnak? Vagy még maradt kételyetek? De... ugye azért nem hagyjátok ki a premiert? Vajon kit hívtok el? Írjátok le!


Határidő: 2020.10.12.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Cirkusz - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Cirkusz

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.