Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Kagylókeresés

3 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Ozirisz Vas. Május 24 2020, 22:19

Szerencsére még időben felértünk a felszínre. Bár, volt egy pont, amikor majdnem visszarántott a mélység, de Chaknának hála ez nem történt meg. - Egyetértek – válaszoltam az íjászlánynak. Azon nem lepődtem meg, hogy hárította a hálálkodást, hisz a mamutoknál is nagyjából minden dícséret és hasonló elől menekült. Viszont abban igaza volt: ezt nem nagyon kéne megismételnünk, legalábbis így. Kinek hiányzik az az összevissza gurgulázás, meg az a szép nagy zuhanás gömbőcöstől?
- Én csak felkészült. Az életmentő az ha jól rémlik pont te voltál – reagáltam a lányra. Viszont ahogy a termosz visszakerült hozzám, hát, meg kellett állapítanom, hogy a rumot viszont benéztem egy pöttyet. Bár lehet ahhoz volt köze, hogy a rum az leülepszik az alján, a jóember meg a félig üres termoszt utántöltötte? Fene se tudja, viszont pár korty után éreztem a tüzet odabent. És természetesen a szédülést, ami meglehetősen hirtelen jött.
Chakna megállapítására bólintottam. Valóban, van még jónéhány körünk odalenn. De már tudjuk, mire számítsunk odalenn, és azt hiszem már tudjuk, hogyan nyílnak a gömbök. Mint kiderült, az íjászlány sem látott sokkal többet abból, hogy keveredtem a gömb belsejébe. Viszont nem tudtam szó nélkül hagyni amit mondott. - Először is, nem vagy hasznavehetetlen. Ha az lennél, akkor valószínű most egy marék pixellel társalognál. Másodszor pedig nem hinném, hogy a próbálkozásod miatt indult volna el. Gyanúsan ugyanakkor mozdult meg, ahogy elraktam a kagylót... - mellesleg akkor odalent is kellett volna gurgulázni egy sort annak a nyavalyásnak.
Chakna hirtelen félbemaradt mondatára felkaptam a fejem, és kérdőn néztem az íjászlányra. - Miféle eszement ötlet? - kérdeztem vissza, belülről égve a kíváncsiságtól (vagy inkább az alkoholtól?) Közben keresgéltem az inventory mélyén, és végül egy üveg whiskeyt hívtam elő – Ez erősebb, de csak okosan... elég durván fejbevágja az embert, ami nem éppen előnyös odalenn... - majd csak ezután adtam a lány kezébe a laposüveget – Egyébként... ettél ma már? Éhesen semmiképp se kéne... - tettem hozzá. Magam miatt annyira nem aggódom, annak ellenére, hogy az alkohol-rezisztanciám eléggé visszaesett, amióta nem járom napi szinten a kocsmákat. De van egy olyan sejtésem, hogy még így is simán az asztal alá tudnám inni Chaknát. Mindenesetre ha az íjászlány élt a whiskey adta tűzzel, úgy én sem hagytam ki. Nem akartam kimaradni a buliból. Ugyanezen indokból habozás nélkül követtem a lányt a mélybe. Mindenesetre az óvatossággal "kissé" szembemegy, hogy a hideg víz miatti gyorsaság-kitartás debuff mellé önként és dalolva szerzünk egy gyorsasg-fegyverkezelés debuffot, ami idővel cselekvéspont-nullázódásban teljesedik ki. Apropó, dalolva: vajon elraktam a gitárom? Kicsit fel lehetne dobni azt a hosszú utat lefele és felfele. Vagy legalább a pihenőköröket idefenn...

_________________
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 36
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Chakna Vas. Május 24 2020, 23:16

A szemem sarkából eltűnt az ikon, és mintha valami óriási súlyt vettek volna le rólam... Felszabadultam!
- Ha más lett volna itt, hamarabb kijutsz... - jegyeztem meg Ozirisz próbálkozására, hogy elhitesse velem, nem voltam hasznavehetetlen. Ugyan már... Nem lenne fekete nevekkel tele a barátlistám, ha nem lennék az.
Legörbült a szám... Akkor Takeshi, Makoto, Cearso és a többi céhtag itt lenne még... Sőt... Mind biztonságban folytathatnánk az életünket, ahogy szeretnénk...
- Erre akkor fel kell készülni - jegyeztem meg azért, mert nem volt irreális elképzelés, hogy ezzel jár a kagyló elvétele...
Az ötletem kapcsán felmerült kérdést ignoráltam, hogy minél előbb kipróbálhassam, működik-e az elképzelésem.
Nem vártam meg Ozirisz intéseit. Minek néz, valami tinilánynak aki először lát whiskeyt? Nem, az első mondat után kikaptam a kezéből, és lehúztam. A biztonságos mértéknél kicsit nagyobb kortyot.
azután figyeltem, hogyan alakul a melegség érzése (és a vele járó "ittas" ikon... pff, mintha ennyitől becsiccsentenék) és a debuff ikon megjelenése.
Mondjuk könnyebb lenne ezek nélkül az átkozott áramlatok nélkül, amik mindig oldalra sodornak, és ezzel nehezítik a haladást, és hosszabbítják az utat.
A debuff akkor jelent meg, amikor már majdnem odaértem az egyik kagylóhoz. Fenébe.
Na nem baj, jeleztem Ozirisznak, hogy vissza kell fordulnunk, és most egyenesen a felszínre úsztam.Becsszó, csak az áramlatok miatt kellett reengetegszer korrigálnom az irányon.
- Ennyi alkohol kevés lesz, hogy vissza is érjünk, sokkal többet kell inni belőle - állapítottam meg, valamiért széles mosollyal az arcomon.
Ezúttal két kortyot húztam le a whiskeyből- ennek az előbb is ilyen jó íze volt? - mielőtt újra lemerültem, és bár az óceán meg akarta akadályozni, hogy lejussak, mert most mégerősebb áramlatok sodortak jobbra-balra, ezúttal elértem egy gyöngyöt. És a következő pillanatban lekapcsolták a villanyt... hékás... Mindenesetre emlékeztem, hogy a nyilaim meg a kard találatai kinyitották ezt az izét, ezért elegendő hely híján a kezembe vettem egy nyílvesszőt, és azzal estem neki a buroknak. A második csapás után eszembe jutott, hogy valamit fel kéne vinnem, úgyhogy megpróbáltam kitapogatni a kagylót is. Miután sikerült elégedetten indultam, és úsztam neki a gyöngy falának... ezt meg ki tette ide? A nyilammal megkopogtattam még párszor, mire fény áramlott be, én pedig kíváncsian kiúsztam rajta.
Eddigre megjelent a debuff ikonja, ami emlékeztetett, hogy innom kéne még abból a whiskeyből! Szóval... hol is van Ozi?

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Ozirisz Hétf. Május 25 2020, 00:25

- Vagy nem. Nem tudhatjuk. – válaszoltam az íjászlánynak – de ettől függetlenül hálás vagyok. Egyedül nem sikerült volna, az biztos... - nem az számít, hogy mi lett volna, ha más van itt. Hanem az, hogy itt volt, és megtett mindent hogy itt lehessek.
Mindenesetre nagyot néztem, ahogy a lány kikapta a kezemből az üveget, és ráhúzott, mint a nagyok. Legszívesebben egy perc néma csenddel megemlékeztem volna Chakna virtuális májáról, azonban a terv változott, amint a lány a vízbe ugrott. Egy gyors korty, majd csobbantam én is, irány a mélytengeri pokol. Az első másodpercekben elvigyorodtam volna ahogy láttam Chaknát imbolyogni, de az áramlások persze velem is kitoltak – vagyis az, amit az áramlásra fog az ember ilyenkor. Viszont másfelől... vicces volt 3D-ben tántorogni. Mármint nemcsak az előre-hátra és balra-jobbra irányok, amikor az ember két kocsma közt bóklászik – az ember elé pofátlankodó lámpaoszlopokról nem is beszélve – hanem jelen esetben még a fel-le irányok is adtak egy plusz dimenziót a "tántorgásnak". A jéghideg víz viszont most is megtette a hatását, még az aljáig sem értünk le teljesen, amikor a debuffot ismét megkaptuk. Chaknát követve "feltántorogtam" a víz felszínére.
Odafent viszont Chaknát hallva először kicsit eltűnődtem, aztán azt a széles mosolyt meglátva aztán kitört belőlem a nevetés. - Nem gondoltam volna, hogy ennyire szeretsz inni – majd hasonló széles vigyorral nyújtottam felé az üveget. - Dupla vagy semmi? Hmm, rendben – majd követve a példáját két kortyot ittam. Lefelé úszva viszont kezdett nyilvánvalóvá válni a felismerés, hogy annak ellenére, hogy régen jobban bírtam az italt, most már egyértelműen kezdem érezni a hatását. Persze a kapufa szinttől még messze voltam, de azok a fránya áramlatok... azokkal sosem leszek kibékülve. Majd ahogy egyre lejjebb merültünk, a víz is egyre jobban hűlt – beleértve Chakna hűlt helyét is. Ami azt illeti, én a szomszédos gömböt vettem célba – avagy ha már idáig lejöttem, akkor kihasználom az időt. Mire megszerzem onnan a kagylót, addig Chakna is elvileg végez – amennyiben nem, akkor segítek neki kijutni. Aggódtam a lányért, hisz azért mégiscsak a mélyben vagyunk, messze a felszíntől, sok-sok éhes gömb között, és az alkohol mozgáskoodrinációs hatásai sem épp előnyösek. Befele könnyen bejutottam a gyöngybe – azzal ezelőtt sem volt probléma. A kagylót viszont kicsit keresnem is kellett, mert szépen sikerült leejtenem. Aztán jött pár hadonászás a karddal, kis szerencsétlenkedés az ajtóban. Elsőre úgy megfejeltem a gömb falát, mint kis hableány a korallzátonyt. Mire végül kijutottam addigra már egy debuffal is gazdagabb lettem. Chakna gömbje felé evickéltem, hogy lássam, rendben kijutott-e, és segítsek neki, ha valami baja esett odabenn. Azonban erre nem volt szükség, hisz az íjászlány már úszott is felém. Ha a lány valami ivásra emlékeztető mozdulatot tett, vagy más módon a tudomásomra hozta, úgy kapcsoltam, és nyújtottam az üveget, mutatva egy egyest, majd egy felfelét – azaz hogy még egy kagyló, aztán mindenképp fel kéne menni, ha másért nem, levegőért...

_________________
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 36
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Chakna Hétf. Május 25 2020, 11:12

- Rendes vagy, de tényleg nem csináltam semmit. Csak itt voltam én is - magyaráztam kedvtelenül. Utálom, ha érdemtelenül akarnak dicsérni, hogy megvigasztaljanak.
Nem tudom mit gondol rólam Ozirisz, de azt hiszem ha összeszedtük a kagylókat, el kell vele beszélgetnem, és megemlítenem, hogy hahó.. 28 éves vagyok, találkoztam már az alkohol hatásaival, és tudom, mit csinálok.
Akkor is, amikor az óceán ellenkezése közepette beúsztam a gyöngybe, és némi nehézség árán (Ez a tenger tényleg nem akarja, hogy teljesítsük a küldetésünket) ki is küzdöttem magam.
Szerencsére hamar megtaláltam Oziriszt, de úgy tűnt nem egyre gondoltunk... Hát, így se rossz. Egy kisebb korty whiskey elég lehet, hogy még egy kagylót összeszedjünk. Bólintottam, és elvettem az üveget. És a kisebbnél kiiicsivel nagyobb kortyot húztam belőle, és igyekeztem a következő gyöngyhöz.
Hibátlanul. Tényleg, egyszerűen hibátlanul ment a dolog: négyesével gyűjtöttük a kagylókat, aztán kicsit felúsztunk, hogy a fulladásos sebződés ne váljon veszélyessé.
A harmadik körnél már szédültem... a negyedikre pedig már nem voltam képes. Kimásztam a szirtre.
- Menj csak még egy kört, én... addig pihenek. - mondtam Ozinak, igyekezve úrrá lenni a szédülésen. Azt hiszem... túl sokat ittam...
Amikor Ozirisz eltűnt, kissé összehúztam magam, és a térdemen átkulcsolt karomra támasztottam a fejem. Nem hiszem el, hogy még ezt sem tudom rendesen végig csinálni... Eddig nem volt gond, de mi lesz, ha pont most történik valami, és Ozi gondban lesz? Ha nem leszek ott, hogy segítsek? Ez az alkoholosdi is borzalmas ötlet volt... Még mindig nem jött vissza... De neki csak nem lesz baja, ugye? Elvégre ligatag... Seiről sem hallottam mostanában sokszor... Pedig láttam, hogy maga alatt van... Ugye nem csinált valami butaságot? Meg kellene látogatnom... Azonnal. Merre is volt a part?  
Amikor nagyjából sikerült betájolnom, beleugrottam a szirtről a vízbe, és még mindig szédelegve, de nem törődve vele, hogy így nem igazán lehet úszni... elindultam meglátogatni Seit, hogy jóvátegyem, hogy cserben hagytam. Szüksége van rám!

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Ozirisz Kedd Május 26 2020, 23:37

- Nekem eszembe sem jutott volna felszerelkezni, mivel abban nehezebb az úszás. Ha nem adod meg az ötletet, szerinted felértem volna? - tettem fel a költői kérdést, amire mindketten tudjuk a választ. A fulladásos sebzés egyre durvábbá vált, hisz elég sokat lenn voltam, amire a debuff sem volt jótékony hatással. Felszerelés nélkül esélyem nem lett volna a reumás lajhárok szabadnapos vonulási tempóját túlteljesítenem...
Ami a kagylógyűjtést illeti, az az újabb korty ital elegendő volt még egy gyöngy kifosztásához, viszont felfelé úszva már megjelent a fulladásos sebzés is, igaz, még csak a kezdeti egy és két életpontos formájában. - Kettő még belefér, a harmadik már túl kockázatos lenne a levegőhiány miatt – osztottam meg Chaknával az észrevételem. Mindenesetre a kagylógyűjtögetésre kidolgozott módszerünk működni látszott, az alkohol jótékony hatásai ellensúlyozták a debuffot, a kevésbé jótékony hatásai pedig a gyors és célirányos mozdulatokat. Viszont így két-két kagylóval gazdagabbak lettünk körönként. Aztán bekövetkezett az, amitől tartottam: túl könnyű lett volna így, hogy hörpintünk egyet-kettőt, merülünk, majd ismét hörpi és ismét merülés.
- Persze, nem gond – mondtam a lánynak, biztatón rámosolyogva. Bár én is már éreztem, hogy lassan már veszélyessé válik az alkohol hatása, de még úgy-ahogy bírtam a strapát. Valószínű a következőnél már nekem is szükségem lesz egy kis szusszanásra, de ugye a biztonság az első, és jól állunk. Ha jól számolom, 13 kagylónk megvan a húszból, ami azért már nem olyan rossz. Merülök egyet, hozok még kettőt, és már csak öt fog kelleni. Azt meg kis rápihenés után megoldjuk. Chakna felhoz kettőt, én bekockáztatok egy harmadikat, és meg is van oldva a dolog. Legrosszabb esetben fordulok még egyet, ha a harmadik előtt túl kevés levegőm lenne, vagy sok időt vesztek – például mert olyan gyönggyel etetem meg magam, amit már kifosztott valamelyikünk.
Mindenesetre ezúttal most egyedül merültem alá a mélybe, és kissé nehezebben – főleg a mozgásbeli problémák végett – de azért elboldogultam a következő két kagyló begyűjtésével is. Igaz, a második gyöngybe szó szerint úgy tántorogtam neki, de hát ez van, előfordul, amúgyis oda indultam, vagy nem? Majd felúszva a felszínre, nem várt dolgok történtek.
Először is Chakna nem volt ott a sziklánál, ahol hagytam. Rögtön átfutott rajtam az ijedtség, az a baljós fajta. ~Pedig nem volt itt mob, egy darab se. Visszament volna? Elkerültük volna egymást?~ Majd csak utána jutott eszembe körülnézni, és ismét meglepetés ért: az íjászlány épp a pihenőhelytől távolodva, a part irányába tempózott. Mármint amennyire a whiskey engedte – mert ugye a legutolsó körben, amikor még ketten voltunk lent, hát, hogy is mondjam, nekem majdhogynem az üres üveg jutott vissza. Na jó, nem teljesen üres, de azt hiszem illő lenne elbeszélgetnem azzal a kocsmárossal. Hogy jön ő ahhoz, hogy még a jó minőségű whiskeyt is felvizezze? Szégyen és gyalázat... Lényeg a lényeg, már a második üveget pattintottuk meg, mielőtt lemerültem, és feljövök, Chakna már a part felé úszik. Lehet ez erősebb volt? Lehet, hogy rosszul van? Tőlem telhető módon mindent beleadva igyekeztem a lány után evickélni – és bizony beletelt némi időbe, mivel köztudott, hogy két pont közt a legrövidebb út nem a cikk-cakk. - Chakna – kiabáltam utána – Chakna! Mi a baj? Rosszul vagy? - kérdezgettem, miközben sikerült utolérnem. Aggódtam érte, és láthatólag most kezdte utolérni az alkohol mámoros-tántorgós végzete. - Még csak... tizenötnél tartunk – osztottam meg vele a tényt, bár a legkisebb gondja is nagyobb ettől. - Ha kifáradtál, megoldom, amiatt ne aggódj... csak szeretnélek addig is biztonságban tudni... Ne aggódj, ez a búvárkodás nekem se erősségem - próbáltam biztatni a lányt, kicsit nyugtatgatni, hogy bizony nekem se megy olyan könnyen, mint ahogy hinné. Pláne ez a mélyvízi merülés a jéghideg vízzel. A vizes szintek addig jöhetnek, amíg kellemes, langyos tó vagy tenger van, nem az, amibe enyhe túlzással belefagy az ember... És persze azok a "vizes" szintek se kedvenceim, ahol a bűzös mocsár az úr, és mezőgazdasági tornacipő – avagy gumicsizma – nélkül esélytelen a közlekedés. - Amúgy... hova ilyen sietősen? Mi történt? - próbáltam érdeklődni a lány felől. Valahogy erre nem számítottam, hogy önállósítja magát. Pedig olyan jól működött eddig a csapatmunka – Velem van valami baj? - tettem fel még egy kérdést. Remélem csak rémeket látok...

_________________
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 36
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Chakna Szer. Május 27 2020, 00:13

Haladtam. Elég határozottan. De az a fránya part iszonyúúan messze van, az Óceán meg úgy fest valamiért itt akar tartani, mert folyton visszahúz a vízbe. De nem érdekel! Nekem akkor is el kell mennem Seihez, most, hogy beszélgessünk, és kiderítsem mi bántja mostanában, és ne hagyjam magára. Jé... Ozirisz is idekerült!
Szélesen rámosolyogtam a kardforgató srácra.
- Tudtam hogy nem lesz bajod! Seinek viszont szüksége van rám! - mondtam neki (kénytelen-kelletlen megtámaszkodva a vállán, hogy a víz ne tudjon lehúzni)
Tizenöt? Persze... a kagylók. De nem érdekel. Nekem Seihez kel mennem.
Ácsi... Mi az, hogy megoldja? Azt hiszi nem tudok segíteni?  Ki akar hagyni a mókából?
- Még mit nem! Én is megyek! - zökkentem vissza a küldetésbe megmakacsolva magam, és már tempóztam is vissza a szirthez, mert arról beugorva nagyobb lendülettel, rövidebb idő alatt leérek. Ugye?
Azért az ugrás előtt még... ki kellett kicsit fújni magam. Meg amúgy is Ozinál volt a whiskey, ami kell, hogy lejussunk.
Ez elég idő volt, hogy Ozirisz kérdezzen. Kettőt is. Hogy hova? Hát a kagylókért. De gyorsan, mert unalmas már a csontig hatoló hideg.
- Te meg vagy huzatva? - pislogtam rá nagy szemekkel. - Ha baj lenne veled, nem lennénk együtt küldetésen. Emlékszel, a kagylókat még össze kell szedni! Nem érünk rá egész nap! Be kell fejezni a kagylóneresgélést. És ahhoz még kell egy adag Whiskey - közöltem, és nyújtottam a kezem az üvegért, hogy minél hamarabb megszerezzük a többi... mennyi is? Szóval a többi kagylót.
Szóval, ezúttal három kortyot ittam, mert most kellene utoljára lemerülni. Ebben biztos voltam.
A tenger még mindig nem szeret, de legalább már nem ért váratlanul a dolog. Igyekeztem, úgyhogy hamar meglett az első kagyló, és két-három fejbeverés után a második gyöngyből is kijutottam. Ozirisz addigra a harmadiknál járt... segítenem kellene neki....Szóval fogtam Artemist, és a víz imbolygásától kissé nehézkesen célozva, de megpróbáltam lövöldözni a gyöngyöt, ami Oziriszt elnyelte... Azt hiszem a harmadik, vagy negyedik nyilam el is találta... vagy az ötödik? Ki számolja... A lényeg, hogy Ozirisz is kijutott, és mostmár megvolt mind a 20 gyöngykagyló!

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Strea Szer. Május 27 2020, 00:23


Amint összeszedtétek a 20 kagylót (mert ugye összeszedtétek?), a questablak felugrik a sikeres teljesítéssel, de tájékoztat, hogy a jutalmatokat csak az npc-nél vehetitek át. Nos, újabb fél óra séta a szokatlanul egyenes (vagy nem is olyan egyenes?) talajon. Vagy inkább teleportáltok és onnan juttok el az npc-ig? Hú, ugye tudjátok az utat? A minimapotok mutatja ugyan, de értelmezni is képesek vagytok? A városban azért már vannak és meg is néznek titeket, de az npc sugárzó mosollyal fogad, veszi át tőletek a zsákmányt és köszöni meg a segítséget egy-egy zsák arannyal.
De nem lehet ott aludni nála. Valahogy haza kéne jutnotok... vagy inkább máshova mennétek? Írjátok le!


Zárókör ^^

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Ozirisz Csüt. Május 28 2020, 23:58

Utolértem Chaknát, ám a széles mosolyán már látszott, hogy ez biza az alkohol. A súlyemelésnek hála – ami a betermelt itókától függetlenül is működik – nem okozott nehézséget az íjászlány megtartása. A mondandójára viszont felkaptam a fejem – Sei? Mármint Seishin? - kérdeztem vissza – Meglátogathatjuk őt is. Jut neki is ebből az innivalóból – vigyorodtam el leginkább az alkohol mellékhatásán. Vajon most olyan képet vágok, mint ami azokon a mosolygós kagylókon van?
Ahogy viszont megmakacsolta magát az íjászlány, enyhén szólva forgattam a szemeim. Hirtelen hangulatingadozás, good-good. Volt már részem benne párszor. Egyik pillanatban még arról próbálom meggyőzni a csapost, hogy márpedig a vaddisznó elülső végén a konnektor az valójában a powerbank – arra az esetre, ha útközben lemerülne a gyertya kristályunk. Másikban pedig már a helyi NPC zenekarral adjuk elő a "Tíz bátor frontharcos" című nótát. Minden átmenet nélkül. Elmosolyodtam: jó móka lesz ez. Közben visszaértünk a szokásos pihenőhelyünkre, és újabb kérdésemre kaptam választ. Megkönnyebbültem, ahogy Chak – még ha kicsit nyersebben is kezdte, de őszintén – a tudtomra adta, hogy nem velem van a hiba. Valamiért alapjáraton bennem van, hogy biztos valamit elrontok, vagy rosszul csinálok. Van, amikor tényleg elrontok dolgokat és rosszul csinálok más dolgokat, és időnként tényleg úgy érzem, hogy egy rakás szerencsétlenség vagyok. De ez a "meg vagy huzatva?" kérdés és amit utána mondott, megnyugtatott. Ha az ember kissé túltölti magát, szókimondóbb, és nem köntörfalazik. És ezúttal nem a fájó "igazságot" kaptam arcba, hanem azt, hogy nope, nem velem van a baj. Tényleg ennyire belelátok mindenbe valamit? Tényleg rémeket látok?
Elmosolyodtam, amolyan FullHD-s módra, miközben a lány kezébe adtam az üveget. - Ez aztán a huzat - állapítottam meg, majd miután bevettem a merüléshez szükséges fagyállót, úgy követtem én is a víz alá. Némi áramlatok közti imbolygások után végül leértem, egyik gyöngy, másik gyöngy, meg még egy kell... Kicsit elbizonytalanodtam, hogy a három közül melyik az, amelyikben még nem jártam. Balról jobbra haladtam, oké, de melyik a bal? Honnan nézve melyik a jobb? Majd kis hezitálás után kikötöttem a szerencsére még nem kifosztott gyöngyben, amiből már nehézkesebb volt kijutni. A debuff közben megjelent, ahogy az első fulladásos sebzés is. Szerencsére azonban Chakna nyilai pont jókor jöttek, így legalább nem a legrosszabbkor fogyott el a cselekvéspontom. Intettem a lánynak az üveggel a kezemben, hogy még egy korty, ami kitart a felszínig, majd whiskey tűzben égve felértünk.

- Megvagyunk... - fújtam ki magam – Megvan a húsz gyöngykagyló, ez aztán az igazi csapatmunka! Erre inni kell – majd egy üveg meggybort bányásztam elő. Igaz, sokadjára találtam meg, hisz eléggé elmosódott a panel. Lehet nem kellett volna annyit nyitogatni a menüt a víz alatt?
Majd kicsit kipihentük magunkat a sziklán - legalábbis annyira, hogy azért ne instant belebucskázás és elsüllyedés legyen mihelyst elindulunk. - Ideje visszaevickélni a kagylókkal az NPC-hez – mondtam az íjászlánynak – Amúgy, utána mi a terved? Meglátogatjuk Seit? - dobtam fel az ötletet, elvégre öt kagylóval korábban igencsak aggódott érte. - Viszünk neki is hörpit – húzódott széles vigyorra a szám. Viszont ami a visszautat illeti, enyhén szólva meggyűlt vele a bajunk. - Mintha idefele jövet közelebb lett volna – jegyeztem meg, először a partra, ami csak nem akart felénk úszni. Majd az "úszás"-nak csúfolt tevékenységünk után ugyanígy szóvá tettem a parton. Persze, amikor a kagylókért jöttünk, még egyenesen haladtunk. Most, kagylókkal megrakva viszont kóválygunk mint gólyaürülék a levegőben. Lehet a gyöngykagyló az oka? Igen, egyértelműen azok tehetnek róla, nem a kereskedelmi mennyiségű alkohol, ugye?
A városba érve végül elnavigáltunk az NPC-hez. Igaz, addig párszor elnéztem a rajzot, és először a csónakkölcsönzős nézett ránk értetlenül, hogy mit akarunk a kagylókkal. De hasonlóan értelmes fejet vágott egy másik gépi karakter is, meg persze a játékosok akik valami rejtélyes okból igencsak megbámultak minket. Végül azért csak kikötöttünk a megbízónknál, leadtuk a húsz darab gyöngykagylót, a küldetés teljesült. - De azért érdekes, hogy mindenki azt hajtogatja, hogy a munka az munka, a móka meg móka. Mi meg szépen összemixeltük a kettőt – tűnődtem el – Másutt páros lábbal rúgtak volna ki minket, hogy munka közben iszunk, de itt... pont, hogy erre volt szükség.
Majd attól függően, hogy Chaknának mihez volt kedve, úgy vagy Seit kerestük fel, vagy hazatámolyogtunk – ki-ki a maga céhházába. Ezutóbbi esetben természetesen elkísértem az íjászlányt az otthonáig, elvégre elég rendesen fejbevágta az alkohol. Azt pedig véletlenül sem szeretnénk, hogy útközben baja essen, vagy valaki kihasználja a helyzetet. Miután Chakna hazaért, úgy elindultam hazafele én is. Kezd elnyomni az álmosság, de elég rendesen. De nem fogom irigyelni magunkat... másnap...

_________________
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 36
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Chakna Pént. Május 29 2020, 09:15

- Mi? - pislogtam nagyot a mosolyra - Neem, Seinek nem szabad ennyit inni - ráztam a fejem. Aztán kicsit elgondolkodtam... - De pár kortyot adhatunk neki, hogy ő is megkóstolja... - mosolyodtam el, és bólintottam a saját gondolatmenetemre. 
A szirten aztán, némi pislogást követően a válaszomra Ozirisz elmosolyodott és végre odaadta az üveget. De tényleg, komolyan csak azért akartam, hogy lemerüljünk. Ha megvannak a kagylók, egy kortyot sem iszom többet! 
A megjegyzésére nyelvetöltöttem, ami valószínűleg nevetséges grimasz lett végül, aztán a három korty whiskeyvel gazdagabban merültem le mégegyszer.
Jó, kicsit nehézkesen ment. És? Mi van abba? A lényeg, hogy a debuff ikon megjelenésével, és a hideggel együtt ugyan, de a második gyöngyből is kijutottam. Hideg volt, és nehéz... Mindig hideg, és nehéz. És Ozi sincs még itt a harmadik kagylóval. Miért nincs itt? Te barom golyó, add vissza! 
Kissé ijedten próbálkoztam - tényleg nem számolva hány nyilat lőttem el, mire végül a srác megjelent, de megkönnyebbülten úsztam közelebb.  És automatikusan bólogattam. Igen, egy korty whiskey nem árt, hogy gond nélkül feljussunk. 
Megint szédültem, és az előttem úszó kardforgató alakja is kezdett elmosódni.
Szédelegve, de vigyorogva lepacsiztam odafent a velem lévő sráccal, és apró kortyokkal élveztem a meggybort.
A kérdésre elgondolkodtam kicsit.
- Nem tudoom, Tak... Lehet csak rosszabb lenne neki... - magyaráztam, abban a szent meggyőződésben, hogy a vőlegényem van mellettem, pont mint utoljára, amikor ilyen nagyon sokat ittam... Nem volt benne semmi furcsa. Sőt, így volt természetes.
Kissé... hát.. összemosódtak a történtek ezután. Előbb úsztunk, és aztán sétáltunk Tokyoban? Vagy előbb sétáltunk, és aztán úsztunk?  És az Aincardi kagylóárusok nagyrésze miért nem akarta tőlünk elfogadni az elsőosztályú kagylókat, amiket fogtunk?
Nem mintha nagyon zavart volna. A mellettem lépkedő srác karján megtámaszkodva, dülöngélve-nevetgélve végül mégiscsak találtunk Tokyoban olyan árust, aki elfogadta a kincseinket, és busásan meg is fizetett érte.
- Az a jó munka, amelyik mókás! - jelentettem ki komolyan, de többre már nem emlékszem. Valószínűleg menet közben végül kiüthetett az alkohol, és elaludhattam. 
Majd... meg kell köszönnöm Ozirisznak, hogy hazajuttatott, és felébresztett annyira, hogy betámolyoghassak a szobámba. Már ha tudni fogom mikor felkelek, hogy mi is történt előző nap.


// Köszi a játékot :3 Jól szórakoztam Very Happy

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Strea Pént. Május 29 2020, 10:20

Gratulálok, teljesítettétek a küldetést!
Jutalmak dupla eventtel, akaitoval:

Alap jutalmak

Ozirisz: 780 exp, 880 arany
Chakna: 858 exp, 800 arany

Ércek és növények

Chakna:
Növénylátás: Tier 1, 100 -> 100
7 Kis Tövisgyökér 4 Faeno Levél 3 Barna Gomba 4 Tövisgyökér 2 Vörös Pitypang

Receptek

Ozirisz: nincs felfedezhető recept
Chakna: Gyenge Gyengítő Méreg Recept, Gyenge Paralízis Méreg Recept

Keresés

Ozirisz (Keresés 3. szint):
[T3] Arany Fejsze,[T3] Parancsmester Potion

Hallgatózás

Chakna (Hallgatózás 1. szint): ingyen dobhatsz egy tárgy infót, mindegyik kockánál kettőt levonva.

Céhbónuszok

A Justice League 400 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 780 expet kapnak ( Dupla Exp Céhbazár Bónusz ) : Hinari, Ozirisz, Silence, Leonard 111 exp; Mirika, Afton, Eru 112 exp.
Az Artes 3 aktív tag híján céhjutalmat nem kap. "Azon céhek tehát, akiknek csak NJK-kkal van meg a három tag, mentesülnek a feloszlatás alól, ám addig, ameddig nem lesz legalább három aktív tagjuk, semmilyen céhes bónuszból nem részesülhetnek: nem kaphatják meg a céhes arany- és expbónuszt, nem dobhatnak céhbazárba és a hó eleji osztásból is kimaradnak"

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Kagylókeresés - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Kagylókeresés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.