Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

+6
Seishin
Danee
Simeon
Barairo Pinku
Chancery
Strea
10 posters

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Strea Vas. Szept. 01 2019, 20:44


Holnap este mesélek.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Danee Hétf. Szept. 02 2019, 17:19

- Jó váljunk ketté, én megnézem a könyvtárat és Simeon szobáját, csatlakozhat, aki szeretne - intéztem el egy vállrándítással.
Végül is miért ne? Ahogy mondják, úgy biztonságosabb, mintha mindenki egyedül kódorog az épületben, aztán jól elvesztjük egymást, vagy rosszabb esetben rajtunk ütnek.
Aprópó, ha már itt vagyok és van jogosultságom hozzá, lehívom az épület managment oldalát és bannolok mindenkit, aki nem tagja a céhnek, az elvileg rögtön ki kell, hogy dobja őket a birtokról.
Viszont az egész épület kezdett nagyon furává válni, de nyilván velem van a baj, nem létezik, hogy valóban az épülettel lenne gond...
Szóval betámolyogtam, végig a falban kapaszkodva a könyvtárig
- Hallooooo? Van itt valaki? Chan-chaaaan? Simeoooooon? Vkiiiii?
És persze benéztem a szobámba is, hogy nem-e vagyok ott, de mivel nem, ezért Tengerszemékhez is bekukkantottam és akkor már Joeyhoz is.
Majd lekászálódtam a hallba, és bevágódtam szédülve az egyik karosszékbe.
- Én nem találtam senkit, ráadásul borzasztóan szédülök, olyan mintha az egész ház remegne, meg olyanokat is beképzelek, hogy átlátok a falakon. Nem tudom mit ehettem, de soha többet
Míg mindenki visszaér a kerti csapatból, keverek magamnak egy mentás limonádét, hátha attól jobban leszek
- Akkor most mi legyen? Menjünk ki, nézzünk szét az utcában, a városban? Volt az a lány a vízióm elött... Ne kérdezzük ki?
- Lehet, hogy van valami köze ehhez az egészhez, bár sejtelmem sincs mi lenne az, csak gondoltam egy próbát megérne ...

Ha többiek egyetértenek, akkor megyek velük. Ha nem, akkor is megyek velük, bármi is legyen a terv.

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Sakuzo Hétf. Szept. 02 2019, 20:47

Úgy néz ki végül az a terv lett megszavazva amit én is támogattam szóval összeségében két csapatra válunk és a többieket próbáljuk megkeresni. Azonnal odapattan a csinos lány az egyik srác mellé szóval úgy néz ki, hogy nekem végül nem sok választásom maradt. Szóval én a napozó ágyas sráccal megyek, főleg, hogy Eiki lusta megint és csak nézelődik. Mintha kicsit sokat szipuzott volna valamiből. Minden esetre akkor én is kéne helyezkedjek mi?-így odaálltam az említett srác mellé. -Nos partner te jobban ismered a járást, szóval vezess kérlek.-mondtam neki mosolyogva és a másik párosra néztem, hogy nekik is mondjak valamit.
-Ha nálatok azért van valami szóljatok, sietünk mi is oda!-mondtam nekik mikor elindultunk. A srác azonban inkább tűnt valami nyugodt alaknak, mintsem idegesnek...
-Végül is ez egy elég fura körbevezetés nem?-próbáltam témát indítani, majd még párat: -Sejtésem nincs, hogy miért áttetszőek a falak. Sosem láttam még ilyet... Remélem ez... azért normális.-mondtam neki, majd ahogyan benéztünk a céhtársak szobáiba a megbeszélt helyre mentünk.
Nem valami bíztató, hogy sehol senki. Pláne hogy olyan helyeken néztünk szét ahol javasolták a többiek. Mégis hova a retekbe lett mindenki?!-gondolkodtam.
Amikor a többiek is odaértek, már engem is egy széken vagy kanapén ülve találtak meg hasonlóan a társamhoz.
-Nem rossz ötlet. Bár nem tudom ennyi idő után hogyan találhatnánk meg.-kezdtem el ezután gondolkodni:Bár azt láttam, hogy merre indult, de nem kicsit erős őt azonnal üldözni, mert egy csínyt követett el?-Srácok nem volt valami más jel előtte? Mert ha nem akkor nekem sincs jobb ötletem, mint elmenni és megkeresni a csajt. Talán a közelben látta más is ahogyan elszalad.-néztem végig a csapaton-- Maradjanak a csapatok, vagy menjünk most közösen sztem ez a jobb kérdés ha már ebben biztosak vagyunk.
Sakuzo
Sakuzo
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2019. Jun. 24.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Strea Hétf. Szept. 02 2019, 23:19


Chancery, Joey, Simeon, Pinku

Chan okosan vezeti a csapatot és mivel van időtök, elkezditek először a kertet átkutatni. Közben a lány vág egy grimaszt Joey ötletére, majd nyomban el is neveti magát, minthacsak szavakkal máris lehetne csikizni. A lovag irulására mondjuk enyhén oldalra billenti a fejét és még sokáig néz utána - fejét csak akkor fordítja az idomár felé, amikor az őt kezdi el tovább faggatni:
- Strea vagyok - mutatkozik be sugárzó mosollyal - És sajnos nem hiszem, hogy tudnék nektek többet segíteni - rázza meg a fejét bűnbánóan, de nem úgy néz ki, mint aki valójában, akárcsak egy percig is bánná a dolgot. Pinku kérdésére azonban boldogan és azonnal felel - Mert innen jobban látom, mi történik! - mosolyodik el sokatmondón és folytatja a láblóbálgatást: kíváncsisága kézzel tapintható, de többet nem tud... vagy egyszerűen csak nem akarja megosztani veletek.
Mondjuk, talán nem is kell, a keresésetek ugyanis többszörös sikerrel zárul: Joey egy távolabbi, öreg tölgyfa törzsén talál egy késsel odakarcolt, nagyon apró, hatszirmú virágmintát, Pinku pedig a falak átfésülése során (érdekes pont ott, ami felett Strea első alkalommal ült), borostyánnal erősen benőve fedez fel egy területet, a szentélyhez hasonló, vésett növénymintákkal. A vésetek egy kört alkotva futnak végig... a kör közepén pedig egy tenyérnyi, hat félkörívből álló bemélyedés, amiből mintha hiányozna valami...


Jay, Danee, Seishin, Sakuzo

Nos, ha jól értem végül arra juttok, hogy megkeresitek a falon ücsörgő lányt. El is indulhattok minden további nélkül, ám egyponton bizony megakadtok: nem tudtok kimenni a céhépület területéről. Azaz ki tudnátok, de ahhoz előbb a lila fal nyomán felugró ablakot le kellene okéznotok, ami megkérdezi, hogy biztosan feladjátok-e a küldetést és alá piros nagybetűkkel, hogy még véletlenül se kerülje el a szemetek, oda van biggyesztve, hogy bukás esetén a rendszer nem garantálja, hogy újra láthatjátok elveszett céhtársaitokat. Pontosan így, ilyen szövegezéssel. Tehát ez egy küldetés, ugye? Talán ezért ilyenek a falak is... amik az idő múlásával egyre halványabbak és halványabbak lesznek - ellentétben a kerttel, ami viszont színpompásabb, mint valaha és narancsvörös, hatszirmú virágok növögetnek benne itt-ott. Különösen egy tőletek kicsivel távolabbi területen, egy nagy tölgy árnyékában. Érdekes, hogy a dús, zöld fű (ez eddig is ilyen volt?) egyértelműen jelzi, hogy valaki nemrég arrafelé vette az irányt... de kicsoda? Hiszen Danee mindenkit, aki nem céhtag, kitiltott a területről.
Nos, talán Eiki volt az, akit érdekes módon a nagy keresés-rohanás közben valahogy elvesztettetek magatok mellől... vagy a szőke harcos inkább az épület könyvtárának ablakai mögött elsuhanó árny tulajdonosa? Mert egyiktek egészen bizonyosan látta a függöny mozgását. Még úgy is, hogy az épület tényleg minden perccel egyre halványabban és halványabban látszik.



Határidő: 09.11. 23:00
Jay és Simeon 500 szóval pótolhat; Eiki kiesett a küldetésből.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Simeon Szomb. Szept. 07 2019, 10:25

Bocsánat a késésért!

Tehát Simeon rohant, Tengerszem pedig valahol Álomkelővel együtt szintúgy, a sor elején. Hátracsapódtak a lila faltól és amíg Tengerszem nyolc csápját próbálta egymáséból kibogozni nem kevés dohogással, addig Simeon csak pislogott az erőtérre:
- Miért nem tudunk kimenni? - kérdezte, a panel viszont csakhamar megadta a választ. Simeon figyelmesen olvasta el és gyorsan rá is nyomott az elutasítás gombra, mert ő aztán nem, nem fog semmilyen küldetést feladni! Főleg, ha Danee meg a többiek élete múlik rajta. Bizony! Tengerszem eközben figyelmesen hallgatta Chancery okfejtését és tervét a továbbiakról, igaz nem mindent értett, például ezt a dimenziós dolgot sem. Mi az, hogy dimenzió?
- Ph-hh? - pillantott fel Simeonra válaszért, de gazdája ekkorra már a megjelenő halványlila hajú lányt bambulta és nem, nem igazán tudott mit kezdeni annak kacsintásaival és kacérkodásával. Meghát neki nem is tetszett annyira. Túlságosan is lila volt. Mint az a fal, ami megállította őket! Jobbnak látta hát inkább céhvezérére koncentrálni, mert Chancery egészen biztosan tudta, mit kell tenniük! A srác hevesen bólogatott a feladatra: oké, nem szakadunk szét. Eddig stimmel. Rápillantott egyetlen petjére megerősítésért és leguggolt hozzá, hogy megsimogassa.
Ekkor hangzott el az a bizonyos mondat. Vagyhát becenév.
- P-hhh-hhhhh? (Sze-mecs-keee!?) - fújta fel arcát a fiatalkorú polip azonnal és a narancsvörös bőre egyből vérvörössé színeződött, tekintete pedig sértetten szegeződött először a felfuvalkodott macskára, majd annak idomárjára vádlón. Ő Ten-ger-szem! Nem holmi Szemecske! Simeon persze csak elnézőn nevetett és az ölébe vette a vérig sértett polipot.
- Tengerszemnek hívják. Ne hívd máshogy - nézett a macskára - Nem szereti - tette hozzá és talán ott is maradtak volna a földön ülve még percekig, ha a csapat el nem indul. Hova is kell menni? Simeon már el is felejtette, Tengerszemet pedig a legkevésbé sem érdekelte mostmár: méghogy Szemecske!
- Phhh... - dohogott, egészen addig, amíg Simeon elő nem hívta az inventoryt és varázsolt oda neki egy hatalmas pillecukros zacskót, az egyik kedvencét - Ph! - csillant fel a pet szeme és kezdte el tömni magába befelé az édességet, miközben azért gondolatban hozzátette, hogyha Álomkelő esetleg kérne belőle, ő egészen biztosan nem fog adni! Emiatt természetesen lemaradtak egy kicsit, de hamar beérték a társaságot és az a lány már megint ott ült a fal tetején és lóbálta a lábát. Simeon innen alulról talán a szoknyája alá is beláthatott volna, ha akar. De nem akart: most feladatuk volt, méghozzá kutatás!
- Mi is segítünk! - ujjongott Pinkuhoz hasonló lelkesedéssel és már nyargalt is el valamerre, amerre egyik céhtársa se vette az irányt. Hogy együtt kéne maradniuk? Látszólag ez senkit sem érdekelt, mert Pinku itt volt, Joey ott, Chancery meg amott. Tengerszem meg aztán pláne nem igyekezett Simeon után, mert egyrészt a kertben ő a magas fűtől lassabban tudott csak haladni, másrészt még ott volt csápjai között a zacskó, aminek tartalmát két másik csápjával igyekezett minél hamarabb a szájába juttatni. Nagyon szerette a pillecukrot! Ő tehát addig se előre, se hátra. Hátát nekitámasztotta a borostyános falnak és teljes nyugalommal folytatta a lakmározást, de azért néha oda-odapillantott Álomkelőre, hogy vajon a macska mit szól ehhez.
Közben folytatódott a keresés.
- Én nem találtam semmit... - jött vissza Simeon lefelé görbülő szájjal egy kis idő múlva, de amint Pinku felhívta a csapat figyelmét a falra, rögtön odaszaladt és jól megnézte, egészen közelről! Meg a követ is a kezében. Vajon belepasszol? És ha minden összomlik körülöttük, amint beteszi? - Mit csináljak? - kérdezte Chanceryt és eldöntötte, hogy az lesz, amit a lány javasol. Ha próbálja meg beletenni, ő bizony meg fogja próbálni, bármi is lesz! Talán ez a megoldás, ugye? Csak legyen, legyen ez a megoldás!

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Chancery Kedd Szept. 10 2019, 14:13

Chancery ideges volt, ez jól látszott rajta. Talán Pinku töretlen jókedve miatt az arca is kezdett egyre merevebbé válni, beharapta a száját, és talán az öklét is megszorította, egészen addig, amíg a lány az egyik alkalommal meg nem ölelte. Akkor mintha fény csillant volna meg a szemében egy pillanatra, majd elmosolyodott és kicsit megpaskolta Pinku vállát.
-Jól van, jól van, menj csak. -bólintott felé, majd ismét Strea felé fordult egy kicsit. A válaszai furák voltak, de legalább teljesen biztossá vált abban, hogy a lány része a küldetésnek. Talán felvigyázó, és nagy eséllyel látja azt is, hogy Jay-éknél mi folyik. Nem először találkozna hasonlóval, visszaemlékszik arra a furcsa és felettébb nehéz esetre, mikor sok játékos ugyanazt a kislányt kísérte át egy kazamatarendszeren, akik megpróbálták egymás ellen uszítani őket. Reméli, hogy ezúttal nem lesz ilyesmiről szó, és csak egy szimpla puzzle-feladatba jutottak.
-Emlékeztetsz valakire. -mosolyodik el végül, ahogy a két könyökét fogva néz fel a lányra madárszerűen félrebillentett fejjel. -Nem lepődnék meg, ha az lennél, akire gondolok. Jól van akkor. Annyit el tudsz még mondani, hogy van-e időlimitje a feladatoknak?
Hogy Álomkelő mit szól Tengerszemhez? Láthatólag magasról tesz rá. A kifakadására is, a pillecukrára is. Chancery maga csak a kifakadásnál reagál, egy bocsánatkérő mosollyal, -Ő mindenkire általában sértő becenevet aggat, én például Szájtát vagyok. -kuncog egy kicsit, majd a továbbiakban figyel a többiekre és Streára. Álomkelő az egyik fához galoppoz, majd leül a tövébe és bundáját nyalogatva tisztogatni kezdi magát. A pillecukor hidegen hagyja. Még akkor se néz fel, mikor gazdája Joey és Pinku után elkezdi Simeonnal felfedezni a minta vonalát. A kör lassan kialakul, és a lány rögtön a közepéhez siet; minden kör közepén akad valami. Eltünteti az esetleges ott levő növényeket, hogy teljesen feltárhassa a tenyérnyi lenyomatot, és a tekintete rögtön megkeresi Simeont.
-Rakd bele. Nézzük meg, mi történik. -mosolyog rá. Látja a fiún, hogy fél, az ő helyében talán ő is ezt tenné, és tudja jól, hogy szüksége van valakire, aki megmondja, mit tegyen. Irónikus, hogy ő maga is ilyen; nem vezető típus, jobban szereti, ha irányítják, és most mégis ő az, aki irányítja a többieket.
Egyenlőre még mindig nem fogta fel a helyzetét kristálytisztán, de talán addig a legjobb. Nem esik pánikba.
-Talán egy kulcs. Legyetek csendben és hallgatózzatok, nem kattan-e valami. Álom, kérlek, gyere ide. Tengerszem? Te is. Mindenki lásson rá mindenkire, álljunk körbe.
A macska kelletlenül abbahagyta tevékenységét és lassan, ráérősen lépdelt kecsesen mellé.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Sakuzo Kedd Szept. 10 2019, 19:06

Szóval nézzük csak mi is itt a helyzet. Itt vagyunk a kapunál, de kimenni nem tudunk egy elég fura indokkal. Úgy tűnik ez egy küldetés! DE MIÉRT NEM LÁTTAM, HOGY FELVETTEM? Mi a fene volt veled anno Kayaba, hogy ilyen idiótaságokat tettél bele a játékba?! De egy másik dolog jobban zavart:

Rendszer írta:
Biztosan fel akarod adni a küldetést?

O                              X

Megjegyzés: bukás esetén a rendszer nem garantálja, hogy újra láthatjátok elveszett céhtársaitokat.

Király. Szóval ha esetleg még fel is adnánk a küldetést, akkor meg lehet, hogy a többieket nem látjuk újra?! Komolyan mondom nem értem ezt az egészet. Bár ha belegondolok a Harcok Világában is volt készítve másik fázis és ami azt illeti az arénák is szerintem hasonlóan működnek. Azt hiszem- tettem a kezemet az államra gondolkodóan.- Van is értelme az egésznek. De valami zavar már emiatt: Mi van ha a többiek réges rég feladták és emiatt kezdett feketedni a nevük? Minden esetre, akkor én nem adom fel ez már biztos.-nyomtam rá a gombra és fordítottam hátat megnézni, hogy mégis mi folyik itt éppen most körülöttem.
-Vajh' miért lehet ennyire kiemelve egy fa és a körülötte lévő virágok?!-mondtam leginkább magamnak és bár láttam az elmozduló alakot a könyvtár részén nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet.-Amúgy pedig egy embert elvesztettünk! Csak nem feladta Eiki a küldetést? Vagy ő volt az aki elment amott hátul?-morfondíroztam hangosan.-Ha tényleg ő volt az, akkor talán megoldja egyedül amit talált, azt hiszem nem nagyon érdemes firtatnom, hogy hova megy, ha nem szólt senkinek még a régi tagoknak sem.
-De mi lehet ezzel a fával?!-kezdtem el vizsgálni a környező területet és valami furára lettem figyelmes.-Lábnyomok?! De nem az enyémek.-mondtam, majd elindultam követve őket amíg csak tudtam. Aztán, hogy a többiekkel mi történt közben nem tudom, nagyon elfoglalt a saját gondolataim és világom bősége és hangossága.
Sakuzo
Sakuzo
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2019. Jun. 24.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Danee Kedd Szept. 10 2019, 21:15

- Rendben, kövess akkor - intettem magam után, ahogy támolygásom kezdetét vette ebben az émelyítően remegő régi-új világban.
A gyomrom se viselkedett sokkal különbül, és nem csak, az, de a fejem is mintha fájni kezdett volna. A Hányinger kerülgetett
- Szóval még senki se vitt körbe? - néztem rá fásult csalódással - Mert ha igen, akkor nem ez lesz a legjobb túra, ha te is azt látod, amit én
Az se volt tuti, hogy kapaszkodok, hiszen ezek a fránya falak még átlátszóvá is váltak. Akkor meg honnan tudjam, hogy tényleg fogódzkodok-e valamiben, vagy csak a levegő után kapok?
- Nekem se, és ne hidd, hogy ez normális lenne. Sose láttam még ilyen durva bugot - ingatni akartam a fejem, de éreztem, hogy csak rosszabbat tenne nekem
De végül eredménytelenül értünk vissza a hallba.
- Eiki? Már megint leakadt valahol? Mindegy, majd utánunk jön, vagy megoldjuk nélküle is ezt az rejtélyt
- A lányt illetően én se tudom, hogy akadhatnánk a nyomára, de csak ez jutott eszembe így elsőre ...

Viszont nem várt akadályt gördített elénk a rendszer. Ha távozunk, akkor elvesztjük a céhtársakat. Hogy milyen módon, azt nem írta, de nem akartam kockáztatni. Gyorsan nemet nyomtam.
- Hát akkor maradunk, aszem... - fordultam a többiek felé
Sakuzo, az új tag valami fáról kezdett el hadoválni, nem is értem, hogy jön egy fa most ide ...
- Mégis milyen fáról beszélsz? - sétáltam utána, minthogy más nyom nem akadt
- Csakugyan lábnyomok - hajoltam le, hogy Nyomkövetéssel szemügyre vegyem
- Fura, és a kert is - néztem a kertről a házra, majd vissza - kövessük!

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Strea Szer. Szept. 11 2019, 20:12


Mivel ma este van a határidő, de még 4-en nem írtatok és többen jeleztétek, hogy a hétvége jobb lenne, szombat éjfélig meghosszabbítom a dolgot, azaz a kitolt határidő szept 14. 23:59.
Kérlek titeket írjatok addig, vagy ha nem tudtok jelezzétek, hogy ne várjon rátok a csapat. Köszönöm.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Seishin Csüt. Szept. 12 2019, 19:47

/Bocsesz/


Körbe mentünk, sok szobába belestünk, de nem találtunk senkit sem. Úti társam annyira nem ismertem, nem sokat voltam eddig a céh épületében. Ami kis időt itt töltöttem azt is szobámban, vagy Danee vall. Na jó helyesbitek az is csak egy alkalom volt mikor körbe vezetett. Na de a lényeg, ez az egész kezd felkavarni, és nem csak lelkileg. Ideges vagyok egy kicsit, és félek attól valakinek valami baja esett.
Uhum egy alkalommal még nózim is majdnem be verem egyik falba amikor túl korán fordulok be.
-Hoppácska.
Mosolygok zavartan elpirulva, és szomorúan kell észrevennem senkit sem találtunk.
Visszatérek hát a meg beszélt helyre a többiekhez. Danee egy székben ül mikor visszaérek és neki dőlök az egyik átettszöfalnak.
- Senki, egy árva lélek sem.
Meg tudom érteni, leült ugyan is én is kicsit talán a férfi cipőjében járok. Már, mint a hányingere és enyhe szédülésre célzok.
Bejáratig szótlanul követtem a többieket, ahol hirtelen át mentem hörcsögbe majd nem. Mázli, hogy csak az inger van meg. Oh hm itt egyébként lehet hányni? Mert ha igen és ez igy megy tovább lesz mit takarítani azt hiszem.
Fiúk beszélgetését figyelem fél füllel, kiderül Sakuzot aki ha kasztját tekintve nem lovag attól még úgy viselkedik. Még nem vezette körbe senki sem.
- Khm Danee remek idegenvezető, engem is ő vezetett körbe még régebben.
Hallba érve fel ugrott az üzenet nekem is, és azonnal a nemre nyomtam. Nem igényel magyarázatott különösebben miért szerintem, aki ismer az meg érti miért nem a válaszom.
- Még szép, világ összes aranya sem ér ennyit.
Visszatérünk hát a kertbe, és eddigi nyomozásunk eredménye szinte semmi. A színek, a virágok élénksége feltűnik nekem is. El is gondolkodom, vajon mindig is ennyire szép volt az egész? Már már túl élénk, kicsit furcsa. Saku ki is szúrt valamit, ami felet nekem elsiklott volna a figyelmem tuti.
- Öhm mi van, ha egyik céhtársunk nyomai? Vagy azé az idegen nő hagyta hátra?
Persze ez lehetetlen, hiszen elméletileg Danee minden nem céh tagot tiltott, de mi van, ha......Egy furcsa gondolat egy teória vagy mi kezdet meg fogalmazodni bennem. Amig ilyen kevés nyom, és túl sok jel sem utaltra addig csak találgatás. Felesleges lenne többieket idegesíteni vele. Bólintok, és újra egykupacba verődve nyomok után indulok a többiekel.

_________________
Felszerelés:


Kinézet:
Seishin
Seishin
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 447
Join date : 2017. Jan. 31.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Barairo Pinku Pént. Szept. 13 2019, 11:15

Pinku szokásához híven, kitörő örömmel nézte végig, ahogy főnöke éppen szemügyre veszi azt a falat amit találtak. Nagy mosolyogva követi Chan minden mozdulatát, kicsit behajolva a jelenetbe. Várja hogy mi történik, és mikor eljut a tudatához amit a leány mondott a falon, megrázza a fejét.
- Bocsánat mit is mondtál? Jaaa oké már emlékszem. Szóval oda fent jobban látod mi történik? Nem mehetnék fel melléd én is? Biztos jobban látnám ezt a terültet, és még a levegő is jobb lehet ott fent. Nah? Nem? Miért nem? Pedig biztos jó lehet. Nah mind egy. Chan akkor mit is rakjunk be és hova? ááá már látom. Szóval akkor ide rakjuk be azt az izét, és akkor lesz valami igaz? Ez... Csak szerintem hangzott kicsit félre érthetően? Nah mind egy.
A kis enegria bomba lány, miután elhadarta kis monológját, megvonta a vállát és ismét folytatja fal közelebbi vizsgálatát háta talál még valamit amit eddig nem vett észre. Kényelmetlenül közelhajolva veszi szemügyre a fal minden egyes pixelét majd hátra ugrik egyet, lecsüccsen és szemét kezdi el dörzsölni
- áááááh ebbe nagy vizsgálásba bele fájdult a szemem. Vagy valami hasonló. Mindíg elfelejtem hogy nincs fájdalom érzet. Az agyam is megfájdaluna ennyi gondolkozástól, már ha van egyáltalán. - Erre elneveti magát, hogy megnyugtassa a többieket hogy csak viccelt, majd lassan folytatja. - Szerintetek amúgy ha ez a küldetés idő limites, menniy időt kaphattunk? Mert tudom hogy kint még nagy divat ez a "bejelentkezik pár ember, csapatokban, hogy kiszabaduljanak egy szobából, x idő alatt" játék, és egy kicsit erre emlékeztet engem ez az egész. Titetek nem?
Barairo Pinku
Barairo Pinku
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 54
Join date : 2019. Jun. 26.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Jay Vas. Szept. 15 2019, 09:53

//Mindenkitől elnézést a sok késésért, megmondom őszintén, megpróbáltam visszatérni valahogy a játékba, de nem ment. De szóljatok rám, hogy folytassam, mert nem akarom cserben hagyni az aktívabb játékosokat sem. Megértéseteket és türelmeteket előre is köszönöm.//

Döntésünket tett követte, ketté váltunk tehát. Seishin velem tartott, egész pontosan azt mondta, hogy velem jön, de nem is igazából velem jött, hanem csak úgy magával, én meg majd követem. Ami ugyan batár tett, mert jóval régebb óta vagyok a céhházban mint ő, és jobban is ismerem a környéket. Sebaj, gondoltam, majd megköszönve a nyalókát, amelyet elraktam Channak későbbi elfogyasztásra. De az is lehet, hogy még én fogom elnyalogatni. Ki tudja. Meglátom majd.
Miután Seishin akkorát koppant az ajtón, mint Mjölnir a jégóriáson, mikor Thor őrjöngött, én is elindultam az irányába. Kitárt ajtón keresztül átsétálva rögtön a szobánkba indultam, hátha ott találjuk Chant, de sehol sem volt senki. És olyan csend honolt a céhházban, mintha senki, még egy légy sem lenne bent....MÉG EGY LÉGY SEM. Egy sem. Fene egye meg, pedig most egy légy nagyon jól jött volna...

Végül tényleg nem találtunk senkit, pedig kerestük, nem is kicsit. Így hát jómagam és társam elindultunk visszafelé, személy szerint lecsüggedten és egyre inkább aggódva, hogy mégis mi a szösz folyik itt. Mondjuk a szösz az nem folyik, hanem gurul vagy lepottyan vagy ilyesmi, mert a szösz nem folyékony, mint a víz..
Miután visszaértük a kezdőhelyünkre, és kimennénk, hogy kövessük azt a falon ücsörgő dekoratív hölgyet, valami furcsa történik. Egy lila fal, pont olyan, mint az elpusztíthatatlan tárgyaknál van, az utunkat állja, és kiír valami igazán furcsát...hogy soha többet nem láthatjuk a céhtársainkat, ha elhagyjuk a küldetés helyszínét...Küldetés? Hiszen semmilyen küldi-ikon nem ugrott fel, és npc-vel sem beszéltünk. Fura, gondolom, merthogy ilyet még nem láttam, semmilyen képességről nem tudok, ami ilyet vihetne véghez. Kezdek egyre inkább feszült és ideges lenni, hogy mégis mi a tosz folyik itt.... Nade a tosz sem víz...

Viszont a céhházunk sincsen éppen stabil ideg és fizikai állapotban, mert össze-vissza halványodik, nekem néhol még villog is, mint az éppen kiégni készülő pislákoló-lámpa. Nagyon nincs ez rendjén.

-Nem tudom, mi a vihar folyik itt, de kezd most már nagyon elegem lenni az egészből- mondom Seishinnek, miközben körbenézek és jogosan gondolom azt, hogy igen, a vihar maga néha már szokott folyni, merthogy olyankor esik is. Ja!
Körbenézésemet követően logikus agyam a szememen keresztül észreveszi a kertet. A kert. Na az viszont élénkebb, mint bármikor máskor...színesebb, narancs-vörösesebb, virágosabb. És ilyen hatlevelű virágot sem láttam még benne...

-Én amondó vagyok, hogy menjünk a kertbe, és nézzük meg azt a nagy tölgyet. Ilyen hatlevelű virágot sosem láttam még a kertben, pedig sokat szoktam itt ücsörögni. És amott rengeteg ilyen van. - mutatok a tölgy felé.
Ráadásképp a füben lábnyomok is vannak, ezt a vak is észreveszi. A fű. Az sem volt ilyen dús.
Még egyszer körbenéztem és megláttam, amint a könyvtárban megrezzen a függöny. Fura ez is, mert előbb jöttünk ki onnan, és egy függönymozgató egyén sem volt bent. Egy fia sem. Még lánya sem.
-Ki van a könyvtárban?! Azonnal válaszoljon, különben....!- fenyegettem meg az illetőt. Választ várva mindenesetre odamondtam mégegyszer a többieknek, ha még nincsenek ott.
-Nézzük meg azt a tölgyet. És nem tudom, ki mit szívott, de biztos, hogy kitiltom azt az illetőt innen, mert ez már nagyon para. És ha elvesztem emiatt Chant, tuti, hogy kinyírom, bárki is legyen az.
Komolyan elkezdtem most már aggódni, minden egyre halványabb, és mintha én is kezdenék eltűnni. Sosem volt még ilyen érzésem.

_________________
12.Szint, plusz a felszerelések:

Élet: 14 (+6) ------------->20 (100)
Fegyverkezelés: 13 (+7) --->20
Erő: 12 (+16)-------------->28
Kitartás: 8 (+6)----------->14
Gyorsaság: 16 (+13)-------->29
Spec. képesség: 10 (+4)----->14
Páncél: 38
Jay
Jay
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 280
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 33
Tartózkodási hely : Valahol északon

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Joey Chrome Vas. Szept. 15 2019, 12:08

Szóval a lány neve Strea, én meg találtam valamit. Pontosabban hatszirmú virágot belevésve egy távolabbi trogyi tölgyfa törzsén odakarcolva.
- Találtam hatszirmút! Itt van a tölgyfa törzsébe karcolva! - Közben a kiscsaj is talált valamit a falnál, aminek úgy tűnik köze van a polipos idomár kövéhez. De egyet nem értek… miért kell ennek a kis *csúnya szavak*-nak állandóan nyomatni a hülyeségét?! Elnézést, de már nagyon idegesít, hogy valószínűleg azzal okosabbnak tűnni Channál, hogy egyfolytában mondogatja azt, amit ő okosnak tart, de valójában úgy hülyeség, ahogy van, vagy nem tudom. Minden esetre az ilyenre szokta apa mondani, hogy okosabb lenne, ha csendben maradna. Remélem nem lesz olyan, hogy csendben el kell lopózni valami mellől, mert ha akkor is kinyitja a száját, nekünk végünk. Mint az egyik lány osztálytársam, akiből szintén folyt a *csúnya szó*, de mikor valaki rászólt, hogy maradjon már 5 percig csöndbe, olyan hisztit levágott, mint egy 5 éves, s egyből szólt az apjának, hogy milyen brutális módon bántalmazta az osztálya, amiért ő olyan "okos". Hála az égnek a hülye apjának annyi esze mégis volt, hogy kitalálta, hogy inkább magántanuló lesz a lánya, mintsem állandóan terrorizálják úgymond az intelligenciájáért! Ami persze nem volt. Inkább nem szóltam semmit a kérdésére, mert az lenne a válasz, hogy kussolj már 5 percre. Chan már kérte is a fiút, hogy illessze bele a követ a nyílásba, mi meg figyeljünk csendben, hátha kattan valami. Persze a kiscsaj (Pinku) nem maradt csöndbe…
- Nem érted, hogy CSENDBEN hallgatózz?? - most fakadtam ki. Lehet Chan engem szidd le, de lássuk be, olyan jól esik kiadni az idegességet!

_________________
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Karakter47

Adatlap|Bolt|NJK-k|Trófeák|Szoba

Színek:
Mesélés (olive), Joey (yellowgreen), Haru/Grifi (seablue), Ichiro/Ichi (peru), Eiji (slategray)
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Simple

Gyűjtögetés aktiválva lesz: 2019. 01. 01.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Strea Hétf. Szept. 16 2019, 18:47


Chancery, Joey, Simeon, Pinku

Strea boldogan rázza meg a fejét Chancery kérdésére:
- Nem tudom - vallja be őszintén és kissé tanácstalanul, Pinku kérdésére viszont csak megütögeti a fal tetejét maga mellett - Gyere csak, ha akarsz. Van Ugrás jártasságod? Anélkül nem fog menni - mosolyog bátorítóan és folytatja a dúdolást. Ti közben a fán lévő karcolás helyett a vésetekre koncentráltok, ami talán jó, talán nem: ahogy Simeon megpróbálja belehelyezni a követ, a rendszer egyszerűen nem engedi; a srác minden próbálkozása lila falba ütközik. Strea csak kíváncsian bámul lefelé, szinte olyannyira behajol, hogy majdnem leesik a kertbe közétek. Ha figyelitek az arcát, sajnálkozva veszi tudomásul az eredményt, majd felkapja a fejét és az épület felé néz. Ha lenne valamelyikteknek legalább egyes szintű hallgatózása, az bizony hallhatta volna, amit a lány is - így viszont ezen információ hiányában kell eldöntenetek, merre tovább: folytatjátok a vésetek borostyántalanítását, hátha akad még ott valami, átmentek a tölgyhöz a vésettel, vagy megnézitek a könyvtárat? Ugyanis mintha megmozdult volna a függöny és egy árnyat is láttatok volna elsuhanni az ablak előtt...

Jay, Danee, Seishin, Sakuzo

Jól látjátok, ahogyan halványul a céhház, úgy lesz egyre élénkebb a kert és Jaynek is igaza van, ilyen virágok bizony eddig egészen biztosan nem nőttek itt. A nyomkövetés viszont érdekes felfedezéseket tartogat Danee számára: a nyomok a tölgyhöz vezetnek, a fa törzsétől pár méterre, de ha visszafelé nézel, olyan, mintha az illető, aki hátrahagyta őket, egyszerűen csak átsétált volna a céhházat övező kert falán. Ismerős, ugye? Láttatok már ilyet alig fél órával ezelőtt.
A tölgy másik oldaláról egyszerrecsak kacagás hallatszódik:
- Köszönöm, drágám! Pont olyan, mint ezek a virágok - csilingelő, vidám, női hang és ha odasiettek, ugyanazt a lányt láthatjátok, akit korábban, ugyanazzal a férfival, akit korábban. Ők azonban nem vesznek észre titeket... számukra láthatatlanok vagytok. A férfi mosolyog, kezében egy tenyérnyi kődarab, ami hatszirmú virágra emlékeztet. A lány boldogan szorítja magához - Holnap, amikor minden elkezdődik, én is adok neked valamit. Várj rám itt, rendben? Elásom a fa mellett, mint ahogy a kincseket szokás! - mondja, de a férfi válaszát már nem halljátok: a látomás szertefoszlik, csakúgy, mint az előbb.
Ha elkezdtek ásni, kutatni, semmit sem találtok, kivéve egy fegyverrel a tölgy törzsébe vésett apró, hatszirmú virágmintát. A könyvtár ablaka felől viszont már többen észrevehetitek a mozgolódást és ha lenne hallgatózásotok... nos, de egyikteknek sincsen. Mihez kezdtek, merre indultok tovább?


Határidő: szeptember 25. 23:59

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Barairo Pinku Kedd Szept. 17 2019, 23:12

Pinku igazából készül mindent megfigyelni, mindenkinek a rakcióját. Főnökének arcát, ahogy ő realizálja a sikertelen próbálkozás eredményét, majd megöleli és Strea fejmozgására felkapja a fejét
- Figyi. Mit nézel annyira? Elmonod? Arra fele nézel? Arra fele mi nem is tudom hogy mi van arra fele? Én szerintem akkor meg is nézem mi ez a fa amit Joey mondott. Bocsika hogy idegesítelek a sok beszélésemmel de nagyon szeretek beszélni, és meg is nyogtat ha egy kicsit nagyon ideges lennék. Akkor oda is sasszézik, közelebről megvizsgálni a fa minden egyes négyzetmiliméterét. Amint megtalálta ő is azt a mintánt, rikkantja Channak, hogy tényleg van itt valami. Egy nagy és hangos ásítást követően nyújtózik egy kellemeset majd oda megy Chanhoz. -Szerinted mit csináljiunk? Nekem sajna fogalmam se nincsen ^^" Na meg ugye elmondtam amit találtam. Nem tudom mennyire hasznos vagy mennyire nem az. Oda menjek megnézem azt a helyet? Mondjuk nem tudom mennyire lenne biztonságos. Kicsit kiráz a hideg ha rágondolok. Szerintem menj te előre rendben mesterem?
Pinku tolja maga elé a főnökét, ezzel jelezve hogy nem kicsit lett tele a nadrágja már a gondolattól, hogy oda kell mennie arra a helyre, amit Strea annyira bámult. Vagy csak nézett. Hát igazából Pinkunak mind egy lényeg hogy arra koncentrált. Szépen lassan közelíti meg a területet, úgy hogy főnökét tólja maga előtt és kb reszket mint Bozont a Scooby Doo-ból
- Akármi is van itt, ne merészeljen támadni, mert egy Chancery van nálam, és nem félek használni ha kell. - Hangján egyben érezhető a bugyutaság és a félelem kettősége. és reméli hogy semmi rosszindulatú csiga vagy akármi nem fogja őket letámadni. Ha meg igen akkor Channal gyorsan lenyomnak egy Ősi Joestar Technikát és elszelelnek mint a vadlibák
Barairo Pinku
Barairo Pinku
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 54
Join date : 2019. Jun. 26.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Chancery Pént. Szept. 20 2019, 11:38

-Pinku... -sóhaj egyet azután, hogy Simeonnal való próbálkozásuk kudarcot vall, és egy másodperc után rá is néz a lányra. -Joey-nak igazat adok most. Megkértelek, hogy egy picit maradj csendben, hát ha hallunk valami apró zörejt. Mindegy, mert végül nem jött be a tippem. -mosolyodik el, még kicsit talán kuncog is, ahogy feltápászkodik a földről. -Nyugodtan csacsoghatsz egyébként, de kérlek, most figyelj arra, amit mondunk vagy kérünk. Mi is figyelünk rád. Simeon, köszönöm, még maradjon nálad a tábla, hát ha máshova kell.
Fél szemmel Strea mozdulatai sem kerülik el a figyelmét. Mivel a lány idegen, és szemmel láthatólag van köze a küldetéshez, minden apró mozdulata árulkodó lehet. Még késztetést is érez arra, hogy rászóljon, ne fintorogjon, hanem segítsen, ha valami nem tetszik neki, de inkább nem teszi. A lány már kijelentette, hogy ennél többet nem tehet, és hálás volt neki legalább azért, hogy megnyugtatta, nagy valószínűséggel nem időkorlátos a történet, hisz számlálót sem látott sehol a HUD-on.
Épp ezért látja, merre néz a lány. Nem hall semmit jártasság hiányában, a függönymozgást sem veszi észre, de gyanús neki, hogy pont a könyvtár ablaka Strea tekintetének célpontja. Töprengeni kezd, hol az ablakra, hol a fa törzsére nézve, egyik ujjával az állát kopogtatva, másik kezével a könyökét támasztva. Láthatólag egy kicsit kizárja a többieket, amíg mérlegel, és valljuk be, próbál az ösztöneire hallgatni. Vizsgálják meg a fát, vagy inkább a különös lány észrevételét nézzék meg, már amennyiben Strea észrevett bármit is. Talán csak el akarja terelni a figyelmüket a megoldásról...?
Egyszerű lenne a képlet, ha szét tudná választani a csapatot, de ebben nem akar kockáztatni. A többiek is azért tűntek el a térképéről, mert nem tartózkodtak egy helyen velük.
~Valaki van ott.~ -Álomkelő hangja enyhén visszhangzik a lány fejében, jelezve, hogy szavait senki más nem hallja, csak a gazdája. Chan kérdőn a macskára pillant, majd vissza a könyvtár ablakára.
-Hogy érted?
~Csak van ott valaki. Láttam, ahogy elment az ablak előtt.~
Van ott valaki? Talán Jay! Talán Jaynek sikerült valahogy visszajutnia ide és válasza is van a rejtélyre. Ez a kis reménysugár végül döntésre készteti és bólint, majd a többiek felé fordul.
-Álom látott valamit a könyvtár ablakában mozogni. Nézzük meg, hát ha valamelyik tag az, -(kérlek, add, hogy Jay legyen) -... ha nem találunk semmit, visszajövünk megnézni a fát. -felnéz Streára is, ám végül neki nem mond semmit, csak biccent a fejével. Mintha elköszönne, vagy jelezné, még úgyis látják egymást. Majd amint a többiek elindulnak a könyvtár felé, sereghajtóként zárja a sort, hogy mindig mindenki a szeme előtt maradjon továbbra is. Kivéve talán Pinku, de az ő akcióján kicsit nevetve, felszabadult mosollyal megcsóválja a fejét, megfogja a lány vállát és maga mellé húzza, hogy legalább egymás mellett haladjanak.
Irány a könyvtár.
Remélhetőleg az Ősi Joestar Technikára nem lesz szükség. pirate

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Sakuzo Pént. Szept. 20 2019, 19:24

-Még nem... ami azt illeti a céhházba sem voltam ezelőtt, csak Chanceryvel találkoztam meg Eikivel.-mondom Daneenak miközben a házat kutatjuk át. Nem találunk meg senkit, nagyon úgy fest. Ez az egész olyan, mint egy elcseszett szellemház. Azaz volt egy film ahol a hajók hasonlóan átlátszóak voltak és azok bizony szellemjárta hajók voltak, szóval ebből kiindulva ez egy szellemház. Viszont eléggé zavaró, ha még Danee sem látott ilyet, nem úgy tűnt, mint aki egy hete van benne a céhben. A kérdés már csak az, hogy a többiek mit találnak nem?-aztán kicsit később így is történt. Megtudtuk, hogy ez az egész egy küldetés és a nyomokat követve a többiekkel együtt a fánál kötöttünk ki.
-Nem lenne jó ötlet azonnal magunkra haragítani, úgyhogy mindenki nyugodjon meg!-mondom a többieknek a fenyegetésre és a kérdésekre. Bár ami engem is foglalkoztat, az az, hogy vajon mi van akkor, ha a többiek feladták a küldetést? Vajon... mi történne akkor ha elvesztenénk?-hamar el is űzöm a fejemből a gondolatokat, főleg amikor meghallom a fiatal csinos hölgyet. Ki is léptem a rejtekemből, bár eleve el sem bújtam és próbáltam megszólítani őt:
-Szép napot kedves Ojou-chan! Tudna esetleg segíteni nekünk?-néztem rá, bár úgy tűnt ő nem lát engem... Ez eléggé frusztráló. Végre találunk valakit és ő sem tud segíteni semmit.-ezután ahogyan követtem tovább a jelenetet egy apró követ kapott ajándékba egy picit később megjelenő sráctól. Eléggé ótvarul nézett ki, de mindegy, ki vagyok én, hogy ítélkezzek nem igaz? Mindegy. Nos ha jól értettem ezt az egészet ez megint egy látomás és úgy tűnik, hogy elássák a követ és Yepp ez egy látomás el is foszlott.-se szó se beszéd ásni is kezdek a fa tövében keresve azt a követ, hátha valami quest item és meg kéne szereznünk, de semmit nem találok, csak egy szimbolumot a fába vésve...
-Szóval azt mondjátok ilyen növény eddig nem volt itt? De vajon akkor mégis mit kereshet itt?!-szólok végül reményvesztve, hogy megtalálom a követ, majd felállok, megszokásból leporolom magamat és a könyvtárra nézek:
-Nekem nagyon úgy tűnik, hogy következő célpont a könyvtár kellene legyen és hátha ott végre találunk is valami információt. Mit szóltok?
Sakuzo
Sakuzo
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2019. Jun. 24.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Seishin Szer. Szept. 25 2019, 19:03

Végig nézem a fánál lezajló eseményt, egy követ ad át a nőnek az ismeretlen férfi. Egy ötletöl vezérelve meg próbálom meg érinteni a nőt. Kíváncsi vagyok, mi fog történni. Ugyan is arra számitok, hogy semmi. Vagy is a kezem át halad rajta mintha ott sem lenne. Ami erősiti azt az ötletet vagy is teóriát, ami meg fogalmazódott benem.
- Annak a mintának, valami jelentőségé van szerintem. Mint valami jelkép vagy talán egy logó?
Gondolkodtam hangosan miközben Sakuzo ásása után én is láthattam a nagy semmit, viszont a vésetet kiszúrtam.
- Hat szirom és ezek a virágok is itt.
Körbe nézek és a többieket figyelem, nem akarok még kitálalni arról, ami eszembe jutott. Előbb talán jobb lenne még körbe nézni. Az aggodalom ugyan úgy kiül az arcukra ahogy nekem, van, akinek jobban. Jay igencsak mérges.
- Nyugi, nem fogunk senkit sem elveszteni. Ez csak egy elég durva feladvány. Kérdezhetek töltetek valamit?
Miközben válaszra várok szemem sarkában mozgást látnék. Oda fordulok és mintha gyülekezés lenne a könyvtárnál.
-Ohm mintha valami mozgás lenne ott, egyet értek Sakuzoval. Valami készülőben van a könyvtárnál, talán kapcsolatban lehet " Holnap elkezdődik" dologgal, amit hallottunk.
Tényleg igy van és van kettő közt össze függés akkor talán ennek az egésznek egy újabb darabkája van ott? Remélem annyi az egész, ami eszembe jutott. Elő kapok egy fahéjas nyalókát és számba dugva jó ízűen nyalogatom.
- Oh juh igaz a kérdés. Halottatoke már ilyen vagy hasonló dologról, ami most velünk történik? Akár itt vagy kinti világban, egy filmben vagy játékban?

_________________
Felszerelés:


Kinézet:
Seishin
Seishin
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 447
Join date : 2017. Jan. 31.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Danee Csüt. Szept. 26 2019, 23:15

- Oh, ugyan, nem nagy szám, de azért köszi - mosolyodtam el kissé zavartan Seishin dicsérete hallatán
- Bocs, hogy ilyen kurtára sikeredett a körbevezetés - veregettem vállon Sakuzot

Aztán kivonultunk újra a kertbe, ugyan azok a furán narancs színű virágok fogadtak minket, sőt, egy új látomás elevenedett meg a szemeim előtt.
A nő és a férfi, számomra teljesen ismeretlenek, ahogy a virágban sem találtam semmit, amiből következtetni tudtam volna bármiféle emlékre.
- Jay, neked nem ismerős valahonnan ez a párocska? Vagy akár ezek a virágok, vagy a mint a fán?
A minta a fán, a virágos kő, amit el kellett volna hogy ásson az a nő, de nem találtuk.
A fura szirmok.
Leszakítok egyet a kertben sárgálló virágok közül, s a fán lévő mintához pászítom.
Vajon a szirmok száma és alakja egyezik? Lehet bármi közük ezeknek a soha nem látott virágoknak a szimbólumhoz?
És a fal ...
A falhoz sétálok, s igyekszem újra megvizsgálni az ott frissen felfedezett növény mintákat, összehasonlítva a fán lévővel és persze a kezemben lévő virágszállal.
- Az a páros a kerti falon jött át, mintha ott se lenne, talán nem is volt, mikor ez a jelenet megtörtént
- Jay, te laksz itt a legrégebb óta, nem tudod mi volt itt a céh Young Justice céh alakulásakor vagy akár előtte?
- A céhet eredetileg Young Justicenek nevezték, ha nem tévedek - magyarázom a többieknek -
később aztán, ahogy Peter is távozott a megújulással új neve is lett a céhnek
Többen is látni véltek valamit a könyvtár ablakain át, és bár nekem nem tűnt fel, talán mert éppen akkor túlságosan elkötöttek a növényi motívumok, inkább hallgattam rájuk
- Nézzük meg akkor a könyvtárat - csatlakoztam én is

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Joey Chrome Pént. Szept. 27 2019, 19:38

Hát a fal nem jött be, s semmi más sem. De legalább megpróbáltuk! S Chan nekem adott igazat! Csak sajnos ez a hülye sípszó továbbra is pofázik...
- És most? - kérdeztem Chan-t, mert én tényleg nem tudtam, hogy most mi legyen. Talán a fánál kell valamit elintézni? Bár inkább nem megyek oda, mert a végén letörök egy ágat, s az új csajt azzal ütöm agyon egy kis csend reményében. S ekkor szólnak, hogy láttak valamit a könyvtárnál!
- Rablók! - mondtam egyből ijedtemben. De muszáj volt menni, amikor is a sípszó Chant akarta pajzsnak használni… Már rászóltam volna, hogy lehet akkora gyökér, hogy ha elkezdenénk locsolni a fejét, kinőne rajta valami növény, de Chan megoldotta.
- Megyek én előre, én vagyok a férfi! - jelentettem ki, de ha kígyó lesz, az gáz lesz, mert mint tudják azok akik emlékeznek rá, félek a kígyóktól, de nagyon! Ha az lesz, én elvégzek egy taktikai visszavonulás, magyarul úgy elfutok, ahogy csak tudok, mert bár a futás szégyen, de hasznos!
- Chan, s mi lesz ha ez egy bazi nagy kígyó lesz? - kérdeztem, próbálva elrejteni félelmemet. - Akkor futunk, ugye? De úgy, hogy Strea ne lásson, mert szégyellném magam. >< - S mielőtt valaki mondaná, hogy Chan is lány, ő ismer engem! Szóval KUSS! Mert fegyver van nálam, s nem merem használni, mikor kell! Várjunk, hogy mondtam? Jaaa, rosszul, hát persze, én marha… Na szóval KUSS, mert fegyver van nálam, s használom is, ha kell! S a könyvtárban lévő személynek is el fogom mondani!


A hozzászólást Joey Chrome összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 29 2019, 10:12-kor.

_________________
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Karakter47

Adatlap|Bolt|NJK-k|Trófeák|Szoba

Színek:
Mesélés (olive), Joey (yellowgreen), Haru/Grifi (seablue), Ichiro/Ichi (peru), Eiji (slategray)
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Simple

Gyűjtögetés aktiválva lesz: 2019. 01. 01.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Simeon Pént. Szept. 27 2019, 21:27

Tengerszem még duzzogott egy kicsit, de a cukor hamar jobb kedve derítette - attól függetlenül, hogy akármennyiszer odanézett, a macska fellengzősen nyalogatta magát tőle nem is olyan messze. Simeon csak mosolygott, de a lány szavaira kíváncsian fordult Chan felé:
- Miért Szájtát? - kérdezte, de figyelmét közben neki is elterelték az események, a vésetek amiket Pinku talált, nameg a kezében lévő kő, aminek egészen biztosan ott volt a helye! Ugye? Simeon nyelt egyet és odatartotta... de a rendszer kilökte onnan - Pedig illik... - rázta a fejét a fiú és azért biztos ami biztos megpróbálta még egyszer, hátha az előbb csak ő rontott el valamit. Joey kifakadását nem is hallotta; akkor nézett rá csak nagy szemekkel az élénk lányra, amikor Chancery megdorgálta amazt. Igen, Pinku szerinte is sokat beszélt, de ezzel ő maga sem volt másképp, hisz imádott mesélni! Nagyokat bólogatott hát újdonsült céhtársa szavaira. Tengerszem eközben befejezte a pillecukrot immáron Simeon mellett: Álomkelő ide vagy oda, azért ha Chancery kérte valamire, a polip teljesítette azt. Mégiscsak ő volt, aki befogadta őket. Hogy megint menniük kell valahova? A tele hasú polipnak annyira nem tetszett az ötlet, de hiába nézett vágyakozón idomárja pólójára, már túl nagy volt ehhez. Bárcsak még mindig be tudna kúszni oda!
- Akkor menjünk! - indítványozta Simeon - Irány a könyvtár! - mondta és besorolt Joey mellé - Szerinted milyen rablók lesznek? Kígyósat még nem is láttam - vigyorgott, de azért a kesztyűje a kezén volt már. A követ pedig addigis eltette biztonságos helyre: ha harcolni kell, nehogy elveszítsék vagy esetleg a céhtag-rabló-kígyó kezébe kerüljön. Lehet, hogy sose látja többet Daneet, ha most ezt a valamit nem oldják meg!

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Jay Szomb. Szept. 28 2019, 21:18

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy mi a vihar folyik itt. ( Ezt már eléggé kiveséztem.)
Minél tovább haladunk, annál inkább frusztrált és ideges leszek, fejben már kezd elönteni a gondolat, hogy bizony itt tényleg elveszíthetem Chant...akkor viszont nincs tovább, mert ha itt elveszítem, kint is elveszítem. És ha kint elveszítem, akkor semmi értelme annak, hogy idebent is tovább küzdjek. Úgyhogy még azelőtt végig kell csinálni a küldetést, mielőtt bármi baja esne.
Danee válaszára már kissé ködös szemmel válaszolok, de hangom nyugodtságot próbál tükrözni.
-Nem, soha a büdös életben nem láttam őket, sem a párocska, sem a virágok, sem a fán lévő minta... sosem láttam ezelőtt. ÉS tízezer százalék, hogy Chan nem ültetett volna virágot a tudtom nélkül. Inkább fordítva lehetett volna, meglepetésképp, de én sem tettem ilyet.
Körbenézek, látom a mozgolódást én is a könytárban, valami beszélgetés is mintha lenne bent, de nem értek belőle semmit.
-Úgy jöttek át...mintha szellemek lennének. A Young Justice céh alakulása Peterhez köthető, ő volt a korábbi alapító és céhvezér, Chan nagyon közeli barátja volt, de egyszer csak befeketedett a neve...sosem tudtuk meg, hogy miként történt a dolog, hogy önnön kezével vetett-e véget az életének, vagy egy boss, vagy más ölte meg...fogalmunk sincs.- mondtam magamnak és a többieknek is.
-Menjünk, lessünk el a könyvtár felé, de mindenki legyen nagyon óvatos...ha bármit is hallotok vagy láttok, szóljatok a többieknek, kérlek.- szóltam.
Ahogy elindultam a többiekkel a könyvtár felé, ahol ugyan már voltunk, és nem találtunk senkit, elgondolkodtam, hogy mi lehet itt a probléma...
-Semmi ilyen filmről nem hallottam, és nem is történt velem ilyesmi még...fogalmam sincs, hogy ez miért történik velünk, de olyan érzésem van, mintha...nem is tudom, hogy mondjam...furcsa.- motyogom a végét.

//Off: ha veszély leselkedne ránk, azt a karakterem passzív képessége miatt észlelnem kellene előre, enyhe gyomorgörccsel jelezvén felém.//

_________________
12.Szint, plusz a felszerelések:

Élet: 14 (+6) ------------->20 (100)
Fegyverkezelés: 13 (+7) --->20
Erő: 12 (+16)-------------->28
Kitartás: 8 (+6)----------->14
Gyorsaság: 16 (+13)-------->29
Spec. képesség: 10 (+4)----->14
Páncél: 38
Jay
Jay
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 280
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 33
Tartózkodási hely : Valahol északon

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Strea Vas. Szept. 29 2019, 22:48


Chancery, Joey, Simeon, Pinku

Strea csak mosolyogva int viszlátot, ahogy a könyvtár felé veszitek az irányt. Újabb szerelmesdal-dúdolgatásba kezd, de hamarosan magatok mögött hagyjátok és kígyóktól egyebektől tartva értek fel a könyvtárhoz és nyittok végül be. Nos, Joestar-technikára nincs szükség, ugyanis csupán egy rendkívül elégedetlen, apró főnixet találtok odabent - körülötte hatalmas felfordulással: többtíz könyv is a földön hever, a függöny félig leszakítva, az asztalon lévő tinta pedig éppen a szőnyeget áztatja el nagy, kövér cseppekben. Dust, ahogy meglát titeket, rögtön Chancery fejére reppen majd vissza az egyik polchoz, jelezve, hogy ott bizony valami érdekesség akad: csőrével egy tölgyfabarna, nem túl vastag, keménykötéses kötetet piszkál, aminek gerincén nincs felirat, csak egy minta. Egy virágminta. Egy pontosan olyan virágminta, mint amivel eleddig lépten nyomon találkozhattatok. Ez vajon itt volt eddig? Vékonynak ugyebár vékony, de Chan, még te sem emlékszel rá, hogy valaha láttad volna... vagy eddig csak elkerülte a figyelmed? Végülis elég nagy a könyvtárotok, a céhház specialitása...
Kivehetitek. Kiveszitek? Ki is nyithatjátok. Kinyitjátok? A lapok látszólag üresek. Végiglapozhatjátok, de egyetlen írást sem találtok... ellentétben egy virágmintás, kőnyelű tollal, ami a könyv belsejében pihen. Hogyan tovább?

Jay, Danee, Seishin, Sakuzo

Danee jó helyen kapisgál; a leszakított virág képlete pontosan megeggyezik a fán és a fali véseteken lévőkkel - és ami azt illeti, a jelenés során látott kőével is. Ez azonban önmagában csak egy szép megállapítás, de úgy tűnik megvan már a további tervetek és harcra készen felmentek a könyvtárhoz. Jay képessége megnyugtatón semmit sem jelez, amikor pedig az egyre halványodó épületben végre benyittok a könyvtárba... nos, az első, amit észrevesztek, az a felfordulás. Rögtön utána pedig annak okozóját is, egy apró főnixmadarat, aki csőrével és körmeivel próbál kiszedni egy könyvet a helyéről - sikertelenül. Körülötte többtíz könyv is a földön hever, a függöny félig leszakítva, az asztalon lévő tinta pedig éppen a szőnyeget áztatja el nagy, kövér cseppekben. Dust, ahogy meglát titeket, rögtön odaszáll Danee vállára majd vissza a polchoz, jelezve, hogy menjetek ti is oda: csőrével egy tölgyfabarna, nem túl vastag, keménykötéses kötetet piszkál, aminek gerincén nincs felirat, csak egy minta. Egy virágminta. Egy pontosan olyan virágminta, mint amivel eleddig lépten nyomon találkozhattatok. Ez vajon itt volt eddig? Vékonynak ugyebár vékony, de Jay, még te sem emlékszel rá, hogy valaha láttad volna... vagy eddig csak elkerülte a figyelmed? Végülis elég nagy a könyvtárotok, a céhház specialitása...
Kivehetitek. Kiveszitek? Ki is nyithatjátok. Kinyitjátok? A lapok látszólag üresek. Végiglapozhatjátok, de egyetlen írást sem találtok... ellentétben egy virágmintás, fanyelű tollal, ami a könyv belsejében pihen. Hogyan tovább?


Határidő: október 10, 23:59. Ha valakinek még kellene az azt követő hétvége, időben jelezze felém.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Sakuzo Kedd Okt. 01 2019, 14:40

-Semmi gond, majd adunk az alkalomnak még egy lehetőséget... Bár kicsit zavar, hogy ennyire mély vízbe vagyok dobva...-vakarom meg a tarkómat egy röpke pillanatra, ahogyan kiemelem a "mély" szót. Persze abszolút nem bánom a dolgot, hiszen így megismerem, hogy mégis milyenek a többiek stressz helyzetben. Arról nem is beszélve, hogy ők is megismerhetnek engem... Jobb mintha mondjuk sakkoznánk nem? Később aztán a kertben kötöttünk ki, egy furcsa jelenet után én ásni kezdtem, de sajnos mivel nem találtam semmit a fáradtságomat félretéve kezdtem el elmélkedni, hogy mégis merre kéne tovább mennünk. Eközben a többiek a látomást próbálták meg értelmezni.
-Naruhodo.-tettem hozzá:-Szerintetek akkor köze lehet ennek az alapításhoz és Peter-san eltűnéséhez?-kezdtem el spekulálni, miközben a könyvtárhoz értünk. Persze én mint a bátor hőse a csapatnak benyitottam elsőnek a könyvtárba ahova a többiek elvezettek. Nos hogyan is mondjam... Nem ezt vártam.-Azta.... szóval... Ismeritek ezt az apró madarat?-tettem fel a kérdést jobbára a régebbi tagoknak, de rögtön kiszúrtam amint a madár visszatért a könyvespolcra, hogy valamit ki akar venni.
Így hát odamentem, megacélozva akaraterőmet hátha valami epikus csapda lesz beletéve, ahogyan leveszem hátha azonnal megnyaffanok és egy erőteljes és bátor húzással leemeltem a könyvet a polcról. Megint ez a virág... Vajon mi köze lehet ennek az egésznek a virághoz. De nézzük csak mit rejt a könyv...
ÜRES?! Mi a fene? Ennek semmi értelme...
-lapoztam át az egészet gyorsan, de nem találtam csak egy tollat benne.-Ez a virág... miért lenne ez üres?-ragadtam meg a tollat és gondolkodni kezdtem..
Emlékszem egy filmre még réges régről talán már fél évszázada forgatták, de annyira ismert még ma is... Na mindegy abban volt egy hasonló könyv, mondjuk egy toll nélkül, de hátha. Nézzük csak mivel köszönjek?
Így megforgatva a tollat a papíron beleírtam egy rövid mondatot:
Ohayoo Könyv-san.-nem volt jobb ötletem, persze, ha a többieknek van ötlete, akkor azt meghallgatom és annak megfelelően cselekszem.
Sakuzo
Sakuzo
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2019. Jun. 24.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Chancery Kedd Okt. 01 2019, 17:06

-Mert kezdetben mindenre tátottam a számat, ami meglepett. -kuncog, ahogy még gyors elmeséli tömören kezdeti történetét a Szájtát becenévnek. Álomkelő kap is egy nosztalgikust pillantást, de a macska nem arról híres, hogy bármi is ellágyulna, ő inkább tovább mosakszik, amíg úgy nem döntenek csapatostul, hogy elindulnak befelé.
-A kígyóktól nem kell tartanod. Én szeretem őket, szóval ha meglátod, majd csak lépj hátra, én elintézem. -ha Joey Chan felé néz, még egy kacsintást is kap bátorításul, majd útjuk vége végül bevezet a könyvtár faburkolatú termébe.
A lány először kisebbfajta szívrohamot kap szinte a látványtól, de mikor meglátja a főnixmadarat, a megnyugvás ledönti a sziklát a szívéről. Megkerüli a csapatot és előre megy, kitárt karokkal fogadja a kis madárkát, széles mosollyal az arcán.
-Dust! Oh, édesem, kicsikém, hát legalább te nem tűntél el! Merre kódorogtál? -szakad fel belőle az öröm. Ezek szerint az eltűnéseknek, a szétszakadásnak nincs olyan sok köze ahhoz, hogy látják-e egymást avagy sem, vagy pedig pusztán a peteket nem érinti a téma; igaz, Dust mindig is különlegesebb volt. Ő a céh petje, nem csak egy gazdával rendelkezik. Dust a lelkük, bár még pici és gyenge, Chan talán pont ezért tartja a saját felelősségének, hogy törődjön vele, vigyázzon rá és fejlessze. Pont, ahogy magát a céhet is. Ahogy Dust szárnyra kap és elröppen a könyvhöz, amit mindjárt jobban szemügyre vesz, Chan még jobban érzi, mennyire hiányoznak neki a többiek. Hogy mennyire családjának érzi valójában ezt a közösséget. Végigtekint saját kis csapatán, aki elég figyelmes, még talán látja is, hogy a szemei jobban csillognak a megszokottnál, majd elfordul és felvesz két könyvet a földről, hogy elpakoljon, mikor észreveszi, hogy a főnix fel akarja hívni valamire a figyelmet.
-Hmm? Mi az, kicsikém? -bár Dust ugyanúgy képes kommunikálni, mint Álom, a főnixmadár ezt nagyon ritkán szokta megtenni. Jóformán csak akkor, mikor már nincs más lehetősége. Chancery odalép hozzá, menet közben a közeli kis asztalkára téve a felvett könyveket és kihúzza azt, amit a madár a csőrével megmutat neki.
-Gyertek ide! -int azonnal a csapatnak, főleg, ha esetleg ők is szétszéledtek. Feléjük fordítva a könyv borítóját megmutatja nekik a mintát és elmosolyodik. -Úgy érzem, sínen vagyunk! Ebben már biztos meglesz a... válasz...
Beszéd közben alkarjára fektetve kinyitotta a könyvet, de... az üres. A tollat leszámítva semmit nem talál benne. Lapozgatja előre, lapozgatja hátra, fejjel lefelé fordítja, majd félredönti a fejét.
-Ezt nem értem... vagy talán...
Chan végül az asztalkához lép és a nyitott könyv fölé hajol. Megpróbálja összerakni az eddigi képet. Versike, minták, a kődarab, mint az üres könyv...
-Nekem két ötletem van. -mutatja fel két ujját. -Az egyik, hogy valahogy el van rejtve a könyvben a megoldás, és trükkösen, de elő lehet hozni. A másik, hogy ha sikerül megoldanunk a puzzle egy darabját, megjelenik valami a könyvben. Kipróbálom előbb az elsőt, közben ha valakinek van ötlete még, szívesen hallgatom. Közben... ne kerüljetek még látótávolságon kívülre, de ha találtok még virágmintát vagy vésetet, szóljatok :3
A toll végül megérinti a papír felületét. Felülre ír egy "Helló world" szöveget, majd valahol a papír közepén satíroz egy kicsit, úgy négy-öt sornyi területen, hát ha akkor felbukkan valami minta.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa - Page 2 Empty Re: [Unity céhküldetés] A kezdetek kulcsa

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.