Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

4 posters

Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Cearso Szomb. Jún. 22, 2019 6:09 pm

résztvevők
Brooklyn
Chakna

Békésen fedezitek fel külön-külön a szintet, mikor mindkettőtökre hirtelen szakad rá az ég. Figyelmeztetés nélkül érkezik a hatalmas hózuhatag egyik másodpercről a másikra. Amerre csak a szemetek ellát mindenhol ugyanez a helyzet. A közelben egy barlang bejárata magasodik. Mintha a vihar előtt az még nem lett volna ott? Vagy csak a szemetek káprázik a sok hótól? Az tény, hogy ez az egyetlen pont, ami nem teljesen fehér.
Ha a hazatérés kristályt akarnátok használni, hogy kiszabaduljatok a viharból, az valami különös oknál fogva nem működik.
A barlang teljesen üres (amíg be nem léptek) hosszú folyosó, aminek a végét még látás jártassággal sem látjátok. Miután beléptek, a hócseppek is jönnek veletek, és körülöttetek forognak, amíg hozzá nem érnek a testeteknek. Akármilyen mélyre is mentek be a barlang száján keresztül újabb hópihék követnek. Egyelőre minden következmény nélkül.
Ha beljebb sétáltok néhány száz méterre a barlang egy ajtóban végződik. Ha ott vagytok az ajtónál, a hópihék furcsán kezdenek viselkedni és a körülöttetek táncolásból átváltanak az ajtó és köztetek való oda-vissza ugrálásba.
Amennyiben hozzáértek az ajtóhoz az az érintésetekre kinyílik, és az ajtó túloldalán egy furcsa szoba fogad benneteket, amiben összesen három tükör található. Ráadásul a hópihék is őrülten kezdenek viselkedni az ajtó kinyitása után mintha észre se vennének titeket egy darabig, és mellettetek elrepülve sietnek de a szobába az egészet ellepve, így végül vakító fehérséget varázsolva az egész helyiségben, ami miatt az első pillanatokban nem tudjátok alaposabban szemügyre venni a szobát.


(Két különböző barlangban vagytok, még nem találkoztok.)
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Brooklyn Szomb. Jún. 22, 2019 6:45 pm

Koral várost elhagyva vágtak neki a havas fennsíknak. Tudták hova készülnek, így Brook úgy is öltözött. Bár Lazara még vagy öt pulóvert felhúzatott volna vele, hiszen a lány is érezte mindazt, amit a fiú és nem szeret fázni. Brook viszont ennél tökösebb volt, ő kifejezetten élvezte ha a hűs szellő, vagy eső lehűti a testét. Most is kellemes hűvösnek érezte a hó-fújta zimankót. Bár szemeivel a tájon még messzire ellátott, a hóvakságot viszont nem szerette. Meg-megállt, hogy a térképet lecsekkolva megtalálja a megfelelő koordinátát. Ugyan célja nem volt, csupán némi szóbeszédet hallott, hogy érdekes barlangrendszerek húzódnak meg a föld alatt. Mint ahogy olyat is hallott, hogy a kincsek mellett gyakoribb a ritka szörny is. Csupán remélhetjük, hogy ritkább lootot is dobnak. A barnamedve hús pedig kelendő a piacon. Rosszul nem járhat.
Legalábbis ez járt a fejében, amikor egyik pillanatról a másikra leszakadt az ég. Hirtelen azt sem tudta hova kapjon, minden fehéren vakított... nem látott az orráig.
~ Ebből baj lesz! ~ Közölte Lazara, miközben ő is kétségbeesetten kapkodta a "fejét". Brook egy pillanatra előhívta ismét a térképet, de nem látott rajta semmit, nem úgy mint mikor bezárta... Hisz nem messze tőle egy sötét fal emelkedett ki a földből. Egy barlang bejárata.
~Na ugye, mondtam én, hogy nem mindig megbízható a térkép! ~ Kérte ki a lány magának, de Brook most ügyet sem vetett rá. Az járt a fejében, hogy mihamarabb menedéket kell találnia, különben lefagy még a brokija is.

Meghúzódott a sötétség szájában, pár pillanatig méregette magának, mi várhat rájuk bent. Lenyitotta a térképet. A portkristályt eszébe sem jutott használni, talán ha nem talál efféle megoldást. Végül hajtotta a kíváncsiság, elvégre ezért jött. Ámbár, nem lehetett benne biztos, hogy arról van-e szó, ami miatt útra keltek. Pár méterig nem foglalkozott az őket követő hópihékkel, hiszen betudta a szél és huzat hatásának. De amikor már több méteren keresztül követték, egy pillanatra megállt, hogy megnézze a huzat merre is fúja őket. Végül rácsodálkozott a jelenségre, mint ahogy arra is, hogy egy ajtóval találkozzon egy barlang bejáratánál.
~Nézd csak, mintha hívogatnának! ~ Jelentette ki, Lazara meglepődött izgatottsággal. Brook pedig benyit az ajtón. Egy pillanat alatt úgy érezte elsöpri őt a hózuhatag ami hamarosan ellepte a szobát. Belépett, majd jól szemügyre vett maga körül mindent, amit láthatott. Kíváncsisága persze a tükrök felé húzta őt.
Brooklyn
Brooklyn
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 73
Join date : 2019. Jun. 18.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Chakna Szomb. Jún. 22, 2019 6:55 pm

Notóriusan képtelen vagyok nyugton maradni. Ezúttal a 22. szintre mentem fel, és bár most igyekeztem rendesen felkészülni a sok mobra és a kimerültségre is, csak éppen az időjárásra nem gondoltam… Túlságosan szétszórt lettem mostanában…
Na nem mintha egy ilyenre túlságosan fel lehetett volna készülni… Az egyik pillanatban még tiszta volt az ég, a következőben pedig sűrű, nagy pelyhekben, átláthatatlanul zuhogni kezdett a hó. Félő volt, hogy pillanatokon belül maga alá temet, ha egyhelyben maradok, így nekiindultam, hogy valami fedezék után nézzek. Nem volt még kedvem visszatérni a céhházba, sem felhagyni a farmolással, úgyhogy a szinten belül akartam kivárni, hogy alábbhagyjon a vihar.
Pár lépést tettem csak meg, mikor feltűnt a barlang bejárata. Nagyokat pislogtam… Ez az előbb még nem látszott… Vagy én vagyok tényleg veszélyesen szétszórt, vagy valami gyanús az egészben… De végülis nem maradhatok kint sokáig ilyen hózuhatagban, úgyhogy belépek a barlangba.
Egy hosszú folyosóra jutok, de mivel a bejáratnál még mindig köröznek körülöttem a hópelyhek, elindulok befelé… De bármennyire igyekszem is mélyebbre húzódni, nem tudok szabadulni tőlük.
Végül eljutok egészen egy ajtóig… Eddigre eléggé idegesítettek a hópelyhek, hogy ne sokat gondolkozzam rajta: Bemegyek az ajtón, és a túloldalon végre talán nyugtom lesz.
Mire felfogtam, hogy az ajtónál már nem körülöttem forogtak a hópelyhek, beléptem a mögötte nyíló szobába.
Túltéve magam a vakító fehérségen, körbenézek a szobában és egyesével odalépek a tükrökhöz, egyelőre nem érve hozzá egyikhez sem, csak megvizsgálva őket, hátha találok valami furcsát… Mert hát… Mi a francot keres egy tükörterem egy havas barlangban?

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Cearso Szomb. Jún. 22, 2019 8:21 pm

A tükrök elsőre szokványos tükröknek tűnnek.
A két szélső még csak nem is okoz meglepetést, úgy működik, ahogy egy tükörnek működnie kell, visszatükrözve mindent, amit láttok a szobában.
Ám mikor a középső tükörhöz értek, furcsa meglepetésben lesz részetek. Tény, hogy a tiétekkel hasonló szobát láttok a túloldalt, viszont a tükörképetek nincs a helyén.
Ehelyett a  másik játékost látjátok a tükörben, még csak nem is utánozva a ti mozgásotokat. (Hacsak az egyikőtök el nem játssza a dolgot.)
Elég hamar világossá válhat számotokra, hogy nem valami hibáról van szó, mikor a rendszer a tükör fölé kiírja a másik játékos(ok) nevét. Bár Chaknának egy kicsit nehezebb dolga van, mert a tükör maga nem különbözteti meg egymástól a két embert.
Sok másik jel is utal arra, hogy nem rendes tükörképet láttok, hiszen a hópihék sem egyformán közlekednek a két szobában, ráadásul az ajtó felett olvasható 67-es számot egyáltalán nem tükörírásban látjátok, és ha megfordultok a saját ajtótok felett is láthatjátok ugyanezt a számot rendes írással. Az ajtón keresztül továbbra is szállingóznak befelé hópihék.

Viszont mikor megpróbáltok beszélni, elég hamar világossá válik a helyzet, hogy valami miatt nem halljátok egymást.
Miután erre rájöttetek (vagy nem) hirtelen hangokat hallotok a másik két tükörből. Néha az egyik szólal meg, néha a másik. (de ugyanaz a hang ugyanabból a tükörből jön.)

-Na végre, hogy megvagy... De hogy kerültél a tükörbe?
-Mi van, nem hallok semmit...
-...kis aranyosak, meg kell hagyni.
-NE ÉRJ HOZZÁJUK. NE MONDJ SEMMIT... minek is kiabálok, mikor amúgy sem hallod?...
-Vajon mi lehet a célotok?
-Úgy néz ki nem hallak, mikor a tükörben vagy, és a reakciódból ítélve te se hallasz engem. De vajon hogyan szedhetnélek ki onnan?
Ezt sok fura (de többnyire egyértelmű) hang követi. Azok, amiket biztos felismertek: néhány sóhaj, egy kéz csattanása a homlokon, egy gúnyos kacaj. Illetve jó néhány ezekhez hasonló apróbb zörej.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Brooklyn Szomb. Jún. 22, 2019 10:22 pm

Brook is a tükröknél kötött ki, ahogy vélhetően mindenki. A két szélső tükör rendeltetés szerűen viselkedett, de a középsőben egy számára ismeretlen leányzót vélt felfedezni. Nyilván az első dolga volt maga mögé pillantott, de rá kellet jöjjön, hogy az sehogy sem jönne ki jól. A fiú próbára tette a lehetőségeit és először intett a lánynak, miközben ráköszönt.
- Szia, a nevem Brook. - Mutatkozott be röviden és várta a választ, de meglepetésére a másik két tükörnek eredt meg a "nyelve". Szem ráncolva figyelte a hangokat, próbát ismerőset felfedezni, megszámolni azokat, hogy megtudja mennyien is lehetnek. Majd megpróbálta megtapogatni a tükröket, megnézte a háta mögött is, amennyiben lehetséges volt ez. Elsőnek a középsőt, amelyben a lányt látta, majd ha nem történt semmi szokatlan a két szélsőt is. Maga a szituáció szokatlan volt. Megfordult a fejében, hogy elhagyja a termet, de még a vihar biztos nem állt el. Megfordult és szemügyre vette mi is tükröződik vissza a tükörben, valamint mi nem. Ekkor tűnt fel neki a szobaszám.
~ Szerintem csak törd össze a tükröket. Nem halljátok egymást a többiek meg nem látnak... reménytelen. Úgy legalább biztos történne valami. ~ Osztotta meg velünk Lazara az ötletét.
- Ha összetöröm... nem hiszem, hogy bármi változna, csupán a csatorna tűnne el, szerintem. - Fejtette ki Brook, hangos gondolkodást színlelve. Majd úgy döntött megpróbál valamit.
- Próbáljunk meg ne egyszerre beszélni. Egyes vagyok, a nevem Brook és a hatvanhetes szám szerepel az ajtómon. Három tükröt látok, a középsőben egy fekete hajú lányt látok Hakama-ban. -Brooklyni lévén aligha lenne tisztában az efféle fogalmakkal, de a céhben szerencsére sok japán kifejezés ragadt rá. Majd várta és remélte, hogy a többiek is rákezdenek majd, hátha úgy előrébb jutnak.

Brooklyn
Brooklyn
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 73
Join date : 2019. Jun. 18.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Chakna Vas. Jún. 23, 2019 4:50 pm

A két szélső tükörrel nem volt elsőre semmi furcsa. Magamat láttam, ahogy lennie kell.
A középső előtt ellenben mondhatni kicsit legyökereztem. Az első, és legszembeötlőbb az volt, hogy nem én néztem vissza a túloldalról. Mégcsak nem is nő volt a tükörben látható alak, hanem egy férfi, ráadáasul nem is ázsiai.
Aztán megjelent a tükör fölött… Egy… vagyis kettő név… Brooklyn és Lazara…
Egyelőre úgy könyveltem el, hogy kéttagból áll a neve az illetőnek, és inkább azzal foglalkoztam, hogy megpróbáljak kommunikálni.
- Szia - köszönök intve a kezemmel. Közben ő is hasonlót csinált, és láttam, hogy beszélt, de… Nem hallottam egy szavát sem… Pedig nincsen semmi zaj körülöttünk - vagy legalábbis körülöttem - úgyhogy valószínűbbnek tűnik, hogy a rendszer blokkolja a kommunikációt.
Hogy jelezzem, hogy nem hallom a fülemre mutattam és ráztam a fejem.
Utána gondolkodni kezdtem valamiféle megoldáson, ajtó van a tükörben a másik oldalon is, éppen úgy, mint ahogy ebben a teremben… Arra viszont nem tudok rájönni, hogy a 67-es számnak milyen jelentősége lehet.
A gondolkodásban megzavart, hogy a két tükör beszélni kezdett.
Öt különböző hangot is felismertem, de szinte biztos voltam benne, hogy egyik sem a tükör másik oldalán látható férfié. De akkor kiké, merthogy azokban a tükrökben csak magamat láttam, amiből a hangok megszólaltak…
Látva hogy az valamit tapogatni kezd, és úgy tűnik a tükröt is, "próba szerencse" alapon odaléptem én is. Ha ez nem egy normális tükör, lehetséges, hogy valamiféle átjáró (vagy teleport kapu) Óvatosan, arra is felkészülve értem hozzá a "tükörhöz", hogy valami rossz történik, és menekülni kényszerülök. De a lehetőség megvolt, hogy az érintés hozza működésbe bármi is ez, úgyhogy egy próbát megért. Pláne, hogy egyre zavaróbbnak tűntek a teremben táncoló hópelyhek.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Cearso Vas. Jún. 23, 2019 7:55 pm

Mikor hozzáértek bármelyik tükörhöz, az a szokásosnál is hidegebb volt. Szinte már fagyos.
A következő meglepetés akkor következett, mikor hátulról próbáltok hozzáérni.
A fal és a tükrök között van elég hely, hogy akárki mögé tudjon menni, viszont mikor a tükör mögé értek, úgy néz ki, mintha a tükör ott se lenne. Ám hiába nem látjátok az akkor is ott van, és ugyanúgy érzitek a belőle áramló hideget, és fizikailag is hozzá tudtok érni, csak éppen látni nem látjátok.
Ráadásul, mikor a két szélső tükör egyike mögött vagytok, semmilyen hangot nem hallotok a tükrökből, egészen addig míg ki nem jöttök mögüle. A középső mögött viszont tisztán halljátok a beszédet.
A tükrök nem hallgatnak el egy pillanatra sem amúgy.

-A szám? Ez mért fontos?  Hülyék vagytok, ha nem jöttetek még rá, hogy az középen nem tükör. Talán egy átjáró... Nem, akkor semmi értelme nem lenne a többi ajtónak...
-Nyugi. Nyugi. Nem egyszerű a helyzet, amibe belekeveredtünk. Tudod... Nem most vagyok itt először. Legutoljára a szemem láttára halt meg valaki a túloldalt. Hosszú történet... és nem tudom, mi ezeknek az izéknek a kapacitása. Ezentúl próbálom majd csak a fontos tényeket közölni.
-A külső ajtó felett egy 11-es számot látok. A másik hármon nincs semmilyen jelölés. Mindegyik teljesen egyforma.  Elég segítség voltam számotokra? Bárcsak ezek a hópihék nem lennének az utamban... Héééé... Ez furcsa...
-Ó te, és a hülye ötleteid.... Mért nem hallgatok rád csak mert hülyeségnek hangzik, amit mondasz?

A hópihék egyre sűrűbbé telítik a szobát. Kezd egyre hidegebb lenni.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Brooklyn Vas. Jún. 23, 2019 9:32 pm

Mindketten ugyanazt tapasztalták. Látták egymást de egyikük sem hallja a másikat.
~Ez nagyon fura. Remélem nem valami elrablós játék...~ Lazara nyilván arra gondolt, hogy a tükörben lévő lány volna elrabolva és bezárva oda.
~Nem hiszem, inkább logikai feladat. ~ Felelte Brook a gondolataiban, kifejezetten Lazaranak.

Meglepően hideg volt. Legalábbis ezt tapasztalta, hogy hozzá ért a tükrökhöz, sokáig nem is tartotta rajta a kezeit. Ahogy, körbejárta azt, a meglepettsége csak fokozódott.
~Ez még furibb! ~ Hüledezett Lazara, tágra nyílt szemekkel.
Megfogdosta a másik két tükröt is, amit csupán nem látott de ott volt. Viszont most a középső tükörből hallatszódott minden zaj a másik kettőnél pedig most se kép, se hang. A fiú szemöldök ráncolva tért vissza a helyére, szembe a lánnyal. Miközben összegezte a tapasztaltakat és a hallottakat. Csak szépen sorban haladva használja el a lehetőségeit.
Előhívta az üzenetküldő panelt, majd begépelte a lány nevét.
Chakna.
/ Szia, Brooklyn vagyok. / Nem tudhatta biztosra, hogy nála is fel van-e tüntetve az ő neve, mint ahogy azt sem.. hogy a szöveges üzenetet tényleg neki fogja-e elküldeni.
/ A szobaszámon a 67-es szám szerepel, valamint a másik két tükörből többféle hangot hallok, amelyből egyikük a 11es szobában tartózkodik. Egy másik pedig azt mondja már volt ebben a helyzetben. / Rötyögte be, miközben érezte... elég sűrűn süvít be a hó, így amint elküldte az üzenetet, becsukta maga mögött az ajtót, ha erre volt lehetősége, de legalább  megpróbálta.
Brooklyn
Brooklyn
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 73
Join date : 2019. Jun. 18.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Chakna Csüt. Jún. 27, 2019 6:43 pm

Mivel nem történt semmi, amikor hozzáértem a tükörhöz, nem is próbálkoztam tovább. Ne kísértsük szükségtelenül a sorsot. Elraktároztam a gondolataimban, hogy hidegebb... Ezeken a szinteken nem lenne meglepő, ha jégből lenne... Kipróbálni viszont nem szeretném, ameddig nem vagyok biztos benne, hogy nem lesz végzetes következménye, ha megsérül.
Közben figyeltem a tükörből szűrődő zajokra...  Igen, arra rájöttem, hogy nem tükör... Ahogy arra is, hogy nem egy átjáró... Meghaltak a túloldalt... Ezek szerint van a teremben valami veszélyes... Elsőre a hópelyhekre gondolnék, de azok eddig nem tűntek annak…
11-es szám... Vagyis amit a 11-es szobában mondanak, azt itt halljuk… Vagy amit mondtak…
-Hallja valaki, amit mondok? – tettem egy próbát, hátha ők pedig minket hallanak.
Mikor felhívják a figyelmemet a hópelyhekre nekem is feltűnik, hogy jóval több lett a teremben, és a hőmérséklet is lehűlt… Biztos ami biztos előveszek egy kabátot, ami jobban véd a hideg ellen, mint ami eddig rajtam volt
Közben a túloldalon a férfi sem úgy festett, mint aki sikerrel járt. Valamit a menüjén kezdett matatni, de innen nem tudtam kivenni, hogy pontosan mit...
Nem voltam biztos benne, hogy ez alapján a név alapján tudnék neki üzenetet küldeni, más ötletem pedig a rendelkezésemre álló eszközökkel nem volt a kommunikációra, de egyelőre létfontosságúnak sem tűnt…
Viszont nem akartam megvárni, míg itt fagyunk meg, így kísérletképpen, már csak azért is, hogy ne egyhelyben álljak, megpróbáltam, hogy el tudom-e mozdítani a középső tükröt. Ha el tudom, akkor az ajtó felé indulok vele, hátha a hópelyhek ott maradnak, és jobban meg tudom vizsgálni anélkül a termet, hogy zavarnának a körözésükkel.
Arra is kíváncsi voltam, hogy engem, vagy a tükröt „követik”, vagy felfedezhető-e valami rendszer a dologban.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Cearso Csüt. Jún. 27, 2019 8:42 pm

A kérdésre nem hallatszik válasz, ráadásul Brooklyn üzenete se jutott el Chaknához.
-Ennyire egyszerű lett volna?
-Van egy érzésem, hogy még csak a feladvány első felén vagyunk túl. Szerinted ki tudjuk nyitni ketten az egyik ajtót?
-Nem mozdul...
Chakna, nem tudod elmozdítani a helyéről a tükröt, viszont el tudod forgatni a tengelye körül. Nálad nem változik mi látszódik, viszont Brooklyn képe eszerint fordul a tükörben.
-hetes, ráadásul kétszer... nyolcas, ötös, még egyszer nyolcas... Egyik sem nagyobb tíznél... Vajon ez mit jelent? Csak 11 ilyen szoba lenne? Mármint 22... hisz kettesével vannak, ahogy.....
-öt, négy, három, kettő, egy... Kilégzés...Ennek most sincs még semmi értelme...
huszonhárom... majdnem félszáz ember se tudja megoldani ezt a küldetést... Most órákat várhatok a válaszodra mi, Grey? Másoknak meg csak perceknek tűnik?

-Így áll a helyzet, Yellow. Bár a számolásod nem teljesen helyes, ha beleszámítjuk...
Brooklyn minden nehézség nélkül be tudja csukni az ajtót, de ebben a pillanatban Brooklyn összes tükre elhallgat, és a középső is rendes tükörként kezd működni. Chaknánál viszont csak annyi történik, hogy Brooklyn egyszerűen eltűnik a középső tükörből. Ráadásul egy pillanatra nálad is elnémul mindkét tükör a mondatok közepén, majd újra megszólalnak.
A hópihék leginkább Chakna körül forognak, viszont a tükörben látod, mintha a túloldali szobában a hópihék megvadultak, és úgy cikáznak összevissza, mintha elvesztették volna az észlelésüket. Szerencsére még egyik se ütközött neki Brooklyn-nak, de amilyen eszeveszetten és céltalanul szállnak, nem lehettek biztosan abban, hogy ez sokáig így is fog maradni.

-Rejtvény... Változó megoldással... Szóval hiába jössz rá a megoldásra, nem tudod másnak elmondani, hogy ő is végigvigye a küldetést. Mégis ennek mi értelme...?
-Ki kéne próbálnom valami érdekesebbet is, mi? Figyeltek? Bárcsak tudnám, hogyan kerültem ide. A két lábamon, mi? (kuncogás a saját viccén) Huh? Legendák a világok teremtéséről? Ez aztán a hosszú olvasmány. Azt hiszem el fog tartani egy darabig. Majd még visszajövök, és majd adok egy összesítőt, hogy nektek már ne kelljen elolvasni. Solid, vége.
-Most már fel sem vehetek női ruhát, csak mert férfias alkatom és mély hangom van?...Változó környezet, változó szabályok... Biztos vagyok benne, hogy legutóbb több ajtó volt itt... Hideg van... Ki lehetett az az idióta, aki miatt ilyen szabályt be kellett vezetni... Nálam meg csak ilyen ruhák vannak... Bárcsak... bárcsak ne fagynék halálra... NEEE.. ezt nem akartam hangosan kimondani.... Most csak szerencsém volt... Jobban oda kell figyelnem arra, mit mondok.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Brooklyn Pént. Jún. 28, 2019 1:48 pm

Mindketten próbálkoztak a maguk megoldásával. Szépen sorba véve minden lehetőséget. Brook látta volna, ha a lány üzenetet kap, így vagy nem érkezett meg, vagy maga a felülre írt név tartozik máshoz, esetleg nem is név? A fiút elforgatta a lány, de semmi különöset nem tapasztalt. Viszont ahogy torlódtak befelé a hópelyhek, Brook inkább becsukta az ajtót.
~Néz Brook, megvadultak a hópelyhek és megszűntek a hangok. (((╹д╹Wink))~ Ijedezett Lazara, Brook egy pillanatig várt, végül kinyitotta az ajtót ismét. Úgy döntött kimegy a teremből.
~Nem mehetsz el! Nem hagyhatod itt őket!ヾ( ๑´д`๑)ツ~ Fakadt ki Lazara, még azelőtt, hogy megvárta volna mit is csinál a fiú.
~Még nem megyek el, de ha reménytelen lesz a helyzet, nem töltök itt több időt.~ Nyugtázta.
Körbetekintet odakint még egyszer, hátha valami elkerülte a figyelmét. A jártasságai aktívak, de vannak esetek, amikor nem segíthetnek, csupán a saját figyelmességére és eszére támaszkodhat. Megnézte a falakat, az ajtót, majd a begyűjtött tapasztalattal visszatért a helységbe. Így lemaradt talán pár fontos beszédről, de nem sajnálta hiszen csupán egy játékos tűnt kompetensnek, aki már járt itt, bár fura... ha tényleg ennyire veszélyes mint mondja, miért sétált bele ismételten ugyanabba a csapdába... Nem akar paranoiás lenni, de ez a kérdésre azért választ vár...

Visszatérve nyitva hagyta az ajtót maga mögött és talán csak annyit ért el, hogy még kevesebb idejük maradt.
~Én megpróbálkoznék egy tükörrel belenézni. ~ Adott tanácsot a koponyalakó. Brook pedig úgy tűnt, meg is próbálja. Hasonlóképpen, ahogy a túloldali lánynak nem látszott eredmény, fenn kell tartsa a lehetőséget, hogy talán csak jártasság híján van. Így súlyemeléssel megpróbálta ő is megmozdítani a tükröt, és szembefordítani először a középsőt a ball oldalival. Amennyiben ez nem sikerült, az inventoryjából előkapta saját kisebb darabját és azon keresztül is megvizsgálni a tükröt.
Brooklyn
Brooklyn
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 73
Join date : 2019. Jun. 18.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Chakna Vas. Jún. 30, 2019 10:36 pm

Nem egészen az, amit szerettem volna, de a tükör mozgatásának volt valami hatása, ha már kiderült, hogy engem nem hallanak olyanok, akik válaszolni tudnának.
A helyéről nem tudom levenni a táblát, viszont ahogy próbálom mozgatni, elforog a tengelye körül. Alaposan megvizsgálom mind a két oldalát és a benne megjelenő képet is. Talán meglátok valamit a túlsó szobában is, ami segíthet. De csak ugyan azt a részt látom mint eddig.
Na ácsi... 23 szoba... A mienk viszont a 67-es... Valami nem stimmel...
Viszont az alapján amit mondanak... Lehet mégiscsak hallani fogja a másik oldalon Brooklyn, ha beszélek, csak jó sok csúszással?
Mire azonban kigondoltam volna, hogy mik a legfontosabbak miket jó lenne, ha ő is tudna, arra lettem figyelmes, hogy csend lett, és a tükörben látható kép eltűnt… Egy villanás erejéig láttam, mintha a tükörben táncoló hópelyhek megbolondultak volna, és ez arra engedett következtetni, hogy nincs időnk kivárni, hogy az üzenetek átjussanak egyik helyről a másikra.
Kicsit zavar, hogy nem tudtam meg, mii az amit bele kell számítani…
De jobban aggódom amiatt, hogy mi történt a túloldalon
Be kellett látnom, hogy tanácstalan vagyok, így minden amit a hangok mondtak úgy tűnt, ér egy próbát.
Örülnék, ha ti is hallanátok, és tudnátok válaszolni a kérdéseimre. Bár így lenne. - mondtam ki hangosan, közben megpróbálva összerakni a képet… Odakint tombol  hóvihar, és megjelent ez a barlang… A hópelyhek ide bent is szállingóznak, ráadásul körülöttem… Mintha akarnának valamit… De mit?
Ebben a szobában van 3 tükör, ebből az egyik valószínűleg egy jégtábla, ami egy másik játékost mutat nekem pontosan ugyanilyen helyzetben… A másik kettő rendes tükörnek tűnik, de ez biztos? Mintha fél szemmel azt láttam volna, hogy a túloldat a fiú becsukta az ajtót… Ekkor tűnt el.
Ezt a teóriámat megszakítja, és igazolja, hogy közben a középső táblán újra megjenik az ajtón kikukucskáló férfi. Ezekszerint nem esett baja… Ez megnyugtató.
Úgy fest, még senki nem oldotta meg a rejtvényt, nekünk viszont valahogy közösen kellene dűlőre jutni
Felmerült bennem a gondolat egy pillanatra, hogy egy nyíllal összetöröm az egyik tükröt, de ez nagyon kockázatosnak tűnt. Szinte biztosra veszem, hogy akkor a hangokat nem hallanám, vagy Brooklynt nem látnám…
Jobb ötlet híján ezúttal a szélső tükröket próbálom elmozdítani, vagy elforgatni, hátha ezeknek az elhelyezkedésével kell játszani, hogy tükröződjön valami a helyzet feloldásához.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Cearso Szer. Júl. 10, 2019 6:23 pm

Az egyetlen furcsaság, amit Brooklyn észrevehet, hogy amikor az ajtót kivülről nézi, az teljesen zöld, viszont mikor bent a szobából, akkor az beleolvad a nagy fehérségbe.
A külső tükrök meg se moccannak. Még csak forogni se forognak.
Viszont mikor Chakna megszólal, pár másodpercig minden néma, semmit se hallotok, majd mindhárom tükörből hallhatjátok a következő, hosszú szöveget:
-Bárcsak elindulna ez a felvétel, ha valaki más olyat kér, amit nem tudtok teljesíteni. Hmmm... Ezzel elméletileg már megoldottam a végtelen loop problémáját... Na, szóval... Fogalmam sincs ki vagy, és mért vagy itt, azt is kétlem egyáltalán, hogy a konkrét kérésem ellenére bárki valaha hallani fogja
Ha a Nagy Fehér híve vagy... Hallottad, ugye? Olyat kértél, amit még Ő sem tud teljesíteni... Találj ki valami mást.
Ha fogalmatok sincs, ki vagy mi az a Nagy Fehér, és csak véletlen keveredtetek erre, akkor ez a felvétel elsősorban nektek szól. A Nagy Fehér hívei nagy eséllyel amúgy se nagyon akarnának a dolgok mélyére ásni.
Bárcsak mindent el tudnék mondani, amire rájöttem az évek, a próbálkozásaim, és a sikerem során. Viszont ezt a rendelkezésünkre álló idő, és egy feltétel miatt nem tehetem meg
Előre szólok, ez egy nehéz rejtvény. A feladat hiába ugyanaz, a megoldás egyre csak bonyolultabb és bonyolultabb lesz, ahogy bizonyos utakat lezárnak azok akik túljutottak rajta.
Bármikor elmehettek, a hóvihar azonnal el fog állni, ahogy kisétáltok a barlangból. Viszont ha egyikőtök megy, akkor a másik sem maradhat. Ez az egyes szabály.
Kettes szabály. Ne támadjatok rá se a tükrökre, se a hópelyhekre. Ez automatikus vereséget jelent. Rosszabb esetben halált.
A kulcsok többsége el van rejtve a tükrökből jövő szövegekben, az irrelevánsak többségét ki tudtuk szűrni, de vannak tippek, amiket tényleg csak olyanoknak akartam továbbadni, akik nem félnek a rejtvény veszélyétől, és meg akarják oldani.
konkrétumokat nem mondhatok, azzal elveszne a rejtvény értéke, és visszafordíthatatlan következményekkel járna.
A válasz nincs elrejtve sehol, mégis ott van körülöttetek.
A rejtvény veszélyes, és mégsem az. Ha ezt a paradoxont megoldod, közelebb jutsz a megoldáshoz.
Ne feledjétek használni, érteni, és megérteni nem ugyanaz.
A múltat nem tudjátok megváltoztatni, de a jövő nincs kőbe vésve.
Minden egy kívánsággal kezdődött... Nem feltétlenül úgy, ahogy gondoljátok.

Aztán hosszú percekig csak a levegő süvítését hallhatjátok.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Brooklyn Vas. Júl. 21, 2019 5:57 pm

Hosszú percek teltek el amióta bent vagyunk.
~(,,꒪꒫꒪,,) Fázok... és uncsizok...~ Kezdett bele Lazara a panaszkodásba, hiába... csoda, hogy eddig is bírta szó nélkül. Brook pedig a materialista gondolatait igyekezett sorra kipróbálni. Odakint az ajtó színe megváltozott, de ennyi, ezen kívül semmi rendkívüli nem történt. Látta, hogy a másik odalon a lány is ügyködik valamin.
~ 。:゚*+;(●´・д・`●);+*゚:。。 Fázok! ~ Nyűglődött tovább, bár most sokkal erélyesebben mint az előző esetben.
~ Tudom. ~ Nyugtázta le némi közönnyel a fiú, hisz ameddig Ő kibírja, addig nincs komoly baj. Persze Brook is örült volna egy melegebb kabátnak, de jelen helyzetben semmit sem tehet az ügy érdekében, a panaszkodástól pedig nem lesz melegebb. A túloldalt lévő lány is tanácstalannak tűnt, majd ekkor csendült fel egy ismerős hang monológja. Kusza mondatokat hordott össze és rébuszokba beszélt...
- Nők.. - Legalábbis feltételezte a hang forrásából, hogy egy lánnyal lehet dolga. Nyilván nem akarta elrontani mások játékát és feltételezi, hogy aki itt van, az maradni is akar. Bár érdekes dolgokat hordott össze a segítőjük.
Mintha összenéztek volna Lazarával. Egyértelmű volt, hogy nem hagyhatják ki a legkisebb és ostobábbnak tűnő lehetőséget sem, hogy újra önmaguk lehessenek, mindketten külön-külön.
~ ヾ(´・ ・`。)ノ” Meg kell próbálunk!~ Érezhetőbben visszanyerte a lány az érdeklődését. Brook hallgatott egy ideig. Egyértelmű volt, hogy nem fogják kihagyni, de fejjel sem kívánt a falnak menni. Újra és újragondolta a hallottakat.
~ Ne akadj fent a kívánság szón, ez úgy látszik többről szól. A lány szavait se szó szerint értsd, a mondatok össze vannak keverve, azt hiszem... csakis így van értelme a felvételnek. ~
~ ლ(´﹏`ლ)De egy próbát akkor is megér! ~ Folytatja.
~Én is szeretném visszakapni a régi életemet, mert ez így nem egészséges egyikünknek sem. ~ Brook higgadt maradt és úgy érezte kezdett összeállni a kép. Talán, bár befutó kívánsággal még nem találkozott, de talán megpróbálkozhat valamivel.
- Azt kívánom, bárcsak a középső tükörben tükröződő szobában lehetnék a lánnyal. - Majd vár.
Brooklyn
Brooklyn
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 73
Join date : 2019. Jun. 18.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Chakna Csüt. Aug. 01, 2019 1:34 pm

Hiába próbáltam az utolsó apró részletig mindent sorra venni, amit megtudtunk, nem sikerült rájönnöm, hogy mi lehet a megoldás.
A kívánságok felmerülésénél kicsit reménykedtem, hogy na majd ez, de ez sem azt a hatást hozta, amit reméltem.
Valamit viszont határozottan elindítottam a kérésemmel. Ez is valami, de már rögtön az első mondatból kiderült, hogy ezek szerint esélytelen, hogy a hangok a kérdéseimre válaszolni tudjanak. Remek, akkor valahogy máshogy kell kiokoskodnom a válaszokat.
Nagy Fehér… Mi a fene lehet az?
Igen, köszönöm, észrevettem, hogy nehéz rejtvénybe csöppentünk vagy nyomok nélkül, vagy úgy elrejtett nyomokkal, hogy nehéz észrevenni…
Szóval bármikor elmehetünk, de csak együtt…  Hogy a fene vinné el, hogy mostanra még kíváncsi is lettem…
Kicsit későn jön a figyelmeztetés, hogy ne támadjunk a tükrökre… Örülök, hogy Brooklyn is volt olyan óvatos, hogy információk nélkül ne tegye ezt meg. Az elhangzott szövegek… oké, ezt át kell pörgetnem mégegyszer, ha elhallgatott ez a monológ.
A többi szöveg egyelőre nem tűnt fontosnak… Azt leszámítva, hogy úgy tűnik, ha nem csinálunk hülyeséget, nem kell az életünket félteni.
Ahogy a csendben gondolkodtam, beugrott egy újabb ötlet.
- Bárcsak elismételnéd a kulcsmondatokat, és segítenél megfejteni a rejtvényt. - montam ki, és vártam. Valahogy el kellene érni, hogy az előző hang folytassa, és hallhassuk a tippeit. Végül is meg akarjuk oldani ezt a rejtvényt, bár… lehet az lenne a legjobb, ha szépen elsétálnánk, mert az alapján, amit mondott, az utánunk következő még nehezebb helyzetbe kerül… Úgy tűnt közben, hogy Brooklynnak is támadt valami ötlete...Mi van, ha... 
Bevillant még egy kívánság, hogy az újabb teoriámat tesztelni tudjuk. Talán arra lenne szükség, hogy ugyan azt kívánjuk egy időben, hogy kijussunk...

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1318
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Cearso Csüt. Aug. 01, 2019 5:54 pm

Brooklyn kívánsága után azt láthatja, ahogy a tükörben megjelenik a tükörképe. Viszont ezt Chakna nem érzékeli. Ahogy szemlélődik, Brooklyn azt is tapasztalhatja, hogy a tükörkép semmilyen fizikai kapcsolatot nem tud létesíteni a másik lánnyal.

Chakna kívánságára csak még hosszabb csend a válasz.

Ahogy vártok, és próbáltok  rájönni a megfejtésre, azt is észrevehetitek, hogy egyre kevesebb hópihe jön be a szobába, de azok egyre szorosabb kört alkotnak körülöttetek.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Strea Csüt. Aug. 22, 2019 8:05 pm


Kérlek folytassátok a küldetést valamilyen formában Smile

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Strea Vas. Okt. 13, 2019 2:19 pm


A küldetést inaktivitás miatt, de az aktív résztvevők kérésére fagyasztom. Igény esetén folytatható, azonban az eddigi körökért osztok jutalmat (azaz ha folytatjátok is, arra már az eddig megírt körszám nem vonatkozik, valamint jártasságokból csak féljutalom-, bónuszokból pedig szintbónusz NEM-, aktivitási bónusznak pedig maximum a fele adható).

Jutalomosztás később, nem jó a progi~

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Strea Vas. Dec. 01, 2019 7:35 pm


Alap jutalmak

Chakna: 170 exp, 180 arany
Brooklyn: 165 exp, 180 arany

Ércek és növények

Chakna:
Növénylátás: Tier 1, 61 -> 71
3 Kis Tövisgyökér 2 Faeno Levél 3 Barna Gomba 2 Tövisgyökér
Brooklyn:
Növénylátás: Tier 3, 200 -> 210
3 Nihil Ág 1 Gyilkos Galóca 2 Ezüst Százszorszép 1 Sárkánylevél

Receptek

Chakna: Röhögőgörcs Méreg Recept
Brooklyn: Berserker Méreg Recept

Hallgatózás

Chakna (Hallgatózás 1. szint): ingyen dobhatsz egy tárgy infót, mindegyik kockánál kettőt levonva.
Brooklyn (Hallgatózás 3. szint): ingyen dobhatsz egy tárgy infót, mindegyik kockánál egyet levonva.

Céhbónuszok
Az Artes 90 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 85 expet kapnak: Chakna, Enheriel 28 exp, Quentin 29 exp

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[magánküldetés] íjászok a Hóviharban. Empty Re: [magánküldetés] íjászok a Hóviharban.

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.