Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Íjászok kis tornája

3 posters

Go down

Íjászok kis tornája  Empty Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Pént. Nov. 07 2014, 15:00

-Szerintem nagyon ügyesek vagyunk Timidus!
A lány szinte szökdécselt örömében, ahogy kifele tartottak az Arénából. Végre sikerült úgy beülni, hogy nem kellett attól félni, hogy Timidus kiszemel magának valakit, akivel mindenképpen meg akar küzdeni. Ugyanis, és ez bár fura lehet a kedves olvasónak, most Shu volt az, aki áldozatokat keresett maguknak, na persze teljesen más céllal, mint a sárkány.
-Igen. Valóban azok vagyunk.
-Jajj hát örülj már egy picit! Szerintem nagyon is jó dolog, hogy végre valakinek eszébe jutott, hogy segítsünk a piciknek. Nem láttad, hogy Traumnis mennyire örült? Vagy Shakan? Vagy… húú… neki olyan nehéz neve volt…
-Jaqen.
-Igen, tényleg! Még egy felnőtt is engedte, hogy segítsünk neki. EL tudtad volna ezt képzelni régebben?
-Sohasem foglalkoztatott a kérdés.
-Hát… hát én csak azt tudom, hogy teljesen igazad volt, mert tényleg megéri fejlődni! Minél magasabb szinten vagyunk, annál jobban komolyan vesznek minket, és annál többet segíthetünk.

Itt kicsit megtorpant, és halkabbra vette a hangját.
-És még az a kapucnis gyerek is ott volt… vagy Asu… majd erről beszélnünk kell Anattal. Még mindig úgy hiszed, hogy…?
-Igen. Nyolcvanhét százalékban biztos vagyok benne.
-Nyolcvanhét. Értem… azt hiszem, az elég…
-Elég. A következő Szophie lesz és Gilbert. Őket akarom kihívni. Aréna küzdelemre.
-Szerintem a hírneved megelőzött, Timidus. És Gilbert… ő nem hiszem, hogy most olyan állapotban van… legutóbb is azt mondta, hogy nem ér rá…
-Akkor majd érdeklődünk később.
-Még… még mindig azt hiszed, hogy valahol meg lehet találni a toplistát?
-Igen. És azt is tudom, hogy kitől fogunk érdeklődni.
-Miért olyan fontos az neked?
-Láttam harcolni Rent. Szophiet azonban még nem. Gilbertet sem. Amikor eltűnt, az idéző még rajta sem volt a listán.
-Most… nem hiszem, hogy a fejlődésre koncentrálna.
-Lényegtelen.
-Jujj! Nézd Timidus! Cear! Szia Cear!

És már rohant is a fiú felé, integetve, miközben a sárkány nyugodtan követte, és amikor odaért, egy biccentéssel ő is köszöntötte az íjászt.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Pént. Nov. 07 2014, 15:38

Néztem a küzdelmet, ami az arénában lezajlott. Egyszer talán én is eljuthatok azokra a szintekre, mint akik most küzdöttek. A is lehet, hogy egyszer ismét elfoglalok egy előkelő helyezést a ranglistán. Mondjuk a folyamatos bukásaim után ezt már nem állíthatom olyan biztosra, de mindenki tudja, hogy kockázat nélkül nincs siker.
Na de most, mivel nem találkoztam nekem való ellenféllel, és egyébként is később kedvellek küzdeni, úgy döntöttem ideiglenes elhagyom a helyszínt. És körbenézek a környéken, hogy hol lenne érdemes majd megnyitom a fegyverkereskedésemet. Ha lehetne, akkor biztos az aréna tőszomszédságába tenném. Így nem kéne lemondanom a küzdelmekől, miközben profitot szerezhetnék.
Amint kilépek az ajtón, valaki máris a nevemet ordibálva üdvözöl. Mármint a becenevem becenevét ordibálva, de lényegében a lényeg ugyanaz. Fel akarja hívni magára a figyelmemet.
-Szia.
Egy pillanatra megálltam. Pár másodpercbe azért beletelt, mire eszembe jutott a lány neve. Persze biztosan ő is tudja, hogy nem azért, mert olyan rég találkoztunk volna.
-Szervusz Shu.
A teljes neve nem jut eszembe az legelső pillanatban, pedig biztos vagyok benne hogy valamikor elmondta.
-Shukako?
kockáztatom meg egy félénk kis mosollyal az arcomon. Várjunk csak, hisz én a múltkor kaptam tőle egy üzenetet. Ott biztosan nincs semmi félre írva.
Majd miután megtalálom a fogadott üzenetek között egy hatalmasat csapok a homlokomra.
-Shukaku, de majdnem jól tudtam.
Persze Timidus neve után ezek után már nem kellett kutakodnom, de azért egy fejbiccentéssel neki is visszaköszönök.
-Miben lehetek a szolgálatotokra?
Kérdezem a lánytól és a sárkincától.
Mivel jelenleg semmi dolgom nincs és ma éjszakára nem szerveztem le aréna küzdelmet, végighallgatom mit akarhatnak tőlem. Bár az is lehet, hogy teljesen véletlenül akadtunk egymás útjába.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Pént. Nov. 07 2014, 15:59

A lány majdhogynem a fiú nyakába ugrott, annyira örült, amikor meglátta. Azt persze ő sem értette nagyon, hogy mitől és mi is váltott ki belőle ekkora boldogságot. Az, amikor Cearso elrontotta a nevét, csak még szélesebbre húzta a száját, de nem segített, várta, hogy a srác magától jöjjön rá, hiszen az nagyobb sikerélmény, ezt saját tapasztalatból tudta, amikor pedig eltalálta, akkor még bólogatott is hozzá.
-Igen, majdnem. Majd legközelebb már biztosan egyből menni fog. ^^
Az, hogy Cear bármiben is az ő szolgálatukra legyen, egy kicsit kizökkentette, hiszen sohasem gondolta azt, hogy őt bárkinek is szolgálnia kellene, vagy akárcsak lesni az óhajait, még annyira sem, hogy a kedvében járjanak… nem mintha nem örült például annak, amikor Justin ezt tette, és kitalálta a gondolatait, de akkor is ez a megfogalmazás eléggé idegen volt tőle ahhoz, hogy szavát szegje, és kicsit elpiruljon. Amikor azonban ezzel végzett, már el is kezdte rázni a fejét.
-A szolgálatunkra? Semmivel! Éppen mi akarunk segíteni neked. Vagyis… jujj képzeld… vagy ne is! Shakan elmesélte már neked, hogy hogyan találkoztunk? Már be is lépett a céhbe egyébként, úgy teljesen, és beszéltem Channal is, és azt mondta, hogy nagyon aranyos volt… vagyis láttam rajta… és biztosan jó helye lesz ott, mert Chan nagyon sokat tett már a céhért… csak… csak remélem nem lesznek túl kevesen. Szóval… ugye meséltem, hogy az a piciknek való, de amikor picikkel találkozom, akkor mindig arra panaszkodnak, hogy nem tudnak fejlődni, mert a nagyok elhajtják őket, úgyhogy arra gondoltam, hogy akkor majd én segítek nekik, mert én is nagy szintű vagyok, de én nem akarom elhajtani őket, és én szívesen párbajozom velük, vagy az arénában is voltam már, de az nem sikerült olyan jól, de nem miattam, hanem a nagyképű Ren bácsi miatt, de azért is kaptak pontokat, és akkor ott volt még Jaqen is, akinek csak mesélni kellett, de még előtte Jade is, ő is fölnőtt, és egyébként ott van a Youngsban…
Itt hirtelen észbe kapott, és a szája elé kapta a kezét, majd újra elpirult.
-Szóval… szóval amikor megláttalak, arra gondoltam, hogy neked is segítenék, mert te is biztos kis szintű vagy, de utána megláttam ezeket a piacon…
Kezdett kotorászni az eszköztárában, majd előhalászott két játékíjat, a hozzájuk tartozó gumis végű nyílvesszőkkel.
-Ezt még én is tudom használni, és nem is sebeznek… és mindig is meg akartam tanulni íjászkodni… megmutatnád, hogy hogyan kell? Kérlek szépen…
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Pént. Nov. 07 2014, 17:43

Amikor belepirult a mondatomba, majd elkezdte rázni a fejét, csak az jutott az eszembe, hogy milyen kis édes.
-Képzelem, várj akkor mégse képzeljem?
Egy kicsit azért szórakoztató a lány pörgése. De ha továbbra is ilyen gyorsan beszél, akkor nem igazán tudom követni a szavait. Inkább türelmesen végighallgatom a monológját, és amikor tart egy kis szünetet, válaszolok azokra, amik megragadtak a szövegéből.
-Nem, még nem mesélt arról, hogy hogyan találkoztatok.
Persze amikor arról van szó, hogy sikerült belépnie Shakan-nak a céhbe, az engem is érdekel egy kicsit, hisz már nem is tudom mikor találkoztam utoljára Shakan-nal.
-Tehát sikerült rendesen beilleszkednie, hogy jön ki a többiekkel, és jól érzi magát?
-Engem még nem zavart el senki.
Igaz hogy én inkább a betegségem miatt kerülni szoktam az embereket, de ez igazán csak részletkérdés.
-Tudom, ott voltam. És utólag is nagyon szépen köszönöm.
Mondjuk a Nagyképűre nem szívesen emlékszem vissza, de az a küzdelem egy fordulópont volt.
-Kis szintű vagyok, de én teljesen meg vagyok ezzel elégedve. Nem hajszolom a többieket.
És amikor megláttam az előkotort kis játékszereket, egy széles mosoly ült az arcomra.
De régen is volt, hogy ilyen volt a kezemben.
Ha Shu engedi, akkor elveszem az egyik íjat, és alaposan megnézem. Gyakorlásra bőven megteszi.
-Uhh, hát ez egy igazán jó kérdés.
-Megmutathatom, de nem biztos, hogy meg is tudlak rá tanítani. Tudod, nekem ösztönből jön a dolgok többsége. Még az is...
Nem fejezem be a mondatot. Egyszerűen nem akarok rá emlékezni.
Megrázom a fejem.
-Szóval az alapokat meg tudom mutatni, de a többire leginkább neked kell majd rájönnöd.
-De előtte hagy lássam, hogyan használod az íjat.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Pént. Nov. 07 2014, 17:56

És csak hadart és hadart, és még ha valami kérdése vagy közbevágása is lett volna a fiúnak, azt is nehezen vethette volna fel, hiszen Shu mindent el akart mesélni. Teljesen mindent, mert életében először… na jó, ez egy kis túlzás, de azt kimondhatjuk, hogy nem sokszor esett meg olyan alkalom, hogy teljesen kijelenthette, hogy büszke magára. Most azonban büszke volt. És annyira belefeledkezett a mesélésbe, hogy még azt is elfelejtette, hogy egyébként az Asus eseményen maga Cearso is ott volt, és amikor a fiú emlékeztette erre, akkor egyrészt újra elpirult, másrészt pedig még nagyobb mosoly ült ki az arcára. Tehát emlékszik. Tényleg emlékszik, és elég fontos volt neki az az esemény ahhoz, hogy emlékezzen rá, tehát Shu biztosan jó úton jár. A másik kérdés azonban… na az is igényelt egy kis kifejtést.
-Hát… annak örülök, hogy téged nem küldtek el. Akkor neked szerencséd volt. Vagy nem tudom. De Shakan… szóval úgy találkoztunk, hogy az Aréna mellett felállítottam egy kis bódét, hogy szívesen segítek a kis szintűeknek, és akkor odajött. Most is azért voltunk itt Timivel, hogy keressünk olyanokat, akiknek segítségre volna szükségük. És az, hogy még a céhbe is sikerült jelentkeznie… de azt nem tudom, hogy mennyire illeszkedett be. Tudod… nincsenek sokan ott. Desdemona… talán még ő ott van… de rajta kívül Chan, Jay és Jade talán, akik részt is vesznek a céh életében. De Chan nagyon lelkes, és biztos vagyok benne, hogy majd felpörgeti a dolgokat. Én pedig… én pedig átmentem az Arteshez… túl nagy a szintem már, és ott többet segíthetek.
Egy apró kis hazugság, ami igazából lehetett volna igaz is… de a lány tudta, hogy nem az, és Timidus is tudta, ám nem szólt egy szót sem.
-És… nem azt mondtam, hogy hajszolni kellene. Csak esetleg… legalább a szafariig. Láttam, hogy szereted az állatokat, és ha eléred a tízes szintet, akkor sokkal több állatot láthatsz majd. Nagyon megéri.
Győzködni azonban nem akarta, és ezután minden figyelmét az íjászbemutatóra fordította.
-Hát… igazából… még azt sem tudom, hogy melyik kézzel kell megfogni…
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Pént. Nov. 07 2014, 18:50

Nem szerencse kérdése, hanem fellépésé. Ez az, ami a legtöbb kezdő játékosban nincs meg. Vagy csak túl nagy bennük a félelem, és ezért nem tudnak határozottak lenni.
-Ha nagyobb szinttel egy kisebb gyenge céhben maradsz azzal kevesebbet segítesz, mintha átlépsz egy már nagy és erős céhbe?
Ezt nem igazán értem. És Asato mesélt nekem arról, hogy ki hívta be őt annak idején az Artesbe. Szóval az a céh biztos, hogy nem az utolsók között van. Tényleg, vajon mi történhetett Asato-val azok után, hogy elváltunk a Black Iron Castle-nál?
-Ha elérem a 10. szintet, akkor megígéred, hogy elviszel állatnézegetőbe?
direkt nem használtam a vadászat szót. Az valahogy kegyetlennek hangzik a részemről.
-Ki tudja, lehet hogy még Árnyékkal is találkozunk.
A bizonytalansága ne igazán lepett meg. Valamikor régen én is így kezdtem.
-Az idomár fegyveredet melyik kezedben fogod? Mivel ezek még játékíjak teljesen mindegy, hogy melyik kezedben tartod őket. És ha megvan hogy melyik kezeddel tudod inkább használni, aszerint készíttethetsz magadnak bal vagy jobb kezes íjat. Szóval nem neked kell alkalmazkodnod a fegyverhez, hanem annak hozzád. Mármint a kinti világban ez így volt, idebent szerencsére mindegyik fegyvert lehet akármelyik kézben használni. És egyébként is fontos mindkét kezem, mivel az egyikkel biztosan kell tartanod az íjat, miközben a másikkal célzol. De ha rám hallgatsz, akkor az erősebb kezedet használod a célzásra.
És hogy bebizonyítsam, hogy teljesen mindegy, hogy melyik kezemet használom, elvettem a készletből egy íjat, majd a lány lába elé célozva lőttem egy, úgy hogy a bal kezem volt az íjon és a jobb kezemmel. Majd átvettem a fegyvert a másik kezembe és megismételtem a procedúrát.
-Látod?
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Pént. Nov. 07 2014, 19:08

-Hát… igazából…
Na jó, ha nem vette észre Cearso, hogy Shu csak terelni akarja a témát, és egyáltalán nem beszélni róla, akkor kénytelen lesz beismerni neki az igazat. Azt azonban nem akarta, hogy ez hatással legyen a céh jó hírnevére… ha volt neki egyáltalán olyan. Nem akart keresztbe tenni Channak.
-Szóval… igazából azért jöttem el, mert meghalt egy nagyon kedves barátom… és ott minden rá emlékeztetett. És… és azt hiszem, hogy bajba is kerültünk a nagyobb szintünk miatt. És nem szeretnék bajt hozni rájuk, de az Artesben már mindenki nagyobb szintű, és akkor őket nem fogják bántani miattam. Talán így jó lesz… de... ne is beszéljünk erről...
És bár ebben sem volt teljesen biztos, de mivel Alex ajánlotta fel neki, hogy átveszi az Artesbe, és Anatole is fontosnak tartotta valamiért, ő pedig most, hogy már Junt is megismerte, csak még inkább szeretett volna oda kötődni. Ráadásul most már a titkos küldetés miatt is ott kellett lennie. A téma szerencsére azonban terelődött, ő pedig igyekezett a lehető legjobban mutatni, hogy nem akar többet a Youngsról beszélni. Még a végén Cearso azt mondaná Shakannak, hogy nem biztonságos… pedig csak neki nem volt már elég biztonságos.
-Persze, hogy elmegyek veled. Nemrég voltam Akaeval, ő egy nagyon kedves kislány… még nálam is fiatalabb… és ő is nagyon élvezte, szóval te is biztosan fogod. Árnyék pedig… igen… talán vele is találkozunk…
Erre egy halvány mosoly jelent meg az arcán. Jó volt, hogy Cearso nem emlékezett. Mellette talán ő is felejthetne. és talán nem jár úgy, mint Gilbert. A kiselőadást nagy figyelemmel hallgatta végig, és már kezdte is próbálgatni, hogy melyik kezébe hogyan illik a fegyver. A lába előtt becsapódó nyílvesszők azonban meglepték, és amikor hátraugrott, akkor majdnem el is ejtette a játékot, de sikerült szerencsére utánakapnia.
-Hé! Nem én vagyok a célpont! Vagy… vagy párbajozni akarsz?
Öltötte rá a fiúra a nyelvét, és már feszítette is meg a húrt, egyenesen Cearsora célozva. Úgy tűnt, hogy kényelmesebb neki, ha jobb kezével húzza fel a húrt, míg a ballal a fegyvert tartja.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Pént. Nov. 07 2014, 20:08

-Bocsi, erről nem tudtam. De ha nem akarod, akkor nem beszélek róla többet.
Igenis tudom milyen érzés elveszteni valakit. És az amikor minden rá emlékeztet.
Szegény kicsi lány, ilyen fiatalon máris ilyen érzésekkel kell megküzdenie.
És azért hagyja el a céhét, hogy megvédje azt. Ez milyen nemes cselekedet már.
Eddig se néztem le a lányt, de most már lassan dicsőíteni fogom. főleg azért, mert ezzel Shakan javát is szolgálta.
-Akae? Az a cuki kis harcművész lányka?
Mondjuk csak addig cuki, ameddig nem kell vele megküzdened. Meg a küzdelmetek után. Valamiért nagyon komolyan veszi a küzdelmeket. Mondjuk a harcművészet alapjait neki is meg kellett tanítani. Meg arra, hogy akár egyetlen ponton is múlhat a küzdelem végkimenetele.
-Biztos élvezni fogom, főleg ha ismét találkozhatok Árnyékkal.
Nem értem mért kell itt ugrándozni, szerintem eléggé egyértelmű, hogy nem rá céloztam.
-Nem te mondtad hogy ezekkel a nyilakkal nem lehet megsebezni senkit se. Meg aztán, akkor mi legyen a célpont? Vagy hogy kiviteleznénk a párbajt nulla sebzéssel?
Majd miután megfeszíti a húrt, már szólok is rá. Ha már rám próbál támadni, akkor azt csinálja a lehető legjobban.
-Magasabbra a könyököt. A két kézfejed, a hátrahúzott könyököd és a szemeid mind mind legyenek egy magasságban. Legalább addig, amíg hozzá nem szoksz a helyes tartáshoz.
Még emlékszem, amikor a szüleim ugyanezt mondták nekem és utána két órán keresztül kellett állnom a megfelelő pozícióban. Na, az egy kész szenvedés volt. Szerencsére ez a rendszer úgy működik, hogy vagy sikerül a támadás vagy nem. Olyan nincs hogy majdnem találat.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Pént. Nov. 07 2014, 20:41

Shu csak megrázta a fejét, mintha a gondolatot is ki akarná rázni belőle. Nem lesz most szomorú. Hisame sem akarná, hogy szomorú legyen az emléke miatt. Azért sem!
-Semmi baj… csak… csak akkor ne… és… köszönöm…
Abba még sohasem gondolt bele, hogy mennyire nagyon nemes is lenne az ő cselekedete. Azért segített, mert szeretett segíteni. Sohasem akart ezért semmilyen elismerést, legalább is nem úgy, ahogy azt például Ren hajszolta. Egy köszönömöt elvárt, és azt általában meg is kapta, és ez bővestelen bőven elegendő volt a számára. Mégcsak nem is azzal volt kapcsolatban ez az egész, hogy vissza akarja adni azt a segítséget, amit ő kapott kezdőként, hiszen a fő mentora már halott volt, a fő fő mentora pedig Timidus volt, aki mindig ott volt mellette, vele kapcsolatban viszont tudta, hogy neki mindent megad, amit csak tud.
-Hogy… cuki? Hát… igen… azt hiszem ő… harcművész… mondta is…
És a felszereléséből is látszott, legalább is Timidus számára, de ezt most nem tartotta fontosnak hozzáfűzni. Árnyék említésére azonban már összenésztek, Shu pedig egy kis jelzéssel intett is neki.
-Izé… mesélnél nekem egy picit Árnyékról? Mármint… azt, ahogy te láttad. Mindent, amire emlékszel. Nagyon sok keresős jártasságom van, szóval lehet, hogy meg is tudjuk majd találni. Biztos a szafari körül lófrál, mert a legtöbb állat oda jár pihenni.
A nyilak kérdésére csak kínosan nevetgélt egy picit.
-Jó… de akkor is… nem mondtad, hogy már kezdjük is. A célpont pedig…
-Én leszek. Amelyikőtök többször eltalál, az fog nyerni.

Shu egy pillanatra csak elkerekedő, csodálkozó tekintettel figyelte a sárkányt, Timidus azonban határozottan bólintott, és már fel is röppent a levegőbe, egyelőre csak egy helyben repülve, hogy kezdésnek könnyű célpontot nyújtson. Eközben Shu még igyekezett engedelmesen is követni az utasításokat, amiket Cear adott. Persze azért kifogása volt.
-De mi van, ha Cear azt fogja hinni, hogy az én nyilaimat direkt nem kerülöd ki?
-Nem teszek ilyet. Az csalás lenne.

Jelentette ki a sárkány, és az ő ígéretének elégnek kellett lennie.

( Dobjunk kockával FK-ra, hogy useresen se merülhessen fel az előbb említett probléma. Razz )
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Szomb. Nov. 08 2014, 07:06

Tényleg nem akartam ilyen témába belemenni. Ezentúl persze kerülni fogom ezt a témát, amennyire csak lehetséges.
És nagyjából az ilyen kötelékek miatt döntöttem úgy, hogy nem fogok céhbe lépni, és Shakan-nal is ezért találkozok minél kevesebbszer.
-Árnyékról? Mintha egyszer már meséltem volna róla. Vagy ilyen rossz lenne a memóriám? De ha nagyon akarjátok, akkor mesélhetek róla. Mármint ami az eszembe jut.
-Csak megmutattam, hogyan kell használni az íjakat. Arról nem én tehetek, hogy te egyből támadásnak érzékelted őket. Mondjuk még mindig jobb félni, mint megijedni.
A sárkinca eddig olyan csöndben volt, hogy azt hittem nincs is itt.
-Rendben van, amíg a rendszer nem érzékeli rendes támadásnak, addig nem lehet vele gondom. De azért a biztonság kedvéért.
Elküldök Shu-nak egy párbajfelhívást. Lényegtelen, hogy milyet, úgy is csak azt a célt szolgálja, hogy véletlenül se színezhessem be az indikátoromat, ha esetleg Shu tévedt volna a nyilak sebzéséről kapcsolatban. Nem mintha nem bíznék meg benne, de valószínűleg egészen mostanáig nem volt alkalma rendesen kipróbálni ezeket a fegyvereket. Persze az is rendben van, ha nem fogadja el a kihívást.
-Egyszerű, Cear nem fogja azt hinni, hogy Timidus szándékosan ilyet csinálja.
-Meg aztán, ha nagyon nem érezném fair-nek az ajánlatot, még mindig ajánlhatnék fel másik célpontokat.
Majd a választ meg se várva, felajzom az íjat majd a sárkány fele lövök. Timidus-nak egyből feltűnhet, hogy az első támadásom még csak próbalövésnek is épphogy csak mondható.
Egy kicsit hátrébb lépek, ezzel átadom Shu-nak a terepet.
-Most pedig te jössz, Shu-chan.
Nem igazán vagyok japán, ezért lehet, hogy a megszólítás nem épp a megfelelő, de ha zavarja akkor biztos rám szól.


(felesleges, amíg Cear megbízik Timi-ben, addig én is)
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Szomb. Nov. 08 2014, 20:14

Ha Shu tudta volna, hogy Cearso céhes kimaradásának is ugyanaz az oka, ami miatt ő folyamatosan visszakozott, és igyekezett magát egyre távolabb és távolabb helyezni az emberektől a múltban, azaz pontosan az, hogy ha nem enged magához közel senkit, akkor nem is veszítheti el őket, és ha senkiben nem bízik, akkor senkiben nem is csalódhat, akkor talán beszélt volna többet erről. Elmondta volna azt, amit eddig oly kevesen értettek meg. Így azonban csöndben maradt, és túl is léptek a borongós dolgokon.
-Hát… igen, meséltél, de én szeretném, ha mindent elmesélnél. Minden mindent. Meg főleg azt, hogy te hogyan láttad, vagy arról, hogy azóta találkoztatok-e, és ha igen, akkor mit csináltatok… ilyenek. Tudod, én sokat foglalkozom a petekkel is, meg a mobokkal is, meg nem harci petekkel, meg idomított mobokkal, de olyat még nem láttam, hogy valaki egy szafaris vaddal alakítana ki barátságot, szóval nagyon érdekel, hogy hogyan is van ez nálatok…
És már várta is a mesét, a történeteket, hogy valamerre elinduljon a segítsében, de Cearso nem mesélt többet, hanem újra áttért az íjak és nyilak használatára, és igaza volt, valóban nem tehetett semmiről. Szóval Shu csak bólintott, és tudta, hogy tényleg nem kellett volna megijednie. Az pedig, hogy a fiú ennyire elővigyázatos volt, nagyon jól érintette, és természetesen azonnal elfogadta a felkérést. Az eszébe sem jutott, hogy esetleg Cear úgy gondolja, hogy ne nézett volna utána annak, hogy ne sebeznének a nyilak. A sárkány egy könnyed oldalra való mozdulattal elkerülte az íjász lövését. Timidus tudta, hogy Cear kis szintű, de ennyire rossz lövést azért nem várt. Az pedig, hogy ilyen szinten megbízott Timidusban, akiben mindenki ellenséget látott, meg kémet, meg fene tudja mit, az már olyan szinten megható volt, hogy el is párásodott a tekintete, és amikor a sárkányra emelte a játékfegyvert, meg is remegett a keze, a nyíl pedig lecsúszott az idegről, és szépen lepottyant mellette, ő pedig csak pirulva nézte Timidust, és kapkodva szedte fel a földről a vesszőt.

Embarassed
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Vas. Nov. 09 2014, 01:37

-Rendben, akkor megpróbálok mindent elmesélni. Szóval. Árnyék, valószínűleg egy vadmacska, a nevéhez hűen sötétszürke-fekete bundája van, hogy el tudjon rejtőzni az árnyékban és aranyosan pici termetű.
Ilyen dolgokra szeretek emlékezni, ezért sokkal könnyebb őket előhorgásznom abból a homályból, ahol az ilyen információkat tárolja az én furcsa memóriám.
-Nem emlékszem, hogy hogyan találkoztunk. Arra sem, hogy hol vagy mikor. Ha rá gondolok van egy olyan fura érzésem, mintha, mintha... Ezt az érzést csak nagyon nehezen tudnám szavakba önteni.
Vajon mihez hasonlíthat ez az érzés? Még soha nem gondolkodtam el rajta, és szerintem most se fogok.
-És azóta? Nem, nem hinném hogy találkoztunk volna. Bár néha, mikor összefutok egy vadmacskával alaposabban szemügyre veszem, hátha megtalálom benne azt a valamit, amiért Árnyékot is megkedveltem. De eddig egyiknél sem bukkant fel még csak hasonló érzés sem.
-Tudod, én nem kategorizálom be őket aszerint, hogy milyen rendeltetéssel születtek. Mivel ez nem biztos, hogy a végleges formájuk.
Nem is számítottam arra, hogy egy ilyen gyatra támadással eltalálnám a sárkincát, de ez a támadás csak arra kellet, hogy nagyjából felmérjem a reakcióidejét. Ennyi nekem nagyjából elég is volt, hogy megállapítsam, egy rendes küzdelemben semmi esélyem, bár mintha ezt eddig nem tudtam volna.
-Csak nincs valami baj, Shu-chan?
kérdezem a lánytól, mikor kiejti az nyilat az íjból. Talán az lenne a probléma, hogy nem tud a saját barátjára támadni? Teljes mértékben megértem, ezért a következő ötlettel rukkolok elő:
-Ha zavar, hogy Timidus a célpont, akkor nyugodtan kereshetünk új célpontot vagy célpontokat.
És amíg a lány válaszára vártam, nem kezdeményeztem semmilyen támadást.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Vas. Nov. 09 2014, 09:30

Shu nagyon próbált úgy figyelni, hogy egy szemernyit se mutasson abból, hogy esetleg ő valamit már tud, vagy neadjisten másképpen tud. Úgy kellett ülnie, mint amikor az iskolában környezetórán a tanár mondott valami butaságot, mert ő még úgy tanulta, és a tankönyvben is úgy volt, de Shu már tudta, hogy azt a rendszertani besorolást az adott állatkáról már körülbelül két éve megváltoztatták, mert mást mutatott a géntérképük. Csak nem szabadott okoskodni, és bár ez nehezen ment a kislánynak, azért nagyon igyekezett, mert igazán segíteni akart az íjászon. Szóval csak bólogatott, és mindent megjegyzett, hogy majd megkereshessen egy ugyanilyen cicát, és idomíthassa, majd elhozhassa Cearsonak, hogy lám, megtalálta neki Árnyékot. Mondjuk azzal bajban volt, hogy ilyen meg olyan mintájú vadmacskát találjon, hiszen nekik nagyon hasonlított a mintájuk egymásra, ezért is lehetett megkülönböztetni a házi macskáktól. Kicsit nagyobbak voltak, a farkuk bolyhosabb, mosómedve szerű csíkokkal, és persze a bundájuk mintázata is különleges. Mindenesetre Shu erőt vett magán, és nem tartott kiselőadást. Meg egyébként is, megakadt a figyelme azon az egy mondaton.
-Milyen rendeltetéssel születtek? Végleges forma? Ezt… hogy érted?
Végre valaki más is elkezdett gondolkodni a világ működéséről. Neki számos elmélete volt erről, Timidusnak egy, amit leginkább elfogadhatónak talált… de más csak azt szajkózta, hogy programok és írják őket… de nem gondolt bele egyáltalán abba, hogy ezt az itteniek miként élik meg, sem abba, hogy már ők is ittenieknek számítanak. Mindenki kívülállóként akart viselkedni… de majd rájönnek… legalább is Shu nagyon remélte… Na és persze az, hogy Timidusra lőtt volna, megint megzavarta egy picit. Annyira ehhez a világhoz tartozott már, hogy a sérülés nélküli lövést csak ugyanolyan játéknak fogta fel, mintha az ujjával mutatna a sárkányra, és azt mondaná: Puff! Nincs fájdalom, és nem is kell bűntudatot érezni… vagy kellene? Rosszul kellene éreznie magát azért, mert a barátjára fogta a játékfegyvert? Félénk, kérdő tekintettel fordult a sárkány felé, majd egy halk sajnálom és kérdő csipogást hallatott, amire a sárkány megrázta a fejét.
-Nem kell emiatt aggódnod. Ez egy játék. Ugyanúgy, ahogy a fogócska is.
Shu még egy picit hezitált, majd bólintott.
-Te jössz, Cearso.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Hétf. Nov. 10 2014, 08:05

-Uhh.. Hát...
Nem igazán vagyok jó a magyarázkodásban. Na jó, ennek a kislánynak a kedvéért ezt is megpróbálom.
-Vegyünk néhány példát.
Van egy vadon élő állat, és egy idomár jön és megszelídíti, attól az állat megszűnik-e vadnak lenni? Vagy ha van egy állat, aki most nem vesz részt a küzdelmekben, az később nem kaphat kedvet hozzá? És máris eltörlődik a határ a harci petek, a nem harci petek és a vadon élő állatok között.
Felfigyelek a csipogásra, ezt eddig még nem hallottam a lánytól.
-Van egy külön nyelvetek Timi-vel? Ez érdekesnek hangzik.
Nem gondoltam arra, hogy az íjászoktatásért cserébe kérnék akármit is, de egy ilyen lehetőséget nem akarok elszalasztani.
-Esetleg az íjászoktatásért cserébe megtaníthatnád nekem a sárkány nyelv alapjait, Shu-chan.
Majd Timi-re is reagálok.
-Ennyi erővel minden küzdelem csak egy játék. Ebből az következik, hogy  az egész világ is nem más csak egy hatalmas játék. Persze ez csak egy spekuláció, és nem egy határozott tény.
Fogom a játékíjat, ráteszek egy nyilat, majd célzok. Egy kicsit a sárkinca fölé. Természetesen ha teljesen kifeszített ideggel engedném el a fegyvert a nyíl olyan szépen száguldana el a sárkány mellett, de most direktbe csak annyira erőset lövök, hogy a lendület közvetlenül a sárkány előtt megálljon és onnantól kezdve a gravitáció is rásegítsen a mozgásra.
A támadás sikerétől függetlenül:
-Jól jegyezd meg Shu-chan, egy jó íjász nem csak egyenesekben vagy síkban gondolkozik. Hanem minden lehetséges tényezőt figyelembe vesz, és ott van számára az egész tér. Kihasználja a legkisebb apróságokat is. Mint ahogy az előbb én a gravitációt.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Hétf. Nov. 10 2014, 08:48

Shu mindenről elfeledkezve itta a fiú szavait, még a fegyvert is elfelejtette leengedni, amikor Cearso beszélt. És beszélt, mégpedig olyan csodálatos és okos dolgokról, amikről Shu is rengeteget gondolkodott, de soha senkivel nem oszthatta meg az ilyesfajta kis felfedezéseit, mert soha senkit nem érdekelt a világ működése és az ő gyermeki filozofálgatása az itt élő népekről. Az íjászt viszont igen. Cearsot érdekelte és foglalkoztatta a téma, a kislány pedig bőszen bólogatott, majd amikor befejezte, akkor ő is megszólalt.
-Hááát… szerintem az úgy van, hogy akkor az állat már nem lesz vad, hanem saját döntései lesznek, és kevesebbet kell hagyatkoznia az ösztöneire. Például ott van Daeva, aki pont, hogy vadon élő mob volt, ráadásul nem is olyanok, akik a szafarikon élnek, hanem olyan, aki meg szokta támadni az embereket. Ugye ők, ha belépsz a területükre, akkor védik a területüket és megtámadnak. De például most, hogy Daeva megszelídült, még mindig nem kedveli az embereket, mert ugye így csökkent az ereje, és nem tud egyedül ellenni a vadonban, viszont már nem is kell azonnal megtámadnia senkit, aki közel ér hozzájuk.
-A nem harci petek pedig egyszerűen nem képesek sebezni. Olyan, mintha folyamatosan védett területen lennének. Részt vehetnek a harcban, Aldo meg is próbálta megvédeni ellenem a területét, amikor elsőnek mentünk az Artes céhházba, de mindannyian tudják, hogy esélytelenek. Más a feladatuk mint a nekünk.

Vette át a szót a sárkány, Shu pedig továbbra is bólogatott, majd áttértek a nyelv kérdésére.
-Amikor még Timi pici volt, akkor nem tudott emberi nyelven beszélni, én meg nagyon kíváncsi voltam arra, hogy mit mondhat, úgyhogy rengeteg találgatással megtanultam pár szót. Nem sokat, csak pár százat. Úgyhogy ez nem külön nyelv, ez a sárkányok nyelve. Érti Nestor is, és az összes sárkány.
Igazából még sohasem számolta össze, hogy mennyi lehet a füzetében, de tudta, nagyjából egy két éves gyerek szintjén beszélhet sárkányul, ami neki bővestelen bőven elég volt… egyelőre.
-De ezt is lassan már két éve tanulom… de az alapokat megmutathatjuk. Ugye Timidus?
A sárkány bólintott, majd hozzátette.
-Csak a veszélytelen szavakat.
A játékok leírására Shu kicsit megijedt, hiszen elképzelése szerint Timidus nem szerette, ha a világát játékhoz hasonlítják, hiszen Alex anno nem volt rest elmagyarázni neki, hogy pont emiatt van az emberek alatt, ám amikor félve a petre pillantott, az mintha fel sem vette volna a szavakat.
-A halál nem játék. Ha valami veszélyezteti az idomárt, az onnantól kezdve nem játék. Minden más sokadlagos jellegű probléma.
Jelentette ki, majd ezután már a közeledő nyílra figyelt. Nem volt nagy ereje a lövésnek, de azt látta, hogy a feje felé tart, ám nem akart kitérni. Egyszerűen kissé elfordította hosszú nyakát, és oldalról kapta el a vesszőt a csőrével, majd Cearso fölé repült és leejtette a fiú elé. Ezalatt azonban Shu sem volt rest, amikor Timidus pont fölé ért, már lőtt is, azonban ez a vessző sem volt valami gyors, így a sárkány egyetlen faroksuhintással ütötte el, így a lövedék szintén a lány mellett landolt.
-Majd… majd jobban figyelek… igyekszem…
Bólintott a lány a tanításra, Timidus pedig újra elfoglalta a helyét a levegőben.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Hétf. Nov. 10 2014, 17:32

Teljesen érthető, amit magyaráznak. Ezért bólintok egyet, hogy megértettem amit mondtak, és részben el is fogadom ezeket a tényeket, de erről most inkább nem nyitok vitát. Ők biztos tapasztaltabbak ebben a dolgokban. Talán egyszer, ha később újra feljön ez a téma. Én mindenesetre lezártam.
-Az aztán jó sok szó. És ezekre mind találgatással jöttél rá? És hogy jöttél rá, ha valamelyik szót sikerült eltalálnod, Vagy a kis Timike hogy jelezte ezt?
Támadom le a lányt a sok sok kérdésemmel. Nekem biztos nem lett volna türelmem egyesével rákérdezni a szavak vagy a csipogások jelentésére a mi nyelvünkre. Mondjuk két év alatt nagyon sokat lehet tanulni.
-Léteznek veszélyes szavak is?
Kérdezem értetlenül a sárkincát. Ha mondja akkor biztosan így van. Csak azt nem értem mi lehet veszélyes abban, ha megtanulom azokat a szavakat is. Hisz leginkább csak vele és Shu-chan-nal tudnék így kommunikálni.
-A halál tényleg nem játék, de ugyanúgy az életünk része. Ezt nekem is el kellett fogadnom, miután az a dolog történt.
Ezeket a támadásokat is nagyon szépen védte ki a sárkinca
-Ne aggódj Shu-chan, nem megy ez egyről a kettőre. Teljesen jó az, ha az első néhány lövés nem sikeredik túl jól. Kezdőként én sem voltam valami jó az íjászkodásban.
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a képességem műkszik-e a játék fegyverekkel is. Megpróbálok a következő lövésemnél három nyílvesszőt is felajzani az idegre, majd ha ez sikerül, akkor a lehető leggyorsabb lövést produkálni, úgy hogy a három nyílvessző három különböző irányból egyszerre éje el a sárkincát. Talán egy picit ezzel megzavarhatom a sárkincát.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Hétf. Nov. 10 2014, 18:02

Shut egy kicsit lelombozza, hogy Cearso nem pörgeti tovább az aincradi lények keletkezésével és létével foglalatoskodó problémakört, ő azonban nem tudott ilyen gyorsan lemondani erről, meg azt sem hitte, hogy Cear ne értene vele egyet, így már folytatta is.
-Hát… ez azért ugye ennél sokkal de sokkal bonyolultabb. Mert ugye Timidus nem hiszi el nekünk a kinti világot, mert ugye nem is kell neki, mert ez az ő világa. És például ugye vannak akik még sztázisban vannak, és Timidus szerint mi úgy születünk ebbe a világba. Ők meg ugye a tojásból. És szerintem nagyon érdekes, hogy lehet, hogy tényleg így van…
Ezt azonban már ő sem akarta megosztani nagyon, hiszen ez egy igencsak titkolt vágya volt, szóval inkább ő is ugrott.
-Az úgy volt, hogy Timi mindent megértett még kiskorában is, amit mondtam neki, és akkor barkochba játékot játszottunk. Rengeteget. És abból tanultam meg az alap szavakat, és utána mindig kérdezgettem és kérdezgettem, és csináltam a füzetbe ilyen szótár lapokat, és oda felírtam, és gyakoroltam, hogy tökéletesen menjen. Azután pedig, hogy már Timi is tudott a mi nyelvünkön beszélni, pontosítottam a szótárat. Rengeteg olyan szavuk van a sárkányoknak, amit se japánul, se angolul nem tudtam megtalálni, csak ilyen hosszú körülírással…
A kérdésre a veszélyes szavakról a lány és a sárkány egyszerre bólintottak. A sárkányos küldi után Shu tudta, hogy már az énekük is különleges varázsdal, és azt is tudni vélte, hogy a csodalények mágiát is képesek használni, bár Timidus soha nem tett ilyen. A sárkány a veszélyes szavaknak mindössze azokat titulálta, amelyeket a harc közben használnak parancsként, és nem véletlenül úgy, hogy azt az ellenfél ne érthesse. Az a mondat, hogy a halál az életünk része, úgy sápasztotta el a lány arcát, mintha ezidáig nem a kedvenc lényeiről beszéltek volna. Timidus nem tudta. Nem tudta, hogy az emberek nem halhatatlanok, és Shu minél több emberrel beszélt, annál közelebb kerültek ahhoz, hogy ez a titok lelepleződjön. Most szerencsére nem történt meg, és a sárkány is betudta annak, hogy az emberek megölhetőek. Ő is megölhető volt, ám igyekezett ezt mind az idomárra, mind saját magára vonatkoztatva a lehető legjobban elkerülni és ellehetetleníteni. Cearso szerencsére nem folytatta a mondatát, inkább a nyilakra koncentrált, és sikerült is ellőnie mind a hármat. Az első kettő elől a pet kitért, a harmadik azonban elérte a szárnyát, és le is pattant róla.
-Egy találat Cearsonak. Te jössz, Shu.
-De… lehet egyszerre többet is?

Csodálkozott el a lány, ám ő még inkább nem próbálkozott meg ilyesmivel, de látszott rajta, hogy most nagyon koncentrál. Igyekszik helyesen állni, jól tartani mindent, egyenesen a sárkány hasára célozni… majd ellőtte a vesszőt. A pet ugyan megpróbált kitérni, de Shu fegyverkezelése bizonyára rásegített a lövésre, és ha csak pont a farktolla végét is találta el, nem volt olyan szép sem, mint Cearso pontszerzése, mégis találat volt, és hatalmas elégedettséggel töltötte el az idomárt.
-Most majd nehezítek.
Jelentette ki Timidus, és elkezdett lassan köröket leírni a levegőben.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Kedd Nov. 11 2014, 16:41

-És a kinti világ csak egy illúzió? Bár úgy lenne.
Mondom ezt én, aki mindennél jobban várja, hogy újra találkozhasson Szonjával.
Úgy néz ki egy kicsit sikerült meglepnem a lányt a támadásommal, és legalább az egyik nyíl el is találta a sárkincát.
-Persze. Nagyon sok gyakorlással, de lehet.
Sikerül neki is eltalálni a sárkincát, majd a sárkinca elkezd körözni a levegőben.
-Akkor mi is nehezítsünk be egy kicsit. Gyakoroljuk egy kicsit a menet közbeni lövést is.
És már indulok is el. Persze úgy hogy arccal folyamatosan a sárkinca felé vagyok fordulva, így egy idő után fennáll az a helyzet, hogy hátrafelé  gyalogolok miközben az íjjal egész végig a sárkincát célzom.
-Figyelj, Shu-chan. Ha mozgó célpontra, vagy mozogva támadsz, akkor két dologra kell nagyon odafigyelned. Az egyik, a mozgás sebessége. A másik meg a mozgás iránya.
Így magyarázok a lánynak és sétálok hátra felé. Majd felajzom a következő nyilat az idegre, és már engedném is el, amikor megbotlok valamiben és hátravágódok. Természetes a nyíl kirepül a fegyverből, függőlegesen felfelé, és mellettem ér földet.
A következő pillanatban már ugrok is föl.
-Ezt direkt csináltam. Hogy megmutassam, hogy mindig figyelj a lábad elé, miközben célzol valakire.
Persze ez csak részben tükrözi a valóságot. Majd miután feltápászkodtam megakad a szemem egy kis bódén.
-Mondd csak Shu-chan, szeretitek a fagylaltot?
Már melyik gyerek ne szeretné a fagylaltot? Lehet hogy már egy kicsit hideg van a fagylaltozáshoz, de a fagylalt az akkor is fagylalt.
És már megyek is oda a fagylaltos bódéhoz.
-Erre a vendégeim vagytok.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Shukaku Kedd Nov. 11 2014, 18:09

Ez a mondat ismételten megakadt a lány fejében, hiszen Cearso egyre inkább olyan irányú dolgokat fedett fel, amik egyre közelebb és közelebb hozták hozzá, legalább is elképzelések terén. Eközben persze ott kattogott a fejében, hogy nem, az nem lehet, hiszen az íjász már beszélt neki a kinti világról, és mintha vágyott is volna oda, legalább is Shu így emlékezett. Természetesen voltak olyanok, akikről tudta, hogy ugyanúgy itt akarnak maradni mint ő, de ilyen rövid ismeretség után még nem merte megkockáztatni, hogy elijessze a fiút. Atoruval is Timidus döntése volt, Peternél nem volt jó döntés, Anatnál pedig nem tudta. Valahogy a céhvezérek voltak azok, akikről úgy hitte, hogy tudniuk kell a dolgairól, minden más csak lehetséges döntés volt. Tehát természetesen nem kérdezett vissza, de ha Cear figyelte az arcát, akkor láthatta, hogy nem borzong bele a mondatba, és nem veti meg… éppen ellenkezőleg, bármennyire is próbálta ezt titkolni. Szerencsére azonban már jött is a következő támadó kör. Shu még abban sem volt biztos, hogy az egy helyben való megállás mellett tökéletesen menne az íjászkodás, erre most mindketten nehezíteni akartak. Ráadásul Cearso annyira le akarta nyűgözni, hiszen mi mást várhatott volna egy fiútól, hogy a nagy próbálkozás közben hasra is esett. Shu halkan kuncogott a mutatványon, és persze el is pirult, hiszen az ilyesfajta magamutogatás, amivel el akarták nyerni a csodálatát, még neki is jól esett, és hízelgőnek találta. Amikorra azonban előkészítette volna az ő fegyverzetét is, az íjásznak megint egy újabb ötlete támadt, a fagyit pedig lehetetlenség volt visszautasítani… hiszen fagyi. Lelkesen bólogatott, és már rohant is a bódé felé, és még a sárkány is landolt mögöttük, és mikor az íjász mellé ért, finoman megbökte a karmával.
-Nyertem. Fagylalttal a kezedben még te sem tudnál lőni.
És bár Shu azonnal bocsánatkérően kereste Cear tekintetét, de Timidusnak igaza volt abban, hogy ez az egyetlen bökés elég lehetett a küzdőtér lezárásához.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal12695/10100Íjászok kis tornája  Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cearso Szer. Nov. 12 2014, 10:18

Azt már a legelső találkozásunkkor kiderült, hogy ez a kislány ne akar kijutni. Ebből később talán még nézeteltéréseik is lehetnek, de most inkább a jelenre koncentrálok. Ezért se igazán lepődtem meg a reakcióján.
É azt is jól tudtam, hogy egyik gyerek sem képes ellenállni a fagylalt csábításának.
-Hékás, nem erről volt szó.
Nevetem el magam miután a sárkinca megbökött a karmával. Persze számítottam erre a lehetőségre is, és azért titokban én is terveztem mg egyet közvetlen közelről rálőni, hogy megmutassam a lánynak, hogy furfanggal is lehet küzdeni, de a sárkinca határozottan gyorsabb volt. És ez az egy támadás bőven elég volt, hogy elveszítsem a küzdelmet.
-Ebben azért nem lennék olyan biztos. Sok mindent meg tudnék oldani fél kézzel is, de sokkal egyszerűbb, ha mindkét kezemet használom. Használtam én íjat foggal is. Sőt, nem fogjátok elhinni, de egyszer a két lábamat használtam a kezeim helyet.
Mondjuk az egy igazán őrült fogadás kimenetele volt, és nem is voltak túlságosan pontosak a nyilaim, de a lényeg az, hogy tényleg csináltam már ilyet. Egyszer, nagyon régen.
-De legyen, te győztél. És ahogy ígértem ezt a rundot én állom. Na milyen fagyit kértek.
Egyáltalán nem neheztelek a sárkincára, amiért így vetett véget a küzdelemnek. Hisz egyszer ennek a küzdelemnek is véget kellett volna vetni. Mondjuk van olyan lehetőség is, hogy feladom a küzdelmet, de akkor nem tudom meddig szórakoztunk volna Shu-chan-nal.
Majd leengedem a játékfegyvert és minden tartozékával együtt visszaadom a kislánynak.
-Tessék Shu-chan, ha később valaki mással akarsz gyakorolni, ezekre még szükséged lehet. Egyébként is, nekem már megvan a saját fegyverem.
Persze nem vettem elő a küzdelmünk alatt, amúgy sem egy igazán értékes darabról beszélünk.
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal10/5900Íjászok kis tornája  Exp_ures  (10/5900)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Cardinal Csüt. Nov. 13 2014, 12:07

Ossu!

Lezárom a párbajt, 25 xp és 80 arany a jutalmatok.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Íjászok kis tornája  Exp_bal0/0Íjászok kis tornája  Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Íjászok kis tornája  Empty Re: Íjászok kis tornája

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.