Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lovagi továbbképzés Shu módra

4 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 13:23

Eltelt némi idő, mire felkerestem a szokatlan párost. Bizonytalan voltam azzal kapcsolatban, hogy szeretném-e ezt az egészet, már csak azért is, ami a csillagles estélyén történt. Na meg azért, mert nem szeretek szívességet kérni másoktól. Attól úgy érzem, tartoznék, az adósa lennék valakinek, ez pedig egy meglehetősen kellemetlen érzés. Azzal azonban tisztában vagyok, hogy egymagam aligha fejlődhetek rendesen, ha nem találok megfelelő példát saját magam számára, vagy nem tanulok meg különféle ellenfelek ellen küzdeni. Nem sok embert kérhettem meg erre, így maradtam végül Shunál és Timidusnál. A boltocskában találtam rájuk. Kicsit zavaró volt szívességet kérni tőlük, egyfajta továbbképzés címszóval, de végül sikeresen megbeszéltünk egy időpontot és most itt vagyok. Rá egy napra, az idomár és a sárkány dojojánál. Lábaim mintha gyökeret vertek volna a bejáratnál. Most jött el a pillanat, amikor vagy visszafordulok, vagy veszek egy nagy levegőt és bemegyek, csakhogy ez nehezebb, mint hinné az ember. Egy levegő, még egy, még egy újabb, de semmi. Mintha tényleg leszögeztek volna, valami bénító méreggel, hogy hátráltassanak. Ez persze lehetetlen. Nem ismerek olyasvalakit, aki ilyenre vetemedne, még kevesebbet, aki ellenem tenné ezt. A számuk összességében nulla.
- Mégis mi a fenéért ácsorgok én még itt? - kérdem, magam elé suttogva a szavakat.
Visszafordulni minden bizonnyal könnyebb, ugyanakkor ha távozom, megszegem a szavam. Márpedig én azt mondtam, hogy itt leszek időben, ami... Hamarosan itt van. Úgy két perc múlva. Veszek még egy levegőt, aztán kopogok egyet-kettőt. Fogalmam sincs, hogy kopogni kell-e az ehhez hasonló helyeken, vagy ha nem, akkor mit kell csinálni. Hosszú ideig nem foglalkoztam azzal, hogy magamévá tegyem a japán kultúrát.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 13:45

Nincs biztonsági kamera, és mivel nem is lopakodsz, így a bent várakozók sem tudnak arról, hogy az ajtóban ácsorogsz. A meghívást direkt akkorra időzítették, amikor a Dojo egyébként zárva tart, bár ezt veled nem közölték, de mivel a lapon, amit kaptál tőlük a nyitvatartás is rajta van, ezt akár meg is nézhetted, ha érdekelt. Mindössze egy kis kedvesség aziránt, akiről tudják, hogy vélhetően nem szeretné, ha még rajta kívül két-három kezdő a teremben gyakorolna, és esetleg velük együtt kellene ügyetlenkednie. Shu tudta jól, hogy a kezdők között is szép számmal akad olyan, aki kineveti a másikat, amikor ő maga sem jobb, és úgy gondolta, hogy neked most ez hiányzik a legkevésbé. A kopogásra kisvártata meg is nyílik az ajtó, majd a sárkány félrelép az utadból, és betekinthetsz az épületbe.
-Üdvözöllek Blue-Eyes. Az első próbát sikeresen teljesítetted, nem késtél. Fáradj be és foglalj helyet.
Az ajtó mellett láthatod a helyet a lábbeliknek, és még egy apró tábla is figyelmeztet arra, hogy tiszteld meg az épületet azzal, hogy mezítláb lépsz be. A terem közepén áll a küzdőtér, jelenleg üresen, egy kis elszeparált helyiségben pedig egy alacsony asztal foglalja el a teret, mellette pedig az idomár, az asztalon pedig teáscsészék, és minden ami a teaszertartáshoz kell. Shu lassan feláll, meghajol feléd, majd int, hogy foglalj helyet. Egy pár pillanatig vár, majd kuncogni kezd.
-Nyugi, nem kell megijedni, semmi formalitás nincsen, csak gondoltuk egy tea mellett elmondhatnád, hogy pontosan mit szeretnél átnézni.
Ezzel visszahuppan, ezúttal már egyáltalán nem a hagyományos kényelmetlen pózba.
-Válassz egy teát, és közben meghallgatunk.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 14:14

- Üdv! - köszöntöm a sárkányt, mikor az kinyitja az ajtót.
Most már nincs visszaút. Belépve alaposan körülnézek, így a tábla sem kerüli el figyelmemet, ami a cipőm levételére szólít fel. Gond nélkül eltávolítom ebbeliimet magamról és lesorakoztatom azokat egymás mellé, szép, katonás rendben, ahogy azoknak lennie kell a többi mellett.
- Nem szokásom késni - jegyzem meg, bár arról fogalmam sincs, hogy miféle próba lehetett ez.
Talán csak a sárkány magánelvárásai közé tartozott, ám úgy tűnik, megfeleltem, úgyhogy ezzel most nem szándékozok tovább foglalkozni. Úgy tűnik, nincs itt senki más. Ez egy kicsit megnyugtat. Semmi szükség közönségre, éppen ezért először azt gondoltam, hogy valahol az első szint vadonjában kellene megejteni ezt a találkozót, aztán rájöttem, hogy annak a pet nem valószínű, hogy örülne. Ott elvégre bárki, vagy bármi ránk támadhatott volna. A meghajlás idegen számomra, ezért bizonytalanul viszonozom, aztán kiegyenesedve nézek a szék üres helyére és a többi kellékre. Helyet foglalok, szó se róla, a többi elfogadásához viszont szükségem van arra, hogy megszólaljon. Örülök, hogy nem kell az efféle hiányosságaimmal foglalkoznom.
- Köszönöm, nem kérek! - szólalok meg a teát illetően.
Nem vagyok valami tearajongó, ami azt illeti. Ha az íze kicsit is hasonlítana a kávééra, minden bizonnyal más lenne a helyzet, de addig... Csak ha nagyon muszáj. Na de akkor mit is mondjak? Mire van pontosan szükségem? Gőzöm sincs.
- Te mondtad, hogy gyakorolnom kellene a lovagoskodást, vagy mit. Gondoltam... Talán elmondhatnád, szerinted milyen egy lovag. Úgy vélem, te már találkoztál jó néhánnyal.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 14:34

Egy újabb bólintás, méghozzá ezúttal helyeslő bólintás. Igen, van különbség Timi helyeslő és köszönő bólintása között, még akkor is, ha esetleg ezt te nem veszed észre. A késés pedig egy alaptörvénnyel, a szavatartással köthető össze a sárkánynál. Timidus minden tekintetben szavatartó, mert Shu azt tanította meg neki elsőnek, hogy hazudni csúnya dolog. Így tehát, ha azt mondja, hogy ott lesz ebben és ebben az időpontban valahol, akkor mindent meg kell tennie azért, hogy ott legyen, különben nem tartotta be a szavát. Miután helyet foglaltál, és visszautasítottad a teát, Shu egy vállvonással elintézi a dolgot, és eléd rak egy másik kancsót.
-Chizu leharapná a fejem amiért itt kávézunk, de... csak a te fejedet fogja leharapni, mert én nem kávézom... bár mondjuk én csináltam neked, szóval...
Legyint, és egy csészét is eléd helyez, meg háromfajta kockacukrot, meg tejet, meg tejszínt.
-Igazából fogalmam sincs, hogy hogyan szereted inni, szóval igyekeztem mindennel készülni. A recept egy küldiből van, egy városőrnek kell segíteni életben maradni a posztján, és cserébe megkapjuk elvileg Aincrad legjobb kávéját. Megígértem, hogy utánanézek neked, és remélhetőleg az italkészítés jártasság még dob is rajta valamennyit, szóval kétszeresen legjobb kávé, csak neked.
Ezután azonban ő már a teával foglalkozik, és Timidus veszi át a szót.
-Ahhoz, hogy tanítani tudjalak, ismernem kell a pontozásodat és a terveidet, és azt, hogy mennyire maradsz a metában. Érdemes az alap pontozást megfigyelni egy kasztnál, mert az mutatja, hogy az alkotóknak mi volt a célja. Tudod emlékezetből, hogy mi az alap pontozása a kasztodnak?
Megvárja a válaszodat, ha helyes, akkor bólint, ha nem az, akkor kijavít, ám egyáltalán nem ítélkezik, csak megadja a helyes választ.
-Emellett vannak bónuszaid, amik szintén iránymutatóak. Ezeket ismered?
Újabb szünet, hogy válaszolhass, és a válaszodhoz mérten kapsz hasonló viszontválaszt, mint előbb.
-Mutasd be nekem a pontjaidat, és mondd el, hogy miért pont ezt a pontozást választottad. Ezután ott a fegyverállványokon...
Mutat egy sor fegyver és felszerelés irányába.
-...megtalálhatod az összes egyes tierű darabot. Szerelkezz fel, és indokold a választásodat. Ezek az itemek gyakorló darabok, kizárólag a Dojo területén használhatóak. Ezekkel a bemutatókkal felmérem a már meglévő tudásodat, és könnyebben tudok iránymutatást adni, és kideríthetem, hogy te milyen lovag vagy, és milyen lovagnak érdemes lenned.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 15:13

A kávé előkerülése kellemes meglepetés. Nem hittem volna, hogy ilyesmivel is készül, a magyarázat viszont...
- Igazán nem kellett volna! - említem meg, elvégre tényleg nem.
Szavaim ellenére enyhe mosollyal képemen nézem, miként landol a fekete kávé a csészében, aztán egész egyszerűen közelebb húzom azt magamhoz, anélkül, hogy bármit is tennék bele. Csakis tisztán, úgy a legjobb. Nem is húzom az időt azzal, hogy megkóstoljam. Aprót kortyolok belőle, vigyázva, nehogy leforrázzam magam, még úgy is, ha valójában forrón szeretem a gőzölgő életet.
- Ilyet még tényleg nem ittam Aincradban - szalad ki számon, egész halkan - Köszönöm, nagyon finom!
A sárkányon és kérdésein a sor. Egyszerre túl sok információra kíváncsi, ezért időre van szükségem, hogy felfogjam mondandóját. Kérésére megpróbálom felidézni az alapokat. Azt a sablont, amire aztán oszthattam saját pontjaimat.
- Erő, gyorsaság, fegyverkezelés, speciális képesség egy, kitartás kettő, élet négy? - kérdezem, mert azért nem vagyok benne annyira biztos.
Az újabb kérdés újra elgondolkodtat. Csészémet magára hagyva egy időre, valamivel jobban Timidus felé fordulok, elgondolkodva érintve meg államat néhány másodpercre.
- Először is, tudok pajzsot és fegyvert egyszerre használni, ami esetemben a kard. Aztán... bizonyos pajzsok esetében több személyt is meg tudok védeni, amíg a páncélom kitart. Trója fala, igaz?
Hallgatom tovább magyarázatát, miközben megnyitom adatlapomat, hogy megmutathassam neki az elosztott pontjaimat. Fel sem merül bennem, hogy talán nem kellene, elvégre én kértem a segítségüket. Viselnem kell a következményeit.
- Mivel pajzzsal rendelkezem, úgy vélem, egy lovagnak mindenképp elől kell harcolnia, lehetőleg feltartva az ellenfelet. Ehhez elengedhetetlen, hogy sok páncéllal és élettel rendelkezzem. Egyfajta tank karakter, vagy micsoda, jelentsen az bármit pontosan. Ugyanilyen szempontból fontos a kitartás is, ez azonban a másodlagos. A sebzés viszont vajmi kevéssé lényeges esetemben. Arra ott vannak a harcosok - magyarázom saját indokaimat, miközben az állványhoz megyek, hogy végignézhessek a kínálaton.
Tényleg itt van minden, olyanok is, amik igencsak jók lettek volna. Egy darabnál megállok. A pajzshordozók oldalkardjánál, amit valószínűleg még T2-es fegyverekre sem cserélnék el, ha meglenne. Ez a választott kardom. Bár csak két erőpontot ad, a pajzsom által adott páncél kétszeresére nő. Tökéletes lenne a T2-es kristálypajzzsal, most azonban egy címerpajzs kerül mellé.
- A kardnak kiváló képessége van, amivel a címerpajzs tizenöt helyett harminc páncélt ad - kezdek közben magyarázni - Ezekhez egy vas, vagy egy minotaurusz sisak lenne a legjobb, a hősi köpeny, egy vaspáncél. Utána egy vascipőt választanék, és a bajnok gyűrűjét. Ezek közül persze sok a ritka tárgy, így nem valószínű, hogy könnyedén összeállna egy ilyen szett - elmélkedem hangosan - Szóval? Mi a diagnózis?

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 15:48

-Megígértem, szóval kellett. Az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó.
Néz össze az idomár a sárkánnyal, a fentebb említett okok miatt, majd bár igyekez nem nagyon vizslatni, de látványosan kíváncsi arra, hogy milyen képet vágsz, amikor belekóstolsz. Ő is megkóstolta, de még három cukorral is szörnyű ízűnek találta, ezért is döntött úgy, hogy neked tökéletesen megfelel majd. Hallotta egyszer valakitől, hogy ő azért issza tisztán a kávét, mert már maga a keserűség is felébreszti, nem kell hatnia a koffeinnek. És láss csodát, te is tisztán iszod, és mivel teljes őszinteséget vél felfedezni a hangodban, így büszkén mosolyodik el.
-Nagyon szívesen. A küldi elég magasan van, és az alapanyagokat is onnan tudod megkapni csak, de szereztem neked most pár zsákocskával ebből a kávébabból, és ha beviszed bármelyik kávézóba, ott elkészíteni már el tudják neked. Az ittenieknek, akik boltot üzemeltetnek a jobb helyeken, általában ugyanúgy ki van maxolva a jártasságuk, mint ahogy nekem volt, és talán egy hivatalos kávézós még jobban is csinálhatja. Ha végeztünk majd odaadom, csak szólj, nehogy elfelejtsük.
Timidus, ahogy említettem volt, bólint, és mivel a válaszod helyes, egy mukkot nem fűz hozzá a dologhoz, amihez nem kell. Nem dicsér, vagy ilyesmi, mert úgy véli, neked erre nincs szükséged, és most még Shu sem szól rá, hogy esetleg kellene. Elég magabiztosnak tűnsz, és tudsz is dolgokat. Abban nem teljesen biztos, hogy nem készültél-e erre a napra, de ez úgyis kiderül útközben.
-Ami a te esetedben a kard.
Ismétli el a sárkány, de még nem mond többet, hagyja, hadd beszélj a pontjaidról, majd amikor az itemeid is megvannak, eléd áll.
-Szerelkezz fel, lovag. Kezdődik a gyakorlás. Azt mondtad, hogy a te esetedben a kard a fegyver. A választott fegyvered a Pajzshordozók oldalkardja. Elmondásod alapján kizárólag a pontozást és a képességeket vetted figyelembe a választásnál, a kard és a pajzs viszont funkcionális is, fontos, hogy a kezedbe illő legyen, és képes legyél forgatni. A címerpajzs alakja a heater pajzstípus, ami jó választás egy oldalkard mellé.
Rámutat az egyik ábrára a falon, amin a pajzsok formáit láthatod, majd ha kinézegedted magad, akkor folytatja.
-Erre a tudásra akkor van szükséged, ha a támadóid nem mobok. Sokan teljesen a világ, avagy amiként ti mondjátok, a rendszerre bízzák magukat, csak azokat a támadásokat használják, amikben a rendszer segíti őket. Ezek a támadások azonban kiismerhetőek, mindegyikre megvan a megfelelő védelem. Ha azonban ismered a fegyveredet, és jól válogatod össze a felszerelésedet, akkor magadtól is megtanulhatod forgatni, ami meglepi majd az ellenfeleidet.
Újabb szünetet tart, és belép a küzdőtérre, majd int az idomárnak is, aki követi.
-A meséitekben a sárkány őrzi a királylányt, a lovag pedig megpróbálja megölni a sárkányt, hogy elnyerje a királylány kegyeit. Ez most nem megfelelő a gyakorláshoz, tehát módosítunk kissé. A feladatod az lesz, hogy megvédd Shut az én támadásaimtól, és ha lehetőséged van, akkor próbálj visszatámadni. Párbajfelkérést nem indítunk, védett területen belül vagyunk, a védőmező jelzi majd, ha valamelyikünk talál. Jelezz, ha készen állsz, vagy kérdezz, ha van még kérdésed.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 16:38

- Ez már tényleg nem szükséges! - szólalok fel saját érdekemben.
Nem lenne ellenemre egy nagy adag minőségi kávé, az azonban igen, hogy csak úgy kapjak belőle néhány zsáknyit. Nem és kész! Vagy elfogad érte valamit cserébe, vagy itt maradnak a kávészemek, ebből nem fogok engedni. Vagy egyszerűen meg sem említem csak elmegyek nélkülük. Az lesz talán a legjobb. Felszólítására felszerelkezem, közben pedig hallgatom magyarázatát. Igen, az én fegyverem a kard, még akkor is, ha lehetne más is.
- Nem egészen. Fegyverek közül a kard áll hozzám legközelebb, ezért ez leszűkítette a dolgokat egy kicsit. Aztán már csak azokat kellett összeszednem, ami az általam elképzelt lovaghoz illik - javítom ki.
Hogy miért pont ez a fegyver? Nem tudom. Egyszerűen ezt érzem magaménak. Szeretem a markolat érintését és az érzést, ahogy a keresztvas megakasztja tenyeremet a penge előtt. A pajzsot illetően biccentek egyet. Pontosan nem tudom, hogy mekkora különbségek lehetnek, de azt még én is tudom, hogy van, ami sokkal hatásosabb más fegyverekkel. Aztán Timiduson a sor. Néha most is bólintok egyet, jelezve, hogy felfogtam mondandóját, de amikor a mesékhez ér, elmosolyodom.
- A mesék legjavában a lovagok férfiak - teszem hozzá mellékesként.
A lényeget azért értem. Nekem kell védenem Shut a támadásoktól, amiktől még csak tartania sem kell, mégis, úgy vélem, éppen ezért tudja a sárkány komolyabban venni, hiszen nem kell attól tartania, hogy az idomárnak baja lesz. Egy pozitívum azonban van. Így, hogy nem hivatalos párbaj, képes leszek használni a képességem szükség esetén. Abban biztos vagyok, hogy akkor is csak egyetlen támadás idejére, az azonban elég lehet ahhoz, hogy meglepjem és jobban át kelljen gondolnia, hogy mit csinál. A pajzsot kezembe véve megnézem súlyát, magam elé emelem, hogy pontosabban lássam, meddig ér be, majd a kardon van a sor. Forgatom kezemben, fel-feldobom néhány centire vízszintesen és hasonlók, majd csapok vele egyet-kettőt, hogy hosszát is szokhassam. Ha ezzel megvagyok, ideje helyezkedni. Mindig a lány és a sárkány között kell lennem, nem engedhetem megfordulni a helyzetünket, mert akkor vége. Akkor a bestia megfordul, a lányra rámordul és Shu képletesen felfordul.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 17:05

-Tudom, tudom, de nem utasíthatod vissza, mert nincs kinek odaadnom, meg különben is ajándékot visszautasítani nem szép dolog, és látom, hogy ízlik. Szívesen csinálom azt a küldit, a városőr érdekes dolgokat mesél az éjszakai őrjáratairól, és már megcsináltuk háromszor a küldit, de még mindig nem tudtuk elkerülni az összes harcot, úgyhogy az őr nem tudja befejezni a meséjét mire lejár a szolgálata, engem viszont érdekel a sztori vége. Az, hogy kávét is kapok érte, csak mellékes, és ha nem tudom neked odaadni, akkor csak elpixeleződik ha lejár a szavatossága.
Már múltkor is komoly probléma volt abból, hogy ilyen alapvető semmiségeket elfogadj, és mivel a kávé az drága dolog errefelé, lévén valamelyest azért igyekeztek megtartani a középkori hangulatot, ezt te kilences szinten, ilyen minőségben nagyjából soha nem fogod megszerezni. Az pedig már csak egy kis probléma, hogy hála a tiltakozásodnak Shu már különösen észben tartja a dolgot, de ha ő el is felejtené valamilyen oknál fogva, a sárkány nem felejt, helyetted is figyelmeztetni fogja. Na de térjünk is akkor vissza az említett sárkányhoz, aki ismételten csak egyet bólint.
-Remek válasz, hiszen ezek szerint már van egy elképzelésed. Mint azt sejtésem szerint tudod, ez a fegyver mind vágásra mind szúrásra alkalmas, a lapjával pedig akár zúzófegyverként is alkalmazhatod. Számtalan lehetőséged van arra, hogy jól használd, így javaslom, hogy élj is ezekkel a lehetőségekkel, és forgasd változatos módokon, hogy ne légy kiismerhető.
A mesére adott válaszodnál ezúttal a farkával legyint egyet, és csak annyit mond, hogy lényegtelen. Nem nagyon érti a nemek közötti különbséget, és bár a mesék többségében valóban úgy van, ahogy te mondtad, ez titeket semmire nem kötelez. Timidus lassan jár körbe, és figyeli, ahogyan felkészülsz, majd helyezkedsz.
-Első hiba. Most mutattad be nekem a range-det...
Használja az angol kifejezést, hiszen az Arénában folytatott beszélgetések többsége RPG nyelven zajlik, ami angolul van, így ezeket vette át ő is, persze igyekszik azért közérthető lenni, hiszen már kitapasztalta, hogy az emberek nem egy nyelvet beszélnek sokszor.
-...azaz a fegyvered hatótávolságát, amit most felhasználhatok ellened. Ezen felül nem pontosan ugyan, de meghatározhattam azt, hogy milyen gyorsan suhintasz, és azt is, hogy mennyi támadást vagy képes indítani adott idő alatt, nem számolva még a kifáradással. Emlékeztetnélek, hogy bár nem hivatalos küzdelmen vagyunk, ezzel számolnod kell. Te most szokod a fegyvert, így ez elnézhető, de javaslom, hogy ne tarts bemutatókat az ellenfelednek a harc előtt.
Kis szünet, kissé gyorsítja a lépteit, hogy gyorsabb forgásra vegyen rá. Shu mozdulatlanul áll mögötted, mintha lecövekelt volna.
-A pozicionálásod megfelelő, dicséretes munka.
Ekkor hirtelen előre lendül, megugrik feléd, hogy lássa, miként reagálsz, ám körülbelül két méterre tőled megtorpan...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 17:50

A kávé ügyét későbbre halasztom, mert nem úgy van az, ahogy ők gondolják. Akár illik, akár nem, képes és hajlandó vagyok visszautasítani az ajándékot, még akkor is, ha jó érvekkel szolgálnak. Ha mást nem, legalább valami tárgyat adnék cserébe, amire már nincs szükségem. Jut eszembe, van is nálam valami, amit elfelejtettem odaadni a boltban, az talán meg is tenné, bár értékben akkor sem közelíti meg a kávét. A sárkány megjegyzésére bólintok. Tisztában vagyok azzal, hogy miféle módokon használható a kard, miként azzal is, hogy tökéletesen lehetne rajta húst sütni a valóságban. Itt még nem próbáltam. A fegyverekkel való ismerkedésem során újabb okításban részesülök. Tudom jól, hogy megmutattam neki a hatótávolságomat, miként a sebességem egy részét is, bár közel sem a teljeset. Annyira ostoba nem vagyok, ugyanakkor ez is felesleges jelen esetben.
- Nem mutathatok meg olyat, amit eleve tudsz. Láttad a pontjaimat, a kard pedig itt van előtted minden egyes nap, így tisztában vagy a hosszával. Szerintem még a súlyával is. Ami a karom hosszát illeti, minden bizonnyal már azzal is egy ideje. Úgy az első találkozásunk óta, ha jól sejtem. Tanulmányoztál eleget aznap - elmélkedem hangosan.
Nagyjából másfél-két lépésnyire körözök a lány előtt, végig a sárkány előtt maradva, pajzsom valamivel lejjebb eresztve, hogy ne fárasszam magam az állandó magasba tartásával. A gyakorlókard másik kezemben lóg rézsútosan a föld felé. Séta közben igyekszem felmérni a sárkány hosszát. Főként a nyaka és farka méreteit, hiszem míg előbbi végén ott vannak fogaival tarkított állkapcsai, addig farkával képes erőteljesen csapni. Lényegében mindkettővel kitérhet pajzsom takarásából, ezért mikor közeledik, én is megindulok felé, ezúttal már magam elé emelve a pajzsot, valamivel hátrébb tartva a kardot, készen egy esetleges csapásra. Mivel nem vagyok tisztában képességeivel, fejét tekintem dominánsabbnak, a mesékből hírhedt tűz és egyéb okádó képességekből fakadóan. Ezekkel még nagyobb távon veszélyezteti Shut, mint egy harapás, vagy farokcsapás esetén, amit a köztem és a lány közötti távolság növelésével igyekeztem kiküszöbölni.
- Shu, hátrálj egy lépést! - utasítom határozottan a lányt, remélve, hogy megteszi, amit kérek.
Én addig továbbra is a sárkánnyal szemezek. Nem cselekedhetek elhamarkodottan, így amíg nem rajzolódik ki előttem képességei tárháza, maradok a védekezésnél.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 18:23

Timidus ismét beveti az emberektől tanult kommunikációt, méghozzá kettőt is. Először szélesen elvigyorodik, majd mellsői megrogyasztásával meghajol.
-Talán Suzume volt az utolsó, aki ennyire tisztában volt azzal, hogy mit és miért csinál. Elismerésem. Ha megfelelő ütemben fejlődsz, a szó minden értelmében, kihívást jelentő ellenféllé érhetsz majd. Emellett elnézésedet kell kérnem azért, amiért alábecsültem a képességeidet. A hozzánk látogató, és segítséget kérő emberek többsége jó ha azt tudja, hogy melyik végén kell megfogni a kardot, azt, hogy hogyan már sokkal kevesebben, a többit pedig ezek alapján elképzelheted. Ismerem milliméterre pontosan a kard hosszát, tudom a pontozásodat, és nemcsak a karod hosszát tudtam meg, hanem azt is, hogy körülbelül milyen szintű akrobatika jártasságod lehet. Mivel annak a megnézésére nem kaptam engedélyt, így azt nem néztem meg.
Kis szünetet tart, és ha esetleg azt hinnéd, hogy hibázott azzal, hogy ezt elmondta, és ennek jelét látná az arcodon, mármint olyan formában, amit ő is megért, akkor jelzi a fejével, hogy nem, nagyon is direkt közölte veled, hogy nem tud a jártasságaidról.
-Mivel nem ismerem a képességeidet, kérlek ne vedd sértésnek, ha olyasmit közlök, amit már ismersz. A harcosok közül sokan tartanak bemutatót a harc előtt, mivel úgy gondolják, hogy ezzel megrémítik az ellenfelet. Néha ez valóban így van, de ehhez ismerned kell, hogy kivel állsz szemben. Sokan alkalmaznak például csatakiáltást. Olyan csatakiáltást, amelyben a használni kívánt sword skill nevét kiabálják. Ha nem ismerném fel eleve a harcállásból ezeket a skilleket, azzal, hogy elmondja, hogy miként támad, tulajdonképpen saját maga védi ki a támadását ellenem.
Újabb szünet következik, ezalatt pedig visszalép, újra növelve a köztetek lévő távolságot.
-Még soha nem küzdöttem olyasvalaki ellen, aki csak közelébe került volna bármifajta reguláris hadseregnek.
És amit eddig nem láthattál tőle, kissé felborzolja a tollazatát, és a vicsor is megváltozik, sokkal állatibb lesz... Timidus olyat lát benned, amit régóta nem tapasztalt. Kihívást, és érdekesnek ítélkező küzdelmet. Nem kell eltévedni, volt már ilyen, ilyen volt a küzdelme Suzuméval vagy Anattal is. Azt sem kell hinni, hogy legyőzhetetlen lenne, hiszen verték már el párszor, bár azok a küzdelmek nem feltétlenül jelentettek kihívást, hiszen egy esélytelen harcban ilyenről szó sincs. Érkezik a parancs, Shu azonban későn reagál, jócskán későn, és bár megteszi a hátralépést, láthatod, hogy egy valódi harcban ez bizony komoly problémát is jelenthetett volna.
-Tudod azt is, hogy jelenleg te két ember vagy, és azt is, hogy a védenced helyett is neked kell gondolkodnod. Tízből nyolc lovag hátralép, hogy támasszon az érkező támadás ellen, és beleütközik abba, akit véd. Ezt sem kell megtanítanom. Lássuk a következőt.
Felszökken a levegőbe, és körözni kezd, először tartva a kör kerületét, figyelve, hogy mit lépsz, majd egyre kisebb köröket leírva, ám végig tartva a magasságot. A terem magas mennyezete megengedi számára, hogy elérhetetlenné váljék. Ezután viszont a jórészt vitorlázásból valós repülésbe vált, és igyekszik a kis csapatotok fölé repülni, megfigyelvén, hogy ez ellen hogyan védenéd be az idomárt.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 19:16

A meghajlás nem várt meglepetés, amire nem hinném, hogy rászolgáltam, bár az utána következő magyarázatból már érthetővé válik számomra.
- Semmi gond - felelem egyszerűen.
Tényleg nem szokásom haragudni az ilyesmiért, főleg, hogy tisztában vagyok azzal, mennyire kezdő vagyok az efféle világokban. Hiába kaptam gyorstalpalót, az mind csak szóban történt meg. A harcászati tudás megint más. Ilyen téren már hátam mögött van egy-két könyv és néhány évnyi katonás neveltetés, na meg a kocka bátyám, aki mindenféle ilyenért odavolt.
- A küzdelem már a fizikai csapások előtt megkezdődik, nemde? - erősítem meg a sárkány álláspontját egy kósza mosollyal - A közelében még én sem voltam, csak lettem volna. Ha nem számítjuk a családi szálakat - magyarázom, hogy azért ne képzeljen bele ebbe túl sokat.
A felborzolt tollazattól a sárkány valódibb fenyegetésnek hat. Egy pillanatra meg is szorulnak ujjaim mind a pajzs szíján, mind pedig kardom markolatán, miközben feszülten figyelem, hogy mi következik ezek után. Shu mozdul, de lassan. Túlontúl lassan, ami lényegében még reális is lehetne egy ilyen ellenféllel szemben, aki minden bizonnyal őt akarja elérni. Én vagyok a fal, ami ezt ugyan megakadályozhatja, de bizonytalan, lévén nem ismer annyira. Vagy túlontúl jól ismeri a képességeimet és ezért kételkedik. A harmadik lehetőség, hogy egyszerű félelmet színlel, melynek következtében a reakcióidő szintén lassul, főleg, ha felé irányított kérésekről van szó. Ezt a csúszást kénytelen leszek belekalkulálni.
- Ha előre lépek az egyik lábammal, ugyanúgy tudok támasztani, mintha csak hátrálnék. Sőt, így még lendületem is van a becsapódásod ellen, ami valamivel növeli az ellenállás erejét. Arról nem is beszélve, hogy nem csökkenthetem a közted és Shu közötti távolságot - magyarázom tetteim, mintha csak valami felelés lenne az iskolában.
Felszökken. Sejtettem, hogy valamikor a magasba emelkedik, azt viszont nem hittem volna, hogy ilyen hamar bekövetkezik. Timidus nem húzza az időt, ha tanításról van szó, ezt azonban nem is bánom. Nem időzünk el a már tudott leckéknél, hanem haladunk tovább az ismeretlen felé.
- Shu, guggolj le! - adom ki következő utasításomat, igyekezve nyugtató hangot megütni, akár egy valós harcban, hogy biztosabb lehessen magában és bennem is.
Ha bennem nem bízik, akkor mindennek vége. Akkor akár el is futhat, én pedig az életben nem érném utol. Csökkentem a köztünk lévő távolságot, hogy alig többre, mint egy karnyújtásnyira legyen tőlem és pajzsomtól, így azonban még mindig nem akadályozzuk egymást, főleg, ha leguggol, hogy kisebb védendő felületté váljon számomra, az alacsonyabb célpontról nem is beszélve. Ezt követően azonban aktiválom képességemet. Addig, míg a magasban van, van esélyem arra, hogy egy-két lövéssel meglepjem és meggátoljam a későbbi felemelkedésben. Az íj átveszi pajzsom és kardom helyét, én pedig feszítem az ideget, hogy amint lehetséges, útjára engedhessek egy nyílvesszőt.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 19:43

Amit talán még fontos kiemelnem, hogy Timidus nem azért kért előre bocsánatot, mert valóban zavarta volna a lelki világát, ha megsért téged. Azért tette, mert már megtanulta, hogy az emberek képesek igen sértődékenyen viselkedni az ilyen szituációkban, és mivel tudja, hogy Shu szeretne téged a közelükben tartani, és most kivételesen ehhez neki magának is fűződik érdeke, így a nem megsértés csak arra irányult, hogy ne hagyd el a küzdőteret idő előtt. Kapsz egy újabb bólintást.
-Lélektani hadviselés, pontosan. Tudatos lélektani ráhatás annak érdekében, hogy a szemben álló fél morális állapotát, pszichikai felkészültségét megtörve, visszavetve eltántorítsuk további fegyveres küzdelemtől vagy annak támogatásától. Te jelenleg pont ennek az ellenkezőjét éred el azzal, hogy bizonyítod a rátermettségedet, ez azonban most logikus cél az esetedben.
Emlékszel arra, hogy a sárkány nehezen olvassa az apró mimikát? Ez minden embernél más, és egyvalami több mindent jelenthet, Timi pedig még nem tapasztalt annyit, hogy megfelelően képes legyen ezeket elkülöníteni. Az empátiát nagyon nehéz programozni, és talán egy tanulórobot soha nem is lesz képes enélkül tökéletesen értelmezni az ilyen jeleket, hiszen sokszor még az emberek sem képesek erre. A markolat megszorítása viszont, ha éppen nem rejted a pajzs mögé, akkor észrevehető. Csak ebben az esetben jegyzi meg a következőt.
-Úgy látom az én lélektani hadviselésem viszont a szokásos eredményt váltja ki.
Persze az okfejtésre megint csak bólint, majd megteszi a már előbb leírtakat. Shu ezúttal igyekszik gyorsabban lépni, ami viszont kapkodásba torkollik, de azért a tőle telhetően legügyesebben leguggol, sőt, még a feje fölé is teszi a karjait, hogy hitelesebb legyen. A probléma persze ott van, hogy egyáltalán nem tud félni, és mivel ő érti, hogy Timi tollborzolása mit jelent, inkább kukucskálni akar, hogy lássa a küzdelmet. A sárkány ezalatt teljesen föléd érvén a lépésedre nem reagál, ám amint előkerül az íj és a nyíl, azonnal zuhanórepülésbe kezd, egyenesen feléd tartva, teljesen feladva mindennemű védelmet. Száját hatalmasra nyitja, kivillantva az éles csőrkáva mögött felsorakozó fogakat, de teljesen hangtalan. Addig a körülbelül egy-két másodpercig, amíg az a pár méter eltűnik kettőtök között, csak a feléd tartó test suhanását hallod. Ha lősz is, és pontosan tudsz lőni amikor egy sárkány tart feléd teljes sebességgel, akkor eltalálhatod, ám a becsapódás elkerülhetetlen...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Vas. Május 08 2016, 20:09

A sárkány pontosan láthatja, miként reagálok tollborzolására és nem is hagyja megjegyzés nélkül.
- Mit tehetnék, ember vagyok - teszek én is megjegyzést, a legkisebb sérelmezés nélkül.
Hangomból kihallhatja a nyugalmat. Mindent igyekszek átgondolni, ezért sem hagyom figyelmen kívül a borzolást. Azt bármi követheti, többek közt számos támadás, amiről én semmit nem tudok. Egyelőre azonban nem tesz semmi olyasmit, ami túl különlegesnek lenne vélhető egy sárkány esetében. Magasra emelkedésével is a várható módok egyikeként cselekszik, és ahogy az várható, nem is marad ott sokáig. Shu ugyan megteszi amit kérek, de amint előkerül az íj és a nyíl, Timidus kapcsol. Gyorsan kell döntenem, nincs helye az időhúzásnak. Ha lövök, lehet, hogy eltalálom, ilyen helyzetből nagy rá a valószínűség, ugyanakkor ott a tény, hogy letarol. Nem a saját életpontjaim miatt aggódom, bár tény, hogy ha a lovag meghal, valószínűleg a védence is, sokkal inkább az erő és gyorsaságkülönbség miatt. Mire felkelek, ő már a lány mellett teremhet, márpedig nagyon úgy tűnik, hogy ha letarol, ő kecmereg fel elsőként.
Nem gondolkozok tovább. Belekalkulálva gyorsaságát és a képesség deaktiválása utáni fegyverváltás idejét, megszüntetem a képességem, visszaadva a helyet a pajzsnak és a kardnak. A Shu felől lévő lábammal ellépek mellette, átlósan helyezve lábaim, valamennyire kilépve oldalra. Lábaim berogyasztom, felkészülve az ütközésre. Timi lendületét próbálom kihasználni, ütköztetve sajátommal úgy, hogy pajzsommal oldalra mozdítsam ki őt, ezáltal elvezetve testét mellettünk. Amint észreveszem ennek sikerességét, kardommal azonnal Shu mögé suhintok arra az esetre, ha a petnek kedve lenne hátracsapni fejét egy harapásra.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 20:31

-Nem kell megváltoztatnod a fajodat, de még Érzelem kristályt sem kell használni. Rejtheted a kezedet a pajzs mögé. Az arcodat nehezebben olvasom, ezt szerintem már kitapasztalhattad.
Adja meg a választ a sárkány a mit tehetnék kérdésre, hiszen azért van itt, hogy tanítson, válaszoljon az ilyen jellegű, és más feltett kérdéseidre. Azt észreveheted, hogy Timi fékez mielőtt becsapódna. Tudhatod, hogy védett területen belül a támadás mindössze lökést eredményez, méghozzá minél erősebb a támadás, annál erősebb lesz a lökés is, Timi ereje, azaz az irányítás pontjaik pedig még ezzel a felszereléssel is jóval magasabban vannak, mint a te pontjaid, és nem akarja, hogy a falban köss ki, esetleg még a küzdőtérről is kiesve letarolj egy állványt. Azt a lendületet, ami a te szintedhez megfelelő viszont megtartja, és bár a te terveid szerint a becsapódást oldalasan hárítod, terelve ezzel a sárkányt, az ő tervei ezzel nem egyeznek meg teljesen. Addig stimmt, hogy nekiütközik a pajzsodnak, és bár a fegyverkezelése megengedné, hogy kihasználja az apró réseket, és beférkőzzön mellé, értékeli az ügyes próbálkozást, és belemegy a játékba. Érkezni azonban már nem úgy érkezik, amiként te gondoltad. A fékezéskor testhelyzetet is vált, és hassal előre ütközik neki a pajzsodnak, mind a hátsó, mind a mellső lábaival megragadva azt annak négy „sarkán”. Tulajdonképpen kapsz egy sárkány címert a címerpajzsodra. Ez azonban még nem a támadás volt. A terved az volt, hogy kihasználod a lendületét, és tovább lököd... nos ez esetben vagy nagyon erősen kell fognod azt a pajzsot, megtartanod, és reménykedned, hogy a lendület nem visz téged is magával, vagy elengedned a védelmedet... vagy kitalálni valami mást.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Hétf. Május 09 2016, 12:15

Nem gondoltam át minden lehetséges lépést. Az meg sem fordult a fejemben, hogy Timidus majd belém akaszkodik, jobban mondva a pajzsomba, ez viszont gyors döntésre kényszerít. A gondolatok fénysebesen suhannak át fejemen a lehetséges megoldásokkal. Megtartom a pajzsot és továbbra is fordulva hagyom, hogy vigyen minket a lendület, próbálva ledöfni közben a sárkányt, vagy eleresztem a pajzsot és a továbbiakban kényszerűen egyetlen kardra, valamint felszerelésem páncéljára és életemre hagyatkozom a túlélés érdekében, akkor azonban sokkal nehezebb lesz megvédeni a mögöttem lévő lányt. Aki még mindig guggol és jelenleg túl közel tartózkodik a sárkányhoz. Arra nem számíthatok, hogy majd gyorsan odébb megy, ezért drasztikus megoldásra kényszerülök, azt hiszem.
- Sajnálom, Shu! - mondom, de akkor már lökök is rajta egy erőteljesebbet lábammal, hogy valamivel odébb taszajtsam, remélhetőleg odébb gurítva a kis gombócot.
A tőle távolabbi lábammal teszem mindezt, inkább egy visszafogottabb rúgással, mintsem egyszerű taszítással, hogy lent maradó lábamon továbbfordíthasson a becsapódás lendülete a sárkánnyal együtt. Pajzsomat lejjebb eresztem a föld felé, igyekezve a heater pajzsformát kihasználva a földbe akasztani annak hegyét a lendület megtörése érdekében. Ennek következtében vagy megakadunk, amint a pet is eléri a földet és ellent tart súlyával, vagy tovább gördülünk, remélhetőleg úgy, hogy én kötök ki felül. Ezek persze abban az esetben lehetnek igazak, ha ellenfelem továbbra is ragaszkodik a pajzshoz. Igazából az sem zavarna túlzottan, ha végül Timidus valamelyik arra járó végtagjába áll bele, a lényeg, hogy elérjek vele valamiféle eredményt. A kard fogásán közben változtatok, hogy könnyebbé tegye számomra a fentről lefelé történő leszúró mozdulatot, áthaladva a pajzs fölött.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 09 2016, 12:41


Timi vagy te vagy felül? hentai


_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Május 09 2016, 12:41

The member 'Shukaku' has done the following action : Kockadobás


'2 oldal halál/korona' :
Lovagi továbbképzés Shu módra 4766597959_9de1fd561c_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 09 2016, 12:48

Márpedig Timidus beléd akaszkodik. Egy kisebb méretű pajzsba sokkal nehezebb lett volna rátapadnia, azonban mivel a méretei egy nagyobb kutya méreteivel egyeznek meg, legalább is a teste vagy a marmagasság tekintetében, így a pajzsod elég nagy ahhoz, hogy ezt stabilan megléphesse. A sajnálom Shu mondatra ő előbb néz fel, mint maga a lány. Nem, most nem az idomárral foglalkozik, de jó pont, hogy még mindig figyelsz rá, ahogyan az is, hogy bár vélhetően nem érzed jól magad amiatt, hogy ezt a taktikát kell alkalmaznod, mégis alkalmazod. Most nem az a helyzet áll fent, hogy beszédre pazarolhassa az idejét, ám megjegyzi, hogy a későbbiekben meg kell dicsérnie azért, mert a hagyományostól eltérő taktikákat alkalmazod. Mivel azonban külön kiemelted, hogy nem tolsz, hanem rúgsz, nem vagyok biztos, hogy a rendszer értelmezni tudja a különbséget, főleg nem küzdőtéren kívül, így a lila fal felvillan az idomár körül. Timidus ismét megjegyzi magának, hogy a próbálkozás bár célravezető, mivel azonban nem ismerted Shu életpontjait, aki jelenleg egy random védendő személyt játszik, ez a rúgásod akár az életébe is kerülhetett volna. Persze most nem került, és engedelmesen odébb is gurul, méghozzá elég látványosan és ügyesen, hiszen most már eljutott odáig, hogy az akrobatika jártasságát is használja. Ti azonban továbblendültök, és Timi is használja azt a bizonyos jártasságot, behajlítja fejét és farkát, és még így is maradnak szárnyai, amivel irányíthatja az esést, de ha ez nem lenne elég, a kocka is az ő javára döntött, így ő kerül felülre. Még mindig szorítja a pajzsot, és nem azt lépi, amit te elképzeltél. Jól gondoltad, mindkét vége veszélyes, de vajon tudsz-e mindkét végére egyszerre figyelni, és egyszerre védekezni ellene? Szárnyaival igyekszik takarni az idomárt, hogy zavarjon, hogy nem látod kis védencedet, eközben pedig megindítja fogas szájacskáját egyenesen az arcod, pontosabban a szemeid felé, míg a farkával megpróbál az ágyékod felé ütni. Egyik esetben sem a gyorsaságra épít, nem akar letarolni, a farkával sem lendít nagyot, inkább azzal foglalkozik, hogy találjon, pontos legyen. Tudja jól, hogy az emberek megijednek, ha elvesztik a látásukat, és azt is, hogy ettől akkor is félnek, ha tudniuk kellene, hogy védett területen belül vannak. Azt is tudja, hogy a lábak közötti rész érintésétől is igyekeznek tartózkodni, és bár értelmet ebben itt sem lát, hiszen ott is ugyanannyit sérülnek az életpontjaid találat esetén... de miért ne használná ki ezt a tudását, ha megteheti?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Hétf. Május 09 2016, 13:08

Tisztában vagyok azzal, hogy így más esetben Shu sebzést szerezne, mégpedig egész hét pontnyit, ami egy kezdőt figyelembe véve, nem kevés. Legrosszabb esetben az embernek öt életpontja van és egy páncélja kezdő felszerelésből, ezt pedig már túlléptem volna, tehát én magam okoznám halálát. Ha pedig nem is így van, mindenképp sárgává teszem az indikátoromat, de ez még mindig elviselhetőbb, minthogy hagyjam őt csak úgy meghalni. Én még mindig kevesebbet sebzek, mint Timidus, így ezzel a lehetőséggel még mindig nagyobb biztonságban érzem őt, főleg, hogy így el is távolodik. Ahogy mi is a másik irányba, sajnálatos módon rosszul járva. A sárkány fölöttem köt ki, én pedig kezdem kicsit feszélyezni magam. Mivel még mindig pajzsomon van, tudom, hogy karmaitól nem kell félnem, egyik karom azonban így használhatatlan. Súlyemelés jártasságom ehhez aligha elegendő alap szinten, így valami mást kell kitalálnom. Veszélyes porcikái ellen. Shu... Merre van? A szárnyaktól nem látom. Ajkaim egy pillanatra összepréselődnek, amíg felidézem merre is gurult, vagy hogy mi merre lehetünk. Ha játssza tovább az ijedtet, akkor nem most fog ugrálni meg segíteni próbálni, tehát biztonságban van, hatótávolságon kívül, ami a nem látott sárkányfarkat illeti. A pet tehát mindenképp rám figyel, nagy valószínűséggel. Ez egyfajta nyugalommal áraszt el. Nehézkesen veszek egy nagyobb levegőt, miközben lábaim összezárva, felhúzva egyiket igyekszem akkora erőre szert tenni, hogy leboríthassam magamról, ez azonban felesleges próbálkozás. Egyenest belemeredek a sárkány fogaiba, érezve arcomon leheletét. Kardomért matatok, hátha elérem valahol, hogy azt határozottan megragadva állíthassam a sárkányba, mielőtt még elérnének hozzám hússzaggatásra tökéletesen alkalmas agyarai. Jobb az elhárítható veszélyre koncentrálni. Ha nem érem el a fegyvert, akkor szabad kezemmel egyszerűen behúzok neki egyet, hátha tántorodik ettől annyira, hogy le tudjam lökni magamról. Közben érzem, hogy talál, nem is akárhol. Ábrázatom idegesen rezzen, miközben térdem reflexszerűen indul meg az aljas dög felé. Ez nem volt szép, nagyon nem, főleg, hogy egy nővel áll szemben, ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy ez egy harc, így nem lovagolhatok rajta sokat. Ott sebez, ahol tud, miként én is, viszont nyilván jobban zavarna, ha egy ember mancsa matatna arrafelé. Akkor valószínűleg egy pofont, vagy egy ágyékon rúgást is megkísérelnék, amikor csak esélyem van rá és nem csak amolyan reflexszerűen.


//Fegyver van/nincs //


A hozzászólást Blue-Eyes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 09 2016, 13:23-kor.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Május 09 2016, 13:08

The member 'Blue-Eyes' has done the following action : Kockadobás


'2 oldal halál/korona' :
Lovagi továbbképzés Shu módra 4766597959_9de1fd561c_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 09 2016, 13:54

A sárgaságon a sárkány el sem gondolkodott, hiszen azt azon nyomban besorolta a megejthető járulékos veszteségek közé, így azt meg sem említette volna. A halál azonban már nem olyasfajta dolog, amit belekalibrálhatsz valaki védelmébe... sőt, pont az ellenkezője annak, amit tenned kellene. A kevesebbet sebzel dologban nem lehetsz biztos, hiszen egyáltalán nem tárgyaltátok meg, hogy Timi jelenleg kit alakít azon kívül, hogy egy sárkányt. De arról, hogy van olyan eset, amikor jobb beengedni egy sebzést mint kivédeni, úgyis lesz szó nemsokára. Timinek arra is van terve, hogy mit lépjen akkor, ha te kerülsz történetesen felülre, de azért igyekszik úgy egyensúlyozni, hogy a térdeddel való lökés még ne borítsa fel őt, és ez sikerül is, hiszen közben a támadás is megzavar. Látja rajtad az idegességet, követi a szemed mozgását, és ismét jó pontot könyvel el, hiszen egyre gondoltatok, még akkor is, ha ő már előbb kivédte azt, amire neked gondolnod kell egy jó lovaghoz illően. A pet pedig valóban rád figyel, méghozzá azért, mert jelenleg te jelented a nagyobb fenyegetést, te léptél fel támadólag, és Timi most a könnyített verziót játssza. A mobok is arra hajtanak rá, aki a legerősebb ütést bevitte. Szerencsédre a szájszag, legalább is a büdös szájszag nem létezik Aincradban, ahogyan izzadtság szag sincsen... pechedre azonban a megevett ételeknek már van íze, és illata is, ami megmaradhat a szádban, Timi kedvence pedig a nyers hal, amit nemrég fejezett be, érkezésed előtt. Többek között ezért is vártak teával a vacsora után. Timinek viszont továbbra sincsenek agyarai, kis, éles, hegyes fogai vannak, amelyek a halfogyasztáshoz tökéletesen alkalmasak, de persze te sem örülnél annak, ha beléd mélyesztené őket. Valami ilyesmire kell gondolnod. A kardodat eléred, felé is sújthatsz, ám természetesen ahogyan téged a harapástól, úgy őt a szúrástól védi meg a rendszer. Na itt jön az a lecke, amiről az elején szó volt. Miután jelzés értékűen eléri a fejedet, azonnal a kardod után kap, és megpróbálja megragadni a fogaival. A rendszer persze folyamatosan jelzi, hogy sebzed, ám az ő életpontjaiba ez belefér, hiszen ha a következő erős rántással, ahol ellöki magát tőled, ezzel a pajzsodat, és az azt tartó kezedet hozzád passzírozza, talán sikerül megszereznie a kardodat, persze ügyelve arra, hogy úgy tartsa a fejét, hogy ne tudd egyszerűen végigvágni a száját, és így megtartani a fegyvert. Mivel ezen események másodpercek alatt játszódnak le, talán az idegességed is kihasználhatja arra, hogy sikeres legyen a fegyver megszerzése, és még a térdelést is beengedi, hiszen ezzel csak te tudod magad kevésbé stabilan tartani. Ha sikerül megszereznie a fegyveredet, akkor a levegőbe emelkedik vele. Amint biztonságos távolságba ér, kiveszi a szájából, hisz ugyan a te karod nélkül már sebezni nem sebez, de azért nem kényelmes. Ha nem sikerül megszereznie, akkor nem rángatja, ha egy erős rántással nem lehet az övé, akkor a további sebződés már nem éri meg. Ez esetben azonban kihasználja azt, hogy téged nemrég használt felszállópályának, ami vélhetően megviselt kissé, és azonnal az idomár felé indul meg, aki továbbra is a földön guggol, ahogy kérted tőle, és tátott szájjal bámulja a küzdelmeteket.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Hétf. Május 09 2016, 14:27

A nyers, döglött halszag nem túl kellemes, ám elviselhető még, így most sikerül befognom a szám, hogy a szájtépéssel se fárasszam magam. Kardomat végül sikerül elérnem, csapnom viszont nem sikerül időben, vagy jobban mondva, nem érdekli túlzottan Timidust, hogy felé tart a penge. Ebből adódóan tisztában kell lennem most már az előttem álló sárkány adataival. Jól manőverez, gyors, és sok élettel rendelkezik, vagy nagy páncéllal ahhoz, hogy nyugodtan tűrjön egy-két támadást. Az is ott van ezek mellett, hogy felhasználja a rólam és felszerelésemről birtokolt információkat. Nem hiába tartják őket intelligens lényeknek, ez a példány pedig különösen az volt. Tartom megragadott fegyverem, egészen addig, míg egy jókora rántással ki nem akarja azt tépni karommal együtt. A levegő egy pillanat alatt szökik ki minden porcikámból, mikor ugródeszkának használja pajzsomat, hozzám préselve azt. Az oldalkardot eleresztem, utána pedig sűrű légvételekkel igyekszem mihamarabb felkecmeregni, hogy néhány lépéssel közelebb tántorogjak Shuhoz, míg ő új fogpiszkálójával bajlódik. A pajzsom még megvan, így nem aggódok túlzottan, bár tény, hogy támadni így nehezebb lesz. Elsődleges  szempont azonban mégiscsak a védelem, ami ebben a világban nehezen megy a támadó likvidálása nélkül.
- Shu, próbálj meg közelebb jönni! - kérem a lányt, egy nagyobb levegő után, hogy hangom erőteljesebbnek hathasson.
Pajzsom magasabbra emelem, enyhén rogyasztott lábakkal, hogy takarhassam hevesen járó mellkasom. Fáradtnak, kimerültnek érzem magam, ez azonban nem kibúvó semmi alól. Egyetlen mob sem fog arra várni, hogy szusszanjak egyet. Közben figyelem szemem sarkából, merre landol elbitorolt fegyverem. Egy-két lépést én is teszek az idomár felé, hogy belátható időn belül elé tudjak vágni egy esetleges támadás során. Sokkal nyugodtabb lennék, ha csak én lennék itt ilyen ramaty állapotban, ahelyett, hogy valaki mást is veszélyeztetek esetleges halálommal. Aztán eszembe jut valami. Valós küzdelmet játszunk, ami azt jelenti, hogy akár el is küldhetném őt, amíg én feltartom a dögöt. Az azonban csak akkor lenne jó, ha biztosan fel tudnám tartani addig, míg elmenekül, ami jelen esetben kérdéses. Még kell némi idő a képességem újratöltéséhez, valamint az sem valószínű, hogy megállítaná, abból kiindulva, hogy milyen könnyedén fogadta próbálkozásaimat. A legegyszerűbb módja a lelépésnek a kristály, Shu viszont nem használta. Eszébe sem jutott, pedig nyilvánvaló, hogy baj esetén az az első gondolat. Ebből arra kell következtetnem, hogy vagy nem jutott eszükbe ez a lehetőség, vagy nincs neki. Pötyögök néhányat pajzsom takarásában, majd egyszerűen a lány felé dobom a hazatérés kristályom. Legalább egy biztosan megússza.
- Shu, menj! - utasítom határozottan.
Ez nem azt jelenti, hogy máris feladom, csupán azt, hogy könnyítek saját helyzetemen, valamint bebiztosítok egyfajta végkimenetelt.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 09 2016, 15:04

Nem, Timinek nincs páncélja. Még nincs. Ha egy nagyobb sebzésű ellenféllel szemben használta volna ugyanezt a manővert annak érdekében, hogy megszerezze a fegyvert, akkor talán adott volna magának egy Vasbőr Potiont, itt azonban erre nem volt szükség. Fegyver nélkül az erőd szinte hatástalan ellene, és mivel a potis képije így megmaradt, akár még azzal is szórakozhatna, hogy engedi, hogy ütlegeld még egy picit, majd egyszerűen visszatölti. Az oldalkardot sikerült megszereznie, viszont nem landol sehol egyelőre, mindössze a sárkány mancsában. Újra körözni kezd felettetek, folyamatosan csökkentve a távolságot, és fokozva a feszültséget, igyekezvén hibára késztetni. Abban igazad volt, hogy egyetlen mob sem várna arra, hogy szusszanj, ám Timi nem mob, és most az a terv, hogy tanítson téged, márpedig ha azonnal lehengerel, amit megtehetne, akkor nem sokat tanulnál. Shu engedelmesen közelebb oson, a lehető leggyorsabban, és legkevesebb támadható felületet mutatva. Most már ő is kezdi beleélni magát a játékba, erre te gonosz módon kiejted. A kristályt elkapja ugyan, de egyelőre csak értetlenül pislog rá. Eddig mindig ő volt az, aki megvédte a többieket, szóval kell egy-két másodperc amire észbe kap, hogy most ő az áldozat. A sárkányra pillant, aki bólint, és a kardal a pálya szélére mutat, az idomár pedig egy röpke meghajlás után ki is sétál a csatatérről. Timi még mindig a levegőben van, ám ekkor már egy helyben lebeg, kis szárnycsapásokkal fenntartva magát.
-Megmentetted a védencedet, gratulálok. A fegyveredet természetesen nem adom vissza, egy valódi harc során egy fa tetején vagy messze a magas fűben landolna, és nem lenne időd visszaszerezni, ha egyszer már átadtad nekem.
Ezzel az állványok felé libben, és visszahelyezi a fegyvert oda, ahonnan levetted, elvesz egy másikat, majd visszaröppen az előbbi pozíciójába.
-Mint azt láthattad, néha előnyösebb beengedni egy találatot, ha ezzel felülkerekedhetsz a küzdelemben. Fontos, hogy ismerd azt, akit védesz, ha már az ellenfeledet nem minden esetben ismerheted. Számolj azzal, hogy nem csak őt védi a te pajzsod, de téged is védhet az ő páncélzata, de akár az életpontjai is. Ha a védencednek csak egy élepontja marad mielőtt legyőzöd a támadókat, még mindig jobban jártál, mintha teljes élettel, de a védelmed nélkül kellene szembenéznie velük, vagy a maradékukkal. Ez a harc egyenlőtlen, és számodra megnyerhetetlen küzdelmet szimulált. Azt mondtad, nem tudnád elviselni, hogy valakit láss meghalni. Ha úgy véded a társadat, mint amiképpen én védem Shut, helyes döntést hoztál. Veled ellentétben azonban én el tudok repülni sok esetben a röpképtelen ellenfelek elől, te azonban nem. A küzdelemnek számodra ezennel vége.
Timidus felemeli a kardot, majd megnyalja a száját, ezzel Bumeráng Potionhoz juttatva saját magát, aminek következtében immár távolsági támadásokra is képes. Jól gondoltad. A sárkány gyors, erős, és jól manőverezik... és eddig visszafogta magát. Persze ezt az erőfölényt leginkább a hatalmas szintkülönbség okozza, ám a csatának vége van, nincs értelme tovább húzni. Először a kardot hajítja feléd, aminek bár nem kéne ekkorát löknie rajtad, mégis megteszi, mert Timidus teljes erejével ütközik a pajzsodnak, ezután azonban már a sárkány következik. Ismételten hassal előre érkezik, egyenesen a pajzsnak, ám most itt nem áll meg. Szárnyaival és farkával is igyekszik kígyó módjára körbeölelni, majd a lehető legstabilabban tartani, hogy mozdulni se bírj, ám csak ezen ügyködik, egyetlen támadást sem intéz feléd, tulajdonképpen birkóztok, ő pedig egyre szorosabban, és szorosabban próbál ölelni.


A hozzászólást Shukaku összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 09 2016, 15:42-kor.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Blue-Eyes Hétf. Május 09 2016, 15:34

Igen, Shu megmenekül és ezzel lényegében teljesítettem a feladatomat. Kardomat nem is várom vissza. Tisztában vagyok vele, hogy csak hatalmas szerencsével lehetne újra az enyém, ami most nem áll rendelkezésemre, lévén Timidus képes gondolkodni is. Na meg ott az erőfölény, aminek hála könnyedén megakadályozhatná, hogy újra megkaparintsam, még akkor is, ha végül eldobná a fegyvert és azt is tudnám, hova. Minden egyes szavában igazság van. Ismernem kell a társaimat ahhoz, hogy együtt tudjak dolgozni velük. Nem tudok elrepülni, jelenleg még járni és stabilan állni is nehezen. A küzdelemnek számomra vége. Ennek ellenére teljesen nyugodtnak érzem magam. Ajkaimon lágy mosoly fut át, miközben követem a sárkányt, várva, hogy most mit fog tenni. Pajzsommal még mindig igyekszem védeni magam, tovább tartva azt, hiszen a reakcióidőm nagyban lelassult fáradtságomnak hála. Most nem biztos, hogy lenne időm a magasba tartani védekezés gyanánt, ha leereszteném. A távolsági támadás viszont meglep. A kard gyorsan halad felém, nem kicsit taszítva rajtam, melynek következtében újra a földön kötök ki. Időm sincs feleszmélni, már érzem a sárkány súlyának nyomását pajzsomon, valamint testrészeinek egyre erősödő szorítását. Most még a pajzs is gátol, arra viszont talán jó, hogy ne a gyomromban kelljen tapasztalnom a karmokat. Egyre nehezebben jutok levegőhöz, miközben próbálok kiszabadulni szorításából, megmoccanni, vagy bármi hasonlót. Ez már az élni akarás utolsó próbálkozása, hogy aztán teljes nyugalommal elfogadhassam vereségem.
- Azt hiszem, halott vagyok. Legalább ezt már Shu nem látta - jegyzem meg, fogaim közt szűrve a szavakat, hogy a lehető legkevesebb levegőt használjam el közben.
Persze ez csak képletes. Nagyon is látta megsemmisítő vereségem, ugyanakkor a valóságban ennek már nem lehetne szemtanúja. Sem ő, sem az, akit védek, így megmenekülhet egy kisebb traumától. Ez is valami. A lényeg pedig, hogy életben marad, még ha én ezzel oda is veszek. Teljesen elégedett vagyok az eredménnyel, holott tudom, hogy azért végződött így, mert hozzájuk képest sehol nem állok. Jócskán akadnak nálam erősebbek, akik hasonló könnyedséggel okozhatnák vesztemet.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 09 2016, 16:14

Timidus nem hagyja abba. Bár azt hiszed, hogy azzal, hogy meghaltál, esetleg véget érhet a próba, de az balga gondolat. A tanulásod harci része ugyan véget ért, de a második fázis csak most kezdődött el. A sárkány nemcsak kígyószerűen tekeredik rád, hanem pontosan azt teszi, amit a kígyók tesznek. Minden egyes kilégzésnél egyre többet szorít rajtad, és minden egyes levegővétel egyre nehezebb és nehezebb lesz. Timi a füledhez hajol, és halkan sziszegve suttogja neked a szavakat.
-A fájdalom. Az én világomból hiányzik a fájdalom, ami nektek, embereknek szükséges ahhoz, hogy felmérjétek a veszélyt. Sokan elővigyázatlanok, mert azt hiszik, hogy a védett terület teljes biztonságot nyújt nekik, és semmi bajuk nem eshet. Érzed, ahogy fogy a levegőd? Érzed, ahogyan fulladsz? Nem fogsz meghalni. Nem csökkenek a pontjaid. Nem halhatsz meg, de folyamatosan haldokolsz. Pontosan úgy, mint Prometheus a történetetekben.
Mélyen a szemedbe néz, és megpróbál félelmet keresni benne. Akár talál, akár nem, a következő pillanatban már szabad vagy, éppen elég gyorsan ahhoz, hogy Shu ne értse meg teljesen azt, amit a suttogás miatt nem hallhatott, és ne tudjon közbelépni. Timi módszerei néha nem teljesen egyeznek meg az ő általa megfelelőnek ítélt módszerekkel. A sárkány azonban nem akar bántani, és a mancsát nyújtja feléd, hogy felsegítsen.
-Nem mindenki olyan kegyes, hogy megadja neked a halált. Te feladtad a harcot, ám nem fejezted be. Ez súlyos hiba.
Hátrébb lép egyet, és mellsőit megrogyasztva ismét meghajol.
-A gondolkodásod gyors. Tisztában vagy a határaiddal. Követtél el ugyan hibákat a harc során, ám messze a legjobb voltál mindegyik közül, akik elsőként érkeztek hozzánk. Ha bármi kérdésed van még, vagy szeretnél valamit kipróbálni, készségesen válaszolok, emellett azonban úgy vélem, hogy neked nem szavak kellenek, hanem rengeteg gyakorlati tapasztalat, amivel kiismerheted önmagadat, és az ellenfeleidet.
És ekkor hangzik fel Shu tapsa, és kisvártatva szélesen mosolyogva feléd is rohan, hogy megöleljen. Nem érdekli, hogy akarod-e, be van zsongva, és ahogyan a sárkány, ős is sokkal magasabb szintű, mint te. gyorsabb, ügyesebb. Razz
-Gratulálok Blue! Köszönöm, hogy megmentettél! Büszke lehetsz magadra, Timit még soha nem hallottam ennyire dicsérni valakit!

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Lovagi továbbképzés Shu módra Empty Re: Lovagi továbbképzés Shu módra

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.