Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Blue-Eyes] Megismerni

3 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Pént. Ápr. 01 2016, 11:15

Résztvevő: Blue-Eyes
Határidő: Egy hét.


Olvastad a kiírást és keresgélsz, sőt, már esteledik, rád borult e kies-kietlen helyen az éjszaka sűrűje. jaj de szép volt. Szóval.
Meglátsz egy npc-t. Az npc, tudniillik szokásához híven képes questeket adni. Ez is amolyan lehet, a feje felett lebeg az a bizonyos ismerős ! jelecske.
Tehát questaó. Viszont fura. Nagyon. Hófehér bőre és vörös szemei elég riasztóak, de emellett a fehér, hosszú haj, formás pofi és izmos, kidogozott test egy olyan programozót takar, aki ad a kűlcsínyre. Ahem. Szóval a férfi, mert hogy az, szemre való teremtés.
Aztán közel érkezve hozzád, feltesz egy kérdést, nyugodt hangnemben.
- Te keresed a helyet, ahol a nap süt, de nem világít? - Körülötted régi házak romjai és egyetlen teremtett lélek sem.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Pént. Ápr. 01 2016, 14:43

Jó ideje nem vállaltam el egyetlen küldetést sem, így ha nem akarok csődbe menni, vagy egyáltalán akarok némi tartalékot, jobb lesz elvállalni egyet. Efféle gondolattal kezdtem a napot, most pedig már este van. Küldetést ugyan vállaltam, mégsem úgy tűnik, hogy jutnék vele valamire. Egyszerűen vagy nem ismerem túl jól a szinteket, amiben erőteljesen lehet valami, vagy eléggé elbutított ez a játék ahhoz, hogy ne tudjak megfejteni egy szavas rejtvényt. Azt hiszem, inkább az előbbi a lehetséges, tekintve, hogy eddigi felfogásommal nem volt túl sok problémám. A harmadik szintet járva esteledik rám. Nem túl szerencsés sötétben egyedül mászkálni, nem vitás. Ezért is kellene mihamarabb találnom valamit, vagy biztonságosabb helyre utaznom, hogy a későbbiekben, tehát holnap, folytathassam a keresést. Most, hogy elvállaltam ezt a feladatot, nincs az az Isten, hogy ne hajtsam végre. Vagy talán mégis, ahhoz azonban meg kell halnom és találkoznom kell vele, hogy sikerüljön neki.
Már épp azon lennék, hogy inkább befejezem mára a keresést, mikor megpillantok valakit. Bizarr alak a sötétségben, kinek bőre és haja mintha világítana, oly fehérek. Melléjük társítva vörös szemeit, olyan együttest alkot, mint egy nagytestű albínó nyúl, legalábbis első ránézésre ez jut eszembe róla. Közelebb érve azonban kénytelen vagyok megállapítani, hogy a különleges darabkák összeillesztve egészen kellemes látványt nyújtanak. Kérdése meglep. Szinte azonnal felé kapom pillantásom, egyenest vöröseire emelve saját kékjeimet, megbizonyosodva arról, hogy tényleg ő beszélt.
- Igen, én. Tudod, hogy merre van? - kérdem, szinte azonnal.
Hangom nyugodt, legbelül azonban reménykedem abban, hogy tényleg tud valamit és nem hiába kötöttem ki itt, lejárva lábaimat a mai nap.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Kedd Ápr. 05 2016, 10:26

Az igenre egy meglepően gyors "Igen" volt a válasz. Még azt sem várta meg, hogy feltedd a kérdésedet.
Majd megismételte, lágyan, nyugodt hangnemben.
- Igen. - Mosolygott hozzá de a félhomályban amit a romos házakból jövő pislákoló fény adott, elegyítve a köddel ami egyre sűrűbben vett körül titeket, nem volt túl biztató. A férfi kisvártatva megszólalt, ugyanazzal afahanggal, ami talán kedvességet akrt tükrözni, mégsem lehetett annak mondani.
- Elvezetlek oda ha akarod. Vagy.... - Sejtelmesen tartott itt egy kis szünetet. - Itt is maradhatunk. Van számodra egy másik küldetésem is. - Majd egy mosoly után lezárta részéről a gondolatot. Rád villantotta hófehér fogait. Vörös szemei szikrázta a rávetülő fényektől, hófehér bőre, pedig a fények játéka folytán, mintha egy halotté lenne....


//határidő, egy hét >< //

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Kedd Ápr. 05 2016, 11:17

Az érkező igenlés még számomra is gyors volt. Túlontúl gyors ahhoz, hogy ne álljon mögötte valami. Olyasmi, ami cseppet sem nyugtat meg, ennek ellenére, akármilyen bizarr körülmények uralkodnak errefelé, elvállaltam. Éppen ezért, végre is hajtom. A második igen már sokkal másabb hangnemben játszik. Ez valahogy még nyugtalanabbá tesz. Nem szeretem, ha hirtelen hangulatváltozásokat látok, márpedig ez határozottan olyasmi. Az újabb ajánlaton nem szükséges gondolkoznom. Minden bizonnyal kényelmesebb lenne itt maradni és elvállalni, amit nyújtani akar, persze csak a részletek után, és amennyiben még mindig vállalhatónak tűnik a dolog.
- Először vezess! Ha azzal végeztem és még mindig küldetést akarsz adni, meghallgatom a részleteket. Ez abban az esetben változhat, ha az általad adni kívánt küldetés összefügg a már elfogadottal. Akkor séta közben meghallgatlak - felelem határozottan.
Nem szokásom félbehagyni dolgokat, miként az ígéreteimet is be szokásom tartani. Van bennem egy fontossági sorrend, mit talán sokan nem értenek meg, de engem az irányít, jobb híján. Az érzelmeimnek megtanultam, hogy nem szabad utat adnom, hacsak nem veszélyben érzem magam, ami ebben a világban... Talán mégsem annyira helyénvaló, lévén minden egyes küldetésben veszély leselkedik, miként abban is, ha az ember kiteszi lábát a védett övezetből. Ha elindul előttem, úgy követem, bármiféle különösebb szóváltás nélkül. Csak a küldetés részletei érdekelnek, semmi más.
- Van valami, amit tudnom kellene a küldetéssel kapcsolatban? Bármi lényeges, vagy lényegtelen? - teszem is fel azt a kevés kérdést, mi egyelőre foglalkoztat.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Kedd Ápr. 05 2016, 13:47

A kijelentésedre elkomorodik, de a végére egy elismerő mosolyt küld feléd. - Jó. Ez egy logikus döntés. Végtére is... te azt a helyet keresed, ahol a nap süt, de nem világít. - Biztató mosolya a ködbe vész, ahogyan lassan te is, és minden körülötted. Kérdésedre még válaszol. Ugyanazzal a fa hanggal, és súlyozással mint eddig. Minden mondat végén akkurátusan levíve a hangsúlyt. - Igen. A játék része, hogy haza találj. És még valami. Nem vagy egyedül. Valójában sohasem. - A játék szó most olyan értelmetlenül távolinak tűnik neked, hogy rossz érzést kelt. Egy szírt széléhez juttok, de te nem veszed észre, és ő sem szól. Te tovább lépsz, ő megáll... még hallod zuhanás közben az utolsó mondatát. - Légy óvatos. - Sebződsz leérve egyet-kettőt, de lényegében nem vészes, hiszen lefelé menet is tompította az esésed pár sziklatömb meg földbucka. A hely ugyanolyan ködös mint fent, csak talán ha lehet, még elhagyatottabb...a hely, pedig egy temető Surprised

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Kedd Ápr. 05 2016, 14:17

Kijelentésére megerősítően biccentek. Valójában azt a helyet keresem, már ha létezik egyáltalán, de vélhetően igen, ha már van valaki, aki képes odatalálni és odavezetni engem is. A köd kezd egyre zavaróbbá válni. Lassan nyel el mindent körülöttem, egyre halványabbá téve a fehér alakot. Vöröslő szemein tartom sajátjaim, miközben hallgatom őt, csak ritkán sandítva félre, remélve, hogy meglátok valamit, ami segíthet a tájékozódásban. Azzal tisztában vagyok, hogy nagyjából hol kellene lennem térkép alapján, ez azonban vajmi keveset ér, ha az orromig sem látok. Szavai egytől egyig megragadnak, mégis, nehezen hiszem el, hogy valamiféle játékról van itt szó. Ha mégis, úgy elég érdekes humorérzéke lehet a játék alkotójának, vagy a küldetés kitalálójának, legyen az akárki.
Nem veszem észre a sziklapárkányt, melyet hamarosan elhagy egyik lábam, lendületből magával rántva egész testem, mi szinte azonnal megindul lefelé. Nyúlnék az alak, vagy valamiféle kapaszkodó felé, kezeim azonban megdermednek előtte, hallva szavait, na meg azért is, mert ha elkapnám, vélhetően magammal rántanám őt, amit nem engedhetek. Érzem, miként csapódnak tagjaim a sziklafal kiálló részeihez, miként akadok meg bennük egy-egy pillanatra, miközben próbálok beléjük kapaszkodni, vajmi kevés sikerrel. Az egésznek csupán annyi haszna, hogy földet érésemkor nem veszítek túl sok pontot.
- Azzal a figyelmeztetéssel kicsit elkésett - nyögöm a földön fekve.
Most valamiért örülök, hogy nincs ebben a világban fájdalom, hogy nincsenek maradandó sérülések, mert vélhetően vagy nem lennék magamnál a fájdalomtól, vagy minden egyes csontomat össze kellene illeszteni, akár valami legó darabkáit. Lassan kecmergek fel, majd nézek körbe, hogy megállapíthassam, hol kötöttem ki. Ajkaim azonnal rándulnak egyet a felismerés hatására. Arcom elkomolyodik, miközben jobb kezem mellkasom elé vándorol, remélve, hogy van ott valami. Egy nyaklánc, amit sajnos csak a valóságban viselek, így most a levegő körül szorul ökölbe kezem. Egy temető. Miért pont egy temető? Vagy miért ne? Szemeim rövid időre lehunyom, elszámolva nagyjából háromig, majd előveszem fegyverem és pajzsom, biztos, ami biztos. Közben végigpörgetem magamban a korábban hallottakat.
- Sohasem vagyok egyedül... - elmélkedem, magam elé suttogva a szavakat, örülve, hogy ha mást nem is, de legalább saját hangom hallhatom.
Ez a megjegyzés újabb kérdéseket vet fel. Akik velem vannak, barátok, ellenségek, vagy esetleg mindkettő? Mikor és milyen helyzetben mutatkoznak meg? A legnagyobb kérdés azonban az bennem, hogy minek egy olyan világba temető, ahol minden, ami meghal, pixelekre esik szét? Tudom, hogy nem kellene ilyesmiken fennakadnom, mégis, nyugtalanít ez a hely. Nagyon. Nem szeretem a temetőket. Az újabb kérdés az, hogy merre is kellene mennem. Lezuhantam, a sziklafal nem lehet olyan messze, arra viszont talán mégsem ajánlott. Ha megindulnék felfelé, még ha sikerülne is a mászás, ha megtámadnak, tehetetlen leszek.
- Marad a séta - motyogom, megforgatva kardom kezemben.
Pajzsom magam elé emelem, kardom egyelőre magam mellett tartom, úgy indulok el az egyik irányba, remélve, hogy az lesz a jó irány. Az átlagos sétatempómnál valamivel lassabban mozgok, óvatosan, a lehető legnagyobb ívben kerülve a sírokat, vagy a sírkövek hátulja felől megközelítve azokat.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Kedd Ápr. 05 2016, 15:23

Haladsz haladsz előre, és úgy látszik, hogy a temető annak tűnik, ami a rendeltetése. Mély csönd burkolja a holtakat. Senki nem akaródzik felkelni álmából.
Elérkezel közben egy nagy Kúria hátsó bejáratához, de (ha azt próbálnád meg) zárva van. Viszont a régi romos ház teraszának korlátja letördelt. A terasz ajtaja szintén zárva (ha próbálnád), illetve mintha akadna valamiben az ajtó és se ki se be.... semmilyen nyomásra sem. Ám ládákat, és dobozokat pillanthatsz meg a teraszon, egy emelettel följebb lévő kis erkélyes szobából pedig mintha fény szűrődne ki.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Kedd Ápr. 05 2016, 16:19

Valahogy úgy érzem, minél nagyobb a csend, annál nyomasztóbb. Olykor megállok, hogy alaposabban körülnézzek, ezt követően azonban hamar tovább indulok. Ha van is itt valami, még nem akar megmutatkozni, aminek nem tudom, hogy örüljek-e. Egy részről biztosan, hiszen addig nem fenyeget lényegében semmi. Másrészről viszont a tudatlanság idegessé és figyelmetlenné teszi az embert. Elég lenne egyetlen óvatlan mozdulat, egy olyan helyen, ahol nem kellene. Egy épülethez érkezem, mi miatt azt sikerül feltételeznem, hogy jó irányba haladhattam. Valahogy el kell jutni eddig a helyig, s ha nem is a környékén van a kijárat, hát csak akad majd valamiféle ösvény, ami kifelé vezet a sírok között. Már csak meg kellene találnom, előtte azonban nem árt körülnézni. Főként a kiszűrődő fény miatt érzem így, mi a felsőbb szintről mutatkozik.
Az ajtókat sorra próbálgatom, körbejárva az épületet, mígnem tapasztalhatom, hogy egyiken sem lehet bemenni. A terasz ajtaját illetően újabb dologra leszek figyelmes, arra, hogy igazán zárva nincs, mégsem mozdul. Erre egyetlen magyarázatot találok. Az ajtó befelé nyílik, ezért nem mozdul kifelé, belülről azonban alaposan kitámasztották, hogy be se lehessen lökni. Ebből adódóan, valaki lehet, vagy lehetett odabent, menekülve valami elől, amire utalhatnak a törött épületdarabok. A másik eshetőség, hogy egyszerűen nem akarja, hogy illetéktelenek behatoljanak az épületbe, mert rejteget valamit. Egyik-másik lehetőség sem tetszik túlzottan.
A legkönnyebb bejutási módszer az lehetne, ha egymásra pakolva a ládákat és dobozokat, felmásznék az erkélyig, ahol azonban azonnal célponttá válnék akárki számára. A másik lehetőség, ami közel sem biztos, hogy sikeres, hogy megpróbálom megtalálni a hátsó ajtó kulcsát, remélve, hogy az nincs belülről kitámasztva. Elsődlegesen a dobozokat és ládákat kezdem el átnézni, hátha ráakadok valamire. Akármire, ami azt illeti, hiszen sosem tudhatom, minek veszem majd hasznát. Ezt követően azok alá is elkezdek nézegetni, egyesével pakolva odébb a tárolásra alkalmas eszközöket. Ha ott nincs semmi, vagy semmi olyan, ami kulcsra hasonlít, úgy a fűben is keresgélek keveset, főleg a törött rész és a hátsó ajtó környékén, próbálva alaposnak lenni, mégsem húzni sokáig az időt. Végső esetben folyamodok csak a dobozok feltornyozásához az erkély alatt, hogy ott felkapaszkodva jussak be, felérve azonnal elővéve ismét fegyvereimet.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Kedd Ápr. 05 2016, 22:05

Hosszú percek mennek el azzal, hogy a semmit kutatod. Két választásod van, vagy vissza a temetőbe (csendben megjegyzem, hogy egyre erősebb a köd és ki tudja mik vannak odalent....) vagy fel a tetőre, opsz, akarom mondani, az erkélyre, csak nehogy megjelenjen zombi Romeo.
Úgy látszik belátod te is, és döntesz. Csakhogy! Ahol köd van ott még mi is? Nem, neeeem iszapszörnyek, az egy másik mese, hanem nedvesség! Hüm, szóval nedvesek a dobozok.. igen. MEGCSÚSZOL!
És bevágod a fejed a korlátba, miközben megpróbálsz megkapaszkodni valamiben de csak nedves ablaküveg jut neked vaksin félkézzel, és ennyi. CSAPÓ!... ha felébredtél, tudatom veled, hogy az erkélyablak nyitható. :3
*jah amúgy a doboztorony természetesen összedőlt. * Rolling Eyes
Bent vörös szőnyeg, egy összetört csillár a szoba közepén és tárva nyitva álló ajtó, őrült zaj, mintha valaki dob versenyt játszana saját magával és épp bekattanna tőle, de akkor se hagyja abba!!! várnak rád. ^^
Meg léptek.. lefelé......


Hint: Mond hogy mit nézel meg a szobában.
van: Szekrény, íróasztal, rajta a törött csillár darabjai, ami valamiért nem pixeleződik el, faliszőnyeg, kép, (mi lehet a képen?) és ezen felül még van a kinti rész. Visszanézve a nyitott ablak felé, ahonnan bejöttél, fehéres fény esik rád, de hogy mi a forrása innen kivenni nem tudod.
A folyosó felől fáklyák meleg fénye szűrődik be a szobába.. nah meg a zaj.


//Innentől a történet bekapcsolódik ebbe a küldetésbe, de csak az itteni mesélőre kell kizárólagosan reagálni. Az ott leírtak pusztán történetbeli színesítés usernek. ^^ //

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Szer. Ápr. 06 2016, 09:56

A keresgélés hiábavalónak bizonyul, így kénytelen vagyok a másik lehetőséggel élni, gondtalanul nem ügyelve egy-két dologra, melynek egy kisebb baleset a következménye. A körülmények enyhén zavarossá válnak fejem beverése után, ez azonban nem akadályoz meg abban, hogy felismerjem, sikeresen az erkélyre értem, nem kis csörömpöléssel, ami a doboztorony leomlását illeti. Most már problémás lesz innen lemennem, amennyiben ez az egyetlen be és kijárat, márpedig bejáratnak ez tűnt az egyetlennek. Az ablak sikeresen kinyílik előttem. Szemeimmel kutatom a förtelmes zaj forrását, mely miatt talán az én rombolásom fel se tűnt senkinek, vagy semminek, ha egyáltalán van itt valaki és nem csak a rendszer szórakozik velem. A berendezésen nézek végig elsőként. A csillár gyanúsan jelen van, amiből arra következtetek, hogy vagy eredetileg is így volt, egyfajta pluszt adva a ház imázsához, vagy valami furcsaság következtében erre a környékre más szabályok érvényesek. Legalábbis a tárgyakra.
A köd egyre nagyobb odakint, így talán itt is maradhatnék, amíg valamennyire nem oszlik. Vagy kereshetnék egy térképet is akár, ami alapján kényelmesebben megindulhatnék. Ez az egész persze abból a feltételezésből származik, hogy van itt egy térkép. Talán balga gondolat, az viszont nem, hogy van itt valaki, aki határozottan közlekedik a folyosón, fényforrást cipelve magával. Erről ismét eszembe jut a korábbi megjegyzés, miszerint soha nem vagyok egyedül. Ez most még beigazolódni is látszik, bár a soha kicsit túlzás lehet.
- Ez a mondat kezd idegesíteni - suttogom alig hallhatóan megállapításomat.
Erre mi sem jobb bizonyíték, minthogy amióta beestem ebbe a temetőbe, ami azt illeti, szó szerint, képes vagyok magamban beszélni. Az íróasztal környékén kezdek kutakodni. Amelyik fiókot csak lehet, megpróbálom kihúzni és alaposan átnézni, hátha ráakadok valamire. A tükör darabkái alá is benézek, hátha az asztalon volt valami annak leérkezésekor. Ha nem akarnak elrejteni egy térképet, márpedig miért akarnának, azt leszámítva, hogy az egész egyfajta szabadulójátékként lett felvázolva, akkor az asztal a legnyilvánvalóbb hely. Utána térek rá a faliszőnyegre, kíváncsian szemlélve annak mintáját, miként mögé is benézek, hátha a falon van valami, vagy a falban, hiszen az sem lehetetlen. Itt meg főleg nem. Közben olykor az ajtó, vagy az ablak felé sandítok. Ebből a két irányból érkezhet aki érkezhet, így nem árt szemmel tartani néha a bejáratokat.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Szer. Ápr. 06 2016, 10:54

Két dolgot találsz.
A fiókokban a sok papír közt egy gyújtóport.
A faliszőnyeg hátuljára ráakasztva egy kulcsot.

Kint nem ég fáklya, de van olyan, amit meggyújthatsz a gyújtóporral.
Elhaladva a szobán keresztül, egy képet láthatsz. Ha közelebb mész és megnézed, fura dologra leszel figyelmes. Egy szemüveges fiú van rajta, amelyik feléd néz, de ha távolodsz tőle, az ajtóra szegezi a tekintetét.
Kiérve a folyosóra (hátadon a kép tekintetével) a menud pityegni kezd. Jelzi, hogy új, még ismeretlen helyen vagy és a minimapon megjelenik egy kis térkép. (a fölső szinttel amit látsz, de amiket még nem fedeztél fel, azok nem láthatóak) Valamiféle kúriában lehetsz. Mindenesetre van lépcső lefelé is.
Te a fölső szinten vagy, mögötte az a szoba, amiből kijöttél, melletted még kettő balra. A legközelebbi kulcsra zárt, a utána lévőnek pedig tárva nyitva az ajtaja. Előre a középkori szobor felöl két oldalt két ajtó, amit nem lehet nyitni, mert benőtte valami gaz. Szembe még három szoba ajtaja, pont szimetrikusan a te oldalad felőliekkel. És a szoborral szemben egy naaagy lépcső lefelé, de korom sötét van, jah amíg nem gyújtod meg az egyik fáklyát addig fent is. Very Happy
[Blue-Eyes] Megismerni 1062x765_4504_Corridor_2d_interior_fantasy_picture_image_digital_art

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Szer. Ápr. 06 2016, 11:45

A fiókból kiveszem a gyújtóport, majd mivel már mindent átnéztem az asztalnál, a szőnyeghez megyek, hogy tüzetesebben megvizsgáljam. Mintája semmitmondó, nem tűnik fontosnak, a mögötte talált kulcs azonban annál inkább. Elteszem, utána pedig a folyosóra nézek, ahol jóformán semmit nem látni, csak a közelben lévő, kialudt fáklyát a szobából kiáradó fényben. Elveszem és a talált gyújtóporral meg is gyújtom, hogy számomra is lehessen némi világosság, ne csak a korábban hallott léptek gazdájának. A folyosón alaposan szétnézek. Zárt, régen használt ajtók, egy középkori páncél és egy nyitott szoba, mely felé akár el is indulhatnék, helyette azonban visszamegyek a szobába, hogy megfigyelhessek még néhány dolgot. Az égő fáklyát addig visszaakasztom helyére, hogy később csak le kelljen onnan akasztanom és mehessek. Kezdetnek a festményt a falon, hogy megtudjam, kié lehet a ház, vagy ki/mi lehet az, ami után érdeklődhet. A képet megpróbálom leakasztani helyéről, átnézve annak hátulját is, ha mód van rá, akkor a vásznat is kiszedem a keretből, hátha a keret hátulja és a vászon között van valami érdekes. Amint ezzel megvagyok, a szekrénybe is benézek, elsődlegesen pajzsomat emelve magam elé, készen a védekezésre, miközben kardtól mentes kezemmel nyitom az ajtót.
Újabb kutakodás után térek csak vissza a folyosóra, akkor azonban ténylegesen megindulok a nyitott szoba felé, hogy megnézhessem, miféle hely az ott. Közben ellenőrzöm a zárt ajtót, kinyitásával viszont nem kísérletezem, nyugton hagyva még a korábban talált kulcsot, mivel kapcsolatban ha tippelnem kellene, inkább valamelyik gazzal benőtt ajtó nyitjának vélném, mint a többi valamelyikének. A nyitott szobához érve, szintén pajzzsal előre haladok, miközben ezúttal a fáklya az, mi elsődleges fegyverül szolgálhat baj esetén. Azzal is lehet csapni, nem vitás, ráadásul fénye zavaró is lehet néhány pillanatra, amennyiben valaki arcát találom el vele, vagy valami fejét.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Szer. Ápr. 06 2016, 11:53

A kép leakasztható, azonban nagy csalódásodra, nincs mögötte csak a fal. A fiú a képen ahogy mozgatod igyekszik feléd nézni, é s a mozgatásra gyorsabban forgatja a szemeit.
A zárt ajtót nem lehet kinyitni.
A nyitott szoba pedig ez:
Ágy éjjeli szekrény.
Illetve jobbról egy ruhásszekrény, az a nagyobb kétszárnyú fajta. Benne női egyberuhák, semmi különös.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Szer. Ápr. 06 2016, 12:20

A képtől még az én hátamon is a hideg futkos. Legszívesebben arccal a fal felé akasztanám vissza helyére, amint megtudom, hogy nincs ott semmi, ennek ellenére nem áll szándékomban jobban tönkretenni. Hiába megyek vissza, nem találok semmit. A folyosón lévő ajtó tényleg zárva, így a nyitott marad csak számomra, melyben valamivel kevesebb bútor van, mint abban, ahonnan jöttem. Ez minden bizonnyal hálószoba, én pedig az éjjeli szekrényekhez lépek, hogy azokban kezdjek kutakodni. A szekrénybe is benézek, ott azonban semmi érdekes nincs, csupán néhány olyan ruha, amiket csak akkor vennék fel, ha muszáj. Legtöbbjük minden bizonnyal kényelmetlen és nem lehet bennük semmit csinálni, főleg nem harcolni. Hogy is néznék ki ruhában, pajzzsal és karddal a kezemben? Ismerek valakit, aki minden bizonnyal el tudná képzelni, azt a rémképet azonban én nem engedem be elmémbe.
Inkább visszamegyek a folyosóra, akár találok valamit az éjjeli szekrényekben, akár nem. A korábban elhagyott, zárt ajtóhoz lépek, melybe megpróbálom beilleszteni a korábban talált kulcsot, nem vetve el teljesen annak lehetőségét, hogy ezt az ajtót nyitná. Ha nyílni látszik, úgy óvatosan nyitok be, utána oldalra állva belökve az ajtót, hogy még csak véletlen se álljak semmi kirontó útjába. Ha nem akar kinyílni, úgy nem erőltetem, nehogy eltörjem az egyetlen olyan tárgyat, amivel juthatok valamire. Közben kezdek rájönni, hogy ha minden egyes ajtót így kell próbálgatnom, majd végignéznem minden egyes kinyíló szobát, az elég sokáig fog tartani. Talán annyira sokáig, hogy a köd addigra eloszlik odakint, vagy elég sokáig ahhoz, hogy mire kiérnék az épületből, körbe legyek véve egy seregnyi élőhalottal. Ez utóbbi kevésbé szimpatikus kimenetel, mégsem elvetendő, elvégre ahogy már tájékoztattak róla, nem vagyok egyedül. Soha. Egyáltalán mennyire hihető az a fickó?

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Csüt. Ápr. 07 2016, 10:49

A ruhásszekrényt nézted, bár tudnod kell, hogy nem volt bezárva, csak félig ráhajtva az ajtaja. Az éjjeli szekrény viszont mintha érintetlen lenne. Volt is benne egy levél. Így hangzik.

[Blue-Eyes] Megismerni 858186

Az ajtó, amin próbálsz bejutni, sajnos nem nyílik. Se kulcsra, se kilincs nyomkodásra, se semmire. Viszont amint próbálod beleilleszteni a zárba a kulcsot, két dolog, nem sőt! Három dolog változik meg!
Egy, elhangzik ez a szó: Valaki! - Elég akkurátusan, mintha csak jelzést akarna adni magáról az illető, hogy itt van, vagy talán keres? A másik, azaz második, hogy az ajtó megreccsen. Jobban mondva, mintha belülről a te hatásodra valaki felfigyelt volna, és dörömbölne rajta. De kijutni nem tud.
A hang a levél tartalmával ellentétben, elhalkul.... egészen olyan, ÖT másodpercre. De azalatt az az érzésed támad, hogy annyira nagy a csend, hogy nincs élet egy kilóméteres körzetben!

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Csüt. Ápr. 07 2016, 13:45

A ruhásszekrényben nincs semmi érdekes, ellenben az éjjeli kisebb változatokkal. A levelet újra és újra elolvasom, miközben igyekszem rájönni, ki írhatta. Valaki, aki betévedt a házba? Valaki, aki szintén elvállalta a küldetést? Ha három napja volt itt, mert most nyilvánvalóan nincs, akkor nem valószínű, hogy kijutott. A papírra rótt szavak tébolyodás jeleire utalnak. A hang nem hallgat el... Melyik hangra gondolhatott? Arra a dörömbölésre, ami akkor fogadott, mikor feljutottam az erkélyre? Vagy valami más? Ha nem jutott ki a játékos, hová lett? Azon sem csodálkoznék, ha véget vetett volna őrületének, méghozzá saját kezével. Előfordultak már ilyen esetek, ha pedig valami még rá is játszott, könnyen megtörhetett az elme, csakhogy végre egy kis csendet hallhasson. Vagy mégis elhagyta a házat, ám odakint lelte halálát? Vajmi kevés esélyt látok arra, hogy elhagyta a temetőt, ám valahol mégis bízom benne.
A levelet elteszem, mielőtt a zárt ajtóhoz indulnék, mi a kulccsal sem akar kinyílni. Alighogy beillesztem azt a zárba, ismeretlen hangra leszek figyelmes. Azonnal annak forrását kezdem kutatni. Lehet, hogy bentről jön, de az is lehet, hogy attól ered, kinek lépteit korábban hallottam. Lehet, hogy meghallotta a doboztorony összedőlését, s most ennek okát kutatja, bentről azonban dörömbölés kezd kihallatszani, ami azt sejteti, mégis ott van a forrás. Akár ez a zaj is megőrjíthette a levél szerzőjét, ez azonban elhallgat. Rövid időre ugyan, de mégis, akkor viszont szokatlan némaság telepszik körém. Mintha egyszerre megszűntem volna hallani bármit is. Füleimben továbbra is visszhangot ver az imént hallott szó, az azt követő dörömbölés és a levél, mit bár nem olvastam fel hangosan, agyamban hang társul hozzá. Megtört, fáradt hang, mi kialvatlanságra ad jelet. Ha három napig csak neszeket és zajokat hallott az illető, akkor vélhetően nem is pihent túl sokat.
Az ajtóból kiveszem a kulcsot, majd próbálok rajta taszítani egyet. Ha erre sem nyílik ki, akkor nincs mit tenni, tovább kell mennem, hátha más megoldásra lelek. A páncél melletti, gazzal benőtt ajtóhoz lépek. Azon a zárt keresem, melybe szintén belepróbálom a nálam lévő kulcsot. Ha a növények takarják, úgy a fáklyának helyet keresek a falon, majd kardom elővéve megpróbálom lenyesni onnan az előttem álló akadályt. Ha nyílik az ajtó, akkor is így teszek, hogy be tudjak menni. Végszükség esetén, kardom újbóli eltevése után, a fáklyával próbálom meg leégetni a gyomokat. Amennyiben gyors vagyok, elég időm lesz eltaposni a lehulló, esetlegesen égő darabokat. A kő és fa nem valószínű, hogy addigra tüzet fogna.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Csüt. Ápr. 07 2016, 22:03

A hang gazdája valahol a földszint környékén lehet, mivel messzebbről hallottad.

Az ajtóba nem illeszkedik a kulcs, teljesen más zárja van, viszont a felfeszítésednek hála lassan de biztosan érzed, ahogy enged az erőnek, és aztán voila, kinyílt! Lépcső vezet felfelé. Valószínűleg a padlás ajtaját találtad meg. A kis lépcső rozoga, fából van, a fehérre meszelt fal pattogzik, de az egy két faliképecske ami rajta áll, még ha egyik-másik ferde is, azt mutatja, hogy egykor még lakhatták. Vagy csak a programozók belejöttek a hangulat megadásába. A képek egyszerű festmények, tájképek, sőt az egyiken felismerni véled a temetőt. Tehát a környező tájról vannak mintázva. Van mindenféle, mező, erdő, liget, egy kis tavacska, egy szurdok, folyóval. Ahol szerepelnek emberi lények, azok kivétel nélkül fehér hajúak és nem a kép felé, hanem annak háttal néznek. Indikátoruk nincs.

Fent a padláson egy képet nézhetsz meg, egy gyerek ágyat, kis vasráccsal, egy kis zárt dobozkát, és egy bedeszkázott ablakot. Tehát elég félhomályos a hely.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Pént. Ápr. 08 2016, 14:52

A hangot távolabbról hallani, én pedig nem érzem úgy, hogy bárhogyan is felelnem kellene annak kérdésére. Egyelőre jobb, ha nem tudnak arról, hogy itt vagyok. Az ajtó végül enged nyomásomra. Hamarosan egy lépcső előtt találom magma, mi felfelé vezetve vinne el a jelenlegi szintről. Felesleges addig tovább menni, míg ott szét nem nézek, hiszen ha nem megyek arra, akkor ki tudja, talán lejön onnan valaki, aki még hátba szándékozik támadni. Ennek azért mégsem engedhetek. Odafentről pedig még mindig szemmel tarthatom a feljáratot, mi remélhetőleg az egyetlen. A képeken végignézek, egyesével megnézve azokat, egy keveset elidőzve a temetőt ábrázoló előtt. A képeken előforduló alakok kísértetiesen hasonlítanak az engem útba igazítóra. Vagy a velem kiszúróra, nem mellékesen, hiszen igazán szólhatott volna a szirt széléről, ahelyett, hogy csak annyit mond, legyek óvatos, miközben lényegében már zuhantam. Szándékosan csinálta, ebben biztos vagyok.
Felérve nem találkozok sok biztatóval. Gyerekágy... Miért kell ilyen helyeken gyerekágynak lennie? Nem elég hátborzongató így is? Bár nem volt bajom a horrorfilmekkel, valamiért sosem szerettem azokat, amikben gyerekek is vannak, vagy esetleg ők rémisztgetnek. A gyerekek maradjanak ártatlanok és sértetlenek. Kivéve azokat, akik kis nyomorult bajkeverők, szemernyi jóval sem megáldva. Az olyan utálatos kölyköket tűzre kellene rakni. Persze csak képletesen. A bedeszkázott ablakhoz megyek. Ha képes vagyok rá, akkor leszedek onnan néhány deszkát, ezzel remélve, hogy nagyobb fényt sikerül csempésznem a szobába. Ezt követően a kis dobozkához lépek és megpróbálok belelesni, hátha találok ott valamit.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Hétf. Ápr. 11 2016, 20:58

Felmész és senkit nem látsz ott bent. Ki tudod szedni a deszkákat, bár le kell tenned érte a fáklyát, azt nem veszed észre, hogy a fáklya a helyén maradt, mintha még mindig fognád.. azaz nem elsőre... Suspect
De ha ezen túl tudod tenni magad, a fáklyát "vissza" tudod venni Levegő santól Surprised
A dobozka kulcslyuka nem elég nagy ahhoz hogy átláss, de megsúgom, beleillik a kulcsod. Wink
Aztán valahol itt a fáklya elaludt. Surprised Sikolyt hallasz, és szobák csapkodását valahonnan lentről. Fényforrás ugyan van, nem vagy teljes sötétségben, hiszen az imént bontottad le az ablak előttről a deszkákat, de az a fehér fény, inkább ront a helyzeten, mint javítana. Suspect.... Mindenesetre, egyelőre semmi sem akar felfalni. Surprised

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Szer. Ápr. 13 2016, 15:09

Kicsit megkönnyebbülök, mikor nem találok odafent senkit. Nem tudom, hogy örülnék-e annak, ha egyáltalán a házban lenne valaki, erre fogadni sem mernék. Hogy miért? Valószínűleg azért, amilyen körülmények között itt találtam magam. Az ablakhoz lépve leteszem a fáklyát, hogy nagyobb fényt teremthessek magamnak, amivel megkönnyíthetem kutakodásomat. Ha van fény, nincs feltétlen szükség a fáklyára. A deszkák egyesével megadják magukat akaratomnak és eltávolodnak addigi helyüktől. A földre pakolom azokat egyesével, miközben igyekszem mihamarabb végezni, hogy ne kelljen idefent sokáig időzni. Van még bőven mit megnéznem, arról nem is beszélve, hogy idővel el is kellene innen menni.
Akkor fordulok meg, amikor végzek, akkor azonban szinte azonnal teszek egy lépést hátra, mit sem törődve azzal, hogy az imént leszedett deszkákra taposok. A lebegő fáklya nem kis meglepetéssel szolgál számomra. Pajzsomat magunk közé veszem. Kardom kezembe kerítem, majd azzal suhintok egyet a fáklya alá és fölé, kíváncsian arra, hogy mi történik akkor. Ha nem történik semmi, akkor lassan kinyúlok érte, kardom eltevése után, hogy megpróbáljam elvenni azt. Az elvétel helyére azonnal lendítem pajzsom, amint kezemben van a mozdítható fényforrás. Kezd egyre inkább elegem lenni ebből a helyből. Valamiért kezdem érteni, hogy miért őrülhetett meg a levél írója három nap alatt, mert bizony még mindig úgy tartom, hogy megőrült. A fáklyával való incidens után megyek a ládikához. A lángot megint kénytelen vagyok letenni, ekkor azonban többször újra megnézem, hogy miként helyezkedik el ezt követően, várva már, hogy mikor kezd el lebegni a levegőben, úgy, mint az imént. Igyekszem azon is túltenni magam, ha tényleg így történik. A ládikát kezembe fogom és a tűz felé fordulok, akármi legyen vele a helyzet, miközben vizsgálódom tovább. A kulcs kerül elő hamarosan. A zárba illesztve kinyitom a dobozkát, megnézve, mi van benne, ekkor azonban a lángom elalszik.
A ládát azon nyomban visszacsukom, még akkor is, ha nem sikerült belenéznem. A lenti csapkodás nem hangzik túl jól, ezért úgy vélem, nincs időm a ládával foglalkozni sokáig, vagy annak tartalmával. Belenyúlok újra, hogy kivegyem, akármi is legyen benne, ha van benne valami, majd visszateszem azt korábbi helyére és az újabb akármivel birtokomban indulok meg lefelé, mondhatni sietős léptekkel, ekkor azonban újra kezembe véve a védelmemre szolgáló kardot. A lépcsőn leérve óvatosan megyek ki a folyosóra, készen arra, hogy esetlegesen visszaugorjak a feljáró, esetemben jelenleg lejáró irányába, a szemből érkezőt az ajtó helyén való áthaladásra kényszerítve, amennyiben utánam akar jönni, ez által korlátozva valamennyire mozgását.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Csüt. Ápr. 14 2016, 14:33

A fáklya egyelőre nem mozgósítja magát, és az is eredménytelennek bizonyult, hogy leüsd azt aki elorozta tőled. Legalább is nem érezted, hogy leütötted volna a bitorlót. A Ládában egy mozaikdarab volt. Most már a tiéd.
Talán észreveszed talán nem, mikor lefelé száguldasz a padlásról. A tájképek szereplői, a fehér hajú emberek, már nem háttal állnak, hanem feléd fordulva. Azonban egyiknek sincs szeme. Fekete folt éktelenkedik a helyükön mégis úgy tűnik, hogy nagyon is néznek vele. Téged. Wink
Lent, ahol voltál, a már ismerős doboló hang tölti be a teret. Még mindig. Valami eltér azonban. Egy ajtó. Egész pontosan a női ruhás szekrényes szobával szembeni szoba ajtaja nyitva. Belülről vöröses fény szűrődik ki.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Pént. Ápr. 15 2016, 14:38

A mozaikdarab új birtokosává válok, remélhetőleg nem sokáig, hiszen minden bizonnyal tartozik valahová. Ha ennyire eltették, akkor minden bizonnyal olyan valahová, ami jelentőséggel bírhat, ha másnak nem is, hát az előző tulajának. Lefelé menet ide-oda leskelődök. Figyelmem nem kerülik el a képeken történő változások. A hideg ráz ki, mikor magamon érzem az albínó alakok sötét pillantását. Valahogy még hátborzongatóbb, mint a korábban engem követő szempár képe. Azon legalább voltak rendes szemek, arról nem is beszélve, hogy nem fordult meg idő közben a festményen szereplő alak. Kezdem azt hinni, hogy itt csúnyán szórakoznak velem. Lebegő fáklya, mozgó festmények, érthetetlen dörömbölés... Arról már nem is beszélve, amit a folyosón veszek észre. A korábban elhagyott szoba felé sandítva furcsa fényt veszek észre, egy furcsamód kinyílt ajtónál. Az eddig lentről kiabáló alak lehet odabent?
Túlontúl kíváncsi vagyok ahhoz, hogy csak úgy hagyjam az egészet, miközben valami azt suttogja bennem, hogy tegyek magasról a kinti ködre és inkább küzdjek meg akárhány zombival, minthogy tovább itt maradjak, ebben az építményben. Egyik felem hallgatna is rá, másik részem azonban bátrabb, vagy vakmerőbb. Majd idővel kiderül, hogy pontosan melyik is, bár egyik nem létezik a másik nélkül, én még mindig azt vallom.
- Hát persze, hogy megnézem mi az... - motyogom magam elé, megtörve a füleim számára lassan kellemetlenné váló dübörgés monoton ütemét.
És már magamban is beszélek. Ismét. Remek. Talán nekem három nap sem kell ahhoz, hogy megőrüljek. Vagy pont azért kell több, mert képes vagyok lefoglalni magam? Fogalmam sincs. Akárhogy lesz, lassan megindulok a fényt árasztó szoba felé. Pajzsom még mindig előttem, most pedig, hogy fáklyát nem kell tartogatnom, kardom is nálam van. Ha esetleg korábban reccsent valamerre a padló léptem alatt, most igyekszem kikerülni azon helyeket, próbálva felidézni annak helyét, a lehető legnagyobb csendben történő haladás érdekében. Lassan lélegezve erőltetek nyugalmat magamra, ami nem is olyan nehéz. Még ha nem is teljesen, de többnyire biztonságban érzem magam pajzsom mögött, főleg, hogy most tényleges fegyver van nálam mellette.

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Pént. Ápr. 22 2016, 12:13

Hangokat kezdesz el hallani. Mintha valami tényleg elindult volna benned kirándulni? o.O
- Nem akarom, de muszáj. - Nem ismered fel Taka hangját. Ahhoz túlságosan visszhangzik és túlságosan éteri. De más hangokat is hallasz, mintha egymással beszélgetnének, de ennyi erővel az is lehet, hogy egy együttes skizofrén dobosával vagy összezárva.
- Lakom... otthonos...megnézem! ... miaz? ..... butus.... - és kacagás. Az a fülsértő fajta, amit ha melletted művelnek, visszakézből lekeversz egy sallert. Vagy legalább is a többség. Rolling Eyes
Bent a vörös szobában viszont mindez megszűnik. Egyetlen pillanat alatt. Halottias csend vesz körül. A dob, a hangok, a neszezések. Még a lángnak sincs semmilyen hangja a gyertyán, mintha nem is lenne, csak úgy... látod mintha. Viszont leemelni a szoba gyertyáit le tudod. Ne feledd, a fáklyád elvesztetted, és lent vaksötét van. Még ha vörös fényt is ont magából, azért az fény!
Nézz körbe! Ágy, szekrény, falfirkák....


// Ha képet adok, akkor arról is lehet tájékozódni, és onna felszedni/megnézni dolgokat. Smile //

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Blue-Eyes Kedd Ápr. 26 2016, 18:34

Hangok. Eddig ismeretlen zajforrások, amik érthető szavakat közölnek. Felém, vagy valaki más felé, de hallani őket, méghozzá többnyire érthetően. Talán meg kellene szólalnom, de mi van, ha valaki olyan hallja meg, akinek nem kellene? "Lakom" Ki? Itt? "Otthonos" Annak azért nem mondanám, inkább kísértet járta. Egyszer biztos otthonos lehetett, most viszont... Valakivel beszélget az illető. Nem velem, ebben biztos vagyok, legalábbis többnyire, hiszen nem látok magam körül senkit. Erről azonban eszembe jut, hogy odafent is megmaradt a levegőben a fáklya.
- Van itt valaki? - kérdezem, bár még mindig nem túl nagy hangerővel.
Ha a közelemben van, így is meg fogja hallani, ha meg nem, akkor legalább biztos lehetek abban, hogy nem engem keresnek. Lépteim azonban még lassabbá válnak. Az ajtó mellett a falnak vetem hátam, s úgy fordulok be rajta, pajzsom magam előtt tartva stabilan. Alighogy belépek a vörös fényt árasztó förmedvénybe, minden elhallgat, mintha tényleg őrült lennék. Kezdem tényleg azt hinni, viszont azt hiszem, ezzel egy ideig együtt tudok majd élni. Addig sem leszek magányos.
- Ez még viccnek is rossz - állapítom meg, újra magam elé motyogva szavaim.
Ez a kijelentés a szobára is igaz. Gyertya, füstölő és mindenféle más keveréke keveredik a levegőben, én pedig kénytelen vagyok belélegezni azt. A férgek kikerülgetésével nem foglalkozva, nyugodtan lépkedek rajtuk végig, már ha a nyugodt még rám fogható jellemvonás. A falfirkát kezdem el lesni, jobban mondva firkákat. Próbálom memorizálni azokat, mintha csak egy kirakóshoz tartoznának, biztos, ami biztos. Sose lehet tudni egy ilyen helyen, hogy mire lehet szükség. Ha pedig valamit megtanultam ebben a világban, az az, hogy mindenféle vacak és információ gyűjtésével lehet valamit kezdeni. Na meg hogy bárhol lehet még egy küldetés. A firkák tanulmányozása után a szekrényekhez megyek. Előbb az ágyat járom körbe, cseppet sem derűs arccal lesve a megszállás alatt lévő bútorokat. A fiókokat kihúzogatom, mindent kinyitogatok egyesével, alaposan átkutatva a helyet. A szekrények után még arra is veszem a fáradtságot, hogy a fentről lógó láncokat egyesével meghúzogassam, amíg úgy nem látom, hogy jobb lenne elhagyni a szobát. Igazából már most úgy gondolom, hogy mennem kellene, de itt kimondottan arra gondoltam, hogy rám akar szakadni a plafon és egyebek. Ha nem történik semmi, úgy egy gyertyával kezemben megyek tovább, magammal hordva az orrfacsaró bűz egyik darabkáját. Éljen!

_________________
Előtörténet     Adatlap     Pályázat
Statpontok lvl. 10:

Képesség:
Blue-Eyes
Blue-Eyes
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 130
Join date : 2016. Mar. 29.

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Kuradeel Csüt. Május 05 2016, 11:03

Keresgélni kezdesz. Két dolgot állapíthatsz meg. Az egyik, hogy tonnaszámra borulnak ki a tejkukacok mindenhonnan ahova csak érsz. Szekrényből, polcokról, fiókokból. Ruhákon kívül megpörkölődött, megfakult és a kukacok által kilyuggatott képeket találsz csak. Egyetlen személyről. Egy vörös szemű, fehér hajú, fehér ruhát viselő lánykáról. Talán ez az ő szobája volt?
Ami még történik, hogy veled együtt a szoba is "nyitogatni kezdi" a fiókjait mintha csak segíteni szeretne. vagy egy szellem van a házban és trollkodik. Suspect
Kijutsz épségben viszont és viszed magaddal a vörös fényű "élettelen" gyertyát is. Világosságot mindenesetre ad. Hova tovább? Merre mész ezután?
Az ajtó mögötted nagy csattanással bezárult.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

[Blue-Eyes] Megismerni Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

[Blue-Eyes] Megismerni Empty Re: [Blue-Eyes] Megismerni

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.