Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuradeel

Go down

Kuradeel Empty Kuradeel

Témanyitás by Kuradeel Vas. Ápr. 20 2014, 23:13

Jónapot minden kedves Ainracdban ragadt hölgynek, és a többi létformák. x3
*user fejbe vágja karit*

Krehem ^^"
Szeretném rögtön az elején egy kiábrándítónak is mondható ténnyel kezdeni. Muszáj, más különben még túl nagy elvárásokat támasztanátok felém. ^^

Full kezdő vagyok, ami a mesélést illeti.
Minden elmélet, semmi gyakorlat. Szépen megfogalmazhatnám, ~ ahogy kicsivel lejjebb azért mégis csak megpróbálkozom majd vele ~, hogy mit várok el, mihez tartom magam, azonban az előttem szólok már mindent elmondtak. Csak ismételni tudnám őket.

Ha olvastátok (és olvassátok, mert én aztán nem fogok ilyen részletes leírást tartani) Silica vagy Klein Adatlapját, akkor csak bólogatni tudok rájuk. De ha már itt vagytok, akkor dióhéjban valamit megfogalmazok magamról én is.
Valami olyasmit ami rám vonatkozik első sorban.

Mesélés:
Egyszer már rájöttem, hogy kellenek időpontok. Nektek is, meg nekem is. Fogok késni, nem egyszer, nem kétszer. Illetve könnyen adok pár nap haladékot akár bejelentés nélkül is, hiszen tudom milyen az ha nincs idő/ihlet/kedv. Azonban a határidő mégis csak azért van, hogy betartsuk őket.
Lesz, hogy Kuradeel, ~ azaz én Cool ~ is ott leszek, ilyenkor jobb ha figyeltek. Rolling Eyes de lesz, hogy semmi közöm nem lesz a történethez.
Változatosságot szeretnék és azt, hogy Te, kedves Aincraddi játékos alig várd, hogy jöjjön mesélői hsz.
Nincs is annál nagyobb boldogság, mint látni egy mesélőnek, hogy szeretik a meséjét. Ezért és ennél fogva állandóan a Játékosaim igényeire tervezem/alakítom dinamikusan a történeteimet, akár kaland közben is. Így sosem lehet majd tisztán megmondani, hogy milyen történet lesz, mert azt a Játékosok, azaz ti fogjátok alakítani.
A mesélés támpont, amiben minél bátrabban mozogtok, annál élménydúsabb lesz. Tessék kreatívan keresztül húzni a mesélő számításait, minden jog meg van adva hozzá. Razz Igyekszem ezt a lehetőséget minél inkább megadni nektek.
Mint user, olyan beállítottságú vagyok, hogy rá tudok pörögni egy témára, így tőlem általában kevés ( de azt teljes lelkesedésből játszó) meséket olvashattok, amikre alig fogom várni, hogy írhassak. ^^

Amit nem szeressünk:
Metagémerkedést. Ezt mindenki kihangsúlyozza. Én is. Nem jó, elront mindent, és szankcionálás is lesz belőle, ugyanúgy nálam is mint mindenki másnál. Ha problem van, de nem szólsz. Bármivel kapcsolatban. Bénán mesélek, kihagytam valamit, nem tetszik, ahogy nézek. Mond el, a határozottság, és a ~ tapintatos ~ őszinteség mindig kifizetődő.
Eltűnödözés. Egyszer már mondtam, hogy egy-két napért nem esek hasra, de persze örülök, ha tudom , hol járkálnak a játékosaim. Az viszont elfogadhatatlan ha egy valaki miatt áll a küldi. Ilyenkor ki leszel dobva. Rolling Eyes Kérjetek és adatik néktek. x3
Nem csak Mesélői hsz van! Mindenki mást is olvassatok el szépen, rájuk kell ugyanis leginkább reagolnotok! Talán ez az ami leginkább zavaró, hiszen akkor én sem tudok megfelelő mesélőit írni, ha valaki bunyózik, míg más teát szürcsöl, és békés madárcsicsergést hallgat. Surprised

Alapvetően úgy vagyok vele, hogy majd meglátjátok milyen is vagyok. Megpróbáltam leírni a főbb tényezőket, de mint mondtam, ez csak az előttem lévők ismételgetése. ^^
A mesélő a mese írásakor ismerszik meg. ^^

Szóval jó játékot, és ha eljutottatok idáig, akkor köszönöm a bizalmat is ezúton. x3

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

Kuradeel Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

Kuradeel Empty Re: Kuradeel

Témanyitás by Kuradeel Szer. Május 07 2014, 13:31

Kuradeel:
Céh: Knights of Blood
Titkos céh: Liberators Rolling Eyes

Szint: -(KoB tagjai előtt ismert)
Kaszt: Ismeretlen
Pontozás: Ismeretlen
Felszerelések: Ismeretlen.

Jellem: Szeszélyes.

Külső: Riasztó. Furcsa.

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

Kuradeel Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

Kuradeel Empty Re: Kuradeel

Témanyitás by Kuradeel Csüt. Jan. 14 2016, 10:32

Mesélés time, but hogyan?


Egyelőre mint jó kezdő mesélő, kísérletezgetek, egyszóval, nagyon is sokszor fog még változni a mesélői hozzáállásom egy-két dologhoz, incidenshez, hátráltató tényezőhöz, és úgyszintén a meséléshez magához is.
Azonban a mesélés alapszabálya, miszerint azért mesélünk, hogy jól érezzük magunkat mind, sosem fog változni. Wink

Egyelőre ezeket kaphatjátok meg tőlem.
Kis leírás a teljesség igénye nélkül.


Open world: Ez a számomra "hagyományos" mese kategória. Szeretek meglepni, meghökkenteni mind karaktert, mind usert, erre számítsatok. Ha jó napom van, sikerül is.
Az Open world játék egyetlen szabályra épül.
A jó játékos az, aki képes keresztül húzni a mesélő terveit. Ezért nekem nincs is. Illetve annyi van, hogy magam sem számolom meg. És így lett a játékom open world.
Ha eléd kerül egy questadó karakter, de te zsigerből utálod és ki akarod nyírni, tedd meg! A mese nem fog megállni egy game overrel! Very Happy

Ez a fajta mese egyelőre  fejemben kétféleképpen valósulhat meg.
1.) OW- simple : Ilyenkor egy tájleírást kaptok tőlem és nektek kell részletezni, hogy mit láttok, tehát, ha annyit írok, hogy "rét" akkor itt minden de minden lehetséges ami egy réten, tehát tessék a fantáziát beindítani. Tulajdonképpen én is kíváncsi vagyok, hogy mit hoztok ki belőle. Ettől függetlenül igenis van egy (vagy több) szépen eltervezett szál benne, tehát a történet tudatosan megy valahová.
Bár "simple" a neve, ez a nehezebbik fajta, mivel itt ti fejtitek ki, hogy merre mentek, mit csináltok, én meg arra reagálva adom nektek az ottani történéseket, újabb feladványokat, helyzeteket.
U.I.: Azért nem mindig vagyok olyan gonosz, hogy egy-egy szóval lerendezzem a mesélést... ^^

2.) OW - kontra : Ha valaki játszott már azokkal a régi könyves szerepjátékokkal, ahol meg volt írva, hogy ha "ide mész lapozz a 74. oldalra, ha meg oda, akkor a 25.-ikre (én keveset Wink ) akkor van már fogalmad arról, hogy miről beszélek.
Itt konkrétan le fogok írni neked legalább 3 féle utat, amikből választhatsz, te pedig a reagodban leírhatod azt is, hogy mehetnél ide is, de amoda mész.

Double Brains: Ez egy kísérleti fázisban lévő ötletem. Unod, hogy csak reagálnod kell a mesélőre? A mesélőre reagáló játékostársakra? Unod, hogy nincs más feladatod, mint "adni a karaktert"? Kérj tőlem egy Duble Brainst szódával és én olyan szituációkba rángatlak bele, amikben te mondod meg mi mit jelent, és hogyan tovább!

Ez annyiban különbözik az OW-simple-ként leírt mesétől, hogy amíg ott egy kalandban oda mentek ahova akartok mint egy nyílt pályán, side questekbe botladozva, stb. stb. itt a mesélő átadja a kezdeményezés lehetőségét. Ahogy a neve is mutatja, tulajdonképpen a játékos is "mesélhet".


ALERT: Ezek a kategóriák szabadon értelmezendők. Például ha elkezdem így, de a játékosok nem élvezik, könnyen lehet, hogy egy másik fajtában találják magukat.
//Természetesen ha kifejezetten egy félét kérnek tőlem, akkor a fentebbi szabály érvénytelen. ^^ //

_________________
Épp neked mesélek? - Akkor ezt olvasd el! xP:
[/color]
Ismizárásért püben zargassatok ^^

Kuradeel Sword-Art-Online-episode-10-that-face-3_www.kepfeltoltes.hu_
Kuradeel
Kuradeel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 441
Join date : 2014. Apr. 20.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: Knights of Blood

Vissza az elejére Go down

Kuradeel Empty Re: Kuradeel

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.