Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Javaslatok

+83
Argo
Sakuya
ZexCeed
Raygart Arrow
Kiwi
Yuuki Asuna
Stingray
Miu
Hayashi Yuichi
Silver
Ayse
Kurokawa Yuuki
Kuromajo
Mayumi
Kemila
Dr. Kayaba Natsuko "Nia"
Kirigaya Suguha
Malcolm
Benedict Arata
Saya
Chiaki
Tantalosz
Cearso
Kokoro
Cellindir
Akairo
Rinarin Ai Kita
Bacchus
Sinon
Morrigan
Ryuu
Phobos
Kuradeel
Suzume
Atoru
Kodoku
Ilsette
Silica
Kincaid
FigtherBunny
Strea
Utahime
Shukaku
Elysion
Tsubasa Norika
Ozirisz
Danee
Kurokoto
Rokurou Amateratsu
Cardinal
Asuka
King
Jun
Aidor
Diabel
Szophie
Tachibana Makoto
Hinari
Halász Alex
Chancery
Yurihime
Joey Chrome
Enheriel
Sachi
Tatsuki Ranmaru
Noxy
Mirika
Taidana
Koshitsu Esutel
Peter Worker
Jasude
Ryuninji Ren
Kazuma
Rosalia
Fuun Kotarou
Allen Dante
RenAi
Rita Hanami
Kusumi Ayani
Henzon
Anatole Saito
Zero
Kayaba Akihiko
87 posters

2 / 39 oldal Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Rita Hanami Pént. Márc. 29 2013, 13:28

Én is butaságnak személy szerint mert akkor nincs is értelme az egész ördög angyal játéknak, nagyon nem is tudok hozzáfűzni a dologhoz mert fentebb már az előttem lévők elmondtak mindent. Max annyit fűznék hozzá, hogy aki nem akar olyan postokat írni ami a karaktere jellemével szembe megy az ne vállaljon ördögöt. Én is így teszem, nem írok angyalt így senki nem mondja meg a karakteremnek, hogy mit érezzek. Az ember döntse el, hogy mi a fontos. Az, hogy pénzt farmoljon vagy hű maradjon a karakteréhez mert így ennyi erővel kaphatnánk minden hónapba simán 150 aranyat mert szépen játsszuk ki a jellemét. A másik, hogy szerintem az ilyen változásokat nem ártana szavazásra bocsátani.

_________________
Javaslatok - Page 2 RitahanamiwwwkepfeltoltJavaslatok - Page 2 RitahanamiwwwkepfeltoltJavaslatok - Page 2 Ritahanamiwwwkepfeltolt
Rita Hanami
Rita Hanami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 811
Join date : 2012. Aug. 20.

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Mirika Pént. Márc. 29 2013, 14:19

No, akkor hadd védjem meg a döntésem.

Egyrészt nem értem a felháborodást. Mintha csak arról szólna az ördög, hogy fordítsuk ki minél jobban a másik karakterét. Mikor bekerült a szexuális tartalmú és a megalázó ördögökre vonatkozó passzus, senki sem reklamált, pedig egy teljesen karaktertől idegen fogadást teljesíteni is lehet ugyanolyan megalázó. Másrészt nem arról van szó, hogy ne lehetne ízlésesen, mértékkel megfordítani egy-egy jellemvonást, hanem inkább azokról az ördögről, amik echte teljesíthetetlenek, mert totálisan ellenkeznek bizonyos karakterek viselkedésével és érzelemvilágával. nem véletlenül van ott az a szócska, hogy 'teljesen', és innentől kezdve a userekre van bízva, hogy ki mit tart még elfogadhatónak, ahogy minden más pontnál is.

A másik dolog, hogy amikor cseten ez szóba került, direkt írtam, hogy ha egyetértés van, akkor beteszem. SENKI sem mondott rá nemet, csak bólogatás meg helyeslés volt a jelen lévő öt-hat embertől. Most meg mindenki ellenkezik. Szóval nem értem a gondolatmeneteket.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Taidana Pént. Márc. 29 2013, 14:25

Ezt már chaten is mondtad, és akkor is válaszoltam rá, hogy amikor Esu chaten felvetette, legalább hárman kezdtük el mondani, hogy ne háborodjon fel rajta, van megoldás rá, ez egyáltalán nem teljesíthetetlen. Tudtommal az egészet megbeszéltük. Személy szerint nem is értettem, ezek után miért került be mégis a szabályzatba. Talán nem ugyan akkor történt a két beszélgetés. Smile

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Allen Dante Pént. Márc. 29 2013, 14:54

Nekem tetszett a régi rendszer, persze nekem is volt olyan, hogy nem tudtam teljesíteni egy ördögöt, mert tényleg lehetetlen volt. Na, de most nem is ez a lényeg, hanem az ördögök nagy százaléka, véleményem szerint spontán történik, keveset gondolkozik rajta a kitaláló, persze tisztelet a kivételnek, de azért megfigyelhetünk olyan ördögöket is, amit szó szerint másodpercekkel az angyal kikerülése után születtek. Érdemes előtte megnézni a karakter jellemét, és azt is figyelembe venni, de még akkor is azt mondom, hogy lehessen olyat adni, ami elüt az eredeti jellemtől, és most egy példával is felhozakodnék:

Van XY játékos karakter, akinek a jelleme legjobban azzal írható le, hogy kedves, kiegyensúlyozott, nem hirtelen haragú, stb. De ördögben azt kapja, hogy legyen hirtelen haragú, mérges, kiabáljon valakivel. Ez teljesen elüt attól ami ő valójában, bár meg tudja oldani, csak egy kicsit gondolkozni kell és nem egyből pánikba esni.

Tudom, hogy ez most nagyképűségnek hangzik, de az ördögök a kreativitásunkat és a helyzet megoldó készségünket tesztelik egyben, és talán ezért is jár érte ekkora jutalom. Ennyi pénzért nehogy már rinyáljunk, inkább dolgozzunk meg érte, hiszen az arany nem a fán, hanem a földben terem :3 (ennek semmi köze a mondandómhoz, de leírtam). Egyelőre ennyi lenne.

_________________

Remények és álmok nélkül nincs élet, találd meg a sajátjaidat és élj!
by: A.B.

Színem: #0099ff
Allen Dante
Allen Dante
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 312
Join date : 2012. Nov. 22.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. Márc. 29 2013, 14:59

Az lenne a javaslatom, hogy minden maradjon úgy, ahogy eddig, csak annyi engedmény legyen, hogy ha akárhogy is töri a buksiját az ember, de nagyon nem megy a karaktere jelleméhez az adott ördög, akkor lehessen kérelmezni enyhítést, vagy egy kis módosítást az ördögben. Max akkor nem 50 hanem 40 arany lesz a jutalom. Mert új karakteremet pont olyannak alkottam, hogy bármely ördögöd simán lezavarná, csak egyik kedves hölgy megtalálta a legjobbat, amit talán mégsem tud megoldani az ördögre specializálódott karim. Very Happy Az mellékes, hogy találtam/tunk-e rá megoldást, továbbment bennem a gondolat, hogy azért olyan ördögöket ne adjunk egymásnak, hogy: direktbe menj karid jellemével szembe, s ne is keress kifogásokat!

Őszintén szólva én ilyennek éreztem a Hermithez kapott ördögöt, s ezt kicsit sértésnek vettem, hát igen. Smile Az mellékes, hogy valahogy csak kivágom a srácot a helyzetből, egyszerűen csak ez a szitu indította be az agyamat, hogy ilyet azért ne kérjünk a másiktól.
Elnézést, ha emiatt feszültséget okoztam!

UI.: Dante! Teljesen igazad van. Korábban az ehhez hasonló példákra mondtam, hogy ezek kimagyarázhatóak. Mert rossz napja van a karinak, vagy épp sikerült valakinek jól feldühítenie és most már kiakadt. A lényeg az, hogy KIMAGYARÁZHATÓ. Smile Viszont mikor azt kérik tőled, hogy ne magyarázd ki, akkor az már szerintem túlzás. Wink
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Taidana Pént. Márc. 29 2013, 16:40

Én már csak annyit tennék hozzá: újat kérni privátban meg eddig is lehetett, aranyveszteség nélkül. Smile

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Jasude Pént. Márc. 29 2013, 23:15

Pontosan. Nekem is volt egy ördögöm, amit ugyan megoldhatam volna, csak akkor most lenne két full depresszív karim...nah ezt nem ._.

Kértem újat, és csak sikerült dűlőre jutnunk az ördög adóval, és az újabb ördög is frappáns lett, és fejtörős, de nem ment szembe a jelenlegi jellememmel. :3

Én egyet értek Esu chan érvelésével, és azzal is, hogy meg lehet oldani.

Meg vannak olyan ördögöük, amiket csak úgy lehet megoldani, ami a karinál hosszú távon jellemváltozást idézhet elő.
Ez nem mindg jó dolog.
És azért (fentebb említett dolgok matt is), nem szeretném. De ördögöt kijátszani viszont mókás dolog. ^^

Csak ennyi tőlem :3


_________________
~Adatlap~~Előtörténet~~Karakterlap~

Spoiler:
Jasude
Jasude
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 79
Join date : 2013. Feb. 14.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 5
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Noxy Szer. Ápr. 03 2013, 18:15

Hmmm, amúgy gondolkoztam valamin, és szerintem könnyű nyersanyagbeszerzéshez nagyon jó ötlet lehetne. Ezt az ötletet a World of Warcraftból vettem át.
Arra gondoltam, hogy a páncélkészítők és a fegyverkészítők rendelkezhetnek egy olyan tulajdonsággal, hogy bizonyos felszerelést szét tudnának szedni, azaz disenchantolnák. Pl a kezdő ruhák és fegyverek, vagy más olyan fegyver (ami nem kell senkinek) szétszedése hosszútávon jövedelmezőbb.

_________________
Statok:
Jártasságok:
Spec: Céhbazár március [A céhbónuszod arany része egy általad választott küldetésben a kétszeresére nő. (Mesélőnek jelezni kell!) - Bújj-bújj szellem, Ai küldetése]
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Rosalia Szer. Ápr. 03 2013, 18:23

Judy Noxia írta:Hmmm, amúgy gondolkoztam valamin, és szerintem könnyű nyersanyagbeszerzéshez nagyon jó ötlet lehetne. Ezt az ötletet a World of Warcraftból vettem át.
Arra gondoltam, hogy a páncélkészítők és a fegyverkészítők rendelkezhetnek egy olyan tulajdonsággal, hogy bizonyos felszerelést szét tudnának szedni, azaz disenchantolnák. Pl a kezdő ruhák és fegyverek, vagy más olyan fegyver (ami nem kell senkinek) szétszedése hosszútávon jövedelmezőbb.

Emlékeim szerint ez egyszer már fel lett dobva (lehet csak staffban) és akkor asszem azt mondta KA, hogy adjuk el kezdő játékosoknak a gyengébb cuccokat. Belegondolva, neki óriási meló érceket adogatni, ráadásul a potikészítők és a kristályírók ezzel hátrányba kerülnének. Az általuk készített holmikat csak elhasználod és kész, nem fogod utólag komponenseire szedni, ergo ők sosem látnák viszont ilyen módon a nyersanyagaikat.
Másrészről nincs nyersanyaghiány, csak mindenki gyűjt valamire, ezért érthető módon visszatartja. Minden járékban hosszú folyamat része kigyűjteni valamit, itt sincs ez másként. Türelmesnek kell lenni és küldetésezni. Nem véletlenül nem kapunk KT-k után sem nyersiket. Ha vége egy kalandnak, utána úgyis felbojdul az egész piac Very Happy Elnézést, hogy megvétóztam az ötletedet, alapvetően egyébként jó elgondolás, csak találtam ellenérveket. Így is sok előnye van a kovácsolásnak, szerintem kár nagyobbítani a szakadékot a növényesekkel szemben. Wink

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Hétf. Ápr. 15 2013, 20:01

Sziasztok!

Ezen már csücsülök egy pár napja. Úgy érzem, hogy vannak olyan dolgok, amik miatt érdemes felszólalni, mert a fórum javulhat tőle. Magamra vállalom a megmondó ember szerepét. Elmondom a véleményem, és akkor szedjük össze, kinek mi a meglátása a dolog kapcsán, én gondolkozom-e rosszul. Kotának jeleztem, értesítettem erről.

Azt mondom, hogy nem kéne Rynernek a boltját vezetnie. Elmondom, miért gondolom így: szerintem kezd sok lenni a belső üzletelés. A karakterei egymás között kereskednek, saját magával játszik a boltokban. Ez egyébként sem elfogadott viselkedés, de mint az oldal egyetlen informátora és ezért prominens tagja, rossz példát mutat azoknak az új tagoknak is, akik esetleg annyira nem járatosak a multis netikettben; vagy a tapasztaltaknak, akikben ügyletelése az oldalra látogatva visszatetszést kelthet. Ez már többször szült félreértéseket, amikor a karakter rákérdezett, hogy ilyet lehet-e, amit ő is csinál; vagy felmerült, hogy más is multival fizetné ki, amit másik karakterével kölcsönvett.
Neki, mint szerepjátékos vén rókának, ezzel tisztában kéne lennie.
A bolt nem csoda, hogy haldoklik, amikor nyilvánvalóan a saját kezére játszik, pedig nem azért kapta a jogokat, hogy aztán a másik karaktere irreális árakon árult kristályait vegye meg belőle, és adja el sütikként. A sütik kisorsolásába nem látunk bele, feltételezem, hogy azokon is lendítene, ha látnánk, hogy tényleg miért és mit kapunk. Semmiképpen sem tartom helyesnek, hogy egyik karakterén olyan infók mennek keresztül, amik a másik karaktere számára hasznosak. Gondolok pl a bossharcos sütikre. Nem ismerjük az infókat, így nem tudjuk, hogy mikor él vissza velük, vagy pontosítva a kérdést: visszaél-e egyáltalán? Ha ez bizalmi kérdés, és KA-val nem oldottátok meg, Ryner, akkor azt kell mondjam, hogy sajnálom, de én bizalmam már egy ideje nem élvezed.
Bevallom, nekem a bolt elképzelése az elejétől kezdve nem tetszett, annál jobb volt a régi rendszer, hogy közvetlenül KA-tól lehetett vásárolni, de ettől függetlenül a bolt talán még működhetne is. Viszont úgy gondolom, hogy nem Ryner irányítása és a játékhoz való jelenlegi hozzáállása segítségével. Nem csak userileg nem látom helyesnek, ha tovább vezeti a boltját, de a karaktere sem stimmel teljesen. Egy Felszabadítónak nem célja információkkal kiszolgálni másokat, és fejlesztésükhöz hozzájárulni. Bár tény, hogy ezt a részét nem látom pontosan, hogyan egyezteti.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Fuun Kotarou Hétf. Ápr. 15 2013, 20:55

Egy karakter közötti csere volt, mely talán az úgy nevezett "belső üzletelés" mely a növények megvétele volt. Jelezném Ran azonnal lecsapott arra, hogy Ryner növényhez jutott, én mondtam, hogy gondolkozom a sorsán, erre egy elég goromba vita lett a vége. Sok más is volt ott, de az nem ebbe a témába tartozik, és nem hoznám fel, mert felesleges.
A többi:
>Kristályok vétele Kotaroutól: Életszerű vétel, mivel a karakter használná/ta a kristályokat, és mástól nem beszerezhető. Kotának nem érdeke az, hogy csak úgy elosztogassa a recepteket. Ugyanolyan áron történt minden vétel. A növények egy semleges fél árai szerint voltak eladva, ahogy máskor is vettem már Kotarouval. A Rynerrel vétel sem történt másképp. Semmilyen más vétel, mely nem játékhű nem történt.
Egy eset volt, hogy Rynerrel Kotaroutól származó kristályt adtam át sütemény nyereményeként, mely azért történt, mert nem volt jól frissítve Ryner boltjának adatlapja, s megvétel történt, és kidobás alapján járt a nyeremény.
A többi nyersanyag (ércek) egy új sütemény formájában kerültek eladásra, jelezném ez bent volt a tervek között, mielőtt felmerült a vita.
>Kézre játszás: Nincs semmiféle kézre játszás, ez sosem volt, és nem is lesz.
>Irreális ár:Nincs irreális áron árult kristályom, főképp nem veszem meg áron felül másik karakterrel, és végképp nem adom tovább más áron. SŐT! A krisályaim eredeti árából még engedtem is, igazodva nagyjából másokhoz, annyira, hogy én azért még ne járjak rosszul. Életszerű árak vannak, melyek nem hazajátszás, sem kizsákmányolás, sem egyéb rossz szándékkal nem rendelkeznek.
>Információk: Soha egy információ nem ment át Kotának. Nem vettem fele harcos sütit, kincsgyűjtőset egyebet, Boss információt addig, míg Ryner nem lett az informátor mindet megvette, ezután ez is elmaradt, hogy az úgy emlegetett "hazajátszás" ne legyen ezzel. A 6. boss információját vettem vele egyedül meg, mert Ő rendezte! Ennyi a minimum, hogy a Karakter beszerzi az információt amit tud.
>Sorsolás: Eddig egy játékosbarát rendszer lett kidolgozva rá, amiben segítséget is kaptam, hogy jó legyen. Ez Ezzel a Poszttal megszűnik, s új a forumon lévő kockával egybevágót fogok csinálni, mely valószínűleg nem lesz annyira emberbarát, mint volt, de KIEMELEM: Nem szándékozom semmiféle useri rossz szándékot belevinni! Erre célzó mindenféle rosszmájú rágalmat kérek mellőzni.
>Boss infós sütemények: Kérlek olvasd el mielőtt ilyeneket írsz. Egyedül az árával lehetne vitatkozni, és más is járt ugyan úgy, mint te, saját "nem erre számítottam" nem változtat a dolgon.
Idézem: " A Boss információkat akárki megveheti akármelyiket. Fix áras termék, akció nem lesz rá, nem fogy ki, tuti infó, nincs hamisítás.
Kérem tiszteletben tartani, hogy amit tud a karakter nem egyelő azzal amit a user tud, így lehet megéri nem csak egy embernek megvenni." Ez közvetlenül a te posztod előtt volt. Az adatlapon ugyan nem szerepelt eddig, de ezt is be fogom írni, akkor.
Megjegyezném: A 7. boss információjához plusz információ érkezett, ezért 20 arannyal drágult is, de mindenki, aki előtte vette meg, megkapta az új rész is. S aki új áron vette az is hibátlanul az egészet kapta meg.
>KA-tól információ: KA-tól kapom az információk egy jó részét, jó ideje nem lett előállítva saját információ. Jelezném régi bolt nem volt ennyire jövedelmező. A legendás rész még így is sokkalta jobb aránnyal volt, mint a régi. Az információk, melyek KA-tól származnak és valaki megnyeri hibátlanul mindent megkap belőle.
>Felszabadítók: Ryner karaktere információkkal üzletel, és ilyen életvitelt folytat. Nem vallja lelke legmélyén az ottani tanokat, csupán jelen pillanatban hasznosnak véli, hogy velük van, s több információhoz jut, későbbiekben esetleges alvilági információkkal is rendelkezzen. Nem mellesleg a karakter (nem én) haszonleső, így saját javát nézve döntött úgy, hogy csatlakozik. Nem szándékozik saját maga "felszabadítani", azaz ölni, de nem egy mentsük meg a világot jellem, így ha úgy hozza a sors a céhe egy/több tagját segíteni fogja.
Megjegyzés: a haszonleső nem befolyásolja a boltot, mivel azt Userként, azaz felhasználóként vezetem, ezzel kiküszöbölve azt, hogy a Karakter személyes hálója ne vetüljön rá az üzletre ÉS mindenkinek ugyanazon egyenlőség jusson. Céhe sem fog egyéb meg nem vett információból részesülni, és egyéb rossz szándékú dolgot is felesleges keresni az itt leírtakban, mert nincsenek. Mindössze Ryner csatlakozását, és a Felszabadítókhoz való tartozását tisztázza más User-eknek, nem pedig karaktereknek.

Ez a válasz poszttal nem kívánok elindítani semmilyen vitát, kérem kerülni az efféle dolgokat, mindössze kérésre válaszok, és magyarázatok, illetve bejelentés változásról.

_________________
Bolt:
Lélek Kristály Iroda
Küldetések:
Álmatlan
[url=] [/url]
Ragnarök
Eventek:
Cupido
Húsvéti
Küzdőterek:
Peter vs Kota
[url=][/url]
Adatlap:
Spoiler:
Fuun Kotarou
Fuun Kotarou
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 412
Join date : 2012. Aug. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár

Karakterlap
Szint: 17
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Peter Worker Hétf. Ápr. 15 2013, 21:16

Még nem szólnék hozzá teljes egészében a témához, azonban szeretnék megjegyezni valamit: (Ezt a fórum összes tagjának szánom)

Dialektika: http://hu.wikipedia.org/wiki/Dialektika

A "vita" jelentése pozitív. Beszélgessetek nyugodtan. Sőt, bevallom mélyen legbelül még élvezném is sokak beszélgetését és a vita és veszekedés fogalmát ne keverjétek.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

Javaslatok - Page 2 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Hétf. Ápr. 15 2013, 21:31

Karakterek közötti csere: nem egy, hanem több is volt. Ryner rendszeresen vásárol Kotától kristályokat, de Kota is vette már meg Ryner növényeit, ahogy azt mondtad is. Az a helyzet, hogy mi ezt nem azért nem csináljuk, mert nincs bennünk annyi fantázia, hogy a karaktereinket összekössük, hanem azért, mert multik közötti vétel nem etikus. Ez a lényeg. Hogy multikkal nem vásárolunk egymástól. Ez alól nem mentség az, hogy ki volt játszva. Mindenki meg tudja oldani az oldalon, hogy ezt elkerülje. Persze mindig lehet okokat és indokokat találni arra, hogy ha megtesszük, miért is tesszük. De attól még nem változik az a tény, hogy ez nem etikus, és nem mutatsz vele jó példát. Ezzel tisztában kéne lenned.

Kézre játszás: egy mindenképpen volt, amikor Kota kristályát adtad el Rynerrel. Fogadjuk el kényszermegoldásnak, rendben van. Részemről ez a téma lezárva.

Irreális ár: nem nézem végig minden kristály árát, de hiszek neked, hogy nem drágák, és elnézést kérek a túlzásért. Részemről ez a téma lezárva.

Információ: ilyesmit én nem is állítottam. A téma a továbbiakban a Boss infós sütiknél folytatódik.

Sorsolás: szeretném, ha legalább a rendszeredet megosztanád, ahelyett, hogy még párszor elmondanád, hogy miattam most mindenki rosszabbul fog járni.

Boss infós sütemények: én azt mondtam, hogy ha esetleg csalnál, mert tudsz Rynerrel olyan infókat, amiket Kotával a bossharcban fel tudsz használni, nem vennénk észre, nem tudnánk. Ez tény.

KA-tól információ: a régi boltot KA vezette, neki nem is volt célja, hogy jövedelmezővé tegye. Userileg sem. Ez tény. A többi, amit leírtál, szintúgy tény, elfogadom.

Felszabadítók: oks, elfogadva. Részemről ez a téma lezárva.


A reakciók alapján két problémás dolgot látok: (1) hogy a karaktereid egymás között kereskednek. Kotával kristályokat vehetnél, a bosstaktikás kristályokkal sem volt baj, de a többit is nyugodtan megvásárolhatnád, ha látnánk a kidobásokat. És ezzel át is tértünk a másik probléma: (2) szeretnénk látni, ahogy kidobod az infókat. Most úgy gondolom, hogy ha ez a kettő teljesül, a bolt teljes joggal üzemelhetne tovább.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Ápr. 15 2013, 21:44

Először is megköszönném Kotának a részletes választ, Rannak pedig a témafelvetést. Örülök Kota, hogy sikerült nagyjából higgadtan válaszolni és hogy tényleg meg tudjuk beszélni a dolgokat. Pár homályos rész most már kezd nekem is kitisztulni. Nekem 3 javaslatom lenne, aztán majd eldöntitek (mindannyian), hogy mennyire helytállóak.

Az első kérésem/észrevételem/javaslatom, amit már te is említettél, az az, hogy a legendás fegyverek kidobásához hasonlóan legyenek megjelenítve a sütikidobások is. Ott mindenki látta, hogy mekkora esélye van, hányas kockával van sikere, mennyit bukhat a dolgon. Ezeket eddig is mondogattad időnként chaten, de ha Ryner boltjában is megjelenik feketén-fehéren leírva, akkor nem csak az lehet tisztában vele, aki éppen ott volt chaten. Másrészről én speciel végigizgultam a legendásnál a dobásokat, mint ahogyan a pontgyűjtős értékeinket is sokszor kitárgyaljuk chaten, már csak ezért is jó lenne látni.

Második felvetés a Boss taktika. Szerény véleményem szerint semmi problémát nem szült a dolog, amíg KA kezében volt, én eleve sose értettem miért adta ki a kezéből, amikor úgyis ő találja ki őket. Feleslegesnek érzem, hogy átfusson még egy emberen. Ha továbbra is KA-tól lehetne megvenni őket, akkor Kota is vehetne bátran újra.

Harmadik felvetés, ami inkább kérés: Ryner boltját picit átláthatóbbá tudnád tenni? Tegnap este pont azon vacilláltunk, hogy a 7. boss taktika vajon mennyibe kerülhet. (Azt a semleges infó részt sose értem)

És akkor a kényes téma, a Kota és Ryner közti üzletelések. A növények átadását etikátlannak és felháborítónak tartottam, de nem szóltam érte, mert úgy voltam vele, hogy ha másnak nem szúrja a szemét, akkor lehet én komplikálom csak túl, másrészről mindig én vagyok a megmondóember (vagy Ran) és már biztos unalmas, hogy éppen miért pattogok már megint. Hozzáteszem ilyenkor az oldal és a közösség érdekeit igyekszem nézni, nem (csak) önös érdek motivál, ha pedig beszólósra sikeredik olykor-olykor, az az aktuális hangulatomnak tudható be, amiért elnézést kérek ez úton is.
Azért is kell óvatosan bánni a multik közti csere-berével, mert ha egy embernek szabad, akkor más is joggal vetheti föl, hogy neki is legyen szabad. Értem én, amit mondasz ezzel kapcsolatban, csak amikor Esutel kérdezi chaten, hogy a multijával miért nem adhat magának pénzt, akkor hümmögünk, hogy mert nem etikus, ahogy Ran írta, a netikett ezt szerintem sem engedi. Ugyanez a probléma fogadott akkor is, mikor Enheriel felajánlotta, hogy a tartozása maradék részét a multijával adná meg, én pedig kértem, hogy ilyesmibe ne menjünk bele. A megtévesztő az volt a Kota és Ryner közti üzletelésben, hogy Ryner akkor vett kristályokat, mikor sütiket osztott ki. >Erre< gondolok. Így utólag belegondolva ezek szerint nem azért, hogy feltöltse a sütikészletet, hanem mert éppen akkor lett pénze. Félreérthető volt, de részemről téma ejtve, választ kaptam Kotától erre.

Ha valamit rosszul látok, kérlek javítsatok ki és más javaslatait is szívesen olvasnám. Továbbá ha bármilyen etikátlan üzletelést láttatok a részemről, kérem azt is jelezzétek itt, vagy PM-ben.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Fuun Kotarou Hétf. Ápr. 15 2013, 21:54

A tényközlő válasz természetes, nem az én kenyerem a veszekedés létrehozása, néha a Peter által említett vitát használom, mert jó moldásnak tartom !!Jelzem!! KA- tökéletesen tudta kezelni a dolgot, és többször is sikerült megoldani dolgokat, melyekre a jó megoldás született.
(2)Idézem előző posztomból: "Ez Ezzel a Poszttal megszűnik, s új a forumon lévő kockával egybevágót fogok csinálni," Ez a rendszer már bent is van, ráadás nem is én dobom még az itteni kockát sem, újabb vita elkerülésében, ki tudja ki lenne elég találékony a felfedezéséhez.
(1)Nem játszottam ki olyan információt még, amit nem tudott a karakter, ezért ez a pont úgy felesleges ahogy van.
"Ez alól nem mentség az, hogy ki volt játszva. " Hiába forgatod a szavakat.
Kérlek, de nem szándékozom, és Kotával nem fogom más kezére játszani a fejlődési lehetőséget kristályírásból, csak azért, mert 'In Character' igény van rá. Csupán azt vettem meg, amit mástól nem lehet beszerezni, ha olyan kristály kerülne szóba, melyet ismer más is, elintézem, hogy Ryner kari tőle vegye meg, nem kívánok erről többet szót ejteni. Eddig sem volt másképp, mindent amit lehetett nem multin keresztül intéztem.
Azonban, ha még mindig nem tetszik a dolog, vedd meg vagy vegye meg más a kristályt és + 25 arannyal adja el Rynernek. Így máris nem az én kezemre van játszva.
Tudjátok mit? a növényeket visszaadom Rynernek, mert ténylegesen azért döntöttem a több lehetőség közül ez mellett, mert Ran nagyon nem jó oldalról jött nekem, és a végletekig felhúzott, mellesleg csak nem volt hajlandó normális vitára, hanem csak ontotta magából a rágalmazásokat, melyek között volt egy, talán két érv is, ami egy normális vitában jól sülne el. És akkor részemről a hazajátszás teljesen letudva egy szava nem lehet senkinek.

_________________
Bolt:
Lélek Kristály Iroda
Küldetések:
Álmatlan
[url=] [/url]
Ragnarök
Eventek:
Cupido
Húsvéti
Küzdőterek:
Peter vs Kota
[url=][/url]
Adatlap:
Spoiler:
Fuun Kotarou
Fuun Kotarou
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 412
Join date : 2012. Aug. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár

Karakterlap
Szint: 17
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Ápr. 15 2013, 22:09

Fuun Kotarou írta:A növényeket visszaadom Rynernek, mert ténylegesen azért döntöttem a több lehetőség közül ez mellett, mert Ran nagyon nem jó oldalról jött nekem, és a végletekig felhúzott, mellesleg csak nem volt hajlandó normális vitára, hanem csak ontotta magából a rágalmazásokat, melyek között volt egy, talán két érv is, ami egy normális vitában jól sülne el. És akkor részemről a hazajátszás teljesen letudva egy szava nem lehet senkinek.

Vagy nem értem jól vagy nem tom, de ezek szerint azért adtad el Rynerrel Kotának a növényeket, mert Ran felhúzott? O.o Nem vágom a logikádat.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Fuun Kotarou Hétf. Ápr. 15 2013, 22:22

Nem teljesen. Idézem első posztomból: "Jelezném Ran azonnal lecsapott arra, hogy Ryner növényhez jutott, én mondtam, hogy gondolkozom a sorsán, erre egy elég goromba vita lett a vége. "
Ergó több lehetőség is volt, melyek között szerepelt a Kotának való eladás, de alaposan gondolkodtam rajta, hogy pontosan mi is legyen a sorsa, mert ugye Kotának nem nagyon van emberke, aki hajlandó eladni, ha tudok szerezni, akkor is szinte már engem bánt, hogy szinte nyaggatni kell az embereket.
Ezen több lehetőség közül fog majd a sorsa eldőlni.

_________________
Bolt:
Lélek Kristály Iroda
Küldetések:
Álmatlan
[url=] [/url]
Ragnarök
Eventek:
Cupido
Húsvéti
Küzdőterek:
Peter vs Kota
[url=][/url]
Adatlap:
Spoiler:
Fuun Kotarou
Fuun Kotarou
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 412
Join date : 2012. Aug. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár

Karakterlap
Szint: 17
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Hétf. Ápr. 15 2013, 22:28

(2) Örülök, hogy mégis sikerült megoldanod. Gratulálok a megalkotásához, örülök, hogy végül partner voltál. Téma lezárva.

(1) Nem ezt mondtam, Kota. Azt mondtam, hogy multikkal ne adj el saját magadnak. Nem etikus. Szerintem ez a legtisztább pont az összes közül. Multikkal nem adunk el saját magunknak. Mindenki meg tudja oldani a fórumon. Szerintem te is meg tudod oldani. Másnak is van olyan receptje, ami a többieknek nincs, és bárki vehetne ezért abból származó eszközt a másiktól. Ez sem mentség. Mi sem csináljuk. Mert nem etikus. Értsd meg, kérlek.


Sokért adnám, ha be tudnád másolni azt a skype-os beszélgetést. Én töröltelek, nálam nincs, és nem találjuk. Hadd olvassák el mások is, ha ennyit hivatkozol rá. És rám. Hadd döntsön mindenki saját belátása szerint, mennyi volt abban a logika, amit csináltál.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Fuun Kotarou Hétf. Ápr. 15 2013, 22:36

Nem tenném meg, mert nem ad képet az egészről. Mivel más dolgok is voltak, amik akkori veszekedésnél szerepet játszottak, és nem vagyok hajlandó illetve nem is lennék képes mindet előkeríteni, valamint csak újabb felesleges veszekedéseket okozna az, hogy, ha az egészet nézzük. Téma lezárva részemről.

Kéretik szépen nem a statomat lehúzni olyannal, hogy negatívot ad rá a névtelen illető, hanem nyissa ki azt a száját, és mondja ide a véleményét. Valamint a negatív pozitív arra szolgál, hogy az adott játékposztot értékeljük. Ez erősen OFF.

_________________
Bolt:
Lélek Kristály Iroda
Küldetések:
Álmatlan
[url=] [/url]
Ragnarök
Eventek:
Cupido
Húsvéti
Küzdőterek:
Peter vs Kota
[url=][/url]
Adatlap:
Spoiler:
Fuun Kotarou
Fuun Kotarou
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 412
Join date : 2012. Aug. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár

Karakterlap
Szint: 17
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Hétf. Ápr. 15 2013, 22:48

Akkor arra kérlek, máskor ne is hivatkozz olyasmire, amit aztán nem akarsz bemutatni. Tényleg. A te megítélésednek sem tesz jót. Szerintem.

A kiabálás nem old meg semmit. A kiemelések segíthetnek az esztétikusságban, de szerintem itt nem a szépség növelése volt a szándékod. A negatív/pozitív szavazat azért elérhető itt is, hogy használni lehessen. Én is kaphatnék most negatív szavazatot, talán fogok is. Ez nem szabályszegés.

Részemről is zárom a vitát. Örülök, hogy partner voltál, köszönöm, hogy megbeszéltük.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Sachi Hétf. Ápr. 15 2013, 22:51

Engem azt hiszem mesélői reag késés bejelentésért is negatívoltak már, de úgy fest túléltem mert még itt vagyok... neked sem kottyan meg s:

_________________
Javaslatok - Page 2 161
Clumsy GM (Slateblue | 6A5ACD)
Sachi
Sachi
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 178
Join date : 2012. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Fuun Kotarou Hétf. Ápr. 15 2013, 23:22

Ran, ha azt bemásolom, akkor előkerítem a képességemes afférral való többit is. Veled ellentétben, én megkülönböztetem a vitát a veszekedéstől, és marakodástól, vagy, hogy szebben fogalmazzak másabb határokat vallok, és nem szándékozom egy ilyen kis dolog miatt, mint egy kis provokáció elindítani még egyet.
A kristályos dolog úgy lesz helyre rakva, hogy, visszakerül minden mindenkihez, és Ryner növénnyel megy egy harmadik személyhez, aki elkészíti neki a Kota által kölcsön adott recepttel.
Én is lezártnak tekintem ezt az ügyet.

Nem az, hogy nem élem túl, de most komolyan, ez milyen már, hogy egy beszélgetés kellős közepén egy random személy oszt egy negatívot, csak mert gyáva írni. Aki neked adta a negatívot az is elgondolkozhatna. Én is már hármat kaptam, nem külön külön panaszkodom.

_________________
Bolt:
Lélek Kristály Iroda
Küldetések:
Álmatlan
[url=] [/url]
Ragnarök
Eventek:
Cupido
Húsvéti
Küzdőterek:
Peter vs Kota
[url=][/url]
Adatlap:
Spoiler:
Fuun Kotarou
Fuun Kotarou
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 412
Join date : 2012. Aug. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár

Karakterlap
Szint: 17
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Sachi Hétf. Ápr. 15 2013, 23:32

Hát, elképzelhető hogy az előző egy vagy két oldalon már megemlítették a leszavazó okokat, mondjuk nem biztos hogy ők voltak, de lehet összefoglalták már a szavazók gondolatait akik meg nem akartak spamelni, hogy "hé, én most leszavaztalak". Egyébként, nem kekeckedni akarok csak láttam az itteni indulatokat és... am, azt hiszem Ran már bejefezte amúgy, ha már kijelentette, persze lehet chaten még átbeszélitek ami maradt? Fene... mit keresek -én- még itt? *elhallgat*

_________________
Javaslatok - Page 2 161
Clumsy GM (Slateblue | 6A5ACD)
Sachi
Sachi
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 178
Join date : 2012. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Fuun Kotarou Hétf. Ápr. 15 2013, 23:38

A chat egy dolog, mindenki látja ezt itt, és így befejezett az egész, ha le is van írva, hogy minden elintézve. Valamint nem ők voltak, chaten is kérdezve lett. Mellesleg te is meg tudtad ezt írni:
Sachi írta:Engem azt hiszem mesélői reag késés bejelentésért is negatívoltak már, de úgy fest túléltem mert még itt vagyok... neked sem kottyan meg s:
Szóval másnak sem eshetne nehezére véleményt kinyilvánítani, egy névtelen "hé, én most leszavaztalak"-helyett.

_________________
Bolt:
Lélek Kristály Iroda
Küldetések:
Álmatlan
[url=] [/url]
Ragnarök
Eventek:
Cupido
Húsvéti
Küzdőterek:
Peter vs Kota
[url=][/url]
Adatlap:
Spoiler:
Fuun Kotarou
Fuun Kotarou
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 412
Join date : 2012. Aug. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár

Karakterlap
Szint: 17
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Jasude Kedd Ápr. 16 2013, 10:11

-.-
Én mindjárt azért osztogatok itt minuszokat keményen ( multival ír Twisted Evil ), mert veszekedés van! -__-

*csípőre teszi a kezét*
Tessék szépen abba hagyni, és lerendezni kulturáltan a nézet eltérést, aztán pedig kezet rázni, megölelgetni egymást!!!!
*szúrósan néz mindenkire, amíg mindenki végre nem hajtja a kiadott parancsokat*

_________________
~Adatlap~~Előtörténet~~Karakterlap~

Spoiler:
Jasude
Jasude
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 79
Join date : 2013. Feb. 14.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 5
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Javaslatok - Page 2 Empty Re: Javaslatok

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 39 oldal Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.