Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Dixópia

+2
Chancery
The Gleam Eyes
6 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by The Gleam Eyes Csüt. Jún. 16 2022, 20:27

A furcsa kinézetű macska sunyi mosolyú arca egy pillanatra se változott meg, csak hátborzongató szemeivel bámult rátok szüntelenül, még csak nem is pislogott. A kis fóka szavaira, leginkább kuncogásszerű dorombolás érkezik, mielőtt válaszolna.
- Ti ott vagytok, ahol vagytok, nemdebár? Bár ha arrébb mentek, akkor odébb lesztek. De ne aggódjatok, Mélység-esen sajnálom, hogy idekerültetek. – mondja érezhető sunyisággal a hangjában, jól érezhető hangsúlyokkal.
Érezhetitek rajta, hogy élvezi a helyzetet, és persze a teljes információk hiányában nem úgy tűnhet, ő valójában tényleg megválaszolja a kérdést, amire kíváncsiak vagytok, csupán a maga módján teszi ezt, ami kétséget kizáróan arcbomlasztóan pofátlan, de láthatóan legalább élvezi a helyzetet.
- Honnan jöttem? Nem láttad? Abból a bokorból aranyom. – mondja kuncdorombolva, ahonnan jött, odabökve csápjával – Azelőtt, pedig a közeli kiszögellésről. Meglepően szórakoztató volt onnan nézni benneteket, és én szeretem a szórakoztató dolgokat. És ó hát persze. Mondtam, én szívesen segítek. És igen, Anyát mindenki ismeri. Én is ismerem. Lakhelye? Nem tudom, sosem találkoztam vele, ha van is neki, nem mutatta, mondjuk soha nem is találkoztam Anyuval. – mondta játékosan megnyalogatva a mancsát elégedetten, mint aki a lehető legtöbb információval látott el volna benneteket, azonban mielőtt kiakadnátok, meglepő módon tényleg mondott valami hasznosat – Bár az Anyu-tlanok sokszor megfordulnak Mr Jester házába. Ő különös szerzet, de Anyu roppantul kedveli. – itt felétek fordulva rátok mosolyog, mely kísérteties vonást kölcsönzött amúgy is sunyi arcának – De végtére is, ti is különös szerzetek volnátok… nemdebár?
Végül egyszerűen átszökkent felettetek, olyan hirtelenséggel, hogy nagy eséllyel egyikőtök se számított rá, és kuncogva eltűnt a mögöttetek lévő növényzetbe, de még hallhattátok a kuncogását egy darabig, ahogy elhalványul fokozatosan.


Határidő: 2022.06.26. Úgy is tudjátok, hogy úgysetartom be

_________________
Meséléseim leírása röviden:


Itt nem felejtünk el gyilkolni lista:
- Nyulak és Macskák, avagy a Dzsungel Urai
- Enhi & Ryu
- Káosz Királynője
- 42.Boss (ezt könnyen megtalálod, a friss vér szagát kell csak követni)
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Chancery Pént. Jún. 17 2022, 07:34

Nem bírja megállni, hogy ne... prüsszentsen fel egy pillanatra, hogy aztán inkább lenyelje a nevetését. Már rögvest a zöld macska első mondata kizökkenti, elfordul, tesz egy kört maga körül, hogy lehiggadjon. Már csak valami vidám zene kellene ide, de úgy látja, ezzel egyedül van. Érthető; maga az alapjáték komoly, az életük is múlhat rajta, és Chan egyáltalán nem hajlandó ezt másképp tekinteni. Egyszerűen csak... tudja, hogy az ő elméje nem képes kezelni a folyamatos feszültséget és hajlamos olyankor egyfajta szürkébe fordulni. Most is érzi, hogy ezek az árnyak ott táncolnak a határmezsgyén, de tüntetőleg nem akar hallgatni rájuk.
Ez Csodaország. Hisz itt a Vigyori, vagy Fakutya, fordítástól függően. Csupán meg kell oldaniuk a rejtvényt, és kész, közben elkerülni a játékosokat. Mint egy lopakodós játékban.
Ahogy a macska elugrik és magukra hagyja őket, Chan kíváncsian fordul utána, de hallja, hogy már nem fog visszajönni. Mindenki kérdezhetett, csak ő nem... mondjuk ő hibája, hisz nem használta ki a lehetőséget, igaz, neki csak így, a válaszok adása után ötlött fel igazán bármi is, amire kíváncsi lenne. Legfőképp az, hogy merre van ennek a Jesternek a háza, hisz, ezek szerint akkor megszerezték a legfőbb információt. Hozzá kell eljutniuk, hisz "különösek". Talán ők is "anyutlanok".
Arra még kíváncsi lenne, hogy miért nevezi mindenki anyu-nak Smile-t. Bár mindig is furcsa érzése volt a nővel kapcsolatban, és ez csak fokozódott, ámbár a... pozitív értelemben. Smile különös, de aranyos teremtés, még ha rémisztő is és Chan mindig is jobb szerette inkább elkerülni, de ha a dixik így állnak hozzá, akkor csak jó ember lehet, nagy szívvel. Vagy talán valami módon ő hozza létre ezeket a kis lényeket... Füleit kissé hátra csapja a gondolatra, hogy talán pont így. Hogy játékosokat változtat át...?
Nem, az abszurd és lehetetlen, hogy játékos legyen minden dixi. Akkor az iménti Chocoboco sem így viselkedett volna talán, a macska viszont már más tészta. Ha hazamehetne, beszélhetne a saját dixijeivel... sajnálja, hogy ha sikerül a küldetés és épségben, emberként hazajutnak, nem fogja hallani a hangjukat. Mindenesetre az tuti, hogy mostantól másképp fogja kezelni őket. Értelmesebb lényekként.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Hinari Vas. Jún. 19 2022, 19:06


Egyetlen egy momentum erejéig testem magától mozdult: készenlétben lévő mancsaim a foszforeszkáló macskával együtt fordultak, farkam a levegőbe emelkedett, csápjaim ide-oda lengtek, szemem megvillant a bokor alatti félhomályban. Azután az egész semmivé foszlott, én pedig enyhén lelapulva végül nem ugrottam utána.
Megráztam magam, valamely mélyről jövő morgással lefeküdtem és talán csak a füleim mozgása jelezte, hogy nagyonis figyelek rá, merre tart az idegen, hogy nem-e akar visszajönni még. Az ösztönöm hiába kezdett volna üldözésbe, az eszem azt súgta, hogy hagyni kell őt elmenni. El, minél messzebbre innen, hiszen éreztem, hogy nem akar nekünk jót és ezzel talán nem csak én voltam így. Mr. Jester. A név ismerős volt, de lehet csak a dixi miatt, akit április elsején kaptunk és akit lehet pont erről a figuráról mintáztak, persze bohócnak öltöztetve.
- Ti tudtok valamit erről a Mr. Jesterről? - tettem fel végül a kérdést, habár némileg lemondóan, hiszen ha tudnánk is, hogy kicsoda ő, az aligha segítene sokat a helyzetünkön, kivéve akkor, ha a csapatból valaki esetleg ismerné a házát, és az a ház mondjuk jó messze lenne mindennemű lakott területtől. Bár úgy, hogy azt sem tudjuk, hol vagyunk, mégha tisztában lennénk a ház helyzetével, viszonyítási pont és térkép nélkül akkor sem lenne sok esélyünk csakúgy ráakadni.
Nyugtalanul tornáztam fel magam ülésbe és szimatoltam körbe.
- Szerintem el kellene indulnunk felfedezni a környéket, óvatosan, és keresni egy másik dixit, aki segítőkészebb, mint ez az előző. Ha itt minden dixi tudja, kicsoda Smile, talán ehhez a Jester házhoz is el tudna kísérni egyikük, vagy legalább útba igazítani. Azzal, hogy itt ülünk, sajnos nem valószínű, hogy meg fog oldódni bármi is - ráztam meg a fejem és pillantottam körbe a társaságon, hogy ők mit gondolnak erről. Ha pedig egyetértettünk, úgy előbb kidugtam a fejem a bokor alól, majd miután megbizonyosodtam róla, hogy sem Remelia, sem pedig más játékos nem látható és észlelhető, lassan előre osontam, be-bevárva a többieket, ha szükséges volt.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Enheriel Vas. Jún. 26 2022, 11:46

Nem sokat segített látszólag a válaszaival a zöld macskaszerű teremtmény. Azért mondom, hogy látszólag, mert a mélységesen szót kiemelte, főleg a mélység részt. Ezek szerint a helyet Mélységnek hívják? Hol van a játékon belül ez a hely? Ugyanúgy, mint a kis Chocoboco, ő s anyunak hívta Smile-t. Talán Smile a teremtőjük? Ezek szeri ő egy játékos, vagy talán egy admin, akinek Kayaba engedélyt adott a Dixi rendszerhez? Ha igen, milyen szintre fogja fejleszteni a jövőbe? Na jó, lehet, hogy túlgondolom az egészet, mert Kayaba miért alkalmazna más adminokat a saját játékában, mikor úgy fennállna a lehetőség, hogy kiszöktetnék a játékosokat az orra előtt? Meg nem láttam azt hiszem indikátort Smile feje felett, már nem emlékszem rá valamiért. Majd meg kell néznem, ha visszaérünk a boltba. A rókát, ha jól értelmezem a reakcióit, zavarja a zöld cica incselkedő viselkedése. De elmondta, hogy ahogy ő is, minden Dixi ismeri Smile-t, azaz anyut, bár ő személyesen még soha nem találkozott vele, és így sajnos ő nem tudja, hol van Smile. Viszont hozzá tette a macska Dixi, mielőtt eltűnt volna, hogy az anyutlanok, bár nem tudom, mely Dixikre érti ezt, sokszor megfordulnak egy Mr. Jester nevű illetőhöz, akit Smile nagyon kedvel. Kár, hogy nem mondta meg, hogy hol an, vagy hogy hogy néz ki a ház, ha több is van ebben a „Mélységben”.  Most arról a Dixiről beszél, akit április 1-ején lehetett, s információk szerint minden április 1-ején meg lehet kapni, vagy egy Smile-hoz hasonló emberről?  Ezek szerint nem egy emberes biznisz a Dixi dolog?
- Én csak a Dixit ismerem sajnos. Talán Smile kollégája – tippeltem a csápos cicának, aki már javasolta is, hogy óvatosan, de fedezzük fel a környéket, s keressünk olyan Dixit, aki segítőkészebb, mert ha jól látta, mindegyik ismeri Smile-t, akkor talán valamelyikük el tud minket kísérni vagy útba igazítani.
- Ez jó ötlet, ha más nincs! De… Egyesével vagy ketten-ketten?

_________________
[Küldetés] Dixópia - Page 2 Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Küldetés] Dixópia - Page 2 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Silence Vas. Jún. 26 2022, 21:34

Nem érti. Egyáltalán nem érti ennek a fura valaminek a válaszait... Látta ami az előbb történt, és Anyuról beszél, miután Smile-t említették... De ezen kívül semmi értelme nem volt annak, amit mondott...
Mire felocsúdott a dolgok kibogozása közbeni zavarából, a fura cica már elugrott, és otthagyta őket.
Csáposcica viszont gyorsan reagált, és próbált többet megtudni. Pár pillanat gondolkodás után szomorúan megrázta a fejét. Nem, nem hallott még róla, csak azt a kicsi bohócdixit tudja, akit a viccéért kapott Smiletól. De ugye az nem lehet, hogy ő is játékos volt igazából? Mindenesetre ha akarná se tudná megkérdezni, mert fogalma sincs hogy jusson haza.
És mint ilyen, egyetértett, hogy semmi jó nem származik belőle, ha itt maradnak. Ami viszont a felhóka felvetését illeti...
- Ma-radjunk e-gyütt - igyekezett a kérését mindenkinek közvetíteni. Mivel nem tudnak üzenetet küldeni, nehezen találják meg egymást, ha valaki, vagy az egyik páros nyomra akad. Hosszabb lehet együtt, de úgy biztosan mindenki meglesz.
Hogy dixiket keresnek, vagy kiutat... az már teljesen lényegtelen volt. Ő nem bízott már benne, hogy találnak olyan lényt, aki értelmesen fog tudni a kérdéseikre válaszolni. Aztán ki tudja. Valahova biztosan eljutnak.
Ahogy így gondolkodott, megtorpant. Valahova. A többiek a céhben tudják vajon, hogy merre jár? Ha nem, akkor segíteni sem tudnak, ha nem tudják maguk megoldani a dolgot. Ha meg igen... Hogy fogja elmondani nekik, hogy nem szabad hozzájuk érni, ha aggódni kezdenek, és utána jönnek?
Csak azért nem sápad el a gondolatra, mert már eleve fehér bundában volt. De megijesztette mind a két lehetőség. Úgyhogy nem maradt más választás, minél gyorsabban meg kell oldani a problémát nekik, segítség nélkül.
Nagyot nyelve osont végült a többiek után más dixit keresni.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Strea Vas. Aug. 28 2022, 10:41


A terv, hogy együtt maradva, távol az esetleges játékosoktól és óvatosan felfedezve a környéket megkeressétek Jester házát, bevált: útközben akadtak olyan dixik, amelyek segítőkészebbnek bizonyultak az árnymacskánál, így viszonylag hamar megtaláltátok a keresett helyet, ahol már várt rátok Smile. Az expedíció tehát sikerrel zárult, jutalmul pedig nemcsak az emberi alakotokat kaptátok vissza, de egy-egy dixit is: mindenki azt a dixit, amivé ő maga változott át ma reggelre.

A küldetést mesélői inaktivitás miatt lezárom.

A jutalmak a következők:

Alap jutalmak

Silence: 280 exp, 290 arany
Enheriel: 280 exp, 290 arany
Hinari: 280 exp, 290 arany
Chancery: 280 exp, 290 arany

Ércek és növények

Enheriel:
Növénylátás: Tier 2, 140 -> 160
9 Vastag Tövisgyökér 3 Faeno Ág 2 Vörös Gomba 6 Nihil Levél
Hinari:
Érclátás: Tier 5, 500 -> 500
6 Rézérc 6 Cserzett Bőr 2 Akvamarin 2 Igazgyöngy 4 Ezüströg
Chancery:
Növénylátás: Tier 5, 470 -> 490
3 Magnum Levél 3 Szarvasgomba 3 Jégvirág 3 Havasi Pitypang 1 Démonbogyó 1 Aranyvirág

Receptek

Silence: 2db Tier 5 Potifőzés/Méregkeverés Recept (új)
Enheriel: Gyenge Altató Méreg Recept, Rövid Fegyver Élesség Potion Recept
Hinari: Férges Gyűrű Recept, Könnyű Rézgyűrű Recept
Chancery: Békanyál Kristály Recept, Tartós Anti-mob Kristály Recept

Keresés

Enheriel (Keresés 2. szint): [T1] Tömény Íj

Céhbónuszok

A Justice League 290+290 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 560+560 expet kapnak: (Fejlesztett Céhbónusz Dupla Exp Céhbazár Bónusz)
Hinari, Ozirisz, Silence, Mirika, Leonard, Afton, Makuda 160 exp.

A Unity 145+145 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 140+140 expet kapnak: Chancery, Simeon, Miko, Joey, Garrgantis 56 exp.

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
[Küldetés] Dixópia - Page 2 Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia - Page 2 Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.