Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Dixópia

+2
Chancery
The Gleam Eyes
6 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

[Küldetés] Dixópia Empty [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by The Gleam Eyes Pént. Ápr. 08 2022, 12:03

Ez a nap más, mint a többi, ezt te is jól tudod. Másképp kel fel reggel a nap, és másként jár a hold. Vagy mi. Akár, hogy is. Van valami a levegőben, valami ami reggel szétszed... És, hát ti is ezt érzitek magatokon. Az előző napotok... kicsit más volt, kicsit szokatlan. Főleg egy bizonyos része. Ki ilyen, ki olyan szándékkal látogatta meg a Dixi-shopot, ahol Smile különös kéréssel fogadt titeket erre tisztán emlékeztek.
- Szerbusz-vizibusz el ne vigyen a vén krambusz nyihiihi! - üdvözölt téged akkor, a pénztárnál egyensúlyozgatva a jobb kezén - Szerencséd van! Új expedícióra indulunk! És szeretném, ha elmondanád a véleményed! Új cukiságok után keresünk, és kíváncsiak vagyunk, a ti véleményetek alapján milyen Dixiknek örülnétek a legjobban! Gyihihi! Töltsd ki ezt kérlek, vagy ne, de mondjuk örülnék neki, de nem muszáj, azonban morci leszek, ha nem, hihi! - és már nyújtotta is feléd a lapocskát, melyet bosszantóan lóbált, míg át nem vetted tőle.
Akár, hogy is, a napod további része eseménytelenül telt, de dixikben gazdag jövőképpel tértetek végül nyugovóra. És szíved álmodban, olyan tájon járt, ahol fény és dicsőség, boldogság vár. Ahol az ünneplés sose szűnik majd, és egy hang szól gyere! Mire vársz még indulj hát! És nem csak haluzol, tényleg érzed, hogy valaki rázogat és szólongat téged, hogy kelj fel végre. Talán nagy nehezen, talán azonnal kinyitod a szemed, de a vékonyka, noszogató hang egyáltalán nem volt ismerős neked.


// Postotok addig tartson, míg kinyitjátok a szemeiteket. A lenti kérdőív kitöltések kötelező, természetesen IC vélemény alapján! //

1. Mi a kedvenc színed?
2. Mi a kedvenc állatod?
3. Mi a legcukibb dolog, amit el tudsz képzelni?
4. Ha választanod kéne az Árnyak, az Elemek, vagy a Természet útját járnád?
+1 Ugye én is cuki vagyok?

Határidő: 2022.04.15.

_________________
Meséléseim leírása röviden:


Itt nem felejtünk el gyilkolni lista:
- Nyulak és Macskák, avagy a Dzsungel Urai
- Enhi & Ryu
- Káosz Királynője
- 42.Boss (ezt könnyen megtalálod, a friss vér szagát kell csak követni)
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Chancery Pént. Ápr. 08 2022, 12:30

Smile mindig is... kicsit furcsa volt nekem. Tetszik a stílusa, de nem barátkoznék vele, mert megrémiszt talán. Viszont maguk a dixik mindig is érdekeltek, és bár most már lenne pénzem többet is venni, úgy gondoltam, előbb kialakítok nekik egy külön helyet a céhházban. Kifejezett Dixi-kertet vagy ilyesmi, ahol mindenki dixije szabadon ellehet egész nap. Nem is lenne rossz ötlet... a napokban meg is próbálom kivitelezni.
-Oh. Nekem lenne is ötletem, milyen fajtát vennék meg biztosan! -mosolygok rá, mikor átveszem a lapot és odébb megyek, hogy kitölthessem.

1. Mi a kedvenc színed? - Zöld
2. Mi a kedvenc állatod? - Macskafélék. Mitikus téren a főnixmadár
3. Mi a legcukibb dolog, amit el tudsz képzelni? - Kölyökcicák <3
4. Ha választanod kéne az Árnyak, az Elemek, vagy a Természet útját járnád? - Elemek
+1 Ugye én is cuki vagyok? - Persze Smile

Az elsőnél kicsit vártam, mert annak idején a rózsaszínt mondtam volna, de valahogy már évek óta sokkal több érzelem tölt el a zöld láttán. A negyedik kérdésnél is sokat gondolkodtam a Természet és az Elemek között, de végül a másodikat választottam, lévén annak is örültem annak idején, hogy tüzeskedhettem a képességeimmel. A bónusz kérdésre pedig még az eredeti gondolataim ellenére is mosolyogva írtam oda, hogy persze és rajzoltam egy kis integető legyet mellé, mert Smile furcsa a számomra, de alá kell írnom, hogy cuki és aranyos.

Mire visszatértem a céhházba, tudtam, hogy ideje véget vetni a mai napi játéknak. Lefeküdtem, a magam részéről kikapcsoltam a rendszert és áttértem a való világba aludni, igaz, nem sokáig. Egyre sűrűbb, hogy már hajnalban magamhoz térek és a reggeli készülődést követően visszatérek Aincradba, és ez most sem volt így, de alig töltött be a játék, már éreztem, hogy ébresztgetnek.
-Jól van, Ei, itt vagyok...
Motyogtam még fáradtan, de... csak ekkor tűnt fel, hogy ez nem Eiki hangja. De akkor kié? Türelmetlenül vártam, hogy minden betöltsön és kinyithassam a szemem.


/aktív dixi: Little Jester


A hozzászólást Chancery összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 11 2022, 08:41-kor.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Enheriel Szomb. Ápr. 09 2022, 13:02

//aktív Dixi - Scrotch

- Vigyázz magadra Villi, amíg engem vársz.
- Ne félj, itt leszek az ajtó mellett – nyugtattam meg Enhit, mielőtt bement a Dixi boltba megnézni, milyen újdonságot ajánl, amíg én az ajtó mellett ültem.
- Hűűűű, mekkora macska!
- Az egy griff, te eszetlen!
- Akkor is jó nagy! – S ehhez hasonlókat kaptam ott kint, amíg Enhi bent ténykedett.


- Óh, egy expedíció?! Júj de jó, a barátném imádja a Dixiket, a sajátját is valósággal kényezteti! – örültem meg, hiszen talán találok egy megfelelő társat Bőgőskének, aki mindig azon lesz, hogy önbizalmat öntsön szintén belé, hogy ne sírjon. Ahogy illik, elolvastam mik a kérdések s válaszoltam is, a másik lány mellé állva, aki előtte már itt volt.


1. Mi a kedvenc színed? – Minden, ami világos
2. Mi a kedvenc állatod? – Koala
3. Mi a legcukibb dolog, amit el tudsz képzelni? – Ami olyan kerek, bolyhos szőrű, mint egy bébi fóka! X3
4. Ha választanod kéne az Árnyak, az Elemek, vagy a Természet útját járnád? - Természet
+1 Ugye én is cuki vagyok? – Igen! Smile


- Chan, te vagy az?! – döbbentem meg, mikor végre megláttam, ki a másik lány, aki töltötte ki a papírt. Sajnos már ki is ment, mire felismertem, így nem hallotta meg. De mikor kimentem, Villámlás is igazolta azt, amit láttam.
- Az Chancery volt?!
- Valószínű, de nem hallott sajnos engem… Majd holnap megkeressük, mit szólsz? – Villámlás bólintott, s mentünk haza. Persze páran megállítottak minket, főleg idomárok, hogy megkérdezzék, mit csináltunk, hogy Villámlás ilyen nagyra nőtt, s tányérnagyságúra kerekedett a szemük, mikor megtudták, hogy Villámlás még fiatal. A nap eseménytelenül telt, igaz, Snowcat és Lulu is megdöbbent Chan hírét hallva. Este szokásos módon feküdtünk le aludni, az éj békésen és csendben telt, még Bőgőske se sírt fel álmából valami miatt. Azt álmodtam, hogy felfedeztünk egy beszélő Dixikét, ami elkezdte a nevemet mondogatni. Csakhogy arra ébredtem, hogy tényleg hívogat valaki, s próbál felébreszteni, s se nem Snowcat, se Lulu, se a petek nem voltak, a beszélésre képtelen Dixik meg pláne nem. Smile volt az? Ha igen, akkor honnan tudja, hogy itt lakunk, s hogy jutott be??


A hozzászólást Enheriel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Ápr. 09 2022, 18:59-kor.

_________________
[Küldetés] Dixópia Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Küldetés] Dixópia 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Hinari Szomb. Ápr. 09 2022, 16:56


Nem is tudom, kérdezte-e már valaki tőlem ezeket. Elmélyülten érintettem tollamat az államhoz, miközben a papír fölé hajolva átfutottam a kérdéseket, arcomon halovány mosollyal, hiszen ide mindig jó érzés volt visszatérni, még akkor is, ha Smile legtöbbször igencsak furcsán viselkedett. De ez legalább semmi másból nem állt, csak színtiszta szórakozásból: kis, cuki vagy éppen kevésbé cuki lényeket gyűjtögetni, mindennemű feladat vagy kötelezettség nélkül. Annak pedig kifejezetten örültem, hogy új lényecskéket terveznek felfedezni; bővíteni kicsit a lehetőségeket, aminek -egyébiránt - ígyse voltak híján sosem.
Végül kitöltöttem a kérdőívet és jókedvűen nyújtottam azt át a lánynak:

1. Mi a kedvenc színed? Halványkék és halvány/szalmasárga
2. Mi a kedvenc állatod? Tigris
3. Mi a legcukibb dolog, amit el tudsz képzelni? Kisbaba Bébiállatok
4. Ha választanod kéne az Árnyak, az Elemek, vagy a Természet útját járnád? Természet
+1 Ugye én is cuki vagyok? Természetesen!

Csak később, már hazafele sétálva gondolkodtam el rajta, hogy miért éppen a kisbabák jutottak először eszembe, de, tekintve a koromat, jobban belegondolva ez egyáltalán nem volt meglepő. Kár, hogy idebent a játékban ilyesmi nem kivitelezhető és őszintén szólva egy cseppet sem vágynék rá, de odakint, a valóságban... hát, inkább kihúztam és odaírtam a bébiállatokat is a lapra, hogy ha evilági dolgokat kérnének, akkor tudjanak mit kezdeni az információval. A kedvenc állat pedig a tigris, igen, vagy éppen a fülemüle, ahogy vesszük. Nem a sárkány, bármennyire is tűnik annak kívülről és tippelné azt bárki, látva a Katanámat, a képességeim egy részét és persze Nestort. A tigris elegáns, méltóságteljes és egyben veszélyes, a fülemüle pedig törékeny, egyhangú tollazatú és mégis, gyönyörűen énekel. Valahogy mindkettő közel állt hozzám, a döntés pedig nehézkes volt.
Ha lehetett kettőt is írni (amiről azért megkérdeztem az NPC-t), akkor odaírtam azt is másodiknak. Ki tudja, hátha a Catia után már nem találnak több tigrist Aincradban és inkább a szépen éneklő madarak felé viszik majd el a hangsúlyt. Én mindenesetre bármelyiknek örültem volna közülük.

A nap hátralevő része úgy telt, ahogyan szokott, az éjszakát pedig ezúttal a tengerparti házikóban töltöttük Allal, egy kis magányra és biztosságra vágyva. Fülemet azonban nem a hullámzás morajlása és a lágy szellő ütötte meg reggel, hanem valami más, valami élesebb.
Rögtön felpattantam, tágra nyílt szemekkel, hiszen baj volt.
Mert mégis, mi másért ébredhetnék úgy, hogy egy idegen kelteget?


Aktív dixi: Kalandwarf ^^

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Silence Hétf. Ápr. 11 2022, 20:37

A kis Jester meghozta a kedvét, hogy valamivel sűrűbben látogasson el a Dixiboltba.  Azon viszont nagyon meglepődött, hogy milyen lelkes fogadatásban részesült ezúttal. De gyorsan kiderült, mi ennek az oka: expedíció lesz! Ha Smile nem beszél tovább, akkor is megkérdezte volna, segíthet-e valahogy, attól pedig egyenesen el volt ragadtatva, hogy az eladó enélkül is a kezébe nyomott egy kérdőívet. Ott helyben leült az egyik sarokba, hogy kitöltse.

1. Mi a kedvenc színed? - A napsárga!
2. Mi a kedvenc állatod? - Noise
3. Mi a legcukibb dolog, amit el tudsz képzelni? - Noise. Vagy... egy kiscica.
4. Ha választanod kéne az Árnyak, az Elemek, vagy a Természet útját járnád? - Természet
+1 Ugye én is cuki vagyok? - Hát... Kicsit.


Elbabrált vele vagy fél óráig. Alaposan át kellett gondolnia, mit is válaszoljon. Elvégre egy fontos küldetésben segít!
De előbb utóbb visszaadta Smilenak, és büszkén mosolyogva elköszönt. Ez a látogatás érdekesen alakult! El is határozta, hogy elmeséli Hinarinak is, meg Simeonnak is. Miután az éppen aktuális munkájával végzett. Mert céhtagság ide, vagy oda, nem hagyott fel a szokásával, hogy szorgalmasan dolgozzon, hacsak teheti. Igaz, mostanra sokkal jobban megválogatta, miféle munkát vállal el.
Nos... mire végzett viszont ez a terv kiment a fejéből. Már csak amiatt is, hogy jólesően elfáradt, így gyors vacsora után visszavonult a szobájába, és elalvás előtt Noisenak mesélte, hogy segített egy fontos expedícióban! És csak kérdésekre kellett válaszolnia!
A kisróka véleményét már nem hallotta, mert elnyomta az álom. Hősnek álmodta magát, akitől sokan kérnek tanácsot és segítséget, és mindig boldog mosollyal távoznak tőle.
Először ilyen tanácskérő volt, aki nem mondott mást, csak hogy keljen fel. Aztán lassan érzékelte az ágyát is, és csalódottan realizálta, hogy nem a valóság volt az a szép világ.
~Jólvan, jól van, máris kapsz enni ~ morogta gondolatban durcásan, mielőtt átfordult a másik oldalára. Aztán tűnt csak fel neki, hogy nem a petje hangát hallotta, így kinyitotta a szemét, és visszafordult, kissé riadtan. Nem szokott más a szobájába jönni... A céhtagok is mindig kopognak!

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by The Gleam Eyes Hétf. Ápr. 11 2022, 22:01

Ahogy szépen lassan felébredtek, mindegyikőtök első különös érzése, amelyet megérzett az a kemény, hideg kőzet, amelyen feküdtetek. A testetek zsibbadt volt és egyáltalán nem éreztétek sajátjaitoknak őket, mintha egy nehéz ivással teli nap után ébrednétek fel. Ahogy végül kinyitjátok a szemeteket, talán némelyeteknek ismerős karikatúra tűnik fel előttetek, de akármennyire is ismeritek őt, most egészen új szempontból látjátok a furcsa kis szerzetet. Egy Chocoboco próbál titeket felrázni karmos kis lábával titeket, és akik előbb felkeltek, elsőként tapasztalhatjátok, hogy gyakorlatilag ez a kis Dixi-lény konkrétan ugyanakkora, mint ti. Az első sokk természetesen előbb is kitudódhat, főleg Enherielnél, aki sokkal furábbnak érzi magát, mint a többiek. És látjátok is rövidesen az okát. Se életcsík, se semmi, ami utalhatna valamire, csupán három ismeretlen dixit és a chocobocot láttok magatok körül, és ahogy lenéztek magatokra, rájöhettek, hogy ti is ilyen külsővel rendelkeztek. Sil, Hinari és Chan is egyféle furcsa macskaszerű lénnyé változott, Enheriel viszont gyakorlatilag egy felhőcskébe bújt fókabébi volt, olyan aprócska testtel, hogy csak a farokuszonya látszott ki a felhőből (bár képes volt legalább azt csapkodva, lassú tempóba lebegni legalább).
- Hála istennek! Azt hittem bajotok esett. Mondjátok, mondjátok, ti mik vagytok? Még sose találkoztam hozzátok hasonlóval. – csipogja már megnyugodva a kis/nagy dixi, mely talán elsőként nem is tűnik fel nektek, de lényegében teljesen értitek mit csipog, mintha valamilyen fordító azonnal átfordítaná a fejetekbe, pedig ti csak a csipogást halljátok.
Körülöttetek nincsen más, mint egy furcsa lépcsőzetes barlang, elszórtan lefelé csordogáló vízzel és néhány fénylő kristállyal. A Mélységbe vagytok. Dixivé változva.


// Rajtatok áll, hogyan tovább, a lényeg, hogy reagáljátok le a helyzetet, ha bármiféle kérdésetek van, nyugodtan kérdezzetek privátba vagy DC-n //

Határidő: Április 20.

_________________
Meséléseim leírása röviden:


Itt nem felejtünk el gyilkolni lista:
- Nyulak és Macskák, avagy a Dzsungel Urai
- Enhi & Ryu
- Káosz Királynője
- 42.Boss (ezt könnyen megtalálod, a friss vér szagát kell csak követni)
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Chancery Kedd Ápr. 12 2022, 08:44

Nem mondanám, hogy ez az első eset, amikor ilyesmi történik velem a játékban. Még ki se nyitottam a szemem, végül csak sóhajtottam egyet magamban. Oké, ezúttal mégis milyen kazamatába dobott be a rendszer, és vajon hol és mikor vehettem fel ezt a küldetést?
Végül lassan kinyitom a szemem és felsikkantok, ahogy megpróbálok hátrálni. Persze gondolhattam volna, hogy a hatalmas chocobo nem akar megenni, de ettől függetlenül rémisztő dolog arra ébredni, hogy egy irdatlan állat áll fölötted. Már-már elgondolkodnék azon, hogy jutottak be a céhházba, mikor feltűnik, hogy bár felkelnék, de... valahogy nem megy.
Négykézláb viszont igen.
Valami rémlik, hogy talán, talán történt már velem hasonló, de nem mernék mérget venni rá. Annyi sok kaland és küldetés van már a hátam mögött, hogy néha összemosódnak azokkal, amiket csak elképzelek, hogy részt vennék bennük. Ám első gondolatommal ellentétben, ahogy lenézek, nem fekete-szürke lábakat látok, hanem... zöldet?
Lassan lépek előre, majd oldalra. A fejemet elfordítva megpróbálom megnézni magamat. Kis pufók test, zöld bunda, virágokkal, és egy hatalmas, lompos farok, amivel egyensúlyozom. Körbefordulok, majd ismét a madárra pillantok. Nem chocobo... hanem chocoboco. Innen nézve már egyértelmű a különbség. Mögötte már vannak ketten, és ébredezik egy harmadik is. Őszintén, a kék macskaszerű tetszik a legjobban, olyan, mint egy sárkány. Bár... én se lettem épp rossz.
Leülök, a farkamat magam köré tekerem és körbenézek. Nézzük sorban...
Nem tudom, hol vagyok. Őszintén, a legutóbbi frissítéseket nem nagyon követtem, mert el voltam foglalva a fejlődéssel. Viszont itt vagyok három dixi - vagy három másik dixi - társaságában, és csak egy dolog jut eszembe, ami ezt az egészet triggerelhette.
...
Máskor is fogok kitölteni ilyen cuccokat Smile-nál!
Felpattanok, és puhán érkezem a földre. Szinte elnevetem magam, ami furcsa a fülemnek, de tetszik. Előre ugrok, majd hátra, kicsit beleakadok a farkamba, de nem esek el. Oldalra gurulok, majd elkezdek körbe-körbe szaladni.
-Jó! Jó, oké, ez tetszik!
Nyitom ki a számat, mintha mosolyognék a többiekre, fejemet kissé lehajtom, a hátsóm a magasba, játékra invitálva.
-Lehet, ez furcsa kérdés, de melyikőtök töltött ki még papírt a boltban?

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Hinari Kedd Ápr. 12 2022, 18:41


Az első, ami eljutott a fülemig, egy furcsa hangú sikkantás, így ha lehet, még a tervezettnél is gyorsabban pattantam fel, tágra szílt szemem azonban túl későn fogta fel a környezetet ahhoz, hogy a következő, amit meglássak, ne a kemény talaj és a felvert por legyen: menthetetlenül elvágódtam a hirtelen lendülettől. Kezeim összekuszálódtak magam előtt és valamiért képtelen voltam nélkülük megtartani az egyensúlyom, látóterembem pedig ismeretlen, sárga fonalak tekeregtek. Meg valami nehéz tartott ellen hátul, holtsúlyként akadályozva meg a haladást.
Azt, hogy eltűnt az életcsíkom is, csak ezek után vettem észre.
- Érdekes... - hümmögtem, ahogyan kicsit megnyugodva, hogy semmi sem támad, végre körülnéztem rendesen is: két sötétkék mancs, sárga karmokkal. Nyakamat puha szőr csiklandozta, egy kis odafigyeléssel és forgolódással pedig azt is kiderítettem, hogy úszófarokkal rendelkezem, amit mozgatni is tudok. Ez igaz volt ezekre a sárga izékre is: két-három sikertelen kísérlet után csak megmozdultak arrafele is, amerre én akartam, igaz előtte véletlenül sikerült "felpofoznom" velük a mellettem kuporgó, fehér lényt is - Oh, bocsánat! - álltam végre négy lábra és hatalmasat nyújtóztam, rámosolyogva (ami jelen pillanatban inkább vicsor volt) a kis chocobocora előttünk.
- Hát, azt én is szeretném tudni - kuncogtam, elnézve a zöld, rókaszerű lényt, amint ide-oda szaladgál lelkesen - De úgy hiszem, hogy dixik, csakúgy, mint te is - feleltem, igaz eközben fél szemmel még mindig az izgatott társamat néztem, hátha az ő boldogsága képes lecsitítani a bennem dúló agodalmat: már megint egy automatikusan aktiválódó, fel nem vett küldetés.
Vajon meddig maradunk ebben a formában és mit kell tennünk, hogy visszaváltozzunk?
- Most, hogy mondod, én is kitöltöttem tegnap egy papírt - estem gondolkodóba és észre sem vettem, hogy eközben az egyik sárga nyúlványt éppen úgy helyezem az államra, mint az emberek az ujjukat, ha épp eltűnődnek valamin - Gondoljátok, hogy Smile műve lenne? Talán nem is magára értette az expedíciót, hanem ránk.
Megborzoltam a fehér sörényemet, karmaimat pedig visszahúztam, hogy lépteim puhábbak legyenek, aztán tettem pár lépést a csapat körül, hogy megszokjam ezt az új testet. Szemeimet behunytam, majd kinyitottam újra, végül pedig leültem a chocoboco mellé, farkamat elegánsan magam elé hajlítva.
- Ezek szerint a dixik egymás között tudnak kommunikálni - néztem végig a csapaton, pillantásom pedig hamar a minket keltegető madáron állapodott meg:
- Tulajdonképpen hol vagyunk most?

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Silence Csüt. Ápr. 14 2022, 10:34

A riadtsága elmúlt, amikor meglátta a kicsi... nagy madárkát. Ismerős volt neki, de... Ekkora példányt nem látott még.
És nem ez volt az egyetlen furcsaság. Más lények is voltak körülötte, amilyeneket viszont még nem látott. Jobban is szerette volna megnézni őket, így fel szeretett volna tápászkodni, ami nagyon nehézkesen sikerült. Már majdnem talpraállt, amikor a hozzá legközelebbi lény egy csápja eltalálta, és ki is billentette  a nagy nehezen megtalált egyensúlyából. Halk nyikkanással esett vissza. Megrázta a fejét, és mostmár feltűnt neki, hogy mintha Noise bundáját látná magán. Erre elkerekedett a szeme, és kissé megszeppenve próbálgatta a tagjait mozgatni. Végül csak megnyugodott, mert ez sikerült. Mindenesetre az biztos, hogy valakinek szólnia kellene, hogy mi történt.
Csak a menüjét nem találta sehogy se... Meg a térképet sem. És az életcsíkját sem. Milyen kalamajkába keveredett megint?
Kétségbe azért még nem esett ettől. Ha megkeres valakit, biztos meg tudja értetni vele, hogy mi a  helyzet. Csak tudni kellene hozzá, hova került. A többi lény kérdései pedig ennek kiderítésére vonatkoztak. A zöld macskaféle kérdésére bólintott. Ő is segített a papírral Smilenak... És úgy tűnik a sötétkék macskaféle is.
Szinte a homlokára csapott, mikor kimondta, hogy dixi. Oh hát persze! Nem csak ez a madár az, de ők is hasonlítanak az apró lényekre. Csak ők nem úgy tűntek, hogy sokmindent értenek, vagy sokmindenre képesek... Nevetve fordult körbe, hogy mégjobban megnézze magát. Egész csinos kis lény lett. Oh ha Noise látná, biztos kiugrana a bőréből örömében. Így igazán jót tudnának játszani.
Aztán viszont kiváncsi szemekkel nézett a madárra ő is. Tényleg... Hol is vannak? Azért mindenképpen szeretne hazamenni.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Enheriel Csüt. Ápr. 14 2022, 11:32

Fura érzésem van… mintha az ágy kőből lenne… és nincs mellettem Snowy… Hova lett vajon? Remélem nem esett baja… Lassan kinyitottam a szemem, és egy… Chocobot látok? Várjunk, ez egy Dixi! Egy Chocoboco, amit egyszer láttam! De… miért lett akkora, mint én…? S miért nem érzem a lábaim? Lenéztem, de nem kellett volna: Nincs lábam! Ahol lennie kéne, csak a földet láttam!
- Te jó ég, mi történt velem?! – kérdeztem ijedten, de nem kaptam választ, mert egyből kérdezte valaki melettem, hogy más is kitöltött-e egy papírt. Odanéztem, s láttam, hogy több Dixiis van: Egy róka virágokkal, aki feltette a kérdést, egy úszófarkú macska, aki véletlenül „megpofozott” s egy nyusziszerű lényt. A kékmacska igazolta, hogy ő is kitöltött egy papírt… Smile-nál? Ezek szerint az ő műve lehet?
- Uhm… én is kitöltöttem egy papírt… - feleltem. – Nem tudjátok véletlenül, hol a lábam? Vagy miért van olyan érzésem, mint aki lebeg? – A Chocoboco kérdése meglepett. Ne a kérdés miatt, hanem mert tud beszélni. Ezek szerint a Dixi tudnak, csak mi nem értjük, emberként? Ezek után el se tudom képzelni, Bőgőske és Pillecukor miről beszélgethet egymás között.
- Gondolom újfajta Dixik kedves… Hogy hívhatunk? Choco vagy Boco talán? - Közben azért próbálkoztam mozogni, kevés sikerrel. Míg aztán rájöttem, hogy van farkam, legalábbis éreztem, mikor csapkodni kezdtem, s bár lassan, de elkezdtem egy irányba menni. Oké, ez megvan, a kanyarodást kéne megoldani valahogy. De aggasztott, hogy nincs lábam. Hova lettek? Ha a másik három is ember, akik Dixikké változtak, akkor én milyen Dixi lehetek?

_________________
[Küldetés] Dixópia Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Küldetés] Dixópia 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by The Gleam Eyes Szer. Ápr. 20 2022, 22:16

Mindannyian szépen, lassan de felébredtetek. Az első mozdulat mindannyiotoknak nehézkes volt csöppet, főleg szegény Enherielnek, aki gyakorlatilag nem is lábakat kapott, hanem uszonyokat. De szépen sorjába azért, mindegyikőtök megszokta a mozgásukat. Hina egyébiránt egy némiképp rosszérzést is átélt, miután az érzékenyebb idegcsápjaival megcsapta a fehér dixit. Fájni nem fájt, hisz nincs fájdalom, de a kis dixi olyan hideg volt, hogy szinte azonnal el-elzsibbadt a „végtagja” pár pilanatra. Érdekes, tekintve, hogy a környezetre nincs hatással, csupán a kis lény érintése tűnik ilyen hidegnek. Vajon méreg? Kitudja. Akárhogy is, a beszélgetésetekre a kis Chocoboco aranyosan el-elfordítja a fejét, mint aki értetlenkedik.
- Papír? Bolt? – kérdezi furcsállva, de mikor felvetül Smile neve, rögtön felcsillan a szeme – Anyu! Itt van anyu? – kapkodja jobbra a fejét.
Ez a furcsa színjáték, elég sokáig kitartott, tényleg nagyon belelelkesült a kis lény és szinte semmire nem reagált, amit neki szóltatok. Ekkor viszont lépések zaját véltétek felfedezni. De valami furcsa volt a hangban. Mintha óriások léptei lettek volna úgy dübörögtek, és a kis lény szinte pillanatok alatt arra felé indult, egyáltalán nem reagálva arra, amit neki mondotok. Azonban, mielőtt utána siethetnétek, egy hatalmas láb, pontosabban egy magassarkú lép elétek, majd szépen lassan beúszik a lábhoz tartozó személy is. Többetek nagy eséllyel azonnal fel is ismeri az előttetek álló Remeliat, aki jól láthatóan meglepődött a népes társaság láttán. Az számára apró madárka végül megállt előtte, és ő leguggolt a kis lényhez.
- Mi? De te nem is Anyuci vagy! – mondta meglepetten csipogva.
Ekkor a lány hozzáért a kis dixihez, aki szinte azonos pillanatban, ahogy megjelent a kis ikonka az elkapás nyomán a lánynál, úgy változott azonnal szürkévé a kis Chocoboco a szemetek előtt. Ez persze számotokra is új látvány, de mivel Rem nem viselkedett máshogy, látszólag csak ti látjátok ezt. A kis Chocoboco ezután széttárta a szárnyait és megölelgette a lány cipőcskéjét, aki egy intéssel dixigömböcskévé változtatva, elrakta őt az inventoryába. Majd rátok emeli a szemét mosolyogva, végül kiegyenesedve felétek kezd el lépkedni. Ha hozzá is szóltok, látszólag nem ért, vagy nem hall titeket. Mit tesztek most?


Határidő: 04.29.

_________________
Meséléseim leírása röviden:


Itt nem felejtünk el gyilkolni lista:
- Nyulak és Macskák, avagy a Dzsungel Urai
- Enhi & Ryu
- Káosz Királynője
- 42.Boss (ezt könnyen megtalálod, a friss vér szagát kell csak követni)
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Hinari Csüt. Ápr. 21 2022, 09:06


Hát, azt el kellett ismerni, hogy ez a chocobo nem volt valami eszes, habár a lelkesedése kicsalt belőlem némi mosolyfélét, amikor elkezdte kapkodni a fejét az anyukája után. Másra pedig nem is figyelt, így bosszankodva vettem tudomásul, hogy sem azt nem fogjuk megtudni, hol vagyunk, sem mást, amíg ez a kiscsirke le nem higgad.
- Te is egy dixi lettél. Innen nézve egy lebegő felhőfóka, vagy valami ilyesmi - igyekeztem megválaszolni a négyünk közül talán leginkább kétségbeesett társamat, majd négy lábra álltam és egy kevés aggódással a szemeimben fordultam arrafelé, amerről a földrengés szerű hang érkezett. Persze meg lehetett volna kérdezni a Chocobocot, hogy mi is történik tulajdonképpen, de a választ még azelőtt megkaptuk, hogy egyáltalán megszólalhattam volna: egy hús-vér (jobban mondva pixel) játékos került elő és bár felismertem, hogyne ismertem volna, de a jelenléte csak növelte azt a rosszérzésemet, ami a következő pillanatban kemény valósággá vált.
Azonnal lelapultam a földre és valahonnan mélyen ösztönből, elkezdtem halkan morogni.
- Azt hiszem... - suttogtam, ahogyan a Chocoboco egyszerre szürkévé vált - Azt hiszem futás. Értitek!? Futás! - vakkantottam, azt pedig talán nem kellett senkinek sem elmagyaráznom, hogy miért - Ha hozzátok ér, aligha lesztek emberek többet - tettem azért mégiscsak hozzá, főleg akkor, ha a társaim nem értették volna az első pár mondatom mögött meghúzódó okokat, aztán egész egyszerűen elkezdtem szaladni, bízva benne, hogy a rendszer ha a kinézetünket meg is változtatta, de a statjainkat nem. Remelia ugyanis frontharcos volt, igaz majd háromszor lassabb, mint én, de attól még frontharcos. A társaimról pedig egyelőre semmit sem tudtam, viszont... viszont mégsem hagyhattam őket csakúgy ott.
Torkomból elégedetlen morgás tört fel, ahogyan pár lépés után megtorpantam és visszanéztem a többiekre, hogy hogyan boldogulnak, ha pedig a lebegő fóka nem tudott hatékonyan eliszkolni, úgy megráztam magam, csápjaimmal közrefogva a kis esetlent és magam után húztam őt, remélve, hogy ez a dixi érintésre nem fog félig lefagyasztani, mint a kis fehér, valamint hogy a másik két négylábú eddigre már messze jár. Az lett volna ugyanis a logikus, hogy négyen négyfelé szaladunk, mert így a nő csak az egyikünket tudja követni, ám arra nem volt idő, hogy bármilyen stratégiát is megosszak velük. Nem, én futottam, néha hátra-hátranézve és ha beigazolódott a sejtésem, hogy jóval gyorsabb vagyok a játékosnál, úgy lassabb tempóval próbáltam magamra vonni a figyelmét és csak azután rohantam el teljes sebességgel, hogy a többieknek már hűlt helye volt.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Chancery Hétf. Ápr. 25 2022, 13:19

Kifejezetten izgalmas volt, jól éreztem magam. Nem kellett sok, hogy felfogjam én is, mi is történt pontosan. Dixiként az élet... izgalmas újdonság, viszont remélem, nem maradok így örökké.
Már most hiányzik Eiki és Álomkelő. Dustról nem is beszélve, bár őt a visszatértem óta nem láttam.
-Mondjuk ez érdekes módja a felfedezésnek. Furcsa, hogy nincs nálam lista, mit kéne most tegyek. Menjünk el Smile-hoz? -döntöm félre a fejem. Szerintem ez lenne a normális, hogy ha fognánk magunkat, és keresnénk egy utat, ami felvezet ismét a játékosok szintjére és betérnénk a dixiboltba. Valahol viszont sejtem, hogy ez nem lesz olyan egyszerű, és mintha csak a sejtésem akarna beigazolódnia... megjelenik egy idegen.
Számomra idegen, láttam talán csak párszor, de nem tudom, ki lehet ő. Ahogy végig nézem a jelenetet, még a levegő is belém szorul, a földre lapulok és mintha csak próbálnék elbújni, de ez ebben a helyzetben lehetetlen. A kék sárkánymacska jól mondja.
-Sipirc! Gyerünk!
Pattannék el, de nem akarom magukra hagyni őket. Mivel a fókát a sárkánymacska már kezelésbe vette, és a kis fehérre figyelek, és nem törődve azzal, hogy mennyire hideg és fagyaszt, néha a fejemmel taszítom meg, ha nem tudna elég gyorsan szaladni. Hátrány, hogy mintha virágszirmokat hagynék magam után, így igyekszem minél többször vonulni fedezékbe annak érdekében, hogy összezavarjam az üldözőnket. A sárkánymacska láthatólag csali akar lenni, én pedig próbálok azzal segíteni, hogy a fehérrel, és talán még a fókával is, biztonságba menekülünk, ahol nem érhetnek el minket.
Szóval ilyen érzés egy dixinek, ha menekül.
...
Azt hiszem, majd bocsánatot kell kérnem a chocobocómtól, még akkor is, ha nem én kaptam el őt, hanem kaptam. Még jobb gazdájuknak kell lennem.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Silence Hétf. Ápr. 25 2022, 20:41

A kicsi madárka úgy tűnt,egyáltalán nem tudja, mi történt velük, sem azt, hogy hol vannak. A dixibolt eladóját viszont Anyunak nevezte, és rögtön keresni kezdte. Ahogy négylábával tudott, odaevickélt hozzá, és megpróbálta egyik első mancsét megnyugtatóan a csokibokor vállára tenni.
De hiába, egy pillanatra abbahagyta ugyan a csipogást, és "anyu" keresését, de aztán újra folytatta. Tanácstalanul nézett a többi lényre, mert hát valamit meg kellene tudniuk, hogy hazajussanak.
Az aggódó töprengésből a léptek zaja zökkentette ki. Vagyis... robaja. Mikor meglátta, hogy egy ember, megörült, és próbált jelezni a többieknek, hogy menjenek közelebb, és kérdezzék meg tőle.
De szerencsére nem értették meg idejében, mikor pedig látta a nő érintése nyomán elszürkült csokibokort, megijedt, és hátrálni kezdett lassan. Nem értette... Hova lett a színe. És hirtelen miért bújt úgy oda a lányhoz? Mi történt a kismadárral?
Futás, igen, az kell. a riadtságtól viszont csak lassan tudott megfordulni, és nem is talált hirtelen kiutat azon kívül, amerről az óriási lány érkezett.
A zöld macskaféle lény bökése mintha bekapcsológombként érte volna, máris szedte a lábát, azért pár méterenként visszanézve. Nem akart egyedül maradni így. Úgy nehezebb lesz segítséget keríteni a visszaváltozáshoz. Ha viszont segítenek egymásnak, úgy talán hamar megoldják a rejtélyt, és majd jót nevethet az egészen Hinarival, és Simeonnal meg Szophieval.
Igyekezett a barlangból kifelé vezető utat megtalálni, illetve úgy haladni, hogy ha veszély merülne fel, időben észrevegye, és fedezékbe tudjon húzódni. Egyáltalán nem érezte így, hogy mennyire fürge, vagy nem, de az biztos, hogy egyáltalán nem szaladt olyan biztonsággal, mint a saját két lábán.
Amikor észrevette, hogy a csápos cica még ott van, ijedten fordult hátra, hogy figyelje, mi történik. Csak akkor szaladt tovább, ha az a lény is biztonságban elmenekült.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Enheriel Csüt. Ápr. 28 2022, 15:45

Szegény Chocobocoka nem értette, miről van szó, de Smile nevét hallva kereste őt. Jaaaj, anyucinak hívta, de édes! ^^ Kár, hogy a Dixik beszédjét a játékosok nem értik, akkora öröm járna át, akárhányszor hallanám Bőgőskétől, hogy mami meg papi! ^^ De sajnos ettől fogva már nem is figyelt ránk. A sárkánymacska szóvá tette, hogy én is Dixi lettem, egy lebegő felhőfóka, vagy hasonló. Óh, szóval ezért nincs lábam! Uszonyom lett helyette! S ezért is vagyok olyan lassú: a fókák a valóságban is döcögősen mennek a szárazföldön, ez az ára annak, hogy a vízben viszont kiválóan úsznak. Én is tudok akkor úszni? Vagy nem, mivel lebegek?
- Az nem lenne rossz. De merre? – kérdeztem, jó ötletnek tartva a róka javaslatát, mert ő talán vissza tud változtatni minket. Majd lépéseket hallottunk. De olyanok voltak, mintha egy óriás jött volna. Sajnos a kis madárka egyenesen a lépések felé kezdett el szaladni, valószínűleg az anyukáján felbuzdulva.
- Ne, várj! Gyere vissza! – sajnos ezt se hallotta meg, de utána se tudtam menni, egyrészt a sebességem miatt, másrészt mert a lépések tulajdonosa megérkezett egy nő képében, aki meglepődött rajtunk. Várjunk, egy zöld indikátor van a feje felett… ez egy játékos? A kis Chocoboco csipogott, hogy ő nem is anyuci, amit valószínűleg a lány n értett, mert hozzáért és… s kis madárka szürke lett. S látszólag a személyiségét is elvesztette, mert odabújt a lányhoz, aki gömbbé változtatta. S ezután mosolyogva felénk kezdett lépdelni. Sajnos a sárkánymacska igazolta azt, amit sejtettem: Elfogta úgymond, s mi jövünk, ha nem futunk. Pardon, ha nem futunk és lebegünk. Megpróbáltam menekülni, de ha a sebességemmel nem igazán ment, s lehetséges volt, elfogadtam a sárkánymacska segítségét, s hagytam, hogy a csápjaival körbefogjon, s húzzon, mint egy lufit. S a biztonság kedvéért az egyik csápjába is haraptam finoman, hogy legyen tartásom, s reméltem közben, nem fáj társamnak. Szegény kis Chocoboco...

_________________
[Küldetés] Dixópia Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Küldetés] Dixópia 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by The Gleam Eyes Vas. Május 01 2022, 23:09

Mindannyian úgy éreztétek, hogy oké rendben eljött az ideje a pániknak. És hát valljuk be… azért ez nem egy rossz gondolat látván, hogy milyen sors várt dixi társatokra. Így hát nyakatokba vettétek a lábatokat, és sipirc, a lehető legnagyobb gyorsasággal nekiálltatok szaladni. Nagy eséllyel saját gyorsaságotokra számítottatok, így leginkább Hinari kénytelen felocsúdni, miszerint pontosan ugyanolyan gyors, mint a többi dixitársa. Egyikük se gyorsabb a másiknál, de szerencsére nem is kell.
Remelia látszólag nem igazán akar üldözni titeket, simán kényelmes tempóba sétál utánatok. Jó mondjuk magassarkúban futkározni és ilyen alacsonyra lehajolni valóban nem egy kellemes élmény lenne számára, de nagy eséllyel, ahogy nézitek csak felfedező körjáraton van. De talán ez a legnagyobb szerencsétek.
Végül leráztátok a lányt és mindannyian elrejtőzhettetek egy közeli bokor árnyékába, akár mindannyian egybe is. Enhi harapása persze mostanra már nagyon viszkető hatást okozhatott Hinarinak, ha nem rázta le magáról a kis lényt és titkon örülhet, hogy nincs fájdalom a játékban, mely nagy eséllyel, már rég üvöltene, az érzékeny idegcsápjait fájlalva.
Mindenesetre van időtök szusszanni, mert nem következik újabb szívroham. Bőven van időtök átbeszélni mi történt az előbb és a pulzusotokat is sikerül valamicskét stabilizálni. Szerencsére a bozót, amibe rejtekhelyetekre leltetek, eléggé el van dugva a szem elől, így nem kell félnetek az erre járkáló játékosoktól, bár a félhomály kissé megnehezíti az egymásra való nézegetést. Akárhogyan is, egy idő után elsőként Chan fedezheti fel azt a különös jelenséget, amely eddig nagy eséllyel elkerülte a figyelmüket. A többiek egyelőre nem látják, ám a bokor távolabbi részén a trio mögött egy megjelenő kísérteties fény bukkan fel, mi oda-vissza ringva szépen lassan megindul felétek. Természetesen egy idő után bárki más is felfedezheti ezt, főleg ha a növénypajti felhívja rá a figyelmeteket. Mit tesztek most?


Határidő: 05.15.

_________________
Meséléseim leírása röviden:


Itt nem felejtünk el gyilkolni lista:
- Nyulak és Macskák, avagy a Dzsungel Urai
- Enhi & Ryu
- Káosz Királynője
- 42.Boss (ezt könnyen megtalálod, a friss vér szagát kell csak követni)
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Chancery Szer. Május 04 2022, 16:18

Egyszer minden véget ér, ebbe az üldözés és a menekülés is beletartozik. Mikor végre biztonságba érünk, és biztos vagyok benne, hogy mind a négyen megvagyunk, szinte hason fekve terülök el a földön, mind a négy lábamat szétvetve, hogy kifújjam magam. Nem tudom, a dixiknek vannak-e értékeik, mint Gyorsaság vagy Kitartás, a jelek szerint ha igen, azok nagyjából azonosak is. Bár nem tudom, lehet-e ilyesmi, hisz izgalmas lenne mondjuk egy olyan dixire vadászni, aki már tényleg rendkívül gyors. Ha kék sündisznó lenne, akkor biztos vadásznék rá. For a reason...
Mikor valamennyire összeszedtem magam, feljebb tolom magam ismét négy lábra, megrázom a bundám, anélkül, hogy ennek akár tudatában is lennék, és a többiek felé fordulok.
-Ez... közel volt. -jegyzem meg egy nagyobb sóhajjal, majd kicsit közelebb lépek mindenkihez, hogy jobban megnézhessem őket magamnak. Végig gondolom mindazt, amiket mondtak, még mielőtt az a magas hölgy megjelent volna és elvitte a chocobocot. Hisz van valami, ami nekem felettébb gyanús, és főleg a sárkánymacska előtt állok meg, fejemet kissé előre nyújtva, úgy próbálva meg vizslatni a tekintetét.
-Jól sejtem egyébként, hogy ti is játékosok vagytok? Olyanok, akik ismerik a boltot és kitöltötték a kérdőívet? Röhögnék, ha kiderülne, hogy ismerjük egymást.
Nevetem el magam, ahogy elfordulok és visszatérek az általunk alkotott kör szélére.
-Felszeretnétek fedni, kik vagyunk? Én szívesen bemutatko...
Nem mondom végig, a sötétség felé fordulok, fülelve, figyelve, majd hátrálok két lépést.
-Nézzétek csak... valami megint jön, de ez szerintem egy dixi lesz.
Döntöm félre a fejem, de észre se veszem, hogy közelebb masírozok a kis fehér mókus mellé. Egyedül az ő hangját nem hallottam eddig, de most nincs időm rá, hogy elkezdjek töprengeni azon, ki lehet, a másik kettőről nem is beszélve, akik mind a ketten különös, ismerős érzést támasztanak a lelkemben. Inkább a foszforeszkáló fényeket figyelem, készen arra, hogy ismét menekülőre fogjam, de szerintem igazam lesz, és egy újabb, eleddig ismeretlen dixivel vagy még egy dixivé vált játékossal fogunk találkozni.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Hinari Szer. Május 11 2022, 10:07


Vajon minek veszi a rendszer, ha dixiként elfog egy játékos? Pixeleződésnek, minthacsak lenullázódtunk volna? - merült fel bennem azonnal több, ez és ehhez hasonló kérdés, amikor rájöttem, hogy kellő gyorsaság hiányában nem fogom tudni kockázat nélkül felvállalni a csali szerepét. Torkomból bosszús, halk morgás tört elő és uszonyomat mozgatva vártam ki egy kicsit, amíg a zöld rókaféle és a jeges társam elindulnak és eltűnnek valamerre, majd a fókát csápjaimmal közrefogva folytattam a rohanást én is, tőlük szándékosan ellentétes irányt választva. Amikor a fóka ráharapott érzékeny csápjaimra, akaratlanul is felszisszentem, de nem engedtem őt el, egészen addig, amíg hátra nem fordultam és nyilvánvalóvá nem vált, hogy Remelia nem minket, és nem is a többieket követi. Lelapultam egy kisebb bokor mögött (a fókát is a földhöz nyomva), amíg a lány el nem tűnt, majd amikor elmúlt a veszély, kifújtam a levegőt és óvatosan, végig lapítva követtem az itt-ott elszórt virágokat, egészen addig a nagyobbacska bokorig, ami alatt sorstársaim vártak ránk.
- Veletek minden rendben van? Mi megvagyunk - néztem körbe, majd újfent elengedtem a fókát (akit idefelejövet is húztam magam után) és elkezdtem a sérült csápomat nyalogatni, csupán fél szemmel pillantva fel a rókára a művelet közben, aki nagyon megnézett magának.
- Igen, én az vagyok - bólintottam és helyeztem magam kényelembe - Az viszont egyértelmű lett, hogy nem mehetünk vissza a boltig, sőt kerülnünk kell a játékosokat is - húztam el a szám szélét - Szóval... akármit is kell tennünk hozzá, hogy visszaváltozzunk emberré, azt itt helyben kell megoldani. Bár ahogy nézem, elég nagy ez a terület és én még nem jártam itt soha ezelőtt, így talán nem indulunk rossz esélyekkel.
Tény ami tény, még hírből sem hallottam ilyesféle barlangról ezelőtt, ráadásul a felszínről hideg levegőt fújt le a szél, így gyanítottam, hogy nem éppen a legalsó szintek egyikére csöppentünk (hacsak nem a Kezdetek Városa felett húzódó hegyekbe), ami remek hír, ha azt vesszük, hogy minél magasabban vagyunk, annál kevesebb játékossal akadhat dolgunk itt. Dixi alakban pedig ez mindenképpen pozitív fejlemény.
- Smile valami expedíciót említett, nem? Lehet csak annyi a dolgunk, hogy alaposan körülnézünk - vetettem fel az eshetőséget és én is végignéztem a többieken, füleimet úgy mozgatva, hogy reagálni tudjak bármilyen külső zajra, ami megzavarhat minket. Közben a róka is elfoglalta helyét a négyes körben és miután megvitattuk, hogy mi legyen, ő új kérdést tett fel. Arra viszont - szerencsére - nem volt lehetőségünk, hogy reagáljunk is rá: valami közeledett. A zöldes dixi példáját követve én is belebámultam a sötétségbe, némán várva ki, sokáig azonban nem láttam semmit.
Majd egyszerrecsak mégis.
Gyorsan négy lábra álltam megint, hogy el tudjak szaladni, ha kell, de a felénk hullámzó, fluoreszkáló mintázat tényleg egy dixi lehetett inkább, mint bármi más.
- Talán ő tud segíteni nekünk - tűnődtem el félhangosan, ám továbbra is feszült figyelemmel követve a mozgást, hogy ha ellenségesen viselkedik, még időben tudjak reagálni rá: ismeretlen környezetben sosem ártott a túlzott óvatosság.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Silence Csüt. Május 12 2022, 21:01

Megnyugodott, hogy minden dixi biztonságban elinalt a hatalmas lány elől. De ki is merítette a futás, így elnyúlva feküdt pár pillanatig a bokor alján, és úgy figyelte a többieket. 
Akkor ült fel, amikor a csáposcica és a fura felhő csatlakoztak hozzá. Bólintott mindkét kérdésre. Igen, minden rendben, és ige, határozottan játékos. És ezekszerint biztos, hogy a többiek is azok. És igen, bár a Dixi-boltot mindenki ismeri nem? Az már érdekesebb, hogy a kérdőívet is kitöltötték. Az lehet a ludas.
A csápos cica húzta vissza a helyzeten való gondolkodásba a kérdőívtől. Reflexből nyúlt volna a menüjéért, hogy a füzetén keresztül kérdezzen rá, hogy kéz nélkül hogy nézzék meg a küldetésleírást... Már ha van. Csak hát... ugye... kéz nélkül ahhoz sem fért hozzá. Kicsit megriadt a dologtól, de nem sokáig. Végül is van hangja.
- Hon-nan fog-juk tudni mit kell csi-nálni? - kérdezte az eddig beszélő két lényt, de a harmadikra is pillantva, hátha neki van valai jó ötlete.
A zöld lény kérdésére viszont már nem olyan nagy részéről az egyetértés. Úgy tanították eddig, hogy ha nem tudja kikkel van dolga, akkor ne adjon sok információt magáról. Nem szeretett volna gondot okozni, úgyhogy ő egyelőre nem szeretett volna bemutatkozni.
De nem is akadt igény erre, mert a kérdező észre vett valamit. Ő is odanézett, és előbb hátralépett, aztán, ahogy észrevette a fénylő alakot, kíváncsian félrebillentett fejjel nézett a jelenésre. Hasonlított kicsit a két macskaféle lényre mellette, de azért más volt.
- Ki vagy? - próbálkozott kérdezni tőle, bár nem tetszett neki, hogy nem tud a füzetéhez fordulni segítségért. Nem vette észre a mellé lépő társa közeledését, de nem is zavarta. Hiszen már kiderült, hogy nem ellenséges így ismeretlenül.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Enheriel Szomb. Május 14 2022, 10:01

Óh, fájt a társamnak, hogy ráharaptam! Szegény, nem akarta őt bántani! Pedig a társam a földre is lenyomott, hogy ne szállja ki a bokorból, s meglásson. A lány viszont ahogy elnéztem, mikor egy pillanatra hátranéztem, ahogy tudtam, nem üldözött minket, b elképzelem, milyen nehéz lenne neki magassarkúban. Végül sikerült lerázni, ami ahogy a róka mondta, elég közel volt.
- Az, valóban – fordultam aztán megmentőmhöz. – Kérlek, ne haragudj, hogy a csápodba haraptam, nm bántani akartalak, csak féltem, hogy kicsúszok!
Bűntudatom volt, hogy fájdalmat okoztam neki, vagy bármi kellemetlenséget, amit éppen érez.
- Én is – feleltem a rókának, a megmentőm meg megállapította, hogy egyértelműen nem mehetünk így vissza a boltig, s a nem Dixi játékosokat is kerülnünk kell. A másik cica kérdezte, honnan fogjuk tudni mit csináljunk, amíg a róka kérdezte, nem-e felfednénk magunkat, mármint nem mondjuk-e meg, kik vagyunk? Ám sajnos ez nem adatott meg, mert bár nem igen látom a félhomály miatt, a róka valamire figyelni kezdett, s mondta is, hogy valami jön, ami szerinte egy Dixi. Ennek ellenére én megijedtem, s esküszöm kiadtam egy halk bébifóka hangot is magamból ijedtemben, mikor megláttam a sötétben a zölden világító mintát. Állati ösztön talán? Remélem nem azt jelenti,hogy minél tovább leszünk Dixik, egy idő után örökké azok is maradunk! Vissza szeretnék emberként menni Snowy-hoz, luluhoz, a peteinkhez és a Dixijeinkhez! Vajon észrevették, hogy eltűntem, vagy az egész csak egy álom, és éppen alszok az ágyban a vőlegényem mellett?
- Sz-szia… - köszöntem végül az ismeretlen valaminek, mert a másik cica már megkérdezte, kicsoda, közben reméltem, tényleg nem akar bántani minket.

_________________
[Küldetés] Dixópia Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Küldetés] Dixópia 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by The Gleam Eyes Szer. Május 18 2022, 20:57

Végül sikerült menedékre találnotok, ám a nyugadalom nem tartott sajnos túlontúl ki sokáig. Ahogy épp megérdeklődnétek egymás kilétét(… egymástól, hisz ugye mástól ezt nem igazán tudnátok) úgy tűnt fel hirtelen a semmiből a rejtélyes fényár a sötétebb területekről. Jó a fényár kissé túlzás, inkább fenyegető foszforeszkálás. Akárhogy is, a lény szépen lassan közeledett felétek és eddig nem mutatta jelét, hogy milyen szándékai van felétek, de végül azért csak kiért a fényre és megcsodálhattátok ezt a különös macskafélét. X alakú pupillái kíváncsian meredtek rátok, és láthatóan szórakoztatta a látványotok, mert alapból is sunyi mosoly-féle száján látszik, hogy most még jobban felhúzódik a szája széle. Mosolyog. Nagy eséllyel. Végül megszólal a sunyi, nőies, de bájos hangján.
- Nyjaaaow mily érdekes látogatók? Különösnek tűntök nekem drágaságaim. – mozgatja meg kíváncsian a csápjait a fején – Hogy ki vagyok? Én, én vagyok, ti meg ti. Nem igaz? Meow. Hallottam miről beszélgettetek, és különös teremtmények vagytok úgy bizony, úgy bizony. – mondja bólogatva, majd jellegzetes macskás lustasággal lefekszik az avarba és felétek néz – Ó és ne aggódjatok, én valóban nagyon segítőkész személyiség vagyok, úgy bizony, úgy bizony. Nos? Miben kellene a segítségem drágaságaim? Nyaow. – kérdezi nyávogva, nyájas hangon a furcsa dixi.
Tőletek függ, hogy megbíztok a macskahölgybe és elfogadjátok a segítő mancsait, vagy akár azt is mondhatjátok, hogy nem bíztok meg benne, és megpróbálkoztok valami alternatív megoldással. Akárhogy is tőletek függ, hogy merre tovább, mivel látszólag a foszforeszkáló macsek barátotok, nem tervez tovább állni, hanem kíváncsi szemekkel bámul rátok.


Határidő: 05.29.

_________________
Meséléseim leírása röviden:


Itt nem felejtünk el gyilkolni lista:
- Nyulak és Macskák, avagy a Dzsungel Urai
- Enhi & Ryu
- Káosz Királynője
- 42.Boss (ezt könnyen megtalálod, a friss vér szagát kell csak követni)
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Enheriel Vas. Május 29 2022, 13:08

Ahogy közelített a fény, ami inkább foszforeszkálás volt, úgy váltam egyre riadtabbá, hogy mi lehet ez vajon Remélem, nem most derül ki, hogy vannak, akármennyire bután is hangzik, dixi-evő mobok! De ennek ellenére, ha ez a hely létezik ebben a játékban, eljövök emberként is felderíteni, mert kíváncsivá tett ez a hely, s hogy milyen Dixiket lehet itt még találni. Végül a foszforeszkálás tulajdonosa eljött olyan közelre, hogy lássuk teljes egészében, s megnyugodtam, hogy ez tényleg egy Dixi, méghozzá egy macskaféle ez is. A Zöld árnyalati domináltak rajta, kopoltyúszerű kinövések voltak rajta a csápokon kívül, a szemeiben, amik éppen minket néztek kíváncsian, a pupillák pedig különös módon X alakúak voltak. Az lepett meg a legjobban, hogy mikor megszólalt, a hangja alapján lány. Jó, rájöhettem volna, hogy vannak nemek a Chocoboconál is, de a cicánál lehetett hallani, hogy milyen nemű. Na de azt, hogy mi a neve, nem tudjuk meg, valószínűleg vagy nem tudja, mi a kérdés, vagy nem akarja megmondani valamiért. Szerintem utóbbi, mert különös teremtményeknek lát minket, amit őszintén nem csodálok, én is meglepődnék egy ilyen kis társaságon, ha összefutnék. Viszont állítása szerin hajlandó segíteni, ami jó jel.
- Hát, nos… Először is hol vagyunk? – félénken megkérdeztem, hogy legalább ezt tudjuk, hátha valaki ár járt ere, csak a sokktól nem ismerte fel. Talán hasznunkra válhat az, hogy lebegek, csak kérdés, milyen magasra tudok fellebegni? Van ennek határa talán? Ez logikus is lenne, mert akkor kilebegne minden hozzám hasonló a játék pályájáról, hacsak Kayaba, amekkora zseni (rossz értelemben jelen esetben, hiszen másnak eszébe sem jutott eddig egy videojátékot börtönként használni) ki nem talált rá valamit.

_________________
[Küldetés] Dixópia Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Küldetés] Dixópia 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Chancery Vas. Május 29 2022, 13:31

Valahogy úgy érezte magát, mintha belecsöppent volna Alice Csodaországába. A hatalmas növények, a különös fények, mint mikor a kislány iszik az üvegből és kicsire zsugorodik. Most pedig itt ez a zöld macska, aki beszédében erősen hajaz a könyvbelire, Vigyorira, vagy Fakutyára, attól függ, melyik fordítást vesszük alapul. Chan hátrált pár lépést, valamiért a hideg futkosott a hátán a különös idegen láttán, pedig szereti a macskaféléket és a zöld színt egyaránt. Talán csak téved, nem teljesen biztos benne, de az ilyen nyájas természetű egyének általában nem jelentenek semmi jót, és ezt nem csak mangákból vagy animékből tanulta, hanem a saját bőrén is.
A többiekre néz; a sárkánymacskára, a fókára, a kis fehér mókusra, majd ismét a zöld újoncra. Talán csak a sors vagy a rendszer küldte, hogy segítsen nekik, vagy pedig pont ellenkezőleg. Nos, rajta kívül a sárkánymacska még az, aki eddig olyannak tűnt, aki képes gyorsan átgondolni a helyzetet - sőt, egyértelműen látszik, hogy ügyesebben, mint ő maga valaha is tenné. Chan bízott bár abban, hogy az, hogy "céhvezér", a segítségére lehet felgöngyölíteni az ügyet, de talán, sőt, kezd biztos lenni abban, hogy tévedett, és jobb, ha ismét a háttérbe szorul. Annyit viszont megtehet, hogy kifejezetten segít neki, bár ebben az esetben a döntést mindenképp többséggel kell meghozni.
Valahogy nem szeretne szólni ehhez a macskához. Kicsit úgy lépdel oldalra, hogy közrefoghassa a fókát és a kis fehéret, amennyiben baj van és megint menekülni kellene, könnyen megtehessék. Mostanra egész szépen megszokta a mozgást, talán azért is, mert gyerekkorában is sokszor játszotta azt, hogy négylábú állattá változik és úgy éli az életét. Az egész mintha lassan visszatérne belé, csak épp most meg is valósult és szinte álomként száll rá. Fejét lehajtva köszönti a macskát, de ezúttal valóban nem szólal meg. Úgy fog reagálni, ahogy a többiek döntenek maguk között, elfogadják-e Fakutya segítségnyújtását. Nos, talán nem veszíthetnek vele ebben a helyzetben, azt aláírja, de érzi, hogy most bizonytalan, csapong ő maga is. Kell pár pillanat, amíg összeszedi magát.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Silence Vas. Május 29 2022, 20:24

A fények jöttek és jöttek közelebb, és lassan kibontakozott belőlük egy fura macska. Valami ilyesmire számított, de azért elkerekedett a szeme.
Nagyokat pislogott az újabb dixire. Nem kérdezett érthetően? Hiszen mindig így szokták kérdezni valakinek a nevét, vagy más információt róla... Ráadásul különösnek nevezte őket. Pedig semmivel nem tűntek furábbnak (legalábbis a társai) mint ez  a világítós. Kicsit fel is fújta az arcát felháborodásában. 
Na de az is igaz, hogy nekik segítségre van szükségük. Nem lepődött meg, hogy ezt tudja, hiszen elég sietve futottak, és elég tanácstalanok voltak. Ez biztos látszott is.
Egyelőre viszont kicsit várt a kérdésekkel, és a lény beavatásával. Hátha kiderül, hogy tényleg bízhat-e benne.
Nem is tévedegtt sokat, mikor arra gondolt, hogy a többiek majd tesznek fel ehhez kérdéseket.
A kis fókaszerű lény például rögtön egy elég fontos kérdést. Hol vannak?
Kiváncsi, tágra nyílt szemekkel nézte a világítós cicát, és várta a válaszát. Az első benyomása nem volt negatív végülis. Barátságos volt, és nem is tett semmit, amit veszélyesnek ítélhetett volna. Lassanként kezdett arra jutni, hogy talán kérhet tőle segítséget.
Már mozdult volna, hogy megkérdezze, tudja-e hogyan jutnak vissza Smile-hoz. Arra jutott, hogy a boltos tudna segíteni nekik, hogy visszakapják a testüket. Közben elmerengett, hogy Noise mit fog szólni. ha ezt elmeséli neki!
De mire megszólalt volna, a zöldes cica mögé lépett, és megzavarta. Kiváncsian nézett rá, de nem tudta megállapítani, hogy szeretne-e valamit.
Közben észre sem vette, hogy milyen természetességgel teszi ide-oda a farkát, vagy mozdítja a füleit arra, ahová figyelni szeretne.
Végül azért visszafordult a világítós cicához, de már nem volt biztos benne, hogy feltegye-a kérdést.
- Hon-nan jöttél? - kérdezte végül, amennyire tudta barátságos hangon,

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Hinari Vas. Május 29 2022, 22:28


A hideg fehér egyébként elég szaggatottan (és ezáltal ismerősen) kiejtett szavaira csak tanácstalanul megráztam a fejem, hiszen még én sem tudtam, pontosan mit is vár el tőlünk Smile és hogyan fogja ezt a tudtunkra adni. Figyelmemet aztán viszafordítottam a - valami mély ösztönből jövő - nyalakodásra, amit a fóka is észrevehetett, igaz eddigre már régesrég elmúlt a bizsergő, irritáló érzés, meghát amúgyis, a menekülés jóval fontosabb volt.
- Semmi gond - fordultam feléje - Fontosabb, hogy mind biztonságban legyünk - tettem hozzá, ám további eszmecserére nem volt lehetőségünk: hamarosan újabb jövevény érkezett közénk, a stílusa pedig meglehetősen... unszimpatikussá tette őt a szememben.
Még jó, hogy nem volt bundám, mert biztos, hogy a nyájasságától felállt volna hátamon a szőr.
Igaz egyelőre nem adott okot arra sem, hogy hárítsuk a felajánlását és mivel a chocoboco elkapása után úgy nézett ki, be kell érnünk vele, nem akartam elszalasztani a lehetőséget. Egy pillantást váltottam a zöldes macskafélével, aki beállt a - ha lehet így mondani - kisebbekhez, enyhe bólintással és egy félmosollyal jelezve, hogy ugyanarra gondolunk, majd enyhítettem a védekező pozíciót és leültem a csapatomhoz, azért arra figyelve, hogy a körmeim kiengedve maradjanak.
- Szia - köszöntem neki némileg távolságtartóan, ha már ő ezt a betoppanásakor nem tette meg - Csupán egy-két információra lenne szükségünk, ha nem gond - néztem a szemeibe várakozón, kedves hangnemben ejtve ki a szavakat, hisz nem tett ellenünk semmi rosszat. - Az előbbiek mellett - intettem fejemmel a korábban kérdezők felé - én arra lennék még kíváncsi, hogy ismersz-e esetleg te is egy Smile nevű embert és ha igen, van-e itt a közelben valami lakhelye, vagy ilyesmi. Elvileg az itteniek ismerik - gondolkoztam el, és bár csupán a chocobocoból tudtam kiindulni, de ezt a foszforeszkáló dixinek nem kellett tudnia.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Dixópia Empty Re: [Küldetés] Dixópia

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.