Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A Település

+27
Kemila
Szophie
Traumnis
Cearso
Ilsette
Shukaku
Scott Thompson
Halász Alex
Mameko
Niels Groven
Henzon
Tsu
Asuka
Hürrem
Drake Haru
Tachibana Makoto
Kagura
Yurihime
Noxy
Mirika
Hitodama
Koshitsu Esutel
Shade
Viola
Rita Hanami
Mesuda Reiko
Kayaba Akihiko
31 posters

8 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Csüt. Szept. 25 2014, 14:31

~A mozdulatai… az mozdulatai olyan igaziak.~
Nem, nem azért gondolt erre, mert a virtuális valóság valódiságában kételkedett volna valaha is, mindössze abban, hogy az emberek képesek-e egyáltalán arra, hogy igazat mondjanak. Ne csak féligazságokat, vagy a mondataik mögött bujkáló állandó hátsószándékuknak megfelelő igazat, hanem csak úgy könnyedén, bármifajta belegondolás nélkül az igazat. Ami a szívén, az a száján. Ezt mutatta az is, amiképpen az íjász a csillagok felé nyúlt. Gondolkodott. A kis idomár biztos volt abban, hogy valamin gondolkodik, de sajnos ő hiába ismételte ugyanezt a cselekvést, sehogy sem volt képes rájönni arra, hogy a már elmondott, meglévő dolgokon kívül, vagy éppen annak folyományaként mi olyasmi bánthatja a fiút, amiben ő még segíteni is tudna. Az emlékeit nem hozhatja vissza. Arra esetleg emlékezhet, ami velük történt meg, de az előbbi esetből kitűnt, hogy még ebben sem tud neki segíteni, és amúgy sem lehet állandóan mellette. Persze Cearso kérdezett. Kérdezett, mert az ő emlékeivel akarta feltölteni az ő kiüresedett közelmúltját és jelenét. Van ennek egyáltalán értelme? Segíthet-e egyáltalán ennek az ismeretlennek, aki úgy tűnik örökre ismeretlen is marad a számára, vagy csak a bajt hozza rá azzal, hogy azért valamennyire már ismeri. Persze, neki könnyű, hiszen csak el kell innen sétálnia, és máris elfelejti majd, mekkora felelősséget pakolt egy szegény kislány vállára, de Shu cipelheti tovább a terhét a sajátjával együtt. Az embereknek nem szabadna ilyen önzőnek lenniük.
-Egy nagy bálna vitt oda. Mint a Pinocchióban. És… ott sok sárkány volt, akik valami háborúra készültek. Nem nagyon tehettünk semmit, nem segíthettünk nekik… de azt hiszem győztek…
Persze fogalma sem volt erről, de azért szerette volna ezt hinni.
-Inkább azt mondd meg, hogy mit akarsz tőlünk.
Közelebb lépett a fiúhoz, és a szemébe nézett. Mélyen a szemébe, közel hajolva az arcához
-Ne nekem. Ha egyedül az én döntésem lenne, én nem segítenék neked. Emlékek és tudás nélkül halott vagy ebben a világban. Tehetetlen. És legfőképpen haszontalan. Az én feladatom az idomár védelme. Találj valaki olyat, aki téged is megvéd, fiú. Ez az egyetlen lehetőséged van.
A sárkány a lány felé fordult, bólintott, majd bevetette magát a falu mellett húzódó erdősáv mögé. Itt neki semmi feladata nem volt, így értelmesebb dolgokkal töltötte el az idejét. Vadászott. Shu csak kissé röstelkedve nézett a fiúra, de nem tudott ellenkezni a sárkánnyal. Timidus ugyan nyers volt, de megint igaza volt.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Csüt. Szept. 25 2014, 16:15

Megismétli a mozdulatomat. Talán ő is ugyanúgy érez, mint én? Nem, az nem lehet, szinte biztos vagyok, hogy a múltkor már említette, hogy ő nem akar visszamenni. Pedig ez a mozdulat a távolság illúzióját hívatott elpusztítani. Én legalábbis erre használom.
Mosolyogva rázom meg a fejem a mozdulat láttán.
-Ebben nem tudsz segíteni. Ez más.
Majd hallgatom, ahogy mesél.
-Legalább jó vége lett. És hogy jutottatok vissza?
De ekkor a sárkinca közbevág.
-Mit kéne akarnom? Nem élvezhetem a társaságotokat?
Majd közelebb jön, mélyen a szemembe néz.
Idebent még nem jött nő hozzám ilyen közel hátsó szándék nélkül.
Kitör belőlem a bókolási hajlam.
-Tudtad milyen gyönyörű szemeid vannak? Én is csak most vettem ezt észre.
Persze eddig nem is igazán érdekelt, hogyan néz ki, beszélgetni anélkül is tudok.
És jött a fekete leves. De csak olyanokat mondott, amire már magamtól is rájöttem. Majdnem két évem volt gondolkodni.
Tehetetlenül nézek a távozó sárkány után.
Majd kimondom az első dolgot, ami az eszembe jut.
-Nem kedvel. Ez mennyire cuki.
Tényleg kimondtad? Ennyi sütnivalód sincs?
A lány felé fordulok.
-Akkor sem vonom vissza, kedvelem ezt a sárkincát. Valaki aki ki meri mondani az igazat.- elhallgatok egy pillanatra.
-Te is ezt gondolod rólam? Akkor miért nem hagytál magamra? Akkor nem kellett volna ezeket mind átélned, és nem kéne gyötrődnöd miattam. Vagy csak a betegségem miatt maradtál itt? Mondd ki, és ha kell soha többet nem fogsz rólam hallani, de én nem foglak elfelejteni titeket. Soha. Soha többé.
Lenyugszom egy kicsit.
-Nem akarok tőletek semmit, nem azért vagyok itt, mert veletek akarok lenni. Hanem..- csak két szó jut az eszembe, amiket még nagyon rég hallottam valakitől, aki az élet minden percét élvezte.- Carte diem, csak élvezni akarom, amit csinálok.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Csüt. Szept. 25 2014, 16:54

-Mi csak… nem tudom… csak úgy visszakerültünk. Felébredtünk ott, ahol a bálnával találkoztunk. De az egész olyan nagyon fura küldetés volt.
Ha Timidus belelátott volna a fiú fejébe, akkor bizonyára még nagyobb értetlenkedéssel fogadta volna a gondolatait, mint ahogy csak a szavakra reagált. Az, hogy őt magát az emberekkel azonosította, már eleve fura volt, avagy mondhatnánk sértésnek is, de hogy csak felmerült, hogy gyengéd érzéseket táplál a sárkány irányába… hát ettől meg Shu rángatta volna el a szegény petecskét a lehető legmesszebb az íjász mellől. De így, hogy csak a szemére tett kedveskedő megjegyzést… na jó, ez is furi volt, de azért nem közelítette meg azt a határt, amit Danee úgy minden alkalommal átugrálgatott, akárhányszor csak találkozott vele. Úgyhogy Shu csak annyit tudott csinálni, hogy teljes megadással tört ki belőle a nevetés, hallva a fiú szavait, és látva a társa értetlenkedő tekintetét. Timidus egy logikus jószág volt, magyarázatot várt a kérdéseire, nem pedig bókokat. Egyszerűen elkönyvelte a fiút hülyének… míg Shu inkább csak az álmodozó és mókás fajtába sorolta be Cearsot. Amikor végre levegőhöz jutott, akkor persze el is magyarázta ezt neki.
-Nem az, hogy nem kedvel… csak ő ilyen… komoly. Persze furi, mert Tachiért például teljesen odavolt, amikor udvarolt neki. Szerintem ez úgy van, hogy a petek is felnőnek. Amikor még picik, akkor tanulnak, és így lesznek annyira különbözőek. Timidusnak sokszor kellett engem megvédenie, és komolynak lennie, úgyhogy ő nem az a bolondozós fajta. Bár lehet, hogy Tachi még mindig tudna belőle érzelmeket kiváltani… ezt majd meg kell próbálnom. Bár nem tudom… szerintem akkor azért volt olyan cuki, hogy könnyebben megkedveljük egymást. Ezen rengeteget gondolkodtam már. És… ez is igaz… ő nem nagyon szokta rejtegetni amit gondol. Kimondja. Persze… sokszor megsért vele másokat, de ezt nem akarja… vagyis nem mindig… szóval nem azért mondta, hogy gonoszkodjon.
Egy kicsit elcsöndesedett, és elgondolkodott a rá vonatkozó kérdéseken is.
-Hát… én pedig… nem tudom… nem szoktam magára hagyni senkit… szeretek segíteni… csak ritkán viszonozzák…
Megvonta a vállát, és kicsit elhúzta a száját is, de egyáltalán nem tűnt úgy, mint aki nagyon menekülni akarna.
-Amire pedig de gondolsz, az a Carpe Diem… nem carte… és még nem is azt jelenti, amit sokan gondolnak, hogy élj a mának, hanem azt, hogy ragadd meg a napot, azaz minden pillanatot ki kell használni, fel kell használni valamire… szóval nem szabad lustálkodni.
És újra csak kuncogni tudott, hiszen Timidus akár lehetett volna ennek a szemléletnek a megtestesítője is.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Csüt. Szept. 25 2014, 19:51

Nagyjából ilyen reakcióra számíthattam volna.
De legalább Shu-t sikerült megnevettetnem. Ez is valami, szóval megengedek magamnak is egy mosolyt. A sárkinca értetlen arcára majdnem belőlem is a nevetés. Vagyis nem majdnem, én is elkezdek nevetni.
Rég nevettem ilyen felszabadultan, ennyire üdén. Jól esik ez a színes folt a szürke napjaimban. Miután nekem is sikerült abbahagynom a nevetést már válaszolok vissza Shu-nak.
-Szerintem meg pont azért cuki, mert ilyen komoly. Egyébként sem vagyok az a sértődékeny fajta, és a nagyja igaz is volt.
Shu szeret segíteni, nekem például tényleg sokat próbált segíteni. Úgy érzem ezt nekem is vissza kéne adnom.
-Én.. én szeretném viszonozni, amit értem tettél, de nem tudom mivel tudnék segíteni. Ha lenne valami csak szólj, bármit megtennék neked.
Meg se lepődök, amikor kijavít. Valahogy sejtettem, hogy rosszul tudom, és most már biztos is vagyok benne.
-Sosem voltam jó olaszból, meg más holt nyelvből se, tudod nekem elegek voltak azok a nyelvek, amin beszélnek a mai, akarom mondani a két évvel ezelőtti emberek. Csak nyugodtan javíts ki, ha valami mást is rosszul mondanék.
Miközben beszélek elkúszik előttem egy fekete-fehér kis állatka. Egy darabig eltart mire rájövök, hogy mi az.
-Egy borz.- mondom ki, és mutatok magam elé a kisállatra. Alap esetben messziről elkerülnék egy ilyen állatot, de ha nem ijesztek rá, akkor kevesebb problémával megúszhatom a dolgot.
Mivel nincs közöttünk nagy távolság megtehetném, hogy egyszerűen utánavetődök, de inkább leguggolok és óvatosan közelítek hozzá. Sikerült nem elijesztenem ahogy melléérek. Ráveszem, hogy másszon fel a kezemre. Elméletben a vadászatnak itt vége is lenne, de odaviszem a kis borzot a lányhoz, hogyha akarja akkor meg tudja simogatni.- Nem tudom menyire az a simogatós fajta- majd halkan megkérdezem tőle:
-Lenne kedved elnevezni?
Akár ad neki nevet, akár nem visszaviszem a kis borzot oda, ahol megfogtam, majd elengedem.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Csüt. Szept. 25 2014, 20:27

Nevet. Ez jó jel. Még akkor is jó jel, ha őket neveti ki, de egyelőre úgy tűnt, hogy nem ez történik, és az egész szituáció valóban komikus volt, mint helyzetileg, mind a jellemkomikát illetően. Már nem is volt annyira félelmetes, hogy a kislány olyasvalakivel beszélget, aki bármelyik pillanatban eltűnhet, és nem is fog emlékezni arra, hogy valaha beszélgetett velük… ha csak meg nem ölelik. Ez már tényleg valami fura mesébe illett, ahol a szeretet ereje mindent legyőz. Vagy valami hasonló.
-Igen. Nagyjából mindig igaza szokott lenni, csak ezt nem sokan szeretik elismerni… akkor sem, ha tudják. Csak… mert az emberek nem szeretik beismerni, hogy egy pet okosabb lehet náluk. Olyanról is tudok, hogy ő adott tanácsot valakinek, akkor lehurrogták, de utána titokban azt csinálták, amit mondott, és még meg sem köszönték az ötletét, hanem úgy állították be, mintha az ő ötletük lett volna. De szerencsére ő sem sértődékeny… sőt, fel sem veszi az ilyesmit.
A következő mondatra azonban heves ellenkezésben tört ki.
-Jajj, nem, dehogy! Ne érts félre, nem úgy gondoltam! Nem azért mondtam! Csak… csak sokan csináltak úgy… hogy úgy tettek, mintha a barátaim lettek volna, és utána eltűntek… de még az volt a jobb… volt aki nem eltűnt, hanem becsapott. Szóval… már az is bőven elég, ha te ezt nem teszed. Nem kérek én cserébe semmit… nem azért csinálom. Nem kell megtenned semmit.
Na és utána jött az újabb csoda. Shu szokásos kijavítós okoskodását végre valaki tudta tényleg csak annak érteni, ami volt. Ő tudott valamit, amit a másik nem, és ezt el akarta mondani, hogy a másik is tudja. Ez a fiú valami szenzációs volt… és persze bátorította is a kislányt, ami talán már nem volt annyira jó hír.
-Latin. Nem olasz, hanem latin… de ennyi…
Zárta le gyorsan, mert már ő is érezte, hogy sok lesz, ha ennyivel többet tud egy nála idősebb fiúnál. Az állatkára és az elnevezésére csak mosolyogva bólintott.
-Persze. Legyen a neve… legyen a neve Aren.
Szemlélte hol a kisállatot, hol a fiút, aki még a borztól sem félt. Sokakat látott, akik összekeverve ezt az állatkát egy másik fajjal, igyekeztek tartózkodni tőle, de Cearso még ebben is különleges volt. A következő pillanatban azonban már felugrott, és a zsebéhez kapott, majd furcsálló arckifejezéssel húzott ki onnan egy mókust.
-Oh… biztosan csak a…
Elmosolyodott, és kihalászott a zsebéből egy kis pet eledelt.
-Tessék. Vidd el nyugodtan… és vigyél haza is.
Adta oda a kisállatnak az elemózsiát, aki be is tömködte a pofijába.
-És neki mi legyen a neve?
Fordult újra az íjász felé.

/mókus/

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Csüt. Szept. 25 2014, 22:37

-Okosabb és kész, akár elismerik a többiek, akár nem. Ez a lényeg.
A lány ellenkezése egy kicsit elbátortalanít.
-Megígérem, hogy sohasem foglak becsapni. A másik felét nem tudom megígérni, de majd igyekezni fogok azt sem csinálni.
Persze én is tudtam, hogy a kifejezés latin, csak kíváncsi voltam, miként reagálja le a lány a kis nyelvbotlásom. Vagy egyáltalán megemlíti-e és nem hagy meg 'tudatlannak'
-Tényleg latin, pedig ezt nekem is tudnom kellett volna.
Az elnevezés sem okozott komolyabb problémákat.
-Nos akkor, Aren- súgom oda a kisállatnak- ismét szabad vagy. Majd mesélj rólam a többieknek, hogy nem kell tőlem félni. És ha találkozol Aganccsal szólj neki, hogy találkozni szeretnék vele még egyszer. És ha tudod ki az az Árnyék, akkor szólj neki is.
Ezzel elengedem, és nézem ahogy lassan eltűnik a horizonton.
De nem sokáig maradunk társaság nélkül, mert egy újabb kisállat tűnik fel a színen, méghozzá Shu zsebéből.
-Egy mókus.- mondom ki hangosan, nem tudom miért csinálom ezt, amikor meglátok egy állatot. Shu-nak biztos elege lehet már ebből, de nem tehetek róla, egyszerűen ilyen a természetem.
A lány megeteti a mókust, és még tartalékot is ad neki. Aranyosak így ketten együtt, nem csoda, hogy a lányból idomár lett, habár a petje első megítélésre egyáltalán nem hasonlít rá.
Meglep a kérdésével, igaz az előbb én is ugyanezzel fordultam hozzá.
-Nem is tudom, talán illene hozzá az Evett név, igen azt hiszem így fogom hívni.
Szeretek nevet adni a dolgoknak, és most őrülök, hogy a lány engem kért meg a elkereszteléshez.
-Nos Evett, hogy örülsz az új nevednek?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Csüt. Szept. 25 2014, 23:01

Annyi fura és érthetetlen dolog merült fel Cearsoval szemben, és Shu egyáltalán nem tudta, hogy mikre szabad rákérdeznie, és melyek azok a kérdések, amiket hiába is firtatna, vagy azért nem kapna rá választ, mert a fiú sem tudja a válaszokat, és ezzel csak kínos helyzetbe hozná őt, ami egyáltalán nem volt a célja, vagy esetleg tudja a válaszokat, de azért nem mondja meg, mert eleve nem akarja megmondani, ő pedig nem akarja a vallatóbíró szerepét játszani. De természetesen kíváncsinak kíváncsi volt, és ez ellen nem sokat tehetett még az sem, hogy igyekezett mindig modorosan, és jól nevelt kislányhoz illően viselkedni akkor is, ha ez a nevelés nem igazán tartott sokáig nála. Mindenesetre ez az íjász egyre szélesebb mosoly csalt az arcára. Még talán azt is beismerte volna, hogy Timidus nála is okosabb, ami ugye a legnehezebb dolog a világon. Már azt is nehezen mondják ki, hogy esetleg másoknál, vagy egyes embereknél okosabbak. Ha csak megnézzük még az állatokat méltató elbeszéléseket is, ott is úgy fogalmaznak, hogy a csimpánz éri el, a három éves gyerek szintjét, nem pedig fordítva. Mindig az állatnak kellett felérnie az emberekhez. És még az ígéreteit is meggondolta, amire még Timidus tiszteletét is kivívta volna.
-Köszönöm szépen.
A kellett volna tudni dologra azonban már nem bólintott rá. Volt azért egy alap tudás, de ezt nem sorolta abba… vagy talán igen… de nem biztos… mindenesetre a megható jelenet, amit a fiú a borzzal is előadott, elfelejtette vele. A Evett névre is azonnal rábólintott, és közel tartotta a kisállatot, ha esetleg Cearso meg szeretné simizni. Még arra is rákérdezett volna, hogy honnan ismeri meg a nagyon hasonló állatkákat, honnan tudja, hogy kit nevezett már el… de utána erről is lemondott. Egy kérdést azonban fel kellett tennie.
-Ki az az Árnyék?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Pént. Szept. 26 2014, 10:02

A lány mosolyog, most már sokkal boldogabbnak tűnik, mint eddig.
-Olyan szép a mosolyod. Miért látom annyira ritkán?
A tömör köszönetére én is tömören válaszolok.
-Nincs mit...- folytathattam volna, de szerintem ezzel lezárhatjuk ezt a témát. Vannak dolgok, amiket nem kell túlragozni. Miért pont Traumnis jut eszembe erről?
Az Evett név is tetszik neki, a bólintásából erre következtetek, majd elém tartja a mókust, akarom mondani Evett-et.
Óvatosan nyúlok oda nehogy megijesszem szegényt. Közben jön a kérdés, amire én se tudom a választ.
Megáll a kezem a levegőben, majd Evett kiugrik a lány kezéből és eltűnik.
Milyen kár, azért megsimogathattad volna, mielőtt leblokkolsz.
-Nem tudom, nem emlékszem csak a nevére, azt hiszem mondtam már, hogy a neveket sokkal könnyebb felidéznem, de úgy érzem nagyon hiányzik, nagyjából annyira, mint Szonja, azt reméltem Aren ismeri és szól neki, hogy újra találkozhassunk.
Eszembe jut az a módszer, amivel Shuékra emlékeztem vissza.
-Várj, megpróbálok valamit, talán az segíteni fog.
Fogom magam és leülök a lány mellé. Hátrateszem a két kezem felnézek az égre, majd becsukom a szemem.
-Árnyék..- megpróbálom felidézni az emlékeket, de nem megy olyan könnyen, mint a lány esetén.
-Csak egy elmosódott képet látok.
Koncentrálj!
Nem olyan könnyű, de ez az egy kép is haladás.
Kinyitom a szemem és felnézek a lányra.
-Azt hiszem egy cica, valószínűleg egy vadmacska, de lehet hogy..
legyintek egyet a kezemmel.
-Az szinte kizárt, mikor találkoztam volna én egy hiúzzal? Ritka, mint a fehér holló. Szóval Árnyék biztosan egy vadmacska.
Képtelenség, ugyan mikor találkoztam én hiúzzal?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Pént. Szept. 26 2014, 12:29

-Állj le fiú! A kéretlen udvarlókat nem szíveljük.
Ereszkedett le a sárkány közéjük, és vigyázó tekintetét a lány felé vetette, aki csak nyugtatólag megrázta a fejét.
-Ez csak… ez csak olyan… dicséret, Timidus… ugye?
Persze ő is elbizonytalanodott, és pirulva nézett az íjász felé. De hát a fiú nemrég még Timidus szemeit is megdicsérte. Az nem lehet, hogy neki is komolyan udvaroljon, ne csak úgy viccelődés szintjén. Meg eleve mindenkinél ki van kapcsolva az a beállítás. Meg neki eleve ott van Justin. Mondjuk… ebbe nehéz volt belegondolni. Ott van neki Justin? Ugyan gyakran találkoztak, gyakrabban látta a fiút, mint akárcsak a céhtagokat, de valahogy mégsem volt teljes ez az egész kép. Persze nem ia tudta, hogy milyennek kéne lennie egyáltalán ahhoz, hogy ezt a valamit a randi után már lehessen „annak” nevezni, és azt sem tudta, hogy akarja-e annak nevezni, abban azonban biztos volt, hogy Cearso nem udvarol neki. Mindenesetre már legutóbb is megmosolyogta, amiképpen a sárkány  Garde de Dame szolgáltatásokat biztosít a számára, és ez most sem volt másképpen. Már az eleve kérdéses volt ugye, hogy az egymáshoz nagyon hasonlító állatkák közül miként válogatja ki, ismeri azokat, akiket már elnevezett. A petek szerencsére, még az azonos fajúak közül sem nagyon hasonlítottak egymásra. Anika és Timidus a testfelépítésükön kívül majdnem mindenben különbözött egymástól. Persze Shu azt is tudta, hogy neki volt igaza. Elysionnak nem sikerült megvédenie a sárkányt. Csak reménykedni tudott, hogy a pet nem halt meg, csak az idomár, akinek a neve ott díszelgett a Black Iron szégyenfalán. De így már minden világos volt. Cearso azért nevezte el az állatkákat, hogy valamennyire emlékezni tudjon rájuk.
-Ez… ez ijesztő lehet…
És nem csak a fiúnak. Neki is ijesztő volt, hogy sem a hiúzra, sem a gyilkosságra nem emlékezett, csak arra, hogy már első pillantásra elnevezte a vadat. Csak a neve maradt meg, semmi, amit hozzá kapcsolhatna.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Pént. Szept. 26 2014, 13:46

-Udvarló? Én? Csak őszintén kimondom amire gondolok, egy kicsit másképpen, mint te, de én is az igazat mondom. Egyébként is a szívem már régen másé. És ha idebent is akarnék választani valakit, biztos hogy hozzám korban jobban illő partnert keresnék. Szóval ne aggódj Timidus, nem fogom elvenni tőled az őrangyal szerepét, valószínűleg nem is tudnám.
Még sose képzeltem el, hogy bárki mást is szeretni tudnék Szonján kívül, vagyis egyszer, de azt hiszem, az csak a magány miatt volt. És ő volt az első lány, aki két év után kedvesen beszélt hozzám.
Akkor éreztem először, hogy tennem is kéne valamit, nem pedig csak várni a csodára, egészen addig a pillanatig nem volt bennem elég erő, hogy újra elkezdjek élni. Az a lány indította be újra a berozsdásodott szerkezetet. És hálás is vagyok ezért érte.
-Igen, ha szeretnéd nevezheted dicséretnek is. De a tényeken mit sem változtat. Ilyen téren nem szokásom hazudni.
Egyébként se szeretek hazudni, de vannak olyan helyzetek, amikben elengedhetetlen egy aprócska füllentés.
-Ijesztő? Már megszoktam, szóval nem szokott zavarni a dolog, de kívülről nézve biztos az lehet. Számomra az lenne az ijesztő, ha egy nap minden emlék visszatérne, és nem emlékeznék rá, hogy mi az, amit elfelejtettem.
Azt hiszem ezzel nagyon jól leírtam a legnagyobb rémálmomat. Bele se merek gondolni, mi lenne ha ezek az emlékek egyik pillanatról a másikra visszatérnének, mintha el se felejtettem volna őket.
Megborzongok.
-Nem. Erre gondolni sem akarok.
Talán megijesztettem a lányt, lehet hogy jobb lenne most elválni, mielőtt újra gond lesz.
-Lehet, hogy nem kéne tovább egymás idejét rabolnunk. Biztos nektek is van jobb dolgotok mint rám vigyázni.
-Szervusztok- felállok, de még nem indulok el. Hátha van valami, amit még mondani akarnak.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Pént. Szept. 26 2014, 14:21

-Rendben. Nem aggódom, mindössze figyelmeztetlek, hogy nem csak az idomár életcsíkjának megvédése a feladatom, hanem köteles vagyok elhárítani minden olyan veszélyt is, ami esetleg a lelki stabilitását negatívan befolyásolhatná.
Egy pillanatra az idomárra emeli a tekintetét, majd vissza a fiúra.
-Azon is gondolkodtam, hogy téged elzavarjalak-e. Fura vagy, de egyelőre nem veszélyes. Mindenesetre igyekezz nem meghalni, mert annak Shu nem szokott örülni, ha az ismerősei meghalnak.
-Jajj Timidus! Miért kell ennyire negatívan hozzáállni a dolgokhoz megint? Senki nem fog meghalni… meg… meg akkor is érdemes barátokat gyűjteni, ha tudjuk, hogy elveszítjük őket.
-Hisame után nem ezt mondtad.
-De… akkor csak… akkor csak azért mert… az más. Hisaménak nem kellett volna meghalnia. Sehogyan sem. és akkor is igazam van. van egy mondás. Senki sem hal meg egyedül. Mikor valaki meghal, egy részük, mely másban él, szintén odavész. Viszont egy másik rész meg tovább él. Például Hisame éneke még mindig itt van nekem a kristályon, és ha felvidít, akkor az majdnem olyan, mintha ő maga vidítana fel. Szóval…

De többet nem mondott. Tudta, hogy igaza van, és a pet is rábólintott, bár nem nagyon értette ezt az egészet, de elhitte a társa szavait. Cearso hirtelen menekülése azonban amúgy is felborított mindent, és már egyikük sem tudta, hogy valóban ellenkezniük kellene-e. Még Timidus sem volt képes mérlegelni, hogy az-e a jobb, ha a fiú marad, vagy az, ha eltűnik, legalább egy időre, amíg megemésztik ezt a fura történetet, és ezt a fura valamit, ami az ő személye. Shu felállt ültéből, és meghajolt az íjász felé.
-Csak akkor menj, ha menni szeretnél. Mi még ráérünk egész nap, és nem zavarsz. De ha elmész… akkor köszönöm a beszélgetést. Kedves volt tőled. Jól éreztem magam.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Pént. Szept. 26 2014, 20:36

-Köszönöm a figyelmeztetést, de nem lehet valakit mindentől megvédeni. Vagy csak nehezen.
Nem szólok bele a kis vitájukba, csak miután elhallgat az idomár azután szólok a sárkincához:
-Talán tényleg az lenne a legjobb, ha elzavarnál, még mielőtt valami igazán rossz dolog történne.
Arra azért kíváncsi lennék ezt hogy próbálná meg megtenni anélkül, hogy a lány megsértődne.
A lány nem küldött el, és nem is igazán marasztalt. Vagyis rám bízta a választást. Annyira nehéz ez a döntés.
-Én szeretnék maradni, de van egy olyan érzésem, hogy mindkettőnknek jobb lesz, ha én most távozok.
Timidust nem véletlenül hagyom ki a sorból, azt hiszem nem igazán tudja átélni a lány érzéseit, csak azt veszi észre, hogy valami rossz a lánynak.
-Én is jól éreztem magam veletek, lehet hogy még találkozni fogunk.
Elindulok, de még meglátok valamit az erdőben.
Egy kicsi nyuszi gabalyodott bele az egyik bokorba.
-Szegény pára. Várj segítek egy kicsit.
Odamegyek hozzá és kiszedem a bokorból. A kezembe tartva még visszalépek egyszer a lányhoz.
-Őt még hadd nevezem el nektek. Legyen a neve Hope-Hope, vagyis remény, szimbolizálva egy szinten a kapcsolatunkat.
Még egyszer utoljára megsimogatom és a lány kezébe adom a kisállatot, majd sarkon fordulok és eltűnök a sűrűben. Azt hiszem most egy darabig ismét egyedül leszek a gondolataimmal.
Az eget nézve megyek a Kezdetek Városa felé. A csillagok gyönyörűen ragyognak.
Vajon odakint is ilyen szépek most? És Szonja is azokat nézi, és gondol-e rám egyáltalán?
Ezek a gondolatok kavarognak a fejemben miközben ismét átlépem az első szint fővárosának határát.
/köszönöm a játékot/
/nyúl/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Hétf. Okt. 06 2014, 20:42

/Trau/
Miért nem tudom kiverni ezt a nevet a fejemből.
Árnyék, Árnyék. Vajon mikor hallottam ezt a nevet? Arra még emlékszem, hogy valahol erre fele ezen a hatalmas mezőn.
És ha nem lenne az is elég, hogy ez sem jut eszembe, de a reggelem is egy kész káosz volt. Sikerült Marluna vörös ruhájában ébrednem. Hiába magyaráztam neki, hogy fogalmam sincs hogyan került rám a ruhája, nem hitt nekem, és durcásan elrohant. És Shakan is csak nevetett az egészen. Mivel nála volt az én ruhám, nekem most ebben a vörös cuccban kell lófrálnom. Elég bizarrul nézhetek ki, most hogy a szememen túl még a ruhám is teljesen vörös. Marlunával ellentétben nekem nem vörös, hanem barna hajam van, de az összhatás nem igazán különbözik. Mondjuk egy bérgyilkos ruhájában nem is lehetne másképp. A lényeg az, hogy elég félelmetes kinézetem lehet.
Na, de nem ezért jöttem ide. Hanem kell egy kis kikapcsolódás, így eljöttem ide, ahol a múltkor Shuval és Timidussal, (vagyis inkább Shu-val) nagyon jól elbeszélgettünk. És néhány óra múlva Marluna is le fog nyugodni, ha meg nem legfeljebb nálam marad a ruhája.
Kimegyek a mező közepére és leülök, majd hátradőlök a magas fűben. Olyan ritkán lazítok egy kicsit, most se biztos, hogy a földön kéne fetrengenem, de amíg nem jön erre senki, addig teljesen mindegy hogy mit csinálok, vagy nincs igazam? Csak ne mocskoljam össze Marluna ruháját. elég gázos lenne neki mocskosan visszaadni. És egyikünknek se lenne jó ha így történne. 
Szonja, vajon te is gondolsz most rám? Mert én határozottan várom azt a napot, amikor végre újra találkozhatunk.
/ördög kijátszva/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Traumnis Kedd Okt. 07 2014, 15:43

Cear


Mivel ma viszonylag ráérős vagyok, úgy döntök, hogy elmegyek reggel vadászni egy kicsit az első szint durvább részeire. Persze, nekem az se túl durva a jelenlegi szintemen, úgyhogy ez is csak veszélytelen farmolás lesz. Csak kevésbé unalmas. Még jobb lenne, ha el tudtam volna hozni Katját, de így, hogy van itt bent, aki fontos lett nekem, ez se olyan uncsi. Mintha melóba mennék, csak ez jobb, mint az agysejteket lézerműteni. Szerencsére, ilyesmit soha nem kell csinálnom, a két év lemaradás miatt már tuti nem vesznek fel semmilyen egyetemre.
Viszonylag messziről kiszúrom a srácot, aki piros ruhában fekszik a fűben. Nem biztos, hogy jó ötlet ilyenben mászkálni kint, a mobok valószínű jobban érzékelik a jelenlétét, nem is beszélve arról, hogy nem adhat túl sok statot. Ahogy közelebb megyek egy kicsit, fel is ismerem azt a srácot, aki elhagyta a petjét, és elrohant megkeresni, miután nekem jött. Kicsit lelkiismeret furdalásom is van, hogy nem kezdtem el keresni, de azért örülök neki. Ha aznap nem megyek farmolni, akkor nem arra jövök, és nem futok össze Katjával. Nem is tudom, hogy lehetett úgy élni, hogy ő nem volt.
- Szasz! Na, megvan Árnyék?- nem ülök le, nem akarom, hogy a fűben feltűnő állatokat ne tudjam esetleg elkapni. Szerintem késsel simábban eltalálnám, mint kézzel vagy valami csapdával, de nem biztos, hogy meg akarok ölni egy nyulat. Mióta van Kat, már a játék is többnek tűnik pixelkockáknál, elvégre, a lány is egy pixelkocka, mégis olyan a teste, akár az igazi. - Mit csinálsz? Vársz valakit?

Traumnis
Traumnis
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 134
Join date : 2014. Sep. 08.
Age : 15

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Kedd Okt. 07 2014, 17:11

Nyugodtan fekszem a fűben, mikor valaki a legszebb gondolataimból zökkent ki. Talán nem vette észre hogy heverészek egy kicsit? Kinyitom a szemem és felnézek a srácra, aki ugyanazt a helyet választotta a mai napja programjául, mint én. Árnyék, miféle Árnyék? Egy pillanatig meglepetten nézek a srácra, majd eszembe jut mivel is zavartam el legutóbb.
-Árnyék? Az előbb még itt feküdt mellettem. Pontosan itt.
Csapok magam mellé a földre.
-Biztos megunta a várakozást és elment vadászni abba az erdőbe.
És rámutatok a mező mellett álló fákra.
-Vagy meghallotta, hogy jössz és gyorsan elbújt. Tudod a múltkori óta nagyon szeret bújócskázni. És nagyon jó benne. A legtöbbször csak azért találom meg, mert megunta hogy elbújt. Szóval a közelben lesz valahol, ezért ha vadászni készültél csak óvatosan, nehogy őt kapd el. Tudod a rendszer nem tekinti őt vadállatnak, pedig nagyon hasonlít a vadon élő hiúzokra.
Majd felállok, és a srác felé fordulok.
-Tényleg, ha már itt tartunk, nincs kedved közösen vadászni?
Lehet hogy ki nem állhatom a srácot, de egy jó vadászat gondolata még erről is elvonja a figyelmemet. Persze ha azt szeretném, hogy továbbra állatidomárként nézzen rám nem szabad elővennem az íjamat, de ez legyen most a legnagyobb problémám.
-Semmit sem csináltam, csak feküdtem a fűben és élveztem az időt. Te nem szoktál néha kikapcsolni? Ha egyszer kilépni már nem tudunk..
Pedig néha olyan szívesen kilépnék egy két pillanatra, míg a következő másodpercben már nem. Nem tudom mit akarok. Itt maradni és élvezni a legutolsó pixelig leszabályozott életet, vagy küzdjek azért, hogy kijuthassunk és ismét láthassak valakit több év után.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Traumnis Csüt. Okt. 09 2014, 01:00

Érdeklődve hallgatom az állatidomár srácot, miközben elraktározom az infókat a fejembe. Nem gondoltam volna, hogy olyan van, hogy a pet lelép a gazdájától engedély nélkül, ez tényleg nagyon idegesítő lehet. Igaz, életszerűbb, mint hogy ott ül, és csak akkor attakkol, ha mondod neki, hogy attakk.
- De, miért ne? Úgyis éppen hántingolni terveztem- egy kicsit megtördelem az ujjam, hogy jobban menjen az állatkafogás. Lehet, hogy tényleg egyszerűbb lenne szimplán csak kinyírni a vadat, élve eladni egy nyestet, vagy ami van itt, úgysem nagyon lehet, de valahogy emberileg nem tetszik az a része a dolognak, hogy megölök valamit, ami kicsi, csak azért, hogy pénzhez jussak. Bár, ha megerőltetem magam, felfoghatom úgy is, hogy pixelkockák. Bizonyos szemszögből nézve, ez jó is, nem kell paráznom tőle, hogy Katja terhes lesz.
- Hát, igazság szerint nem így szoktam mostanában kikapcsolódni, mert van, aki kikapcsol… if jú nó vát áj mín- egy mosollyal kacsintok a srácra, és közben nagyon büszke vagyok magamra, hogy végre, valakinek elbüszkélkedhettem vele, hogy ja, van barátnőm, akivel együtt is alszok. Állítólag aki ezt csinálja, az lúzer, mert ez nem lúzer számára természetes, de hát ez van. Még fiatal vagyok, nekem még jól áll. - Na, induljunk akkor! Te amúgy hogy szeretsz vadászni? Kő, kéz, csapda, vagy rázavarod a petet?- az utóbbi tűnik a legegyszerűbbnek, bár lehet, hogy ahhoz kell pontozás az állatnak is. A továbbiakban azért már nem pofázok feleslegesen, mert nem akarom elriogatni a zsákmányt.

Traumnis
Traumnis
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 134
Join date : 2014. Sep. 08.
Age : 15

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Csüt. Okt. 09 2014, 06:28

Elfogadta a kérésemet, kettesben azért mégiscsak jobb vadászni, mint egyedül.
-Mázlista, így jár az akinek kint nincs senkije.
Ha nagyon szeretném, akkor talán el tudnám felejteni Szonját, de hogy más nő karjaiba bújjak?
Brrrr, még a gondolattól is kiráz a hideg.
-Általában Árnyék végzi a munkát, de amikor nincs a közelben, vagy egyszerűen nincs kedve vadászni, akkor marad a Bé terv.
Előveszek egy maréknyi állateledelt.
-Ami ez. Szerencsére a legtöbb vad ugyanúgy szereti Árnyék kajáját, mint a kis hiúz. Amíg nem tud róla, hogy az ő kajájával etetem a népet, addig nincs vele problémám.
Tényleg pet-eledel volt nálam, mert a múltkor Shu-nak is sikerült Evett-et magához csalogatnia. Hátha nekem is sikerül egy hasonló akciót kiviteleznem.
-Szerintem ez sokkal humánusabb módszer, mint a csapdák, vagy a fegyverek. Psszt, látod mi van ott?
Mutatok a fűben egy mozgó részre.
-Árnyék, te vagy az? Tudod jól, hogy nem szeretem, mikor megpróbálsz rám ijeszteni.
A mozgás irányába vetődök, megpróbálva elkapni azt a valamit, ami a földben mocorog. Hisz én tudom, hogy nem Árnyékról van szó, hanem valamilyen vadról. Még éppen sikerül megérintenem, mielőtt elrohanna előlem egy szőrös manó, és csak nézem, hogyan fut be az erdőbe.
Feltápászkodom a földről és magyarázóan Traumnis felé fordulok, miközben leporolom magam. Hogy lehet az, hogyha ezzel a sráccal találkozom akkor mindig a földön kötök ki?
-Szerencsém volt, nem Árnyék volt az, és mivel hozzáértem a rendszer úgy kezeli, mintha levadásztam volna. Pedig te is láthatod, hogy nem éppen ez a helyzet. Na de lássuk, te mit tudsz, hátha jobban csinálod nálam.
/Szőrös manó/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Traumnis Szer. Okt. 15 2014, 12:57

Abból, hogy ezt a kinti dolgot mondta, arra következtetek, hogy neki kint volt csaja vagy pasija. Azért volt, mert tényleg nem valószínű, hogy még vár rá, már két éve csak vegetál, úgyhogy biztosan elunta már, és van új párja. Bent is unalmas lehet párkapcsolat nélkül, most már nem is tudom, mit csinálnék, ha nem lenne Kat.
- Barátnő, vagy valami komolyabb?- nem akarom megsérteni, meg amúgyis biztos korrigál, ha nem lány, hanem fiú az illető. Az is érdekel, hogy házasságot tervez-e, vagy még csak az ilyen ikszploring státuszban van, mint mi Katjával. Egyelőre tetszik, amit láttam belőle, meg remélem, fordítva is, de még lehetnek titkai, amik nem jönnének be.
- Oké, én szimplán megfogom kézzel- figyelem, ahogy Cear becserkészi a kis izét. Elég gusztustalan jószágot sikerült befognia, kicsit meg is sajnálom, milyen peches. Kint ragadt a nője/pasija, megszökött a petje előle, és most még ilyen gagyi izét kellett megfognia ráadásul. Bár ezért is jár valami, ha megfogta, szóval legalább fejlődget. Nem tudom, hányas szintű lehet, de én gyorsabbnak tűnök nála.
Néhány méterrel arrébb megmozdul a bokor, én pedig pár halk lépés után levetődöm. A kezem jó mélyen bedugom az ágak közé, az ujjaim pedig rászorulnak valami szőrösre, körbezárják azt a valamit. A nyüsszögés egy kicsit meglep, és ahogy benézek a bokorba, ráébredek az emberiség egyik nagy kérdésére: mit mond a róka?
Elengedem a morgó állat farkát, aki le is lép gyorsan. Ebből is cuki pet lenne, a lányok biztos imádnák, de egyrészt nem tudok petet idomítani, másrészt meg már van barátnőm szerencsére. Biztos örülni fog nekem, amikor este újra találkozunk, el is mosolyodok a gondolatra, miközben felállok a földről, és Cearre mosolygok.
- Na, elsőre ez sikerült, bár nyilván nincs annyi dugi aranya, mint a tiednek volt- a róka szerintem sokkal jobb zsákmány, bár a valóságban nyilván a manó jobb, mert az nem létezik. A japánoknál a rókák elég fontosak is, főleg emiatt a rókaszellem dolog miatt, úgyhogy ha babonás lennék, ez tényleg nagy máknak vehetném. Talán tényleg utalás rá, hogy Katja valami különleges meglepivel vár otthon.


/Róka/
Traumnis
Traumnis
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 134
Join date : 2014. Sep. 08.
Age : 15

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Csüt. Okt. 16 2014, 17:15

Nem akarok válaszolni a kérdésre, egyébként se szokás ilyen témákba belekérdezni, de ezt most kivételesen elnézem neki a fiatal korára és az új "trófeájára" tekintettel. Ha igazi kapcsolat lenne, nem kéne vele dicsekednie. Legalábbis szerintem.
Egy kicsi fejrázással tudatom a sráccal, hogy ez nem az ő dolga.
Vajon mi is van köztünk Szonjával?
A kettőnk kapcsolatára inkább a se vele, de nélküle még kevésbé állapot illik. Vagy illett, ki tudja?
Mit áltatom magam Szonja már biztos túllépett rajtam.
Nem. Ő nem olyan. És erre soha többet ne gondolj. Ilyenre nem szabad gondolnod. Szebb dolgokra kéne gondolnod, például arra, hogy mennyire fogtok örülni egymásnak, amikor végre kijut innen mindenki.

-Hogy hívják? Lehet hogy ismerem.
Legalább az állatok életére odafigyel. Ez egy jó pont a srácnak. Nem tudom hogy azért, mert a nem létező Árnyékot akarja kímélni, vagy alap járaton fegyver nélkül vadászik, de amíg az állatoknak kevesebb kára lesz ebből, addig nem is igazán érdekel.
Nem értem ezt a dugi aranyos megjegyzést.
-Neked biztos gyerekszobád se volt odakint, dugi aranya nem a manóknak, hanem a koboldoknak van. A kettő nem ugyanaz. És a róka is jó fogásnak is számít.
Talán még jobbnak is, mint az enyém. Nem is talán, biztos hogy jobb a róka, mint egy szőrös izé.
Na a következő alkalommal biztos több szerencsém lesz nekem is és sikerül valami édes kicsi állatot magamhoz szelídítenem. Nem mintha meg akarnék tartani akár csak egy állatot is, de jó érzés lenne tudni, hogy nem félnek tőlem.
Szóval csak leülök a földre, és várom mi fog történni, talán megérzi valamelyik állat a nálam lévő ételt.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Traumnis Vas. Okt. 19 2014, 12:44

Nem egészen értem, hogy miért titkolózik, az mégsem olyan személyes kérdés, hogy van-e barátnője vagy ilyesmi, mégsem arra kérdeztem rá, hogy hogyan szokták csinálni. Bár lehet, hogy csak volt neki, és meghalt, vagy ilyesmi, és az a baja, de mondjuk ezt is mondhatná, hogy ne izéljek ezzel. Lehet, hogy csak szimplán titokzatos akar lenni.
- Én Katjának vagy Katnak hívom, ilyen nagyon hosszú orosz neve van, huszonéves, fekete hajú. És szerintem a legjobb csaj a világon- azt hiszem, megadtam a megfelelő leírást, csak nem felejtette el a legjobb csajt a világon, úgyhogy emlékeznie kell rá.
- Hát, lehet, nem tudom, az én korosztályom már mást nézett gondolom, nekem ugyanaz a kettő. Tényleg, hány éves vagy?- nem lehet eldönteni a korát tényleg, nekem lehet húsz, huszonöt, de akár még tizenhét is, valahogy nem megy nekem a besaccolása. Van egy csomó ember kortalan megjelenéssel. - Ja, a róka szerintem is király- igazából, nekem mindegy, mit fogok, amíg nő vele a statom, de rókát fogni tényleg nem könnyű.
- Hát, ennyire talán nem fognak bénázni, csak nem jönnek már ide. Az csak Hófehérkénél működött- tényleg kétlem, hogy csak idejönne valami az ételre, kivéve, ha az a valami egy medve, és őt akarja megenni. Én azért arrébb megyek pártíz méterrel, és elkezdem figyelni a bokrokat, az bevált egyszer, miért ne működne megint?
Traumnis
Traumnis
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 134
Join date : 2014. Sep. 08.
Age : 15

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Hétf. Okt. 20 2014, 11:10

Katja? Ismerősen hangzik. A leírásból azonnal fel is ismerem, és mondom a teljes nevét:
-Jekaterina Natashenka.
Valahogy a nevek mindig nagyon gyorsan ugranak be.
Lassan már meg fogom sajnálni ezt a srácot. Amilyen naiv, nem hiszem hogy Katja nem a saját szórakozására használja fel szegényt. Szerintem inkább Katja szedte fel ezt a teljesen idióta srácot, nem pedig fordítva. Rolling Eyes
-És, vannak már terveitek?
-Mármint a játékon belül, fejlődésügyileg. Az ilyen kis párocskák mindig megpróbálnak ugyanannál a céhnél beilleszkedni. Aztán mindig ez is lesz a vesztük. Sokan mondják, hogy egy kapcsolat igazi próbája a távolság, de ez biztos nem így van, mert én még mindig azt érzem, hogy Szonja vár rám odakint.
Úgy döntöttem telebeszélem a srác fejét zöldségekkel, hátha akkor egy kicsit eltávolodik Katjától, hisz erőszakkal és észérvekkel nem lehet meggyőzni egy lehetetlen szerelmest. Ha meg ennek ellenére is azzal a lánnyal marad, legalább mondhatom, hogy én bizony mindent megpróbáltam.
-Az igazi próbát az a bezártság, az egymásra utaltság és a túlzott közelség jelentheti, mert ilyenkor derül ki, hogy mennyire is megbízható a másik. Még szerencse, hogy Szonja nem ragadt bent velünk együtt. Nem tudom, akkor most hol tartana a kapcsolatunk. Így legalább megmaradt a remény a számomra.
Azt a koromat, adom meg neki, amilyen idős voltam a bejelentkezéskor.
-Huszonegy, és te?
Látom rajta, hogy fiatal, de ha egyszer rá mert kérdezni az én koromra, akkor legalább annyi tisztesség legyen benne, hogy ő is elmondja a sajátját.
-Nem láttál te még eleget. A kíváncsi kisállatok hamarabb a közeledbe mernek merészkedni, ha egyáltalán nem mozogsz. Csak egy kis türelem kell hozzá. És ha nem válna be ez a módszer, akkor is van még néhány trükk a tarsolyomba, a B tervtől kezdve.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Traumnis Hétf. Okt. 20 2014, 22:33

- Hú, durva, hogy így megjegyezted, nekem eltartott egy darabig, pedig hát a csajom- meg most is jobban szeretem a Katját, meg a Katot, abban jobban benne van, hogy milyen kis édes, meg milyen kedves lány, meg az is, hogy azért ilyen vadmacska-fíling. Tényleg főnyeremény, nélküle egy csomó ideig tartott volna felfedezni a párkapcsolat sötét foltjait egy ismeretlen partnerrel.
- Öhm… ez a „párocska” szó ám elég degradáló, olyan komolytalanító éle van, de szerencsére nem vagyok sértődékeny. Ami meg a táv-klausztrokapcsolatos izét illeti, hát, nem tudom, melyik a jobb vagy rosszabb. Tényleg kell egy kis szabadság, de annyim úgyis van és lesz is, amennyit akarok, és mivel szeretjük egymást, jó együtt. Az nem lehet rossz, ha tudod, hogy várnak rád, de nekem például a családommal kapcsolatban mindig benne vannak ezek a dolgok, hogy mennyire lesz más, amikor kimegyek, mennyire törtek össze, mennyire léptek túl, vagy hogy egyáltalán élnek-e még. Sok dolog változik két év alatt, és szerintem mi ott kint olyanok vagyunk, mint egy halott. Gondolom, egy tesót vagy egy gyereket nem olyan nehéz várni, de egy párt, aki talán már halott… én annak örülök, hogy kint nem volt senkim, nem bírnám- nem akarom elkeseríteni Ceart, de ez a Szonja, akit emleget, vagy túllépett már rajta, vagy gyakorlatilag idegösszeomlást kaphatott attól, hogy a pasija kómában van, és talán soha nem kel fel. Ráadásul, ez nem is olyan kóma, hogy micsoda tragédia, hanem még röhögnek is rajta, hogy a sok nörd gyökér most jól beszopta. Nyilván, ha nem nörd, akkor tudják ezt róla a barátai meg a csaja, de ettől még rossz lehet, hogy egy ilyennek a barátnője vagy.
- Egy hónapja múltam tizenhat. Durva lesz visszamenni a suliba- nem is jó belegondolni, hogy mennyire gáz lesz a három évvel alattam járókkal egy osztályba járni- már ha idén kijutok. Bár lehet, hogy itt bent a tapasztalatunk miatt kellünk majd valami virtuális cuccba. Ha nem halok meg a valóságban, szívesen csinálnék olyat, hogy virtuális világban védem az adat tolvajoktól a japán kormány komputereit, vagy valami ilyesmi, bár ahhoz gondolom, tápabbnak kéne lennem.
- Hát, akkor meglátjuk, hogy a Mohamed és a hegy sztori hogy alakul, Cear, és a hegykeresés pártján vagyok- a türelem sose volt az erősségem, nem bírnám kivárni, hogy egy hód elkezdje kienni a fát a kezemből, muszáj nekem elfogni őt. Meg is zörren valami a bokorban, de ahogy belenyúlok, gyorsan rájövök, hogy a saját lábam sikerült elkapni. Remélem, hogy nem látta.
Traumnis
Traumnis
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 134
Join date : 2014. Sep. 08.
Age : 15

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Cearso Kedd Okt. 21 2014, 10:59

-Az ő neve még csak nem is nehéz. Találkoztam már olyan emberekkel, akiknek sokkal hosszabb és sokkal kacifántosabb nevük van.
Meg aztán az a pökhendi csaj rajta van a barátlistámon, így minden nap többször is el kell olvasnom a nevét. Főleg amikor Shakan után kell kutakodnom. Így nem nehéz megjegyezni egy ilyen hosszú nevet se.
Persze hogy lekicsinyítem a viszonyukat, hiszen ez szerintem érdekből kialakult kapcsolat, nem pedig úgy történt, ahogy ez a naiv kis srác elképzeli.
És megint a sok bla bla, (komolyan nem igazán sokáig fogom ezt a srácot elviselni,) a sok kint rekedt emberről.
Mert akár úgy is vehetnénk, hogy a kint maradt emberek maradtak ki egy ilyen gyönyörű világból, és a kiválasztott néhány ember jutalma az, hogy megpróbálkozhat innen kijutni.
Ezt a maszlagot ugye te sem hiszed el?
Naná hogy nem, de ez is egy lehetőség.
-Suli? Te ezek után még vissza akarsz menni a suliba?
Kérdeztem a srácot megdöbbenve. Aztán a döbbenetet egy másik döbbenet követett. Ugyanis a lábam felé közeledett egy mókus.
-Nem megmondtam, hogy a kíváncsi állatok előbb vagy utóbb ide fognak jönni.
Leguggolok a kis édeshez. Aztán jön a felismerés, ez ugyanaz a mókus, amit Shu-hoz ment oda még a múltkor.
-Nézd csak. Szervusz Evett.
Felemelem a kis rakoncátlant.
-Te is felismertél engem, ugye?
Majd a mókust szembefordítom a sráccal.
-Evett, ő itt Nis, Nis ő itt Evett.
Majd hagyom, hagy ismerkedjen meg egymással.
-Ez könnyebb volt, mint elfogni a saját lábamat.
Teszem hozzá tréfásan, hisz láttam a szerencsétlen srác bénázását.
Mindezek után előveszek egy kis állateledelt a zsebemből és odaadom Evett-nek, aki a zsákmányával vidáman rohan vissza az erdőbe.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Traumnis Kedd Okt. 21 2014, 22:00

- Hát, akkor neki tényleg durván hosszú neve lehetett. Nekem sosem mentek a túl hosszú nevek, meg olyan hivatalosak is. A Kat sokkal jobban áll neki- én is jobban szerettem mindig a Rokut, a Rokuroban benne van, hogy kérdeznek valami nehezet, vagy csináltam valami rosszat, úgyhogy már be is van idegződve, hogy az nem jó. De tényleg, ha valaki már alakítgatja a neved ahhoz, hogy hogyan fogja majd használni, az már etimológiailag azt jelenti, hogy fontos vagy neki. Minimum baráti szinten legalábbis.
- Hát, gondolom, ha nem akarok prosti lenni, muszáj befejezni a sulit, nem? Jó, szopás, de gondolom, ha élve kimegyünk, be kell fejezni. Mér, te nem mész vissza egyetemre, melózni, vagy ilyesmi, ha kijutsz innen? Persze, nekem sem lesz már minden ugyanaz- nem tudom, hogy hiányozna-e ez a hely, vagy soha nem mennék többet semminek a közelébe, aminek több köze van az infóhoz, mint egy explorernek. Nagyban függene attól, mi vár rám, de amikor ezen gondolkodni próbálok, mindig rájövök, jobb, ha nem teszem. Ha túl jót képzelek el, az csalódás lesz, ha rosszabbat, akkor meg félni fogok a kijutástól.
- Cső, Evett! Fura, hozzám max a macskák meg a kutyák jönnek ilyenkor oda, ha kaját akarok adni, meg persze a galambok odanyomultak Velencében, amikor nyaraltunk- nem tudom, hogy ez most programozási defekt, vagy tényleg odajön egy vadállat egy emberhez, ha kaját ad neki, főleg, ha olyan kicsi, hogy nem tudja magát megvédeni. Bár, ha ez a mókus már el van nevezve, ő talán nem teljesen vadállat.
Azért az én módszerem is beválik, mert ahogy megzörren a bokor, és belenyúlok, érzem, hogy valami ráharap a kezemre. Reflexszerűen rántom ki, mielőtt rájövök, hogy nem fáj, és nem sebez, a menyét viszont nem úgy tűnik, hogy el akar engedni, a tenyerem harapva lóg a kezemről. Vicces, bár gondolom, a valóságban ilyenkor üvöltenék, aztán mehetnék különböző oltásokra, mint veszettség, tetanusz… brr, de utálom a tűket. És valószínű a testembe most napi szinten beleszúrnak harmincat… na jó, end of gondolatmenet.
- Ez ilyenkor nekem számít, vagy az állatnak?


/menyét/
Traumnis
Traumnis
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 134
Join date : 2014. Sep. 08.
Age : 15

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Szophie Kedd Ápr. 07 2015, 21:10

/Kemila-chan *.*/


Különös volt, hogy idén nem volt semmilyen event így húsvét táján. Pedig a tavalyi nyuszijelmezem még ott nyugszik az invertorymban. Mindenesetre túl voltunk Jézus feltámadásának ünnepén, ahogy mi, keresztények tartjuk. Na nem mintha én az a templomba járós hívő lennék. Ahhoz már túl sok dolog történt, túl sok dolgot tettem. Talán ha belépnék egy templomba még el is porladnék.
De szóval, visszatérve a jelenbe, mindez jelentette azt is, hogy Mirikával elszalasztottam a húsvétolást. Tehát maradt a jövő Karácsony. Már ha tényleg ünnephez akarom kötni. De az sem biztos, hogy én akarom ezt az egészet, vagy hogy merem-e. Ő meg aztán pláne nem akarja szerintem, főleg nem most.
De most még nem is ez volt a lényege az egésznek. Csak annyi történt, hogy kimenvén az mezőre, észrevettem, hogy bizony itt a tavasz. Mindenfelé gyönyörű virágok nyíltak, mintha csak a jókedvemet akarták volna kifejezni. Horunka falu kapujánál voltam, és dúdolgatva kezdtem virágot szedni, miközben Vezér vadászatba kezdett, hogy elfoglalja magát. Ilyen egy csodálatos tavaszi nap kezdete! *.* Még én magam is meglepődtem, ugyanis nem szoktunk túl sűrűn ilyesmit csinálni. De hát sok minden történt az elmúlt időszakban, így ideje volt, hogy egy picit én is boldog és gondtalan legyek. És már minden lehetőség adott volt, hogy az legyek.
Történetünk idején Vezér talált magának egy szöcskét, és mint régen, úgy játszadozott vele ő is önfeledten, mintha csak megint bébi korában lenne. És természetesen ugyanolyan ügyetlen volt, és most is elszökött előle az az egyszerű rovar. Fogalmam sincs, mekkora fegyverkezelés kell ahhoz, hogy gond nélkül megfogja.. Mintha a szöcskék is velünk együtt erősödnének.
Nekem a kezemben már egy nagyobbacska csokor volt mezei növényekből, egy sárga, néhány fehér, és sok-sok lila növényből, köztük rengeteg ibolya. Még az illatuk is mesés volt. Annyira boldog voltam. *.* A szél is kellemesen fújdogált, lágyan meglibbentve a szoknyámat, és az azt eltakaró, hasonló hosszúságú kabátomat. Ez még pont az az idő volt, ami az én hófehér bőrömnek sem ártalmas. Persze idebent semmilyen napfény nem égethet le.

_________________
A Település - Page 8 0510A Település - Page 8 1110A Település - Page 8 0310
A Település - Page 8 Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 8 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.