Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Event] Konferencia

+9
Ryuu
Kusumi Ayani
Atoru
Danee
Anatole Saito
Noxy
Enheriel
Kincaid
Silica
13 posters

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Danee Szer. Május 21 2014, 17:22

Efféle heves és erőszakos reakciót nem vártam egy ilyen pöttöm kislánytól, ezek szerint az állásajánlatom kevéssé érdekli. De sebaj, szaladgál még elég kedvesnek és aranyosnak látszó kislány ezen a szerveren, úgy hiszem. Csak ő lesz kevesebb tőle, hogy végig se hallgat, pedig én igazán igyekeztem visszafogni magam és úriember módjára beszélgetést kezdeményezni.

- Szia Ayani! - mosolyogtam a kedves ismerősre - köszi a gyógyítást! Igen, sajnos úgy tűnik nem. Nem tudja mitől fosztja meg magát. De engem már nem is érdekel...

Odabent aztán nem kellett sokat várnunk egy-kettőre megkezdődött a konferencia. Miközben ment a kabaré, én szorgosan jegyzeteltem, néha egy-egy halvány mosollyal a szám szélén, vagy a homlokomba ugró szemöldökkel kísértem a beszélgetést, bár leginkább a jegyzetem fölé görnyedtem végig

- Én! -
szólaltam fel hangosa, a kezemet a magasba emelve, amiben még mindig ott volt a tollam. Majd amikor láttam, hogy nincs más jelentkező éppen, feltornásztam magam a székről
- Sokan már ismerhettek, még ha a többség nem is kedvel, de talán nem kell bemutatkoznom, akikkel azonban mégsem találkoztam volna eddig: Danee vagyok. És csak ideiglenes, megbízott képviselője a céhnek
Majd a pápaszemes szervező felé fordultam:
- Mindenek előtt szeretném kérni a szervezőt, hogy a szabályokat tartassa be saját berken belül is. A vendégek bántalmazása semmilyen protokollban nem szerepel -
vetettem egy pillantást a verekedős pöttömre
- Ami pedig a javaslatot illeti, én egészen másként közelíteném meg a dolgot: Én azt mondom, legyen a városőrök dolga a vörös indikátorosok távol tartása! Intézzenek el bárkit, aki gyilkosságra vetemedett, ne engedjük őket a soraink közé, zárjuk ki őket a városokból! Ez azt hiszem kellő büntetés lenne számukra a játék hátralevő részére. Azon céhek pedig, akik pártfogolják, befogadják őket, oldják meg maguk ezen tagjaik védelmét és az ellátását. Ennyi lenne, köszönöm a figyelmet! -
telepedtem vissza, a jegyzetem társaságába

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szer. Május 21 2014, 17:44

A vezető Daneera villantja a tekintetét, a kis ninja még erre sem méltatja a fiút.
-Tisztelt Uram. Nem tudom, hogy Ön milyen protokoll szerint jár el, azonban biztosíthatom, hogy a testőröm intim szférájába való behatolás, melyet könnyedén vehet támadásnak, illetve az állásajánlattal való megvesztegetése teljes mértékben kielégíti azokat a követelményeket, amelyek az Önhöz hasonló személyekkel szembeni fellépést megkövetelik. Arra pedig azt hiszem nem kell felhívnom a figyelmét, hogy jelenleg az én üléstermem vendége, tehát Önre, és minden kedves kollégájára az én általam felállított szabályok érvényesek. Si fueris Romae, Romano vivite more!
Danee válaszát meg sem köszöni, mindössze int a következőnek, hogy beszélhet.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Chancery Szer. Május 21 2014, 19:55

Eredetileg semmiféle módon nem akartam semmibe beleszólni. Tekintetemmel néha felpillantottam a falak felé, hogy Utahime esetleg még utólag beesik-e, késésre hivatkozva, de persze ez nem történik meg, és az aggodalom egyre nagyobb úrrá lesz rajtam. Lelkileg már egyáltalán nem tartom magam céhtagnak, csak nem volt még elég erőm ahhoz, hogy a kis mancsos pajzsot eltüntessem az életcsíkom mellől. Talán nem akarom cserben hagyni Petert puszta sértődés miatt... és amúgy is gondoltam már rá, hogy újratervezném a régi logót.
Firkálós jegyzeteimbe végül csak-csak keveredik írás is, ahogy jegyzeteltem. Judy felvetésének lényegét, a többiekét már nem igazán. Ellenben Danee végül elérte, hogy valami szikra csillanjon bennem, és formálódott némi vélemény abban a suta agyamban, ami máskor elég üres szokott lenni. Letettem a ceruzát és felemeltem a kezem, majd mikor a szervező meg is adta intésével a jogot, hogy beszélhessek, felemelkedtem a székből.
Oké, talán mégse volt jó ötlet...
-Ööö... -megnyalom a szám, mert mintha kiszáradt volna, majd a torkom is kap némi köszörülést. Najó, ha már szót kaptam, élni is kéne vele... mivel kezdjem...? Áh, megvan... ez talán ad némi erőt. -Hát... először is én lennék Chancery, és véleményem szerint...
Oké, alapok letudva.
-...Nem értek egyet a vörösök távol tartásával. Először is, városban úgysem lehet ölni, mivel a rendszer nem engedi normális körülmények között. Teljesen felesleges úgymond távol tartani őket, főleg azért, mert vannak olyan vörös indikátorosok, akik önvédelemből lettek azzá. Nem gyilkosok, csak a saját életüket védték, és a légynek sem tudnának ártani, vagy baleset folytán kapták az indikátort.
Danee-ra konkrétan csak ekkor nézek rá. -Emlékezz Kurokoto-ra. ^^
Ennél többet neki nem mondok; talán így is érteni fogja, hogy arra gondolok, ha az a kaland a tó mélyén nem álom lett volna, hanem valóság, akkor ő is vörös indikátorosként ülne közöttünk.
-És ha távol is maradnának a városoktól, az összestől, nem csak attól az egy-kettőtől, ahonnan jelenleg is ki vannak tiltva, még mindig ott vannak a szabad területek, ahol lehet ölni. Azokra én egyet értek Judy javaslatával a védelem bevezetéséről.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szer. Május 21 2014, 20:06

-Köszönöm szépen kisasszony. A javaslatát és a témához kapcsolódó megjegyzését feljegyeztük. Következő!
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Anatole Saito Vas. Május 25 2014, 15:57

Eddig teljes csöndbe burkolóztam, bárki bármilyen hangnemben, stílusban, modorban nyilvánult meg, érzelemmentes arckifejezéssel reagáltam, esetenként jegyzeteltem. Most azonban eljött az ideje, hogy mérlegeljem a hallottakat és kifejtsem én is a véleményemet.
- Mindenek előtt, Judy felvetését nem tartom rossznak. Azonban ha reálisan gondolkozunk, akkor rájöhetünk, hogy ilyen javaslat aligha mehet át a rostán, bár egy próbát megér. Ugyanakkor nem hiszem, hogy a bűnszervezeteket ez a tilalom tartaná vissza majd a további tevékenységükben. Mi mindannyian voltunk kezdő szintűek, ismerjük a fejlődés rögös útját, és tisztában vagyunk már azzal, hogy mi lendítheti előre gördülékenyebben a kezdők helyzetét. Véleményem szerint ez nem más, mint a felszerelések és a támogatók. - Hatásvadász módon kis szünetet tartok, majd egy nagyobb levegővétellel folytatom, miután tekintetemet végigfuttattam a jelenlévőkön.
- Akár érvénybe lépne a Judy által javasolt támadási tilalom, akár nem, az a veszély továbbra is fennáll, hogy a védtelenebb játékosokat magasabb szintű játékosok vagy mobok csoportosan támadják meg. Egy szóló játékos ilyen esetben nehéz helyzetben van, viszont aki támaszkodhat a céhtársaira, az segítséget hívhat. Hogy mire akarok kilyukadni? Nos egyszerűen arra, hogy a kezdő játékosok számára valahogy nyilvánvalóbbá kell tenni, hogy a túlélés érdekében érdemesebb egy céhhez csatlakozniuk. - Ekkor ismét tartok egy kis szünetet, majd a gondolatmenetem másik ágával folytatom.
- Ami pedig a felszereléseket illeti, úgy vélem érdemes lenne arra is nagyobb hangsúlyt fektetni. Egy kezdő játékos megfelelő anyagi háttér nélkül mondhatni halálra van ítélve. Persze sarkítok, de a szintkülönbségek már most óriásiak. Én személy szerint törekszem arra, hogy minimális ellenszolgáltatásért - mondjuk úgy cserekereskedelem fejében - vagy teljesen ingyen juttassak felszereléseket. Talán - és csak hangosan gondolkodok - talán a kereskedelmi rendszer és a nyersanyaggyűjtés megreformálásával kellene letenni az alapokat. S végezetül még egy gondolat: Azon vörösök büntetésére, akikről bebizonyosodik, hogy valóban bűnösök és nem csak önvédelemből oltották ki más életét, hanem előre megfontolt szándékból, azok ellen ott a börtön kristály.

/Elnézést, ha se füle, se farka a felszólalásomnak, eléggé kutyafuttában írtam meg a postot Embarassed /
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Vas. Május 25 2014, 16:30

-Köszönöm a felszólalását és az összefoglalót is. Kérem a következőt!
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Atoru Hétf. Május 26 2014, 20:48

Csak ültem, és figyeltem a többieket. Azonban a figyelmem közben azért néha oda-oda pillantgattam az előttem heverő papírra, amin kusza gondolatok voltak. A nagyját már kibogozni se tudtam. De azért nagyjából vegyük ki a lényeget. Tehát, Judy-nak az az ötlete, hogy legyen szintlimites a harcrendszer. Erre kellene írni az előnyöket és hátrányokat. Előny lehet például az, hogyha valaki gyengébb, és egy nagyobb szintű letámadja. Azonban az is megeshet – ahogyan többen említették –, hogy egyenlő szinten, de több ellenféllel kell szembeszállnia. Ugyebár erre van a Hazatérés Kristály. Aztán előny az, hogy így kevesebb halál lesz, de ez végül is összefügg az előzővel. Akkor lássuk csak… Gondolkodtam, és közben végignéztem a társaságon. A legtöbb embert már ismertem, amin bizony el is csodálkoztam. Nem mintha nem járnék olyan sűrűn tömött helyekre, de legtöbbjükkel személyesen is találkoztam már. Talán elkezdtem haladni a szocializálódás útján? Ki tudja… Az viszont biztos, hogy így könnyebben fog menni a felszólalás, és állásfoglalás. Visszanézek a jegyzeteimre. Választanom kell… Lehet, hogy Judy a céhvezérem volt, és ezért az ő pártját kéne fognom, azonban most nem szubjektíven, hanem objektíven kell hozzáállnom a dolgokhoz. És hogyha úgy nézem, akkor bizony Anatole-nak és a vele egyetértőknek van igaza. Egy csekélyke szintkülönbség nem okoz problémát, hiszen könnyen lehet fejlődni. Aki profi, az egy-kettő küldetéssel megcsinálhat egy egész szintet is. Akkor pedig bye-bye szintkülönbség és hello újabb halott karakter. Ez pedig nem jó. Akkor meg is van a döntésem. Felemeltem a kezem, majd szót kértem és felálltam.
- Üdv mindenki, Atoru vagyok. –mutatkoztam be. – Szerintem Judy ötlete nem rossz, a játékosokat meg kell védeni, azonban nem hinném, hogy a szintlimit a legmegfelelőbb megoldás. – Kicsi szünetet tartottam és folytattam. – Szerintem Anatole- nak és a többieknek igaza van, egy kicsi szintkülönbség nem riasztja el a játékosokat. De talán majd máshogy, egy másik felszólaló hoz egy reálisabb ötletet. A vörös indikátor rejtelmeibe pedig nem mennék bele, hiszen tény, hogy van olyan vörös, aki véletlenül ölt, de olyan zöld is van, aki szántszándékkal, csak legálisan. Meg persze vannak a sárgák is, de ők már megint más történet. – itt éppen csak egy lélegzetnyi szünetet tartottam, és folytattam. – Visszatérve a tárgyra, szerintem Judy ötlete nem rossz, de nem is elég jó ahhoz, hogy elfogadjuk, tehát ellenzem. – mondtam, és visszaültem a helyemre.
Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Hétf. Május 26 2014, 20:58

-Köszönöm.
Visszaül a helyére, és az utolsó még fel nem szólaló tagra tekint.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Kusumi Ayani Szer. Május 28 2014, 18:41

Szépen lassan mindenki helyet foglalt. Ahogy terveztem Ato mellé ültem le, ám kellemesen érintett, hogy RenAi mellém ült. Kedveltem a lányt, hisz kedves, barátságos, és amikor látom általában mindig a dolgók jó oldalát nézi. Végül megkezdődött a konferencia hivatalosan is. Szépen lassan nekiálltak az emberek az érvelésnek, hogy miért jó, vagy miért rossz Judy döntése. Majd mikor feleszméltem, már csak én maradtam hátra. Megköszörültem a torkomat és felálltam. Ránéztem Judyra, majd felidéztem a szavait. Majd megpróbálok határozottan felszólalni.
- Nos. A nevem Kusumi Ayani aki még nem ismerne, de szerintem már mindenkivel találkoztam futólag. Judy ötlete szerintem nagyon jó… lenne, ha kicsit pontosabban megfogalmaztad volna. Ne haragudj meg Judy nem sértésnek szántam, így is van értelme az ötletednek, viszont így van benne egy nagy baki, azokat leszámítva amiket mondtak. Ami az, hogy te azt mondtad, hogy a 3 szinttel nagyobb ne támadhassa meg a kisebbet. Azonban. Bár logikusnak tűnik az elgondolásod, de mi van ha Kayaba szó szerint nézi majd a kérést, és a 3 szinttel nagyobbak képtelenek megsebezni a kisebbeket. Ez viszont azt jelentené, hogy a kisebb szintű védett részen kívül sérülés veszélye nélkül akár meg is ölheti a nagyobbat a felszereléséért. Én úgy fogalmaznám meg a kérvényt, hogy: A Nagyobb szintű játékos ne támadhassa meg a kisebb játékost, míg a kisebb személy meg nem támadja. Nos, ezen kívül van még egy lehetőség amúgy a gyilkosoknak. A PK-k még mindig kiskapuként szolgálnának a pirosaknak. Aki nem tudja még a PK az olyan fajta gyilkosság, amikor az alvó játékosnak a kézmozgatásával az ellenség lehívja a pihenő menüjét, és párbajfelkérést küld magának, majd lenulázza, amint elkezdődött a harc. Szerintem, ha ezeket ki lehet küszöbölni, én elgondolkoznék a támogatásán, de sajnos, míg ezek nincsenek kiküszöbölve, addig sajnos nem fogom támogatni sajnálom. – mondom, majd visszaülök.

_________________
Megnyitott a Főnixkönny - Fegyver és Potion Szaküzlet. T2-es érclátókat, T2-es növénylátókat keresek beszállítónak, akik részesedést kapnak az általuk hozott nyersanyagból készített, majd eladott item árából.
Kusumi Ayani
Kusumi Ayani
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1874
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : valahol a porban >.>

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szer. Május 28 2014, 19:19

-Köszönöm szépen. Mint bizonyára sejthették, az egész beszélgetést rögzítjük, így mindent eljuttathatunk Kayaba Akihikohoz. Most a következő felszólaló fejtheti ki a javaslatát, amely egy védőfalról és az öngyilkosság lehetőségének eltörléséről fog szólni. Enheriel kisasszony, kérem kezdjen bele.

Határidő: Június 11.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Enheriel Szomb. Május 31 2014, 11:08

Gondoltam, hogy Ayani nem fogja támogatni. Hiszen minden segítséget támadásnak vesz. Láttam, hogy Judy beszélt vele valamiről, erre azzal fenyegette meg, hogy ha Mogorva megint beleszól az életébe, megbánja. Szégyen ez a lány, komolyan. A legtöbben is ellenezték, Kincaid meg is jegyezte, hogy Ryuu-nak igaza van, hogy nem ezért vagyunk itt. Akkor miért, hogy netalán azt javasoljuk KA-nak, hogy ne lehessen végigvinni a játékot? Kincaid is megutáltatta magát velem. Ő is csak egy éretlen, öntelt kis taknyos, mint a haverja, akivel kezet is csókolhat. Hirtelen azt hallottam, hogy én jövök a javaslatommal. Hogy őszinte legyek, azzal kicsit késtem, de így is elfogadták. Fel is álltam, és összeszedtem a gondolatokat.
- Köszönöm. Szóval, akadtak az elején olyan játékosok, akik öngyilkosságot követtek el, s vannak, akik most is leugranak Aincrad széléről, mert meg vannak győződve arról, hogy úgy kijutnak, holott valójában ugyanúgy meghalnak, mint ha megölte volna őket egy mob vagy egy másik játékos. Ezért arra gondoltam, hogy lehetne Aincrad körül egy védőfal, ami megakadályozná a leugrást, s ezáltal a játékosok csökkentését, illetve törölném az öngyilkosság többi esetleges lehetőségét is, hiszen az nem megoldás, hogy megöljük magunkat abban a hitben, hogy így kijutunk, s mellesleg az élet nem olyan, hogy ha eldobunk, kapunk helyette egy újat. Lehet akadnak, akik ellenzik ezt, de azok gondoljanak arra, hogy mi van, ha egy közeli barátjuk már régóta azt tervezi, hogy leugrik, vagy másmilyen módon öli meg magát, mert úgy érzi, hogy nincs értelme az életének, és inkább eldobja ahelyett, hogy a barátai oldalán egyáltalán megpróbálná azt, hogy végigviszi a játékot, és élve jut ki innen, a családjához és a barátaihoz.

_________________
[Event] Konferencia - Page 2 Karakter9


Adatlap|Bolt|NJK-k|Gyűjtemény

Színeim:
Enheriel (violet), Lulu (hotpink), Villámlás (khaki), Snowcat (#9999FF), Regina (cyan)
[Event] Konferencia - Page 2 109305_01fd22b0eb72872c_P
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Május 31 2014, 11:40

-Köszönöm. Nos? Várom a véleményeket.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Május 31 2014, 12:45

Csendben hallgatom végig az újabb felszólalót, s mivel eleddig senki sem fejtette ki a véleményét, így magamhoz veszem a kezdés lehetőségét. Aprót bólintok, mikor a lány befejezte, megrágom kicsit a szavakat, mielőt kibökném őket, majd hangosan gondolkodva elkezdek beszélni.
- Enheriel ötlete szerintem megalapozott és önmagában is nagyon szép kezdeményezés. Pártolom. - Mosolygok az idomárlányra, s bár nem ismerjük eléggé egymást, a felvetése igencsak pozitív benyomást tett rám. - Először az jutott eszembe a szavait hallva, hogy az öngyilkosság lehetőségének megvonásával korlátozzuk a szabadságjogában a játékosokat, hisz az életünk az, amit magunk birtoklunk, s engedtessék már meg, hogy magunk döntsünk felette. Vannak, akiknek nincsenek barátai, nincs szerető családja sem, aki odakint várja. Szóval a mondandód vég kicsit idealista volt Enheriel, de értem mire szerettél volna kilyukadni. Viszont aki öngyilkos akar lenni, az megtalálja másként is a módját, mint a szint széléről való leugrást. Azonban azáltal, ha létezne egy ilyen védőfal, talán eljuttatja a gondolatot a megborult elmékbe is, hogy nem ezt a megoldást kell választani a kiábrándultságban. Persze biztos akadnak majd olyanok is, akik úgy hinnék, hogy csak még jobban bezárják őket... - Elgondolkozok kicsit, mielőtt összegezném az elhangzottakat és levonnám a következtetésemet. - Nos, nem tudok az ötlettel szemben ellenérveket felsorakoztatni, így továbbra is azt mondom, hogy pártolom. Ismét bólintva egyet hátradőlök székemben, jelezve, hogy befejeztem a mondandómat. Nem is tudom hogy fogalmazzam meg helyesen, de valahol bízom benne, hogy lesz ellenérv is, mert úgy van értelme a vitázásnak. Bár... miért ne mehetne át rögtön a rostán valami? Magamhoz veszem a poharamat és komótosan kortyolgatni kezdek.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Május 31 2014, 13:14

A vezető bólint, majd int a következőnek.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Chancery Szomb. Május 31 2014, 13:18

-Nagyon leszűkítetted ezt a témát.
Már amikor ismertették, tudtam, hogy elég hamar hozzá fogok szólni, Enhi kifejtése pedig elérte, hogy szakítsak a hagyományaimmal és elsőnek emeljem fel a kezem. Nem kaptam szót azonnal, és kicsit olyan érzésem lett, hogy Anatole mindig meg fog előzni, akármit is csinálok; pont, mint Shukaku a céhben. Eddigi érzéseimmel ellentétben most viszont inkább elmosolyodtam ezen. Üldözési Mánia talán kezd kifáradni, én legalábbis szeretném ezt hinni. Végül, amint Anatole befejezte, és a konferencia-vezető intett felém, felálltam, hogy kifejtsem a véleményem.
-Ez ugyanolyan kényes téma, mint az abortusz vagy a prostitúció. Az élethez mindenkinek joga van, és saját maga rendelkezhet felette, legalábbis tudomásom szerint nincs olyan ország, ami ezt másképp határozná meg. Ezt a jogot nem vehetjük el senkitől. Egyébként, túlságosan is leszűkítetted az okát az öngyilkosoknak. Kétlem, hogy mindenki csak amiatt halt volna meg eddig önkeze által, hogy így talán kijut.
Én sem amiatt álltam a szint szélén. Én tudtam, hogy akkor vége lesz mindennek. Csak épp túl gyáva voltam le is ugorni, és remélem, örökre az is maradok.
-Nagyon általánosítasz, bár ezt Anat már mondta az imént. Nincs mindenkinek családja vagy barátja odakint, vannak, akik itt a SAO-ban szereztek akár egyet is, de vannak még, akiknek egy sincs. Főleg a kezdő szinteken. Sokkal többen vannak azok, akiket odakint senki nem várja, mint hinnéd, én legalábbis ezt gondolom az alapján, hogy általában milyen emberek játszanak MMO játékokkal. Az emberiségnek meg sajnos van egy olyan nagy hibája, hogy nem figyelünk oda kellőképp egymásra. Ha valaki öngyilkos akar lenni, azt valamiféleképpen jelzi előtte. Depressziós lesz, vagy pont ellenkezőleg, túl vidám. Látni a mosolyán, hogy hamis, vagy gyakrabban akar egyedül lenni, mint máskor. És még sorolhatnám, nem ismerek minden jelet, de észrevehetőek, és ha elég hamar felismerjük, segíthetünk az illetőnek, hogy lemondjon a szándékáról.
A bevezetés nem egy rossz ötlet, de csiszolnék rajta. Teszem azt, például a rendszer megkérdezné az illetőt, hogy valóban akarja-e, így akiben van akár egy szemernyi kétség is, még visszafordulhat. Vagy az említett védőbúra... bevallom, félek attól, hogy ha teljesen eltöröljük az ön-gyilkosságot, mint azt, a nagyon elszántak fognak más módot találni a dolgokra. Mondjuk megöletik magukat egy piros játékossal, vagy erőszakkal rávesznek valaki mást, hogy ölje meg őket. Ha valaki már-már az őrületig foglalkozik a dologgal, az bármire képes. Nincs erre más megoldás, csak az, hogy figyelünk a másikra.

Akárcsak Ő, odakint. A szikével és a fenyegetéseivel. Mondandóm végeztével leülök a helyemre, és persze most már lett javaslatom nekem is, csak épp a konferenciavezető ezt nem tudja. Kár, hogy utólag nem lehet semmit benyújtani.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Május 31 2014, 13:24

A konferenciavezető ismételten bólint. Ha van jelentkező, aki szót kér, és még nem beszélt, megadja neki a lehetőséget.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Ryuu Szomb. Május 31 2014, 17:45

Ez a csaj esett nekem olyan személyeskedve a jó előbb, nem de? o.O Hehh a beszámolója alapból téves, és a többiek még bevédik az ötletét pedig ők is látják hogy hamvába halt dolog. Ha valaki meg akar halni, akkor meg is fog, akár így akár úgy. Az erőszak sosem hoz semmi pozitívat, csak még több erőszakot. Amit ez a csaj kérvényez, az pedig erőszakos tett azok ellenében akiknek már elegük van a "szenvedésből", nem de? Weh. Muszáj lesz felszólalnom nekem is? Suspect Persze, hogy úgy sem állnám meg, hogy bele ne pofázzak! Razz
Felemelem a kezem és szépen felállok, ahogy a többiek is tették. Körbe nézek,majd eldöntöm, hogy most is csak a legfontosabbak fogom megosztani velük. Nem igazán szeretem a szófosást. Rolling Eyes
- Én csak a hátrányát fejteném ki ennek a javaslatnak. Mint már mondták előttem is, ha valaki meg akar halni, az megtalálja rá a módját. Ha nagyon lekorlátozzuk az emberek cselekvési terét, akkor csak megbolondulnak. Rolling Eyes Inkább törődj azokkal az emberekkel, akik véget akarnak vetni az életüknek, minthogy megpróbáld szimbolikusan értve bedugni egy gumiszobába. Pff, ez felelősség Enheriel "kisasszony", és nem lehet annyival megoldani, hogy "elrendeljük, hogy nem halhatnak meg" ^^ -
Ennyi. Így is többet beszéltem, mint akartam. Rolling Eyes Le is ülök. Hülye liba. Neutral Az ilyenek, akik azt hiszik, hogy "meg kell menteni az emberiséget önmagától" azok irritálnak a legjobban. Mert ők jobban tudják, hogy mi kell az emberiségnek, nem? mert ők nem a része? Mert ők fölöttük állnak? Azt hiszik? Nagyon tévednek. Arrogáns beképzelt mindegyik. De miért húztam fel magam ezen? Hiszen én is lenézem az embereket. xP Csak épp én nem akarom gyökeresen megváltoztatni az életüket. Rolling Eyes

_________________
[Event] Konferencia - Page 2 Last_www.kepfeltoltes.hu_
szint 11:
Ryuu
Ryuu
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 327
Join date : 2014. Jan. 22.

Karakterlap
Szint: 13
Indikátor: Sárga
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Május 31 2014, 17:52

Ezek után már ki sem nyitja a száját, csak int mindig a következőnek, hogy beszélhet. Úgy látszik a lehető leginkább el akar határolódni a véleménye kinyilvánítástól.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Danee Szomb. Május 31 2014, 18:33

Bár Judy javaslatának végül nem tudtam követni mi lett az eredménye, és az hogy a "házigazda" a legkevésbé se kívánt nyájas vendéglátónak bizonyulni, valljuk be, nem kevéssé volt sértő. Viszont Enheriel felszólalásában végre volt valami megfoghatóbb, eredményekkel kecsegtető megoldás
- Én támogatom az ötletet -
emelkedtem fel beszédhez
- Közel sem oldja meg az öngyilkosságot választók problémáját, de szűkíti a saját életük kioltására irányuló kísérletek skáláját -
tettem le a jegyzetemet, meg a tollat is az asztalra
- Ahogy az előttem felszólaló is említette, az öngyilkosok megtalálják a módját, ha mindenáron ilyen módszerrel akarnak távozni a játékból. Ha minden lehetőségüket el is vennénk, akkor is bőven elég lenne nekik kisétálni a szörnyek közé, és megvárni míg elfogy az életcsíkjuk
Jelentőségteljesen pillantottam körbe, hogy ez mindenkiben tudatosuljon.
- Ugyanakkor a könnyű halál eszközeinek jó ha határt szabunk. Ezek az emberek, akik velünk játszanak, alapvetően nem öngyilkos jellemek, különben nem logoltak volna be a játékba. Így elég csak egy kissé megnehezíteni a dolgukat, ha ilyen tettre akarnak vetemedni, és azzal időt nyerhetünk nekik. Hogy visszakozzanak, hogy átgondolják, hogy segítségre leljenek
Megint csak szünetet tartottam
- A hangsúly a segítségen van. Az eszközök ellehetetlenítése csak késleltetésnek jó, a megoldást a közösségnek kell megadnia. Enheriel javaslatát kiegészíteném azzal, hogy hívjunk életre egy segélyszervezetet, amelynek tagjai vállalják az elkeseredettek lelki gondozását, és a közösségekbe való visszavezetését! Természetesen erre csak valamilyen kvalifikációval lehetne bejutni, hogy elkerüljük a szélhámosok és gyilkosok beépülését a segítségnyújtók közé!
Bár a korábbi felszólalásom semmilyen figyelmet nem vívott ki, azért mégiscsak meghajoltam, jelezve, hogy a véleményemet kifejtetnek érzem, és így foglaltam helyet, magamhoz véve a jegyzetem és pennám.

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Május 31 2014, 19:07

Talán egész eddigi ismertségünk során most hallok Daneetől egy igazán jól összeszedett, konstruktív gondolatmenetet. Lényegesen továbbgondolta, ami bennem is érlelődött Chant hallgatva és már előtte is, de nem csak gondolatban, hanem szavakban is. - Ezt is teljes mellszélességgel támogatom. - Jegyzem meg kurtán, de nem akarom elvenni mások elől a felszólalás lehetőségét, és közbeszólni sem kívánok többet, tartva a konferencia rendjét.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Május 31 2014, 19:11

Az asztalfőnél ülő egy pillanatra szúrós szemmel tekint Anatra, megcsóválja a fejét, de nem szólal meg. Talán ennyi még belefér. Talán már magában számlálja a húzásaitokat. Nem tudni... mindenesetre ezúttal nem csak int, hanem rámutat a következő beszélőre, jelezve, hogy az ő, és csakis az ő hangját szeretné hallani.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Noxy Vas. Jún. 01 2014, 16:23

Végighallgattam a hozzászólásokat a javaslatomra, és ha bár páran kiegészítenék a javaslatomat, úgy látszik, a fél társaság még mindig támogatta a javaslatomat, és hálásan néztem is rájuk. És voltak, akik totál félreértelmezték a szintek közti különbségemet. Hát mindegy most már, mert következett Enheriel javaslata az öngyilkosságok megállításával kapcsolatban. Nos, tetszik a javaslat, hogy védőfalat kell Aincrad köré állítani, de azonban a körülöttem vitatkozókkal mégis egyet kellett értenem abban is, hogy más módot is találhatnak mások az öngyilkosságra, vagy pedig a gyilkosok arra, hogy megölhessék az illetőt.
Feltettem a kezemet, hogy szóvá tehessem a véleményemet az ötletemről, és a konferencia vezetője pedig rám mutatott, hogy beszéljek, miután minden engedély és jelentkezés nélkül Anat felszólalt, ami nagyon nem tetszett az úrnak (látván arckifejezését).
- Tisztelt jelenlévő játékostársak, kedves céhvezérek és céhbeli tagok, szólójátékosok. Az imént elhangzott viták után egyet kell értenem azzal, hogy sajnos lehetetlennek bizonyul más öngyilkossági megoldások blokkolása. Sajnos azt a típusú rendszert ugyanúgy ki lehetne játszani azzal, ha csak úgy odamész valami vörös indikátoroshoz könyörögni, hogy öljön meg... vagy nem kell, mert az illető bizonyára kérés nélkül is szívesen pixelekké vagdosná. Ezt a rendszer még mindig nem öngyilkossági kísérletnek, hanem ugyanúgy párbaj, mobharc, bossolás, küldetés vagy sima védett területen kívüli rajtaütés szabálya szerint venné. Mindenesetre örülök, hogy rajtam kívül még sokan hasonlóképpen gondolnak mások életére... még akkor is, ha egyesek szerint a túlélés csak céhbe való belépéssel és olcsó üzleti úttal oldható meg, ami még a mi " kezdő időnkben" még nem volt, mivel mindenki egyes szinten kezdte teljesen kitéve életét minden veszélynek. De ne is keveredjünk semmilyen vitába ezzel kapcsolatban, ez még így érthető is, a mi céhünk is hasonlóképpen próbál segíteni a kezdő szintűeknek. Ami meg az Aincrad körüli láthatatlan védőfalat illeti, az nem is lenne annyira rossz ötlet. Nem is az öngyilkossági kísérletek megfékezése miatt is (sajnos az ellen semmit sem tehetünk), hanem amiatt is, hogy a véletlen baleseteket elkerülhessük. Sajnos láttam már nem egyszer olyasmit, hogy akaratán kívül megcsúszik valaki a párkányon és lezuhan, vagy valaki más direkt vagy véletlen belelöki. Mindenesetre ezt a részét Enheriel javaslatának támogatnám.

_________________
Statok:
Jártasságok:
Spec: Céhbazár március [A céhbónuszod arany része egy általad választott küldetésben a kétszeresére nő. (Mesélőnek jelezni kell!) - Bújj-bújj szellem, Ai küldetése]
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Atoru Vas. Jún. 01 2014, 19:39

A következő javaslat nem másé volt, mint Enheriel-é. Az ő javaslatát pedig alaposan végig kellett gondolnom. Hiszen lehet, hogy egy védőfal megmentené a játékosokat az újabb könnyű haláloktól, de a bezártság érzetet maximálisan növelné. Mert tegyük fel, valaki sétálgat az első szint szélén, akkor nem tud a naplementében, vagy messzi horizontban csodálkozni, hiszen ott van előtte egy fal. Ez pedig a klausztrofóbiásokat kiborítaná, akárcsak engem – pedig én nem félek a bezártságtól. Viszont végig hallgatva az ötleteket nagyon is reális gondolat ez az egész. Amikor pedig valaki felveti annak a gondolatát, hogy láthatatlan fal, már minden rendben.
- Én is támogatom az ötletet, az okokat az előttem szólók már elsorolták, így szerintem elég annyit mondanom, hogy a törődés tényleg segít a lelki roncsokon, viszont magában a fal ötletet úgy lehetne szerintem megoldani, ahogy Chancery tanácsolta: Rákérdez a rendszer, hogy biztos-e benne az adott személy. Akárcsak a céhkilépésnél… - itt egy kissé elhallgattam, és próbáltam kerülni Judy tekintetét. Most még nagyon új volt ez az egész helyzet, így nekem is szoknom kell, hogy már nem ő a céhvezérem… Viszont a mondandómat illendő befejezni. – Viszont még azt is megindokolnám, hogy miért ez a legjobb megoldás. Tegyük fel, hogy valakinek már hiányoznak a szerettei, vagy csak egyszerűen nem egy játékban akarja leélni az életét. Kimegy a szint szélére, és lenéz a mélybe. Ez az egyik olyan pillanat, amikor megretten a játékos. De tegyük fel, ő azért is kimászott. Azonban nem tud leugorni, hiszen blokkolja a rendszer, és így nem tudja véghezvinni a tervét. Kétségbe esik. Azt fogja hinni, hogy őt mindenáron erre a játékra akarják ráerőszakolni, ezért tenni akar az ellen, hogy ez megtörténjen. És elkezdi keresni a módját az egyéb haláloknak, és ilyenkor általában a lehető leggyorsabbat akarja megtalálni, hisz meg van rémülve. Majd véghezviszi a tervét, és meghal. Azonban, hogyha csak megingatjuk a hitében, akkor kisebb az esélye, hogy véghez akarja vinni. Ami pedig a példám illeti, nos… Próbáltam egy kissé túlozni, azonban vannak ilyen emberek. – mondtam, és leültem. Azt pedig inkább nem fejtettem ki, hogy miből gondolom azt, hogy akad ilyen ember a föld kerekén. Nem tudom, hogy a példám milyen hatással lesz a többiekre, talán egy kissé paranoiásnak is néznek, hogy ilyennel hozakodtam fel, de engem nem zavar. Itt és most a játékosokat szeretnénk segíteni, és szerintem ez a legjobb módja annak, hogy kevesebben haljanak meg.
Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Kincaid Vas. Jún. 08 2014, 10:46

Undorodva nézek Ryuu-ra. Hogy én mennyire rühellem ezt a szeretnivaló bolondot. Akkora egy barom, hát nem ennivaló? A rohadt életbe is! Én leszek a következő felszólaló.
Nem értek egyet a felvetéssel a jogok korlátozását illetően, de kérlek titeket, hogy ezt ne notórius tagadásnak vegyétek a részemről. – Körbefordultam. Anat vállára tettem a kezem, hogy a székben tartsam, és megnyugtassam. Tudom, hogy nem akart felállni, de nekem akkor is jól esett. Ryuu meg… hadd vigyorogjon. Úgyis tudom, hogy azt csinálta, akkor is, ha nem néztem oda.
Az alapfelvetés, amire Enheriel alapozta az ötletét, az az, hogy aki ebben a játékban meghal, az a valódi világban is elpusztul. De vagy én vagyok tájékozatlan, vagy ez a felvetés hibádzik. Nem tudhatjuk biztosan, hogy ez így van-e, vagy sem. – Kis szünet. Mély sóhaj. Megatöbbi.
Lehet, hogy mi öngyilkosságnak hívjuk, de ez talán csak helytelen kifejezés egy kiloggolási módszerre. Persze ettől függetlenül korlátozhatjuk, sőt, határozottan jól hangzik a megsegítés, hogy inkább nyújtsunk jobbot annak, aki igényli. Nem is tudom már, hogy ki beszélt ilyesmiről. – Újabb pászta. – Mindegy is. A lényeg: ha figyelmen kívül hagyjuk a felsorolt temérdek érvet is, ami elhangzott ellene…
Ryuu, ne vigyorogj!
Akkor sem tartom jó ötletnek. Nincs jogunk senkitől elvenni annak a lehetőségét, hogy olyan utat találjon a kijutáshoz, amihez nekünk nincs elég bátorságunk. Főleg, hogy ahogy más már rávilágított: aki akar, az úgyis kipróbálhatja, hogy így kijut-e.
És ennyi. Biccentek a vita vezetőjének, hogy részemről köszönöm a lehetőséget, elmondtam a véleményem. Tüntetőleg nem nézek Ryuura, ahogy lecsüccsenek.

_________________
A D A T L A P  ll Nem én vagyok hűvös, Te vagy meleg. ll


pontozás:
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Kusumi Ayani Kedd Jún. 10 2014, 18:46

Judy témájánát sikerült lezárni, és a következő Enheriel volt. Az ötletes érdekes, sőt, még tetszett, is, de ahogy a többiek sorra kezdték felsorolni a hibákat, valóban elgondolkoztam. Volt bennük sok minden. A tartalma az egésznek megfogott valamilyen szinten. A Harcos kölyök ismét csak játszotta a menőt, annyi szent, hogy nem komálom. Kincaid válaszára viszont elhúzom a számat. A válasza, amit elénk nyújtott, az valóban reális volt, de én akkor is elleneztem ezt a gondolkodás menetet. Felemeltem a kezemet jelezve, hogy szeretnék én jönni.
- Nos. Nekem nagyon tetszik Enheriel ötlete, de elfogadni csak a Chan féle módot, azaz a rákérdezős funkcióval szeretném. Mindemellett azért Enheriel ötletét is támogatom. Biztos a jelenlévők között is van olyan, aki elvesztette egy közeli ismerősét, vagy mi több egy családját, és könnyen elragadhatta a hév, hogy kövesse őket. De vagy egy ismerős, vagy valami más állította meg. a Választási ikon, talán tényleg felnyitná a szemét. Hogy őszinte legyek engem is majdnem elragadt az őrület. A játékba a valóság elől menekültem, pár hónappal a nevelt szüleimmel történt gyilkosság után. Itt a játékba szintén elvesztettem az egyik családtagomat, pontosabban a bátyámat. Azt sem tudom hogyan halt meg. A vérszerinti szüleimet egyáltalán nem ismerem, se azt hogy hol laknak, se azt élnek-e még. Volt egy olyan pillanat, amikor már-már tényleg felálltam arra a párkányra. Sokan elmondhatják rólam, hogy nem vagyok éppen az a határozott kiállású személy. Egy ilyen ikon engem úgy gondolom megállított, vagy legalábbis elgondolkoztatott volna, hogy tényleg akarom-e. És bár cáfolni nem tudom Kin állítását, én amondó vagyok. Ne kockáztassunk. Köszönöm… és bocsánat, ha eltértem a tárgytól… kissé elragadtattam magamat. – mondom végül.

_________________
Megnyitott a Főnixkönny - Fegyver és Potion Szaküzlet. T2-es érclátókat, T2-es növénylátókat keresek beszállítónak, akik részesedést kapnak az általuk hozott nyersanyagból készített, majd eladott item árából.
Kusumi Ayani
Kusumi Ayani
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1874
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : valahol a porban >.>

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 2 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.