Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Solvik

+14
Mia
Chakna
Leonard
Ozirisz
Rikomono
Nex
Peter Worker
Chancery
Shukaku
Kincaid
Kayaba Akihiko
Halász Alex
Hinari
Cardinal
18 posters

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Shukaku Szer. Dec. 23 2015, 16:18

Shu most már megforgatja a szemeit. Úgy tűnik ez a valaki mégis csak tudhatja, hogy kivel beszél, vagy legalább is a rossz pletykákat hallotta róla. Az idomár jól tudja, hogy vannak olyan mendemondák, miszerint Timidus uralkodik felette, és ő a pet valójában, de hát ezek annyira hitelesek, mint a vérengző mobokról szóló butaságok.
-Nem a petem, és én sem vagyok az ő petje. Timidus a barátom. És majdnem eltaláltad, de csak majdnem. Tizenhat éves vagyok. Sőt, már el is múltam, méghozzá november hatodikán. Szóval nem, nem kell engem nevelgetni, nagyon is jól nevelt vagyok.
Öltötte ki a nyelvét a másikra, hogy ezzel alátámassza jólneveltségét és felnőttes viselkedését. A Charizardra sem ő, sem Timi nem reagált. Shu utálta a pokemont, de azért egyvalamin elgondolkodott. Ez a lány itt vele szemben vagy nagyon öreg, ha ilyen ósdi meséket nézett, vagy igazából még mindig nagyon fiatal, és három éve nézett valamiért ilyeneket, és most ezért durcizik. Erre az elgondolásra viszont már neki került gonoszkás vigyor az arcára, ám továbbra sem mondott semmit, hagyta a sárkányt beszélni.
-Mi van, ha te kapsz egy ptiont, vagy egy vírust? Ne feledd, az elméletetek szerint ebben a világban egyenlő vagy velem. Egy halom pixel és adatok. Ami rám képes hatni, az rád is képes hatni.
A perverzes részen Shu arcáról lefagyott a vigyor. Mit tudhat ez a lány? Persze a menekülése nagyon átlátszó volt, úgyhogy nyugodt tempóban követte, Timi meg ugye őt magát.
-Ne aggódj, nem fogunk bántani. Lehetsz akármilyen goromba, mi azért vagyunk, hogy megvédjük a piciket, és ha ilyen dolgokat sem ismersz a világban, akkor gondolom kezdő lehetsz. Segíthetünk valamiben?
Ekkor már aggódó tekintet volt az arcán, na és persze teljes őszinteség. Lehet vele bárki majdnem bármilyen bunkó, ha segítségre van szüksége, ő szívesen segít.

Semmi gond, a lényeg, hogy írtál. Ha legközelebb ilyen van, akkor dobj egy PM-et, akkor tudom, hogy várhatlak :3
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12695/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Kedd Szept. 05 2017, 12:25

/ Ozzy~ /

Meg fogok hibbanni, ha még sokáig nem találok oda >.> Ritka kevés ilyen uncsi porfészek van ebben a világban, lerí róla, hogy ide a nyuggerek jönnének haldokolni, ha lennének itt olyanok, mert kuss van. Márpedig én rohadtul gyűlölöm az ilyen béke és nyugalom szigete típusú vacak helyeket. Színház? Komolyan? Ki az a fasz, aki itt színházba jár? Komolyan, mutass egy hardcore gamert, aki járt már valaha színházban önként. Fogadjunk, hogy kong az ürességtől az év 364 napjában Rolling Eyes Nem vágom, minek ilyen béna helyszínt programozni, miközben nincs elég pörgős, bulis hely. Én csörögni akarok, piálni meg karaokézni. Mutassatok már egy olyan várost, ahol lehet ilyet >.>
Mérgemben fel is rúgtam egy ilyen virágládát. Komolyan felbasztam az agyam ezen, na meg azon, hogy már legalább öt perce nem találom azt a rohadt fogadót. Pedig kurva jónak ígérkezett ez az este, meghívattam magam azzal a jóképű sráccal, akivel összefutottam azon a koboldirtáson. Mármint, érted, behajtottam rajta a gitárleckés ígéretét. Tetszett az a fazon, rossz ember nem lehet, aki sörrel dobál, meg amúgy se idegesített fel, ami nagy szó. Talán a legnormálisabb pasi, akivel eddig találkoztam öt kibaszott év alatt, egy olyan helyen, ami hemzseg a pasiktól. Sajnos csak a lúzerektől >.> Ez a fiú azonban határozottan megérdemelt egy esélyt, főleg mert úgy láttam, tudja, mi a dörgés :3
- Baszki, végre! - sóhajtottam fel megkönnyebbülten, amikor megláttam a táblát egy kapu felett. Szerintem az egész várost körbejártam, nyilván az utolsó utcában van, amit keresek Rolling Eyes Előbányásztam az üziváltást, hogy lecsekkoljam a szobaszámot, aztán benyomultam az épületbe, és megint megnéztem a számot, mert kiment a fejemből Neutral Sőt, aztán inkább nyitva is tartottam a panelt, és csak akkor zártam be, amikor már ott álltam az ajtó előtt. Megigazítottam a hajam, kisimítottam a ruhám, és bekopogtam. Erősen, határozottan. Nem vacakoltam, egy szexi, rövid sortot és egy mélyen dekoltált, rövid, spagettipántos felsőt viseltem csak. Kíváncsi voltam, meddig bír a szemembe nézni, miután rájön, hogy az utóbbi alatt nincs semmi más :3
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Kedd Szept. 12 2017, 00:38

Nemrég volt az a koboldírtásos móka a hatodik szinten, ahol megismerkedtem Rikomonóval. Pár üzenetváltás után végül ledumáltuk hogy hol tudnánk megejteni a megígért gitárleckét. Aztán ki tudja, hogy alakul az este, azon a koboldos forró napon is elég jól kijöttünk egymással, szóval lehet itt még bármi. Rolling Eyes
Az utóbbi időben Solvik fogadójában húztam meg magam. A Kezdetek Városában jellemző tömegtől általában az elmebaj kerülget, Horunka meg baromi messze van mindentől. Aztán jó pár szint kobold kézen van, Floriában általában csak átutazóban vagyok egy gyorsabb quest erejéig, a Yorickos szintet meg inkább hagyjuk... így maradt Solvik. Itt nincs nagy nyüzsgés, és bár a város újjáépítése már-már befejezettnek mondható, még mindig szép számban akadnak könnyebb, hamar teljesíthető küldetések, amik jól jönnek a szokásos farmolás után.
Délelőtt valami rendrakás-félét imitáltam, avagy az idő előrehaladtával egyre nagyobb a káosz... de végül is a zseni átlát a káoszon, bár nem túl szerencsés lenne vendéget fogadnom egy olyan szobába, ami olyan, mintha egy kézigránátot dobtak volna be. Úgyhogy ezzel a délelőtt el is ment, avagy minden amit nem bír el az inventory, mentek a szekrénybe. Mondjuk az más kérdés, hogy nem épp a legrendezettebb formában, de az már nem lényeg, nem látszik Rolling Eyes
Aztán kora délután még egy-két helyre elugrottam készletfeltöltés gyanánt. Amióta volt a felfordulás a második szinten, azóta alig kapni a Maromei piacon valamit is, már ha épp ott vannak az árusok. Pedig régen ott lehetett kapni a legjobb borokat, és az igazat megvallva az ilyesmi fogyó eszköz. Még pár üveggel van abból a finom édes vörösborból, de a sör... na abból viszont sosincs elég, úgyhogy ez ellen sürgősen kellett tennem valamit. Ha pedig megéheznénk, csak a földszintre kell lemennünk, vagy hozatunk fel valami harapnivalót, szóval minden megvan.
Majd miután mindennel megvoltam, csak pihengettem. Nem kellett túl sokat várnom, alig pár perc múlva kopogtak az ajtón.
- Szia! Örülök, hogy eljöttél – mondtam a lánynak mosolyogva, majd beinvitáltam – Fáradj beljebb – közben akarva-akaratlan is végigmértem a lányt. Főleg, hogy eddig még csak a harci felszerelésében volt szerencsém látni Rikót, úgyhogy ez nálam előidézett egy kisebb rendszerösszeomlást, persze jó értelemben. Majd miután pár másodperc múlva lefutott a reboot, újból megszólaltam.
- Mit szólnál, ha először innánk egy kis bort? - majd a választól függően előkerült egy üveg abból a jó borból, és vele együtt két pohár is. Avagy a jó minőségű pia mindig meghozza az alaphangulatot, legyen szó bármiről Rolling Eyes
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Pént. Szept. 15 2017, 13:23

Én sose értettem azokat a csajokat, akik egy fiúhoz mennek, és full idegesek lesznek tőle. Órákat készülődnek, szétstresszelik magukat azon, hogy mit vegyenek fel, hogy fessék ki magukat, milyen legyen a hajuk, és a többi fasság. Az isten szerelmére, ezek csak fiúk Rolling Eyes Kurvára nem érdekli őket, hogy a karmazsin vagy a babakék göncöt veszed fel, észre se veszik, ha beteszel egy csatot a hajadba. Jó, nekem könnyű, mert folyton fiúk vettek körbe, miközben felnőttem, szóval nagyjából vágom, hogy működnek, de amúgy igazán nem nehéz. A másik dolog meg, hogy ha nem tudod, miben nézel ki dögösen, akkor hagyd az egészet a francba, oszt' menjél farmerben és pólóban. Meg közben szégyelld össze magad, hogy se önismereted, se önbizalmad Rolling Eyes Na, nekem nincs ilyen problémám, tudom, mit kell kiemelni, és hogyan, meg van is mit. Aztán folyton bosszankodok rajta, hogy már megint csak a cicimet bámulja a tulok Rolling Eyes
- Cső, Ozzy! Hagyjuk a formaságokat Rolling Eyes - köszöntem harsányan, ahogy az ajtó kinyílt. És tiszta meglepő, de a jó ajtón kopogtam be, én még arra is képes vagyok, hogy benézzem úgy, hogy az orrom előtt van a szobaszám Rolling Eyes Örül, hogy eljöttem, hogy a faszba ne örülne, ha egy bomba csaj vizitel nála? Benyomultam a szobába, és közben megpaskoltam a srác vállát, majd körbenéztem, miközben ő is legeltette kicsit rajtam a szemét, ahogy láttam. Helyes :3
- De édes, rendet raktál csak miattam? Feleslegesen fárasztottad magad, de azért köszi - tudom, hogy néz ki egy legénylakás, és ez nem olyan volt, de az valahogy eszembe se jutott, hogy igazából nem is itt lakik rendesen. Mindegy. Készült rám, azt értékelni kell, mert kevés pasi jut el odáig, hogy ilyenek is eszébe jussanak. De na, láttam a srácon, hogy jó fej amúgy is :3 És lám, ismeri a varázsszavakat is, mint a bor meg a sör.
- Príma ötlet! - tartottam fel a hüvelykujjamat, majd ledobtam magam az ágyra és keresztbe tettem a lábam. Hangulat már lesz, bár nem vagyok nagy boros, az olyan burzsoá cucc, én meg attól olyan messze vagyok, mint Sendai Calcuttától. So remélem nem várja el, hogy értékeljem, milyen remek szőlőből készült a cucc.
- Hogy ityeg? Hány kősziklát görgettél el azóta, és hány puszit gyűjtöttél be érte csajoktól? :3 - kérdeztem, miközben ő elővette az este első néhány kellékét. Bemelegítés, kis hangulatfokozó, hogy jól érezzük magunkat. Alig vártam :3
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Csüt. Okt. 05 2017, 20:25

Miután Riko megérkezett, és előidézett nálam egy kisebb fagyást, mondta hagyjuk a formaságokat. Na igen, egy vagány csajtól nem is vártam mást. Ami viszont meglepett, hogy a rendrakást (legalábbis annak a kísérletét) azonnal észrevette. Bár még most sem igazán merném rendnek nevezni, a "kevésbé van rumli" találóbb kifejezés, és persze az is csak addig, amíg ki nem nyitja valaki a szekrényajtót No
- Ennyire látszik, hogy valami rendfélét próbáltam csinálni? - kérdeztem a lányt kicsit meglepetten. Arra nem számítottam, hogy kapásból kiszúrja, és akárhogy is mondja, hogy felesleges, szükséges volt. Nem fogadhatok vendéget úgy, ha az egész szoba olyan, mintha bedobtak volna egy kézigránátot...
Az iszogatásos ötletem is bevált, bár ez várható volt a múltkori koboldos móka után. Akkor abban a dög melegben kifejezetten jól esett az a hideg sör.
Majd miután töltöttem nekünk a borból, lehuppantam a lány mellé az ágyra, majd koccintottunk.
- Egészség! - mondtam, majd belekortyoltam az italba.
- Hát, az igazat megvallva, a súlyemelésemet van hová fejleszteni, szóval... nem igazán szoktam kősziklákat görgetni – válaszoltam a lánynak – Olyan túl sok említésre méltó nem történt velem mostanában, csak a szokásos. Próbálok mindig ott lenni ahol történik valami.
Majd miután még egyet kortyoltam, ismét megszólaltam – No és veled mizujs? Múltkor jól rámijesztettél a bosson... amikor az a kék szuka egyből vörösbe vitt az azért eléggé durva volt... - főleg hogy a burok sem védi már meg az embert. Szerencsére leszállt róla a boss, bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna ha...  – Szóval tessék jobban vigyázni magadra. Nem szeretném, ha bajod esne. -  tettem hozzá mosolyogva, miközben a lány szemébe néztem. Azonban ahogy ott ültem az ágyon Riko mellett, akarva-akaratlan is lejjebb vándorolt a tekintetem. Innen szinte alig takart valamit a felsője a formás cickókból, és ha már itt vannak szem előtt, bűn lenne nem észrevenni őket Rolling Eyes
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Hétf. Okt. 09 2017, 20:13

- Figyu, szerintem több fiú szobáját láttam természetes állapotában, mint te. A pasik ritkán tartanak rendet Rolling Eyes - jegyeztem meg, láttam rajta, hogy meglepődött. Na ja, asszem még tartogatok számára pár kisebb-nagyobb meglepit. Nem dumáltunk még túl sokat, de itt az alkalom - Fiúk között töltöttem az utolsó pár szabad évem, és nem a stréber fajta mellett - tettem hozzá, csak hogy lássa, hányadán állunk. Mármint, hogy engem nem könnyű "becsapni". Mondjuk tény, hogy a rend sokkal imponálóbb, mint egy giga felfordulás, pedig én is eléggé szét tudok hagyni mindent. De hát az nekem rend, ha tudom, mit hol hagytam. Csak másnak nem Rolling Eyes
- Ja, kanpai meg minden - koccintottam, majd ránéztem a vöröslő italra, és belekortyoltam. Nem öblögettem vele, csak simán lenyeltem, de ja, megint rájöttem, hogy nem vagyok nagy boros. De hát az itóka az kincs, akármi is :3
- Az egy fasza dolog, mármint mindig ott lenni, ahol történik valami. Én is valami ilyesmire törekszek, és ha nincs semmi, hát gondoskodok róla, hogy legyen Rolling Eyes - mondtam, miközben a poharat mozgattam. Jó, már értem miért lötyögtetik a bort folyton a filmekben, ez egészen fun pótcselekvés volt.
- Ne is mondd, kurvára felbaszott az a ribanc >.> De izé... köszi, hogy kihúztál a csávából, ha nem fogod össze a csapatot, tuti otthagyom a fogam - ja, ez kétségtelen volt, a srácnak nagy szerepe volt abban, hogy nem szálltam ki. Én ilyesmire tuti nem lennék képes, magányos farkas vagyok, nem tudok embereket összefogni. Túlélésben viszont jó vagyok, ha csak saját magamra kell figyelni.
- Nemtom mennyire vagyok alkalmas ezekre a bossfájtokra - vakartam meg a homlokom, majd letoltam még néhány kortyot a borból. Na nem fogok azon picsogni, hogy hasznára tudok-e lenni a csapatnak, vagy mi, de ja, kicsit nem tudom, mi a stájsz, érdemes-e nekem ezt erőltetni.
- Ja, egy jótanács: az ilyen sablondumáktól kímélj meg. Ti pasik ezt egy könyvből tanuljátok, hogy ugyanazokat a szövegeket lövitek el, ha be akartok vágódni? - kérdeztem egészen komoly arccal, mert az lehet, hogy fiúk között nőttem fel, de volt egy csomó dolog, amit nem tudtam megfejteni. Ez is köztük volt Suspect
- Bírlak, szóval kapsz még egy tippet: nálam az őszinteség a nyerő Wink - kacsintottam rá. Remélem érti. Inkább mondja a szemembe az igazat, legyen az bármilyen kemény és sértő, minthogy hazugságokkal jópofizzon. Érted, nem hinném, hogy telesírná a párnáját, ha valami bajom esne.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Hétf. Okt. 23 2017, 22:50

- Jó megfigyelés – értettem egyet Rikoval hogy mi pasik nem szoktunk rendet tartani. - Csak a magunk kedvéért minek rakjunk rendet, ha átlátjuk a káoszt, nem igaz?
Mint kiderült, Riko pár évet fiúk között töltött. Feltehetőleg a játékba lépés előtti időkre utalt, bár, jobban belegondolva a SAO is hasonló. Jóval több a kocka fiúban mint lányban, amit nap mint nap meg is tapasztalunk ha csak körbenézünk Aincradban.
- Áhh értem... - válaszoltam a lánynak, majd kérdeztem is vissza – Csak nem koleszos voltál? - avagy a koleszos élet csodáit valahogy el tudnám képzelni a lányról. Magát az életérzést, amikor nincsenek az ember nyakán az ősök, csak maga van meg persze a haverok. Amikor nem számít semmi, csak a jelen, a pillanat, és hogy csináljunk őrültségeket, mert akkor lesz mit felemlegetni X év elteltével is...
Majd közben a koccintás után a „hogy telnek a napjaink” témára terelődött a beszélgetésünk. - Valóban. Kell a pörgés, különben túl monoton az egész. Ha túlságosan egyformán telnek a napok, akkor előbb-utóbb beleun az ember... - arról nem is beszélve, ha épp az embernek vannak rosszakarói, akkor egy fix napirendet könnyebben ki tudnak ismerni, mint egy olyat, amiben csak annyi a biztos, hogy ébredés után első a kávé, a többi pedig majd eldől mint a fél disznó az ólban... - Van hogy egy-két könnyebb küldetést csinálok meg, van hogy a fagyos szintek mobállományát ritkítom... de van hogy csak beülök egy vendéglátóipari alegységbe egy korsó malátalével és közben fülelek hátha hallok valamit... - bár ez nem mindig a kívánt eredményt hozta...
Majd a legutóbbi bossról is esett pár szó – Alap dolog, hogy figyeljünk egymásra, főleg amióta a burok sem atombiztos – válaszoltam a lánynak.
- Ugyan már, erre mindketten tudjuk a választ. Amikor belelendültél, a boss életének nagyjából negyedét leszedted egymagad. Ez nagyban hozzájárult a sikeres bossharchoz, szóval csak így tovább – tettem hozzá, amikor elkezdte a saját bossharcra való alkalmasságát megkérdőjelezni.
Majd váratlan fordulatok következtek. Épp hogy csak megkértem Rikót hogy vigyázzon magára jobban, és ne essen baja, máris terelte a témát a lány.
- Lehet közhelynek tűnik, de komolyan mondom. - válaszoltam a lánynak – Már több embert is elveszítettem amióta ez az egész elkezdődött. Köztük olyanokat is, akik közel álltak hozzám. - majd egy kis szünet után folytattam – Szóval... amit mondtam, őszintén és komolyan mondtam - tettem hozzá, miközben Riko szemébe néztem. Többet nem mondtam. Nem akartam rázúdítani a régmúlt eseményeit. Nem akartam terhelni vele. Meg különben sem ezért vagyunk itt.
- Mit szólnál még egy itókához? - törtem meg az esetlegesen kialakult csendet. Elvégre a poharam kiürült időközben, és van egy olyan sejtésem, hogy Riko pohara is üres, vagy legalábbis a varázsszó hallatára ~10ms alatt kiürül...
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Szer. Nov. 29 2017, 11:39

- Hát ja, az még nem is rossz. Én úgy hagyok szét mindent, hogy utána nem találok meg semmit, és amikor ez eléggé felbassza az agyam, na akkor rakok rendet. Itt legalább nem kell, mert ha behányok mindent az inventory-ba, az rendben tartja Rolling Eyes - mondtam a magamét. Volt előnye ennek a helynek a millió hátránya ellenére, ez csak egy apróság volt, de mínusz egy dolog, ami felcseszi az agyvizem, és azt már nem árt értékelni. Klassz lenne, ha ki lehetne vinni ilyen dolgokat, amik megkönnyítik az életed. Tíz évvel ezelőtt már simán elfantáziáltak ilyeneket, aztán mégis csak egy virtuális világban sikerült megvalósítani. Mindig mondják, hogy milyen rohamtempóban fejlődik a technológia, aztán mégis túlbecsülik a futurisztikus hülyeségekkel, amiket vizionálnak.
- Koli? Ja, nem, bandáztam. Ha kint maradok, már simán egy yakuza főnök kurvája lehetnék Rolling Eyes - mondtam a vállamat vonogatva. Persze halvány lila gőzöm sincs, hová romlottam volna, az is lehet, hogy egy vegyesboltban lennék eladó és kedvesen mosolyognék mindenkire. Höhöhö, persze.
- Hú, én a fagyos szintekre nem megyek, ha nem muszáj, gyűlölöm a hideget >.> - meg azokat is, akik oda próbálnak rángatni. Még egy uncsi porfészek, mint ez a falu is kellemesebb hely bármelyik fagyott szintnél. Na de persze az igazi a pörgős nagyváros, éjszakai élet, bulik, balhék, ez nagyon hiányzik nekem :/
- Hát, ha lesz hozzá kedvem, végül is beugorhatok egy-két harcra. Főleg, ha te leszel a főnök megint, azt nem hagyom ki :3 - vigyorodtam el. Szeretem, amikor jó képességű emberekkel működhetek együtt, de hát nyilván, mert hát ki akar bénákkal nyomulni? Nincs az az idióta, aki a lúzereket választja szándékosan.
- Heeh? Akkor oké, ha tényleg így érzed, akkor nem fogom kitekerni miatta a nyakad - válaszoltam kicsit elgondolkodva. Elveszített olyanokat, akik közel álltak hozzá, mi? Sejtem, miről lehet szó. Mondjuk nekem ilyen még nem volt, a legdurvább az Mii-chan, de rajta is inkább csak felkúrtam magam, mert hülye volt. A kérdésre aztán ránéztem a srácra, kicsit ráncoltam is a homlokom.
- Figyu, ha le akarsz itatni, az egy dolog, de akkor hogy fogunk gitározni? Inkább kapd elő a szersz... vagyis na, a hangszered, aztán csapjunk a közepébe :3 - ajánlottam, miután sikeresen elszóltam magam. Lehet egy picit elpirultam, de olyan nagyon nem zavartattam magam miatta. Vágod, őszinteség Rolling Eyes
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Szer. Jan. 31 2018, 01:11

- Azért az inventoryban is tud őskáosz lenni – válaszoltam Rikónak – Bár ez attól függ, hogy ki mennyi mindent pakol be az inventoryba, hányszáz vacak közül kell előkeresni azt az egyet, ami éppenséggel nagyon gyorsan kellene... - tettem hozzá. Bár valamilyen szinten a rendszer elvégzi a csoportosítást, annak ellenére azokat a cuccokat amik pl. egy kazamatában vagy bosson kellhetnek, nekünk kell a lista elejére cibálni, hogy legalább kéznél legyenek. Az olyan esetekről nem is beszélve amikor az ember kereskedelmi mennyiségű alkohol elfogyasztása után próbálja a lista elején levő teleportkristályt előhalászni... Rolling Eyes
Majd Riko a bandázós múltjáról és egy általa felvázolt alternatív jövőről esett pár szó, amin csak pislogtam párat.- Csak így, lazán? - kérdeztem vissza amint szóhoz jutottam a meglepettségtől. Nem is tudom, min döbbentem meg, azon, amit mondott, vagy inkább azon, hogy milyen nyugodtan mondta. - Sosem tudhatod, mi lett volna. Ez egy olyan dolog, amin kár agyalni, hidd el... - avagy az örök "mi lett volna, ha" típusú dolgok. Ami megtörtént, az megtörtént, jelen esetben az, hogy beléptünk a SAO-ba. Mivel nem tudunk visszamenni az időben, ezért változtatni sem fogunk tudni rajta, főleg nem idebentről. Eszembe jutott egy nyomasztó álom a múltból, ami mögött a rendszert sejtem. Amíg álmodtam, minden oly valóságosnak tűnt, egy múltbeli pillanatról indult, és megadta a lehetőséget, hogy cselekedjek. De megannyi variáció és próba ellenére mindig megtörtént álmomban az, amit próbáltam megakadályozni, és indult az elejéről minden. Mint egy soha véget nem érő lidércnyomás. Talán már ekkor is próbálta a rendszer a fejembe verni, hogy ami megtörtént, az ellen nem tehetünk semmit, és el kell fogadnunk. Csak akkor még ezt nem láttam be...
Majd a fagyos szintekről esett pár szó. - Nekem a hideggel nincs különösebb bajom, az ellen lehet védekezni hagyományos és poharas kabáttal egyaránt – válaszoltam a lánynak mosolyogva – A dögmeleg viszont már nem az igazi, belőlem elég sokat kivesz a forró sivatag a tűző napon. Bár, vízparton mondjuk egész kellemes, főleg ha van kellő mennyiségű "védőital" – tettem hozzá, majd egy kicsit később folytattam – A harmincas szintig pedig fagyos szintek lesznek, és jelenleg ott tudok pár helyet, ahol aránylag hatékonyan lehet farmolni. Neked vannak kevésbé fagyott farmhelyeid? - tettem fel egy kérdést, ha már amúgy is a témába vág.
Aztán a bossokra terelődött a téma, és örültem neki, hogy sikerült meggyőznöm Rikót, hogy igenis, ott a helye a bossokon. Jól harcol, gyors és ügyes, szóval egyértelmű, hogy szükségünk van rá. Legutóbb is jelentős mértékben hozzájárult ő is a szintvezér legyőzéséhez. Rendesen odatette magát, ahogy az várható volt tőle. - Helyes-helyes! Számítok rád a bossharcokon, főleg ha belelendülsz, akkor aztán szerencsétlen bossnak levegőt venni sincs ideje :3 – válaszoltam a lánynak.
Aztán kicsit komolyabb téma felé terelődött a beszélgetés. Rikó először azt hitte, hogy csak sablonduma, hogy aggódom, de úgy tűnik, sikerült meggyőznöm, hogy erről szó sincs. Jobban belegondolva, akik évek óta már a játékban vannak, szinte kivétel nélkül hasonló cipőben járnak. Nehéz lenne akár csak egy ismerősömről teljes bizonysággal kijelenteni, hogy na, ő nem vesztett el senkit. Az évek telnek, mi pedig egyre csak fogyunk... De lényeg az, hogy megértette a lényeget, és nem fogja kitekerni a nyakam, tehát az már fél siker :3
Azonban a következő itóka előtt enyhén szólva meglepődtem. Riko elszólását egy-két másodperc néma csend követte, avagy amíg a tudatom feldolgozta az elszólást, és megpróbálta eldönteni, hogy tényleg azt hallotta-e amit, vagy csak reflexből félrehallottam. Avagy amikor már tudatalatt előrébb tart az ember, mint ahogy a valóságban történnek az események. Majd minden bátorságomat összeszedtem, és magamhoz húztam Rikót, és megcsókoltam. Mondjuk most két dolog történhet: vagy a hirtelen letámadás miatt repülök a szoba faláig, vagy nyert ügyem van. Valószínűbb az utóbbi, hisz a jeleket még félre lehet értelmezni, az elkottyantott félmondatot már nehéz. Kivéve ha  én hallottam félre, vagy kombináltam túl a dolgot, de ebben az esetben újfent hálát adok az égnek, hogy idebenn nincs fájdalomérzet...
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Szer. Május 30 2018, 18:33

Néztem a srác arcát, és elröhögtem magam, ahogy kikerekedett a szeme. Ő tuti jó kisfiú volt, el se tudja képzelni, mi megy a szűk sikátorokban, meg az onnan nyíló bűnbarlangokban, amik igazából nem sokkal többek egy illegális mahjong teremnél mondjuk példának okáért. Jó, őszintén szólva ebbe még én se folytam bele nagyon, egyszer voltam pincérlány egy ilyen helyen, úgy két órán keresztül, mert pofán mertem baszni az egyik csávót, amiért megfogdosta a fenekem a dagadt ujjaival. Szóval engem is pofán basztak és kidobtak, még olcsón megúsztam azzal a monoklival a szemem alatt.
- Mi van, kicsi huszár, romba dőlt a jókislány képed rólam? :3 - vigyorogtam a képébe - Egy olyan helyen vagy te szopatsz, vagy téged szopatnak, főleg ha csajszi vagy - tettem hozzá mintegy mellékesen - Én nem agyalok semmin, kárpit diem, vagy hogy mondják - vonogattam tovább a vállam. Én aztán tényleg nem az a típus voltam, aki különösebben sajnáltatná magát, hogy hol ment félre az élete, és mit érhetett volna el, meg ilyesmik, inkább megnézem, hová cseppentem, és kihasználom a körülményeket. Asszem ezt hívják talpraesettségnek, vagy mi.
- Neked ez tapasztalat? Agyalgatsz rajta? - kérdeztem végül vissza, mert érdekelt, miféle figura, meg hogyan gondolkodik. Nekem úgy tűnt, hogy szereti élvezni az életet, de azért kicsit titokzatos is volt, mondhatni pont olyan, amilyennek lennie kell egy jó pasinak. Ezért is akartam kicsit belemászni a dolgaiba.
- Ha arra gondolsz, nincs semmi titkos helyem, oda megyek, ahová mindenki, aki nem akar megfagyni, de azért valamennyire még fejlődni is akar Rolling Eyes - mondtam, majd megcseréltem a lábam, most a másikat tettem keresztbe - Annyira nem kell hajszolnom az expet, hogy gond lenne egy picit visszavenni a hatékonyságból - utaltam rá, hogy már épp elég magas szintű vagyok. Idő kérdése, és elérem a szinthatárt, addig meg legalább nem megyek olyan helyre, ahová nem akarok. A bossharcok is valahol idetartoznak, ott azért nagyban függ a dolog attól, hogy ki irányítja a cuccot. Alapból is öntörvényű vagyok, meg nekem nem is nagyon kell megmondani, mi a faszt csináljak, ha meglátok egy szörnyet, de az kiveri a biztosítékot, ha valaki hülyeségeket csinál a szemem láttára. Viszont eszem ágában se volt kezembe venni a gyeplőt és parancsokat osztogatni, az megint csak nem az én stílusom.
Kettesben kicsit más a helyzet, de az alap ott is az, hogy a pasi legyen a kezdeményező. Nem azért, mert ez a szokás, meg ez a sok hülyeség, hanem mert én azt szeretem látni, hogy van-e elég vér a pucájában egy srácnak. Ha nincs, akkor felejtsen el. Azonban Ozzynak így első ránézésre volt, hiszen a fura nyelvbotlásom után végül magához vont és lesmárolt. Mondjuk látszott rajta, hogy kicsit össze kell szednie a bátorságát, szóval tuti nem egy Casanova, aki notórius bugyikereskedő, de ami kellett, az megvolt neki. Nagyjából. Vártam, hogy hozzám nyúl, de csak egy sima csókot adott, én meg viszonoztam forrón, és szenvedélyesen, miközben megtámasztottam az ujjaimat a mellkasán. Ettől függetlenül ez most kurva jól esett :3 Vágyakozva sóhajtottam fel, mikor elváltak az ajkaink, aztán közelebb hajoltam, és a fülébe súgtam.
- Figyu, ha legközelebb smárolunk, a minimum az, hogy megfogdosod a combomat. Egy sima csóktól nem leszek nedves :3 - finoman beleharaptam a fülcimpájába, aztán viszont gyengéden ellöktem magamtól - Viszont most gitározni akarok, szóval szedd elő végre, ha jót akarsz magadnak Rolling Eyes - vigyorogtam rá kajánul - Mondjuk ha akarod, játszhatunk valami... pajkosat ;P - vetettem fel, bár őszintén szólva fogalmam sincs, hogyan lehetne egy gitárt erre felhasználni úgy, hogy közben tanuljak is Rolling Eyes
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Hétf. Jún. 04 2018, 14:53

Ami a meglepettségemet illeti, meglehetősen mulattatta Rikot, legalábbis ahogy elnevette magát. - Nem, csak váratlanul ért – válaszoltam a lánynak – De az biztos, hogy nem lehet egyszerű az élet arrafele – tettem hozzá. Tényleg váratlanul ért ez a dolog, de az azért tiszteletre méltó, hogy míg egyesek beleroskadnának az ilyen életbe, Riko elég erős volt, hogy továbblépjen. Irigylem őt egy kicsit, mert én még időnként mindig a régmúlt dolgain kattogok, amiken úgysem tudok változtatni.
- Az igazat megvallva igen. Voltak nehéz időszakok az ittlétem alatt, amiket nem kívánok másnak. De ez már egy másik történet – válaszoltam a lánynak. Nem a legalkalmasabb pillanat ezeket a régi dolgokat a lányra zúdítani. Meg különben is, ha az első randin az ember a megboldogult exeiről mesél, az már eleve nem jelent jót. Most előre kell tekintenem, a jövőbe, és nem a múlton rágódni. Egyelőre ismerkedjünk össze, aztán a többi majd alakul a dolog tovább, a maga útján.
Mint kiderült, Rikonak nincs úgymond titkos helye. De mint kiderült, a szinttel nincsenek különösebb gondjai, legalábbis erre következtettem abból, hogy nem gond neki, ha a hatékonyságból picit visszavesz. - Akkor ha jól sejtem, legalább 40-es szintű vagy. Afelett teljesen mindegy, hol ritkítja az ember a mobállományt, elég sokáig tart egy szintrevaló expet összefarmolni. - jegyeztem meg – Mondjuk én abból a szempontból vagyok inkább a fagyos szinteken, mert nagyobb a nyugalom, volt hogy szinte egymagam voltam pihiszünet idején a helyi vendéglátóipari alegységben, leszámítva az NPC-ket. Nem egy utolsó szempont, hogy nincs nyolc kilóméter sor a pultnál. Meg ugye ha az ember a bosstermet keresi, egyelőre kénytelen a hidegben kóvályogni, de a lángoló kard sokat segít némely mobok ellen is, de az sem egy utolsó szempont hogy nem fagy oda az ember keze a fegyveréhez – avagy az örök tél birodalma ideális a tűz alapú fegyverem maximális kiaknázásához. Ami a hatékonyságot illeti, az sem mindegy, hogy pontosan hol vadul az ember. A kazamatákban levő mobok általában erősebbek, mint amik a mezőkön futkoznak, tehát egy tizenpáradik bosskaziban respawnoló mobok akár jóval több expet is jelenthetnek, mint a havas pusztán szembejövő társaik, figyelembe véve azt is, hogy a kazamatában azért nagyobb a mobok sűrűsége is. - Mindenesetre ha van kedved, valamikor mehetnénk együtt is mobolni, persze nem a hidegbe, hanem ahova szeretnél :3 – mondtam a lánynak mosolyogva. Avagy ketten kétszer olyan hatékonyak tudunk lenni, mint külön-külön, és nem kényszerül rá az ember a lassításra, vagy rosszabb esetben a kényszerpihenőkre, amíg a képességei, főleg a gyógyító képessége visszatölt. Ami közben még megfordult a fejemben, hogy annak ellenére, hogy jól kijövünk egymással, valahol mégis ellentétei is vagyunk egymásnak. Ő a tűz, én a jég. Az ellentétek viszont ezek szerint tényleg vonzzák egymást.
Szerencsére nyert ügyem volt Rikónál a csókkal, hiszen a lány nem vette rossz néven a közeledésem. Sőt, viszonozta a csókot, azonben amikor a fülembe súgott egysmást, az ismét meglepett. Igazi belevaló csajszi, sőt kicsit túl könnyűvérű fajta is. De jelen helyzetben egyáltalán nem is bántam, sőt... lehet pont erre lenne a leginkább szükségem. Mindenesetre az első csóknál azért nem akartam letámadni a lányt, amíg nem tudtam biztosat. Legközelebb ez a dolog már nem fenyeget, merészebb leszek, és kész. Ha ő ezt szeretné, én nem leszek semmi rossznak az elrontója.
- Okés – válaszoltam a lánynak mosolyogva – Aztán a többit majd utána bepótoljuk :3 – majd elővettem a gitárom – Na és mit szeretnél megtanulni eljátszani? - kérdeztem meg a lányt. Avagy nem árt, ha van valami elképzelés. Aztán ha majd megunjuk a zenélést, valószínűleg úgyis egy kellemesebb tevékenységgel fogjuk elütni az időt :3
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Pént. Júl. 13 2018, 15:26

Nyilván már eddig is lerítt róla, hogy gőze sincs arról, mi megy a "sötét sikátorokban", de asszem jobb is így, mert az már lejött, hogy nem neki való. Ő egy ilyen jófiú, aki nem megy bele semmi extrémbe, nem keresi a veszélyt, se azt, hogy hol lehetne csalni. Becsületes srácnak tűnt, na! Az izgalmakat nem tőle fogom megkapni, de mivel jó fej, és nem is egy kretén, így simán elleszek vele, ha épp kedvem tartja.
- Pedig simán egyszerűbb tud lenni, mint játszani a mintapolgárt Rolling Eyes Például nem hazudik mindenki a képedbe - közöltem picit talán ridegen is. Hiába no, az álszentséget nem bírtam, nagyon nem. Sok más mindennel egyetemben. Tudom magamról, hogy kurva nehéz ember vagyok, nyilván nem véletlen, hogy nincsenek barátaim, maximum haverok, akikkel szívesen lógok, amíg épp el tudjuk viselni egymás társaságát. A hétköznapi élet nem nekem való, ahol bájologni kell, meg vágni a jó képet mindenhez, vigyázni, nehogy összetörd a másikat. Faszom se akar ilyen tojásokon lépkedni, ha nem tetszik, hogy beletaposok az önbecsülésedbe, akkor húzz a francba, ilyen egyszerű. Azokban a körökben, ahol én mozgok, nincsenek sértődések, maximum kapsz egy ütést a képedbe a boxerrel, aztán széttörik a lábadat egy viperával. Színtiszta őszinteség. Én is tök szívesen beverném egy csomó fazon képét Neutral
- Ha másik sztori, hát másik sztori - vontam vállat - Nem mondom, hogy bármikor meghallgatlak, mer' előbb csaplak tarkón, minthogy telesírhatnád a párnát. Csak az érdekel, hogy vezeted le - mondtam meg, elvégre nem arra voltam kíváncsi, hogy konkrétan milyen hülyeségeken ment keresztül, mert az nem mond semmit. Az viszont igen, hogy hogyan kezeli ezeket, bár abból, amit eddig hallottam, nem egy olyan csávó rajzolódott ki, aki acélidegekkel megy tovább, ha felgáncsolják. Ami amúgy tök fura, mert nem néztem volna ki belőle, hogy padlóra lehet küldeni.
- Ja, az már megvan. Itt egy jobb felszerelés simán többet ad, mint egy vacak szintlépés, azt jobban megéri hajtani - erősítettem meg a sejtését, miközben ő kicsit elkalandozott. Eléggé központi szerepe van nála a piának, úgy látom, folyton ilyen hasonlatokat tol, meg ahogy kínálgatja... - Víz alatti vadászaton voltál már? Eléggé high level, és csak csapatban lehet tolni, de kurva jó :3 - reagáltam a felajánlására. Egyszer voltam egy ilyenen, és tök frissítő volt az élmény, csak a csapattársak túl hülyék voltak. Az egyik ott is maradt, de ha okosan csináljuk, kettesben simán lehozható egy ilyen kaland.
- Hú, ezen nem is gondolkodtam - pislogtam kicsit - Eléggé be vagyok rozsdásodva, szóval valami egyszerű fasza lenne, de ne is olyan legyen, amit minden kezdő tud, mint az Enter Sandman meg ezek - próbáltam valami okosat mondani, de ha ebből ki tud valamit hámozni a srác, akkor respect. Ha valaki így fogalmazná meg nekem, hogy mit akar, azt minimum hátba rúgnám, főleg ha olyan bután nézne, mint én most.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Szer. Aug. 29 2018, 23:02

- Lehetséges, de nem feltétlen – válaszoltam a lánynak – A mintapolgártól én is iszonyat messze vagyok – nevettem el magam, majd egy pár másodperc múlva már komolyabban folytattam – Attól én is falra tudnék mászni amikor össze-vissza hazudoznak a népek... - tettem hozzá. Pedig rengetegen nem őszinték sajnos, vagy legalábbis nem teljes mértékben. Főleg odakinn tapasztaltam meg ezeket a dolgokat, de itt Aincradban is akadnak szép számban akik kétszer álltak sorba amikor az őszinteséget osztották, és másodjára elvették azt is amit először kapott...
Majd említés szintjén a nehéz időszakokról esett szó, persze tényleg csak egy említés erejéig. Azonban szerencsére Riko nem firtatta a dolgot. Bár nem azért, mert nem akart tolakodó lenni, hanem csupán egyszerűen nem érdekelte. Nem hibáztatom érte, hisz mindenkinek megvan a saját maga gondja-baja, és különben is, nem azért vagyunk most itt, hogy a régmúlt eseményein keseregjünk. Majd a lány kérdésére válaszoltam – Hát, magam sem tudom... Részben a céhtársak, részben az idő múlása, részben a gondolatok elterelése és az alkohol, talán ezek így mind együtt.. - és még azt sem tudom egész pontosan, hogy mikor lábaltam ki nagyjából egy-egy nehéz időszakból, nem egybites átmenet van a kettő között, hanem egy hosszú folyamat eredménye...
Majd a szintlépésekre kanyarodott a beszélgetés, és mint kiderült, Riko is már 40es szint feletti. - hát igen, az a szintenkénti öt pont az nem egetrengető amikor egy jobb felszerelésen van vagy húsz-harminc statpont legalább – értettem egyet a lánnyal.
- Még nem voltam, de érdekesen hangzik – válaszoltam Rikónak a víz alatti vadászat felvetését – Ha jól sejtem, akkor a 4. szinten van efféle lehetőség – elvégre az tűnik logikusnak, főleg hogy az egész szint jóformán vízből áll, leszámítva a kisebb-nagyobb szigeteket. Amit viszont nem értek, hogyha az egész szint óceánból áll, miért nem ázott be a harmadik szint? Egy sima panellakás is megirigyelné ezt a jól szigetelő padlót/plafont... - Jó móka, valamikor megejthetnénk :3 – tettem hozzá mosolyogva.
Kicsit később már pont nekikészültünk volna zenélni, csak egyelőre ki kell agyalni, hogy na akkor mit is játsszunk, főleg hogy Riko sem gondolkodott ezen. Na igen, ebből is látszik, hogy a gitártanulás az csupán a másodlagos oka, hogy felkeresett, és a fő oka pedig egy kiadós testmozgás, amit minden bizonnyal megejtünk egy kis zenélés után :3
- Valami egyszerűt, de mégse amit mindenki tud? - tűnődtem el hangosan, közben pörögtek a fejemben a dalok, és rögtön nagyrészét vetettem is el, hogy na ez tényleg közismert, na ez szintén könnyű, de ennek az akkordjait nem tudom... meg persze jópár volt, ami már nehezebb szint, amit még én sem tudok eljátszani, azt meg nehézkes lenne megtanítani... majd végül beugrott egy dal, ami kb végig az orrom előtt volt – Nothing Else Matters-hez mit szólsz? - mondjuk elég felkapott dal, de azért mégsem az a full kezdő szint, szóval talán-talán Rikonak is megfelel. Ezesetben már el is kezdtem a zenélést egy pár ütem erejéig, hogyha esetleg nem ugrana be neki elsőre, bár ezt kétlem. Amennyiben mégsem, akkor kénytelen leszek tovább brainstormolni...
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Rikomono Hétf. Szept. 10 2018, 19:42

Kicsit szkeptikusan fogadtam az állítását. Nem rí le róla, hogy olyan nagyon különc lenne, sőt. Rólam szerintem maximum öt perc után kiderül, hogy egy hibbant liba vagyok, de erről a srácról eddig semmi ilyesmi gubanc nem jött le. Jó, nyilván nem egy jólfésült, pedáns csávó élre vasalt inggel, de ha ő ezt tartja mintapolgárnak, akkor mást értünk alatta mi ketten. De legalább nem csípi, ha hazudnak neki, szóval remélhetőleg ettől megkímél. Még egy jó pont, hogy talán el tudom viselni Oziriszt rendszeresen is.
- Heeh? Idő meg alkohol? Nem olyan pasinak tűnsz, aki minden nap a sárga földi issza magát bánatában Rolling Eyes - jegyeztem meg. Egy kisebb meglepetés, ebből a szempontból gyengébb, mint gondoltam. Mondjuk kit érdekel, legalább lesz ivócimborám, ha akarom :3 De ja, nem jött rosszul, hogy kicsit megismerem, kiderül, hogy van neki is egy-két defektje. Én nekem csak az van, de ez nyilván lejött neki. És így legalább kicsit tudok kötődni hozzá, úgy meg a szex is jobb, ha az arc és a farok mögött van egy izé... a lélek hülye szó ide, legyen inkább személyiség. Ez is hülye szó, nem vagyok én filozófus Rolling Eyes
- Ja, negyedik szint. Tengerpart, sunshine, bikinis csajok Wink - kacsintottam rá - Nem viselhetsz páncélt, kevésbé hatékony a fegyvered is, kurva macerás, de jó poén, tényleg - tettem hozzá, hogy sejtsen valamit, mire számítson. Merthogy benne volt a buliban - Ja, és nagyon jól kell tudni úszni - mondtam még, de ez szerintem triviális... Érted, a víz alatt harcolunk, nem árt, ha jól érzed magad odalenn.
Amúgy Ozzy elég sokat agyalt a kérésemen, már majdnem oda jutottam, hogy azt mondom, tanítson amit akar, de erre kibökött egy halandzsát, amire meg én pislogtam egy sort.
- Az melyik? - kérdeztem is a kis hatásszünet után, mert tényleg fogalmam se volt róla, de aztán ahogy meghallottam az első pár akkordot, felismertem - Ja, hogy ez! - nyilvánítottam ki, hogy nem vagyok full retardált, ha zenéről van szó, és kicsit közelebb hajoltam, hogy lássam, mit csinál a kezével - Ez tök könnyű - állapítottam meg, bár akkor még tényleg csak pár hangot hallottam. Vágod, egy kézzel nyomta. Aztán jött a második rész, és felszaladt egy kicsit a szemöldököm - Oké, mégse annyira - motyogtam az orrom alatt. Volt pár mozdulat, amit tudtam követni, de olyan is volt, amit már nem. Na csajszi, itt a kihívás!
- Jó lesz, vessük bele magunkat! - bólintottam rá a javaslatra, és nyújtottam a kezem a gitárért. Huh, vajon itt is szétbassza az ujjaimat a húr?
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal12783/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ozirisz Vas. Szept. 16 2018, 21:08

Riko kicsit meglepettnek tűnt, amikor a nehéz időszakok átvészeléséről, túléléséről beszéltem. - Pedig volt olyan korszakom, hogy szinte csak kocsmában vagy úton két kocsma között voltam csak megtalálható – na meg persze amikor kotta részegen hirtelen jött ötlettől vezérelve farmolni mentem... vagyis tántorogtam, és keresztülbotladoztam a vaddisznókon és lerókáztam a vérnyulakat meg hasonlók, avagy a detoxikáló Aincradi változata, mert aránylag hamar kitisztultam, de valahogy a fáradtságtól vezérelve mégis a kocsmában kötöttem ki. - Meg amikor a rémálmoktól nem tudtam aludni, akkor is az üveg után nyúltam, az itóka azért megtette a hatását a nyugodt alvásért – tettem hozzá.
Majd a szintekről, fejlődésről esett szó, és végül a víz alatti vadászathoz jutottunk. Jól sejtettem, a negyedik szinten mennek az efféle mókák. - Bikinis csajok? Jól hangzik :3 – mondtam a lánynak vigyorogva – Hát igen, teljes harci felszerelésben maximum lefelé lehet úszni, gondolom gyűrűkön kívül semmi más felszerelést nem hordhatunk – tűnődtem el, majd folytattam – Na igen, a lángoló kard effektjét víz alatt nyugodtan elfelejthetem – nevettem fel ahogy elképzeltem a jelenetet. Talán még a mobok is fognák a hasukat a röhögéstől a víz alatt, ahogyan már a parton egy hangeffekt kíséretében kialszik a nodachi amint vizet kap. Hát na, nem éppen merülőforralónak lett tervezve. - Úszás terén még van hová fejlődnöm, az biztos, de szerintem nem lesz gond – elvégre nagyjából tudok úszni, de azért harcolni még nem próbáltam meg úszás közben.
Majd némi gondolkozás az ideális számon, amit el fogunk játszani gitáron. Névről nem ugrott be a lánynak a dal, azonban ahogy elkezdtem játszani, egyből felismerte. Ebben mondjuk biztos voltam, mert igaz, nem mai szám, de rádióban elég sokat játszották egy időben. Amikor Riko megjegyezte, hogy ez könnyű, egy sunyi vigyor ült ki a képemre. ~csak gondolod, hogy könnyű :3 ~ És pár akkorddal később be is igazolódott, amikor újra megszólalt a lány. De végül rábólintott a lány, úgyhogy valamit azért csak tudok, még ha kicsit meg is kellett erőltetnem az agytekervényeimet.
- Kiváncsi vagyok, mit tudsz :3 – mondtam a lánynak, sejtelmesen rámosolyogva amikor átadtam neki a gitárt. Figyeltem, mihez kezd, mennyire megy neki. Valószínűleg az elejével nem lesz gond, csak a lefogásokkal. Nekem is időbe telt, amíg ráéreztem, hogy hol is kell lefogni a húrt. Szóval ha Riko elakadt, bal kezemmel gyengéden megfogtam az ő bal kezét és a megfelelő helyre igazítottam, szóban is magyarázva, hogy mit hogyan.
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal19096/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Hinari Hétf. Márc. 25 2019, 21:21


Szophie és a karperec


Futottam. Fél szemmel a térképet néztem, a helyzetét és ha kellett, képességet is aktiváltam hozzá, hogy minél gyorsabban beérjem. El akartam érni, átölelni hátulról, mielőtt bármit is csinálna.
Mielőtt… hülyeséget csinálna.
Átugrottam egy alacsony kerítést, pár bokrot, elszaladtam egy csapat beöltözött kisgyerek mellett, akiknek a menetszelem elfújta a cukorral teli zsákjukat, de nem érdekelt. Utánam kiáltottak, de nem érdekelt. Egyetlen, egyetlen valaki volt csak, akinek alakját kutattam-kerestem és féltem, rettentően féltem, hogy továbbteleportál, hogy elszalad, hogy eltűnik újra. Futottam. Aztán egyszerrecsak megláttam.
- Szophie! - kiáltottam utána és már ott is voltam, a lendülettől kis híján fellökve őt öleltem, megkönnyebbülten, hogy nem késtem el.



A nevemen szólítottak, s én megtorpantam. Nem számítottam rá, hogy bárki is utánam jön. Végigfuttattam tekintetem a mezőn, s pillantásom a késő őszi vérvörösre gyúlt naplementén nyugodott meg. Nem tudtam, mit kellene éreznem, mit mondhatnák, milyen magyarázatot is adhatnék. Feldúlt voltam, és ezt az arcomon elterülő erőteljes pír is jelezte. Szemeim csillogtak a visszafojtott könnyektől. Fogaimat összeszorítottam, kezeimet ökölbe. Megfordultam, és barátnőmre meredtem. Hogy vajon igazán itt volt-e, vagy sem, én magam sem tudtam, és talán nem is számított. A tudat elég volt, hogy nem hagy magamra. Ő sosem. Az a másik árnykép viszont többé már nem létezhet, csupán a fejemben.
- Utánam jöttél. - mosolyogtam rá lágyan, kissé bizonytalanul, mégis melegséggel. Sokat jelentett nekem a lány. Most már egyedül ő jelentett ennyit, a múltam utolsó darabkájaként tartva magát.
- Hülyén viselkedtem, igaz? - kezdtem el magyarázni akármit, bármit. Talán én magam sem tudtam, mi alól is akarom felmenteni magamat. - Bocsánat, nem kellett volna.. produkciót rendeznem. - lesütöttem szemeimet. Legszívesebben megtöröltem volna őket. Valamiért szúrtak. Bizonyára belement egy kis por...



Jó volt hozzáérni újra. Eddig csak a kétségbeesés hajtott, őutána, ki a rétre, átgázolva a már letaposott fűcsomókon, hogy elérjem, hogy megtaláljam. Most viszont... hogy itt volt, hogy már segíthettem neki... hirtelen eszembe jutott, hol is vagyunk. A védett övezeten kívül. Gyomrom egy pillanat alatt összeszorult és megremegve néztem körbe, de nem jelzett az Észlelésem, biztonságban voltunk. Egyelőre.
- Hát persze - mosolyogtam vissza rá őszintén, majd lassan, melegen megráztam a fejem - Egyáltalán nem. Én... - vettem egy nagy levegőt - Nem tudtam róla - haraptam be ajkaim és akkor ott fel se merült bennem, hogyhát honnan is tudhattam volna: csak az járt a fejemben, hogy ő fontos nekem, és mint barátnője... tudnom kellett volna. Fel kellett volna keresnem őt. Ott kellett volna lennem vele. A gyűrűje helyét bámultam.
- Nem a te hibád - néztem a szemeibe - Ez csak... így alakult. Örülök, hogy nem történt semmi... rosszabb - mondtam neki, a fejemben azonban ez a mondat egy kicsit másképp hangzott, de nem akartam felhozni neki. Hogy féltem tőle, hogy hülyeséget csinál. Rámosolyogtam és ujjammal letöröltem szeméből a kicsordulni készülő könnycseppet. Ha nem is szavakkal, de mutatni akartam, hogy én itt vagyok neki. Ahogy ő sem soha többé, én sem hagyom őt magára.



Az èrintèse megnyugtatòan hatott ràm. Èszre sem vettem, hogy könnyezek. Megfogtam a kezèt ès megszorìtottam. Szüksègem volt egy tàmaszra. Rà. Odaràntottam magamhoz, ès a fejemet a mellkasàba fùrtam. Mèlyeket lèlegeztem. Èn sem tudtam.. semmit sem tudtam ròla. Hosszù ideje közöm sincs hozzà. Mègis annyira nagyon fàj.. Nem mondtam ki a lelkem szavait, csak hangosan vettem a levegőt. A pàra ködkènt tàvozott szètnyìlt ajkaimbòl. Összetörtem, ès mègsem. Sìrtam, de nem elèggè. Hiànyzott, de a hiàny màr nem volt ùjdonsàg. Nem tudtam elszàmolni az èrzèseimmel. Nem voltam kèpes tisztàzni, mi is fàj a legjobban. Nem volt vilàgos mèg szàmomra sem, mi a teendő ilyenkor.


Óvón fontam körül a karjaimmal, ahogyan közel húzódott hozzám. Érezhette a szívdobogásomat, ahogyan én hallottam egyre szaporább lélegzetvételét. Zihált. Végigsimítottam a hátán. Először gyengéden, majd ahogy éreztem én is, hogy mennyire friss még neki, hogy mennyire vérzik még... szorosan öleltem magamhoz és hagytam, hagytam időt neki. Éjfekete haján át néztem a tájat, figyelve-fülelve és próbáltam minden erőmmel, minden érzékemmel őreá koncentrálni, és nem a körülöttünk sötétedő tájra. Aznap is sötét volt. Egy ütemet kihagyott a szívem, ahogyan a gondolat az eszembe véste magát. Behunytam szemeim.
- Tudok egy csöndes helyet. Nagyon finom teát készítenek, és a kedvemért talán kinyitnak ilyenkor is - szólaltam meg halkan, dobogó szívvel. Nem akartam itt maradni.



Lassam bòlintottam. Igen, egy tea talàn segìtene. - Menjünk. - suttogtam, ès gondolataimat eltereltem, hogy csak a gőzölgő ital jàrjon a fejemben. Egy forrò tea minden bajra gyògyìr. Egy gőzölgő earl grey bizony segìt a koncentràlàsban. Ès akkor, ott majd èn is jobban meg tudom fogalmazni, mi is bànt. Legalàbb is ebben bìztam. Halkan követtem, akàrhovà is vezetett. Vezèrt èrtetlen nèmàn battyogott mellettünk, nem is figyelve pàrosunkra.


Bólintottam és gyengéden vontam magam után. Elővettem a kristályomat és megvártam, hogy ő is ugyanígy tegyen.
- Teleport Solvik - mondtam ki és egy szempillantás alatt a főtéren találtam magam. Megvártam őket. Elkezdtünk sétálni. A kis falu még Halloween estéjén is néma maradt, az öreg npc-k rég aludni tértek, a gyerekzsivaj messze elkerülte e helyet. Szívembe melegség költözött, ahogyan odaértünk a fogadóhoz: kopogtattam. A középkorú nő bosszúsan nyitott ajtót és már épp elküldött volna minket és a cukorkáinkat melegebb éghajlatra, amikor észrevette, hogy én állok ott. Meghajoltam és köszöntem.
- Fáradjanak beljebb - mondta egy kis szünet után és meggyújtotta a lámpásokat. Az eleddig szürkületbe burkolódzó épületben könnyed fény gyúlt, cipőink kopogtak a mindig frissen lakkozott faparkettán. Bevezettem Szophiet. A hagyományos japán stílusú beltér nyugalmat és békét árasztott, a csöndet szinte tapintani lehetett itt is, akárcsak végig utunk során. Leültünk a földre helyezett párnákra, az alacsony asztal mellé. A fogadósnő egy gyertyát tett elénk, fénye vibrált a száraz levegőben. Nem szóltam. Szophie felé nyújtottam a lapot, amelyen több tíz féle tea neve sorakozott.
Én csak bólintottam a hölgynek, hogy a szokásosat kérem.



Csendesen követtem, csupàn a teleportàlàskor kimondva a megjelölt települès nevèt. Utàna is nèmasàgba burkolòztam, àm közben mindvègig fogtam a kezèt. A vilàgèrt sem engedtem volna el. Nem suhanhat tova nèlkülem, nem hagyhat magamra. Az üzletben az asszony felè küldtem egy fèlszeg, bocsànatkèrő mosolyt, miközben besètàltunk. Levetettem a kabàtomat, ès a kijelölt fogasra akasztottam, sàlammal együtt. Letelepedtem a keleti stìlusù asztalka mellè, ès talàlomra ràböktem az egyik teàra a lapon. Nem is igazàn szàmìtott, melyik lesz az, csak jò forrò legyen. Csak azutàn szòlaltam meg legközelebb, amikor màr a forrò italt kihozta a hölgy. Belebàmultam a csèszèmbe, ès halovànyan elmosolyodtam. - Èdesanyàm.. - kezdtem bizonytalanul bele. Ritkàn hoztam szòba a valaha volt csalàdomat, mint hogy màr nagyon règòta nem voltak az èleten rèszei. Annabell volt talàn az egyetlen èpp Aincradban, akinek mesèltem ròluk egyàltalàn. - Èdesanyàm mindig egy kis teàt hozott, ha valami bàntott. Ùgy gondolta, egy forrò ital mellett egyszerűbb rendezni az èrzelmeinket. - elmosolyodtam. Anyukàm igazi angol volt. Ùgy gondoltam, baràtnőmnek is ismerős lehet ez a fajta hozzààllàs. Egyelőre jòl esett ez a fajta könnyed, meleg tèma. Nem akartam - nem tudtam - azon nyomban a nehezère tèrni. Mèg nem..


Arcomon meleg mosoly terült szét, amikor az anyukájáról kezdett el mesélni. Szinte önkéntelenül, régi emlékektől fásultan bólintottam; igen, ismertem én is ezt. Szophie múltjáról azonban keveset tudtam csak, és amit tudtam se volt éppen tündérmese… örültem neki, hogy legalább ezek megmaradtak neki.
Belekortyoltam én is a teámba, és már éppen mondani akartam volna neki valamit, amikor a minket kiszolgáló npc hölgy újra megjelent, egy hatalmas péklapáttal a kezében.
- Elnézést a zavarásért - hajolt meg udvariasan - De a programom tiltja, hogy Solvikban vörös indikátorosakat hagyjak tartózkodni - mondta, én pedig ebben a pillanatban sápadtam le: el is felejtettem, hogy a hely ilyen szempontból is védett övezet; igazából bele se gondoltam. Még abba se, hogy barátnőm tulajdonképpen maga is vörös.
- Akkor kérünk még két házi süteményt is - reagáltam rá azonnal, lángvörösen a szégyentől, az npc pedig… letette a “fegyverét” és visszament a konyhába - Szerencsére a vendégek kiszolgálása előnyt élvez a programjában - fordultam vissza barátnőmhöz, de éreztem, hogy ennél több magyarázatra lesz szükség most - Sajnálom, én… el is felejtettem, meg azt is, hogy te… - hebegtem. Még a tea is kilöttyent egy kicsit, le is tettem a csészét és lesütöttem szemeimet. Azt akartam, hogy megnyugodjon, hogy biztonságban érezhesse magát, erre én pont… pont ide bírom elhozni őt.
- Sajnálom - ismételtem meg magam zavartan.



Lehet, hogy barátnőm azt hitte, zavarba fog hozni a szituáció. Láttam az arcát, ahogy lesápadt szép lassan, ahogy nem értette, miképpen fogok erre most reagálni. Valami rosszat várt tőlem, és a jelenlegi rossz kedvemben lehetséges, hogy ennek így is kellett volna lennie. Mégis, ahelyett, hogy rosszul éreztem volna magamat, hangos és önfeledt kacagásba kezdtem, most először azóta, hogy megtudtam azt.
- Én is elfelejtettem. - mosolyogtam rá vidáman, jót szórakozva balgaságunkon. Két tenyerembe fogtam a csészét szorongató kezeit, előre dőltem, és barátságosan a szemébe néztem, miközben beszéltem hozzá.
- Sajnálom, hogy miattam ilyesmikre is kellene gondolnod. - először azt akartam mondani, hogy kell, de aztán módosítottam a szót, kicsit hosszabban elnyújtva, mint szükség volna rá. Most rajtam volt a nyugtató szerep.
- Kérünk még tőle egy hadseregnek elegendő rendelést, vagy inkább menjünk el valahova máshová? - mosolyogtam rá barátnőmre, egy röpke időre feledve problémáimat, és csupán a jelenre koncentrálva. Arcomon azért még mindig látszott a nyúzottság, szemeim alatt az egészségtelen karikák, lélektükreim sem úgy csillogtak, mint kellene nekik, és úgy összességében letört voltam, orcáimon mégis megjelentek az aprócska nevetőgödröcskék. Hörpintettem még egy kicsit a teámból, majd vártam a válaszát.



Szophie nevetése talán még az eddiginél is jobban összezavart: tűzpirosan pillantottam oldalra, ahogyan megfogta kezeim; fejemben még mindig az iménti gondolatok jártak. Nem kellett volna idehoznom. Végül aztán csak-csak elengedtem az érzést és szégyenlősen, de bizalommal néztem rá és bólintottam:
- Ahogy… neked jobb - mosolyogtam rá, még mindig zavarban - De ha tudjuk tartani a lépést, egészen finomakat készítenek itt - tettem aztán hozzá egy kicsit felszabadultabban - És van egy különleges teájuk, amihez egészen biztosan nincs kéznél az összes összetevő - súgtam oda neki cinkosan, de persze ettől még rajta állt az egész. Én a magam részéről próbáltam valamiféle játéknak felfogni, bár nem ment könnyen így, ezen előzmények tükrében. Sóhajtottam egy nagyot és magam is belekortyoltam a teába. Tekintetem barátnőmön nyugodott; tűnődőn néztem arcát és vonásait: ez a kis közjáték őt is jobb kedvre derítette talán. Kizökkentette abból, amibe Danee megszólalása után került, és ez mindenképpen jó volt, örültem is neki. Ha úgy döntött, ezt még igyuk meg és menjünk, készséggel álltam fel és fizettem ki az npc-t hátul - ha viszont a játékra szavazott (és őt ismerve elég erős sejtésem volt ennek lehetségességéről), úgy maradtam, egyszer-egyszer ajkaimhoz emelve a csészét. Vártam, hogy folytassa, de siettetni sem akartam. Volt időnk. Az egész éjjel előttünk állt még.



- Maradni szeretnék - jelentettem ki annyira határozottan, amennyire tőlem telt jelenleg.
- Egy NPC-vel még szerintem meg tudunk birkózni - tettem még hozzá, és tekintetemet körbejárattam a meleg, kellemes hangulatú helyiségen. Valami megnyugvásféle költözött a lelkembe most, hogy itt ültem Hinarival. A szemébe néztem, és annak minden nyugalmát magamba szívtam. Itt volt velem, és megmentett. Megint. Utat mutatott a sötétségben, segít átvészelni a legnehezebb időszakokat. Szóval erre való egy igaz barátság.. Tűnődve kortyoltam teámba, és jóleső borzongás futott végig a testemen, ahogy a forró ital végigcsúszott a torkomon.
- Tudod, még én magam sem tudom, hova tegyem az érzéseimet - kezdtem bele aztán mondandómba hirtelen.
Már egy ideje nem tudom, ki ő nekem, és most azt sem, miképpen kellene éreznem.
A vallomás még önmagam előtt is nehéz volt. Hogy is ne lett volna? Alig volt időm gondolkodni rajta, hova tenni a dolgokat. Azt tudtam, hogy fáj, hogy a heves érzelmeim és reakcióim nem épp optimálisak. Ám azon felül? Talán csak egy olyan jó pszichológus tudta volna megmondani, mint Tachibana. A gondolatra egészen elmosolyodtam.
Egy ideje talán nem több, mint csupán egy tűnő álom, egy távoli kép a fejemben a tökéletesről. Mégis, én képtelen vagyok továbblépni. Ragaszkodom mindenhez, amit tőle kaptam, mert nagyon szép érzéseket elevenítenek fel. És igen, dühít, hogy elvették tőlem. Sok mindent meg akarok tudni ezzel kapcsolatosan, és Rinne egy olyan ember, aki válaszokat adhat talán. Mégsem vagyok képes felkeresni. Még nem. El kell hitetnem magammal előtte, hogy bármi is történt, a lány nem gonosz. Nem akarok meggondolatlanságot elkövetni az érzelmeimtől vezérelve. Ez most egy másfajta játék. - A mondataim végén már elkaptam barátnőm kezét, és erősen szorongattam. Tekintetembe valamiféle pánik költözött, és a megerősítést vártam tőle, talán arról, hogy a gondolataim helyesek, hogy a döntéseim jók. Bizonytalan voltam, ami nem volt jellemző rám. Még idő kellett, hogy el tudjam helyezni a történteket a megfelelő fiókba, Rinnét, Tachit, minden egyes apró információt, amit tudok. És legfőképp, meg akartam oldani a rejtélyt. Igen, vágytam mindennél jobban rá, hogy a végére járjak, és nem csak Makotom miatt. Nem, ez inkább szólt rólam, és az önzésemről. Arról, hogy nem bírtam elviselni, hogy csak így elvették tőlem, mielőtt még tisztázhattam volna vele és magammal, hogy pontosan mik is vagyunk egymásnak. Képtelen voltam nélküle élni, most mégi erre kényszerítettek. És ez roppant mód dühített. Szememben lázas fény gyúlt.



Ez most komoly volt. Nagyonis. Láttam a mozdulataiból, éreztem a hangsúlyából, pillantása ezt üzente nekem. Megfogtam én is kezeit, támogatólag, erősen, hogy érezze, fizikailag is, hogy ott vagyok. Hallgattam őt. Viharát, tanácstalanságát.
És a kellő pillanatban a szemébe néztem; tekintetemből azt a határozottságot ismerhette fel, aki én már nagyon régóta nem voltam. Csak most. Csak őérte. Talán tényleg csak őérte…
- Egyelőre nem is kell felkeresned - ráztam meg a fejem hozzá - Adj időt magadnak. Ez fontos. Én pedig segítek. Együtt megoldjuk, jó? - mosolyogtam rá, arcomon azonban átsuhantak az emlékek is és az azok okozta fájdalom, amit akkor éltem át. Amikor napjában többször is feltettem magamnak a kérdést, “Miért nem keresett fel? És én miért nem voltam mellette?” - de ez már nem volt több, mint a múlt árnyéka. Igyekeztem nem efelé az irány felé terelni gondolataim. Biztatón bólintottam, még mindig őt néztem. Nem tudok neki választ adni a kérdéseire, de meg tudom hallgatni őt. Barátnőjeként ez a legtöbb, amit tehetek.
- A ragaszkodás… szerintem nem rossz dolog. Nem szabad hirtelen elvágni mindent, úgy sose fogod tudni elengedni a múltat… Csak fokozatosan. Még én is megállok néha Lewis zárt ajtaja előtt - mondtam hirtelen, bár az más volt, az nagyon más volt, ezt tudtam én is. Megjött az npc. Rendeltem kettőt a Nílus Gyökere Teából. Másnak elutasította volna, alapanyag hiányában, törzsvendégek esetében azonban nem volt ilyen opciója. Távozott. Visszafordultam Szophiehoz. Ez a kis közjáték szinte meg sem történt.
- Megígéred, hogy szólsz nekem, rendben? Mielőtt beleugrasz valamibe - kértem őt komolyan, szemeimmel, mozdulataimmal, hangsúlyommal. Nem akartam elveszíteni. Ott akartam lenni vele. Végig, ezen hosszú és rögös út során.



- Megígérem - mondtam ki komolyan, és megszorítottam a kezét. Csak őérte, mert ő is ott volt velem mindvégig, még a börtönben is. Csak miatta képes leszek tartani magamat. Azt az egyet már eldöntöttem, hogy nem fogok tétlenül ülni. A feldolgozás legjobb módszere a kutatás, és én nem fogok nyugodni, amíg értelmes információk a kezeim közé nem kerülnek. Ettől kezdve minden gondolatom, minden pillanatom, minden érzékem egy feladat körül fog forogni, és az régvolt kedvesem lesz. Lehunytam a szememet. Jobb volt, segített, hogy beszélhettem róla. Már azelőtt segített, hogy valóban képes lettem volna feldolgozni, mi is történt. Még a tudatomig sem jutott el, csupán csak lelkemet mardosta. Mélyet sóhajtottam, hogy legyűrjem az érzést. Nem most volt itt az ideje, még nem. Még nem adhatom fel, nem temethetem el.
A valóság az volt, hogy képtelen voltam még csak arra is gondolni, hogy halottként kell elkönyvelnem. A tudatba ringattam magam, hogy ennek még lehet folytatása. A képzelgésbe, hogy itt nem ért véget. Hogy egyszer majd még láthatom, akárcsak egy másodpercre is, és rám fog nevetni. Rajtam fog nevetni. Amíg pedig így éreztem, képtelen voltam elengedni, és valóban meggyászolni. Így nem maradt más, csak a fájdalom, és egy apró űr a szívem közepén. Egy űr, amelyben nem forgott körülöttem többé a bolygóm. Akaratlanul is csillag alakú fülbevalómat érintettem, és sóhajtottam.



Megkönnyebbülten bólintottam szavára: hittem neki, feltétel nélkül és reméltem, hogy tudok segíteni a szerelem elvesztésének feldolgozásában - még úgy is, hogy én magam nem voltam túl jó véleménnyel Tachibanáról, de ez talán számára sem volt soha titok. Meg nem is volt lényeges. Ő számított, nem más. Rámosolyogtam, biztatón és boldogan, arcom viszont még mindig aggodalmat tükrözött… aggodalmat és kérdést, hogy hogyan tovább. Mert ezt őneki kellett tudnia; beszélnie, ha szeretne vagy hallgatnia, ha úgy kívánja. Én azonban nem akartam megtörni gondolatait: hagytam, hogy ő maga válasszon folytatást; én magam ittam még kicsit a teából, szabad kezemmel végig az övét fogva.


Én pedig úgy döntöttem, hallgatok. Nem mondhattam el azt, amit még én magam sem fogalmaztam meg, nem tudtam kifejezni gondolataimat, amik még én előttem sem öltöttek testet. Csak az érzés volt, amit még képtelen voltam megmagyarázni. Ezen a napon nem is terveztem úgy igazán említeni a történteket, nem akartam vele foglalkozni. Mintha könnyebb lenne úgy, ha eltolom, ha halogatom, ha inkább a harcra összpontosítok. A terveimet áthúzták, ám a vége ugyanaz lett. Csak kortyoltam a forró teából, és bámultam magam elé a semmibe. Kerültem magam előtt is a beismerést, és ez így volt jó. Az majd egy másik időpontban lesz alkalmasabb.
Egyelőre csak ültem ott, élvezve a szoba kellemes melegét, a forró italt a torkomban, és nem gondoltam semmire. Élveztem a Hinaritól felém áradó törődést, és megfürösztöttem magam benne. Talán épp ez segített túlélni - még egy estét.



Szinte mozdulatok nélkül, csupán magamban, magamnak bólintottam: elfogadtam a választást és nem is hoztam szóba ezentúl. Nem addig, amíg ő maga meg nem teszi ezt. Én magam is sóhajtottam, rámosolyogtam és két kézbe vettem a gőzölgő csészét. Az npc-nek se híre, se hamva nem volt azóta, hogy legutóbb rendeltem, így nem zavart meg minket senki, nyugodtan tudtuk érezni, átérezni a helyet és annak hangulatát. Idebent minden csöndes volt. Az ablakon túl felerősödő szél leveleket kergetett, de ez nem hatolt be hozzánk; a teázón túl létező világ nem tudott elérni minket ebben a pillanatban. Hátradőltem és felnéztem a plafonra: jó volt itt. Jó volt ővele. Pont úgy, mint régen.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal29686/10100Solvik - Page 4 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Leonard Szomb. Jún. 22 2019, 22:21


[Chakna]


Ha valamiben, akkor a teázásban semmi tapasztalata nem volt Leonak, viszont legutóbb mégis sikerült ezt a remeknek nem nevezhető programötletet kitalálniuk közösen Chaknával, amit persze végül le kellett fújniuk és elhalasztani. Azóta is bökte a csőrét a találkozó hiánya, de hát neki is volt épp elég más dolga, és a lánynak is minden bizonnyal. Annyira nem is volt fontos, hisz olyan közel nem kerültek a csata során, hogy hiányát érezze a jelenlétének, ettől függetlenül viszont Chakna jó arcnak tűnt, olyasmi embernek, akit megéri megismerni kicsit jobban.
Így aztán vette a fáradtságot, és felkereste őt üzenet formájában nemrég, hogy aztán megbeszéljék a találkozó időpontját és helyszínét. Aznap reggel kissé kevés lelkesedéssel, de csak felkerekedett, még ha egy ilyen hülye szokás miatt is, mint a tea. Még jó, hogy történetesen volt egy angol barátnő kéznél, vagy akár kettő is, ha Hinarit is annak számítjuk - márpedig már lassan számíthatjuk, még ha nyíltan nem is volt soha kimondva -, akik ha másra nem is jók, teában otthon vannak.
Így kötött ki ezen a szent helyen, amit nemrég PM-ben beszélt meg Chaknával, és amit Szophie ajánlott neki meleg szívvel. Most, hogy már az indikátora miatt nem kezdték el üldözni az NPC-k se, valóban egészen kellemesnek hatott az aprócska épület, amibe egy kedvesnek kinéző hölgy vezette be. És állítólag itt szolgálják fel a legfinomabb teakülönlegességeket egész Aincradban. Egy próbát mindenképp megért.
Amíg Chaknára várt, kedvesen elutasította a kiszolgáló személyzetet, és nem rendelt semmit. Ettől függetlenül kapott - valamiféle teasüteményt, az ízletes fajtából. Azt rágcsálta, amíg várt. Bár már nem kellett sokat valószínűleg, hiszen a PM-ben megjelölt időpont lassan közeledett, habár Leo elvből is korábban érkezett. Még ha ez nem is egy randi, akkor sem illik megváratni egy hölgyet.
Azért írt gyorsan még egy üzenetet, amiben megérdeklődte Chaknától, hogy biztosan oda talál-e egymaga, meg nem-e szeretné, ha elé menne. Igazából jóval hamarabb meg kellett volna kérdeznie, de mostanában annyira szétszórt volt, hogy teljesen kiment a fejéből. Örült neki egyáltalán, hogy sikerült végre megbeszélniük a találkozót, amit oly sok ideje halasztgattak.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal18220/10500Solvik - Page 4 Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Chakna Vas. Jún. 23 2019, 16:26

Először fel sem tűnt. Nekem olyannyira természetes volt, hogy amikor megismerkedem valakivel az egy tea mellett történjen, hogy jóformán eszembe sem juthatott volna más, mint első közös időtöltés, ami alkalmat ad beszélgetni.
Aztán persze kiderült hogy sem Leonardnak, sem pedig nekem nem éppen alkalmas erre az időpont, úgyhogy elhalasztottuk a dolgot.
Néhány napig - talán két hétig is - eszemben volt, hogy majd rákérdezzek, mikor alkalmas neki pótolni az elmaradt teát. De ezt már csak az illem sem engedte, és egy idő után nem is tűnt olyan jó ötletnek. Lehet, hogy nekem tejesen természetes az a közeg, Leonard viszont nem úgy festett, mint aki minden másnap teázókban tölti az idejét.
Szóval én nem erőltettem, így tolódott a dolog tovább, míg végül kaptam egy üzenetet a fiútól.
Nem akadékoskodtam, hogy nem ragaszkodom a teához, nem szerettem volna ha azt hiszi, igazából ellenemre van, hogy találkozzunk. Új ismerősöket szerezni nem árt, és bíztam annyira magamban, hogy ne tűnjön kockázatosnak, hogy megint olyan közeli ismeretséget kötök, ami utána összetöri a lelkemet a tehetetlenséggel, mert nem tudok mindenhol ott lenni.
Viszonylag gördülékenyen meg tudtuk beszélni, hogy mikor találkozzunk.
Örültem a helyszínnek, hiszen nem gyakran járok Solvikban, pedig nem árt, ha ezt a helyet is jól ismerem.
Nem akartam túl korán érkezni, ráadásul akadt még egy apró elintézni valóm a céhben, úgyhogy végül az utolsó pillanatban tudtam elindulni.
Közben érkezett egy üzenet Leonardtól, de mivel már eleve csak néhány lépésre voltam a teázótól, ahol valószínűleg várt már, nem töltöttem az időt azzal hogy válaszoljak, hanem egy perccel később beléptem a hangulatosan berendezett terembe, és egy gyors pillantással felmére a terepet megtaláltam a szőke kardforgatót is.
- Örülök, hogy újra látlak - üdvözöltem az alkalomhoz és a helyhez is illő japános meghajlással, mielőtt elfoglaltam a helyemet.
- Remélem nem vártál túl sokat… - fürkésztem feltűnés nélkül, abban a reményben, hogy nem a kényelmetlenség jeleit fogom látni tükröződni az arcán.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal9545/9700Solvik - Page 4 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Leonard Vas. Jún. 23 2019, 18:11


A kisasszony nem siette el a találkát, de Leo addig is remekül szórakozott a teasütemények és a felszolgáló hölgy társaságában, így észre sem vette, hogy elrepült az idő, Chakna már le is huppant az asztal másik oldalára. Vagyis nem huppant, igazából japánosan meghajlott, aztán nőies könnyedséggel leült. Nehezére esett megszokni, hogy a lány ennyire merev, bár az is könnyen meglehetett, hogy csak az ő társaságában ilyen kimért. Hiszen mégiscsak majdnem idegenek egymásnak.
A tea tehát tökéletes alkalom volt kideríteni, hogy mi is az igazság, meg egy jót beszélgetni is, mert azon az arénaharcon legutóbb ezt nem sikerült. És erről nem csak a pálya tehetett.
- Én is örülök - mosolygott rá Chaknára vidáman Leo, majd megrázta a fejét. - Dehogy, nemrég érkeztem - és ő valóban így is érezte, annak ellenére, hogy a teasüteményes tálban azért látványos pusztítást vitt véghez.
Most is, szinte öntudatlanul épp egy darabot majszolt - de ha egyszer olyan finom?! -, miközben a felszolgáló újra megkísérelte felvenni a rendelésüket. Leo rábökött valamilyen jónak kinéző gyümölcsös - virágszirmos kombinációra, bár ha bárki megkérdezné tőle, nem tudna válaszolni, mi fán terem az a növény. Aztán türelmesen várta a csodát.
Leo arcán egyébként semmilyen kényelmetlenség nem tükröződött, csak a rá jól jellemző lazaság. Egyáltalán nem feszélyezte a teaház, vagy Chakna jelenléte, mondjuk az messziről lerítt róla, hogy nem odavaló darab. Kissé sután ücsörgött a tataminál kolosszus méreteivel, és az volt az igazság, hogy kezdett a lába is zsibbadni abban a pózban, ami már csak azért is volt furcsa, mert nem hogy a játékban nem volt fájdalom, de a valóságban sem nagyon érzett semmit a lába. A játékbeli lába mégis zsibbadhatott. Ki érti ezt?
- Mi újság veled mostanában? Azóta sokat gyakoroltál? - kezdett el feltenni általános kérdéseket, mert hát mégiscsak ebből állt egy ismerkedés, nem?
- Azok a mutatványok, amit az arénaharcon bemutattál űberkirályok voltak. Nem is gondolná az ember, hogy ilyen dolgokra képesek az íjászok. Kevés jó íjásszal találkozni - folytatta aztán lelkesen a dicséretet, nem is gondolva bele, hogy ez esetleg kényelmetlenséget okozhat partnerében. Leo nem sokat foglalkozott ilyesmivel. Jelenleg csupán az kötötte le, hogy Chakna szép, japános vonásait csodálja, és a süteményt rágcsálja.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal18220/10500Solvik - Page 4 Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Chakna Kedd Jún. 25 2019, 22:02

Nem voltam teljesen biztos benne, hogy tényleg nemrég érkezett, de úgy tűnt, hogy egyébként el tudta magát foglalni, és valóban nem tűnt neki hosszúnak a várakozási idő.
A teasüteményes tál lehet panaszkodott volna, de hát azzal ki törődik? Főleg ha a kedves vendég ilyen jóízűen eszi, ahogy Leonard teszi épp most is.
Leonard első pillantásra nem volt otthon a teák világában, és a választása arra késztetett, hogy egy pillanatra megállítsam, mielőtt véglegesen rendel.

- Biztos vagy benne? Az a gyümölcs és virág nem éppen összeillő, mire megiszod rémesen keserű lesz a teád. - jegyeztem meg, megpróbálva nulla kioktató vagy derogáló, netalán lenéző hangnemet megütni, egyszerűen információt közölve a fiúval. Az arcomon közben egy pillanatra végighúzódott egy félmosoly, mert eszembe jutott, mikor magyaráztam utoljára a teákról... Nem volt nehéz a mosolyt eltüntetni, tekintve mi lett a történet kifutása...
A magam részéről egyszerű jázminteát rendeltem. Nem volt semelyik különlegességhez hangulatom... 

- Nem lett volna muszáj idejönnünk - jegyeztem meg miután a pincérlány távozott, figyelve a srác kissé esetlennek ható megjelenését. Valószínűleg az alap lazaságához képes most merev. Bevallom, irigylésre méltó, hogy még ez az állapota is természetességet sugároz, úgy, mint akinek semmi nem tud gondot okozni.
- Nem annyit mint szerettem volna - válaszolok a kérdésére, kissé keserűen, de alapvetően inkább beletörődéssel. - A céhünk kissé szétcsúszott, úgyhogy igyekeztem összekaparni. - magyarázom is meg a helyzetet. - És veled? Jól látom, hogy azóta boldog - vagy annyira nem boldog céhtag lettél az önkéntes rendőrségnél? - kérdezek én is, az utóbbi megjegyzést mindenféle negatív felhang nélkül, sokkal inkább elismerően.
Az arcomat észrevétlenül elöntötte a pír a lelkes dicséretözönre, de az ilyesmi egy ideje nem tud kibillenteni.
- Nem nagy dolog. Odakint is ezzel foglalkoztam, elég sokat, és bár a rendszer olykor megköti a kezem, de sokat tud számítani a gyakorlat. Illetve az a pálya amit programoztál olyan ötleteket hozott elő belőlem, amiket más körülmények között biztosan nem kockáztattam volna és kipróbálni sem tudtam volna. - fordítom a dicséretet a kreativitására - És a te mutatványaid ösztönöztek kreaívitásra. Nem sokon múlt a menő befejezésük - tettem hozzá elismerő tekintettel kísérve.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal9545/9700Solvik - Page 4 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Leonard Szer. Aug. 21 2019, 00:18


- Ohh - torpant meg a fiú a rendelés közepén, és olyan érdeklődéssel nézett Chaknára, mintha egy tudós előadását hallgatná.
- Akkor válassz nekem te valamit, ami szerinted ízlene - mosolygott rá a lányra könnyedén, majd teljes elégedettséggel hátradőlt a székében. Arckifejezése és testtartása azt sugallta Chaknának, hogy tényleg bármit választhat, rá van bízva a döntés. Leo nem tudta volna megmondani, milyen aromára vagy ízre vágyik, és igazából bármit képes lett volna elszürcsölni, amit kihoznak elé. Még a rémesen keserű virágos gyümölcsös izét is. Az olcsó orosz vodkánál semmi sem lehet rosszabb.
- Úgy látom, otthon vagy a teák világában - fordult aztán a lány felé érdeklődve, miután elment a pincér. - Szívesen meghallgatom, milyen viszony fűz ezekhez az italokhoz. Ez amolyan tradíció nálatok, igaz?
- Nem volt muszáj, de engem egyáltalán nem zavar - na jó, szavaival ellentétben egy kicsit tényleg zavarta a hely, de csak mert egyáltalán nem volt otthon a teák világában. Ugyanakkor ez az alkalom épp ezért volt jó rá, hogy egy kicsit ebben is művelődjön, nem? Abban az értelemben valóban nem zavarta tehát, képes volt itt is jól érezni magát, és amolyan kalandnak fogta fel a teázás művészetét. Amiben sosem lesz profi, ezt már most látta. Nem is kell mindenben annak lennie.
- Ohh, az is egy nagyon fontos feladat a világunkban. Az Artes egy megbecsült, régmúltú céh, büszke lehetsz, hogy a tagja vagy - mosolygott rá Chaknára, miután pillantását rövid ideig a céhlogón felejtette. - Arra meg pláne, hogy ilyen fontos feladatot töltesz be a céh életében. Nem is tudtam, hogy te is ilyen fejes ember vagy.
- Igen - húzta ki aztán magát büszkén, és széles mosoly költözött az arcára. - Végre én is elértem a célomat, és bekerültem. Nagyon régi vágyam teljesült. Hinari pedig eszméletlenül jófej, pedig a híresztelések meg a nyilvános események alapján nem is gondolná az ember. Első ránézésre kicsit karót nyelt, de valójában sokkal több van benne. És a többi céhtag is nagyon király. Van egy kiscsaj, aki hátasokat nevel a kertben, meg egy másik, aki valami hercegnő, és folyton a virágágyás környékén látni - fogott bele a mesélésbe nagy vehemenciával, de aztán rájött, hogy talán kissé elszaladt vele a ló, így egyik pillanatról a másikra megtorpant, és elcsendesült. Hagyta, hogy Chakna is szóhoz jusson, mert így volt fair egy párbeszédben, és mert kíváncsi volt a lány mondanivalójára is.
- Odakint is íjászkodtál? - kapott aztán az elejtett megjegyzésen Leo, és ámulva pislogott a lányra. - Ez nagyon király. Nem egy hétköznapi hobbi.
- Jahh, a pálya nekem is tetszett, pedig nem kéne dicsérnem a saját ötletemet. Kivételes helyzetek gyakorlására nagyon jó. Minden harci helyzetben a kreativitás az egyik legfontosabb. Sok vesztes szituációt meg lehet fordítani vele - magyarázta, és most először elkomorult a hangja, nem volt benne semmi játékosság vagy poén. Amikor a harcról, az igazi harcról beszélt, akkor képes volt a helyzethez megfelelő komolysággal kezelni a témakört. Persze a zselén ugrándozva nem úgy tűnhetett az arckifejezéséből ítélve, pedig valójában ott is odatette magát, és nagyon figyelt. Pechjére így is alulmaradt, de ez már nem rajta múlt. Éles helyzetben pedig, amikor a stressz és az adrenalin is befolyásolják, még magasabb teljesítményt tudott nyújtani. Egy éles szituációban Chaknának sokkal nehezebb dolga lett volna. És nem csupán a rendszer miatt.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal18220/10500Solvik - Page 4 Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Chakna Csüt. Aug. 22 2019, 10:28

Nem bírom, felnevetek az emlékre. Lehet korábban kellett volna ezeket a pillanatokat felidéznem?
- A társamnak ezt kérjük - böktem az itallapon az egyik legfinomabb, de nem kifejezetten drága teára. Azt hiszem, illeni fog Leonardhoz.
Amiatt nem aggódom, hogy kifogásolni fogja. Látszik rajta, hogy bármit megkóstolna.
- A nagyanyámnak fontosak voltak a teaszertartások, így én is sokmindent mgtanultam - bólintottam mosolyogva. Hiába, a hagyományhoz ragaszkodó család Japánban már csak ezzel jár.
Bár nem úgy tűnik, mintha egyáltalán nem zavarná a hely, de mivel nem az látszott rajta, hogy menekülni lenne kedve, csupán a helyzte idegenséeóge, egy bólintással ráhagytam. Talán a nap végén már ennyire sem fogja zavarni egy ilyen hely, ki tudja.
Enyhe pír jelenik meg az arcomon a dicséretre. Oh igen, tudom, hogy milyen nagynevű céh az Artes - különösen ezen a néven - épp ezért kételkedem nagyon, hogy hosszú távon jól kézben tudom tartani.
- Nem mondanám magam fejesnek - hárítom a “titulust” - De sajnos a régi tagjaink... már nincsenek közöttünk, és valakinek a kezébe kellett vennie a dolgokat, hogy az újabbak ne kallódjanak el. - fejtettem ki a keserű igazságot.
Mosolyogva hallgatom, ahogy lelkesen magyaráz az igazság ligájáról.  Amikor hirtelen elhallgat felkuncogok.
- Tiszteletre méltó céh az biztos. -  szélesedik kicsit a mosolyom - Hinarit pedig meglepően... közelről volt alkalmam megismerni. Szerencsések vagytok, hogy ilyen lelkiismeretes vezéretek van - teszem hozzá. Kíváncsi lennék mi a véleménye rólam azután, hogy akkorát hibáztam abban a helyzetben... Azóta csak futólag találkoztunk, és a frontot érintő pm-eken kívül nem is kommunikáltunk...
- A japán középiskolákban nem is olyan különleges, mint tűnik. De szerettem csinálni - mondom  pár pillanatig elrévedve a “gondtalan” évek emlékébe.
Meglepődtem, de teljesen pozitív értelemben. Kiderlt, hogy a laza, játékos stílusa ellenére, amit az arénában is láttam, nem tekinti játéknak a harcot... Ez nagyon fontos Aincardban, hiszen az életünkkel “játszunk”. De így nem félnék rábízni, hogy velem együtt harcoljon az életünkért.
- Így van, ha valaki olyan rázós körülmények között feltalálja magát,  az bárhol megállja a helyét. - értettem egyet, úgy általában is a véleményével. Rengeteg múlik a kreativitáson, és ha őszinte akarok lenni néha éppen emiatt nem tudok átlendülni bizonyos helyzeteken.
Közben megérkeztek a teáink, úgyhogy kiváncsian figyelve Leonardot, a magamét lassan kortyolgatni kezdem.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal9545/9700Solvik - Page 4 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Leonard Hétf. Aug. 26 2019, 00:21


Leo elvette az asztalon elé tett itallapot, és elolvasta, milyen dolgok lesznek a teában, amit felszolgálnak majd neki. Ebből sem értett többet, mint az előzőből, de bízott Chakna ítélőképességében, és ez az összeállítás is remekül hangzott. Megpróbálta tehát megjegyezni a nevét, mert ha legközelebb hasonló helyzetbe sodorná a balsors, legalább lesz egy ismerős ital, amit kikérhet magának, és nem ég be a társa előtt. Nem minthogyha zavarta volna, hogy nem tud, vagy nem ismer valamit. Az emberi lényének része volt ez is, és sosem takargatta hiányosságait. Teljes őszinteséggel állt bele mindenbe, nem volt oka rá, hogy féljen az ítélettől.
- Áhh, ez nagyon jó lehetett - bólogatott mosolyogva. - Olyan meleg, családias. Biztos izgalmasabb volt, mint az én nagyszüleimmel. Nem tudtak másról beszélni, csak a karrierről meg az esküvőkről. Tudod, a szüleimet is ők adták össze. Persze nem kényszer házasság volt, mindketten választhattak. A nagyszüleim csak kijelöltek egy utat számukra, hogy mi az a kör, amiből válogathatnak. Nekem is meg akarták mondani. Volt is egy alkalmas jelöltjük, és amikor átmentem hozzájuk, valamiért mindig ott volt látogatóban az a lány is.
- Nagy kár, hogy később mégsem bizonyultam elég alkalmas személynek - kuncogott Leo, mintha nem éppen egy komoly témáról lenne szó. Talán neki nem is volt az, tekintve a reakcióit. Nyílt volt, őszinte, és semmit sem takargatott. Úgy teregette ki a családját, mintha a reggeli időjárásról beszélgetett volna.
Persze ezt nem tette meg akármikor. Csak ha szóba került. Akkor viszont nem volt olyan téma, amit vonakodott volna előhúzni. Na jó, talán csak egy. Az ember nem szívesen vallja be másoknak, hogy odakint le van bénulva mindkét lába, és tolószékhez kötött az élete.
Ezért is élte az életét a játékban.
- Épp ettől válik valaki fejessé - mosolygott meleg jóindulattal Chaknára, és előredőlt, hogy az asztalon megtámaszkodhasson. - Nem tudom, milyen elvárásokat támasztasz egy céhvezér felé, de az elmondásod alapján te most épp azt csinálod, amit ők szoktak. Ez pedig épp elég ahhoz, hogy megdicsérjenek a munkádért. Kérlek, engedd meg, hogy kicsit fényezzenek, és ne tagadd le az érdemeidet - kacsintott most a lányra kedvesen, és elvigyorodott.
Közben a pincérnő kihozta a két gőzölgő csészét, amik nagyon finom illatot árasztottak magukból. Leonard megfogta a poharat, és meglötyögtette kicsit, de még nem kortyolt bele. Túlságosan forró volt hozzá, hogy nekikezdjen.
- Szóval közelről - vonta össze a szemöldökét Leo, és biztos, hogy nem olyan közelségre gondolt a kifejezés alatt, amire Chakna. Ez a szóhasználat, és Hinari csápos perverziója valahogy adta magát. Szóval az íjászlány valójában a lányokat kedveli? És mit szólt mindehhez Alex?
Mármint, félreértés ne essék, Leo is szívesen nézett két lányt együtt, semmi kifogása nem volt ellene. De ha éppen az ő barátnőjéről lenne szó, vajon hogy reagálna?
- Úgy látom, meglepődtél - bökte játékosan meg Chakna kezét a fiú, amikor a harcokra terelődött a szó. - Pedig valahogy csak túléltem az elmúlt hat évet, és hidd el, nem ezzel a csábító tekintettel, de nem is a mókázással. - Szavai ellenére azonban bemutatott egy laza szemöldökemelgetést, és egy csábító mosollyal zárta a műveletet. Talán lehet, hogy ez mégis hozzásegítette a túléléshez. Talán a mobokat is el tudta bűvölni vele. Talán.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal18220/10500Solvik - Page 4 Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Chakna Szomb. Szept. 07 2019, 09:26

Elmosolyodtam, és bólintottam. Igen, nagyon jó volt. A legjobb dolog, amit akkoriban csinálhattam.
- Igen. Nagyon sokat jelentett nekem - öntöm szavakba is az érzést, aztán együttérző tekintettel hallgatom Leonard történetét.
- Nekem is megpróbálták kijelölni az utamat - osztottam meg vele, jelezve, hogy értem miről beszél - Aztán megtaláltam a sajátomat, és egy idő után elfogadták a döntésemet. - tettem hozzá, közben megpróbálva kitalálni, hogy vajon véletlenül történt-e, hogy nem lett elég alkalmas személy.  Végül inkább nem döntöm el a kérdést, bár van sejtésem. Nem kell nekem mindenkiről mindent biztosan tudni akkor sem, ha nagyon is jó lenne sok esetben.
- A céhvezérnek feljogosítás kell a többiektől. Nekem nincs ilyesmim. De igyekszem - reagálok, aztán... Aztán csöndben maradok. Több okból. Nem érzem úgy, hogy dicséret járna azért, amit csinálok.  Sem fényezés. Sem bármiféle elismerés. De... jól esett, hogy így gondolja. Picikét még azt is közel elhiteti vele, hogy talán mégsem vagyok annyira tehetetlen, mint érzem magam. Hogy tudok tenni olyat, ami segít előbbre jutni ebben az istenverte játékban, ami mások szerint is hasznos. Talán.
Az arcát nézve egyrész elnevettem magam, másrészt rájöttem, hogy sikerült félreérthetően fogalmaznom. Ez utóbbit korrigáltam is gyorsan.
- Igen közelről. Azóta se tudom pontosan hogy történt, de egy Ophelia nevű nővel való találkozás után az Ő avatarjával ébredtem fel, a JL palotában. - azt, hogy a párja mellett, azt inkább nem említem. Amilyen mulatságosnak hathat a helyzet, amiről beszéltem, annyira válik a témától komorrá, és komollyá az arcom. Nem, még mindig nem bocsátottam meg magamnak, mai ott történt.

Végül a harcra terelődik a szó. Az érintésére és a kijelentésére elmosolyodom és bólintok. Látszik, nincs miért tagadni.
- Van olyan Ismerősöm, aki a bolondok elmaradhatatlan szerencséjével élte túl - [color:756c=990099] jegyzem meg - Te olyannak tűntél, aki humorral és mókázással oldja a feszültséget, és tereli el az ellenfél figyelmét - Igen, valahogy így ahogy a mellékelt ábra is mutatja. Játékosan rákacsintok, aztán kortyolok a teámból. Egyre kiváncsibbá tett ez a srác. Vajon mi az, ami kibillenti a bolondozásból?
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal9545/9700Solvik - Page 4 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Mia Hétf. Márc. 08 2021, 09:20

Még mindig a vereségem okán füstölögve léptem be Solvik festői városába - az egykori romhalmazt szépen újjáépítették, habár ez engem jelenleg egy cseppet sem érdekelt. Csak a harc emlékeire koncentráltam, észre sem vettem, amikor nekimentem egy másik játékosnak, aki dühödt morranással lökött félre könnyedén - ma már a második megaláztatás, ami ér engem, de lobbanékony természetem ellenére most nem rohantam utána, hogy letoljam, neki is lehet rossz napja és nem is volt hozzá kedvem.
A probléma ott kezdődött, hogy másodszorra is belefutottam valakibe, egy aggodalmas külsejű fiúba, aki szinte könyörgő képpel nézett fel rám.

- E.. E.. Egy szőrös manó! - Nyögte ki dadogva. Értetlenül néztem rá, aztán eszembe jutott, mire gondolhat. Én is találkoztam nem rég egy csínytevő szőrös manóval és le is vadásztam - noha véletlenül, nyilam egy majomra tartott, de legalább tudtam miről beszél a fiú, noha nem voltam benne biztos, miért remeg. Vajon ilyen nagy hatással lett volna rá a találkozás? Igaz, nem könnyű elfelejteni egy ilyen lényt, de azért ez túlzásnak tűnt.
- Mi van a szőrös manóval? - Kérdeztem egy kissé agitált állapotban. A fiú ettől csak még ijedtebb lett.

- Egy szőrös manó tartja rettegésben a várost - felelte egy kissé felbátorodva. - Mindent tönkretesz!
- Egy szőrös manó, itt? Ha szeretnéd, elkapom, ha megtalálom.
- T-tényleg megtennéd? Dehát hogyan?
- Persze, hogy megtenném - válaszoltam egy bátorító mosoly kíséretében. - Elvégre nem véletlenül vagyok egy hivatásos manóvadász.
- Hivatásos manóvadász? - Kérdezte a fiú álmélkodva. Legalább valakit sikerült lenyűgöznöm ma.
- Az. Most menj, keress valami biztonságos fedezéket és bízd rám azt a gonosz lényt.
A fiú bólintott, én pedig elindultam, hogy ismét szembenézzek a huncut szörnnyel.

Szőrös manó
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Solvik - Page 4 Exp_bal566/1500Solvik - Page 4 Exp_ures  (566/1500)
Céh:

Vissza az elejére Go down

Solvik - Page 4 Empty Re: Solvik

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.