Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

4 posters

Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Egil Vas. Május 05 2013, 23:58

Harctér leírása: Sakktábla
A teleportálás után egy egyszerű, túlméretezett sakktáblára kerültök. A bábuk ember nagyságúak és könnyen mozdíthatóak. Míg Esutel a világos oldal királynőjének mezején áll kezdéskor, addig Ranmaru a sötét szín királyának a mezejére érkezik. Mint írtam, a bábuk könnyen mozdíthatóak, nem kell súlyemelés jártasság, hogy mozdítsátok őket, ám a nyilaitok találatait törések nélkül bírják. A küzdelem véget ér, ha egyikőtök leesik a pályáról, vagy ha elveszti az életpontjait. Nincs perem a pálya szélén, így csak óvatosak legyetek.

Felszerelés:
„Mindkét versenyzőnek le kell vennie minden pluszt érő ruházatát! Saját fegyvereitekkel harcolhattok, viszont a bónuszok itt sem érvényesülnek. Speciális képesség a szabályzat keretei között, de használható. Jártasságok le vannak tiltva. Ördög nem kijátszható itt.” - Diabel

Párbaj időtartama: 5 kör/fő (ha a bíró úgy ítéli, akkor +1 kör)
Határidő: 3 nap

Bíra: Rosalia
Zsűri: Kayaba, Klein, Egil

Koshitsu Esutel

Élet: 7
Fegyverkezelés: 14
Erő/Irányítás: -
Kitartás: 4
Gyorsaság: 16
Speciális képesség: 4

Tatsuki Ranmaru
Élet: 10
Fegyverkezelés: 36
Erő: -
Kitartás: 11
Gyorsaság: 25
Speciális képesség: 2

Kellemes játékot!

Egil
Egil
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 231
Join date : 2013. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Szer. Május 08 2013, 20:37

Bevallom, izgatott voltam. Régen történt velem ilyen, Artemist is csak esetlenül szorítottam magamhoz. Soha nem szokott érdekelni az eredményjelző tábla, hiszen csak adatokat jelez, amelyekkel nem lehet semmit kezdeni. Nevek…! Nincs túl sok értelmük. Persze ha szintek szerepelnének ott kinn, vagy bármi, amiből levonhatók következtetések, az egészen más volna. De a nevekkel mit kezd az ember? Egy-egy fókuszom nem sajnálom rá, legalább ellenőrzöm, hogy Mirika csodák-csodájára még mindig nem került fel az Élet Emlékművének elsötétített nevű karakterei közé. Hát, legalább a céhe supportolja, addig még neki is van esélye az életben maradásra. Ezúttal viszont volt egy név a táblán, ami megragadta a figyelmem, már amennyiben a szófordulat takarja, hogy három fókuszom, és a tekintetem is odaszegeződött. Esutel! Az íjászlány a Szépségversenyről!
Mély hatást gyakorolt rám, szemérmes vetkőzése magával ragadott, visszafogott stílusa elvarázsolt. Már akkor is tönkrement, kinőtt vagy lefoszlott szerepkörök romjaiból állt körülöttem a világ, hiszen céhvezérnek régen nem mondhattam magam már; az Ököl tagságom is érvényét vesztette; a frontharcosok között nem a legjobb voltam, csak egy a legjobbak közül; játszani sem akartam már ezzel a buta játékkal… de ez a lány olyasmit érintett meg bennem, amit soha nem vetkőzhetek le magamról. Főleg ott nem, a kifutón nem, ahová magam készítette fürdőnadrágomban kiléptem. „A legfontosabb a kisugárzás!” – mondtam akkor, és ez okozott néhány álmatlan éjszakát, amikor vörös arccal forgolódtam, párna alá rejtve magam a világ elől. Bizonyára lehetett valami abban a málnaszörpös üdítőben, amit iszogattam előtte. Mindegy, a kész tényeken akkor sem változtat: Esutel kiemelt figyelmem élvezte.
A lehetőségeken és valószínűségi mutatókon morfondírozva léptem be a teleportfülkébe. Artemis húrjával játszottam, élveztem, ahogy a törhetetlen íj nyúlik és elernyed a tenyeremben. Húzogattam a húrját, a fegyver pedig jólesően rugózott fel és le, fel és le… Esutel alakjára gondoltam közben. Egy óvatlan pillanatban túlhúztam, és mire bármit tehettem volna, nyíl termelődött, és ki is röppent, belefúródva a teleportfülke falába. Iszonyatosan kellemetlenül éreztem magam, hogyan takarítom el most ezt a baklövést? A rendszer megoldotta: védett területen voltunk, így a találat nem rombolta a környezet, hipp-hopp elillant. Tanultam az esetből, és nem játszottam tovább a fegyveremmel. Így is megkönnyebbülten, lelazulva léptem be a harctérre… Nem is értettem, hogyan van ez.
Szia! – kerestem a lányt a figurák között leskelődve. Még arról is elfelejtkeztem, hogy morgolódjak a két darab fókuszom miatt, amikkel így majdnem átlagos JK-hoz hasonló idő alatt tudtam csak felmérni a környezetem. – Tetszettél! Nagyon tetszettél a versenyen! A szépségversenyen! – Sután integettem felé a sötét parasztom mögül, másik kezemben pedig úgy szorítottam Artemist, hogy egyébként féltem volna a rongálódásától, ha hétköznapi íj lett volna.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. Május 10 2013, 09:46

*Euforikus érzés volt, amikor az én nevemet mondták ki. Ráadásul egyetlen egy ponttal előztem csak le Mirika-chant. Pedig biztosan megérdemelte volna a győzelmet, főleg, hogy elkapott. De tudom... itt nem az erő számít, hanem inkább a taktika. A puszival ennyire elragadtattam volna a zsűrit? Nem tudom, talán ez örök rejtély marad. Egy biztos. Mirikával jól kijövök, s nem szeretném elveszteni vele a kapcsolatot. Remélem nem neheztel rám a győzelmem miatt. Valamikor biztosan fel fogom keresni, s majd beszélgetek vele. Nagyon aranyos lány. De meg is ráztam a fejem, mert jelenleg másra, az új lépésre kellett koncentrálnom. Tatsuki Ranmaru a következő ellenfelem, aki kiejtette Alexet. Mirika bár azt mondja, nem olyan nehéz ellenfél, azért ott van bennem a félsz, hát hogyne lenne?! Nagyon érdekelt már, hogy ki is ez a Ran, annyira ismerős volt valahonnan a neve.
Kissé megkésve érkeztem a teleport kapuhoz. Minden ízemben remegtem. Bepánikoltam volna? Na igen... talán valamit felfogtam: ha ezt a mérkőzést megnyerem, akkor az egész tornát megnyertem. És azért ez nem kis szó. Ráadásul nekem Ran volt az a misztikus mumus, aki már rég óta érdekel, s akitől titkon mindig is rettegtem. Vajon miért? Talán mert fiú? Eddig csak lányokkal harcoltam. Hát nem hiszem, hogy nála be kellene vetnem azt a taktikát, hogy megpuszilom. Embarassed Bár Mirika-chan azt mondta, ha egy kicsit is zavarba hozza egy nő, már nem tud mit kezdeni magával. ^^ Hát.. azért én sem vagyok vevő akármire. Annyira izgultam, hogy a teleport kapuba úgy mentem be, hogy a fegyveremet is elfelejtettem elővenni. Lehuppantam valami fekete-fehér cuccra. Időbe került, mire rájöttem, hol is vagyok.*
~ Egy sakktábla? ~
* Utáltam a sakkot, mert sosem voltam benne valami jó. Én nem a türelem és a végletekig tartó logikázásnak vagyok a híve. Jó-jó, sokat változtam azóta, főleg itt a SAO-ban, de minek erőltessem azt, ami nem megy? Nem vagyok egy észlény. :S Én vagyok a fehér oldalon. A feketét jobban szeretem, de azért értem, hogy miért a lány került a fehér oldalra, s miért a fiú a feketére. Bár ha a jing-jang alapján alakították volna, akkor nekem kellene a fekete bábuk között bámészkodnom, hisz mindig is a nő volt a sötét, és a fekete. ^^ Nem szerintem, hanem a perzsa gondolkodás szerint, de hát ez úgyis mindegy. ^^ A királynő helyét foglalom el, ellenfelem meg a királyét. *
~ Olyan ismerős... hol láthattam? ~
*De ekkor valami nagyon megdöbbentőt hallottam. Ran köszönt nekem és... és..*
- O.o
- Embarassed
- Khm...
~ Miii? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!! LÁTOTT A SZÉPSÉGVERSENYEN????!!!! ~
* Azt hiszem, kiborultam. Eddig is pánikoltam, de most ez az érzés annyira felhágott, hogy megindultam, s elbújtam a bástya mögött. Megbántam. Előttem szakadék volt, úgy beszédültem, azt hittem, menten összeesek, s lezuhanok. Előbújtam, majd pirosló arccal, szerényen szólaltam meg.*
- Téényleg?
~ Gondolkodj! Gondolkodj! Ne viselkedj úgy, mint egy idióta csitri! ~
*Eszembe jutottak Mirika szavai. Zavarba hozni Ranmarut. Arra gondoltam korábban, hogy talán egy mosoly megteszi majd. De... Ő BIKINIBEN IS LÁTOTT!!! Ennél jobban hogy hozhatnám zavarba?! Biztos mindig az a kép jut eszébe rólam, ha rám néz. O.o Zavarodottságomban azonban mégis bevillant egy kép.*
~ Megvan! Ő is részt vett a versenyen! ~
- Te is... jól... néztél ki... Khm... Gratulálok a második helyért! ^^
*Mosolyogtam rá zavartan. Úgy megfeledkeztem mindenben, hogy még mindig nem vettem elő a fegyveremet. Körbenéztem, majd megszólaltam.*
- Öhm, a pálya szélével vigyázz, mert leeshetsz.
* Majd kis hatás szünet után folytattam.*
- Szeretsz sakkozni? Őszintén szólva nekem sosem ment igazán, de te biztos nagyon jól tudsz játszani. Látszik rajtad...
* Az utolsó mondatot talán nem kellett volna hozzátenni, mert ilyenkor szoktak rákérdezni, hogy "tényleg? miben látszik?" És mit mondjak? Szemüveges vagy, okosnak tűnik a fejed, stb? Mindegy is. Megfogtam a királlyal szembeni parasztot, s megpróbáltam tolni. Nem volt nehéz, sikerült. csak egy kockával toltam előre.*
- Hihi, most már ki tudok jönni ferdén. ^^
~ Te jó ég!! Égesd még magad!!! ~
* Jó, ezt írjuk annak a számlájára, hogy még sosem mondta nekem senki, hogy tetszettem neki egy szépségversenyen. Egy, még szépség versenyen sem voltam még korábban, főleg nem bikinivel, kettő, hát a fiúk sem szoktak nekem bókolni, inkább azt szoktam meg, hogy ezt mondják: csak gyárilag hibás vagy! Pff... most meg a MÁSODIK HELYEZETT mondta, hogy tetszettem neki. Ez igazi elismerés, ha ő azt mondta akkor... Áh, biztosan összetéveszt valakivel. ^^ Észbe kaptam, s elővettem a fegyverem.*
- Jah, hogy nekünk harcolni kéne?
* Meglóbáltam előtte az íjamat,*
~ Most ezt a cukipofát bántsam? RÉSZEMRŐL Ő NYERT! Razz ~
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Pént. Május 10 2013, 13:01

Rengeteget beszélt ez a lány. Egyenes csicsergett! Először próbáltam fenntartani a mosolyomat, de arcomnak ez a funkciója hamarosan a bejövő üzenetek tucatjai miatt túlterhelődött kommunikációs csatornáimmal együtt kikapcsolt. Szerény próbálkozásom a pozitív én-kép sugárzására pedig lassan csődöt mondott.
Igen… Igen. Igen, tetszettél. – Reménykedtem abban, hogy a helyeslés univerzális válasz közel minden kérdésére és felvetésére, amely semmilyen módon nem rombolhatja két fél kapcsolatot. Ettől függetlenül két ügyetlen szemüveg igazítás közben meg kellett állapítanom, hogy a lány válaszainak és kérdéseinek sokasága túl sok előfeltevést tartalmaz, amelyek helyességére vagy helytelenségére már nincs lehetőségem rávilágítani. Gyorsaságom megengedte volna, hogy pontosításokat ékeljek közbe, de nem kívántam félbeszakítani. Megfigyeléseim szerint senki sem szereti, ha félbeszakítják. Beszédben, természetesen.
A túl sok kérdés miatt csak reméltem, hogy az „Igen” passzol a legtöbbhez, de nagyon nehezen bírtam megállni – már két kézzel szorítottam rá Artemisre, szinte hallottam, ahogy felnyög a fegyverem az ujjaim alatt –, hogy ne hívjam fel ellenfelem figyelmét, hogy amit csinál, tipikus esete a komplex kérdéseknek, amelyekkel két probléma van. Rögtön az első, hogy az egyenes válaszok nehezen értelmezhetőek, hiszen akkor úgy tűnhet, nem csak minden kérdéssel, hanem az összes eddig elhangzott állítással is egyetértek. „Gratulálok a második helyért!” – mondja ő. Mire én: „Igen.” Biztos vagyok benne, hogy még egy átlagos beszélgetésben sem normális ez. Éppen ezért szolidan, némi zavarral a bennem gyűlő indulatok miatt, és izgulva a helyes időzítésen, nehogy félbeszakítsam, hozzátettem: hát, köszi! Megköszörültem a torkomat a végén, hogy ha esetleg rosszkor szólnék, az egész ne tűnjön többnek, mint valamilyen testi funkció követelte kényszer-hangadásnak.
Úgy döntöttem, hogy én is kievickélek a sötét parasztok közül, úgysem vagyok egy szinten velük. Magasságban legalábbis semmiképpen, így fedezéknek használni őket nyilvánvalóan rosszul átgondolt húzás lett volna. Felmerült bennem, hogy esetleg elmondom Esutelnek, hogy ez egyébként most még vicces is, képzelje el, mert nagyon sok helyen én Black voltam, ez volt a nicknevem, igen. Hát nem nagyszerű, hogy akkor most ő meg ott áll a fehér királynő helyén…? Hívhatnánk őt meg úgy, hogy White, mint Hófehérke is, biztosan tudja… mármint tudod, biztosan tudod. És akkor névpárok lennénk, az nagyon jó volna, nem? – A szám mozgott, meg képzeletben ezt nagyszerűen előadtam, de igazság szerint messze egyetlen hang sem képződött a torkomban. Tudtam, hogy képtelen lennék én ezt neki csak úgy elmondani, annak biztosan szörnyű következményei lennének… hiszen az emberek olyan buták, és annyira szeretik félreérteni, aztán kinevetni és kicsúfolni az intelligensebbeket!
És ekkor ütötte meg a fülemet, hogy mit is mondott. Elsőre még legyintettem rá, úgy gondoltam, hogy biztosan csak megbicsaklott a nyelve. Hiszen lány, meg sokat is beszél, és akkor néha csak hadovál, főleg ő, ahogy egy lekövethetetlen koreográfia mentén össze-vissza tántorgott a mögöttünk húzódó szakadék és az előttünk lévő bábúk között. Aztán rá kellett jönnöm, hogy ez tárgyi tévedés, amelyet egy íjász nem engedhet meg magának! Nem, nem bírtam megállni, hogy ne köszörüljem meg a torkom, olyan igazán erélyesen, legalább annyi határozottsággal, amennyi céhvezéresem időszakomból még hátra maradt. Kihívóan!
Nem második lettem, hanem Különdíjas. A különbség fontos, néhány szó nem fejezheti ki a kettő közötti eltérést! – meredtem rá, ezúttal elfelejtkezve arról, hogy megszokott mennyiségű fókuszaim hiányában éppenséggel a valódi tekintetem szegeztem rá. A felsorolt állítások mentén nem volt nehéz levonni a helyes következtetést:
Számodra ez nyilván azért mindegy, mert helyezést sem tudtál elérni – tájékoztattam, megajándékozva a tudással, hogy tisztábban lássa saját tetteinek motivációját. Biztos voltam benne, hogy értékelni fogja. – Szívesen – előlegeztem meg egy köszönömöt, hogy lássa, milyen gyors gondolkozású és előrelátó vagyok.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. Május 10 2013, 14:50

*Szerintem nem beszéltem túl sokat, elég nagy hézagokat hagytam mondataim között, mégis úgy éreztem, Ranmaru már elvesztette a fonalat. Korán sem mosolygott már olyan lelkesen, mint az elején, reakciói gépiesek voltak. Mikor végre észre vettem magam, bár nem viselkedtem szerintem nagyon hülyén, akkor elővettem fegyveremet, jelezvén, ideje lenne harcolni is. Bár sok kedvem nem volt rá. Még... De ekkor Ran átvette a szót, s egészen tudálékosan beszélt. Lemerevedtem a szavain. Az elejét még megértem, igen. Mikor valami hülyeség miatt harmadik helyezést adtak nekem népdalversenyre különdíj helyett, akkor én is kiakadtam, így ezért a megszólalásáért nem is haragudhatok rá. De a folytatás kicsit... erős volt. Lemerevedve álltam előtte, mosolyom már rég lefagyott, s csak pislogtam rá, mint béka a kútból. *
- Aha... szóval biztos szeretsz sakkozni...
* Morogtam a következtetést magam elé. Csak egy kocka beszélhet így.*
~ KÉRSZ EGY NYÍLZÁPORT A KÉPEDBEEEEE????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ~
* Ez volt az első gondolati reakcióm, de természetesen türtőztettem magam, s meg sem moccantam. De aztán kinyitottam a számat, hogy kicsit a gondolatomnál enyhébben, de kifejezzem sértettségemet. De egy hang nélkül bezártam. Csak álltam egy szó nélkül lemerevedve egy jó fél percig. Hosszú idő ez azért. Ráadásul a fickó elvárta volna, hogy megköszönjem a tapló beszólását. Döntöttem. Hirtelen elmosolyodtam, kissé erőltetettre sikerült, de végre meg tudtam szólalni.*
- Milyen igazad van! Hogy is érthetném ezt a dolgot?!
* Közben az íjat a vállamra támasztottam, s kissé kényelmesebb pózt vettem fel, ami jelen pillanatban csípőre tett kéz és kicsi terpesz volt. *
- Igen, azt hiszem a legnagyobb esztelenség volt a részemről, hogy megpróbálkoztam ezzel az ostoba szépségversennyel. Hogy is gondolhattam, hogy bármi esélyem is van aközött a sok szép lány között...
* Mondtam még mindig mosolyogva, majd arrébb sétáltam egy olyan kockára, ahol szabályszerűen meg tud állni a királynő. Levettem vállamról az íjat most már komoly tekintettel, egy nyílvesszőt belehelyeztem, céloztam, s meghúztam a húrt. De végül mégis leeresztettem fegyverem. Nem támadhatok először. Úgy is csak elrontanám, s nevetség tárgyává tenném magam. Ha van, amit megtanultam a nagytornán az az, hogy figyeljük meg az ellenfél harcmodorát, s ne támadjunk meggondolatlanul, türelmetlenül. A másik pedig ez: a látszat mindig csal, s amit megszoktál, mindig úgy van! Reménykedtem, hogy valaki talán komolyan szépnek gondolt, de most valahogy az is felmerült bennem, hogy mindez egy nagyon gonosz poén volt a részéről... és korábbi szavai nem kerülhetnek máshova... csak a szemétbe. Vagy én vagyok az, aki túlkomplikálom a dolgot? Viszont én vagyok az az idióta naiv csitri, aki elhiszi a szép szavakat... ha tényleg az előbb csak bepalizott. Legszívesebben eldobtam volna a fegyverem, nekiugrottam volna a srácnak és csak pofoztam és csak pofoztam volna... De miért? Miért vagyok most ennyire mérges?! Miért vettem a szívemre?!*
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Pént. Május 10 2013, 17:51

Nem egészen értettem az Esutel által sugárzott jelek java részét, számomra túl halottak és élettelenek voltak ahhoz, hogy bármilyen kvantálással értelmes eredményeket tudjak kinyerni belőlük. Zavarba jöttem, mert nem tudtam, hogy mi történhetett vele, ami ennyire sokkolta. Fél perc hosszú idő.
Felmerült bennem, hogy nálam sokkal lassabban képes csak feldolgozni az előbb elhangzottakat, de ahogy az idő érezhetően telt, egészen biztossá vált, hogy ennyire még ő sem lehet lassú. Nem éreztem igazságosnak, ha addig esetleg Artemist aktiválom, és nekikezdek életcsíkja módszeres pirosításának, de végül nem éreztem etikusnak kihasználni egy lány kiszolgáltatottságát.
Igen, szoktam sakkozni, édesapámmal rengeteget sakkoztunk, csak tudod nehéz természet volt, nem szeretett veszíteni, és ezért elég hamar megunta, hogy… – Abbahagytam. Azt hiszem, ezt hívják bunkóságnak, amikor a másik láthatóan nem reagál arra, amikor beszélsz neki. Nem szokásom felvenni a kapcsolatot más emberekkel, és elvártam volna, hogy amikor mégis így teszek, olyankor azt értékeljék. Hiszen egyébként mindig nagy népszerűségnek örvendtek azok a való világban és itt is, akik képesek voltak kapcsolatok rendszeres létesítésére, fenntartására és ápolására is. Ezennel ünnepélyes keretek között én is csatlakoztam hozzájuk, turistaként bár, de akkor is nagyobb ovációt vártam ennél. Ha még ez sem mozgatja meg egy lány fantáziáját, akkor micsoda?
Örülök, hogy belátod! – bólintottam lelkesen. Mosolygott, miközben válaszolt nekem, ezért biztos voltam benne, hogy boldog, kiegyensúlyozott. Ez a lány kész főnyeremény, aki képes értékelni az objektív látásmódot, és megköszönni a segítséget. Hihetetlen!
Örömömbe azonban hamarosan üröm vegyült, ahogy láttam, hogyan húzza fel az íját. A fókuszaim azonnal eltűntek, nyilván a speciális pontszámai verik az enyémet. Egyetlen szem tekintetemnél még a két plusz fókusz is több volt, nem örültem a változásnak. Kényelmetlenül használtam így a szemem arra, hogy figyelemmel tartsam azt, amit csinál.
Elsőkből is lehetnek utolsók – próbáltam… bátorítani? Lelket önteni belé? Nem tudtam, egész pontosan hogyan hívják ezt az egészet. Őszintén: azt sem tudtam, hogyan jutott ilyen következtetésre! Értetlenül pislogtam rá a szemüvegem mögül. Most akkor… kiborult? Felháborodott? Rühelltem az ilyen szavakon való töprengéseket. Hogy nem tudom eldönteni, most akkor dühös-e, vagy azért mondd ilyeneket, mert ő egy papírlány, aki maga alá gyűrődött. – Nekem nagyon tetszettél ott! – próbáltam elmondani neki az érzéseimet, de a hangom a végére érthetetlen mormogásba fordult, majd gyengébb harákolásba csapott át, amikor félrenyeltem.
Mennyivel egyszerűbb a harc, nem? Nem dolgozik az ember ellen a saját nyelőcsöve; fel sem merül a fulladás veszélye, csak mert el akar mondani valamit; nem kell félnie, hogy megalázzák emberi mivoltában – hiszen egy harc ennél sokkal egyenesebb. Nyilvánvaló, hogy a másiknak ír magját sem hagynád meg, létezését azonnal megszüntetnéd, ha csaj rajtad múlna, meg sem született volna. Ezúttal viszont… rabja voltam szűkös önkifejezési eszköztáramnak. Artemisszel is többet tudtam trükközni, mint egy lánnyal szemben a szavakkal. Hiszen le kellett süllyednem a színtükre.
Önmarcangolásom sötét erdejében utat mutatott egy pislákoló halovány reménysugár.
Honnan van az íjad? – mutattam rá követelőzve. Követeltem a választ, és követeltem, hogy váltsunk témát. A reménysugár fellobbant, a dühöm perzselő volt: mégis honnan juthatott hozzá ez a lány az én íjamhoz?! Engedélyem nélkül birtokolja. Felismertem, hogyne ismertem volna fel. Az az én íjam volt, csak nekem generálta a rendszer, nem volt még egy belőle! Ismertem! Ha nem is az utolsó faszálkájáig, de azért elég alaposan. Kezemben tartva szorítottam magamhoz Artemist, hogy érezzem állandóságának érzését: ő és én mindig együtt leszünk, és soha nem válunk majd el!

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. Május 10 2013, 18:30

*Döbbenetemben enyhén kinyitottam a számat. Morgásomra válaszolt a srác. Na de még hogy! Szóval van beszélőkéje, csak kell valami, amire meg tudja nyitni... Az mellékes, hogy csak nyögésemre reagált, igazából ez a srác fel sem fogja, mi történik körülötte. Mikor mosolyogva "egyetértettem vele" még rátett egy lapáttal, hogy örül, hogy belátom. Csak pislogtam ki a fejemből. Azt hiszem megfejtettem a fiút.*
~ Pszichológiai eset. Vagy tán pszichiátriai? ~
*Aztán valami furát mondott.*
~ Nem véletlen azt akartad mondani, hogy az utolsókból is lehetnek elsők?! ~
* Kezdtem úgy érezni, hogy egy-két pofon tényleg kijárna a fiúnak, de valahogy kezdtem felfogni, hogy még azt sem értené meg, hogy miért kapta. Oké, azt hiszem ehhez az esethez egy teljesen más hozzáállás kell. Amint lesz rá alkalmam, meg is csinálom vele. Ugyanis nem, nem direkt bunkó, ahogy látom, mert meg akar már megint győzni, hogy ott tetszettem neki. Most akkor kezdi kapiskálni, hogy valamit elszúrt? Miért bizonygatja, ha ennyire nem veszi észre magát? Nahát, észrevette, hogy egy íj van a kezemben. Ráadásul úgy észrevette, hogy majd felrobbant... dühében? Felháborodásában? Meg sem tudtam állapítani. Én csak felvontam a szemöldököm, majd komoly tekintettel az íjra néztem, majd ismét Ranmarura.*
- A céhvezéremtől kaptam, Anatole Saito-tól. Azt mondta, egyedi darab, nagyon vigyázzak rá. Talán tudsz erről a fegyverről valamit?
* Kérdeztem komolyan. Kicsit reméltem, hogy nem ezé a sebzett lelkűé volt. Arra voltam kíváncsi, hogy ez a fiú már így született, vagy az élet tette tönkre a lelkét? Fúúú, már kerestem a szavakat, hogy amikor lesz rá alkalmam, miket olvassak be neki. De őszintén érdekelt a fiú. Volt benne valami különleges. Úgy éreztem, hogy nem haragudhatok rá. De a hirtelen jött érzéseknek nehéz parancsolni. Nem vártam tovább. MIUTÁN válaszolt Ran, odaléptem hozzá, s megszólítottam. Elmosolyodtam.*
- Látom, kedves Ranmaru, te olyan ember vagy, aki szereti nevén kimondani a dolgokat. Nem igazán gondolkodsz, hogy ezt hogy illik mondani. Ami a szíveden... vagy éppen az eszeden, az a szádon. Csak akkor jobb, ha figyelemben tartasz pár dolgot. EGY! Nem lesz hülye attól senki, ha nem ért el helyezést, se nem alacsonyabb rendű nálad, ráadásul nem vágjuk a másik képébe büszkén, hogy te semmilyen helyezést nem értél el! KETTŐ! Senkinek nem esik jól, ha kioktatják! Ha építő kritikát akarsz mondani, akkor válogasd meg a szavaidat! Egy lánnyal beszélsz, tiszteld is meg a helyzetet. HÁROM! Közel sem vagyunk olyan kapcsolatban, hogy jogod lenne kioktatnod engem! Ha szeretnél ésszerűen viselkedni, akkor figyelj arra, kivel milyen viszonyban vagy, s úgy válogasd meg a szavaidat! NÉGY! Ha biztatni akarsz valakit, akkor ne azt mondd neki, hogy az elsőkből is lehetnek utolsók, hanem azt mondd neki, hogy nem számít hanyadik lettél, te úgy vagy jó, ahogy vagy! ÖTÖDIK! Ha valaki belátja, hogy hibázott, ne tegyél rá egy lapáttal, hogy kimondod: örülök, hogy belátod! Mert olyankor annak, akinek ezt mondod, viszketni kezd a tenyere, s legszívesebben bemosna neked. Miért? Mert sérted az önérzetét! HATODIK!!! ... ... ... ne felejtsd el, hogy az embereknek vannak érzéseik. -
*Mondtam a végét halkabban. Ezzel be is fejeztem beszédemet, bár most én is megelőlegeztem valamit.*
- Szívesen!
* Majd megfordultam, s visszaálltam a helyemre. Íjamat újra a vállamra tettem, s most kihívóan mosolyogtam rá.*
- Esetleg ha lenne válaszolni valód, most tedd meg, de aztán ideje, hogy harcikáljunk is, különben nem csak a közönség, de a zsűri is megkövez minket.
* Mosolyom végre tényleg őszinte tudott lenni. Jó érzés volt elmondani ezeket a dolgokat neki. Most vagy felfogta, vagy nem. Korán sem kiabáltam vele, nem is dühvel hadartam a képébe. Szépen lassan, érthetően mondtam neki, hogy fel is fogja, amit hall. Nem tűnik lassú felfogásúnak, főleg ha sakkban jó, de az emberekhez nem ért, az szent!*
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Pént. Május 10 2013, 20:07

Bekapcsoltak a közelharcos reflexek, és amint közeledni kezdett felém, a fejemben már röppályákat és sebzéseket számoltam. Megmentette az életét, hogy túl sok ismeretlen volt az egyenleteimben, így semmit sem mondhattam biztosra, és kockázatosnak ítéltem az offenzíva megindítását, amíg nem rendelkeztem kézzelfoghatóbb eredményekkel. Az elsődleges információforrásom a saját kézből való megtapasztalás lett volna, de nullához konvergáló fókuszaim miatt képtelen voltam igazán felmérni és szemmel is tartani őt, miközben a környezetemet csekkoltam. Így ügyetlenül botlottam meg egy futóban, miközben ösztönösen hátráltam az íjászlánytól. Aktiváltam volna akrobatikámat, hogy gyorsaságommal kombózva nyerjek nagyobb távolságot tőle, de végül úgy döntöttem, hogy állni fogom a kihívását: ha ő így, akkor én is így.
Mindig is nagyra becsültem azokat az embereket, akik képesek olyan összeszedetten bő lére ereszteni mondandójukat, mint ahogy azt ez a lány is megtette. Híve voltam a jól megkomponált beszédnek, de képtelen voltam ilyen szép ívben előadni őket. Szónoki képességeim – pontosabban azok ilyen irányú hiánya – a haragos beszéd ilyen hosszúságú kitartását sem tették lehetségessé. Fejemben egy ideig számoltam az ok-okozatok közötti hibásan levont következtetéseket, a helytelen mondatalkotásokat, majd hamarosan feladtam. Töprengésem legújabb tárgya a kitartására vonatkozott, amely vajon csökkent-e a beszéd során? A beszédének tartalmára nem is figyeltem már. Témája bagatell volt, az elhangzottak közhelyek. Hiába volt a körítés Anatole-os válogatottsággal előadva, attól még nem tette logikusabbá azt, amit a lány mondott.
Értem – jelentettem ki a legközhelyesebb választ, amit ismertem. Ezennel egy jól ismert tánc lépései indultak újra. Határozottan unalmas tánc volt, de megtanultam meglépni a lépéseit ahhoz, hogy ne legyek elszenvedője velem szemben elkövetett további vétkeknek. Mint a testi sértés, vagy a tettlegességig fajuló bántalmazás. Az ilyen embertípusoknak szükségük volt az állandó külső visszaigazolásukra, énképük nem elég szilárd ahhoz, hogy egy erősebb külső behatás által keltett torzulást képesek legyenek önmaguk korrigálni. Állandóan másokra voltak ezért bízva, és képtelenek voltak egyedül véghez vinni valamit. Tipikus íjász betegség, hiszen általában a minket fedező csapatra voltunk utalva. – Pontosan igazad van – bólintottam még egy utolsót hozzá. Mindig gondban voltam, hogy ilyenkor mit kéne éreznem mellé, de mivel az esetek többségében túl magas volt az ingerküszöbük a befogadóknak ahhoz, hogy észrevegyék az iróniát, ez nem jelentett problémát. Soha nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet fogok tenni a SAO-ban, de a régi berögződések könnyen előjöttek, és láthatóan szükségem is volt rájuk. – Köszönöm! – vágtam rá készségesen a választ.
Most pedig, ha nem haragszol… – Emeltem magasabbra Artemist. Mellmagasságba, ahol a szív is helyet foglalt. Úgy éreztem, hogy túl sokat beszéltünk, és sok beszédnek bizony sok az alja. Ideje volt, hogy a Fénnyel végre akcióba lendüljünk. Izgatottan simult a kezembe, ahogy a húrját meghúztam, éreztem a fegyverben feszülő energiákat. Ezúttal nem lesz korai lövészet, minden nyíl pontosan oda fog csapódni, ahová én akarom. – Etessük meg a közönséget – ajánlottam felszegett tekintettel, lövészetre készen.

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Koshitsu Esutel Kedd Május 14 2013, 08:02

*Meglepő volt, hogy amikor felé közeledtem, ő hátrált. Meglepő? Nem csak. Egyszerűen kényeztette, vakargatta az önérzetemet és büszkeségemet. Na de nem azért vagyok itt, vagy csinálom ezt az egészet, hogy egoistább legyek, mint most. A fiú reakciója egyszerű volt. Érti. Csak pislogtam erre a válaszra vagy kettőt, de aztán döntöttem.*
~ Nem lehet azt megmenteni, aki nem akarja. ~
*A fiú továbbra is bólogató-Jánosként viselkedett, ami igazán elszomorított. Lehettem volna dühös is, de inkább szomorú voltam. Furcsa, mert nem rég olvastam egy könyvet, igaz, hogy a családi rendszerekkel volt kapcsolatos, de erősen van benne önértékelésről, na meg problémamegoldó sablonokról benne szó. A fiú inkább az, aki igazat ad a másiknak, csak hogy ne süllyedjen mélyebbre, ne keveredjen zűrzavarosabb harcba. Igen, akár hiszi, akár nem ez a világ, a többség így reagál. A másik többség meg olyan, mint én. Haragosan visszaszólok. De a fiúra jellemző még a harmadik is. Okoskodóan válaszol. Nem tudtam volna eldönteni, hogy tényleg zavartságában kezd el kockamód beszélni, vagy tényleg nem fogja fel, milyen helyzetbe csöppent, s magasból nem érdekli az egész. Talán meg sem rendül a szíve? Nincsenek hangulatváltozásai? Vagy mindent halálosan tudatosan csinál? De akkor hol van benne az emberhez hasonlatosság? Gondolataimból kirángatott, hogy szembe találtam magam az íjával. Szép íj volt nagyon, megtiszteltetés lenne, ha csak megérinthetném. Egy hosszabbat pislogtam, s biccentettem, majd én is céloztam fegyveremmel.*
- Jó étvágyat nekik!
* De nem engedtem el a húrt. Megfogadtam. Nem leszek első! *
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Kedd Május 14 2013, 10:26

Nem láttam, ahogy a harci szellem fellángolt benne, de talán csak azért, mert olyan szánalmasan keveset érzékeltem a világból fókuszok és a yaganom nélkül. Elhatároztam, hogy Mirika ellen, ha lehet, már több fókusszal fogok kiállni. Ez egy olyan harc volt, amelyre nem számítottam. Hiszen itt íjászok mérkőznek meg íjászokkal, így egyáltalán nem volt garantált, hogy Esutel eljut idáig. Kicsit szurkoltam neki. Szorítottam. A szívem mélyén. Csalódás lett volna, ha nem találkozunk. És most, hogy itt állunk egymással szemben, szívesen venném, ha fókuszaim nagy számban a rendelkezésemre állnának. Tekintetem így aztán csak idegesen táncolt a lány testén, arcán. Megjártam karcsú alakját, feszülő karját, tekintetemmel követtem egy árnyékot az álla szegletében, egy tincs mentén feljutottam a szemöldökig… de a szemébe nem tudtam még egyszer belenézni.
Elfordítottam a tekintetem.

Artemis készségesen generálta a nyilat, én pedig magamhoz feszítettem íjamat. Jobb kezem vonalában erősen tartottam a szárát, légzésem rendeztem, minden leheletem a húrból kiálló szálakat mozgatta. Arcomhoz közel került a fényvessző, bőrömön éreztem meleg simogatását, megnyugtatott. Egész testemben megfeszültem, a lélegzetem benn tartottam. Volt időm felkészülni, mert a lány nem tüzelt, nem nyitotta ő a párbajt. Nekem ő volt most a célpontom. Én voltam a vadász, ő pedig a vad.
Definiáld majd, hogy milyen volt az érintése… – súgtam Artemisnek. Tudtam, hogy érti, amit mondok. Széles mozdulattal engedtem el a húrt, igazi ripacs módjára. Szégyelltem magam a látványosság oltárán feláldozott lövésért, és azért is, mert így akartam kiugrasztani a nyulat a bokorból. A nyílvessző ugyanis technikai szempontból nem ért célt.

Fogalmam sincs, hogy mikor tévesztettem utoljára. Magas fegyverkezelésemmel és tehetségemmel igen hamar kiemelkedtem az átlagból, és nem okozott problémát az íjam kezelése. A rendszer segített, de mostanra talán már rá sem volt szükségem. Artemis-szel a kezemben új út várt rám. Más dimenziók. Tudtam, hogy vele ott lesz a helyem a győztes csapatban, akik megküzdenek majd a századik szinten a boss ellen a szabadulásért.
Ahogy a nyíl hasította át a közöttünk lévő teret, bábúk között, fehér és fekete kockák között repülve, úgy fújtam ki a benntartott levegőt: sóhajnak is beillett nyögésem, ahogy a fényvessző Esutel haja mentén röppent el. Legalábbis a cél ez volt, nem akartam HP-veszteséget, nem akartam kellemetlen érzést, nem akartam bántani. És ha ez sikerült, az azt jelenti, hogy ahogy már jó ideje, úgy most sem tévesztettem célt.

Egyből fordultam is meg, hogy mozgásban maradjak, és ne legyek tiszta célpont. Újabb nyilakat generáltattam, megint támadtam, újabb vesszők röppentek. Mind-mind mellé, az összes úgy, hogy a lányt ne érje sérülés…

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Koshitsu Esutel Kedd Május 14 2013, 12:15

*Álltam s vártam. Nem tudom miért, de szívszorító volt számomra ez a pillanat. Egyszerűen csak szerettem, mérhetetlenül megszerettem az előttem állót. Éreztem már ilyet korábban. Volt egy fiú, aki soha nem tetszett, ráadásul enyhe fogyatékossággal rendelkezett, de az osztálytársam volt. Egyszer eszembe jutott, s imádkoztam érte. Fél órán át zokogtam és imádkoztam érte, és soha, de soha nem éreztem azelőtt olyan nagy szeretetet iránta, mint akkor. Később sem. Az érzés végül elmúlt, nem tartott tovább egy fél óránál. Most rátekintve erre a Tatsuki Ranmarura, ugyanaz az érzés fogott el. Meg akartam menteni, sírni akartam érte. Szomorúság volt bennem, nem vadság, nem harci vágy. Láttam, hogy valamit súg. Hogy kinek? Nem tudtam volna megmondani. Talán az íjának. Vagy csak elmormogott egy imát. Vagy magát erősítette. Nem értettem, s a szájáról sem tudtam leolvasni. Ugyanakkor volt valami művészi, de egyben művi is a mozdulataiban. Nem akartam elmenekülni. Nem volt halálfélelmem, s kíváncsi voltam, milyen érzés, amikor eltalál. Sőt. Kíváncsi voltam, hogy ezen furcsa beszélgetésünk után vajon hova céloz. Az arcomra? A mellkasomra? Vagy valamelyik karomra? Úgy éreztem, ha ezt megvárom, megfigyelem, többet tudhatok meg róla. Így pislogás nélkül érzékeltem, ahogy elengedte a húrt, s a nyílvessző száguldott felém. Visszatartottam lélegzetemet. Annyira, de annyira az arcom felé repült, alig tudtam visszatartani azt, hogy behunyjam a szemem, vagy valami grimaszt vágjak. De sikerült türtőztetnem magam. Mellkasomban egyre erősebb volt a görcs, mert ott volt a félelem benne, hogy fájni fog. Pedig tudom, hogy nem. Azonban elsuhant mellettem a hajamat érintve. Kifújtam a levegőt, de Ran már menekült is, s újra megcélzott.*
~ Miért nem akar bántani? Miért csak játszik velem? ~
*Bármikor lőtt, mindig mellé ment. Tudtam, hogy ez direkt volt, nem lehet, hogy ennyire eltévesztené. Főleg álló célpontnál. Nagyon magas lehet a fegyverkezelése. Én követni kezdtem, s én is kilőttem egy nyílvesszőt, de nem talált. Nem tudom bántani, egyszerűen nem megy. De miért? Miért? Nem csináltunk semmi mást, csak futottunk, üldöztük egymást és lőttünk. Lőttünk egymásra, át a sakkbábuk között. Olyan volt számomra ez, mint egy tánc. Megvolt a ritmusa, s megvolt a tekintélye is. Valamint mindketten ügyeltünk a másikra. Mégis mi volt ennek a lényege? Mit szól majd ehhez a nép? Vagy a zsűri... Olyan volt, mintha komolyságot színlelve csak játszottunk volna. De a szívem mindeközben mélyből fakadóan zokogott. *
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Rosalia Szer. Május 15 2013, 22:09

A gong jelzi a küzdelem végét, a zsűri elvonul meghozni a döntést. Végül a bíra áll ki a közönség elé, hogy kihírdesse a végeredményt, előtte azonban közvetíti a pontozók meglátásait. A harci taktikátok, a környezet kihasználása, s evégett a kreativitásotok került lepontozásra, s bár ismerkedős játéknak kiváló lett volna a párbaj, nem feledkezhetünk meg arról, hogy ez egy kaszt nagytornájának döntője, s a közönség igazi küzdelmet kíván látni.

A győztes 195:201 arányban Ranmaru, jutalma 30 exp és 35 arany, továbbá a képessége miatt 11 extra exp.
Artemis 3 exp-t kap.

Gratulálunk mindkét résztvevőnek, a döntő folytatódik tovább Mirika és Ranmaru összecsapásával!

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Koshitsu Esutel vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.