Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

3 posters

Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Cardinal Csüt. Feb. 21 2013, 21:57

Harctér leírása: Tükörterem
Pályátok egy 25x25 méteres szoba, mely nevéhez hűen tele van véletlenszerűen elhelyezett, más-más szögben álló, három méter magas és két méter széles tükrökkel. A terem úgy van kialakítva, hogy bármerre néztek, mindenfelé saját (torz vagy nem torz) vagy éppen ellenfeletek egy vagy akár több tükörképe néz vissza, még a falakat is tükör borítja szintén három méteres magasságig. Mikor a harctérre kerültök, nem látjátok egymást szabad szemmel. A tükrök nagyjából háromnegyede sérthetetlen, de a kevés torz képet adó darabot össze lehet törni. Ám a lövöldözéssel óvatosan! Az üveg felületén kaphat mandinert a nyilatok, és ki tudja, hol bukkan fel útja végén, ha végigpattogott a tükrök között? A játéktér erősen visszhangos, így hallásotokra nemigen tudtok támaszkodni.

Felszerelés: Mindkét versenyzőnek le kell vennie minden pluszt érő ruházatát! Saját fegyvereitekkel harcolhattok, viszont a bónuszok itt sem érvényesülnek. Speciális képesség a szabályzat keretei között, de használható. Ördög nem kijátszható itt. Jártasságok letiltva.


Párbaj időtartama: 4 kör/fő (ha a bíra úgy ítéli, akkor +1 kör)
Határidő: 3 nap

Bíra: Klein
Zsűri: Kayaba Akihiko, Klein, Egil

Halász Alex
Élet: 5
Fegyverkezelés: 5
Erő/Irányítás: -
Kitartás: 5
Gyorsaság: 7
Speciális képesség: 3

Tatsuki Ranmaru
Élet: 7
Fegyverkezelés: 28
Erő/Irányítás: -
Kitartás: 6
Gyorsaság: 25
Speciális képesség: 2
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Pént. Feb. 22 2013, 11:53

Furcsa volt megválnom a felszereléseimtől. Az utóbbi időben próbáltam lecsupaszítani magam, és látni, hol is tartanak a statjaim, hogy ne csak a pluszt adó páncélzatoktól és köpönyegektől függjek, de pl a Tünemény Gyűrű teljesen a részemmé vált. Konstatáltam, hogy nélküle fókuszaim száma nagyon erősen megcsappant, hirtelen a világ megint szürke és hatalmas lett, amelyre nincs rálátásom. Idegesített a tudat, hogy megint elkerül a figyelmem részletek, nem tudok szemmel tartani mindenkit a tömegben, aki körülöttem van. Remegő ujjal toltam feljebb orromon a szemüvegem. Cseppet sem segített, de leheletnyi megnyugvást hozott azért a való világból berögzült mozdulat. Azt hiszem, közöttünk mindenkinek vannak ilyen apróságok, amiket képtelenek vagyunk elengedni magunktól. Nem is tudom, mit tennék a szemüvegem nélkül. Talán már nem is lennék igazán önmagam.
Természetesen presztízsértékű volt, hogy itt legyek ezen a tornán. Természetesen semmi kedvem nem volt hozzá. Megint csak szembesülnöm kellett vele, hogy hiába próbáltam szemmel tartani, elszaladt mellettem a világ: rengeteg B-kategóriás, kezdő vagy éppenséggel már skillesebb JK tolongott itt. Nézők. Bírák. Íjászok. Pfuj!
Ahogy végighordoztam tekintetemet rajtuk, a legtöbbjüknél kíváncsian vártam, hogy képesek lesznek-e felmutatni bármilyen egyediség, stílust. Tehetségeket akartam látni, a csillogásukat, de keserű volt a nyál a számban, hiszen biztos voltam abban: mind elbuknak. Csúnyán elbuknak.
Ismerősök után kutattam, legalább néhány olyan arcot akartam látni, hogy mosolyt kelljen produkálnom nekik, de nem bukkantam sehol senkire. Már most utáltam, hogy mennyire beszűkült a látóterem. Osztanom kell majd a speciális pontjaimra – jegyeztem fel magamnak gondolatban. Ez így nem mehet tovább.
Kedvszegetten léptem be a teleporthelységbe. Az ellenfelem nevére sem voltam kíváncsi, így figyelmen kívül hagytam a sorsolást, és pillantást se vetettem a hirdetőtáblára. Majd helyben úgyis megtudom. És majd eldöntöm, hogy örvendek-e neki, vagy ennyit sem érdemel.
Tükrök? – kérdeztem lefitymálóan. Rövid keresést futtattam le magamban, de nem találtam más lehetőséget. Felmerült lehetséges találatként, hogy a hátamon tucatnyi Tünemény Bogár futkározik, de irreális elképzelésnek tartottam, így elvetettem. Más megoldás, meg nem maradt, mint a tükrök. – Tsh! – horkantam fel. Szánalmas, mennyire alábecsülnek egy igazi íjászt!

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Halász Alex Pént. Feb. 22 2013, 19:30

Tömeg. Éljenzés, és tolongás. Zsivaj, ami betölti az egész területet. A helyet ahol vannak, és aminek majdhogy a közepén áll ő, néhány íjász társával várva a nagy eredményt. Ki, kivel fog szembe szállni eme dicső első küzdelemben. Hát, valahol el kell kezdeni és eddig nem a buzgóságáról volt hírhedt a Sword art nagy fantáziájában. Az információ hálózat eddigi talán legmesteribb és egyben legördögibb helyén. Ahol most él. Ebben a játékban, amibe már jó pár hónapja „sínylődik”, bezárva. De most a sokaságot látva, hallva, és érezve, hogy újra „folyik” benne a vér…. Szinte pezseg, forr, és még az sem tántoríthatja el, hogy olyan csúfosan sikerült a céhesdibe jutás, vagy a legutóbbi küzdelme, -ami valójában inkább egy az életért folytatott harc volt-, s még ez sem szeghette a kedvét. Örült, hogy itt van, és ezt az örömét meg is osztotta a többiekkel is. Magasra emelte a kezeit, és a nézők felé intett. Körbe fordult, igyekezett mindenkivel tudatni, hogy itt van, bizony, és ő megnyerni jött a Tornát. Teljesen belefeledkezett a nagy önreklámozásba is, mert a mellette álló bökte meg finoman, pont mikor egy közelebbi lánynak dobott puszit, hogy indulhatna, mert kisorsolták a nevüket. Persze az egy dolog, hogy még sohasem volt része ilyesmiben, és az Aréna egyszerűen magával ragadta, az pedig a másik, hogy itt úgy érezhette, -még ha tudatában azzal is, hogy csak vélt érzet ez-, itt ragyoghat. És ragyogott is. Aranyszőke haját a nap úgy sütötte be, mint ha legalább is egy ékkő díszelegne rajta. Zöld szemei fürödtek a boldog mámorban. Így lépett be a teleport helységbe. Közben számba vette a helyzetét. Nagy könnyebbség volt, hogy a már kipróbált saját íját viheti a küzdelmekre. Ez sokban megkönnyíti a dolgát, habár a SAO világában mégsem tudni, lehet csak ő érzi így. Elvileg az íj plusz statjai itt nem is érvényesek. Jól kioktatták az információs pultnál, tehát ~ elméletileg ~ mindent tudnia kell. Elméletileg.
Lássuk csak. Megvannak az alap pontjai, az íj, ami végül is most csak egy eszköz, illetve a speciális képessége. Mekkora szerencse, hogy rákérdezett, eddig azt se tudta, hogy létezik! Szóval, ha olyannal kerül szembe, akinek kétszer annyi pontja van a „Speciális képesség” részen, akkor elő se jön, mint választható opció. Azonban, ha nem ilyen szerencsétlen helyzetbe kerül, akkor előbb aktiválnia kell, és utána már mehet a jöhet. Mekkora már! A levegőben is meg tud majd állni. Mindenképp ki kell majd próbálnia élesben is, ha lesz lehetősége rá. Tatsuki Ranmaru… nem volt ismerős név, azaz mintha egy a homályba vesző nevek közül lenne valamelyik, de nem tudja sehogy sem előkaparni ködös emlékei közül. Biztos nem is ismeri, avagy nem találkoztak még személyesen. Sok nevet hallott már, főleg frontharcosokét. Habár, ha ez az ember egy frontharcos, akkor neki itt a játék vége. Kicsit feszélyezve lépte át a teleport kapuját, mellyen keresztül a küzdőtérbe jutott. Ezek után néma csönd és hullaszag…azaz az pont nem, mert még észreveszi az ellen. Sosem volt híve a rejtőzködő stílusnak, de ahogy a terepet nézi, ez a hely bizony megköveteli. Körbenéz, és óvatosan lépked előre. Még nem hagyja el egészen a teleport kaput, csak pár lélegzetvételnyire. Legördíti a menüt, és lám, ott van a spec, tehát az ellenünk nem sokat törődhetett a saját spec képességével. Megnyugtató hír.
Beljebb merészkedik, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve beleveti magát a tükrök sűrűjébe. Jobb kezében az íj, és hátán a tegezben a nyilak, szép sorrendben. Tükrök, s egyelőre csak saját magát látja meg benne. Az egyik ilyen, a másik olyan, néhol meg teljesen torz képet ad. Nem mer hozzáérni. Ha összetörik, ideje korán hívja fel magára a figyelmet.
Tükrök. ~ Nagyszerű, így aztán sok értelme lesz a nyilaknak. ~
Ekkor mintha oldalról egy sziszegést vélne felfedezni. Arra felé mozog, hátha a másik az. Mintha mondott volna valamit.


//Nah hát a nagy térből kiindulva sztem még bolyonghatnánk is egy darabig Razz és mivel vízhagnzik, akár rossz fele is fordulhattam xD//

_________________
Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Szomb. Feb. 23 2013, 23:40

Fásult rutinnal kezdtem bele a helyzet teljes elemzési vázlatának létrehozásába. A fókuszaimra koncentráltam, teljes figyelmemet szenteltem a körülöttem álló rengeteg féle- és fajta tükörre, és az általuk előállított torzítás kiszűrésére.
Kizárhattam azt, hogy képes leszek a távolságot felmérni. Fáradtan sóhajtottam. A Gyűrűm nélkül úgy éreztem, az eszközeimet vették el ahhoz, hogy dolgozhassam. A fókuszok nagy száma nélkül félszemű óriás voltam. Pipetta és ecset nélküli művész. Látcsövet nélkülöző sniper. Tudás nélküli beater. Szóval a távolság nehezen vagy egyáltalán nem meghatározható. Eh.
Biztos pont nélkül nagyon hamar belezavarodtam a tükröződések felgöngyölítésébe. A mintázatot figyelve rájöttem, hogy több lehetséges megoldókulcs is a kezemben van, közülük a leghatékonyabbnak tűnőt választottam, amely valószínűtlenségével igazán őrült, már-már zseniális és fantáziadús ötletnek tűnt: sudoku módszerrel haladva képes lehetek néhány tükör koordináta táblázatban való ábrázolására, hiszen ott is meg vannak adva fix számok, ahogy itt is vannak triviális tükröződések. Amik engem szemből vagy oldalról ábrázoltak. Egyre többször futottam viszont lyukra: amikor utólag rá kellett jönnöm, hogy a biztos pontom csak egy másik tükör tükrözése. Error.
Megpróbáltam még egy-két módszert, de minden más csak eredeti ötletem halovány utánzata volt, amikkel már sokkal korábban megbuktam. Elméleti anomáliák tömkelegét hoztam létre, és nem jutottam közelebb a probléma megoldásához. Elgondolásnak érdekes volt egy irreálisan tükröződő és így önmagába nyíló, mégis zárt tér, de nyilvánvalónak tartottam, hogy a bírák nálamnál korlátoltabb elmével zártak össze, aki képtelen volna koordinálódni egy ilyen fizikai valósággal megálmodott térben. Nem fair.
Rá kellett jönnöm, hogy felkeltette érdeklődésemet a feladat. Ellenfelemről még mindig semmit nem tudtam, de jelen pillanatban éltem azzal a felvetéssel, hogy a helyszín rejtélyének feloldása még jobb kihívás, mint az ő legyőzése lesz. Egy-két nyílnál többet nem bírhat ki tőlem. Magamban kuncogtam. Nem lehet elég botor ahhoz, hogy siettesse a… Elkalandoztam! Mindez teljesen lényegtelen.
Természetesen lehetőség lett volna mozgással ellenőrizni a több tucatnyi Ranmarut, de nem akartam hardról még csak mediumra sem kapcsolni a nehézségi szintet. Úgyis rég álltam szemben igazi kihívással, amely – be kellett ismernem – ennyire felvillanyozott volna. A fókuszaim, az a néhány, pedig lehetővé tették, hogy még csak a fejem se kelljen forgatnom a vizsgálataimhoz. Perfekt!

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Halász Alex Vas. Feb. 24 2013, 15:07

Ahogy haladt előre, egyre beljebb, egyre inkább érezte úgy, hogy akkor most mi van? Egyedül bóklászik itt? Ráadásul közben tudatosult benne az is, hogy akárhol lehet, a kezdő pontjához se biztos, hogy visszajutna, a hang pedig amit hallani vélt, gyakorlatilag mindenütt szólt, még jó, hogy a fejében nem. Víz hangzik ez az ördögi hely, hogy jobb jelző ne hangozzon el. Megáll, és szemügyre veszi a sok Alexet, amelyek rá merednek a különféle tükrök mögül. Egy sóhajjal nyugtázza, majd egy lemondó fél mosollyal.
- Zsír…
Szólalt meg halkan a cinizmus is benne. Ez nem fog így működni, tehát a tank üzemmódból visszaváltott az óvatosba, és lassanként, kicsiket lépve előre, minden kis tükröt és a benne lévő képmását megnézegette. Gondosan át akarta őket tanulmányozni. Vajon melyik mutatja az igazi tükörképét, és melyik milyen torzítást eredményez, és mi folytán? Talán ha erre rájön, kilyukad valahova. Csak kell lennie ennek a helynek egy nyitjának lennie. Lassan lépkedett előre, miközben hol jobbra hol ballra forgatta a fejét, hol pedig hátra-hátra pillantott, de nem felejtett el előre sem nézni. A tükörképek mozgásaiból akarta kikövetkeztetni, hogy melyik ad igazi képet, és melyik milyen szögben torzít, meg persze az ellent is kereste, ami egy ideig nem mutatott semmilyen életjelet magáról. Ha nem tudná, hogy ez egy párbaj, és biztosan legalább ketten kell bent lenniük, akkor azt hihetné, hogy csak egymaga került ide. Kisebb korában volt ehhez hasonló „viccesnek is mondható” élménye. A vidámpark egyik különlegessége az akkor nyílt új Szellemkastély. Egyik termében pedig rengeteg egymástól különböző képmást adó tükör foglalt helyett. Akkor élvezte a különféle torz és furcsábbnál furcsább alakokat, de most más a helyzet. Akkor azt se bánta, hogy a trükkösen elhelyezett utolsó üvegbe belesétált, a kikerülése helyett. (habár nem ő volt az egyetlen, aki belement az útba tett „válaszfalba”), most viszont átkozná a szerencséjét, hogy elhagyta, meg persze a csőlátását, hogy miért nem vette észre. Azonban amikor nagy nehezen felbukkant az első tőle különböző tükörképp és lassan követte a többi, azt hitte hangos hahotába fog kezdeni. Habár felderült arcán így is látható volt, hogy mulatságosnak találja a különös találkozást. Ezzel együtt az is elég nyilvánvaló volt, hogy ha az íjász nem mélyedt nagyon bele a saját maga tükörképének bámulásába, akkor viszont ő is észrevette. Tehát amint a kölcsönös felfedezés elérkezett, konstatálhatták, hogy bár már a tükrökben látják egymást, az eredeti pozíciójuk még mindig rejtve van a másik elől. Alex sem lőhetett, csak egy véletlenszerűen kiválasztott tükörre, ami nem a legjobb megoldás elsőre, és ugyanígy Ranmaru sem. Habár az első képmás megjelenését követően felhúzta az íját, csak nem lőtte ki. Szerencsére jók még a reflexei.
~ Figyelj jól, mert most nincs akrobatika! ~
Hogy ő ezt mennyire sajnálta, azt elmondani nem lehet. Végre alkalmazhatta itt is a kint megtanultakat, és kezdte élvezni az itteni életet azzal a kis opcióval, amit Akrobatika jártasságnak hívnak, ez azonban itt nem adatott meg számára.
Egy széles mosolyt küldött Mr. Megane felé, és egy amolyan nyegle szalut félét is bele a tükörbe.
- Nagyszerű. Ha már így összejöttünk, ideje beváltanom az ígéretemet. :3
Valami olyasmit is akart még hozzá toldani, hogy Mr. Kocka, de ez általában kimeríti a sértés fogalmát, ő pedig nem erre hajtott. Jól tudta, hogy a kis pukkants, végérvényben, segített neki. Sőt, nagyban hozzá járult ahhoz, hogy végre kimozduljon, és teljes értékű életet éljen, már amennyire lehet ebben az adathalmazban. Jól tudja azt is, hogy az, hogy most itt van, azt is neki köszönheti, és még ha nem is a legszimpatikusabb ember a másik, meg is fogja…valahogy köszönni. Mondjuk, meghívja valamire. Talán ha egyszer megismerkednek, nem lesz olyan érzése, hogy szívesen lőné fenékbe a karót nyelt Kockát. Azonban az ígéretét igyekszik betartani, mert így van helyén, és nem mellesleg jól is esne. Nah igen, azonban először is…hogy is jusson el hozzá?

_________________
Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Szer. Feb. 27 2013, 16:44

Én vagyok a Csontvázkirály! – jutott eszembe, ahogy egy tapodtat sem mozdulva álltam, és figyeltem, amint lassan körbevesznek a tükrökben a különböző ismerős alakok. Felismertem a csávót, zöldfülű kis kezdő volt, amikor találkoztunk. Most majd meglátjuk, azóta mennyire is kupálódott ki. Satnya számban rendelkezésemre álló fókuszaimat idegesen kellett kapkodnom ahhoz, hogy rendre szemmel tudjam tartani az összes tükörklónját, ami csak megjelent körülöttem. És folyamatosan újabbak bukkantak fel.
Főboss voltam, aki arra várt, hogy a játékos elverekedje magát hozzá, talán még az első támadás joga is az övé lesz, hiszen addig is még futnia kell a bemutatkozó mellkas-verős animációnak, hogy utána aztán már teljes erőből vethesse bele magát ő is a küzdelembe. És onnantól jaj! a JK-nak, ha nem elég magas szintű.
- Jaj neked, Alex, ha nem lettél azóta magasabb szintű – igyekeztem minél baljósabb és mélyebb hangon rádörrenteni, hiszen minden valamit magára is adó főbossnak mély hangja van. És én itt most nagyon főboss vagyok.
Igazság szerint a türelmetlen srác megjelenésével befuccsolt a tervem, hogy akár csak kisujjam legapróbb izmának megmozdítása nélkül, pusztán algoritmusokkal és elméletekkel térképet tudjak felállítani a fejemben a teremben lévő tükrök elhelyezkedéséről és nagyságáról. Dühös voltam rá miatta, de csak annyira, mint amikor a kutyánk otthon megrágta a reggeli újságot, vagy anyum rendet rakott a szobámban: semmi rosszakarás nem volt bennük, csak engedelmeskedtek alantasabb ösztöneiknek. Felettük álló elmeként így kellett szeretnem őket. Ezzel tisztában voltam. Így viszont…
Legalább olyan gyorsan cselekedtem, ahogy a gondolat megszületett, avagy mind a huszonötös gyorsaságom egyszerre aktiválódott, és lendítette mozgásba a kezemet, a nyílvesszőimet – uh, imádtam ezt a sebességet! És imádtam, hogy íjász vagyok: szemrebbenés nélkül céloztam be, és daráltam körülöttem a tükröket. Módszeresen dolgoztam, remekül a kezem alá dolgoztak a fókuszaim. Egyetlen mindig az aktuális célponton tartottam. Az egészen addig rajta is maradt, amíg a nyíl be nem csapódott. Addig is a másik fókuszommal a következő célpontot kerestem ki. Valódi tekintetemmel pedig igyekeztem szemmel tartani minden mást. Egész pontosan a hatodik nyílvesszőt lőttem ki így, amikor úgy döntöttem, hogy túlságosan megromlottak a látási viszonyaim ahhoz, hogy érdemi módon folytathassam a motorikus desztorlást.
Mindenfelé üvegcserepek röppentek, méghozzá azzal a sebességgel, amivel én is megtámadtam őket, avagy olyan gyorsasággal, hogy még én sem tudtam kitérni előlük. Csúnyán beékelődtek virtuális testembe, láttam, ahogy életvonalam lefelé csorog, vérpáraként szöktek belőlem a színes pixelek. Zsibbasztották a karomat, mielőtt semmivé szublimáltak volna. A rianások hangja, ahogy a tükrök roppantak majd törtek, betöltötte az egész termet. Három lövedékem is gellert kapott. A mozgásuk túl gyors volt ahhoz, hogy útjukat a pattanás után is lekövethessem, így fogalmam nem volt, hogy merre lehetnek. Zavart ez a tény. Szerettem mindennel tisztában lenni, ami csak körülöttem van. Vagy volt. Vagy valaha is létezett.
Mint például Alex, akivel kapcsolatban megint csak nem állt elég adat a rendelkezésemre. Agyzsibbasztó volt, hogy milyen kevés fókusz áll rendelkezésemre. Egyszerűen lehetetlen így rendesen dolgozni!
Így nem lehetek igazi Csontvázkirály…

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Halász Alex Szer. Feb. 27 2013, 22:36

~Elmondtam neki a nevem?…mikor?? Hmp, meglehet. Mikor volt már az. :3 ~
Egyáltalán nem ijesztette meg az íjász mély hangja és játszott nagyfőnök szerepe. Sőt! Mulatatta a látvány, ahogy a másik próbál ráijeszteni testtartásával és furcsa nézésével. Egyáltalán merre néz ez az ember? xD Mert teljesen olyan érzése van, mintha mindenütt őt nézné, pedig alig forog a szeme, és valami olyan balsejtelem is megfogalmazódott benne, hogy talán mindent lát és hal. Ő a minde6ó. Aztán leesik. …
~Oww, hát a kijelzőőőőő :s , mégsem mondtam el neki a nevemet… nem is volt fontos, hiszen kiírták. Razz ~
Persze a legcsekélyebb értelemben sem tudta izgatni, hogy elmondta-e a nevét neki, avagy sem, egyszerűen szeretett tisztában lenni a ténnyel, hogy mi is történt akkor. Persze ő nem fektetett annyi energiát a hely kielemzésébe, mint Kocka barátunk. Jól tudta, hogy ez az információhalmaz valamiféle séma szerint épült fel, de ahhoz, hogy megnyerje a küzdelmet, csak fölösleges többlet információ, és időrabló is egyben. A nézők kedvére van alakítva a hely és maga a csata is, így nem kell olyan apróságokkal is törődniük, mint a tükrök nagybani elhelyezkedése a teremben. Feltehetően közel van a fiú, és valamelyik tükör mögött ott is kell lennie. Körbe tekint. Megfordul. Ám mielőtt még bármi is megfogalmazódhatna benne, akár gondolati szinten is, a másik már aktivizálta magát. De még hogy! Az egyik Ranmaru felé fordulva, kidülledt szemekkel figyelte a nagy attrakciót, s utóbb konstatálhatta is volna akár, hogy nem nagyon látta belőle, hogy az íjász merre nyúl, és mit csinál. Csak a sebes nyílveszők koppanását és üvegcsörömpöléseket, egyszóval a végkifejlettet érzékelhette, de azt nagyon. Ilyen gyors lenne ez a Ran? Tényleg tiszta szerencse, hogy már nem kezdő..habár ettől a szinttől még elég soká van.
~ Most kezdjek félni?... O.o~
Lehet, kellene, de akkor hová lesz a küzdelem, ha fogja magát és rükvercbe vált? :p Sehol, és még egy szégyenfoltot is ejt a büszkeségén, amit sohasem hagyna, még ha idétlen ötletei is jutnak eszébe hirtelen. A ledermedt megnyúlt fej, teljesen tükrözte a helyzet komolyságát. Ám mikor pár nyíl visszapattant egyenesen …felé?...Hogy hogy felé?...Nah akkor már tényleg elkezdhetett félni. Elsuhant egy a szeme előtt, de szerencsétlen ívben és pont telibe találta a kinyújtott karját. Nem nézett fel, tudta, hogy most elég szépen lejjebb vitte az életcsíkját a szerzett ütés. Végig Rant figyelte, és a komikus jelenetet, ahogy a széttört üvegszilánkok visszazúdulnak rá, következményként pedig sok apró sebet tépve fel virtuális bőrén. Ám a látvány mégse derítette fel annyira, mint lehetne.
~ Rengeteg pontja lehet neki, hogy meg se kottyan ez a csíkján. ~
Lassan a karja felé nyúl, és magában visszajátssza a nyíl röppályáját. Melyik Ran is fordult felé, mikor a nyilat kilőtte, és melyik nyíl pattant rá? Egy feltételezett pár darabból, talán olyan négy-öt vessző kaphatott gellert, ahogy a sebességet számításba vette, meg a három összetört üveget. Megint csak körbe fordul, de nem állja meg, hogy közben fel ne kacagjon. Jó lesz elterelés gyanánt is, meg azért jól is esik. Nem lenne ajánlatos, ha túl korán tudná meg a mi kis „élharcosunk” hogy valamit kitalált.
- Hehe, besegítesz? Várj meg míg odaérek, ha már saját magadat iktatod ki, legalább az utolsót hagy lőjem ki én. xD
Közben tekintetével az ellenirányú tükröt kereste, s „legyen, aminek lennie kell” módra, aktiválta a spec képességét is. Ezzel, ha akar bármikor a levegőbe „emelkedhet”. Ki kell próbálnia. legalább egyszer a küzdelem alatt! *-*
Valami nyomra bukkanhatott közben, mert megindult a másik irányba. Ha az előtte lévő Ranmaru lőtt, és nagyjából sréjjen jött a nyílvessző, akkor a háta mögötti tükröket megkerülve, feltehetően az oldalába, jobb esetben a hátába kerülhet. Felhúzott egy nyilat, és most az sem foglalkoztatta, hogy közben a másik látja. Törtetett előre. Csakhogy ami neki előre, azt Ran hogy érzékelheti? Nincs ezen most mit rágódni. A tükrök egyértelműen ferdén vannak állítva Erre már a kis mászkálásából is rájött, így a tükör a nagyjából melletti személyt fogja úgy mutatni, mintha előtte lenne. Ennek kell lennie. A következő tükör mögött pedig egy valóságos, és élethű Ran bukkant elő, Alex meg vadorzóként csapott le rá az első nyílvesszővel. Lehetőleg meglepetésként fogja érni a nyíl, és ha hátra fordul, reményei szerint a tükrök mögött el tud bújni. Ez az! Kihasználja a terepet! Míg a másik a tükröket nézi, ő megbújhat mögöttük, hogy legközelebb a következőt is kilőhesse a „vak” ellenfélre.
Jah igen…nem szereti az orvgyilkos harcmodort, … de ez a hely egyszerűen megköveteli, és most valahogy kezdi érezni, mit élveznek annyira azok. A vadászat „öröme”. Amikor a testedet elönti a forróság, és az adrenailn hatására olyan szintre emelkednek az érzékeid, mint egy kecses leopárdnak, aki nesztelenül közlekedik, vagy mint egy erős oroszlánnak, amelyik lesben vár arra, hogy elkapja áldozatát…

_________________
Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Csüt. Feb. 28 2013, 17:24

A való életben nem az zavart, hogy szemüveges vagyok. A szemüveg csak a jelképe volt annak, ami engem igazán nyomasztott: a jobboldali szememmel volt a probléma. Látszott a fénytelenségén is, nem csillogott olyan okosan és figyelmesen, mint a bal. Ez gyakran jelentett problémát, hiszen így nehéz volt összeegyeztetni azt, amit a két szemem látott. Egyensúly-bizonytalanság, problémás mozgáskoordináció és még sorolhatnám. A SAO-ban viszont mind a két szemem ugyan olyan jól működött. A mozgásom fenomenális volt. A lépteim, ha akartam, nesztelenek voltak, és egyre ügyesebben és gyorsabban mozoghattam. A szemüveg meg csak… sose zavart, miért ne maradhatott volna akkor?
Még mindig megdobbant kicsit a szívem, ha olyan helyzetbe kerültem, ami korábban sokkal nagyobb problémát jelentett volna, vagy konkrétan lehetetlen lenne, mint például most is, amikor egyik fókuszommal meglepve láttam, hogy Alex mozgásba lendült. Ahogy nem repdestek tovább már körülöttünk a pixeldarabkák, és elenyészett a visszhang is, végre elégtelen számú fókuszaimat is bevethettem: mind a két darabbal az íjászfiúcska környezetét vizsgáltam, míg tekintetemet rászegeztem. Inercia-rendszert alkottam, amiben igyekeztem elhelyezni Alexet, és így rájönni, hogy honnan is közelít felém. Előzetes becsléseim szerint ez alig néhány másodpercet vehetett volna igénybe plusz-mínusz a becsült idő 0.5-szöröse, helyette viszont súlyos szívdobbanásokkal később se tudtam még, pontosan honnan közelít. Mint kiderült, állandóan csak a tükröket figyeltem, és sehol sem láttam meg őt magát.
- Nem menekülhetsz a sorsod elől! – kapartam elő mély hangomat, hogy átmeneti bizonytalanságom idejére se essek ki a Főboss Csontvázkirály szerepéből. Reméltem, hogy mimikám nem árul el most is engem, és nem vicsorgok, vagy tikkel a szemem éppen, miközben biológiai alapú rendszerem minden rendelkezésre álló erőforrásával igyekeztem megtalálni, hogy mégis honnan érkezik a srác. Olyan határozottan mozgott! El nem tudtam képzelni, hogy ő rájött a tükrök véletlenszerű elhelyezése mögött rejlő rendszerre. Lehetetlen! Ha én nem, ő sem, nem, azt képtelenség!
Lassan több figyelmet emésztett fel a rendelkezésre álló szabad gondolkodási kapacitásomból kétségbeesésem szavakba öntése önmagam számára, mint annak a feladatnak a megoldása, hogy Alex mégis hogy a bináris számkód Huffman-kódolásába tudott rájönni a tükrök rendszerére?!
És ekkor csapódott be az első nyíl. A hátamba. Tisztán érzékeltem: halvány nyomás a testen, fájdalomérzet persze nulla, de így is érzékeltem a mélyen belém hatoló hegyes lövedéket. Csak azért nem tudtam időben reagálni a másodikra is, mert többtucatnyi kérdést generáltam a „hogyan?!-témakörében. Hogyan talált meg? Hogyan nem jöttem én is rá a rendszerre? Hogyan történhetett ez meg? Hogyan lehetek pont én az a Ranmaru, aki olyan dimenzióban él a több ezer közül, amelyben a véletlenek ad hoc jellegű összjátéka során ilyen teljesen valótlan és az élettől elrugaszkodott dolog valósul meg, hogy ő előbb rám talál?!
- Halálod lassú és fájdalmas lesz! – fordultam meg romokban heverő Csontvázkirályi rangom megmaradt utolsó morzsáiba kapaszkodva, hogy szembenézhessek végre vele, és móresre taníthassam. Ujjam már illesztette is az újabb nyilat az íjra, pendült a húr, ahogy a rendszer automatikusan a vésetbe irányította, és ahogy a gyilkos fegyverzet a rendelkezésemre állt, már húztam is fel, hogy célozhassak, lőhessek és pusztíthassak: méghozzá becsületem és eszem teljes megrontóját és kinevetőjét, Alexet!

Hmm… honnan is tudom én egyébként a nevét?


(off)KÖSZI! Mármint a játékot! Very Happy(/off)

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Halász Alex Pént. Márc. 01 2013, 18:31

El se hihetné, ha nem éppen őelőtte folyna le az egész, sőt mi több! Hiszen ő az, aki véghez viszi! A nagy Tatsuki Ranmarut, azt az embert akit kétes érzelmekkel tudna csak jellemezni, azt az embert akiről az a hír terjedt, hogy élharcos, és legyőzhetetlen. Aki olyan lenézően beszélt róla, őt, igen őt most ő lövi. Alex! De még mennyire! Már a negyedik nyila talál be és úgy néz ki, hogy a szemüveges íjász nem tud elég gyorsan úrrá lenni meglepetésén. Vigyáznia kell azonban, hogy lelkesedése miatt el ne bucskázzon, tudja milyen minden második lépésnél hasra esni, mert „nincs elég jó akrobatikád”. Ennek ellenére határtalan örömöt érez csak, és semmi mást. A tükrök takarják, s ráadásul kihasználhatja, hogy szinte mindenütt jelen van azoknak hála, s lesből csaphat le rá, mint egy vadász a zsákmányára. Ő, a „kisoroszlán” a nagy vadra, a frontharcosra. Nem törődik mással, mint a megfelelő búvóhelyről kilépni, célozni, és lőni, majd ugyanazzal a sebességgel, amivel jött, tűnni is el, hogy legközelebb megint egy meglepetésszerű helyen bukkanjon újra elő. Nem törődik Ranmaruval, csak a harccal, azonban ennek is vége szakad egyszer. Egy-két nyílvessző még elsuhan a háta mögött, ahogy a másik a szélrózsa minden irányába lövi ki a nyilait, de a sebességgel újfent nem tud mihez kezdeni. Üvegszilánkok és gellert kapott nyilak röpülnek mindenhová. Ki tudja merre, s hol állnak meg. Egy nyíl azonban Alex hátát éri, egy meg a lábába fúródik. Nem érzett fájdalmat, s ha nem is áll meg, már amúgy is kikerülhetetlenül benne állt annak a tükörnek a szilánkjai útjába, ami telibe kapta. Az életpontjaira tekintett, de csak annyit tudott leolvasni, hogy már a vörös mezőben virít, és rohamléptekkel száguld lefelé. Nem lesz ez így jó, nagyon nem! A pontos értéket nem tudta ugyan megszámolni, habár nem is érdemes, mert mire megtehette volna, már jóval lejjebb lenne. Reflexből kapta maga elé a kezét védekezésképp, ám a szilánkoknak ez nem okozott problémát. Csillogva, akadályozva, egy-egy értékes életponttól megfosztva fúródtak belé.
Sajnos, nem sajnos, de ez a Ranmaru nem a levegőbe beszélt, mikor az erősségről hadovált neki anno, mikor találkoztak. Nem véletlenül lett frontharcos. Teljesen más szinten állnak. Veszített… semmi kétség. Annyira el volt telve magától, hogy meg tudta sebezni, ”megkarcolni" az önelégült Megane-t. Az is lehet, hogy csak hagyta. Játszott vele, mint azzal a bizonyos egérrel szokás. Úgy érezte, hogy be kell csuknia a szemét… nem mert a hp csíkra nézni, addig nem míg a szilánkok és a nyilak ütötte „seb” érzete meg nem szűnik…
~ Akkor most meg is halok? ~
Villant át az agyán a lehetőség. Nem készült fel a halálra, nem akar meghalni... Ez a fiú egyszerűen letarolta, és ő semmit nem tudott tenni ellene. Veszített, de nem akar meghalni!


//Én is nagyon köszönöm, és még lesz ebből visszavágó Razz//

_________________
Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Cardinal Vas. Márc. 03 2013, 00:06

Alex csíkja 1 HP-nál megragad, és a duda felharsanásával együtt igazán látványos effekt kíséretében millió szilánkra hullik a tükörterem. Ismét az aréna szokásos látványa fogad titeket, és kevés várakozás után felszólal a zsűri is.

- Sajnálom, hogy nem láthattuk a harcot a ti szemszögetekből, úgy minden bizonnyal még érdekesebb volt. Eldőlt a győztes kiléte, 230-214 arányban... Tatsuki Ranmaru jut tovább a döntő fordulóba! Alex-san, köszönjük a részvételt, több sikert kívánunk a következő alkalommal!

Jutalmatok fejenként 35 xp és 40 arany, Ranmarunak pedig még 26 bónusz xp a képessége után Very Happy
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru Empty Re: Halász Alex vs Tatsuki Ranmaru

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.