Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Saját küldetés] A kalózok térképe

3 posters

Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Strea Szer. Aug. 05 2020, 12:16


A kalózok térképe


Résztvevők: Makuda (lvl.4) és Takada (lvl.4.)

Jó játékot! ^^
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal0/0[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Aug. 05 2020, 13:35

Az öreg jól megérdemelt pihenését tölti a kazamata kipucolását követően Makudával a napfény parton, kellő távolságot tartva a pénzéhes bármixerektől. A biztonság kedvéért, még annak ellenére is, hogy védett övezetben vannak, arra az esetre, ha a fiú, vagy épp ő elpilledne a napon, partiban maradtak.

A harcművész békésen behunyt szemmel hallgatja a hullámok csobogását, és arra gondol, hogy ha nem itt lenne, épp a kánikula közepén kéne órát tartania úgy, hogy a légkondi épp most hibásodott meg. Persze ez egy roppant pesszimista hozzá állás, mivel az iskola kínosan ügyelt a műszaki berendezések állapotára. A merengését a csukott szemhéjára vetülő árnyék zökkentette ki.
Szemét kinyitva egy nem túl bizalom gerjesztő NPC-vel néz épp farkasszemet. Felülve alaposan megszemléli az alakot. Az öltözéke kétségtelenül a tengerjáráshoz való öltözék, övében egy görbe tőrrel kiegészítve. Takada az őt ért első benyomásra, a gyermek korából felderengő kalóztörténetek ötlenek fel. A fickó képére széles igen viszolyogtató vigyor kerekedett, amint konstatálta, hogy a szemben lévő játékos rá figyel.
– Jó uram! Bocsásson meg, hogy megzavartam édes pihenését, de nagy szükségben szenvedek. – kezd bele az előre beprogramozott irányelvek alapján a mondandójába. – A hajónk, melyre most a társasim felügyelnek, a tegnapi viharban csúnyán megsérült, de lenne egy nagyon fontos szállítmány amit el kellene hozni az egyik távolabbi szigetről. A kikötőben sajnos nem hallgat meg senki, így nem tudok másik hajót bérelni. – Siránkozik.
Takadának az az érzése támad, hogy ez a stori több sebből is vérzik, de egy NJK-tól nem számít rosszindulatú csapdára (a kis tapasztalatlan), így nem feszegeti, hogy miféle tegnapi vihar, de azért eljátszik a gondolattal ~Szerintem ennek a játéknak nincs is vihar a meteorológiai repertoárján. És még szép, hogy nem hallgattak meg! Ki merné kölcsön adni a hajóját egy kalóznak!~
– Az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy a nevemben béreljen nekünk egy hajót, és hozza el a rakományhoz. – amint ezt elmondta Takada és Makuda elött is megjelenik a küldetés panel. Az öreg egy pillanatra hezitál, de aztán arra gondol, hogy mi lesz, ha a fiú csípőből rátenyerel az elfogad gombra ő meg nem, így ~Inkább én menjek egyedül…~ elfogadja. A küldetés koordinátái azonnal megjelennek a térképén


A hozzászólást Takada Hiroshi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 05 2020, 19:51-kor.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Szer. Aug. 05 2020, 16:26

A kazamta után Takadával lézengtünk egy kicsit Aincrad negyedik szintjén a Sunshine üdülőnél a part mellett. Érdekes egy szint mivel csak szigetek vannak, középen egy óriási óceánnal. Minden esetre az öreggel ott pihentünk, én lehunyt szemmel elmerengtem a kellemes szellő lágy ölében.

Mikor már majdnem elaludtam egy pittyegésre figyeltem fel ami egy küldetés elvállalása volt. Ekkor szembesültem azzal a ténnyel, hogy az öreg már nincs is mellettem, hanem beszélget egy karakterrel ami ránézésre úgy nézett ki mint egy kalóz és ugyan olyan fura vigyora volt mint a cirkuszi céh dilis alkalmazottainak."Ezek komolyan mondom üldöznek minket, hadjanak már békén." Ekkor láttam, hogy Takada elfogadja a küldetést. "(sohaj) Miért fogadunk el fura alakoktol bármi feladatot?" Gondolom kissé panaszkodva. Ennek ellenére nem akarom, hogy baj történjen ezért elfogadom én is. Szerencsére nem vagyunk már olyan gyengék de persze észben kell tartanunk, hogy még nem vagyunk front harcosok. "Remélem nem fognak jönni vörös játékosok, az elég kellemetlen lenne."Ezek után oda megyek én is, hogy beavassanak a történtekbe.
-Mi folyik itt? -mondom kissé mérgesen
-Üdv utazó! -szólít meg a karakter -Nagy szükségben szenvedek.  A hajónk, melyre most a társaim felügyelnek, a tegnapi viharban csúnyán megsérült, de lenne egy nagyon fontos szállítmány amit el kellene hozni az egyik távolabbi szigetről. A kikötőben sajnos nem hallgat meg senki, így nem tudok másik hajót bérelni. Ebből a mondandóból rájöttem, hogy ez nem játékos hanem NPC. De ennek ellenére ugyan úgy gyanúsnak tartottam, de próbáltam ezt leplezni.
-Teljesen bolond vagy? Úgy nézel ki mint egy kalóz, miért csodálkozol, hogy senki nem adja kölcsön a hajóját? -mondtam kissé trollkodva. Válaszként viszont csak egy értetlen arcot kaptam.
-(sóhaj) Mindegy is, a küldetést elfogadjuk, de remélem tisztában vagy vele, hogy nincs ingyen egy hajó bérlése, ezért remélem az ahoz kellő mennyiségű aranyat megadod! -szólók az NPC-hez.
-Oh, persze itt van 150 arany. -mondta mosolyogva
-Akkor szerintem mehetünk hajót szerválni- nézek az öregre
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Aug. 05 2020, 20:41

Takada egyetértően bólint. Int az NPC-nek búcsúzólag, aki ennek örömére az ellenkező irányba indul.

A kikötőben érve először az öreg a kedvenc pecás ellátójához megy, némi információ szerzés céljából.
– Jó fogást az egész évre! – Köszön be a sensei, majd a viszonzást fogadva rögtön rá is tér a lényegre.
– Szükségünk lenne egy hajóra, de most kivételesen nem pecára, hanem szállításra – a térképét elő hívva rá bök a cél szigetre, – Ide szeretnénk fuvart, rakomány csak visszafele lenne.
A boltos rásandít a térképre, majd vakargatni kezdi az állát, mint aki épp töpreng.
– Nem ismerem azt a szigetet, de a déli mólóknál biztos találnak valami jobb szállítót. Javaslom a fregattokat kerüljék, inkább egy szkúnert válasszanak. – Takada értetlen arckifejezését látva hozzáteszi – Kis két árbócos keskenytörzsű hajót keressen.
A harcművész hálásan megköszöni a segítséget, majd visszatér az odakint várakozó Makudához. Sokkal előrébb nem kerülnek, de legalább azt megtudta, hogy melyik mólón érdemes kérdezősködni az alkalmas hajó utáni kutatásban.
– Arra! – Int délfelé kurtán, majd meg is indul. – Kétárbócos, keskeny hajót keressünk.

A déli mólóra kiérve megszemléli a felhozatalt, majd ki is választ egy viszonylag jó állapotban lévő kisebb hajót (amiről most már tudja, hogy egy szkúner), ami talán alkalmasnak tűnik a célra.  A mólóra hevenyészett csomóval rögzített pallón felsétálva, a fedélzeten körbe tekint és a hajó kibérlésével kapcsolatban keres egy alkalmasnak tűnő személyt. A tatkorlátnak dőlve meg is találja ezt a személyt.
– Üdvözletem! Szeretnénk bérbe venni a hajót, egy oda-vissza útra. A visszaúton rakomány is lenne.
A férfi bólint.
– Megoldható, 170 aranyba lesz. – Nem kell nagy fejszámoló zseninek lenni, hogy rájöjjön, hogy ez nem fér bele. Azt hallotta, hogy 150 aranyat kaptak hajóbérlésre, neki még 5 aranya van. Jobb ötlete nem lévén Makudához fordul.

– Kitudnál segíteni 15 arannyal? Később megadom!


A hozzászólást Takada Hiroshi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 06 2020, 21:59-kor.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Szer. Aug. 05 2020, 22:14

Mikor az öreg oda ment egy horgászhoz azt hittem ő is mindjárt előveszi a botot, de szerencsére csak információt kért. Ezután engem is informált Takada, hogy mit is keresünk. "Tehát egy kicsi szkúnert, akkor szerintem nem lesz probléma az árral" Miután oda értünk a déli mólóhoz nem volt kedvező a választék leginkább fregattok voltak vagy nagyobb teherszállító gályák, vagy ha volt is szkúner az sem volt a legjobb állapotban mivel már alkatrésznek szánták azokat. Időközben elgondolkodtam, hogy miféle viharba keveredett az NPC ha egyedül az ő hajója sérült. Minden esetre végre találtunk egy a célra megfelelő hajót. Az öreg hozzá is lát az ügyintézéshez, ami nem tart túl sokáig mivel 170 aranyba kerül a hajó és mivel nekünk csak 150 aranyunk van ezért ki kellene segítenem egy kicsit.
-Megtehetném, hogy adok 15 aranyat. -súgok az öregnek -De nem fogok. Erre az öreg kicsit elszomorodott.
-Megmutatom, hogy kell -mosolygok Takadára -170 arany egy kis nyüzüge szkúnerért szerintem egy kissé sok -magabiztosan magyarázok az NPC-hez -Biztosan van még valahol egy olcsóbb és jobb állapotban lévő hajó a kikötőben, gyere Takda mennyünk.
Alig néhány méter múlva vissza hív az NPC. "Okés, megtört, akkor innentől én fogok irányítani"
-Meggondolta magát uram? -mondom kissé nagyképűen.
-A szép időnk van kedvezmény miatt hajlandó vagyok 10 aranyat elengedni.
"Még elég magabiztos viszont nekünk még nem elég ez a 10 arany kedvezmény"
-Lehet viszont akkor kedvező szél kedvezmény alapján 20 aranyat elengedhetne még.
Ez után már egy kicsit nyel az ügyfél.
-Viszont a kedvező szél nagy hullámot kavar, ami miatt 10 arany felár lesz.
"Tehát akkor összesen 20 arany kedvezmény. Rendben így már helyben vagyunk."
-Rendben megegyeztünk, add a kezed. Kezet fogtunk és oda megyek Takadához.
-Így kell csinálni. -mosolygok rá -Akkor pakoljunk és menjünk szerintem.
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Aug. 06 2020, 21:58

Az öreg csak pislog nagyokat, miközben azt figyeli, hogyan faragja le a bérleti költségüket Makuda.~Milyen kár, hogy nem volt ott, mikor az albérletről egyezkedtem a lakásbérlésnél~ Aztán amikor a kialkudott összeget átpasszolja az ifjú és oda fordul Takadához közölve, hogy akár már indulhatunk is, az öreg elismerően bólint, és kurtán hozzá teszi;
– Menjünk!

Az indulás zökkenő mentesen történt. A két háromszög orrvitorla és a tatvitorla kicsi de elégséges lendületet adott, hogy a kecses hajótest játszi könnyedséggel csusszanjon át a hullámtörők közt a nyílt vízre.
Amint kiértek, a matrózok sürgése folytán a két fővitorla is suhogva csapódót le, majd amint megfeszültek a kötelek a hajó egy erős rántással meglódult. Takadának meg is kellet kapaszkodnia, hogy megtartsa egyensúlyát. A menetszél az óceán sós illatával tömte meg a harcművész orrát, aki mélyen letüdőzve, majd tompa, hosszú szusszanással engedte ki magából. Világ életében szerette a tenger illatát, és most nagyon élvezte az utat. Az oldalkorlátnál támaszkodva figyelte a nyílt teret a köröttűk elszántan hullámzó vizet, amint a hajó fehér tajtékot vetve szelte az óceánt. Ősz haját a szél huncutul simította ki arcából, melynek következtében az öreg még el is mosolyodott.
Fanyar érzéssel fordított hátat a csodás látványnak, mikor a hajó kapitánya megállt mögötte és megszólította.
– Hamar oda fogunk érni. – kezdte, miközben a Takada által megadott koordinátákat nézte a maga térképén. – Viszont azt tudnia kell, hogy az a sziget nem biztonságos, még akadnak rajta kóborlók, a koboldok inváziójából. Nem kockáztatom a hajómat közvetlen partraszállással.
Takada megadólag emeli a kezét.
– Megértjük, és nem is kívánjuk, hogy a megélhetését kockáztassa miattunk. Érjünk a partközelbe és meglátjuk hogyan tovább. De azért azt remélem, hogy a mentőcsónakot a rendelkezésünkre bocsátja  a szállítmány felpakolásához.
A kapitány beleegyezően bólint, majd visszaindul a kormányállás felé.

A harcművész tovább merengve bámulja a vizet. A hajóorra előtt és mellett pajkos delfinek versenyeznek velük. Az öreg elmélyülve bámulja őket, majd elkerekedik a szeme. Az egyik delfinnek mintha két karja lenne és hosszú haja, ami hullámozva követi ütemes mozgását!
Takada elhűlve nézi. Az ifjú felé fordul, hogy vajon ő is látja-e, de a kérdést nem kell feltennie.  Makuda hozzá hasonlóan elfehéredve nézi a jelenést.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Kedd Aug. 11 2020, 22:05

Miután elindultunk nem messze az öreg mellett álltam és néztem ki a fejemből. "Vajon milyen szállítmányra kell gondolni és mivel kell majd szembenézni? Magunkat isemrve szinte biztos, hogy lesz valami harc." Nem sokkal később a kapitány oda is megy Takadához és mivel nem egy nagy hajóról beszélünk könnyedén hallottam a beszélgetésük témáját. "Tudtam, hogy lesz itt valamiféle akció." Ez után oda mentem a kapitányhoz egy kicsit beszélgetni.
-Hogy nézett ki ez a szint a kobold invázió előtt és mennyi mindenen változtatott?
-Sajnos már nem igazán emlékszem rá, de azt tudom, hogy abban az invázióban rengeteg ember halt meg többek közt néhány barátom is. Nagyon nehéz volt kipucolni ezt a helyet a koboltdoktól. De még most is vannak elszórtan kisebb-nagyobb csapatok akikkel még most is küzdünk.
-Köszönöm. És sajnálom, hogy megkérdeztem.
-Semmi baj, nem tudhattad -mosolygott rám "Nagyon érdekes ez az NPC nem gondoltam volna, hogy kapok rá választ. De látszott rajta, hogy nem szívesen beszélt róla, persze én se boldogan beszélnék arról, hogy mennyi embert láttam meghalni körülöttem." Ezután oda mentem az öreghez vele is egy kicsit beszélgetni.
-Figyelnünk kell majd, hogy nehogy egy felderítő kobold csapattal találkozzunk, mert akkor jönnek majd a nagykutyák. Szóval sietnünk kell majd a rakomány bepakolásával. Ekkor megláttunk egy delfin rajt amik közt volt egy hajas, kezes delfin aki valószínűleg egy szirén volt. "Mi a...? Azt hittem csak mesékben léteznek. Bár mit várok egy fantázia világtól?" Nagyon ledöbbentem látszott, hogy az öreg is furcsán nézi. "Lehet akkor ez a víz tiszta?"
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Aug. 11 2020, 22:39

A jelenésről az orrban támadt hangoskodás vonja el a figyelmét az öregnek. A kapitány odaint egy tapasztaltnak tűnő matrózt magához, majd a kormányhoz állítja utasításokat osztva neki. Amint elrendezte ezt a részt megindul az orr irányában, útközben Takada csatlakozik hozzá.
Az orrárboc alatt térdeplő alak épp a szeméről veszi le a látcsövét, a másik mellette álló matróz idegesen magyaráz. A kapitány érkezésére a térdeplő is feláll, majd a látcsövet nyújtva jelent.
– Előttünk a célsziget, és épp a megfelelő irányból közelítünk, egy homokpadon ott vannak a csomagok. Látszólag érintetlenek, de…
– Rendben, megnézem. – szakítja félbe, mintha csak attól tartana, hogy ami most jönne, nem Takadáék fülének való.
A szeméhez emeli a távcsövet, kicsit összébb tolja, hogy pontosabban fokuszáljon a lencse. elég sokáig figyeli a partot. Majd Makudához és Takadához fordul, de mielőtt elkezdené magyarázni a helyzetet, a csónak leeresztésére ad utasítást a várakozó két matróznak.
– Itt volnánk, viszont a csomagjaikat már felfedezte egy kobold felderítő csapat. A rögzítések és a csomagok, még érintetlenek, vagyis csak nem rég érhettek ide. Ha egy futárt el is küldtek, még lesz időnk felcipekedni a hajóra, de a partot maguknak kell megtisztítani. A fiúk hamar a vízre dobják a dereglyét, és ki is eveznek magukkal a partközelbe, de csak gázlómélységig. Utána a közelben várakoznak, és amint maguk végeztek a koboldokkal neki kezdenek a szállításnak. – kis szünetet tart, hogy a két kalandor megemészthesse a hallottakat, majd rákérdez – Jó lesz így?
– Rendben, nekünk megfelel. – Válaszolja a harcművész majd a fiúhoz fordul. – A stratégiát rád bízom. Csak mond, hogy mit csináljak és intézem. A csónakban elmondhatod. – indul meg az öreg.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Szer. Aug. 12 2020, 18:02

Takadával még a delfineket és azt az egy szirént néztük mikor a kapitány hirtelen elkezdte utasítgatni a matrózait. "Akkor gondolom megérkeztünk." Mire ez végig futott az agyamon már mondta is az infókat az egyik matróz. Viszont furcsa volt, hogy a a kapitány egyszer csak félbeszakítja a mondandóját. "Valamit már megint nem akarnak nekünk elmondani. Unom már az ilyet." Az viszont tetszett, hogy jó alaposan megfigyeli a partot. "Biztosan van ott valami aminek nem kéne ott lennie" Ekkor oda jött hozzánk a kapitány.
- Itt volnánk, viszont a csomagjaikat már felfedezte egy kobold felderítő csapat. A rögzítések és a csomagok, még érintetlenek, vagyis csak nem rég érhettek ide. Ha egy futárt el is küldtek, még lesz időnk felcipekedni a hajóra, de a partot maguknak kell megtisztítani. A fiúk hamar a vízre dobják a dereglyét, és ki is eveznek magukkal a partközelbe, de csak gázló mélységig. Utána a közelben várakoznak, és amint maguk végeztek a koboldokkal neki kezdenek a szállításnak.
Válaszként csak egyetértően bólintok. "Nem fogok unatkozni. Alapvetően engem nem az zavar, hogy harcolni kell inkább csak az állandó titoktartással van bajom. Bár az ilyeneket könnyen kiszúrom." Takadára csak egy egyszerű "rendben"-el válaszolok.

Miután beszálltunk a csónakba elmagyaráztam a taktikát.
-Tekintve, hogy már elég erős vagyok, öm vagyunk -javítom ki magam -Nem tartom valószínűnek azt, hogy nagy problémába ütköznénk. Minden esetre annyit tegyél meg, hogy gyorsan kerülsz egyet az erdő fele, hogy mögéjük érj, addig én elterelem a figyelmüket. És ha valamelyik elfutna előlem akkor te ott fogod várni.-kis szünetet tartok -Rendben?
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Aug. 12 2020, 18:43

~Azért jó, hogy itt nem fáj a derekam, a való világban ez nem menne ilyen könnyedén.~ Töpreng Takada, miután egy könnyed mozdulattal beugrik a csónakba. Nyilván a matrózok rosszalló tekintetétől övezve, amiért fölöslegesen himbáltatja a dereglyét. Miután elhelyezkedtek, a matrózok nekiveselkedtek az evezőknek. ~Látszik, hogy nem ma kezdték…~ nyugtázza az öreg, miközben figyeli, milyen hihetetlen tempóra sarkalják a csónakot azáltal, hogy egész testből húzzák az evezőt.

A tempós partra szállás közben Makuda vázolja a haditervet, a harcművész elégedett, egyszerű, minden fölösleges sallang nélküli terv. A fiú aprít, ő meg a sumákolókat kapja grabancon. A csónak közben gázló mélységre ért, így az evezősök belefekszenek a lapátokba, hogy ne fusson homokpadra a csónak. A két fegyveres kiugrik a vízbe, és mit sem törődve a lucskosra ázó ruhával megiramodnak. Amint elhagyják a csónakot, a két matróz a mélyebb víz felé evez, biztonságos távolságba, ha netán újabb koboldok jelennének meg.

Takada a közeli pálmák közé veti magát és kis ívben a fákat kerülgetve, többé kevésbé fedezékben maradva a csomagok és a sziget középpontja közé siet. Persze azért arra figyel, hogy közben bekészítse a fegyverét, és minden eshetőségre való felkészülés gyanánt azért egy gyógyító löttyit is bekészít. Az öreg még egy utolsó pillantást megereszt a kardforgató felé, és konstatálja, hogy megindul a roham. Ahogy az várható volt a koboldok amint észrevették a három közelebbi fegyvert rántva megiramodnak Makuda felé, gondolván, hogy úgy is csak egyedül van, majd jól elintézik. A megmaradt kettő rókaképű sunyítva indul a sziget belseje felé, nyilván, hogy erősítést hozzon. A koboldok Takada várakozása ellenére, nem felé indulnak, így az öreg elő ugorva rohanvást indul meg feléjük. Amint kiszúrják a mobok ők is megiramodik kurta lábaikon, a fák közé a harcművésszel a nyomukban.
A parton eközben kialakul a kézi tusa.


A hozzászólást Takada Hiroshi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 15 2020, 15:26-kor.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Pént. Aug. 14 2020, 21:53

Mivel nem mondott semmit az öreg a taktikámra úgy gondoltam rendben van vele, elvégre "a hallgatás beleegyezés." Eközben a csónakból pásztáztam a területet, hátha van e még valami amit nem vettünk észre. Viszonylag gyorsan kiértünk a gázló mélységig. "Nem kapkodták el a fúk." Ahogy lassacskán kikászálódtunk a vízből láttuk a rakományt ami valóban sértetlen volt, ellenben ott tanyáztak a kis koboldok. Nagyon kíváncsian figyelték azt a rakományt, de furcsálltam, hogy sehol nem volt senki. "Ha már egy rakományról van szó akkor legalább őrizné valaki, mert így bárki elviheti gond nélkül... Na de mind egy." Bíztunk benne, hogy nem küldtek egy futárt, hogy jöjjön egy erősítést. Miután kellően felderítettük a környezetet és a matrózok biztonságos helyre húzódtak ránéztem Takadára.
-Ahogy megbeszéltük. -kis zünetet hagyva -Nem hinném, hogy lenne bármi probléma de ha valami történne akkor használjuk a kristályt. -hozzá fűzöm
Miután megvártam, hogy az öreg oda érjen a megbeszélt helyre elindultam a koboldok felé. Nem igazán voltak túl barátságosak, de nem bántam. Ahogy csökkent a távolság az öt kobold és köztem gyorsan rám rontottak. "Ilyen gyorsan akartok elhullani? Hagyj szórakozzak egy kicsit." Futott át az agyamon. "Akkor lássunk hozzá." Kihúztam a kardom és felkészítettem magamat a harcra. Viszont amint a közelemben értek az öt kobold közül kettő elkezdett futni az erdőfele, de mivel tudtam, hogy ott van Takada nem féltem, hogy esetleges erősítés jön. Sajnos nem tudtam kiterülni a támadásukat de szerencsére mindegyiket egy ütésből el tudtam intézni egy azonnali visszatámadással.

Makuda (Sebzés: 10, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 3.8 SP kiskörönként.)
Takada Hiroshi (Sebzés: 5, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 2 SP kiskörönként.)

Makuda 6 Sebzést szenved el
Kobold #1-3 Elpikszeleződik

Kobold #1 HP:0 | P:0
Kobold #2 HP:0 | P:0
Kobold #3 HP:0 | P:0
Kobold #4 HP:5 | P:0
Kobold #5 HP:5 | P:0


Makuda (4. szint): 25/25 HP, 11 páncél, 30/18 CSP
Takada Hiroshi (4. szint): 35/35 HP, 17 páncél, 25/25 CSP
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Aug. 15 2020, 16:00

Az üldözés hamar véget ér, bár nem egészen, úgy ahogy a harcművész számított rá. A két szörny hirtelen megfordulnak, felhagyva a meneküléssel, és az üldözőjükre vetik magukat. Takadának nem is marad ideje a hárításra, de ha már közelharci távolságra került, kihasználva a lehetőséget azonnal visszatámad a két koboldra.

Az elsőt a lánc végén lévő súllyal kólintja fejbe, miután jól felpörgette azt. A kobold rongybabaként omlik össze. Takadának oda sem kell néznie, ahhoz hogy tudja, vele már nem kell számolni. A megmaradt másikra a sarló pengéjével támad, kihasználva a magasságából adódó előnyt, egy haránt, felfelé irányuló vágással…

A fegyvert feltekerve, visszahelyezi az övére, majd elindul vissza a rakományhoz. A parton is elcsendesedett már a harc. Makuda ép a csónakkal visszatérő matrózokat fogadja. A matrózok szemügyre veszik a csomagokat, hogy hogyan érdemes berakodni, hogy minél kevesebbszer kelljen fordulni. A csomagok megvizsgálása során, az egyik matróz megjegyzi.
– Ez nyilvánvalóan csempészáru! Honnan szereztek tudomást az itt létéről? – Az öreg nem látja értelmét a titkolódzásnak, így őszintén megmondja.
– A kikötőtől nem messze egy fura alak szólított le, és kért meg rá, hogy szerezzek fuvart a holminak.
– Gondolom a leszállítás céljának nem a kikötőt adta meg.
– Nem, valóban nem.
– Erről szólni kell a kapitánynak. Az első fuvarral valamelyikük jöjjön vissza. – Takada bólint, majd közösen elkezdik bepakolni az első fuvarra való árut.

Pakolás közben Makudának szegezi a kérdést, hogy akar-e Ő visszamenni, és beszélni a kapitánnyal, vagy inkább ráhagyja a tárgyalást. Az alkudozási képességéből adódóan a harcművész nem tart attól, hogy ha a fiú akar visszamenni és tárgyalni, akkor esetleg hátrányt szenvednének. Amit hallott a hajóbérléskor, az meggyőzte róla, hogy a kardforgató is megfelelő tárgyaló fél lesz, így nem tart attól, hogy itt kellene maradniuk a parton.


Takada Hiroshi 4 Sebzést szenved el
Kobold #4-5 Elpikszeleződik

Kobold #1 HP:0 | P:0
Kobold #2 HP:0 | P:0
Kobold #3 HP:0 | P:0
Kobold #4 HP:0 | P:0
Kobold #5 HP:0 | P:0


Makuda (4. szint): 25/25 HP, 11 páncél
Takada Hiroshi (4. szint): 35/35 HP, 13 páncél

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Vas. Aug. 16 2020, 18:22

Miután elintéztem a három kis koboldot hallottam az erdő felől két pixel robbanást. Ekkor tudtam meg, hogy Takada elintézte a két koboldot. Számítottam arra, hogy könnyedén elintézi őket mert erős játékos ő is. Idő közben kiszállt a csónakból a két matróz, hogy felpakoljuk a rakományt a csónakra. Végül megjött az öreg is és az egyik matróz hozzáfűzött egy kérdést, hogy honnan tudunk erről a csempész árúról. "Nyilván csempész árú mivel egy kalóz ruhás NPC adta a küldetést. Azok pedig nem a tisztességükről híresek." Ez után Takada rám nézett, hogy szeretnék e én beszélni a kapitánnyal ez ügyben.
-Bocsi de most kihagynám, ha nem probléma. Amikor a hajón voltunk a kapitány jelezte, hogy lehet küldtek egy futárt a koboldok, ami azt jelenti, hogy bármikor vissza jöhetnek egy nagyobb csapattal. Mivel nekem van észlelésem ezért én hamarabb ki tudom szúrni őket. -Ránézek a rakományra. -Gyorsan pakoljunk fel annyit amennyit csak tudunk. Segítek én is.
Akármennyire próbáltuk mindannyian megfelelően fel pakolni a szállítmányt sehogy sem voltunk képesek elég helyet csinálni nekik, ezért maradtunk a annál, hogy csak a két harmadát rakjuk fel.
-Mondom akkor maradok itt és figyelek a maradék rakományra, addig te beszélhetsz a kapitánnyal. Nem hinném, hogy lenne bármi probléma.
Pakolás után a két matróz és az öreg beszállt a csónakba, hogy fel pakolják a szállítmányt a hajóra és, hogy Takada beszélhessen a kapitánnyal, hogy mi legyen ez után.
-De azért nehogy itt hagyjatok! -kiabálok vissza az öregnek.
Miután kellő távolságra kerültek visszamentem a rakományhoz leültem a meleg homokba, hogy várjam az esetleges ellenfeleket vagy ha azok nem jönnek akkor Takadát a fejleményekről.

/aktiválom: észlelés/
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Aug. 16 2020, 20:12

A csónak lényegesen lassabban halad megpakolva, mint üresen. A legények keményen húzták az evezőket, de a mélyebb merülés miatt a víz jelentékeny ellenállást tanúsított, akadályozván az ütemes előre haladásukat. Takada szívesen segített volna, de a matrózok szigorúan ráparancsoltak, hogy maradjon veszteg a fenekén, mert így van kisúlyozva a csónak.
Kényszerű tőkesúly szerep alatt viszont volt ideje átgondolni, hogy hogyan tovább. Pénzük nincs arra az esetre, ha a kapitány az új információ fényében, meg akarná emelni a költséget. Az egyetlen lehetősége, ha a kalózok holmijára alkuszik, ami egy elég nyilvánvaló kockázatot hordoz magával, de ez tűnik az egyetlen járható útnak.

A hajóhoz érve a matrózok rutinosan rögzítik a csónakot, majd a fedélzeten lévők köteleket dobnak le, amivel felhúzhatják a csomagokat. Takada a hajó oldalán lelógatott hágcsón mászik fel.
A kapitány a hajókorlátnál állva osztogatja az utasításokat az embereinek, minden szépen olajozottan működik. A harcművész amint pillanatnyi szünet van két utasítás közt megszólítja a kapitányt.
– Felmerült némi új információ, amit az egyik embere kért, hogy osszak meg önnel. – Kezdi az öreg csendesen, bűnbánó arccal.
– Mármint arra gondol, hogy a holmi csempészáru? – fordul felé a hajó kapitánya, Takada nem kis meglepetésére.
– Ezek szerint tudta… – mondja a harcművész rezignáltan.
– Nem tudtam, de sejtettem. – vigyorog a kapitány – Kereskedő utaktól távol, egy félreeső helyen, kitudja honnan, egy szállítmány dekkol. Már megbocsásson, de csak az olyan szárazföldi balekok, mint maguk gondolhatták, hogy ez egy teljesen legális üzlet.
– Akkor gondolom, már kigondolta, hogyan legyen tovább. – mondja az öreg, a kapitány meg válaszként rábólint.
– A szállítmányból egy csomag fejében, megfeledkezem az egész holmi eredetéről.
Takada rábólint ~Szóval ez a küldetés mindenképp úgy alakul, hogy a végén egyezkedni kelljen a kalózokkal…~ konstatálja az öreg, majd vissza mászik a csónakba, mert a fenti legények ugyancsak fürgén pakoltak. A csomagok rögzítésével, majd akkor kezdenek bajlódni, ha már minden itt van.

A partra érés ismét gyorsan történik, mert a két legénynek a csónakban csak annyi volt a feladata, hogy a kötelekre kössék az árut, így volt idejük kipihenni magukat. A parton Takada, röviden vázolja a helyzetet Makudának, utána neki veselkednek az itt maradt csomagok bepakolásának.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Hétf. Aug. 17 2020, 19:28

Mikor Takada vissza jött a csónakkal a két másik matrózzal, megkérdeztem tőle, hogy miként alakult az idézőjeles tárgyalás. Ezután szépen vázolta a helyzetet.
-Tehát a kalózokkal biztosan kell majd alkudozni, rendben van. Ha megint nem fog menni neked akkor majd átveszem a szót ahogy múltkor is. -mosolygok az öregre. -kezdjünk pakolni aztán haladjunk.
Ahogy a pakolás vége felé értünk feltámadta szél és az ég is beborult az erdő felől. "Valami rossz dolog közeledik, viszont ha csak egy vihar akkor is haladnunk kell."

Kis idő elteltével szinte már nem is volt napfény és ellenségeket érzékeltem az erdő irányából.

-Ellenségeket érzékelek az erdőből nagyjából tizen vannak és körülbelül öt perc múlva ideérnek. Valószínűleg ez az erősítés amiért küldtek egy futárt. -kis szünet -két dolog lehetséges. Vagy gyorsan bepakolunk vagy bevárjuk őket és harcolunk velük... Ha harcolunk akkor a terv az, hogy megint beküldjük a matrózokat a mélyebb vízbe és körbevesszük őket.
Mivel tudtam, hogy hamarosan ideérnek nagyobb a valószínűsége annak, hogy harcolnunk kell, ezért vázoltam a tervet Takadának. Kis idővel később már az eső is esett és még az ég is dörgött. Nem volt a legalkalmasabb egy esetleges közdelemhez. Közben már az ellenség is megjött. Ekkor oda szólok a matrózoknak.
-Gyorsan vissza a csónakba és menjetek biztonságos távolságra a parttól! -idegesen utasítom őket. Utána ránézek Takadára. -Hamarabb és többen jöttek mint ahogy számítottam. Sajnos már nincs időnk a terv szerint felállni. Szóval agresszívan támadjuk meg őket.
Az ellenség szétszórtan volt. Egy tizenkét fős kobold harcos egység volt. Nem sokat vártam, amint kiértek a nyílt terepre rájuk rontottam. Mindegyik egy ütés volt nekem és a támadásukat is ki tudtam bírni. Összesen hetet tudtam elintézni egyhuzamban.

/Támadom és pixelezem: Kobold Harcos 1-7/

Makuda 7x2=14 sebzést szenved el.
Takada 5x2=10 sebzést szenved el


Makuda (Sebzés: 10, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez 2 vagy afölé kell dobnia, 7.6 SP kiskörönként.)
Takada Hiroshi (Sebzés: 5, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 4 SP kiskörönként.)

Kobold Harcos #1 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #2 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #3 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #4 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #5 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #6 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #7 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #8 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #9 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #10 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #11 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #12 HP: 5 P: 5


Makuda (4. szint): 25/22 HP, 0 páncél, 30/2 CSP
Takada Hiroshi (4. szint): 35/35 HP, 3 páncél, 25/25 CSP
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Aug. 17 2020, 20:37

Az öregnek pakolás közben, a küldetés kapcsán olyan érzése támad, mintha gyülekeznének a fejük felett a viharfelhők. Az egyik bála berakását követően felnéz az égre, ~Ja, nem. Tényleg csak a viharfelhők gyülekeznek. Ezek szerint valóban van vihar a játék időjárás beállításai közt… bár, elég gyanús. Talán csak a küldetés miatt van.~

Már épp fordul vissza a következő báláért, mikor Makuda szól, hogy vendégek érkeznek. A két matrózt utasítja, hogy szálljanak vissza a csónakba és evezzenek kijjebb. Még pont annyi idejük van, hogy beugranak, majd a kardforgató és a harcművész rásegítve megtolják a csónakot, hogy hamarabb biztonságba kerüljenek.
Amint lerendezték a matrózokat, feltűnik az ellen. Egy tucat kobold, de ezek vértet viselnek. A két kalandozó rájuk ront, majd ahogy az elvárható, Makuda rögtön kaszabolni kezd. Takada is felveszi a ritmust, és a közelébe lévő két koboldra támad. Arra számít, hogy az előzőekhez hasonlóan ki tud iktatni egy támadással egyet, így a tőle balra lévőt a lánc súlyával támadja, miközben egy másik jobkéz felől álló koboldot a sarlóval csapja meg. Amint beviszi a két csapást, visszarántja a lánc végén lévő súlyt és újra felpörgeti, a pengét pedig hárításra emeli. Meglepetésére azonban a két megtámadott nem pukkan el, és ismét rárontanak.
~Vagyis páncéljuk van.~ Emlékszik vissza Eru magyarázatára, mikor a kazamatában jártak. ~Móka-san most biztos a keblére ölelgetné őket…~ vigyorodik el az öreg. ~… de most kiderítjük, van-e még páncéljuk.~ és újra megcsapja a két koboldot, de most mindkettőt a pengével, úgy hogy egy félfordulattal át fordul az egyikről a másikra. Bár így szabadon hagyja a hátát két másik koboldnak, de ezt a rizikót bevállalja.
A megtámadott két kobold elpukkannak.


/Támadja a kobold harcos #8 és #9-et, majd a kövi kiskörben a maradék CsP-it elhasználva a Kobold harcos #10-et, utána pihen./

Makuda (Sebzés: 10, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez 2 vagy afölé kell dobnia, 7.6 SP kiskörönként.)
Takada Hiroshi (Sebzés: 5, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 4 SP kiskörönként.)

Kobold Harcos #1 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #2 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #3 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #4 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #5 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #6 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #7 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #8 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #9 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #10 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #11 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #12 HP: 5 P: 5


Makuda (4. szint): 25/22 HP, 0 páncél, 30/2 CSP
Takada Hiroshi (4. szint): 35/35 HP, 3 páncél, 25/9 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Kedd Aug. 18 2020, 14:39

Elég gyorsan lekaszaboltuk a koboldok nagyjából kilencven százalékát, de még a gyors támadásaim után nagyon kifáradtam, ezért az egyik koboldot nem tudtam leszedni viszont ő meg is csapott, de szerencsére még bírtam. Ekkor odanéztem az öregre. "Remélem még bírni foglya."
-Bírod még? -láttam, hogy már ő is fárad egy kicsit -El tudod intézni majd azt a kettőt? -kis szünetet tartok -Ha gáz van akkor teleportálj nyugodtan. -Utána ránéztem az égre és nagyon nem tetszett. Minden korom sötét volt és a szél is egyre erősebb lett. Reménykedtem benne, hogy a vissza fele vezető úton nem lesz semmiféle probléma. "Amint visszanyerem az erőmet elintézem a maradékot."

/fél kört pihenek (+15CSP)/

Makuda (Sebzés: 10, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez 2 vagy afölé kell dobnia, 7.6 SP kiskörönként.)
Takada Hiroshi (Sebzés: 5, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 4 SP kiskörönként.)

Makuda 1x2=2 sebzést szenved el.
Takada 2x2=4 sebzést szenved el


Kobold Harcos #10 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #11 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #12 HP: 5 P: 5


Makuda (4. szint): 25/20 HP, 0 páncél, 30/2 CSP
Takada Hiroshi (4. szint): 35/34 HP, 0 páncél, 25/9 CSP
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Aug. 18 2020, 16:41

Takada az ifjú aggódó hangját halja, mikor megkérdezi, hogy bírja-e még. Az öreg megmaradt erejét felhasználva, két gyors csapással eliminálja a három megmaradt kobold egyikét, majd két szuszogás közt oda kiált Makudának.
– Ezeket intézem, te rendezd le a bepakolást, hogy amilyen gyorsan csak lehet, itt hagyjuk ezt a szigetet. ~Még a vihar előtt.~ – teszi még hozzá magában, mert nem akarja, hogy a kardforgató esetleg emiatt is aggódjon.
Nagy szusszanással készül fel, a maradék két kobold támadására, de most egyelőre csak ki fújja magát, így meg sem kísérli kivédeni a mobok sebzését. Ha támadónak nem is, de tanknak jó, legalábbis ilyen alacsony szintű ellenfelek ellen.


/kiskörös pihenőt követően 12 csp jön vissza/

Kobold Harcos #10 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #11 HP: 5 P: 5
Kobold Harcos #12 HP: 5 P: 5


Makuda (4. szint): 25/22 HP, 0 páncél, 30/2 CSP
Takada Hiroshi (4. szint): 35/35 HP, 3 páncél, 25/1 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Pént. Aug. 21 2020, 13:00

Láttam ahogy Takada erőlködik viszont az életcsíkja még elég zöld volt. "Ha nem segítek akkor nem fogunk időben végezni a pakolással." Úgy döntöttem, hogy segítek az öregnek de még előtte intettem a két matróznak, hogy jöhetnek a part közelébe, mivel úgy is nem sokára végzünk. Oda mentem a két kobold mögé akik Takadát támadták és elpixeleztem őket.
-Inkább pakoljunk, ketten gyorsabban végzünk. -ránézek az égre -Nem húzhatjuk tovább az időt.
Láttam, hogy már nagyon kimerült. Fáradtan pedig a harci teljesítmény is csökken. Nem mertem kockáztatni. Pláne, hogy még az időjárás is ellenünk volt. Végül Takadával nekiálltunk bepakolni a maradék rakományt.

/támadom és elpixelezem: kobold harcos #11-#12

Takada 2x2=4 sebzést szenved el

Kobold Harcos #11 HP: 0 P: 0
Kobold Harcos #12 HP: 0 P: 0


Makuda (4. szint): 25/22 HP, 0 páncél, 30/22 CSP
Takada Hiroshi (4. szint): 35/30 HP, 0 páncél, 25/1 CSP
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Takada Hiroshi Pént. Aug. 21 2020, 13:28

A pakolással meglepően gyorsan végeztek. Talán mert az egyre sűrűsödő felhőket most már a feltámadó szél is megtámogatta. A kapitány és a matrózok is tudták, nem tanácsos a partközeli homokpadok közelébe lenni a vihar alatt. A rakományt dupla gondossággal rögzítették, hogy ha a szél és a hullámok nagyon megingatnák a hajót, akkor se szabaduljon el. Ugyanis az elszabaduló rakomány ingasúlyhoz hasonlóan lóbálná be a hajót, ami így sokkal könnyebben felborulna.

A vihar elemi erővel zúdult a nyakukba, Takada áldotta a szerencséjét, hogy tengerparti városban lakik, és nem kevés időt töltött a tengeren, mert ugyancsak kerülgetné a tengeri betegség a hánykolódástól, ha nem lett volna megedződve. A szélsőséges időjárás tovább erősítette a harcművészt abbéli meggyőződésében, hogy ezzel a küldetéssel valami nem stimmel. ~Ha a legény nem alkussza ki az olcsóbb árat, egy gyengébb hajóval, és tapasztalatlanabb legénységgel, biztos elveszítenénk a rakomány nem kevés hányadát, ha nem az egészet.~ A tekintete a kardforgatót keresi. Az oldalsó korlátnak háttal, a korlát tövében ül, karjaival alapossan átfonva a korlátgerendákat, ezzel is biztonságban tartva magát. ~Úgy tűnik neki is van tengeri tapasztalata…~ gondolja az öreg, mert bár így, a hajó minden lebukását követően, egy nagy adag tengervizet kap a nyakába, Makuda egy nyílt fedélzetű hajónak a legbiztonságosabb részén van, ahol viszonylag könnyen meg tudja tartani magát.

Végül a hajó kikecmereg a viharból, és a beálló békésebb szélben, tompa megnyugvással a szívűkben közeledhetnek a célként megjelölt öbölhöz. Az öböl a fősziget egy elrejtettebb oldalában van. Körbe magas meredek sziklafal övezi, így a szárazföld irányából megközelíthetetlennek tűnik. A meredek falat csak néhol töri meg egy-egy a sziklából kinövő csenevész fa vagy bokor.
A kapitány a partra indulás előtt ismét alaposan megszemléli látcsövén át, majd kiadja a parancsot a kirakodásra.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal500/3500[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Makuda Pént. Aug. 21 2020, 18:03

A matrózokat is zavarhatta valami az áruval kapcsolatban, mert nagyon hamar ki rakodtak. Olyan érzésem volt, mintha más szabadulnának meg, és mennének tovább. A kapitány kiválasztotta a maga jutalmát, a többit pedig két fuvarban kiszállították a partra. Mire észbe kaptunk már csak azt láttuk, hogy kint állunk Takadával a parton. Mellettünk a halomba rakott áru és csak nézünk a távolodó szkúner után. "Remélem nem tart sokáig, míg a cuccukért jönnek a kalózok." A sziklán nem tudunk felmászni, hajónk nincs, vagyis addig kell maradnunk amíg el nem jönnek a kalózok a holmijukért. Takadára nézek. Talán az öreg fejében is hasonló gondolatok járnak.
Szerencsénkre a kalózok nem akartak napokig várni a cuccukra és még napszállta előtt eljöttek. A hajójuk az öböl bejáratánál horgonyzott le, majd három csónakkal tízen partra szálltak. Az egyikük a kikötőbéli fickó volt, bár most kicsit más volt a ruhája. Láthatóan a csapat vezére lehetett.
Azzal a háton lévő szőrszál állító vigyorral a képén közeledett felénk. Takadát vette célba, talán azt gondolta kettőnk közül ő a vezér. Válon veregette, és nagy boldogan nézegette a kirakott árukat.

-Hüüü a teringettét! Nem hittem volna, hogy sikerrel jártok! Ti vagytok az elsők akiknek sikerült elhozni a holmit!
Majd amikor jobban szemrevételezi, akkor veszi észre, hogy azért hiányzik néhány dolog.
-Legalábbis nagyrészt.
-Akadtak problémáink az út során. -közlöm vele, mire felém fordul és végig mér.
-Rá se ránts cimbora! A magadfajta szárazföldi patkányoktól már kész csoda, hogy élve és a szajré nagy részével ide jutottatok!
"Ez könnyen ment." gondoltam. A kalózok elkezdtek bepakolni a három csónakba. Mikor végeztek oda fordulok a vezérükhöz.
-Mi melyik csónakba szálljunk? -kérdezem.
-Hogy hogy melyikbe? Ti nem jöttök velünk!
-Ne vessz meg! Csak nem akarsz itt hagyni minket! Hajó nélkül hogyan hagyjuk itt ezt az öblöt!
A kalóz láthatóan elgondolkodik a dolgon, majd alapos megfontolást követően előhúz egy térképet a mellénye alól.
-Itt van ez a térkép, ez egy biztonságos ösvényt mutat, amin feljuthattok a sziklafal tetejére. -Nyújtja felém, majd ad egyet Takadának is „Mi a rák, csak nem egy printer van a mellénye alatt” gondolom, de mielőtt megkérdezhettem volna, már csak az evező csobbanásait hallottam.
-Úgy tűnik akkor ennyi volt. -mondom az öregnek, azzal az újdonsül térkép segítségével megkeresem az utat felfelé, de még visszafordulok az öreghez -Jössz te is, vagy megvárod míg rád sötétedik?
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal5412/5600[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Strea Pént. Aug. 21 2020, 19:23


Mit is írhatnék - jól összerakott történet, mindketten részt vettetek a mese alakításában, használtatok jártasságot is és Aincrad világának szabályai is a helyükön voltak. Pár apró hiba azért belekerült, például a már megbeszélt szörnyharcos félreértések, illetve a 250-es limit a másik hszéből bemásolt szövegrésszel való kitöltését se szeretjük annyira, de ezek márcsak ritkaságukat tekintve sem vonnak le a küldetés értékéből.
A küldetést tehát lezárom; a jutalmak a következők:

Alap jutalmak

Makuda: 99 exp, 110 arany ( +10% Exp +10% Arany Ékkő Gyűrű )
Takada Hiroshi: 99 exp, 110 arany ( +10% Exp +10% Arany Ékkő Gyűrű )

Ércek és növények

Makuda:
Érclátás: Tier 1, 1 -> 11
2 Bronzérc 5 Munkálatlan Bőr 3 Vasérc
Takada Hiroshi:
Növénylátás: Tier 1, 1 -> 11
3 Kis Tövisgyökér 3 Faeno Levél 1 Tövisgyökér 3 Vörös Pitypang

Keresés

Takada Hiroshi (Keresés 1. szint):
[T1] Hálóvágó
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_bal0/0[Saját küldetés] A kalózok térképe Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Saját küldetés] A kalózok térképe Empty Re: [Saját küldetés] A kalózok térképe

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.