Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bölcsesség kontra fiatalság

4 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Nov. 04 2018, 20:48

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Vas. Nov. 04 2018, 22:04

*Ditto Apó támadása találatot ért, meg is lepte ellenfelét, olyannyira, hogy elveszítette egyensúlyát és seggre is ült tőle. Komolynak tűnt az ütés, más esetben biztos kemény fájdalommal járt volna, sőt talán rosszabb vége is lett volna, mint egy esés, viszont az Öregben benne volt a reflex, még nem teljesen szokott hozzá, hogy ez a világ mentes mindenféle fizikai fájdalomtól. *
- Jól vagy Fiatalember? - érdeklődött közelebb lépve, de miután közölte, hogy csak megcsúszott valamiben, Iroh is megnyugodott, s naivan elhitte amit a fiatal állított. *
*Nem gyakran harcolt más emberek ellen, mindig csak szörnyek, Mobok, vagy nem játékos karakterekkel hozta össze a sors, akik mindig újraéledtek, így nehezére esik neki egy hozzá hasonló itt ragadt játékost bántani, de olvasta a kézikönyvben, hogy a PVP párbajok biztonságosak, csak akkor mennek vérre menően, ha úgy állítják be azt a csata elején. Mégis ahogy látta, hogy a fiatal elesik az állra mért ütésétől aggodalom töltötte el, melyről nem tehet. *
*A Fiatal próbált felkelni, de első nekifutásra nem ment neki, így Iroh úgy döntött segít neki, de végül még mielőtt odaért volna négy kézlábra állt és úgy készült egy újabb csapást bevinni neki. Furcsállta az öreg ezt a fajta harci modort, lehet valami passzív képesség, vagy permanens támadási forma mellyel megduplázza valamelyik statját, így felkészült minden eshetőségre. *
* Végül elrugaszkodott és fejre támadott fentről a buzogányával, amire Ditto Apó nem számított, támadása utat is tört feje búbja felé, melynek egy vöröses folt lett a következménye ismételt pixeldarabkák elhullásával. Ő is seggre ült hasonlóan fiatal ellenfelével és fejéhez is kapott a nagy riadalom közepette, majd kacarászva tudatosult benne, hogy nincs mitől tartania. *
- El is felejtettem. - nevetett bohókásan, majd felkelt a földről és ellenfelére emelte tekintetét, ki balra kezdett el araszolni. Kopjáját maga elé véve iramodott meg és nekifutásból készült rá lecsapni, ismételten lentről. Az előbb bevált ez a csel, reméli ismét találatot jegyez. *





Ditto (18. szint): 127/150 HP, 0 páncél, 11/65 CSP
Kör: 1 támadás a lentről indítva felfelé.

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Nov. 04 2018, 22:04

The member 'Ditto' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Vas. Nov. 04 2018, 23:07

Köztudottan semmi sem tart örökké, az ember állóképessége meg főképpen nem. Lehetséges, hogy túl kevés pontot raktam a kitartásomra, viszont akkor ezen már semmit sem tudtam változtatni. Az is közrejátszhatott, hogy rengeteg fölösleges mozdulatom volt, ráadásul úgy rohangáltam fel s alá, mint egy eszelős. Az életerő csíkokat nem jutott eszembe megnézni így fogalmam sem volt róla, hogyan is állhat a mérkőzés. Csak annyi tudtam, hogy párszor eltaláltam és néhányszor elhibáztam, bár az igaz volt rá is. De még mielőtt teljesen kifulladtam volna sikerült az öreg fejét telibe találnom, amitől ő is a tomporára esett. Kissé furcsa látványt nyújtott, ahogyan ott ült kétségbe esetten majd váratlanul megkönnyebbült. Mintha csak egy pillanat erejéig elfelejtette volna, hogy ez egy másik világ. Nem akartam azt írni, hogy ez egy játék ugyanis nem volt az. A játék arról szólt, hogy jól érezzük magunkat, az pedig arról, hogy maradjunk életben bármi áron. A pocakos ismét az állfelcsapós trükkel próbálkozott viszont én sem voltam olyan ostoba, mint amilyennek látszódtam. Nem tettem mást, mint a buzogányommal félre csaptam az ő kopjáját csak így tisztán és egyszerűen majdnem, mint az igazi profik. Leszámítva azt az apróságot, hogy én még mindig csak egy tejfeles szájú kezdő voltam.

Valami azt súgta, hogy nem fog rám támadni, de a biztonság kedvéért úgy tíz-tízenött méterrel arrébb húzódtam majd törökülésben leültem a földre. Kinyitottam a menümet és ott a holmijaim között nekiálltam matatni. Tisztában voltam vele, hogy arénában meg lehet tiltani, hogy a harcosok bármiféle segédeszközt használjanak, mármint a fegyverűket nem számítva. Ezt viszont még a mérkőzés elején kellett volna beállítani és egyikőnk sem tett ilyesmit. Amúgy az se lett volna baj, ha élt volna a tiltás, ugyanis amit kerestem az nem gyógyital volt. Végül megtaláltam a keresett tárgyat, ami nem volt más, mint egy nagy bögre, húsleves. Persze másik azt hihettek, amit csak akartak ugyanis nem tudhatták mi lapul a bögrében annak a részegnek a kezében. Ünnepélyesen megemeltem a bögrét ellenfelem előtt majd egy mozdulattal lehajtottam a tartalmát, utána pedig elégedett vigyorogtam. Hogy mit mondott a közönség előtte se nagyon érdekelt, mondhatni nagy ívben tojtam a véleményükre, csak az számított, amit én akartam. Szépen ott üldögéltem a földön, mint egy jól nevelt napközis és vártam, hogy történjen valami. A bögrét természetesen visszaraktam a helyére majd felvettem magam mellől a fegyveremet, mert nem tudhattam milyen hamar lesz szükségem a segítségére.

/Pihenés, nem csinálok semmit./

/ K1 (11. szint): 95/95 HP, 15 páncél, 1/45 CSP /

/2.2 sebességpont/
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Hétf. Nov. 05 2018, 19:50

*Ditto Apó támadása nem talált be, mondjuk elég könnyelmű döntés volt ismételten ezt alkalmazni a fiatal ellen, hiszen egyszer már elsütötte ezt a trükköt, de utólag könnyű gondolkodni. Nem próbált meg élni újabb ütéssel, maga elé húzta pajzsát és hátra szökkent, félve az ellentámadástól, lendületet pedig hiába vett volna, cselekvéspontja nem volt elég ahhoz, hogy ismét támadni tudjon. Azonban az Ifjú lovag is hátrálni kezdett, valószínűleg ő is pihenni kényszerült, vagy csak valami cselt próbált bevetni az Öreg ellen, talán egy képességet, amivel felmérheti ellenfele erejét, vagy magán segíthet. Iroh legnagyobb meglepetésére azonban az ifjú leült az Aréna kövére és elővett menüjéből valami italt. Bögréből szürcsölhette talán, lehet életpont növelő, bár nem hibáztathatta ellenfelét, hiszen nem tiltotta le a játék elején, nem mintha tudta volna, hogy is kell azt. *
* Ő maga is leült törökülésbe és saját menüjét kiválasztva egy csésze tea jelent meg a semmiből, mely még gőzölgött, mikor beleszürcsölt. Egy jelentéktelen küldetés jutalma volt, semmilyen hatást nem vált ki, igazából kihasználja mindkettőjük pihenőjét, ahogy azt a fiatal is teszi. Tiszteletből felé mutatja csészéjét, amolyan koccintás gyanánt, majd végigszürcsöli annak tartalmát. Volt életitala, de nem volt olyan bolond, hogy egy tét nélküli párbajra pazarolja el, ugyanis odakinn életre megy a játék, ott nagyobb szükség volt rá, mint itt az arénában. *
- Szólj, ha folytathatjuk.- magasodott fel, ahogy semmivé lett a csészéje, majd magához vette felszerelését. Cselekvéspontjai a maximumon, életpontjai viszont már nem, de valószínűleg még pár pofont ki fog bírni. Ellenfele páncéljából még van egy kevés, élete teljes, nagy a valószínűsége, hogy vesztésre áll. *





Ditto (18. szint): 127/150 HP, 0 páncél, 11/65 CSP
Kör: Pihenés.

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Hétf. Nov. 05 2018, 20:25

Ez a húsleves pokolian finom volt annak ellenére, hogy semmiféle hatással vagy képességgel nem bírt. Egyes ételek visszatölthették az életerőt vagy esetleg a cselekvés pontot, na pont ez nem egy olyan ennivaló volt. Különös módon megőrizte a frissességét pont olyan volt, mint néhány nappal ezelőtt mikor betettem a menümbe. Igaz, hogy mér réges-rég kihűlt, de ez egy cseppet sem zavart így is boldogan elkortyolgattam. Ha valaki kicsit szemfüles volt és megnézte az életerőmet, akkor láthatta, hogy egy fikarcnyit sem változott, tehát nem lehet gyógyital. Igaz meglehet, hogy tévedek, és idegeneknek nem lehet látni az életét, erre akkor sajnos nem emlékeztem. Ez az egész már nem is egy párbaj volt, hanem egy kellemes kis piknik az erdőben. Még az a pár állatka is stimmelt, akik a távolból leskelődnek. Kedves ellenfelem hozzám hasonlóan leült és valami különös folyadékot szürcsölgetett. Illett volna valamit mondanom neki viszont semmi értelmes nem jutott az eszembe, ezért tehát csöndben maradtam. A pocakos mikor befejezte megkérdezte tőlem, hogy folytathatjuk-e én pedig némán bólintottam. Ezután eltettem a bögrémet majd megtöröltem a számat, közben pedig elégedetten mosolyogtam.

Valami okos tervvel kellett elő állnom viszont semmi normális nem jutott az eszembe pedig elhihetitek törtem rendesen. Végül aztán a jól bevált taktika mellett döntöttem, amit már az ősemberek is alkalmaztak. Ezúttal nem kezdtem el kiabálni sem pedig rohangálni, hanem szép lassan elé sétáltam magam előtt tartva a pajzsot. Mikor úgy karnyújtásnyira lehettem tőle hirtelen megálltam majd vadul csépelni kezdtem, jobbról, balról. Abban reménykedtem, hogy talán az egyik vagy esetleg kicsivel több csapás betalál. Leginkább egy eszelősre hasonlítottam, akinek elment a maradék esze is. Csapkodás közben persze botor módon leengedtem a védelmemet ami nem volt túl bölcs húzás.

/Két támadás a buzogánnyal./

/ K1 (11. szint): 95/95 HP, 15 páncél, 23/45 CSP /

/1.6 sebességpont/


A hozzászólást K1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 05 2018, 20:28-kor.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Nov. 05 2018, 20:25

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4766609959_af0c0eb7c7_s Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Hétf. Nov. 05 2018, 21:22

*Ditto Apó örült, hogy ellenfele viszonozta koccintásra való felkérését, s bár a közönségnek nem igen tetszett a kényszer pihenő, unalmasnak tartották a küzdelmet. Többen odébb is álltak, de ez az Öreget nem zavarta egy cseppet sem, sőt, örült neki, hogy ürül ki az Aréna és kisebb lesz a külső zaj forrása. *
*Végül ellenfele is fel kelt a földről és jelezte felé, hogy folytatódhat a küzdelem, mindketten felálltak, frissen, feltöltődve, igaz életereje nem volt a legnagyobb, de még mindig volt esélye a győzelemre. *
*A fiatalnál óvatosabban közeledett, mérte a távolságot, remélte, hogy, amint amaz közel ér, rá tud sózni egy jókorát feje búbjára, de mint, ahogy az a nagy könyvben meg volt írva, elszámította magát. Az Ifjú gyorsabb volt nála, s ezt már jó pár alkalommal bizonyította párbajuk alatt, Iroh még mindig kezdő volt az egy versus egy elleni harcban, így kénytelen volt elszenvedni első ütését, melyet a fiatal akár egy berzerker, úgy mért rá hatalmas erővel. *
*Az első pofont ugyan bekapta, de jobb lábával még időben ki bírt fordulni, így második támadása a levegőt hasította ketté, így Ditto Apó ezt kihasználva mért támadást a fegyvert tartó vállra. Így, hogy fél oldalasan volt neki ellenfele, kitérésének köszönhetően, reménykedett benne, hogy találatot fog jegyezni, akár egy feldühödött vadkan rontott neki ellenfelének, miközben vállából csak úgy áradtak a vöröses pixeldarabok, melyek vérét helyettesítették. Kezdtek kirajzolódni az esélyek és ez egy kicsit vérszemet adott az Idős úrnak, játszott már olyan rég óta, hogy szenvedéllyel szálljon harcba bármi, vagy bárki ellen, s bár ez volt első párbaja, mégis úgy érezte, nyerni akar, meg akarja mutatni a fiataloknak, hogy nem szabad őt leírni azért, mert vén és mert tudatlan. *





Ditto (18. szint): 115/150 HP, 0 páncél, 47/65 CSP
Kör: Támadás a fegyvert tartó vállra

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Nov. 05 2018, 21:22

The member 'Ditto' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Szer. Nov. 07 2018, 10:40

/Az előbbi kőri keveredés miatt elnézést kérek. Csak egy támadásom volt a dupla támadás ebben a körben esik meg.Egész a vezetőség tudtával történik./

Semmiféle ötletem nem volt így maradt a jó öreg, minden helyzetben bevált cica harcmodor, vagyis, hogy rengeteget csapkodtam és abban reménykedtem, hogy az egyik be fog találni. Úgy tűnt e felvetésem helyesnek bizonyult ugyanis sikerült eltalálnom az arcán, de az örömöm nem tartott sokáig. Egy könnyed mozdulattal kitért a második csapásom elöl majd könyörtelenül bele vágott a vállamba. Ha a valóságba lettünk volna, akkor minden bizonnyal már vérben fetrengtem volna a padlón. Ott viszont nem voltak ilyen gondok, csak egy vöröses csík jelezte a találat helyét. Sokkal jobb ez a megoldás, mint a vívásnál ahol nem látni, hogy sikerült-e a szúrás csak a ruha jelezni, hogy hozzá értek. Azért is volt jó ez a megoldás, mert sok gyerek játszott ezzel a játékkal és jó páran még nagyon kicsik voltak. Nem tett volna nekik jót egy horrorisztikus látvány bár a mai fiatalok teljesen mások, mint az én időmben.
Szóval ismételten a jobb vállamat vette célba, ami nem lehetett véletlen, lehetséges, hogy le akarta vágni az egészet? Nem valami szép húzás ennek ellenére nagyon is bölcs, mert így az ellenfélnek választania kell a pajzsa és a fegyvere között. Szerencsére ettől még kissé messze álltam és feltett szándékomban állt, hogy ebben megakadályozzam az öreget.

Eszembe jutott valami, ami a hátbatámadáshoz hasonlóan nem volt valami becsületes húzás. Azonban két féle ember volt ezen a világon, az egyik mindent elkövet az életben maradásért, a másik neve pedig ott díszeleg az elesettek falán. Azt akartam, hogy a pajzsomat átemelem, a kopjája fölött majd magamhoz szorítom jó szorosan, mintegy magamhoz préseltem volna a fegyverét. Ezzel a húzással az akartam elérni, hogy ne tudjon abban a pillanatban rám támadni, se a fegyverével védekezni. Magasba emeltem a buzogányomat majd kíméletlenül lecsaptam valahová a mellkasán.

/2 sebesség pont és két támadás valahova a mellkasra./

/ K1 (11. szint): 95/95 HP, 0 páncél, 12/45 CSP /
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Nov. 07 2018, 10:40

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4766612103_86ee832108_s Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Szer. Nov. 07 2018, 16:17

*Vert helyzetből tudott magának előnyt kovácsolni, így a támadása betalált, ellenfelének vállát célzó ütése nagyot csapódott annak karján, s a vörös csíkon kívül más baja nem nagyon lett, mégis valamiért ez tűnt logikus megoldásnak. A csapás következtében megpróbált volna elhátrálni a válasz elöl, de a fiatal ennél fürgébb volt, és máris előtte termett. Nem igen érti, miért próbálkozott már megint sebességének fitogtatásával, mikor jó párszor pórul járt ezzel a trükkel, hiszen ellenfele sokkal gyorsabb nála, többet támadott is, mint ahogy az tőle tellett. *
*Pajzsos kezét megpróbálta kopjája felé emelni, majd azzal magához rántani támadó kezét. Iroh elismerően bólintott, ügyes cselnek tűnt, így ezzel egyidejűleg feladja védelmét, mégis szabad út nyílik számára az Öreg támadásához. *
*Azonban elvéti a próbálkozást, hiszen mikor lecsapott a pajzsos kezével az túlcsúszott és Ditto apó kibírta csúsztatni kopjáját. Örült, hogy nem tudta ellenfele ezt a cselt végrehajtani, hiszen ha sikerül neki, lehet körökig nem tudott volna támadni, csak pajzsával, ami kevesebb sebzéssel bír. Öröme azonban nem tarthatott sokáig, hiszen jött is a mennyből érkező hatalmas ütés, ami mellkasát érte, szinte hátravágódott az erőteljes sújtástól. *
*Szép nagy foltot hagyott mellkasán a csapás, Iroh megpróbált egyből felpattanni, de nem ismerte ennek képességét, sőt még sebességpontja sem volt olyan nagy, hogy ez egyből menjen, így kicsit körülményesebb volt ugyan, de sikerült neki még azelőtt feltápászkodnia, mielőtt még fiatalabb ellenfele ismét lesújthatott volna. *
- Nem rossz. - dicsérte meg az Öreg elismerően, majd maga elé emelte pajzsát és megrohamozta az Ifjút. Terve ugyan az volt, mint korábban már kétszer kipróbált, hogy alulról indítja az ütését, de most más volt a végállomás, ugyanis, tudta, erre ellenfele már felkészülhetett. Az érkezés pillanatában oldalról indítja ütését, annak oldala felé, miközben pajzsát maga elé emeli a visszatámadás hárításának reményében. *





Ditto (18. szint): 103/150 HP, 0 páncél, 29/65 CSP
Kör: Támadás a bordák irányába

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Nov. 07 2018, 16:17

The member 'Ditto' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Csüt. Nov. 08 2018, 12:38

Még sohasem vettem részt ilyen sokáig elhúzódó harcban, mondjuk ez alatt egyszer sem kellett valódi, hús-vér emberrel szembe néznem. Ez ebben a formában nem igaz, mert harcoltam egy nyilassal meg egy másik valakivel, akinél kard volt, de azok szinte azelőtt véget értek mielőtt elkezdődhettek volna. Akkoriban bizonyos dolgokra csakis alkohol hatására voltam képes, bár nem saját akaratomból. Nem azért ittam, hogy ezt, vagy azt megtehessek, hanem azért mert rossz volt a kedvem a többi pedig jött magától. Ez az idős férfi a kora ellenére elég jól tartotta magát, de bizonyára már említettem ott az erőnek semmi köze nem volt a külsőhöz. Mindent a számok határoztak meg, nem számított, ha az csak egy faág, ha sok nulla tartozott hozzá.

Úgy harcoltunk, ahogyan kell, egyszer én próbáltam eltalálni őt utána ő engem majd ismételten én következtem. Egyszer rám ripakodott, hogy nem szép dolog mást hátba támadni, aminek igazat is adnék, de. Ha elég gyors lett volna akkor még idejében felém fordulhatott volna és csak egy bolond mutatja a hátát az ellenfelének. A legutóbbi akcióm sajnos nem úgy sült el, ahogyan én azt terveztem, de így is sikerült legalább egy kis sebzést okoznom neki. Ez nem maradt sokáig megtorlatlanul így az öreg megkocogtatta az oldalamat. Én balga úgy véltem ismét az államat akarja célba venni, de megfizettem az árát a tudatlanságomnak. Ez is azt bizonyítja, hogy a pocakos képes volt tanulni a hibáiból és fejlődni álltaluk, akárcsak én. Ott helyben megesküdtem, hogy nem harcolok senkivel ezek után.

Mielőtt teljesen kifáradtam volna egy tétova próbálkozás indítottam felülről a pajzsot tartó válla felé.
/1 támadás buzogánnyal. 1.4 sbeségpont/

/ K1 (11. szint): 80/95 HP, 0 páncél, 1/45 CSP


A hozzászólást K1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 08 2018, 13:04-kor.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Nov. 08 2018, 12:38

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Csüt. Nov. 08 2018, 22:42

*Ditto Apó első harca valóban hosszúra nyúlik, s bár megerőltetőnek tartja, mégis élvezi valamilyen szinten. Eddig szerzett tapasztalatait próbálja most ki a fiatal ellen, Mobokon, szörnyeken edzett technikái, csapásai most hús-vér embert találnak folyamatosan. Élvezte, hiszen úgy küzdhetett egy másik "rabbal" együtt, hogy nem kellett attól félnie, hogy az meghal, élvezte, mert úgy harcolhatott tisztességesen, hogy nem bánt meg egyetlen sújtást sem, melyet ellenfele irányába intézett. Azonban már fáradt volt, más volt ez, mint egy kisebb szörnyboss elleni küzdelem, hiszen ott társakkal együtt nyomult előre, tudta hasznosítani képességeit, nem is ütlegelt a vak világba. Valószínűleg sosem ütött még ennyit egy harc során, de a pajzzsal való hárítás rekordját nem is itt fogja megdönteni.*
*Támadása ezúttal is talált, oldalát vette célba annak álla helyett, mely trükknek az ifjú lovag bedőlt. Nem tudta hárítani ütését, így oldalra vetődött, persze nem esett el, nem volt ez olyan kemény ütés, hogy attól kifeküdjön. Próbált helyezkedni, várva az ellentámadást, miközben már az ellentámadáson is próbált elmélkedni, talán túl sokat is gondolkodott, hiszen a fiatal csak úgy nemes egyszerűséggel pajzsot tartó vállára zúzott a buzogánnyal. Semmi helyezkedés, semmi csel, az egyszerűséget választotta és bejött neki, nem is számított erre az Öreg, mosollyal az arcán nyugtázta a nem túl szép, de eredményes találatot.*
*El is ejtette volna valószínűleg pajzsát, ha ez egy vérre menő valóságos küzdelem lenne, de mivel ez egy virtuális harc volt, így miközben válla a pixelek fogságában vörösödött, felhúzta morcosan pajzsát tartó kezét, majd kopjáját megforgatta a levegőben. Kettőt forgathatott rajta, mire lendületet vett, és fentről oldalirányba vágott vele, buzogányt tartó kezét célba véve, hogy ellenfelének nehezebb dolga legyen a hárítással. *





Ditto (18. szint): 91/150 HP, 0 páncél, 11/65 CSP
Kör: Támadás fentről a fegyvert tartó kézre

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Nov. 08 2018, 22:42

The member 'Ditto' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Pént. Nov. 09 2018, 17:33

Jó lett volna már befejezni ezt a kis perpatvart, mert már eléggé fáradtnak éreztem magamat, ez talán a miatt is lehetett, hogy ismételten sikerült kifárasztanom magamat. A pajzsommal sikerült megakasztanom a kopjáját így megúsztam egy újabb sérülést. Hangosan lihegtem és a fegyvertartó kezem elkezdett remegni így tettem pár lépést hátra fele, majd még tízet, majd végezetül vettem pár mély lélegzetet. Nem hiszem, hogy ez bármit is segített az erőnlétem helyrealításában, viszont a szokás nagyúr. Fél térdre ereszkedtem a buzogányomat pedig a földbe szúrtam miközben a nyelét fogtam, szemeimmel pedig az ellenfelemet figyeltem. Nem tartottam valószínűnek, hogy pont akkor támadjon rám, de fő az óvatosság. Fogalmam sem volt, hogy hányas szintű lehet, de elnézve a felszerelése minőségét arra következtettem, hogy nálam jóval magasabban lehetett. Ezek a pihenések elég jól jöttek, bár az sajnáltam, hogy az életerőm nem töltődött vissza általa.

Bizonyára mondanom kellett volna neki valamit, viszont semmi értelmes nem jutott az eszembe. Végül csak néztem rá határozottan és szigorúan pont úgy, ahogyan ezt az én kinézetemtől elvárhatnák. Elég nehéz volt hozzá szokni, hogyan is kell egy menő férfinak viselkedni, de még mindig csak gyerekcipőben jártam. Igyekeztem kevesebbet nyavalyogni, mint akkor, amikor megérkeztem Aincrad gyönyörű világába. Magam sem tudom miért, de egyszer csak hátra nyomtam a fejemet majd előre pont úgy, mint egy strucc. Így akartam a tudtára hozni, hogy nem lesz olyan könnyű dolga, mint ahogyan azt elképzelte, csak mert legurítottam néhány pohárkával.
- Majd én megmutatom ki is vagyok én.
Egyáltalán nem állt szándékomban fenyegetőzni sem pedig sértegetni, egy egyszerű kijelentés volt.


/ K1 (11. szint): 80/95 HP, 0 páncél, 1/45 CSP

/1.8 sbesség pont, egész kör alatt csak pihen/
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Pént. Nov. 09 2018, 18:21

*Támadása célt tévesztett, túlságosan megzavarta a fiatal előző csapása, nem volt túl összetett és a koncentrációja is kezdte elhagyni. Ez a fáradtság jele lehet, nem volt sose ilyen hosszú küzdelme egy ellenfél ellen, így biztos ez zökkentette ki, plusz semmi képességet nem tud itt hasznosítani, ennek köszönhető a kimerítő, szinte monoton adok-kapok. *
*A támadása végeztével ellenfele hátrálni kényszerül, fáradság jeleit mutatja, buzogányát leengedi a földre, majd féltérdre ereszkedik. Ditto Apó is lejjebb engedte védelmét, kinyújtózta magát, majd eddig elnyomott lihegésének teret engedve fújta ki magát. Lehajolt és kopjáját leengedve a földre, tenyereivel a térdén támaszkodva pihegett. *
*Meg akarta mutatni, hogy attól, hogy idős, igenis számolni kell vele, hogy nem csak a fiatalok lehetnek a Front hősei, vagy a több ezer játékos védelmezői. Igenis segíteni fog ezeknek a gyerekeknek, hogy visszakerülhessenek a valóságba, a családjaikhoz és a szeretteikhez, de előbb ehhez bizonyítania kellett azt, hogy az Arénában is megállja a helyét. *
- Ne is add alább fiatal Barátom. - válaszolt az Öreg a fiatal lovag kijelentésére.
- Mutasd meg ki vagy és vésd bele Aincrad történelem könyveibe. - tette hozzá mosolyogva, majd becsukta szemeit és sóhajtott egy mélyet. *
- De először nyerd meg ezt a küzdelmet, de tudd nem fogom hagyni magam. - egyenesedett ki Ditto Apó kezébe véve pörölyét, majd hogy ezzel is kifejezze mély érzéseit, rámutatott vele K1-re. *
- Készen állsz? - kérdezte végül, maga elé véve pajzsát, várva ellenfele támadását. *





Ditto (18. szint): 91/150 HP, 0 páncél, 11/65 CSP
Kör: Pihenés

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Pént. Nov. 09 2018, 20:33

Úgy nézhettem ki, mint egy megfáradt harcos egy régi európai filmben. Nem mondom, hogy hősiesen néztem ki, de akkor nem is igazán érdekelt ki mit gondol rólam. Csak annyit akartam, hogy kihozzam magamból a maximumot vagy még annál is többet. Azt hihette az ember, hogy a kissé provokatív kijelentésem ismételten kihozza az öreget a béketűrésből. Először mikor csak kifejtettem a véleményemet minden rosszindulat nélkül teljesen kikelt magából és olyanokat mondott nekem, ami még az én érzékeny lelkemnek is soknak bizonyult. Szóval mikor azt mondtam, hogy megmutatom, neki ki is vagyok én valójában csak bátorítást, egész pontosan biztatást kaptam. Azt akarta, hogy kerüljek be a legjobbak közé, de legelőször rajta kell keresztül jutnom.

Hozzám hasonlóan ő is összekuporodott, hogy némi erőhöz jusson, majd felegyenesedett és megkérdezte tőlem folytathatjuk-e a harcot. Egy hangos nyögés mellett én is felkeltem majd megropogtattam előbb a bal majd a jobb vállamat. Egyáltalán nem volt rá szükségem, de olyan jó érzés volt, hogy megtehettem.
- Csináljuk. ezzel egy könnyed mozdulattal kihúztam a buzogányt a földből, majd felvettem a szokásos harci pózt, vagyis a pajzzsal védtem a mellkasomat, a fegyvert pedig a fejem fölé emeltem pont, mint egy dorongot.

Ugyanígy küzdhettek annak idején az ősemberek is mikor azt próbálták eldönteni vajon melyikük is vigye haza a mamutot vacsorára. Még mindig nem néztem az életerő csíkra, így halvány fogalmam sem volt róla ki is állhat nyersre. Majdnem minden harci taktikámat bevetettem ellene, párat duplán is, így csak egy trükköm maradt. Üvöltve elkezdtem rohanni feléje pont, mint egy eszelős elmebeteg. Nem sokkal előtte hirtelen megálltam majd minden figyelmeztetés nélkül hátat fordítottam neki. Ennek köszönthetően nem láthatta, hogy a buzogányt átettem a baj kezembe, míg a pajzsot a jobbal fogtam. Ez mindösszesen két pillanatig tartott majd ismét farkas szemet néztem vele és vízszintes irányba kezdtem csapkodni a mellkasa felé.

/ K1 (11. szint): 80/95 HP, 0 páncél, 23/45 CSP /

/2.2 sebesség pont vagyis két támadás, buzogánnyal a mellkasa felé./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Nov. 09 2018, 20:33

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4766609959_af0c0eb7c7_s Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ditto Pént. Nov. 09 2018, 22:52

*Iroh ellenfele nem válaszolt biztatására, de az öreg biztos volt benne, hogy szavai eljutottak hozzá. Nehezen indult ez a harc, szitkozódások és egymás pocskondiázása volt a fő cél, ez adott nekik erőt a harchoz és kellő méreg társult minden egyes csapáshoz, melyet egymás ellen intéztek. Jobb ez így. Jobb tiszteletből és szenvedélyből harcolni, mint haragból és megvetésből. Tisztelni kell az ellenfelet, még akkor is, ha nem értesz egyet nézeteivel vagy törekvéseivel, hiszen ha nem teszed ezt, lenézed, vagy utálod őt, az olyan, mintha magad utálnád. Magaddal szemben építesz egy falat, mely nem képes elfogadni az előtted álló harcost. Nem kell egyetérteni, nem kell megfelelni, de fogadjuk el annak vágyait és ösztönző akaratát, hiszen ebből merítünk erőt saját célunkhoz, saját elhivatottságunkhoz. *
* Ditto Apó készen várta a Fiatal lovag támadását, úgy rohant felé, mint egy megvadult vaddisznó, aki már csak arra megy, hogy feltaszítsa ellenfelét, végezzen vele és minél hamarabb letudja a harcot. Nem hibáztatta érte, sokat kivett ez a küzdelem az Idős úrból is, maga elé húzva pajzsát várta az ütközést, de ekkor ellenfele valami váratlant húzott. Megfordult Ditto előtt, és háttal állt neki, talán még meg is üthette volna, ha nem lepődött volna meg annyira a történéseken, hogy cselekvésképtelenné váljon. Még talán védekezését is leengedte, azt hitte hirtelen, hogy az Ifjú rosszul lett, vagy feladta a küzdelmet, erre jött a fekete leves. *
* Megcserélte fegyverét és pajzsát tartó kezeit, és így csapott le az öregre. Meglepte ez a hirtelen váltás, azt gondolta, hogy ez a fiú nagyon képzett lehet, ha képes bal kézben forgatni a buzogányt és ugyanígy a pajzsát, úgy tudta, ehhez külön képesség kell, de hát ez a virtuális világ még mindig feltérképezetlen számára. *
*Két olyan maflást kapott az Ifjú lovagtól, hogy térdre zuhant, életcsíkja meg is szenvedte ütéseit, vöröses színben úszott az egész mellkasa. *
- Még nem végeztünk! - kiáltott az Öreg feltápászkodva, erőt véve magán húzta fel maga elé pajzsát majd, mivel már úgyis a földre került, lentről intézett ütést a combok felé, ahogy felugrott térdelő helyzetéből. *





Ditto (18. szint): 67/150 HP, 0 páncél, 47/65 CSP
Kör: Támadás lentről fel comb irányába.

_________________
Előtörténet / Adatlap / Szín: 009933 / Karakterlap

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Saoadv21

Adventi állás. Köszönet érte Hinnarinak. Smile
Elérhető: Ötletelő - Adventi naptár
Ditto
Ditto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2018. Oct. 28.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Nov. 09 2018, 22:52

The member 'Ditto' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by K1 Kedd Nov. 13 2018, 21:00

Ez volt az első, hogy egy dupla támadásom sikeresen is betalált ezen meg is lepődtem. A valóságban rég a földön fetrengett volna méghozzá vérben fagyva ott viszont csak néhány szépség folt csúfította a mellkasát. A buzogánysérülés nem gyerekjáték viszont ezzel minden bizonnyal gyerekek is játszani akartak, és mint olyanoknak nem való kiskorúaknak. A csapásom miatt a padlóra került bár ettől nem esett kétségbe, sőt inkább támadásba lendült. A combomat vette célba, ami nem volt valami szép húzás, de meg kel hagyni, hogy leleményes, viszont engem sem ejtettek a fejemre. Egy gazella kecsességével hátrébb szökkentem így elkerültem a nem várt sérülést. Úgy tűnt nem is vagyok olyan kutyaütő, mint amilyennek tartottam magamat.

Azelőtt sosem arénáztam, mert nem tartottam helyénvalónak, hogy egy ember kezet emeljen egy másikra. Voltak olyanok, akik lesből rátámadtak másokra és ki is végezték őket, viszont én igyekeztem ettől elhatárolódni. Akkor viszont ez egy cseppet sem zavart pusztán jól éreztem magamat. Tulajdonképpen nem is igazán értettem, hogy eddig miért ódzkodtam tőle annyira. Végtére is semmi baja nem lehet a másiknak ugyanis ott minden digitális volt. Mindenféle sérülés pillanatok alatt begyógyul, így nem maradhatnak maradandó sérülések. Ráadásul mivel nem lehetett fájdalmat érezni így még inkább úgy éreztem, hogy azelőtt én egy hatalmas nagy szamár voltam, egy valóságos ökör.
Talán sokkal magasabb szintű lehettem volna, ha nincsenek azok az idejét múlt elveim. Akkor viszont nem engedhettem meg magamnak azt a luxust, hogy ezen filozofáljak nem lankadhatott a figyelmem. Felemeltem a jobb lábamat és úgy tettem mintha meg akarnám rúgni, közben viszont a buzogányommal kezdtem suhintani a fegyvert tartó válla felé.

/ K1 (11. szint): 80/95 HP, 0 páncél, 12/45 CSP /

/1.6 sebesség pont, 1 támadás a buzogánnyal./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Nov. 13 2018, 21:00

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Bölcsesség kontra fiatalság - Page 2 Empty Re: Bölcsesség kontra fiatalság

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.