Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cearso vs. Atoru

3 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Cearso vs. Atoru Empty Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Csüt. Jan. 21 2016, 20:48

Gyönyörű napra virradtam és még jobban megörültem, amint egy üzenetet kaptam Cearsótol. Bár aggasztott, hogy pont egy küzdelemre kér fel –, mint már annyiszor -, de a kíváncsiságom legyőzte ellenkezésemet. Elvégre nem rossz cselekedet vezérel majd, mikor késemet kirántva nekirontok, miközben nyílvesszők hada zúdul rám és rohan keresztül testemen… Ezt a bizarr képet inkább a feledésre bízom. Vár a párbaj.
Örültem, hogy ezúttal egy egyszerű párbajra hívott ki arénázás helyett. Nem szeretem és szerintem soha nem is fogom a rangsorolt mérkőzéseket, ahol briliánsabbnál briliánsabb ötletek születnek, és ugyan jót mulatunk, de az egyikünk veresége jól látható lesz. Nem, én ebből nem kérek!
Így hát boldogan haladtam a küzdőtér felé, miközben megszemléltem a téli táj elbűvölő szépségét és békéjét. Néhol láttam néhány futkározó-ugrándozó kisgyereket és nem egy helyen idősebbek iparkodtak otthonuk felé, míg a játékosok vidáman láttak neki egy-egy helyi küldetésnek. Élveztem a Kezetek Városának ezt a békés nyüzsgését és csendes zsongását. Mintha mindenkit meglegyintett volna egy fuvallat, amitől boldogabb, ám ugyanakkor csendesebbek is lettek. Így éreztem magam ezen a napon.
És hogy hogyan fogom, miután Cearsóval harcoltam? Még nagyszerűbben. Már most beleborzongok, ha arra gondolok, hogy megmutat nekem valamit. Vajon mi lehet az? Megtalálta élete szerelmét és egy gyűrűt mutat? Nem, ennyire nem romantikus alkat. Esetleg talált az előzőnél még jobb fegyvert, vagy felszerelést? Már szinte biztos vagyok benne, hogy magas szintű nálam. Pedig emlékszem, amikor mindössze négyes szinten kiállt ellenem… Kellett hozzá bátorság. És blöffölési készség is. Biztosan nem kártyáznék vele.

Nem telt el sok idő, már meg is érkeztem a küzdőtérhez. Először nem vettem észre, így aztán tétován elküldtem egy üzenet, miszerint itt várom a bejáratnál. Lehet, hogy már bent van, én viszont még nem lépek be az épületbe, helyette kint csodálom a hófödte várost még néhány pillanatig, és ha nem érkezik meg, akkor csatlakozom a benti emberekhez, hátha ott vár rám.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Pént. Jan. 22 2016, 18:50

Elmondjam? Ne mondjam? 
Mióta megszereztem a legendás fegyvert, folyton ezen tünödök, hogy kinek lenne érdemes elmondanom, és kitől kéne eltitkolnom, hogy ez az értékes fegyver az én birtokomat képviseli. Úgy fél év erős gondolkozás után úgy döntök, hogy egy olyan embernek is elmondom, aki sokat befolyásolt a döntés elérésében. Mondjuk, ha nem mesél nekem róla, akkor is elárverezi az elöző tulajdona az Artit, és Asu akkor is valószinüleg rám gondolna, mint a leendő tulaj, de sokkal kevesebb lelkesedést mutattam volna, az hét szentség. Kevésbé érdekelt volna a dolog, és most az Artemis valószinüleg Saya oldalán lógna.
Az épületen kívül várom, hogy megjelenjen, és mielőtt bemenne a helységbe, még odasétálok mellé, úgy teszek, mintha befűzném a cipőmet és halkan felteszek neki egy kérdést. 
-Meg lehet oldani, hogy egy kevésbé feltűnő helyen csapunk össze? Szeretném nem túl sok ember figyelmét magunkra vonni. Meg kitaláltam valamit, amit veled szeretnék először kipróbálni.
Majd a választól függetlenül elindulok a város széle felé. Természetesen nem áll szándékomban elhagyni a várost, vagy rávenni valakit arra, hogy hagyja el a biztonságos övezetet, csak arra éppen kevesebb ember fog lézengeni, ha minden igaz. Ha követ, akkor nagyjából két három sarokkal arrébb megállok, és szembefordulok a sráccal.
-Igazából rájöttem arra, hogy gyakorlatilag nem tudunk egymásól semmit a másik kasztján kívül, pedig ez nem az első küzdelmünk lesz. Mi lenne, ha feldobnánk a küzdelmet, egy kis kérdezz-felelek-es csavarral. Ha neked is megfelel, akkor el is mondom, hogy konkrétan mire is gondoltam pontosan. Mit gondolsz?
Nem igazán szeretem, ha valakiről alig tudok valamit. Ráadásul tervezni szeretnék valamit ezzel a sráccal, és szeretném tudni, mennyire tudjuk befolyásolni a másikat.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Vas. Feb. 07 2016, 16:29

Kellemes meglepetésként ért, hogy újra láthatom Cearsot. Bár... Mintha kissé változott volna. A rókaravaszság továbbra is ott tükröződött a szemében, azonban valami más lett. Valamiben megváltozott.
Kérése meglepetten ért, de belementem: - Mutasd az irányt - mondtam - és követlek. - Nem tudom, mit akart mutatni, de úgy éreztem, semmi rossz nem lehet. Hiszen Cearsóról van szó! Arról a lelkes íjászról, aki bezsebelte ellenem az arénagyőzelmeket és felküzdötte magát a dobogóra is. Biztos, hogy valami érdekessel fog újból előrukkolni - csak sötétben ne harcoljunk...
Utunk közben egyre csak az elhaladó embereket figyeltem. Most minden olyan volt, mintha nem múlna néhány csapáson az életünk. Mintha minden olyan lenne, mint az első órákban. Milyen jó is lenne! Az emberek buták, és ezért a leckéért többszörösen megfizettem már. De ez nem jelenti azt, hogy nincs remény számukra.
- Mondd Cear, te ünnepled a Karácsonyt? - kérdeztem séta közben. Lehet csak azért, mert rosszul esett a minket körbeölelő csend, ami egyre sűrűbb, ahogyan haladtunk a város széle felé. Aggódtam, hogy ki fog vezetni a védett területről - nem miatta, hanem mások miatt. Az ember hajlamos előnyt szerezni más hátrányából. Bár ez általánosítás, de tény.
Végül megérkeztünk, és szembefordult velem. Most jött el a nagy igazság pillanata, a filmekben is ilyenkor jönnek a megdöbbentő információk. Lehet, hogy mégiscsak szerelmi ügyekről lesz szó, futott át az agyamon, rácáfolva előző kijelentésemre. Bár tévedtem.
- Kérdezz-felelek? - lepődtem meg. Emiatt jöttünk el ilyen messzire? Nem, biztosan több áll a háttérben. Meg akarja tudni, hogy rám bízhatja-e a titkot. - Legyen. Hallgatlak. - tartásom kihívó lett és komolyan tekintettem rá. Azt hiszem, már én sem vagyok a régi. Mindketten megváltoztunk egy kicsit, de az ő szeme még ugyanúgy fénylik, mint annak idején. Ilyenkor elgondolkodom, hogy őt mi hajthatja előre? Miért harcol, mit akar elérni? Azt hiszem igaza volt, tényleg nem ismerjük egymást eléggé. Talán ez most változni fog. Talán...

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Kedd Feb. 09 2016, 14:40

A kérdésre megtorpanok, egy pillanatra.
-A Karácsonyt?
És már tovább is indulok miközben válaszolok a kérdésre.
Odakint még a családdal olyankor szoktunk találkozni. Máskor nem is igazán szoktunk találkozni, mert a többségünk nagy utazó, és ritka ha ugyanaz a hely ragadja meg a fantáziánkat. Azért arra kiváncsi lennék, hogy az öcsém mit mond a szüleinknek, mért nem tudom meglátogatni őket. Idebent még nem igazán ünnepeltem meg. Föleg mióta...
Elhallgatam. Erről már igazán semmi szüksége, hogy tudjon. Még...
Igazából egyik ünnepet se tartom számon. Ha úgy hozza a helyzet a SAO amúgy is figyelmeztett, ha nagyon megemlékezés készülödik.
Majd megérkezünk, és elmondom az ötletemet:
-Ugye általában úgy történik a dolog, hogy az egyikünk kérdezz, mig a másiknak kötelező válaszolnia arra a kérdésre. Ez egészen megy addig, amig valaki nem akar válaszolni. Én azonban javasolnék két változtatást is.
Egy: ne legyen kötelező válaszolni, de ennek is meglesz a hátulütője. Aki nem akar, vagy nem tud válaszolni, annak ki kell hagynia a következő támadását.
Kettő: Akármelyik kérdésre válaszolhat, aki éppen soros a válaszadásban, akár amit még maga tett fel, így az 'és te?' tipusú kérdések feleslegessé válnak, persze tisztázni kell, hogy melyik kérdésre válaszolsz, és ugyanarra a kérdésre nem válaszolhatsz kétszer.
Ha neked megfelel így a dolog, akkor talán te is kezdhetnél a kérdésekkel.

És már küldöm is a párbajfelkérést, és felkészülök a küzdelemre.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Hétf. Feb. 15 2016, 20:15

Kérdésem váratlanul érte Cearsot, ami engem is meglepett. Az is furcsa, hogy így titkolózik, de mellé még ez is... Vajon mi lehet a gond? Mi az, amit mindenáron meg akar osztani velem? Persze nem akarok otromba lenni, ezért nem kérdezem meg... De ettől függetlenül érdekel.
- Hm, értem - a félbeharapott mondattal nem törődtem, mintha el sem hangzott volna. Cearso nem rejtegetne előlem olyan dolgot, amit mindenképpen meg kell tudnom. Így belenyugodtam, hogy nem tudhatom. - Ezek szerint szülinapot, meg ilyen személyesebb ünnepeket sem szoktál? - ez már csak afféle kiegészítő volt, hogy fenntartsam a kommunikációt. Bár ahogyan végignéztem rajta, elgondolkodtam: Vajon hány éves lehet valójában az íjász? Huszonhét? Vagy nincs annyi? Elég nehéz pontos adatot mondani az ő korában.
A helyszínen érdeklődve hallgattam végig, hogy pontosan miről lenne szó, mitől lesz különleges ez az egész kérdezz-felelek. És ahogyan haladt előre, egyre nagyobb mosolyra húzódott a szám. Végül már a fejemet ráztam.
- Valljuk be Cear, mindig kitalálsz valamit, hogy feldobd a párbajt... Legyen. Elfogadom a feltételeket, bár én a visszakérdezéseket is megengedném, legalább az elején. Hogy jobban belejöjjünk - a valóság az volt, hogy nem akartam felesleges információkkal elárasztani. Fogalmam sincs, hogy mit kérdezhetnék tőle, és mégis nekem kell kezdenem...
A párbaj felkérést elfogadtam, karomban ott pihentek már a tőrök.
- Nos... - kezdtem gondolkodva. Azonban nem a kérdésen, hanem az indokon. Mégis miért kér ilyet Cearso? Tényleg csak annyi lenne, hogy meg akar ismerni? Talán valami gond történt? A legkönnyebb az lenne, ha megkérdezném... De még nem mertem. - Miért jelentkeztél európai létedre a játékba? - aztán eszembe jutott, hogy ez így támadó lehet. - Mármint... Nem hinném, hogy a játék miatt utaztál el egészen idáig. Vagy tévedek? - erre is gondoltam már párszor. Eléggé sok a külföldi a játékban. Ott van Hinari, Cearso és Anatole is az volt. És egyikük sem tűnik annak a típusnak, aki emiatt eljönne ide. Lehet, hogy tévedek. Majd az ellenfelem bebizonyítja, gondoltam, az idő pedig egyre telt.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Kedd Feb. 16 2016, 15:26

Nem kérdezősködik olyan dologról, ami nem rá tartozik. Ez jó. Azonban nem tetszik nekem. Alapvető kíváncsiság nélkül nem hiszem, hogy jó lenne arra, amire meg akartam volna kérni. Számára teljesen természetellenes lenne a kérésem. Azonban nem túl sok ember közül válogathatok. Ugye a Jumpy Vigor kizárásával a megbizható és megértő emberek nagyja gyakorlatilag kiesik. Asutól meg nem kérnék ilyen szivességet.
-Annak függvényében, hogy a testem nem öregszik, meg gyakorlatilag csak négy évente van születésnapom, nem látom értelmét, hogy ennek egy külön napot szenteljek, más személyes ünnepet meg nem igazán ismerek.
Elfogadta a kihívást és mind a ketten felszerelkeztünk.
-Ezt ugye csak bemelegítésnek szántad? Vagy ez téged tényleg érdekel?
Mondjuk ez tényleg olyan dolog, amiről nincs okom beszélni idelent. Annyira nem befolyásolja a döntéseimet. Így ha nem kérdeznek rá közvetlen, akkor nem is szokott előkerülni.
-Mondhatni a munkám része. Odafent szabaduszó programozó voltam. Kisebb platform játékokat egyedül is el tudtam készíteni, és kisebb segítséggel már first-person játékokat csinàltam. Mondjuk azok meg se közelíteték ezt.
Kitárom mindkét karom, és körbemutatok.
-Az öcsém sikeresen bekerült a SAO béta teszterei közé, és ő ajánlotta a játékot. Azonban mire Japánba értem, addigra a béta teszt ideje véget ért. És ugye meg kellett várnom a hivatalos játék kezdetét. Illetve volt még egy másik dolog. Pár nappal az indulás előtt kaptam egy levelet, amiben arra kértek, hogy írjak véleményt a játékról, és egy NervGeart is kaptam. Amit jó pénzért tovább is adtam. Ugyanis az öcsém felszerelése bőven elég lett volna kettőnknek. Kielégítő volt a válaszom, nem?
Erre a kérdés nem vártam választ, inkább megpróbáltam belelöni a srácba. (Kivéve ha nemleges választ adna a visszakérdésemre.
Ha viszont nem zavarta meg a támadásom.
Akkor tessék az én kérdésem: Hogyan állsz a kémkedéshez, az információk összegyüjtéséhez?
Rögtön a tárgyra kell térnem, mert ha továbbra is ilyen kérdéseket fog feltenni, akkor nem számíthatunk hosszú küzdelemre.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Szer. Feb. 17 2016, 20:32

A szemeim elkerekedtek, ahogyan meghallottam válaszát.
— Komolyan szökőnapkor születtél? Cear, ez… Nagyon ritka. És, akkor te az ilyesmit tényleg csak négyévente ünnepled, vagy minden évben, csak egy nap csúsztatással? – ha valamiben, akkor a korában már most tévedtem. Ezek szerint most lehet olyan hat éves. Ha a biológiai korát nem vesszük. És ez a dolog tényleg érdekelt. Izgalmas volt egy olyan emberrel beszélgetni, amilyen csak négyévente születik. Elméletileg a születésnap is meghatározza egy ember személyiségét. Vajon nála is így van?
— Érdekelnek a céljaid – feleltem őszintén. – És gondoltam, kezdhetnénk egy régi céllal, ami idehozott téged – frappáns és logikus. Ez volt a védjegyem. Nem mellesleg ez egy nagyon jó indok a kérdés mivoltára. Még ha féligazság is.
A válaszát figyelmesen hallgatom végig. Mikor befejezte, elmosolyodom.
— A programozás… Egy érdekes szakma. Sok mindenre lehet használni. Például az egyik ismerősöm így készített magának cheateket a játékokhoz. Egyszer elmagyarázta, hogy hogyan működik, de én csak az alapokat ismerem. Szerencsés lehetsz – vagy éppen szerencsétlen? – hogy felkértek téged a játék véleményezésére. És lovagias volt tőled, hogy továbbadtad, minekután neked volt elég. Sajnálom, hogy pont nem én kaptam – csóváltam a fejemet. – Mindegy. Igen, kielégítő volt a válaszod, köszönöm Cear.
Szóval programozott, gondoltam. Akkor ő biztosan tud segíteni abban, hogy
Hirtelen egy nyíl süvített felém, amit eddig nem is láttam. Határozottan rémlett, hogy az íjász nem nyúlt hátra a tegezért. Éppen csak ki tudtam térni előle, amit talán csak ellenfelem pontatlanságának köszönhetek. És már jött is a kérdés.
Straight at the point… Azt hiszem, Európában ezt így nevezitek, igaz? – tudtam, hogy még hasznát veszem egy kis angol gyakorlásnak. – Attól függ. Nem vagyok besurranó tolvaj és nem rejtőzködöm. De ha valami érdekel, akkor körbekérdezek, hogy meg tudjam – és hogy bebizonyítsam állításom, kérdezek. – Mint programozó, mennyire tartod valószínűnek, hogy valaki egy vezérlőpanel segítségével előnyre tegyen szert a játékban?
Nem támadtam, inkább vártam a válaszát.


Hp: 115/115
PP: 30

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Szomb. Feb. 20 2016, 12:37

-Általában a legközelebbi hétvégére szoktuk idözíteni még a játék előtt.
Kitér a támadásom elöl, de az én figyelmemet se kerüli az a tény, hogy valami miatt neki is feltűnt, hogy nem nyúltam nyilért. Persze a múltkor sötétségben küzdöttünk, és nem vehette észre ezt azt apróságot. Mondjuk, akkor világított a nyílam. Ebből a két információból azért már össze tudta volna tenni a dolgokat. Azt azért nagyon jól érzi, hogy én ezzel a válasszal nem igazán vagyok megelégedve.
-És ha valaki fizetne azért, hogy egy emberről minél több információt gyüjts össze? És ha ez esetleg többször is megtörténne? Persze nem gondolok se nagy pénzre, se nagy információkra, hanem mondjuk apróságokra, hogy milyen ételeket vagy embereket kedvel, hogy milyen helyekre szokott eljárni, vagy például milyen dolgok hiányoznak legjobban neki a fenti világból. És mit gondolnál arról, ha valaki azért fizetne, hogy utánad kémkedjenek? Vagy, ha esetleg valaki felajánlaná neked ezt az opciót, hogy utánajár valakinek? Ha akarod, ezt kezelhetjük három külön kérdésnek is.
A kérdése váratlanul ért. Bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nem kerestem erre módot.
-Ez egy igazán bonyolult dolog.
El is kell gondolkoznom, és nem is vagyok biztos a dologban.
-Erre a kérdésre nem válaszolnék.
De ezt is inkább csak az ő érdekében. Akármelyik választ is adnám meg neki, félő hogy egyik sem esne jól neki. Vagy hogy hiú reményt adnék neki esetleg.
Az általam létrehozott szabályok értelmében ki is hagyom a támadásom.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Kedd Márc. 01 2016, 16:25

Alaposan el kellett gondolkodnom. Nem azért, mert komoly dologról volt szó - azt hiszem ez is közrejátszott - hanem a kisstílűség miatt. Talán ez volt az első alkalom, hogy csalódtam Cearsoban. Egy kukkoló munkát bárki el tud végezni, nem kell ezért ismerőst megkérni. Ezek a dolgok pedig... Feleslegesek. Sokkal fontosabbak a játékbeli dolgok. Hacsak nem szerelemről van szó ténylegesen. Akkor megérteném.
A pénz a másik dolog volt, ami zavart. Nem akarok ilyen dolgokért pénzt kapni. Én nem a besúgó vagyok. Hanem egy ismerős. Egy barát.
- Az ajánlatod nagylelkű Cearso és örömmel fogadom. De két dolog zavar engem. Az első: miért adnál ilyen dologért nekem jutalmat? A kémkedés egyáltalán nem becsületes dolog, ezért nem is fogadok el semmilyen fizetséget érte. Ha kérdezel, megpróbálom kideríteni és elmondom. Számomra így korrekt. És a második, amit a saját kérdésemnek is veheted: miért ilyen apró-cseprő dolgok érdekelnek? Persze így könnyebb dolgom lesz, mert legalább azt meg tudtam, hogy lány az illető, de... Ez valóban érdekel engem - egy kisebb szünetet tartottam és még az utolsó kérdésére is válaszoltam. - Ha valaki utánam kémkedne, csak azt látná, hogy teát iszom és néha eljárok fejlődni. Esetleg azt, hogy Kokoroval találkozgatunk. A magánéletemről senki nem deríthet ki sokat, mert eddig senkit nem érdekelte. És nem hinném, hogy ilyen dolgok bárkit érdekelnének - éreztem egy apró fájdalmat a mellkasomban, ahogyan kimondtam a szavakat. Az igazság fáj, szokták mondani. Főleg amikor magunknak kell bevallanunk. Eddig tényleg senkit nem érdekelt, hogy mit csinálok szabadidőmben. Mi érdekel. Senki nem törődik ilyen dolgokkal. Lényeg a felszínesség...
Megráztam a fejem. Jobb nem belebonyolódnom.
Az előbbi után rosszul esett küzdőtársam titokzatossága. Úgy éreztem, hogy a mérleg kezd eldőlni egy irányba, és én nem kapok annyi információt, mint megérdemelnék. Átkozott emberi mértékek és becsvágy! Nem szabad rátérnem erre az útra.
- Ezt sajnálattal hallom, Cear... És miért? - ha ő több kérdést tehet fel, nekem is megengedett. Ezt a szabályt magamban döntöttem el.
Közben támadásba lendültem, kissé idegesen. Nem tetszett az egész helyzet. Tőlem elvárnak, én nem kapok semmit, ezt gondoltam. Ostoba voltam. Még tizenkilenc évesen is fiatal. Bolond ifjú, aki bölcsnek hitte magát, de megvoltak a saját emberi hibái... Nem ragozom. Egy gyors csapással próbáltam közelíteni felé. Először egy kés közelített válla felé, de ha kikerülné, egy rúgással próbálnám meg eltalálni.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Kedd Márc. 01 2016, 18:04

Nem is tudom miféle reakcióra számítottam. 
-Álljon meg a menet. Arról egy szó se volt, hogy én lennék az illető. Vagyis, hogy csak én...
Korrigáltam magam pár másodperc alatt, és hagytam neki időt, hogy felfogja egy kicsit a dolgot.
-És nem feltétlen pénzbeli fizetségre gondoltam.
-A második kérdésre a válaszom: Mert ha bárkiről egy játékbeli adatot akarnál megtudni, arra csekélyke ráfordítás árán a besugó bőven megfelelő.
Még..
Tettem hozzá gondolatban. Egy kicsit nagyobb pénz belelölésével, hálozat kiépítéssel, illetve bizalom megszerzésével még a besugó ereje is csökkenthető. Ezzel pedig közvetve a Sayonara befolyása is. Ennyit minimum megérdemelnek Anat halála után. Az első lépés azonban az, hogy Atoru látásmódján próbáljak meg változtatni.
-Ebben nagyon is tévedsz. A kritikus pillanatokban a legcsekélyebb információk is jelentős horderejűek lehetnek, amik akár az itteni életet is befolyásolhatják. Néhány egyszerű példával élve: céh alapítás: Mi a garancia arra, hogy az illető nem fog megutálni téged, vagy te őt egy apróság miatt, és lép le valamelyikötök teljesen magára hagyva a másikat? céhház kialakítása: melyik az a hely, amelyik mindenkinek tetszene? Persze egyszerű lenne mindenkit egyesével végigkérdezni a dologról, de ha tudják, hogy miről van szó, nem biztos, hogy a teljesen őszinte véleményüket mondanák. És még sorolhatnám a példákat, amikor sokszr nem vezet sokra a személyes rákérdezés. És egy tipp: Ha lány lenne a dologban, akkor az első kérésem az lenne, hogy derítsd ki milyen tipusú fiúkat kedvel, nem?
Végül úgy döntök, hogy az utolsó kérdésre is válaszolok, ha már ennyire belejöttem a dologba.
-Akármelyik választ is adnám meg mindegyikkel csak pórül járnál. Ha azt mondanám, hogy létezik egy ilyen lehetőség, akkor minden erőddel azon lennél, hogy felkutasd ezt a lehetőséget, vagy azt aki használja. Abban nem vagyok biztos, hogy önös szándék vezérelne és magadnak akarod esetleg az említett elönyöket, vagy el akarnád pusztitani őket, hogy más ne tudja használni. Azonban ebben a helyzetben soha nem leszel elégedett, mert folyto többet akarsz, és kutatsz az újabb ilyen lehetőségek után, ami egy végeláthatatlan folyamathoz vezetne, aminek elöbb vagy utóbb az lenne a vége, hogy valamelyik ellenlábasod eltesz láb alól. Ha pedig azt mondom, hogy nem létezik semmi ilyesmi, annak az a következménye, hogy azt a látszatot keltem benned, hogy a megfelelő felkészültséggel akármelyik ellenfelet le lehet győzni, és folyton keresnéd az egyre erősebb ellenfeleket, hogy motiváljanak a fejlödésben, és mivel tudod, hogy mindenkit le lehet győzni valahogy, semmi sem tántorítana vissza a céljaid elérésében. Ebben az esetben azonban elfelejtenél normálisan élni, ami szinte egyenértékű a halállal. 
Ha meg az elöző esetek egyike sem áll fenn, akkor mért akarsz tudni a létezéséről erről a dolognak? Ezért a javaslatom: Próbálj meg nem törödn ezzel, és éld az életed úgy, ahogy eddig.
Nem térek ki a támadása elöl. Azonban mikor távolodik tölem a következő pillanatban az íjammal csapok egyet feléje. Nem vagyok túl jó közelharcban de kezd érdekessé válni a helyzet, és próbálom húzni a dolgot, ameddig csak lehet.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Csüt. Márc. 03 2016, 16:29

Azt hiszem, kezdett izgatni a dolog. Mármint, maga az intrika és a távoli homályban lebegő titkos szervezet része. Bár soha nem vallanám be önmagamnak, de kicsit mindig is vonzottak a háttérszálak.
- Szóval itt több emberről van szó? Akkor ne egyes számban beszélj Cear - próbáltam humorosan visszaszólni. - Persze semmi gond. Nem mondom azt, hogy megvetem az egyéb bevételeket, de ez tényleg egy olyan munka, amit nem a jutalomért vállalnék. A közeli és szimpatikus ismerősök köszönetei nekem éppen elegek, egyébként sem vagyok világi személy.
Persze ezek után végighallgattam hosszas példázatát arról, hogy az apró-cseprő információknak is megvan a maguk ereje, mint a wasabinak. És igaza van. Egy jó vezetőnek valóban ismernie kell társait és ezt az ismeretet akár a gondolatolvasásig fejleszteni. Csakhogy itt nem lesz befolyásoló tényező a kedvenc étel, vagy gyakran látogatott bárok, éttermek. Az utolsó mondatán elmosolyodtam. Ettől függetlenül értettem a célzást.
- Csak kíváncsi voltam, hogy mennyire vagy érzékeny a témára. És egy kicsit komolyan is gondoltam... Mindegy. Igazat adok neked. Valóban jól jöhetnek az olyan információk, mint a kinti élet és vágyak. De a kedvenc étel legfeljebb akkor, ha az információk megszerzése után "véletlenül" ugyanott ebédeltek és "véletlenül" ugyanazt rendelitek. Így lehet, hogy nyitottabb lesz. De a csata folyamán egy ilyen információ felesleges. Ezért voltam arra is kíváncsi, hogy ki akarja az információt és kiről. Bár ezt később akartam megkérdezni. Most nem is muszáj kérdésként kezelned, ha nem szeretnéd. Csak így kiszűrhetők lehetnek a felesleges információk.
Az kérdésemre terjedelmesebb és hibásabb választ kaptam, mint reméltem. Örültem, mert így egy félreértést kerülhetünk el... De sajnáltam, hogy Cearso ezt gondolja rólam. Ennek ellenére nem szólaltam meg és hagytam, hadd fejtse ki véleményét.
- Kedves az óva intésed és örömmel venném, de... Nincsenek ilyen szándékaim. Próbálom távol tartani magam a szélsőségektől - most már. Semmi ilyesmi célom nincs az információval. Nem akarok könnyű fejlődést. A kiképzőtisztet is megbántam. Nem vágyom arra sem, hogy elpusztítsam ezeket a helyeket, vagy embereket, pont a te okfejtésed végett. Őrült fejlődésre sem vágyom, az már régen messze áll tőlem. Egyszerűen a kilétéről akarok tudni. Hogy szerinted létezhet-e ilyen és bárki használatba veheti-e a játékosok közül. Esetleg csak bizonyos személyek... Szóval a legújabb kérdésem: ismerem azokat, akik még információkat szeretnének rajtad kívül? Van néhány közös ismerősünk, ezért nyugodt szívvel teszem fel a kérdést - és pont. Most rajta volt a sor, hogy reagáljon. Kíváncsi vagyok. Egyre kíváncsibb. Annyira, hogy inkább nem is támadom. Várom, hogy mi lesz enne az egésznek a vége. Várom már a katarzist.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Csüt. Márc. 31 2016, 14:37

-Igazából nem is tudom erre mit kéne mondanom. Az igazság az, hogy te vagy az első, aki egyáltalán hall erről a tervemről. Annak ellenére, hogy nem ismerlek, vagy pont éppen ezért benned sokkal jobban megbízom, mint bárkiben, akit eddig ismertem. 
Mármint ezen a téren. Vannak dolgok, amikhez feltétlenül Shu-ra vagy Jun-ra van szükségem, de velük nem beszélhetek ezekről a terveimről. Ha Timidus megtudná, azonnal megpróbálná a hasznára fordítani, ami nem lenne célja a terveimnek. Shu amúgy is utálná, ha megtudná, hogy részem van egy olyan áskálodásban, ami az általa itenitett céh ellen irányul. Jun meg nem is értené meg, vagy csak nehezen tudnám megmagyarázni, hogy ez miért jó nekem.
-Félreérted a helyzetet. Ezek a "véletlenek" akkor is jól tudnak jönni, ha csak meg akarsz ismerkedni valakivel, akkor is, ha nem akarsz közeledni hozzá. Ez egy nagyon jól bevállt stratégiai húzás elég sok helyen. De ha tényleg elvállalnád, akkor lenne két olyan személy, akikről én szeretnék minél többet megtudni.
Neveket majd csak akkor mondok, ha elfogadja a felkérést.
-És akkor ismét felteszem a kérdést: ha nincs ilyen szándékod vele, akkor miért akarsz többet tudni róla? Vannak dolgok, amiket jobb, ha nem is veszünk figyelembe bizonyos dolgokat. Mit gondolsz, mért tudok olyan jól kijönni Shu-val? Vagy akr Timidus-szal? Ha nem veszem figyelembe, hogy a lány álomvilágban él, akkor egy rendes kislány, akinek törödésre van szüksége.
De ha tényleg tudni szeretnél valakit, aki segíthet ebben, akkor Jezob-ob ajánlom. Bár nem hiszem, hogy olyan egyszerű lesz kiszedni belöle az információkat.
És a választ azt hiszem már megadtam.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Szomb. Ápr. 02 2016, 16:28

Hízelgőnek vehettem volna, hogy egyből hozzám fordul segítségért... Mint mondtam, volna. De a körülmények miatt nem pirultam el vagy estem zavarba, mint szoktam.
- Ha valamire nem tudsz mit mondani, inkább ugorj tovább, vagy ne említsd. Ha ilyen könnyen kimondod, akkor vigyáznod kéne a gyengeségeiddel is. Nincs is rosszabb, mint amikor valaki rátalál a gyengédre - mondtam sokatmondóan és arra a részeges férfira gondoltam. Ő csak véletlenül tapintott rá és akkor sem gúnyolódás miatt. De akár fel is használhatta volna ellenem. Szerencsére nem tette.
Sokszor átfutott már a fejemen... De Cearso érvelése verhetetlen. Eddig nem találtad hibát, legfeljebb kiskapukat, amiket csupán heccelésből mondok neki. Ha karizmatikusabb alkat lenne, talán lehetne a következő Anatole Saito. Én csupán egyszer találkoztam vele, de az is elég volt, hogy megértsem miért ilyen híres a céhe és ő maga. Aztán történt valami és meghalt. Ő már a múlté. És vajon mit kezdhetünk mi azzal, ha a múlt árnyait kergetjük? Édeskeveset. A jelenre és a jövőre kell koncentrálnunk.
- Ahogy mondod. Bár még nem tudom, hogy kikről akarsz bővebb információkhoz jutni, de legyen. Megteszem - csak a neveket kell megtudnom és utána én is besúgóvá válok, mint... Nem jut eszembe a neve...
Cearso ajánl valakit. Én nem erre a névre emlékszem, de mindegy is. Nem fogok másoktól tanácsot kérni ilyen dolgokban.
Most így belegondolva, eléggé bensőséges információkhoz juttatott hozzá. Meghökkentő, akárcsak az, amit mond. Nem vitázom vele, pedig megtehetném. Shu... Nem, inkább gondolatban sem teszem. Jobb, ha hanyagolom a témát.
- A válasz egyszerű: valaki tett egy megjegyzést, amin elgondolkodtam. - A Sayonara tagjai a semmiből kerültek elő, utolérhetetlen képességekkel és erővel. Szerintem ennek más oka is van, nem csak az, hogy titokban maradtak egészen eddig. Rejtély övez mindent, amihez közük van... Régebben volt egy Konferencia is, amire csak bizonyos személyeket hívtak meg. Én is köztük voltam. Öletekkel láttuk el a szervezőt, hogy jobbá tehessük a benti létet. Egyszer Danee rosszkor szólt közbe, mire a segédje megütötte és majdnem lenullázta. Egy ütéssel... A végén megjelent Terumi, aki akkor még generális volt a Sayonarában. Azt követelte, hogy adjuk nekik a tizenkettedik szintet és mindenkit megvámolnak, aki odamegy. Azt mondta, ha nem tesszük, akkor a Pánik Burok ára emelkedni fog és kétszáz helyett ötszáz arany lesz, és mondott valamit a nyersanyag mennyiségről is, hogy így is milyen jutányosan kapjuk. Alá kellett volna írnunk egy papírt. Természetesen senki nem tette. Azóta ötszáz arany egy burok. Ha gondolod, még megvan a papír. Elolvasod? - kérdezem és várok a válaszára. Ez volt az én kérdésem.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Vas. Ápr. 03 2016, 16:19

-Akkor meg mind a ketten azt éreznénk, hogy hanyagolom a válasz megadását. Pedig nem volt szándékomban eltitkolni ezt a részletet. 
Igen, igaza van. Megvan az ára annak, hogy egy kicsit szabadabban beszélek a dolgokról. Persze a jó oldala is megvan a dolognak. Például sokkal szabadabban tudom irányítani a beszélgetés menetét, és kevesebb eséllyel húznak ki belőlem olyan információt, amit nem akarok elmondani.
-Rendben, máris mondom az első nevet, és szeretném, ha mindent elmondanál róla, amit tudsz. Szeretnék minél többet tudni Anatole Saito-ról, és hogy mi a véleményed róla.
Nem említem, hogy miért pont róla akarok többet tudni, vagy hogy mire akarom használni az információt, és reménykedem, hogy nem tapintottam érzékeny témára a céhvezér említésével. 
-A másik... Nos.. Ez egy kicsit személyesebb. Arra nagyon jól ráhibáztál, hogy lány is van a dologban... Csak hát... Én nem vagyok olyan típus...
Talán egy kicsit bele is pirultam a dologba, de a nevet nem sikerült kinyögnöm.
-Hagyjuk inkább későbbre.
És reménykedem, hogy nem faggat többet. Inkább a szövegére figyelek.
-És azt is megtudhatom, hogy kitől hallottad ezt az megjegyzést?
Két tipp: Shu vagy valamelyik frontos céhtársa mondta ezt neki. Még az se lepne meg, ha mind a két fél ezt mondta volna arról a céhről. Annyira egymásnak esnek minden egyes apróság miatt, hogy észre se veszik az igazán fontos dolgokat.
Figyelmesen hallgatom Ato meséjét. Ha az igazat mondja, akkor a Sayonara még annál is rosszabb, mint ahogy azt eredetileg elképzeltem. Nem csak az információkkal akarnak visszaélni, hanem azzal is, hogy monopolizálják a bossok küzdelmeit. Gonosz, nagyon gonosz. Mondhatják, hogy a pénz kell nekik De nem számítanak egy visszacsapásra. Főleg nem egy olyantól, mint én. Csak egy porszem a hatalmas gépezetben, aki lassan eleget tud egy erős csapáshoz. 
-Ha nem bánod, akkor elolvasnám.
Minden információ jó lesz, amit felhasználhatok ellenük.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Vas. Ápr. 03 2016, 17:37

- Teljesen megértem. Mindössze figyelmeztetni szerettelek volna. - Mit ne mondjak, igaza volt. A világ egymásra épülő akciók és reakciók váltakozásából áll. Néha több az akció, néha pedig a reakció. De a gépezetet ez nem befolyásolja nagyban.
Az első név gyengéden érintett. Talán azért, mert pont most gondoltam arra, hogy nem jó a múltat háborgatni. A másik tény lehet az, hogy mindig is felnéztem rá, bár közel egyszer sem jutottam hozzá. Mindössze kétszer találkoztunk, de akkor sem váltottunk egymással több időt a kelleténél.
Megköszörültem a torkomat. Erre tényleg nem számítottam.
- Nos... Mindössze annyit tudok, hogy vezető jellem volt. Két alkalommal hozott össze minket a sors, de már az első alkalommal levett a lábamról - nem olyan értelemben. Karizmatikus volt, segítőkész és megmondta az igazat. Nem csak a rossz dolgokat, hanem inkább a jókat. Mindig törekedett a boldogságra és békére, én legalábbis így láttam. Egy remek példakép volt, és jól vezette céhét. Emellett biztosan jó párja is volt Mirikának. Mikor... meghalt, akkor napokig be sem engedett senkit a szobájába. Én cibáltam ki a napfényre és azóta valamelyest rendbe jött. De Miri sosem lesz a régi, ahogyan senki más sem, akinek köze volt hozzá. A céhe pedig végképp nem - a hangomban talán kicsit több indulat bujkált, mint kellett volna. Szeretem Shut és szívesen találkoznék ezzel a Jun fickóval is. De szerintem Anatole nem ezt szerette volna. Ahogyan én hallottam, azóta Alex is elhagyta a céhüket. Sőt, azt is hallottam, hogy öngyilkos lett, miután céhvezére ismeretlen okok miatt meghalt... De ez csak mendemonda volt, semmi valóság alappal. Igaz is, a halála. - A körülményekről nem tudok semmit. Nem álltam vele szorosabb kapcsolatban, másokat pedig még nem kérdeztem efelől - tettem hozzá, ezzel elkerülve egy esetleges kérdést. Fogadni mernék, hogy őt is hasonlóképpen zavarja a dolog, mint másokat. Talán még jobban is.
Az, hogy ilyen nyíltan viselkedik, amikor lányokról van szó, visszahozta a jókedvemet. Ez nagyon kedves volt tőle és valamilyen szinten aranyos is.
- Rendben van - fülig ért a szám, miközben mondtam. Ezt vehette úgy is, hogy "Én megmondtam", vagy úgy is, hogy "Most lebuktál, Cear". Esetleg másképpen. Úgy hiányoznak néha az ilyen helyzetek.
- A megjegyzést egy jó barátomtól kaptam, aki a szivárvány másik végén lakik és onnan osztogatja a csokoládét mindenkinek, aki csak él és virul. Ez volt az első dolog, ami eszembe jutott. Inkább nem mondtam ki. Senkinek nem lenne előnyös, ha most jönne rá, hogy zakkant vagyok.
- Shu mondta... És persze Timidus. Megemlítették, hogy Terumi az egyik boss-t csak egyszerűen leütötte. Nem taktikázott, nem adott parancsokat parancsnokként. Timidus szerint fel akarták mérni, hogy milyen erősek vagyunk, mennyire vagyunk összehangolva. Ugyanis a szintkorlát miatt kezdünk fenyegetést jelenteni számukra. Természetesen ez csak egy elmélet, én viszont úgy látom, hogy van benne ráció - mint mindenben, amit Timidus mond. Ezt már nem mondtam ki hangosan. Arra mindenesetre kíváncsi lennék, hogy miért kérdezte. Talán azt akarta tudni, hogy ki vélekedik hasonlóképpen. Ha így áll a helyzet, akkor csalódhatott. Shu szimpatizál a Sayonarával. Ezt ha minden igaz, Cear is tudja. Legalábbis úgy tűnt, hogy ismeri a lányt...
A papír már a kezemben volt, amikor odaért. Jobbommal nyújtottam feléje és amikor elég közel ért és átadtam, a bal kezemben lévő késsel próbáltam belé szúrni. Hogy hova, most édes mindegy volt számomra. A találat számított. Elvégre ez egy párbaj, nem igaz?
Persze nem volt bennem semmi rosszindulat. Sőt, Cear kezdett imponálni nekem.
- No és, te hányadán állsz a Sayonarával? - kérdeztem meg, mintha az előbbi támadás meg sem történt volna. Ilyen az élet.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Vas. Ápr. 03 2016, 21:32

Nem tudtam meg sokkal többet annál, amit már eddig is tudtam. Maximum annyit, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki felnézett Anat-ra. Azonban mégis volt egy olyan információ, vagy még inkább fél információ, ami nekem új volt, és talán mások nem is fordítottak volna rá nagy figyelmet. Miri és Anat... Ez teljesen új irányba lendítheti a kis nyomozásomat. Fogalmam se volt róla, hogy Anatnak ilyen oldala is lett volna. Mit meg nem tud az emberről másokról a haláluk után. Mondjuk az is igaz, hogy nem álltam Anathoz olyan közel, és nem nagyon osztott meg velem ilyen jellegű információkat. Mondjuk akkoriban nem is érdekeltek az ilyen dolgok. Bár ha még mindig élne, akkor biztos, hogy hozzáfordulnék bizonyos problémáimmal. Bár a legtöbb problémámnak pont az az oka, hogy meghalt. És akkor most nem égnék Ato előtt... Nem.. Akkor Anat előtt égnék ugyanígy.
-Tudtad, hogy Sayonara tag volt?
Tettem fel a kérdést. Mindig is izgatott, hogy e az információ vajon meddig jutott el, és hogy lehet-e valaki, aki a Sayo-ra akarja kenni a saját bűneit.
Tehát igazam volt. Bárcsak lottó ötösöm is ilyen gyakran lenne. Az a kettő mindig olyannal foglalkozik, amivel nem kéne. Szinte biztos vagyok benne, hogy emiatt egyszer bajba fognak kerülni.
-Várj, ez a Terumi volt az, amelyik megjelent a bossnál, és a lehető legrosszabb stratégiát használta? Nem, az a lány fittyet hányt arra, hogy kinek milen adottságai vannak, csak Shu szemét ismét elhomályosítja az, hogy álomvilágban él, és hogy akinek nagy befolyása van, az csak jót akarhat az embereknek. Szerintem annak a lánynak egyszerűen csak feltűnési viszketegsége van. Mármint Teruminak, nem pedig Shunak. Bár egy kicsit Shunak is.
-Timidus sok mindent mond. Az az egyetlen gond vele, hogy nincs semmi fogalma az emberi természetről. Nem azt mondom, hogy nem lehet igaza, de ezt a fontos szempont, ha meg akarjuk érteni az emberek döntéseit. A másik hibája, hogy ha egyszer valamit a memóriájába vesz, akkor nagyon nehéz meggyőzni a logikája helytelenségéről.

Elvettem a sráctól a papírt, majd megpróbáltam kitérni a szúrása elöl, ami nem sikeredet valami fényesen. Bár nem is sajnáltam a dolgot, egyszer már sikerült csellel legyőznöm, itt az ideje, hogy neki is legyen egy is sikerélménye.
-Szerinted ha jóban lennék a Sayonarával, és a nézeteikkel, akkor gondoltam volna egy pillanatig is arra, hogy saját kémhálózatot építsek ki?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Hétf. Ápr. 04 2016, 13:36

A kérdés lesokkolt. Nem is, inkább meglepett. Talán dühös is lettem. Vagy... Nem tudom. Erre a kérdésre nem készültem fel. Ahogyan arra sem, hogy Anatole Sayonara tag volt.
Azzal teljesen tisztában voltam, hogy hogyan nézhettem ki: kitágult szem, meglepett arckifejezés, tátott száj. Nem tudtam kontrollálni az arcomat.
- Mi? Nem. De hiszen... Nem, ez nem lehet... - Miért lépett volna be a Sayonarába? Félreismertem volna a céhvezért? Mindenki előtt megjátszotta volna magát? Nem, biztos, hogy nem rossz szándék vezérelte. Talán változtatni akart a dolgokon? Igen, ez lehetett. Csak ez lehetett... - Ő mondta el neked? - kérdeztem meg, biztos ami biztos. Ha Anatole ezt elmondta neki, akkor lehet, hogy mást is. Óhatatlanul a céhlogó felé fordult a tekintetem. Nem volt ott semmi. Szóval egy külsősnek adott volna ilyen információkat? Vagy más is tud róla? Sok kérdés, nagyon sok. De ez a tény más megvilágítást ad mindennek.
Mikor az íjász megint Shuról meg az álomvilágáról beszélt, gyereknek éreztem magam, aki a felnőtt okítását hallgatja arról mi helyes, és mi nem.
- Szerintem Shu nem hiszi ezt. Legalábbis azóta nem, mióta Hinari... Hagyjuk is. Nem szeretnék vitázni. A lényeg az, hogy igen, Shu tényleg sok dolgot rosszul lát. Nevezhetjük ezt optimizmusnak is. És ha valami nem úgy történik, akkor bűnbaknak érzi magát, aki csak jót akart... Nagyon jól képes ő is befolyásolni embereket. De egyszer rá kell jönnie, hogy kislány mivoltja nem menti meg örökké. Ennyit Shuról. Terumi pedig - megvontam a vállam. - Sayonarás.
- Teljesen egyetértek. Viszont... Mindenkire veszélyforrásként tekint. Mármint minden emberre, természetesen. Mind tudjuk, hogy a petek ártalmatlanok, ugye? - költői kérdés volt, nem is vártam választ. Néha nem tudom megérteni Timidus-t. - Viszont ők most nem lényegesek. Lényegesebbek a Sayonara tagjai. Te eddig kikkel találkoztál?

Bevallom, így utólag rossz gondolatnak tűnt, hogy ezt tettem vele. Emberi természet? Mondhatni.
- Nem tudhatom. Lehet, hogy ezzel akarsz a Besúgónak kedveskedni. Lehet, hogy miután megvan a rendszer, beépíted az ő hálózatába, hogy a kegyeibe férkőzhess és te is Sayonara tag lehess. - kíváncsi voltam, hogy reagál a kijelentésre. Elmosolyodtam. - Természetesen nem gondoltam komolyan. Szerintem te is hasonló véleményen vagy velük kapcsolatban, mint én. Csak egy dologra lennék kíváncsi: mégis hogyan állnál hozzá egy kémhálózat kiépítéséhez? - azt hiszem, már így is sok kérdést tettem fel. Ezért egyelőre csak várok. Hogy a válaszokra, vagy a támadásra, az csak rajta múlik.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Kedd Ápr. 05 2016, 14:05

Ezek szerint nem tudta. Talán Anat tényleg azon a céhgyülésen mutatkozott utoljára a nagyközönség előtt.
Mért ne volna lehetséges? Anat feltörekvő volt. Akkoriban talán még senki se ismerte annyira azt a céhet. Még az is előfordulhat, hogy dicsőségnek tartotta a közéjük kerülést. Szerintem se magával a céh nézeteivel van baj. Hanem néhány Sayonarás hozzáállásával a dolgokhoz.
A céhlogót keresi? Ezek szerint nem tud rólam eleget. Vagy Shu nem tartja elég fontosnak, hogy erről bárkinek is beszéljen. Jó tudni, hogy legalább a múlt ezen pecsétje nem maradt rajtam.
Ő mondta el. Én csak hallottam. Akkoriban nyílt meg Shu Dojo-ja, és Anat is pont oda tervezte a céhgyülést, és Shu volt olyan kedves, hogy nem dobott ki. Ami persze kiakasztotta Alexet, de Anat azt mondta, hogy most már nem akar senki előtt sem titkolózni. Akkor hallottam először a Sayonaráról, és akkor láttam utoljára Anatot.
Nem vonok párhuzamot a két kijelentés közt, de ez nem azt jelenti, hogy nem is lehetne.
Timidus nagyon jól teszi. Ha kiderítené, hogy milyen dolgokat tervezek vagy csináltam már, vagy akár Shu megtudná, nem is tudom milyen bajba keverednék. A legtöbb dologra közömbösen reagálna ugyan, vagy kevesebb reakciója lenne, mint amire én számítok, de biztos, hogy kapnék egy olyan fejmosást, hogy ne packázz az istenekkel.
Nincs lényegtelen információ, csak olyan, amivel pillanatnyilag nem tudsz mit kezdeni.
Tényleg azt akarod, hogy felsoroljam az összes Sayonara tagot, akivel valaha összesodort a szél?
Nem értem a srác logikáját, nem vacakodnék ezen, ha a tagság lenne a célom.
Ha Sayonara tag akarnék lenni, akkor nem gondolod, hogy sokkal egyszerűbb megoldások is vannak, amihez elég csak egy kicsit megeröltetnem magam? És ha az egész kémhálozatba olyan tagok kerülnek, akik ki nem állhatják a Sayonarát, akkor szerinted mit nyerek azzal, hogy a Sayonara alá vezénylem őket? Akármilyen lelkesek is voltak előtte az emberek, biztos hogy elégedetlenkedni fognak, aminek a vége az lesz, hogy feloszlik a hálozat, és a besugó nem kapott semmit. Szerinted át tudnék verni ennyi embert egyszerre? Ráadásul csak azért, hogy bekerüljek egy olyan helyre, ahova nincs sok kedvem bekerülni? Biztosíthatlak róla, hogy nem akarom ezeket a kémeket arra használni, hogy a Sayonarába bekerüljek. Persze azt nem vésherem kőbe, hogy ők nem léphetnek az elitek közé. Sőt, még jól is jöhetne.
Egy kettős ügynök sohasem jön rosszul. Amig nem fordul a szervezet ellen, de egy ilyen összeeszkábált csapatnak nem ez lenne a legnagyobb problémája.
-Ezen már sokat gondolkoztam, és nem igazán jutottam túl sok mindenre. Az első lépés azonban egyértelmű: Tagokat kell toborozni, akik hajlandóak lennének erre. Az egyetlen, amit szeretnék elkerülni, hogy a tagokra túl sok figyelem háruljon. Ezért se Shu, se a frontosok nagy része, se a céhvezérek nem jöhetnek szóba. Bár az utóbbi két csoport részben fedi egymást.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Szer. Ápr. 06 2016, 16:31

Van ráció abban, amit mond. Anatole mindig feljebb jutott, még akkor is, amikor a csúcson volt. Mégis, én inkább azt tudom elképzelni, hogy nem a céhbe kerülés volt a célja, hanem az emberek életének jobbá tétele. A Sayonarában található a besúgó, aki mindenről tud... Szinte mindenről. Ha szerencsénk van, egy madárkája sincs a környéken. De sose lehetünk elég biztosak.
- Igen, főleg Terumival. Bár, nem tudom. Biztosan vannak nála rosszabbak is. Vele az egyetlen probléma, hogy önző és kihasználja a gazdagságát. - Egyedül vele találkoztam, így róla nyilvánítottam véleményt. A mendemondákkal nem sokat törődöm.
Így már értem. Szóval Anatole feltárta a tagságát előttük. Hm...
- Ez az Alex eléggé rossz ember lehet. Eddig már ketten mondtatok róla rossz dolgokat . - jegyzem meg. Várjunk csak nem ő volt az, aki ott volt, mikor Kuromajo bezárt minket? Szőke haj, zöld szemek... De azt hiszem ő volt az! Nekem nem tűnt ennyire ellenszenves alaknak. Azt hiszem ez csak tapasztalat kérdése.
- Szóval, azt hiszed, hogy... - nem fejeztem be a mondatot. Az első szinten voltunk, ahol a legészrevétlenebbül lehetett elhelyezni több tucat besúgót, ha valakinek volt rá kapacitása. És Gregantnak biztosan volt. Egy ilyen kijelentés pedig bajos lehetett a Sayonarának ha igaz, ha nem. - Mindenesetre én nem hinném, hogy ez történt. Az összes többi tag kiléte tudott volt, így bolondság lett volna csak ezért... Szóval... Érted... - Még véletlenül sem akartam kimondani. Először az volt az abszurditás, hogy Anatole meghalt. Most az, hogy a Sayonara teljesen logikátlanul eltehette láb alól. Nem, a szavaknak éppen elég erejük van, nem fogok nekik még többet adni.
Timidusra nem szóltam semmit. Mivel nem is tudtam mit. A kérdésére viszont elmosolyodtam. - Pont most mondtad, hogy nem létezik lényegtelen információ, csak olyan, amivel nem tudsz mit kezdeni. Szóval várom a válaszod - mosolyodtam el.
- De. Te viszont nem olyan embernek tűnsz, aki a legkönnyebb utat választja. Vakharc? Kérdezz-felelek párbaj közben? Nem gondolod, hogy könnyebb módja is lett volna bemutatni hogy milyen íjat kaptál? Vagy megkérdezni valakit arról, hogy megtenne-e neked egy szívességet? - természetesen nem tudtam, hogy be akar-e állni közéjük, vagy sem. - Az emberek pedig lázadozhatnak és a szervezetednek vége. Ez igaz akkor is, ha olyan tagokat kérsz fel kémkedni a Sayonara után, akik kedvelik őket - ezzel gondolom ő is tisztában volt. De már kimondtam és nem változtathatok rajta. Az utolsó mondatára felfigyeltem. - Arra gondolsz, hogy valaki belép közéjük és kémkedik neked? Ehhez biztosan találsz eléggé lojális embert? - itt vagyok én. Én viszont soha nem fogok olyan magasra emelkedni, hogy beléphessek közéjük. Az élet bolondjátékot űz mindenkivel.
- Szóval én megfelelő vagyok, mert nem keltek feltűnést - éreztem valami keserűséget, pedig próbáltam bókként felfogni. - És hogy szeretnél toborozni? Mindenkit saját magad? Vagy lesz jobbkezed és hasonlók? - kérdeztem mert érdekelt. Egy szervezetnek jó alapok kellenek. Csak akkor fog stabilan állni. Egy jó vezetőt már van. De kell neki segéd is. Lojális tag, amint már említettem. Talán már van is jelöltje?

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Csüt. Ápr. 07 2016, 07:28

-Alex egyáltalán nem rossz ember. Csak nehezen tudja kezelni az indulatait. Ezért nehezebben is teremt kapcsolatokat. Ennélfogva foggal-körömmel ragaszkodik a biztos kapcsolataihoz. És hatalmas sokk-ként éri, ha valamelyiket elveszti. Úgy vettem észre, hogy Anat volt az egyik. Így Anat halála után nem csoda, ha elvesztette a láncait Anat volt céhével. Van egy olyan érzésem, hogy Hinari a másik, és valószinüleg utolsó köteléke, aki szintén fontos embernek tűnik. Ráadásul egy másik céhben van. Ha megérted az érzéseit, akkor nem csinált semmi rosszat.
Egy kicsit mélyre sikerült az elemzés. És a legtöbbje csak kalkuláció.
-Nem hiszek én semmit, de amíg kézre nem kerül a bűnös, addig senkinek sincs bizonyítva az ártatlansága.
-Gyorsan tanulsz. De ki kell ábrándítsalak. Eddig még csak Terumival találkoztam. Annyira nem voltam jóban Anattal, hogy bemutatta volna a Sayonara tagjait. A többiekről csak szóbeszédeket hallottam.
Nem is tudom mikor frissitettem fel az adataimat velük kapcsolatban. Annyira nem szokott fontos lenni a dolog mostanában.
-Tény, hogy nem a legkönnyebb megoldást választom, de kiváncsi voltam, hogy mennyire vagy érzékeny a témára. Illetve még lehetnek kérdéseim, nem? Ha a könnyebb utat választottam volna, egy csomó érdekes dologra nem derült volna fény. Nem igaz?
-Azon a szinten már nem kérdés a lojalitás. Aki bejut a Sayonarába jóval afölött a szint felett van, hogy én lehessek a legnagyobb bizalmasa. De álmodozni azért szabad, vagy nem?
A toborzásos ötletei nem voltak rosszak, azonban nekem ezek q megoldások nem tetszettek
-Nem. Egyik módszer sem lenne nekem igazán jó. Egy ilyen szervezet nem tud teljesen a háttérben tevékenykedni, és ha akármelyik módszert választanám, egy vagy két elkapott emberrel nagyon nagy az esélye, hogy az egész darabokra hullik. A legjobb az lenne, ha több toborzó segédem is lenne, és mindegyik a saját nézetei szerint toborozná a potencionális tagokat. Ezzel sokkal nagyobb területet le tudnánk fedni, sokkal kisebb rizikóval. És egy felkelés nem érintené az egész szervezetet.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Hétf. Ápr. 11 2016, 16:29

Minden tiszteletem Cearsóé, amiért kiállt a fiú mellett. Jobban mondva, mivel nem érintette annyira negatívan az Alexszel való találkozása, mint egy átlagos embert. Tudott pártatlanul ítélni. Legalábbis közel állt hozzá.
- A senki azt jelentené, hogy mindenki gyanús. Én is. Sőt, te is - komolyan nézek rá, majd elmosolyodom. - Vicc volt. Anatole-lal soha nem voltam egy súlycsoportban. És talán nem is leszek. Te pedig, ha jól emlékszem, alacsonyabb szintű voltál, mint én. - A következtetés egyszerű: csak olyan ölhette meg a céhvezért, aki elég erős volt. Vagy cseles. Esetleg mindkettő.
- Akkor mindketten tudjuk, hogy mennyire idegesítő tud lenni. Ennek ellenére, megvan a saját esze. Nem hiába jutott el idáig.
- Éppen erről beszéltem. Te mindig találsz egy agyafúrt megoldást. Ennek ellenére csak koholt vádakat hoztam fel, ne haragudj. Tudni akartam, hogy mennyire gond, ha megrágalmaznak. És igazad van. Ha egyszerűen kérdezel meg, talán nem is jutunk el idáig. És így nem harcolhatnánk, nem igaz? - nem mintha eddig olyan sok sebzés ért volna akármelyikünket is... De nem is ez a lényeg. A szópárbaj is párbaj. Valamilyen szinten.
- Valaki lehet jó kardforgató, de ez nem jelenti azt, hogy nem fordítja mestere ellen a kardját. A lojalitás fontos tényező. Nem kell, hogy hozzád legyen a leglojálisabb. Elég, ha kevésbé lojális a Sayonarával szemben. Az álmodozás pedig a legjobb dolog, amit tehetsz.
Azt hiszem kezdtem érteni, hogy mire gondol.
- Szóval kialakítanál egy rendszert, ami csoportokra bomlik és minden csoport feje egy toborzó lenne. Aztán ehhez a toborzóhoz futnának be az adatok, ő pedig továbbítaná neked. Így ha a szervezet egy része le is lepleződik, el lehet fojtani, a kár pedig minimális lesz. Erre gondoltál, nem? - ez egy jó ötlet, de nagy precízségre van szükség és odafigyelésre. A vicces dolog az lenne, ha eljátszaná a kezdőt és így beépülne a saját szervezetébe és kirúghatná a nem megfelelő tagokat. Vajon lehet valakinek erre elég ereje?
Igen, azt hiszem Cearsónak lehet.  

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Hétf. Ápr. 11 2016, 20:14

-Ki mondta, hogy én nem lehettem? És csak azért kezdtem el kutatni utána, hogy teljes mértékben eltereljem magamról a gyanút.
Persze ez már túl sok lenne a színészi képességeimnek.
-Persze tudjuk, hogy ez képtelenség. Ahogy mondtad, jóval alacsonyabb szintű voltam akkoriban, és mind a ketten pont a viadalon voltunk, ami számunkra, és a többi résztvevő részére a tökéletes alibit nyújtja. Ráadásul mi hasznom származhatott abból, hogy az Artes céhvezére eltűnt a színről? Hisz felnéztem rá, meg minden. És ha így is volna, akkor biztos, hogy hallgatnék róla, és nem beszélnék ilyen őszintén a dologról senki előtt. Valószínűleg még előtted se.
Remélem sikerült legalább egy kis port kavarnom a dolog körül. Bár ha logikusan gondolkozik, akkor hamar rájöhet, hogy az igazat mondom.
-A lojalitás nem az ember képességein múlik, hanem, hogy mennyire vagy szomjas a hatalomra, mennyire bírod elviselni, hogy utasításokat kell követned, és mennyire nézel fel arra az emberre, és bízol meg abban az emberben, akitől az utasítások jönnek. Ezek az apró tények pedig az egyik pillanatról a másikra szöges fordulatot tudnak venni.

Gyorsan kapcsolt. Legalább nem kell magyarázkodnom. Vajon arra is rájött már, hogy milyen szerepet szánok neki?
-Ráadásul így a feladatokat sem feltétlen nekem kell kiosztanom az embereknek. Ezért sokkal több időm lesz arra, hogy a megfelelő emberek után magam is nyomozni tudjak. Vagy ha tőlem kérnek információt, azt be tudjam szerezni. Elvégre a kémszervezet vezérének is kémnek kell lenni. Nincs igazam?
Tiszta logika. Ha nem tudom milyen kémnek lenni, akkor biztos hogy nem fogok tudni kémeket alkalmazni. Ez nem olyan, mint mikor felbérelek valakit, hogy végezzen el valamit. Mármint az én szempontomból. Ha ügyesen keverem a lapokat, akkor egy csomó ember számára ez akár egy szolgálat is lehet. Persze ehhez nagyon jól át kell látnom a helyzeteket, és meg kell várnom az alkalmas időt. Nem szabad türelmetlennek lennem.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Kedd Ápr. 12 2016, 19:29

Nem volt semmi logika a mondandójában, ezt pedig ő is bevallotta nem sokkal később. Talán tesztelni akarja, hogy mennyire bízom meg benne? Vagy azt, hogy mennyire tudok következtetéseket levonni az adatok ismeretével? Hm. Tényleg egyre jobban élvezem ezt a párbajt.
- A viadal - mondom meglepetten. Hiszen erről el is feledkeztem! A viadal ideje alatt iktatták ki Anatole-t, mert addig senki sem figyelt. Szóval az elkövető cseles volt. És vajon hányan lehettek? Ha elég erős volt, akkor elég volt, ha egy ember ott van. De akkor lett volna esélye elfutni, vajon miért nem tette?
Talán nem számított arra, hogy megtámadják. Kelepce lett volna talán? Sajnos nem tudom, hogy kikkel állt szorosabb kapcsolatban a céhén kívül. És a bénítás esélye is fennáll. Hm...
Cearsóra néztem. Biztosan várt valami kifejtésre. Megráztam a fejemet.
- Bocsánat. Csak eddig nem szűrtem ki a Viadal résztvevőit. És az időzítésen is elgondolkodtam - szerintem ő is rájött ugyanezekre a dolgokra, mint én. Felesleges lett volna róla beszélni. Ha kérdései vannak, úgyis felteszi. Ennyire talán már ismerem.
A lojalitásról eléggé különböző véleményt alkottunk... Vagy mégsem?
- A lojalitás nem csak az utasításoktól függ, de így már értem, hogy miért kellenek apró-cseprő információk. Mindenkivel meg kell találni a közös hangot és úgy parancsolni neki, hogy ne legyen belőle gond - a szavaknak ereje van, ezt a történelem is bizonyítja. De nem ez az egyetlen tényező. - A jó viszony éppen ennyire fontos és ezért rizikós, ha nem ismernek téged személyesen a beosztottjaid. Én legalábbis kevésbé szolgálnék egy olyan szervezetet, aminek a vezetője arra sem vette a fáradtságot, hogy megjelenjen előttem. Ezt viszont kiküszöbölheted, ha nem tudnak a konkrét létezésedről és csak annyit tudnak, hogy a toborzótisztnek van szüksége madárkákra. Hm... Te hogy csinálnád, Cear? Tegyük fel, hogy van már hat-hét tagod. Lojálisnak tűnnek. Hány embert emelnél toborzótisztté közülük? - ez már kezd komoly lenni. Ha jól értem, akkor engem most ezért vizsgáztat. Derítsek ki minél többet két adott személyről. Adjam le az információkat, amiket megszereztem. És utána? Utána eldönti, hogy eléggé megbízható vagyok-e, hogy toborzó lehessek - gondolom. De valójában csak ő tudja, hogy mit fog tenni. Én pedig követni fogom, amíg nem ad olyat parancsot, ami meghaladja a tudásomat.
Sóhajtottam. Továbbra is csak az egyik késem volt elől, és ezzel támadtam. Hasítottam egyet felé, de ez csak az elterelés volt. Az igazi támadást a lábammal intéztem és próbáltam belerúgni a combjába. Nem valami nagy támadás - idebent. Odakint, ha elég erőt adok bele, a combcsontját is eltörhetem.
Természetesen ezt nem szeretném. Cearsónak jó tervei vannak és nem hinném, hogy a törött láb szerepel közöttük.

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Cearso Hétf. Ápr. 18 2016, 16:20

-Ha nem egy ember áll a dolgok mögött, akkor még azokat sem szabad kizárni, akik ott voltak a viadalon. Bár ha tényleg így volna,  akkor nagyon nagy fába vágom a fejszémet azzal, hogy egy titkos szervezetet hozzak létre, ami egy másik titkos szervezet után kémkedik. Ugyanis az ilyen helyzetekben sohasem tudhatjuk, hogy ki számít kettős ügynöknek. Vagy még rosszabb: akit mi képzünk ki kettős ügynöknek, arról derül ki, hogy valójában a másik csapat kettős ügynöke. Nem, két titkos csapat nem tud eredményesen megküzdeni egymással. Meg hát, ki hinné el nekünk, hogy egy láthatatlan sereggel legyöztünk egy láthatatlan sereget? Egyszerűbb, ha úgy gondolkozzunk, hogy egy embert kell csak felkutatnunk, és ha bonyólodik a túloldalt a helyzet, akkor mi egyszerűsítünk.
Erre is van megoldás: A toborzóknak egyszerűen el kell titkolniuk a kilétemet. Csak úgy kell látszania, mintha az ő fejéből pattant volna ki az ötlet. Persze nem mindegyiknél kell feltétlen Anat eltűnésére gondolni. Van még sok másik probléma Aincradban. A koboldok, a Sayonara, a viadal, a frontosok közti ellentétek, és a játékosok, akik a front elöl vásárolják az információkat, majd magasabb áron adják el. 
És valahogy mindegyik apró részletbe volt egy kevés belátásom, azokból, amiket az előbb felsorakoztattam. Sőt, valamelyiknél többre mennének az emberek, ha egyenesen nekem teszik fel a kérdést, mert olyan információim vannak, amiről a többség nem is sejti, hogy létezik.
-Nem egészen így történne a dolog.
Megpróbálom elkapni a támadó kezét, és közelebb húzni magamhoz, hogy pont a szemébe tudjak nézni. Ha odafigyel talán megálthatja a vörös szemeimben égő lángot, ahogy a reakcióiból próbálom kinyerni a gondolatait.
-Hiszen úgy nem fog menni.
Majd elengedem, és megpróbálok a következő támadásai elöl kikerülni.
Az első embereket, és akiket én szerzek meg az ügynek, mindenképp toborzónak kell megtennem. Különben mi értelme lenne eltitkolnom a létezésemet a tagok előtt? Ha a toborzók ismerik egymást, akkor három-négynél nem kell több.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Atoru Szer. Ápr. 20 2016, 16:11

A fogaskerekek egyre jobban kattogtak a tudatomban. Mindenki számít, aki ott volt? És mi van, ha éppen azt kéne kiszűrni, hogy ki volt az, aki egyáltalán nem szerepelt? Aki ugyan központi figura, de nem jelent meg. Hm. A sorsolás elméletileg teljes véletlenszerű, és most be is léphettünk. Ez éppen jó lehetőség lett volna, hogy feltűnést keltsen valaki, hogy bizonyítsa az erejét és felsőbbrendűségét.
A Tenka és a Sayonara. Ez az a két céh, az ismertebbek közül, akik egyáltalán nem képviseltették magukat. Bár a Tenka nem is szokott részt venni ilyen eseményeken. Ez inkább a Sayonara dolga. Ahogyan ott voltak a Konferencián is és egyedül megvédték az első szintet. Ezenfelül már a bossharcokon is szereplenek. Akkor itt miért nem?
Ekkor gondolkodtam másodszorra azon, hogy talán van köztük egy játéktervező. A konferenciavezető sem úgy reagált rá, pedig Terumi ellenségesebb volt Danee-nál. Sőt, mintha mosolygott is volna, mikor megjelent. Mintha tudta volna, hogy mivel fog előállni. Véletlen volna?
- Azt hiszem, van egy ötletem az elkövetőre. De csak ötlet - Egyre inkább azt hiszem, hogy nem véletlen. Mintha a Sayonara direkt így tervezte volna. Mintha tudta volna, hogy mikor lesz a viadal és szépen elintézték Anatole-t. Mégis miben mesterkedhetett, amire fényt derítettek?
Megráztam a fejem. Egy konspirációs elmélet még nem elég. Szilárd talapzaton álló tényekre van szükség. Ezeket pedig pont így lehet megszerezni: kémkedéssel.
- A kettős ügynök gyanúja kiküszöbölhető, ha a kétes alakokat figyelteted - jegyzem meg. Ez viszont máshonnan vonja el a hálózat erejét. A sok probléma pedig sok tagot követel. - Szóval mindegyik problémára külön-külön kémosztagot állítanál fel? Ez könnyítheti a kémek dolgát is, hiszen egy dologra kell csak összpontosítaniuk. De meg is felezi az információ áradatot, mert így talán mást nem szúrnak ki - gondolkodtam félhangosan. Vagy azt az utasítást adja, hogy a főadatokon kívül figyeljenek oda a többire is? Hm-hm. Ez is egy megoldás. De vajon elég hatékony?
Ezt Cearsónak kell eldöntenie. És úgy sejtem, hogy a legjobb döntést fogja hozni. Nekem egyre inkább kezd úgy tűnni, hogy ő a legnagyobb stratéga, akit ismerek. Amikkel eddig előállt... Timidus-on messze túl tesz.
A támadásomon is keresztüllátott és elkapta a csuklómat. Ezt eddig még senki nem csinálta. Lehet azért, mert ez egyszerre bátor és botor cselekedet. Pedig mindössze elszántság és vakmerőség kell hozzá. És egy apró vakszerencse, hogy semmi nem alakul rosszul. Persze mi nem komoly csatát vívtunk. A harc inkább volt közjáték a beszédünk mellé. Most is ez történt. Én kérdeztem, ő pedig válaszol. Valóban szócsatát vívunk mi ketten. De nem egymással. Sokkal inkább a gondolkodásunk vív csatát, hogy megtalálják a legjobb utat. De vajon tényleg egyenértékű bajtársa vagyok? Úgy éreztem, ezt még be kell bizonyítanom.
Farkasszemet néztem vele és láttam az elszántságot, ami benne égett. Vagy ez másfelé csillogás volt? Én mindenesetre ezt láttam benne és próbáltam utolérni. Bár elszánt nem vagyok, de bennem is ég egy tűz: a lojalitásé. Ha a barátaimról van szó, akkor sok dologra képes vagyok. Azt hiszem, ezt is nevezhetjük egyfajta elszántságnak.
Elengedett, én pedig kihasználva az alkalmat, megejtettem a rúgást, bár kárt nem ejtettem benne. Tudok én egyáltalán meglepetést okozni neki?
- Szóval eddig három-négy emberben gondolkodtál - felelem. - Van is konkrét elképzelésed velük kapcsolatban, vagy ez még kialakulóban van?

_________________
Cearso vs. Atoru Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Cearso vs. Atoru Empty Re: Cearso vs. Atoru

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.