Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] A hasadék

4 posters

Go down

[Küldetés] A hasadék Empty [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Eugeo Pént. Feb. 06 2015, 17:38


A hasadék

Résztvevők: Hinari, Szophie

A chocobok karámja tavaly ősz óta élettelen. A madarak többé-kevésbé feladták a reményt, hogy kis gazdájuk felébred a kómából. Talán így is van, hiszen azóta Jeanie McRanch meg sem fordult az ágyán. De…!
Szembetűnővé válik, hogy a nap jónéhány órával hamarabb lemegy a kelleténél, s az esti égbolt kékes árnyalatai valami mély, baljóslatú karmazsin színnel keverednek. Az utóbbi nem éppen domináns, de mindenképp figyelemre méltó. A rossz előérzet a petek és a félvad futómadarak programjába ültetett, így az utóbbiak a három hónapos csendet megtörve hangosan rikácsoltak, egyhelyben tipródva.

Bemelegítésnek egy-két kör ismizésre gondoltam, majd aztán meglátjuk, hogyan tovább.
Eugeo
Eugeo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 129
Join date : 2014. Apr. 23.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Pént. Feb. 06 2015, 20:07


Chocobok.
Ez volt az első gondolatom, amikor kiültem az erkélyre, hogy még az esti teendők előtt, utoljára végignézzem a tájat. Tarka felhők, naplemente, hátul havas hegyek, előtte a céhkerttel, és igen, ott valahol, a vaskos fák által takarva, a farm, amit Nestorral meg-megnézegetünk, mindig, amikor a madarak programja úgy kívánja. Nekem persze sok dolgom nincs velük, s mostanában kimenni se igen szeretek: mindig Jeanie jut róluk eszembe, aki azóta nem kelt fel, hogy a toronyban legyőztük a neki ártó szörnyet, és elhoztuk a céhházba. Az állatok viszont ma különösen éberek voltak, s bár hallgatózásom nem volt, de a hangjukat idáig hallottam.
Elég zajosak.
S amint megfogalmazódott bennem ez a tény, egyszerre több dologra is felfigyeltem: a lenyitott menüm egyik sarkában lévő órára, amely valamiért nem az időjárásnak megfelelően működött – vagy az idő sietett, és nem az óra? -, illetve az árnyékra, amely nagy szelet kavarva szállt le mellém, majdnem ledöntve engem, székestül mindenestül.
- Biztos okkal csinálják.
Nestor csak gondterhelten bólintott, s nem is kellett egyikünknek se megszólalnia, hogy tudjuk, valami nincs rendjén. A sárkány pedig először hozzám jött. Ezt is rögtön tudtam, hiszen máskülönben már rég értesített volna az ottani helyzetről, ám lehet a madarak csak mégjobban megijedtek volna tőle…
Főleg ilyen zord időben.
Bocsánatkérően néztem a tűzsárkányra, s megsimogattam őt, ajkaimat szólásra nyitva, ám a sárkány most is megelőzött:
- Nestor megérti – mondta, összecsukva hatalmas szárnyait, s én megkönnyebbülten bólintottam: voltak olyan szituációk, amikor egyszerűen nem fért bele, hogy Nestort magam mellett tudjam, hiába bíztam meg benne egyre jobban, s hiába segített ki megannyi éles helyzetből. Gyorsan magamra vettem a kinti ruháimat, gyors léptekkel szaladva le a lépcsőn, ki a céhházból nyíló, hátsó kapun, át a kerten, egyenesen a farm felé. Egyetlen gondolat járt csak a fejemben:
Remélem nem történt semmi baj.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Szomb. Feb. 07 2015, 18:22

A fájdalom az életben csak én akartam lenni. Senki sem mesélt arról, hogy nekem is okozhatják. A történetekben mindig más szenvedett. Úgy éreztem tehát, mindezt én irányítom.
Ám ennél alacsonyabb helyet foglalok el az életben. A szülőszobán nekem a kínlódás sorsa jutott.
Mégis, tudom, dönthetek az életem felől. Még ilyen alacsonyra süllyedvén is, felállhatok, és a kezembe vehetem az irányítást. Megszorítottam idomár ostoromat, szó szerint kivitelezve előbbi gondolatomat. Csak nem szabad elfelejtenem, ki is vagyok. Határozott, komoly, erős üzletember, törékeny testbe zárva, szenvedésre kárhoztatva. Nem miérteket kell keresni, hanem önmagamnak lenni. És a legfontosabb, melyet az elmúlt napokban tanultam meg: az életemmel nem kereskedni.
Leugrottan a megfakult kőoszlopról, melyen eddig ültem, elnézve a szürkületet. Szél fújt végig a tájon, meglebbentve szürke hosszú kabátomat. Biztos talpakkal indultam útnak a bizonytalanba.
Kivételesen az első szinten jártam. A kopott, tiszta köveket néztem a talpam alatt, kezeimet mélyen a zsebeimbe süllyesztettem, úgy sétáltam egyedül végig az utcákon.
Késett. Tekintetem az órámra emeltem a szemem sarkából. Nem is keveset. Pedig nem szokása. Sóhajtottam, majd lenyitottam a menümet. Még mindig ott van, ugyanott, ugyanabban a pontban.
Nincs mit tenni, érte kell mennem. Úgy terveztem, felmegyek aznap a tizennyolcas szintre. Ott pedig még én magam sem merek petem nélkül mászkálni.

Ott ült a karámban, a kissé szúrós, de meleg és kényelmes szalmán. Elterpeszkedve nézte a különös madarak különös viselkedését. Várt. Arra, hogy gazdája észre vegye, hiányolja, és eljöjjön érte. Hogy Szophie is észrevegye, mi történt a chocobokkal. A farkasnak fogalma sem volt róla, miért nem töltötték mostanában az éjszakákat odahaza, de biztos volt benne, gazdája nem utálja a helyet, csupán csak elvágyik az ismeretlenbe. Kóborol. Lelke és teste is.
Felsóhajtott. Vajon meddig kell még várni?

Én magam is ott voltam azon a minibosson, és kissé aggasztott is az, ami a lánnyal történt, noha sosem álltam olyan viszonyban vele, hogy különösebben foglalkoztasson a kérdés. Inkább maga az ájulás volt az, amit különösnek tartottam. Vajon a sisakja romlott el odakint, vagy a játékban volt lehetőség rá, hogy kómába essen?
Farkasom mit keres hirtelen azon a különös helyen, melyet aligha szoktunk meglátogatni? És mi láncolja oda már órák óta? Csapda lenne? Hát akkor belesétálok..
Megtorpantam Hinari megpillantására, majd köszönésképp biccentettem feléje, és kezemet gyenge intésre emeltem. Hiába minden elhatározás, szenvedek belül, és ez kívülről is megmutatkozik. Sápadtság, kedvtelenség, karikás szemek. Ez mind-mind olyan dolog, amely nem múlik. Oka lehet a kialvatlanság, a sírás és a hosszú idejű étvágytalanság. Még mozogni sincs erőm. Arra pedig végképp nem fáradok, hogy leplezni próbáljam mindezt. Úgysem lenne igaz, úgysincs értelme, úgyis átlátna rajta, úgysem igazán foglalkoztat ilyesmi. Csak a petemért jöttem..
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Vas. Feb. 08 2015, 15:22


- Hát titeket meg mi lelt? – simogattam meg az egyik chocobot, halkan kérdezve tőle, próbálva megnyugtatni őt, miközben tekintetem a többi állatra emeltem, s egy ideig csöndesen és összeráncolt homlokkal néztem, amint ide-oda futkároznak. Cseppet sem tetszett a felállás, s csak annak tudtam egy kicsinykét örülni, hogy nem szaladtak ki a farm területéről, mint azon a borús napon jópár hónappal ezelőtt. Nyugtalanságuk azonban rám is átragadt, s egy sóhajtás után engedtem el az állatot, besétálva a karámba: hátha az egyikük beteg, vagy megsérült, azért ilyen ideges a többi. Legyengült madár helyett azonban egy farkast találtam ott, csodálkozásomat pedig meg sem próbáltam leplezni: nem számítottam társaságra ilyen késői órán itt, főleg nem őrá, hisz mostanában egyiküket se láttam túl sokszor, és a beszélgetések is el-elmaradoztak.
- Szia Vezér – köszöntöttem, arcomon őszinte mosollyal, s tényleg örültem neki, hogy láthatom: az, hogy a chocobok őmiatta lennének ilyenek, fel se merült bennem – Szerinted miért vannak így megrémülve? – kérdeztem őt, az állatok felé intve. Reméltem, a farkas többet tud, hiszen úgy tűnik ő már jóval előttem ideért, talán mást is észrevett, amit én nem. S akár felelt valamit, akár nem, kisvártatva újra beszédre nyitottam ajkaim, előtte hosszan pillantva Vezérre. Mintha csak ki tudnám olvasni mozdulataiból a választ a ki nem mondott szavakra…
Amúgy hogy vagytok? Szophieval is rég nem beszéltünk… - nyögtem ki végül, s ahogy megtettem, már hallottam is az ismerős lépteket. Odafordultam a lány felé, ahogy megjelent, ám nem számítottam rá, hogy ennyire letört lesz. S ez volt az a momentum, amikor már nem érdekeltek a chocobok, vagyis nem elsődlegesen. Szó nélkül szaladtam oda céhtársamhoz és öleltem át őt attól függetlenül, hogy akarta-e vagy sem, szorosan, egyetlen szó nélkül. Hiányzott. Nagyon. S ez csak most tudatosult bennem úgy igazán, amikor végre újra magamhoz közel tudhattam őt, nem kérdezve, nem akarva most semmi mást. Persze érdekeltek a miértek. De Szophie fontosabb volt. A kérdéseim pedig várhattak.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Vas. Feb. 08 2015, 16:33

Észrevettem Hinari érkezését, és gondoltam rá, hogy talán el kellene hagynom az épületet, lévén, a lány majd biztosan megoldja a problémát. És fogalmam sincs, gazdám hogyan is viszonyulna most a lányhoz, habár nem hiszem, hogy akármi problémája is lenne vele. Viszont az embereket kerüli. Még engem is kerül. Legalábbis, ha esélye van rá, lepasszol, és biztosra tudom venni, hogy zavarja a társaságom. De pont most hagyjam egyedül, amikor a legvédtelenebb? Egyetlen feladatom, hogy megvédjem, ezt pedig a legmagasabb szakértelemmel végzem. Az, hogy ezek mellett másról is gondoskodom vele kapcsolatban, csupán csak a jó szívemnek tudható be. Persze éppen külön vagyunk, de az első szinten aligha érheti komolyabb atrocitás. És ha elteleportál, teleportálódok én is vele.
Ültem ott a rohangászó "csokikkal" körbevéve, de nem köszöntöttem a lányt, amikor észrevettem, habár el sem bújtam előle. Maradtam ugyanott, ahol eddig voltam, ugyanúgy, ahogy eddig.
Végül bejött a karámba, és észre is vett. Köszönésére csak fülemet mozgattam meg, és bólintottam egyet, majd tekintetem újra a mellettem tanyázó madárra emeltem. Érezte azt, amit én is. Talán minden mob és pet érezte. Fogalmam sincs róla, mi ez, de zavaró, és rettenetesen nyomasztó. Ezek a madarak pedig különösen erős reakciókat mutatnak általa.
- Nem rémültek, csak így reagálnak a különös érzésre. - javítottam ki a lányt csendesen, miközben óvatosan meglengettem a farkamat, hátha ezzel elűzhetem magam körül ezt a szörnyű aurát, ami beleette magát a levegőbe.
Ácsorgott még egy kicsit ott, talán elmélkedett, nem annyira foglalkoztatott, hisz én is gondolataimba merültem. Végül újra szólásra nyitotta a száját, éppen akkor, amikor megéreztem a szél által behordott szagok között gazdám illatát, méghozzá elég intenzíven ahhoz, hogy tudjam, itt van már.
Ekkor nyitotta szólásra száját a lány.
- Kérdezd meg tőle. - válaszoltam, felkelve a helyemről, Szophie mellé sétálva, idegesen lengetve tovább farkamat.

A kis pötty, mely petemet jelezte, összeért az enyémmel, és még egy másikkal: Hinari. Persze én ezt nem tudtam, hiszen régen becsuktam már a térképemet, akkor pedig még céhvezérem a szobájában tartózkodott. Így tehát meglepett jelenléte, ahogy a milka csirkék viselkedése is. Az ölelés még inkább. Nem akartam, hogy különösebben rosszul érezze magát miattam, de tény, képtelen voltam mosolyt csalni az arcomra, hiába erőlködtem vele. Most ez nem ment. Viszont ügyetlenül visszaölelhettem, hátha ezzel kicsit oldom az aggódását.
Mindeközben Vezérre pillantottam kérdőn és vádlón. Ő csak bűntudatosan pislogott fel rám, és láttam rajta, nagyon mondani akar valamit. A szeme csillogása sem tetszett különösebben. Így tehát amikor Hinari eltolt magától végre, leguggoltam petem mellé, és vártam, mit fog mondani.
- Baljós a levegő, megváltozott a nyomás, a szagok. - suttogta, azért kellően hangosan ahhoz, hogy Hinari is értse, mégis bizalmas beszélgetés látszatát keltve. - És ettől az egésztől a szőr feláll a hátamon. - és tényleg, látszott rajta, hogy egészen borsódzik.
- És itt van a központja? - kérdeztem vissza, beleszimatolva a levegőbe, amiben nem tűnt fel különösebben számomra semmi.
- Nem, mindenhol ugyanolyan. - ingatta meg a fejét. - Csak a csokik viselkednek különösen. - nézett a madarak felé.
- Annyira, hogy úgy gondold, ők valamivel többet éreznek? - kérdeztem vissza, talán különösen erősen belemélyedve a témába. Ha Vezér ilyesmit érez, az nem jelenthet jót.
- Igen. - bólintott, ám bizonytalanság csillogott közben a szemében. - Habár lehet, hogy ők csak így reagálnak.. - nyelt egyet, majd rám nézett. Hogyan tovább?
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Eugeo Vas. Feb. 08 2015, 20:07


A baljóslatú érzés erősödik, mire a madarak egy bizonyos irányba fordítják fejüket: az égen felbukkanó hold felé, mely most vöröses árnyalatban izzott. Másfelől viszont a fületeket egy kellemesen lágy fiú hangja üti meg. Talán a nyugtató hangnem kelthet bennetek nagyobb aggodalmat, mikor a következőket suttogja:

Mikor kilenc s kilenc a kilenccel együtt áll, az ok mélysége a felszínre tör. S amint teremtés pecsétje átszakad, hangunk villámként zúg.
És tudni fogják – Megérkeztünk.


A sugallat visszhangot ver, mintha csak egy templomban vagy egy tág barlangban hallatná gondolatait. Mély, beletörődő sóhajok hagyják el a láthatatlan száját, mely egyre eltávolodik, egy bizonyos cél felé törve. Sápadt fehér fénysugár hasít a vöröses éjszakába, ami egy fénynyalábbá áll össze Üstökösként, tudatosan tartott valahová: abba a szobába, ahol Jeanie épp feküdt (rátok bízom, hol).
Eugeo
Eugeo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 129
Join date : 2014. Apr. 23.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Kedd Feb. 10 2015, 14:29


Vezér szokatlanul viselkedett, már ahhoz képest amire emlékeztem. Nem igazán tudtam hova tenni a dolgot, a megjegyzésére is csak aprót bólintottam, tekintetem az állatok felé fordítva, őket nézve egy ideig. Szótlanul, a gondolataimba merülve. A farkas válaszára azonban felkaptam a fejem, s miután Szophie is megjelent, csöndesen öleltem őt, egészen addig, amíg a pet nem jelzett, céhtársamnak és nekem, hogy lenne mondanivalója. Hátraléptem. Valahogy olyan… furcsa érzés kerített a hatalmába. Mintha egyáltalán nem lenne szükség rám itt; kívülállóként éreztem magam, fölösleges harmadiknak egy egyébként engem is érintő beszélgetésben. De nem tettem, tehettem ellene semmit. Amíg Vezér elmondta, amit el szeretett volna, én, jobb híján, az egyik chocobot simogattam, azért odafigyelve a farkas szavaira, de egy centivel se menve közelebb, és nem is nézve rájuk. Vajon mi történhetett? Tudtam, hogy rég rá kellett volna kérdeznem, de láthatóan nem volt vevő rá, a céhházban is alig láttam mostanában, s ha valaki, hát én tudtam, milyen az, ha az embernek egyedüllétre van szüksége. Persze ez nem jelentette azt, hogy ne aggasztott volna, s bár most már tényleg mondani akartam valamit, az utolsó pillanatban mégis meggondoltam magam. Sóhajtottam, s végül becsukva a számat, szótlanul sétáltam ki a karámból. Hátamat nekidöntöttem az épület falának, karjaimat keresztbe kulcsoltam magam előtt, és az eget kémlelve vártam. Arra, hogy Szophieék kijöjjenek, talán. Igazság szerint magam sem tudtam, mire. A rosszérzésem minden másodperccel fokozódott, a páros felerősítette bizonytalanság pedig, előbbivel keveredve, szinte már elviselhetetlen volt. Nem szabadott volna hátrahagynom Nestort…
Az énekhang váratlanul ért, s rögtön eszembe juttatta azt a napot. Bár láttam a holdat, mégis elfordítottam a fejem. Aznap is zene szólt. Ajkaim összeszorítottam, szemeimet behunyva hallgattam a dalt, mely keserűen hatott, sokáig visszhangozva a térben s fejemben egyaránt. Pillantásom újra az égre emeltem, azt kémlelve, ellökve magam a faltól, tudattalanul lépve előre párat. Nes. Hisz el is felejtettem. Nemcsak Lewis elvesztését jelentette mindez. Jelenthetett egészen mást is.
- Jeanie… - suttogtam, fejemet kétségbeesetten kapva céhtársam felé, ha időközben előkerültek. S már rohantam is. Fel a második emeletre, nem várva meg senkit, most nem volt idő rá – Nestor! – kiáltottam futás közben, s mire felértem a kislány második emeleti szobájához, a tűzsárkány már az erkélyen várt rám. Nem volt szükség szavakra. Azok nélkül is értettük egymást. Melléje léptem, s kezemben a Katanával, néztem bele a felénk közeledő üstökösbe, szemeimben szikrát szórt annak különös fénye. Ide nem jutsz be. Nem fogod bántani őt, se tönkretenni Lewis művét. Nestor pedig kitátotta hatalmas száját, s torkából féktelen tűz tört elő, mely tán versenyre kelhetett az ismeretlen erővel, mi megállíthatatlanul száguldott felénk…
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Szer. Feb. 11 2015, 22:33

Vezér a madarakkal egy azon pillanatban, és egy azon mozdulattal fordította fejét a Hold felé, mely előtűnt hirtelen a felhők közül. Különös.. Már ennyi idő lenne? Az órámra pillantottam. Nem, itt valami hiba történt. Vajon egész Aincrad fölött ilyen sötétség van? És ha igen, akkor normális, ha csak mi vagyunk a chocobookkal? Bizonyára ez sokkal nagyobb probléma, mint a mi kis céhünkre és a madarakra korlátozott. Legalábbis ha az itt tartózkodó talán több ezer játékos is ugyanezt látja, és érzékeli.
Észre sem vettem, amikor Hinari távozott, ám most, hogy körbenézve üresnek találtam a karámot, idegesen a fülem mögé próbáltam tűrni rövidre vágott hajam, mely mostanában sokkal könnyebben az arcomba hullt, mind eddig, amíg vállaim megakadályozták ebben.
Ekkor hallottam meg a hangot. Ott dorombolt a fejemben, mintha csak a gondolataim lennének, de mégsem. Nem, nem sikerült értelmeznem a mondatokat. Persze gondolom, majd úgyis később nyer igazi jelentést. Csak kell még egy kis információ hozzá. Kilenc.. Mi lehet kilenc? Hány óra is van pontosan? Vagy egyáltalán.. hány órát jelenthet most a nap.. vagy a Hold állása? Kilenc és kilenc.. Mintha csak a bolygók együttállásáról lenne szó. Elmosolyodtam. Azokból kilenc van, persze attól függően, melyik vélekedést nézzük a Plútóról. Bár Aincradban lehet, hogy nem annyi. Hogy is vannak azok a mű csillagok a szint alján?
Persze mindezt igazán végiggondolni sem volt időm, már meg is jelent a fénysugár, melyet követni kezdtem jobb híján. Vezérnek igaza lehet, a chocobookhoz van köze a jelenségnek valamilyen módon. Ezt nem csak az erősítette, hogy a nyaláb onnan indult ki, ahol álltunk, hanem az is, hogy egyenesen Jeanie szobájába vezetett.
Követtem a fényt, és megpróbáltam közben meg is érinteni. Megpróbálni, sebez-e, vagy csinál-e valamit velem. Nem tartottam ellenségnek. Inkább utat mutat. Próbál rávezetni a küldetés lényegére. Hisz semmi sem történik Aincradban úgy, hogy ne kapnánk hozzá nyomokat. Itt nincs tökéletes bűntett. A küldetések úgy lettek kitalálva, hogy megoldjuk őket. Minden így lett megalkotva. Persze Jeanie esete azért volt aggasztó, mert ő nem egy küldetés miatt volt ilyen állapotban hosszú hónapok óta, hanem egy szörnyűséges miniboss miatt.
És ha a fénynyaláb ártó hatású, akkor is egy nyom, és nem szabad csak így ellenségesen viselkedni vele.
Vezér nyugodalmasan követett, előttem lépett be a szobába, majd kissé furcsán érdeklődve figyelte Hinari műveletét a fénysugár ellen. Végül kiment az erkélyre, és a Holdat kezdte el vizslatni. Ilyet még sosem csinált, de most nekiállt, és "megugatta". Éles vonyítása betöltötte Aincrad talán egészét.

/FINGNYALÁB! xDDD csak nekem jutott eszembe ez? xDDD/
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Eugeo Szer. Feb. 11 2015, 23:02


Szóval a fingnyaláb, mely megkerüli a csillárt egyenesen a bajt sejtő sárkány és gazdája felé tartott, a maga sürgetően gyors iramában. A fiú hang meglepett "hmm"-öt, majd egy elhaló sóhajt hallatott. Az üstökös-szerűség nem hagyott nagy nyomot "áldozataiban": egyszerűen csak átsiklott rajtuk, mintha csak egy szellemtest lett volna.
Ha megfordulsz, a szóban forgó ismeretlen végre alakot ölt: egy nálad magasabb, szálkás testalkatú, ugyanolyan fehéren ragyogó emberféléét. Mintha ismernéd, de az már csak rajtad áll, hogy a nevén tudod-e nevezni, bármi és bárki legyen az. Ha szólsz hozzá, rád néz, de árnyékban rejtőző pillantását nem tudod elkapni. Szomorú mosoly ível át arcán, s lassú, komótos léptekkel lép Jeanie ágyához, zsebre dugott kézzel. Jobb tenyerét a mozdulatlanul fekvő lány homlokára teszi. Egy-két pillanatnyi csönd, majd a szemei váratlanul felpattannak.
A vörös holdra vonyító farkas dallamához a chocobok vijjogása társul - és valami vagy valaki más is. Egy újabb, más hangon szóló, négylábú fajtárs üvöltése. Hangja mélyebb volt Vezérénél, de a vonyítás mindig megszakad. Mintha annak forrása vakvágtában sietne, egy ismeretlen cél felé. De merről merre?
Eugeo
Eugeo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 129
Join date : 2014. Apr. 23.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Szomb. Feb. 14 2015, 15:15


Még a levegőt is visszatartottam. A tűz perzselőn fonódott egybe a holdsugárral, vörös-fehéren csillogó elegyet alkotva, elegánsan válva szét aztán, átsuhanva levegőn, pengén és testen egyaránt. Különös, kétségbeeséssel teli érzés volt. Mintha… hirtelen kiszívták volna belőled az életet. Tágra nyílt szemmel hajoltam előre, kezemet mellkasomra téve, az anyagtalan teret markolva, lassan lélegezve párat, hogy megnyugodjak. Semmi. Behunytam szemeim, s felegyenesedtem. Ajkaim pár halk szót leheltek, „kérlek ne bántsd”, de aligha hittem, hogy a közvetlen mellettem álló Nestoron kívül más is hallotta volna. Nem néztem hátra, de tudni véltem, mi történik. Furcsa, ismerős fuvallat lengette meg tincseim, s ekkor, csak ekkor néztem rá.
Nem szóltam többet. Némán figyeltem őt, s érzékeim eltompultak, átvéve a Hold meglepő nyugodtságát, mely szívem ütemét a maga lassú folyamához igazította. Törődik vele. A gondolatok is lassan haladtak tova, mindegyik lágy, ellentétes nyomot hagyott bennem; alig látható mélyedések a friss hóban. Csak néztem a fiút, leengedve a Katanát, végét a palota kemény márványkövezetéhez érintve, csuklómat tudattalanul fordítva irányba. A fegyver élén élesen villant meg a fény, szikrát szórva a félhomályos szobában, pillantásomat azonban ez se tudta magához láncolni. Jeanie is csak halovány árnynak tetszett a jelenés halk világosságában, s én a momentum felénél jöttem rá, hogy azóta nem engedtem ki a levegőt. Nem akartam, hogy az álom azzal együtt váljon semmivé.
A kastélyt pedig hangos üvöltés rázta meg, közelről s távolról egyaránt, felszakítva a selyemként ránk boruló tér lágy anyagát, visszarántva a valóságba. Enyhén nyitottam szét ajkaim, hang azonban nem jött, nem is akartam. Pillantásom a fiúról a végtelen tér felé fordítottam, a fák s hegyek felé, melyek komor sötétségét szürke egyveleggé alakította a Hold. A gondolat pedig ott motoszkált a fejemben, ám túl korai volt, hogy kimondjam. Hati…
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Vas. Feb. 15 2015, 15:57

Jó barátként suhant át a kezemen, ahogy csak a szél szokott, mikor hűvös őszi reggelen egymást köszönteni szoktuk. Nem tartottam tőle, hisz a fejem felett az életcsík épp oly teljes, mint eddig volt, és lelkemben sem keletkeztek hullámok. Csend volt, de nem az a baljós, amelybe csöppnyi ideges elektromosság szokott vegyülni. Ez a természet susogó csendje volt. Mondhatni, én egészen, sőt, teljesen komfortosan éreztem magam. Már persze amennyire azt pár hónapja tartó, és csak egyre rosszabbodó állapotom engedi. Talán azért nincs lelki kihatással rám, mert ennél már nincs lejjebb? Lehetséges. Úgy viszont már jogos tartani tőle, minden meggyőződésem ellenére is. De legalább azt tudhatom, hogy rám nem veszélyes. Ez a tény pedig nagyban előrelendíti esélyeinket, már ha egyáltalán szükség van ilyesminek a latolgatására.
Ami jóval aggasztóbb volt, az Vezér viselkedése, és a Holdra mért mélységes vonyítás, melyben talán azt okolja a létezés minden fájdalmáért. Persze hogyan is érezhetne Vezér ilyesmit? Talán nem is a saját fájdalma mindez, sokkal inkább a programozóé, aki őt készítette ilyen tökéletessé. Vagy lehet az enyém, mely az évek alatt átragadt tudat alatt pixelmorzsákként és elektromos kisülésenként rá is.
Hangjába belevegyült egy másik vonyítás, bizonyosságot nyerve ezzel a tény, nem csak a Palotában van jelen ez a különös érzés, és az éjszaka. Egész Aincradot belepi, elárasztja, felbolygatja.
Vezér talán most először életében gazdája mindenfajta beleegyezése nélkül futásba kezdett, vak vágtába, a hang irányát követve, egyáltalán nem foglalkozva a ténnyel, hogy Szophie egyedül marad. Most nincs veszélyben. Hinari majd vigyáz rá. Most nem szükséges mellette lennie. Most képtelen maradni.
Én ugyanúgy nem törődtem azzal, mit csinál a farkas, ahogy ő nem foglalkozott különösképp velem. Csak álltam, és néztem hol a jelenést, hol Hinarit, hol Jeanit. Valahogy úgy éreztem, mintha jelen sem lennék, és az érzés hatására vissza is vonultam, csendesen elbújva a sarokban, a legkevesebb figyelmet magamra vonva. A fiú.. Nem. Nem tudom.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Eugeo Hétf. Feb. 16 2015, 15:11


A kislány teljesen váratlanul ül fel az ágyon. Kezeivel görcsösen markolja a lepedőt. A pillanatnyi sokkban maga elé bámul, aztán ki az ablakon. Amint megnézi magának a vörösben úszó fellegeket, tekintete a fehér alak, Hinari és Szophie között játszik.
- Cassandra - kezd bele halkan, egykedvűen. - még mindig itt van. De elmondta nekem, mi folyik itt és... hogy megint megpróbál elnyomni. Félek.
A világos jelenés ellép az ágy mellől. Felfigyelt a két vonyítás szomorkás hangjára. Egy jó darabig ellenállt annak, hogy megszólaljon.
- A döntés a ti kezetekben van. - mondja lágyan, mégis lényegre törő komolysággal. - Még nincs túl késő. - Kuncogást hallatott: egy talán ismerős, bosszús kuncogást.
Minél többet vágtázott a farkas, annál közelebb tudhatta a másikat - a néha-néha még felhangzó vonyítás és hörgés ezt igazolta. A levegő is mintha állott, dohos lenne, ezt Vezér sokkal jobban érzékelheti. A szél lassacskán elcsendesedett. Egy nyíltabb, kevésbé sűrű részen futhatott össze a farkassal - vagyis démonfarkassal. Ha a Vezér nem is (rádbízom), de Hati érezte, hogy ezen a részen fognak összefutni. Nyelvét egy darabig lógatva rácsodálkozik rég nem látott fajtársára, s a hagyományos rávetődéssel köszöntené fehér fajtársát. Kisebb és kevésbé masszívabb lett, alakja rendhagyó farkasénak tűnik, a páncélt, koszos fehér sörényét, illetve a bundáját tarkító jellegzetes színeket és mintázatokat leszámítva. Csak egy kicsit volt nagyobb egy normális farkasnál.

- Te is érzed, ugye? - kérdi. - Elég időt éltem meg, és hallottam is róla, de még sosem láttam vérholdat. Ő azt mondta, hogy ez a vég kezdete.
Eugeo
Eugeo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 129
Join date : 2014. Apr. 23.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Csüt. Feb. 26 2015, 17:57


Ekkorra már nem tudtam parancsolni a feltörő érzéseknek. Bizonytalanság, öröm és szomorúság, és a tán rég elfeledett, mély fájdalom, mely teljes meghatározhatatlanságában kavargott körülöttem, elhomályosítva a látásom. Lábaim maguktól mozdultak, a fiú és a kislány felé; céljukat én sem értettem, de félig behunyt szemmel, enyhe mosollyal fogadtam el őket. Mi történt veled? – üzentem, hang azonban nem jött ki torkomon, s a leheletnyi gondolat is hamar semmivé lett, tiszta holdfény árnyában.
Nem tartott sokáig. Ajkaim félig szétnyíltak a csodálkozástól, s odarohantam Jeaniehez, ahogy a lány felült. Az előző másodpercek nem is tudatosultak bennem: elvesztették erejüket a megkönnyebbülés mellett, mely apró könnycsepp formájában jelent meg, szemem szélén toporogva, hogy vajon induljon-e már, vagy még ne.
- Jól vagy? Úgy aggódtunk érted – térdeltem melléje, szavaira viszont én is megkomolyodtam kicsit, tekintetem körbejáratva a szobán, mintha az ártó lényt puszta látással fel lehetne fedezni. Átöleltem a kislányt, óvón és biztatón, kezemmel hátrasimítva egy hajszálat az arcából – Ne aggódj – mosolyogtam rá – Erős vagy, és mi segítünk – pillantottam Szophie felé, hangtalanul kérve megerősítést tőle, majd vissza a kislányra. A háttérben vonyító farkasok hangja betöltötte a kicsiny szobát, különös erővel ruházva fel – Mit mondott neked Cassandra? – kérdeztem lágyan – Kérlek meséld el – bólintottam, ám nem akartam erőltetni semmit: ha Jeanie nem szeretett volna válaszolni, vagy nem tudott, úgy én sem erősködtem. Ennyi lelki megpróbáltatás után, neki most pihenésre volt szüksége. A fiú szavai viszont megleptek. Jelenés volt, fehér fény a sötét éjszakában, emlék talán, mit csak mi láttunk. Lassan néztem rá. Ki vagy te? Ő volt és mégsem, s legszívesebben átöleltem volna, kérdeztem volna, mindenről, ami az előző hónapokban történt. Ám tudatom végig tagadott, hisz mindez nem volt valóság, nem lehetett az. Nyeltem egyet. Fejemben megannyi gondolat és kérdés kavargott, ám csupán egyetlen egyet tettem fel közülük. Akadozva, kérőn. A szemeibe nézve, ha tudtam, bár minden mozdulatomból látszódott, hogy nem ez a leghőbb vágyam.
- … Mit kell tennünk?
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Csüt. Feb. 26 2015, 20:26

Összefontam karjaim, miközben sóhajtva léptem hátra egyet, hogy a sarokban nekidőljek a falnak. Nekem most a néző szerep jutott, de úgy gondoltam, csupán a jelenlétem is épp elég ahhoz, hogy megnyugtassa a teremben tartózkodókat, ha szükség van rá. Nem kívántam központi szerepbe kerülni, legalábbis nem ilyen módon. Figyeltem, ahogy Hinari a gondoskodó szerepet magára ölti, é belőlem is megkönnyebbült sóhajtás szakadt fel, ahogy Jeanie felült és beszélni kezdett. Ám eléggé nem tudtam átérezni a helyzetet, hiszen nem álltam különösebb kapcsolatba a lánnyal, habár a chocobokat nézegettem egy párszor. Érdekes is lenne egy tojást kikelteni, de végül elvetettem az ötletet. Így is van elég pet, akikről gondoskodhatok. És egy tojás épp elég volt egy életre. Árulásnak érezném, ha mást is kikeltenék Vezéren kívül. Az én egyetlen, drága első petem fontos szerepet játsszik az életemben, akárhogy is nézzük.
Ő ugyan nem volt itt, de illatom vagy jelenlétem megérezve Falat kiosonhatott a szobából, ugyanis hamarosan finom kis gyíktalpacskákat éreztem a lábszáramon, ahogy végigfut az oldalamon, fel egészen már megszokott helyéig a vállamhoz. Felemeltem kezem, és megsimogattam közvetlen a torkánál, a feje alatt, ő pedig kedvesen nyomta aprócska fejét ujjamhoz.
Közben persze le nem vettem tekintetem a szellem alakról, és erőteljesen figyeltem Jeanie és Hinari beszélgetését is.

Vezér megállt egy pillanatra, s beleszimatolt a levegőbe. Orrának aprócska rezdülése, oldalt a bőr finom összehúzódása, és majdhogynem fintora jelezte, ahogy szaglászik. Közben fülét a hang irányába fordította. Egyre biztosabb lett benne, kivel is van dolga, és ez feltüzelte, felvillanyozta, dús farka sebes, friss tempóban járt jobbra-balra, kecsesen felkunkorodva.
Majd újra futásnak eredt, nem adva lejjebb a tempóból, nehogy lemaradjon fajtársától. Sőt, egyre csak közeledett, szinte érezhető volt, ahogy csökken közöttük a tér.
A levegőnek olyan fanyar íze volt, mint pincéknek szokott lenni, és a szaga temetőket idézett. Poros, állott, majdhogynem rothadó, és porral kevert illatok, nyomás minden felől, és különös bizsergés a zsigereiben.
Csendesen megállt néhány lépésre Hatitól, kinek külseje csöppnyit megdöbbentette, de korántsem ijedt meg tőle. Sőt, kifejezetten előnyére vált a démon példánynak az új bunda.
Csak lassan bólintott, és a Hold felé fordította tekintetét. Programjai nem tudtak semmi konkrétat felidézni a vérvörös Holdról, így inkább hallgatott. Csupán csak horror mesék ugrottak be neki, színesen illusztrált képek könyvek lapjain. De azokra mind ő, mind pedig gazdája csak futólagos pillantásokat vetett. És ez a Hold biztosan nem volt azonosítható azokkal.
De az érzés őt sem hagyta nyugodni. Ösztönszerűen irtózott, és ki akart szabadulni belőle. Érezte, valamit tennie kell, muszáj, mielőtt elemésztődik ebben a rettenet nyomásban.. De hogy mit, azt sem ösztönei, sem tudása nem tudták megsúgni számára..
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Eugeo Szomb. Feb. 28 2015, 23:19


A lányt meglepte a szívélyes fogadtatás, de nem volt visszautasító. Egyszerűen csak nem tudott mit reagálni az ölelésre. Egy darabig üresen nézett maga elé, kiolvashatatlan arckifejezéssel, majd a kérdésre felétek fordítja fejét.
- Kilenc és kilenc a kilenccel együtt áll. – kezdett bele. –A számok nem kulcsfontosságúak, de a jelentésük most valósulnak meg. Még én sem vagyok teljesen biztos, de az egyik kilences a játékba szorultakat, a másik azokat, akik elhunytakat, a harmadik… – megakadt. – Több nem jut eszembe, sajnálom. Cassandra főleg arra utalt, hogy vissza fog térni, amint lejár az idő.
A szavakat kimondva fejetekben emlékképek suhannak át, noha eredetük ismeretlen. A sötétvörös égbolt alatt egy tátongó hasadékot láthattok, aminek a közepén egy kocka alakú sziklaépítmény áll. Egy palota, mely borzasztó fényeket bocsát magából, s ezek valóságos Auróraként borítják be az amúgy is vészjósló eget. A hasadék centrumát és a szélét egy vastag lánc tartja össze – egészen addig, amíg az épületből ki nem tör egy mindent elvakító fénysugár. A lánc elszakad, a hasadék széjjelválasztja az akörül megmaradt földrészeket, végül elnyeli azokat. A sebhely elképzelhetetlen nagyságúra tágul. A vészjósló kép nagy zörejjel és egy távoli sikollyal ér véget.
- A kép csak egy pillanatnyi betekintés a jövőbe, hogyha nem jártok sikerrel. – mondta a fehértestű idegen. - A sebhely a tizenkettedik szinttől ered. Annak szélén találtok majd egy kávézót, keressétek fel az üzemeltetőjét. Reednek hívják. Elmondja, hogyan szabadulhattok meg ettől az… átoktól. – Jeanie felé fordulva némán bólintott, aztán újból kinézett az ablakon. – Előbb-utóbb megadatik azaz alkalom, hogy elveszett szeretteinkkel találkozhassunk.
Hati összeszűkített tekintettel fordult az ég felé, várta Vezér reakcióját. Fejével hívóan legyintett, s eleinte lassan, majd pillanatról pillanatra felgyorsulva indult meg a céhház felé, egy újabbat vonyítva, ám az ezúttal nem a farkasnak, hanem a hozzá és az épületben tartózkodóknak szólt. Régi bajtársait ezen a panaszos hangon üdvözölte.
Eugeo
Eugeo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 129
Join date : 2014. Apr. 23.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Vas. Márc. 15 2015, 14:25


Komolyan hallgattam a kislányt, s próbáltam kitalálni a szavak mögötti igazi jelentést. Azt tudtam, hogy nem egy hétköznapi, mobölős kazamatás kaland előtt állunk, s az egész szituációnak volt egy furcsa, nyugtalanító benyomása, melyet még a fehérben tündöklő jelenés se tudott teljesen háttérbe szorítani. Tízezer ember ragadt bent. Kevesebb, mint ezerötszázan haltak meg eddig. Vajon a harmadik a még élőket jelenti? Cassandra említésére viszont elsötétült a pillantásom. Nem elég, hogy a programja valahogy megfertőzte Jeaniet és egy időre átvette a teste fölött az irányítást, de még a legyőzése után sem volt képes végleg eltűnni. Ez nem jó. A napok továbbhaladásával itt Aincradban, egyre összetettebb és játékosokra veszélyesebb programokkal találkoztam, s Srentok után Cassandra csak egy újabb mob volt, mely nem érhetett meg több napot. Kinéztem az ablakon, a vörös holdat figyelve, elnézve azt, összeszorítva ajkaimat. Kezdtem úgy érezni, hogy Kayaba néhány teremtményével túl jó munkát végzett. S talán tudatában sincs ennek, hiszen neki is érdeke a kijutásunk, igen. Ezt biztosan tudtam.
Az emlékképek hirtelen értek el, s eleinte még olyannyira a gondolataimba voltam merülve, hogy nem is fogtam fel valódi értelmüket. A szakadék, a fénynyaláb, a láncok, mind túl távolinak hatottak, egészen addig, amíg vége nem szakadt. Nem szóltam. Nem volt mit. Szemeimet a fiúra emeltem, ki minden erőfeszítés nélkül mutatott meg nekünk egy lehetséges jövőképet, s ha nem lett volna fontos a mondanivalója, lehet elgondolkoztam volna rajta, mégis hogyan volt képes rá. Lassan már semmi nem lesz normális. Minden, amit lehetetlennek képzeltünk, másoknak lassan teljesen természetes lesz. Felkeltem az ágy széléről.
- Nes, kérlek vigyázz Jeanire, amíg távol vagyunk – kértem a tűzsárkányt, majd a fiú felé fordultam – Mennyi időnk van? – kérdeztem tőle: az, hogy megyek, nem volt kérdés, nem is válaszoltam rá. Halk sóhajjal hunytam be szemeimet, a jelenés utolsó szavain gondolkozva. Találkozni… az elhunytakkal? Vajon… Lewis is ott lesz? Megráztam a fejem, végignézve a fiún, íriszeimben szomorúság csillant, s bár akartam mondani neki valamit… végül mégse tettem. Ajkaim hangtalan köszönöm-öt formáltak, s a pillanat törtrésze alatt fordultam el, kilépve az erkélyre… hogy egyikük se lássa a magányos könnycseppet, mely végigfolyt arcomon.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Pént. Márc. 20 2015, 21:40

Irritálta az oldalamat a hideg fal, melynek nekidőltem, ugyanakkor egyáltalán nem voltam hajlandó arrébb mozdulni. Az túl zajos lenne jelenlegi állapotban, és talán felfigyelnének rám. Kezeimet is csak hangtalanul fontam össze magam előtt, nem mozdítva többé azokat sem, nehogy megzavarjak valamit. Nem mintha bujkáltam volna. Csupán csak egyáltalán nem éreztem szükségét, hogy a jelenlétem aprócska kis foszlányánál több eljusson rólam a külvilág felé.
Picit lehajtottam a fejem, hogy rövid hajszálaim csöppnyit az arcomba hullottak, melyektől nem láttam rendesen magam előtt a jelenést, és egy tincs pont eltakarta Hinari fél arcát is. De nem is volt lányeges a látás. A szavakra koncentráltam. A hallásommal pedig nem volt semmi baj, noha egyáltalán nem beszéltek hangosan, nem álltam olyan messze, hogy akár csak egy szót is félreértsek.
Ám a látás hirtelen teljesen lényegét vesztette, mikor is furcsa vízió jelent meg szemeim előtt. Eltakarhatta a hajam, egy fal, agy talán csukva is lehetett volna, akkor is láttam volna mindezt. Mintha egy apokalipszisbe kerültem volna. Éreztem, ahogy görcsbe rándul a gyomrom, és hirtelen rázkódtam össze, megtörve eddigi mozdulatlanságomat. Aztán csak bámultam, a valóságban talán a nagy semmibe, ám az én szemszögemből a világ tökéletes pusztulására.
És valahol mindez felvillanyozott. A tökéletes vég. Mosolyt csalt az arcomra a kép, habár félelem ült meg a gyomromban, és valahol az elmém hátsó sötét részén is elkezdett kaparászni. De egyelőre csak az élmény volt meg, ez a felemelő, egészen elbűvölő varázslat, melyben mindenki meghal egy ugyanazon időben. Egyszerre lesz semmivé ezer meg ezer ember, egyszerre szűnnek meg gondolkodni.. És ott lesz közöttük az is, aki Zut megölte. Ott lesz közöttük mindenki. Én is. A barátaim is. A szerelmem is. Egyszerre fogunk felsikítani. És egyszerre fogunk utoljára levegőt venni.
Na jó, persze én sem tudtam igazán elképzelni, milyen is lehet ez. Talán csak az izgalmas mivoltja miatt érdekelt ennyire, és talán fel sem fogtam a halál igazi lényegét. Pedig valójában féltem tőle, rettenetesen. A világ legnagyobb becsapásának tartottam a halált, és egyáltalán nem akartam magamhoz közel érezni. Mondhatni, magabiztos voltam. Egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ilyen fiatalon csak úgy megtörténjen velem mindez. Mehh, úgyis megoldjuk valahogy. Hát persze, hogy megoldjuk. Hisz egy hős a legjobb barátnőm. Én meg majd kullogok a nyomában, hátha feljegyeznek ezzel kapcsolatban is a históriák lapjaira. Én már mindenképp ott leszek, persze. De miért is ne fokozhatnám dicsőségeim számát?
Felébredtem, ha mondhatjuk így a vízióból való visszatérést. És valahogy a valóság rögtön magába szippantott. Felesleges gondolatok, felesleges képek és képzetek. Koncentráljunk inkább lényeges dolgokra.
Például, hogy Hinari kirohant az erkélyre. Én pedig felkaptam a fejem az utolsó mondatra. Elveszett.. szeretteinkkel?

Vezér követte fajtársát a céhházba. Most, hogy végre megtalálták egymást, már vissza kellett térnie gazdájához. Felelőtlenség volt őt elhagyni. Ő is vonyított, ám ő Szophienak jelzett: mindjárt ott lesz.

Kiléptem Hinari után, és a vállára tettem a kezem. Felhangzott két farkas vonyítás, az egyikben felismertem biztosan Vezért, a másikban rég nem hallott ismerőst véltem felfedezni. Persze ezen már egyáltalán nem csodálkoztam.
- Mindjárt itt lesznek... Utána indulnunk kéne.. Ha velem tartasz. Meglátogatnám a tizenkettedik szinten azt a Mr. Reedet. - közöltem vele csendesen, kifejezéstelen hanggal.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Eugeo Pént. Márc. 20 2015, 23:18


A kislány ártatlanul, engedelmes hunyászkodással sütötte szemét, jobb kezét a balhoz érintve, a szóban forgó sárkányhoz botorkált. A kérdésre a fehér fantom szél susogásához hasonló sóhajt hallatott. Ősibb volt a legöregebb erdő lélegzésénél is.
- Azt… csak Reed tudhatja, sajnálom. – felelt a céhvezér kérdésére. Fénytől eltakart pillantását a duóra, aztán a Nestor mellett álló érintett tekintetét fürkészi. Egy halk szellő hangjával a fantom eltűnik a céhházból, mintha nem is létezett volna.
A démonfarkas mindaddig vonyított, amíg fajtársával együtt a céhházhoz nem értek. A páncélos fekete sziluettjét még a legsötétebb rengetegben sem volt nehéz kivenni, vörös szemeinek csillogása okán. Felnézett az erkélyre, de Vezérén kívül minden más tekintetet kerülni próbált. Bűnbánóan vinnyogott, mintha fájt volna valamije. Az égre pillantott: a vörös már a maradék kékséget is magába fojtotta. A horizonton túl egy fényes, baljóslatú csillag villant fel, mely hívóan villogott, akár a térképeken villódzó nyilacska. Beszélgetésetek közepette kaptok egy-egy levelet, melyben a szellemlény által említett hely lehetséges koordinátái találhatók – feladó neve pedig egy bizonyos Sark volt. Habár az utóbbi kámforként illant el, hangja ugyanúgy a jóslatot idézte. Mikor kilenc s kilenc a kilenccel együttáll…
Eugeo
Eugeo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 129
Join date : 2014. Apr. 23.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Hinari Pént. Márc. 27 2015, 16:34


Érintésére alig érzékelhetően rezzentem össze, szavai mosolygásra késztettek. Hát persze, hogy megyek. Mást úgyse tehettünk, azok után, hogy oly világosan láttuk az emlékképeket, a sötét jövő rémálmait. Szophie felé fordultam, arcomon még mindig szomorú, de várakozó mosollyal.
- Persze – ismételtem meg a gondolatban elhangzottakat, s még bólintottam is hozzá. Pillantásom Nestorra vetült, aki szintén bólintott, óvón simulva hozzá a kislányhoz – Mehetünk – mondtam még, s ahogy a két árny elsuhant a céhház alatt, felénk közelítve rendíthetetlenül, felegyenesedtem, elmélázva az imént látott, izzó, vörös szempáron és annak tulajdonosán. Vajon mennyit változott? Hirtelen fordultam sarkon, utamat a szoba kijárata felé véve, önkéntelenül is gyorsítva lépteimen. Azt hiszem, vártam ezt a találkozást. Nem Reedet, természetesen. Hanem a farkast – illetve, démonfarkast. Ha ő volt. De őneki kellett lennie.
Az üzenet megtorpanásra késztetett, de csak egy pillanatra. Addig, amíg megnéztem annak tartalmát, átvíve a koordinátákat a térképemre, behatárolva a különös személy és kávézójának pontos helyzetét. Hogy a szint szélére kellett mennünk, nem töltött el túl jó kedvvel, s valami enyhén bizsergető, rossz érzésem is volt az úttal kapcsolatban, ám visszalépni nem lehetett, nem is tettem volna meg. A levél feladója különös volt, ám egyelőre nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki: a nevet megjegyeztem, s alkalomadtán majd a táblákon is le fogom ellenőrizni, mennyire volt valóságos, avagy éppen ellenkezője. Most azonban más dolgunk volt, másra kellett koncentrálni. Még utoljára visszanéztem a tűzsárkányra, annak aggódó pillantására, majd becsuktam a menüm, és mellettem Szophieval (ha erre jött), elindultam a céhház folyosóján. Szívverésem felgyorsult, s még a Látásom is bekapcsoltam, hogy hamarabb akadjak rá az állatra. Annyi kérdésem volt hozzá… de tudtam, hogy jóideig még nem fogom tudni feltenni őket.


Sztem nyugodtan mehet a mese addig hogy odaérünk Reedhez.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal29686/10100[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Szophie Vas. Márc. 29 2015, 15:59

Tökéletesen passzívak voltak még a gondolataim is. Üresek. Nem nagyon érdekeltek a körülöttem folyó események. Sem az elnyűtt arc, sem az ismerős szellem, sem a kislány vagy Nestor. Talán Vezérre figyeltem fel egyedül, de rá is csak amolyan passzívan. Szükséges volt, hogy velem jöjjön. Így pedig legalább nem kell keresgélnem őt. Valahol unalmas volt megfigyelőnek lenni. Mármint, csak ácsorogtam itt, aztán ácsorogtam ott.. Nem is igazán tudtam, mihez is kezdhetnék. Nem is akartam nagyon semmit sem tenni. Hinari elsietett. Én pedig a másik utat választottam. Felálltam a korlátra, és kitártam a kezeim. Vajon... Meghalok, ha innen leugrom? Meg akartam tudni, meddig is terjednek az akrobatikám határai. Mennyire véd a páncél. Hogy csinálja mindezt a rendszer. Ez most érdekes volt .És egy gyors lejutási mód. A levegő pedig annyira friss, miközben egyszerre nyomasztó. Imádtam a Hold vörös fényét. Pedig elvileg utálom a vöröset. De ez most sötétségbe vegyült. A sötét pedig jó. Egyetlen oka, hogy nem igazán kedvelem a fekete színt, hogy a szüleim halála után két évig semmi mást nem hordtam. Hagyomány, vagy micsoda. Ezt várták el tőlem. És ettől megutáltam azt az olyan szép színt.. De persze a kéket nem veheti el tőlem semmi. A kéknek csodálatos helye van a szívemben. A vörös viszont sosem érdemelt még csak figyelmet sem. Vagy talán csak nagy ritkán. Ez egy ilyen pillanat volt. A szél szembe fújt, és én elkezdtem vele szemben dőlni.. És repülni, mint egy madár. Aztán esni, mint egy kő. Lefelé húzott a gravitáció, ami valójában nem is létezett. Az akrobatikám és az akaratom pedig elég volt ahhoz, hogy megpróbáljam finomítani az esést, és nem csak úgy becsapódni. Főleg nem fejjel. Vajon védett területen belül mit okoz ez az egész? Elmosolyodtam. Szabadon esni úgy, hogy talán még túl is élem.. És egyben is maradok. Csodálatos, miket ki nem próbálhat az ember ebben a világban. És ha meghalok, az is szép lesz. Pixeles. Bár én kék pixeleket kívánok. A vörös annyira ronda a halálhoz. Vagy legalább lenne fekete.. Vagy fehér. Az olyan túlvilági, tiszta lenne..
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A hasadék Exp_bal12046/10500[Küldetés] A hasadék Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Jún. 02 2015, 20:36

A küldetést inaktivitás miatt lezárom. Amennyiben a mesélő még történetileg is be szeretné fejezni a küldetést, szóljon PÜ-ben és megnyitom a küldetést, hogy beírjon egy zárót. Plusz ha valaki küldetésre járó bónuszt használt fel itt, akkor utólag is szólhat még.

Jutalom: 45 exp 60 arany

Céhbónusz:

Justice League: +60 arany, Hinari, Szophie, RenAi, Yuichi +8 exp; Ozirisz, Nio, Shizuka, Silver +9 exp

Jártasságok:
Hinari: Fegyverkészítés (T3): Medvetalp Recept
Érclátás (T4): 300 -> 312, 3 Fekete Holdkő 5 Pikkely 1 Mithril 1 Orichalcum

Szophie Páncélkészítés (T2): Fém Bakancs Recept
Érclátás (T3): 251 -> 263, 4 Halvány Holdkő 1 Topáz 3 Opál 2 Aranyérc
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A hasadék Empty Re: [Küldetés] A hasadék

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.