Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés

4 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Shiel D. Lewis Vas. Dec. 09 2012, 18:10

Amint Sir Lewis odébb helyezkedett, az állatidomár is odapózolt mellé. Ekkor hősünk újra megfeszítette igazságos karjait, s az ajtó kettejük együttes erejének már nem bír ellenállni és akkor megadva magát kinyílik.
Hősünk gyorsan előrekukkant, de nem lát semmi veszélyforrást. Minden esetre ő megy továbbra is elöl, nehogy valami gonosz lénybe fussanak, hiszen életével és páncéljával még mindig jobb az ellenállása, mint társának.
Már kezdett ahhoz is hozzászokni, hogy hogyan bírja a kezében lévő "égőnek" a fényét a legjobban oda vetni, ahol a legnagyobb hasznát veszi, ám a kacskaringós járatokból már nagyon elege volt.
- Igazságérzetemnek nagyon gyanús ez a sok kanyargós járat... - szóvá is teszi ezt, de nem vár rá választ, mert szinte azonnal egy nagy terembe érkeznek, aminek méretét elsőre nem is bírja megfelelően megállapítani.
Talán csak hümmögni bírna, ha valaki megkérdezné, hogy körülbelül mekkora a terem, amibe érkeztek, mert a kristályok fénye nem elég nagy ahhoz, hogy meg bírja világítani az egész helyet. A lovag hiába is tartja magasabbra a fényszórót, az egyszerűen nem elég erős erre a feladatra.
Sir Lewis bentebb lép, majd tesz még pár lépést, s ekkor megpillant valamit előttük. Csillog. Mikor közelebb ér hozzá, csak akkor látja, hogy bizony egy újabb kis tó van előttük, ám ennek a színe nem víz, hanem inkább tejre hasonlít, s ez az anyag a felette lévő cseppkőből csordogál. A férfi nem tudja ezt mire vélni, még sosem találkozott ilyesmivel. Gyorsan körbetekint. Más nincs idebent, szóval ezzel kell kezdeniük valamit.
El is kezdi törni a fejét, de csak nem akar semmi használható az eszébe jutni. Az egyetlen terve az volt, hogy lehet tej, s ezt úgy lehetne a legjobban kideríteni, hogy belevágja a vállán lévő macskát, de erről végül letett, továbbá arról is, hogy beleugorjon. Most nem kívánkozott bele valamibe, ami nem úgy néz ki a víz. De nem akarta azt sem, hogy társa antiszocialuzmisban szenvedjen, így inkább felé fordult.
- Te mit gondolsz róla..?

_________________
Adatlap
Shiel D. Lewis
Shiel D. Lewis
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2012. Nov. 03.
Age : 31
Tartózkodási hely : füstfelhőben

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Peter Worker Hétf. Dec. 10 2012, 10:49

Együttes erővel sikeresen nyitottuk ki az ajtót és tudtunk tovább haladni hárman. Nem tudtam, hogy mennyire örültünk ennek, hisz az út továbbra is kanyargós és szűk volt, ugyanakkor sebességem, bár nem volt észtvesztő, mégis javult és léptem gyorsabban Hisaméval. „Gyorsabban”.
Nem tudtam behatárolni, hogy mióta lehettünk a barlangba és nem tudtam, hogy milyen távolra kerültünk a bejárattól, azonban csakhamar egy újabb érdekességbe ütköztünk. Egy tágas térségbe érkeztünk, a kristályaink fényei nem is tudták bevilágítani az egész helyiséget. Nem tetszett ez nekem, végeredményre vártam már, de egyben érdeklődve figyeltem is körbe. A nem túl erős fényben a közelünkbe egy kisebb tavacska lett látható és mellé állva lehetett hallani, hogy a cseppek miként érkeztek a folyadék felszínére. Egy nem túl széles mélyedés volt e egész és a szó szerinti kis tavacska fölött egy érdekes ásvány csöpögött. A tejfehér folyadék nem volt bizalomgerjesztő.
- Te mit gondolsz róla..? – vont be engem is a néma gondolkodásába Lewis, azonban ötletem se volt, hogy mi lehetett ez.
- Nem tudom. – sóhajtottam nagyot – Eddig csak pár akadályba ütköztünk, lehet ez is egy a sokból, de ötletem sincs, hogy mi lehet ez a fehér valami. - szóltam, majd hirtelen fura érzés ragadott el.
Körbe néztem, nem láttam Hisamét. Kirázott a hideg, aggódni kezdtem, majd hirtelen nyugodtam is meg, hogy megcsillantak a fénybe a sárkány pikkelyei. Kíváncsi volt, túlságosan is közel került a gödörhöz, vagy kúthoz és behajlásával elvesztette az egyensúlyát. Nem tudott megkapaszkodni, pedig voltak karmai.
- Hisame! - nem gondolkodtam, ugrottam utána. Későn jöttem rá, hogy lehet ostobaságot csináltam, de nem már tudtam visszaesni. A levegőben még elértem őt és együtt estünk bele a fehér valamibe.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Rosalia Szer. Dec. 12 2012, 00:46

Nem süllyedtek el a tócsa folyadékában, mivel annak mélysége aligha haladja meg a fél métert. Peter könnyedén kimentheti petjét a hideg, és némileg sós ízű anyagból - az ízt érezhetitek is, ha az ajkatokra is kerül belőle. Hisame karmai viszont beleakadnak valami mocskos szövetanyagba, és idomárja csak úgy tudja kihúzni petjét, ha partra vonszolja vele együtt a nehézkes batyut. A két kézbe illő figura úgy néz ki, mint egy sáros törpe múmia. Ha kellő bátorsággal bírtok, s letekeritek az anyagot, akkor egy nagyjából 30 centis, maszatos kertitörpére akadhattok rá. Ami viszont még ennél is érdekesebbnek hathat, hogy a figura egyszerűen fityiszt mutat naktek (értsd: nem most mozdul meg és mutat be, így van legyártva). Ha megkopogtatjátok, akkor egyértelműen rájöhettek, hogy a való élethez hasonlóan, az itteni kertitörpék is égetett kerámiából vannak és üreges a belsejük. Legalábbis ez a darab mindenképpen ilyen. Szemlélődésetek tárgyáról azonban elvonja figyelmeteket a terem túlsó feléből szűrődő halk csoszogás zaja, amely egyre hangosabbá válik. Valaki közeledik! Ám ha nem vagytok elég biztosak a fületekben, akkor a macska reakciójának már végképp hihettek: Miss Szőrgolyó leugrik Lewis válláról és pár lépést előrehaladva kíváncsian beleszaglászik a levegőbe.


[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 61839044


_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Peter Worker Szer. Dec. 12 2012, 11:08

Az esésünk fájdalmas lett volna, nem süllyedtünk el. Csupán ha fél méter lehetett a folyadék mélysége, azonban Hisame így is vad csápolásba kezdett, hogy ne merüljön alá.
- Hé, hé, hé! – fogtam meg őt magabiztosabban – Nyugodj meg, nincs semmi baj sem. Itt vagyok. – kellett egy kis idő míg a sárkány rájött, hogy nincs baj.
A mozgolódásával a tejfehér valamibe fürödtünk meg és éreztem meg annak enyhén sós ízét. Kimászva Hisame súlya nehezebb lett és kellett rájönnöm, hogy valamit a karmai közt tartott. Egy érdekes becsomagolt valami, mit már a lovaggal együtt szemléltünk. A sapkámnak a bolyhait félresepertem az arcomból és vizsgáltuk a tárgyat, mit Hisame talált. A piros sapka fura szerzetre utalt, ugyanakkor több nem igazán látszott belőle, így kezdtük el megtisztítani a koszos csomagolástól. Sáros fáslikkal volt körbe tekerve és amint végeztünk lett látható a teljes alakja. Egy törpe. Nem élt, hisz miért is élt volna. Porcelán volt és gúnyos pózban volt megmunkálva. Fityiszt mutatva nézett fel ránk és kezdtem azt hinni, hogy a játékmester egy munkájával találkoztunk. Legalábbis ilyen humort tudtam elképzelni neki.
- Könnyebb, mint amilyennek látszik. A belseje üreges lehet. – szóltam és hogy bizonyítsam is az állításom, kopogtattam meg a felületét.
Vizsgáltuk még egy pár percig, azonban figyelmünket elterelte valami. A terem tág volt és üres, így minden apró hang visszhangzott itt. A helyiség másik végéből csoszogás hangjára figyeltünk fel mindannyian.
Miss Macska megmozdult, leugrott Lewis válláról, majd szaglászni kezdett a levegőbe. Hisame mellé állt és tett ugyanígy, de biztos voltam benne, hogy fogalma sem volt, hogy miért csinálta, amit csinált.
– Kíváncsi vagyok. – jegyeztem meg, majd vártam, hogy a csoszogás közelebb jöjjön. Nem láttam vörösen csillogó szempárokat, így nem igazán féltem.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Shiel D. Lewis Pént. Dec. 14 2012, 20:00

- Huh?! - Sir Lewis értetlen arccal bámulta, ahogy a társa állata belefordul a furcsa löttybe... Talán úszni akarna..? Vagy lemerülni, mint korábban a lovag tette, hogy rejtett ajtó után kutasson a víz mélyén? Hmm lehet, hogy a sárkány okosabb,, mint hitte, vagyis... Még sosem gondolkodott el azon, hogy az állatidomár petjébe mennyi IQ szorult, de ahogy most látja a sárkány enyhén kidülledt szemeit, talán nem is a szándékosság erejével vetette magát a folyékony materiálba..?
De ez még nem minden... Alig, hogy a sárkány zuhanni kezdett, hősünk szeme világa előtt egy másik alak is elsuhant, még pedig Peter, aki nyílegyenesen az állat felé tartott. Elkapta a petet, de ezután mind a ketten nagyot csobbantak a "tejben", aminek kifröccsenő zuhatagát hősünk pajzsának felületével épphogy ki bírt védeni. Nem tudta volna megmondani miért, de nem tartotta barátságos gondolatnak reakcióba lépni a furcsa löttyel.
Szóval a két barát fetreng kicsit a vízaknában, de aztán feltápászkodik Peter és peremhez megy, ahol Sir Lewis már kinyújtott kézzel várja, hogy kisegítse a férfit. Gyorsan ki is rántja a gödörből, de furcsállja, hogy valamivel nehezebben ment az akció, mint ahogy azt még korábban ácsorgása közben kifundálta. Ennek azonban gyorsan meg is lett a magyarázata: A sárkány karmaival kirángatott valami retkes összekötözött valamit, amit Peter nyomban el is kezdett kibogozni. Amint lekerült több rétegnyi fásli, vagy mi a szösz, egy kerámia törpe bukkant fel, amint éppen bemutatott hármójuknak. Hát Sir Lewis majdnem ott volt, hogy odanyúl, s letöri a szemtelen törpe karját, aztán vissza rúgja az egész vackot a vízbe, de végül nem tette meg. Figyelmét ugyanis egy csoszogó hang ütötte meg, ami egyre közelített feléjük, habár elég sötét volt ahhoz, hogy ne lássák mi közelít. Sir Lewis gyorsa körbepillantott, hátha tud valami búvóhelyet a közelben, de semmi sem állt rendelkezésére, éppen ezért egy új tervet eszelt ki: Mindig is nagyon tisztelte a gengsztereket a filmekben, meg sorozatokban, mikor olyan vagányan jelentették be, hogy kiért mennyi váltságdíjat kérnek, meg stuff, szóval elhatározza, hogy ő is ilyen menő gengszter lesz, s megcsillogtatja rabulejtő-képességét.
- A törpe a foglyunk! Vigyázz mit csinálsz, mert könnyen összetörik..! - kiáltja, de aztán, hogy volt e értelme, majd kiderül...

_________________
Adatlap
Shiel D. Lewis
Shiel D. Lewis
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2012. Nov. 03.
Age : 31
Tartózkodási hely : füstfelhőben

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Rosalia Pént. Dec. 14 2012, 22:03

- Hálásan köszönöm, hogy felderítettétek nekem a terepet! - érkezik a gúnyos hang a sötétből. Ismerős lehet számotokra, mintha már hallottátok volna korábban, csak sokkal mézesmázosabb körítéssel. Miss Szőrgolyó is megindulna feléje, de az érdekes hanglejtés hallatán megtorpan és inkább visszatipeg Lewis lába mellé. Ahogy a világító kristályotok hatósugarába lép az érkező, kirajzolódik alakja:

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRw33RU8C5fH-7hj9RFfC0zCQeS0JmqOY-JHW0KK-ZgyuWFnXqG

- Itt az ideje, hogy a markomba... akarom mondani a jogos tulajdonosához kerülhessen az örökség. Add ide szépen a kulcsot fiacskám, és ne bohóckodj már azzal haszontalan kerti törpével! - nyújtja a markát Trükkmesterné Nagyika a fiúk felé, hogy megkaphasson egy általatok eddig még nem látott, a terem túlsó végében lévő ajtó zárjába illő kulcsot. Göcsörtös ujjai szinte táncot járnak, talán még meg is nyalja szája szélét sóvárgása közepette az öreglány.

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Peter Worker Szomb. Dec. 15 2012, 11:24

- Hálásan köszönöm, hogy felderítettétek nekem a terepet! – adott hangot magának a csoszogó alak.
Ismerős volt a hangja, de nem igazán jöttem rá, hogy honnan. Almás pite és forró tea illata jutott az eszembe, de ostobaságnak tartottam, hogy Trükkmesterné asszonyég ide került volna. Hogyan és miért lett volna itt? Nem láttam sok értelmét. Miss Szőrgolyó is közelebb akart sétálni az alakhoz, azonban fél úton ő is megállt és bújt vissza Lewishez. Különleges érzés ragadott el és ez a nem tetsző különleges érzés volt.
Amint a kristályok fényébe csoszogott az alak, korábbi gondolataim rajzolódtak ki előttünk.
- Mit keress ő itt? – csodálkoztam halkan.
Azért jöttünk mi, hogy segítsünk neki, hisz idős volt már, de most mégis itt állt.
- Itt az ideje, hogy a markomba... akarom mondani a jogos tulajdonosához kerülhessen az örökség. – valahogy másnak tűnt, mint korábban a kunyhóban - Add ide szépen a kulcsot fiacskám, és ne bohóckodj már azzal haszontalan kerti törpével! – nem értetettem, hogy tudta, hogy haszontalan és nem értettem, hogy jutott be ide, hisz biztos voltam benne, hogy ő nem küzdött a hasonmásaival, nem úszott a tóba és utána nem találkozott a denevérrel.
A mosoly az öreg néni arcán furcsa volt, nem az üdvözlős, szeretetteljes mosolya volt látható, inkább tűnt gonosznak részemről.
- Lewis, - léptem hozzá – az öreg lány enyhén másnak tűnik, mint korábban, még a macska is fél tőle. – böktem le Miss Cicusra – Én még nem adnám oda neki a kulcsot, menjünk vele, vagy nem is tudom, de rossz érzésem van vele kapcsolatban. – voltam őszinte a társamhoz és végre nem tartottam magamban a gondolataimat.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Shiel D. Lewis Szomb. Dec. 15 2012, 14:06

A hang tulajdonosa előlépett a kristály fényébe. Sir Lewis ismét meglepődött, s a törpét is keményebben kezdte szorítani, igaz csak a két kezével, magához nem akarta nyomni, mert elég mocskos volt a kerámia vacak. A öreglány megjelenése azonban erősen gyanút ébresztett hősünkben. Mégis mi a francot keres itt a nyanya? A lovagot és társát küldte, hogy elrendezze a kérdéses ügyet, erre ő maga jelenik meg idebent, hogy személyesen vegye kézbe az örökséget. Valami nem stimmel, s ezt a lovag is érzi, homlokát ezért erősen ráncolni kezdi. Próbál logikát keresni, de nem megy neki, gondolatok helyett ugyan is csak két cintányérozó majom jelent meg buksijában.
Összevont szemöldöke alatt figyelte, ahogy az öreglány egyre közelebb ért, s közben beszélt is hozzájuk. Kulcsot kért tőlük, de hősünk csak arról a zárnyitóról tudott, amit még betmen adott nekik.
Hátrapillantott, valóban ott volt egy ajtó. Hogy nem vették észre eddig?
Társa is közelebb lép hozzá, majd megosztja vele gondolatait. Sir Lewis aprót bólint, az állatidomár szavaira, majd a zsebébe nyúl, melyből előkandikál a kis kulcs, melyet a denevér-ember adott nekik. Kinyújtja a kezét kitárt tenyérrel, ha az öreglány el akarja venni a kulcsot, akkor megtehesse.
- Csak ez a kulcs van nálunk, ha erre gondolt... - teszi hozzá a megjegyzést, miközben másik kezével teszi le a törpét a földre, de közben nem veszi le a szemét a nagyiról. Furcsa neki a viselkedése és különben is?! Mégis hogyan jutott volna be ide? Ha ninja lenne, esetleg akkor lett volna képes elosonni mellettük, vagy volna még itt egy másik ajtó is? Szó se róla, hősünk eléggé összezavarodott, nem érti, hogy mi folyik körülötte, így csupán átadja magát az élet folyamának...

_________________
Adatlap
Shiel D. Lewis
Shiel D. Lewis
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2012. Nov. 03.
Age : 31
Tartózkodási hely : füstfelhőben

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Rosalia Szomb. Dec. 15 2012, 17:59

- Az a kulcs már rég megvan nekem is, fiacskám, a kapuőr óvatlansága, hogy a felöltőjében tartotta. Viszont kétszeresen is jó szolgálatot tett a ruhája, mert megvédett a tükrös terem illúzióitól is. Itt meg nem győztem rátok várni, amíg a másik járatban botorkáltatok. Viszont mostmár tényleg ne bohóckodjunk itt tovább, add ide a törpét! - eréjesen ráparancsol Lewisra, csöppet sem udvariasan - Nem hiszem el, hogy még nem jöttél rá, hogy a belsejében van a kulcs!
Mielőtt azonban a lovag elgondolkodhatna azon, hogy eleget tesz-e Nagyika felszólításának, Miss Szőrmók felborzolja a szőrét. Aztán mintha elkezdene felfújódni. Teljes alakjában kezd megnőni. Aztán két lábra emelkedik. Végül egy idős férfi alakja kezd kirajzolódni az imént még hófehér perzsamacska formában tetszelgő jószágból. Kedélyes, pufók kis öregember terem mellettetek, azonban ahogy tekintetét az öreglányra emeli, az haragossá válik és mutatóujjával az asszonyságra bök.

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 2Q==
- Ez a némber egy pozőr! Az én feleségem rég elhunyt, és ez a satrafa lépett a helyébe! Sajnálom fiúk, hogy erről korábban nem tudtalak figyelmeztetni benneteket, de meg kellett találnotok a törpét, hogy visszanyerhessem eredeti alakomat. Rosszul sikerült trükk, hihi - vigyorog a lovagra és az idomárra Trükkmester uraság - Távozz innen vén banya, amíg még van rá lehetőséged! Egy petákot sem látsz a vagyonomból!
Az öreglánynak azonban esze ágában sincs itthagyni az ajtót, mögötte pedig a remélt kincsekkel, hiszen elég sok melója volt eddig ebben az ügyben. Viszont a törpét valamilyen rejtélyes okból kifolyólag nem sikerült megszereznie, ehhez kellett felbérelnie másokat is a feladatra. Korábban már végigjárta a barlangot, de Betmentől nem sikerült megszereznie a kulcsot, ezért volt kénytelen azzal a szarvasbogárral kicseleznie az őrt, hogy megszerezhesse a vaskos tölgyfaajtóhoz a kulcsot. Szóval igazán izzasztó volt idejutnia, ezért nem fog tágítani. Most már nem leplezi tovább magát, inventoryjából egy csatabártot hív elő, aminek méretei meghaladják saját testének nagyságát. Megrohamoz benneteket, hogy megszerezhesse a kertitörpét, benen a kulccsal.


A hozzászólást Rosalia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 16 2012, 13:05-kor.

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Peter Worker Szomb. Dec. 15 2012, 21:16

Az öreg néni szavai emlékeztettetek, hogy a kapunál találkoztunk egy bácsival, ki a felsőjét hiányolta és meg is ígértük neki, hogy visszaszerezzük azt neki. Ez idáig eszemben sem volt ez, miért szégyelltem is magam rendesen most. Nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a néni nem az volt, ki a kunyhóban korábban, ugyanakkor cselekedni sem tudtam igazán, minthogy Miss Szőrmók érdekes dolgokat művelt. Eleinte ijedten szemléltem, majd vált felismerhetővé egy újabb idősebb alakja. Megtermett pocakja volt és mosolygott ránk, míg nem a néni felé fordult mérgesen és mutatott rá.
- Ez a némber egy pozőr! – szólt dühösen - Az én feleségem rég elhunyt, és ez a satrafa lépett a helyébe! - meglepődtem, hogy ő volt a játékmester - Sajnálom fiúk, hogy erről korábban nem tudtalak figyelmeztetni benneteket, de meg kellett találnotok a törpét, hogy visszanyerhessem eredeti alakomat. Rosszul sikerült trükk, hihi. – hát ezen most valóban nem nevettünk - Távozz innen vén banya, amíg még van rá lehetőséged! Egy petákot sem látsz a vagyonomból!
Nos, a Banya nem tágított, akarta tőlünk azt a kulcsot.
Be kellett vallanom a sütije finom volt és jól esett a teája is, de szemeiben mélyre zuhant a tettével, mit csinált. A holtak maradjanak a koporsóba, tartottam ehhez magam és a legnagyobb tiszteletlenségnek éreztem, hogy a halott feleséget játszotta. Tény, hogy minket átvert, de vége lett most ennek. Indulatos volt és egy csatabárdot hívott elő magának, majd indult meg felénk.
Cselekedni akartam, zavart, mit tett és meg akartam leckéztetni.
- Hisame! – vettem elő pálcámat és intettem neki, hogy támadjon ő is.
Mindaddig magabiztos voltam, míg nem rájöttem, hogy a sárkány és az én sebességem nem volt a leggyorsabb. Csak reménykedni tudtam, hogy az öreg, valóban öreg volt, bár azt a bárdot erősen fogta a kezei közt.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Shiel D. Lewis Vas. Dec. 16 2012, 13:01

Sir Lewis szinte mérgesen hallgatta végig, ahogy a nyanya bevallja: ő volt a tolvaj, aki lenyúlta a szerencsétlen kapuőr ruháit, s mindvégig előttük járt egy lépéssel. Ez még még talán hagyján, mert be lehetne tudni annak, hogy öreg, elvesztette az eszét, vagy valami... De hogy az előbb értéktelennek titulált törpét most meg kéregette volna, az már több volt a soknál.
A lovag ökölbe szorította a kezét, s a betmentől kapott kulcsot visszatette a zsebébe. Kicsit megrázta a kerámia figurát, s a belőle jövő csörgő hang jelezte, hogy valóban benne van a kulcs, amire a nagyinak szüksége van, amire igényt tartana. De attitűdje korántsem barátságos, egyszerűen kiveszett belőle a kedves-nénis hangulat.
Sir Lewis egyébként megtagadta volna tőle a törpe átadását, amikor a macska egyszerűen fogta magát, s öregemberré változott. Sir Lewis ráncolódó homloka jelezte, hogy eddig abban a tudatban volt, hogy a macska nőstény... Tehát az állat apóvá gömbölyödik, aki máris erősen mutogat az asszonyra, hozzátéve, hogy egy csaló, aki átvette a felesége szerepét. Óhh, itt már mindenki szerepjátékos?
A nyanya erre bedühödött és kezébe máris csatabárd került, ami persze igen groteszkül hatott, mivel a valóságban ez sosem lett volna lehetséges. Na de ilyen ez a játék, lolik is ilyen fegyókkal hadakoznak, akkor az öregeknek miért legyen más?
A lovag hörögve odadobja a kristályt az öregúr kezébe, bízva abban, hogy ő majd szépen tartja, amíg ők átveszik a harci szerepkört.
A szeme sarkából látja, hogy az állatidomár is mozgásba lendül, s hallja is, ahogyan a sárkánya után szól. Sir Lewis a buzogányát kapja felszabadult kezébe, s immáron teljes lovagi felszerelésben kezdi megrohamozni újdonsült ellenségüket a nyanya személyében.

_________________
Adatlap
Shiel D. Lewis
Shiel D. Lewis
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2012. Nov. 03.
Age : 31
Tartózkodási hely : füstfelhőben

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Rosalia Vas. Dec. 16 2012, 13:25

Miután a bácsika átveszi Lewistól a kristályát, csatasorba rendeződtök. Mivel Hisame még mindig lassabb, mint a lovag, először a buzogány csaphat le a nagyikára. Az öreglány akkorát lendít a bárdján, hogy az elhúzza a testét, így mozgása ingataggá válik. Persze luftot üt a lovagon, annak buzogánya viszont alaposan betalál a néne gyomrába, az pedig vörös pixeleket kezd el szórni. Időközben odaér végre Hisame is, és az éppen hasa után kapó öreglány haját tépve és fejét karmolva újabb sebzéseket visz be. A harc igencsak rövidre sikeredik, mivel a némber sírva esik össze, ahogy életfázisa a sárga zónába szalad. Miközben próbálja elhessegetni a sárkányt a fejéről, másik kezével védekező pozícióban tartja bárdját, mielőtt még a lovag újabbat sújthatna rá pörölyével.
1. Ha megszakítjátok a támadást, a vénasszony arcára ördögi vigyor ül ki, és ismét harcba lendül. Ha sikerül megtévesztenie benneteket, akkor újból, de most már ügyesebben sújt le rátok méretes pengéjével, s mindketten 7 HP sebzést szenvedtek el.
2. Ha viszont könyörgését látva nem fejezitek be a támadást, és tovább ostromoljátok a síró - ugyanakkor megjátszós - nénikét, akkor viszont feladja a küzdelmet.

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Shiel D. Lewis Vas. Dec. 16 2012, 14:38

Sir Lewisnek csak pár lépést kell tennie ahhoz hogy támadó közelségbe kerüljön, s fegyverével meg is célozza a nyanya hasát. Igazából nem tud sok mindent támadni a csalón, mivel kis termetéből adódóan akárhol ütné meg, az hatással lenni a teste minden minden porcikájára és akkor már miért ne mérne csapást a legkönnyebben elérhető pontra? Az öreg a hátuk mögött ügyesen tartja a kristályt, a célpont tökéletesen látszik.
Egy ideig tart a nagy fegyvert lóbáló ellenségtől, de mikor látja, hogy az asszonyságot kibillenti egyensúlyából a saját mozdulatának ereje, tisztán látja, hogy eljött az ideje egy szerencsés támadásnak.
- Add meg magad te csaló! - kiáltásától visszhangzik a terem.
Erősen hasba vágja az imposztort, s a sérülés helye máris pirosan kezd ragyogni. A lovag ekkor hátrébb lép, hogy az állatidomár is kivesse részét a harcból. Nem is kell sokat várni, szinte azonnal odaugrik a sárkány, összekócolva a nagyi hajzatát, aki azonnal lerogy a földre védő pózba helyezkedve. Csatabárdja azonban nem takarja ki eléggé, ezért nyílik egy újabb pont, ahol a lovag támadni bírja. Nem haboz egy pillanatig sem, hősünk egyből meglengeti buzogányát, s nem törődve a siránkozó asszonnyal, csak az ellenséget látva benne újra megsózza a fegyverrel.
- Ennyivel nem bírod megtörni akaratunkat! - szavalja, s egy pillanatra hátratekint az apóra, hátha az is akarna valamit csinálni, de ő nem száll be harmadiknak a verőlegények sorába, csak a háttérből figyel.
Megpróbálja ugyan ott, miközben ezen szavakat intézi a nyanyához:
- Csalók hatalma nem bírja felülmúlni az igazság erejét!

_________________
Adatlap
Shiel D. Lewis
Shiel D. Lewis
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2012. Nov. 03.
Age : 31
Tartózkodási hely : füstfelhőben

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Peter Worker Vas. Dec. 16 2012, 22:14

- Csalók hatalma nem bírja felülmúlni az igazság erejét!
Korábbi támadásaink is sikeresek voltak és Lewis továbbra sem fejezte be. Az öreg már rég sárgult, talán már pirosodott is mikor feladta magát, feladta a küzdelmet.
A lovagra félve tekintettem, nem vártam tőle ilyen kirohanást, de már megtörtént, nem volt mit tenni és pozitív vége is lett ennek, minek örültem inkább. Kezembe vettem a néni fegyverét, majd vártam a történéseket. Szólni nem akartam, hisz nem tudtam volna semmi értelmeset sem mondani. Úgy gondoltam, nem az én dolgom volt most szólni, hanem például a játékmesteré, kiről szólt ez az egész. Miatta voltunk itt, az ő vagyonát akarta a gonosz néni.
Átvert a banya és macskaként is mellettünk volt a mester. Amolyan egyszerű bábúnak éreztem most magam és ez rossz érzés volt számomra. Ostoba voltam és szomorodtam el emiatt.
Hisame mellém sétált és nézett fel rám. Félig látott csak, minthogy a támadást követően a sapkája félrecsúszott a fején.
- Szerintem már nyugodtan levehetjük. – enyhültem és húztam le fejéről a kötött sapkát, majd tettem az enyémmel is így. Idegesítettek a bolyhok, meg hát a rózsaszín sem illett a szemeim színéhez.
Guggolva a társam mellett néztem fel a többiekre.
- Vége van? – kérdeztem tudatlanul – Félek a sötétben. – szóltam mégis, bár tény, hogy nem volt sok értelme, inkább csak amolyan megjegyzés volt, hogy nem akartam tovább maradni, ki akartam kerülni minél hamarabb a barlangból.
A néni jutalmat ígért nekünk, de egy csaló volt, ennek okán nem vártam jutalmat a bácsitól, túl szép is lett volna. Meg hát egy kedves fiatalemberként tekintettem magamra, örülnöm kellett volna, hogy segíthettem csak úgy.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Rosalia Hétf. Dec. 17 2012, 00:22

Az öreglány megadja magát, nem kockáztatja az életét. A piszkos munkát azonban szerencsére nem nektek kell elvégeznetek, ugyanis újabb ismerős arc kerül elő a bejárat felől. Betmen érkezik meg ügyefogyott csatlósával, és biztosít benneteket arról, hogy átadja a vénlányt a kapuőrnek, így nem kell vele bíbelődnötök tovább. Trükkmester uraság hálásan borul a nyakatokba, amiért megszabadítottátok attól a rátelepedő satrafától. Már kezdett belenyugodni, hogy örökre macska alakban kell élnie, de hála nektek megszabadítottátok az állandó bolháktól és a szőrgolyóktól. Itt volt az ideje annak, hogy a kerti törpéből előszedje a kulcsot. Gondolkodás nélkül összetöri egy kövön, majd szertefoszló pixeljeit a kis pocsolya tejfehér vizébe szórja. Ez egyébként közönséges barlangvíz volt, amelyet a cseppkövön végigfolyó víz által kioldott kalcium és só színezett ilyen világos színűre. Az öregfiú huncut mosollyal az arcán int nektek, hogy kövessétek.
Amikor odaértek a fénykristályaitokkal megvilágított úton ahhoz a bizonyos ajtóhoz, amiért eddig ment a harc, a papi kuncorászva elfordítja a zárban a kulcsot. Egy "Tárulj szezám!" felkiáltással nyílik is az ajtó, és ami a szemetek elé tárul, nem éppen egy arannyal és ékszerekkel megrakott kincsesláda. Ez a kis terem egyfajta raktár, ahol a mester úr a trükkjeihez való kellékeit tárolja. Nyilván számára ez a legnagyobb vagyon, de a pozőr néne is igencsak nagyot nézett volna, ha megtalálja ezt a sok kacatot. Azonban néhány hasznos dologra is akadhattok, s segítségetekért cserébe arra biztat benneteket Trükkmester uraság, hogy válasszatok magatoknak bátran egy holmit. A tükrös teremben elvesztett pontjaitok természetesen visszatöltődnek mire kiértek majd a barlangból.
Amikor végeztetek, visszazárja az ajtót, majd visszasétáltok a tócsához, amiből egy újabb kerti törpét emel ki, hogy visszarejthesse a kulcsot megfelelő helyére. Innentől kezdve az utatokra enged Smile


Köszönöm szépen a játékot fiúk, ez az első befejezett mesélésem, és örvendek, hogy a részesei lehettetek. Remélem legalább annyira jól éreztétek magatokat, mint én mesélés közben.

Gratulálok!


Jutalmak: 30 exp, 30 arany és 1 tárgy/fő, továbbá megtarthatjátok a világító kristályokat is, amiket mégegyszer használhattok.

6 arany az Ítélet ökle céhbankba és 2-2 xp a céh "leggyengébb" játékosának, s ez pont Peter és Lewis.

Választható tárgyak: Bőrruha (+4 páncél), Trükkös köpeny (+2 kitartás), Trükkmester gyűrűje (+3 gyorsaság, -1 erő), Természet Gyűrű (+1 élet) Válaszreagban rjátok meg melyiket választjátok, chaten beszéljétek meg, hogy ne ugyanaz legyen!

Gyenge világító kristály: Ha aktiváljátok, korlátlan ideig világít (illetve max egy napig/éjszakáig), de csak 10 méteres látótávolságig. Azonban ha megreped, vagy eltöritek, akkor kihuny a fénye. 1x aktiválható!

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Shiel D. Lewis Hétf. Dec. 17 2012, 00:39

Én is nagyon élveztem a küldetést, köszönöm szépen az élményt!

A bőrruhát választom! Very Happy

_________________
Adatlap
Shiel D. Lewis
Shiel D. Lewis
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2012. Nov. 03.
Age : 31
Tartózkodási hely : füstfelhőben

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Peter Worker Hétf. Dec. 17 2012, 00:40

A természet gyűrű nekem tökéletes választás, így azt szeretném kérni.

Köszönöm én is!

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Dec. 18 2012, 21:19

Lewis: Növénylátás: 1->7, Béna Adrenalin Potion Recept, Kis Potion Recept, 1 Kristálylevél, 5 Faeno Levél, 3 Kis Tövisgyökér, 7 Vörös Pitypang, 1 Tövisgyökér, 1 Barna Gomba

Peter: Növénylátás: 1->7, Tükör Kristály Recept, Gyenge Kinézet Kristály Recept, 4 Kristálylevél, 2 Faeno Levél, 4 Barna Gomba, 3 Tövisgyökér, 3 Vörös Pitypang
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Csalafinta kincskeresés - Page 3 Empty Re: [Küldetés] Csalafinta kincskeresés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.