Főtér

28 / 28 oldal Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Go down

default Re: Főtér

Témanyitás by K1 on Pént. Jún. 29 2018, 00:02

Közölte velem, hogy nem lesz egy sétagalopp, ha meg akarom találni azt a bizonyos illetőt akivel még soha az életemben nem találkoztam. Erre még magamtól is rájöttem egyszerű kezdő létemre sőt, már akkor tudtam mikor még el sem vállaltam a megbízást. Bár nagyon nehéz ez a küldetést mégis sikerült meggyőznie az érveivel, hogy érdemes megpróbálni. Életemben nem láttam annyi nullát, mint akkor így még szép, hogy belevágtam. Ennyi pénzért akár egy helyet és elbontottam volna egy merőkanál segítségével. Nem mondhattam el neki a teljes igazságot, mert annak ellenére, hogy kedves volt velem és segítő kész nem tudhattam, hogy tényleg bízhatok-e benne. Még régebben egy filmben halottam valamit, amivel mindig is egyetértettem. „Az emberekben bízok, csak a bennük lakozó ördögben nem.” Azzal is tisztában voltam, hogy a hazugságra könnyű rájönni ezért fél igazságokkal álltam elé a másik felét meg elhallgattam.

- Majd megoldom valahogy. – mondtam tömören karba tett kézzel miközben kissé flegmán néztem magam elé.
Végül is már nem egy kis kölyök voltam, akinek fogni kell a kezét hiába tekintett így rám az idegen. A beszélgetés kezdett nagyon ellaposodni és azon gondolkodtam, hogyan tudnék neki véget vetni. Megbántani nem akartam, mert egész végig nagyon kedves volt velem, azonban ami sok az már rengeteg.
- Te valami kocka voltál? – kérdeztem még mindig karba tett kézzel.
Nagyon jó úton jártam afelé, hogy viszontlássam a nemrég elfogyasztott ételt ugyanis nem igazán tanácsos egy teljesen ismeretlen emberrel bunkó módon viselkedni. Lehet, hogy az volt a szokása, hogy elássa a haragosait a hátsó kertben. De tényleg majdnem olyan volt mintha egy hangos lexikont hallgattam volna. Alig tudott mondani valamit mikor nem is tudom miért felálltam az asztaltól és majdnem harminc fekvőtámaszt csináltam meg az asztal mellett. Mikor végeztem, felkeltem majd pislogtam, mint hal a szatyorban. Halványlila segély fogalmam sem volt róla miért is tettem mintha valaki manipulálta volna a gondolataimat, mert hirtelen késztetést éreztem a tornagyakorlatok iránt.
- Na jó, ez meg mi volt?
Lehet, hogy pusztán annak a jele, hogy elment a maradék eszem, ami meglepő, mert meg voltam győződve, hogy sohasem rendelkeztem ilyesmivel.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 525

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Főtér - Page 28 Vo36oi1501/1700Főtér - Page 28 2yjvlht  (1501/1700)
Céh: -

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Ozirisz on Szer. Aug. 08 2018, 02:55

Miután K1-nek kifejtettem, hogy szerintem miért is vágta nagy fába a fejszéjét, amikor valakit meg kell keresnie, ő váltig állította, hogy megoldja valahogy. - Sok sikert hozzá! - mondtam a srácnak. Ennyit, és nem többet. Nem akartam sem tolakodó lenni, hogy nekiállok faggatózni, ami végképp nem rám tartozik. És az aggályaimat sem fejtettem ki hangosan, pedig azok vannak bőven. Elég nagy hely Aincrad. Megvannak ezen a világon is azok az eldugott zugok, amiket hiába akar, akkor sem talál meg az ember. Még a Kezdetek Városa is borzalmasan nagy, elvégre a tízezer játékosra lett tervezve, az NJK-król nem is beszélve. Iszonyat sok utca, épület, képtelenség az egészet alaposan átkutatni. És ez még csak egyetlen egy város, és egyetlen egy szint viszonylag kis része...
És ez még csak a felkutatás, de ha az,az illető, akit a lovag keres fogságban van, vagy csapdába esett, oda egyedül kevés lesz. Egyedül bárki is lenne, kevés lesz. Hiába a magas szint, ha többen vannak. A koboldinvázió is azért volt veszélyes, mert a koboldok egyenként röhejesen gyengék, viszont amikor százával, vég nélkül jönnek, máris problémát okoznak. Ugyanez játékosoknál is, egy fél tucat valamivel alacsonyabb szintű, de jól szervezett játékos simán legyőz egyetlen, erősebb embert...
K1 kérdésén csak néztem érdekesen, hogy ez most hogy jön ide. - Valami olyasmi. De vannak tőlem jóval kockábbak is – válaszoltam a lovagnak, majd falatoztam tovább. Először fel sem tűnt, ahogy a srác felkelt az asztaltól, szimplán betudtam a szék húzkodást amolyan fészkelődésnek. Azonban hamarosan megláttam, ahogy csórikám halál nyugodtan mit csinál? Míg mindenki más eszik, iszik, teszi a dolgát, ő nem, még csak véletlen se. Nekiállt az asztal mellett fekvőtámaszozni. Nem szóltam, csak csendben csóváltam a fejem. Hová keveredtem? Ehelyett felhörpintettem a poharam alján maradt bort, majd teletöltöttem a poharam. Erre muszáj inni. Vajon ez megint csak egy újabb bug, amit K1 bevonzott magának? Vagy amolyan felesleges és teljességgel értelmetlen erőfitogtatás? Nem tudom, de amit művel, azzal semmit sem ér el. Egy virtuális világban, a virtuális avatárjával fekvőtámaszozni... Nem a saját izmai dolgoznak, nem a saját erején és kitartásán múlik az eredmény, hanem jelen esetben a SAO rendszerén. A rendszer pedig többé-kevésbé mindenre rásegít, kezdve a kardforgatás mozdulataitól az akrobatikus ugrabugrászáson át az olyan egyszerű dolgokig mint a fekvőtámaszozás, szinte mindenbe beletesz valamit. Hisz kevesen vannak, akik odakinn is tudnának kardot forgatni. Sokunkon még egy sima vágás vagy szúrás is kifogna, sőt lehetnek olyanok is, akik még a kardot sem bírnák el egy kézzel...
Majd miután végül a lovag befejezte a tornászást, egy meglepő kérdést tett fel: "ez meg mi volt?". Ha ő nem tudja, akkor egyáltalán ki tudhatná? Letettem a villát, majd felvettem a pókerarcot, és válaszoltam - Fekvőtámasz, ha jól láttam – közben figyelve K1 reakcióját. Feltételezem nem ezt a választ várta, de mi mást felelhettem volna?

Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1493

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 28 Vo36oi9303/9700Főtér - Page 28 2yjvlht  (9303/9700)
Céh: Justice League

Felhasználó profiljának megtekintése http://ozirisz.xyz/

Témanyitás by K1 on Kedd Aug. 21 2018, 13:30

Én is akárcsak Ozirisz értetlenül néztem és azt kérdeztem magamban ez meg mi a jó fészkes fene lehetett. Sosem tartoztam azok közé a sport mániások közzé, akiknek folyton mozogni kellett. A valóságban se szerettem az ilyesmit igaz rohantam, mikor szükség volt rá például a busz után vagy ha a helyzet úgy hozta éppen előle. Igaz egyszer már a játékban csináltam pár fekvőtámaszt, de csak azért, hogy megtudjam, hogyan reagálnak eme váratlan fordulatra a körülöttem lévő hölgyek. Ha valakinek hát nekem tudnom kéne, mit miért csinálok azonban akkor én is tanácstalan voltam. Mintha csak egy láthatatlan erő átvette volna a testem felett az irányítást.
- Ez elég furcsa volt. – mondtam tömören és velősen.

Mikor az ember azt gondolja, hogy öt már semmi sem lepheti meg az élet foglya magát és rácáfol. A biztonság kedvéért megmozgattam a ball majd a jobb karomat és ugyanezt csináltam a lábaimmal ezúttal viszont nem tapasztaltam semmiféle rendellenességet. Szépen visszaültem a helyemre és vagy két percen keresztül meredten bámultam magam elé és próbáltam kiokoskodni valamiféle magyarázatot. Mikor ismételten kudarcot vallottam egyszerűen felálltam majd jeleztem, hogy szeretnék fizetni majd öles léptekkel elindultam kifele. Arra a következtetésre jutottam, ha esetleg a hely lenne elátkozva, akkor jobb minél messzebb kerülni tőle. Ez elég nagy modortalanságnak tűnt, ugyanis el sem búcsúztam újdonsült ismerősömtől, csak mentem a fejem után. Nem sokkal arrébb megálltam és vettem egy mély lélegzetet hátha attól kitisztul a fejem. Erre viszont nem sok esély volt ugyanis nem igazi levegő vett minket körül, hanem virtuális.
- Meg lehet itt fulladni? – kérdeztem magamtól.
Nem is figyeltem, hogy mi történt Oziriszel követett engem vagy ottmaradt megsértődve.
K1
K1
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Ozirisz on Vas. Szept. 16 2018, 16:23

A lovag fekvőtámaszos mutatványa után továbbra is csak néztem ki a fejemből. Amikor fapofával válaszoltam a kérdésére, hogy ez mi volt, K1 egy teljesen nyilvánvaló megjegyzéssel kommentálta. - Valóban. - értettem egyet a lovaggal, bólintva egyet. Ez tényleg furcsa volt. Bár, ha jobban belegondolunk, itt Aincradban bármi megtörténhet... na de ennyire? Az utóbbi egy-másfél órában drasztikusan megemelkedtek az egy főre jutó furcsaságok a lovag srác közelében, ami meg hát... furcsa. Egyik bug a másik bug után, amire jön egy harmadik, meg persze a balszerencse ami kíséri őt lépten nyomon, kezdve a kötéltáncos és a gravitációs erő kölcsönhatásával, az arra kóválygó kecskeszellemeken át a megkavarodott menüig, megspékelve egy kis faeno levélben gazdag vegetariánus életmóddal... Ennyi minden ilyen rövid idő alatt egyáltalán nem lehet véletlen. A véletlenek véletlenszerűen jönnek, és nem zsinórban...
Lehet, hogy valaki, vagy valami szórakozik vele? Lelki szemeim előtt már láttam Kayabát egy sci-fi hangulatot idéző irányítóteremben, ahogy a hatalmas kivetítőn keresztül figyeli és követi K1 minden lépését, majd megnyom pár gombot, és valami történik... Kicsit meg is mosolyogtatott ahogy elképzeltem a helyzetet. De aztán hamar le is fagyott a mosoly a képemről, ahogy eszembe jutott, milyen kegyetlen is tud lenni időnként a rendszer. Bár bizonyítékom nincs rá, de az a végtelenített szimulációszerű rémálom, amiben bármit tettem, mégsem tudtam elkerülni a katasztrófát, és bárhogy akartam, mégsem tudtam felébredni belőle... az mögött a rendszert sejtettem végig. Túlságosan is belénk lát az, ami mindent irányít. A képességeim sem ok nélkül csúsztak vagy egy-két évet, mire sikerült felfedeznem őket. Tudta, hogy akkortájt nem akartam harcolni igazán, csak tengettem a mindennapokat, sodródtam az árral. Persze rendszeresen ritkítottam a mobállományt, és néha még párbajoztam is, de az igazi küzdeni akarás akkortájt hiányzott. Aztán ahogy Hinari mellém állt, és kirángatott a gyász és depresszió mélysötét gödréből, és újra visszatértem az életbe, a fénybe, a rendszer hirtelen, rövid idő leforgása alatt megadta a hiányzó három képességem, és a régóta meglévőt is sikerült fejlesztenem...
Eltűnődtem azon, hogy vajon K1-nek mit akar tanítani a rendszer a maga módján ezzel a sok furcsasággal? Mert hogy nem ok nélkül kíséri őt mindenhová a balszerencse az egyszer biztos. De ezt csak ő tudhatja. Mindenki csak a saját sorsát ismeri, és a saját keresztjének a súlyát érzi és érti meg igazán. Közben befalatoztam az ebédem maradékát, majd amikor felnéztem, nem láttam a lovagot sehol. Körbenéztem, mert az még tudatalatt megragadt bennem, hogy a fekvőtámaszozás után nemsokkal felkelt, elsőre azt hihetné az ember, hogy a fogytán levő borosüveg garanciális cseréjéről gondoskodik. De nem láttam sehol. Lelépett? Nagyon úgy fest. Megcsóváltam a fejem, majd legurítottam a poharam tartalmát. Kicsit még ott időztem, hátha csak levegőzni ment a jóember. De így, vagy úgy, még biztos összefutok vele...

// Köszönöm a játékot Smile
// válassz két T1-es receptnélküli itemet (Ozi helyett is), K1 nagyobb hasznát veszi a felszereléseknek Smile

Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1493

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 28 Vo36oi9303/9700Főtér - Page 28 2yjvlht  (9303/9700)
Céh: Justice League

Felhasználó profiljának megtekintése http://ozirisz.xyz/

Témanyitás by K1 on Vas. Szept. 16 2018, 22:29

Hátra sem néztem csak mentem előre az orrom után, remélve, hogy sikerül megszabadulnom ettől az átoktól. Néhány sarokkal arrébb aztán megálltam és a hátamat nekitámasztottam egy házfalnak. Vakartam a fejemet miközben a fel-le mászkáló karaketereket figyeltem. Többnyire játékosok voltak, de akadt köztük néhány npc azaz nem játékos karakter. Vagy tíz percig bámulhattam magam elé, mint az idióták mire eszembe jutott mit is tettem tulajdon képen. Tettem egy tétova lépést visszafele majd hírtelen megálltam.
-Minden szó nélkül mentem el, méghozzá viharos gyorsasággal. Ha rögtön visszamentem volna, akkor talán még helyre lehetett volna hozni, de így már késő.

Tisztán látszik, hogy nem voltam az illemtudók minta példánya. Nagyon szégyelltem magamat, hogy az után, amit értem tett így bántam vele. Otthagytam, mint egy rakás szeméttel, vagy egy eldobott zsebkendővel.
-Lehetséges, hogy éppen engem korhol az ostobaságom végett? Meglehet, igaz meg is érdemlem. Ostoba, fafejű, idióta.
Jó erősen a jobb tenyeremmel homlokon vágtam magamat úgy, hogy a csattanás hangja visszaverődött a falakról. Legszívesebben tovább mardostam volna magamat, de odalépett hozzám egy férfi ki egy kendővel eltakarta az arcát. Türelmesen végignézte ezt a kis jelenetet és egyáltalán nem tűnt meglepettnek, sőt. talán még számított is rá, hogy miért az kész rejtély. Elővett egy kis dobozt majd átnyújtotta nekem én meg csak pislogtam, mint hal a szatyorban.
-A megadott időben, vagyok a megadott helyen, így átadom a csomagot. – mondta.
-Nekem? – kérdeztem.
-Azt a feladatot kaptam, hogy jöjjek el ide és adjam oda a legdühösebb embernek. – ezzel el teleportál, nem is búcsúzott.

Nem értettem egy mukkot sem és azt sem tudtam vajon ki küldhette nekem, ha valóban én voltam a címzett. Mikor belenéztem nem vacilláltam tovább inkább elmosolyodtam helyette és halkan a következőt suttogtam.
-Köszönöm.

/Köszönöm a játékot egy élmény volt. sokat tanultam ahogyan K1 is. Nem felejtem el amit értem tettél. Ez a kettő lett kiválasztva. Pókháló Cipő (4 gyorsaság), Ezüst Köpeny (3 gyorsaság 5 páncél)/
K1
K1
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Marluna on Csüt. Jan. 31 2019, 19:23

Kavargattam magam előtt a szívószálat a pohárban. Semmihez se nagyon van kedvem. Ráadásul nem is volt mit csinálnom. Cear végre lelépett, azzal a sráccal a kaziból azóta sem találkoztam, Eiki pedig... Hogy is mondjam? Eiki... Ezzel minden véleményemet elmondtam a srácról. Mindezek ellenére szerettem vele lenni, és amikor együtt vagyunk, akkor érzem, hogy igyekszik meghódítani, de ez tényleg leszüköl azokra az időtartamokra, mikor tudja, hogy létezem. Azt nem mondhatom, hogy megcsal, mert elég korán tisztáztuk, hogy ő nem a monogám kapcsolatok híve, és tőlem se várja el a monogámiát. (persze, hogy azután, hogy összefutottam azzal a sráccal a kaziban, ehh...) A poligámiával viszont van egy aprócska probléma. A többi srác. A többség egyszerűen nem tudja elfogadni, hogy nem ő az egyetlen az én szememben, meg az ágyam bán... Persze fordítva senkinek se volt baja vele... Ezért az esetek többségében hanyagolom ezt a témát. A többség amúgy se tud annyira lenyügőzni, mint Eiki.

Talán meg kéne keresnem a pasit, akit otthagytam a kazamatában. Magam se értem, hogy ijedhettem meg pár böregértől, mikor előtte egyedül levertem egy tigrist. Még a nevét se tudom. (Mármint nem a tigrisnek, hanem a pasinak.) Annyira hirtelen történtek akkor a dolgok, hogy még be se mutatkoztunk egymásnak.

Próbáltam összeszedni magamban, hogy mire emlékszem róla. Nem igazán sokra... Nem volt valami fényes harcmodora. Ezért tudtam, hogy hol ne keressem. Bár az arénán kívül még olyan sok számbavehető lehetőség van. Akár a szomszéd asztalnál is ülhetne, és talán akkor se ismernénk fel egymást. Letettem magam elé a poharat. Már egy ideje úgyis csak az üres levegővel szenvedtem, ami eddig fel se tűnt, mert ennyire elmerültem a gondolataimban.
Marluna
Marluna
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 106

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Főtér - Page 28 Vo36oi1877/1900Főtér - Page 28 2yjvlht  (1877/1900)

Témanyitás by K1 on Vas. Feb. 10 2019, 00:19

Ezen a napon is pont ugyan azt csináltam, mint az összes többin vagyis majdnem. Ahelyett, hogy az utcán lófráltam volna és loptam volna az időt, inkább ott ültem bent és így nem csináltam semmit. A való világban már régen elzsibbadt volna a hátsó felem, de ott ettől nem kellett tartanom. Az elmúlt időben sok mindenen mentem keresztül, aminek egy részét még nem sikerült teljesen feldolgoznom. Máskor egy korsó sör mellett elmélkedtem volna viszont azzal is tisztában voltam, hogy ez ritkán volt jó ötlet. Nem csináltam mást, mint ültem és néztem ki a fejemből, közben pedig igyekeztem elkerülni a körülöttem lévők tekintetét. Semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy valaki bennem lássa meg azt a hős lovagot, aki minden problémáját megoldja. Ahhoz sem volt hangulatom, hogy egy viszonylagos régi ismerős hátba veregessen, és arról faggasson mivel foglalkoztam az elmúlt napokban. Nekem akkor fel sem tűnt, de miközben elmerültem a gondolataimban az asztallapot ütögettem másodpercenként.

Váratlanul megláttam egy rózsaszín hajú lányt, akitől kissé megijedtem ezért az arcom elé kaptam a kezemet. Ez a viselkedés nem vall egy jól nevelt férfira viszont tisztában voltam vele, hogy csak kifárasztana. Szerencsémre az, aki nemrég érkezett egyáltalán nem ismert engem viszont miközben igyekeztem mondjuk úgy elbújni, elkövettem egy kicsike hibát. Túl nagy erővel lendítettem meg a kezemet így egy külső szemlélő számára úgy tűnhetett képen töröltem magamat. Ráadásul sokkal hangosabbnak tűnt a kelleténél, de abban reménykedtem, hogy ez nem fog senkinek sem fog feltűnni. Sóhajtottam egy nagyot annak örömére, hogy nem történt semmi galiba majd folytattam megkezdett feladatomat.
K1
K1
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Marluna on Vas. Feb. 10 2019, 19:58

Fura egy játékot tud játszani a képzelet. Főleg miután nem teljesen alkoholmentes italokat fogyaszt az ember. Egy szóval se mondom, hogy berúgtam volna, de nem elképzelhetetlen. Így nem voltam teljesen biztos, hogy valóban azt láttam, hogy a szomszédos asztalnál ülő férfi egyszerűen fejbe verte magát, vagy valami más miatt emelte a kezét a fejéhez, de a mozdulat határozottan benne volt a periférikus látásomba, így kénytelen voltam odanézni. És ha nem vesztettem el az ép elmémet, akkor tényleg ott ült az asztalnál a férfi, akiről semmit se tudtam, így lehetetlen lett volna megtalálni. Vagy egyszerűen beleőrültem a tétlenségbe, és a tudat alattim olyan indokokat keres arra, hogy csináljak valamit, amikkel rá tud venni bizonyos dolgokra.
Arra ugyan várhatok, hogy egy önmagát verő férfi idejöjjön hozzám. Főleg azok után, hogy láttam őt magát verni. És biztosra veszem, hogy valakinek fel akarta hívni magára a jelenlétét. Nem feltétlenül nekem, de mivel más nem megy oda hozzá, úgy döntöttem, kihasználom a lehetőséget.
Felkaptam az egyik asztalról két korsót. Az egyiknek gazdája már mondani készült valamit, mikor a másik csak megrázta a fejét. Örömmel konstatáltam, hogy a hírnevem még ennyi szünet után is maradt a régi. Bár a vörös indikátor az esetek többségében elég gyorsan elárul. Azt hiszem valami sörféle lehet a korsókban, nem figyeltem túlságosan oda másokra, mit csináltak eddig. Egy pillanatra se jutott eszembe, hogy később esetleg fontos lehet. Nem is volt igazán az. Néhány koktél után talán megárthat, de amúgy se tervezek ezekből inni. Bár ki tudja...
Leültem a férfival szembe, és odacsúsztattam a kalapácsoló ujjai alá az egyik ivóedényt.
A másikat letettem magam elé, és türelmesen megvártam, hogy észrevegye a jelenlétem. Csak egy félmosollyal üdvözöltem. Ami azt illeti, lehet hogy összekeverem valakivel, vagy már nem is emlékszik rám a srác, hiszen hetek óta nem is láttuk egymást, és akkor sem hosszú időre. Ráadásul akkor valami ocsmány szivárványszínű ocsmányság volt rajtam, amit soha nem vettem volna fel, ha választhattam volna.
-Láttam, ahogy magadat nézted bokszzsáknak. Nem tudom, hogy történhetett, de egy ital biztosan segíthet rajta.
Ha nem ismer fel, vagy tényleg keverem valakivel, így legalább már nem annyira kínos, hogy idejöttem hozzá.
Marluna
Marluna
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by K1 on Csüt. Márc. 21 2019, 23:16

Egyáltalán nem szándékoztam magamban kárt tenni csak nem voltam tisztában a saját erőmmel. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy kissé nagyképűnek hangozhatott, mert akkoriban még elég gyenge legény voltam. Egy szó, mint száz nem tartoztam a mazoisták csapatába se pedig a szadistákéba, viszont egy pici dolgot be kell vallanom. Néha napján a lelkem mélyén jólesett látnom, hogy nem csak nekem rossz, hanem másnak is. Tudom, hogy ez a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás nem valami szép, de ez van, ezt kell szeretni. Beletelt néhány percbe mire elért a tudatomig, hogy valaki leült velem szembe az asztalhoz ráadásul még beszélt is hozzám. Én persze csak néztem ki a fejemből, mint aki nem halott semmit. Lehet, hogy elment az a csöppnyi eszem is vagy csak egyszerűen bunkó lett belőlem mióta bekerültem abba a játékba. Más magyarázatot nem tudok, hogy miért is várattam meg egy ilyen csinos és felettébb kedves lányt. A tenyeremet nem tudtam lerakni az asztalra, mert valamibe beleütközött, mint kiderült egy korsó lehetett vagy valami más.

Ennyi erővel nyugodtan a vesémet is kioperálhatták volna nagy valószínűséggel arra sem figyeltem volna fel. Végül aztán nagy elhatározásra jutottam és végül megtörtem a csendet.
- Üdv. – köszöntem majd elkezdtem kortyolgatni azt a valamit, amit oda hozott hozzám.
Nem lett volna szép tőlem, ha modortalanságomat tetézve nem fogadom el az ajándékot. Kicsit az ismerősnek tűnt a lány, de egyelőre még nem ugrott be, hogy honnan is. Úgy döntöttem nem teszek fel ostoba kérdéseket előbb utóbb úgy is rájövök a titokra vagy nem.
- Mi van veled mostanság?
K1
K1
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Marluna on Kedd Május 21 2019, 07:08

Úgy tesz, mint aki felismert. Tehát vagy nem ismert fel, vagy ő is összekever valakivel. Kétlem, hogy az a röpke találkozás annyira beleégett volna az emlékezetében, mint az enyémbe. Biztos azért tesz így, mert nem akar megbántani azzal, hogy nem ismer fel. Ha most Eiki ülne előttem, akkor szinte biztos, hogy kapna egy maflást, aztán pedig világgá rohannék. De ez a férfi nem Eiki. Talán nem azért használja ezt az apró félrevezetést, hogy a saját kényére kedvére játszadozzon az emberek érzéseivel.
Persze, még mindig szeretem Eikit, mindezek ellenére, de én nem csak egy mellékszereplő akarok lenni egy kapcsolatban, aki bármikor lecserélhető, ha úgy van hozzá kedve. Vagy éppen előhúz a kalapból, mikor úgy látja jónak.
Viszont most nem Eiki miatt vagyok itt. Pontosabban nem csak miatta.
Inkább nem teszem szóvá a füllentését. Senki nem járna jól, ha így tennék. Inkább csak rámosolygok, és őszintén válaszolok a kérdésre.
-Megvagyok. Azt hiszem. Még mindig kiráz a hideg a repülő rágcsálóktól, de már kezdem feldolgozni az esetet.
Ez a kis sztoriból talán elhozhatja neki a felismerést, még ha a szokásos vörös helyett, akkor éppen színesben pompáztam.
Felemelem a számhoz a korsót, amit magammal hoztam, de egyelőre még nem kortyolok bele. Szinte biztos vagyok benne, hogy már amúgy is a fejembe szállt egy kevéske ital. Inkább a két kezembe markoló az alkohol tartalmú edényt, és így kezdek bele a vallomásomba.
-Még mindig nem háláltam meg, amit értem tettél akkor. Talán nem fogod elhinni, de azóta sem tudlak kiverni a fejemből. Pedig olyan kutyafuttában találkoztunk és váltunk el, hogy még csak be se mutatkoztunk egymásnak. Teljesen azt hittem, hogy nem is fogunk soha többé találkozni.
Talán tényleg többet ittam a kelleténél, úgyanis   ezt egyenlőre nem akartam elárulni neki.
Marluna
Marluna
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by K1 on Kedd Május 21 2019, 17:36

Arcizmom sem rendült igyekeztem nem elárulni, hogy min jár az eszem, azonban gőzerővel azon dolgoztam, hogy rájöjjek, honnan ismerhet engem egy ilyen felettébb aranyos lány. Az is lehetséges, hogy összetévesztett valakivel bár ez nem tűnt valószínűnek. Habár sokan maradtak életben, mégis elég kevés emberke mászkált olyan méretekkel, mint én. Meg voltam róla győződve, hogy a póker arcom bevált és ő nem sejt semmit. Először azt hittem ő az a leányzó, akivel vaddisznók elől kellett menekülnünk, azonban az a hölgyemény sokkal félénkebbek tűnt, ráadásul csak írásban volt hajlandó társalogni. Az sem lehetett, akivel először összebilincseltek, mert neki rózsaszínű volt a haja, vagy lila.

Sosem voltam az a kacérkodó fajta mégis abban a világban lépten, nyomon meseszép lányokba botlottam. Néha azt hittem, hogy az nem más, mint egy randi játék ahol mindenáron megpróbálnak embereket összehozni egymással.

Miközben az italomat iszogattam, felfigyeltem egy kijelentésére miszerint kirázza a hideg a repülő rágcsálóktól, még mindig. Ez a mondat fényt gyújtott az agyamban viszont még nem értem el az alagút végére. Annyira sikerült rájönnöm, hogy vagy egy barlangba szaladtunk össze vagy pedig egy toronyban. Nem tudhattam biztosan, hogy miért mondta ezt, lehet, hogy mégis rájött, hogy nem igazán tudtam ki is ő valójában és ezzel akart finoman nyomra vezetni. Sajnálatos módon neki még nálam is jobb póker arca volt, ráadásul közismerten nehéz kitalálni mit is forgat egy nő a fejében. Mikor hálálkodni kezdett végre rájöttem kivel is állok, akarom mondani, ülök egy asztalnál és ez annyira meglepett, hogy bevágtam a térdemet.
-Nincs szükség rá, hisz nem csináltam semmit. Annak örülök, hogy jól vagy, attól tartottam, hogy elragadott valamelyik vadállat.
Nem tudom mit művelt velem, de már nem éreztem olyan komornak a hangulatot, mint korábban.
-Nem olyan nagy ez a világ, mint elsőre látszik. Az emberek lépten, nyomon egymásba botlanak. Ha szerencséjük van, akkor ruhástól. khm. Ez nem fontos. Mi szél hozott errefelé ? – próbáltam terelni a témát.
K1
K1
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Marluna on Szer. Május 22 2019, 07:31

-Most már nem csak az arcodat, hanem szegény asztalt is bántod. Ennyire szeretsz fájdalmat okozni?
Szabadkozott. Nagy eséllyel tényleg nem tudja, mennyit segített. Szerencsére ezt módom van elmondani neki.
-Dehogynem, hála neked, nem találtak rám azok, akik egy olyan színes ruhás nőt kerestek, akinek nincs semmilyen társasága. El sem tudod képzelni, ez nekem akkor mekkora segítséget jelentett. A munkát buktam ugyan, mert megduplázták az őrséget, de legalább nem kell az idők végéig egy ablaktalan szoba négy fala közt tengetnem az életem.
A denevérek után a második legnagyobb félelmem, ha valakinek végül sikerül majd a börtönbe juttatni. Hallottam eseteket, mikor emberek kijutottak a börtönből, de ez olyan ritkaságszámba ment, hogy van egy elképzelésem arról, hogy ezek csak mondva csinált esetek, hogy egyszerűbb legyen a hozzám hasonlókat elkapni. Azzal a hiszem én, hogy ők abban reménykednek, hogy előbb vagy utóbb amúgy is sikerül majd megszökniük, és mikor ott lesznek, akkor szembesülnek majd az igazsággal, hogy az egész, egy kész árverés volt, amivel elnyomhatták az emberek gyanakvását.
Az egyik mondatán elmosolyodtam, lám mikre nem gondol néha.
-Ruhástól, mi? A még szerencsésebbeket nem zavarja a másik ruha nélküli látványa sem. Pontosabban az, ha a másik is ruha nélkül látja az illetőt. Ha jól sejtem ezt neked pont nem kell magyaráznom. Viszont én csak akkor válnék meg ettől a kedvenc vörös ruhámtól, ha valamiért nagyon kedvelem azt, aki megkér rá, hogy így tegyek. Vagy ha egy gonosz átok miatt ismét azzá a szörnyű szívárvány színű ocsmánysággá változik. De kétlem, hogy a közeljövőben bármyelik is megtörténne.
Talán a tűzzel játszok jelen pillanatban, de ő hozta fel a témát, nekem csak elszaladt egy kicsit a fantáziám.
-Azt szeretnéd tudni, hogy egy ilyen nő mért issza le magát? Vannak dolgok amiket nehéz lenne elmagyarázni. Annál mindenképpen nehezebb, hogy aranyért cserébe elintézem, hogy   valaki kilépjen a játékból.
Marluna
Marluna
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by K1 on Pént. Május 24 2019, 00:27

Szerencsésnek mondhattam magamat, amiért verekedős idióták hitt engem és nem egy sötét, bugyuta tökfejnek. Hála a világ sajátosságainak egy cseppet sem fájt a lábam ennek ellenére nem volt valami kellemes érzés. Bár ha kicsit bele gondolunk, ha lett volna egy hangyányi eszem, akkor nemet mondtam volna az ajánlatra és nem kellett volna féltenem az életemet egy világon ahol nincs fájdalom és lépten, nyomon fotó modellekbe botlok. Ehelyett egy futó szalag mellett robotolhattam volna majdnem teljes biztonságban, éhbérért olyan emberek között kik lenéznek. A szőke hajú lány részletesen elmesélte nekem, hogy miért is tartózik nekem hálával, de valami oknál fogva még mindig nem tudtam egyet érteni vele. Valami frappánsat kellett volna mondanom azonban nagy sajnálatomra nem jutott eszembe semmi. Kicsit megvakartam az államat, hogy úgy tűnjön a hallottakat emésztgettem majd kinyitottam a számat és a szavak csak úgy maguktól jöttek.
- Ha azoknak az alakoknak modoruk nincs is, de legalább jó ízlésük az van.

Ezután azt ecsetelte, hogy nem nagydolog, ha valakit ruha nélkül látunk meg. Egyszer összefutottam egy olyan nőszeméllyel kinek hasonló rugón járt az agya, hisz sokáig egy szál semmiben flangált. Végül aztán minden jól sült el és mi barátokként vagy valami hasonlóként váltunk el.
- A divat sosem tudott lekötni, de azért még nekem is sok, hogy egy szál pelenká. Remek már megint elszóltam magamat.
Úgy tűnt búslakodás miatt olyan rég nem gyakoroltam a társalgást, hogy teljesen kiment a fejemből mikor kell beszélni és mikor hallgatni.
Ez a ruha tényleg nagyon jól áll neked, kiemeli a szemed színét.- nem tudtam tényleg igaz-e, de úgy halottam szeretik a lányok ezt hallani.
Azt hittem az csak pletyka, hogy valaki valakit ki tud juttatni, de mindegy is. Nekem még maradnom kell, van némi elintézni valóm, meg ki tudja, mennyi ideje vagyok itt. A főnököm biztos kivágott és felvet egy másik majmot.
K1
K1
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

28 / 28 oldal Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Vissza az elejére