Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Főtér

+86
Saibāitachi
Takada Hiroshi
Hinari
Marluna
Ozirisz
K1
Silence
Leonard
Chakna
Kiwi
Leon Gaillard
Mamoru
Kuradeel
Eldrie
Noxy
Akichi Murai
Yoichi
Kazura
Silver
Mayumi
Shukaku
Wanagate Akimoto
Asuka
Kemila
Trouble
Ayse
Arisu
Joey Chrome
Eran Fellaah
Morrigan
Bacchus
Cearso
Shiratsuyu Anna
Traumnis
Nio
Jekatyerina Natashenka
Yurihime
Ryuninji Ren
Rosalia
Huramino Saito
Yue
Ilsette
Cú Chulainn
Licht
Ryuu
Kincaid
Askr
Anatole Saito
Zakuro
Higurashi Sango
Elysion
Danee
Saya
Shakan
RenAi
Ai Hane
Kayabuky Yahiko
Hime
Ichiga Zakuro
Hayashi Yuichi
Chancery
Kyuushiro
Koshitsu Esutel
Halász Alex
Shiel D. Lewis
Jasude
Enheriel
Tuki Mitsuki
Aiko
Kyrena Juurei
Zhel T. Everett
Kusumi Ayani
Fermaus V. Chaser
Szophie
Orimune Jasami
Kazesubayai Shizuka
Peter Worker
Sakamoto Rin
Mirika
Yuyume Aokii
Fuun Kotarou
Hokushin
Shoraiko
Tomoyama Tsubaki
Adachi Kaede
Kayaba Akihiko
90 posters

29 / 30 oldal Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next

Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Hinari Szomb. Dec. 07 2019, 11:37


Meglepetten húztam fel a szemöldököm a megjegyzésére:
- Ó, tehát ismered? - tettem fel az ekkorra már nyilvánvalóan költői kérdést, aztán halkan elnevettem magam: igen, Eikiről el tudom képzelni, hogy neki magának sincs fogalma róla, éppen merre van. Az biztos, hogy a bossokon nem - Pedig az erejére szükség lesz... - gondolkodtam el kicsit és ráztam meg a fejem - Egyelőre ezekkel az alacsonyabb szintű bossokkal rendben vagyunk, de később már elkéne ő is... - sóhajtottam - Kíváncsi vagyok miért nem jön, de... kényszeríteni senkit sem tudunk. Mégiscsak az életünk múlhat rajta... - húztam el a szám szélét és pillantottam félre. Naigen. Már akinek. Ha pedig még a céhtársaimnak sem mondtam el az igazat, persze Alexet kivéve, Chaknának pláne nem akartam erről mesélni. Inkább folytattam a felsorolást és furcsamód volt, akire bólintott, mintha ismerné. Ennyire kicsi lenne Aincrad? Vagy csak ennyire kevesen maradtunk? Azt persze nem tudtam nem észrevenni, hogy mennyire elkomorodott Tachibana említésére, de én nem voltam az az ember, aki az ilyenekre azonmód rákérdez. Inkább folytattam, azért egy rövidke aggódó pillantást küldve felé, mielőtt megérkeztek volna a teáink. Két kézzel fontam körbe az áthevült bögrét és arcomon önkéntelenül is jóleső mosoly szaladt végig. Most jöttem csak rá, mennyire átfagytam odakint az esőben.
- Kayaba mindigis bizarr játékot játszott velünk. Már a legelejétől - dőltem hátra és vontam mellkasomhoz a teát, megborzongva az érzéstől - Akkor azonban a kintiek is belefolytak a játékba. Gondolom hallottál róla, mennyi játékost sikerült akkor kiengednü... niük - ráncoltam össze a homlokom és arra a kis fehér itemre gondoltam vissza, amit egy kevés ideig a kezemben tarthattam. Kiszaladt belőlem egy nagyobbacska sóhaj. Kortyoltam még párat, majd inkább visszatettem az italt az asztalra.
- De még jópáran itt vagyunk - tettem hozzá egy kis szünet után, a mondatot azonban nem fejeztem be. Azért maradtam itt, hogy segíthessek, az ünnepek közeledtével azonban ez a döntés egyre csak fájdalmasabbá és szívszorítóbbá vált. Kint akartam lenni a családommal. Velük tölteni a karácsonyt. Velük is... egyszerre odakint és idebent.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal29686/10100Főtér - Page 29 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Chakna Szer. Dec. 11 2019, 11:02

- Nagyon is. - mosolyogtam, ahogy eszembe jutottak Eiki apró bolondságai, amik viszont ki tudtak rántani a gondolataimból. - Sajnos csak azt tudom, hogy nincs baja, de hogy éppen mit vett a fejébe, azt nem... - húztam el kissé a számat. Nem akartam belegondolni a kézenfekvő lehetőségbe, hogy Lunával csavarog valamerre és megfeledkezett a világról.
A felvetése teljesen jogos... Az múlik a front küzdelmén, hogy kiszabadulunk-e valaha ebből a "játékból"... De nem várhatjuk senkitől, hogy helyettünk kockáztassa az életét...
- Ha tudok... Tudunk bármiben segíteni, hogy biztonságosabban harcolhassatok... Nyugodtan szólj - kértem. Szeretném legalább egy kicsit hasznosnak érezni magam a kijutásért vivott küzdelemben
Mikor Makoto is szóba került nem kérdezett, de észrevettem a pillantásávan, hogy látta rajtam, hogy valami történt. Hálás pillantással köszöntem meg, hogy nem mászott bele a témába, amit én sem erőltettem. Így sem akart a gondolataim közül eltűnni. Még a tea jóleső melegségétől sem.
- Ezt akkor is megértettem... De hogyan? És ha képesek rá, miért nem szedték még szét a rendszert, hogy mindenki hazamehessen? - bukott ki belőlem a lassan egy éve mocorgó, már-már elfelejtett kérdés. Aztán sóhajtottam és elmosolyodtam - Igaz, így is sokezer emberen segítettek már... Tavaly is. Ti is kellettetek hozzá, igaz? - kérdeztem. Én nem igazán tettem semmit, azon kívül, hogy azt a lányt kisértem. A rendszer egyik eszközét... És rá kell jönnöm, hogy csak halvámy képekben emlékszem, mi történt mikor Hinari megjelent, és elpixelezte a kislányt.
- A többiekről, akik ott voltak... Tudsz? - kérdeztem pár pillanat hallgatás után. Azóta sem tudom mindenkiről, hogy épségben kijutott-e az összeomló kazamatából. Neki több információja lehet.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal9545/9700Főtér - Page 29 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Hinari Pént. Dec. 13 2019, 11:02

- Biztonságosabban... - gondolkodtam el egy kicsit a felajánlásán - Igazából van rá lehetőség, hogy akik nem érték el a szintet is segíthessenek, de lehet nincs jól meghirdetve, mert nem igazán jelentkeznek - ráztam meg a fejem - Az alapítvány programja pont az, hogy a nagyobb szintűek kazamatákkal felhúzzák a kisebbeket, cserébe ők odaadják az ott szerzett arany felét, amit aztán burkokra és egyéb itemekre költünk - magyaráztam - De akik a bossharcokra ingyen készítenek itemeket, azok jelentkezését is várjuk, illetve a bossinfók is mindig jól jönnek - tettem hozzá.
- A biztonságosság fő iteme viszont jelenleg a Pánik Kristály. A burokkal ellentétben annak 100%-os a megbízhatósága, de sajnos ritka, úgyhogy nehezen elérhető. Ha van ilyesmid, az lenne a legjobb, máshol úgyse használható - mosolyogtam rá - Főleg a kisebbeknek, akik épphogy elérték a boss szintjét vagy épp azoknak, akiknek alacsony a sebzéstűrésük - tűnődtem el és bár kézenfekvő lett volna hozzátenni, hogy "mint például Eiki", de úgy voltam vele, hogy inkább nem említem meg mégse. Mostanában úgyse jár bossolni.
Közben a téma is más irányba terelődött és a teák is megjöttek. Tachibanáról nem beszéltünk, ellentétben az előző karácsonykor történtekkel.
- Nem tudok én se részleteket - ráztam meg a fejem a kérdésére - De többezer embert nyilván nem egy szerverről visz a játék rendszere, tehát elképzelhető, hogy csak pár, instabilabbat sikerült levágniuk. De igen, ez is több, mint a semmi - értettem egyet vele, aztán végül, kis késéssel bólintottam:
- Kellettünk hozzá - mondtam ki, ám a kelleténél kicsit komorabban - Kár, hogy nem osztottak meg velünk semmit az elején, csak... bábok voltunk - révedtem el, majd keserű mosollyal megvontam a vállam - De a céljuk helyes volt, így végülis, utólag nem bántam meg. Csak jobb lett volna, ha tudjuk.
Kiszakadt belőlem egy nagyobb sóhaj. Újabbakat kortyoltam a teámból, próbáltam elfelejteni az ottani érzéseket... Chakna pedig tovább kérdezett.
- Ahogy én tudom, mindenki épségben visszajutott - feleltem rá - Majdnem mindenkit ismertem, ha más nem látásból és névről, de ők mind túlélték - biztosítottam róla a lányt, habár nem tettem hozzá, hogy szerintem csak szerencsénk volt. Mert mi lett volna, ha Kayaba megtorolja? Az adatok biztosan megvannak, hogy kik vettek részt benne, így jobban belegondolva bármikor megtehetné, bármelyik pillanatban. Ezzel azonban nem akartam aggasztani a lányt: úgy tűnt ígyis eléggé a szívén viseli a dolgokat.
- És te hogy vagy mostanában? Fel szeretnél jutni a frontra, vagy inkább a céhed az első most? Hallottam te vetted át Cearsotól - kérdeztem én is, újabb pár korty ital után.

//  santa Ahogy beszélgettek talán fel sem tűnt, de a pincér a tea mellett egy közepes méretű, zöld színű, piros szalaggal ajándékdobozt is hozott neked. Kinyitni viszont hiába próbálod, a rendszer tájékoztat, hogy ez a lehetőség majd csak karácsonykor válik elérhetővé.
Főtér - Page 29 Jk-kna10
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal29686/10100Főtér - Page 29 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Chakna Kedd Dec. 17 2019, 12:14

Jól esett, hogy nem hirtelen válaszolt. Végig gondolta, hogy mivel tudnánk mi hozzájárulni a fronthoz.
Meglepett, hogy van ilyen program, én sem hallottam még róla... Vagyis.. hallottam, de olyan szinezettel, amiből biztosra vettem, hogy ez csak egy pletyka.
- Amennyire tudom, igyekszem terjeszteni mindkettő hírét - bólintottam komolyan, közben azt is végiggondolva, hogy valamelyik lehetőség nekem adott-e... A kisebbeknek segítenek, azt kifizetődőbb nálam alacsonyabb szintűekkel csinálni... A potionfőzésekben pedig még nem gyakoroltam magam eleget... De ez is lehet egy cél, hogy minél jobb tárgyakkal tudjam őket ellátni...
-  Itemkészítésben azt hiszem fogok tudni segíteni, ha nem is rögtön... - gondolkodtam hangosan is, végül elmosolyodva. Eddig úgy néz ki rossz helyen kerestem az információt, hogy hogyan tehetnék a haladásért alternatív módon...
- Pánik kristály... Nem emlékszem ilyesmire, de a céhben ha más nem alapanyag valószínűleg van hozzá... Ki tudja megcsinálni? - kérdeztem, mert ezt még viszonylag egyszerűen meg lehet tenni, ameddig van nyersanyag.
Végül a múlt karácsonyi események kerültek sorra. Jogos volt, amit mondott... Ha ilyen egyszerűen meg lehetne oldani kívülről a problémát, már megtették volna.
- Ezekszerint mindkét oldal felhasználta a játékosokat a céljai eléréséhez... - húztam el a számat, mert nem tudtam elképzelni, hogy miként lehetne elkerülni, hogy megismétlődjön az akkori történet... Ami nekünk közel az életünkbe került... És ha képesek csak így játszani mások életével, nem tudom, hogy jobban járunk-e, ha az a bizonyos másik oldal sikerrel jár...
Megnyugvással, és örömmel sóhajtottam. Akkor tényleg csak majdnem került életekbe a mutatvány, de mindenki kijutott, aki ott volt.
- Ezekszerint tényleg sikeres volt, bármi történt is ott - jegyeztem meg kicsit felvidulva.
- Egy ideig elfoglalt, hogy képbe kerüljek a céhhel kapcsolatban, pedig nem maradtunk sokan. De nem mondtam le a fejlődésről, csak egy időre háttérbe szorítottam. Lassan viszont megint fogok tudni arra koncentrálni - válaszoltam a második kérdésére, bólintva közben az utolsóra, hogy igen, az Artes most hivatalosan az én vezetésem alatt áll. Az első kérdésére... Nem akartam válaszolni. Nem igazán tudtam volna mit. Hogy vagyok... Jobban, mint fél éve, de attól hogy jól legyek... Ha őszinte vagyok magammal, eléggé messze. De nincs bajom. Amíg nem maradok tennivaló nélkül, nincs.
- Gondolom neked is van mit csinálnod a céh körül... próbáltam elfordítani a témát rólam. - Sok szervezést igényelhet, amit csináltok -
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal9545/9700Főtér - Page 29 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Hinari Szomb. Dec. 21 2019, 18:49


Hálásan bólintottam a felajánlására, amolyan szó nélküli köszönetképpen. Ezek szerint tényleg nem tudnak róla az emberek... de nem is csodálom, nem igazán vagyunk jók a reklámozásban, az alapítvány kicsiny, szerény épületét pedig az évek elteltével egyre kevesebben látogatták a játékosok.
- Köszönjük - biccentettem az itemkészítős ötletére is - Te potionfőző vagy ugye? Ha úgy van, később talán üzletelhetünk is. Van pár receptünk, amihez nincs céhes, vagy... céhközeli ismerős készítőnk - jutott eszembe, de nem is ez volt a lényeg most, nem is akartam belemenni hát a részletekbe se. A frontnak való segítésről volt szó, én pedig nem akartam elterelni róla a témát.
- Tier kettes és jelenleg Simeon tudja írni a Unityből - feleltem azonnal - Egyetlen Lávatulipán kell hozzá, de ugye az ritka alapanyag - tettem hozzá. Később pedig meséltem. Arról a napról előző karácsonykor, a kinti csapat céljairól és eszközeiről és igaz láthatólag Chaknának sem tetszett a módszer, de abban egyet kellett értenie, hogy a végeredmény végülis magáért beszélt. Bólintottam és magam is elmosolyodtam a cseppnyi vidámságán, ami jót tett most nekünk: kezdett egészen elkomorodni a légkör, és, hát... valószínű egyikünknek sem tett volna jót, ha sokáig így is marad.
- Hát, van amikor a céhes kötelezettségek fontosabbak - bólintottam könnyeden és letettem a teát az asztalra - De fontos, hogy megtaláld az egyensúlyt - mondtam, a kérdésére pedig kissé eltűnődtem, amit végül egy vidámnak induló, de elkomorodó bólintás követett - Igen, bőven - válaszoltam végül - Igaz mióta... szóval egy ideje próbálom úgy szervezni, hogy ne minden súly minket terheljen - ráncoltam össze a homlokom és kezdtem el ujjaimmal a bögre fülével szórakozni anélkül, hogy észrevettem volna - Szerencsére vannak, akik sokmindent átvesznek, de persze, mi is kellünk, meghát... sosem tökéletes. De nem is lehet az - húztam el a szám szélét és pillantottam félre, az asztalon lévő kicsiny doboz pedig kellően el is terelte a figyelmem ahhoz, hogy az átfogalmazott mondat eredeti része ne húzza lefelé a gondolataim.
- Ezt mikor kaptuk? - néztem kérdőn az íjászlányra, majd kezembe vettem a csomagot és kíváncsian, de azért kellő elővigyázatossággal kezdtem el forgatni - Azt írja karácsonyig nem nyitható... valami olyasmi lenne, mint egyik évben a masnik? - tettem fel a költői kérdést, hiszen erre nyilvánvalóan Chakna sem tudott válaszolni.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal29686/10100Főtér - Page 29 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Chakna Hétf. Dec. 23 2019, 01:23

Bólintottam.
- Bár egyelőre még csak az első tieren, nem igazán éreztem fontosnak, hogy foglalkozzak a fejlesztéssel. De ha szükség van rá, hogy magasabb tieren segítsek…  - mondtam, de nem is volt fontos. Ő maga is hasonló ötlettel állt elő.
- Melyik tierekről van szó - kérdeztem, de aztán véül pontosítottam. - Illetve… Melyik tieren lenne leginkább szükség plusz potikra? -
Nem tudtam megállni, hogy elmosolyodjak. Simeon… Annak a srácnak a kezében van a front ellátása pánik kristállyal…
Végül hangosan is elnevettem magam.
- Ismerem őket, kedves páros - kuncogtam  - Akkor mindenképpen beszélet velük, és ha lávatulipánhoz jutunk, akkor félretesszük nekik. - döntöttem el, és hiába próbáltam, nem tudtam elképzelni hogy fog kinézni a jelenet, amikor a fiút megkeresem.
A nevetés viszont a témával együtt ahogy jött, tova is illant. A helyét ellenben végül átvehette a megkönyebbülés, hogy a múlt karácsonyi játék senkinek nem került az életébe. Mert nem lehet szépíteni: Két oldalról használtak minket akaratunk ellenére sakkbábúnak…
Ennek a témának a dühítő komorságát pedig kellemetlen és komor téma követte, amit végül némi erőfeszítéssel de sikerült oldani… részben.
Egyetértően, bár kissé félvállról bólintottam. Elgondolkodtam közben azon, hogy mennyire sikerült - vagy nem sikerült - ezt az egyensúlyt kialakítanom, és hogy probléma-e, hogy nem sikerült… Mert tulajdonképpen nem erőlködtem: Könnyebb volt beletemetnem magam a céh ügyeibe, mint látni a fejlődés hiányát, és akadályait, amiket az én tapasztalatlanságommal… Nem egyszerű átugrani.
Az arcán átfutó vidámságot, majd komorságot próbáltam értelmezni… Vajon melyik szólt a teendőknek, melyik a céhtagoknak?
Mindenesetre megértően hallgatom. Egy nagyobb céh több szervező munkát igényel… nem csinálhat mindent egy ember.
- Jó ha van ki segítsen - bólintottam tisztelettel figyelve. Fontos, hogy nem félt beismerni hogy segítségre van ehhez szüksége. És tényleg örvendetes, hogy vannak körülötte, akikre számíthat. - Ezért is jó, hogy mindig lehet javítani a rendszeren, hogy kicsivel közelebb kerüljön a tökéleteshez - próbáltam meg bíztatni.  Talán nekem is így kéne hozzáállnom…  De hogy, ha nem tudok eredményt felmutatni? …
A doboz nekem sem szúrt szemet, ameddig érte nem nyúlt, és meg is lepődtem rajta. Tanácstalanul ingattam a fejemet, nem láttam, mikor tették az asztalra. Nosztalgikus érzések uralkodtak el rajtam, mikor a masnikról kérdezett… Eiki akkor kapott, mikor meismertem, én pedig akkor, amikor Makotóval találkoztam… Mennyi idő telt el azóta? Haladtam bármennyit? Miért maradtam még az után is képtelen tenni valamit?
- Igen, az lehetséges… Valami apróság ilyenkor szokott lenni a játékosoknak… - jegyzem meg, nehezen formálva a szavakat. Mintha ilyen kis apróságok feledtethetnék, hogy hogyan lettünk és milyen körülmények közé bezárva… Hogy ugyan azok miatt nincs kivel karácsonyoznom, akik vállon veregetik magukat, hogy milyen zseniális módon kedveskedtek nekünk…
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal9545/9700Főtér - Page 29 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Hinari Hétf. Dec. 23 2019, 20:59


- Hát, most kellett T4-eseket beadnunk külsős céhnek, meg a T3-asok is náluk vannak. Ezek visszavásárolhatók - feleltem neki kis gondolkozás után - Igazából, gondolom a T3-at egyszerűbb elérni T1-ről, így kezdeti célnak segítség lenne valóban - bólintottam és egy kicsit elidőztem a céhlogón a feje felett. Érdekes volt, hogy a két céh Shukaku távozása után talán mégiscsak újra közeledni fog egymáshoz... biztos Al is örülne neki, ha visszaállítanánk valami olyasmit, mint ami Anat idején volt. És Chakna segítőkészségével ez talán tényleg meg is valósítható.
Amikor pedig szóba hoztam Simeonékat, Chakna elnevette magát. Egészen más volt így, pillanatnyi jókedvvel, a különbség pedig önkéntelenül is elgondolkoztatott rajta, hogy vajon mi vezetett el odáig, amilyen Chakna jelenleg. De nem kérdeztem rá, sőt jelét se mutattam ennek... csupán reménykedtem benne, hogy egyszer ő is túllesz rajta - bármi is legyen az tulajdonképpen.
- Köszönjük, a front nevében is - mosolyogtam rá hálásan, később pedig már más vizekre eveztünk. A JL ügyeire terelődött a beszélgetés, én pedig biccentettem a bólintására, bár nem tettem hozzá, hogy mindennek megvan az ára. Hoora és a csapatáé például pont az, amit... nem, inkább gondolatban sem folytattam ezt a témát.
- Igen - mosolyodtam el végül, kissé felszabadultabban - Javítani mindig lehet - értettem egyet vele. És fogok is. Ha ilyen, ha olyan módszerekkel. Ekkor vettem észre a dobozkát és valóban, a rendszerüzenet alapján ezzel majd csak később lesz még dolgom.
- Kíváncsi vagyok, mi lehet benne. Az előző advent kivételesen jó volt... mármint amit kaphattunk a végén - javítottam ki magam gyorsan, hogy még véletlen se a kazamatára asszociáljon egyikünk sem. Megböktem az itemet és egy kattintással elraktam az inventorymba - Csak ne felejtsem el elővenni szenteste - kuncogtam, hogy kicsit tovább oldjam a hangulatot és ittam még a teámból.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal29686/10100Főtér - Page 29 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Chakna Kedd Dec. 24 2019, 22:34

Elgondolkodva bólogatok. Szóval T3... Aztán esetleg T4...  Nem hangzik kivitelezhetetlennek. Sőt. Kicsit korholom is magam némán, hogy eddig nem jutott eszembe, hogy tárgyakra nagy szükségük lenne a frontosoknak... 
- Akkor T3-ig mindenképpen felfejlesztem a jártasságomat, aztán még megbeszéljük, melyik tier lenne jobb - döntöm el végül, nyitva hagyva a további tárgyalásnak nem csak a lehetőségét, de a szükségét is. Mindenképpen szerettem volna kapcsolatban maradni vele, hogy értesüljek az esetleges új információkról a front felől, másrészt egyébként is. Valahogy megfelelőnek éreztem olyan személynek, aki nem teljesen mint barát áll közel hozzám, de megbízhatok benne, és adott esetben a segítségét kérhetem, és nem kell aggódnom miatta. Nem állt szándékomban új barátságokat kötni, de akár hogy is, a kapcsolatok mindig fontosak lehetnek.
- Nekem... Nekünk kellene megköszönnünk. Sokezer emberért vállaltok olyan kockázatot, amit nem lenne muszáj... Bárcsak többen lennének így, és gyorsabban haladhatnánk a kijutás felé... - sóhajtottam elmerengve. Ezúttal azon, hogy vajon mennyien fognak még meghalni, mielőtt megszabadulunk az életünk felett lebegő kardtól... Nem szabadna megtörténnie, hogy ennyi élet múlik egyetlen őrült kénye-kedvén, sőt. Még többeké is, hiszen rengeteg családtag maradt odakint, akik bizonyára teljesen kétségbe estek, és nem voltak olyan szerencsések, mint amilyen én is voltam, hogy legalább megpróbálhassanak bejönni a szerettük után...
Nem akartam túl sokáig húzni a témát, ami láthatóan egy érzékeny húrt pendített meg, így csak mosollyal reagáltam az egyetértésére. 
Szerencsére az újabb téma adta is magát: észrevettük az asztalnál hagyott csomagot. 
Nagyon igyekeztem a masni emlékét elhessegetni a fejemből, ígyhálásan pillantottam Hinarira, amikor felhozta a múlt karácsonyt. 
- Igen... Meg is lepődtem. A rendszer mintha kitalálta volna, mire van ténylegesen szükségem... - merengtem el az Élet vértjén. Még mindig nehezen akarom tudomásul venni, hogy azt akarná közölni a rendszer, hogy életben kell maradnom.
- Valószínűleg fog a rendszer figyelmeztetni - ötleteltem az eddigiek alapján. Ki tudja, lehet idén kimaradok a szórásból, ami az ajándékokat illeti... Vagy majd felbukkan valahol, ki tudja hol a nekme szánt csomag. 
Ennek végiggondolása közben tűnt fel, hogy az utolsó kortyot iszom éppen a teámból.


// Fényes Kés (+5 erő) -t kérek szépen a játék után Smile Köszönöm Smile
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal9545/9700Főtér - Page 29 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Hinari Szomb. Jan. 04 2020, 20:44


Folytatása ITT :3
Ismerkedésből kért item: Vaspáncél (+15 páncél)
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal29686/10100Főtér - Page 29 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Júl. 25 2020, 20:30

Szafari horgászat

Az öreg a várossal való ismerkedés közben, sok helyre betévedt és sok mindent megnézet. Egy sikátorba még egy halom szemétkupacot is át bogarászott, ahol is talált egy összegubancolódott horgászzsinór köteget, a végén egy horoggal. Nyilvánvaló hogy a tulajdonosa úgy döntött nem éri meg a fáradságot a kibogozása. Az öreg sensei azonban remek elfoglaltságot talált azzal, hogy leült a főtéren egy padra a szökőkút mellett és el kezdte akkurátusan szétbontani a damil gombolyagot.

Az arra járók lesajnáló tekintetét figyelmen kívül hagyva, Takada alkalmanként megnyálazta ujjait és úgy nedvesítette meg a zsinórt, hogy jobban csússzon.  A már szétfejtet horgászzsineget maga mellett a padra fektette oda-vissza hajtogatva, hogy még véletlenül se gubancolódjon össze. Ha netán valaki hajlandóságát mutatta ara, hogy leüljön mellé a padra, szigorú tekintettel homlokát ráncolva rázta meg fejét tagadólag ~Nem, nem! Szépen ballagj csak tovább! Úgy-úgy, van még pad szabadon épp elég!~ Ezt elég volt csak gondolnia, mert elszánt ábrázatának láttán, mindenki jobbnak látta odébb menni.

Már a nap lemenőben járt, mire az öreg elégedett mosollyal konstatálta ~Kész!~ Felnézve csalódottan látta, hogy már túl késő van ahhoz, hogy kimerészkedjen egy arra alkalmas területre, hogy kipróbálja új szerzeményét. Még nagyon kezdő volt ahhoz, hogy éjszaka kint kolbászoljon a mobok közt. Csalódottságának visszhangjaként csendesen csobogott mögötte a szökőkút, aminek a hangja lassan jutott el a tudatáig. De ahogy eljutott, a harcművész felélénkült, ~No mégis csak víz lenne, vagy mi… ha csalim nincs is legalább nevesítsük be a készséget!~ azzal a padon hátra perdült, és a horgot a kútba vetette.
Jó sokat várt, és igazából érezte is ő hogy ennek semmi értelme, de úgy érezte, ha most kiveszi a horgot, akkor biztos egy hal orra elől húzza ki, és azért nem fog semmit. Már korom sötét volt mikor végül nem birta tovább és úgy döntött kihúzza a horgot a vízből lesz ami lesz…


1: Rák
2: Halszálka
3: Bakancs
4: Hínár
5: Korall
6: Kagyló

Az öreg meglepődve tapasztalta, hogy a zsinór kihúzása közben ellenállást tapasztal. Amikor a zsinór végét a kezében tartotta, a horogról egy fél méter hosszú zöld hínár lógott alá.

– Na de uraim! – tört ki belőle – Mikor volt ez a szökőkút utoljára takarítva!
Fejét csóválva támaszkodik a kút peremére és néz bele a vízbe. Az esti megvilágítás azonban édeskevés ahhoz, hogy lássa, mi van a vízszint alatt.

Kibújik a felső ruhájából, és teljes karjával benyúl a vízbe. Nem éri el a díszkút alját, de legalább az oldalán végig húzza a kezét különböző mélységekbe (ameddig a karja leér), kitapintva annak sima felületét. Nem érez semmit. kicsit odébb megy és megismétli az előbbi műveletet. Majd megint lép egyet és újra. És újra, egészen addig, míg körbe nem ér. A kőmedence oldala azonban tiszta, bár egy-két helyen érzet némi algát.
A tudat, hogy nem tiszta a szökőkút, nem hagyta nyugodni, így megkockáztatva a közszemérem sértés vádját, kibújt a ruhájából és bemászott a csobogó szökőkútba. Amikor a karját rakta csak a vízbe, nem érezte olyan hidegnek a vizet, mint így egész testfelületén. Hangos mély lélegzetekkel próbálta tudatát befolyásolni, hogy hagyja figyelmen kívül a teste jelzését a hidegről.

Amint hozzá szokott (bár inkább csak képes volt elviselni), elengedte a kút peremét és lemerült.
A víz alatt vágni lehetett a sötétséget, szó szerint az orra hegyéig sem látott. Kezével tapogatta végig a medence alját, míg bele nem akadt valamibe. A felszínen prüszkölve vett újra levegőt, majd megvizslatta a kezében lévő dolgot. Ami az is maradt, mert képtelen volt meghatározni, hogy mi az. A „dolog” szebb napokon, valami ruhaféleség lehet. Egy laza váll mozdulattal kihajította a pad mellé, ahova ruháját hajtogatta le, majd mély levegőt véve ismét lemerült. Ismét végig tapogatta a medence alját, de mivel nem képzett búvár, így előbb fel kellett jönnie, minthogy ismét talált volna valamit. Kissé odébb ment és újra lemerült. Amit most talált az már beazonosítható volt, egy teljesen elrozsdállt vas gereblye törött nyéllel. A kiszolgált kerti eszköz a padnál végezte, a rongy mellett. Takada pedig ismét odébb úszott és újra lemerült. A következő feljövetelnél egy kazal hínárral tért vissza, ami szintén a pad mellé került. Az öreg tanár lassan és akkurátusan haladt körbe a szökőkút központi eleme körül. A tisztogatás során került elő egy fél pár cipő, egy elszakad bőr páncél és még több hínár. A sensei elégedetten mászott ki a vízből. Tenyér élével testéről lesöpörte a rátapadt nagyobb vízcseppeket, majd futott három kört a szökőkút körül, hogy a szép a maradék nedvességet is felszárítsa. Szerencsére a nap ezen szakaszában a kutya sem járt erre, így nem okozott közfelháborodást a mutatványa. Amint elég száraznak ítélte magát, felvette ruháit és elballagott oda ahol a horgász zsinórt is találta, mert emlékezett rá, hogy ott volt egy csorba kerekű taliga is.

A taliga repedt kereke, tompán kopácsolt az utca kövén, ahogy a harcművész visszatolta a kúthoz. Felnyalábolta az összegyűjtött hulladékot és beledobálta a taligába. Amikor ezzel végzet, még körbejárta a kutat, hogy nem hagyott-e ott valamit, majd nekiveselkedett és visszatolta az alkalmi szállító eszközt oda ahol találta. ~Jó tudom, hogy a szavatosságának a lejártával úgy is elpixeleződik minden, de legalább testmozgásnak jó volt.~ Vigyorgott magában az öreg.


A hozzászólást Takada Hiroshi összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 25 2020, 21:41-kor.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal500/3500Főtér - Page 29 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Júl. 25 2020, 20:30

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Főtér - Page 29 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Saibāitachi Szomb. Aug. 29 2020, 20:56


//Szóló szafari//

Itachi sokat gondolkodott, hogy bele vágjon-e abba, amiről nem is olyan régen szerzett tudomást. Vannak kihívások, melyek teljesítésért jutalomra számíthat, viszont ezek a kihívások vonzzák a kíváncsi tekinteteket, ami az ő esetében nem szerencsés. Aligha bánnának vele kesztyűs kézzel, ha kiderülne róla hogy illegális játékos. Márpedig ha figyelembe vesszük, hogy a játék üzemeltetői még a fizető ügyfeleiket is élet-halál küzdelembe kényszeríti, akkor ez a feltételezés, nem is tűnik olyan földtől elrugaszkodottnak. A fiú úgy gondolja, ha túl sok szem szegeződne rá, előbb vagy utóbb akadna olyan, aki rákérdezne, hogy ugyan árulja már el, hogy is került ide, a játék indulása után sok-sok évvel. És hiába szerzett 10 szintet, az alapfelszerelése azonnal elárulja, hogy kezdő karakter. Mivel a szükség nagyúr, és neki most nagyon nagy szüksége van pénzre, rászánta magát, hogy vállaljon egy kis rizikót. Eddig a szerencséje kitartott, bár ez elég kétélű, ugyanis a kutya sem törődik vele. Ami paranoiája szempontjából kifejezetten előnyös, viszont a játékban a kooperatív játékot jutalmazzák csak. Szinte. A szóló játékosok nagyon csekély lehetőséggel rendelkeznek, az egyik ilyen lehetőséget már kihasználta, és megkockáztatott egy kaszinóban, sok figyelő tekintettől kísérve egy gurítást. Szerencséje ott sem pártolt el tőle, és elég magas összeget nyert. Épp annyit, hogy ne legyen feltűnő, de eleget ahhoz, hogy nekikezdjen a fejlődésnek. A kapott pénzből két jártasság megvásárlása ki is jött. De ez még nagyon kevés.
Végül úgy döntött, hogy a kisebb rizikófaktorú kihívásokat megkockáztatja. Ennek folyományaként van most itt a főtéren, várva az éjszakára, amikor a lehető legkisebb a forgalom. A feladata az lenne, hogy fogjon valamit a szökőkútból. Első hallásra eszement egy ötletnek tűnt, hiszen épelméjű ember nem horgászik szökőkútból. De azt is számításba kell venni, hogy ez egy virtuális valóság, így ami a normál életben elképzelhetetlen, az itt igenis lehetséges. Innen-onnan szedett tudásból végül arra a következtetésre jutott, hogy a szint elég alacsony ahhoz, hogy feltűnés nélkül, viszonylag rövid idő alatt megejtse a fogást, az után pedig diszkréten felszívódjon. Legalábbis ez lenne a terv.

A terv megvalósítása jelenleg abban a fázisban leledzik, hogy várja a sötétedést. A forgalom ugyan gyérült a délihez képest, de Itachi ízlésének ez még túl nagy. Először arra gondolt, elüti az időt azzal, hogy különböző hirdetéseket bámul. Még hirtelen elhatározásból maga is kitűzött egy felhívást, valamint jelentkezett egy kazamata kitisztításra is. A felhívástól nem sokat remél, de mivel látta, hogy ez egy elég bevett szokás itt, így megkockáztatta, ~Ha esik belőle valami, az külön szerencse. De ha csak az eső áztatja, abból sem származik hátrányom~ gondolta, miközben a teret fürkészte. A térre vezető csendesebb utcák közül kiválasztott egyet, és a saroktól nem messze kuporodott le egy ház tövében. A várakozás egyáltalán nem zavarta, részben mert már hozzászokott a való életből is, részben mert így legalább volt ideje, mindent alaposan átgondolni.
Itt van mindjárt példának okáért a céhhez való csatlakozás. Első blikkre jó ötletnek tűnhet, hisz mint már megállapította, a játék alapvetően a csapatban való tevékenykedést részesíti előnybe. Viszont elég valószínűtlen, hogy egy csapat, egy hirtelen a semmiből előtűnő valakit, csak úgy, minden fenntartás és kérdés nélkül a keblére öleljen. Az árnyharcosnak viszont, mint tudjuk nincs ínyére a túlzott vagy éppen teljességgel megalapozott kíváncsiság. Itachi így kénytelen-kelletlen de elvetette a céhez csatlakozás ötletét. Ettől a könnyű pénz és item szerző lehetőségtől elvágva magát, arra az egyetlen és járható utat próbálja követni, hogy a lehető legtöbbször, mint egy kósza épp arra járó karakter betársul, mások által indított küldetésre vagy kazamatára. Legalábbis ha létszámhiány miatt kitesznek felkérést.  Először a kazamatára is egyedül akart jelentkezni, de ahogy utána olvasott az eddigi kalandozások során készült beszámolókban, akadt jó pár olyan szörny, amivel még kockázatos lett volna megküzdenie. Ekkor vette észre, hogy egy lány is jelentkezik, aki első ránézésre nagyon nem tűnt kezdőnek, de rá összpontosítva semmi nyomát nem látta, annak, hogy tartozna valahova. És mivel vérgőzös testvérgyilkosnak sem tűnt, így megkockáztatta a vele való társulásnak a kezdeményezését.

Az éjszaka eközben lassan leszállt, a tér forgalma jelentősen meggyérült. Itachi feltápászkodott és lassan megfontolt lépéssel, mint aki tudja mit akar, elindult a tér közepe felé. A kútnál letelepedett az egyik padra, de úgy hogy a kút felé nézzen, majd az inventoryjából a rendszer által biztosított ingyenes horgászfelszerelést előszedte. Mielőtt azonban nekikezdett volna, előtte alaposan körbenézett, minden még a téren tartozódót megvizsgált. Játékos már nem volt köztük, mind csupa NJK, viszont a fiú üldözési mániája nem hagyta nyugodni. Azon gondolkodott, vajon milyen szinten van vissza csatolása a rendszerbe egy nem játékos karakternek? ~Lehetséges, hogy a rendszert felügyelők az NJK-k szemével tartják megfigyelés alatt a játékosokat?~ Aztán józan esze felülkerekedett a paranoiáján, mondván miért tartaná rendkívülinek bárki is azt, ha egy játékos a rendszer által kiírt feladat teljesítésén dolgozik.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal6245/6500Főtér - Page 29 Exp_ures  (6245/6500)
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Shareen Hétf. Dec. 07 2020, 15:15

- Vizes területek? - Kérdeztem elgondolkodva, ahogy a víz fodrainak megfigyelésébe mélyedtem.
- Igen, a felsőbb szinteken. Nem tartom kizártnak, hogy hamarosan találunk egy víz alatti bosst.
- Nem lenne az egy kicsit unfair? A legtöbb játékos alig pakolt búvárkodásra.
- Én is így gondoltam. De ha jól tudom vannak olyan felszerelések, amelyekkel akár víz alatt is közlekedhetsz. - Vonta meg a vállát.
- De az ilyenek nem adnak kevesebb statot?
- Nem tudom, Shareeeen.. - felelte elgyötörve. - De inkább odanézz, valami rángatja a botod.
Valóban így volt, végre úgy tűnt kapásom van. Felhúzva a horgot azonban ismét csalódnunk kellett, a víz nagy csöppökbe gyúlt össze a damilon, hogy aztán lecseppenve visszatérhessen a kútba.
- Egyáltalán lehet itt fogni valamit? - Kérdeztem hitetlenkedve és reményvesztetten.
- Biztosan - jegyezte meg Ayumu. - A küldetés szerint van itt valami. Lehet, hogy valami ritkaság.
- Vagy egy zokni - mondtam elnyűtten.
- Szerintem az is ritkaságnak számít - mosolygott a lány. - És mi lesz a piknikünkkel? - Az égre néztem.
- Hamarosan besötétedik... - állapítottam meg. - Nem tudom, miféle veszélyek leselkedhetnek ránk a sötétben.
- Szerintem semmilyen.. Noha igaz, eddig én is csak nappal jártam odakint az alsóbb szinteken.
Kapás híján nem volt mivel elütni az időt, beszélgetnünk kellett. Na nem mintha ellenemre lett volna. Ayumu azon kevés játékosok közé tartozott, akikkel jól el tudtam lenni, habár én szóló játékos voltam, ő pedig egy céh kötelékébe tartozott. A közelében valahogy mindig olyan gyorsan telt az idő, hogy szinte észre sem vettem, hogy besötétedett. Persze ma ez nem volt olyan meglepő; egy vadászaton túl voltunk és akkor jöttünk a Kezdetek Városába, hogy teljesítsük az itteni küldetést is. A vadászaton elejtettünk két állatot és megbeszéltük, hogy piknikezni fogunk, ha végeztünk. Csakhogy időközben a kék eget felváltotta a feketeség. Nem volt piknikezni való idő, de megígértük egymásnak, hogy a másnapi vadászat alkalmával megejtjük a dolgot.
Többször tűnt úgy, hogy kapásom van, de minduntalan üresen húztam fel a zsinórt. Egyszerű csalit használtam -lehet inkább bombát kellett volna-, mégis hihetetlennek tűnt, hogy egy ilyen kicsi kútban még nem találtam semmit - ha volt is valami, már rég ki kellett volna fognom. És itt nem a pontozásomról volt szó. Vagy valaki már kifogta őket előttem? Körbekémleltem az árusok között, hátha innen is meglátok egy halkofát és bizony így is lett.

- Ő az! - mutattam rá tettetett mérgességgel a hangomban. - Ő halászta el az összeset előlem! - Ahogy Ayumu is az ujjamat követve a kereskedőre nézett, az is észrevett minket. Kezeit a csípőjére helyezve dühös pillantásokat lövellt felém. Lehet volt valami abban, amit mondtam, bár ez nem az ő hibája lett volna.
- Elnézést - vakartam meg tarkómat, amikor botomat ismét megrángatta valami. Tudtam, hogy azonnal kell cselekednem, így nagyot rántottam a rajta, ám a várva várt jutalom ismét elmaradt. A horog megakadt egy nő szoknyáján és enyhén lejjebb csúsztatta azt.
- Mit képzelsz, te perverz? - Hápogta az asszony és egy sodrófával a kezében megindult felénk. Nem tudtam, miféle fegyver lehetett az, de biztos, hogy harcművész volt.
Ayumu mögé bújtam, az övé válla mögül kukucskáltam ki. Az idősebb nő és a lány farkasszemet néztem, szinte pattogott közöttük a feszültség, már azt hittem glitchet generálnak, amikor végül a fiatalabb adta be a derekát.

- Majd később megbüntetem - ígérte védekezőn felemelt kezekkel, hamiskás mosollyal. Az asszony fújt egyet és sértődötten továbbállt.
- Köszönöm - fordultam vissza a kúthoz sóhajtva. - Mi az, hogy majd később megbüntetsz?
- Amúgy is megérdemled - közölte a társam. - Amiért ma elmarad a piknik.
- Nem én tehetek róla, hogy sötét van, nem én irányítom az időt. Kayaba hibája.
- Mindig másra hárítod a felelősséget. Azért sötétedett be, mert túl sokáig tartott elejtened egy vadat. Ami egy sima fácán, pedig fehér hollót is láttunk.
- És ez az én hibám? Te is elvétetted a szőrös manót.. Bár azt eleve nem is akarnám megenni.
- Látod? Gondoltam rád - kuncogott.
- Jól van, akkor este visszatérünk még a patakhoz és egy vadászat keretében piknikezünk.
- Vadászat?
- Továbbra is kellenek a kitüntetések - feleltem elhatározottan. - Meg nem is fogtunk túl sokat.
- Gondolod, hogy a patak szélén találunk valamit? Akkor már inkább horgásszunk.
- De neked vadászós kitüntetések kellenek, nem?
- Ó, hát gondolsz rám? És emlékszel arra, amit mondtam? Micsoda úriember.
Megjátszott durcássággal visszafordultam és a bot megint rángott. Éreztem, hogy ezúttal valóban ráharapott valami a csalira. Elszántan felemelkedtem és összeszedtem minden erőmet. Habár tudtam, hogy az itteni kis halak nem lehetnek kihívások, még akkor sem, ha egy pontot sem raktam horgászatra, inkább belső energiáimat kellett rendbe szednem. Éreznem kellett a rángásból, hogy mikor kell, mikor érdemes kihúznom. Minden koncentráló képességemet összeszedtem, még azt sem vettem észre, ahogy Ayumu csillogó szemekkel a kút fölé hajolt és.. Kiemeltem. A lány felállva tapsolt első fogásom örömére, én pedig büszkén emeltem magamhoz, amíg el nem pixeleződött. Megjelent a küldetés teljesítéséért felugró ablak, ám én jobban örültem annak, hogy végre sikerült kifognom valamit. Végre pontot tehettem ennek a napnak a végére. Már csak a piknik maradt hátra, viszont az sokkal kellemesebb elfoglaltságnak tűnt, én pedig kezdtem kételkedni abban, hogy a szafarizás megtérülő időtöltés.

Halszálka
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal1882/1900Főtér - Page 29 Exp_ures  (1882/1900)
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Mia Hétf. Márc. 08 2021, 10:37

Szóló szafari

A halászat egy nagyon unalmas.. sport? Hobbi? Munka? Szórakozás? Ármány? Cselszövés? Zsinórral történő gyilkosság? Bármelyik is legyen, untam. Nem tartottam valószínűnek, hogy bármire is mennék a Kezdetek Városának kútjánál, mégis.. Valaki azt mondta, ezt kellene tennem. Csakhogy semmi szórakoztatót nem találtam benne. Nem volt izgalmas, még a néha-néha megrezdülő bot apró mozdulatai sem keltették fel a figyelmemet. Államat tenyerembe temetve, könyökömet a térdemen pihetetve bámultam a semmibe és utáltam. Nem igaz, hogy ezt kell tennem a fejlődés helyett, ugyanakkor örültem, hogy egy kis pihenőt tarthatok. Bár már nem ez volt az első alkalom. Mégis, néha nem árt kiszakadni a szokásos grindolásból. És hogy mi volt ebben a jó? Kovács akartam lenni. Azt akartam érezni, hogy hasznomat veszik, hogy valamit hozzáteszek a játékhoz. Hogy segítem őket. Noha megvetettem a frontharcosokat gyengeségükért, akár én lehettem volna az, aki tesz ez ellen valamit. Ellátom őket felszereléssel, hogy megerősödjenek. Ez volt a célom. Ugyanis úgy tűnt, senki nem teszi meg helyettem. Jobb lett volna ez, mint felszintelni magamat? Nem tudom. De mindenképpen egyszerűbbnek tűnt. Bár a grindolás itt is megvolt és sokkal unalmasabbnak is tűnt, mint mobokat hentelni. Ott legalább éreztem a harc izgalmát. Itt.. Semmit. Nem nekem való volt ez és most mégis itt voltam. Nem tudtam volna megindokolni, hogy miért vágyom erre, egyszerűen csak.. Nem lebegett semmi más a szemem előtt. És ha ezt elértem, törődhetek a saját megerősödésemmel. Amúgy is mindig jobban szerettem másoknak segíteni, mint a magam gondjával törődni. Most átültettem ezt a játékba. Nem éreztem helyesnek, de mindenképpen kifizetődő lehetett.. volna, ha nem az idegeim látták volna a kárát az itt ücsörgésnek. Mert ebben nem volt köszönet. Folyton csak várni, várni, lesni, lesni, hogy van-e valami, hogy van-e "kapás", ahogy a horgászok fogalmaztak. Nem nekem való volt, ez tény.
Egy idő után csak figyelni kezdtem a körülöttem járó-kelő embereket és csak akkor vettem észre egy-egy elúszó kapást, amikor valaki szólt, hogy rezgett a botom. Korholtam magam, amiért nem figyeltem jobban, elvégre minél hamarabb végezni akartam. De nem tudtam megfelelő figyelmet ráfordítani. Vannak, akik szeretik, akiknek szórakozást nyújt -nem értem, mi-, van, aki sportot csinál belőle és fényképezkedik a halaival. Én még a négyes szint szörnyetegével sem csinálnám meg ezt, akármilyen nagy "dicsőség" is kifogni. Legalább lenne itt velem valaki, akivel elüthetem az időt.. Igaz, akkor még annyira sem tudnék a halászatra figyelni, mint most. Általában nem szeretek mások társaságában lenni, egy ilyen tevékenységgel még kevésbé, mint máskor -nem akarom untatni őket-, de a csend lassan megőrjített, a magány lassan ette a lelkemet. Amúgy sem ismertem sok embert, eddig csak háromszor kerültem interakcióba másokkal -igaz, az egyikben többen is részt vettek-, barátokat meg főleg nem szereztem, de most akár egy kedves idegennek is örültem volna, aki feldobja ezt a tevékenységet. Húzhattunk volna hal-kötelet. Megpróbálhattunk volna bemászni a kútba, hátha úgy könnyebben kifogunk valamit. Megfojthattuk volna egymást a zsinórral.. Talán ezt mindenki kihagyta volna, én is, de valaminek akkor is történnie kezdett.
Aztán valami nagyon erősen rángatni kezdte a damilt, én pedig térdem fölött átpillantottam a botra. Ígéretesnek, erősnek tűnt az állat, a rángatózásból ítélve alaposan beleakadt és valami nagy. Megfogtam a "szerszámot" és kihúztam, azonban ekkorra az a valami már elúszott, kiszabadult.. Jó neki.
Újabb félórányi semmittevés, kezdett valóban felbosszantani. Fejlődhetnék, de.. Nekem ez volt most a fejlődés. Meddig fog tartani? Mennyire fogom megutálni a horgászatot? Eleve nem vonzott, de egyre visszataszítóbbá vált. Talán másokkal tényleg élvezetesebb. Talán máskor elhívok valakit, vagy egy random idegen kezébe nyomom a botot, hogy jöjjön velem. Védett területen nem félek másoktól. Azon kívül sem igazán, de ez a hely furcsán nyugtató hatással volt rám. Kivéve most. Most inkább ingerelt.
Körbenéztem, de senki nem vette észre szenvedésem. Hogy mennyire unom. Hogy mennyire egyedül vagyok. Máskor nem bántam volna, de most.. Most lélekpusztító volt a csend és az egyedüllét. A józan ész az ára az erőnek?
A távolból hozzám szűrődő halk suttogások, a mások életének apró jelei tartották bennem a lelket. Tényleg semmit nem tudtam csinálni ez alatt a bő egy óra alatt, csak nézni a vizet, bámulni a damilt.. És még így is néha elhibáztam a kapást. De nem most. A bot rezgett, valami horogra akadt. Elszántan a kezembe ragadtam és minden erőmmel húztam. Elhatároztam, bármi is legyen, örülni fogok neki. Nem fogok panaszkodni. Végre valami megvan és megkaphatom a teljesítményt. Fogalmam sem volt, hogy megérte-e, de abban biztos voltam, hogy ha most nem sikerül, akkor többé nem próbálom meg. Egyedül semmiképpen sem. Egy feszült pillanat és.. Sikerült. Bárgyú mosollyal emeltem a magasba "zsákmányom", hogy a járó-kelők tisztelettel adózhassanak fogásom előtt, azonban mintha senkit nem hatott volna meg a dolog. Mindenki ment a maga dolgára, én pedig tudtam, hogy nekem is ez a dolgom.


Hínár
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal566/1500Főtér - Page 29 Exp_ures  (566/1500)
Céh:

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Joey Chrome Csüt. Dec. 02 2021, 21:06

//Adventi ismi Simeonnal
Dixi, amit fejlesztek: Pufók Tűzköpő//

JÖN A KARÁCSOOOONY! \o/ Imádom a karácsonyt, az év egyik legszebb ünnepe, tele hagyományokkal, s szeretettel! X3 Bár nem tudom, az hagyománynak számít-e, hogy Ichiro szokásához híven elzárta magát ettől, mivel szerinte pénzéhes ünnep… Ha el kéne egyszer adni a karácsonyi éneket, tuti ő lenne az a goromba, zsémbes ember! Meg azért sajnálom, hogy nem ünnepelhetem együtt a családdal… Na de ne szomorkodjunk ilyenen, itt vannak a barátok, s a céh, amelyik szintén családnak számít! \o/ Tényleg, van karácsonyi vásár, el hívom…. Simeont, hogy jobban megismerjem, ha már az ostromnál olyan jól összefogtunk! Kár, hogy nem fotóztam le a srác arcát, mikor meglátta kijönni a csápokat a pajzsom mögül, tiszta élmény volt nézni, amíg le nem gurultam a lépcsőről! Írtam is egy üzenetet neki az alábbi szöveggel:

Joey írta:Szia!

Nincs kedved megnézni a karácsonyi vásárt a Főtéren? Ihatunk forró csokit és ehetünk mézeskalácsot, én fizetek! Tengerszem eszik és iszik esetleg valamit, mert ha igen, veszek neki is valamit! Éééés mit szólnál, ha a céhnek rendeznénk egy karácsonyi bulit? Várom válaszod!

Eszembe jutott, hogy lehetne bulit is szervezni karácsony alkalmából a céh tagjainak, hogy még jobb legyen az összefogásunk. Hogy én mekkora zseni vagyok, bizony ám! ˇUˇ Ekkor hallom Pufi csipogását. A kis tollgombóc neve, és mielőtt rám kenitek, Grifi nevezte el így! Lehet, hogy unatkozik, a fene tudja, mondták, ezek nem olyan fejlettek, mint a petek, de gondoltam, lásson világot, hátha valami csoda folytán tanul valamit, s hátha Tengerszem eljátszik vele, ha jönnek. Biztosan lesz lehetőség ajándékot vásárolni, mert terveztem a barátaimnak venni, és igen, Ichinek is, akármennyire goromba is.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal3383/3500Főtér - Page 29 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Simeon Vas. Dec. 05 2021, 11:51

Simeonnak mindig különösen gyönyörű volt az év ezen szakasza, hiszen a hó csakúgy szórta szét a fénycsíkokat és mindenhol különleges, fénylő díszek és lógók sorakoztak, a házak ablakaiban pedig mécsesek égtek vidáman, örömmel és fénnyel töltve ki még az estéket is. Az idomár ilyenkor mindig végigrohant az adventi vásáron legalább ötször, kidekorálta a szobáját és ajándékokat vásárolgatott mindenkinek, illetve körülpattogott mindenkit, akivel csak a céhház folyosóján vagy az utcákon ismerőssel találkozott. Igaz külön programra még nem volt alkalma senki céhtársával elmenni, pedig nagyon, de nagyon szeretett volna!
Ezértis örült meg annyira Joey üzenetének.

Szia!
Jó ötlet, mindjárt rohanunk is! Tengerszem is szereti a mézeskalácsot meg a pillecukrot is, majd együtt nézünk neki!

- írta vissza szinte azonnal és ígéretéhez híven már futott is arrafele, amerre a céhtagok listáján a szőke lovag pöttyét látta. Tengerszem éhesen csúszott utána és a bokáig érő hóban alig tudta tartani a lépést, ellentétben Kimivel, aki a levegőben repkedett össze-vissza és minden újdonságot megnézett magának. Joey a Főtéren várta őket, a hármas pedig pár éles kanyar után végre meglátta a tér közepén a hatalmas karácsonyfát és szinte tátva maradt a szájuk. És ott volt Joey is, majdnem a fa alatt!
- Joey, Joey! - integetett a srác vidáman, ám a nagy rohanásban nem nézett a lába elé és elcsúszott egy pocsolyaméretű, befagyott jégdarabon, pont úgy, hogy az esés után továbbcsúszva éppen a lovag előtt álljon meg.
- Hehe, szia! - nézett fel csurom havasan, kipirult arccal, Kimi pedig érdeklődve szállt rá Joey vállára és billentette oldalra a fejét - Hamar jöttünk, ugye? - vigyorgott és akár céhtársa segítségével, akár nélküle végül feltápászkodott a földről, leporolta ruhájáról a havat és a jeget és nézett körül csípőre tett kezekkel, boldogan - Mi a terved, hol kezdjünk?


Shoowy dixivel játszom!
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal16717/10500Főtér - Page 29 Exp_ures  (16717/10500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Joey Chrome Szer. Dec. 15 2021, 15:46

//Simeon

Ameddig vártam Simeon megérkezésére, nézegettem, miféle mézeskalácsformák voltak. Volt fiú, lány, bárány, zív ház, fa, ami karácsonykor szokott. Kár, hogy mézeskalács polip nincsen, az jópofa lenne. Vajon a céhből tud valaki főzni olyan szinten, hogy megtudja csinálni esetleg? És megjött Simeon is! Na de úgy emlékszem polipja van csak, de akkor miért van neki egy valamilyen madárfiókája, s egy tátogószájú lepedője (Shoowy)? És micsoda belépővel jött, szó szerint csakúgy elém csúszott! Jóóó, a jég is segített benne, de na.
- Szia, állati belépő volt! De mi ez a kis fióka s a lepedő? – Közben a madárka érdeklődését azt hiszem elnyertem, mert a vállamra szállt, s a fejét oldalra billentette. Náluk is azt jelenti, mint a kiskutyáknál, mikor kíváncsian néznek valamit vagy valakit? Minden esetre kapott egy óvatos fejsimit. Pufi is nézett Simeonra, bár szerintem inkább ki a fejéből csak.
- Hogy mi legyen? Hát karácsonyfa egyértelműen! De mivel az megszárad, így azt hagyjuk utolsónak, hogy friss fenyőillata legyen, így először mondjuk a díszek jöhetnének,amivel a termet díszítjük, ahol lesz. De ez legyen titok, meglepinek szánom! Csak mi tudjuk, beleértve a petek és Pufi – Pufi értette egyáltalán? Tényleg, mézes puszedli is lehetne!
- Szerinted valami témához legyen kötve, pl hópehely, vagy sarki róka, vagy hé, engedd el a lábam te meg! – ráztam ki a lábam a rénszarvas szájából, amelyik gondolt egyet, s beleharapott! De jó, hogy nincsen fájdalomérzet, mert ez nem lenne kellemes!

- És ajándékok is lehetnének, valami apróság minden tagnak, vagy ami kifér a pénzből. Közben menjünk, veszek nektek mézeskalácsot, s forró csokit pillecukorral! Én fizetek!
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal3383/3500Főtér - Page 29 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Simeon Csüt. Dec. 16 2021, 20:43

Simeon teli vigyorral nézett fel Joeyra a földről:
- Szó szerint állati - nevetett, arcára viszont hamar kiült az értetlenség, amikor céhtársa kérdezett - Lepedő? - ismételte meg, miközben felállt, de aztán csakhamar rájött, hogy a lovag mire gondolhat és vigyorogva tolta előre a nem is olyan rég szerzett dixijét, aki eleddig jócskán lemaradva tőlük kullogott.
- A "lepedőt" Shoowynak hívják. Ő egy dixi és Itachitól kaptam ajándékba! Sokat sír szegény, de szereti a havat és a hideget, azért van elöl - magyarázta az idomár és megsimogatta az említett félpetet - A kismadár pedig Kimi, a második petem. Őt biztos többször is láttad a céhházban repkedni, vagy nem még? - gondolkozott el, de aztán megvonta a vállát és inkább odasétált Joeyhoz és megsimogatta az őnála lévő dixit, a Pufók Tűzköpőt.
- Aranyos - mosolygott, aztán csípőre tette a kezét és körbenézett a téren - Mennyi minden van! De akkor a fát majd utoljára, oké! Nekem van Súlyemelésem és Teherbírásom is, így majd én fogom elcipelni - ajánlkozott azonnal, Joey tervére, hogy meglepi legyen pedig csupán csillogó szemmel bólintott:
- Biztos örülni fognak!
És már készült volna felelni a következő kérdésre is, amikor egy rénszarvas - szinte a semmiből előbukkanva - megharapta céhtársa lábát. Az idomár erre csak a fejét ingatta és ugyan megkérdezte a lovagtól, hogy jól van-e, de mivel a srác úgy folytatta az ötletelést, mintha mi sem történt volna, Simeon csak elvigyorodott és elindult Joey oldalán a bódék felé.
- Az ajándékok jó ötlet! - lelkesedett fel.
- Ph-bbbrp-ph-h hhh! - lelkesedett fel Tengerszem is, igaz ő pillecukor említésén.
- A pillecukros forrócsoki is jó ötlet, köszönjük! - toldotta hozzá az idomár és beálltak a sor végére - Viszont ha te fizeted a forrócsokit, majd az édességet mi fogjuk, jó? - mosolygott a másikra és amíg várták, hogy sorra kerüljenek, Simeon azt figyelte, hogy hogyan böködi meg Kimi a Tűzköpőt újra és újra, játékra invitálva a madártársat.
- Te mit fogsz venni a többieknek? - tudakolta kíváncsian és miután kézbe kapta az italát, bele is kortyolt egy hatalmasat. Egyedül azzal nem számolt, hogy a forrócsoki bizony szó szerint forró lesz, így annak rendje és módja szerint meg is égette magát vele, bár ez nem zavarta őt túlzottan: kinyújtotta a nyelvét, hogy a téli hideg hűsítse azt és ha még ez se lett volna elég, felmarkolt egy adag havat egy asztalról és betömte a szájába, miközben alig tudta visszatartani a nevetést. Odakint a szülei mindig rászóltak, ha ilyet csinált, de Aincradban szerencsére nem voltak betegségek, így neki se lehetett semmi baja egy kis utcai hótól.
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal16717/10500Főtér - Page 29 Exp_ures  (16717/10500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Joey Chrome Vas. Dec. 19 2021, 14:21

Bemutatta a lepedőt, amiről kiderült, hogy egy telet kedvelő Dixi, Shoowy, s a madara a második petje, Kimit. Mond is, hogy elvileg látnom kellett volna, hogy repked a céhházban
- Nem igen láttam, valószínűleg azért, mert nem szoktam felfele nézni. – mondtam neki viccesen, miközben észrevette az én Diximet is, és megsimogatta.
- Aha, az. Csak kár, hogy ilyen félpet vagy micsoda. – A Forró csokinak örült, s megbeszéltük, hogy akkor az édességeket ő szeretné megvenni.
- Rendben, ha annyira szeretnéd – Szóval az édességeket Simeon vásárolta meg, mikor sorra kerültünk. Észrevettem, hogy a madara próbálta játékra hívni Pufit, aki cak nézett.
- Játszani akar veled, Pufi. – Természetesen csak nézett ki a fejéből, s nem értette, mit mondok. Komolyan, ha már be vezették ezt a Pokémon szerű dolgot, nem lehetett volna beállítani ezeket, hogy értsék, mit mond nekik az ember?
- Mit veszek nekik? Hmmm, nem tudom… Valami olyan mindenképp, amiből mindenkinek tudok venni, s egyenlő árértékben… De hogy pontosan mi az, nem tudom… Lehet, hogy ásni kell az erdőben, hátha lesz ott kincs! – viccelődtem, s igazából reméltem, nem kl ezt megtenni, mert amilyen szerencsés vagyok, inkább azt az őrült petvadászt találjuk meg. Tényleg, azt elkaphatta valaki, hogy nem láttam? Mindegy is, jobb is hogy nem látom, mert tuti jogtalanul dühös, amiért „eloroztuk” előle azt a mobot! Pedig nem láttam azon a mobon a nevét ám! Közben Simeonnak olyan forró volt a csoki, hogy megégette a nyelvét, s gyorsan bekapott egy adag havat, hogy lehűtse.
- Azért a sárga havat ne edd meg! – nevettem én is a sráccal.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal3383/3500Főtér - Page 29 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Miko Csüt. Dec. 23 2021, 01:48

Nagyot nyújtózva kelek ki az ágyból. December közép tájéka van, lassan karácsony, és már több szinten is a hóesés vette fel a megszokott időjárásokat. Hát igen. Ezen a világon, nem teljesen idegen a fehér karácsony kifejezése. Jó… technikailag, ha szeretnél bizonyos szinteken, akár nyaralni is elmehetsz a tél közepén, hogy bikiniben napozz a sütő nap fényében, de hé, ez a nyárra is igaz, hogy a 40 fokos melegekbe, felmész a fagyos szintre, hogy aztán hógolyó csatázz másokkal. Szóval jah. Az idő itt Aincrad idején eléggé… hááát… változó, de nem is gond, így legalább mindenki megtalálhatja a magához illő időt, mi így kimaximalizálja az emberek hő és vagy kedvérzetét. De tél van, és a szintek többsége, főleg a 10-es szintig általában figyelembe is veszi ezt egy-két kivétellel. Másszóval… tökéletes az idő egy kis lék horgászathoz. Igazából teljesítmény is közre játszott azért, hogy horgásszak, hisz mostanság nem sokat szolgáltam ki ezt a féle „hobbit”, így rengeteg ingyen jutalomtól gyakorlatilag elvágtam magamat. Azonban, most fontosabb dolgom volt, mint holmi teljesítmény (bár az nem azt jelenti, hogy ez nem játszik közre a tervemben). Ugyanis Leo hamarosan át fog jönni hozzám. Jó… a hamarosan egy kicsit túlzó mód. Mostanság sokat beszéltem a fiúval, mióta… mióta megtörtént a dolog. Egek, még mindig bele-belepirulok… alig bírok aludni, mindig az a nap jut eszembe, mikor egy pillanatra is elrévedek. Azonban azt kezdtem észrevenni, hogy a fiú, mintha kerülne engem. Jó nem mintha én is sokat kerestem volna a társaságát, gyakorlatilag a „kommunikáció” is arról szólt, hogy üziket küldözgetek neki, mivel félek megjelenni előtte. Félek attól, hogy kezelne.. vagy… vagy nem tudom. Kezdem, úgy érezni egyre kevesebb dolgot tudok, ami kissé kétségbe ejt. Mindenesetre a beszélgetéseink végén végül sikerült megegyeznünk, hogy át fog jönni hozzám. Izgatott voltam természetesen, hisz még is életem szerelme fog ellátogatni hozzám karácsony másnapján és a főztömet fogja enni. Elbeszélgetünk, eliszogatunk… és talán ott is marad nálam éjszakára. Ettől a gondolattól érzem, hogy görcsbe rándul a gyomrom, annyira feszült vagyok. Kicsit meg is kell ráznom magam, hogy rendbe kapjam magam, és hogy eltereljem picit a gondolataim, fel is kapom az inventorymba hordott nagyobb követ, amit aztán bele is dobtam a kezdetek városának kútjába, mely így recsegve törte szét a lent befagyott vízfelszínt. Ez a durva hang elég intenzív volt, hogy kirázzon a merengésemből. Miután leellenőriztem, hogy minden frankó megfogtam a kőhöz kötözz kötelet, és kihúztam azt (végtére nem akar senki se szennyezni a halas vizet nem? Meg jól jön, ha esetleg vissza fagy a tó.) Miután ezzel megvoltam, elő is vettem a kis horgász bizgentyémet (horgászszék), melyet le is rakok a főtér kövére és jóóó vastag eszkimó szettembe ücsörögve, elő is kapom a horgászbotot, melynek a vége már repül is lefelé a vízbe. A jól ismert kellemes kis placcsanás kíséretében pedig tudom, hogy célt is ért a horog. Végül egy egyszerű sóhaj hagyja el a számat, ahogy helyet is foglalok a széken. A horgászat nem az én stílusom, de a pletykák úgy szólnak, hogy finomabb a hal, ha a két kezünkkel dolgozunk meg érte… meg… mondjuk alapjáraton mindig ezt hallom, ha az embernek meg kell dolgoznia valamiért. Ez vajon akkor a dolgos ember önvígasztalása? Mert attól még a kaja akkor is finom, ha más csinálja. Szóval furik ezek a dolgok. Bár azért valóban van egyfajta meghittsége, ha az ember saját maga készíti el a dolgokat, bár személy szerint a másik fél reakciója többet ér, mint amit mi érzünk. Legalábbis furcsa bizsegés jár át azon tudat nyomán, hogy vajon Leo mit fog szólni a tervezett meghívásomra. A horgászat is ezért van, hogy a korlátozott horgászási képességeim ellenére is „friss” halat tudjak drága „uram” elé pakolni. Bár még gőzöm sincs, milyen halételt fogok csinálni, hisz csak annyit tudok, hogy kell hal, ahhoz az ételhez, mit elkészíteni tervezek. Mondjuk… az is igaz, hogy nem minta bármikor vagy bármilyen formátumban csináltam volna „azokat” az ételeket. De hát.. azt mondják, a szerelem bolonddá tesz. Mondjuk az a kérdés, hogy mi van azokkal, akik már amúgy is bolondok? Akár, hogy is mindezek ellenére ismerem magam annyira, hogy ennél kevesebb ösztönzés is elég lett volna arra, hogy kiüljek kicsit horgászgatni. Szerintem nem lepek meg senkit se azzal, ha elárulom, hogy szeretek butaságokat csinálni. Lévén izgalmasabbá teszi az életet. És hát… én szeretem az izgalmakat. Még ha a hidegben való ücsörgés nem egészen… az izgalmak ne továbbja. Viszont az olyan apróságok, mint a mozgó csali és az elmerengős időtöltés bőven kárpótolja az embert. És mintha végszóra jelent volna meg a hal, hallom, ahogy az úszó alá-alábukik a kút vízébe. Egy pillanatra össze is zavarodok, hogy ilyen hamar fogásom lett, de miután érzem a bot húzását, szinte ösztönösen rántom ki a horgot, friss áldozatommal egyetemben.

// rák //
Miko
Miko
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 341
Join date : 2019. Dec. 23.

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal9662/9700Főtér - Page 29 Exp_ures  (9662/9700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Simeon Csüt. Dec. 23 2021, 10:19

Simeon együtt nevetett Joeyval és felfelé bökött az ég felé:
- Pedig felfele nézni tök jó! Onnan jön a fény! - mosolygott a céhtársára és indultak is el a legközelebbi bódék felé, a fentről jövő áldás viszont nem sokkal később nem a fénycsíkok, hanem egy adag hó formájában érkezett és esett a srác fejére, aki meglepődve pislogott és söpörte le magáról és a ruhájáról a havat - Meg, ezek szerint a hó is - vigyorgott.
Amikor végül szó esett a dixikről, csak mosolygott a lovag szavain és felvette az ölébe a Pufók Tűzköpőt, akivel Kimi barátkozott, vagy legalábbis próbált meg:
- Az nem baj, hogy csak ennyit tudnak - rázta meg a fejét - Mert ígyis tök jó, hogy Kimi tud kivel játszani. Nem mindig a könyvmolyt kergeti - vigyorgott tovább és hamar le is tette Joey dixijét, mert megérkeztek az első céljukhoz - Meg nagyon sokféle van! Nekem van egy kis chocobom is, meg egy pont ugyanilyen tűzköpőm, mint a tied - mesélte és hamar a kezébe vette a frissen vásárolt forrócsokit, hogy belekóstolhasson. Persze megégette a nyelvét vele, de ez sem volt gond! Szerencsére ugyanis a hideg hó most is segített.
- Azt nem fogom, ígérem! - nevetett fel Simeon Joeyra csillogó szemekkel és nagyon örült neki, hogy a lovag elhívta őt: mostmár ők is barátok lesznek! Mégjobb barátok, mint eddig!
- Egyébként, én biztosan valami nagyon csillogót fogok venni mindenkinek! Olyat, ami csakúgy szórja szét a napcsíkokat mindenhol! Már láttam is pár ilyesmit, de nem árulom el, hol, mert te is fogsz majd kapni belőle! - nyújtotta a nyelvét játékosan a másik felé és most, hogy közben az ital is ihatóra hűlt, nagyokat kortyolt belőle.
- Nézd, itt a Mikulás is! - mutatott az NPC-re a tér közepén és miközben beálltak az édességes bódé előtti sorba, Simeon vidáman nézte a gyerekeket, akik körbeugrálják a szakállas, pirossapkás apókát - Azt kívánom, hogy legyen mégtöbb fénycsík mindenhol! - mondta ki, aztán odafordult Joeyhoz:
- Te mit kérsz?
- Phhh-brrrph-hp-phhh!
- Nem te - nevetett a közbeszóló petre - Te tudom, hogy mit kérsz - simogatta meg és ha Joey is elmondta közben, mit szeretne, úgy az eladóhoz fordult és leadta a rendeléseket.
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal16717/10500Főtér - Page 29 Exp_ures  (16717/10500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Joey Chrome Csüt. Dec. 30 2021, 12:56

//Simeon

Legalább Simit, már ha engedi, hogy így hívjam, nem zavarta a Dixik intelligenciájának tökéletes hiánya, hiszen legalább Kimi tudott játszani valakivel, s ölbe is vette Pufit, aki nem tudta most se, mi van. Crystal, a másik Dixim remélem értelmesebb! Igaz, mg nem vittem el magammal, de attól még lehet remélni. Meg mondta, hogy ennél több fajta van, neki pedig egy ugyanilyen tűzköpője van, meg egy mini chocoboja. Az olyan, mint a toy-size uszkár? Simeon mondta, hogy milyenfajta ajándékra gondolt, de nem mondja meg pontosan mi az, mert én is kapok. Na de így csak félig meglepi!
- Látom. Smile mondtam, mikor jelezte, hogy esik a hó, hulla jó, itt a télapó, ku… tya jó.
- Valami csokit vagy mézeskalácsot, köszönöm! – ahogy vártuk, hogy megkapjuk a kért édességet, hallottam fél füllel, hogy az alábbi jelenet történik egy italos pultnál.
- Jó napot! Forralt bor van?
- Nincs!
- S likőr?
- Nincs!
- Forró csoki?
- Nincs!
- gyümölcslé?
- Nincs! –
majd a pult mögött lévő kis kunyhóból kicsattant egy férfihang:
- Joseph, ki az, aki ennyire válogat?! – Én csak vakartam a fejem erre, de tovább már nem foglalkoztam vele. Elég sokféle árus volt itt, sőt, egy pet eledelt áruló bódé is! Na de a Dixi simogató az egyik sarokban vitt mindent! Egy előnyük azért van, legalább nem harapnak, ha nem mondják nekik.
- Mit szólnának a kártyákhoz szerinted? Tudod, amiket az emlékházban lehet venni? – kérdeztem Simeont, mert hirtelen ez jutott eszembe. Azért végső tervben megmaradt a kincskutatás, hátha lesz a végén valami szép és jó.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal3383/3500Főtér - Page 29 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Simeon Hétf. Jan. 03 2022, 18:13

- Valami csokit vagy mézeskalácsot, köszönöm! ismételte el Simeon az eladónak Joey szavait, majd felnevetett - Nézze csak, azt a mézeskalácsot ott, amin egy angyal van. Majdnem úgy néz ki, mint egy főnix, ugye? Meg azt a nagyobbat és ezt az innensőt - válogatott, majd miután kifizette az árut, odaadta a lovagnak a sajátját, majd Kimi és Tengerszem is kapott. Simeon nem hallotta a szomszéd árusnál folyó párbeszédet, mivel éppen az édességekkel volt elfoglalva, így aztán anélkül igyekezett tovább, hogy megnézte volna, hogy egyáltalán italt érultak-e a bódéban. Mert ha nem is azt, az vicces lett volna! A dixisimogató ellenben felkeltette a figyelmét és oda is szaladt, hogy megnézze, miféle dixik vannak ott.
- Nézd, Joey, egy Liliomanó! A Tűzköpő jobb, ugye? - mosolygott, a céhtársa kérdésén viszont elgondolkodott kissé - Szerintem ha olyan kártyákat veszel, amin a barátaik vannak, az biztos jó lesz! Képzeld még régen vettem én is belőlük! Van Chancerym, meg Peterem - szedte is elő az említett kártyákat egy kis kotorászás után és elindult Joey oldalán a következő állomásuk felé, a díszeket áruló üzletbe.
- Ő volt elvileg a régi vezető, te ismerted? - mutatta a lovagnak az utóbbi kártyát - Biztos szerette a hideget - kuncogott, ám nem sokkal később a következő kártyát kezdte el nézegetni inkább - Chan szerinted visszajön? - kérdezte Joeytól hirtelen és hangjába egy kis szomorúság költözött - Mert nem halt meg, úgyhogy elméletileg visszajöhet még, nem? Úgy bemutatnám neki Kimit! - mosolygott és mire elértek a boltig, el is rakta a kártyákat, hogy ne sérüljenek meg a tömegben. Mert a díszeket áruló hely bizony tele volt játékosokkal! Olyannyira tele, hogy Tengerszem jobbnak látta inkább kint maradni Kimivel: ha ők kint várakoznak, legalább Simeon is (valószínűleg) hamarabb fog végezni és nem fogja órákig nézegetni a fénycsíkokat, igaz? Legalábbis ez volt a fitalakorú polip terve.
- Gyere, nézzünk be! - hívta közben Simeon Joeyt és már nyitott is be, hogy közelebbről is megcsodálhassa a fénylő díszeket.
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal16717/10500Főtér - Page 29 Exp_ures  (16717/10500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Joey Chrome Vas. Jan. 16 2022, 14:23

Na, kaptam egy csokis mézeskalácsot, ami néztem, hogy jéééé, ilyen is van, s ráadásul finom is volt. Eztán Simi is odament a simogatóhoz, ahol látott is egy Liliommanót.
- Ja, szerintem is. A Liliommanó szerintem kislányos, de ez csak a véleményem. Én mindig a bogarakat csíptem – van is egy rovargyűjteményem a céhházban lévő szobámban, s a boltban is tervezek egyet, csak találjak hozzá bogarakat, meg üres képkeretet. Tényleg, ilyent lehet craftolni, mint a túlélős játékokban? Esetleg más díszt? Néztem, mikor Simeon említette a kártyákat, hogy milyenek, de mire megkérdeztem volna, valószínűleg kiolvasta vagy a gondolatomból vagy az arcomról, mert már mutatott egyet valami Peterről meg egyet Chanceryről. Azta, nem is tudtam, y ilyen kártyák is vannak! Ki csinálta ezeket s mikor?
- Petert? Nem hiszem, már akkor Chancery volt a vezető, amikor csatlakoztam – aztán jött az a kérdés, hogy Chancery visszatér-e vajon. Megnéztem azért a céhlistát. Azt írta, hogy offline, de nem halott. Rejtély…
- Hát, ha nem halt meg, akkor visszajöhet még. Biztos szívesen megismerné Kimit.  – mondtam, hogy felvidítsam, s remélem, igazam is lesz aztán. De ha kijutott, akkor hogy sikerült neki? S miért jött akkor vissza? Közben megérkeztünk a díszeket áruló boltba. Azta menni játékos volt itt! Még a végén Pufinak valami baja lesz!
- Pufi, maradsz! – nézett rám szokás szerint, de nem mozdult, vagyis ezt megértette valahogy. Tengerszem és Kimi tud rá vigyázni, már ha valaki elakarná csórni. Én meg bementem céhtársammal a boltba, s nézegettem én is a díszeket, bár nem olyan izgatottan, mint a fiatalabbik srác, de el kell ismernem, szépen fénylettek.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal3383/3500Főtér - Page 29 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Simeon Szomb. Jan. 22 2022, 16:31

Simeon felkapta fejét a mondatra:
- Tényleg? A bogarakat? - gondolkozott el - Szerintem olyan dixik is vannak vagy lesznek - mosolygott végül és sétált tovább barátja oldalán. A szó végül a kártyákra terelődött és Simeon gyorsan elő is szedett párat mutatóba, hogy Joey is megnézhesse őket. Persze az idomár nem tudta, hogy a lovag mióta volt a céhben, csak annyit, hogy már jóval előtte - meg igazából azt sem tudta, Chancery mikor vette át Petertől, de akkor biztos nagyon, de nagyon régen. Aztánahogy Joey lenyitotta a menüt, Simeon is követte a példáját és hosszan nézte a nevet, ami szürke volt és nem fekete:
- Szerinted kedvelné? - kapta fel a fejét hirtelen és simogatta meg Kimit, aki a vállára szállt - Mondjuk szereti a madarakat, Dust is hozzá tartozott - mosolygott - Ha ők ketten nem lettek volna, nem lennék céhtag... - tette hozzá és visszaemlékezett arra a napra, amikor befogadták őket Tengerszemmel és végre tartozhattak valahová - De majd kiderül, ha találkozunk! - lelkesedett fel és elfeledve a bizonytalanságát nevetett fel és bámulta meg a kirakatban fénylő díszeket. Pufi kint maradt a két pettel, Joey pedig bement Simeonnal, ahol annyi, de annyi fénycsíkos dolog villogott körülöttük! Az idomár alig tudott betelni a látvánnyal.
Vásárolt is egy tucattal belőlük, a közös karácsonyfára is!
- Márcsak a fa maradt hátra! - fordult aztán céhtársa felé - Keressünk egy szépet a közeli erdőben! - vetette fel és előbb persze gondosan elpakolta az összes díszt az inventoryjába, aztán már robogott is ki az üzletből a petekhez. Tengerszem számítása pedig bejött; a két játékos Simeon napcsíkbámulási átlagánál jóval hamarabb jelent meg a hóban és nemsokára már az erdő felé meneteltek.
- Majd a céhházban megmutatom nektek is! Van egy vörös angyal, ami távolról egészen úgy néz ki, mint egy főnix, és persze van madaras is, meg beszéltem a kovácsmesterrel és holnapra készít nekem poliposat is! Azért majd vissza kell jönnünk - magyarázta a peteknek, aztán elkezdett körbebámulni, mert eddigre már kiértek az erdőbe: vajon melyik fa lesz a legtökéletesebb?
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Főtér - Page 29 Exp_bal16717/10500Főtér - Page 29 Exp_ures  (16717/10500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Főtér - Page 29 Empty Re: Főtér

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

29 / 30 oldal Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.