Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Event] Konferencia

+9
Ryuu
Kusumi Ayani
Atoru
Danee
Anatole Saito
Noxy
Enheriel
Kincaid
Silica
13 posters

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Anatole Saito Pént. Jún. 27 2014, 15:32

Bravó, ez aztán nem semmi szónoklat volt. Kincaid beszéde lehengerlő volt, kellően előkészített, kellően hatásvadász és kellően teátrális. Így kell ezt csinálni. S még ha a sorok közé is látok, akkor is gondolkodóvá tesz engem is. Na nem azért, mert veszettül bólogatni akarok és szorgalmazni a javaslatát, hanem a megelőző szövegbe csempészett gondolatok.
Korábban zavart, hogy nem haladunk olyan ütemben a szintfoglalásokkal, mint amennyire kellene. Most már kielégítő számomra a tempó, bár sosem lehet tudni mikor változik ismét a gondolatmenetem. Mikor bent ragadtunk a játékba, engem nem fogott el a pánik, hanem új lehetőségek tárházának tekintettem e világot. Aztán mikor a Voice tagja lettem és elkezdtem a fronton harcolni, a közös érdekünk, vagyis a kijutás élharcosa lettem. Alex és még jó páran mások is szorgalmazták bennem annak gondolatát, hogy minél előbb ki kell jutnunk, s nem vesztegethetjük az időt. Mostanra azonban megbékéltem a gondolattal, hogy még akár 10 évig idebent kell éljek. Nem akarok örökké itt maradni, de ha racionálisan gondolkodok, akkor muszáj felfognom azt a tényt, hogy még igenis sokáig élvezhetem ennek a világnak a sajátosságait. Így hát elkezdtem egy olyan élhető életformára berendezkedni idebent, ami komfortos, s nem pedig azon siránkozok, hogy miért nem haladunk gyorsabban a bossok kivégzésével.
Ha egyszer kijutunk, úgyis elölről kell kezdenünk mindent. Igen, talán még a járást és a beszédet is újra kell tanulnunk. Mindezek mellett teljesen mindegy, hogy 20, 25 vagy 30 évesen kerülünk ki, a jövőnk ígyis-úgyis más irányt fog ahhoz képest, mint ha nem ragadtunk volna itt. Nem fogunk tudni újra iskolapadba ülni, mintha mi sem történt volna. Lehet, hogy méltányosságival visszavesznek majd az egyetemre, de addigra amiket 21 éves koromig megtanultam, már elavult dolgok lesznek az üzleti szférában. Volt időm eleget gondolkozni arról, hogy mit kezdjek majd az igazi életemmel, ha egyszer kijutok, s arra a következtetésre jutottam, hogy az aincradi életemből kell profitálnom. Mindezen távlati terveim azonban a jelen helyzetben nem lényegesek, így nem is osztom meg a többiekkel. Inkább végighallgatom a felszólalókat. Kíváncsi vagyok mit szólnak Kin mátrixos alternatív világos felvetésére, amit a magam részéről teljességgel elvetek, pusztán abból a meggyőződésből, hogy illogikus számomra. Annyit viszont bizton tudok, hogy ha odakint tényleg nagy showt faragtak az ittlétünkből, akkor egyike lehetek a showmeneknek, s a tőlem elvárható szintet tartani is fogom Cool Sőt, mi több, ez a gondolatmenet újabb távlati célok lehetőségét nyitja meg számomra.
Végighallgatva a többieket szembesülnöm kell azzal, hogy javarészt mindenki csak a javaslatra, tehát kb. az egész beszéd utolsó szegmensére reagált. Ez sajnálatos, szívesebben hallgattam volna erről eszmecserét, mint a páncélbugyikról. - Támogatom. - jelzem egykedvűen, hisz úgy tűnik ez az egyöntetű akarat, s az én fejlődésmániám is ezt diktálja - Ugyanakkor nem hiszem, hogy lesz bármi foganatja. Amiatt pedig nem kell félned Ai, hogy túlfejlődjük a felszereléseket, de ha így is van, akkor már rég megtettük. Tartok azonban attól, hogy ha át is megy Kayaba rostáján ez a javaslat, akkor egyenesen arányosan fogja nehezíteni a küldetéseket és a bossok legyőzését is, tehát a célkitűzés, miszerint könnyebben és hamarabb jussunk ki, lényegében nem valósulna meg. Kayaba nem bolond, legalább is ebben az értelemben biztos nem, s a rendszere eddig is igazságos és egészen stabil volt, tehát ha ad, akkor ad másnak is, ez esetben gondolom a moboknak is, mert így marad kiegyensúlyozott a világa. Ennyit szerettem volna hozzátenni, köszönöm.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal10/5000[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Kusumi Ayani Vas. Jún. 29 2014, 08:01

Megelégedve nézem, ahogy sorra emelkednek fel a kezek, hogy lépjük végre át ezt a hülye kérdést… most komoly.. mit keresett itt ez a kölyök. Nem sok értelmeset hallottam még tőle. Judy jelentkezett, és felszólalt. Valahogy sejtettem, hogy nem bírja ki, hogy ne okoskodjon. Megfogom a fejem, és „Mi jöhet még?” tekintettel hallgattam végig. Mikor a ruháját dicsértem elhúztam a számat. Hát nem tudom… nekem valahogy inkább magamutogatónak tűni ez a testhez feszülő öltözék. Jó én se sok mindenbe köthetek bele a szabadidős ruhámmal, de én legalább nem mondom azt, hogy jaj de szipiszupi öltözék… amúgy most csak nekem tűnik az fel, mintha Judy minden felszólalása után a céhére utalna valamilyen módon? Vagy lehet csak azért hiszem azt, mert utálom, de lehet hogy úgy gondolja toborozhat itt? Bár ha ez a célja nem aggódok, hogy itt bárki is csatlakozni szeretne hozzá. Atoru is aki előzőleg az ő céhébe volt, inkább átpártolt hozzánk a Voicbe. Judyt, Mirire cserélnie nagyon jó döntés volt. És ekkor végre váltottunk is. Kincaid ötlete következett. Elismerően bólogattam a végén, de az előzményről inkább nem beszélek, hogy tetszett-e vagy sem. Mikor rám kerül a sor felállok.
- Minden teketóriázás nélkül Támogatom Kincaid javaslatát. Bár abban is van igazság, amit Anatole mond, de én még mindig örömmel támogatom.
Ezután helyet foglalok. Nem ez volt a legeslegjobb beszédem, de több mint a semmi. És úgy érzem mindent elmondtam vele, hisz nincs abban semmi kivetnivaló. Bár Anatnak tényleg igaza van, azt is figyelembe kell venni, hogy hamarabb elérnénk a 10-es váltókat, és hamarabb szereznénk új képességeket. Szóval szerintem megérné kockáztatni.
Kusumi Ayani
Kusumi Ayani
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1874
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : valahol a porban >.>

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal3819/4100[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (3819/4100)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Vas. Jún. 29 2014, 08:13

-Köszönöm, ezzel elérkeztünk az utolsó hozzászólóhoz. A következő javaslat Danee úrfié lesz, mivel Anatole nem küldött be témajavaslatot. Utána Atoru, majd Ayani kisasszony következik. A sorban utoljára következő két hölgy szintén nem küldött javaslatot. Kérem terjessze elő az ötletét. - Pillant a vezető Danee felé.
Határidő: július 6.

/ Ha mégis küldött be valamelyikőtök, csak elveszett az éterben, akkor kérem jelezzétek és javítom.  Embarassed /
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Danee Pént. Júl. 04 2014, 21:31

Saját magam ellen amőbázni a kockás papíros jegyzetemen, az ölembe húzva a füzetet, hogy más ne lássa mit alkotok, s miközben a többiek is reflektálnak az ekszpé búszt javaslatra, én jól elszórakoztatom magam.
De miután a "házigazda" is mondott valamit csend állt be. Vártam a következő felszólaló hangját, hogy felcsendüljön, de semmi.
És olyan érzésem lett, még a füzetembe elmerülve is, mint ha engem néznének.
Sunyin pislantottam fel, hiszen biztos voltam benne, hogy valami más gond van, vagy más valakire várunk, nem rám, hiszen én már ebben a körben elmondtam a véleményem.
Csak épp mindenki engem nézett...
- Mi van? Valami rosszat mondtam, vagy csináltam? Miért néztek rám? Vagy én jövök?
Nézek szét pislogva az arcokon, még a kedves szervezőket is útba ejtem. Aztán beugrik, amit a kártyajátékoknál megtanultam: "Mindig a kérdező jön!"
- Én jövök, mi? -
dobom be a kérdést kissé bizonytalanul
Leteszem az asztalra a jegyzetet, kitolom már sokadjára is a székem az fenekem alól, hogy csak úgy csikorog a lába a földön
Zavart pillantást vetek a környezetemre, próbálom felidézni milyen ötlettel jöttem is ide, majd a tele X-elt és O-zott füzetre sandítva, sietve fordítom meg a jegyzetem
- Khm... szóval az én javaslatom... -
valahogy nem ugrik be - szóval az enyé-é-ém, az hooogy... - biztos valami pofon egyszerű volt...
- Áh, igen, megvan... már emlékszem! -
gondolkodom tovább hangosan
- Szóval... a javaslatom az, hogy Kayaba biztosítson számunkra kétirányú kommunikációs csatornát a kinti világ és az itteni játékosok között! -
hadarom el hangosan, ellenkezést nem tűrően. Lélegzetvételnyi szünetet tartva folytatom csak:
- Továbbá teremtsen lehetőséget a hozzátartozóink számára, hogy megváltassák az életünket, jobban mondva a tudatunkat! Ennyi!
Aztán visszahuppanok a székem menedékébe: nem szeretek igazán nagy közönség előtt beszélni
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal7644/7700[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Pént. Júl. 04 2014, 21:36

Mivel mindenki Daneera várt, így az új határidő mától egy hét, azaz júli 11.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Anatole Saito Vas. Júl. 06 2014, 20:36

Danee figyelmetlen magatartására csak forgatom a szemem, amikor pedig elkezd bagadozni, akkor már egy sóhaj is felszakad belőlem. Van jobb dolgom is, minthogy az idétlenkedést hallgassam. Jah nem, ezt a napot direkt ennek a konferenciának szántam... de már kezdem egyre erősebben bánni, hogy így tettem. Kivárok, mert a céhem megköveteli a jelenlétem, és van még itt dolgom, de kezdek a tűréshatárom végére érni. Hiába a szervező minden erőfeszítése, a jelenlévők magatartása nem minden esetben olyan, amilyet egy igazi konferencia megkövetelne. Nem hibáztatom érte őket, valószínűleg sosem tanultak retorikát vagy üzleti etikát, de akkor ne is próbáljanak meg úgy tenni, mintha. Egyébiránt értelmetlennek tartottam az eddigi összes javaslatot, nyilvánvaló, hogy egyik sem fog átmenni a rostán, legfeljebb a komolytalanok, a bikiniben való harcolás meg ugyebár nem lendítik előre a kijutásunkat Rolling Eyes
Aztán egy újabb utópisztikus javaslatot hallhatunk. Azt hiszem már emlékszem, hogy én miért nem tettem javaslatot... mert nem akartam magam égetni ilyenekkel. Nagyon szép javaslatokat hallhattunk ma, indulatos vitákat, melyek felkorbácsolták sokak érzelmeit, más eredménye azonban nem hiszem, hogy volt a javaslatoknak. Danee javaslata is csak csak azt érte el, hogy egyre komorabb leszek. Odaadnám az összes potimat és kristályomat azért, hogy csak egy percre láthassam vagy hallhassam anyámat. Aztán persze valószínűleg rossz döntés lenne. Az OFF idején találkozhattam apámmal és bár biztosított a támogatásáról, csak még jobban felkorbácsolta az a jelenet a honvágyamat.
- Tartózkodom. - jelentem ki komoran, s innentől kezdve kizárom a környezetemet. Ismét lenyitom a menümet és rendezgetésbe kezdek. Levelek szortírozása, inventory rendberakása. Nem akarom hallani, amint megvitatják, milyen nagyszerű lehetőség lenne napi szinten érintkezni a kintiekkel. Azt tudom, hogy nekem hosszú távon ártana. Mindemellett nem mondhatom azt, hogy ellenzem a javaslatot, hiszen lehet másokat az öngyilkosságtól mentene meg. Reményt adna. Mint ahogyan nekem is bizonyára adna reményt és talán még több elszántságot. Viszont attól is tartok, hogy ha érintkezhetnénk a kintiekkel, akkor örökre itt akarnék maradni...
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal10/5000[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Atoru Hétf. Júl. 07 2014, 07:13

RenAi egy fontos tényezőre hívta fel a figyelmet, miszerint kinőhetjük a tiereket. Erre pedig jött a frappáns válasz, hogy azt már régen megtettük. Na igen, már aki megtette. Én még mindig a Tier 1-es holmikkal vacakolok, és csap epekedve nézem, hogy milyen jó felszereléseim is lehetnének, ha gyorsabban fejlődnék. Vagy... ha az elején nem leszek idegroncs. Hiszen azért a bátyám halála eléggé megviselt, és nem egyszer álltam meg az Első Szint peremén. De sosem ugrottam, ami elgondolkodtat. Miért? Miért nem vetettem ott, és akkor véget az egésznek? Miért vagyok itt még mindig? Persze erre ma már egyszerű a válasz, szereztem egy társaságot. De akkoriban nem volt senkim, akkor miért? Erre talán az a válasz, hogy gyáva voltam. Féltem a haláltól. És persze az is igaz, hogy nem akartam még nagyobb szomorúságot okozni a bácsikámnak. Nem is merek bele gondolni, hogy mit érezhetett, amikor Hachi gépe leállt, de ő nem ébredt fel. Biztosan összetört, és várta, hogy mikor fog az enyém is lekapcsolni. De ez eddig még nem történt meg, és ha rajtam múlik, nem is fog.
Danee közben hozta a formáját, és ez a kis bolondozása engem is felvidított kicsit. Rendben,  konferencia,  de nem muszáj úgy ülnünk, mint aki karót nyelt, és úgy tenni, mint a politikusok, vagy egy cégnek magasabb rangú dolgozója. Magunkat kell adni.
A téma, amit Danee felhozott, már nem volt ennyire boldogító.  Mondjuk lehetett volna, hiszen ki ne akarna találkozni a kinti ismerősökkel és családtagokkal? Azonban okulva az előbbi meggondolatlan beleegyezésemből most...
- Én ellenezném. - mondom ki hangosan. - Gondolom többen nem értitek, hogy miért teszem ezt, ahogyan én sem, de... - próbáltam összeszedni a gondolataimat, majd beszívtam egy kis levegőt, és kifújtam. - Szerintem ez olyan lenne, mintha csak körbe-körbe mennénk. Hiszen gondoljatok vissza. A játék elején Kayaba elhúzta előttünk a mézesmadzagot, hogyha kivisszük a játékot, akkor kijutunk. És akkoriban nem is egy ember roppant össze, és ért véget neki a játék,  mert vagy nem bírta a bezártságot, vagy pedig túlságosan is elvakult volt, és olyan helyre tévedt fejlődés reményében, ahova nem kellett volna. - itt vártam egy kicsit, hogy leülepedjen a mondandóm, majd folytattam. - Mostanra szinte már csak olyan játékosok maradtak, akik kemény idegzetűek, vagy pedig gyávák meghalni. - ~Mint, ahogyan én is.~ futott át az agyamon. - De, ezekenek az embereknek elég csak egy apró kibillentés, és zuhanhat a mélybe. Hiszen szép és jó, hogy beszélgethetünk a kintiekkel, de vajon meddig?  Mert én kötve hinném, hogy Kayaba megengedné, hogy egészen a játék végéig kommunikálhassunk a kintiekkel. Szerintem csak addig engedné meg, amíg szükségünkké nem válna, hogy beszéljünk velük.  Azután lehetetlenné tenné, és megint megtörténne az, ami az elején is, így én ellenzem. Csak ennyit akartam, köszönöm!  - zártam le a mondandómat. Már értem, hogy Anatole miért visszakozott.  A szavaknak súlya van. Nem tudom,  hogy hányan fognak, és miként fognak reagálni rám, de remélem,  hogy néhány embert megtudtam győzni arról, hogy ez az egész csak egy újabb lehetőség arra, hogy megroppantson minket, amit nem szabad hagynunk.
Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2303/2500[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2303/2500)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Chancery Hétf. Júl. 07 2014, 10:32

Elnevettem magam. Na, nem hangosan, csak olyan halkacskán, mosollyal, kuncogással, kezemet a szám elé téve, hogy csálé kismetszőm senkinek se legyen a szeme útjában.
Én egyértelműen nemet mondanék, ha csak magamra kéne gondoljak. Semmi kedvem anyámtól azt hallgatni, hogy "látod, már megint a számítógépes játékok tesznek tönkre, miatta nincs munkád! Miért nem inkább állást kerestél? Most sokkal jobban járnál! Vagy mentél volna egyetemre, akkor most tudnád, hogy az ilyesmi csak hülyeség és ártalmas. Majd jól megkapod a magadét, ha kijutsz innen..." és hasonlók.
A másik véglet, hogy esetleg tényleg aggódik értem és pozitív tartalmú beszélgetéseink lennének, de abban az esetben is elkapná majd őt a dühroham, ha kijutunk. Az pedig nekem bőven elég így, hogy nem kapok tőle semmit. Azok az emberek, akikben meg is bízhatok, úgyis itt vannak, a SAO-ban. Mindahányan.
Ellenben, mielőtt megszólalnék, ismét emlékeztetem magam: nem csak rólam van szó. Sokaknak talán jól esne egy ilyen gesztus, mint azokban a villába-bezárt-emberkéknek.
Pont ez jut eszembe, miután végighallgattam Atorut. Felemeltem a kezem, majd sunyi mosollyal, mikor szót kaptam, kimondtam.
-És ha mondjuk időnként, egyszeri alkalommal lehetne... mondjuk karácsonykor, vagy szülinapokon... Nálunk odahaza még jó 10-20 éve volt egy műsor, ahova x embert bezártak egy villába, hogy ott éljenek, körbevették őket kamerákkal és minden összeköttetést elkötöttek a külvilággal. Ez még jóval a SAO előtt volt. Ott általában ha valamelyiküknek volt szülinapja, vagy karácsony, Anyák Napja, akármi, akkor a szülők és családtagok küldhettek nekik egy videóüzenetet, ők pedig válaszolhattak a kamerákba.
Körbenézek, érti-e mindenki.
-Mert Danee javaslata... egyesek számára jó lenne. Atorunak viszont igaza van, valakinek biztos ártana, vagy maga az adott családtag üzenete, vagy a félelem, hogy KayaBá ezt is el fogja venni. De ha már az elején ezt lerakjuk, hogy alkalmi dolog lenne...? >.>
Majd visszaülök, remélve, hogy sikerül valami jó ötletet is adnom... ._.;
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2062/2100[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2062/2100)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Ryuu Csüt. Júl. 10 2014, 17:48

Hüm hüm. Kin chan megkukult és a csokim is elfogyott. Nem tudok mit kezdeni magammal. Az újabb felvetés jó. Ezzel pedig az a baj, hogy nincs mit hozzá fűznöm. Ha olyan oltári baromság lenne, mint amit előttem lökte be, akkor szórakozhatnék rajta. Vagy fészpalmoolhatnék, vagy bármi, de az, hogy jó és kész, az rettenetes! Ha kiváló lenne, mint amit Kin chan vezetett fel, az más. Arra azt mondhatom, hogy ok, hogy akarom, hogy jussunk ki, értelmes felvetés, csak persze az is hamvában halt ötlet, de miért ne voksoljak rá. Kayaba is biztos unja már, hogy itt tökölünk. Ki akarja próbálni a nagyobb mobjait is nem? Mi meg lassúak vagyunk. felpörgethetné a játékot, már a maga szórakoztatására is. De ez itt. Ez ez... egyeseknek ártana, másoknak meg jó lenne, engem meg nem izgat. Annyira nem, hogy nincs értelme közbeszólnom sem. Nem emelem fel a kezem, nem akarok hozzá fűzni semmit, csak meglegyintem a kezem és unottan tovább viszem a témát.
- Passz. Jó felvetés, jó érvek, jó ellenérvek. Én tartózkodom. Mehetünk tovább. >.> -
És most jöjjön valami, amitől nem alszom be! o.o Nem fontos elővenni az én zseniális ötletem, mint mentő témát, és végre megérteni a benne rejlő nagyszerűséget, csak valami kreatívat kérek, olyan nagy kérés ez? QQ
Tényleg nincs itt senki, aki valami értelmeset is elő tud venni? Bárki megfelelne, tényleg bárki! Akár vicceset is mondhat, nevettessen meg, vagy hagyjatok aludni! -.-
Vagy nem is tudom. Csak haladjunk, menjünk haza. Öljük meg egymást, csináljunk valamit, mert beleőrülök ebbe a sok felesleges pofázásba! \0/

Az államat támasztva néztem ki bambán a fejemből....
Ryuu
Ryuu
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 327
Join date : 2014. Jan. 22.

Karakterlap
Szint: 13
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal747/800[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (747/800)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Noxy Pént. Júl. 11 2014, 18:11

Meghallgattam Danee javaslatát a kapcsolatteremtéssel illetően, és felemeltem a kezemet.
- Nost, azt hiszem részben támogatom is, meg nem is a javaslatot. Egyrészt a külvilággal való kapcsolatok lehetnek okozói mindazoknak az érzéseknek, ami a korábban említett öngyilkosságba is üldözné a játékosokat, én meg azoknak a játékosoknak vagyok az egyike, aki pont nem akarja, hogy tovább növekedjen a halálozások száma Aincradban. Másrészt meg vannak játékosok, akik számára ez nagyon felesleges lenne, hiszen neki nincs odakint senkije, és számára a SAO az ő otthona és élete, valamint a családja itt van - Aztán Chan szavain gondolkoztam el egy villanásnyi idő alatt. - De vannak, akik azért kivételes alkalommal szívesen felvennék a kapcsolatot a külvilággal, mert hát barátaik és családjuk még mindig ott vannak, és szeretnék látni őket, és ők is a szeretteiket. Nem is mondanék ennél többet, támogatnám Chancery javaslatát. A főjavaslatot illetve azt a kis támogatást leszámítva tartózkodnék.
Azzal leültem a helyemre, és figyeltem a többieket, miközben vártam az utolsó felszólalásokra... bár lehetséges, hogy fogok számítani Chancery hálájára, végül is most kivételesen elég sokszor felszólalt, hogy vitába szálljon azokkal, akik ellenzik az ő szavait. Hát igen, ilyen egy igazi "vita" a konferencián. Hogy vajon mi fog végleg kisülni az egészből, az jó kérdés. Vajon mely javaslatok fognak átmenni Kayaba szűrőjén? Kinek a javaslata lesz ennek győztese, még ha csak módisításokkal is? Vajon az enyémhez hasonló értelmesebb javaslatok vagy az értelmetlen Ryuu-féle kacatok fognak győzni?
Várjunk egy kicsit... végül is Kayaba fogja eldönteni, hogy mik legyenek! Akkor ennek a konferenciának semmi értelme, hiszen hogy támogatjuk-e egymás javaslatát vagy sem, nem mi leszünk a mérvadóak, mert ez nem támogatás vagy szavazás alapján jönnek létre az új rendszerek, hanem Kayaba fejéből. A jó édes... de ha már itt vagyok, mint a céhem még kistagú képviselője, akkor már végig kell ülnöm a konferenciát barátaim, ellenségeim és olyanok társaságában, akikkel meg vannak a magunk személyes konfliktusai. Na hajrá, Chan, a jövőben is több felszólalást, így leszel erősebb! Wink
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2457/2500[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2457/2500)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Júl. 12 2014, 12:53

-Uraim, Hölgyeim! Ahogy látom nem kívánnak többen hozzászólni. Kérem a következőt, Atoru úrfit, hogy terjessze elő a javaslatait. A témái: Sleep Kill-ek betiltása/eltörlése, valamint közös persely, aincrad-i Vöröskereszt, avagy Segítsünk az Alacsony Szintű Játékosokon. A szó az Öné.

Határidő: Július 19.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Atoru Szomb. Júl. 12 2014, 15:55

Chan javaslata, mint az előbb is, most is az arany középutat szimbolizálta. Ha úgy lenne, ahogy ő mondta, akkor biztos, hogy függőséget sem váltana ki. Szép volt, Chancery!
Amikor a Konferencia vezetője felvezette a mondandómat, leblokkoltam.
~ Akkor... én jövök?  Már most? De... hogyan? Hiszen... És a többiek? ~ hebegtem magamban. De rá kellett jönnöm,  hogy tényleg én jövök. Úgy éreztem, hogy az ájulás kerülget, és a szívem dobogását is a torkomban éreztem. Szerintem a kezem is izzadt volna, ha nem a SAO-ban vagyunk. Tényleg, a SAO! Amint ez eszembe jutott, egy kicsit helyre is rázódtam. Most a Konferencián vagyok, és az én javaslatom... javaslataim következnek. De mi lesz akkor, ha nem fogadják el? Nem, erre gondolni sem szabad! A többiek is tisztában voltak azzal, hogy lehet, hogy nem fogják elfogadni a javaslatukat, mégis elmondták, mert aki meg sem próbálja, az nem is nyerhet. Így megköszörültem a torkomat, és bele is vágtam.
- Igen, köszönöm... Szóval... A Sleep Kill-t gondolom senkinek nem kell magyarázni, ez ugye az, amikor valakit álmában ölnek meg. ~ Te hülye, pont most magyaráztad el!~ szidtam le magamat, de azért folytattam. - Úgy gondolom, hogy ez csak egy felesleges módja arra, hogy valaki meghaljon, hisz gondolom a pirosak sem szeretik azt, ha nincs kihívás... ~ Feltételezésekre építesz, ez nem jó! Hozz fel észérveket!~ Ezen kívűl... Ezzel csak saját magunkat akadályozzuk a kijutásban, mert aki megszerzi a dolgokat, biztos, hogy nem fogja kiadni a kezei közül. - mondtam, kissé szorongva. Ilyen az, amikor valaki lámpalázas. Csak úgy forgott velem a konferenciaterem. De még hátra volt a másik javaslatom is.
- A másik javaslathoz pedig az Artes Liberales adta az ötletet,  amikor volt a Fogd és Vidd! akciójuk. Egy alapítványt lehetne létrehozni, ahova a tízes szint alattiaknak és a kiképzőtiszteseknek lehetne betenni tárgyakat, esetleg pénzt, és mindenki elvihetne egy bizonyos összeget, vagy itemet, hogyha szüksége lenne rá. És nem hiába használtam a leírásnál a Vöröskereszt kifejezést, mert az egész jótékonyság alapú lenne, nem lenne kötelező beadni rá semmit, csak hha valakinek van "kinőtt" tàrgya, vagy felesleges pénze, akkor adományozhatna... Ennyi lenne, köszönöm... - mondtam, majd leültem. Az, hogy a végére mennyire belejöttem, még engem is meglepett. Csak azt remélem,  hogy nem lesz felesleges egyik felvetésem sem.
Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2303/2500[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2303/2500)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Júl. 12 2014, 16:23

Az iménti téma boncolgatásához nem teszek hozzá többet, mert csak azt érném el, hogy felrúgnám a tartózkodásomat és rossz döntést hoznék. Ugyanis nincs jó döntés. Az mondjuk koránt sem baj, hogy felkerült Danne révén a téma és beszéltünk róla, legalább lesz miről rágódni unalmas napjainkban.
Atoru javaslatai következnek és a konferencia során most először érzek némi izgatottságot a felkonferálást hallva. Bezárom a menümet, mely mögé bújva eddig kivontam magam az értekezletről, majd összefonom az ujjaimat magam előtt az asztalon pihentetve a kezemet, kissé előredőlve, hogy biztosan lássam a fiút. Már a Liar gameben is felkeltette az érdeklődésemet, s már a konferencia elején eldöntöttem, hogy a mi további kapcsolatunkat az itteni megszólalásai fogják befolyásolni. Mármint azt, hogy lesz-e közöttünk ezután kapcsolat egyáltalán, de bizakodó vagyok az eddig hallottak alapján. Az iménti megnyilvánulása például különösképpen megfogott. Halljuk hát!
- Nos, ha azt feltételezzük, hogy a gyilkosok pusztán szórakozásból ölnek, akkor a sleep killben legfeljebb annyi kihívás van, hogy az áldozat nehogy felébredjen. A sleep killt pontosan azért alkalmazzák, mert a legkeményebb harcost is könnyedén el lehet intézni és a legtehetősebb játékost is ki lehet rabolni. Itt érdekekről van szó, nem élvezetről. Egyértelműen támogatom a sleep kill lehetőségének blokkolását, a védett terület igen is legyen védett terület és ne kelljen még álmunkban is attól rettegnünk, hogy eltesznek láb alól. - Bólintok, majd összeszedem a gondolataimat a második javaslat megvitatásához.
- Ami pedig a Vöröskeresztet illeti... egy picit találóbb, beszédesebb nevet kellene kitalálni neki, de maga az ötlet jó, a Fogd és vidd akciónk pedig megmutatta, hogy igencsak szükség van rá. Az adminisztrációval van némi munka, de nem vészes, főleg ha a bevételt sem kell elszámolni. Azt kétlem, hogy bárki is komolyabb összeget tenne be, és bajos lenne a pénzkivétel igazságossá tétele is, viszont levetett tárgyak mindig is lesznek. Annyit mondjuk hozzátennék, hogy az olyan receptek miatt, amikhez kisebb tierű tárgyak is kellenek, nos ezek miatt nem biztos, hogy olyan bátran fognak betenni holmikat a játékosok, különösen a céhek, de biztosan akadnak elfekvőben duplum darabok. Amennyiben lesz, aki vállalja a lerakat adminisztrációját - ekkor egyértelműen Atorura nézek, mint javaslandó személy - akkor természetesen támogatom ezt a felvetést is. Köszönöm. - bólintok a konferencia vezetője felé, hogy befejeztem és átadom a szót.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal10/5000[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Chancery Szomb. Júl. 12 2014, 16:52

Anat egyik mondatán felkapom a fejem.
-He? Védett területen is van sleep kill...? pale -sutyorgom, nehogy megzavarjam az ülést. Álomkelő, aki mindvégig némán aludt, vagy legalábbis alvást tettetett az ölemben, most felpillant.
~Sleep Kill: kihívják párbajra az illetőt, majd annak ujját használják fel az elfogadásra, végül addig ütik, amíg megdöglik. Mit gondoltál?~
Magamban lenyomok erre egy facepalmot... tényleg. facepalm
Mindezek után szépen meghallgatom a felvetést, és mikor Anat végez, felemelem a kezem. Mikor szót kapok, elmosolyodom.
-Szerintem az Üdvhadseregre gondolsz, inkább ők szoktak folyamatosan adományt gyűjteni. A Vöröskeresztről nekem inkább az egészségügy jut az eszembe, az a fő portfóliójuk. -mondom, majd a hajamat csavargatva folytatom. -És egyetértek a sleep killel kapcsolatban. Adományozásba nem szólok bele, viszont ha elfogadjátok és el is akarjátok indítani, én szívesen adminisztrálok.
Ezúttal rövidre sikerült, de nem is akarok már sokat beszélni. Úgyse értek a dologhoz, viszont kicsit szerettem volna két kézzel nyúlni a munkalehetőség felé. Miután a boltom csődbe ment, a céhbank leltározását pedig Shu vette át, úgy érzem magam, mint egy munkanélküli. Csak örülni tudok majd, ha ez a vállalkozás elindul, és remélem, nem azért fog csődbe menni, mert én is benne lennék a munkában mattaku
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2062/2100[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2062/2100)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Danee Szomb. Júl. 12 2014, 17:03

A felvetésem. Igazából nem voltak ezek komoly témák. Ugyan miért foglalkozna Kayaba az én felvetéseimmel, ha eleve az volt a célja, hogy addig ne juthasson ki senki se élve, amíg le nem győzzük az utolsó szörnyét is? Ha a bizonytalanságban és tévhitben tartva minket bebörtönzött, magunkra hagyott?
Nevetséges, nem igaz? De valamilyen ötlettel meg kellett jelenjen, az, aki a konferencián megjelenni kívánt. Én pedig kívántam.
Mert sok fontos és érdekes embert láthattam megszólalni, vagy talán még meg is ismerhetem őket. Bár ez utóbbi nem tűnt túl reálisnak, főleg azután, amit a szervező kislánynak álcázott kidobóembere művelt velem.
Nem tartottam fontosnak hogy nagy éljenzést váltsak ki vele, vagy hogy egyáltalán bárki is komolyan vegye. Ehhez képest egész mélyen szántóan foglalkozott egy-két felszólaló a témával, még ha úgy is tűnt, hogy támadják a témát, de nem a téma létjogosultságát, ami érdekes képet festett számomra róluk.
De szó se róla, következett az újabb felszólaló, Atoru. Őt már ismertük egy kicsit, azonban nem is az a lényeg, hogy ismerem-e vagy sem: a témák érdekes felvetésként lettek tálalva, és már hozzászólást is hallhattunk igen hamar Anatole-san majd Chancery szájából, azonban nagyon furcsálltam valamit, vagy ez csak nekem tűnt fel, csak nekem egyértelmű? De arról majd késöbb, most...
- Valóban -
hallattam a hangom, hogy figyeljenek most rám egy kicsit újra - a Sleeper Killing az egyik, ha nem a legaljasabb gaztett, talán nincs is elég jó szó rá ami kifejezhetné az elvetemültségnek ezt a fokát...
- Azonban van egy jó hírem! -
álltam fel végre, a tenyereimet megtámasztva néztem szét az asztal körül ülők közt - Why not use the Ring? Nem rég erősítette meg a forrásom azt a pletykát, miszerint van a játéknak egy olyan  funkciója, ami azt hiszem sokunk számára nem volt nyilvánvaló: Házasság!
- Hogy miért fontos ez, és miért gondolom, hogy megoldhatja az SK problémát? A házastárs párja halála után automatikusan megörökli elhunyt minden vagyonát, így ha a rablógyilkos olyat ölne meg SK módszerrel, akinek a párja biztonságban van, akkor a gyilkos semmit nem fog látni az elrabolni kívánt értékekből.
Kicsit vártam, hogy ülepedjen a fejekben a gondolat.
- Csupán annyi a dolgunk, hogy elhíreszteljük ezt a funkciót, és igyekszünk mihamarabb párra lelni. Persze ez nem nyújt az SK ellen 100%os védelmet, de úgy vélem, ha híre megy, akkor a speciális, házasságokat jelző karikagyűrűk viselőit elkerüli majd ez a halálmód.
- Egy pillanat... -
szedtem elő poharat magamnak s töltöttem vizet. Mégiscsak jobb ha megnedvesítem a torkom egy kis vízzel,  mintha krákogásba kezdenék kiszáradó torokkal...
- Ami a vöröskeresztet illeti, szerintem tönkreteszi a tier1 piacát, még akkor is, ha a kovácsolásokhoz most már egyre nagyobb szükség van ezekhez a kezdő szintű felszerelésekhez. Másrészt: Erre vannak a céhek! Rengeteg céhünk van, vagyonnal, amik arra várnak hogy új, vállalkozó kedvű játékosok népesítsék be őket. Úgy gondolom, hogy a céh tehetősebbjeinek feladata megoldani azt a problémát amit ennek a humanitárius szervezetnek kívántok funkcióként adni. Mindenkinek, aki céhben van vagy akár céhet vezet úgy gondolom, az a célja, hogy megbízható társakra tegyen szert, akik majd mellettük harcolnak ha kell, ehhez pedig véleményem szerint, nem az az út, hogy a céhen kívülieket támogatjuk, sokkal inkább legyenek ösztönözve a céhkeresésben azzal, hogy majd ott kapnak kellő minőségű és mennyiségű fegyvert, vértet és gyógyitalokat. Meg minden mást.
Ennyi, köszönöm, hogy végighallgattatok. Ismét!
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal7644/7700[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by RenAi Vas. Júl. 13 2014, 22:38

Danee szólalt fel én pedig lefagytam. Hallottam a többiek negatív és kétes véleményét de… nem jutottak el egészen a tudatomig… Valahogy elképzelhetetlennek találtam azt hogy bárki is beszélhessen a kintiekkel, sőt inkább eszembe sem jutott ez a lehetőség, pedig képzeletben már gyakran kértem a szüleim vagy épp az öcsém véleményét bizonyos dolgokról. Majd elképzeltem hogy ismét hallhatom a hangjukat, könny szökött a szemembe, a szívem összeszorult. Nem sírtam, azt nem engedtem meg magamnak, viszont a szívverésem és a lélegzetem is egyre inkább gyorsult. Szinte hallottam a felém irányuló kérdéseket, támogatásnak szánt mondatokat… majd miként megkérdik hogy mi a helyzet Satoval? Ő jól van? Tudnak vele beszélni?... Szinte fulladozni kedztem, lemerevedett végtagokkal és lesápadva. Hisz… az öcsémet még mindig nem találtam meg, bár lehet Ő lenne az első akinek a hangját kintről hallhatnám meg. Nagy kő esne le a szívemről, örülnék neki… Mégis nem tudok róla semmit? Miféle testvére vagyok én? Nem tudom hogy kint vagy bent van-e. Hogy a valóság esetleg csupán vízió volt hogy rám mosolyog a kényszerített teleportáció után… talán ez lehetne a legegyszerűbb módszer arra hogy megtudhassam az igazságot… A téma terelődött, mire bármit is mondhattam volna. Pedig én támogatni akartam! Akartam hallani a szüleim és a barátaim hangját ismét! Akartam tudni az igazsgáot… ez a szó csengett a fülemben, újra és újra. „Igazság” Vajon tényleg elég bátor lennék hozzá?...Vajon csak önámítás az egész? Nem tudnám megmondani mindezt addig amíg nem szembesülök vele, bár kezdetek óta tagadom magamban azt a lehetőséget hogy Sato bent ragadt és már halott… Bár nem tudhatom miféle nicknevet adhatott magának. A legkedveltebb a Kessen-volt… de olyat nem találtam a fekete vas palotájában… a halott játékosok temetőjében… de annyi név szerepel már ott… mégis kizárt hogy köztük legyen… ugyanakkor Ő biztosan frontharcos lenne, nem hagyna ki egy boss-harcot sem… de mégsincs köztük… ezek szerint mégiscsak vízió lett volna? Képzelgés? Önző vágyaim megtestesülése?... Sorra következtek az emberek az új émán, és lassan én is sorra kerültem… felálltam és felszólaltam.
- Véleményem alapján egyértelmen ellenzem a KS-t, ugyanakkor a házasságot sem tartom megoldásnak. Csupán ezért nem szabad lekötni magunkat, sőt így gondolkodva vagyis inkább jobban bele gondolva, akár ez miatt is lehetne ölni… méghozzá ponthogy az érzelem nélküli haszonleső házasságból adódó lopások miatt. Szóval amennyit segítene, úgy lehet vele ártani is… és Atoru az adományos ötleted nagyszerű, viszont akkor a visszaélésekkre is ügyet kell fordítanunk… azt hiszem ennyi. – Aztán le is huppantam. Hangom nem volt kedves, inkább csak elhadartam... hisz még mindig nem sikerült teljesen megnyugodnom... nem bírtam lecsillapítani a gondolatot a vágyat és azt az eszeveszett rettegést amit csupán ennek reménye keltett bennem.
RenAi
RenAi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1873
Join date : 2012. Aug. 26.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal10/7300[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (10/7300)
Céh: Justice League

http://salume.gportal.hu , nostalehun.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Ryuu Kedd Júl. 15 2014, 12:03

- Az ötlet érdekes, vicces, hogy a házassággal akarja valaki megoldani, amiből, ahogy azt már elmondták előttem is, megint egy másik probléma sülhet ki. Azonban Danee kun szavaiból azt vettem ki, hogy csak elhíresztelni kéne ezt az intézményt, nem pedig valóban összeházasodni az első idegennel. Rolling Eyes Hozzáfűznivalóm pedig.... nincs. x) Köszönöm. ^^ - És leültem. Jah nem. Már alapból ültem, nem érdekelt az egész, hagyjanak békén. Nem tudom, hoyg válaszoltam e mindenre,amit a kis srác elkezdett, de nem is érdekelt. Fél füllel voltam itt, babráltam a menümmel, nézegettem az egyes emberkék reakcióit. Meg ilyenek. Ha valaki kitartóan bámult volna ~ amit jelen pillanatban kétlek ~ akkor még megkockáztattam volna azt is, hogy pofákat vágjak neki,.... csak legyen valami. Bármi. Rolling Eyes Danee szavait is hallottam, de csak nagyjából értettem ~ akartam megérteni ~ őket. Uncsi volt, nah. Oké oké, mintha egy elkényeztetett kis pö-tty lennék, ami mondjuk nem áll messze tőlem. Apám mindent rám hagy, anyám meg nem törődik velem. Azaz, de, néha beszélgetünk, meg van családi kajálás, meg ilyenek. Ahh, én jól érzem magam. ^^ Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem izgő kiskölyökként éretlenkedem itt, csak nem tartom értelmesnek amit csinálunk, nah Rolling Eyes


Remélem már nincs több hozzászóló és mehetünk a következőre. Valami vicces kéne, vagy valami amiért lelkesedhetek. Nincsenek konkrét elképzeléseim, csak.... csak nah. Bármi, amitől nem úgy érzem magam, mint egy élőhalott. No Ez untat, halálosan, nem beszélünk semmi normálisról. vagy lehet, hogy csak annyi a bajom, hogy már elmondtam amit akartam és idegesít, hogy Kincaid bealudt a konferencia kellős közepén? Le kéne rúgnom a székről.... ühüm, lelököm! *.* Felé is fordultam sóvárogva valami izgi után. Mi lenne ha úgy intézném el, hogy úgy tűnjön, hogy magától fordult le? x3
Ryuu
Ryuu
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 327
Join date : 2014. Jan. 22.

Karakterlap
Szint: 13
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal747/800[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (747/800)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Enheriel Csüt. Júl. 17 2014, 19:13

Danee ötletéhez nem tudtam mit hozzászólni. Én féltem attól, hogy talán az igazi szüleim arca nézne vissza rám, mielőtt letépik a sisakot a fejemről, hogy meghaljak. Áá, miket is gondolok, hiszen ők Amerikában vannak egy börtönben. Végül Atoru javaslatai jöttek, mivel kettő volt. Az első a híres SK, aza a Sleep-Kill betiltása. Anatole és Chan egyetértett ezzel, míg Danee azt mondta, ott a házasság, azonban RenAi rávilágított azokra, akik csak a párjuk értékei miatt házasodnak. A másik pedig egy olyan szervezet, amiben adományozhatnánk felesleges pénzt, illetve felszerelést azoknak, akiknek szüksége lenne rá. Danee-t és a kistakonyt kivéve mindenki egyetértett ebbe, bár RenAi említette a visszaélést is. Jelentkeztem, hogy jelezzem, szeretnék beszélni. Amikor engedték, felálltam, s elkezdtem:
- Én támogatom a Sleep Kill betiltását, mert ez a módszer nem tisztességes, hanem igenis gerinctelen dolog. A házasság valóban nem old meg semmit ez ügyben, hiszen ott vannak az érdekházasságok, illetve az úgynevezett fekete özvegyek, akik sorban ölik meg a férjüket/feleségüket, amint a végrendeletbe ők lesznek azok, akik megkapják az örökséget. Valamint a Vöröskereszt dolgot is szívesen támogatom, mert vannak, akiknek nincs pénze minden erőlködése ellenére sem, hogy az aktuális felszerelést megszerezze magának, mint például én magam, mert én a céhemre költöm a pénzt, ami a bankba van, nem pedig saját céljaimra. - lehet, ezzel el is értem, hogy a kiskölyök kihívjon a végén egy párbajra, hogy aztán porig alázzon csak mert én érettebb vagyok nála, de nem nagyon zavart a dolog. Az most se venné komolyan a dolgot, hanem elhülyíti az egészet.
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal3453/3500[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (3453/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Silica Szomb. Júl. 19 2014, 13:25

-Köszönöm a hozzászólásokat. Utolsó felszólalóként Ayani kisasszony adja elő az ötleteit, Vörös Indikátorosok felelősségre vonása, tárgyalásuk elrendelése; Kiképző táborok indítása illetve Kötelező Support bossharcokon témákban.

Határidő: Július 26.


A hozzászólást Silica összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 27 2014, 08:44-kor.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Kusumi Ayani Szomb. Júl. 19 2014, 18:53

A következő, és az azutáni javaslathoz sem tudtam sok mindent hozzászólni. Nem akaródzott felszólalnom a külső hívásos ügyben, mert egyrészt engem különösebben nem érintett, másrészt erről most nem tudnék nyilatkozni… A következő felszólaló javaslata viszont nagyon tetszett, a többiek is sorra támogatták már aki. Viszont nem éreztem úgy, hogy fel kéne szólalnom nekem is, hisz a többiek mindent elmondtak már… meg kicsit későn is reagáltam. És ekkor következtem én. Nyelek egyet, majd felkelek helyemről.
- Nos… - ismét nyelek egyet majd belevágok – Mint ahogy előttem is felhangzott az elején, én is az indikátorosokkal kapcsolatban szólnék fel. Néha úgy érzem Aincradban túl nagy a káosz. Hiába oldjuk fel sorra a szinteket, ha az emeleteken a vörös indikátorosok garázdálkodhatnak. Bár szó mi szó a frontharcosok között is vannak vörösök. – utalok Kazura és Tachira – De rengeteg másokon vannak, akik örömest folytatják a szadista élvezeteiket. A javaslatom a következő: Legyen létrehozva egy Bíróságot, amelyen a vörös indikátorosoknak kötelező részt venniük. Akár erővel, akár maguktól. A tárgyalás végkimenetele több lehetne. Például ha valaki önvédelemből ölt csak, akkor amennyiben tisztázódik ez a tény, a rendszer visszaszínezi az indikátorát narancsra. Ám ha gyilkolt, és nem tanúsít megbánást akkor irány a börtön. Ellenérvnek való igaz mondani lehetne a Börtön-Kristályt. Azonban ennek 2 hátulütője van. 1 le kell sebezni a bűnös életét, hogy pirosba érjen, 2 hogy ezzel az önvédelemmel gyilkolókat is ugyanúgy be lehetne börtönözni, pedig ők csak azért öltek, hogy ne őket öljék meg. Megbánás esetén a körülményektől függően lesz ítélkezve. Úgy gondolom a tárgyaláshoz 3 bűntelen előéletű bíróra, illetve 20-30 ítélőszékes tagnak kéne jönnie. A tárgyalásért felelős személyekre javaslatot támogató, és ellenző dolgokat lenne jó megbeszélni. Kayabanak csak az épületet kéne biztosítania, illetve úgy programozni, hogy az épületen belül ne lehessen hazudni, így bár az emberi jogok korlátozódva vannak, be kell látni, hogy itt bent kevesebb esélyünk lenne rájönni az igazságra e nélkül, mint kint a valóságban. Nos, ez lenne az 1. javaslatom vége, jöjjön 2.. – fújok egyet, mielőtt folytatnám – Nagyjából mindegyikünk nagyon közel került a pokolhoz, vagy a mennyhez, miközben szépen lassan fejlődtünk, és elértük ezt a szintet, amelyen jelenlegi státuszunk van. Mindegyikünk kemény próbák elé álltunk, és a többségét teljesítettük is. Azonban már egy ideje megy a Kiképző őrület, amellyel az 1. és az akörüli szinten lévő játékosok hirtelen 10. szintűvé váltak. Azonban sok mob így ismeretlen lesz számukra, és előfordul, hogy túl nagy önbizalommal vágnak neki a szinteknek. Nos a 2. javaslatom, egy olyan terület, amely Kiképző Tábor néven lehetne megtalálható az 1. szint egyik biztonságos, vagy biztonságos körzetté tett területén. Ezen a területen a játékosok lennének teljesen, és vesztes párbaj esetén se lehetne megölni ellenfelünket. A lényeg. Ezen a területen Aincrad szintenként szétszedve külön termekben a jelenlévők megnézhetnék a szinten megtalálható, és már felfedezett mobokat, és amellett ki is állhatnának ellenük, ám 0-ázódás helyett csak a Bejárat elé teleportálódnának. Így a kezdők amellett hogy megismerik a mobokat, és azok képességeit, még a harcot is gyakorolhatják, és barátkozni is tudnának. Néhány napon esetleg kis szinten lévő minibossra is elvihetné egy-egy frontharcos a Táborban összegyűlt kalandorokat. Így védelmezve is lennének, és az éles helyzetben lévő harcokat is gyakorolhatnák. Hogy fair legyen, a Tábor területén nem jár se arany se EXP, így visszaélni sem lehet, és mint említettem csak gyakorlásra, erőfelmérésnek lenne. És úgy vélem, az itt gyakran együtt edző játékosok talán könnyebben is alapítanának céhet, és mint mindannyian tudjuk, egy céh könnyebbé teszi a mindennapjainkat. Na, ezzel ennyit. Jöjjön az utolsó javaslat, ezt eléggé lefaragom az előzőekhez képest. A bossokon hiába élvezhetjük a burkokat, ha kiesünk az ugyanúgy pénz veszteség. Hiába csak 200 arany a Pánik Burok, ez mégiscsak veszteség. Bár a mostani aranyszerzési mennyiség elég nagy, a Burokra elpazarolt értéken akár újabb potikat vagy felszerelést is vehetnénk. Ezzel nem azt mondom, hogy ne vegyünk potikat, hanem minden bosson legalább 1 support jelenléte legyen kötelező. Bár a mostani állások szerint néha még 3 suppal is veszélyben vagyunk, support nélkül a poti költségre is többet kéne költeni, mint amennyit megspórolnánk egy healer, vagy valamilyen helper típusú képességgel rendelkező személy jelenlétével, akik képesek lennének 1-2 váratlan dolog kijavítására poti használata nélkül. Egy szó, mint száz, minden boss előtt győződjünk meg, hogy van 1 support jelenléte, a nélkül csak jól átvett stratégiával menjünk neki a bossnak. Bocsánat, ha kissé zavarosan fogalmaztam, de a javaslatiam felsorolását ezzel befejeztem. Köszönöm a figyelmet. – mondom majd leülök, és kissé feszülten vártam milyen reakciókat váltott k ia beszédem a többiekre… és remélem az a Harcművész gyereknek (Ryuu) jó kifogásai lesznek, ha ellenezez, mert nem tudom hogy reagálnék egy „mert nem” indoknak….
Kusumi Ayani
Kusumi Ayani
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1874
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : valahol a porban >.>

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal3819/4100[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (3819/4100)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Atoru Szomb. Júl. 19 2014, 22:28

Egy kicsit izgultam, ahogyan hallgattam, hogy a többiek mit gondolnak az ötleteimről. És boldogan tapasztaltam, hogy sokan helyeslik az ötleteimet. Anat kérdésére felkaptam a fejemet, és már válaszoltam volna, mikor eszembe jutott, hogy mindenki csak egyszer szólalhat csak fel, így egy fejrázással jeleztem, hogy megértettem, és ha nincs más jelentkező, akkor elvállalom. De volt, Chan személyében. Szerintem majd megbeszélem vele valamikor a Konferencia után. A helyeslések ellenére Danee ellenvetésének is örültem, hiszen rávilágított arra, hogy mik lennének a hátulütők, vagy miért értelmetlen a javaslatom. És bizonyos fokban egyet is értettem vele. És ha én nem is, de a többi jelenlévőnek még volt joga ahhoz, hogy ezekre az ellenérvekre hátulütőket találjon. A következő ember, akinél felfigyeltem, RenAi volt, de számára is csak egy fejrázás volt a reagálásom. Hiába,  kötnek a Konferencia szabályai. Viszont igaza van, bizonyos kikötésekre szükségem lesz. Hm... Ezen majd akkor gondolkozom, ha elfogadják a javaslatomat. Ha egyáltalán elfogadják, vagy meghallgatták ezen a szemüveges fickón kívül...
És már jött is Ayani három (!) javaslata. Ez azért nem volt semmi...
Viszont, volt néhány ellenezni való is, így amikor befejezte, szót kértem.
- Khm... Azt a javaslatot, hogy a pirosokat is érje utol az igazságszolgáltatás,  szerintem elsősorban a bűnüldöző céhek feladata lenne... Persze nem mondom, hogyha nincs más kiút, akkor szívesen támogatom ezt az ötletet. A másodikat Aya, meg ne sértődj, de feleslegesnek tartom. Igen, én is tisztában vagyok vele, hogy mennyi kiképzős esik áldozatul moboknak. Azonban ennek elkerülése miatt van ez. - mutattam fel a híres-neves Guide Book-ot. - Ebben megtalálhatóak mint a felszerelések, mimt pedig a mobok, pontozással és kinézettel együtt.  Persze nem mondom, lehet, hogy a játékos egy eddig fel nem fedezett mobbal kerül szembe. De ha eddig nem fedezték fel, akkor a Kiképző Tábor sem tudna segíteni. A harmadik pedig... Ezt szerintem a frontosokkal beszéld meg, Ayani. Senkit nem lehet arra kötelezni, hogy mindenképpen elmenjen a bossteremhez, mindenki saját felelősségére vállalja a rizikót. Ennyi lenne, köszönöm! - mondtam, majd hátradőltem a székemben, és már csak gondolatban tettem hozzá,  hogy kétszáz arany egy életért cserébe nagyon jó üzlet. Azonban nem tudhatom, hogy erre a gondolatomra hogyan reagálnának. Néhány gondolatot jobb meg nem osztani másokkal. De azért remélem, hogy Ayani nem fog nagyon megharagudni rám azért,  mert ennyire elleneztem az ötleteit. Talán a többiek helyeslik az ötleteit. Mindjárt kiderül.
Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2303/2500[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2303/2500)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Chancery Vas. Júl. 20 2014, 12:39

Az első két javaslatra nincs hozzászólnivalóm.
Hogy miért? Mert az első szerintem csak hülyeség. A pirosak így is kapnak eleget a pofájukba azzal, hogy jóformán a két kezemen meg tudom számolni, hány városba mehetnek csak be - illetőleg lehet, hogy egy kéz is elég lenne erre -, az NPC-k se barátságosabbak velük, a játékosok többsége már a vörös szín láttán elítéli őket... nem kéne még meg is hurcolni ország-világ előtt a fejüket. Pláne az ártatlanokét.
A másodikra még gondolatban sem tudok ennyit hozzáfűzni. Sosem törődtem hangyányit se a Kiképzőtiszttel vagy annak következményeivel. Aki el akar bújni az első szinten, az úgyse fogja igénybe venni, aki pedig vakmerő, az pedig keressen először valakit, aki segít neki. Én sem egyedül vágtam neki a vaddisznóknak hajdanán.
Bár ettől függetlenül ez az ötlet kicsit jobban tetszik, mint a Bíróság elképzelése. Ha lesznek emberek, akik elvállalják a kicsik tanítását, okítását, annak én csak örülök. Kapásból Timidus jut az eszembe, mire Álomkelő is felkapja a fejét egy pillanatra, majd lassan pislant egyet, egyetértését adva jeléül.
~De biztos, hogy be akarna vonni engem is.~
Jegyzi meg privát módon, majd ismét visszasüpped az alig-alig-figyelek fázisba, miközben én magam elé képzelek egy tábort, ahol a Young-osok tanítják a friss 10-es szintűeket. Elég mókás, mégis szívet melengető látomás.
Atoru mégis kizökkent és arra késztet, hogy elvessem a tábor látképét, hisz maximálisan igaza van. Néha én magam is elfeledkezem a könyvről, de elég sokszor megesik az, hogy pont én dobálózom vele mint tudásforrás.
A harmadik felvetéshez viszont már nekem is alakult a véleményem. Megvártam Atoru-t, s közben jómagam is igyekeztem összeszedni a szavaimat. Főleg azért is esett jól a kis kényszervárakozás, mert bevallom, egy picit a sértődés is beszélt volna belőlem, amennyiben nem gondolkodom el ennyire a tábor és a piros Bíróság magyarázatán.
Mikor Ato végez, én kérek szót. Továbbra sem állva, hisz Álom járja a világát az ölemben csukott szemén át. Vagy csak hallgatózik és ő maga is elemez, ahogy szokott.
-A harmadikhoz van hozzáfűznivalóm. Ayani. -kezdem. -Azt például kétlem, hogy te, RenAi, Yurihime és én, csak hogy az egyértelműeket említsem, egyszerre maradnánk ki egy bossról. Szerintem ha így lenne, a többiek kapásból azt mondanák, hogy legyen a harc elhalasztva. Szerintem nincs az az épelméjű MMO játékos, aki azt hiszi, support nélkül majd túlél akár egy ennél jóval kisebb volumenű harcot >.>
Itt azért kicsit körbenézek. Mert nem tudom, hogy a nem túl épelméjűnek tűnő, bikinipáncél mellett voksoló kissrác értené-e, amit mondok. Már nem bántásból, de nagyon remélem, hogy nem annyi idős, mint amennyinek kinéz.
-És szerintem a 200 arany a burokra nem nagy ár. Igen, elveszíted az aranyat, ha kiesel, de legalább az életed biztosan megmarad és mehetsz a következő bossra. És ha jó a csapatmunka, akkor több harcon át meg is marad, visszahozva az árát akár többszörösen is. Ezen kívül gondolj vissza például a Halálfalókra. Ott voltunk talán öten is supportok, nem tudom biztosan, mégis elburkoltak páran. Ahogy megyünk felfelé, egyre nehezebb lesz a dolgunk még sok supporttal is, szóval biztosításnak kell a burok. Ha pedig nincs arany a potikra és kristályokra, akkor legfeljebb szünetelni kell a bossolást, nem berohanni a terembe ész nélkül, hanem szépen felkészülni és taktikát kidolgozni. Én például a frontra ingyen is írnék kristályokat, ha valakinek szüksége lenne rá. Rolling Eyes
~Akkor ezt talán írd is ki.~ -jegyzi meg Álom a fejemben, mikor jeleztem, hogy végeztem, vagy legalábbis többet nem tudok mondani egyenlőre. Véleményem szerint amúgy is ezt a frointharcosok szűk körében kéne megbeszélni, bár ott meg úgy sincs helyem.
-De már nincs is boltom... -suttogom vissza a macskának, aki csak meglegyinti a farkát.
~Van boltod. Csak nem mersz bemenni.~
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal2062/2100[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (2062/2100)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Ryuu Vas. Júl. 20 2014, 17:17

No, alszik. Frankón húzza a lóbőrt, ... vagy nem. Nyitva van a szeme. Néz előre, de merre? Arra Danee van hmmmm, vagy nem is arra néz? :O Bandzsa! :O Vagy nyitott szemmel alszik... nem kéne belelógnom a képébe.... >.> Szerintem már így is elég feltűnő vagyok... hmmm, nah jó. Mielőtt kidobnának zaklatás gyanújával, előre hajolok. :3

Az a pacis healer lökte éppen a rizsát, mikor szíveskedtem "leszálni" Kinről és figyelni egy pöppet arra is, ami itt zajlik. Maaah, miért nincs több sütim? QQ Jah tudom, mert elajándékozgattam... miért voltam ilyen jószívű? Suspect Ez a csaj meg imád beszélni. Be nem áll a szája. Bah, és amit felvetett? Hüm hüm, le is olthatnám a fenébe aztán ennyi, deeee. Ebből szerintem még hasznom is lehet. Elvégre kiképzős lennék vagy mi a franc. -.-
- Jahj, van már itt minden. És azokkal a zöldekkel mit csinálnál Ayani san, akik aktív résztvevői voltak gyilkosságnak? Őket nem jelöli meg a rendszer, mert nem ért hozzá senkihez sem, és most nem is feltétlen a Sleepkillre gondolok, de az is egy ilyen kibúvó.
A vörik eléggé meg vannak már különböztetve, és hátrányt szenvednek sok mindenben, kezdve azzal, hogy nem kevés városba be sem tehetik a lábukat satöbbi satöbbi... és igen. Ha ennyire szívügyed, alapíts Bűnüldöző céhet és játsz Törvényeskedőset.
- Legyintettem, majd lezárva ezt a részt, a másik két témájára tértem rá. - Demo. Ez a Kiképző Táboros dolog nem is olyan rossz. Persze ott a Guiedo Booku, azonban mindenki tudja, hogy interaktívan tanul a diák könnyebben. És ha ez átmenne a rostán, én tovább is mennék. Lehetne olyat, hogy felelhetőek legyenek az eddigi szint összes felfedezett mobjai, és akár még a tartózkodási helyüket is megjelölve, mint egy tanulmányi út.
Az exp és arany megvonással viszont nem értek egyet. Úgy nem menne senki. Motiváció kell. Csökkentett exp és vagy arany az már loyálisabbnak tűnik.
Egyszóval a Kiképző Tábort a fenti kiegészítésekkel együtt ~ nah meg egy normálisabb névvel ~ én Pártolom. ^^
- ok, akkor most visszavonulunk, mert az utolsó felvetés hidegen hagy. Annál is inkább, mert már elmondták előttem, ami akartam. - A bossos dologhoz meg nem kívánok hozzá szólni. Nem hiszem, hogy ennél több előnyt kapnánk Kayabától ezügyben. - És, nem is hiszem hogy kell, de ez maradjon az én titkom. x) Egy bossnak kihívásnak kell lennie. Örüljön az ember, hogy a Pánik burok megvédi a frontharcos hátsóját.
És illedelmesen rámosolyogtam Chancherry chanra, ha már olyan érdekes vagyok, hogy engem néz. x3
Ryuu
Ryuu
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 327
Join date : 2014. Jan. 22.

Karakterlap
Szint: 13
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal747/800[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (747/800)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Enheriel Kedd Júl. 22 2014, 16:41

Atoru után Ayani következett. Az első javaslata egy úgymond bíróság volt, mert szerinte a börtön kristály nem elég, előtte meg kell vizsgálni, hogy szándékos-e, s ha nem, visszaállítani neki narancsra. Itt a homlokomra csaptam gondolatban, ugyanis ez lehetetlen, mivel KA nem úgy alkotta meg a játékot, hogy csak úgy megcsináljuk ezt. Ehhez inkább nem szóltam, mert olyan szavak jutottak erről az eszembe, hogy inkább nem mondom ki. A második javaslata egy úgymond bemutató tábor lenne, hogy a kiképzősök lássák, hogy miféle mobok garázdálkodnak a magasabb szinteken, mivel hiába a kiképzőtiszt, attól még nem fognak mindent tudni. Van benne valami, de az a féleszű kölök ebből is csak hasznot akar magának. Jellemző az ilyen taknyos kölkökre, hogy dolgozni nem akarnak, de minden jutalom kell nekik. Végül a harmadik... te jóságos atyaúristen. Hogy gondolhatja, hogy a Pánik burok, ha jól értelmeztem, pénzkidobás?! 200 arany tán nem éri meg, ha megmenti valaki életét?? Amikor megjött rá az esélyem, felszólaltam.
- Az első javaslatra csak annyit mondanák, hogy egyszerűen lehetetlen dolog az a része, miszerint „ha ártatlanul ölt, akkor menjen vissza narancsba”, mivel maximum a rendszer megbabrálásával lehet a vörös indikátort átszínezni, mivel úgy tudom, hogy aki vörös lett, az is marad. A második javaslatot illerve, lehetne olyan tanulmányi út féle, mint amit a kisgyerek javasolt, de a jutalomért dolgozzon meg mindenki azzal, hogy felfedezi magának az új mobokat, mivel azért eleve pénzt kapunk. Ami a harmadik javaslatot illeti, hogy őszinte legyek, talán csak az emósoknak hasznos, mivel én inkább kifizetek 200 aranyat, mintsem meghaljak végleg. Supportokra és Potionokra így is szükség van, a pánik burok meg megadja az esélyt az újrapróbálásra. Köszönöm, ennyi lett volna.
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal3453/3500[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (3453/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Danee Szer. Júl. 23 2014, 15:27

Amint Enheriel-sama befejezte, gondoltam én is hallatom a a gondolataimat. Ayani egy sokszor vitatott témával kezdett, ami nekem személy szerint kezdett a jelenleg fennálló helyzetben kissé idegesítő lenni. Mármint nem maga a javaslat, hanem ez az egész bizonytalanság, hogy ki ölt direkt és ki nem, hogy hogyan szűrjük ki a kártékonynak nyilvánított elemeket, milyen eszközöket alkalmazzunk velük szemben és büntetésként, egyáltalán hogyan is álljunk neki ennek az egész jelenségnek, ha tényleg komolyan akarunk vele foglalkozni, és nem csak az legyen, ami eddig, hogy egymás közt morgolódunk, sajnálkozunk, de mégis félrenézünk, nem teszünk semmit se, hogy a pletykák végére járjunk.
- Szerintem a bíróság már önmagában is kevés lenne. Ahhoz először is kézre kellene keríteni a vörösöket. Kétlem hogy ezt valaha is automatizálnák a rendszer urai. Nem hiszem, hogy érdekükben áll. A piszkos munkát a játékosoknak kellene elvégezniük. Ahogy ugyanúgy nem hiszem, hogy találnánk vallató eszközöket, vagy épp a rendszer hámozná ki az igazságot a bírák számára. Az elgondolás mögött érzem a jó szándékot és a tettrekészséget, de ahogy mondtam, szerintem működésképtelen. Ha akarunk tenni valamit, akkor ki kell nyomozni a pletykákat, ki kell kérdezni a túlélőket, szemtanúkat és össze kell állítani egy expedíciót az ilyen egyének és bandák kézre kerítéséhez. A büntetésüket megint át kellene gondolni, nem vagyok biztos benne hogy az elzárás az egyetlen út
A következő gondolata nem volt rossz, gondolkodóba is ejtett, el is képzeltem, akár egy komplexumot, ahol mesterséges körülmények közt lehetne összemérni, az Arénák világánál valamivel szigorúbb felügyelet mellett a párbajokat, plusz mint egy állatkertben lenne összeterelve mindenféle befogott lény. De ez hatalmas építkezés, rengeteg játékos, és kétlem, hogy a fejlesztők  bele szeretnének folyni egy ilyen ötlet megvalósításába
- A speciális küzdőtérre vonatkozó ötletet nem tartom rossznak - nyitottam szóra a számat ismét - de megint csak kétlem, hogy a fejlesztők erre rávehetők, ha meg a játékosok maguk próbálnák megvalósítani, az rengeteg munkát jelentene... ehhez is külön munkacsoport kéne. A harmadik felvetéshez nem tudok érdemben hozzászólni, még nem jutottam el a frontra...
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
[Event] Konferencia - Page 4 Exp_bal7644/7700[Event] Konferencia - Page 4 Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Event] Konferencia - Page 4 Empty Re: [Event] Konferencia

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.