Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

3 posters

Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Csüt. Okt. 09 2014, 19:19

Még mindig Traumnis kattogott a lány fejében. Amióta találkozott vele, és a fiú elsírta neki, hogy senki nem segít a kezdőknek, hogy faképnél hagyják, amikor megállítja őket az utcán, hogy gyakorolni szeretne, azóta csak folyamatosan ezen járt az agya. Már a Junnal való küzdelem is olyasmi volt, ami nem fért a fejébe. Alex pedig pláne nem. Tudta ő, hogy Timidus okos meg ügyes, de azért azt nem gondolta volna sohasem, hogy ilyen játszi könnyedséggel gyakja le a két frontharcost. Timidus szerint Alexnak rossz volt a pontozása, Jun pedig egyszerűen nem értesült a szabálymódosításokról. Mindenesetre mindkettő olyan hiba volt, amit ők még nagyon de nagyon kis szinten megtanultak, hogy mindig figyelni kell rá. Azt nem tudták, hogy őket kettejüket miért nem tanította meg erre senki, de elhatározták… na jó, igazából Shu határozta el, és rábeszélte a sárkányt, hogy ez ellen is tenniük kell. Az egy dolog volt, hogy harcoltak a pirosak ellen, és azt is elhatározták, hogy elkezdik felszámolni a bűnszövetkezeteiket, és likvidálni a vezetőiket, de Shu nem felejtette el azt, ami miatt ezt az egészet elindította. Nem az volt a fő cél, hogy megölje a gyilkosokat, hanem az, hogy segítse és megmentse az emberek életét. ha a frontharcosok a nagy frontharcolás közepette ezt el is felejtették, ő nem. Már korán reggel kivonultak a gyakorlótér, az aréna bejárata elé, és az eszköztárból egy asztal, egy szék, és egy nagy molinó került elő.

Kezdő harcosok gyakorlatoztatását és felkészítését ingyen vállaljuk.

Ezután pedig nem kellett mást tenni, csak várakozni. Nagyon jól tudták, hogy a nagyképű, magasabb szintű játékosok elhajtják a piciket, tehát csak várniuk kellett. Na meg persze ki tartana veszélyesnek egy kislányt, és egy aranyos tollas sárkincát? Csak úgy áradt belőlük a segítőkészség.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Csüt. Okt. 09 2014, 20:12

Csak sétálgattam a városban, nem is tudva hova menjek. Így lyukadhattam ki- teljesen véletlenül- a gyakorlótér előtt. Egy különös jelenségre lettem figyelmes. a bejárat előtt egy hatalmas felirat díszelgett:
Kezdő harcosok gyakorlatoztatását és felkészítését ingyen vállaljuk.
Vajon én kezdőnek számítok? Lehet hogy már régóta idebent vagyok, de sikerült olyan jól eltévednem az erdőben, hogy semmit se fejlődtem már több, mint egy éve. Ha azok ketten nem kísértek volna vissza a városba, talán még mindig az erdőben lófrálnék.
A felírat mellett senkit se találok, csak egy kicsi lányt és egy kék tollas sárkányt. Próba szerencse, hátha tud valamit odamegyek hozzá.
-Nem tudod kik rakták ki ezt a hatalmas táblát, ezzel a sokat mondó szöveggel? Szeretnék tőlük tanulni. El tudnál hozzájuk kísérni? Lécci, lécci, lécci.
Remélem tudja, ki tette ide ezt a feliratot, és tényleg el tud kísérni hozzá. És akkor majd hamarabb láthatom újra anyut és aput, mert ott leszek az összes bossnál, ahova el tudok majd lenni. és segítek innen mindenkinek kijutni, és mindenki olyan boldog lesz, mint én, hogy újra láthatja a rokonait és az ismerőseit.
És talán az odafele úton össze is barátkozhatnék ezzel a lánnyal.
-Tudod én nem igazán vagyok jó harcos, de mindent meg akarok tenni, hogy segíthessek a többieknek. Meg fogok védeni mindenkit, akit csak tudok.
Elhallgatok egy pillanatra.
-Csak hát..
félrefordítom a fejem, és magyarázni kezdek.
-Semmi tapasztalatom nincs a harcokban vagy a küzdelmekben, ezért szeretném ha valaki előtte a szárnyai alá venne.
És ha lehet segítene elhelyezkednem valahol egy viszonylag biztonságos helyen, ha lehetséges,
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Csüt. Okt. 09 2014, 20:53

~No? Nem… neked nagy páncélod van, te biztosan nem. És el is sétál. Timidus biztosan tudja a páncélból, hogy hányas szintű. Talán nekem is meg kellene tanulnom ezeket. És ő? Neki nincs is páncélja… de nem is ide jön. Elsétál. Talán már nem is jönnek az arénába kis szintű játékosok, mert megszokták, hogy csak kinevetik és elzavarják őket. A felnőttek olyan gonoszak tudnak lenni. Jujj! Ő ide jön! Ő egyenesen ide jön, és ő tuti kis szintű, látom rajta, ezt még én is látom rajta! És igen, és igen, és igen! Mondtam én, hogy tudunk így is segíteni, és nem kell hozzá mobocskákat bántani. Most majd meg fogják látni a többiek is! Bizony!~
A kérdés azonban meglepte, és pár pillanatig csak zavartan pislogott.
~Nem nézi ki belőlünk, hogy mi segítenénk a kezdőket? De hát Timidus egy sárkány. Na jó… de Timidus mondjuk pont nem fog megsértődni, mert ő sohasem sértődik meg, és akkor én sem sértődhetek meg helyette. Na jó… akkor úgy fogjuk kezdeni, hogy…~
-Mi tettük ki. Timidus vagyok, ő pedig Shu. Magas szintűek vagyunk, rengeteg tapasztalattal. Ha szeretnéd, szívesen segítek neked.
Szólalt meg a sárkány, hiszen semmi értelme nem lett volna kivárni, amíg Shu összeszedi magát.
-Hogy… hogy te is segíthess utána a többieknek is.
Találta meg végre a hangját a lány is, és mindketten meghajoltak Shakan előtt üdvözlésképpen. Maga a kifejezés pedig már tudatta a sárkánnyal, hogy a lány bizony őt keresi. Ki is tárta a szárnyait, és lassan mellé sétált, majd egyik szárnyával szinte átölelte Shakant.
-Timidus… ez csak egy kifejezés…
Kuncogott egy picit az idomár, ám a sárkány rábólintott. Ezt kivételesen tudta. A lovag felé fordult, és kérdőn nézett rá, ám a kérdést ezúttal az idomár tette fel.
-Miben szeretnéd pontosan a segítségünket kérni? Pontozás? Mobok helye? Támadás és védekezés? Vagy csak gyakorolni szeretnél?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Pént. Okt. 10 2014, 00:40

Úgy néz ki a lány meglepődik a kérdésemen. Vajon miért pislog ennyire? Talán valami rosszat mondtam? Vagy nem érti amit mondok?
Félrefordított fejjel nézek a lányra majd a sárkányra.
Nem kell sokat várnom és a sárkány megmagyarázza a dolgokat.
-Tényleg? Ti tettétek ki? Erre egy pillanatig se gondoltam. Aztán esik le, hogy mivel beszélgettem éppen.
-Egy beszélő sárkány, jaj de édes. el pillanatra elgondolkozok.
-Ilyen magas szintűek vagytok? És engem is megtanítotok arra, amit tudtok?
Az nagyon jó lenne, és nagyon rám férne egy kis segítség.
Viszonoztam a meghajlást
-Én pedig Shino Kannami vagyok, de nyugodtan hívjatok csak Shakan-nak
Majd amikor a sárkány megpróbál szó szerint a szárnyai alá venni, egy kicsit meglepődök.
-Nem éppen erre gondoltam a szárnyak alá vétel alatt. és nevetni kezdek, gyakran csinálom ezt, amikor nem tudok hozzászólni egy adott szituációhoz. És ahogy észreveszem a másik lány is hasonlókép érezhet, mert ő is kuncog egyet a sárkány kísérletén, miközben elmagyarázza neki a helyzetet.
A lány kérdésén el kell gondolkoznom. Egy kicsit félrefordítom a fejem.
-Lássuk csak, mit is szeretnék tudni? gondolkozom hangosan.
-Szerintem az lenne a legjobb, ha mindenről mondanál egy keveset, és ha valamit nem értek, vagy jobban akarok tudni, arra majd rákérdezek utána.. vagy közben.
Igen, szerintem ez lesz a legjobb megoldást.
-Persze közben gyakorolhatnék is egy keveset. Ha ti tudtok közben is magyarázni, akkor az nekem teljesen megfelel. Persze csak ha nektek is.
Végre van valaki, aki elmagyarázza, hogyan működnek itt a dolgok, és ezzel sokkal hamarabb fogom újra látni aput és anyut.
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Pént. Okt. 10 2014, 07:20

A csodálkozás egyre inkább csodálkozást szült, na meg persze Shu szemében olyan fura ambivalenciát, amit nem tudott hova tenni. Nem akart ő megsértődni, és nem is sértődött meg azon, hogy a lány nem nézte ki belőle, hogy képes lenne felkészítősdit játszani, hiszen ő maga is elismerte, tudta jól, hogy egyáltalán nem ért a küzdelmekhez, és az ilyen dolgokat végig Timidusra hagyta. Ozirisznek azonban igaza volt, és rajta is látszott, hogy az itt élő emberek egy idő után büszkévé válnak az elért eredményeikre, és ragaszkodnak is hozzá. Nem akarta ő ez alól magát kihúzni, csak éppen nem tudta, hogy ennek örüljön, vagy ne örüljön. Sohasem vágyott hírnévre, de talán ha ugyanúgy tudná mindenki, hogy ők kicsodák, mint ahogyan a frontharcosokról is tudnak, vagy Kazumáról, akkor biztosan több helyre jutna el az üzenet és több helyen tudna segíteni. Fura volt ez az egész. Az idegen Timidushoz való viszonyulása viszont már nem lepte meg őket. Sok pet élt a városokban, sok beszélt is közülük, mégis valahogy mindig akadt valaki, aki még nem találkozott ilyesmivel, és elcsodálkozott rajta. A két barát összenézett, a sárkány értetlenkedve, Shu pedig kedvesen mosolyogva. Minden a papírforma szerint zajlott.
-Persze. Ha felajánlottam a segítségemet, akkor segítek is. Én nem hazudok.
Shu csak egy pillanatig kotorászott az eszköztárában, majd már nyújtotta is a kis könyvecskét a lány felé.
-Tessék, ezt neked adom, ha még nincs ilyened. Guide Book, segít eligazodni. Benne vannak a kezdéshez kellő dolgok, a moboknak a képei és az adatai, a városok listája… majdnem minden.
-Gyere!

Intett a sárkány a fejével, és lassan elindult az aréna felé, majd egy félreesőbb részen megállt.
-Kezdjük a pontokkal. Mit tudsz róluk, és hogyan szeretnéd kialakítani a pontozásodat? Ez alapján mutatok majd neked a harcban használható lépéseket.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Pént. Okt. 10 2014, 08:37

-Nagyon szépen köszönöm.
Mondom a sárkánynak.
-Mindent megpróbálok megtanulni, amit tanítani fogtok
Amikor a lány ide akarja adni a jól ismert könyvet, megrázom a fejem.
-Köszönöm, de ilyenem már van. Kaptam egyet a 'bátyustól'.
Elhallgatok egy pillanatra. A végén még félreértik a helyzetet. Gyorsan bele is kezdek a magyarázkodásba:
-Mármint nem a bátyus 'bátyustól', mert ő odakint vár rám apuval és anyuval, hanem attól, aki hazakísért engem az erdőből, csak sokkal könnyebb őt is 'bátyusnak' hívni, mert nagyon nehéz neve van. Valami Cárazó, vagy Centrázó, vagy hasonló. Persze azt is mondta, hogy ha nehéz számomra megjegyezni, akkor hívhatom Cenvil-nek, és azt is, hogy ezt nem szereti, de velem tesz egy kivételt. Én meg nem szeretném megbántani, ezért maradtunk a 'bátyusnál'. Azt mondta, hogy nála mindig mindenből kettő van, mert mindig mindent elfelejt.
Egy picit félrefordítom a fejem.
-Csak azt nem értem, hogyan csinálja, hiszen mindig mindent lejegyzetel, és a 'nővérkém' is mindenre felhívja a figyelmét.
Szerencsére odakint nincsen nővérem, ezért ezt a kijelentést nyugodtan használhatom arra lányra, aki mindig a 'bátyus' mellett van.
-Nagyon szép képek vannak, abban a könyvben, főleg a fentebbi városokról, ezért döntöttem úgy, hogy majd meglátogatom a kiképzőt, és az összeset végig sétálom.
Szó nélkül követem a sárkányt, és a kérdése után ismét félrehajtott fejjel kezdek el gondolkozni.
-A pontokról? Azt hogy az egész világ azok szerint működik. Meg még annyit, hogy úgy szeretném, majd kialakítani, hogy meg tudjam védeni a többieket, hogy ők közben nyugodtan harcolhassanak. A 'bátyus' azt hiszem ezt nevezte tanknak. A 'bátyus' nagyon szeret mesélni más játékokról. Olyankor mintha egy teljesen másik ember lenne.
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Pént. Okt. 10 2014, 09:05

Timidus már nem is mondja el a gondolatait, amit a próbálkozásról kialakított, hiszen talán felesleges ezeket az emberekkel közölni, úgysem érthetik. Ők szeretnek próbálgatni dolgokat, és nagyon ritkán haladnak célirányosan, de ha nekik ez kell, akkor csinálják nyugodtan. Nem lesznek olyan eredményesek, mint a petek, de a túlélésüket nem befolyásolja jelentősen. A bátyus szóra már Shu is felvonja a szemöldökét, és amikor az ismerős név felhangzik, na meg persze az az attribútum, miszerint az illető mindig mindent elfelejt, akkor már egyértelmű volt, hogy az ő feledékeny íjász ismerősük lesz a delikvens.
-Cearso. Cearsonak hívják. Íjász, ugye? Kedves volt tőle, hogy hazakísért téged. Hol laksz egyébként?
Arra már nem akart kitérni, hogy mi is pontosan a fiú baja, mert azt ő sem nagyon tudta, csak sejtette, és butaságot meg nem akart mondani, meg megbántani sem akarta se az íjászt, sem a lányt megijeszteni azzal, hogy esetleg túlságosan negatívan értékeli a helyzetet. Örült, hogy Cear végül is csak talált valakit, akinek ő segíthet. Fura srác volt, az biztos, de kedves és jólelkű… bár igen nehéz volt vele ellenni huzamosabb ideig anélkül, hogy ne legyen belőle valami komoly félreértés. Abban viszont már Shu is biztos volt, hogy őt nem fogja barátlistára tenni. Már Utahimét is levette róla, hiszen egyre kevesebbet találkoztak, és nem akart értesülni a haláláról. Jelenleg csak Justin, Anatole és Atoru volt a listáján. Még Chant, a céhvezért sem vette fel, bár elutasítani sem merte a felkérést. A könyves elbeszélésre csak mosolyogva bólintott, ám Timidus már nem volt ilyen elégedett.
-Cearsonak igaza volt. Amennyiben tankra akarod magad pontozni, akkor érdemes lovag kasztot választani, mivel pajzsot is viselhetsz, és egyszerre több embert is védhetsz. A tank szerepe egy küzdelem során a blokkolás, a feltartóztatás. A pontjaid nagy százalékát életre pakold, viszont figyelj arra, hogy ne kezd túl korán, mert akkor már az elejétől kezdve másokra kell hagyatkoznod, az pedig hátráltatja a fejlődésedet, ha nincs megfelelő csapat mögötted. Most viszont egyedül vagy, és a felszerelésedből elnézve nagyon kis szinten. Párbajt elindítani már tudsz?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Pént. Okt. 10 2014, 11:17

-Igen, a bátyust tényleg Cerasonak hívják, akkor te is ismered? Jaj de jó!
Örömömben majdnem a lány nyakába ugrok, de mégse teszem, ehelyett ismét gondolkodóba fordítom a fejem.
-Hogy íjász lenne? Nem tudom, még sohasem láttam harcolni. Azt mondta, hogy jobb is ez így, és akármikor szóba jön a harc, mint téma, azonnal valami árnyékot emleget. Mintha én félnék az árnyékoktól, ilyen könnyen nem fog elijeszteni.
Húzom ki magam büszkén, én egy elszánt harcos, akarom mondani Lovag leszek.
-Jelenleg kisebb fogadókban, de a bátyus megígérte, hogy egy kiskapuban nyitni fog egy boltot a nagyobb szintű játékosoknak, és majd ott csinál nekem egy külön szobát, ahol lakhatok. Csak annyit kért cserébe, hogy ne keveredjek bajba. Csak azt nem értem, miért pont egy kiskapuba akar építeni? Máshol szerintem sokkal több hely lenne egy bolthoz. Vagy kiskapuval akarja építeni? Akkor meg a nagyobbak nem tudnak bejönni. Nem igazán értem a gondolkodását..
A sárkány szavaira csak bólogatok.
-Igen, a bátyus mindent tud, csak aztán mindent el is felejt. És én pontosan a pajzs és a védelem miatt választottam a Lovag kasztot. Csak hát, akkor még nem tudtam, hogy ez lesz.
-Szóval az életre rakjam majd a pontjaim többségét, de még ne most, kivéve ha szerzek egy megfelelő csapatot.

Ismétlem meg a sárkány szavait, hátha félreértettem valamit, és most még ki tud javítani. Az ismétlés a tudás atyja, ezt már én is tudom.
-A bátyus a párbaj indítását is meg akarta mutatni, hogy hogyan kell, de öt perc után se találta meg a megfelelő opciót, de szerintem ez lesz az.
Majd határozottan rányomok a kihívás küldése gombra. Remélem jól csináltam, hiszen most csinálok először ilyesmit.
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Pént. Okt. 10 2014, 12:01

-Hát… nem ismerem… csak találkoztunk már párszor… kétszer, ha jól emlékszem, és akkor beszélgettünk dolgokról.
Azt már egyikük sem tudta biztosan, hogy tényleg annyira hú de jó az, hogy ismerik az említett íjászt, mindenesetre Shu kedvelte, és mivel végtelenül segítőkész volt, már ami azokat az embereket illette, akik nem akartak másoknak ártani, így neki is segített, mert valamiképpen ezt a kötelességének érezte ugyanúgy, ahogyan az árvaház esetében is ezt tartotta követendőnek, és ott is segített. Mindenesetre ez legalább egy közös pontot jelentett, és tudta, ha újra összefut Cearsoval, akkor erre a lányra talán még ő is emlékezni fog, ha már segített neki. Árnyék említése meg a boltok és a kiskapuk fura kuszasága őt is megkavarta, és nem is nagyon tudott mit hozzáfűzni a témához, így csak bólogatott, vagy rázta a fejét, és igyekezett valamiképpen jelezni, hogy ő sem tudja pontosan, hogy miről lehet szó. Azt azonban elhatározta, hogy rákérdez majd a fiúnál, miként is akar egykettőre magas szintű játékosoknak felszerelést árulni, hiszen ez nem tűnt olyan egyszerűen, egy csapásra megoldható feladatnak, mint amilyen könnyen most a lány előadta nekik. A szavak, azaz a tanításának elismétlésére Timidus is mindössze egy bólintással reagált. Az embereknek fontos volt az ismétlés, még ilyen rövid távon is. Olyanokat is látott már az utcán, amikor vásárolni mentek, akik szinte zsolozsmázva mondták maguknak fel a bevásárlólistát, hogy el ne felejtsék… ahelyett, hogy felírták volna a jegyzeteik közé a menüben. Az emberek furák. Mindenesetre a lánynak sikerült megtalálnia a megfelelő gombot, és Shu egy mozdulattal el is fogadta a felkérést.
-Rendben. Akkor kezdhetsz.
Nézett Timidus farkasszemet a lánnyal, és az idomár elé állt, jelezve, hogy vele fog megküzdeni.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Pént. Okt. 10 2014, 15:45

Szerintem két találkozás bőven elég hogy megismerj valakit, főleg ha érdekes témákról beszélgetsz vele, de ezt nem kötöm a lány orrára. Úgyse hinné el nekem. Nekem soha senki nem hisz, és ez néha nagyon tud fájni.
Szóval jól értettem, amit a sárkány mondott, legalábbis a bólogatásából ezt szűröm le. És remélem, hogy ezt jelenti, nem pedig valami olyasmit, hogy még egy buta, aki csak azt tudja szajkózni, amit előtte már elmondtak neki.
Kéne mondanom valami okosat, de nem jut eszembe semmi. Akkor inkább nem is mondok semmit. Tanulhattam volna az iskolában képregény-olvasgatás helyett.
Ha nem szólnak rám, hogy nem így kell akkor biztosan jól csináltam a párbaj elindítását. Végre sikerült valamit jól is csinálnom.
A sárkány beáll közém és a lány közé. Hékás így hogy fogunk majd harcolni? Vagy a sárkányra kéne támadnom? Mit is mondott a bátyus? Mit kell ilyenkor csinálni? Talán elő kéne vennem a fegyveremet és a pajzsomat.
Így is teszek a menümből előveszem a rövid kardomat a pajzsommal együtt és fel is szerelkezek velük, bár túl sok pontot nem igazán adnak, a harc nem ezen a két felszerelésen fog múlni, majd a karddal megpróbálok rárontani a sárkányra minden figyelmeztetés nélkül, hisz azt mondta hogy kezdhettek, tehát fel van készülve a támadásomra. A szárnyára célzok, nem szeretném ha elrepülne, ha egyszer már vettem a bátorságot kihívni őket, akkor magamhoz mérten a legjobban fogok küzdeni, és ha egyszer a sárkányt kezdtem el ütni, akkor végig a sárkányt fogom ütni. Kíváncsi vagyok, vajon mennyire fog meglátszódni a csapásom a maga minimális sebzésével a sárkányon. Ha egyáltalán eltalálom. Majd gyorsan bebújok a pajzsom mögé, hátha ér legalább egy kicsikét.
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Pént. Okt. 10 2014, 16:05

Érdekes volt, hogy bár Timidus ismerte az összes olyan felszerelést, ami valaha kikerült az aincradi kovácsok kezei közül, és sorra járták a műhelyeket, hogy az új dolgokat is megtapasztalják, mégis egyre többször látott kezdő felszerelést az ellenfelein. Persze nem minden nap tettek körutat, de azért havonta, kéthavonta igen, illetve akkor is, amikor híre ment annak, hogy valami új felszerelés érkezett. Annak általában híre szokott menni, így hát arról ők is szoktak értesülni, akkor pedig rögtön mennek és megnézik maguknak. A kovácsok mindig segítőkészek, főleg az NPC-k, akik használt dolgokat árulnak. Bár az is igaz, hogy Anat segédje is mindig türelmesen elmagyarázza a felszerelések pontjait akkor is, ha ők mindig megmondják neki, hogy nem akarnak vásárolni, csak nézelődni jöttek. Általában a boltosok, legalább is a kinti világban nem szerették az olyan bejáró vendéget, aki nem is vásárolt, de Shuéknak úgy tűnt mindig szerencséje volt ezzel is. Szóval ahogy előkerült a kard és a pajzs, és a lány is megértette, viszonylag gyorsan, hogy a pet ellen fog harcolni, már minden elindulhatott. Először is Timidus megtudta, hogy ez a lány, csak úgy mint Jun, ő sem olvassa a rendszerüzeneteket, hiszen akkor már tudná, hogy a szabálymódosításnak hála nem lehet peteket támadni. Shu nagy örömére Kayaba Bácsi megvédte Timidust, és az összes többi aranyos petecskét. Mindenesetre a sárkány nem akarta még ezt a lány orrára kötni, így nem várta meg, míg a rendszer megvédi, hanem egy könnyed szökkenéssel félreugrott.
-Jó döntés volt, hogy azonnal támadtál. Ha meg tudod lepni az ellenfeledet, akkor a kezedbe veheted a csata irányítását az elejétől fogva. Azonban gondolnod kell arra is, hogy egy tapasztalt ellenfél ellen egyetlen suhintással nem találhatsz. Próbáld újra!

Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Pént. Okt. 10 2014, 20:31

Egyáltalán nem állt szándékomban meglepni a sárkányt, csak ha egyszer már átadta a kezdeményezést, akkor én azt úgy vettem, hogy ő már teljesen felkészült a küzdelemre. Azon már meg se lepődök, hogy a támadásom egy hatalmas luftot eredményez, azért azon már sokkal inkább, hogy megdicsért a félresikerült támadásomért, -igaz, nem az eredményéért, hanem a váratlanságáért,- de nem állok meg és azonnal bebújok a pajzsom mögé, és ott hallgatom végig a dicséretet. Ha így folytatod, akkor a végén még elpirulok.Embarassed Szerencse hogy nem láthatják az arcomat a pajzs mögött az aprócska termetem miatt.
Ha meglepetést akartok, akkor talán nem akció közben kéne magyarázkodni, hanem csak a küzdelem végén elárasztani a dicséretekkel. Párbaj alatt párbajozzunk, ne pedig beszélgessünk. Egy enyhe píron kívül semmit se reagálok a sárkány beszédére. Nem is tudnék semmi értelmeset, egy köszönőmön kívül. Az meg ráér a harc után is.
Adhatok még a meglepetésekből, ha tényleg azokra vártok. A pajzsomat előre tartva a hang irányába rohanok, egész végig a pajzs mögött maradva, hogy a sárkány ne lássa, hogyan tartom a kicsike kardomat, de útközben olyan ötletem támad, ha már mindenképp meglepést szeretne, hogy mégse a karddal támadok. Ehelyett a pajzsommal próbálom ellökni a sárkányt, és a kardomat teszem védekező pozícióba. Tehát teljesen felcseréltem a szerepüket. Persze egy velem hasonló szinten álló ellen, ahol ez a pár pont sebzés is számítana, biztosan nem használnám ezt a technikát, de egy ekkora szintkülönbség mellett az az egy vagy két többletsebzés nem jelenthet sokat, amit a fegyverem ad, ha ezzel nagyobb az esélyem lehet a támadás bevitelére.
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Pént. Okt. 10 2014, 21:02

~Nem mond semmit. De vajon miért nem mond semmit? Timidus nem támad, hagy neki időt arra, hogy válaszoljon vagy kérdezzen, mégsem mond semmit. Talán megijesztettük?~
Shu aggódó tekintettel próbál belesni a pajzs mögé, hogy lássa a lány arcát, ez azonban nagyon úgy tűnt, hogy lehetetlen feladatnak fog bizonyulni, hiszen Shino olyannyira elbújt mögé, hogy semmit nem lehetett látni. Ja igen, közben már azt is elhatározta, hogy Shinonak fogja hívni, nem pedig Shakannak. A Shakan név olyan… olyan vészjóslónak tetszett, és komorságával egyáltalán nem illett ehhez a lányhoz, a Shino azonban igen. Mindenesetre még Timidust is meglepte a szótlansága, aki az eddigi gyakorlatozások után úgy gondolta, hogy majd ez az ismeretlen is elárasztja a kérdéseivel, ráadásul buta kérdésekkel, amiket neki mind meg kell válaszolnia. Nem mintha ez különösképpen zavarta volna, hiszen Shu örült annak, ha ő segített a kicsiknek, szóval szívesen segített a kicsiknek. Így azonban, hogy a lány megkukult, és csak makacsul támadott, nem nagyon tudott neki mit tanítani.  Mindenesetre amikor már a pajzsot előreszegezve indult meg a sárkány felé, Timidus elhatározta, nem fog tenni semmit. A pajzsnak amúgy sincsen sebző értéke, így még az őt védő falnak sem kellett felvillannia, attól pedig egyáltalán nem tartott, hogy egy ilyen kis szintű valaki eltarolná. Nem tudta ugyan pontosan a szintjét, de az egyes, vagy a kiképzős tízes között vacillált. Mindenesetre bízott benne, hogy szimplán a testsúlyával megállítja, de azért a karmait a földnek szegezte, és a farkával is megtámasztotta magát a biztonság kedvéért. Amikor pedig már egymásnak feszültek, akkor igyekezett a pajzs fölött bekukkantani a tárgy mögé.
-Nyugodtan kérdezhetsz is ám. Talán az eredményesebb lesz, mint a támadásod.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Szomb. Okt. 11 2014, 14:00

Ez a kísérlet is kudarcba fulladt, ha egyáltalán lehet ezt a kis lökdösődést kísérleetnek hívni. A pajzs miatt nem látom mit csinál a sárkány, de nem kellett sokat várnom, mert a buksija megjelent a pajzs fölött, és kérdezésre bátorított. Ha lenne egy harmadik kezem, biztos az arcom elé tenném, hogy ne lássa rajta a zavarodottságot, de sajnos mind a kettőt lefoglalja egy pajzs és egy rövid kard.
-Jobb szeretem magam megtapasztalni a dolgokat, egyébként a kérdések szerintem ráérnek a küzdelem után, amikor világosabban meg tudom érteni a magyarázatot, azért sem beszélek harc közben, mert ha véletlenül elmondom hogy mire készülök, akkor sokkal könnyebben védekezel ellene, nincs igazam? Szerintem egy éles küzdelemben sem fogja az ellenfél megmondani, hogy hova és hogyan üssek.
Még egy utolsó támadással megpróbálkozok. Ha ez sem sikerül, akkor nem hiszem, hogy túl sok esélyem lenne. A kardommal a pajzs irányába indítok egy szúrást, de az utolsó pillanatban hátrább helyezem a testsúlyomat, hogy félre tudjam rántani a pajzsot a kard elöl, aminek az útja ezáltal egészen a sárkányig akadálytalanítva lett.
Már meg se lepődnék, ha ez a támadás is mellémenne.
-Ki akartam próbálni néhány dolgot, de ahogy nézem ellened nem jönnek össze.
Leengedem a kardom, ha tényleg olyan jók, ahogy mondják, ennél kisebb cselekkel nem hiszem, hogy érdemes lenne próbálkoznom. Ennél jobb meg hirtelen nem jut az eszembe. De nem szomorodok el, a vereségből lehet csak igazán sokat tanulni.
-Csak egy utolsó kérdésem lenne: Mit tudtam volna jobban csinálni? Bevetettem az összes trükköt, ami hirtelen eszembe jutott. A sima támadásaim elöl meg már biztosan ki tudsz térni. Remélem egyszer majd méltó ellenfeledként küzdhettünk meg újra, és köszönöm a lehetőséget.
Egyszer majd újra meg akarok küzdeni ezzel a sárkánnyal.
Persze lenne még sok-sok másik kérdésem is, de nem hiszem, hogy a küzdelem szempontjából fontosak az olyan típusú kérdések, hogy mi a kedvenc színe, vagy mit eszik a legszívesebben.

/btw: szerintem a lovag pajzzsal való támadása is pusztakezes támadásnak minősül, de a mostani játék szempontjából teljesen lényegtelen./
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Szomb. Okt. 11 2014, 16:23

Timidus csak bólintott a válaszra, majd hátrébb sem lépett, úgy várta a következő támadást, ami be is következett. Teljesen logikus volt, hogy ha önmagát a pajzs mögé tudja rejteni, akkor ugyanezt megteheti a támadással is, és az is látszott rajta, hogy bár kezdő, mégis terveket dolgozott ki, és támadási mechanizmusokat. Ez a támadás is remekül működött, a kard el is találta a sárkányt, ahogy előtte a pajzs is, de sebzést ismételten nem tudott okozni, hiszen a fegyverkezelés pontok közötti különbség, és még maga a rendszer is védte a sárkányt, így a kard egyszerűen lecsusszant a tollazatán. A sárkány azonban látta, hogy bár a lány ügyes, de nem érti a rendszer mechanikáját, és pont ezért lenne szüksége magyarázatokra. Azonban azt is tudta, hogy Suzume és Traumnis után ő az első, akit megdicsérhet. Felemelte a mancsát, és a lehető legfinomabban rákoppintott a pajzsra, de persze úgy, hogy a rendszer azért támadásnak vegye. Nagyon kis esélye volt annak, hogy nem sikerül sebzést bevinnie, vagy annak, hogy a sebzés nem lesz elegendő, de ha esetleg mégsem sikerült, akkor egyszerűen újra megkoppintotta a pajzsot, ezután pedig mellsőit megrogyasztva hajolt meg a lány előtt.
-Sohasem láttam még olyan kezdőt, aki ennyire kidolgozottan és megfontoltan támadott volna. Büszke lehetsz magadra. Az éles küzdelemmel kapcsolatban igazad van, ám ez itt most gyakorlás. Azt azonban tudnod kell, hogy a támadásaid nem azért nem jönnek össze, mert valamit rosszul csinálnál. A felszerelésedből ítélve nagyon alacsony szinten lehetsz, én pedig a legerősebb frontharcosokkal vagyok egyenlő szinten. Nem tehettél volna semmit jobban, mindent jól csináltál. Megfelelően használod a fegyvereidet és az eszedet is. Már csak fejlődnöd kell.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shakan Szomb. Okt. 11 2014, 17:35

Miután a sárkány egyetlen szelíd mozdulattal bevitte a végső- egyben az egyetlen sebzést,- már láttam, hogy semmi esélyem se lehetett. Gyorsan el is teszem a rövid kardomat, és a pajzsomat, és meg is magyarázom miért.
-A bátyus mindig azt mondja, hogy lehetőleg úgy járkáljak, hogy ne jöjjenek rá egyből a kasztomra, de nem tudom miért.
A sárkány meghajlására- ha ez az volt- és következő dicséretére már szó szerint elpirulok Embarassed Mondtam hogy ez lesz, ha tovább folytatja a dicsérgetést. A kezemmel azért megpróbálom eltakarni az arcom, de nem igazán sikerül.
A támadásaim nem voltak se kidolgozottak, se megfontoltak, hanem mindig azt csináltam, ami a helyzetből hirtelen eszembe jutott, de ezt nem mondom el a sárkánynak, nehogy megsértsem vele.
-Szerintem inkább kezeljek egy gyakorlást éles küzdelemnek, mint fordítva. Annyira kezdő vagyok a kettő között nem igazán tudok különbséget tenni
Viszonozom a meghajlást, és megköszönöm a ma tanultakat.
-Köszönök mindent, a küzdelmet és a felvilágosítást is.
-Még valami eszembe jutott. Mármint kettő. Az első egy kérdés lenne: azt ugye mondtad, hogy később majd az életre kell pakolnom, de ellőtte, mire lenne érdemes? Próbáljak meg minél nagyobb kitérésre szert tenni, vagy a támadási esélyemet kéne megnövelnem?

Figyelmesen végighallgatom a választ. Majd előhozakodok a második dologgal is.
-A másik egy kérés lenne. A bátyus azt mondta, hogy nem tud mindig mellettem lenni, ezért próbáljak keresni egy rendes céhet, de ő nem akar céhhez csatlakozni.
Szóval azt szeretném... ha tudtok esetleg olyanról.. aki esetleg befogadna egy olyan kezdőt, mint én.

Az utolsó szavakat már a föld felé nézve, a lábammal a homokot kavargatva mondom.
Shakan
Shakan
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 157
Join date : 2013. Jun. 06.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal10/1500Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (10/1500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Shukaku Szomb. Okt. 11 2014, 18:39

-Azért, mert ha tudják a kasztodat, akkor ugyanúgy ki tudják dolgozni ellene a megfelelő támadásokat, és az olyan, mintha a harc közben te magad mondanád meg az ellenfélnek, hogy hova üssön. Ha viszont csak a csata előtt öltöd magadra a felszerelést, akkor ezt nehezebbé teszed. Persze védett területen kívül, ahol bármikor meglepetésszerűen rajtad üthetnek, ott jobb mindig viselni, ha csak nem vagy eléggé erős. Ezt a rejtést ugye az idomárok nehezebben tudják kijátszani, a harcművészek pedig még félre is vezethetik az ellenfeleiket, de ha figyelsz, akkor megláthatod, hogy mennyire gyakorlottan bánik az adott fegyverrel, és akkor megtudhatod, hogy azt használja-e mindig, vagy csak másnak akarja mutatni magát, mint ami.
A pirulásra Shu csak mosolyog bátorítóan, Timidus azonban fel sem veszi. Ritkán dicsér, és csak akkor, ha a delikvens kiérdemelte, már pedig az ő dicséretét nehéz, de mindenesetre bonyolult kiérdemelni.
-Gyakorlás az, amikor nem akarnak megölni. Egy éles küzdelemben ez nem mindig van így. Ezt általában észre lehet venni. Mind a kitérés esélyét és mind a támadási esélyed növelését a fegyverkezelés pontjaidnak a növelésével tudod elérni, azonban arra vigyázz, hogy egyik statod sem hanyagolhatod el. Azt majd ki fogod tapasztalni, hogy neked mire van jobban szükséged, mi áll közelebb a harcmodorodhoz. Persze, csak ha hagynak rá neked elég időt a vörösek.
Következőleg pont a céhet akarta felhozni, ám a lány megelőzte a kérdésével.
-A legtöbb céh befogadja a kezdőket, mert szükségük van újoncokra. Ami fontosabb, hogy kerüld el az Anarchistákat és a Phoenix Brotherhoodot.
Shu ugyan kétkedett abban, hogy ilyet illik-e mondani, mindenesetre bólintott, mert Daneet ő sem ajánlotta volna, és Judy céhéről sem hallott sok jót. Azt ugyan nem értette, hogy Enherieléket miért nem tette a sárkány a kerülendők listájára, de ő ezt nem merte volna megtenni.
-És… bármi kérdésed van, nyugodtan keress meg minket. Csak… csak írj egy üzenetet, és elmegyünk mi oda, ahova szeretnéd.
A lány is meghajolt, majd ha Shakan már nem kérdezett többet, akkor megvárta amíg távozik, és visszaültek a kis asztalka mögé, várni a következő vendéget.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal12695/10100Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Cardinal Hétf. Okt. 13 2014, 19:50

Ossu!

Egy megjegyzés a tisztázás érdekében: a pajzs is fegyver, a vele való támadás teljes sebzést okoz. Értelemszerűen ilyenkor karddal nem tudsz abban a körben támadni, hiszen nem árnyharcos vagy, hanem lovag.
Na de térjünk a lényegre, küzdelmet lezárom és 25 xp-vel, valamint 70 arannyal jutalmazom.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_bal0/0Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek Empty Re: Shakan vs Timidus, avagy túlélés kezdőknek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.