Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kis tó

+9
Miu
Asuka
Ryuninji Ren
Szophie
Anatole Saito
Aidor
Shukaku
Noxy
Kayaba Akihiko
13 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kis tó Empty Kis tó

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 10 2013, 19:49

Itt lehet halászni.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Noxy Szer. Jan. 22 2014, 14:04

És ím eljött egy olyan nap, amikor totálisan nincs semmi fontosabb, amit megtehetnék. De, esetleg igen. Nagyon rég vadásztam már, pedig nagyon szerettem elmenni régebben vadászni. Talán azért sem akartam volna menni, mert felelevenül bennem az a régi emlék, mikor Yuichival mentünk együtt egy meghittre sikerült vadászatra. Az ilyesminek nem szabadna visszatartania engem attól, amit régebben is nagyon szerettem csinálni.
Ám aztán eszembe jutott, hogy nemrég fejlesztgettem egy kicsit a horgászatot gyakorlati szintre. Ez az! Lehet, hogy akkor inkább horgászni megyek, hogy élesben is bevessem ezt a fajta gyakorlatot. Amúgy sincs még vízi állatom a gyűjteményembe, de lehet, hogy csak egy rövid ideig, mert úgyis meg fogom sütni azt a bizonyos halacskát. Finom, kibelezett, ropogósra sütött, fűszerezett, étolajban tocsogó halacska sült krumplival és ketchuppal. Ejj-ejj, de rég ettem már ilyet.
Magamhoz vettem minden vadászati és halászati felszerelésemet és ellenőriztem a fegyverzetem, felszerelésem, hogy mind megvan-e. Önvédelemhez minden megvan, átlagos programomhoz is. Így nem kell aggódnia szerelmemnek amiatt, hogy bármi bajom eshet vadászat, illetve halászat közben. Velem nem fog ugyanaz a tragédia megtörténni, mint előző barátnőjével. Különben sem megyek el olyan messzire, mert nem elég kedvező ahhoz az idő, hogy beljebb menjek én az erdőbe a kis tón túlra, ahol egy egész napra tábort verek, amíg kifogok valami érdemesebb csemegét. Ha szerencsém van, akkor káprázatos vacsi elé fogok nézni. Ha nem, akkor legalább a tapasztalatom megnő.
Az egész nap a horgászással töltöttem el. Néha-néha volt egy kis esemény, de nem jelentősek. Még rosszfiúk sincsenek a közelben, akik ellen bekapcsoltam az észlelésemet. Néhány ártalmatlanabb állat-mob járt errefelé, a kisebb-nagyobb halak néhányszor felugrottak a víz felszínére. Játékosok is jártak errefelé, de ezek sem jelentettek túlzott jelentőséget, bár néhányan vagy az időt kérdezték tőlem (egek... hát nem ott van a panelen az óra?!), vagy azt, hogy merre van dél (ott jelzi a térkép is, könyörgöm!), vagy pedig ki akartak hívni párbajra (halászni jöttem, nem az időmet fecsérelni olyan kis szintűekkel, akik annyira nagyra értékelik magukat, pedig van még mit tanulniuk). A zavaró tényezőket azért megkértem udvariasan, hogy távozzanak vagy csak maradjanak végre csendben, mert horgászok éppen.
Azért egészen békés napom volt. Ebből is látszik, hogy halászathoz csendre és nyugalomra van szükség, és ezt nagyon sokan be is tartják. Félig-meddig olyan, mintha meditálnék, csak itt halakra, békákra, vagy bármi másra kell egy kicsit koncentrálni, amik ott a kis tó mélyén arra várnak, hogy kihorgásszák őket.
Így teltek és múltak az órák, délután felé egy újabb játékos fordult hozzám. Egy félénk kislányt, amolyan kilencéves forma, és külsőleg is úgy néz ki. Állatidomár lehetett, hiszen egy ilyen jellegű botot is tartott a kezében.
- Csókolom néni! - szólított meg a kislány halk hangon, mivel látta, hogy éppen horgászom. - Tud nekem segíteni?
- Szervusz - köszöntem vissza a kislánynak. - Miben segíthetek?
- Elveszett a kis petecském! Nem tetszett látni őt errefelé?
- Mi a peted és hogy néz ki?
- Egy Jeti, tudja, a nagylábú szőrös lényecske, ami úgy néz ki, mint egy kismajom... kismajom, csak mert még kicsinyke.
- ???
- Barna szőre van, nagy bajsza és szemei olyanok, mintha két bogárka szorult volna oda, és olyanok a szarvai, mint egy tehénnek.
Jeti? Úristen! Hogy lehet egy Jeti pet? Melyik volt az az idétlen készítő, aki kitalálta, hogy legyen a petek közt egy Jeti is? Láttam már pár furcsa petet, mint démon, démonfarkas, tündér, kobold... de ez már mindennek a teteje, kérem szépen.
- Sajnos nem láttam a kis... jeti-peted, kislány. Add meg a neved, és ha meglátom, akkor küldök neked egy levelet, jó lesz?
- Nagyszerű!
- Szóval mi a neved, kislány?
- Burgundi.
- ????????????????
- Burgundi, csak simán Burgundi.
- Ez a játékos neved?
- Igen, az igazi nevem nem nagyon merem más társaságokban használni, mert kicsit szégyellem, és a szüleim is inkább Burgundinak hívnak. Az igazi nevem Burgundungusila Fortissima.
- ??????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Pszt! Ez maradjon köztünk, néni! Senki se tudhatja meg a nevem. Ugye nem árulja el senkinek?
- Persze, kedves Burgi leánykám, hallgatok, mint a sír...
- Köszönöm, néni! Ha tetszik látni a petem, majd írjon nekem! Pápá!
- Szervusz, további szép napot.
Még mindig döbbent voltam, mikor a kislány már lelkesebb szökdécseléssel eltűnt. Csak tudnám, mi járhatott ilyenkor a szülei fejében, mikor ezt a szegény párát Burgundu..mumicso-micsodának nevezték el születésükkor. Talán az egyik szülő felmenői vikingek voltak, vagy mi? Ahhoz képest inkább olyan illedelmes volt a kislány, mint egy sznob olasz. De mivel ott a Jeti-pet, ami elég erőteljes, brutális állat, tényleg nem áll messze attól, hogy a kislány valamelyik szülője vikingek leszármazottja (ámbárot a Jeti ázsiai legendalénynek számít).
Beesteledett, mire zsákmányommal az inventorymban komótosan hazasétáltam. Felesleges volt elhoznom a teljes harci felszerelésem, de hát ki tudja, hogy milyen meglepetések érhetnek vadászat vagy horgászat között. Örültem a zsákmányomnak, még akkor is, ha nem is olyan nagy jelentőségű.

_________________
Statok:
Jártasságok:
Spec: Céhbazár március [A céhbónuszod arany része egy általad választott küldetésben a kétszeresére nő. (Mesélőnek jelezni kell!) - Bújj-bújj szellem, Ai küldetése]
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Szer. Feb. 26 2014, 20:10

/Aidor ismis pecázás/

-Szerinted megint összefutunk azzal a fiúval?
-Melyik fiúval?
-Az idézőssel. Amelyiknek az oroszlán barátja van.
-Gilberttel? Miért futnánk vele össze?
-Mert múltkor is horgászás közben akadtunk rá, és megint horgászni megyünk.
-Horgászni? Azt hittem pancsolni szeretnél.
-Azt is szeretnék, igen. De horgászhatunk is közben.
-Szerinted mennyi halat fogunk úgy fogni, hogy te közben lubickolsz a vízben?
-Tizennyolcat.
- Tizennyolcat? Miért pont tizennyolcat?
-Azért, mert körülbelül tíz percenként tudunk kifogni egyet, ha szerencsénk van, és négy óra múlva van vacsiidő. Mivel haza is kell jutnunk, és meg is kell sütni a halakat, így csak három óránk van horgászni, és három óra osztva tízpercenkénttel az tizennyolc.
-Hááát…
-Azt ne mondd, hogy rosszul számoltam!
-Rendben Timidus, akkor nem mondom.

Kuncogott a lány, a sárkány pedig felhúzta az orrát.
-Most min nevetsz? Ha rosszul számoltam, akkor mondd, csak akkor ne mondd, ha nem.
-Ne aggódj, jól számoltál. Csak viccesen.
-Hogyan lehet viccesen számolni?
-Lehet. Neked lehet.
-Hát… ha te mondod. De nem válaszoltál a kérdésemre.
-Melyik kérdésedre?
-Hogy összefutunk-e az idézővel.
-Szerintem nem. De ha össze szeretnél vele futni, akkor tudod jól, hogy hol lakik.
-Annyira nem fontos. Ha ott keresem meg, akkor amúgy sem fog találós kérdéseket adni.
-Hát… azt biztosan nem. Egyébként, ha halat szeretnél, akkor nem hiszem, hogy jó ötlet lenne fürdened.
-Már miért ne lenne jó ötlet?
-Mert elijeszted a halakat?
-Dehogy ijesztem! Egyébként… te úgysem akarnál velem fürdeni.
-Valóban nem.
-Te sohasem akarsz velem fürdeni.
-Hát nem is fogok itt a tóban, ahol bárki megláthat!
-Az utcán is bárki megláthat. Folyamatosan bárki megláthat, mert nem akartál rakni lopakodásra.
-Nem az! Fürdés közben láthat meg bárki.
-És? Akkor mi van?
-Nem akarom, hogy meglássanak!
-Miért nem?
-Mert nem!
-Miért mert nem?
-Csak nem… ennyi és kész. Nem kell hozzá indok.
-Indok mindenhez kell.
-Ugyanaz az indok, amiért repülni sem szeretnék a hátadon.
-De te nem félsz a víztől.
-A víztől nem, de azt nem szeretem, ha valaki néz, miközben fürdök.
-És… nekem se kellene szeretnem?
-Ezt nem dönthetem el helyetted. Ha te nem vagy szégyenlős, akkor nem vagy.
-Én nem vagyok. Biztosan nem vagyok. Mi az a szégyenlős?
-Aki szende, szemérmes, prűd…
-Jah… most aztán megmagyaráztad…
-Azt jelenti, hogy nem szereti mutogatni magát. Nem szeret feltűnősködni.
-Akkor én valóban szégyenlős vagyok.
-Te?!
-Igen, én! Például mindig, amikor bújócskázunk.
-Igen… akkor igen, Timidus. Egyébként megérkeztünk.
-Tudom. Én vezettelek ide. Észre sem vetted?
-Timidus… ide indultunk.
-De én vezettem.
-Oké-oké! Te vezettél. Köszönöm, hogy idevezettél Timidus!
-Szívesen! Mehetek végre fürdeni?
-Persze, csak ne menj túl messzire…

-… de ne is maradjak túl közel, mert elijesztem a halakat. Tudom, tudom.
~De azt te nem tudod, hogy egy csomót én kergetek a botod felé a víz alatt, és még fogok is el párat, hogy neked kevesebbet kelljen kifognod.~
-Majd jövök! Jó horgászást!
A sárkány felröppent a levegőbe, Shu pedig azonnal hátrálni kezdett. A becsapódó Timidus által keltett hullámok pont nem érték el. Elővette a pecabotját, várt egy picit, amíg megnyugodott a víz felszíne, majd bedobta a horgot.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Pént. Feb. 28 2014, 19:08

Már órák óta álldogáltam a parton... de nem jött semmi sem... úgy tűnik valami gond van a csalival... a halak nem szeretik. Pedig ez még egy viszonylag kis szintű tó... igazából lövésem sincs miért nem úszik erre semmi. Azt gondolná az ember, hogy egy ilyen tóban a halak csak úgy kilökik egymást a partra olyan szűkösen vannak. Sajnos csalódnom kellet. Hangosan *ásítottam*. Unalmas... ki gondolta volna, hogy nem sokára én leszek az aki felszántja a tófeneket? Én biztos nem...

Valami iszonyatos erővel rántott magával. Motorcsónakhoz hasonlóan siklottam az aljzaton. Különböző vízinövények tekeredtek körém, de a hatalmas erőnek ők se tudtak ellen állni. Engem... illetve azt a homályba vesző valamit nem állíthatták meg. Néhány szikla közeledett felém... illetve én közeledtem feléjük... A horgászbotomba még jobban belekapaszkodtam és előre lendültem, hogy a lábammal támasszam ki magam. Ez sikerült... Egy időre. A fogamat csikorgatva feszültem neki, a halnak és próbáltam visszahúzni. De a végeredmény az lett, hogy a szikla kimozdult a helyéről...
 mattaku Úgy tűnik mégse volt annyira be ágyazódva mint tűnt... Na nem számít mentünk tovább én és a szikla... mentünk mendegéltünk aztán találkoztunk az ábrándos cettel [ami valójában egy ponty volt, de a cet sokkal jobban hangzik]. Illetve ekkor már csak én... a sziklát oda félúton elhagytam valahol... Na fene.. ez megúszott. [elúszott]
Én meg szánkáztam tovább az aljazaton aztán egyszer csak éreztem, hogy a zsineg elpattan és... desa vu O_o.
Siklottam tovább a felszín fele. Közben láttam, hogy a levegő csíkom már igen csak fogyóban van. Szerencse, hogy a túl part már a közelben volt... ha egyáltalán ez a túl... elég sokat kanyarogtunk nehéz megállapítani...
A víz a part ezen részén elég hirtelen mélyült. A kezemet kinyújtva állítottam meg magam, hogy azért ne fejel menjek neki a "falnak". A fékezési kísérlet sikeres volt néhány repedésbe belekapaszkodtam és fel löktem magam a felszínre. Mikor a felszín már csak karnyújtásnyira volt. Kinyúltam a kezemmel, hogy kapaszkodót keressek a kimászáshoz és úgy húzzam ki magam a vízből. Találtam is... de azt még csak nem is sejtettem, hogy az valakinek a lába...  mattaku  Hoppá...


_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Pént. Feb. 28 2014, 20:59

-Ez… ez meg mi lehet?
Nézett a lány furcsállva a kavargó víztükörre, de akármennyire is meresztette a szemeit, nem tudta kivenni, hogy miért lehet zavaros a víz.
-Timidus! Te szórakozol? Ez egyáltalán nem vicces!
Kiáltotta, de mivel sehol sem látta a sárkányt, tehát úgy vélte, hogy nem ő kavarja fel a vizet –vagy ha mégis, akkor megint csak le akarja fröcskölni-, így közelebb lépett, és erősen megragadta a botot, hátha az a valami éppenséggel egy nagy hal, amin most fogást találhat. Illetve a hal a horgon és akkor ő kifoghatja a halat. Az is fogás ám. De még mekkora!
~Ez egy kis szintű tavacska. Nem kellene benne nagy élőlényeknek lenniük. Lehet, hogy egy ismeretlen állatka döntött úgy, hogy meg szeretne merítkezni? Végül is Timidus is imádja a vizet, meg ugye Aldó is. Ha felfedezek egy újabb mobot, akkor azt beírhatom a könyvbe, és itt már tényleg csak én voltam egyedül. Remélem nem bánja majd, hogy megzavarta.~
Még közelebb lépett, de a teleportkristályt azért elöl tartotta, hogy ha váratlan támadás éri, akkor azonnal menekülhessen.
~Tamdamdamdam-tamdamdamdam-tamdamdamdam…~
A víz csak még zavarosabbá vállt, és az előbbi buborékok mögött egy kis hullám is feltűnt, ami szintén Shu felé tartott. A lány már húzódott is volna vissza, amikor hirtelen valami kinyúlt a vízből és elkapta a lábát. Mielőtt azonban támadhatott volna, -ami nála eleve egy lassú folyamat, hiszen először a menekülésen gondolkodott- , a valami már ki is ugrott a vízből, hátán egy sárkánnyal. Amikor ugyanis a fiú megragadta Shu lábát, abban a pillanatban Timidus is lecsapott, mind a négy mancsával és farkával is körbeölelve áldozatát, szárnyaival hajtva magát pedig rá is segített arra, hogy Aidor ki tudjon emelkedni a vízből. Enélkül valószínűleg még Shukakut is berántotta volna, hiszen a lánynak se súlyemelése, se elég súlya nem volt ahhoz, hogy kiemelhesse a másikat. Miután így, együttes erővel egy delfinszerű ugrással –persze annál sokkal kevésbé elegánsan- mindketten partot értek, Timidus már el is engedte a fiút, és elegánsan lepottyantotta a földre, ő maga pedig távolabb ereszkedett le, és megrázta magát. Nem akart ő udvariatlan vagy durva lenni, de azt sem vallhatta be, hogy a Shukakunál sokkal nehezebb valakit, nem tudta volna a levegőben tartani, így hát elengedte. Ezután rögtön Shu mellett termett, és vigyorogva tekintett az új szerzeményére.
-Nem kell megköszönni. Már Daneet is kimentettem egyszer. Timidus vagyok, profi vízi mentő. Többek között.
Shu csak pislogott egy ideig, de még mindig nem tudott megszólalni az ijedtségtől, hiszen amikor a vízből kitörő kéz megragadta, jó pár vízi szörnyes és zombis mese keresztülfutott az agyán, így hát helyette is Timidus mutatkozott be.
-Ő pedig itt Shukaku. Elvileg horgászunk, de nem hiszem, hogy lesz nálad nagyobb fogásunk ma már.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Szomb. Márc. 01 2014, 20:24

Hoppsz... ez bizony... hoppsz. Ez a legjobb kifejezés rá. Sok mindenre számítottam csak arra nem, hogy valakinek a lábát fogom meg... ha bár nemigen volt időm kielemezni a helyzetet, de két dolgot gyorsan megállapítottam 1. nem az isten lábát fogtam meg... [most se] 2. repülök.  mattaku és már megint itt ez-az érzés... Déjà vu
És végül földet értem... Nem észleltem sokat az egészből csak azt, hogy hirtelen valami megragadott hátulról aztán repültem... és végül földet értem. Ezek után normál esetben nyilván elégé elkenődve éreztem volna magam... Szerencsére itt nincs fájdalom, de még így is, a szó szoros értelmében is padlót fogtam. Kicsit szédültem... hangokat halottam. Felnéztem még mindig a földön fekve... és nagyot néztem. Egy lány és a sárkánya. De még csak nem is ez volt az érdekes. Ez a valami ugyanis beszélt. Még sose láttam beszélő petet. Vagy eddig is beszéltek csak akkor nem mikor ott voltam?
Lassan fel álltam, a világ még mindig forgott velem. Hátratántorodtam... de valamiben megbotlottam. A következő pillanatban nagyot csobbantam. A hullámok összecsapódtak a fejem fölött. A hideg zuhany jót tett, hamar magamhoz tértem és felúsztam a felszínre. Ezúttal az előzőnél kicsit szokványosabban. A valamikor a fejemre került béka is beleugrott a vízbe. Tökéletes... sikerült teljesen hülyét csinálnom magamból. Azt hiszem ez nem az én napom...
Inkább vadásznék vízszörnyekre, akkor legalább tudom, hogy nem én szúrtam el a dolgot... vagy legalábbis nem annyira mint amennyire most úgy érzem elrontottam valamit. Még akkor is ha nem... de ez akkor is égő... ezért jó szokásomhoz híven inkább mintha semmi sem történt volna mosolyogtam és bemutatkoztam:
-Heló a nevem Aidor. Köszöntem, bár lassan átkeresztelhetném magam HALIdorra

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Szomb. Márc. 01 2014, 20:57


Shu egy ideig még aggódva nézte a fiút, majd amikor az felugrott… vagy tántorgott… vagy Isten tudja mit csinált, de a végére újra a vízben kötött ki, már ő sem bírta tovább, és lassan kuncogni kezdett. Főleg azután, hogy az idegen még egy békát is a fején tartva jelent meg újra –tehát az állatok is szeretik-, ami először a vízbe, majd a lány elé ugrott, aki azonnal le is hajolt érte, óvatosan a kezei közé fogta, majd visszaengedte a tavacskába, elhelyezve egy lapulevélen.
~Oh! És így még fogtunk is valamit. El ne felejtsem felírni a brekkencset is a listára!~
Így már tényleg inkább csak vicces volt, mint ijesztő. Attól a valakitől, aki ennyire esetlenül mozgott mind a szárazföldön, mind a vízben még a lány sem tudott félni, főleg ha Timidus is itt volt mellette.
-Te Shu! Szerintem ártalmatlan.
-Igen. Szerintem is. Segítesz kihúzni?
-Kihúzni?
-Persze!
-De hát… most ugrott vissza a vízbe.
-Nem ugrott. Esett.
-Dehogy esett!
-Akkor te lökted be?
-Lökte a… visszadobtam.
-Visszadobtad?
-Igen! Teljesíti három kívánságomat.
-Ne légy ilyen Timidus! Gyere és segíts inkább!
-Jól van, jól van! De ha vergődik és tátog akkor visszadobjuk. Nem akarom, hogy baja essen.
-Ne légy már ilyen szemtelen!
-Szemtelen? Most mentettem meg. És ha megint kihúzom, az már kettő. Ilyen rövid idő alatt az új rekord.
-Jajj gyere már!

Tette csípőre a kezeit Shu, majd közelebb toligálta a sárkányt, aki azonban rögtön meg is fordult, és inkább a farkát nyújtotta a srác felé, hogy abba kapaszkodjon, Shukaku pedig Timiduson megtámaszkodva igyekezett úgy segédkezni, hogy ő biztosan ne essen a vízbe. Miután újra kihalászták Aidort, és meggyőződtek arról, hogy képes a szárazföldi életmódra, Timidus pedig közé és a tó közé állt, hogy még véletlenül se eshessen be újra, már válaszolni is tudtak, a válaszadást pedig a lány kezdte.
-Szia Aidor. Én Shu vagyok a Young Justiceból, ő pedig a társam, Timidus a tollas sárkány.
-De ezt már mondtam.

Forgatta meg a szemeit a sárkány, de azért Shukakuvan együtt újra meghajolt, és várta az ismeretlen reakcióját.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Csüt. Május 01 2014, 23:44

Igaz, hogy a vízbe estem, de legalább hamar kiszedtek. Ha már így jártam próbáljuk meg értékelni a helyzet komikumát és nevesünk rajta. Gondoltam, de inkább mégsem teszem. Még a végén azt hinnék, hogy bevertem a fejem. Kicsit meglepődtem mikor azt láttam, hogy a lány felveszi a békát. Ez nem túl gyakori, még akkor sem ha ez csak egy virtuális valóság. Szép lassan felkecmeregtem. Közben hallgattam a lány bemutatkozását. Szóval Shukakunak hívják. A sárkánya pedig Timidus. Ami a legmegdöbbentőbb az még mindig az, hogy beszél. Persze halottam pletykákat arról, hogy az idomárok képesek a petjükkel beszélni és fordítva. De ez az első, hogy magam is hallok egyet.
Bár beszélő állatot elég sokat láttam már, szóval talán nem is kéne olyan meglepőnek lennie ennek a jelenetnek. Kicsit bizonytalan voltam benne, hogy megköszönjem-e kéretlen megmentőmnek, hogy kihalászott, igazán nem lett volna szükséges. De jobb ha nem viselkedek illetlenül, szóval inkább beletörődve helyzetembe köszönetet mondtam.
-Timidus... ugye? Kösz. Mondtam.
- És neked is Shu... Mondtam. A céhet amit meg nevezett egyből felismertem. Elég híres idomár céh és elég sikeresek, tekintettel az idomárok meglehetősen nagy számára. Azt hiszem ha kategorizálnom kéne a céheket akkor egyértelműen a fejlődő kategóriába raknám. Hát igen nem is idomár lenne ha nem Justic-es lenne. Ellenben a mi Voicunkkal amit inkább a hanyatló kategóriába raknék. A tagok többsége halott és alig páran vagyunk akik még életben tartják a céhet. Szomorú bár én csak a pletykákból ismerem milyen is volt. Nem volt alkalmam meg csodálni míg fénykorában volt. Hála a rendszer bugjának.

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Pént. Május 02 2014, 08:24

Timidus azonnal látta, hogy itt komoly bajok lesznek. A fiú egyáltalán nem tűnt valami nagyon beszédes típusnak, és úgy látszott, mintha a másodszori kimentésének a megköszönése is elég nehézkesen sikerülne számára, de mivel azért a végén csak sikerült, így Timidus természetesen válaszolt.
-Nagyon szívesen.
Ennél azonban több nem történt, és mivel ugye a fiú mellett éppenséggel pet sem tartózkodott, így az sem volt várható, hogy Shu kezdeményezzen beszélgetést. A sárkány igyekezett visszagondolni az eddig összehalászott információra, de be kellett látnia, hogy azzal sem megy sokra. Eddig mindössze annyit tudtak meg, hogy a fiú neve Aidor. Arra viszont már válaszoltak. Máshol kellett fogódzót találni a beszélgetésben. A sárkány végignézett a fiú átázott felszerelésén.
~A kesztyűjét nem ismerem. Sohasem láttam ilyet. Fegyvere az nincs. A többi felszerelése a hősi köpeny kivételével már tier kettes, legalább is ami rajta van. (Fogalmam sincs, hogy sétához mennyi mindent visel a karid, így csak következtettem, hogy mit láthat Timidus. ^^” ) És pont fegyvert nem visel, amiből megállapíthatnám a kasztját. Biztos vagyok benne, hogy ha valaki meglát engem, egy sárkányt, akkor elő kellene vennie a fegyverét. Eddig mindenki így tett. De… akkor tippelünk. Nem ismerem a kesztyűjét, márpedig akkor vagy ritka, vagy olyan, amilyen kaszttal eddig még nem találkoztam… ami nincs. A gyakori dolgokat már mind végignézegettem a boltokban, hogy hogyan néznek ki. Az biztos, hogy nem idomár. Lehet azért nem ismerem a fegyverét, mert nem szokványos. Nem szokványos fegyvereket pedig csak egy kaszt hordhat kizárólag. Remélem nem rontom el. Áh, biztosan nem. A logikám kikezdhetetlen.~
-Nem is tudtam, hogy az harcművészek ennyire szeretnek úszni.

Shu egy ideig bambán bámulta a sárkányt, majd a fiú felé pislogott értetlenül, ezután pedig újra Timidusra nézett. Fogalma sem volt, hogy a pet hogyan következtet ilyen dolgokra, de Timidusnak általában igaza volt, és ő legalább mondott valamit.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Vas. Május 11 2014, 11:24

"Hogy a harcművészek szeretnek úszni" Kikérem magamnak, mintha szándékosan ugrottam volna fejest a vízbe és szánkáztam volna végig az aljzaton. Utána meg ne is beszéljünk róla... elárulom, hogy az se szándékos volt és ezt most meg is mondom. De előtte... levettem a csizmám és kiöntöttem belőle a vizet, ami miután földet ért el is tűnt néhány pixel kíséretében. Aztán mondtam.
-Nem direkt csináltam. Csak az-az átkozott hal... Kezdtem hozzá aztán feltűnt, hogy minek nevezett. Harcművésznek, nem rémlik, hogy mondtam volna. Elgondolkoztam...
-Talán találkoztunk már? Hirtelen ez volt az első ami az eszembe jutott. De az fix, hogy egyáltalán nem emlékszem rá. Nem rémlik, hogy valaha is találkoztunk volna. Lehet, hogy láttak valamikor? Lehet, de majd úgyis kiderül. Ezek után témát váltottam.
-Szóval mi dolga erre egy lánynak és egy sárkánynak? Nem látok nálatok horgász felszerelést. Nem mintha bármi jelentőséget tulajdonítottam volna ennek a kérdésnek vagy a válaszukra attól függetlenül, hogy mi az. Csak úgy éreztem most én vagyok a soros a beszélgetés tovább lendítésében. Hm, minden esetre érdekes látvány egy megszelídített beszélő sárkány. Eddig csak egyet láttam de az... hogy is fogalmazzak. Kicsit nagyobb volt... és vadabb... és nagyot harapott. Bár igaz, nem mintha nagyon megszenvedtem volna vele. Négyen voltunk ellene... igaz csak 2-en harcoltunk a másik kettő nem is tudom mit csinált, de legyőztük így is. Félelmetesebb volt annál mint amilyen erős. Bár az a lebegő fogaskerék tényleg veszélyesnek tűnt. Kíváncsi vagyok mi történt volna ha nem tudjuk legyőzni időben, de talán jobb így, hogy nem tudom. Az a lényeg, hogy épp bőrrel megúsztuk.

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 11 2014, 11:50

A fiú kicsit sértettnek tűnt, de Timidus túlságosan jól szórakozott rajta ahhoz, hogy észrevegye, és az sem volt biztos, hogy érdekelte volna, ha észreveszi. Kétszer mentette meg az életét, úgyhogy igazán nem volt semmi oka megsértődni akkor sem, ha esetleg nem találta el a kasztját. Persze ez a lehetőség fel sem merült a sárkányban, és addig fel sem fog merülni, amíg megcáfolhatatlanul nem bizonyítják a sejtésének az ellenkezőjét, ami igen kis valószínűséggel fog megtörténni. Persze a sárkánynak jó régóta megvolt a véleménye arról, hogy melyek azok a dolgok amik direkt történhetnek, és melyek azok a dolgok, amelyek a véletlenek összejátszása miatt is bekövetkezhettek. A vízbe való beesés, ráadásul kétszer, egyáltalán nem tartozott a véletlenek kategóriájába. Egy halat pedig nyilvánvalóan butaság volt ezért okolni, hiszen a halak képtelen kijönni a vízből annak okán, hogy másokat belelökdössenek a tóba vagy a patakba, tehát teljesen nyilvánvalóvá vált Timidus számára, hogy a fiú csak kifogásokat  keres az ügyetlenségére. Elgondolkodott azon, hogy ezt elmondja-e neki, de azután eszébe jutott amit Shu és Álomkelő mondott az emberek túlérzékenységéről és a sérelmekről amit lehet okozni ha csorbítja valaki az önérzetüket, így inkább csöndben marad. Legalább is ezt a témát illetően. Mindössze egy faroklegyintéssel jelezte, hogy nem foglalkoztatja a továbbiakban a téma.
-Nem… illetve… nem emlékszem, hogy találkoztunk volna már…
-Én emlékszem. Nem találkoztunk még. Ezért is mutatkoztunk be. Ha már találkoztunk volna, akkor már akkor bemutatkoztam volna, és akkor most ismételten nem tettem volna. Az csak felesleges beszéd lenne, és biztos vagyok abban, hogy nem felejtik el az emberek a nevemet.
-Hát abban én is, Timidus. Szóval… ezek szerint nem. De…
-Tényleg Shu! Igaza van! Be kellene dobnod a pecabotot, mert így nem fogunk fogni semmit.
-És utána engedsz engem is szóhoz jutni.
-Igen.
-Remek.

A lány bedobta a horgot, és fél szemmel az úszót figyelte, de közben megpróbált visszatérni a beszélgetés fonalához is, mert kezdte érdekelni Aidor kérdése.
-Miért gondoltad, hogy már találkoztunk?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Vas. Május 11 2014, 13:07

Hm... úgy tűnik igazam volt. Csakugyan nem találkoztam még vele. Ez viszont nem adott magyarázatot a kérdésemre. *sóhaj
-Csak elgondolkodtam, nem emlékszem, hogy mondtam volna, hogy harcművész vagyok. Mondtam, remélve, hogy a nyílt kérdésre nyílt választ is kapok. Mondtam miközben néztem ahogy shu a vízbe dobja a botot. Talán nekem is csatlakoznom kéne, gondoltam és elővettem a tartalék botot az inventoryból. A cápás eset óta mindig kettőt hozok magammal a biztonság kedvéért. Kiválasztottam a csalit és „feltűztem” a horogra.
– Szabad? Kérdeztem és shu mellé álltam egy másfél 2 méterre majd meglendítettem a botom és messzire hajítottam a horgot. Így talán nem akadnak össze. Majd elméláztam.
– Különös... régen eszembe se jutott volna, hogy naphosszat kint álljak a parton egy szál bottal a kezemben arra várva, hogy történjen valami. Mióta ez a játék elkezdődött ez egyre gyakrabban megtörténik. Valahogy olyan megnyugtató, főleg estefelé. Akkor kifejezetten szeretek kint lenni. Régen unalmasnak találtam a horgászatot, kínt állni a parton egy bottal és egy vödörrel arra várva, hogy valami ráharapjon. Nagyon nem az én világom volt. A véleményem azóta nem sokat változott, de talán épp ezért szerettem meg. Ez segít kikapcsolódni a rengeteg kaland után. Mostanában nem sok időm van unatkozni. Ez egyike azoknak a tevékenységeknek melyek még ezt lehetővé teszik. Persze tisztelet a kivételnek. Előfordulnak esetek mikor hirtelen a horgászat izgalmasabbá válik a kelleténél. De néha-néha ez is belefér. Bár... csak addig amíg bizonyos korlátok között van az egész. Mondjuk amíg nem az élet-halál között hanem stabilan az élet oldalán van a horgász kaland addig még élvezni is lehet.

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 11 2014, 18:26

-Nem mondtad.
Legyintett a farkával a sárkány, és elvigyorodott. Most már biztos lehetett abban, hogy a következtetése helytálló volt, az pedig csak hab volt a tortán, hogy a fiúnak fogalma sem volt arról, hogy miből jött rá. Megmondani túl egyszerű lett volna, és akkor Aidor nem tanult volna belőle semmit, márpedig az ügyetlenkedéséből adódóan nyilvánvaló volt, hogy ennek a fiúnak szüksége van valakire, aki tanítgatja és felügyeli. Timidus örömmel vállalta ezt a nem éppen hálás szerepet. Annyi tanítványa volt már, hogy egyel több vagy kevesebb meg sem kottyant már neki.
-Te is azonnal tudtad Shukakuról, hogy idomár. Illetve csak tudni vélted, hiszen a nem idomárok mellett is lehet pet, de biztos vagyok abban, hogy te idomárnak gondoltad elsőre is, és nem gondolkodtál el jobban ezen a kérdésen. Szóval ahogy te kikövetkeztethetted a környezetből, úgy én is ugyanezt megtehettem veled és a te kasztoddal. Nem volt nehéz.
Végül is valóban nem volt nehéz, hiszen csak a legvalószínűbbre tippelt, és mint általában, bejött. Tippelni és gondolkodni pedig nem nehéz. Timidus újra felemelte a fejét az emberek fura illemszokásaira, hogy akkor is megkérdezik a dolgokat, amikor nem várnak választ vagy engedélyt, de mielőtt megszólalhatott volna, Shu is visszaemlékezett ugyanarra az esetre, és közbevágott.
-Persze. Nyugodtan.
A sárkány elvigyorodott, Shu pedig biccentett felé. Megértették egymást.
-Oh… ezek szerint sokat horgászol?
Tűnődött el a lány, miközben megrántotta a botot és szemrevételezte a kifogott zsákmányt az inventoryjában.
-Juj… még szerencse, hogy nagyobb a jártasságom… és ez egy kisebb példány volt.
Ugyan még nem volt képes túl nagy halakat kifogni, így a tonhal sem volt kifejlett, de elkezdett gondolkodni azon, hogy milyen lesz majd ötméteres halakkal hadakozni… Timidus ezalatt megvárta a fiú válaszát, és csak utána szólalt meg, de fejét továbbra is mellsőin pihentette, fel sem nézett igazán.
-Az ember, ha olyan nagyon-nagyon szomorú, szereti a naplementéket.
-Nem hiszem, hogy ő ezért lenne kint este, Timidus.
-Miért próbállak én titeket megérteni?

/tonhal/

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Szer. Jún. 11 2014, 23:06

Hallgattam a sárkány magyarázatát. Értem mire utal a fegyver alapján meglehet különböztetni a kasztokat, csak, hogy nálam nincs fegyver... és ezt szóvá is teszem.
-Lehet én vagyok a hülye, de ha jól értem arra célzol, hogy a különböző kasztokat a fegyverük alapján lehet meg különböztetni, viszont nálam nincs semmilyen fegyver, akkor, hogy találtad ki? Kérdeztem teljesen jogosan. Timidus sokat beszél, de keveset mond. Legalábbis most sem a kérdésemre válaszolt.
Ezek után vissza fordultam Shukakuhoz.
-Foglyuk rá, legalábbis megpróbálok minél több időt a parton tölteni.Mondtam.
A lány botja megmozdult ő meg kirántotta a zsákmányt. A válla fölött meglestem, hogy mit ír a rendszer, mit fogott. "Tonhal".
-Nocsak mik nem vannak egy ilyen kis tóban, legközelebb konzerv hal lesz. Próbáltam viccelni a lánnyal. Majd az én botomat is megrántotta valami. Egy hirtelen mozdulattal kirántottam a vízből. Kicsit túl erősen is a hal halász körüli pályára állt. Pár pillanattal később a fejem fölött, utána meg már mögöttem volt. Csak később jutott eszembe, hogy véletlen nem mögöttem állt-e Timidus még nem is olyan rég. Ami pedig a halat illeti... nem tudtam jól kivenni, de mindjárt meg tudom nézni mi is az. Csak egy pillanatra láttam, de úgy tűnt gömbölyű... ennyit tudtam megállapítani ami nem ép a megfigyelő képességeim tökéletességéről árulkodik. Megfordultam, hogy utána járjak mi történt a halammal. Tekintettel arra, hogy cipőn és pontyon kívül nemigen fogtam még mást úgy nagy reményeket fűztem ehhez a halhoz. Akárcsak a következőhöz és az-azutánihoz is. Lassan már kezdem unni a pontyot. Tengeri kígyót akarok vagy minimum valami nagyot. Bár gyanítom nem ez lesz az én várva várt tengeri sárkányom.

/Sünhal/

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Csüt. Jún. 12 2014, 07:57

Az emberek ilyen fokú értetlenkedése nem volt ismeretlen a sárkány fülének. Azt azonban most el kellett ismernie, hogy zseniális logikai következtetésére valóban nehezen jöhetett rá ez a faj, aki annyi fontos kis részletet nem volt képes megfigyelni, és vagy elveszett bennük, vagy észre sem vette őket. Persze Timidus kész volt arra, hogy okítsa őket, hiszen ez is a hősiesen magára vállalt feladatkörei közé tartozott. Nyugodt hangon kezdett magyarázni, a kioktatás legkisebb jele nélkül, hiszen Aidornak nem kellett tudnia, hogy ő honnan jutott erre a következtetésre. Először persze a felvetésre kellett válaszolnia, amit röviden meg is tett.
-Lehet.
Ezután pedig következett a magyarázat.
-Nem csak valaminek a meglétéből lehet következtetni valamire, hanem valaminek a hiányából is. Az összes átlagos fegyvert ismerem, amik megtalálhatóak a boltokban, és a legtöbb egyedit is. Az, hogy nálad védett területen kívül nincsen fegyver, abból általában négy dologra lehet következtetni.
Az első az, hogy idomár vagy, és a védelmedet ránk, petekre bízod. De mivel nem látok melletted petet, aki megvédhetne, ezért nem hiszem, hogy idomár lennél.
A második lehetőség az, hogy elég magas szintű vagy és nem érzed magad veszélyben ezen a szinten, így nincs szükséged azonnal a fegyveredre. Ezt a lehetőséget is kizártam.

És mivel az előbbi ügyetlenkedős akciók miatt egyértelmű volt, hogy minek okán zárta ki, ezt nem is részletezte.
-A harmadik lehetőség pedig az, hogy van fegyvered, csak nem ismerem fel. Ha pedig nem ismerem fel, akkor a legvalószínűbb az, hogy azért nem, mert nem szokványos fegyver, amit viszont csak a harcművészek hordhatnak. Ennyire egyszerű.  
Az idomár csak széttárta a karjait, és bólintott egyet. A sárkánynak igaza volt. Azonban valami még hiányzott, ami miatt kérdőn nézett a petre. Timidus nem szokott hibázni, legalább is nem a felsorolásnál, itt azonban az elején még négy lehetőséget említett.
-A negyedik az, hogy tényleg te vagy a hülye, és meg akarsz halni, ezért rohangálsz fegyver nélkül. Gondoltam ez a lehetőség egyértelmű.
Shu, bár nem akarta megsérteni Aidort, de halkan kuncogott… és remélte, hogy a fiú majd úgy hiszi, hogy az ő viccén nevet. Timidus persze nem nevetett, és nem is viccnek szánta a mondandóját, csak komoly tekintettel figyelte mindkettejüket, hogy megértették-e a logikai menetet.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Jún. 28 2014, 21:51

- Tyű de veszett nagy ez a kastély! - Igen, már jártam itt, sőt karácsonykor még be is osontunk Mirikával, hogy odaadjuk Hinari ajándékát, de még mindig elámulok a JL céhház gigantikus nagyságát. Nem aprópénzzel gurigázott megboldogult Lewis barátom, mikor ezt építtette. Csöppet sem irigylem tőlük, sőt inkább erős nagyzolásnak érzek ekkora kecót 10 embernek, de hát ki vagyok én, hogy ilyen megjegyzéseket tegyek Rolling Eyes Ráadásul bárki, aki a Limen előtt elsétál, hasonló érzés foghatja el, mint most engem. A mi céhházunk is inkább nagyzoló, mint nagyra törő, de majd az új házikónk a szafari szélén sokkal otthonosabb és kevésbé sznob lesz.
Szophie kisasszonynak már tegnap elküldtem a szafariba invitáló üzenetet, most pedig egy szál vörös rózsával várakozok a palota bejáratánál. Az imént pötyögtem neki, hogy megérkeztem, s hogy itt várom. Nem akaródzik bemenni, valamiért kellemetlen érzés fogna el. Nem tudom egészen megmagyarázni, hogy miért, mindenesetre jobb nekem idekint. Csak eltévednék Razz Azt nem írtam meg végül, hogy miért akarok találkozni a kishölggyel, tartok tőle, hogy ha elmondanám, hogy Tachiról akarom lebeszélni, akkor visszautasította volna a baráti randevút. Lehet szóba se hozom végül, inkább az érdekel, hogy hogy van és szeretném jobban megismerni. Eddig mindig csak harcok, küldetések idején futottunk össze és még sosem volt alkalmunk igazán elbeszélgetni. Nemcsak a céhek közti jó kapcsolatot szeretném ápolni, de törekszem a megfelelő emberekkel a baráti viszony kialakítására is. Szophie pedig erre kiváló személy. Arra is kértem, hogy kivételesen a petjét nélkül érkezzen. Attól nem kell félnie, hogy nem lesz aki megvédje, a biztonságáról én is kezeskedhetek, de az most zavarna, ha Vezér elvonná a figyelmét. Remélem ezt megérti és nem veszi rossz néven. Amint felsejlik az alakja, már messziről integetek neki, s mikor elém ér, pár lépés teszek én is felé.
- Szervusz! Örülök, hogy elfogadtad a megívást. ezt neked hoztam, remélem kedveled ezt a virágot. - A rózsával, főleg a vörös rózsával nem lehet mellélőni. Szorongathatja a kezében is, vagy ha engedi, akár a hajába is tűzhetem, ha úgy tetszik neki. - S gondoltam némi édesség is jól jöhet a kempingezéshez, úgyhogy bekészítettem némi gyümölcsöt és csokoládét a vízpartra. Indulhatunk? ^^
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Szophie Szomb. Jún. 28 2014, 22:35

Nagy szemekkel pislogtam az üzenet feladójára, még jóval azelőtt, hogy egyáltalán megnyitottam volna. Persze nem újdonság, már invitált közös harcra, és úgy hittem, most is ez fog az üzenet témája lenni. Azon törtem a fejem, hogyan fogom Vezér elől eltitkolni az egészet, és hogyan fogok valami kibúvót keresni az egész elől, ugyanis nagyon nem fűlött a fogam egy közös harcra vele, ahol talán ott lesz Hinari is és Alex is. Nem, semmi kedvem nem volt megint elnyomottnak és szerencsétlennek érezni magam a társaságukban, hogy aztán ténylegesen ne legyen semmi hasznom.
Szóval végül megnyitottam, és el is kezdtem írni a választ, hogy "sajnálom, de nem tudok menni, mert.." ... aztán észrevettem, hogy a szöveg most valahogy fura.O.o Így hát elolvastam...
És még nagyobb ledöbbenés. Vajon... mi ez? Kandi kamera? Csak mert... Nem harc? És csak úgy horgászgatni? Velem? De.. miért? De biztosan nem egy rejtett harc meghívás, hiszen azt kéri, hogy Vezér ne jöjjön. Érdekes..
Másnap reggel már korán elkészültem, és az ablakból lestem a fiú érkezését. Ez is egy amolyan izgatott érzést keltett bennem, habár ez azért volt ilyen, mert fogalmam sem volt, mi is fog történni.
Vezért persze nyugodtan ráhagytam Brumira, az ő kis pót anyukájára, így nem is lett gond abból, hogy elmentem. Fogalmam sincs, ezek ketten hogy barátkoztak ennyire össze, de nem jött rosszul ez a dolog.
Mielőtt elért hozzám Anat üzenete, már a folyosókon sétáltam végig, mivel az ablakomból láttam, hogy a harcos megérkezett.
Kissé esetlenül léptem át a kastély küszöbét, mivelhogy enyhén remegett a lábam. Visszaintegettem neki, habár ez is kissé furcsára sikerült, mert közben észrevettem valamilyen furcsa tárgyat, amit elsőre az agyam nem akart behatárolni. Mi ez a rózsa? :O
-Szia. - mondtam csendesen, mikor mellé értem, majd a virágért nyúltam. - Hát.. a fehér rózsa a kedvencem. De az a békülést jelképezi, így azt akkor szoktak adni, ha előtte összevesztek. Mondjuk a vörös rózsa sem jobb ebből a szempontból, mert az a szerelmet jelképezi. - mosolyodtam el. Ezt a tudást akkor szereztem, amikor szintén kaptam egy vörös rózsát. Makototól. Az én kis virágszakértőmtől.:3 Persze ezt az aprócska kis információt most elhallgattam. Ezek ketten tudtommal nincsenek jóban. Még egy ok Anat ellen. Az mellett, hogy még mindig nem borotválkozott meg..
- Egyébként.. kedvelem, igen. És köszönöm. - mondtam, miközben a virággá alakított babérkoszorúm mellé tűztem az igazi növénykét, és tényleg boldog voltam. Figyelmes dolog volt tőle, hogy hozott ajándékot, méh ha kissé zavarba ejtő is ez a dolog. Viszont most azt tartottam rossznak, hogy én nem készültem semmivel. Kissé kezdett már így is aggasztani, hogy én mindig csak kapok, és sohasem adok.. Ha összeszámolnánk azt a sok étkezést, amit mások fizettek nekem... Biztosan hatalmas összeget kapnánk. Így hát gyorsan kotorásztam egyet az invertorymban, majd hamarosan előkaptam egy borotvát sütit, amit Hinaritól kaptam Karácsonyra.
- Ha kapok, akkor adok is. - néztem fel rá. - Ezt jól rakd el! Add az ellenségednek, vagy edd meg te magad.. - mondtam cinkos mosollyal arcomon. - Ha megeszed, akkor egy valamilyen állat testrészévé fog változni egy valamilyen testrészed. Persze ez csak kinézet módosító.. De hidd el, nekem zsiráf nyakam lett tőle._. - suttogtam neki a szavakat, majd a kezébe nyomtam a sütit. Így ni.. Most boldog vagyok.^^ Habár.. nem illik ajándékot tovább ajándékozni, ugye? Ujj.. vissza, az egészet vissza!!! De.. de már nem vehetem csak így vissza. Jajj, mit tettem. Majd elnézést kell kérnem Hinaritól._.
- Huhh.. Csoki és gyümölcs. *-* - ragyogott fel a szemem. - Az nagyon jó. Hogy te ilyenekre is gondolsz.. - ámuldoztam, majd immár sokkal fesztelenebbül indultam el a fiú mellett a tóhoz, hogy ott aztán elővegyem szerény kis pecabotomat, és a vízbe lógassam. Közben végig fesztelenül mosolyogtam, ami meglepő, tekintve a szokatlan társaságomat. Csak arra jönnék rá, mit is akar tőlem..

_________________
Kis tó 0510Kis tó 1110Kis tó 0310
Kis tó Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Jún. 28 2014, 23:07

- Tudtam, hogy liliomot kellett volna hoznom... - mérgelődök kissé és elhúzom a számat, de pár pillanat után visszavarázsolódik a lehengerlőnek szánt mosolyom. - Távol állt tőlem minden színekkel kombináló üzenet, egyszerűen csak kedveskedni szerettem volna, s ha vendégségbe megyünk, akkor különösen illendő ajándékot is vinni. Igaz nem az otthonodban látogatlak meg, de azt már túlzott tolakodásnak véltem. - Tisztában vagyok vele, hogy eddig nem nyertem el igazán a lány szimpátiáját, de amikor azt hitte, hogy meghaltam és könnyek buggyantak ki a szeméből a viszont látásomkor, akkor éreztem, hogy nem is fél igazán tőlem, s nem vagyok közömbös teljesen a számára. Jólesett, no. Eltekintek szokásomtól, s nem nyújtom neki a kezemet, hogy belém karolhasson, sőt bebizonyosodott, hogy a kézcsók mellőzése is jó választás volt. Ha már egy szál virágnak ekkora jelentéstartalmat kölcsönöz, mi lenne, ha még a szokásos ártatlan flörtömet is elővenném? Mindenesetre ma mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy megkedveltessem magam a lánnyal. Érteném én, hogy nem csíp, ha adtam volna rá okot. De mivel semmilyen ok-okozati tényezővel nem vagyok tisztában, így aligha érezhetem magam hibásnak. Rá kell jönnöm miért érzi kényelmetlenül magát a jelenlétemben. Suspect
A köszönetére csak bazsalyogva bólintok, aztán már meg is tenném az első lépést a teleportkapu felé, azonban Szo felpezsdülve kutatni kezd az inventoryjában. Ha ez most egy feneketlen kuffer lenne, tuti derékig belemászna, annyira vehemensen lódult neki. Aztán kapok egy sütit én is, meg mellé egy olyan ajánlatot, amit nem tudok mire vélni. Mégis miért adnék sütit az ellenségemnek? Mondjuk Tachit szíves örömest megtréfálnám egy hasmenést okozó sütikével, de hát nem gonoszkodhatok én ennyire Rolling Eyes Aztán hamar kiderül, hogy igencsak érdekes és talán felettébb hasznos ajándék is ez. - Hálásan köszönöm, igyekszem ügyesen felhasználni majd. Szorult helyzetben jól jöhet még, vagy majd jól megijesztem vele Mirikát vagy Junt hentai - Cinkos válaszmosolyt villantok én is a lány felé, s immáron még szélesebb vigyorral indulok meg a célhelyszín felé. Odafelé úton egy kellemes dallamot fütyörészek, s mivel nem megyünk messzire a szafariban, ezért nem válik kínossá, hogy nem beszélgetünk addig.
Amint megérkezünk a tóhoz, pár gombnyomással a helyére kerül minden a stégen: kemping székek, hűs italok a tartóba, kis asztalka, rajta az ígért finomságokkal, botok, csalik, etetőanyag, spéci kapásjelző, háló. Rend a lelke mindennek és a kényelem is megvan. Elgondolkoztam már azon is, hogy beszerzek egy csónakot, abból még úgysem horgásztam egyszer sem. Legalább is idebent.
- Foglalj helyet! ^^ Ácsi, előbb még hadd ajánljak valamit. Van itt ez a vaníliás kukorica. Veszettül odavannak érte a halak a keleti részben, remélem itt sem fogják megvetni majd. Szagolgatni nem ajánlom, mert elég émelyítő édeskés illata van, de pont ez kell, hogy idevonzza a mobokat. Messzire elviszi a víz a szagokat. - Odanyújtom a tenyeremben a csalit, majd teszek fel magamnak is a horogra. Aztán mielőtt bedobnánk a botokat, még gazdagon meghintem a stégünk környékén a vizet etetőanyaggal, majd mehet a menet. Elégedetten dőlök hátra a székemben, s erre ösztönzöm Szot is a neki kikészítettben. Egyértelmű, hogy nem ma kezdtem a pecázást, a mester szint azért mester szint. - Nos, mesélj, mi újság veled mostanság? Rég csevegtünk! ^^
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Szophie Hétf. Jún. 30 2014, 13:50

- Azt nem tudom, az mit jelent.. - húztam el a számat. Majd talán megkérdezem. Vagy én magam nézem meg. Azt hiszem, az Aincradi nagykönyvtárban van ilyen könyv is. Ott majdnem minden van. Csak figyelni kell, nehogy egy olyat fogjunk ki, amely rejtett küldetést takar.
- Természetesen örülök. Semmi okod megmagyarázni.. - próbáltam a szavába vágva elhallgattatni. Hogyha most itt elkezd nekem szabadkozni, én nem tudom, mit teszek.. Anélkül is elég kínos a helyzet. Pláne ha azt is hiszi, hogy félreértettem.
- Nem azért mondtam el az értelmét, mert... úgy értettem volna. Egyszerűen csak úgy gondoltam, megosztom veled, amit tudok. - magyaráztam. - Hogy te is tudd. - magyaráztam most én, próbálva menteni a helyzetemet. Megpróbáltam rámosolyogni, de a szemeim útban a szemei felé, megakadtak a szakállon. Így inkább elkaptam a fejem.
A süteménynek örült, és az én arcomra is széles mosoly ült ki.
- Megnézném mind a kettő arcát. - nevetgéltem, és próbáltam elképzelni a helyzetet. - Persze egy harcban is segítségedre lehet.. Már amennyire az ellenfél szájába bele tudod tömni. - én még nem próbáltam. De egyszer tuti, hogy meg fogom tenni.. Ezért, és csak ezért tartogatom! Meg talán egy ismerőst is meg fogok vele tréfálni, habár még fogalmam sincs, ki lesz a szerencsétlen áldozatom. Céhtag nem lehet, mivel már ők ismerik a sütit. Zun sem használnám, mert ő már vált egyszer a szemem láttára hangyává, még egyszer felesleges lenne elsütnöm ugyanazt a tréfát. De persze majd a megfelelő pillanatban kiderül, ki lesz a megfelelő személy.
Ezután elindultam a szafari felé. Egy darabig tudtam az utat, de amikor már beértünk az erdőbe, hagytam, hogy vezessen Anat. Ugyan már vadásztam a nyugati részen, de nem tudtam, a tó merre van itt.
Amikor odaértünk, belógattam szerény kis botocskámat rögtön a vízbe, és leguggoltam mellé, hogy árgus szemekkel figyeljem a merülőt. A következő pillanatban viszont körbenéztem, és úgy tűnt, mintha nem is ugyanott lennénk, mint az előbb.
Nem tudtam mit mondani, csak tátott szájjal bámultam rá, nagyokat pislogva. Aztán a vaníliás kukoricára terelődött a figyelmem. Aztán a botomra, melynek végén egy egyszerű kis kukac lifegett, már a vízben.
- Hát.. akkor.. következőleg.. Kukorica. - motyogtam, és próbáltam elképzelni, hogyan tuszkolok egy kukoricaszemet a horogra. Kissé bénának éreztem magam az ütött-kopott kis botom mellett ácsorogva. Hát nahh, én nem vagyok az a nagy horgász. Van, aki ezt tökéletesíti, én a konyhai felszerelésemben bővelkedtem, mind alapanyagok, mind egyéb tárgyak terén. És Vezér miatt a vadászat volt a másik, ami tökéletesen ment, habár ahhoz nem volt szükségem semmilyen tárgyra. A horgászatom sajnos - ha már nem is a kezdő szintű -, de elég gyehenna volt, és ez a felszerelésemen is látszott.
- Köszi, de inkább innen figyelem a botot. - pillantottam a székre. - Most várom a halakat. Nem tudnék megülni a fenekemen. - nevettem fel halkan, hiszen a hangommal sem akartam elijeszteni a kapást. És én tényleg fogni akartam valamit, minél előbb. Valahogy mindig izgalommal töltött el, amikor elmerült az az... izéé... és elkezdhettem tekerni. És amikor megláttam a halacskámat, büszkeség töltött el. Már amikor halat fogtam.. Ez egész eddig egyetlen egy eset volt csak. De arra az egyre azóta is büszke vagyok, és ami azt illeti, szívesen elbüszkélkedtem volna vele mindenkinek.. csakhogy rá kellett jönnöm, hogy a mindenkit valószínűleg nem érdekli ez.
Így hát továbbra is ott guggoltam közvetlen a botom mellett, és vártam a fogast... akarom mondani, fogást.
A következő pillanatban viszont kis híja volt, hogy nem nevettem fel hangosan. Rég.. csevegtünk? Nos igen, tény, hogy sohasem tettük. Vagy legalábbis azt a kevés kis beszélgetést nem nevezném annak. Talán a közös küldetésünkön egy keveset beszéltünk, de nagyjából ennyi volt az összes, amit fel tudtam idézni. Ennek ellenére mondani akartam valamit.. És hirtelen ezer dolog jutott az eszembe.. De egyik sem volt olyan, amit vele meg tudtam volna beszélni, vagy egyáltalán érdekelte volna.
- Hát.. hát.. csak.. - próbáltam valamit mondani, de csak nyökögés lett belőle. De komolyan, most mit? - Úgy... Megvagyok. - mondtam ki a legegyszerűbb dolgot, habár ezen igazán nem kellett volna ennyit gondolkodnom. Tök béna vagyok.. De egy céhvezér társaságában mégis ki csodálkozik ezen?

_________________
Kis tó 0510Kis tó 1110Kis tó 0310
Kis tó Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Júl. 07 2014, 15:53

- Én sem tudom, hogy a liliomnak mi a jelentése, de szerintem a liliom a másik legszebb virág a rózsa mellett. Ennyire egyszerű a logikám ^^ - Azt viszont fel is jegyzem a képzeletbeli noteszembe, hogy utána kell járnom ezeknek a rejtett jelentéstartamoknak, amiket az ajándékok hordoznak magukban. Fura dolog, hogy ilyesmi pont egy idebent válik fontos kérdéssé. - Irigylem a tudásod, de majd felzárkózom én is. - húzom ki magam büszkén és eltökélten vigyorgok.
Szó ami szó, én is megnézném Jun vagy Mirika riadt fejét, előbbi biztosan nevetne utána, utóbbi meg tuti lekapna a tíz körmömről, amiért szórakozom vele... vagyis inkább rajta. Nem, Miri így is sokat eltűr nekem, nem járathatom vele a bolondját. Ráadásul csak egy sütim van és azt okosan kell felhasználnom majd. Van is pár ötletem, de remélhetőleg sosem kell majd szorult helyzetben alkalmaznom.
Miután kipakolok, ahogy kell, Szophie fura fejet vág. Joh, lehet kicsit túlzásba vittem a dolgokat, de a terülj-terülj asztalkámat leszámítva én mindig is így szoktam horgászni. Annyi kiegészítéssel, hogy Aldo is általában velem van. Ha már egyszer mester szintre fejlesztettem a horgászat jártasságomat, akkor szeretem megadni a módját és a szintemhez méltóan űzni ezt a tevékenységet. Ha ez Szophiet zavarja, akkor sem fogok összerámolni, hiszen azzal megtagadnám önmagamat más kedvéért.
Amíg a lányka a parton guggol, addig én már hálót vonok az ölembe és elkezdem előkészíteni. Ezt az új halászati technikát nem rég fejlesztettem ki, tulajdonképpen a valóságban is sokan halásznak így. Apró halfalatkákat csomózok a hálóra, amik majd magukhoz vonják a ragadozó halakat némi lakmározásra invitálva, nekem pedig majd csak be kell vonnom a hálót, remélhetőleg tömve nagy fogással. Miután előkészítettem a hálót, egy megfelelő helynek félt részre bedobom, majd a maradék halfalatkákat is utána dobálom. Kész a svédasztal! Ezután már csak várni kell, így koncentrálhatok Szophiera. A bagadozása azonban nem túl sok jót sejtet és ha így fog folytatódni ez a délután, én megpusztulok.
- Nézd, tudom, hogy nem vagyok a barátod, sem a bizalmasod. De valahol el kell kezdeni, nem igaz? Én például mostanában mindig a szafariban töltöm a hétköznapjaimat, ha éppen nem Mirikával vagyok vagy nem küldetésen veszek részt. A boss és miniboss harcok fárasztóak, jólesik az embernek a kikapcsolódás. Sokat lógok itt Aldoval, a macskámmal, de most azért nem hoztam ki, nehogy Vezér megérezze rajtad a macskaszagot. Kellemes itt lenni és még fejlődhetsz is a jelvények által. Kevés embert hozok ide magammal, mert ez az én privát szférám. Te mivel töltöd az idődet két bossharc között? Milyen egy átlagos Szophie nap? hogyan élsz túl idebent?
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Szophie Kedd Júl. 08 2014, 17:28

- Hümm.. Köszi, most már tudom, Karácsonyra mit vegyek neked. Liliom.. - mosolyodtam el, miközben elraktároztam magamban az információt, ajándék ötlet gyanánt. Rögtön a borotva mellé.Rolling Eyes
- Azt nem nehéz. - nevettem. - Én is csak ezt a kettőt tudom.. Meg a kaktuszt. De azt inkább nem mondom el. - ráztam meg a fejem elborzadva, miközben megint eszembe jutott a virágárus bácsi, akitől azt kaptam.
Két ember a tó mellett ücsörögve horgászás közben sok mindenről beszélgethet. Nekem viszont egyszerűen ez most nem ment. Pedig egyes helyzetekben igazán jól működik a beszélőkém, most mégis valamiért egy csöppnyit meg voltam zavarodva. Azóta sem tudtam rájönni a horgászásra hívás okára, habár tényleg nagyon örültem neki. Mégis, egy picit arra számítottam, hogy majd maximum boss harci taktikáról, vagy ilyesmikről lesz szó.. Mert mégis mi más lenne? És ez a gondolat kicsit elkeserített. Hiszen ha csak a harc miatt akarnak velem csevegni, az régen rossz.
Viszont hamar kiderült, hogy most tényleg nem ilyesmiről volt szó. Semmi harc, vagy ilyesmi. Eszembe jutott, hogy a szavába vághatnék, vagy mondanom kéne gyorsan valamit, reagálnom, de végül csak csendben végighallgattam, egy csöppet megszeppenve.
Két dolog ragadta meg a figyelmemet leginkább az elmondott mondatok közül, és az egyikre rögtön vissza is kérdeztem, amint lehetőségem volt rá.
- Neked van egy cicád? - kerekedett el a szemem. Persze érthető, hogy én nem tudtam róla, mivel elég kevés dologról tudok. - De Vezér kedveli a macskákat mostanában. Vagy... nem is tudom. Egyet biztosan. Tudom. Láttam, hogy jóban vannak. Sőt, túlságosan is jóban. Suspect Gyanúsan jóban.. - magyaráztam, miközben eszembe jutott a küldetés, meg hogy miket mesélt Kitemacskuszról, meg hogy egyébként is milyen jól elvannak egymás mellett. Pedig régebben mindig meg akarta ölni a macskákat, már messziről gyűlölte a szagukat. Szóval fogalmam sincs, most mi történt. Az a vakrandi több szempontból is egy különös esemény volt..
A másik, ami megragadott, hogy kevés embert hoz ide, mert ez a privát szférája... Ezen egy csöppet ledöbbentem, majd kicsit megtisztelve is éreztem magam. És - ha eddig nem volt elég - még inkább elfogott a szorongás azzal kapcsolatban, hogy akkor most mit is tegyek? Mert ha ő ide hozott, meg ilyesmik, akkor legalább vissza kell adnom valamivel a kedvességét.. Vagy nem is értem. És miért engem? Miért ide? Mit akarhat tőlem, egy majdnem idegen embertől, ami okot ad arra, hogy ide hozzon?
- Hát én.. öhh.. - próbáltam hirtelen mondani valamit. - Igazból mindig máshogy. - préseltem ki magamból az első értelmes mondatot. - Vagy odahaza gondolkodom az élet nagy dolgairól.. - hangomba egy csöppnyi gúny keveredett, ahogy ezt mondtam. Saját magam minősítettem ezzel. - Mostanában rengeteget sütök és főzök. Új hobbi, amióta Karácsonyra kaptam egy hatalmas recept könyvet, az a célom, hogy mindent megsüssek. És azóta a főzés jártasságomat is maximalizáltam. És.. hát.. Nálam nincs két egyforma nap, ahogy átlagos sincsen. Nem is tudom őket rendesen elmondani. Mindig azt teszem, ami éppen jön. - megvontam a vállam. - Szeretek ismerkedni mindenkivel, aki éppen az utamba kerül. Egy színházban, az erdő közepén, egy eseményen, egy cukrászdában, egy szafarin, vagy akárhol.. Teljesen mindegy, szeretek új embereket megismerni. És a látásmódjukat is meghallgatni. Kitágítja az én látásomat is. És játszani, mindenfélét. De persze sosem veszíteni. Meg spontán fura dolgokkal feldobni a napjaimat.. Esetleg veszekedni Vezérrel, vagy a petekkel közösen csinálni valamit, régi ismerősökkel, meg barátokkal találkozni. Néha még mobozni is szoktam.. szoktunk..Rolling Eyes Ha ilyesmiket csinálok, akkor kevesebbet ülök a szobámban, és az minden szempontból kevesebb fölös furcsa gondolatot jelent. - az egészet egy levegővel mondtam el, így most egy kicsit kifulladva vettem mély lélegzetet, miközben szemeim újra a horgászbotomra tapadtak. Hátha megmozdult.. Hátha. Sosem lehet tudni. Tuti, hogy akkor lesz kapásom, amikor majd nem figyelek oda rendesen..
Furcsa volt ezt így mind elmondani Anatnak, de nem tartottam kellemetlennek. Sőt.. Egy kicsit jó érzés is volt, hogy rendesen beszélgettünk. Egyszerre jó érzés, és fura, idegen. Botomról tekintetem a fiúra vándorolt. Az arcát fürkésztem, keresve a vonásaiban a gondolatait.
A következő pillanatban a botom belerepült a vízbe. Persze.. fogtam valamit. Csak az a valami vitte magával a botomat is. Gyorsan utána ugrottam, és még épp idejében elkaptam a végét. Csurom vizesen ugyan, de elkezdtem tekerni. Hogy a végén fogjak egy tehenet.\o/ Vagyis a hal konkrétan rá múúúzott.
- Boci? - néztem rá értetlenül, de azért elpakoltam. Majd vizesen ugyan, de büszkén visszacaplattam a partra. Én fogtam ki az első halat. Még a rossz pontjaim és a szörnyű botom, no meg a kukacom ellenére is.Cool Ez azért egy kicsit menő érzés volt.. Még ha egy tehén és hal kereszteződéséből létrejött valamit is fogtam.O.o

_________________
Kis tó 0510Kis tó 1110Kis tó 0310
Kis tó Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Aidor Kedd Júl. 08 2014, 20:58

A sárkány hosszas magyarázatba kezdett miközben a halamat vizslattam. Sünhal... Gondoltam. Ezt meg aztán pláne nem értettem, hogy került ebbe a kis tóba. A tüskékre fittyet hányva megböktem a frissen szerzett zsákmányom mire pixelezve eltűnt és meg nyílt előttem az-az ablak amin az újonnan talált tárgyak nevei szerepelnek. Rányomtam a pipára ezzel jóváhagyva, hogy bekerülhessen az Inventorymba. Bár azt kétlem, hogy túl jó húsa lenne, de ha nem tudok vele mit kezdeni akkor legfeljebb eldobom.
Ráhelyeztem a horgász botomra az újabb csalit és meglendítettem, pár pillanattal később a csali ismét a vízben volt. Közben Timidus befejezte a magyarázatot és a lehetőségek felsorolását.
-Meg lehet. Mondtam csak úgy magam elé nem törődve a kacarászó szárnyas gyíkkal. Úgy döntöttem inkább ráhagyom a dolgot. Akárhogyan is nézem csak tippelt. Az idomárt kizárta, de még így is van kitudja hány kaszt még. A fegyverem az inventorymban van így az alapján sem következtethetett. Szóval bölcsebbnek tűnt most lezárni a témát. Elgondolkoztam azon, hogy most mit hozzak fel, de nem jutott eszembe semmi így hallgattam mint sír. A szememmel a horgász botomat figyeltem aztán észre vettem a kezem.
Talán mégsem raktam az Inventoryba? Fogalmazódott meg bennem a kérdés. Észre se vettem, hogy rajtam van annyira hozzá szoktam. Persze ez egy kesztyű, nem túlzok ha azt mondom, hogy tökéletesen passzol a kezemhez. Bár súlya az van tekintettel arra, hogy bokszerként is üzemel, a szerkezetét meg javarészt vas vagy valamilyen kimondhatatlan nevű misztikus fém alkotja. Aincradban ez is előfordulhat, főleg ritka tárgyaknál. Kíváncsi vagyok milyen lesz majd a következő fegyverem, bár az még oddéb van.

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Shukaku Szer. Júl. 09 2014, 05:27

Két szó. Aidor képes volt erre a hosszú, tudományosan megalapozott és teljességgel helytálló fejtegetésre mindössze két darab nyamvadt szavacskával válaszolni. Éppenséggel ugyan azt egyikük sem értette, hogy mi lehet meg, de elfogadták a fiú különvéleményét, hiszen többet amúgy sem tehettek. Meglehet, hogy meg lehet érteni ezt a kifejezést úgy is, ha két külön szóként ejtjük, itt azonban így semmi értelme nem volt. Shu ugyan elidőzött azon, hogy talán arra gondolt, hogy az éppen kifogott sünhalat meg lehet-e enni, és igazából ezen ő is gondolkodott, amikor elsőnek fogta ki ezt a cseppet sem bizalomgerjesztő lényt, így hát igyekezett a harcművész segítségére lenni.
-Igen, meg lehet. Mármint meg lehet enni. Csak… ugye ez a halfajta úgy tudom, hogy mérgező… de azt nem tudom, hogy itt is az-e. Mármint ugye ha mesterszakács vagy, akkor el tudod készíteni az ilyet is, de én nem mertem addig megpróbálkozni vele, amíg el nem értem a maximális szintet a főzés jártasságból, és akkor is csak védett területen belül kóstoltuk meg… de finom volt…
Ezután csak ugyanúgy meredt az úszóra, mint amiképpen ezt a mellette ücsörgő fiú is tette. Néha-néha megmozgatta a botot, és annak vége ide-oda ugrálva rángatta a damilt, mintha csak valami fura rajzot próbálna leírni az égre, miközben azt az úszó hűséges társként másolja az indigópapírrá változott víztükrön, ahol a tükröződés egyébként is mindennek a pontos mását adja vissza.
-Shu! Ez unalmas!
-Menjünk?
-Yup!

Még egy utolsót pislantott a fiú felé, hiszen nem akart udvariatlan lenni, de mivel az csak kukán ücsörgött, így be kellett látnia, hogy Timidusnak igaza van. Mellesleg pedig valóban elkezdett az idő esősre állni, így még hazudnia sem kellett.
-Beborult. Azt hiszem jobb lenne fedett helyre menni.
-Yup!
-Örülök, hogy találkoztunk Aidor! Szerintem siess te is, mielőtt megint elázol.

Lassan behúzta a csalit, szépen elpakolta a felszerelést, majd meghajolt a fiú felé.
-Sayonara! További szép napot!
A sárkány is biccentett, majd együtt elindultak a céhház felé.
/ Köszönöm a játékot! ^^ /

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Anatole Saito Csüt. Júl. 10 2014, 01:55

Már csak a gondolat, hogy karácsonyra vesz nekem bármit is, igazán hízelgő volt a lánytól. Tényleg számítok neki valamicskét. Együtt kuncogok vele, de mikor a kaktusz jelentését emlegetve elhúzza előttem a mézes madzagot, akkor rögtön kérlelni akarom, hogy mégis mondja el. A kíváncsiság nagy úr, főleg ha Anatole Saitoról van szó Rolling Eyes Viszont magam is sejtem, hogy mit jelenthet kaktuszt adni ajándékba, így megspórolok magamnak egy kört Razz
- Igen, van ^^ Aldonak hívják. Egy koromfekete, félperzsa kölyök kandúr. Lehet csavargott már felétek is, de kétlem, hogy ő lenne Vezér macskabarátja. Inkább Álomkelőre tippelek, Chan cicájára. - ÁK állítólag nagyon okos kis jószág és talán jobb ajánlattal is előállhatott a farkasnak, mint a bundája megtépése. - Tényleg, a gekkóval mi lett? Amit az oroszlános küldiben szedtél össze.
Közben a kapásjelzőm bezizzen, de mire odakapnék a kezemmel, a galád hal már lezablálta a kukoricát. Jó tudni, hogy legalább itt is beválik ez a halkaja. Újabb vaníliás kukoricát teszek föl, majd visszadobom a botot a beetetett övezetbe. Úgy sejtem, a halászhálóval majd nagyobb szerencsével járok, de még egy jó ideig bent akarom hagyni, hátha gyarapszik a fogás. Közben Szo egy szusszanásnyi levegővel végre beszélni kezd és egészen sok dolgot megtudok róla, még ha a beszéde kusza és összeszedetlen is.
- Én is szeretek új emberekkel megismerni és téged is azért invitáltalak ide, hogy tágítsd a látókörömet. Nem szeretnék az a fajta ember lenni, aki csak papol a boss kapu előtt állva, de nem tesz azért, hogy épüljenek a bizalmi kapcsolatai. Egyébként... miért szoktatok veszekedni Vezérrel? scratch 
Választ azonban már nem kaphatok, mert Szo botja szabály szerűen elrepül. O.O Hiába ugrok fel, hogy segíthessek, a lány már csurom vizes, de legalább megvan... a tehén? O.o Márpedig a kifogott item neve tehénhal. Wow!
- A tehenek mióta esznek kukacot? O.o - lesek ki a fejemből még mindig értetlenkedve, majd a kezemet nyújtom az idomárnak, hogy partra segíthessem.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Szophie Pént. Júl. 11 2014, 20:26

- Igen, Chan cicusa az. - bólintottam, habár a macskusz nevét egészen eddig nem tudtam. Vezér sosem a saját nevén emlegette. Már ha emlegette.. Na jó, úgy kellett kicsikarnom belőle némi információt ezzel kapcsolatban. Amíg én vígan sütiztem, ő fogta magát, és becicacsajozott. Mondjuk engem nem zavar a dolog, sőt, szívesen pároztatnám is őket. *-*
- Falat? - kérdeztem vissza, ezzel jelezve egyúttal azt is, hogy az ajándék gekkóm neve ez. Persze az orra előtt neveztem el, úgyhogy tudhatja így is. Bár nem hiszem, hogy abban a küldiben pont ez maradt meg benne. Nem épp a legfontosabb tényező volt. - Velünk él, és szelíd, mint egy rendes pet. Meg aranyos, nagyon. Mondjuk imád a ruhám alá mászni, ami kezd idegesíteni. De szerencsémre más ruhája alatt ugyanolyan jól elvan, úgyhogy sokszor lepasszolom.. Habára férfiakat nem kedveli. Talán mert büdösek. - nem, a saoban nincsenek szagok. Legalábbis úgy nem, hogy testszagok - alias a fürdés hiánya nem zavarja senki orrát. De az állatokba lehet, hogy programoztak valamiféle szag érzékelő dolgot, ami miatt talán az én kis Falatom nem kedveli a pasikat.
Megint a boss. Szóval ezért akart megismerni? Nem azért, mert mint ember, érdekelném. :/ Pedig már reménykedtem egy picit.. Persze miért is foglalkozna velem akármelyik céhvezér is? Egy jelentéktelen kis senki vagyok. Amit nagyon rühellek, a kinti pozíciómhoz képest ugyanis ez elég... nagy visszaesés. Soha nem kezeltek átlagosként. Erre most..?!
- Hát.. Alapvető nézeteltéréseink vannak. - vontam meg a vállam. - Ő akar irányítani. - Pedig egyértelmű, hogy azért vagyok idomár, hogy én parancsoljak, ő meg engedelmeskedjen. És amúgy is.. legalább neki hadd parancsoljak, ha már másnak nem. - Meg mert mindig harcolni akar, én pedig soooha.. Ha rajtam múlna, én bizony egy bossra sem dugnám ki a képem. - felsóhajtottam. - És lehet, hogy meggyőzöm őt is valahogyan, hogy ne menjünk. Kezdem egyre rosszabbul érezni magam ott. - pff.. hát ő volt az, aki elindította a beszélőkémet. Ezek után úgy gondoltam, minden gondolatimat ki kell mondanom. Így hát megtettem. Pedig ezt egyébként tényleg nem akartam elmondani. Csak most így jött ki. Észre sem vettem, hogy még mindig csacsogok, és nem csak fejben gondolom a dolgokat. Kissé félve pillantottam fel Anatra, viszont a következő pillanatban a nagy félelmemben megzavart az, hogy a botom elrepült. Én pedig hopp, utána.
Fogtam egy tehénhalat. Rögtön el is kezdtem neki Múúúzni, mivel ő is Múúúzott nekem. Gondoltam, biztosan ez náluk a köszönés, vagy ilyesmi. Vagy csak az életéért könyörög? Nos, mindegy, én bizony elteszem. Nem érdekel a három kívánság sem..
- Hát.. Ezt tőle kérdezd. - mutattam a fogásomra nevetve, majd elfogadtam a fiú segítségét, és pixelenként párolgó vízcseppekkel tarkítva kimásztam vissza a szárazra.
- Bocsi, hogy elijesztettem a halakat a csobbanásommal. - néztem rá bűnbánóan.

_________________
Kis tó 0510Kis tó 1110Kis tó 0310
Kis tó Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kis tó Empty Re: Kis tó

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.