Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Event] OFF

+17
Chitose
Askr
Mirika
Allen Dante
Hermit
Hinari
Anatole Saito
Ken Reed
Nomad
Miyazaki Momo
Peter Worker
Szophie
Noxy
Koshitsu Esutel
Halász Alex
Kyuushiro
Diabel
21 posters

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Askr Hétf. Ápr. 08 2013, 20:48

[2. kör]

Ha tudtam volna, legalább egy "Au"-t nyöghettem az erős fény hatására. Egyszerűen képtelennek bizonyultam rá. Túlságosan erős volt a fájdalom, hogy megtehessem. Egy kicsit vártam, s mire a kellemetlen érzés enyhült, végre rendesen kinyithattam szememet. Még mindig nagyokat pislogtam, de legalább már a villanáson kívül más egyebet is láthattam. Nem álom, nem a játék, s nem a szemem káprázott, hanem minden valós, minden eredeti. Végre a valódi világban jártam és nem abban a virtuális börtönben, ahol az utóbbi fél évet töltöttem. Ha tehettem volna, örömtáncot lejtettem volna, de még a kisujjamat sem bírtam megmozdítani. Rengetegszer hallottam, hogy a számítógépes játékok mennyire károsak lehetnek az emberre. Nos, már személyes tapasztalat birtokában voltam és ahogy sejtettem, a járástól kezdve mindenfajta mozgást újra meg kell tanulnom. Egyelőre nem firtattam túlságosan sokáig ezt a témát. Körbenéztem. Azonnal ráismertem a saját szobámra: nyugodt, kék színű falak, mitológiás könyvekkel telerakott polcok. Ahogy elnéztem, akadt takarítás, mióta a játékban rekedtem és máris elképzeltem, anya mennyire neheztelhetett rám a kupiért. Jut is eszembe, végre újra láthattam anyát és apát. Alig vártam, hogy találkozhassak velük. Csak utólag vettem észre: a NerveGear még mindig a fejemen volt, ám a lámpák kialudtak és a zúgása abbamaradt. Ha tehettem, rögtön lekaptam volna és száz darabra zúzom, ám mozgáskorlátozottság miatt aligha tudtam ezt megtenni. Addig is békésen szemléltem a rég nem látott környezetemet. Infúzióra voltam kötve, mint valami halálos beteg. Persze érthető, hogy addig valahogyan csak el kellett éldegélnem, ám valamiért akkor is zavart. Sok mindent meg akartam tenni abban a szempillantásnyi időben, de még megmozdulni sem bírtam. Nagyot sóhajtva néztem ki az ágy melletti ablakon. Vajon melyik hónapban jártunk? Március? Április? A hülye játéknak még az időérzékemet is elvesztettem. Kíváncsi voltam, vajon mi történhetett, hogy a szerver csak úgy leállt. Nem kicsit rémültem meg attól a halottnak nyilvánító felirattól. De kint voltam és egyedül csak ez számított, semmi más. Azért kíváncsivá tett, vajon a többi játékosnak is ez lett-e a sorsa. Azt tudtam, hogy rengetegen meghaltak a SAO indítása óta. Szörnyű, hogy ez az egész egy mániákus miatt történt, de már nem lehetett mit tenni. Nagyot sóhajtottam, s lehunytam szememet, addig is igyekeztem pihenni. Hallgattam a madarak csiripelését, ahogy a szél vidáman lengeti az ablak rolóját és a függönyt. Percekkel később egy határozott ugatás hangjára riadtam fel. A szobám ajtajában egy robusztus termetű farkaskutya állt, farkát hevesen csóválva, miközben izgatottan lihegett.
- Ha... ti...? - kábán fordítottam fejemet az ajtó felé. Nem, nem lehetett az. Azzal, hogy kijutottam a játékból, könnyes búcsút kellett vennem a démonfarkastól. Amint alaposan megnéztem magamnak az állatot, felismertem: a kutyánk volt az. Fél év alatt jókorára nőtt. A farkaskutya egy újat vakkantott, majd tovahaladt, nyilván a szomszédos szobákra akart kukkantani. Egy ideig hallgattam az állat távolodó, elhalkuló csaholását. Szomorúan fogadtam a hírt, miszerint soha többet nem láthatom Hatit. Noha digitális teremtmény volt, kezdtem érzelmeket táplálni a pet iránt. Szörnyű, ahogy egy játék el tudja venni az ember eszét és lám, meg is lett az eredménye. Azt kívántam, hogy legalább Hatit még utoljára láthassam, egy rendes búcsú erejéig.
~ Nem, ő nem mehetett el. Igaz, hogy nem volt valódi farkas, de tudom, még mindig itt van mellettem. Idebent... ~ nyugtattam meg magamat, s ha tudtam volna, mellkasomra teszem kezemet. Igen, akihez nagyon ragaszkodunk, az sosem hagy el bennünket. Hati sem volt kivétel, digitális lény ide-oda, megszerettem a kis méregzsákot és azt hiszem, valamennyire a játékot is. A valós életben sosem láthattam volna varázslatot, amiről egy egyszerű halandó csak álmodhat. Ennyi, amiben hálás lehettem KA-nak, semmi több. A véleményem mégsem változott, elvégre pontosan őmiatta szakadtam ki a valódi életből. Oda, ahova tartozok. De ahogy a legtöbb rémálomnak, úgy ennek a borzalomnak is vége volt. Bár egyelőre korlátozottan, de élvezhettem a valóságot. Alig vártam, mi lesz ezután: a szüleimmel is végre beszélhetek, s utána minden másképp lesz, mint azelőtt...

Askr
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 533
Join date : 2013. Feb. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal10/2900[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Koshitsu Esutel Kedd Ápr. 09 2013, 07:09

2. kör

* Mielőtt a fény megérkezett volna, egy dologra gondoltam. Szüleimre, akik biztos az ágyam mellett imádkoznak. Elmosolyodtam. Ugyanis abban is biztos voltam, hogy nem siránkoznak megállás nélkül a kórházban, hanem dolgoznak, s felelősséggel, lelkiismerettel végzik dolgukat. De arra mindvégig készek, hogy ha jelzést kapnak a kórházból, rögtön ott teremjenek. Ezután láttam a hatalmas fényt, amely majd' megvakított. Majd hirtelen mindent érezni kezdtem. Nehéz volt a légzés. Szinte már fájt. Egy pillanatra felemeltem a kezem, hogy kitapogassam az új helyzetet, de alig bírtam egy kicsit is megemelni, mert belehasított a fájdalom.*
~ Fájdalom... fájdalom... FÁJDALOM?! ~
* De lassan esett le! Fájdalmat csak a valóságban érezhetünk! Kinyitottam hát gyorsan a szemeimet. Oh, a fenébe, szúrt, mint állat! Pislogtam sokat, vissza-vissza csukogattam a szemem, hogy szokjam a fényt, na meg a nézést. Mert nem használtam a szemem már... egy jó ideje. Vajon mennyi idő telt el? Végre huzamosabb ideig nyitva tudtam tartani a szemem. Körbepillantottam. Ismerős volt a hely, az illatokra pedig csak most figyeltem fel. Picit megmozdítottam a fejem, hogy jobban körbe tudjak nézni. Nehéz volt, s fájt ezerrel. A szobámban voltam, de belém volt kötve az infúzió. Fejem alatt egy halomnyi puha párna, hogy kényelmesen legyek. Asztalomon négy csokor virág, majd a szobában egyéb helyeken bonbonok, plüssállatkák tucatjai terültek el.*
~ Heh? Ezek nem normálisak! A csoki elolvad, vagy megromlik egy idő után! Vagy biztos anya megeszegeti őket, miközben itt ül mellettem. ~
* Ideje volt felfogni a helyzetet! Itthon vagyok, a saját szobámban, orvosi műszerekkel felszerelkezve. Könnyebb itthon figyelni rám, mint kórházban. Amúgy sem lenne hely ennyi ember számára, mint amennyien bennragadtunk a SAO-ban. De most már tényleg vége? Tényleg hazajutottam? Furcsa volt az egész, hisz most nemrég fogadtam el a helyzetemet, hogy a játékban ragadtam, erre most kikerülök. Félreértés ne essék, igazából nagyon örültem neki. Fel akartam ülni, mert már elfeküdtem a hátam.*
- Jahj!
* Borzalmas rekedtséggel szólaltam meg. Nagyon fájdalmas volt minden mozdulat. Nem csoda, hisz vagy jó féléve meg sem mozdultam. Ráadásul mivel elfeledtem, mi a fájdalom, most jobban, hathatósabban éreztem. Sikerült hát kicsit feljebb evickélnem magam az ágyban. Kinéztem az ablakon. Lágyan verte a redőnyt a kinti szél, tavasz volt. Nem tudtam elmosolyodni, valahogy, mintha elfelejtettem volna. Nem jött a számra. Pedig kezdtem megérteni. Szabad vagyok! Kijutottam! Na és a többiek? Vajon nekik is sikerült? Vagy mindenki más ottragadt? Ha itt felébredtem, akkor tényleg pixeljeire kellett, hogy essen az ottani testem. Vagy... egyáltalán hogy lehetséges, hogy életben vagyok? Nem kellett volna kisütnie az agyamat a Nerve Gear-nek? Hirtelen a fejemhez kaptam, amit erősen megbántam. Megérintettem a fejemen lévő műszert, de karom le is esett az ágyra. Gyenge volt. Mérhetetlenül. A testemre néztem. Kikerekedett szemekkel konstatáltam, hogy a hajam vége a combomig ér. Elég hosszú volt eddig is, de most... *
~ Anya vajon miért nem vágta le? Tényleg... hol vannak? ~
*Nehézkesen megint körbenéztem, sehol senki. Minden vágyam az volt, hogy levegyem a fejemről a műszert, de biztos semmit nem tudtam volna megemelni, így nem erőlködtem. Feszült ülésemmel felhagytam, s elkényelmesedve dőltem neki a párnáknak. *
~ Most akkor ennyi? Vége? ~
* Egyszerre voltam boldog és éreztem valami melankóliát magamban. Így van. Talán nem mertem elhinni, ami történt. *
~ Nem, addig nem hiszem el, míg nem látom a szüleimet, a bátyámat.~
* A szemem elkezdett csípni. Odanyúltam, de vissza is vontam a kezem. Könnyeztem. Igen, fél év után először sírt a testem. A lelkem azonban üvöltött.*
- Anya...
* Hihetetlenül gyenge, halk és rekedt volt a hangom. Nem erőlködtem tovább. Lehunytam a szemeim, s vártam.*
~ Majd jönnek. Hamarosan idejönnek. ~
* Könnyeim patakokban folytak.
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal1900/1900[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (1900/1900)
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Halász Alex Kedd Ápr. 09 2013, 20:59

>>2. kör <<

Magába szívta a fehér fény. Hasítóan éles szikra, mintha hegesztő fényébe nézne, s valahogy minden sokkal élesebb volt. Becsukta a szemét ugyan, de azt nem tudja mikor. Úgy érezte, hogy ilyet nem tett, vagy talán tényleg nem tett ilyet, és mégis csukva volt a szeme? Ez a Sao egyre, s egyre furcsább, nem lehet kiigazodni benne. Hunyorogni kezdett, és az egyre tisztább zsibbadtság ellenére is próbálta megmagyarázni magának, hogy mi is történhetett. Éles fájdalom jelentkezett, ahogy, szinte öntudatlanul is a feje felé emelte jobb kezét. Igazi, éles fájdalom, amilyet már hónapok óta nem ismert. Mennyi ideje is? Talán meg van fél éve is, hogy ez az érzés, csak emlékeiben élt még. Tisztán, de mégis egyre tompábban. A fájdalom érzetet nem lehet olyan könnyen kilőni, ahogy azt Kayaba gondolná. Az agy figyelmeztet a veszélyre, arra a vélt vagy valós tényre, hogy megsebesült egy testrész, s ezt akkor is jelzi, ha valójában nincs éles, folytonos fájdalom. De most tűként hasított bele az érzet, legnagyobb megdöbbenésére. Jah igen, mi is volt pár perce? Vagy lehet sokkal több volt, csak a csalóka sötétség, ami ellepte talán egy pillanatra, talán napokra, megtévesztette. De mi is volt? Látta saját testét darabokra hullani. „Szerverleállás” Igen, valami ilyesmit mondott magának, mielőtt ez az egész téboly a kezdetét vette. Karja, melyet a jó előbb még felemelni igyekezett, ezernyi gondolata közepette félúton megállt, majd ahogy az akarat már nem vitte előre, alá hanyatlott. Tompa puffanást hallhatott, de nem csak ez, újra olyan erősen, és mindennél valóságosabban jutott el hozzá a tudat, hogy mi történt a kezével. Az ágy szélének csapódott. Nem fájt annyira, hogy felkiáltson, most mégis olyan késztetés lett úrrá rajta, hogy kikiáltsa a kínt, ami az előbb érte. Talán nem is ezt. A kín, amely egész eddig érte, a csalódás, és meghurcoltatás, még ha nem is így volt objektíve, de minden egyes nap, egyre inkább érezte magát jelentéktelennek és semmirekellőnek, és most, hogy megvan újra az a valóság, amiben eddig élt, csak nehezen tudta türtőztetni magát, hogy el ne sírja őket. A bajait, bárkinek, aki a közelben van. Az se lenne baj, ha nem hallgatná meg, s talán az se, ha nincs is itt senki, csak beszélhessen… miért környékezik meg ilyen gondolatok?
Várjunk!
- Valaki?...
Szörnyen rekedt hangja volt, és valahogy messziről is hallatszott. Halk lehetett a végsőkig, talán ha mellette ülnének, se hallanák meg. Azonban mégis, más volt ez, mint a Sword art mesterséges hangja. Ez nem egy generált alaphangszín volt, ha nem az övé! Teljesen az övé, mentesen minden nemű informatikai marhaságtól. Még mindig csak hunyorogva, le-lecsukva a szemeit bámult kifelé, és még mindig csak a fehér plafont láthatta meg, de a lassan tudatába belecsöpögtetett információ több is volt, mint elég. Egyelőre.
Hát mégis létezik, hogy kint lehet? Nem halt meg?
Elfordította a fejét, de jelen állapotában ez az apró mozdulat is beléhasított. Elfeküdte ez alatt a fél év alatt az izmait. Szörnyen merev volt minden tagja, s a nyaka úgyszintén. Bánta? Egyáltalán nem. S ahogy lassacskán feleszmélt, és körbe tekintett, sűrű pislogások és hunyorítások közepette, észrevette, hogy egy kórház szobájában van. Egyedül, mellette egy kis szekrény, rajta virágok. Az ablak, a nagy kórházi ablak csukva, és a függönyök pedig elhúzva, hogy jöhessen be fény, meleg, és ki is láthasson az, aki itt van, de egy lélek sem volt sehol. Halk pityegésre lett figyelmes, s noha eszébe jutott a fejének másik oldalra fordítása is, letett erről a tervéről piciny egészségügyi okok folytán. A folytonos, egyszerű szólamot hallgatta, s közben az ablak felé bámult. A szíve dobbanásait adja vissza a gép, igen, semmi kétség, csak ez lehet. Biztos infúzióra is rá van kötve, a fején pedig az, ami annyira nehéz, a NerveGear lehet.
Mostanra eléggé megnyugodott. Első gondolata ugyan a felpattanás, és az ördögi sisak letépése, nah meg az infúzió kitépése is, de ezt elvetette hasonló egészségügyi okoknál fogva, mint a fejének megfordítását is. Átrágta kicsit a helyzetét, és noha ha a fájdalom nem lenne, már kitépte volna magát fekvő helyéből, most örül a zsibbadt érzésnek, mivel sokkal megfontoltabb lépés, ha most fekszik még egy kicsit tovább, és nyugodtan nézelődik. Majd bejön egy orvos, és elrendeződik minden. Sokáig várt arra, hogy kiszabadulhasson, és most, hogy ilyen közel van a kiút, nem fogja elszúrni egy öngyilkossággal. Mert hát mit tudni, hogy ez az úgynevezett „Szerverleállás” mit is takar. Lehet, hogy ideiglenesen van csak kivonva a forgalomból, és ahogy minden rendeződik, mehet is vissza. Nem mintha annyira fűlne is rá a foga, de meg kell hagyni, hogy Kayaba egy zseni. Nem tudja elképzelni róla, hogy csak úgy hagy egy szerverleállás miatt megszökni pár „áldozatot”. Ha lekapná a fejéről azt az izét, még jószerivel a kijutás kapujában megsütné az agyát, aztán sütheti a szabadságot. Nem, ettől azért okosabb lesz. Nem adja meg ezt az örömet annak a pszichopatának.

Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal5187/5300[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Peter Worker Kedd Ápr. 09 2013, 22:45

2. Kör

Levegőt vettem. Mély és nagy levegővétel volt. Más, mint a megszokott, talán frissebb, hűvösebb és az ezt követő kifújás. Hasam és mellkasom laposodott, miként a levegő elhagyta a testem. E cselekvéssorozatot ismételtem még párszor, majd észleltem a történéseket. Éreztem a végtagjaimat, ám nem igazán tudtam emelni őket. Nem olyan volt, mint az eddigi ébredéseim. Ébredés! Hisz az volt ki írva, hogy meghaltam, most mégis ébredeztem. Hogyan? Miért? Nem tudtam. Hirtelen emlékképem előtt a karjaim emelésénél tartottam. Emeltem őket, de nehezen. Mintha zsibbadtak volna, mintha izmaim gyengék lettek volna. Akartam nyitni a szemeim, hogy lássam a súlyt rajtuk, de zavart egy pillanatra valami. Valami, mi a fejemet fogta közre.
A nerve gear sisak a fejemen volt! Hirtelen ültem fel meglepődöttségemben és egyben nyögtem nagyokat is a váratlan, nem várt fájdalmak miatt, miket ez okozott nekem. Fájdalmat is éreztem! Egy bébinek képzeltem magam, ki most tapasztalja meg az élet nagy dolgait, ki most ismerkedik meg a nélkülözhetetlen tapasztalatokkal. Csak egy forró kályha hiányzott, melyhez hozzányúlhattam volna.
Körbenéztem. Az ablakon beszűrődő fény miatt eleinte homályosan láttam, de felismertem a helyet, a szobámban voltam. Majdhogynem úgy volt minden, ahogy hagytam hónapokkal ezelőtt, csupán csak ki volt takarítva és a helyükre voltak téve a dolgaim. Gondoltam felállok, körbenézek, de kezeimből tűk álltak ki, infúzióhoz voltam kötve. Nagyot nyeltem, zavaró volt az érzés, hogy csövek voltak a bőröm alatt. Az ötlet, hogy felállok, mintha nem is lett volna, úgy vált semmivé. Egy hirtelen mozdulat és kitudja mi történt volna. A sisak fénye kialudt, hangja elhalkult és emeltem le azt a fejemről.
- Vége? – kérdeztem magamtól. Félig mosolyra húztam a szám, majd hangra nyitottam is ajkaimat – A…! – nya. Nem mondtam ki, a szó elcsuklott. Az ágyam előtt a falnál egy tükör volt, nagy tükör, melyben az egész alakomat láttam. Testem sovány volt, karjaim véznák, arcom borostás, a pofán beesett, a szemeim sötétek és vörösek voltak. Táplált az infúzió, de valamit elrontottak. Ijesztő volt a látvány. Mintha nem is én lettem volna, a játékbeli énem ehhez képest izmos és jóképű volt. Játék. Nem köszöntem el senkitől sem és Hisame se volt itt mellettem.
- Anya? – néztem az ajtó felé, majd fordultam vissza a sisakhoz. Vége lett a játéknak. Tudtam, hogy egyszer bekövetkezik. Tudtam. Én voltam az, ki mesélte egy város szélén álló lánynak – ki ugrani készült – hogy majd egyszer lehet a játékosok ellen fordulok, mert nem akarom veszni hagyni Hisamét, ám ez most bekövetkezett. A játék elején voltunk, nem kellett volna bánom ezt. Legalább nem lett szorosabb a kapcsolatom vele, ugyanakkor a tükörbe nézve most nem az ijedtség járta végig a testem, hanem az undor. Visszadőltem a párnára, azonban most lassan, nem úgy, mint ahogy felültem. A fájdalom sem hiányzott nekem. Visszavettem a sisakot, becsuktam a szemeim és vártam a kapcsolódást. Az érzés más volt, mint fél évvel ezelőtt, akkor a kipróbálás ösztönzött, most teljesen más. Akkor csak ki szerettem volna próbálni, most pedig akartam használni! Volt különbség, nem is kevés.
- Aludj el Pete. Aludj. – beszéltem magamhoz – Látnod kell még Lottit és Hisame is ott van még. Aludj el.
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 31

Karakterlap
Szint: 26
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal2601/2700[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (2601/2700)
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Hinari Szer. Ápr. 10 2013, 01:13


[2. kör]

Éles fény. Fájdalom. Szagok, tisztábbak, klórosabbak, sterilek, csípősek. Fehér, szürke és fekete, barázdák, árnyékok, vonalak és ívek. Enyhe zúgás a távolban, csörömpölés, csikorgás, zajos, fájdalmas. Új és régmúlt, valóság és emlékek.
Nem tértem magamhoz. Nem mozdultam, érzékeim egyre élesebbek lettek, ahogy rájuk összpontosítottam. Figyeltem, mozdulatlanul, csukott szemmel, hallgatva a légzésemet. Aztán valami megszűnt, eddig oly ütemes és monoton megismétlődését már nem hallottam többet. Valami fontosnak kellett lennie, tudtam, éreztem, azonban a helyén keletkező ürességet hamar betöltötte más, ezernyi hang, csupán foszlányok, de elegek ahhoz, hogy most ébredező agyamat teljesen lefoglalják. Elvesztettem a fonalat. Tudtam, hogy annál többet is vesztettem, és a tudat, hogy nem emlékszem, teljesen kétségbe ejtett. Fontos volt, éreztem, a hang, megszűnt, de mi? Kint fékezett egy kocsi, hirtelen és váratlanul, a fejem zúgott, túl sok volt egyelőre. Túl sok.

Kinyitottam szemeim. Először csak hunyorítva, ám rögtön be is csuktam: fájt. Pislogtam, csípett, igen, a levegő is, a fény is, minden. Nem éreztem idevalónak magam, minden ellenem volt, mintha csak most jöttem volna világra. Most jöttem vissza a világba. Eszembe jutott. Aincrad. Nem, nem Aincrad. Játék. Pusztán egy játék, nem létezik, nem létezett, nem valóság. Álom, érzés, benyomások, tudat.
Nem.
Akarat, önbecsülés, vigasz, élmény, benyomások, tudat. De nem álom. Múlt. Nem. Jelen. Tét. Élet és halál, jelen, jelen és jelen. Én, maga az én, mindenem, ami vagyok, a kardom, a nevetésem. A céhem. Tagadtam, tagadtam a szagokat, a hangokat, az arcomon végigszántó, lágy szellőt, hajam csiklandozó érintését a nyakamon. Nem hittem el, hogy kint vagyok, miért is hittem volna? Gyenge kezem ökölbe szorítottam, érezni véltem ujjaim között a fegyver markolatát, a tettrekészséget, az erőt, ami segített megváltozni. Igen, ami maga mögött hagyta a sarokba bújó kislányt, és felébresztette a hitet.
Sírtam. Fejemben ezernyi gondolat száguldott, de képtelen voltam uralkodni rajtuk. A határok elmosódtak, nem volt idő és tér, és egyszerre lélegeztem fel és szorult el a torkom. Tehetetlen voltam, de könnyeim legalább annyira szóltak a boldogságnak, mint a veszteségnek. Amiért eddig harcoltunk, végre a miénk: a régóta vágyott szabadság.

Elmosolyodtam. Megszűnt a zúgás, fejem is kitisztult végre, úgy tűnik, ennyi kellett, amíg a NerveGear minden kapcsolatot megszakított testemmel, átadva az utolsó információkat is, s már nem kérve semmit se cserébe. Immáron hallottam, láttam, tapintottam, a fegyver markolatának érzése pedig végleg elenyészett meg-megmozduló ujjaim közül. A plafont bámultam. Sokáig, hosszú percekig, hiszen nem siettem sehová. Visszatértem.
A megkönnyebbülés életadó energiával áramlott szét meggyötört testemben, s ujjongva fogadta a fájdalmat, az oly szokatlan és édes fájdalmat. Felpillantottam a bal fölső sarokba, életcsík azonban nem volt. Nem is vártam, már nem, ez a valóság. Kijutottam. Halljátok, emberek? Kijutottam!

Ekkor láttam meg a képet. Eddig is ott volt, felém fordítva, gúnyosan, hivalkodón, hogyha egyszer valaha is felébredek, rögtön emlékezzek rá, ki is vagyok valójában.


[Event] OFF - Page 2 Srbwj1eo5mxrw7v5ai7f

Én voltam, a bátyámmal. Karba font kézzel állt fölöttem, szemében fölényeskedő gőg, mégcsak rám se nézett. Én se őrá. Ez mindent elárult rólunk, s a tény, hogy rokonaim pont ezt a képet tették ide, az őróluk is elmondott mindent. Soha nem vették észre, soha, senki sem!
Dühös lettem.
Kezemet nem várt erővel nyújtottam előre, s minden feszültségemet és dühömet beleadva, lefordítottam a képet. Sírtam, zokogtam, ám könnyeimben immáron nem az öröm tükröződött.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal29686/10100[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Diabel Szer. Ápr. 10 2013, 01:14

Résztvevők

  • Anatole Saito: 1. kör, 2. kör
  • Violeta del Sanchez: 1. kör
  • Kyuushiro: 1. kör, 2. kör
  • Peter Worker: 1. kör, 2. kör
  • Hinari: 1. kör, 2. kör
  • Mirika: 1. kör
  • Halász Alex: 1. kör, 2. kör
  • Allen Dante: 1. kör
  • Koshitsu Esutel: 1. kör, 2. kör
  • Judy Noxia: 1. kör, 2. kör
  • Miyazaki Momo: 1. kör
  • Nomad: 1. kör
  • Ryuninji Ren: 1. kör,
  • Szophie: 1. kör, 2. kör
  • Rita Hanami
  • Kazuma
  • Aetheris: 1. kör
  • Hitodama: 1. kör, 2. kör
  • Chitose: 1. kör
  • Hermit: 1. kör
  • Askr: 1. kör, 2. kör


Határidő: április 16-án, a szokott módon, avagy éjfél után fog az új kör mesélése érkezni. FIGYELEM! Pótlásra nem az event zárásáig lesz lehetőség! Úgy gondolom, hogy ha valaki utolsó körre írná meg a többit is, olyan előnyökhöz jutna, amely nem igazságos. Tudná, hogy melyik körben mire számíthat, nem kéne beosztania a cselekményeit a karakterrel. Éppen ezért azok, akik nem írnak április 16 éjfélig, kiesnek az eventből. Jutalom nem jár nekik.

Felhívnám a figyelmetek, hogy karakterhalál lehetséges. A NerveGear kikapcsolt, nem fogja megsütni senki agyát, ha leveszi. De kértem, hogy tartsátok pórázon a karaktereteket, és ne felejtsétek, hogy ő most a valódi világban van. Karakterhalál lehetséges ezen az eventen.

Kérésem, hogy mindig jelezzétek, hányadik körhöz írtok. Első körben még nem volt túl fontos, de később annál inkább az lesz. Ilyen mennyiségű írást képtelen vagyok rendre elolvasni, ezért is fontos, hogy a reag elején ott legyen, melyik körhöz írtál.







Halljátok a zenét? Biztosan halljátok.


Vigyél le a folyókanyarhoz,
Vigyél le a küzdelmes véghez.
Mosd le a mérget a bőrömről,
Mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.

Nem tudjátok nem észrevenni. Eddig is voltak zörejek, amik a fületekbe jutottak, de ez sokkal komplexebb annál. Zajnak tűnt csak eddig. Ne felejtsétek, hogy még mindig rajtatok van a NerveGear, és tompította a hallásotokat, vagy ha le is vettétek, bizony nehezen tér vissza az élet a fületekbe. Pedig csendes már a gépezet, és annál tisztább és hangosabb a zene. Kintről jön, vagy a mellettetek lévő rádió zümmög.


Fly me up on a silver wing
Past the black where the sirens sing
Warm me up in a nova's glow
And drop me down to the dream below

Cause I'm only a crack in this Castle Of Glass
Hardly anything there for you to see.
For you to see

És nem ez az egyetlen emberi hang, ami beszűrődik hozzátok. Halljátok a beszédet? Valakik nyüzsögnek! Vagy csak egyedül van. A szomszédos helyiségben. Ajtó nyikorog. Napsugár ömlik befelé az ablakon, ha van ablak abban a helységben, ahol ébredtetek. Korán érkezett és nagy erővel a tavasz. Úgy tűnik, hogy boldogan csacsognak kinn is. Az ajtótok nyikordul. Lehetséges, hogy be is mennek hozzátok. De ha nincs is így, benneteket is van minimum annyi erő, hogy kitántorogjatok.

Barátok. Rokonok. Egy idegen arc. Szülők és testvérek. Nővér. Orvos. Egyszerű ápoló. Egy rossz helyre bekopogó látogató. A Kedves. Egy volt szaktárs. Osztálytárs. Kolléga. A Magány.
Friss virágokat hozott. Csak meg akart látogatni. Régen nem is láttátok egymást, és a „baleset” híre hozzád vitte. Rendszeresen meglátogat.

Indok ezer van, de akkor is hihetetlen, hogy éppen vele futottál össze. Találkoztok. Megölel. Összecsókolja az arcod. Csak szótlanul áll, és néz téged. Elsírja magát.
A lehetőségek száma végtelen, de veled csak az egyik történik meg.

Kivel találkoznál, ha egyszer felébredhetnél? Kivel beszélnél, és mik lennének a témáitok? Mi lenne az első kérdésed? Mesélj, kérlek, mesélj, hogy mit mondanál neki! És miközben beszélgettek, együtt sírtok, vagy éppen szótlanul álltok még mindig egymással szemben, lassan a rádióból szóló dal is a vége felé közeleg.


Vigyél haza egy szemet kápráztató álomba,
A hazugságokon át, amiket láttam.
Mosd le a bánatot a bőrömről,
És mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.
Diabel
Diabel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 269
Join date : 2012. Oct. 23.

Karakterlap
Szint: 12
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal612/700[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (612/700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Hermit Szer. Ápr. 10 2013, 09:38

(2. kör)

//Azt hittem, Diabel, hogy este fogsz írni. Smile //

*Az isteni jelenés, azaz a teofánia elmaradt, nem jelent meg előtte Kayaba. Ellenkezőleg. Mikor kinyitotta nagy nehezen a szemeit, csak pislogott párat. Maga a pislogás is fájdalmas volt.*
~ Hol vagyok. ~
* Megmoccant, érezte, hogy fekszik, valami ágyban van. De a moccanást is megbánta. Elgémberedtek a tagjai, hisz olyan rég használta őket. Végre megszokta a fényességet, s aztán sikerült körbenéznie. Nem volt ostoba, tudta hol van.*
~ Kórház... hát akkor mégis igaz, amit mondott? ~
* Volt korábban olyan elmélete, hogy valójában biztosan csak pár órát van összesen a fejükön a NerveGear, csak ők érzékelik napoknak, hónapoknak. De gyengeségéből, állapotából és a kórházi látványból kiindulva úgy tűnt, valóban rég óta fekszik mozdulatlanul, s nem is evett semmit. Na meg nem ivott. Meglátta az infúziót, hogy be van kötve neki. *
~ Ehjnye, Kayaba profibb, mint gondoltam! ~
* De kétségbe esett. Most akkor vége? Visszatért a való világba, s már nem mehet vissza a SAO-ba?*
~ Ezt érdemlem én?! ~
* Minden porcikájában irtózott attól, hogy kijusson a játékból. Hisz ezért nem ment bele soha keményebb harcokba, mert nem akart meghalni. Azért nem ölt soha senkit, mert tiszteletben tartotta annak döntését, hogy ha élni akar a játékban, hát éljen! Ki ő, hogy e jókedvéből kirángasson bárkit is?! De most ő "kiszabadult" a SAO szabadságos cellájából, s visszakerült a valóság fogas börtönébe. *
~ Csöbörből vödörbe... ~
* Felemelte nagy nehezen karját. Megállt a levegőben, végignézett rajta. Csontsovány volt.*
~ Milyen szánalmas látvány! ~
* Nem számított neki. Nincs senkije, nincs senki, aki aggódhatna érte, nincs senki, akiért kikívánkozhatna ebbe az életbe. Megérintette a fején lévő műszert. *
~ Hej, ugye még működsz?! Működj!~
*Ökölbe szorította a kezét, s rávágott a sisakra... tette volna, de rájött, ereje annyi sem volt, mint egy hangyának, így csak bénán rácsapott a NerveGearra, majd leesett a keze, mellyel arcon csapta magát véletlenül. *
~ Fenébe! ~
* Ebben az egy szóban benne volt minden. Véleménye, érzései a körülményekről, történtekről. Megfordult az ablak felé. Tavasz volt. A szél selymesen, lágyan suhogott, látszott a fák ingadozásán. A redőnyt is enyhén verdeste a szellő. Még jobban körbe tudott nézni. Egyetlen egy szál virág volt az asztalán s egy bonbon darabka. Az alatt meg egy levél. Összevonta a szemöldökét.*
~ Hát ki küldhette? ~
* Először csak felült. Oh, hogy milyen keserves volt!*
~ Látod Akihiko! Ez az egyetlen, amit hibáztál! Kihagytad a fájdalmat, Nagy Ember! ~
* Fancsali képet vágva elkezdett az asztalka felé nyújtózni. Ujjai hegye épp, csak érintették a bútor szegletét. Nagyon kíváncsi volt, mi lehetett a levélben.*
~ Nah... csak még egy kicsikét. ~
* Kegyetlen volt a fájdalom, s a tehetetlenség még jobban felbosszantotta, de nem adta fel. Nekilendült, majd megragadta a levelet. Az ágyról azonban legurult. *
- Ahr!
* Majd kikerekedtek a szemei. Jobban meglepődött saját hangjától, mint a huppanástól, s azt követő fájdalomtól. A bonbon szelet elgurult az ágy alá. Mit számít?! A levél megvan legalább! A földön nagy nehezen felült, hátát a hideg meszelt falhoz támasztotta. Kórházi hálóingben volt.*
~ Vajon megkatétereztek? Hogyan takarították a piszkaimat? ~
* Megvonta a vállát, de ezt azonnal meg is bánta. Végre felnyitotta a levelet. *
~ Izumi? ~
* A lány írta neki, akitől ellopta a játékot. *
~ Kedves Hermit! Nem is tudom, hogy kezdjem el... Te idióta!! MIÉRT LOPTAD EL A NERVEGEAROMAT?! Visszafizeted ám kamatostul! Hiányzol! Mindannyiunknak, az egész bandának. Újra és újra végiggondolom, hogy igazából megmentetted az életemet. Több hónapja vagy abban a virtuális világban, s olyan erős vagy! Az orvosoknak, nővéreknek alig van dolguk melletted, nem rendetlenkedsz legalább. Én biztos az első napokban kinyiffantam volna a játékban. Haragszom rád, ugye tudod?!
... gyógyulj meg... minél hamarabb...
Izumi~
* Hermit elmosolyodott.*
~ Ez a lány! ~
* Hátradöntötte a fejét, úgy bámult maga elé. Kezdett fázni. A kőpadló hideg volt. *
Hermit
Hermit
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 331
Join date : 2013. Mar. 24.
Age : 32
Tartózkodási hely : 1. szint

Karakterlap
Szint: 16
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal955/1000[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (955/1000)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Hermit Szer. Ápr. 10 2013, 10:01

(3. kör)

- Khm... Valaki...
* Szólalt meg végre.*
~ Minek kérek segítséget? Magamtól is vissza tudok mászni. ~
* Majd megfogta az ágymatracát, belemarkolt, s nyögve kezdte felhúzni magát az ágyba. *
~ Nah, meglesz ez! ~
* Visszahuppant a földre. Igazából nem is akart visszamászni az ágyba. Nem akart semmit se! Csak visszamenni Aincradba. Az ágy alá nézett, majd újra nyújtózkodni kezdett, hogy elérje a csokit. Nagy nehezen sikerült neki. Kibontotta, s megette.*
~ Csak hogy legyen mit takarítani alattam... ~
* Különös volt valóban rágni, valóban érezni az ízeket. A SAO ehhez képest kispista volt.*
~ Hát... ezen is lehetett volna mit dolgoznod. ~
*Egyszer csak valami zene ütötte meg a fülét. Nem, most rájött, hogy eddig is hallotta, csak most figyelt fel rá. *
~ Nah ez az! Mutasd meg, hogyan lehetek teljes, hogyan mehetek vissza!! Majd felfigyelt a kintről beszűrődő hangokra is. ~
* Úgy döntött, megnézi magának a helyet. Az asztalba és ágyba kapaszkodva egyszerre nagy nehezen nekiállt feltápászkodni. Mindenében remegett. Guggolásból kezdett felegyenesedni, amikor hirtelen térdre rogyott.*
- A francba!
*Sziszegte fogai között. Beverte rendesen a térdét. Ökölbe "szorította a kezét" a földön tápászkodott négykézláb. *
~ Dögölj meg! Azért is! ~
* Majd újra nekikezdett a nagy tortúrának. Végre sikerült neki. Megfogta a póznát, amire rá volt akasztva az infúzió. Az egyéb tapogatók, jelzők mind leestek róla legurulásakor, de az infúziónak semmi baja nem lett. A fémtartóra támaszkodva megtette első lépéseit az ajtó felé. Szánalmas, mégis gyönyörű látvány volt ez. Ahogy küzd, hogy kijusson. Hogy minek? Talán, hogy értelmet leljen a visszatéréshez. Jah, hogy Izumi nem elég neki? Nem. Sajnos nem. Reméli, a lány sem gondol többet. Végre elérte az ajtót, majd kinyitotta. Kikukucskált az ajtónyíláson, körbenézett. Valaki a várakozás közben a padon elaludt. Mások kuncogtak, halkabban nevetgéltek, megint mások teljesen egymásba merülve élvezték egymás csókolgatását.*
~ Blloa... milyen undorító. ~
* Megint mások önfeledten beszélgettek egymással, oda sem figyelve másokra. *
- Haho...
*Szólalt meg, de rájött, olyan halkan mondta, hogy ezt még az Isten, sem hallotta. *
- Hey...
* Kicsit erősebben mondta, de szinte semmi hang nem jött ki a torkán. Megszédült, nem volt kedve ott mindenki előtt kipottyanni az ajtóból.*
~ Dögöljetek meg! ~
* Visszafordult, becsukta az ajtót, majd nagy nehezen az ágyig kísérte magát. *
~ A csiga is gyorsabb nálam... Az emberek szánalmasak...~
* Nézett az ajtóra, majd a levélre, amit már elolvasott. *
~ Sokan... némelyek nem.~
* Lehuppant az ágyra, majd hanyatt dőlt.*
- ÁÁhh!!
*Ez is fájt neki rendesen.*
~ A fenébe! Vissza akarok menni! Ennek így semmi értelme! ~
* Düh, kétségbeesés, s fájdalom csillogott szemeiben. A zene a végén járt már*
~ Vigyél haza egy szemet kápráztató álomba,
A hazugságokon át, amiket láttam.
Mosd le a bánatot a bőrömről,
És mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.~
*Mennyire igaz volt ez számára. Nem számított neki, hogy hazugság az az álom, amiben talán már féléve is megvan, hogy élt. Neki az kellett, mert ott volt teljes. Ez volt minden vágya, hogy visszatérjen. *
Hermit
Hermit
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 331
Join date : 2013. Mar. 24.
Age : 32
Tartózkodási hely : 1. szint

Karakterlap
Szint: 16
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal955/1000[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (955/1000)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Viola Szer. Ápr. 10 2013, 16:31

[2. Kör]

Fájdalomtól eltorzult arccal nyílik ki a szemem, mit alig bírok nyitva tartani. Fáj. Nagyon. Miután azonban többször próbálom meg, úgy az érzés enyhül, s elmúlik. Lehetséges, hogy nem is volt olyan nagy kín, mint ahogy én azt éreztem. A fájdalom csupán azért volt ily' kíméletlen, mert egyszerűen már el is felejtettem, hogy milyen érzés valójában. A játék egyszerűen kiölte belőlem még a reflexét is, hogy beképzeljem. Milyen gonosz dolog...
Mégis visszatér, mikor megpróbálok felül. Felnyomom magamat ülés, s hátrébb csusszanok hátsómmal, hogy a hátamat neki bírjam támasztani a hideg falnak. Vicsorogva, zihálva tekintek körbe.
Nem meglepő, hogy egy kórházi szobára hajazó helyiségben vagyok. Bizonyára idehoztak, amikor a játék fogságába estem. A kolleginám, még ha olyan kedves is volt mindig, érthető okot miatt bizonyára nem vállalta be magánál a házi ápolásomat. Persze ezzel nincs is semmi baj, hisz' nem vagyok én neki senki, csak egy ismerős a munkahelyről, akivel hébe-hóba iszogatott.
Az egész testem bizsereg a fájdalomtól. Kellemetlen érzés kerít hatalmába...
Minden erő, amit a játékban gyűjtöttem, elveszett, s most, mintha egy átok sújtana: a hatalmam hiánya. A SAOban istennő voltam. Bárkit le bírtam győzni, ha odatettem magam, olyan dolgokra voltam képes, amiket itt sohasem tudok véghez vinni. Újra visszasüllyedtem ugyan arra a keserű vészesen gyenge szintemre. Mintha resetet kaptak volna a statjaim, amiknek itt korlátjuk van, s azokat piszok nehéz elérni. Számomra szinte lehetetlen.
A fény melengetően süt be az ablakon át, megvilágítva a szoba többségét. Azonban vannak fekete foltok, melyeket eltakar szemem elől a rá vetülő árnyék. És itt sújt le elmémbe az is, hogy a kincset érő jártasságaimnak is lőttek. A sötétség visszatér a szemembe, mely eddig oly távolinak tűnt, s az idő múlásával a feledésbe merült. A sötét területek gonoszan nevettek rám, szinte ujjal mutogatva, azt sugallva, hogy többé csak fény segítségével fedhetem fel titkukat.
Megpróbálok mozogni, de továbbra is nehéz, fájdalmas. Az izmaim teljesen elgyengültek. Fél éve nem használtam őket, mégis mire számítottam? Ahh még jó, hogy nem több évvel később ébredtem fel...
Elektródák vannak mellkasom bizonyos pontjaira erősítve, s egy vastagabb infúzió is lóg az egyik karomból, melynek vége egy póznáról lógó zacskó vízszerű anyagba torkollik. Tényleg infúzió.
Egy hálóingre emlékeztető ruha van rajtam, de csak a felsőtestemen, alul csak egy fehér bugyi. Mintha a bőröm a is fehérebb lenne.
És akkor, mint egy villámcsapás, belém csap: Anat! A szerelmem, meg kell találnom őt. Bizonyára még alszik, vagy ez a szerverleállás őt is visszahozta? Meg kell találnom. Muszáj!
Akaratomnak azonban gyenge testem nem rendeli magát alá, fájdalmasan felordít minden porcikám, ahogy mozgásra akarom buzdítani. Hangosan lihegni kezdek, mígnem elmúlik a kritikus érzet, s visszasüllyedek ugyan abba a falnak dőlő pózba, mint amibe kínkeservvel felküzdöttem magamat. Idegesen tekintek körbe.
A mellettem lévő asztalon egy csokor virág pihen vázában. Nem tudnám megmondani, hogy milyen virágok, mert nem ismerem őket. Vagy már elfelejtettem. Fél év nem kevés idő. Mindazonáltal meglepetés, hogy itt vannak. A kórházi dolgozók maguktól nem vetemednek ilyesmire. Ezek szerint valaki látogat engem. Csak nem a kollegina az, aki hozta őket? Az viszont már meglepetés lenne, elvégre nem voltunk azok az igazán közeli barátnők sem. Azt hiszem rosszul ítéltem meg sok dolgot. De most itt vagyok, újrakezdhetek mindent.
- Hahó! Valaki!
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal1535/1700[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (1535/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Halász Alex Szer. Ápr. 10 2013, 19:57

>>3. kör<<

Meleg nyárias napsugár kúszik be a sisak alá. A fény betölti a szemhéját, ahogy csukva tartaná, szeretne pihenni. Hiába feküdt egy fél éven át ezen az ágyon, bágyadtnak érezte magát, és az a folyamat, ahogy a sword art világa lassan elengedi, kissé meg is viselte. Némi idő kell még, hogy teljesen szabad lehessen, de a gondolatok, azok a makacs gondolatok még mindig ott vannak. Azt sosem fogja tudni elfelejteni, amit ott átélt. Akikkel találkozott, és amik mind-mind megtörténtek vele. Valóságosan, egy kitalált hely kellős közepén. Kellemes volt a meleg, s a kint játszadozó gyerekek hangja elvegyült a tavasz hírnökei, apró madarak csiripelésével. Újra élt. Még nem bánta az egyedül létet. Valójában szüksége is volt rá, s az, hogy nem rohantak elé a szülei, meg a húga, egyáltalán nem ütötte szíven. Nekik is meg van a maguk dolga, s most őmiatta ráadásul Japánba kellett jönniük, mert itt vannak. Ez a kis lila virág is mutatja. Tény, nem találgatás, meg vak hit, hogy „a szüleim biztosan nem hagynának magamra”. Jól tudta ezt a tényt. Sosem hagynák magára, és a húgával se zördült össze soha annyira, hogy másnap ne béküljenek ki. De ez a tény igazolódott is abban a másikban, amit a virág mutatott. Senki nem választ ilyen pici, de annál aranyosabb virágocskát az ő húgánál. A napsugár. Fáradhatatlanul tört be a szobába, és a fény átjárta nem csak azt, hanem az ő testét is. Jó érzésű melegség. Japán csodája. A tavasz. Elképzelte, hogy milyen lehet most kint lenni. Napsütéses meleg, a virágok szirmai hullnak a fejünkre, bárhol álljunk is. Legyünk nagyvárosban, vagy a „kertek alatt”, mindenhol van egy oda ültetett fa, amelyik pont virágzik. Él ez a hely. Japán tavasszal él a leginkább. Megmutatja magát mindenkinek. Itt van, és ez nem is fog változni. Nem lesz másképp a jövőben sem, mert Japán él. Most és mindörökké… Szereti ezt az országot. Teljes szívéből, úgy szereti, mint saját szülőhazáját. Itt nőtt fel, itt ismerkedett meg az élettel. Az apró és fontos dolgokkal. Előbb írt hiraganával, mint latin betűsen, s az itteni életet ismeri igazán. Itt mindig otthon lesz. Akkor is, ha máshol telepedne le, még akkor is, ha a japánok élete egyre nehezebbé válik, vagy nem fog egyetérteni velük. Japán mindig is egy különleges helyet fog elfoglalni a szívében.
Azon kapta magát, hogy mosolyog. Jó érzés volt, nem olyan, mint a Kayaba által kreált világban, másmilyen volt, mégsem mondhatja biztosan, hogy az mű. Az, de akkor az is valóságos volt. Pont annyira, mint most mosolyogni. Mégis, ahogy visszaemlékszik, annyira halovány az az élet, az ittenihez képest. Tényleg mű, és az ezzel fel sem ér.
Hagyta, sőt tovább vitte a mozdulatot, és hosszasan belevigyorgott a semmibe. Ahogy felengedett rémült töprengéséből, egyszerre a hangok értelmet kaptak. Élesebben tudta szétválasztani, melyik honnan jöhet, és minek is lehet a hangja. Ki mit csinálhat. Valójában egészen népes helyen volt, és a különféle zajok akár idegesíthették volna, de nem most. Mindet óriási odaadással elemezte ki, és élvezte, hogy hallhatja őket. Egy zene, s noha a számot még nem halotta, az együttes szinte azonnal beugrott. Becsukta a szemét, és úgy hallgatta. Egy ideig csak arra figyelt. A folyosóról szűrődött be a hang, és még azt is ki tudta venni nagyjából, hogy mit mondhat az énekes. Mintha csak neki játszanák be ezt a számot. Szép volt és melankolikus. Elképzelte, hogy hogyan ütheti le a dobos az egyes ritmusokat, s nagy megelégedéssel vette, hogy talán neki is menne, kis gyakorlással. Igen. Mert itt annyi kell, hogy legyen elég kitartásod, és gyakorolj. Ez az ő világa. Ezt ismeri, nem úgy, mint a SAO-t. Ez kell neki, és végre visszatért. El is felejtette, hogy miért nem vette le a fejéről a NerveGeart, mikor felébredt. Azonban egyelőre csak fekve, nagy magányában élvezte a zenét. Mellette a kis műszer, ami a szívét vizsgálta minden pillanatban, pedig ütemes verte a dallamot hozzá.
Ám a zene még be sem fejeződött igazán, mikor vendége jött. Egy lány. Kinyílt az ajtó, a zeneszám hangjai felerősödtek. Bezárult az ajtó, s a zeneszám elalgatott. Vége.

[Event] OFF - Page 2 Windowsillbylishtar

Világoskék garbóban feszített, s egy lila kardigánt dobott magára hozzá. Nagy, szürke szemei voltak, és halvány, fehéres-lilás haja. Egyértelműen festi, de mégis jól állt a japános, kerekded arcához. Vállmagasságtól egy kissé feljebb lett vágva, nem teljesen fiúsra, de rövidre. Magabiztosan mozgott, és minden nemű figyelmeztetés nélkül Alex elé viharzott. Most így belegondolva, kopogni se kopogott, de hát ugye kinek. Valószínűleg tudta, hogy nincs bent senki, az eszméletlen sárga hajún kívül. Elfedte előle a napot, a szobát, és csak a nagy szürke szemeket láthatta Alex. A lány teljesen belebámult az arcába, azonban ahogy a tekintetük találkozott a lány úgy hőkölt a meglepettségtől hátra. Egy pillanatra megfagyott köztük a levegő, majd egyszerre szólaltak meg, mint egy vezényszóra.
- Öhm, mond te előbb… *pirult el a lány, de Alex csak annyit tudott kinyögni, hogy „Te?”, így folytatta.* - Örülök, hogy felébredtél. Hogy érzed magad?
Tett fel egy kérdést is, de a fiú alig hápogott valamit, majd erőt véve magán, nem a kérdésre felelt, hanem egy újabbat tett fel, teljes megkavart hangnemben. Érezhető volt, hogy egyáltalán nem vágja, hogy mi van.
- Yuki… m-miért jöttél ide?
Szomorúan nézett vissza rá a lány, de egyből felelt, mintha tudta volna, hogy ilyen lesz a fogadtatás.
- Mert látni akartalak. Féltem, hogy valami bajod esett… és a szüleid még mindig nagyon kedves emberek. Megengedték, hogy akkor jöhessek, amikor csak akarok.
Alex dühös volt, s a fején még mindig ott a NerveGear, a lány pedig egyre magabiztosabb. Akart volna valamit mondani még a fiú, de dühében még olyan rekedt hangok sem jöttek ki a száján, mint amilyen az előbb volt. A lány, Yuki egyre közelebb ért hozzá, miközben újra szóba fogott.
- De miért nem veszed le azt? Várj segítek!
Megijedt, és vékonyka kezeit a sisakra támasztotta. Szorosan lefelé fordította a fejét, és ha ennyi nem lenne elég, rögtön nyomatékosította is akaratát a lány felé.
- Ne! Nem akarom, hagyj!
Yuki, persze megint hőkölt egyet. Sose értette, mikor ilyen kiszámíthatatlan a fiú. Hát nem akart visszatérni a való életbe? Nem volt elég a játékból? Dühös lett. Hát mégis csak egy szerencsétlen álmodozó, aki elmenekül a valóság elől. Azért is rámarkolt a sisakra, és erővel akarta levenni a srác fejéről, de Alex se hagyta magát. Egyik kezével a lány karját ragadta meg, míg a másikat a sisakon tartotta.
- Meg akarsz ölni?
- Mi? Miket mondasz?
- Nem tudhatod mi lesz, ha leveszed. Akikről eddig levették, meghaltak, nem?
- De ők…
- A SAOban…
- Hagyj ezzel az egésszel, nem akarom hallani!
Borult ki a lány, és meg is lökte Alexet, aminek meg az lett a következménye, hogy a karjára font kezet könnyű szerrel „dobhatta” félre. A fiú csuklójába erősített kanű pedig, amin eddig vért vettek tőle, elmozdult és felsértette a húst. Mondhatni belemélyedt a kezébe. A lány a szájához kapott mindkét kezével, a fiú pedig felkiáltott, s egyik kezével tartva a másikat, húzta maga elé a sérült részt. Éles fájdalom járta át egész testét, s ahogy ez múlt, úgy vette át a csípő, szúró érzés a csuklóján a helyét. Nem kis seb, de nem is olyan nagy, hogy belehalljon, viszont a mostani állapotában remegni kezdett a fellépő vérveszteség miatt. Yukira tapasztotta zöld szemeit, és míg szorította baljával jobb csuklóját, próbált erőt venni magán a művelethez. Ki fogja venni azt a kanűt, már úgy sem használható, de ezzel vajon nem csak ront rajta? Nagyon fáj…a lány csak a kezeit tördelte, és motyogott maga elé. Elnézve őt. A japánt, felsejlett benne, hogy miért is örült, mikor elhagyta ezt az országot. Az egyetlen dolog, ami nem vonzó benne. Yuki Kamitora.
Soha nem akarta megbántani ezt a lányt, de a túlzott ragaszkodása, és az értelmetlen óvó féltései egyszerűen a bántására voltak. Furcsaságait pedig nem tudta hova tenni. Az egész lány egy nagy kérdőjel volt számára, és nem akarta megismerni. Miért nem mondta el ezt a szüleinek? Most nem vele kellene farkas szemet néznie akkor.
A kezére nézett, nem is olyan vészes. Megfogta a tű végét, és előbb csak lassan méregetve, hogy jól fogja e, aztán egy gyors rántással kiszedte. Mellette egy elhaló sikolyt hallott. Felnézett, s Yuki kissé távolabb, fal fehéren állt. Az arcára tapasztotta a kezeit, és sütött róla, hogy nem helyeselte az előbbi mutatványát. Hát ne tegye. Legszívesebben vállat vont volna, de inkább kihagyta, nem biztos, hogy utána is jó ötletnek tartaná a vállvonogatást. Hátradőlt, mert eddig a lány jöttére, ülésben volt, és amúgy is fáj már a feje.
Aludni akar…



Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal5187/5300[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Noxy Csüt. Ápr. 11 2013, 18:39

Zene ment a háttérben. Még a fejemen volt a kikapcsolt gép, de kintről hallottam halkan, de tisztán.

Vigyél le a folyókanyarhoz,
Vigyél le a küzdelmes véghez.
Mosd le a mérget a bőrömről,
Mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.

Ekkor felfigyeltem kisebb zajokra a szobám kívül. Vajon kik vannak itt? Betörők? A barátaim egyike? Vagy talán a nevelőszüleim?
Megtudtam a választ. A szobaajtó kinyílt, majd belépett rajta egy nő, akit nagyon régen nem láttam... mintha évek teltek volna el azóta, hogy beragadtam a SAO-ban.
- Judy! - lelkesült fel nevelőanyám, Anna. - Judy! Hát magadhoz tértél! Visszatértél abból a rémes játékból! - Megfordult, és kikiabált a nappaliba. - John! John! Gyere gyorsan! Judy felébredt!
A nevelőapám, John is befutott. Ő is nagyon örvendezni kezdett, mikor meglátott engem éberen, de gyengén.
- A mindenit! Vége van? Végre minden a régi? Azt hittem, sose térsz vissza a valóságba, te nagy harcos csaj!

Fly me up on a silver wing
Past the black where the sirens sing
Warm me up in a nova's glow
And drop me down to the dream below

Cause I'm only a crack in this Castle Of Glass
Hardly anything there for you to see.
For you to see.

Miközben óbégattak örömükben, Anna megpróbált egy bonbont lekényszeríteni a gyenge torkomon, de én még csak a fájdalomtól annyira se bírtam, hogy legalább kinyissam a számat. Így kénytelenek voltak várni pár másodpercet, hogy legalább annyi erőm összegyűljön, hogy tudjak enni és beszélni. Gyengén, rekedten, értetlenül és halkan kezdtem beszélni, mint akinek most vették ki a manduláját. Ennek is örültek a nevelőszüleim, mert attól féltek, hogy valami károsodás lépett fel nálam azzal, hogy a fejemre húztam a NerveGeart.
Elmeséltem nekik a zene közepe alatt, mi történt SAO-ban, aminek bekövetkeztetésében visszakerülhettem egy időre a valóságba. Mikor befejeztem, a zene már a vége felé járhatott, John megcsóválta a fejét.
- Hát végig a falnak beszéltem, Judy? A szerverjátékok egyszerűen nemcsak leszívja az agyadat, de még bele is olvadhatsz... és lám, az utóbbi szó legszorosabb értelmében megtörtént! Most legalább egy életre megtanultad, hogy bizonyos szerepjáték fajták egészségtelenek!
Erre csak hümmögtem egyet, és lustán, gyengén a számba tömtem egy sajtos szendvicset, amit Anna csinált nekem. Még nem voltam olyan állapotban, hogy rendesen meg tudjak fogni bármit, és rendesen a szám elé tartsam.
- És most pedig levesszük a fejedről ezt a gonosz masinát! - szólt szigorúan John, és véghez is akarta vinni az akciót.

Vigyél haza egy szemet kápráztató álomba,
A hazugságokon át, amiket láttam.
Mosd le a bánatot a bőrömről,
És mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.

- Szívem, szerintem várj...! - szólt közbe kissé ijedten Anna.
- Szerintem ... is. - mondtam én is, mert nagyon kételkedtem azon, hogy egy ilyen futtatás után könnyen le lehetne szedni a fejemről a NerveGeart.
Erről jut eszembe. Nem hiszem, hogy végleg kiszabadultam a SAO-ból, hiszen csak egy szerverleállás történt. Erről meg is akartam győzni Johnt. Elmagyaráztam neki, hogy tudja nagyon jól, hogyha leveszi a fejemről a gépet, akkor biztos meghalok, és vagy pár száz ember így halt meg. Párszázan, akiknek szintén levették a fejéről a NerveGeart. A nevelőapám nem akart rám hallgatni, csak azért is le akarta venni a fejemről. A végén már Anna kezdett hisztizni, aztán rádőlt a nervegeares fejemre, hogy megvédhessen.
- Az istenért, John, legyen már eszed! Fogd már fel, ha leveszed, meghal! Múltkor is kis híján megölted Judyt!
John végül meghökkenve hátrált meg tőlünk.
A zene abbamaradt már, és beállt a kis csend. Ha menne még egy zene, azt is most alig hallhatnám a rámnyomuló sisaktól, Anna súlyától majdnem összerogytam. A nevelőanyám végül leszállt rólam, de azért még mindig Johnt figyelte, mert nem bízott benne. A nap fénye szomorú, mégis komor erővel ütött át az ablakon, s töltötte meg fénnyel a szobám legtöbb tárgyát.
- Le... le akartad akkor is szedni rólam? Azok után, hogy hallottál az esetekről? - kérdeztem egy idő múlva.
- Igen, le akartam. - vallotta be John. - Mert nem bírom nézni, ahogy ez a mocskos kacat és tervezőik fogságban tartja a nevelt lányunkat egy buta MMORPG-ben. Egyáltalán nem akartam elhinni azt a hülyeséget, hogy meghalsz, ha levesszük. Tiszta üres fenyegetés. Az a sok játékos biztos azért halt meg, mert halálos függőség lett rajtuk úrrá. Csak azért írnak és pletykálnak ilyeneket, hogy elriasszák az embereket az ostoba játékoktól, és ebben igazuk is van! Elég a SAO hisztiből! De ha ragaszkodsz ehhez a játékhoz, akkor...
Azzal váratlan dühvel kicsörtetett. Anna nem ment utána, inkább mellettem maradt. De mindketten döbbenten álltunk a hirtelen érzelmi hullámkitörés előtt. Ennyire nem utálhatja a szerepjátékokat a nevelőapám. Kár egy ilyesmin felhúznia magát, főleg, hogy inkább arra figyelne, hogy ezzel az egésszel az én életemet kockáztatná meg. Attól, hogy szerverleállás ütött be, még mindig fenn áll a veszélye annak, hogy meghalhatok, és ezt Anna is jól tudja.


A hozzászólást Judy Noxia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 12 2013, 09:10-kor.
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal2457/2500[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (2457/2500)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Hinari Csüt. Ápr. 11 2013, 21:39


Kérlek - ha elolvassátok - ne ugorjátok át a dalszövegeket, mert azzal együtt lesz értelmes, ezen felül érdemes a számot magát a háttérben hallgatni, hogy jobban átjöjjön a hangulat. ^^


[3. kör]
Tincseim arcomba csaptak, végük ide-oda lengett a heves rázkódásoktól, felsértve az érintetlenséghez szokott, lágy bőrömet. Képtelen voltam tenni ellene. Megállíthatatlan zokogás tört rám, könnyeim elhomályosították szemeim, továbbfolyva, megállíthatatlanul, átáztatva napfénytől csillogó hajszálaim, végül megállapodva ökölbe szorított kezemen.
Nem tudtam mit tegyek, mihez kezdjek, görnyedten ültem az ágyon, fejemet megadóan előre hajtva. A NerveGear-t rég levettem már, nem kellett, elmúlt, ahogy Hinari is, nem létezett többé. Újra Annabell voltam, a lány, aki árnyékban élt eddig, és ezután is abban fog. Mindörökké…
Üveges szemmel bámultam a lepedőt.
Hirtelen elfogytak a könnyek, helyüket átvette a kétségbeesettség, a hontalansággal vegyített bizonytalanság. De mégis, hol kezdődik An, és hol ér véget Hinari? Véget kell érnie egyáltalán? Nem tudtam a választ, próbáltam visszaemlékezni, de mintha csupán álom lett volna, egyre kevésbé ment: a titkok, öröm, boldogság, szenvedés és hit, szenvedő patakként folytak ki nedves kezeim közül, s nekem nem volt erőm utánuk kapni. Sírni akartam. Siratni a mosolyt, a beszélgetést a tűző napon, az együtt töltött perceket, a tornát, igen, ahol voltam valaki. Ahol az árnyék a segítségemre volt, és bátran kiléphettem a napra.
Semmivé foszlottak, s én hiába nyújtottam előre kezemet, a kardot sem érhettem el, markolatának bizsergető érzése már percekkel ezelőtt megszűnt. Csupán a hideg, szürke falak maradtak, reszkető árnyakkal, mik ijedten menekültek a törtető nap elől. És a kép. A kép.
Magamhoz vettem, az ölembe, mintha a gyermekem lenne. Figyeltem a szemét, Annabell szemét, majd megdöntve kicsit, a saját tükörképemet az üvegen. Két különböző fény villant, két különböző lélek, két világ, ám egyikük se voltam én. Senki se voltam, egy átmenet csupán, aki elveszett a két lány között, és egyiküket se találhatja meg többé.

A félig nyitott ablakon szellő libbent, hideggel simogatva felhevült arcom. A fehér függönyök szellemként emelkedtek fel, lágy dallamot súgva, ismerőset és egyben ismeretlent is. Mintha nem is kintről jött volna, lelkemben visszhangzott, s már magamnál voltam annyira, hogy minden szavát halljam.

Take me down to the river bend,
Take me down to the fighting end,
Wash the poison from off my skin
Show me how to be whole again.
Sötét űr vett körül, s kezeim fénylettek. Rohantam, szálltam: nem volt alattam talaj, de tudtam, hova tartok. Vártam a zuhanást, a földetérést, a lebegést és a megérkezést, s éreztem, hogy minden méterrel közelebb kerülök hozzá. Aki megmutatta, hogyan álljak ki magamért, aki a rejtőzés helyett a fényt választotta, aki maga mellé tudta állítani régi énje legnagyobb hátrányát, s előnyt, életerőt tudott faragni belőle.
És aki a pittyegéssel együtt végleg megszűnt létezni.

Kezeim reménytelenül hanyatlottak le, körmeim végighúzva az üvegen s a képkereten. Naithen okoskodón nézett fel rám, szemeiben felfedezni véltem a múltat, a fölényeskedést, a gőgöt, a lenézést… még a mellette lévő „kislány” is elhitte neki, kitörni akaró, de félős tekintete sokban hasonlított a fiúéhoz, ám különbözött is tőle, volt benne valami szomorú, ami Hinariból a játékban töltött idő során teljesen kitörlődött.

[Event] OFF - Page 2 Tygv419mujpxyfeeat
Minél tovább néztem a képet, annál jobban szerettem volna visszakapni a lányt, de kard nélkül, láthatatlan páncélban. Azt hiszem túl sokat kértem.

… drop me down to the dream below.

Felálltam, nem bírtam tovább a tétlenséget és a tehetetlenséget. Nehezen ment, nehezebben, mint gondoltam, de a kerekes infúzióba kapaszkodva húztam feljebb és feljebb magam, egészen addig, amíg meg nem láttam. Túl a lengedező lepleken, túl az ablakba kihelyezett, apró virágokon, ott volt Japán, a nyiladozó fákkal, az illatáradattal és az oly szívmelengető napfénnyel. Nekitámaszkodtam a párkánynak, és néztem, csak néztem a tájat, a betonrengeteget, a többszintes és többszárnyas kórház ablakait, ahogy a fény visszaverődött rajtuk. Semmi szép nem volt bennük, mégis csodának könyveltem el. A felerősödő szél összekócolta hajamat, ahogy beszökött a tágra nyitott ablakon, és hiába fájtak, nem csuktam be szemeim, annál többet ért a látvány. Talán ha a második emeleten lehettem, az előttem sorakozó háztetők azonban tisztán látszódtak, s mint ezernyi fénylő négyzet, világítottak tetőablakaik az égető napfényben.
S én csak egy voltam közülük.
A zene folytatódott, ám senki sem nézett rám, senki nem jött be hozzám. Két szinttel feljebb egy ápoló éppen ruhákat rázott ki, s amikor tekintetünk találkozott, ő csak intett, és vissza is tért munkájához. Nem tudta ki vagyok, ahogy én sem, hogy ő kicsoda.

Cause I'm only a crack in this castle of glass,
Hardly anything there for you to see.
For you to see.
Elfordultam, könnyes szemmel meredtem az összegyűrt lepedőre, rajta a halványlila gépezettel. Ennyi idő után, még mindig újnak tűnt, s kisvártatva rájöttem, hogy nem irtózok tőle, annak ellenére sem, amit velem tett. Furcsa nyugodtságot és békét éreztem, s azon kaptam magam, hogy – egyik kézzel a párkányba támaszkodva – próbálom elérni. Nem igazán tudtam, mit is csinálok, de a bágyadtság elnyomott minden logikát, amit a késztetés ellen érezhettem volna. Meg akartam érinteni, mintha ezzel elérhetném őt. Mintha a fizikai kapcsolat megadná neki a lehetőséget, hogy válaszoljon lelkem kéréseire, megértve és megváltoztatva azt.

Bring me home in a blinding dream,
Through the secrets that I have seen.
Wash the sorrow from off my skin,
And show me how to be whole again.
Semmi sem történt. Nem lettem több, sőt, úgy éreztem, egyre kevesebb vagyok. Annabell lassan megtalálta a helyét, magával hozva a kishitűséget és az önbizalomhiányt, ami miatt majdnem meghaltam odabent. Nem fogom hagyni – döntöttem el, ám elég volt újra ránéznem a képre, és tudtam, hogy túl erős, én pedig túl gyenge vagyok.
Összepréselt ajkakkal fordultam vissza, s elnéztem a dolguk után siető embereket, a síró anyukákat és nevető öregasszonyokat. Odalent mindenki élt, lépteik azonban egybefolytak, innen fentről senki se volt más, senki se volt egyedi. Ahogy én se leszek az, amint visszatérek közéjük. Vissza Naithen árnyékába.

Hardly anything else I need to be…
S mintha megérezte volna a félelmem, feltűnt, hanyagul lépkedve a koszos aszfalton. Azúrkék szeme élesen csillogott a napon, szőke haját enyhén oldalra fésülve viselte, mellé elegáns ruhával. Pont amilyennek egy mintatanulónak lennie kell. Elhúztam a számat. Nem tudtam, idefele tart-e vagy éppen pár perccel ezelőtt ment el, szinte megbabonázva bámultam, s ahogy nyeltem egy nagyot, felnézett rám. Egyenesen a szemembe, tekintetéből hitetlenkedést olvastam ki. Megállt, s egymást néztük, végtelennek tűnő másodpercekig.
Ijedten húztam el a függönyt, s estem vissza az ágyra.
Hardly anything there for you to see.
For you to see.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal29686/10100[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Kyuushiro Csüt. Ápr. 11 2013, 23:43

3. kör

Némán fekszem, várva az első emberre, akit látok fél éve. De nem esik jól... olyan, mintha tehetetlen lennék, mintha nem lennék képes semmire.
Nem vagyok tehetetlen! És ezt be is bizonyítom!
Egy hirtelen elhatározástól leveszem a NerveGeart. Mivel nem sül meg az agyam pár másodpercen belül, némileg nyugodtabban állok fel. Aztán, fél másodperc múlva már dőlök is vissza az ágyra, és hallgatom a halk zenét.
Lábdobogást hallok távolról. Ezek az orvosok lesznek, rendben. Biztos jönnek a gyökér tanácsok... 'Feküdjön vissza, még nem képes mozogni!' 'Kövesse pontosan a gyógytornát, hogy felépüljön!'
Nem vagyok képes mozogni? A játék során szerzett elszántságom fellobban bennem, és felállok. Teszek néhány lépést, aztán kénytelen vagyok az ágy végébe kapaszkodni, persze azt is alig bírja a karom. Hosszú hajam a vállamat söpri, szemem káprázik a sok új adattól... izé, hatástól, én lihegek a kimerültségtől, és újabb lépést akarok tenni...
Bumm, kivágódik az ajtó. Marhák, biztos azt hitték, hogy meghaltam. Hát nem! Élek! Rájuk vigyorgok, lábaim megroggyannak, de képes vagyok állva maradni. Akkor sem esek össze!
-Maga mit csinál?
-Feküdjön vissza az ágyra!
-Maradandó károsodást is szerezhet!
Derűsen hallgatom a négy-öt fehér ruhás beszédét, én pedig meg sem szólalok. Minek? Teszek néhány lépést az ajtó felé, mire megértik, hogy nekem erre szükségem van. A mozgásra, a létezésre. A segítő karokat elhárítom, egyedül nyitom ki az ajtót, egyedül lépek ki rajta... és egyedül látom meg az első igazi ismerőst.
Szemem tágra nyílik, a minimapomra pillantok, hogy van-e itt még más is... aztán eszembe jut, hogy itt nincs minimap, nincs csoportkérelem, nincs semmi elektronikus becsapás... csak a valóság, minden szépségével és hibájával együtt.
-Hhh! - mondom neki lelkesen. Aztán leesik, hogy már rég nem beszéltem. Összeszerem magam, és krákogok egyet.
-Yo! - na végre, most sikerült. Az osztálytársam, akivel mindig is a legjobb volt a kapcsolatom... persze az aktuális barátnőm után.
-Sikerült... - mondja ő. Vagy kérdezi? Mindegy, a szó jelentése a lényeg. Tessék, alig kerültem vissza a valóságba, máris meghazudtoltam egy retorikai szabályt. Jól haladok!
-Nem, nem sikerült. Szerverhiba volt. - tessék, elég jól bírom a beszédet. Bár még elég rekedt a hangom.
-És? Milyen volt a játék?
-Ez hosszú sztori. Nagyon nagy felelősségtuhhhhhhhh... - na, eddig tartott a hangom. Nem is próbálkozom a beszéddel, csak a kardomért nyúlok... francba már a hülye megszokásokkal! Nagyot sóhajtok, a megtántorodásomat az ajtóba kapaszkodással kompenzálom, és erőt gyűjtök. A beszédhez, az információkhoz... az élethez.
-És milyen volt a való élet? Unalmas, mint mindig?
-Van egy olyan sejtésem, hogy unalmasabb, mint az az agybeteg játék, amibe be voltatok zárva...
-Aha... te, nem tudsz valami jó kovácsot? Szükségem lenne egy köpenyre.
-Hogy mi bajod? - némileg értetlenül néz rám, de meg is értem.
-Csak a megszokás... kicsit vissza kell még szoknom a valóságba.
Közben körülnézek. Egyhangú kórházi folyosó tárul kíváncsi tekinteteim elé. Látszik, hogy van pénze az intézménynek, de persze a hangulatot nem tudták megvenni...
-Most már, ha tetszik, ha nem, le kell feküdnie! Már az is szabályellenes, hogy engedtük állni! - szólal meg a hátam mögül egy doktornő. Engedelmesen követem a barátommal együtt, majd ledőlök az ágyra kényelmesen, és hallgatom a beszédét. Zenei élet, menő cuccok, hülye tanárok, csajok, meg a szokásos. Igazából nem érdekel, mit mond, csak a hangját hallgatom. Megérkeztem, a valóságban vagyok, most már nem kell minden lépésnél harcolnom a túlélésért...
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal871/900[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Koshitsu Esutel Vas. Ápr. 14 2013, 15:20

/3.kör/

* Furcsa volt ez a magány. Békességes volt, nem aggódtam semmi felől. Ilyet korábban csak egyszer éreztem, amikor a mentőben feküdtem a kutyatámadás után. A kocsi zaja, anya keze... és a megfogalmazhatatlan hatalmas béke. Most ez ismét megvolt. Az utcai zajok egyáltalán nem voltak zavaróak, inkább nyugtatóak. De anya nem volt mellettem. Senki. Csak feküdtem és csak feküdtem, és semmi. A műtét előtt mikor legalább egy órát vártam teljes magányban, az is olyan pihentető és békés volt. Most is.*
~ Majd jönnek. Jobb ez így. ~
* Meg akartam csak egy kicsit is erősödni, hogy ne lássanak ennyire szétesve. Ráadásul a könnyeim alig apadtak. A zene, mely az utcáról jött csak fokozta a kellemes és otthonos élményt. Szép volt a zene, szép volt a szövege. Azonban még mindig nem fogtam fel, hogy mi is történt valójában. Pedig most minden tökéletesen valóságos volt. Hogy egy perce még a SAO-ban voltam, annyira halovány volt már. Távoli és meseszerű. Csak egy álom volt, amely valójában meg sem történt. Pedig akkor mennyire valóságos volt! Azon gondolkodtam, hogy ha nem haltam meg, akkor talán mások sem haltak meg, akik elpixeleződtek. Bár ott megölték őket, itt meg csak rendszerhiba volt. Vagy ez nem is számít? Tachinak akkor igaza volt? Valójában felszabadultak azok, akik meghaltak? Ez lesz az első dolgom, amit kiderítek, ha valaki végre megjelenik. Mennyire fantasztikus lenne, ha kiderülne, nem is haltak meg a valóságban, akik a SAOban meghaltak. Akkor nem kellene, hogy továbbra is fájjon a szívem például azért, ami az orosz rulettes küldetésben történt. De vajon tényleg ez volna az első kérdésem? Vajon mit tennék, ha anya jönne be először? Csak rámosolyognék, s hagynám, hogy átöleljen. Maradék kis erőmmel én is szorítanám, s azt mondanám, szeretlek! És aztán csak hagynám, hogy sírjunk mindketten. Nem... valóban nem tenném fel rögtön a kérdést, hogy igaz-e, hogy sokan meghaltak. *
~ Igazából az érdekelne, jó egészségben vannak-e. Vagy lesoványodtak? Esetleg megöregedtek, megőszültek? A bátyám megemberesedett? Vagy ellenkezőleg? Bánat, kétségbeesés és gyengeség lett úrrá rajta? ~
* Féltem meglátni őket. Így csak azért imádkoztam, hogy ne, még ne jöjjenek. Még hadd legyek egy kicsit egyedül! Még nem akartam látni a könyörtelen valóságot! Hosszan csak bámultam magam elé. Majd felfigyeltem egy csipogásra. Egy műszer volt mellettem, amely az életfunkcióimat figyelte. Sok elfogyhatott az utóbbi időben a műszerből. A kórházak, orvosi műszercégek meggazdagodhattak. Jól jött nekik ez a kis káosz. Lehunytam a szemem s csak hallgattam, hallgattam a zenét. Könnyeim lassan elapadtak. Már csak mosolyogtam. A nap fénye pont rám ragyogott. Engem melengetett, rám mosolygott. A kellemes hangú énekes nekem énekelt. A dal véget ért, de szavai belém vésődtek. *
~ Vajon újra teljes tudok lenni? Képes vagyok ott folytatni az életem, ahol abbahagytam? Mennyire lesz hatással rám a SAO-ban eltöltött idő? Vajon mondják-e majd nekem, hogy mennyit változtam? Vagy talán komolyodtam? Értem? A balesetem után is ezt mondták, pedig akkor még 12 se voltam. Vajon mi van a barátaimmal, osztálytársaimmal? Aggódtak értem? Meglátogattak valaha? Eljönnek majd? Vajon tőlük is jött ez a sok ajándék? ~
* Tele voltam kérdésekkel, de nem mozdultam, nem keltem ki az ágyból. Csak pihentem, lehunytam a szemem, s egy dalt kezdtem el magamban énekelni. *
~ Szívemből szól egy dal neked. Én megköszönni jöttem az egész életem. Nem kérek mást csak, hogy fordulj felém, hogy elmondhassam mindazt, ami a szívemben úgy ég... Nem minden könny keserű, van mely édes mint a méz. Öröm könnyeket hullajtok én! ... ~
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal1900/1900[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (1900/1900)
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Szophie Vas. Ápr. 14 2013, 16:53

3.kör

Nem ment, egyszerűen nem. Csak ott feküdtem, és sehogy sem akart az a kütyü működni a fejemen. Mondjuk vicces lenne, ha egyedül én lennék olyan agyalágyult, hogy vissza menjek abba a világba, és ketten, Vezérrel vinnénk ki a játékot. Meg hát ha egyszer mindenki fején e állt, akkor nem valószínű, hogy pont az enyém fog működni, csak mert nagyon akarom.
- Hjajjjhh.. - sóhajtottam nagyot. Elegem volt az egészből, de nagyon. Nekem soha nem jön össze semmi! Én ott jól éreztem magam! És talán még pár hónap abban a világban, és lelkileg tejesen rendbe jövök. Kinyitottam újra a szemem. A zene megváltozott, egy teljesen más dallam szólt a hangfalakból. Az ismerős szoba szörnyű emlékeket sodort magával. Átsírt éjszakákat, szótlan nappalokat. Akkoriban teljesen magamba voltam fordulva, nem beszéltem senkivel, nem mentem sehova. Talán azok, akikkel a játékban találkoztam el sem hinnék, hogy volt olyan is, amikor egész nap egy szót sem szóltam. Hangok szűrődtek be a nyitott terasz ajtón, egyre erősödtek a kinti zajok, a nap sugarai is egyre erősebben törtek be az üvegen. Az emberek felébredtek, az utcákon nőtt a zsivaj, reggeledett. Sajnos nem láttam rá az órámra, hogy megállapítsam, pontosan hány óra van. Nagyot sóhajtottam, és úgy döntöttem, kikelek, és sétálok egyet a kertben, ilyenkor úgy sem tartózkodik ott senki, csak hétvégén délután a kertészek. Hogy miért nem kiabáltam, hogy "hahó, felébredtem" , vagy miért nem mentem az egyébként is nyüzsgő aulába inkább? Egyszerű.. Még én magam sem fogtam fel azt, hogy megint itt vagyok. Először a nekem legkedvesebb helyre akartam menni, ahol minden békés, és nyugodt, a kertecskémbe. Megnézni, hogyan vannak a rózsáim, sétálgatni a frissen nyílt, illatos virágok között.
Nagy levegőt vettem, és megfeszítettem az izmaimat. Ó, édes fájdalom, hát visszatértél.. Nem is hiányoztál! Minden tagom sajgott. Közben rájöttem, hogy az az izé a fejemen van, így azt is leemeltem a buksimról. Tehát az nyomta a fejem.. Szép lassan felültem, és ennek örömére gyorsan fel is akartam állni, csakhogy a lábaim ezt nem akarták. Amilyen lendülettel neki indultam, ugyanolyan lendülettel estem pofára. Na ez az, ami a játékban is kergetett engem. A balszerencse. Mert az tuti, hogy nincs még egy lény, aki ennyiszer esik el, mint én.
[Event] OFF - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcT3tms0_CSgt02xCa4hInqgiGNhyNsc79J4rYzXzCxNlXOCQDprNw
Éreztem, ahogy valami lassan végigfolyt az arcomon. Oda nyúltam, megtapogattam sajgó homlokomat. Az ujjamon pirosan gyöngyöző vér folyt végig. Vér.. Hogy milyen rég nem láttam! El is felejtettem, hogy az esés következménye ehet a seb, a kék-lila foltok, vagy akár a vér is. Buta játék! Teljesen elfelejtettem azokat az alapdolgokat, amiknek nem kéne csodálkozást kiváltaniuk belőlem. Mint a fájdalom, vagy a vér.. És itt kel ruhákat mosni, és varrni, mert azok elszakadnak, és piszkosak lesznek. És nem ehetek folyamatosan sütit, de nem ám! A végén még elhíznék... Hirtelen összerezzentem, ahogy nyikordult az ajtó. Résnyire nyílt, és mögüle pár szomorú, kíváncsi szempár meredt rám, majd hirtelen kitárult, és a mögötte álló fiú arca a másodperc töredéke alatt megváltozott. Hirtelen úgy meredt rám, mint aki szellemet látott.
[Event] OFF - Page 2 >q=tbn:ANd9GcQ06odjs63QhB5ePUly2FIE92pQIof2Qd9LiNv0LhrDxO2wrE4v
- Nii-san! - kiáltottam, amennyire kiszáradt torkom engedte, és fel is pattantam volna megölelni, ha a komisz lábaim engedelmeskedtek volna. A bátyám! Ő, és én teljesen, szinte minden tekintetben különböztünk. Én apánkra hasonlítottam leginkább, míg ő anyánkra. Komolyabb volt, mint én, de nem érdekelte az üzlet, sem a családi cégek, velem szemben. Én közgazdásznak készültem, és arra, hogy egyszer majd átveszem a családi vagyon irányítását, míg ő már régen kijelentette, hogy ez nem érdekli, és inkább orvos lesz. Ennek megfelelően kezdte el tanulmányait is. Bátyám, az egyetlen, aki nagyon hiányzott egész idő alatt. Könnyek szöktek a szemembe, de ő csak nézett rám, és meg sem mozdult. Ennek több oka is lehetett. Az első, hogy persze, hogy megijed, ha hirtelen felkelek, amikor nagyjából fél évig "kómában" voltam, a mások pedig az, hogy elég rosszul festhettem az esés miatt. A vérem végigfolyt az arcomon, és a hajam is ettől ragacsosan tapadt a fejemhez. Nem egy kellemes érzés, sem egy szép látvány. Természetesen én erről megint csak elfeledkeztem. Természetes, hogy megrökönyödik ez miatt. Viszont pár másodperc zavar után észhez tért, és boldogan ölelt át. Egy ronggyal törölgetni kezdte az arcomat, miközben erősen maghoz szorított, és együtt sírtunk. Természetesen egy szót sem tudtam szólni, és ő sem. Amikor végre abbahagytuk, és már csak könnytől piros arcunk, és egyre haló szipogásunk emlékeztetett az egészre, egyszerre kezdtünk bele mondandónkba. Elharaptam a szavaimat, és hagytam, hogy ő mondja előbb, erre ő is ezt tette. Felnevettem ezen.
- Előbb te! - mutattam rá. - Neked talán kevesebb a mondandód.
- Nagyon hiányoztál, húgi. - mosolyodott el. - Mi történt? Hogyhogy visszajöttél? Csak azt nem mondd, hogy máris kivitted a játékot! - nevetett önfeledten.
- Nem.. Én azt hittem, hogy elértétek KA-nál, hogy vonja vissza a dolgokat.. - pislogtam értetlenül.
- Én ilyesmiről nem tudok, pedig minden befolyásomat latba vetettem, hogy kihozzalak, képzelheted. És ezt figyeld! Egész tüntető csoport alakult a SAO ellen. Nagyon nagy felháborodást okozott a világban az, ami történt, még a gazdaságra is hatással volt.
- Mint minden, ami komolyabban érinti az embereket. - legyintettem.
- Nos igen.. Egyébként itt mindenki visszavárt téged! Egy Iryana sosem hal meg ilyen egyszerűen. - Ezen felnevettem. Ó igen, a családi öntudat, csodálatos.
- Amúgy itt nem történt ez alatt semmi érdekes, úgyhogy nem maradtál le semmiről, ne félj. - simogatta meg a buksimat.
- Jeahh.:] Te annál több dologról.. Tudod.. - kezdtem bele a jó hosszú mesébe, de közbe vágott.
- Azt már látom, hogy igazam volt. - vigyorgott. - Újra a régi vagy! Mosolyogsz, és beszélsz, ennek örülök. - tartotta pacsira a kezét, így belecsaptam.
- Igen, minden a régi.. legalábbis nagyjából.. na de, most az elején.. Tudod, ugye én idomár lettem, és a tojásból egy fehér kis farkas kelt ki, vele harcoltam, kezdetben nagyon kis édes volt, meg minden, nagyon szeretem. Aztán ugye mondták, hogy bent ragadunk, de nekem tetszett az egész, ezért nem ijedtem meg, mint a többiek, úgyhogy elkezdtem küldetésezni, meg harcolni, és nagyon élveztem őket, volt néhány bolondos kalandom. Egyszer egy méreg miatt azt képzeltem, hogy múmia vagyok, pontosabban múmia fáraó hercegnő tündér izé.. - nevettem el magam. - És a képességemmel el tudtam vakítani az ellenfeleimet, tudod egy szép kis fénygömböt hoztam létre, és azzal. Meg képzeld! Egy csomó kedves emberrel találkoztam, bár mondjuk voltak gonoszak, szemtelenek is, meg perverzek, de azok mindenhol vannak.. És és és.. Huhh.. - vettem nagy levegőt, mert kifogytam a szuszból. - Képzeld, harcoltam Rennel is, tudod, az énekessel, és barátok is lettünk, és azt mondta, hogy ha egy koncerten észrevesz, akkor akár még a színpadra is felvisz maga mellé. - nevettem el magam. - És a farkasomról közben kiderült, hogy egy mindenre elszánt, gonosz bestia, és a következő képességem pedig az lett, hogy ő is át tudott alakulni egy emberré, vagyis egy füles-farkas valamivé, és tudott beszélni, és ez miatt nagyon idegesítő lett, de ettől függetlenül még mindig az a célja, hogy engem mindentől megvédjen. És egy céhnek a tagja is lettem, amiben olyanok vannak, akik megszeretnék védeni az alacsonyabb szintű játékosokat, és segíteni nekik kijutni a játékból. És van egy hatalmas nagy palotánk, amiben élünk, és minden nap sütit ettem, mert ott nem híztam, és képzeld, még a frontvonalra is elmentem harcolni, és túléltem.. - itt megint vége lett a levegőmnek, így újra nagyot lélegeztem, és már neki is álltam volna folytatni, de bátyus közbevágott.
- Egyszóval jó volt ott neked. - mosolygott.
- Igen, nagyon jó volt, szerettem, és vissza is szeretnék menni. - lógattam a fejem. - Úgy nem jó, hogy nem vittem végig, majd akkor szeretnék visszatérni, ha vége van..
- Értem.. Akkor menj nyugodtan. Most, hogy már tudom, hogy jól vagy, és szeretsz ott lenni, nyugodtabb vagyok. - mosolygott megértően.
- De hogy?? Szerinted, ha visszarakom azt az izét, akkor még működhet újra?? - néztem reményvesztetten a gép felé.
- Nem tudom, ki kell próbálni, és majd meglátjuk..
Oda mentem az ágyamhoz, és a fejemre tettem újra a szerkezetet. A bátyám fogta a kezem, és elbúcsúzott újra, majd én lehunytam a szemem. De semmi, semmi nem történt.
- Nem működik.. - mondtam le a dologról.
- Nyugi! Csak maradj nyugodtan, hátha jó lesz majd, csak várni kell.. - biztatott nem túl meggyőzően, de én hallgattam rá. Csak feküdtem, és vártam. Nekem elég volt a boldogsághoz annyi, hogy találkozhattam vele, és elmondhattam, hogy minden tökéletes, és boldog vagyok, és megtudhattam, hogy vissza várnak mindannyian, és ők is jók vannak.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal12046/10500[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Chitose Vas. Ápr. 14 2013, 20:10

/Második kör./

A villanás után homályos kép tárult a szemeim elé. Azt se láttam, mi az, vagy, hogy egyáltalán hol vagyok. Aztán lassan kitisztult a kép. Egy szobában vagyok. Egy ágyban. Körülöttem ablak, ajtó, asztal, szekrények. A takaró fehér, az ablakon át besüt a fény. Az éjjeli szekrényen egy csokor virág van, vázában. Odakint egész szép az idő. Azon kívül, egy kórházi ágyon fekszem, tehát ez egy kórház. Egy kórházban vagyok. Nem. A SAO-ban vagyok. Persze. Nem lehet ilyen egyszerű kijutni onnan. Hát persze. Eröltetett mosolyra húzom a szám. Még hogy annyi próbálkozás és akarat után egy egyszerű szerverleállás juttasson ki ! Ez nevetséges. Nem lehet. De akkor miért nem tudok mozogni ? Au, fáj. Valamiért fáj a mozgás. Mi ?! Fáj ? De a SAO-ban nincs fájdalom... akkor ez mégiscsak a valóság ! Akkor viszont... látni akarom őket. Anyát, apát, a barátaimat, igen, még a húgomat is. Fel akartam ülni de nem ment. A szemeim fájtak. Az izmaim is fájtak. Alig bírtam mozgatni őket. A hajam megnőtt. Annyira, hogy már a szemembe lógott, gyengítve ezzel a látásom. Mindezek ellenére ismét megpróbáltam felülni. Másodszorra már sikerült. Nem volt könnyű megtartani magamat, ezért az egyik kezemmel támaszkodtam. Végignéztem magamon. Kórházi ruha volt rajtam. Áh, és még valami. Valami furcsa kis korongok hevertek ölemben. Arrébb tettem őket. Viszont valami lehúzta a fejemet. Hát persze. A Nerve Gear még mindig a fejemen van. Le akartam venni, de nem mertem. Igaz, hogy már a valódi világban vagyok, igaz, hogy már a Nerve Gear kikapcsolt, de akkor sem. Mi van, ha valamiért mégis működésbe lép és megöl ? Nem, inkább még egy kicsit a fejemen hagyom. Körülnéztem. Mellettem, bal oldalt egy éjjeli szekrény volt, azon egy váza virág. Fehér liliomok. Közelebb hajoltam hozzájuk, megszagoltam őket. A másik oldalamon egy polcon fénykép volt. A fotó anyát, apát és engem ábrázolt, még gyerekkoromban, egy kirándulásunk alkalmával. Távolabb volt egy ablak. Az ablak résnyire kinyitva, rajta reluxa, fehér függöny. Oda akartam sétálni az ablakhoz, de ez nem ment, ezért csak inkább csak letettem a lábamat a földre. Az ablakom az utcára nézett. A külvilágban nem állt meg az élet, míg én a SAO-ba voltam. Az autók jöttek-mentek, az emberek az utcán sétáltak, a fák virágoztak, a szél pedig befújt az ablakomon. Milyen kellemes a szellő. A játékban sosem éreztem ilyet. Mármint, nem úgy értem, mintha a SAO-ban nem lett volna szellő, ott is volt persze, de itt valahogy másabb. Sokkal másabb minden. Olyan furcsa érzés. Annyira jó újra itt lenni. Mintha otthon lennék, pedig csak egy idegen, de szép kórházi szobában vagyok. De mostmár el akarok menni innen. Haza. Az igazi otthonomba. Megpróbáltam felállni. Ekkor fájdalom nyilalt a karomba. Ránéztem és észrevettem, hogy infúzióra vagyok kötve. Persze, így tartottak életben. Mindkét kezemmel megfogtam az infúzióállványt. Rátámaszkodtam és talpra erőltettem magam. Még én magam is csodálkoztam, hogy sikerült. Ezután óvatosan tettem egy lépést. Féltem, hogy elesek, ezért, ahogy csak tudtam kapaszkodtam az állványba. Elbotorkáltam az ajtóig.

[Event] OFF - Page 2 69606570
De most hogyan kéne kinyitnom ? Ha elengedem az egyik kezemmel az állványt, akkor lehet, hogy elesek. Biztos, hogy ki kéne mennem ? Azt se tudom, hol van anya... mégha otthon is van, akkor sem tudnék hazáig eljutni egy infúzió állvánnyal... de ha mégis, az orvosok akkor is megállítanának... de ha nem, akkor is lehet, hogy rosszat tenne most az állapotomnak a nagyobb séta. Mit tegyek ? Okosabb volna most csak itt ülni és várni, amíg jön valaki. Igen, így döntenék, ha a SAO-ban még volnék. De most már megszabadultam tőle. Nem kell állandóan attól rettegnem, hogy meghalok, mert már végre vége ! Azzal ráhelyeztem a kezem a kilincsre, hogy kinyissam az ajtót és kiengedjem magam rajta. Anya, apa, jövök. Várjatok...
Chitose
Chitose
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 222
Join date : 2013. Mar. 23.
Age : 30

Karakterlap
Szint: 11
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal597/600[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (597/600)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Askr Hétf. Ápr. 15 2013, 21:14

[3. kör]

Egy jó ideig csak magam elé néztem, majd meguntam az egészet. Mit tehettem volna? Nézzem a lábfejemet és mondogassam, hogy "Mozdulj meg, nagylábujj!"? Hat hónapnyi "lustálkodás" ellenére végre sikerült felegyenesednem, s kezemet a térdeimre támasztottam. Újra kinéztem az ablakon. Éppen egy madárraj húzott el a messzeségben. Lelkesen tenyereltem a sima üvegre és érdeklődően néztem, ahogy eltűnnek a szemem elől.
~ Végre én is szabad vagyok, mint azok ott... ~ sóhajtottam békésen, majd rendesen leültem az ágy szélén és a tárva nyitott ajtót néztem, hátha valaki felbukkan. Anya vagy apa, az nem számított, csak legyen valaki. Közben egy dallam játszódott a fejemben:

Vigyél le a folyókanyarhoz,
Vigyél le a küzdelmes véghez.
Mosd le a mérget a bőrömről,
Mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.


Fogalmam sem volt arról, honnan jöhetett a muzsika, de a korábban hallott vakkantások hangja azzal együtt újra felhangoztak és a kutyánk ismét ott állt, farkát izgatottan csóválva. Nyilván a felkelésemet várta, mert eddig csak a szobánál járőrözött. Most viszont vidáman loholt be hozzám és mellső mancsait a térdemre tette fel, ami kisebb fájdalmat okozott nekem. Kezdtem megszokni a valódi élet "gyötrelmeit". A házőrző szeretetteljesen nyalta meg arcomat, melyet egy kedves fejsimogatással és archoz való szorítással viszonoztam. Közben a zene megállás nélkül ment tovább...

Fly me up on a silver wing
Past the black where the sirens sing
Warm me up in a nova's glow
And drop me down to the dream below

Cause I'm only a crack in this Castle Of Glass
Hardly anything there for you to see.
For you to see


Egy pillanat erejére Hati ugrott be, amikor egy erőszakosabb játszadozás után így fejeztük ki a baráti kötelékünket, mégha a démonfarkas nem is volt valódi. Itt viszont valamennyire elszomorodtam, amit a kutya hamar észrevett. Fejét a combomra hajtotta és együtt érzően nyüszített. Keseredett mosoly ült arcomra és ismét megsimogattam, annyira meghatott az állat gondviselése. Tekintetem ismét az ajtóra vándorolt, mikor egy megrökönyödött, hitetlenkedő, de ismerős hangra lettem figyelmes. Az édesanyám állt ott, aki úgy reszketett mint a nyárfalevél. Könnyek csorogtak végig gyöngéd vonású arcán, ami tőle nem volt túlságosan meglepő. Érzékenyebb nőnek ismertem fel, aki óvott a veszedelemtől, köztük is szólva attól, hogy annak idején teljesen egyedül maradtam. Végülis számára ez is egyfajta veszély volt, amit nem hagyott szó nélkül. Rengetegszer láttam anyát sírni, de ez az a fajta könnyejtés másnak bizonyult. Boldog meghatódottság tükröződött mandulavágású, mélykék szemében, amit valamiért szívszorító volt látni. Keseredetten néztem rá. Az őrző állat érezte mi fog következni, mert levette fejét a combomról és eltávolodott.

- Ho... Hope... - szólalt meg végül. - Úgy aggódtam érted...
- Óh, anya. Annyira örülök, hogy... - életvidáman mosolyodtam el, ám egy pillanat múlva már az édesanyám ölelésében találtam magamat. Néhány másodpercig meglepetten haboztam, de végül viszonoztam a szeretetteljes gesztust. Néma percek következtek, amit hamarosan anya szakított félbe, miután abbahagytuk az ölelkezést.
- Azon a napon, mikor elnyelt az az átkozott játék, csak a falbontóval tudtunk betörni hozzád. Csak később szereztünk tudomást arról, hogy mit művel az emberekkel. Sajnálom. - mondta és bűntudatosan hajtotta le fejét. Meglepetten néztem rá, majd elmosolyodtam és megfogtam a kezét, s megszorítottam.
- Nem a te bűnöd. Honnan a Thorba tudhattátok apával, hogy ez történik? Az egész annak a Kayaba szörnyetegnek a műve. De ha már itt tartunk... - itt gyanúsan tekintettem körbe. - Hol van apa?
Anya elkeseredő tekintetével együtt a zeneszám lassan a vége fele közelített:

Vigyél haza egy szemet kápráztató álomba,
A hazugságokon át, amiket láttam.
Mosd le a bánatot a bőrömről,
És mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.


Némán figyeltem anyát, s közben éreztem, hogy kezei megremegnek az enyémben. Egész teste görcsbe rándult, mikor feltettem ezt a kérdést. Rögtön sejtettem: valami baj történt. Kérlelően pillantottam rá és egy kézszorítással elég erőt adtam neki, hogy megszólaljon.

- Édesapád már nem él velünk. Kiborult amiatt, hogy annak az átkozott játéknak a rabja lettél. Az első két hónapot viszonylag könnyen viselte, de aztán már nem. Az alkohol felé fordult, ami szépen lassan felemésztette azt a személyt, aki régen volt. Elváltunk.
Hirtelen nagyot fordult velem a világ. Megrökönyödve néztem magam elé, s ezúttal az én kezem remegett meg. Elfordítottam fejemet, nehogy bármit is le tudjon olvasni róla az anyám.
- Akkor - szólaltam meg végül. - ez az egész az én hibám. Én tehetek róla, hogy apa... hogy apa... - itt már könnycseppek csorogtak le az arcomon. Fejemet a jobb tenyeremre támasztottam és némán hüppögtem. Édesanyám rögtön átkarolt és magához szorított.

- Te sem tehetsz arról, hisz' te magad mondtad: "Az egész annak a Kayaba szörnyetegnek a műve". De annyira megváltoztál, Hope.
- Megváltoztam? - kérdeztem hitetlenkedve, mire anyám egy szapora bólintással felelt..
- Régen alig beszéltél velünk, legfeljebb néhány mondatot. Te most nagyon sok mindent elmondtál arról, mi nyomja a lelkedet, drágám. Annyira örülök ennek és innentől fogva minden más lesz, majd meglátod!
- Hát igen, minden más lesz. - mosolyodtam el még mindig keservesen, majd a kutya felé fordultam. - Őt hogy is hívják? Fél év után kihagyott az emlékezetem...
- Óh, pedig Emblának pont te adtad a nevét. - nevetett fel anya és megsimogatta a nőstény farkaskutya fejét. Nagyot sóhajtottam. Idő közben észre se vettem, hogy a NerveGear még mindig a fejemen volt. Sokat vacilláltam, hogy levegyem-e vagy sem. Az előbbit választottam: sosem lehet tudni, vajon milyen hatása lehet a levételének. Még várnom kellett, amúgy se tudtam úgy mozogni, mint azelőtt. Anyának igaza volt: minden más lesz és szerintem az egész életemet elölről kell kezdenem. Márha ez lehetséges.

Askr
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 533
Join date : 2013. Feb. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal10/2900[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Chitose Hétf. Ápr. 15 2013, 22:50

/Harmadik kör./

Amikor kinyitottam az ajtót, szép, pasztellszínűre festett fal és egy kávébarna fakorlát tárult elém. Szerencse ! Gondoltam örömömben, mert a fal mellett futó korlátban könnyen meg tudtam kapaszkodni és így jobban tudtam haladni. Körbenéztem. Jobbra a folyósó végén egy kanyar volt, balra egy liftet is láttat. Ez pont jó lesz, gondoltam, majd a korlátba kapaszkodva és az infúziós állványt magam előtt tolva elsántikáltam a liftig. A földszint gombját nyomtam meg. Eléggé megdöbbentem, amikor a lift valóban elkezdett sűllyedni, majdnem el is estem, de szerencsére sikerült megőriznem az egyensúlyomat. Amikor az ajtó kinyílt, egy folyósó végén találtam magam. Elindultam az egyetlen létező irányba, közben észrevettem, hogy itt már egyáltalán nincs olyan csönd, mint az emeleten, ahol az én szobám volt. Néhány ápoló és orvos járkált a folyósókon, beszűrődött a kinti forgalom zaja, ezen kívül mintha valamilyen zenét is hallottam volna. Ahogy közeledtem a folyósó végén lévő recepció felé, a másik oldalon egy nekem háttal ütő nőt vettem észre. Félhosszú, barna haja volt, az egyik kezében egy telefont tartott, a hangja pedig idgesen csengett. Elkezdem figyelni a nőt.
- Adja kérem... mi az, hogy nem tudja... csinálja meg ! - csak fél mondatokat hallottam a szavaiból, de a hangja így is ismerősnek tűnt. Végül a nő megfordult és megláttam az arcát.

[Event] OFF - Page 2 Nomuraasaka

- Anya ? - kérdeztem suttogva, mert a hangom még nem volt a régi. Döbbenten néztem rá az aula közepéből, ahova érkeztem. Nem igazán hittem, hogy mindjárt a kórházban megtalálom őt, de most mégis...
- Kicsim ? - kérdezte ő is, majd a hangja elhalkult, kiejtette a kezéből a telefont, hallottam, hogy az hangos koppanással ért földet. - Drágaságom, hát itt vagy... hát felébredtél... - anya hangja elcsuklott, láttam, hogy szóhoz sem jut a döbbenettől éa meghatottságtól. A szemeivel hunyorgott, úgy igyekezett felém. - De várj, kicsim, neked most nem szabad... neked most pihenned kell... gyere, ülj le ide. - anya nem tudott rendesen fogalmazni az izgatottság miatt. Igen, ez velem is néha előfordul. Közben anya karon fogott és a kanapéhoz vezetett. Ott óvatosan leültetett és ő is leült mellém. Kezeivel megérintette az arcomat, mintha a csak azt akarná ellenőrizni, hogy valóban igazi vagyok-e nem csak jelenés. Pedig én igazi voltam, és tényleg ott ültem mellette. Még nekem is furcsa volt ez az egész. Nemrég még a SAO virtuális terein éltem, és most itt ülök mellette. Mellette, akit a legjobban látni akartam. Közben a zene, amit hallottam, elcsendesedett. - És, és hogy ? Hogy szabadultál ki onnan ? És mit csináltál ott ? Egyáltalán jól vagy, életem ? Minden rendben ? - kérdezte anya immáron kíváncsisággal a hangjában.
- Ne aggódj, jól vagyok. - mosolyogtam rá szelíden, a fejemet oldalra hajtva. - Tudod, egyszercsak...
- Jaj, várj, előbb hívnom kell egy orvost. - vágott közbe anya, majd hírtelen felállt, és a recepcióhoz rohant. - Hé, maga, nővér, hívja az orvost, a lányom felébredt ! - hallgattam a kiabáló hangját. Majd egy nővérrel eggyütt jött vissza.
- Yunokawa-san, magának még ágyban kellene fekülnie ! Nincs olyan állapotban, hogy járkáljon. Nem értem, egyáltalán hogy lehetséges ez... - mondta az ápolónő. Én értetlenül néztem rá.
- Jól vagyok. - mondtam ki egyszerűen, hiszen ez tényleg így volt. Leszámítva persze az izomfájdalmat, a gyenge hallást, és a különösen nehéz beszédet.
- Idehívom az orvosát. - mondta végül az ápolónő és elsietett.
- Jaj, szívem, még telefonálnom kell apádnak is, hogy felébredtél, meg hívnom kell Yukimit is, ja és értesítenem kell anyuékat Yokohamában, meg persze Michihiko-sant...
- Ki a fene az a Michihiko ?! - tettem fel megrökönyödve a kérdést. Apát még megértem. A húgomat is, bár azt nem tudom, vajon örülne-e a hírnek... olyan kiismerhetetlen az a lány. Anya szüleivel pedig elég jóban vagyuk, megyünk hozzájuk évente kétszer, de ki az a Michihiko ?
- Nos, tudod... - kezdett el magyarázni anya, és úgy láttam, furcsamód egy kicsit zavarban van. - Michihiko-sannal csak nemrég jöttünk össze. Ő az új barátom. - mesélte immár boldogan mosolyogva anya. - Tudod, ő az, akiről még azt mondtam, hogy "alakulófélben van vele valami", emlékszel ?
- Ja, igen, igen. - bólogattam sűrűn. Közben a fejem lévő Nerve Gear kissé elcsúszkált, eléggé zavart.
- Jaj, Chitose, vedd már le ezt a gépezetet a fejedről ! - szólt rám anyám, majd a fejem felé nyúlt.
- Mi ? De nem ! Nem lehet, akkor meghalok ! - válaszoltam idegesen.
- Dehogy halsz meg ! Már kikapcsolt ! És mivel már nem aktív, ezért nem tud megölni téged. - magyarázta anya, de engem valahogy nem sikerült meggyőznie.
- De nem akarom ! Mi van, ha... mi van, ha mégis ! - fakadtam ki.
- Minden rendben lesz. Leveszem ezt a fejedről, és akkor végre örökre megszabadulhatsz tőle. Soha többé nem kell attól félned, hogy megöl. És most leemelem...
- De óvatosan ! - figyelmeztettem, majd mikor a Nerve Gear elvált a testemtől, egy pillanatra becsuktam a szemem. De nem, nem történt semmi, nem rázott meg az áram. Anya pedig egyszerűen ledobta azt a gépezetet a kanapéra, amitől hónapokon át féltem. Olyan érzés volt, mitha felszabadulnék. Egy súlyos teher, vagy átok vagy valami megfoghatatlan alól. Bár fizikailag már egészen megszoktam, hogy a fejemen van egy sisakszerűség, most mégis olyan jó érzés volt tőle megszabadulni !
- És mond, mi történt veled odabent ? Hogyan jutottál ki ? - tette fel újra ezeket a kérdéseket anya.
- Nos, tudod, az úgy volt, hogy volt egy szerverleállás... - és miközben elmeséltem neki mindent, ami csak eszembe jutott, úgy éreztem, mostmár minden rendben van. A SAO-ban töltött napok is olyan távolinak, meseszerűnek tűntek már. Úgy éreztem, az is csak egy átlagos nap az életemből, amire úgy vágytam már. Annak ellenére, hogy egy kórházban voltam, és hogy betegruha volt rajtam, és hogy mezítláb voltam és fáztak a lábaim, és egy infúzióscső lógott ki belőlem, olyan volt mintha csak otthon lennénk, és ott beszélgetnénk. - Anya, végre visszajöttem. - mondtam, miközben éreztem, hogy valamiért hunyorogni kezdtek, a látásom elhomályosul, a szemeim pedig megtelnek könnyel. Lehajtottam a fejem, hátha így nem látszik, hogy sírok, de már hiába.

[Event] OFF - Page 2 Images4bw

- Üdv újra itthon. - mosolygott rám megnyugtatóan anya, majd átöleltem öt, közben pedig már hangosan sírtam.
Chitose
Chitose
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 222
Join date : 2013. Mar. 23.
Age : 30

Karakterlap
Szint: 11
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal597/600[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (597/600)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Anatole Saito Kedd Ápr. 16 2013, 02:31

[3. kör]
[Event] OFF - Page 2 Utanoprincesamafull1400
A plüssállatok felé nyúlok, s ügyetlenségemnek hála leverem az egyik képet. Nincs most erőm ahhoz, hogy felvehessem a földről, szerencsére nem tört össze amúgy sem az üveg vagy a keret. Kezembe veszek egy játékmacskát, ami kiköpött mása Aldonak. Lehet talán soha többé nem látom a virtuális szőrmókomat? Megrázom a fejem és próbálom az ilyen rapszodikus gondolatokat kiverni belőle. Gondolataim össze-vissza cikáznak, nincs egy másodperc nyugtom sem, hogy végiggondolhassam a dolgokat. Gyorsan visszateszem az állatkát, mielőtt még valaki benyit és azt látja, hogy első dolgom valami gyerekes dologgal tölteni az ébredés utáni perceket. Ahogy pakolászom a plüssöket észreveszek még egy képet. Nem sok családi fotónk készült, apám nincs oda a fotózkodásért, viszont itt egy kép, amit még ő készített rólam és Anyámról.
Mosoly szökik az arcomra, Anya tényleg nagyon odatette magát, hogy emlékezetes legyen az ébredésem. Nem vagyok oda az ilyen nyálas dolgokért, de most igazán jólesik tekintetemmel elidőzni azon a 10 éves fotón. Csak most eszmélek rá, eddig mennyire elnyomtam magamban az iránta érzett hiányomat. Hiányzik minden mosolya, a vöröses haja, a gondoskodása, még akkor is, ha nagy fiú vagyok már.

Vigyél le a folyókanyarhoz,
Vigyél le a küzdelmes véghez.
Mosd le a mérget a bőrömről,
Mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.
A szívverésem ütemes dobbanásai között ismerős zenét hallok, ami valószínűleg a kórház folyosójáról szüremkedhet be a szobámba. Végre, zenét, hallok! Nehézkes forgatni a fejemet rajta a sisakkal, de eszem ágában sincs levenni a Nerve Geart. Megpróbálom elhallgattatni a gépet azzal, hogy letépkedem magamról az érzékelőket, ennek hatására elkezd sípolni az egész vacak. Szerencsére hamar megtalálom a kikapcsolás gombot, csak többet kell hozzá mocorogni, ami nem túl kellemes. Végre csönd van és béke. Hallgathatom azt a 10 éves alter slágert, amit akkor nyomtam be az iPodomba gyerekként, ha kalandregényeket olvastam. Nem tudnám már felidézni az együttes nevét, de a dal hatására nosztalgikus, kissé depresszív hullámok csapnak át a fejem felett. Egyszerre érzem azt, hogy Anyámat akarom ölelni, s hogy vissza akarok menni. Komolyan nem vagyok normális. Ki az a barom, aki visszavágyik egy gyilkos játékba? Ugyanakkor tulajdonképpen semmivel sem veszélyesebb az aincradi életem a kintinél. Végig sem merek igazán nézni magamon, egy roncs vagyok. Ott megvan mindenem, párkapcsolat, karrier, barátok, pénz, soha nem romló egészség, kaland, kihívások, már a koszt sem olyan rossz, mióta az asszony megtanult főzni. Tényleg megvan mindenem... a vér szerinti családomat leszámítva.

Fly me up on a silver wing
Past the black where the sirens sing
Warm me up in a nova's glow
And drop me down to the dream below

Cause I'm only a crack in this Castle Of Glass
Hardly anything there for you to see.
For you to see
Léptek zaját hallom az ajtó felől. Nem kell hozzá hallgatózás jártasság, hogy észrevegyem, valaki közelít. Talán csak egy nővér az, aki ellenőrzi az állapotom. Lehet bejelzett a központba, hogy kikapcsoltam a gépet. Az is lehet, hogy kamerával megfigyelnek, csak eddig még nem szúrtam ki, hogy honnan készítik a felvételt. Az is lehet, hogy látogatóm érkezett. Mit tegyek? Tettessek alvást? áh, ennyi idő alatt nem tudom az érzékelőket visszatapasztani a testemre. Lehet hogy Anyám az. Igen, neki kell lennie, hisz itt vannak a friss virágok. Nyílik az ajtó és nekem összeszorul a gyomrom. Fáj, édes Istenem, végre érzem a fájdalmat! Szinte már érzem, ahogy nyújtom a karom és megölelem Anyám, aki zokogva omlik a vállamra. S ekkor betoppan Apám.

[Event] OFF - Page 2 Kaburagitkotetsufull117

Nem mintha Apámnak nem örülnék, de annyira számítottam rá, hogy elsőként Anyámat láthatom, hogy halovány csalódottság fog el. Mindig is anyás gyerek voltam, talán ezért is vagyok nyápicabb. Apámtól sokszor tartottam, nem mindig értettük meg egymást, néha talán féltem is tőle. Sosem ütött meg, egyetlen erélyes szava többet ért minden pofonnál. Igaz eminens tanulóként, példamutató magatartással nem is szolgáltam rá sosem a verésre, Apám gondoskodott mindig is róla, hogy sziklaszilárd, patyolat jellemem legyen. "Egy Saito mindig úriember." - mondogatta, amióta csak az eszemet tudom, Aztán ezt az érzést pillanatokon belül elnyomja a meglepettség, sőt döbbenet és a viszont látás öröme. Nem tudom meddig néztünk egymással farkasszemet, Apám is teljesen lesokkolódik, hogy végre ébren lát, több, mint fél év után. Nagyokat pislogok rá. - Hát, felébredtem... - Jobb szöveg nem jutott hirtelen eszembe, így is elég rekedt vagyok még, a reakció viszont igazán rokonszenves: zakóját egy székre félrehajítva, az ételt az asztalra ledobva siet oda hozzám, hogy megölelhessen, egy szem fiát. Idejét sem tudom már, hogy az én marcona, kimért apám mikor ölelt meg utoljára, s most valahogy nem tudok mit kezdeni az érzéseimmel. tétován emelem én is a karom, hogy viszont ölelhessem.
- Szabaduljunk meg ettől a vacaktól! - s már nyúl is a Nerve Gearért, hogy megszabadítson fogva tartómtól. - NE! - szökik ki belőlem a mutálásra emlékeztető sikkantás é erélyesen eltolom a kezét a sisakomtól. - Nem merem levenni! Azt írták, hogy szerverhiba miatt rendszerleállás van. Szerintem rövid időn belül visszakerülök, lehet csak perceink vannak. Lehet óráink, vagy napjaink. De az biztos, hogy le nem veszem, amíg hírt nem kapunk az első túlélőről az orvosoktól! - Apa rögtön előkapja a telefonját és már kutakodni is kezdene az interneten, információ után kutatva. - Komolyan erre akarod fecsérelni az időt? Mondtam, lehet csak perceink vannak, s én minél többet akarok beszélni. Veled! Anyám hogy van? Minden rendben otthon? Az aranyhalakat ugye etetitek? Saito nagymama ugye nem került kórházba? Jaj Apa, mesélj már, ne csak ülj ott szótlanul!
- Hiányoztál... fiam. - Nem sok válasz, de kezdetnek jólesik. - A családdal minden rendben, és igen, az aranyhalaidra is gondot fordítunk. Egyedül a szobádban lévő por zavar, Anatole. Ki kellene már takarítanod. Mindkettőnk arcára cinkos mosoly kúszik, örülök, hogy ilyen mederbe terelődött a párbeszéd. Közben zavarában a szemüvegét tologatja fel-fel, s nekem bevillan, hogy ugyanezt a mozdulatot már láttam a napokban. Hát persze, Ranmaru kiköpött olyan, mint Apám! Na jó, külsőre nem, leszámítva a szemüveget, de a kimértségük és a szótlanságuk egyezik. Csak most eszmélek rá, hogy miért is szeretem annyira inzultálni Mr. Kockát, mert ugyanazokat a tiszteletlenségeket Apámmal szembeni tiszteletem nem engedné. Fater feláll az ágyamról, s tudja ám, hogy mire van szüksége egy férfinak, ki fél éve ágyhoz van kötve: kajára! Végre igazi ízeket érezhetek! Igaz, hogy jócskán le vagyok soványodva és valószínűleg nem fog jólesni, ha sokat eszek, de fel tudnék falni egy egész rinocéroszt. Amíg falatozok, Apa csak csöndesen figyel és arcáról le sem lehetne törölni a mosolyt. Aztán nem bírom tovább szó nélkül, gombócot érzek a torkomba, amitől nem megy tovább az evés.
- Apa, én vissza akarok menni. - Sikerült a jó öreg Mr. Saitot újra lesokkolnom. Hitetlenkedve pillog rám, és magyarázatot követel. - Ezt fejtsd ki jobban, fiatalúr!
- Nos, az a helyzet,hogy jól érzem magam odabent. A valóságban csak egy szürke kisegér vagyok, egy nyomi kis stréber a gazdasági fősulin. De odabent! El sem tudod képzelni, milyen lenyűgöző életet élhetünk! Aincrad egyik legnagyobb céhének vagyok vezére és büszke lehetsz rám, mert kamatoztatom a tudásom, amit az egyetemen megszereztem. A legkiválóbb páncélkovács vagyok és a legnagyobb pénzügyi zseni. Mindent vasmarokkal tartok a kezemben, úgy, ahogy elvárnád tőlem. - Minél jobban belelovalom magam a mesélésbe, Apám arca egyre szomorúbbá válik.
- Ezeket a sikereket idehaza is elérheted kitartó munkával és kellő elszántsággal. A tehetséged megvan hozzá, csak élned kell vele. Gyere haza fiam, segítünk újrakezdeni mindent. Anyád és én mindenben támogatunk, pénz, kapcsolatok nem akadály.
- Nem értesz meg engem. Még nem bizonyítottam eleget. És... és vannak, akik számítanak rám. Nem hagyhatom cserben a barátnőmet, a céhemet, a frontharcosokat. Ki akarom vinni a száz szintet, hogy befejezett legyen a munkám, amiért eddig küzdöttem. Tudom, őrültségnek hangzik, de nem bírnám feldolgozni a kudarcot, ha most feladnám és gyáván kilépnék. Talán ezért sem akarom levenni a sisakot. Azt hiszem reménykedek benne, hogy hamarosan aktiválódik. Nem akarok örökre bent ragadni, de azt akarom, hogy az én kezem zúzza porrá a Vörös kastélyt a 100. szinten, s Kayaba Akihiko megfizessen minden egyes kioltott életért!
Vigyél haza egy szemet kápráztató álomba,
A hazugságokon át, amiket láttam.
Mosd le a bánatot a bőrömről,
És mutasd meg, hogyan legyek újra teljes.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal10/5000[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Allen Dante Kedd Ápr. 16 2013, 16:21

- 2. kör -
A fény lassacskán halványodni kezd, majd minden kitisztul. Bár szemem csukva van, mert mikor hirtelen világosság tört rám, becsuktam azokat, hogy megvédjem az erős fényhatástól. Azonban, mikor már úgy érzem, hogy nem vagyok ennek kitéve, lassacskán kezdem kinyitni őket. Mivel könnyezni kezdtek eleinte homályosan látok, így a körülöttem lévő dolgokat, pontosabban a környezetemet sem tudom felfogni, hogy mi van körülöttem, csak a homályosság, ami szerencsére kezd eloszlani, így fény derül, hogy mi is folyik itt.
Amint végre visszakapom rendes látásomat, érdekes látvány fogad, mert egy kijelző szerűség lebeg a szemem előtt. Kijelző… ez azt jelentené, hogy amit látok az a NerveGear, vagyis vége van ennek a játéknak? Ennek nagyon örülnék, azonban azt nem tudom, hogy a többiek is kikerültek. De hirtelen az is eszembe ötlik, hogy ez nem is a valóság, hanem ez még mindig a játék, vagy a „sisak” egyik programja, azonban remélem, hogy nem így van és vége van ennek a rémálomnak.
Már ülnék fel az ágyban, de ízületeim és izmaim nem engedik ezt a cselekedetet. Úgy látszik, hogy a sok fekvésnek köszönhetően legyengültem. Akkor csak apránként kéne elkezdeni a mozgást.
Elsőnek a NerveGeart szeretném levenni a fejemről, mert már nagyon zavar, hogy nem látok rendesen tőle. Bár a karjaim mozgatása kicsit nehézkes és fájdalmas a benne lévő infúziótű miatt, amit jobbnak látok először eltávolítani magamból, és csak utána mozgatni karjaimat. Most, ahogy elnézem magam, ahogyan egy kicsike tűvel bíbelődök, mi lesz a sisakkal. De ezzel inkább csak ez után fogok foglalkozni. Most már kénytelen vagyok belátni, hogy ez a valóság, hisz a fájdalmak folyamatosan követik egymást, ami játékban nem fordult elő.
Ahogy a tűt sikeresen eltávolítom, következik a sisak. Ez már egy hosszadalmasabb művelet, de ezt is sikeresen végrehajtom.
Két dolog kipipálva a listáról, akkor ideje lenne felülni, mert az örökké valóságig nem feküdhetek. Nehezen, de ezt is véghezviszem. Ott ülök az ágyamban, igen az ágyamban, ami a sajátom, és nem valami korházi. Ebből egyértelmű, hogy a szobámban vagyok. Minden olyan, amilyen akkor volt mikor elkezdtem játszani a játékkal, talán annyi különbséggel, hogy most nagyobb rend van, mint akkor volt, és néhány virág is díszíti az íróasztalomat és az ágyam melletti kis asztalt.
A jobb nézelődés érdekében hajamat hátrahajtom, mivel már egy jó ideje nem voltam fodrásznál. Valahogy most mindent jobban látok, pontosítva nagyobb látószögben. Kicsit sötétnek érzem a szobámat, ezért úgy döntök, hogy elhúzom a sötétítőt, így talán több életet is tudok teremteni. Már csak arra kell, rávegyem a testemet, hogy mozogjon, de ez még nagyobb nehézségbe ütközik, mint a felülés.
- Na, gyerünk végtagjaim, mozduljatok meg. –adom ki a parancsot, hátha ezzel jobban nyomatékosítani tudom, amit véghez szeretnék vinni.
Működik, bár nem azzal a tempóval, amivel elképzeltem, de a semminél legalább több, vagyis gyorsabb. Annak érdekében, hogy egyensúlyomat megtartsam. Megkapaszkodok az infúziót adagoló rúdjába, ami a legstabilabb tárgy a közelembe. Mint valami mankót használom, és odabicegek az ablakhoz, majd a függönyt megragadva elhúzom, és a fény beárad, az eddig sötét szobába.
Mivel kíváncsi vagyok, hogy milyen idő van, odakint kinyitom az ablakot, aminek köszönhetően a szél beszökik és felkapja a hajamat, ami távolról úgy tűnik, mintha a szél szárnyain repülne. Hűvös, de mégis kellemes szellő haladt végig rajtam, ami ismételten közölte velem, hogy ez a valóság, ami örömmel tölt el. Ennek oly módon adok, jelt, hogy könnyeim kiszöknek szemeimből, és egyenest a padlón kötnek ki. Már el is felejtettem, hogy milyen érzés valójában élni, a színek sokkal élet hűbbek, mint a játékban. Bár azt azért jobb szerettem, hogy ott fájdalmat nem éreztem, de szerintem ez most csak mellékes. Lényeg, hogy kikerültem abból a játékból…
Allen Dante
Allen Dante
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 312
Join date : 2012. Nov. 22.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 12
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal616/700[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (616/700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Mirika Kedd Ápr. 16 2013, 19:08

2. kör

Az a hülye villanás baromi hirtelen jött, teljesen úgy éreztem, hogy kiégnek tőle a retináim és szénné ég a szemem a fénytől. Halvány dunsztom se volt, hogy mi a franc lehetett, de kezdett máris tele lenni a hócipőm ezzel a szerverleállással. Eleve ijesztő volt, elvégre mi van, ha éppen most sül meg a maradék cirka 8-9 ezer játékos agya amiatt, mert valaki félrekapcsolt valamit a szerverközpontban, vagy mert éppen rájött erre a bazinagy szigetre a földrenghetnék, és elmegy az áram egy komplett régióban, mire meg a generátorok rákapcsolnak, puff, vége egy halom ember életének. Köztük az enyémnek is, ami valljuk meg, hát nem buli. Én még azért élni akartam egy darabig, mondjuk úgy cirka 70-80 évig. No de előbb leginkább kijutnék ebből az átkozott játékból, meg ismerném kint is Kotát, Anatot, Mizukit, Rint és a többieket, meg elmennék egy jót bulizni a csajokkal. Mármint nem a kockákkal, hanem az osztálytársaimmal. Mondjuk Ren egyik koncijára, és hátha beenged minket a kulisszák mögé is :3 Főleg engem és Natsumit. Kyaa~, olyan jó buli lenne vele oda bejutni, tuti megpróbálná felcsípni Rent. Iszonyú rámenős és bevállalós lány, de pont ezért kedveltem ennyire, ő tényleg bármilyen buliban benne volt és nem volt rest magával rángatni :3
Az a furcsa bizsergés viszont a villanás után pillanatokon belül átment valami mássá, konkrétan azt hiszem visszatértek az érzékeim, vagy mifene. Fekvőhelyzetben voltam, a hátam és a fejem alatt meg valami puhát éreztem. Megpróbáltam kinyitni a szemem, és minő meglepetés, össze is jött. Hunyorogtam egy keveset, belevilágított a szemembe a plafonon lévő világítótest vibráló fénye. Oldalra fordítottam a fejemet, magam mellett egy éjjeliszekrényt láttam meg, rajta friss virágokkal. Fókuszomat tágítva pedig lassan eljutott az agyamig: ez egy kórházi szoba. Volt valami nehéz bigyó a fejemen is, amit nagyon szívesen kitapintottam volna, ha nem sajgott volna annyira a kezem, mikor megmozdítottam. Felszisszentem, teljesen elmerevedett. Hirtelen, mint akit villámcsapásként ér, úgy nyilallt belém a felismerés a kórházról, a fájdalomról, a sisakról a fejemen. Ez már... nem Aincrad o.O
Tágra nyíltak a szemeim a meglepetéstől, és őszintén szólva ha képes lettem volna rá, azonnal felpattanok, de minden egyes porcikám akadályozott benne. Iszonyat nehéz volt megmozdulni, minden egyes végtagom sajgott, ahogy mocorogtam. Ráadásul tök gyengének éreztem magam. El is felejtettem már ezt az érzést, milyen elgyengülve, tehetetlenül feküdni. Végre felemeltem nagy kínok közepette a kezemet, és kitapintottam a fejemen a Nerve Geart. Meg mást is. Oxigénmaszk volt rajtam. Sejtettem miért, ugyanaz az oka, amiért erőtlennek éreztem magam. Elkapott valamit a gyenge immunrendszerem...
Megpróbáltam megszólalni, hívni valakit, de csak köhögésre futotta, egyébként elhalt hanggal nyöszörögtem. Fájt, szúrt a torkom is, idegesített a csipogás mellettem, a fejemen lévő biszbaszok meg pláne. Le akartam rántani a sisakot, de ahogy megfogtam mindkét kezemmel, eszembe jutottak Kayaba szavai. Ha levesszük a sisakot, végünk, meghalunk. Abszurdnak hangzott, de akkor is... A belém hasító félelem megbénította a kezemet, inkább visszatettem magam mellé. Nem mertem megtenni. nagyon gáz volt. Kint vagyok, de nem volt bátorságom megszabadulni az eszköztől, ami megkeserítette az életemet. Megkeserítette egyáltalán? Igazából nem éreztem boldogságot, megkönnyebbülést. Túl hirtelen jött ahhoz ez az egész. Arra számítottam, hogy végigküzdjük magunkat, lesz egy ilyen húdekirályak vagyunk érzés és jutalmul visszatérünk a valós világba. Most viszont enélkül tértem vissza és valami... hibádzott.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal11225/10500[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Ryuninji Ren Kedd Ápr. 16 2013, 19:31


II. Kör

Ez az éles, ragyogó fény kisüti a szemem. Mi a franc ez egyáltalán? Az egész testem fáj, ráadásul nem is kicsit. Olyan ez, mint egy igen hosszúra elnyújtott party után felébredni valahol. Huhúúú tényleg nagyon ki vagyok ütve. Szemeim kinyitom, de azonnal vissza is záródnak az erős fény miatt. Csak nagyon hunyorogva tudom nyitva tartani őket. Ami még nagyobb probléma, hogy nem érzek magamban annyi erőt, hogy kezem mozgásra késztessem, így eltakarni se tudom azt a fránya napfényt. Szemem résnyire nyitva, így nézek körbe, hogy hol a fenében lehetek. Pár perce még a halálomon gondolkodtam a Limen kertjében, semmi bajon nem volt, most meg fekszem valahol erőtlenül. Tényleg lecsaptak volna a lányok? Nem egy egészen más helyen vagyok, csak nem? Felismerem ezt a helyet, egy magánkórház, ahol már töltöttem el hosszabb időt is, pár kisebb balesett miatt, na, jó volt egy nagyobb, de az nem miattam. Tehát… tehát… ez a valóság? Ki-ki-ki-ki-kint vagyok? I-igen, itt ez az átokverte gépezet a fejemen, azonnal le kell vennem, nincs vesztegetnivalói időm. Minden erőmet összeszedem, a fájdalomra fittyet hányva felülök és leszedem magamról a nerve gear-t. Próbálom elhajítani, nem sikerül épp hogy csak az ágyam végéhez gurult a lábaim vonalán. Nincs erőm többre, azonnal visszadőlök, s hajam eltakarja szemeim. Nem látok semmit sem, mégis kimondhatatlanul boldog vagyok, végre kijutottam onnan, újra az lehetek, aki valójában vagyok. Igen, Ryuninji Ren visszatért és fényesebben fog tündökölni, mint akárki más, ezt garantálom. Egyik kezemmel végigsimítok a hajamon, megnőtt, nagyon is, arról nem is beszélve, hogy alaposan rám férne egy kiadós hajmosás.
- Áááuuuhh!!!- elkezd sajogni a kezem, a kézfejemben lévő infúzió teszi a dolgát, nem kellett volna mozognom annyit. Elernyedek, ezzel csökkentve fájdalmam, de mit csinálok én? Fogalmam sincs mennyi idő telt el azóta, hogy felvettem a Nerve Gear-t, nagyon sok lemaradást kell pótoljak, remélem még nem mentem ki a divatból, mint sztár. Egyik pillanatról a másikra elönt a félelem, mi van, ha tényleg vége? Ha már nem kellek az embereknek? Akkor ennyi volt, mehetek haza és élhetem tovább az átlagemberek mindennapi életét? Neeeem, nem-nem-nem, ez nem történhet meg. Nem hagyhatom megtörténni, nem húzhatom itt az időt tovább.
- Hol az a nővérhívó? – nyögöm nehézkesen ezt a pár szót, gyenge vagyok, mint a harmat, nem érdekel. Elméletben az ágyhoz közel kellene lennie, áh meg is van, már csak el kell érnem.
- Höhnnnnnh…. Höhnnnnh- nem megy Sad sajog mindenem, rühellem a fájdalmat, ezért volt jobb Aincradban, ahol nem éreztem ehhez hasonlót, ez az egy pozitívum mindenképpen a rabságom mellett szól, az egyetlen. Újra fájdalmat érezni cseppet se üdítő, lehangoló, nagyon is, azonban sokkalta nagyobb örömöt érzek a fájdalmam ellenére. Mégiscsak kiszabadultam a börtönömből. Igaz így visszagondolva, annyira nem is volt kellemetlen. o.O Miket beszélek én, hát még szép hogy nem szerettem ott lenni…. annyira.
- Nah, nem érek rá, ilyeneken agyalni - kisebb,nagyobb nehézségek árán felküszködöm magam újra ülőhelyzetbe. Lelibbentem magamról a takarót, és oldalra fordulok nyöszörögve. Hehe, nem hiszem el, mint valami öreg úr, komolyan mondom. Először is kellene valami fürdő, aztán fodrász, meg minden, sürgősen kell nekem egy fellépés, menteni akarom a karrierem, amíg még megtehetem, minden perc számít, nem lazsálhatok.
- Gyerünk-gyerünk, menni fog ez- próbálok felállni. Ez máskor olyan könnyedén megy, most meg? Egy örökkévalóság ez az egyszerű mozdulat. Nem lesz ez így jó.
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal6382/6500[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (6382/6500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Mirika Kedd Ápr. 16 2013, 20:04

3. kör

Lassan eljutottak a fülembe a zajok, amik a külvilágból érkeztek. A szél zörgette az ablakot, autók dudálásának zaja és a forgalom meg a szokásos idegesítő városi jelenség volt. Valahonnan zene hallatszódott át, de passzolom, hogy valahonnan a szobából, a szomszédból, vagy az utcáról. Nem igazán szoktam még vissza ahhoz, hogy a saját érzékszerveimet kell használnom. Nem, nem voltam boldog. Nem volt meg a hurráhangulat, hogy úúú, végre megszabadultam attól az átkozott virtuális világtól. Kapásból, ahogy visszajutottam, emlékeztetett minden nyomorúságomra a testem. Mindenre, amit nem akartam, ami miatt örültem neki, hogy volt egy másik világ, ahol tiszta lappal indulhattam. Gyűlöltem a fájdalmat, a gyengeséget, annak a gondolatát, hogy akkor most hamarosan mehetek vissza a suliba és tanulhatok. Hogy olyanokkal fogok találkozni, akiket rühellek. Ezt nem ellensúlyozta az, hogy látni akartam a haverjaimat, hogy hiányzott anya és apa. Jó, Aincradban sem volt fenékig tejfel az élet, szóval lehet mondani, hogy nekem semmi se jó. De na, ez most így olyan... hirtelen történt. Ráadásul olyan volt, mintha a két világ között lebegnék, hiszen a fejemen még ott volt a sisak, ami nem engedett vissza. Amit nem mertem levenni, mert féltem tőle, hogy mi fog történni.
Nedvességet éreztem az arcomon lefolyni. Eh, csodás... Fogalmam se volt, hogy mit akartam igazából, mégis sikerült elsírnom magam. Miért vagyok kétségbeesve ennyire attól, hogy visszatértem? Eddig végig azon voltam, hogy kijussak, erre most... áááh, nem így akartam kijutni Sad Nyeltem egyet, megtöröltem a szemeimet és óvatosan felültem az ágyon. Éreztem, ahogy korlátozza a mozgásomat a sisak, a karomból kiálló csövek, meg persze a saját gyengeségem is. Az oxigénmaszkot végre levettem, ment magamtól is a légzés, bár köhögtem egy sort megint. Az egész furcsa volt, most hogy újra a saját tagjaimat mozgathattam. Nem is ment túl jól, alig volt erőm. Szinte éreztem magamon, hogy lázas vagyok.
Körülnéztem a szobában, vagyis inkább kórteremben. Egy oldalt leszámítva körülöttem függöny, csak egy másik ágyat láttam, rajta egy sorstársammal. Kintről beszélgetés hallatszott be, de nem tudtam kivenni, mi a téma. A sisakkal a fejemen ez képtelenség volt. Talán onnan jött a zene is. Elég uncsi számnak tűnt, nem tetszett. Igazán vége lehetett volna már, nem elég, hogy én a padlón vagyok, még a szám is rombolja a hangulatom.
- Oi, te ki vagy? - kérdeztem a játékostársam, halvány, erőtlen, rekedtes hangomon. Mocorgott ő is, szóval gondolom őt is érintette ez a szerverleállás, hogy kidobott minket a játék. Erőltettem a szemem, hogy legalább kivegyem, miféle alak is fekszik az ágyon. Haja fakó és fehér volt, így első blikkre lánynak tűnt, fiatalnak ráadásul. Idegesített, hogy nem tudom rendesen kivenni, de már fájtak a szemeim, és ráadásnak ott volt az a hülye szemellenző a Nerve Gear-ön. Nem, nem is ez idegesített. Inkább az, hogy nem tudnám megtenni, hogy felpattanok, futok egy kört a szobában, és felszökkenek az ágyra, hogy ugráljak rajta. Igen, ez volt a baj. Aincradban szabad voltam, energikus, fáradhatatlan. És itt? Egy beteg roncs, aki már most attól elfáradt, hogy felült. Franc... hülye korlátok. Rácsaptam az ágyra, a matracra. Ha legalább valaki olyan lenne itt, akit ismernék. Vagy meglátogatna valaki. Bárki. Tényleg, még annak a lúzer Kobayashinak is örültem volna, aki tiszta szerencsétlen és béna, meg nem bír kinyögni egy szót sem, de azt hiszi, egyszer majd leszek a barátnője, és küldözgeti a szerelmes leveleket folyton. Csak láthassak valakit, akit innen kintről ismerek. Hogy tudjam, mi újság, mi van a szüleimmel. Hogy örüljön nekem valaki. De nem, még ez sem adatott meg, hogy legalább egy barátnőm itt dekkoljon éppen. A szüleimben nem is reménykedtem, apa dolgozik, anya meg gondolom fel sem tud kelni az ágyból. Pedig tudni akartam, mi van vele. Boldogul vajon anélkül, hogy ellátnám?
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal11225/10500[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Kazuma Kedd Ápr. 16 2013, 21:13

1. kör

Már több mint egy hete nem mentem egyik város közelébe sem. Mikor legutóbb emberek közé merészkedtem gyorsan telepakoltam az inventorym kajával, és már hagytam is el a várost. Máskor is töltöttem el napokat, a szinteket járva de ez most más volt. Nem tudom pontosan, hogy és mikor történt de a félelmeim legyűrtek. Féltem az emberektől, a városoktól de leginkább magamtól. Félek attól az embertől, akivé változtam, vagy akivé változok éppen. Ez a valami a kezemen rendkívül veszélyes. Minél többet eszik annál erősebb lesz. Félek, hogy ha nem vigyázok vele, túlnő rajtam. Egyáltalán nem sikerült még rájönnöm hogy pontosan mire képes. Időnként megpróbálta megváltoztatni az alakját, de eddig mindig sikerült megakadályoznom. Mi van, ha később nem lesz neki elég a karom? Ha lassan valami förtelemmé változtat? Küzdenem kell ellene de, fogalmam sincs, hogy tegyem. Most békésnek látszik de, félek, hogy ez nem marad így.
A lábaim szinte maguktól vittek. Egy kis pöttyöt követtem a térképemen. Amíg végül el nem értem. A távolban egy ismerős alak rajzolódott ki és én gyorsítottam a lépteimen. Félek az emberek közé menni de, már nem csak ez aggaszt. Egy új eddig nem sokszor tapasztalt érzés hatalmasodott el bennem. Rettegtem, hogy egyedül maradok.
Neuro vigyorogva integetett és én is megeresztettem egy kisebb mosolyt. Furcsa de valahogy szükségem volt erre a bolondra. El akartam mondani neki mindent, ami történt de nem mertem. Lassan elszállt az idő és mindketten mentünk tovább a dolgunkra. Alig pár szót beszéltünk és csak vadászgattunk de ez nekem bőven elég volt. Visszatért a kedvem hogy folytassam, és már magabiztosabban lépkedtem a végtelennek tűnő mezőn. A nap már alacsonyan járt mikor a kezem furcsán bizseregni kezdett. Ezt csak akkor csinálta mikor készült megváltoztatni az alakját. Ijedten néztem rá, ahogy az eddigieknél sokkal gyorsabban kezdett átalakulni aztán mintegy varázsütésre minden elsötétült. Ijedten tudatosult bennem hogy talán bekövetkezett az, amitől a legjobban féltem azonban mielőtt továbbgondolhattam volna egy kis ablak ugrott fel benne a legvérfagyasztóbb üzenettel, ami csak a játékban felbukkanhat.
Saját magamat láttam a földön feküdni. Mintha csak aludnék. Viszont a földön fekvő Kazumának eltűnt a bal keze. A helyén csak valami fekete folyékony anyag maradt. Aztán a saját hangomat hallottam és megnyugtató volt, amit mondott. „Visszalépéskor”. Tehát nem halhattam meg ugye? Egyszerűen csak meg kell várnom, míg vissza tudok lépni, és minden folytatódik ott, ahol abbahagytam. Ott motoszkált a gondolat, hogy talán tényleg meghaltam és épp törlődik a karakterem, mielőtt megöl a sisak de, nem hagytam, hogy a gondolat elhatalmasodjon rajtam. A hang lassan elhalványult. A helyét, pedig az egész testemet átjáró bizsergés vette át. Kísértetiesen hasonlított ahhoz, amit a bal kezem csinált de ez másabb volt. Mintha valami láthatatlan erő készülne összeroppantani és a fájdalom… Rég nem éreztem már hasonlót. Talán túl rég de nem hiányzott. Most viszont itt volt, pedig nem szabadna neki. A fájdalom a kinti világba való, nem ide. Mozogni próbáltam és bár azt hiszem sikerült a kezem nem markolt semmit. Oda nyúltam, ahol a lábamat éreztem, de nem ütközött neki. A teljesen idegen érzések kezdtek ijesztővé válni, de végül más is történt. Annak ellenére, hogy csukva volt a szemem hirtelen vakító fény villant.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal304/2100[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (304/2100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Hitodama Kedd Ápr. 16 2013, 21:49

[III. kör]

Kissé szédelgett, nem is tudta mi mindent nem vett észre maga körül miközben azon küszködött hogy eljusson az ajtóig. A világ most forgó képek és valami idegen nyelv dallamainak masszája volt, nagyon rosszul esett. Gyengének érezte magát, reménytelennek ha mondhatjuk így. A folyosón most már csend volt, egyedül azt a dalt vélte hallani amiből egy árva szót sem értett, s ez zavarta, egyedül arra volt képes emlékeztetni hogy milyen tehetetlen is volt, főleg most... idekint... és a legjobban az fájt, hogy egyáltalán nem volt hihetetlen, túlságosan is... túlságosan is jól ismerte az érzést, s most túlságosan visszazökkentnek érezte magát ebbe a nagyon szűk kintinek nevezett négy fal közti világba, amit gyűlölt mindenestől... már az ablakon túli dolgok sem érdekelték, egyedül azt akarta hogy az az izé a fején megint működjön... akkor legalább tudná hogy kit és merre keressen. Igen... inkább lehunyta szemét és várt...
Talán csak perceket aludt valójában, de ő úgy érezte hogy nagyon is sokat, csak a feje forrósága nem akarta béként hagyni... meg ahogy mindene sajgott vagy nehéz volt! Nyomorultnak érezte magát, nyomorultabbnak mint valaha... tudta hogy rosszabbul volt mint azelőtt és ez nem lepte meg egyáltalán, inkább az hogy még lélegzett. Ismét kinyitotta szemeit és a semmit kezdte fürkészni, először a falat majd berendezési tárgyakat, bármit hogy ne kelljen saját gondolataira figyelnie
Különös volt, több gépet látott itt mint amennyire emlékezett, már pedig ha valamit biztosan jól ismert ebben a szobában, azok a gépek voltak, még azok a kis figyelőgép is amit a sisak előtt hoztak be hozzá, amin a dolgaikat ellenőrizték az egyezségük részeként... És már meg sem lepődött hogy egy másik ágyat fedezett fel a szobában, ami egyszersmind megmagyarázta a túl sok gépet. Pedig mindig is a privát szobájának hitte, most mégsem volt egyedül, álmos szemei pedig kíváncsian emelkedtek az ágyon ülő alakra
Közelebb kellett mennie... nem szeretett hallucinálni, hát még azt ha minden furcsaságra az volt a magyarázat. Elengedte magát és a földre esett, majd kezeivel vonszolni kezdte magát a másik ágy felé. Most lassabban haladt mint azelőtt, fáradtabb volt, de azért kitartott a közbeejtett pihenőknek hála. Az illető illúziója pedig még így is kitartott, ugyan mozdulatlan volt szinte és csendesnek, akkor is ott volt még mikor nagy nehezen sikerült odaverekednie magát és elkapnia az ágy szélét
Úgy érezte hogy még jobban belerokkant az erőlködésbe, mikor felhúzta magát ülő helyzetbe és állával sikerült megtartania magát elegendő ideig arra, hogy állíthasson testsúlyán. Azelőtt nem tudta hogy ennyi mindenre képes a kezeivel, de talán most más dolog is hajtotta előre, mert most is ott volt az a lány, kissé idegenszerű de még így is fel vélte őt ismerni. Furcsa volt, megint az ágy széléről bámulni csak ezúttal szárazon, s egy igazi ágy szélén ideát. Semmi elképzelése nem volt arról, szándékosan tették e ide, vagy egyáltalán hogy került ő ide. Egyszerűen csak bámult búskomor szemeivel, erőt gyűjtött, aztán megint elkapta az ágy szélét
- Mühh... - nyögte fojtottan, nem volt elég erős ahhoz hogy közben beszélni is tudjon
Most csak az számított hogy keze elérje a lány haját és megfoghassa, picit megrántsa hogy jelezze, hé, ő itt van, Mizuki itt van!
- Uhh... - hallatta, muszáj volt megérintenie, igaziból is, muszáj - uuuh... Kaaannyaa...
El kellett érnie, ott volt igazából... a zene nem számított, nem értette a nyelvet... csak a barátját akarta, EL KELLETT ÉRNIE!
Hitodama
Hitodama
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 10
Exp:
[Event] OFF - Page 2 Exp_bal135/500[Event] OFF - Page 2 Exp_ures  (135/500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Event] OFF - Page 2 Empty Re: [Event] OFF

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.