Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nishida

Go down

Nishida Empty Nishida

Témanyitás by Nishida Szer. Dec. 09 2020, 00:45


Hali!

Először is köszönöm, hogy veszed a fáradtságot és elolvasod az adatlapom.

Bemutatkozás a karakter szinten; Nishida egy kedves 50-es idősebb fazon, aki nagyon szeret horgászni. A SAO-ban ragadt korosabb játékosokhoz mérten merészebb, mert egész a 22-es szintig felküzdötte magát és nem maradt lent a kezdetek városában. Ott telepedett le és alapított egy horgászcéhet. Nem megerősített források szerint 900-as szint felett van a horgász skill-je, egyes vélemények szerint 950-es.

Bemutatkozás user szinten; Nishida user egy kedves 50-es idősebb fazon, aki nagyon szeret horgászni. Bár ezt mintha már írtam volna… Ja! Bocsi! Nyilván a karakterválasztás nem a véletlen műve. RPG mesélési tapasztalatom leginkább a múlt homályába veszett. A 90-es évek elején még papír alapú rpg-t meséltem, de volt rá precedens, hogy frpg-t is. Igaz, azt már inkább a 2000 év környékén és csak két alkalommal. Bár meséim jelentős része D20 alapúak voltak, azért igyekszem hamar elsajátítani az oldal saját rendszerét.

Meséim jellege: Alapvetően jobban szeretem a kidolgozott mesélést, de nem riadok meg az improvizálástól sem. A meséimet egy alap szituációra építem, mely köré egy történetet szövök. A történetek döntő többsége többszálon is megjárható, és az sem gáz, ha a játékosok alkotnak maguknak egy újat. Nem fogok senkit kijelölt pályára kényszeríteni. A mesék mindegyike tartalmaz kihívást, nem feltétlenül fegyverest. Ha harcra kerül a sor, azok a könnyebbik fajtákból szoktak kikerülni, nem célom egyetlen karakter elpusztítása sem. Nem ritka az sem, hogy tesztelem a játokosaimat, szóval senki se lepődjön meg, ha a mesémben egyszer csak arra kérem fel, hogy ő meséljen helyettem (ezt bővebben a játékos elvárásoknál fejtem ki). Nem ritka az sem, bár ez többnyire a felkészülési időtől függ, hogy a történeteket képekkel színesítsem. Fejtörőkre lehet számítani, de arra is, hogy nem is fejtörő a fejtörő csak annak látszik. Nagyon kedvelem a humoros elemeket is, szóval arra is lehet számítani. Végezetül egy valamit biztos nem fogsz találni a meséimben; vérfürdőt. Nem mesélek hentelős kalandot ez egészbiztos.

Játékosok felé irányuló kívánalmam: Legyél aktív! Ha már energiát és időt áldoztam a mesére, jól esik, ha mutatsz némi elismerést azzal, hogy nem kárhoztatsz tétlenségre. Persze értem én, és el is fogadom, hogy nem a fórumjáték az életed középpontja, de ha tartósan nem tudsz játszani dobj meg egy priváttal, hogy tudjam. És ha ki is maradsz pár körből fogok teremteni lehetőséget a visszatérésre.
Használd a fantáziádat! Nem várom el, hogy kétoldalas novellával reagálj, de azt nem szeretném, ha tőmondatokban kommunikálnál. Számíts rá, hogy a szólimitet szigorúan betartatom, és nem csak a mennyiségi, de a minőségi ráta is beleszámít a küldetés zárásakor kapott jutalomba.
Legyél motivált! Ne csak az exp-et és az aranyat lásd a küldetésben, akard is a megoldását. Én azt szeretném, ha éreznéd a karaktered célját, ne csak a fényesebb páncél árát lásd, hanem a karaktered sikerélményét, hogy túl jutott egy megoldandó feladaton. És akkor itt jönne a fenti kijelentésem magyarázata; A motiváltságod többnyire azzal mérem, hogy felkínálom a lehetőségét a könnyű útnak (Jó példa erre a Recept mese 7. köre, ahol a játékosok a következő hozzávaló beszerzésénél választhattak, hogy a karakterek valóban elmennek beszerezni azt, vagy a játékos úgy dönt, hogy az már meg is van). Fontos megjegyeznem, hogy ne érezd kényszernek a nehezebb utat választani. Jobb szeretném ha magadtól döntenél így, mert az nagyon jól fog esni, és nagyon fogom értékelni azt.

Még egyszer köszönöm, hogy időtszántál az elolvasására! És ha úgy érzed szívesen tesztelnél élesben is, nem kell kivárnod, hogy sorrakerülj a küldetés kérésnél, dobj meg bátra egy pm üzivel és akkor nekiálok a küldetésed kidolgozásának.

Update 1.1:
Az oldalon indított meséim állapota miatt szükségessé vált néhány módosítás.
1. Küldetés indításnál a jelentkezőt privátban megkérdezem, hogy elfogad-e mesélőnek. Elég kínos, hogy úgy derül ki utólag az antipátia, mivel így a résztvevőknek is kellemetlen a mese egy jk általi ignorálása.
Ha nem reagál a megkeresésre akkor feltételesen teszem be a mesébe, és ha az első 3 körben nem ír, akkor kiveszem a küldiből.
2. A határidő betartás úgy fog alakulni, hogy a megadott határidőt követően a mese folytatódik, ha valaki nem írt hsz-t akkor abból a körből kimarad. Pótlásra, visszakapcsolódásra a történet függvényében lesz (vagy épp nem lesz) lehetőség. 2 „üres”, vagyis játékos hsz nélküli kör elteltével a küldetést lezárom (határidő nélküli mese esetén 1 naptári hónap elteltével). Bejelentett hiányzás esetén, ha később úgy alakul akkor a küldetést újra nyitom, de csak, legalább az eredeti résztvevők 50%-ának (szóló küldinél ez 100%) egyidejű kérésére.
3. Hogy a játékosok el tudják dönteni, hogy érdemes vagyok-e a jelentkezésükre, az eddig elindított meséimet röviden értékelem. Nem szöveges értékelésre kell gondolni, csak a küldetés végén jelzem, hogy teljesített-e vagy félbeszakadt. A résztvevők részvételi arányát; ahány induló jk annyi smile. Ha a jk befejezte a küldit akkor Smile ha nem fejezte be akkor Sad . Valamint a körök számát. Ebből elég jól le lehet vonni, hogy a küldetést mennyire élvezték a játékosok. Pl.: egy 3 körös félbeszakadt csupa Sad smile nagy valószínűséggel egy gyenge történetet, míg egy 15 körös befejezett csupa Smile smile egy élvezhető történetet jelenthet.


Vizsgamesém:
A recept – 9 kör, Smile Smile Befejezett.

Aktuális mesék:
Laza(c) peca főzőcskével.
Fejsze és Kalapács
Robotizálva
A kincses térkép


Update 2.0
Mint a futó küldik alatt kiderült, a mesélői stílusom nem illeszkedik az oldal egyediségéhez, így a további nézeteltérések elkerülése okán inkább visszaadom a mesélői jogomat. A jelenleg futó küldetéseket amilyen hamar csak lehet lezárom, mert az én hibám miatt nem szeretném, ha a játékosaim erőfeszítése kárba vesznének.
Az eddigi szíves türelmeteket nagyon köszönöm!
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.