Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három

3 posters

Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Hétf. Május 23 2022, 09:39


Felelősség – az utolsó három


Talán még emlékeztek rá, hogy végül, ahogy azt az eladó mondta, egy héttel az incidensetek után a JoyJewel (aggasztó hírek hiányában) piacra dobta a Leander Love karkötőt. Az ékszerről és annak különleges képességéről még a helyi bulvármagazin is írt egy cikket, és igaz ti és talán mások is romantikusabbnak képzeltétek a lilás izzást kiváltó okokat - mint az igaz szerelem és hasonlók -, de valójában az item paneljén csupán be kellett állítani egy karakternevet, akinek közelségében a karkötő aktiválódik. Ettől függetlenül azonban a kiegészítő hamar elterjedtté vált és az ünnepek után majdnem minden tizenötödik lány viselt hasonlót.
De persze az is lehet, hogy a hírek elkerültek titeket és minderről csak keveset, vagy semmit sem tudtok.

Kagakától azóta sem érkezett válasz a levélre.
A JoyJewel hamar Aincrad egyik leggazdagabb céhévé vált.
És ennek már több hónapja.

*

Egy csendes, késő tavaszi délelőttön Leonak üzenete csippan:

Hoora írta:
Várlak a szokásos helyen, minél hamarabb. Ha tudod, hozd magaddal a csajt is, akivel a JoyJewel karkötős ügyed volt.

Hoora

Az időzítés pedig úgy tűnik kivételesen remek, ugyanis Mirika éppen játékban-, sőt mi több a közeledben van - na de hogy mégis mennyire a közeledben, azt rátok bízom Wink Lényeg a lényeg, mivel friss céhvezérként talán ez az első komolyabb és halasztást nem tűrő megkeresésed, nem kellene sokat váratnotok a Rend vezetőjét, aki a Rend Székházának első emeleti gyűléstermében vár titeket.


Határidő: 2022.05.29.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Leonard Szer. Május 25 2022, 21:39



- Milyen békés itt. - Vonásait ellágyította a lelkét betöltő nyugalom, ahogy a körülöttük elterülő tájat szemlélte. Az óriáskerék épp most ért a tetejére. A fülke, amiben ültek, finoman előre-hátra ringott, ahogy megmozdult, hogy lenyissa az apró kis ablakot maga mellett, beengedve a tavaszi szellőt.
- Jó ötlet volt ide jönni - mosolygott rá Mirikára szelíden. A lányt még aznap kora reggel kapta el a folyosón, hogy segítsen beszerezni néhány igen fontos, de fogyásban lévő alapanyagot a konyhába, dolguk végeztével pedig meghívta őt az event szerűen pár napra megnyílt közeli vidámparkba.
Ami Leot illeti, első sorban a szórakozás, a kikapcsolódás, a hullámvasutak és az olcsó hotdog vonzotta, valahogy mégis ezen a nyavalyás szerkezeten kötött ki, amit világ életében unalmasnak tartott. És lám, így közel a harminchoz már nem is tűnt annyira ósdi elfoglaltságnak ülni egy kabinban a világ tetején és onnan szemlélni az életet.
- Mesélj, mostanában miféle karaktereknek kölcsönzöd a hangod. Sokat dolgoztál az elmúlt fél évben, jól tudom? - érdeklődött a lány felől könnyedén, mert mindig szerette hallgatni a hangját és a gondolatait. Mondandója... az lett volna bőven neki is. Mostanában valahogy mégis jobban esett csendben maradni, másokra koncentrálni, egy kicsit jobban odafigyelni a külvilágra is.
A csippanás talán éppen Mirika válaszának közepén zavart be. Pillanatnyi habozás nélkül nyitotta le az üzenetet, majd ráncok költöztek a homlokára.
- JoyJewel... Az melyik is... - motyogta töprengve, nagy hirtelenjében összekeverve egy másik üggyel a nevet, de aztán felpillantott beszélgetőpartnerére és rögtön kitisztult minden. A buzis karkötő! Hát persze, hogyan is felejthetné el azt a napot...!
- Látom, nem valami közvetlen a viszonyotok Hoorával - fintorgott a "csaj" kifejezésen, ami minden volt, csak nem egyértelmű egy pasi számára, aki úton-útfélen csajokkal lóg, közben pedig megmutatta az üzenetet Mirikának.
- Nem fér a fejembe, mi történhetett - csóválta meg a fejét és felállt a helyéről. Szerencsére épp most ért végére a körhinta, bár ha nem így történt volna, akkor is rendelkezésükre álltak a teleport kristályok. Megfogta a lány kezét, hogy kisegítse a kabinból, aztán gyors és határozott léptekkel megindult a Rend általa ismert székháza felé, miközben válaszolt az üzenetre is, hogy tíz percen belül mind a ketten ott lesznek. Mert az nem is volt kérdés, hogy  eleget tesznek a kérésnek, ugye?

Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal18220/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Mirika Pént. Május 27 2022, 18:47

- Ugye? - húztam ki magam büszkén, amolyan "énmegmondtam" módon, majd finoman Leo-kun vállának dőltem, és a szememet becsukva élveztem a lágy szellő simogatását és a fülke andalító ringatózását. Nem lehetett kihagyni pont az óriáskereket, ezért megérte a noszogatás, meg a fogadás elvesztésének kockázata. Leo-kun azonban becsületes fajta volt, és elismerte a vereségét. Egy vidámpark nem csak abból áll, hogy átrohanunk minden adrenalinlöketet hordozó attrakción, különösen akkor, ha egy randi gondolata csábít oda. Legalábbis remélem, hogy mindkettőnk részéről ez volt az elgondolás, neki akkor, amikor meghívott, nekem meg akkor, amikor elfogadtam. Ha a fiú nem szól, hogy itt van ez a nyárváró fesztivál-szerűség, tuti elkerüli a figyelmem, mert nem olvasok minden egyes alkalommal híreket, amikor belépek. Nem azért vagyok itt, hogy olvassak, hanem hogy a barátaimmal legyek, vagy segítsek itt, meg ott, meg amott.
- Hát... mondhatjuk, de nem azért, mert annyi szerepem lenne, hanem mert meghallgatásról meghallgatásra rohangálok, és közben részmunkaidős munkákat is vállalok, pont azért, mert nincs elég szerepem >.> - válaszoltam kissé morcosan, de a bosszúságot enyhítette a fiú közelsége, na meg az is, hogy nem ez az első ilyen időszak.
- De a türelem munkát terem. Meg az is segít, ha nem cseszem el a meghallgatásokat, mint a múltkor :3 - kezdtem volna bele egy sztoriba, de a végtelen békét megzavarta egy idegesítő csipogás Leo-kun irányából. Szemtelen módon leskelődni kezdtem, például ha valami szeretője írt volna rá Leóra, akkor még simán kidobhattam volna a fiút az ablakon, de az üzenet szövegét látva ráncolni kezdtem a homlokomat. Na nem azért, mert ne tudtam volna, mi az a karkötős ügy (oké, nekem se ugrott be elsőre), hanem mert mi az, hogy "hozd a csajt"??
- Pedig már találkoztunk! Vagy az nem ő volt? Rolling Eyes - reagáltam kellően cinikus hangsúllyal - Kupán fogom vágni >.> - fogadkoztam is rögtön, miközben kikászálódtunk a kabinból, de amint talajt ért a lábam, Leo-kun már rögtön indult is a következő nagyobbnál nagyobb izgalmakat ígérő... kijárathoz?? Nyomban gyökeret is eresztett a lábam, annyira elképedtem a dolgon. Leo-kun egy csettintésre képes volt... oké, nem faképnél hagyni engem, de azért így otthagyni egy randit? Képes volt első szóra ugrani, amikor az a krapek csak így, egy random csajként hivatkozik rám?
- Héhé, azért ne rohanj ennyire...! - szaladtam utána, amikor már került közénk vagy tíz-húsz méter. Már csak azt nem tudom, ki fog nagyobb maflást kapni.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal11225/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Csüt. Jún. 09 2022, 15:07


Az első, ami a gyűlésterem résnyire nyitott ajtaja mögül megüti fületeket a Rend székházában, az a fel-feltörő zokogás - egy fiatal lányé, aki könnyes szemeit rögtön rátok emeli, ahogyan beléptek a szobába. Az asztal túlfelén Hoora áll gondterhelt arccal és int nektek, hogy foglaljatok helyet a megannyi üres szék egyikén. A helyiségben egyébként őrajta és a lányon kívül egy Leo számára ismerős Rend tag tartózkodik még, kezében papírokkal és egy veletek nagyjából egyidős srác, aki komoran bámul maga elé és ő ugyan látszólag nem reagál az érkezésetekre, de érezhetitek, hogy nagyonis tisztában van a jelenlétetekkel.
Ő is és a lány is színfeketében vannak.
- Kibaszottul szar a helyzet - nyit a feketebőrű férfi kertelés nélkül és elétek vágja az asztalra az eddig a markában szorongatott két itemet: két karkötőt; éppen olyanok, mint amit ti is a csuklótokon találtatok pár hónappal ezelőtt - Két haláleset, mindkettő érthetetlen és rendkívüli a maga nemében, és ez az egyetlen közös pont. Védett területen belüli nullázódások és pixeleződések, minden előzmény nélkül, alig pár pillanat alatt - közli tömören és a két vendégre pillant, mintha kételkedne a szavahihetőségükben, szavakkal azonban nem fejezi ki eme gondolatait. Ha eközben a kezetekbe veszitek a tárgyakat, rájuk bökve ugyanúgy felugrik az ablak, hogy nincs hozzáférésetek, mint anno a saját kezeteken lévő itemek esetében is. A lány újra zokogásban tör ki, Hoora pedig halkan káromkodik egyet és egy köhintéssel inkább újra magához veszi a szót:
- Ezek azok az itemek, amikről tavaly írtál, ugye? - fordul Leohoz - Felismeritek őket? - kérdi és ha igenlő választ kap, úgy bólint egyet és a két idegenhez fordul, belétek fojtva a szót, ha idő előtt hozzátennétek bármit is a dologhoz - A kollégáim és én mindent megteszünk, hogy rájöjjünk a miértekre és felderítsük az eseteket. Addigis kérem fáradjanak haza és pihenjenek; amint megtudunk valamit, felvesszük önökkel a kapcsolatot - enyhül meg a hangja rá nem jellemző módon, a Rend tag pedig bátorító szavakkal igyekszik kitessékelni a hozzátartozókat a teremből, amíg végül hárman nem maradtok.
A férfi ledobja magát egy székbe és a halántékát masszírozva veszi magához a társa által az asztalon hagyott papírokat.
- Ha nem tudnék erről a tavalyi esetről, esküszöm elküldtem volna őket a francba a hülyeségükkel. Az elsőt mondjuk el is küldtem. Aztán rá egy napra jön egy második, ugyanazzal a tündérmesével - vág egy grimaszt, azután sóhajt egyet és kihúzza magát a széken - Ha pedig ez tényleg igaz, cseszhetjük a védett övezetet, úgyhogy kurva fontos a dolog. Szóval, pontosan mi is történt és meddig sikerült eljutnotok az ügyben? - teszi fel a kérdést és fúrja belétek a tekintetét, amiből érezhetitek, hogy itt most sem hülyeségnek, sem mellébeszélésnek nincs helye.


Határidő: 2022.06.16.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Leonard Szomb. Jún. 11 2022, 18:30



Fogalma sem volt róla, hogyan tud Mirika mindig így lemaradni. Bosszúsan kifújta a levegőt, amíg arra várt, hogy a lány utolérje őt, majd megelőzve a további problémák kialakulását, inkább megfogta a kezét, legalább addig, amíg a tömegen átvágtak. Nem érzelmektől vezérelve, pusztán praktikusságból.
Még abban sem volt biztos, hogy a lány tudja egyáltalán, hova mennek. Nem sok jóval kecsegtetett mindaz, amit Hinari a céhtagok és a Rend kapcsolatáról felvázolt neki, az pedig, hogy Hoora egyszerűen "csaj"-ként hivatkozik rá, árulkodó dolog volt. Még akkor is, ha Hoora a legritkább esetben tiszteli meg az embereket azzal, hogy megjegyzi a nevüket.
Megtorpanás vagy bármiféle tétovázás nélkül vágott át a közeli utcákon, rontott be a főbejáraton és sietett egyenesen a gyűlésterembe. Ott viszont nagyon hamar elszállt belőle mindenféle jókedv, ami eddig a mozdulatait táplálta. Elég volt csak egy pillantást vetnie a kialakult helyzetre, hogy elhatalmasodjon rajta az aggodalom, a további percek pedig nagyon hamar rávilágítottak, hogy az egész ügy az ő hibájukból fakad.
A bűntudat ráncokat vésett a szeme sarkába. Annak idején volt egy sejtése, hogy ezt a karkötőt lehet rossz célokra is használni, az egész az ő ügye volt, ő pedig... mit is tett? Átpasszolta az egész problémát a Rendnek, hogy kezdjenek vele, amit csak akarnak?
Egy tehetetlen tökfilkónak érezte magát, akinek a lelkén máris két ember élete szárad.
Félrehúzódott a sarokba, magával sodorva sötét fellegeit is és az öngyújtójával babrált. Hoora kérdései után bátorítóan bólintott Mirika felé, megadva neki a lehetőséget, hogy érvényesüljön és csak azokkal az információkkal egészítette ki a lány mondanivalóját, amik esetleg kimaradtak. Rászegezte pillantását a nagyon is ismerős karperecre és idegesen játszadozott az öngyujtójával.
- Összegezve; nem sikerült kapcsolatba lépnünk a készítőjével, fogalmunk sincs, milyen módon került ránk, tisztában voltunk vele, hogy több készült belőle és csak a szerencsénknek köszönhetjük, hogy az egyik képességemmel le tudtuk szedni magunkról. Nem tudunk szinte semmit.
- Ami azt illeti, nem egy buta találmány, megfelelő kezekbe kerülve igazán hasznos lehet, ha például egy lovag van a karkötő másik oldalán. Azonban ebből ered a hátránya is; ha véletlenül ki akarunk babrálni azzal, aki a karkötő párunkat viseli, elég pár életveszélyes mutatvány, hogy megöljük őt, tartózkodjon akárhol; akár a védett övezeten belül is.
- Annak idején, amikor a piacra dobták ennek a mását az ékszerüzletben, direkt ellenőriztem, az teljesen ártamatlan. Úgy néz ki azonban, létezhet még néhány ebből a változatból is... Ráadásul amennyire elterjedt azóta a játékosok körében, ez olyan, mintha tűt keresnénk a szénakazalban. Minden második lány kezén van már hasonló vacak.
Nem nézett fel, miközben beszélt, látszólag mélyen elmerült a gondolataiban, miközben az öngyújtó újra meg újra felgyulladt, majd kialudt. Aztán felsóhajtott, kattintott egyet és végre zsebre rakta a kis ezüst szerszámot.
- Mit tudunk az áldozatokról? Van információnk róla, mióta viselték a karkötőt és tudták-e, ki lehetett a párjuk? A hozzátartozók milyen kapcsolatban álltak velük? Hány szemtanúja volt a haláloknak?
- És ami még fontosabb; tudunk valamit Kagaka tevékenységéről az elmúlt időből, illetve ismerjük-e a tartózkodási helyét?

Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal18220/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Mirika Hétf. Jún. 13 2022, 18:34

Leo-kun olyan tempóban vágott át az utcákon, hogy én kis túlzással rongybabaként lobogtam a kezében. Alig bírtam követni a hosszú lépteit! Elképzelni se tudtam, hogy mire fel ez a rohanás, és hogy egy ilyen random üzenet miért váltotta ki belőle. Tökre olyan volt, mintha csettintésre elfelejtette volna, hol vagyunk és mit csinálunk. Nem csoda, hogy morcosan követtem az épületbe a fiút, és a mérgemet még a két feketébe öltözött alak látványa se tudta teljesen kioltani. Ha már az a csaj voltam, szerettem volna inkább a háttérben, karba tett kézzel megvárni, amíg a magas nyúlánk és a barna bőrű kétajtós szekrény megbeszélik egymás között ezt a nyilvánvalóan sürgős esetet, ami nem kíván halasztást. Ehelyett Leo-kun inkább elővette a depis énjét és nekiállt a gyújtóját piszkálni, mint általában, amikor hülyén érzi magát.
- Persze, elrángatsz és még én is beszéljek a háromszor akkora melákkal, mi? - morogtam az orrom alá, majd odaléptem a fiú mellé és mivel ahhoz túl nagy volt, hogy tarkón vágjam, a hátára csaptam rá.
- Ugye nem magadat hibáztatod, mert más hülye volt? - vontam kérdőre, majd Hoora felé fordultam.
- Gondolom mindkettejüknél ugyanaz történt. Harcba keveredtek, megörültek neki, hogy nem éri őket a sérülés, és addig használták a "bugot", ameddig a párjuk itta meg a levét. Szóval tök jó, hogy hazaküldted őket, nehogy véletlenül kifaggathassuk bármelyiküket. Gondolom nem ez volt a sztori, amit előadtak - néztem fel rá szúrós tekintettel.
- Nem tudom, Leo-kun mit osztott meg veled, de a lényeg az, hogy a párban lévő karkötősök között felcserélődik a státuszuk. Sérülés, mérgezés, buff, mind a másikat éri. Voltunk az üzletben, kaptunk két elérhetőséget, az egyik nem válaszolt, a másiknak meg nem is lehetett üzit küldeni. Ha "gombnyomásra" át lehet állítani a karkötő képességét, akkor most sokan mászkálnak a csuklójukon egy ketyegő bombával. Elég durva marketingje volt, amikor kijött - adtam egy tömör, velős leírást a cuccról, ha esetleg a nagyember nem lenne képben - Ja, és a nevem Mi-ri-ka - böködtem meg Hoora mellkasát a nevem minden egyes szótagjánál.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal11225/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Kedd Jún. 14 2022, 21:13


Hát, Mirika kifejtése se nem volt túl részletes, se nem volt hű a valósághoz, így Leo, ha ez alapján:

Leonard írta:csak azokkal az információkkal egészítette ki a lány mondanivalóját, amik esetleg kimaradtak.

tudnál még írni pár sort, azt megköszönném ^^"
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Leonard Szer. Jún. 15 2022, 18:38



Leot teljes meglepetésként érte Mirika kirohanása, hiszen egész idő alatt fogalma sem volt róla, hogy a lánynak valami baja van, mi több, még most sem értette a hevesség okát. Összeráncolt szemöldökkel bámulta egy pillanatig a jelenetet, aztán visszakattintotta és zsebre vágta az öngyujtóját. A helyzet gyors intézkedést követelt.
- Jól van, jól van, most már tudjuk a nevedet, köszönöm - zárta be a távolságot kettejük között két lépéssel és kapta el a lány kezét a harmadik bökés előtt. Az persze eszébe sem jutott, hogy az elmaradt vidámpark miatt lehet ennyire paprikás a lány hangulata, hiszen most már ő a céh vezetője, ezzel Mirika is tisztában van. Az pedig bőven előfordulhat és elő is fog még fordulni rengetegszer, hogy a munkája közbe fog szólni a baráti kiruccanásoknak, ezt is tudták mindannyian, amikor a kinevezésére sor került. És amit ő meglepő módon egy kicsikét sem bánt.
Szerencsére számított a komplikációkra - bár nem pont a jó hírű, régóta frontharcos és céhvezér lány esetében -, így nyugodt tudott maradni. Megfogta Mirika vállát és finom erőszakkal maga felé fordította őt. Bocsánatkérően intett Hoorának, bár a férfi jellemét ismerve sejtette, hogy az ügy ezzel még nem lesz lezárva, most mégis jobb szerette volna saját maga kézben tartani a helyzetet. Hiszen mégis csak az ő céhtagjáról van szó, neki kell érte - és a viselkedéséért - felelősséget vállalnia.
- Azt hiszem, nem érted a problémát rendesen. A feltételezésed egy opció a több száz lehetőségből, amik között igazi, veszélyes végkimenetelt tartogatóak is lehetnek. Előfordulhat, hogy igazad van és az ügy valami baromságból ered, de itt emberek haltak meg, amit nekünk, rendfentartó szerveknek akkor is ki kell vizsgálnunk. Gyanítom odakint is fel lennél háborodva, ha elütnék a hozzátartozódat, a rendőrség pedig elküldene annyival, hogy hülye volt, mert lelépett az útra, miközben te azzal a panasszal fordultál hozzájuk, hogy lelökték - próbált valami kézzel fogható magyarázatot találni a helyzetre, hiszen ő abból indult ki, hogy Miri egész egyszerűen csak... nem érti, miért fontos ez az egész.
- Magam helyett pedig nem küldtelek - folytatta egy óvatos sóhaj után -, csak megadtam a lehetőséget, hogy összegezd az információkat és... rendesen bemutatkozz. Azt hiszem, nem kellene ezen meglepődnöd. Téged foglak erre kérni még kétszázszor is, bármilyen hülye ötletnek is tűnik jelenleg, mert neked még fejlődnöd kell és bizonyítani. Megmondtam a céhgyűlésen; feltétlen célom titeket összekaparni és szorosabbá tenni a kapcsolatotokat a legfőbb szövetségesünkkel, a Renddel, ehhez pedig tartom is magam.
- Egy rendes jelentés pedig nem így néz ki, bár nem vitatom el tőled, hogy informatív voltál a magad módján.
Ezután Hoorához fordult, kezeit azonban még mindig finoman Mirika vállain nyugtatta, ha hagyta.
- Szóval az összefoglalt információink: fogalmunk sincs, ki és hogyan helyezte ránk a karkötőt egy éjszaka folyamán, leszerelni nem lehetett, levágni vagy levenni sem, csak az én egyik speciális képességemmel, ami deaktiválja az itemképességeket. Rövid nyomozás után rájöttünk, hogy a karkötők párban vannak és a menük csak a pár másik felének érintésére ugranak fel. A darabok sorszámozva voltak, talán a hetedik vagy kilencedik lehetett az enyém a sorban, de az biztos, hogy több is volt a mieinken kívül és aktuálisan páratlan számú volt.
- A nyomok elvezettek egészen a készítő nevéig, ott azonban megakadtunk, mert két elérhetőséget is kaptunk, vagyis az egyiket az ékszerüzletben az eladó mondta, a másikra pedig magunktól jöttünk rá. Az is lehet, hogy a két ember nem is ugyanaz, csak a karkötők kinézete hasonló. Ahogy Mirika mondta, az egyik névre nem sikerült üzenetet küldeni, én viszont tudtam írni a másikra, bár reakció nem érkezett rá. A buffos, sérüléses, mérgezős megállapítása is helytálló, kipróbáltuk harctéren. A pár nappal később megjelent ékszerek azonban tudtommal veszélytelenek, saját magam ellenőriztem őket. Egyszerűen csak világítanak, ha az jön a közeledbe, akinek a nevét beleírod a menüjébe. Ezért sem foglalkoztam többé az üggyel, azt hittem, már nem jöhet szembe velünk többet.
- Most pedig - fordította a figyelmét újra Mirikára -, most, hogy eleget tettünk a kérdésnek, megkérdezhetjük, nekik mit sikerült kideríteniük a halottakról, a hozzátartozókról és miért ítélték őket annyira veszélytelennek, hogy "csak úgy" elengedjék őket. Biztos vagyok benne, hogy lesz rá magyarázat.

Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal18220/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Mirika Szer. Jún. 15 2022, 22:54

Eddig csak simán bosszús voltam, ami tekinthető az egyik alapállapotomnak is, és nem igazán kell rá különösen figyelmet fordítani, de ahogy Leo-kun közbelépett és maga felé fordított, majd elkezdett nekem magyarázni, na ott elpattant bennem valami, és minden erőfeszítésemre szükségem volt, hogy becsukjam a szememet, és el tudjak számolni tízig. Mert hát nem pont Hoora előtt, ebben a helyzetben kellett volna jelenetet rendezni.
- Ja, tehát mutatkozzak be valakinek, aki nyilván tud rólam mindent, miközben én nem tudok róla semmit. De azért én mutatkozzak be. Ami pedig a többit illeti: kösz, hogy hülyének nézel :3 - mosolyodtam el, és noha a hangomban semmi nyoma nem volt az iménti paprikásságnak, én nem néztem Leo-kunt hülyének, úgyhogy készpénznek vettem, hogy így is tudja, hogy haragszom rá. Ahogy azt se kommentáltam, ahogy "jelentést tett", pedig hmm... az, hogy nem tudjuk, ki tette ránk a karkötőket, lényegtelen; az, hogy hogyan (nem) lehet levenni a karkötőket, szintén lényegtelen, mert ott hevernek az asztalon; az nyilvánvaló, hogy a karkötők párban vannak; a sorszámuk meg csak annyit mond el, hogy lehetnek még prototípus darabok valahol, de az asztalon pihenő darabok aligha prototípusok, mert azok nem ennyi idő után okoztak volna galibát. A többit meg én is elmondtam >.>
- Én egész pontosan arra vagyok kíváncsi, hogy a két áldozat ki volt, lehetett-e valakinek oka elnémítani őket, illetve hogy a "levehetetlen" karkötők most miért nem annak a lánynak, meg annak a srácnak a csuklóján vannak - fontam össze a karjaimat, és néztem rá szúrósan a két férfira - Már feltéve ha a segítségünkre van szükség, és nem csak azért jöttünk ide, hogy átadjuk az infóinkat.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal11225/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Csüt. Jún. 16 2022, 11:29


Hoora - talán éppen az ügy fontosága miatt - közbeszólás nélkül hallgatja végig Miri elbeszélésének elejét, ám amikor a lány már másodszorra kezd mondatot azzal, hogy "gondolom", a férfi már beléfojtja a szót.
- Szart sem érdekel, hogy mit gondolsz. Azt kérdeztem, hogy tavaly mi történt - szúrja közbe, pillantása pedig a komorból hamar lenézőbe vált át, de azért meghallgatja a történtekről szóló pár mondatot is, egyre inkább összeráncolt szemöldökkel és már venné is a levegőt, hogy lereagálja a böködést, de Leo - talán mindkettőtök szerencséjére - megelőzi őt ebben. A barnabőrű ezek után hozzáfűznivaló nélkül, de láthatóan türelmetlenül és egyre sötétebb arccal várja végig, amíg ketten elbeszélgettek egymással, Leo jelentésére bólint, végül pedig magához veszi a szót:
- Ami azt illeti, a te közreműködésedre a továbbiakban mégsincsen szükségem - fordul Mirihez - Ez nem óvoda, én pedig nem vagyok óvóbácsi - folytatja és ezzel együtt feltépi a kijárati ajtót is, egyértelműen mutatva Mirinek, hogy merre van a jó irány - Megkérlek, hogy távozz - utasítja az idomárt ellentmondást nem tűrően.
- Hölgyem, erre parancsoljon. A társát megvárhatja odakint, amennyiben óhajtja - lép oda Hoora szavaira az eddig a folyosón várakozó Rend tag és hajol meg enyhén Miri előtt, aki (amennyiben aktív Hallgatózással rendelkezik) még hallhatja a folyosóvégi lépcső aljáról érkező, egyre távolodó sírdogálást: úgy tűnik, hogy a két hozzátartozó egyelőre nem hagyta el az épületet, így Mirika, talán még nem késő utánuk rohanni, feltéve, ha sietsz. Vagy inkább itt maradnál és tovább feszítenéd Hooránál a húrt?


Határidő: 2022.06.23.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Mirika Csüt. Jún. 16 2022, 17:40

- Cool. Igazad van, ezek után akkor se maradnék, ha térden csúszva könyörögnél a segítségemért. És valóban nem vagy óvóbácsi, az óvóbácsik ugyanis nem öntelt, faragatlan tuskók, akik elküldik azokat, akik segítségért fordulnak hozzájuk. Örültem a találkozásnak.. ja, nem! - szúrtam oda még búcsúzóul, majd határozottan elindultam a kijárat felé, még Leo-kun reakcióját sem várva meg. Én nem azért voltam itt, hogy katonásdit játsszak, és eszem ágában sem volt úgy táncolni, ahogy egy bunkó paraszt fütyül. Ha valaki nem hajlandó megadni nekem a minimális tiszteletet sem, miközben a segítségemet várja, akkor nekem ugyan miért kéne meghunyászkodnom előtte? Nevetséges.
- Köszönöm. Örülök, hogy legalább valakinek volt itt gyerekszobája - viszonoztam a meghajlást az ajtónál felbukkanó figurának, majd sietős léptekkel legaloppoztam a lépcsőn. Már csak azért is, mert megütötte a fülemet az áldozat páros hangja, akik ezek szerint még nem léptek le. Legalább talán lesz valami értelme is annak, hogy Leo-kun elrángatott ide, már azon kívül, hogy immár tudom, milyen fa... fafejek vigyáznak a biztonságunkra. Ahogy megláttam a fiút és a lányt, lelassítottam a lépteimet, igyekeztem kisimítani az arcomat, és odaléptem hozzájuk. A lánynak egy tiszta kendőt nyújtottam, igyekezve egy mosollyal nyugtatni őt.
- Sziasztok! Mirika vagyok, anno nekem is okozott fejfájást az a karkötő. Melyikőtöket küldte el először a melák? - érdeklődtem kíváncsian, beszélgetést kezdeményezve. Nem akartam rájuk rontani, nyilván elég vacak állapotban voltak, és talán épp most mondták el az ő verziójukat Hoorának, ki tudja milyen körülmények között. Azon se lepődtem volna meg, ha egy spotlámpát dugott volna az arcukba és rendezett volna egy szabályos kihallgatást asztalcsapkodással, meg mindennel. De igazából már az is elég, ha csak túl "rendőrös" a hangulat, és már el van cseszve.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal11225/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Leonard Hétf. Jún. 20 2022, 20:19



Nagyjából öt másodpercet engedélyezett magának arra, hogy tanácstalanul pislogjon a kialakult helyzetre, ennyi idő pedig éppen elég volt rá, hogy az egész megbeszélés káoszba fulladjon. Nem értette. Fogalma sem volt róla, hogy Mirikának mégis mi a baja, de most már valóban kezdte megkérdőjelezni az értelmi képességeit. Vagy legalább azt a módszert, ahogy a konfliktusokat kezelte. Lassan még Riko is megfontoltabb, de legalább is sokkal logikusabb személynek tűnt nála.
Felsóhajtott és legszívesebben lerogyott volna egy székre, hogy némi töprengést követően egy kövér sör társaságában kössön ki valamelyik fogadóban, csakhogy ez nem az a helyzet volt, amikor ezt megtehette, és ő sem volt többé már az a személy.
- Egy valamit tisztázzunk - komorodott el egy lélegzetvételnyi szünet után és Hoora szemébe nézett. - A céhtagjaim képességeit megítélni az én dolgom, a feladatokat számukra kiosztani az én dolgom és lebaszni őket szintén az én dolgom. Te visszajelzést adhatsz a munkájukról és észrevételeket tehetsz nekem a gördülékeny közös munka érdekében. A többit bízd rám.
Soha nem gondolta volna, hogy már az első közös küldetés is próbára teszi a képességeit, és legfőkébb a türelmét, mint céhvezér, ráadásul Mirika kirohanása után... a lelke mélyén egyet tudott érteni Hoora szavaival. Most viszont nem úgy állt már itt, mint Leo, a cimbora, aki rajong a minél nehezebb közös küldetésekért, hanem sajnos úgy kellett fellépnie, mint a Justice League céh vezére, akinek mindennél fontosabbak a céhtagjai és a céh jövője.
- Kérlek, foglald össze, mit tudtatok meg, hogy minél hamarabb megkereshessem, mielőtt... Nem is tudom, fogalmam sincs, mit csinál egy nő ilyen idegi állapotban, de semmi jót nem nézek ki belőle. A végén még addig kiabál azzal a két szerencsétlennel, amíg bevallják, hogy ők tették el a társaikat láb alól véletlenül, vagy felgyújtja az egész ékszerüzletet, vagy... - darálta némi idegességgel a hangjában, mert igenis aggódott Mirikáért, vagyis sokkal inkább az egész világért, ha egy dühös Mirikával találják szembe magukat. Nem minha ő fel lett volna vértezve ellene, vagy bármilyen nő haragja ellen, de mégsem engedhette szabadon mászkálni a városban a felbőszült sárkányt.
- Szóval mondd a lényeget. Tudom, hogy első sorban hozzátok fordultak segítségért, de ez az én ügyem volt, a két halál az én felelősségem, így a végére járni is az én dolgom, természetesen.

Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal18220/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Hétf. Jún. 20 2022, 22:30


Leo

Hoora Miri távoztával egyszerűen bevágja az ajtót, a kezében lévő papirokat ledobja eléd az asztalra, majd ő maga is leül, a halántékát masszírozva:
- Ha lenne a játékban fejfájás, már tuti migrénem lenne ezektől. Az egyik a saját jövője miatt bőg, a másik meg úgy viselkedik, mint egy hisztis ribanc. Így nem lehet dolgozni - mondja sötéten, a komor hangvételű közölnivalódra viszont rád emeli pillantását ő is, tekintetéből és a hallgatásából pedig, hogy nem vág a szavadba, kiérezhetsz némi elismerést.
Végül öblösen felnevet és felkönyököl az asztalra:
- Helyes, tedd csak rendbe őket. Hinari után rájuk fér - bólint - A Rend Székházában elvárom a normális magatartást. Jobb, ha megtanítod őket rá, mit is jelent ez, mielőtt idehozol bárkit is, akár az én kérésemre, akár nem - húzza össze a szemöldökét, tisztán jelezve feléd, hogy a döntéseddel, miszerint a saját feladatodnak ítéled meg a céhtagjaid útjának egyengetését, bizony elvárások is járnak. Olyan elvárások, amik a te megítélésedet is befolyásolhatják innentől.
- Szerintem a srác hamarabb állítaná bele a kését a csaj hátába, minthogy bevalljon bármit is, de tök ártatlan mindkettő, magam ellenőriztem őket - legyint, majd eléd tolja a papírokat, ha eddig esetleg nem vetted volna kézbe őket - Az első eset megtörténtét tekintve tegnapelőtti, napnyugtakor, két független szemtanú van, ugyanazt állítják, előzmény nélküli nullázódás és pixeleződés a nyílt utcán. Az áldozat fiatal lány, aki pár nappal azelőtt kapta a karkötőt, elmondása szerint ajándékba egy ismeretlentől. Vissza akarták vinni az üzletbe, hogy nem működik jól, de már nem volt alkalmuk rá. A második eset viszont mai: egy nagyhangú srác talál a főutcán a földön egy drága LeanderLove karkötőt, mielőtt odaadná a barátnőjének, poénból felkattintja, de nem tudja levenni, alig fél órára rá pedig elpixeleződik, épp a randi elején. Az összes személyi adat és vallomás itt van, karkötő párokról azonban senki sem tesz semmilyen említést - dől hátra a székében és fonja karba kezeit elmélyülő homlokráncolással.
Azután egy korábbi kérdésedre is válaszolva folytatja:
- A múltkori esetet jelentéktelennek nyilvánítva, alapos gyanú híján nem kezdtük meg Kagaka köröztetését, de egy órája megtettem, egyelőre nincs róla hír. Ezen felül végeztünk egy próbavásárlást az üzletben és nem találtunk semmi furcsát; az elérhetőség, amit az eladó megadott - JoyMaster -, egy működő cím volt, el is küldtünk rá egy jelentéktelen érdeklődést, már válasz is érkezett. Azonban az információitok nélkül egyelőre nem akartuk beavatni a céget semmilyen módon, mert nem zárhatjuk ki, hogy benne vannak ők is - foglalja össze az eddigieket, de nem úgy néz ki, mint aki mindezek után csakúgy engedne téged elrohanni. Nincs mese, be kell avatnod őt is a meglátásaidba és a terveidbe, ha teljes hozzáférést akarsz az ügyhöz, Mirikának tehát egy kicsit várnia kell még.


Mirika

Amilyen hirtelen kirakták őket a tárgyalóból, úgy tűnik a lánynak jólesik, hogy van, aki törődik velük és hálás mosollyal fogadja el a felé nyújtott zsebkendőt:
- Kö... köszönöm - mondja, a kérdésedre viszont a srác reagál, legalábbis ha reakciónak veszed a mélyen magába zárkózott fiútól a mozdulatot, amivel magára bök. Őt küldték el. Szóbeli választ viszont úgy tűnik hiába vársz tőle, ellenben a lányka - két újabb szipogás között - tágra nyílt szemekkel fordul feléd.
- Neked is meghalt a párod? - kérdezi elnyílt ajkakkal - Oh, elnézést, be sem mutatkoztam. Prizm a játékosnevem, örvendek - hajol meg kissé, majd mintha eszébe jutna valami, vagyhát sokkal inkább valaki, újabb zokogásban tör ki. Egyébként ő maga egy nyári, ujjatlan ruhát visel, a srácon azonban hosszúujjú, fekete póló van. És nagyjából megállás nélkül halad kifelé az épületből, így ha nem tartod fel valamivel, a lánykával hamar ketten maradtok.


Határidő: 2022.06.30. (Leo előre jelzett hiányzása miatt)
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Mirika Szomb. Jún. 25 2022, 19:53

Furcsa érzés volt úgy higgadtnak és kedvesnek látszani, hogy igazából fortyogtam a dühtől, de az, hogy normális emberekkel beszélhettem, azért valamelyest tompította az indulataimat. Vagyis egy normális emberrel beszéltem, mert a másiknak még a hangját se hallottam, se ott bent, se most, és olyan volt az egész lénye, mint a megtestesült apátia. Vagy ilyesmi.
- Nem, szerencsére nem - ráztam meg a fejemet, reagálva a lányra - Időben észrevettük, hogy valami turpisság van és le tudtuk szedni - magyaráztam, majd megsimogattam Prizm hátát, és mozgásra ösztökéltem. Egyrészt mert a srác éppen szökni készült, másrészt mert eszem ágában se volt az épületben maradni.
- Mondjuk nálunk eleve úgy volt, hogy valaki észrevétlenül felrakta ránk, szóval volt miért gyanakodni - folytattam, miközben optimális esetben végre elhagytuk ezt a nyavalyás épületet - A fiúk nem szeretnek ilyesmit viselni, hogyhogy beadtad a derekad? - próbáltam megszólítani a fiút. Alapból se úgy nézett ki, mint aki valaha akár csak egy nyakláncra is ránézne, de ilyen szótlan magát ékszerező srácot még pláne nem láttam - Biztos vacak lehet, hogy segítségért fordulsz valakihez, az meg hülyének néz - zárkóztam is fel mellé, remélve, hogy a lány is követ, de ha nem, akkor intettem neki, hogy tartson velünk.
- Van kedvetek beszélni arról, mit történt? Mármint... tudom, hogy odabent elmondtátok már, és azt is tudom, hogy ilyenkor az utolsó dolog, amihez kedve van valakinek az, hogy felidézze újra, de ha valamit nem mertetek elmondani annak a tuskónak... - változott meg egy csapásra a hangsúlyom Hoora emlegetésére - ...szóval nekem bármit elmondhattok, nem lesztek hülyének nézve, meg semmi ilyesmi. Lehet, hogy nagyon sokan vannak veszélyben a karkötő miatt, minden részlet fontos lehet - biztattam őket.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal11225/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Leonard Vas. Júl. 03 2022, 19:02



- Beláthatod, hogy ha a probléma éveki fenn állt, a változások sem két nap alatt fognak érkezni - sóhajtott és megmasszírozta a halántékát. - Mirika különösen bosszantó tud lenni - fintorodott el, ezt követően azonban hozzá is látott az elé dobott papírok gyors áttanulmányozásához. Mire Hoora a mondandója végére ért, már nagyjából összeállt előtte egy kép a lehetséges forgatókönyvekkel, ezzel egy időben pedig halvány terv is körvonalazódott a fejében.
- Az áldozatoknak nem volt akkora szerencséje, hogy haláluk előtt rájöjjenek a trükkre, de ezek a karkötők bizony párban vannak. A pár másik oldalán lévő fél pedig nem szórakozik a sebződésekkel.
- Ami viszont sokkal fontosabb, hogy ideális esetben és a tapasztalatainkat követve ez oda-vissza működik. Nekünk pedig van egy érintetlen példányunk - mutatott az asztalra kihelyezett darab felé. - Csak kell valaki, aki felveszi és különböző sebződésekkel a másik fél tudtára adja, hogy bajban van. Valaki olyan, aki nem hal bele abba, ha a karkötőpárja bosszúból bunge jumpingozni kezd egy szikla tetejéről. Valaki, aki egy esetleges halál után is visszatérhet, újra felveheti a karkötőt és újra sebződhet vagy mérgeződhet. Ezzel még nem derül fény a tettes kilétére, természetesen, de közvetíthetjük felé az üzenetet, hogy bajban van. Tárgyalásra kényszíthetjük és arra, hogy előbújjon. És ha gáz van, a képességem segítségével bármikor le is tudjuk szerelni róla a karperecet.
- Az egyetlen probléma, hogy a feladatra épp Miri a tökéletes személy, jelen állapotban pedig kész képtelenség vele együttműködni - fonta karba a kezét és ahogy gondolkodóba esett, a homlokán mély barázdák gyülekeztek. Ez nem az a helyzet volt, amikor szívesen vállalta a villámhárító szerepét. Tapasztalatból tudta, hogy ha a cicafüles lányról van szó, ők ketten képtelenek egymással normálisan kommunikálni.
- Ettül függetlenül az ékszerüzletet is felkeresném - fűzte tovább inkább a korábbi gondolatmenetet, félrerakva a képtelen elképzelést, hogy valaha is sikerül bármivel megenyhítenie a lány érthetetlen mérgét. - Ha nincs is benne a kezük a dologban, az biztosan érdekelné őket, hogy valaki nem csak lopja, de felhasználja a dizájnjukat. Egy értő kovács akár segítségünkre is lehet. De óvatosan kell megközelítenünk őket. Abban az esetben, ha ez a JoyMaster mégis megegyezik Kagaka személyével és esetleg bűnös, nem szabad idő előtt leleplezni a szándékainkat.
Szinte már el is felejtette, hogy nem egyedül ül a teremben és nem önmagának beszél. Görcsösen szorongatta az elé dobott papírokat, különösen sokáig időzve az áldozatok arcképe fölött. Újabb fekete nevek kerültek a Black Iron falára.
Amikor felnézett, tekintetében tűz égett. Rá kellett jönnie, ki tette ezt és miért. Véletlen volt-e, vagy szándékos? Ez az izgalom, a nyomozás, a harc előszele, ez húzta mosolyra a szája szegletét. Ez töltötte meg a lelkét. Ez az egy volt, ami igazán éltette hosszú évek óta.
- Ne haragudj, de meg kell keresnem a céhtársamat - állt fel, végre észrevéve, hol van és kivel beszél. A kezét nyújtotta búcsúzóul, mint általában, hogy újra megpecsételjék a közöttük élő szövetséget, de már ment volna. Sietett. Hogy pontosan mi felé, azt maga sem tudta.

/Ne haragudjatok a késésért, de ahogy a mesélő felé már jeleztem, a covid ellehetetlenített korábban./
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal18220/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Csüt. Júl. 07 2022, 14:29


Leo

Hoora asztalra támasztott könyékkel hallgatja az okfejtéseid, homlokára mély barázdákat szánt a gondterheltség:
- És ha az illető nem fog előbújni, sőt inkább elbújik és hónapokra felhagy a tevékenységével? - szúrja közbe, azzal viszont egyetért, hogy egy ilyen feladatra a ki-belogolni képes játékosok a legmegfelelőbbek, azzal pedig főleg, hogy Mirika teljesen alkalmatlan a csapatmunkára. Az ékszerüzlet felkeresésének említésére pedig bólint, majd hozzáteszi:
- Róluk elég sok anyagunk van. Ha benne vannak, meg fogják bánni - mondja sötéten és karba fonja kezeit, az viszont láthatóan meglepi, hogy mindezek után már indulnál is el, méghozzá éppen Mirihez.
- Leo, ez nem egy olyan horderejű ügy, amiben szabad kezet és teljes hozzáférést kaphattok - áll fel maga is, elállva az utat és vonja össze a szemöldökét - Főleg nem azzal a libával, aki a felelőtlen viselkedésével egy ilyen helyzetben simán megölhet másokat. Küldd őt haza, én pedig kirendelek alád két Reng tagot és egy informátort, akikkel azonnal kezditek a munkát - mondja és pár gombnyomással el is küld egy üzenetet, ki tudja kinek - Az embereid pár percen belül itt lesznek. Ha van bármi kérdésed, szólj - közli és elindul az ajtó felé, ám még mielőtt kinyitná azt, megtorpan:
- Ezt azt hiszem nem is kell mondanom, de a lehetőségeidhez mérten folyamatos jelentést várok - mondja és ha nem lépsz vagy szólsz közbe, rövid úton otthagy téged, egyedül a papírokkal.
De persze közbeszólsz, ugye? Vagy inkább bólintasz és megvárod a beosztott embereket, akiket egyébként több közös akcióról ismersz már? Őket bizonyosan könnyebb lesz kezelni, mint a cicafüles lányt, de biztos, hogy utóbbit magára hagyhatod a mérgével és a sárkánya nélkül?


Mirika

- Le tudtátok szedni? - döbben meg a lány és emiatt egy kicsit több időbe telik, hogy továbbinduljon, ugyanis egy ilyen információ után eszébe sem jut, hogy bármi mással is foglalkozzon a szavaidon kívül. Végül aztán észbe kap és beéritek a srácot is, aki bár maga elé meredve baktat kifelé, de aktív Észleléssel könnyen felfedezheted, hogy azért odafigyel. Minden szóra. A neki feltett kérdésre aztán csak-csak megáll és egy kérdő grimaszt vág, mint aki minimum úgy gondolja, hogy elment az eszed, de sokáig nem tart az "érzelmi kilengés"; hamar beborul az arca és elfordul, hogy folytassa útját. Ha viszont továbbra is tartod vele a lépést, a következő kérdésre és az utána következő szóáradatra összeszűkíti a szemeit és keresztbe fonja karjait, láthatóan ingerülten, hogy még mindig nem hagyod békén:
- Kösz nem - felel foghegyről, ellentétben a lánnyal, aki eközben újra a sírás határán mozog.
- Én... én elmesélem. Ha... ha ezzel segítek - pillant rád, tekintete azonban hamar megakad egy közeli teázón és vágyódón nézi egy darabig, majd felsóhajt, valami az eszébe jut és megint elkezd sírni, ha engeded, akkor a válladon keresve egy kis megnyugvást. A srác pedig erre összeszorítja ajkait, sarkon fordul és lépteit felgyorsítva hamar eltűnik az egyik keresztutcában.


Határidő: 2022.07.13.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Mirika Kedd Júl. 12 2022, 17:55

Bár sikerült némi reakciót kicsalnom a fiúból, az nem volt valami barátságos. Mondjuk ez is eredmény volt, mert eddig kábé levegőnek nézett, vagy még annak sem. Amit ugyan nem szeretek, de meg tudtam érteni, és nem is haragudtam rá miatta. Az ő helyében én is inkább elbújnék a világ elől, ahogy azt tettem is évekkel ezelőtt. Nem volt értelme hát erőltetni, így amikor a srác közölte, hogy nem kíván együttműködni, nem is akadékoskodtam.
- Rendben, megértem :3 Ha esetleg mégis kedved támad beszélgetni, dobj egy üzit - mosolyogtam rá, bár nem hiszem, hogy látta, annyira azzal volt elfoglalva, hogy olajra lépjen. Úgyhogy elengedtem, és inkább a lány felé fordítottam minden figyelmemet.
- Neked pedig köszönöm, Pri-chan - öleltem át félig-meddig, hátha attól kicsit megnyugszik - Be akarsz... nem, nem akarsz oda beülni - tévedt a tekintetem nekem is a teázóra, de a lány reakciója meggyőzött róla, hogy ez nem jó ötlet, úgyhogy inkább egy üres padhoz kísértem, hogy ott leüljünk.
- Nekünk szerencsénk volt, volt egy képességünk, amivel le tudtuk szedni a karkötőt - tértem vissza az imént felvetett témára - Pedig már azon gondolkodtunk, hogy mi lenne, ha levágnánk egymás csuklóját - tettem hozzá, majd finoman megfogtam Prizm két vállát, és szembefordulva vele néztem rá.
- Ti hogy szereztétek a karkötőt? Az ékszeresnél vettétek, vagy máshogy került hozzátok? És... akkor... mi is történt utána? - kérdeztem kissé bizonytalanul, vagy talán inkább az óvatos a megfelelő szó. Sajnáltam a lányt, előre tudtam, hogy meg fogom ríkatni, de szerettem volna tudni, hogy mi történt, meg hátha mást, vagy többet mond, mint annak a seggfejnek. Így lesz egy verziója Leo-kunnak, meg lesz egy nekem is, aztán ha összehasonlítjuk a kettőt, akkor hátha teljesebb képet kapunk.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal11225/10500[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Hétf. Aug. 01 2022, 15:33


Miri

A srác mégcsak egy halovány biccentésre sem méltat, úgy hagy ott titeket, a lánykával azonban egy kicsit könnyebb dolgod van. Amikor a képességről beszélsz és a csuklólevágásról, kikerekedett szemekkel néz rád és ül le végül ő is a padra melléd:
- Ő... ő találta - próbálja visszanyelni a könnyeit - A párom. Éppen a randink előtt... mindig poénkodott mindennel. Most is már a kezén volt, megnevettetett vele, engem figurázott ki, ahogy dobálom a hajam - neveti el magát, bár ez a nevetés újabb könnyekbe fullad - Aztán azt mondta, nekem adja, de nem tudta levenni magáról. És aztán... aztán egyszerre csak...
Nem tudja befejezni, sírásban tör ki és újra a válladra borul.
Eközben a Rend székháza is csöndes marad; egyelőre nem látsz senkit ki- vagy bemenni és a szőke üstök is késik valahol...


Leo ebből a körből kimarad; az indokolt hiányzása miatt 24-éig nem volt elvárható, hogy írjon, de már azóta is eltelt egy hét. Azonban azt már most előre jelzem, hogy Leo nélkül nem tudom befejezni a küldetés mesélését, így ha továbbra sem ír, akkor a játékot a következő körben zárni fogom.
Határidő: 2022.08.08.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Strea Vas. Aug. 28 2022, 11:23


Mirika egymaga - ha be is néz a boltba esetleg - a Rend támogatása nélkül nem fogja tudni megoldani a küldetést, az pedig, hogy Leo végül mit választott (Mirikát-e, vagy a Rend csapatát), fedje rejtélyes homály. Az biztos, hogy a tettest végül elkapták - de hogy vajon mennyi emberéletet követelt meg az akció és meddig tartott, azt egyedül a Rend vezetői tudják, és nem is hajlandók ezt megosztani a nagyközönséggel. A LeanderLove karkötőket végül nem hívták vissza és bár a cég hírnevén erős csorba esett, de azért senki se féltse őket: elég vagyont felhalmoztak már ahhoz, hogy tovább folytathassák az üzletet, apróbb, de annál jelentőségteljesebb változtatásokkal.

A küldetést lezárom. Hát, sajnálom, hogy így alakult, de - ahogy az szerintem a jelentkező topicból is teljesen egyértelmű volt - a küldetés Leonard személyére a Renddel való kapcsolatára volt felhúzva, nélküle tehát nem lehetséges a küldetés folytatása.

A jutalmak a következők:

Alap jutalmak

Mirika: 220 exp, 230 arany
Leonard: 210 exp, 220 arany

Ércek és növények

Leonard:
Érclátás: Tier 3, 290 -> 300
3 Halvány Holdkő 4 Jeti Bőr 2 Topáz 1 Opál
Növénylátás: Tier 2, 190 -> 200
3 Vastag Tövisgyökér 4 Vörös Gomba 1 Nihil Levél 2 Óriás Pitypang

Receptek

Mirika: Jetiszem Íj Recept, Arany *Kopja/Rövid Kard/Buzogány* Recept


Hallgatózás

Mirika (Hallgatózás 2. szint): ingyen dobhatsz egy tárgy infót, az első kockánál egyet, a többinél kettőt levonva.


Céhbónuszok

A Justice League 230+220 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 440+420 expet kapnak: (Fejlesztett Céhbónusz Dupla Exp Céhbazár Bónusz)
Hinari 122 exp, Ozirisz, Silence, Mirika, Leonard, Afton, Makuda 123 exp.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_bal0/0[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Felelősség – az utolsó három Empty Re: [Küldetés] Felelősség – az utolsó három

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.