Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tachi vs Taidana

3 posters

Go down

Tachi vs Taidana Empty Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Csüt. Dec. 27 2012, 20:08

Egy pirosindikátoros játékost kerestem. Ez a szűrő már alapból nagyon kevés JK-t hagyott meg a küzdőtér környékén, főleg, hogy nekem nem szimplán valami bárgyú állat kellett, aki mondjuk élve Harcos kasztja orbitális fegyverével kapásból le is ver, hanem olyasvalaki, aki legalább egy hihető mesét képes előadni arról, hogy miért is lett piros az a bizonyos indikátora. Őszintén féltettem Susayát, hiszen mint mindig, most is őt akartam használni fegyverként, és ugyan a Kovács Irányítópálcája elég jól felnyomta a statjait, de attól még nem volt őszinte a grimasz az arcomon. Jah, nem, hülye, hát én mosolygok! Méghozzá hatalmas önbizalommal!
Áh, sose ment nekem ez a pókerarc-dolog.
Susayát levettem a fejemről, ölembe vettem, és lecsücsentem vele egy lépcsőre. Láb felhúzva, könyök a térdre, fej betámasztva. Lessük azokat a bizonyos piros indikátorosokat.
Igazából sárgákból több volt. Hát persze, mert akivel tényleg baleset történt, és így ölt meg másik JK-t, vagy esetleg idővel rájött, hogy „bakker, ez gáz”, abból lassan kikopott a vörösség. A többiek dumája meg nem érintett meg. Max annyira érdekelt, hogy mennyire realista a dumája, mennyire hihető. Na, az viszont már annál jobban érdekelt!

Felkaptam a fejem: végre olyasvalakit láttam, akire nagyjából stimmeltek az elvárásaim. Nem egy izomagy, piros indikátor… Susaya is kérdőn lesett fel rám. Tökéletes!
Felpattantam, utána szaladtam. Oldalról közelítettem, lépésre lassítva, hogy nyugodt tempóban keveredjek elé.
Szia! Tárgyalni szeretn… tárgyaljunk! Lenne egy üzletem… van. Van egy üzletem! – próbáltam vérkirály profinak tűnni, de annyira elcsesztem már a kezdőmondatokat, hogy nem lepődtem volna meg, ha lebuktam volna. Nem kicsit.
Elvigyorodtam, és a kezemet nyújtottam felé. Ez alapból nem volt benne a pakliban, de nagyon be akartam vetni valami elkerülő hadműveletet az eltolt nyitásomtól.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Pént. Dec. 28 2012, 20:21

Mostanában elkezdtem gondolkozni rajta, hogy feltűnő külsőmet elrejtem egy csuklyás köpeny alatt. Miért? Remek kérdés, és a válasz nem annyira nyilvánvaló. Inkognitóra volna szükségem? Kötve hiszem, a piros indikátort nem takarja semmi. Egy átlagos játékosnak fogalma sincs, mit jelent a vörös jel a fejem tetején, aki meg tudja, az pontosan ugyanúgy viszonyul hozzám csuklyában, mint anélkül. Azaz talán mégsem, hiszen arcjátékommal el tudom érni mind a pozitív, mind a negatív hatást, amennyiben szükségem van rá. Előbbit csinos hölgyek, utóbbit pedig egyéb jellegű szórakozásra szolgáló személyek esetén. Akkor hát mégis miért? Talán agysorvadás állt be nálam, hogy hajlanék egy olyan konform dologra, mint karakteres külsőm elrejtése "bűnöző" voltom miatt. Megront ez a világ engem, úgy vélem, túl sok szabadság, túl kevés szabálynak kell ellentmondani. Nem mintha direkt csinálnám, egyszerűen csak így érzem jól magam ebben a nyálas, cukormázas életben, ahol mindenki arra törekszik, hogy jófiú legyen. Nem, nem kérek a csuklyából, éppen elég számomra a köpeny, mely a hősök szimbóluma, s én mégis viselem. Hős vagyok én is, csupán a saját anti-világomban. Márpedig közismert, mi történik, ha antianyag kerül az anyag közelébe :]
Gondolkodásra sarkalló sétám azonban kellemetlen közjáték szakította félbe. Egy kölyök... nem, annak nem nevezném, de meglehetősen furcsán festett egy majommal a társaságában. Eleinte arra gondoltam, hogy nem is engem szólított meg, de be kellett látnom, hogy valóban engem szemelt ki erre a bizonyos... üzletre. Lehetséges, hogy pont ezért van szükségem a csuklyára? Megtorpantam és megvető tekintetemet először az arcára, majd a felém nyújtott kezére irányítottam. Magabiztosnak próbált látszani, csak nem sikerült elsőre, gyakran megesik az olyanokkal, mint ő.
- Nahát... Ha nem lennénk biztonságos területen, most levágnám a kezedet - közöltem vele ridegen, majd elfordítottam róla a tekintetemet és tovább indultam. Megvolt rá az okom, hogy miért ignoráltam. Pedig szeretek üzleteket kötni.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Pént. Dec. 28 2012, 21:52

A reakciója nagyon meglepett. Pont a piros indikátoros játékosoktól nem ezt vártam. Hogy majd magyarázkodik, hogy ő nem az a fajta, és csak véletlen volt, vagy meglepődik, és adja az ártatlant, hogy mégis miért pont őt szemeltek ki erre, esetleg elbizonytalanítja a „lerohanásom”. Ettől függetlenül egyszerűen sütött belőle, hogy ő tényleg piros indikátoros. Sőt mit piros? Egyenesen vérvörös!
Utánanyúltam, és szemrebbenés nélkül rászorítottam a vállára, hogy szembe tudjam állítani saját magammal. Nem voltak illúzióim azzal kapcsolatban, hogy ez nehéz menet lesz, így próbáltam rákészülni a dologra. Más kérdés, hogy a párbeszédes része sokkal hamarabb csődbe ment, mint gondoltam. Pedig nem tűnt egy izomagynak.
Pontosan, de mivel ez védett üzenet, még ezt is megtehetem! – Kicsit nehezebb volt addig fenntartani a hangsúlyt, amíg az ember az egész mondatot végigmondta, pedig nagyjából ez volt a tervem, és miközben egy váratlan jobb horoggal próbálkoztam, a „Meglepetés!” hangsúlyával terveztem beszélni hozzá.
Igen, ez egy előre megrendezett dolog volt, már amennyire meg lehet rendezni egy ilyen szituációt. Volt még pár ilyen a tarsolyomban, amiket szó szerint tükör előtt gyakoroltam be. Így hergeltem magam erre az egészre.
Teljesen mindegy volt, hogy a jobbosom betalál-e, vagy sem. A fejemben már készen állt, hogy mit is akarok a továbbiakban mondani neki. Jól felépített érvrendszerem szépen csücsült agyam hátsó szegletében.
Egy kevésbé tré alakra számítottam, bocs. Máskor is így reagálsz, ha valaki azt mondja neked, hogy „üzlet”… Nyomorék? – gondolkoztam kicsit azon, hogy az utolsó jelzőt is hozzácsapjam-e a mondat további részéhez, de végül úgy döntöttem, hogy belefér. Az elhangzása után meg azt, hogy nem. De akkor már mindegy volt, még akkor is, ha legszívesebben visszaszívtam volna az egészet.
Vigyorogtam. Azt hiszem, ez valami beépített hülye automatikus reflex az összes olyan helyzetre, amikor véresen kényelmetlenül érzem magam.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Pént. Dec. 28 2012, 22:27

Bátor, aki nem fél szembeszállni a gonosszal saját céljai érdekében. Vagy inkább ostoba, aki nem gondolja át, milyen következményei lehetnek annak, ha beleköt egy, ebben a világban gyilkosnak számító játékosba. Esetleg szemtelen, aki azt hiszi, mindent megengedhet magának csak azért, mert a városban párbajüzenet nélkül legfeljebb egy lökéshullámként jelenik meg a sebzés. Ám akár számító is lehet, aki megtervezi előre minden lépését, és arra gondol, hogy belesétálok a hálójába. Nem tűnt talpraesett fickónak, de külső alapján megítélni valakit nagyon komoly hiba. A reakciói árulkodnak igazán. Csak egy volt bizonyos: volt annyi vér a pucájában, hogy megragadja a vállam és megállítson. Figyelmen kívül hagytam a szavait az előbb, és ennek köszönhetően bizonyosságot nyertem néhány dolog felől, így máris nem úgy mentem bele ebbe a... konfrontációba, hogy teljesen vak vagyok.
Felém repülő ökle elől ha nem is megalázóan könnyedén, de félrehajoltam. Gondoltam rá, hogy visszanyal a fagyi és megragadom a karját, de nem volt értelme az erősködésnek. Pusztán megerősítette a köztünk lezajló párbeszédet ezzel a gesztussal, nyilvánvalóan nem az volt a célja, hogy bántson. Nem is tudott volna, ahogy én sem tudtam őt. Hacsak...
Unott, közönyös arccal pillantottam a fiúra, ám nem szólaltam meg, úgy éreztem, nem fejezte be a beszédet. És valóban, kaptam tőle egy inzultálást. Különöset. Az emberek nem szoktak elgondolkodni azon, hogy hozzácsapjanak-e még egy sértést a provokáláshoz, és pláne nem szoktak vigyorogni utána, mint a tejbetök. A srác egy számára teljesen idegen pályán lavírozott, és... szórakoztató volt, amit csinált. Egy amatőr szárnypróbálgatásai. Mi fér bele? Mi nem? Megmutassam neki? Miért tenném?
Némán bámultam továbbra is. Ugyanazzal a hűvös, lenéző arckifejezéssel, mint eddig. Nem reagáltam a provokálásra egyáltalán, se tettekben, se verbálisan. Hadd lássam, mi lesz a következő lépésed?
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Vas. Jan. 06 2013, 22:40

Nem erősségem a türelmem, legalábbis nem egy olyan helyzetben, mint ez, amikor a normál világban már csatakosra izzadtam volna a pólómat, főleg hónalj tájt. Ettől függetlenül ezt nem akartam megmutatni neki. A francnak kellett, hogy tisztában legyen, mennyire rohadtul élvezném, ha kinyitná a száját. Beszélne. Csak kicsit. Na, éppen csak pár szó. Egy kabbe is megfelelt volna igazából, de ez a nyomorékoskodás, hogy farkasszemezést játszunk, meg csendkirályozunk, az nem volt bejövős.
Semmi jobb ötlet nem jutott eszembe, minthogy lehívjam a menürendszerem. Felsandítottam rá, amikor ujjam alatt a küzdőteres kihívások variációi futottak, de korainak éreztem még rálépni erre az útra. Az úgyis csak egy lehetőség volt, a fene se tudta még, hogy tényleg eljutunk-e odáig.
Trade ablak ugrott fel közöttünk. Elfogadási lehetőség nem volt, automatikus utalódott, amikor én megnyomom a zöld gombot. Amit egy ideig még nem terveztem megtenni. Ötszáz csilingelő aranyat írtam be. Nem küldtem el, nem csináltam semmit, csak álltam vele szemben.
Ebből száz arany a tiéd. A többit azért mutattam meg, hogy lásd: van ott még, ahonnan ez jött. – Miközben ezt mondtam, úgy éreztem magam, mint valami kalapos, ballonkabátos alak egy új típusú gengszterfilmből. Sablon volt minden egyes mondatom, de mi másra építkeztem volna, ha egyszerűen eddig ennél többet nem tudtam meg erről a világról.
Ezúttal úgy éreztem, én vágok vissza, és burkolózok hallgatásba. Legalább láthatja az alak: könnyen tanulok. Bármikor ellene fordítom a következő pillanatban a saját fegyverét. Nem mondom, hogy nem vagyok marha ideges, de remélem, hogy ez nem süt rólam. Nagyon.
Tipikus zártosztályról szabadultnak tűnt egyébként a fószer. A piros indikátorát vizslattam. Annyira vörösnek tűnt, hogy azt vártam, mikor csöppen a homloka közepére egy vércsepp belőle. Kirázott a hideg a gondolattól. Tekintetem rémülten rá szegeztem. Vajon látta?

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Hétf. Jan. 07 2013, 21:04

Lehívta a menürendszerét. Egyszerű, de nagyszerű mozdulat, ámde mit akarhat vele? Némasági fogalmamnak hűen figyelem, ahogy ujjai végigsiklanak a gombok felett. Barátlista... szóval segítséget akar hívni, esetleg megnézi, hol vannak a társai, akik csak arra várnak, hogy lesből lecsaphassanak rám! Rögvest körbepillantottam, és fel is fedeztem a sikátorokban megbúvó árnyékokat. Mind minket figyelnek, biztosan csak arra várnak, hogy kezet emeljek erre a bohócra és ezzel meg legyen az indokuk rá, hogy megtámadjanak. Galád, hitvány alakok, nyilvánvaló, hogy nem csak egy majommal jött üzletelni, van más biztosítéka is a kölyöknek, ha valami balul sülne el. Hátraléptem egyet, némi távolságot eszkábálva kettőnk közé.
Nem, továbbsiklott a keze. Megnyugodtam, mígnem a párbajfül fölé nem ért. Szóval nem üzletelni akar, hanem egyszerűen csak provokál, hogy harcra kerülhessen sor. Miért? Miért vállalkozna ilyen őrültségre? Piros indikátoros vagyok, tisztában van vele, hogy öltem már meg más játékost. Tehát van valami aduász a kezében, amivel ki merészel állni ellenem, ami elég önbizalmat ad neki. Nem tetszik ez az egész, baljós előérzetem támadt! Valamilyen terve van, alapból hátrányban vagyok. Nem jó, előnyére... oh, mégse párbaj. Trade ablak.
Felhúzott szemöldökkel pillantottam az alakra. 500 arany. Az rengeteg pénz, ennyit tisztán nem lehet keresni. Átejtett volna a viselkedésével és valójában vérprofi alvilági nagykutya? Könnyen lehet, hogy csapdába sétáltam bele, és ha nem hallgatok rá, akkor az életemre fognak törni. Innentől kezdve minden lépésemet figyelni fogják, nekem pedig a tarkómon is szemet kell növesztenem, ha nem akarom, hogy hátba támadjanak. Bajban vagyok, nem is kicsiben! Nyeltem egyet. Idegessé váltam, és ahogy rémült tekintettel rám pillantott, veszett gyorsasággal fordultam hátra, hogy lássam, mitől ijedt meg. Nem volt ott senki.
- Ostoba vagy, szinte könyörögsz azért, hogy erőszakkal vegyem el a pénzed... és az életed, kölyök - pillantottam rá fenyegetően, és igyekeztem nagyon magabiztosnak hangzani, mintha tudnám, mit csinálok. Feszülten álltam egy helyben, hogy megakadályozzam a remegésem.
- Szóval száz arany van a mérleg egyik oldalán, talán több is, és minden mérlegnek van egyensúlya valahol... - érdeklődtem finoman arról, hogy mi van a másik oldalon. Gyűlöltem a nyílt kérdéseket, ha feltenném az idevágót, az úgy hangozna, mintha szükségem lenne a pénzére, és átadnám neki az irányítást, a feltételek diktálását. Az nem az én stílusom volt. Zsebre dugtam a kezeimet. Játszani jó, főleg a viselkedésekkel.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Vas. Jan. 13 2013, 17:54

Kölyök? Ne hívj így egy férfit, akinek asszonya van! – meredtem rá győzelemittasan, mert felkészültem ám erre is, hát persze, hogy felkészültem rá, és rohadt boldog voltam, hogy előadhatom neki:
A megölésemmel csak riadóztatnád az asszonykát. Nyílván észrevenné, amikor átutalódnak neki a holmijaim. Ahogy a pénzem is… – Annyira rohadt mesterkélt és vérprofi voltam, hogy hagytam, hadd lógjon mondatom utolsó fele kicsit közöttünk a levegőben. Bár talán nem volt rá szüksége, levágta a szitut már korábban is, de én azért biztosra akartam menni.
Igen, a mérlegnek van egyensúlya… meg, tudod, másik oldala is. Vagyhát, ja, úgy alakul ki az egyensúly, ugye. – Marhára fel akartam venni vele szemben a kesztyűt, de annyira beleéltem magam abba, hogy most ilyen rablópandúros nyelven beszélgetünk, mint tényleg tök király bűnűzők, hogy attól tartok, kicsit elvesztettem a fonalat.
Szóval igen, üzletet ajánlok. A pénzt akkor kapod meg, ha megcsináltad nekem az üzletet, és ezt be is tudod valahogy bizonyítani – rád bízom, hogyan. Biztosítéknak pedig, hogy fizetni fogok neked, egy ritka cuccot fogok adni… ja. – Némileg szarul éreztem magam, mert mintha csak úgy csúsznának ki a kezem közül az információk, miközben nem tudom, hogy a srác vállalni fogja-e, vagy mit is tesz. Így hát… OK, fogalmam sem volt, hogy mit kéne mondanom. Úgy döntöttem, hogy összegzem azt, ami eddig elhangzott:
Tehát száz arany lesz a fizetséged, ha megcsinálod az üzletet. A ritka cuccot el kell juttatnod valakihez, és rá kell venned, hogy cserébe megszerezd a receptjeit. Ritka cuccért ritka recepteket. Majd visszajössz hozzám, átadod, és én még fizetek is, ha jól végezted a munkádat. – Bakker! Ó, bakker, bakker! Sokkal többet mondtam el neki, mint amennyit én akartam. A kis rohadék… tuti valami mocskos trükkje volt, hogy kicsalta tőlem az információkat. Hogy zavarom leplezzem, megint a menürendszeremben kezdtem turkálni. Olyan volt ez, mint hirtelen előkapni egy kamuhívásra ingerelt mobilt, és elkezdeni nyomogatni.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Kedd Jan. 15 2013, 03:32

Elégedetlenül szemléltem, hogy megjátszott paranoiám az égvilágon semmi hatással nem volt. Túlságosan magára koncentrál... ideges. Persze ez nem volt egy eget rengető felfedezés, eddig is látszott rajta, hogy nem tartja kényelmesnek a szituációt, amibe keverte magát. Próbálta formálni a viselkedését, meggyőző és magabiztos akart lenni, holott nem volt az. Különös dolog, hogy talán pont ez keltette fel az érdeklődésemet és akadályozta meg angolos távozásomat. Volt rá oka, hogy ennyire messzire ment természetes közegétől, és erre az okra kíváncsi voltam, felettébb kíváncsi.
Őszintén szólva egy pillanatra nem értettem, miért is emlegeti az asszonyt fenyegetésemet hallva. Felettébb furcsa lett volna egy nő szoknyája mögé bújni az 'én apán az erősebb' helyett, de mikor megmagyarázta, világossá vált. Beugrott az inventory-megosztás elve, a virtuális házasság.
- Oh, ravasz... - hangoztattam elismerő szavakat, mely mögött valós tartalom nem volt. Természetesen nem voltam olyan ostoba, hogy bevegyem. Mennyi ideje is vagyunk itt? Két hónap? Három? Csekély idő arra, hogy kialakuljon a szükséges bizalom két ellenkező nemű ember között. Nagyjából annyi idős lehet, mint jómagam, így abban is kételkedtem, hogy a valós világbéli barátnője lenne az illető. Túl fiatal és túl... bohóc volt egy komoly kapcsolathoz.
Ettől függetlenül nem reagáltam, visszatértem a csendes megfigyelői szerepembe, hisz' most kezdett érdekessé válni a dolog. Csicseregni kezdett, ráadásul nem is volt szűkszavú. Emésztettem az információkat... száz aranyat fizetne azért, hogy egy ritka felszerelést eljuttassak valakihez, és elcseréljem ritka receptekért? Nahát...
- Érdekes... sok vesztenivalód van ezen az üzleten, hacsak nincs egy apróbetűs rész - jelentettem ki, újabb célzással terelve a helyes ösvényre a tárgyalást. Sokat mondott, de voltaképpen konkrétum nem volt a szavaiban, és ahhoz, hogy megtehessem amit kér, szükségem volt a mit, kihez és miért témakörökre adott válaszra, sejtésem szerint pedig az ördög a részletekben rejlett. Mindenesetre ez egy meglehetősen elfogadott metódus volt, amennyiben egy üzletben valamelyik fél anonim kívánt maradni akármilyen oknál fogva, habár furcsálltam, hogy miért egy magamfajta gonosztevőre van szüksége egy profi informátor és közvetítő helyett. A rendszer azonban ugyanaz volt, és tudtam, mit jelképez a 100 arany is. Ámde nem én lettem volna, ha nem csavarok itt egyet a dolgok menetén, és mindezt rövidkardom hátam mögül való előhúzásában láttam. Oldalra döntöttem a fejemet, és úgy bámultam a fiút.
- Van egy feltételem. Látni akarom, méltó vagy-e rá, hogy egy magamfajta... hm... sötét alakot ugráltass. Három percet adok, hogy megszabadíts a páncélomtól... ha túléled ezt a három percet, eljátszom a futárt - közöltem vele, majd lehívtam a menüt és Time Limit-es párbajfelkérést küldtem számára. Tulajdonképpen vajmi kevéssé érdekelt, hogy kivel állok szemben és mit tud, részemről nem jelentetett kockázatot a kihívás, hiszen csak addig tart a küzdelem, amíg a zöld csíkom egészben van... vagy addig, amíg ő pixeljeire nem hullik :] Ha elfogadta, akkor hátrálok néhány lépést, és felszerelem a pajzsomat is az alatt az egy perc alatt, amíg a számláló nullához nem ér. Kardomat és Csigaházamat is a testem mellett lógattam... minek elizgulni egy ilyen küzdelmet?


// A három perc alatt 6 körre gondoltam, ennyi időd van, hogy leüss rólam 26 páncélt :] //
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Csüt. Jan. 24 2013, 15:47

Nagyot nyeltem, amikor ráérzett arra a bizonyos apró betűs részre. Ugyanis sokkal többet is adtam én neki már, mint száz aranyat, egész pontosan ötszázat, más kérdés, hogy ez most nem kézzelfogható fizetség lesz. Már ha egyáltalán végigcsinálja. Kellemetlen vigyor terült szét a pofámon. Utáltam, hogy mindig akkor jön rám a kényszeres mosolyoghatnék, amikor végképp nem annak kéne jönnie.
Hehe – húztam a vállam közé a nyakamat, és hogy zavaromat palástolhassam, Susayáért nyúltam, kimozdítva újabban nagyon megkedvelt csendes megfigyelői állásából, hónom alá kaptam, a fejét kezdtem dörzsölgetni. – Mi van pajti? – nevetgéltem, de aztán arcomra fagyott az öröm, ahogy a KT-ra hívás üzenete felvillant előttem. Oh, igen, ez már hazai terep. Minden további nélkül nyomtam rá az elfogadásra, még mielőtt befejezhette volna a mondandóját, hiszen a feltételeket úgyis láthattam az invitálás szövegében. Nem véletlenül keresgéltem itt, a Kezdetek Városában, nagy reményeket fűztem alacsony szintjéhez, és ahhoz, hogy Susayával játszva le tudjuk győzni. Aranymajmom megmerevedett a kezemben, ahogy a számlálás elindult, én pedig egy pördítéssel engedtem ki a kezemből, hogy megmutathassunk valamit a petem akrobatikus képességeiből. Susaya hibátlanul, tökéletes egyensúlyérzékkel négy lábra érkezett, élmény volt nézni, ahogy máris harcra készen áll.
C S A K A F E J É T Ü S D T A I D A N A, H O G Y… – kezdte mondani, de letorkolltam:
Tudom-tudom. Csak a fejét, hogy meg ne sántuljon.
N E M. A F E J É T, M E R T E N N E K A F I Ú N A K A Z L E H E T A L E G E R Ő S E B B
F E G Y V E R E
.
Oh, értem. Kösz, pajti!

Ahogy a számláló nullára ér, már rohamozunk is. Egymást keresztezve tesszük meg azt a néhány lépést a fiú felé. Remélem, hogy ez lesz a lehető legizgalmasabb része a csatánknak, hiszen még sohasem támadtunk Susayával ennyire összehangoltan, viszont nemrég úgy döntöttem, hogy illene kidolgozni valami küzdelmi taktikát, így hát megbeszéltem ezt Susayával. Tökéletes volt arra, hogy testcserét kiálthassak, és felvegyük egymás alakját. Majd teljes erőbedobással támadtam. Reméltem, hogy Susaya sem fog másként cselekedni. Aztán a srác első támadásai során majd kiderül, hogy mennyire kell félnünk tőle.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Szomb. Jan. 26 2013, 18:46

Türelmesen figyeltem, ahogy magához veszi a majmát. Feltételeztem, hogy egy aranybundájú sárga indikátoros lényt nem csak puszta kedvtelésből tart, hanem valami haszna is van a "pajtijának." Szelídítők... hm, csak az a kőagyú félnótás jut eszembe, aki azt a szerencsétlen gyíkot abajgatta folyton. Ennek a kettőnek a kapcsolata sokkal jobbnak tűnt, a majom pedig kifejezetten mozgékonynak tűnt így első látásra.
- A fejem? Hm, azt nem lehetne kímélni? A hegek és a vörös indikátor kissé riasztó látvány lehet a hölgyek számára :] - szólaltam meg gúnyosan a párbeszédet hallva, miközben megvontam a vállamat. Persze cseppet sem gondoltam komolyan, hiszen a sérülések gyorsan eltűnnek, az avatar pedig helyreáll eredeti állapotába ha visszatöltődik az ember élete.
Mikor megindították a rohamuk, hátraléptem egyet, hogy súlypontomat hátul tudhassam. Keresztező mozgásuk akkor lett érdekes, mikor a Taidana nevű fickó elkiáltotta magát és egy füstpamacsból rontottak ki. Agyamon gyorsan átfutott néhány eshetőség, de alapvetően abból indultam ki, hogy a testcserét szó szerint kell értelmeznem, így most a fiú a majom és a majom a fiú. Az én célom viszont nem az volt, hogy a petet bántsam, sokkal inkább érdekelt az idomár életének elfogyasztása. A hátralépés jól jött, hiszen így nyertem néhány extra tizedmásodpercet arra, hogy cselekedhessek, és elgondolásomnak megfelelően pajzsomat a bohócnak álcázott majom (?) ütésének kivédésre emeltem, míg kardomat a majomnak álcázott majom bohóc (?) testébe kívántam belemélyeszteni, miután az betalált és ezzel rés nyílt a védelmén. Még ha tévedtem is, az sem lehet olyan megrázó, a páncélértékem a bossokéval vetekszik. És a legjobb az egész párbajban az, hogy még csak a képességemet sem kell felfednem majd :]
- Ne okozz csalódást, kölyök, túl sokszor unom meg félúton a harcot :/ - figyelmeztettem. Őszinte pillanatom volt, nem egyszer vesztettem el a kedvem idejekorán, az pedig sem nekem, sem az ellenfelemnek nem szokott jó lenni. Volt ugyan, hogy más elfoglaltságot kerestem inkább, de olyan is, hogy inkább komolyan vettem a párbajt és a vége egy pixelekre esett játékos lett...
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Vas. Jan. 27 2013, 12:27

Sohasem értettem, hogy miért kezeli mindenki olyan tök nyilvánvalóan, amikor mi átváltozunk. Semmi meglepődés, nem merülnek fel kérdéseik, nem csodálkoznak el, nem esik ki a kezükből a fegyver, nem borulnak előttünk térdre, nem kezdenek el imádni minket, és imádkozni hozzánk… eddig minden ellenfelem tök barom volt!
Ettől az egytől mondjuk talán eltekintve, akinek az arcára futtában vetettem csak egy pillantást, mielőtt az ősrobbanás erejével katapultáltam volna bele a kardjába, és bizony azt kellett mondanom – egyrészt azt, hogy áucs, de azt csak a műsor kedvéért, mert szerintem én még akkor sem éreznék fájdalmat, ha mindenki más igen –, hogy szerintem ennek a kis sunyi ésszelkaratéjozós emberkének soha nem volt képessége az érzelmeinek a kimutatására. Vagy már érzelmei sem voltak soha! Amikor megszülték sem sírt fel, mert nem tudta, hogy most mégis mi a franc van már, minek ez a nagy felhajtás, nyomorékok… Bakker, csak nem elkezdtem szimpátiát érezni iránta?! Olyan tré vagyok!
Fennkölt gondolataimat az az esemény szakította meg, hogy kardja az én dupla páncélzatomat szakította át. Attól még, hogy felveszem Susaya alakját, tökre nem kapom meg a képességeit, amit véresen sajnálok, mert rohadt jól jönne, ha néhány triplaszaltóval és egyéb nyalánkságokkal tudnám fűszerezni harctéri királyságosságos csatározásaimat. Így viszont marad, hogy csont nélkül bekapom az első ütést, és kapásból le is foszlik rólam egy újabb füstpamacs kíséretében aranymajmom alakja. Elmormolok egy gyors imát, amikor látom, hogy nem csak a páncélomon szúrt át, hanem az életemből is elkezdtek leperegni a számok, de addig nincs gáz, amíg előttem meg az életem nem pereg le.
Elnyomok egy széles vigyort, pontosabban csak elnyomnék, mert az izgatottság fültől fülig szalad az arcomon, és már fognék is rá a srác kezére. Mivel az ütőértékem igen csekélyke, mert még mindig lusta voltam rá pontot adni, ezért továbbra is legfeljebb szalmabábnak vagyok jó Susaya mellett, bár szalmabábnak meg határozottan király vagyok, életem mint a tenger, engem aztán nyugodtan lehet ütlegelni, és bár egyre nagyobb hiányát érzem egy súlyemelés jártasságnak, aminek segítségével és két karom erejével satuba foghatnám ellenfelemet, blokkolva minden további mozgását, de most egyelőre még csak a karját próbálom megtartani, hogy egy Te jössz, Susaya felkiáltással még éljek, és az aranymajmom miután a magasba rugaszkodott, és átfordult lovagunk válla felett, sorozni kezdhesse őt. Két ütés, három ütés, négy ütés, öt ütés…?

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Szomb. Feb. 02 2013, 18:44

Jó. Rezignált örömmel nyugtáztam - már ha ilyen létezik egyáltalán -, hogy ez a testcsere képesség egyelőre nem jelentett semmi meglepőt és pont az történt, amire számítottam. Kételkedtem benne, hogy ennyi lenne csupán a történet, máskülönben ez egy kifejezetten gyenge spec lenne. Valamilyen hasznot kellett rejtenie, amelyre eddig nem jöhettem rá, talán a majom jobban tudja kamatoztatni a képességeit emberi alakban. Megtévesztésre nem nagyon volt alkalmas, ha rájöttem rögtön a turpisságra, és ehhez még csak meg sem kellett dolgoztatnom az agytekervényeimet, így nem pusztán az én intelligenciabéli fölényem volt ez oka a célt érő találatnak. A probléma csupán az volt, hogy vajmi kevés fogyott az életéből, ami felettébb bosszantó volt, mivel arra kellett következtethessek, hogy rengeteg életpontja van. Tartok tőle, hogy a csekélyke sebzésemmel még csak veszélybe sem fogom tudni sodorni az életét így, kénytelen leszek megerősíteni azt előbb-utóbb, ha számomra is élvezetes harcokat akarok vívni egy-egy ilyen kellemetlen esetben Rolling Eyes
- Nahát... - szaladt ki az ajkaimon némi meglepődöttségre és méltatlankodásra utaló szó, mikor váratlanul a páros immár humanoid alakja le igyekezett fogni, míg hűséges társa átlendült a vállam felett, hogy olyan helyen üthessen, ahol nem tudok védekezni. Cseles... ráadásul gyorsaságom nem volt elegendő, hogy időben reagáljak, hiába fogtam fel a pillanat törtrésze alatt, mi a terve ennek a Sun Wukong-wannabe petnek és gazdájának. Összeszokott párosnak tűntek... Csakhogy engem sem ejtettek a fejemre, így amint csak lehetett, oldalra dőltem és engedtem a gravitáció vonzásának, hogy teljes testsúlyomat felhasználva a majma elé ránthassam Taidanát, miközben én kiszabadítom a karomat. Ennek érdekében még pajzsommal is ütöttem egyet a fiú felé, és minden erőmet beleadva ugrottam hátrébb, hogy kikerüljek ebből a kutyaszorítóból.
Csakhogy míg más talán itt megállt volna, hogy pihenjen és felmérje a károkat, netán tegyen egy megjegyzést, én úgy határoztam, hogy ellentámadásba lendülök, amíg azzal vannak elfoglalva, hogy kiszabadultam. Unott arccal rohamozva, a csigaházam rejteke mögül löktem ki kardomat mikor odaértem hozzájuk, méghozzá, hogy ne legyen annyira a látóterében a mozdulatom, a combjába kívántam mártani a pengémet. Cseppet sem zavart, hogy ő esetleg fegyvertelen, nem a máltai szeretetszolgálat vagyok, hogy előtérbe helyezzem a tisztességes harcot. Egyébként sem szólhatna egy szót sem, lévén ők ketten vannak Rolling Eyes


-16 páncél
Maradt 20 HP 10 páncél
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Hétf. Feb. 04 2013, 13:41

Erőt kellett vennem rekeszizmaimon, hogy magamba fojtsam sátáni kacajomat, ahogy láttam, hogy berögzült taktikánk Susayával végre igazán kiforrta magát, és olyan dinamikus duót alkotunk, hogy azt képregényhősök beceneveként emlegethetnék.
Persze minden csoda csak három napig tart, és Mr. Éleseszű végre bevetette a zéta-agyhullámait is fogást találjon rajtunk. Ekkor már rég a markomban éreztem a győzelmet, hiába lendült akcióba csóróka, még nem tudhatta, hogy esélye sincs ellenünk.
Újabban elszoktam attól, hogy védekezzem a támadások elől, hiszen általában alacsonyabb szintűekkel küzdöttem, és tengernyi életem - amivel kapcsolatban szerettem hangoztatni, hogy számomra minden ütés csak csepp a tengerben – lehetetlenné tette, hogy komolyabban tartanom kelljen tőlük. Ezúttal is volt egy tippem, hogy a srác nem lehet túl skilles. Nem csodálom, tudtommal más JK-k megölése után nem jár exp. Lehet, hogy ezt neki is meg kéne súgni idővel?
Az, hogy arcon vágott a pajzsával, még toleráltam, mondván, hogy legyen gyereknap, de utána már ha védekezni akartam volna se tudtam volna mit kezdeni a rántásával, ami bevitt Susaya elé. Persze petem megint szemfülesebb volt nálam, és ő egy ügyes mozdulattal odébb lendült, így közéjük estem. Nem mintha a srác ezt kihasználta volna, kapott is tőlem egy csúnya fekete pontot, mert ez egy be nem rúgott gól volt. Akartam kérni Susayát, hogy rohamozzon, én is mindjárt rohanok utána, de mondanom sem kellett, az aranymajmom ott sem volt mellettem. Zavartan pislogtam utána, első körben a büszke apuka pillantásával, akinek fia talán idővel még őt is túlszárnyalja, második gondolatom viszont már az volt, hogy szerintem ez a pet csak túl akar lenni ezen az egészen. Bogarat ültettem ezzel a saját fülembe: amúgy is mindig csak kussol újabban, lehet, hogy unja?
Ennyi heverészés éppen elég is volt. Pattantam is fel inkább, hogy majd a srácon kitöltöm a mérgem, aztán később megbeszéljük mi ezt még Susayával. A tervünk nem sok újdonságot mutatott: mit érdekel minket, hogy a srác is rohamozik? Elébe megyünk! Nálam az életpontok nem számítanak, ha kell, fel is nyársaltatom magam. Csak Susaya tudjon sebezni!
- Testcsere! – kiáltom megint, hogy esetleg összezavarjam ellenfelünket, és ezúttal mind a ketten aranymajmok leszünk. Így Susaya sokkal kisebb felületet nyújt, ráadásul könnyebben is manőverezik a saját adottságaival.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Szer. Feb. 20 2013, 21:43

Az a majom felettébb ügyesnek tűnt... Hiába próbáltam úgy időzíteni, hogy a gazdája kapjon egyet tőle, meg tudta fogni a lendületét. Nahát... kezdem úgy érezni, hogy csupa tehetséges, magas szintű játékos vesz körbe, ami nem igazán szórakoztató. Csalódás lenne, ha nem tudnám kiélni magam, mert mindenki olyan... "pro", bár azért elő-előfordul, hogy ráakadok egy gyöngyszemre, akitől megkapom azt, amit a harcoktól többnyire várok. Ez a Taidana bátor kezdőként mutatkozott be, gesztusai és szavai alapján valószínűleg nem is tévedtem a sötét oldalhoz tartozó ezen kapcsolatát illetően, csakhogy játékosként már sajnos nem annyira kezdő látszólag, ami szül néhány problémát. Hiába kockázatmentes számomra ez a kis párbaj, ha nem szórakozhatok kedvemre, mert nem engedi meg a partnerem Rolling Eyes
Rohamom közben fény derül a képessége valódi jellegére is, valahogy nem lepett meg, hogy többre is képes annál az egyszerű kis trükknél. Nem kellett sokat gondolkoznom, mi legyen, meghátrálni nem kívántam egy ilyen apró kihívás láttán. Feltételeztem, hogy pozíciót cseréltek, így anélkül, hogy túlkombináltam volna, annak a majomnak az ütése elé tettem a pajzsom, amelyik a füstbe kerülés előtt még a kölyök pozíciójában volt, és a másikba mártottam bele a kardom, hiszen továbbra sem az aranypofát akartam sebezni, hanem a gazdáját. Nem érdekelt, ha én is bekapom az ütést, egy még belefért akkor is, ha rosszul választottam. Gyors fordulót követően hátra ugrottam, hogy eltávolodjak tőlük, és megvetettem a lábamat a földön.
- Yare-yare... Nem tűnsz olyannak, akiknek valóban szüksége lenne arra, hogy egy piros indikátoros játékos közbenjárását kérje egy ilyen ügylethez. Mit akarsz tőlem valójában? - kérdeztem hűvös, afféle baljósnak, fenyegetőnek szánt hangnemben. Enyhén lehajtott fej, összeszűkülő, gyanakvó szemek, meg minden ilyen nyalánksággal, ami hozzátartozik a testtartáshoz és az arc mimikájához egy ilyen esetben. Pajzsomat azonban leengedtem kissé, hátha okozok az ellentmondásos mozdulatokkal némi zavart benne tudat alatt :]
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Pént. Feb. 22 2013, 10:32

Oh, hát lebuktunk… – A fenének se bírtam visszafojtani Susayás, telefogas vigyorgásomat, palacsintaként terült szét az arcomon. Ha már a vigyor, pontosabban annak eltüntetése, avagy a fapofa nem jött össze, legalább a rohamot nem hagytam abban.
Igazság szerint kicsit még játszottam is vele. Mármint a sráccal. Hiszen olyan kis ügyetlenke volt! Ha csaj lett volna rávágom, hogy cuki és aranyos, ahogy próbálkozik tök esélytelenül is, de ez fószer volt, ráadásul nem túl barátságos indikátorszínnel, érted, többet vártam tőle. – Hogy a fenébe gyaksz te le bárkit? – Nem tudtam magamban tartani a kérdést. Úgy látszik, hogy a mai nap során felesleges is azzal próbálkoznom, hogy kontroláljam, amit csinálok. Huh, csak akkor ne éppen ma jöjjön össze egy csajjal… az ciki lenne!
Úgy döntöttem, hogy meglepem és ezúttal nem a régi lemezt fogjuk újra lejátszani. Az amúgy is csak elsőre szokott bejönni, másodikra már rakat ember átlát a szitán. Ismerik a dörgést, és tudják, mit kell csinálniuk. Utálom, ahogy mindenki tök skilles és fifikás ellenfél lesz itt, a SAO-ban. Nem érvényesülhet igazán a mi dinamikus duónk!
Szóval ezúttal cselezek: nem szaladok bele megint a fegyverébe, hanem én is kikerülöm. Éés lesújtok! Yee! Legalábbis a terv ez. Egyelőre nincs királyságos saját sebzésem, de tervezek rá adni, és mire összejön, jobb lenne kitapasztalni, hogy működik-e. Mondjuk az ilyen kis looser ellenfeleken, mint ez itt. Bár tény, hogy a páncélzata rohadt nagy!
Az ütésemben nem lenne semmilyen trükk. A pajzsát csapom meg. Hiszen azt kell leszedni. Susaya annál ügyesebben közeledik, annyira imádom, hogy milyen kis talpraesett pet! Mondjuk gyanús a harci kedve, nem vágom, mi ez a nagy elszántság. Míg én megelégszem egy ütéssel, ő nem áll meg itt, és agresszívan ugrál tovább Tachi után. Ugrál, érted! Ilyet én még nem is láttam tőle. Földbegyökerezett lábbal pislogok, ahogy ő nem hagyja annyiban a srácot, hanem agresszíven ott van a nyomában, és ha tud, bizony támad még egyszer.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Hétf. Márc. 04 2013, 09:53

Érzelemmentes maradt az arcom minden egyes pillanatában a harcnak. Nem csak azért, mert nem szerettem bizonyos érzelmeimet láttatni, de ezúttal nem is volt mit. Nem tudott olyasmit mutatni, amire felfigyeltem volna, úgy játszott, ahogy a nagykönyv előírja. Nem vállalt kockázatot, ahogy én sem, nem tett semmi rendkívülit, ahogy én sem. Mindketten rejtegettük a lapjainkat. Következő összecsapásunk is sztandard koreográfiát vett fel, a majom talált, a kölyök került, jómagam pedig a pillanatnyi siker felett érzett önteltségét kihasználva szintén kitértem és odavágtam még egyszer, mielőtt elugrottam volna. Még ha találtam is, annak vajmi kevés jelentősége volt, nem kerültem egy centivel sem közelebb ahhoz, hogy előcsaljak belőle bármi érdekeset. Biztonságban volt, ahogy én is.
A majom folytatta az üldözésem kitartóan. Gyorsabb volt, mozgékonyabb, és bár kétszer még sikerült eltáncolnom előle, harmadszorra már hagytam, hadd találjon el. Értelmetlen lett volna folytatni és erőlködni, késleltetni az elkerülhetetlent. Ütése belemart az életcsíkomba, nagyjából a negyedét vette le. Elfogyott a páncélom. Látszólag. Tisztában voltam vele, hogy visszakaptam, de ezt ő nem tudhatta és nem is szándékoztam a tudomására hozni, hogy ha még egyszer eltalálna, akkor mozdulatlan maradna az életcsíkom. Néhány gyors kézmozdulattal feladtam a párbajt.
- Úgy tűnik kénytelen vagyok elismerni, magasabb szintű vagy. Legalábbis a majmod mindenképp :] - vigyorodtam el, és leguggoltam a digitális állathoz és kinyújtottam felé a kezemet.
- Az elvárásaid túl magasak az irányomban, kölyök, én is csak egy halom adat vagyok itt, nem Superman. Továbbá én teszteltelek téged, és nem te engem, így oktondiság lenne bármilyen következtetést levonnod a képességeimről - oktattam ki, mielőtt bármiféle tévképzetbe ringatná magát velem kapcsolatban. Semmit sem mutattam meg magamból, és nem is szándékoztam felfedni bármit is egy efféle alak előtt. Felszerelésem időközben az inventory-mban landolt, hiszen nem volt rá szükség. A labda jelenleg Taidana térfelén volt, én csupán zsebre dugott kézzel vártam, mivel hozakodik elő.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Taidana Hétf. Márc. 04 2013, 11:57

Már majdnem elkezdtem aggódni. De tényleg! Annyit püföltük már szerencsétlent, nyeszlett kis alsó szintű csodabogarat, hogy tökre vártam már, mikor teljesítjük a csata kritériumait. Biztos voltam benne, hogy Susaya többször talált már – legalább annyiszor, amennyitől más már kétszer, ha nem háromszor, kinyíródott volna. Érted, nemhogy a védelme elszállna, de konkrétan halálba vittük volna. Ezt meg! Annyit vertük, a való világban már kék-zöld foltokkal lenne tele.
Felmerült bennem, hogy talán a képességével van valami. Tudom is én, a páncélzata soha nem sérül, hanem minden az életéből megy le. OK, ez az egyik lehető leghülyébb skill, amit láttam volna eddig, de már képtelen voltam bármi másra gondolni. Sőt abból a szempontból még tök logikus is lett volna, hogy ilyen „vidd le a páncélzatom, apafej” felkiáltásokkal nyerte volna a meccseit.
A kelleténél némileg hangosabb sóhaj hagyta el a számat, ahogy végre leereszthettem, mikor megjelent a győztesek felirat. – Susaya turbóütéses mancsai elől senki sem menekülhet! – jegyeztem meg hencegve.
Aranymajmom az ütés bevitelének pillanatában pördült egyet – ügyes breakmozdulat volt –, aztán távolodott is. De ahogy újabban, úgy most sem az én vállamra telepedett vissza. Egy arénamenti tárgyra kapott fel bámulatos ügyességével, és ott telepedett lótuszülésbe. Lecsúszott homlokvédője felénk fordult. Én úgy képzeltem, hogy a szeme csukva, de ahhoz túl figyelmesen forgatta arcát hol egyikünk, hol másikunk irányába.
Nagy boldogságom eredményeként az arcomon feszülő mosoly némileg megtört ezt látva, majd ahogy ellenfelem is nekiállt dumálni, végképp lepattant.
- Nagy az arcod kölyök – vakkantottam vissza. Majd pillanatnyi gondolkodás után hozzátettem:
- Ez tetszik, jól nyomtad! – Itt nem kicsit megakadtam. Hogy folytassam? – tettem fel magamnak a költői kérdést. Az egyhelyben álldogálás elég sokat rontott szerintem az összképen, így kihalásztam a zsebemet a pulcsim zsebéből, és lehívtam a menümet. Elég sokat bajlódtam a napokban azzal, hogy kiismerjem a meghívások beállításait – ez is hozzátartozott ahhoz a rituáléhoz, amivel felkészültem a ma reggel elkezdett piros indikátoros vadászatomra. Nem a szokványos céhmeghívós ablak ugrott fel az ellenfelem előtt. Duplán visszaigazolós tájékoztató kártya-szerűség volt. Attól még, hogy ő elfogadta, nekem is jóvá kellett hagynom még egyszer, ahogy az újabb és újabb információkéréseit is. A tájékoztató ugyanis csak bizonyos szintig volt publikus, utána folyton nyomkodni kellett a szokványos „Tovább” gombot, hogy mindig többet tudj meg. És ehhez is az én visszaigazolásom kellett, hogy továbbgördülhessen a menü.
- PM-ben megtalálsz, és ha érdeklődsz, akkor is kapni fogok mindig értesítőt. Te mentén át a vizsgán. Kapsz esélyt, hogy továbblépj. – Újra fültől fülig ért arcomon a vigyor. Úgy éreztem, hogy az összes lehetséges módon lealáztam a kölyköt. Sőt, ledesztoroltam! Elpusztítottam! Mwuhahahaaa!
Cshő! – szalutáltam felé, majd lépni is terveztem. Úgysem fog most azonnal dönteni, ha meg igen, hát kapásból kizárom. Kell a francnak egy kölyök, akit ha legyőznek, rögtön visszaigazol mindenfajta meghívásokat…

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Tachibana Makoto Vas. Márc. 10 2013, 10:48

Hűvös tekintettel fogadtam gyerekes és izgága reakcióját, szavait. Akárhogy is pillantottam rá, nem volt több egy magát nagymenőnek képzelő vakarcsnál, aki a szintjére támaszkodva próbál belefolyni a nagyok játékába. Idegesítő volt. Nem, nem számomra, az én szempontomból csupán zavaró volt, de nem emelkedett meg tőle a vérnyomásom. Ennyitől még nem fogom elveszíteni a higgadtságom, sőt. Tisztában voltam vele, hogy ő kicsoda, és hogy én ki vagyok, ennek ismeretében pedig semmi okom nem volt rá, hogy feszültséget generáljak saját magamban. Ám ha nem egy olyan türelmes és nemtörődöm alakkal fut össze, mint jómagam, csúnyán megüthette volna a bokáját. Persze mindez nem az én problémám volt, ha folytatja ezt a tapogatózását, idővel majd megtanulja, hacsak nem kerül az életébe. Engem azonban nem érintett negatívan mindaz, amit tett, csupán azok vesztik el a fejüket egy hasonló szituációba kerülve, akik nem bíznak meg saját magukban, akik igazságtartalmat vélnek felfedezni abban, ha valaki felsőbbrendűnek állítja be magát. Én csupán szimplán ráhagytam, ha ez teszi boldoggá, egészségére.
- Céhmeghívó? Iie... - érdeklődtem félhangosan, majd válaszoltam is meg a saját kérdésem egyben, mikor felpattant előttem az ablak. Költői kérdés volt, mely szemöldököm felhúzásával járt. A tájékoztató ablak ködösen és sejtelmesen fogalmazott, szándékosan arra ment, hogy felkeltse az érdeklődést és az ember meg akarja nyomni a Tovább gombot. Ugyanakkor a hatásvadász stílus mellett felfigyeltem egy másik jellegzetességére is. A diszkrécióra. A rejtélyes megfogalmazás arra is szolgált egyben, hogy megóvja az igazán lényeges információkat az arra méltatlanoktól. Mintha valami titkos társaság meghívója lett volna. Kuncogni kezdtem és sunyi vigyor terült el vékony ajkaimon.
- Érdekes. De vajon érdekel-e egy esély, melyet egy bohóc kínál és melyre semmi szükségem? :] Ha érdeklődök, még hallani fogsz felőlem. Ha nem, lehet akkor is - kommentáltam, és mivel elköszönt, így én sem pazaroltam tovább az időmet. Sarkon fordultam és távoztam, még egy utolsó pillantást vetve az egyik oszlopon csüngő aranymajomra. Két majom... illene egymáshoz.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Márc. 12 2013, 13:31

Sziasztok!

A küzdőteret lezárom. Gratulálok, nagyon szép teljesítmény!

Jutalom: 25 exp 70 arany (4-es szint)
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Tachi vs Taidana Empty Re: Tachi vs Taidana

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.