Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[JK Küldetés] Házimunka?

5 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Pént. Jún. 15 2018, 13:29

/Résztvevők:
Simeon
Takeshi Sendo
Kanami Minagawa/
Ezen a bizonyos napon a kezdetek városában nagyon kellemes volt az idő, szinte vétek ilyenkor dolgozni. Az ember legszívesebben elheveredne egy kényelmes hintaszékben vagy a dús, puha gyepen és vidáman hortyogna. Ebből viszont nem lehet megélni vagy teletömni az üres hasat. A város több pontján egy hirdetést lehet olvasni a következő szavakkal.
„Szeretnék néhány kalandort felbérelni egy egyszerű, ám jövedelmező munkára. A feladat nem más, mint elmenni egy bizonyos helyre és ott segítséget nyújtani az öregnek. Hogy mit csinálnak meg illetve mit, nem azt mind a részvevők döntésére van bízva. Maximum három embert várok erre a megbízásra.
Jelige: Házimunka.”

A szöveg alatt van egy kis szám 0/3 ha valaki bárhol elfogadja a feladatot a számláló megváltozik. Az mellett egy nagy zöld ok gomb díszeleg, amivel jelentkezni lehet.
A térképeteken Kezdetek városan kivül egy kis erdő mellett egy kis pötty jelzi a végállomást.

/Az első faladat egyszerű, mindenki írja, le milyen kedve van, mit szólt ehhez a felhíváshoz és, hogy miért fogadta el végül. Azt is le lehet írni, mások hogyan reagáltak erre. A hozásszólások addig tartsanak, míg elindultok a küldetésre a játékosok akár találkozhatnak is.
Egy hét a határidő, ha valakinek gondja támad, kérem, valami módon jelezze.
Minimális szószám 250./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Vas. Jún. 17 2018, 21:23

Sosem hittem, hogy egyszer ráveszem magam arra, hogy javasolt küldetéseken részt vegyek. Egy kedves barátom írt nekem, hogy van egy jó küldetés lehetőség a Kezdetek Városában, ami valószínüleg jól fizet. Én meg nos szégyenlem bevallani, de nem álltam jól pénzügyileg. Pár száz arany nyomta csak a virtuális zsebeimet, ami nem elég egy jó felszerelés vásárlásához. Najó, de. Csak akkor nem marad egy fikarcnyi kreditem se a fontosabb dolgokra, mint amilyen a havi rulett és szerencsejáték.
Mondjuk, ha valamikor, amikor éppen unatkozom és nagyon ráérek, akkor bemehetnék a bankba megnézni, hogy milyen alapanyagok vannak berakva nekem, mert ha jól emlékszem egy 2-es szintű felszerelésre bőségesen elégnek kell lennie, és még maradhat is. Már csak pár játékost kéne meglátogatni, hogy dobja össze nekem pár kreditért a cuccot. Ehhez persze szabadidő és unatkozás kell, ami nekem mostanában nincs.

Lényeg ami lényeg, hogy jó kereseti lehetőséget kerestem és ráakadt a szemem erre az üzenetre. Így ahelyett, hogy instant kitöröltem volna, inkább kibattyogtam az utcára egy felhívást keresni és hamar rányomtam a zöld pöttyre még azelőtt, hogy figyelmesen elolvastam volna a leírást.

Így amikor rányomtam és megjelent az 1/3 felirat mellett a térképen jelzett kis pötty egy istenieset káromkodtam...

-Hogya büdös ********************, hogy elkell menni ilyen messzire ettől a **** várostól! Nem hiszem el!-Igen lusta vagyok és nem szégyenlem, deha már felvettem a küldetést... és ha már létszám limites.... akár.... esetleg.... el is mehetek.

Így esett meg, hogy a rózsaszínhajú lány egy majdnem véletlen folytán rálépett a kövezett útra a pötty felé a városon kívülre.
-Utálok messzire sétálni... csak szólok. És pláne utálok takarítani!-senki ne kérdezze, hogy akkor miért vállalta el, mert az titok. Ja, nem. Razz

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Szomb. Jún. 30 2018, 21:05

A kopott macskaköveken haloványan csillant meg a felhők mögül előbukkanó, első napsugár. Az utca forgatagában léptek árnya zavarta meg az idillt, hol sötétbe, hol fénybe burkolva a hasukat süttető faragott kövek között meghúzódó réseket, amik így pillanatonként változtatták színüket és mélységüket: a kavalkád a határtalanul mély feketeség és az aranyszínű, vésett rovátkák hangulata között mozgott, másodpercről másodpercre. A tér nagyrészét ettől függetlenül még az árnyék uralta, hiszen nagy, magas házakat húztak fel köré. Minthacsak el akarnák nyomni, eltüntetni azt a padok mellett bimbózó rózsabokrokkal együtt. A sötétvörös szirmok fel-alá süllyedtek a bentragadt szél mozgásától s maga a bokor is mintha mozgolódni látszott volna: ő is menekülni akart ez eldugott világból. Kicsi terecske volt egy félreeső városrészen. Éppen annyi, hogy a piacra rohanó játékosok néha átszaladjanak rajta, de ennél nem több. Itt nem állt meg senki. A tér szélén árválkodó hirdetőtábla ellenére sem.
- Mit gondolsz, miért nem áll itt senki? - kérdezte Simeon és megsimogatta a fején nyugvó petet - Gyere, nézzük meg közelebbről. Ma is kellene valamit csinálnunk - tette hozzá vidáman és máris a kínálatot vizslatta. Tengerszemet is érdekelték a kiírt küldetések, de miután a srác felolvasta őket, egyik sem keltettefel túlzottan az érdeklődését.
- Ph. Brr-phhh-h... Ph? - és mutatott rá arra az egyre, aminél egy öreg játékosnak vagy npc-nak kellett segíteni. Simeon megvonta a vállát: jobb úgysem akadt most.
- Jó lesz ez is - bólintott az idomár és szeme azonnal felcsillant, ahogy meglátta a számláló bal oldalán az egyest - De jó! - mutatott rá a számra - Nem leszünk egyedül, szóval ha takarítani is kell, biztos nagyon jó móka lesz!
Tengerszem álmosan pillantott egyet, beleegyezve a programba. Így történt hát, hogy ők lettek a másodikak és elhagyva a kicsike teret, útjukat a kijelölt koordináta felé vették.
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Vas. Júl. 01 2018, 20:20

Van egy morcosunk egy kölyök képünk meg egy csápos hogyishívjákunk. Nem téveszthetitek el az utat ugyanis kis idő után egy kitaposott ösvényre majd egy szépen kidolgozott járdára lelte. A házikó ahova a térkép vezet titeket egy kisebb erdő közepén található. Kívülről kissé öregnek látszódhat ennek ellenére elég lakályos, bár mindenkinek mást jelent az otthon. A ház bal oldalán egy kisebb tavacska terül el, amiben apró halacskák úszkálnak vidáman, olykor-olykor néhány, delfin módjára a levegőbe ugrik. Amint közelebb értek láthattok a ház előtt egy hintaszéket, amiben egy idős férfi szunyókált. Hiába szólongatjátok, nem reagál semmire, de tudjátok, hogy él, mert mozog a mellkasa egy kockás pléd alatt. Mielőtt azon kezdenétek gondolkodni mitévő legyetek egy cseléd ruhába öltözött harminc év körüli nő jön ki a házból, széles mosollyal az arcán.
- Miket nem látnak szemei, bizonyára vándorok lehettek, akiket véletlenül erre sodort a szél. Jól gondolom?
Úgy tűnik itt a tervezők nem erőltették meg magukat, ugyanis ha nem az igent mondjátok, ismét előadja mondókáját, újra és újra. Az öreg kinyitja a szemét, de a tekintete üres mintha nem lenne otthon senki.

/A feladat, hogy érkezetek meg a házikóhoz, találkozzatok, hallgassátok végig a hölgyet és véleményezzétek a dolgokat. Mindegy, hogy hangosan vagy magatokban teszitek. Határidő 1 hét minimum szószám 250 szó. Sendo csatlakozhat még neki 500 szó./

[JK Küldetés] Házimunka? Large [JK Küldetés] Házimunka? 5049e070ec5f1c119bd5c908cfe529141493728312_large
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Szomb. Júl. 07 2018, 01:09

Végül csak rávettem magam, hogy elmenjek ilyen messzire. Nem mintha lusta fajta lennék vagy hasonló, de azért jobb lett volna egy mocival kivergődni a város széléig.

Én vagyok az első úgy néz ki. Szinte idilli táj tárult szemeim elé ami kissé kizökkentett a morcosságomból, már majdnem mosolyogtam is, csak majdnem.

Közelebb lépkedtem a mohás házhoz, ahol megláttam, hogy egy szottyadt vénség alszik. Megbökdöstem, de semmi. Megint. De semmi.

-Jó mélyen alszol öreg.

Fordultam vissza a ház felé, majd egy fiatal nő jött ki a házból, bár ami meglepett az a stílusa volt.
- Miket nem látnak szemei, bizonyára vándorok lehettek, akiket véletlenül erre sodort a szél. Jól gondolom?
-Nem... Engem a papi hívott valszeg valami házimunkára
- Miket nem látnak szemei, bizonyára vándorok lehettek, akiket véletlenül erre sodort a szél. Jól gondolom?
-Mondom nem!...Süket vagy?! Engem a papi hívott valszeg valami házimunkára!-mondtam erélyesebben
- Miket nem látnak szemei, bizonyára vándorok lehettek, akiket véletlenül erre sodort a szél. Jól gondolom?
-Najó valaki adjon egy kötelet. Igen Jól!-Hogy a villám csapjon bele abba aki ezt így találta ki. A vasvillám.

Talán ekkor érkezett meg az a fura srác a polippal a vállán. Komolyan egyre furább petek vannak mostanság. A múltkor például valami démonfarkassal találkoztam. Bezzeg az első napokban jó ha volt idomár. Az meg a szerencsétlen örült, ha egyáltalán egy macskája vagy egy gyíkja volt.

Most meg egy démonfarkas meg polip.

-Chö... Te srác a polip nem vizi élőlény? Nem kéne a napon kitikkadnia? Amúgy a nevem Kanami. Kanami Minagawa. Az öreget meg hagyd full bamba már. Félig lehet odaát jár.
Kicsit durván nyitottam, de végülis nem rontott az alap megjelenésemen, számba kaptam úgy egy pillanattal előtte egy szalmaszálat és az egyik oszlopszerű izének dőlve, rágcsálva vártam a kissrácot. Elsőre nem tűnik veszélyesnek, de idebent egy mókus is széttéphet egy oroszlánt.

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Vas. Júl. 15 2018, 18:45

- Egy tavacska! - hallatszódott a kövezett útról, visszhangzott a közeli fákról és rezzent meg a víz felszínén lévő hullámok fodrán.
Ez volt Simeon első gondolata - és első kiáltása is - amikor végre látótávolságon belülre értek. Erre aztán már Tengerszem is felemelte a fejét, álmossága pedig mintha múló tünemény lenne, kapta fel a fejét és leselkedett előre idomárja feje tetején. Nem a házat nézték. Nem is a verandán ülő öreget vagy a lányt, aki mellette álldogált látszólag tanácstalanul. De a tó! Simeon nevetve kezdett el szaladni és amikor végre odaértek, Tengerszem minden szó nélkül vetette be magát a habok közé és fröcskölte le a srácot visszakézből. Az idomár csak nevetett ezen és már éppen kezdte levetni a pólóját, hogy petje után eredjen, amikor meghallotta az erélyesebb hozzászólást a ház felől. Ekkorra már feltűnt neki is a csoportosulás, de személyt még nem kapcsolt a hangokhoz.
- Sziasztok! - integetett messziről - Tengerszem, mindjárt jövök - fordult oda a kis poliphoz és már rohant is oda a csapathoz.
- Üdvözlet, Simeon vagyok. Ugye nem késtünk el? - kérdezte, tekintetét hol a sapkás lányra, hol az npc-re, hol pedig az öregre vetve. Valószínűleg a program neki is elismételte, amit el kellett, de Kanami bemutatkozása és azonnali tanácsa kellően elterelte figyelmét az ismételgető nőről.
- Hogy érted, hogy odaát? - döntötte oldalra a fejét kérdőn - Te is a házimunkára jöttél? - tette aztán hozzá, testsúlyát egyik oldaláról a másikra helyezve. Nem igazán értette, mi a helyzet, de ő kész volt küldetésezni! Ha már a játék volt olyan kedves, hogy idetett egy tavat is a házikó mellé, amiben Tengerszem kedvére fürödhetett.
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Vas. Júl. 15 2018, 21:47

Szegény Kanami hiába próbálkozott olyan lelkiismeretesen, mégsem sikerült beszédre bírnia a cselédet. Miután megadta neki, amit akart, vagyis az igent a mosolya még szélesebb lett majd folytatta az előre megírt szöveget.
-Én majd egy hónapja élek itt és az a feladatom, hogy elássam ezt a védtelen, kiszolgáltatott, gyenge, öreg bácsit. Szegényke alig csinál valamit. Most már. Bárcsak jobban lenne, de én nem tudok csodákat tenni. Ha már a véletlen ilyen kegyesen összehozott minket megkérhetnélek titeket egy szívességre. Nekem el kell mennem pár órára addig, vigyáznátok rá és elvégeznétek pár apróságot a ház körül. Nem sok pusztán össze kell vágni a tűzifát, kigazolni a virágos kertemet, elzavarni a vakondokokat, a ház mögötti tök kertben végezni a kártevőkkel…. – és csak mondta és mondta ugyanazzal a vidám már- már gondtalan hangján, perceken keresztül.

Mikor végzett lerakott egy csuprot a hintaszék mellé, amibe belenyúlt az öreg kivett egy tenyérnyi méretű süteményt és elkezdte majszolgatni. A mozdulataiban akárcsak a szemében nem volt semmi élet úgy viselkedett, mint egy gép.
-Csakis az általam készített süteményt fogyaszthatja, ami tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel. Ezért is kell azokat a nyamvadékokat eltüntetni az én csodálatos kertemből. A házba tilos bemenni kivéve, ha elfogy a keksz, akkor bemehettek a konyhába, ami a földszinten van, de máshova nem. Értitek? T-i-los. Én távozom, minden jót. – ezzel mind a jól végezte dolgát vidáman odébb állt.
Találtok, egy csomó kuglit azokat kell elhasogatnia a rájuk fektetett fejszével, nem messze tőle pár lyuk és egy fa kalapács helyezkedik el. Kissé messzebb a háztól gyönyörű virágok nyílnak, amik között nem mutat jól az a sok gaz. Ha egy csomót kihúztok akkor az pár pillanattal később pixelekre bomlik.
Ha valamelyikötök a favágást választja, amint megfogja, a fejszét egy piros vonal jelenik meg a szeme előtt és csak ő látja. A vonal közepén egy kis zöld sáv van és egy sárga karika. Az a lényeg, hogy akkor kell lecsapni a tuskora, amikor a karika a zöld részt, fedi különben a hasítás nem jár sikerrel. Pont egy tucat kugli vár arra, hogy tűzifává hasogassátok szét.


Ha a fa kalapácsot fogjátok meg a lyukon egy vakond dugja, ki a fejét kiölti, rátok a nyelvét majd visszabújik. A lényege, hogy fejbe kell csapni mielőtt fedezékbe, húzódik, ám amikor ez sikerül kettő bukkan fel, majd három utána pedig négy.
Nem mesze a farakástól egy gyenge kis tűz ég, bizonyára a hölgy gyújtotta meg mielőtt megjöttetek. Talán szemetet tüzelhetett ugyanis mellette egy elszenesedett fadarab hevert, ami leginkább egy képkeret sarkára hasonlított.


Amint befejezitek, az aktuális feladatotokat a szemfülesebbik észreveheti a csuporban tapogató öreget, ami annyit jelent, hogy elfogyott a keksz.

/Ti döntitek el, hogy melyiket választjátok, de egy játékos egyszerre csak egy feladatot csinálhat.  Addig írjatok, míg elvégzitek az általatok választott munkát és meglátjátok az öreget amint az üres csuporban kotorászik. Döntsétek, el mit csináltok, vagy nem vesztek róla tudomást vagy segítetek. Ha utóbbi mellett döntötök, még ne menjetek be a házba./
/Jó pihenést kívánok./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Pént. Júl. 20 2018, 22:08

Az idegesítő mobok annyira nem is vészesek, csak a jó paramétereket kell megadni nekik, mint egy hangolásnál...

Úgyhogy nem vagyok rest egy kicsit megtúráztatni a feladatokat sem amiket ő ad nekem. Úgysem érti majd...

Persze a társam is megjött aki több kérdést tett fel, mint amennyi választ nekem adnom kéne neki, így csak próbálok kitérni a válaszok elől, azaz inkább egyszerű kinézete és válaszai, kérdéseire tekintettel belövöm, hogy hol lehet lelkileg...


-Nos... olyan mintha meditálna, úgyhogy nem kéne zavarni nagyon.... Nos nem tudom hogy vagy vele, de itt lesz munka bőven.

Favágás, gaztépkedés és hörcsöghent. Hát ez egy elég erős kezdés lesz. Úgyhogy lestoppolom a talán legkevésbé irritálót

-Enyém a favágás
Csattantottam le a földre a nagy pallosom. A zseniális tervemmel egy ütéssel véget vetek a melónak.

Azaz, úgy hiszem ha felrakok egymásra vagy négyet és aztán fentről egy erőset rávágok szét kell hullnia.


-Vele két ütés lesz kb... te még választhatsz másból Simeon

Egy kissé erős mosollyal indultam meg a fák felé és szépen el is kezdtem fel rakni hármat egy kupacba. Nem érdekelt engem holmi olyan dolog, hogy van erre szánt balta... Ostobák a pallosom kicsit jobb, mint az a rozsdás vacak. Bízva magamban inkább mielőtt neki vágok fogom és felhúzok egy üveg rumot az inventorymból, úgy jobban telik a munka is. Ruhámat is kissé megváltoztatom, páncélomat és öltözetemet felváltja egy kényelmes fejkendő mellé egy fehér ing és egy sima farmer rövid nadrág. Mintha egy tanyasi farmerlány lennék majdnem...

Úgyhogy mindenféle félelem nélkül fogtam és rávágtam a kupacra. Teljes erőből mert miért is ne.... Csak kérdés, hogy a fa ezt mennyire értékeli...

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Hétf. Aug. 13 2018, 16:30

Simeon továbbra is értetlenül bámulta hol az öreget, hol Kanamit. Közben a női npc végig beszélt: a srácnak talán túl sokat is, úgyhogy ő már a felénél elvesztette a fonalat és inkább elnézett a tó irányába.
- Meditál? - hümmögött a feleletre - Szerintem úgy néz ki, mint akinek nem csillogna a szeme a napon - guggolt le elé és integetett az öreg arca előtt, sikertelenül. Végül megvonta a vállát, felállt és csípőre tett kézzel nézett végig a környéken: a virágok tetszettek neki, de a hörcsögök valahogy még annál is jobban. Mint azokban a régi internetes játékokban, de jót fognak szórakozni!
- Tengerszem, gyere! Vadászunk! - kiáltotta boldogan, miközben Kanami már elindult a farönkök felé. A kis polip azon nyomban ott is termett idomárja mellett, aki felvette a csurom vizes polipot - Fázni nem fogunk - kuncogott - Ne aggódjon öreg uraság kérem, megteszünk mindent - közölte még indulás előtt, aztán odaszaladt a lyukakhoz és felvette a kalapácsot.
- Ez vicces lesz! - nevetett. Viszonozta az állat nyelvnyújtását is és nekilátott az ütlegelésnek. Eleinte elég bénán, annyi szent.
- Phh- phh. Phh-hhh-brrrhph - állt oda Tengerszem is az egyik kijárat elé, készen arra, hogy így dupla eséllyel vághassák kupán a hörcsögöket. Simeon hatalmasat bólintott és még nagyobb hévvel vetette bele magát a küzdelembe. Jobbra, balra, előre, jobbra, jobbra, előre, balra, előre... ameddig csak a kitartása bírta. Ha pedig egy megvolt? Akkor hangos éljenzéssel ünnepelték a sikert.
Az öreget egyikük sem figyelte. Eleve háttal voltak neki, meg amúgy is: a hörcsögök mennyivel de mennyivel érdekesebbek voltak!
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Hétf. Aug. 20 2018, 20:00

Mindkét játékos rendkívül kreatívnak bizonyult, erre még az a programozó sem számíthatott, aki ezt a küldetést tervezte. Ez a szép ebben a játékban, hogy vannak, akik hajlandóak szakítani a kötöttségekkel, a kérdés csak az, hogy jó ötlet-e vagy sem. Simeon bevetette a kis állatkáját is, ami elég jó ötletnek bizonyult ugyanis ennek hála rövid idő alatt sikerült végeznie a kis bestiákkal. Szerencsére pixel pontok robbantak széjjel vér és testrészek helyett. Mikor Simeon végzett a Feladat „teljesítve” felírat jelent meg előtte. Kanami kissé egyedibben látott hozzá a feladathoz, amivel jócskán feladta a leckét az alkotónak. Mikor neki akart állni a munkának ismét egy szöveg jelent meg.
„Ha saját fegyvert szeretne használni kérem nyomjon az igen gombra.
IGEN/NEM.”
Simeon és állatkájának két lehetőség maradt. Vagy elkezdik tépkedni a gazt vagy odamennek az egyik rózsabokorhoz mely mellett világítani kezdett valami. Egy kis spriccelős flakon hasonló, mint az ablak tisztítóké.
„Ezek a rózsák nagyon lankadtnak tűnnek. Mindegyiket fújd le egyesével, hogy magukhoz térjenek.”
A rózsabimbók elég lankadtnak és sötétnek tűntek ám amint ráfújnak, azzal a szerrel csillogni kezdenek és sokkal egészségesebbnek tűnnek.
Tán nem érdekel senkit, de az öreg alig halhatóan megszólal, a hangját gyengéd akár egy fuvallat mégis könyörgőnek tűnhet.
-Hú-hú-hús.

/Bocsánat a késésért./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Kedd Aug. 21 2018, 09:38

Sosem voltam egy szabálykövető egyén, ezt jól mintázza az is, hogy a helyi balta helyett a saját fegyveremmel kezdem el csapkodni a fát… Eltelik úgy 5-10 másodperc mire rájön a játék, hogy nem csak trollkodok, hanem komoly szándékkal állok a dologhoz, így hát feldaobott egy üzenetet:


Rendszer írta:
Ha saját fegyvert szeretne használni kérem nyomjon az igen gombra.
IGEN                          NEM.


Elég buta egy program lehetett, ha eddig tartott neki felfogni a dolgot. Mindenesetre ezen nem kéne fennakadnom, így rányomtam az igenre. És minden mintha Nintendoba mentem volna át olyan  lett. A fa felett egy régi konzolos játékhoz hasonlatos mező jelent meg. Egy csík rajta egy zöld sávval, meg két vörössel a szélén, fölötte pedig egy másik kék csík futkosott keresztbe. Találatjelző.

Nos nem vagyok egy türelmetlen alkat, így úgy határozom, hogy a legbecsesebb és legerősebb Harcos címén aki itt van, megcsapom akkor amikor a vörösben van a fa.

Nem kellett volna.

A vörös mezőbe csapáskor ugyanis a fáról a pengém visszapattan, és ha nem hajolok el még jól arcon is küldött volna vele. De most komolyan ki találta ki ezt a játékot?

Szóval a következő csapásra komolyan vettem és egy lazi mozdulattal vágtam ketté a fát.


-Na erről van szó! Gyerünk tovább!

Mondtam leginkább magamnak, ahogyan a fák hasításába elmerültem, nem is telt el túl sok idő szerintem mire végeztem a favágással.

Pár vörös csíkkal a homlokomon hagytam el a feladat tetthelyét, de a kegyetlen játék egy szerszámát azért jól beleállítottam a falba, végülis nehogymán’ velem packázzon.

Éppen azon kezdtem gondolkodni, hogy mitévő legyek, mikor az öreg halk szuszogását meghallottam. Nem is maradt el a másik játékoshoz irányított kérdésem


-Hé srácok, ez a vénség húst akar… Szerintetek mi lenne ha keksz helyett azt kapna amit kér? Menjünk már be a házba nézzünk neki húst.

Dobtam fel a témát a két kölyöknek akik el voltak foglalva a többi munkával egyenlőre

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Szomb. Szept. 01 2018, 17:14

A hátsókertből hangos viháncolás hallatszódott: a páros kimelegedve ünnepelt minden egyes leütött hörcsögöt, amíg a végére teljesen kifáradtak. De a feladat készen volt! Fel is ugrott a győzelmet jelző panel, meg mindjárt megláttak egy következőt is, viszont odamenni egyelőre nem mentek oda a csillogó, tündöklő tárgyhoz: Simeon narancsszínű társát nézte elmélyülten és még a homlokát is ráncolta hozzá. Kinek van ideje a napcsíkokkal foglalkozni, ha petje nem érzi jól magát?
- Phh... - tántorgott Tengerszem bódultan, mire idomárja felkapta, magához ölelte, majd elkezdett vele szaladni a tóhoz. Léptei nyomán porzott az udvar.
- Ne aggódj, mindjárt csobbanunk - mosolygott bátorítón a gyermek és már éppen vetette volna be magát - úgy ahogy van, ruhástul - a vízbe Tengerszemmel, amikor meghallotta Kanamit. Küldetéstársa szintúgy végzett a saját feladatával és éppen az öregember mellett álldogált. Simeon kérdőn nézett rá, ajkai azonban egyre szélesebb mosollyá húzódtak szét - Mindjárt jövök! - felelte és még gyöngéden beletette kis polipját a tavacskába, mielőtt odarohant volna a harcoslányhoz. Tengerszem eközben behunyt szemmel élvezte a pihenés minden másodpercét és egyik csápjával egy közeli tavirózsa szárát huzogatta. Olyan kellemesen hullámzott körülötte a víz! Mintha... mintha újra otthon lenne.
Simeon maga is megnézte magának az öreget, meg a kiürült kekszesedényt is.
- Igenigen - bólogatott - Attól biztos több ereje lenne - mondta és már nyomta is le a kilincset, hátha találnak odabent valamit. Az apja szokta mindig mondogatni, hogy a hústól lesz erősebb az ember fia - és igaz idebenn ebben a furcsa játékban sokminden nem úgy működött, ahogy azt az apja mesélte, de attól még egy próbát megért, nem?

_________________
Új Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Vas. Szept. 02 2018, 14:24

Elhatároztátok, hogy beléptek a házba, azzal a céllal, hogy valamiféle elemózsiát kerítsetek az öregnek. Gondolom, nem kell figyelmeztetni senkit a hölgy azt mondta csakis az általa készített süteményt fogyaszthatja, bár erről ő gondoskodott. A bejárati ajtó egy picinyke folyósora nyílik, ami nem lehet, több öt méternél innen egyenest a nappaliba vezet az utatok. Szép rendezett kis szoba, középen egy asztalka, a fal mellett kényelmes kanapé és minden ragyog a tisztaságtól. Egy valami még feltűnhet, mégpedig a falakon lévő képek. Három-négy lehet mindegyiken rajta van a hölgy. Néhányan egyedül, másikon az öregúrral, de azokon szegény már elég rossz állapotban volt. Más festményt sehol sem találni. Ha jól megnézitek, a képeket láthatjátok a bal alsó sarkukban, hogy a legidősebb majdhogynem egy hónapos.

A nappaliból vezet egy ajtó a konyhába és egy falépcső az emeltre. Ha bementek a konyha nagyon rendezetnek, tűnik akárcsak a ház többi része és mindennel fel van szerelve, amire csak szükség lehet. Nem túl nagy, de ketten még kényelmesen el tudtok férni benne. A kiskonyha asztalon találtok egy csuprot tele olyan süteménnyel, ami elfogyott. Ha esetleg át akarnátok kutatni a szekrényeket, polcokat nem találtok semmit a zöldségeken és fűszereken kívül. Van még egy furcsaság, egy kisméretű, szép kakukkos óra, ami valami oknál fogva visszafelé forog. Mikor mentek kifelé az emeletről különös zajokat halhattok, mintha picinke kis lábbak mászkálnának fel s alá. A hölgy azt mondta csak ketten élnek itt akkor vajon mi lehet ez.

/Addig írjatok, míg eldöntitek mit is csináltok. Mint eddig szabad kezet kaptok./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Hétf. Szept. 03 2018, 12:07

Hamarosan azon kaptam magamat, hogy kis polipos srác a polippal a tó felé rohan. Elég egyértelmű volt, hogy miért tette, hiszen a petje alapvetően vizi élőlény. Nem is értem, hogy tud ilyen sokáig kint maradni a víz alól ez a kiscsávó, de mindenképp értékelem benne a lelkesedést.

Furán is nézek, amikor csak úgy otthagyja, hiszen nekem úgy tűnik, hogy sülve főve együtt vannak.

Türelmesen várom meg amíg odaér hozzám és nézek rá  csípőre tett kézzel

-Nem lesz baja a kiskrapeknak? -kérdem tőle, mielőtt rátérnénk a lényegre. Az öreg kissé offosnak tűnt nekem, és húst kért, mondjuk amennyi süteményt ehet nem csodálom, hogy végre valami rendes kaját is kérni akar, szerintem valszeg’ durran szét a sok cukortól…

Minden szépen alakult. Mi benyitottunk a házba és bementünk. Természetesen igyekeztem én elől menni, ha Simeon nem akart elémbe menni, nehogy valami baj legyen, hiszen ez csak a Sword Art Online ahol egy nyúl is megeheti az embert egészben.

Lényeg ami lényeg lassan lépkedtem elől és néztem a berendezést. A falon lévő képek nekem kissé egyhangúak voltak, pláne, hogy az öreg kb egy hónappal ezelőtt jelent meg rajtuk
-Simeon nézd a képeket. Szerinted miért csak az utolsó páron van rajta az öreg? - Kezdtem el gondolkozni. Amikor a konyhába értünk én kapásból a húst kezdtem el keresni, amit az öreg is kért, de sajnos nem találtam semmit csak lisztet és pár hozzávalót.

Mivel jó gamer vagyok, így hamar kilootoltam mindent és eltettem, hátha kelleni fog még, majd a srác felé fordultam

-Nekem nagyon nem tetszik ez a hely. Figyu én elraktam a szekrényből a lisztet és a cukrot, meg a pár fűszert, neked kell valami? Ja és majdnem elfelejtettem, figyelj oda… nagyon nem tetszik nekem ez a hely.


Nem tehetek róla Kanami nyomozó felvette a kalapját. Persze csak metaforikusan. Elkezdtem akaratlanul is kombinálni, ami nem jó, pláne ha a padlásról hangokat hallasz közben…
- Te is hallottad? Tudom a nő azt mondta, hogy csak a konyhába menjünk… De akaratlanul is elkezdtem gondolkodni a dolgon… Mi van ha valami itt nincs rendjén? Simeon szerintem hívd ide a társadat…
Javasoltam neki a dolgot, mielőtt eldöntenénk, hogy felnézünk-e az emeletre. Én mindenképp hajlok felé, de ha a kissrác mellettem nem akar felmenni, akkor nem erőltetem a dologba.

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Szer. Szept. 26 2018, 21:26

Simeon hevesen rázta meg a fejét a kérdésre és még az eddiginél is szélesebb lett a mosolya:
- Tud ő vigyázni magára - mondta tele szeretettel és hagyta, hogy Kanami menjen be elsőként a házba: ő még visszanézett a tó felé, integetett Tengerszemnek és csak utána követte a lányt. Odabent elcsodálkozott a képeken, félrefordított fejjel nézte meg azokat, egyiket a másik után. A legutolsót kicsit meg is kapargatta, hátha érzi még rajta a festékszagot - igaz, ebben a világban semmi sem volt úgy, mint odakint.
- Nem tudom - vonta meg a vállát végül - De az az npc nagyon szeretheti magát nézni, ha ennyi kép van róla - mondta, több gondolatot azonban nem társított mellé: figyelmét inkább a kakukkos óra kötötte le, de meg nem tudta volna mondani, hogy mi a furcsa a szerkezetben. Csak nézte és nézte... és hirtelen rájött!
- Kanami! Kanami nézd ez visszafele jár - ugrott fel izgatottságában és mutatott az óramutatókra - Vajon idebent visszafele halad az idő? - tette fel vágyakozón a kérdést majd el is nevette magát. Hiszen ez nem létezhet, nem igaz? - vigyorgott és bement a konyhába ő is. A süteményes dobozból találomra kivett egyet és megszagolta, majd eltette a zsebébe, hátha hátha alapon. Talán jó lesz még valamire, nem? Főleg ha tényleg olyan tápláló, mint azt az a kisasszony említette nekik.
- Tényleg? - emelte fel pillantását és nézett Kanamira, majd körbe a házban megint - Nekem tetszik. Bár lehetne világosabb - vigyorodott el, azonban a neszezést, azt ő is hallotta mostmár. Hirtelen megállt és síri csöndben bámult a plafon felé.
- Igazad van... - suttogta áhítattal egy pár másodperc múlva - Itt valami több rejtőzik!

Eközben odakint a tóban Tengerszem kezdte furán érezni magát: nem a víz miatt, mert az csodajó volt, de nem tetszett neki sem a ház, sem az npc, aki felbérelte őket. Még az öreg sem, aki azóta is az üres üvegben kotorászott és láthatólag húst akart. Bárkitől. És kicsi gazdája most odabent csatangol, ki tudja milyen dolgok között. Nem, ezt nem hagyhatja!
Tengerszem tehát kimászott a tóból és egyre gyorsabban csápolt végig a füvön, hogy odaérjen a küszöbhöz és a remélhetőleg nyitvahagyott ajtón át megnézhesse magának a helyzetet.
- Phh-phh! - dugta be fejét, de nem látott senkit. Csak a képeket. Az elég ronda képeket. Felszegett fejjel kúszott hát tovább és amikor végre meglátta Simeont, megkönnyebbülten ugrott rá és kérte fel magát a srác ölébe. Simeon persze azonnal felvette és vidáman fordult a lányhoz:
- Mostmár itt van ő is. Felmegyünk? - kérdezte tőle izgatottan és igaz Tengerszemnek fogalma sem volt, miről van szó és miért akarnak felmenni, de ha kicsi gazdájának eszébe sem jut, hogy odafönt talán sötét lehet... akkor valami igazán nagy dolog lehet itt készülőben!


Elnézést a késésért!
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Pént. Okt. 05 2018, 13:41

Néhányotokban felmerülhetett az a kósza gondolat, hogy itt többről lehet szó, mint holmi pakolgatásról meg kerti munkára. Az is lehet, hogy túlfáradtak vagytok a kemény munkától és ezért láttok rémeket, de mindegy is. Mikor felértek a lépcsőn tapasztalhatjátok, zárva van, de a kulcs bent csücsül a helyén. Belépve egy egyszerű szobában találhatjátok magatokat, az ajtóval szemben van egy ablak, ami az egyetlen fényforrása bal oldali falnál van egy egész alakos tükör, míg a jobb oldalinál egy ágy, ruhásszekrény és egy szennyes kosár. Minden normálisnak tűnik, ám a plafonról négy vérszomjas pók mászik le és közben leszakították a karnist a helyéről. Hiába sikoltoznátok vagy menekülnétek el, ezek a dögök a nyomotokba erednének így egyetlen esélyetek a harc. Talán látatok már hasonlókat, ha igen akkor feltűnhetett nektek a szokatlan viselkedésük ugyanis túlzottan vadak voltak. Olykor-olykor egymásba is bele martak, fenyegetően felétek csapkodtak a csápjaikkal és a hátukon egy vaskos piros csík díszelgett. Volt valami zavaró, mégpedig a szennyes kosarat messze elkerülték mintha féltek volna tőle vagy legalábbis a tartalmától.

/ Először is fogadjátok legmélyebb bocsánatkérésemet a késésért miatt. Erre nincs mentség. A feladat adott meg kell küzdeni a bestiákkal. Gondolom, ezen a szinten nem okozhatnak, problémát a csata úgy zajlik le, ahogy ti akarjátok. Úgy vélem testvériesen el lehet őket osztani, de ez is a ti döntésetek. Addig írjatok, míg az utolsó az utolsó is elpusztul. A szoba közepe a legvilágosabb, míg a széle kis sötétebb, de lehet látni./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Hétf. Okt. 08 2018, 10:51

Megmosolyogtatott a srác kissé elvont hangulata. Nem tudom én munka közben általában kissé komoly vagyok, ő pedig most is úgy tűnik jót szórakozik...
-Szerintem is hasonló lehet a dolog, bár nem vetem meg érte, kell a természetes önimádat mindenkinek.-Majd ahogyan haladtunk tovább Simeon észrevettem, hogy a falon az óra rossz felé jár. Ezzel nekem egy bajom volt csak, hogy túl sok horror filmet néztem.

Az egyikben a visszafelé számláló óra amikor delet ütött egy nagyon rossz dolgot jelentett. Amolyan It's a Trap! érzést adott az egészhez.

-Nem tudom ez mit jelenthet, de remélem nem azt amire először gondoltam...-Ez így egy elég gonosz kombinációja volt annak, hogy ne ijesszem meg, de elgondolkodjon rajta hosszabban.

Nem sok idő múlva a polip is megérkezett és így teljesen létszámban másztunk fel a végtelennek tűnő lépcsőkön. Nem kis meglepetésemre odafent két ellenfél várt ránk.

-A kocka el van vetve-jegyeztem meg halkan, hogy ebből tuti harc lesz. Így előkaptam a fegyveremet és egyenesen azt kezdtem nézni melyik lenne jobb ellenfél.

Ekkor vettem észre, hogy vannak bajok náluk. Egymást is támadták és a szennyes kosarat messziről elkerülték. Érdekes lenne belenézni mi is lapul benne, de előtte van egy kis dolgunk.

-Tiétek a jobb enyém a bal, vagy fordítva!

Ugrottam neki teljes erőbedobással az egyik póknak és addig csapkodtam és rúgdostam, amíg nem sikerült pixelekre bontanom. Kissé félek magamtól ilyenkor, hiszen ösztönösen kezdek el verekedni. Kezdetnek levágom egy lábát, utána levágom egy másikat, majd szépen lassan felszeletelem, amíg meg nem hal.

Kissé félek is ilyenkor magamtól, főleg hogy tudom mit tettem réges régen. Abba meg nem is merek belegondolni, hogy vajon mi van a szennyeskosárban. Így miközben léptem felé a harc után egy dolgot tudtam csak suttogni

-Sajátos bátorság kell ahhoz, hogy valaki beismerje a gyávaságát.-Remegő kézzel emeltem fel a tetejét. Hisz vajon mi lehet olyan rossz, hogy a pókok is félnek tőle?

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Hétf. Okt. 22 2018, 17:43

A srác szinte megigézetten nézte az óra nagymutatóját, majd amikor Kanami is hozzászólt, érdeklődéssel fordult a lány felé:
- Miért, mire gondoltál először? - kérdezett vissza azonnal, szinte gondolkodás nélkül. Neki kifejezetten tetszett ez az óra. Olyan muris volt, hogy máshogyan működik! El is nézte volna egy darabig, ha nem hallja meg ő is a hangokat odafentről, így azonban inkább csatlakozott újdonsült társukhoz, és Tengerszemmel az oldalán igyekezett fel ő is az emeletre. Kanami ki is nyitotta az ajtót, odafönt pedig valami szobát találtak: amíg Tengerszem gazdája válláról alaposan körbenézett, Simeon az ablakon beszűrődő fényt bámulta. Ahogy a napcsíkok utat törtek a sötétségben...! Nevetve tükröződtek az állótükörben, fel-felcsillantak a levegő különböző pontjain és vidámsággal töltötték meg a sivár berendezésű lakrészt.
- Phh-ph! - jelzett a kis polip, még azelőtt, hogy a pókok a karnist letörve elébük kúsztak volna. Simeon csalódott volt: szinte teljesen eltakarták a kinti világosságot! El kell őket tüntetni onnan! Kezdődhet a harc!
- Akkor a bal oldaliakat kérjük! - válaszolt a fiú izgatottan és már előre is lendültek: ezúttal Simeon öklözött bele először a pókba, megpróbálva hátralökni azt, petje pedig az állat alsó részeit célozta. Igyekeztek úgy mozogni, hogy hátraszorítsák a mobot a közelebbi falhoz, és amikor ez sikerült, együttes erővel csaptak le - csakhogy annak pixelei között érkezhessen feléjük második ellenfelük. Természetesen ekkorra már az ablak előtt álltak, sziluettjüket bearanyozta a fény és ahogy a második pókkal is végeztek, a fényjáték szemkápráztató volt. Az idomárfiú nem is figyelt se Kanamira, se a szennyeskosárra. Polipja viszont igen: Tengerszem felkészülten oldalazott a harcos mögött és szinte lélegzet-visszafolytva várta, mi fog történni: ha abból is előbukkan egy mob, ő bizonyosan még azelőtt lecsap rá, hogy elérhetné Simeont!

_________________
Új Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Kedd Okt. 30 2018, 15:18

Ez aztán nagyon szép volt, látszik, hogy nem ijedtek meg a saját árnyékotoktól. Hátorozott mozdulattal irtottátok a bestiákat, aminek meg is lett az eredménye, egyik a másik után tűnt el kivéve a negyedik. Az valami oknál fogva ott maradt, a földön fekve összegörnyedt lábakkal. Tőle már nem kellett tartani úgy tűnt végkép beadta a kulcsot, de az a különös piros csík még ott volt a hátán. Végre van időtök körül nézni a szobában, az ágy és a fal között láthattok egy rendkívül koszos alsóneműt, a felborult szennyes kosár mellett melynek a szaga felért egy környezeti katasztrófával. A való életben egy ilyen tárgyat már rég sugárveszélyesnek nyilvánítottak volna. Ha közelebb mentek a következő felírat, jelenik meg felette.
„Mosásra váró alsónemű.”- hogy mit kezdtek vele az a ti dolgotok.
Emellett a pók tettem felett is megjelent egy kis szöveg „Nyers pók.”
A tükör keretén a következő szöveget olvashatjátok „Jamada Hanataro emlékére.”

/Kíváncsian várom, mit hoztok ki ebből a helyzetből. Sok sikert. Tudom kicsit kesze-kuszának tűnhet, de nem teljesen a véletlen műve./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Csüt. Nov. 22 2018, 22:33

Nem nagy titok szerintem senkinek, hogy mit is jelenthet egy visszafelé számoló óra. Általában filmes klisékben egy bomba robbanását vagy valamire adott idő elfogyását jelentheti.
Amikor a mellettem lévő srác erre kérdez rá, akkor pont emiatt a rengeteget ismételt klisés szituációk miatt nézek rá meglepődve.
Nem is tudja vagy csak nem akarja tudni?-fordult meg a fejemben ebben a pillanatban.

-Nos szerintem valamire szánt időnket jelzi, és ha ilyen, akkor ha elfogy az nem jelent jót...
Bár a gondolat majdnem befejezetlen volt mégis fellovagoltunk az emeletre, hogy megnézzük mi a zaj forrása...

Nem kis meglepetésünkre éhes mobok serege várt minket odafent, miután pedig hamar kivégeztük őket, epikus és hősies harcban, kissé fáradtan léptem hátrébb az előző harc helyszínéről.

-Fuhh szép volt srácok, ügyesek vagytok! Ritkán látni ilyen jó párost ám-Dícsértem meg őket hozzám nem illő módon a harc végén. Mondjuk fiatalok és az járt a fejemben, hogy kell nekik az ösztönzés.

Nem sokra rá pedig a szennyeskosár felett találtam magamat félve attól, ami éppen benne van...

Nem kis meglepetésemre az volt benne aminek kell lennie...

-Szennyes... ohh shit!...
Folyt ki a számon az első gondolatom...
-És most mégis mi a fenét kéne tenni ezzel? hmm? És a pók lábbal?

Igazából elég egyértelmű volt, hogy mit kéne tenni, de mint jó házvezető nő egy dolog jutott eszembe csak.
-Égessük el mindet!

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Szer. Nov. 28 2018, 13:52

Simeon elgondolkodott: még ujját is a szája széléhez érintette, majd nagy mosollyal nézett harcos társára:
- Gondolod időkorlátos a küldetés? - tette fel a nagy kérdést, miközben már a lépcsőn sétáltak felfelé - Nem szeretném elbukni... úgy nem ad annyi jutalmat - vonta le végül a következtetést, de aztán eszébe jutott, hogy milyen szép tavacska van a ház előtt és hogy az Tengerszemnek hogy tetszett! Így pedig máris megérte idejönniük, jutalom ide vagy oda.

Aztán találkoztak pókokkal akik eltakarták a befelé igyekvő napcsíkokat, a páros pedig gyakorlott mozdulatokkal tüntette el a rájuk osztott mobokat az útból: így dolgoznak azok, akik már nagyon össze vannak szokva!
- Köszönjük - nevetett fel a fiú, arca szinte ragyogott a napsütésben - Te is csúcs szuper voltál! - mutatta fel hüveykujját elismerősen. Eközben kis polipja tettre készen várta a fejleményeket... aztán elfintorodott: nem tudta, mi is ez a valami - gazdájának is voltak hasonló ruhadarabjai, de egyik sem bűzlött még ennyire! - meghogy most mit is kellene kezdenie vele.
- Ph.... - rázta meg fejecskéjét és inkább a kipurcant mob felé vette az irányt. Egyik csápjával meg is böködte párszor, és sehogyan sem fért a fejébe a dolog - Ph-ph? - nézett rá Simeonra.
- Hát, meghalt - vonta meg a vállát a fiú.
- Ph-phhh-brrh. Ph. Phhh?
Tengerszem nem értette.
- Igaz is... ezek nem elpixeleződni szoktak? - kérdezte a srác, leginkább mostmár Kanamitól és ő maga is odasétált a döglöttnek tűnő egyedhez. Elolvasta a feliratot és felcsillant a szeme - Nyers pók! Ez egy nyers pók! - lelkendezett - Vajon milyen íze lehet? Megsütjük? - fordult a vörös hajú felé - Talán adhatunk annak a bácsinak is belőle, bár lehet mérgező... - töprengett Simeon, de nagyon nem vitte tovább a gondolatmenetet. A szennyessel se foglalkozott, meghát a tükröt se nézte meg: nem lány ő, hogy folyton nézegesse magát!

_________________
Új Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Szer. Nov. 28 2018, 18:17

Bizonyára mindkettőtök számár kezd egyre világosabbá válni, hogy aki kitalálta ezt a kalandot egy komplett bolond. Nyugodtan mondhatjátok a véleményért még senkit nem nyakaztak le, kivéve, akit igen. Szóval sikeresen lekaszaboltatok négy vérszomjas pókot, amiért újfent gratulálok. Hogy a koszos ruhával és a nyer pókkal mit kezdtek az csakis rajtatok múlik, ha akarjátok ott is hagyhatjátok. Ha gondoljátok körbenézhettek, de már nem találtok semmi ujjat.

Váratlanul egy tompa puffanás zaját halhatjátok, odakintről amit halk nyöszörgés követ. Sokféle magyarázat lehet, hogy mi is történt például valakit elütöttek a zebrán, esetleg a harang elütötte a delet.
Ha esetleg lementek láthatjátok, hogy minden békés, a tűz már majdnem kialudt, a madarak csiripeltek, a halak fickándoztak. Csakis az öreg nyöszörgött a karosszéke mellett elhalló hangon.
-Hús.
Továbbá a ház hátulja felől egyre hangosabban hallhattok egy cuppogó hangot.

/Írjátok le addig míg meglátjátok az öreget és mit szándékoztok tenni./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Kanami Minagawa Szer. Dec. 19 2018, 13:35

-Lehetséges... És szerintem örüljünk ha csak a jutalom lesz kevesebb nem?-jutott eszembe, hogy sajnos vannak küldetések, amiket ha elbuksz elég komoly bajjal járnak. Lehet hogy kitiltatanak a környékről, vagy ami rosszabb bedob egy kazamatába meghalni.

Amikor pedig a harc után beszélgettünk, egy rég látott gesztust figyeltem meg, amit hasonlóképpen viszontoztam. Japánban nem volt szokás, csak a hajlongás, eléggé zavart is pár alkalommal, mert én meg nem szeretek hajlongani mások előtt, akkor inkább előbb pacsizok le valakivel.
Mondjuk a sült pókláb gondolatától kirázott a hideg... Soha az életben nem kóstolnék meg ilyet, de aztán lehet, csak az öregnek kell nem?
Simeon is ugyanerre jutott, mint én gondolatban, így ezt feleltem neki:
-Hát én tuti nem kóstolom meg, de az öregnek talán megteszi nem igaz?-Ebben a pillanatban hallottam egy nagy puffanást odakintről-Gyertek nézzük meg! A póklábat meg szerintem vigyük!-Indultam meg az öreg felé sebesen, aki már leborult a székéből.
-Bakker öreg nem úgy volt nyugton marad hmm? Most meg a földön fekszik mint egy partra vetett hal... Basszus ezt jól megcsinálta...-Fogtam meg tarkómat egyik kezemmel, másikkal pedig a csípőmre téve tartottam. Aztán a szavaim után segítettem neki felkelni, remélhetőleg nem egyedül. Eközben, mikor érte nyúltam hallottam meg a cuppogó hangot hátulról.
-Vajon az ijesztette meg? Vagy arra céloz hús alatt? Na mindegy segítsük fel és menjünk nézzük meg!

_________________
[JK Küldetés] Házimunka? 538AV1

Karakter dala:Bad girls
Kanami Minagawa
Kanami Minagawa
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 329
Join date : 2017. Nov. 29.
Tartózkodási hely : Sötét pince sarkában

Karakterlap
Szint: 28
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Simeon Vas. Dec. 23 2018, 23:19

Simeon bőszen bólogatott a harcos nő kérdésére: igen, volt már olyan, hogy valamit rosszul csinált és nem kapott érte semmit. Mint például amikor eltelt annyi idő, hogy az a rengeteg nyálka elunja a csetepatét és ők megtettek mindent, de mégsem nézett feléjük semmi mob azután már!
Tengerszem nem foglalkozott ezekkel. Ő megtette, amit meg kellett, segítette kicsi gazdáját és helyette is piszkálta a tetszhalottnak látszó, őhozzá képest hatalmasnak látszó pókot, ami végülis nem mozdult.
- Phh... - böködte két csápjával, amíg az emberek folytatták a diskurzust.
- Én még nem ettem pókot! - jelentette ki az idomárfiú - Amit pedig nem kóstoltál még, arról nem szép dolog véleményt mondani - ismételte meg a betanult szöveget, amit anyukája oly szokszor elmondott egy-egy új ételnél, amit próbáltak. Mondjuk azt a foszforeszkáló tintahalat még ezek után sem volt hajlandó megkóstolni - még úgy se, hogy apja szerint úgy a fénycsíkok belülről is segítik a gyomrot és megtisztítják a sötétségtől. Össze is rezzent az emlékre és lehajolt polipocskája mellé, megsimogatni annak fejét - Szerintem is vigyük el neki. Van főzés jártasságom egy kevéske, majd megsütöm én a konyhában - bökött rá az állatra, a felugró panelen pedig eltette a lootot az inventoryjába. Talán az öregnek nem is kell az egész pók. Talán ők is haza tudnak vinni egy-két lábat.

- Ph-ph! - hívta fel Simeon figyelmét Tengerszem a puffanó hangra. Kanami már viharzott is le a lépcsőn, a páros pedig felkészülten követte. A bácsi leesett a székről. A kis polip még mártózott egyet a tavacskában, amíg idomárja segített visszatenni az öreget a helyére, ezt követően viszont a srác rongyolt is be a konyhába, hogy pár pillanat alatt elkészítse az ételt. Nem is hallotta a cuppogó hangot, de igazából nem is figyelt oda rá. Kanamit pedig szinte emg se hallotta, legalábbis a hangra vonatkozó részt:
- Seperc alatt megsütöm, pillanat! - mondta még. Tengerszem közben - csurom vizesen - visszacsúszott az otthagyott pároshoz és ha időközben a harcos elindult, ő is követte: nem tartott tőle, hogy egy kis időre megint elszakadtak egymástól; mindketten meg tudták védeni magukat. A bácsi megsegítését pedig mindketten fontosanak tartották.

_________________
Új Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50 (63)
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by K1 Pént. Jan. 04 2019, 22:00

Annak a kedves játékosnak, aki azt tippelte, hogy az öreg a fölborulásával csapta azt a furcsa zajt átnyújtok egy hangszórót. Kanami eléggé menő pózba vágta magát, amivel bármely férfi fejét el tudta volna csavarni, de valljuk be őszintén. Akkor is nyál csorgatva figyelték volna, ha csak a telefonkönyvből olvasott volna fel egy részletet. Ám minden hiába ugyanis nem volt semmiféle hatással az öregre viszont elég kedves volt tőle, hogy felsegítette. Ha Simeon megpróbálta megsütni a húst egy elég különös dolog szemtanúja lehet. A tűz éppen csak, hogy parázslott már, viszont amint fölé helyeztétek a nyers pók húst az pukkant egyet és azon nyomban megsült. Viszont ez még csak a kezdett volt a megmagyarázhatatlan dolgok hosszú sorában. A férfi amint odaadtátok megkapta a húst megragadta és nagy darabokat harapott ki belőle. Evés közben beszélt és habár láttátok, hogy tele a szája rendesen halhattátok a hangját.

-Ez finom. Tennétek valamit azzal a pár vacakkal a hátsó kertben? – majd a fejével mutatott a tavacska irányába vagyis, hogy onnan érdemesebb megközelíteni a kertet.
Ha elfáradtok a zöldségesbe, akkor három nyálkát láthattok, akik egy-egy sütő tököt nyeltek el és belülről próbálták meg megemészteni. Most mit fogtok tenni.
/Mindenkitől elnézést kérek./
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[JK Küldetés] Házimunka? Empty Re: [JK Küldetés] Házimunka?

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.