Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jumpy Vigor céhbolt

+8
Kemabat
Cearso
Tachibana Makoto
Jun
Shukaku
Kurokawa Yuuki
Asuka
Sasakawa Mito
12 posters

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Szer. Dec. 16 2015, 16:59

Shu mosolyogva üdvözli a jövevényt, majd kiveszi a bankból a maradék növénykéket.
-Hali Tachi! Semmi gond, gombánk van. Máris készítem neked a Kristályt.
A pénzt számolás nélkül söpri a perselybe, majd hátravonul kristályt írni, miközben halk zene szórakoztatja a lovagot, na meg persze egy vigyázó Timidus, aki felnéz a könyvéből, hogy egy sziával üdvözölje Tacchant. A kis idomár nemsokára végez a munkával, és egy díszdobozban adja át az itemeket, mellé pedig egy borítékot, nagy piros felirattal: Do not open until Christmas!
-Köszönjük szépen a vásárlást, és kellemes ünnepeket kívánunk!

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Jun Pént. Dec. 25 2015, 00:39

A növényekre majd a jövevényre pillantok barátságosan rámosolygok a férfira, de azért átpillantgatok a válla fölött kifelé az utcára, mintha valakit várnék...
- Egy pillanat... - megnézem az árjegyzékem majd félretolom. - 90 aranyért a tiéd. Megfelel?

//az ár akár alkudható is o3o mindenesetre legyártva és küldve csereberében :3//

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Miu Pént. Jan. 15 2016, 13:03

-Üdv Shu-chan, Timidus! :3
Toppan be az üzletbe.
-Szeretnék kérni két(2) darab Denevér és Farkasagyar Kristályt.
Leszámol a pultra egy kisebb kupac aranyat.
Miu
Miu
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 658
Join date : 2014. May. 04.

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Pént. Jan. 15 2016, 13:11

-Halihó! Máris nézem a raktárat, egy pillanat! Timi, addig légy szíves a perselypénzt intézed?
És Timi intézte, szépen belesöpörte a pénzt a perselybe, majd a lány elé tolt pár újságot, hogy addig olvasgathasson, amíg Shu elkészíti a kristályokat. Pár perc múlva az itemek szépen bedobozolva pakolódtak fel a pultra, az idomár pedig mosolyogva mondott köszönetet a vásárlásért.
-Használd őket egészséggel, és várunk máskor is! ^^

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 16:13

Ez sem az a hely, ahol sűrűn, vagy szívesen fordulok meg, de néha ezeket a dolgokat is el kell intézni.
Most esik le, hogy azóta nem is tettem ki nagyon a lábam a boltból, mióta történt Asuval az a kocsmás eset.
Egyenesen Shu pultjához sétálok.
-Szervusz. Pár gyenge Tisztító Kristályt szeretnék, ha ez lehetséges.
Mosolyt csalok az arcomra, ahogy a lány tekintetét keresem a rendelés közben.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 16:16

-Oooh... halihó!
Int Shu, és ezúttal nem pattan le a pultról amin üldögél, egy könyvvel a kezében. Cearso nem az a valaki, akinek játszania kellene magát. Timidus egy sokkal nagyobb könyvbe merül bele a sarokban, egy biccentéssel köszön.
-Tisztítósat? Ehmm...
Hívja le a menüt az idomár, és lép be a bankba, majd bólint.
-Két Faeno Levél és egy Kis Tövisgyökér. Nyolcat tudok belőle neked csinálni, utána lassan megint megyek virágmezőzni. Mennyit szeretnél?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 16:23

Egy kis számolgatás után végül döntöttem.
-Három szerintem okés lesz.
Válaszoltam végül a kérdésre.
-Mennyivel tartozom?
Becsületkassza, meg minden, de hát akkor is rá kellett kérdeznem.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 16:31

-Már készítem is őket. Az áruk pedig pont annyi, amennyit gondolsz nekik.
Vigyorodott el, majd szökkent le az asztalról, egy mozdulattal eltüntetve a regényt az eszköztárában, majd hátra vonult a függöny mögé kristályt írni. Amint ellibbent a hangszigetelő függöny, Timi felállt, és közelebb lépett, majd suttogva megszólalt. Igen, tud ilyet is.
-Shu nem meri megkérdezni, de érdekli, hogy jobban vagy-e.
A három kristály megírása körülbelül tíz percet vesz igénybe az írónak... persze csak Shunak, aki teljesen kézzel vési bele a mintát, minél inkább mellőzve a rendszer segítségét, szóval van időd válaszolni.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 16:43

Rövid számolás után arra jutottam, 45 arany szép összeg ehhez a rendeléshez.
-Remekül vagyok. Nincs okom semmilyen panaszra. Persze néha még kimerít egy-egy küzdelem, de általánosságban elég jól elvagyok.
Főleg Asuval, mondanám, de nem vagyok benne biztos Asu mennyire szeretné, ha ezt hangoztatnám.
Egy darabig elgondolkozva nézek magam elé. Majd megrázom a fejem.
-És veletek mi újság? Minden rendben van a céhben? És a szabad rablás még mindig ott segít, ahol tud?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 17:00

Timidus bólintott, és ezúttal ő volt az, aki besöpörte az aranyat a perselybe. Itt már nem lehetsz biztos, hogy számolás nélkül tette-e, mert azért ő gyorsabban számol, mint Shu, akár ránézésre is, de nem tűnt úgy, mintha sokallaná vagy keveslené az összeget. A válaszon ezúttal Timi gondolkodott egy ideig.
-A céhben nincs baj, de minden sincs rendben. Nem gondolom, hogy valaha is minden rendben lesz. A bolt pedig üzemel, és az új tagok is beálltak, akik anno még onnan vették az itemjeiket.
-Ponntosan!

Hajtotta el a függönyt Shu, jelezve, hogy mindent hallott, és nemsokára már készen is volt a kristályokkal, amiket szépen bedobozolva tett le a pultra.
-Képzeld, elvitték Asu fegyverét is, de nemsokára pótoljuk. A Hentes még mindig nagyon kelendő. Ehmm... de gondolom sietsz, nem szeretnénk fenntartani.
Tolta eléd a dobozkákat, és nagyon mosolygott, láthatóan megnyugodva. A mi újság kérdéseket soha nem szerette, túlságosan erőltetettnek érezte őket, és nem akart kínos szitut okozni, főleg úgy nem, hogy tudta, ti ketten azért egyébként tudtok miről beszélni, nem kell ilyenekbe bonyolódni, tehát ha nem kezdtél bele valamibe, akkor valószínűleg sietsz.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 17:13

-Vannak új tagok? Olyanok is, akikkel még nem találkoztam?
Persze, azóta találkoztam azzal a Char sráccal, de nem tett rám mély benyomást, még a nevére sem emlékszem rendesen. Egyre jobb döntésnek tűnik, hogy kiléptem a céhből. Ilyen sok új embert már talán én sem tudnék elviselni.
-Én sem tudok elképzelni annál jobb Harcos fegyvert, talán csak a Falánkot. Végül is, még én is a Sietőssel rohangálnék, ha Asu nem szerzi meg nekem a mostani fegyverem. Nem egyáltalán nem sietek. Ha valaki küzdeni akar velem, az megvár, ha valaki rendelni akar tőlem az megvár. Nem igazán van hova sietnem.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 17:26

-Oooh, persze! Például Chariton. Nagyon hasonlít Artonra, akit kedveltem, csak nem annyira okos... azt hiszem... vagyis hát Arton nagyon okos volt. És képzeld, taliztam egy ittenivel is, aki nagyon kedves, nagyon segítőkész és most velünk lakik. Sokat segít a házimunkában, amiben sokkal ügyesebb, mint bármelyikünk.
Kezdett bele a mesélésbe, és nagyon igyekezett úgy tenni, mintha tényleg csak mesélne, közben pedig végig az arcodat figyelte. Megemlítetted Asut, aki tud róluk, ráadásul azt is tudja, hogy összeköltöztetek boltügyileg. Nem mintha nem bízna Asuban, de azért mégis.
-Ehmm... téged megvárnak a rendeléssel? Akkor már nagyon jó dolgokat csinálhatsz.
Itt őszinte csodálkozás volt az arcán. Az ő boltukban volt nyitva tartás, és olyankor mindig bent is volt valaki, de nem várakoztatták meg a vevőket, se itt, se a Szabad Rablásnál.
-És... harc és vásárlás? Biztos csinálsz mást is... de ha tényleg nincs dolgod, akkor maradj csak, fél óra múlva zárás, nem hiszem, hogy sokan jönnek... bár... az ünnepek alatt sok az ébredő, és nemsokára...
Nem mondta végig. Mindenki tudta, hogy az Ébredők a holtak helyére kerülnek.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 17:48

-Chariton. Arton.
Ismételtem el az új neveket, amiket most hallottam először Shutól. Chariton-nál csak bólintottam egyet, egy "aha, tehát ez a neve" kifejezéssel, míg a másiknál csak felhúztam a szemöldököm. Még sohasem hallottam róla. Talán ez is egy érdekes ember lehet.
-Nincs állandó nyitva-tartásom. Ha valakinek feltétlen szüksége van tölem valamire, az gondolom megvár, vagy megpróbálja kisakkozni, hogy nagyjából mikor vagyok otthon.
Igen, már az otthonomként tekintek arra a boltra, főleg, hogy Asu is ott él. Persze a Vigo is lehetne ez, de ott tényleg nem töltöttem el valami túl sok időt.
-Ha meg valakinek nincs türelme megvárni, akkor ki vagyok én, hogy hibáztassam őket miatta. Nekik kell a felszerelés, nehogy már én rohanjak utánuk, hogy vásároljanak tőlem.

-Persze. Csinálok mást is. Például rendszeresen felkeresem Árnyékot, illetve...
Elhallgatok. Azért ennyire még nem vagyunk közel, és Shu a szememben még mindig kislány, és erről a témáról  még nem beszéltem vele szemtől szembe. Persze ott van az Akira, akit eddig emlegetett, de nincs kizárva, hogy inkább csak elképzelni magának a dolgokat. Sohasem hallottam Akiráról azelőtt, és azóta, és az Iron Castle falán sincs fennt a neve.
-Vannak dolgok, amikről inkább nem beszélnék nektek, ha nem probléma.
Shunak általában nem probléma ez a dolog, azért kiváncsi vagyok Timidus hogy reagál a dologra.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 18:01

-Ehm... Arton nem velünk van, hanem Chanékkal. Legalább is amikor utoljára láttam, akkor velük volt, csak én taliztam vele először, legalább is aki tényleg segített neki.
Ad gyorsan választ a felvont szemöldököt látva, és kissé megvakarja a tarkóját.
-Tudom, tudom, felelőtlen vagyok meg túl könnyen ismerkedem, meg megbízom az emberekben, meg úgysem látom őket soha többet... de... jó érzés, hogy én tehetek valamit, és nem kerül nekem semmibe. Tudod, sokszor megkérdik a bolttal kapcsolatban, meg az étellel meg minden ilyesmivel kapcsolatban, hogy mit kérek cserébe. Ahogyan te is megkérdezted most. Én pedig... legszívesebben kidobnám a kasszát is, mert én ingyen szerzek mindent, és ezért mások képesek fizetni.
Nem volt kifakadás, hiszen már számtalanszor átrágta magát ezen, de közelebbi ismerősnek most mondta el először.
-Persze Timi nem engedi, mert más viszont elkéri azért a pénzt, ami nekünk kell, de akkor is butaság. Most, hogy van virágmező, amire nem kerül semmibe kimenni, és még muris is, azért kérünk pénzt az emberektől, amivel mi igazából a szabadidőnket töltjük. Fizetnek azért, hogy mi szórakozunk. Egyáltalán nem tartom fairnek.
És ebből volt látható, hogy a hozzáállásotok a vásárlókhoz egyáltalán nem hasonlít. Shu örült annak, hogy segíthet, és egyáltalán nem gondolt arra, hogy kerestesse magát a vásárlókkal, vagy a picikkel. Persze a Dojonak már volt neve és a Boltocskának is, de még mindig kijárt a Főtérre újoncra vadászni. Szóval inkább csöndben nem értett egyet a szavaiddal, ami látszott rajta, de az is, hogy ezért nem tud haragudni. Az a te stílusod, ez meg az övé, ahogyan a titkaid is a te dolgaid. Ő azonban tudta, hogy mit fog kérdezni Timidus, és most már ő is meg merte kérdezni azután, hogy összenézett a sárkánnyal, na meg persze Árnyék említésére széles és elégedett mosollyal bólintott.
-Csak annyit mondj el, hogy jó dolog vagy nem jó dolog... és ha nem jó dolog, akkor tudnánk-e segíteni, mert ha igen, akkor kiszedjük belőled. Razz

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 18:14

Megengedtem magamnak egy nyugodt kilégzést, ami kábé annyit jelenthetett, hogy legalább nincs még egy ember, akit meg kell ismernem.
De magamban a mozdulat közben teljesen másra gondoltam. Az hogy ne ismerem, és Chan céhéhez tartozik, az két nagyon jelentéktelennek tünő, de fontos információ volt.
-Jó az, ha minél több embert ismer az ember. Főleg, ha kedveli az emberek társaságát.

-Vedd úgy, hogy neked az a munkád, hogy szórakozz, és mások életét megvidítsd. Talán könnyebb lesz így. Az életben amúgy sem lehet minden teljesen fair.
Tudtam, hogy Árnyék említése jól fog elsülni. De igazából  nem tudtam teljesíteni a kérést. 
-Fogalmam sincs. Talán pár év múlva meg tudom mondani, hogy jó vagy rossz-e, de abban biztos vagyok, hogy nem tudtok segíteni.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 18:29

-Hát... nem tudom, én nem szeretek úgy gondolni erre, hogy most húú, kapcsolatot építek meg ilyenek...
Újabb sandítás Timi felé, aki megforgatta a szemeit.
-Látod? Sokat tanult az emberektől, de mindig csak a rosszat veszi át.
-A fajodnak eddigi meglátásaim szerint több negatív tulajdonsága van, mint pozitív, így értelemszerűen ha tanulok, akkor több negatívat fogok eltanulni, mint pozitívat.
-Jajj máár... csak vicceltem. A szemforgatás nem rossz, csak... de akkor érted.
-Értem. Arra utaltál, hogy én viszont felhasználom az ismerőseidet ha úgy alakul. Azt azonban te is tudod, hogy ha kell, te is megemlíted őket, mint példákat a saját igazad bizonygatására.
-Én csak... örülök, hogy nem utálnak annyian, mint ahogy hittem... vagy ahogy valakik hiszik... de most nem ez a lényeg.

Rázta meg a fejét, és legyintett is hozzá, majd újra veled vette fel a szemkontaktust.
-Valaki társaságát jobban kedvelem, mint másokét... és... azt hiszem az ittenieket is jobban kedvelem, mint a kintieket. Mármint... mindkét értelemben.
Tovább nem magyarázkodott, remélte, hogy ez is elég ahhoz, hogy értsd.
-A másik pedig, hogy pont az a lényeg, hogy ez nem munka...
-Ha rátalálsz a munkára amit szeretsz, egyetlen napot sem kell dolgoznod az életben.

Szakította félbe ismét a társát Timidus, aki csak bólintott, majd mintha eszébe jutott volna valami, hirtelen ismét a sárkány felé kapta a fejét.
-Mesterke?
-Konfucius.
-Jaaaj nem aaaz! Ne hülyéskedj már! Szóval tőle hallottad? Nem nagyon jelenik meg nekem...
-Mi szoktunk beszélgetni.
-Ja igen... meséltünk már róla, ugye? Meg... ha már fair dolog... ha ezt nem mondod el, ami elég rejtélyes, ha te sem tudod, hogy jó-e vagy sem, akkor... hmm...

Újabb nagy mosoly, hiszen akkor ezek szerint években gondolkodsz idebent, hiszen azt tudod jól, hogy Shuval odakint nem fogsz találkozni.
-Vagy nem is! Játszunk felelsz vagy merszet! Soha nem leszek egyetemista, lassan tizennyolc leszek, és még soha nem játszottam ilyet. Izé...
A szája elé kapta a kezét, és kissé elpirult, majd kuncogni kezdett.
-Ne haragudj... csak mostanában sokat gondolkodok ilyesmiken...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 18:55

-Mesterke? Nem emlékszem, hogy meséltetek volna róla. 


-Felelsz, vagy mersz? Biztos, hogy ezt velem szeretnéd játszani, nem pedig Jun-nal, vagy Sayával?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 19:05

-Ooh! Nem? Biztos?
Vonta össze a szemöldökét az idomár, és Timire nézett, majd vissza rád. Ez úgy tűnik ebben a beszélgetésben sokszor meg fog történni.
-Hát ha nem, akkor mesélünk most. Ugye Timi? Mesélhetünk...
-Egyrészt már mindegy, hiszen ha ezek után nem mesélnénk, az a bizalmatlanság jele lenne Cear irányába, amit te szeretnél nem kimutatni felé, másrészt pedig egyébként is mesélhetsz. Már nem titok.
-Szupi!

Csapta össze a tenyerét a lány, majd újra felpattant a pultra, és téged is hellyel kínált, akár maga mellett, de ülhettél a székbe is, ami a vendégeknek volt arra az esetre, ha sok kristályt kérnek, és sokáig kell várni az írásra.
-Szóval ahogy vannak legendás fegyverek, úgy vannak legendás petek is. Kayaba azok mellé adja őket, akik sokáig hűségesen kitartottak a társuk mellett, és megmutatták, hogy milyen egy jó kapcsolat pet és idomár között. Szóval mi kaptuk magunk mellé Timivel az egyiküket. Talán azért is, mert annyi sok év után mi fedeztük fel egy szafari alatt... de egyébként is megérdemeltük szerintem. Szóval most velünk él, rébuszokban beszél meg pontokat ad. Jó fej, csak kicsit félénk... vagy nem kedveli a társaságot. Ehmm... nagyjából ennyi. A többit majd kérdezed a játék alatt, mert úgyis te kezdesz. Jun meg Saya pedig nincs itt, és velük egyébként is mást szoktam játszani. Anno az intézetben azt mondták, hogy ezt fiúkkal kell játszani, fele-fele arányban, mert úgy fun... és ha Timi nem játszik...
-Timi nem játszik.
-...akkor meg is vagyunk.

Fejezte be a mondatot, majd várakozó pillantását rád szegezte, és várta, hogy feltedd a nagy kérdést.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 19:22

Szeretném Shut egyenrangúként kezelni, (Attól függetlenül, hogy számomra kislány marad, hiába mondja, hogy lassan tizennyolc.) ezért elfoglalom mellette a pulton a helyet.
-Egyszer szívesen találkoznék vele is.
Persze nem lehet erőltetni, ha nem akar, akkor nem fog nekem megjelenni.
-Ebben nem értek egyet, akárki is mondta.

Visszaemlékszem, hogy nemrég Atoval csináltuk majdnem ugyanezt, és így is elég sok érdekes dolog derült ki, annak ellenére, hogy nem volt köztünk az ellenkező neműből senki sem. Persze, lehet hogy élvezetesebb lenne, de ha csak ketten vagyunk, akkor inkább hasonlít egy kínos beszélgetésre a dolog, mint játékra, de ha Shu ezt szeretné, én nem mondok neki ellent.
-Felkészültél? Fogadod, hogy minden kérdésre őszintén fogsz válaszolni?
Ha meg Shu értetlenül nézne, hogy most miért kérdezem ezt tőle, akkor még hozzáteszem:
-Ez a játék része.
Persze mindenki máshogy játssza, de én megmaradnék ennél a verziónál, ha lehetséges.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 19:43

-Tudod... elvileg neki is úgy van, hogy szólítjuk és akkor megjelenik, de nem szeretném másképpen kezelni, mint Timit. Eleve örülök annak, hogy Timinek van egy pet barátja...
Aldo még mindig feltűnt néha-néha, de ugye az ő megléte titok volt, amit mindketten megfogadtak a macseknak, így ez nemcsak, hogy előtted, de még Jun vagy Asu előtt is titok volt... nem mintha Asunak bármit is jelentene ez, de a titok az titok.
-Tudod régen nagyon jóban voltak Vezérrel... előtte Hisamével... de ebből a szempontból ő is olyan szerencsétlen, mint amilyen én vagyok... viszont Mesterkét nem tudja elveszíteni, ahogy én sem... szóval érted.  
Az én sem az megint másképpen folytatódott volna, de ha már az előbb sem kérdeztél rá, akkor nem fogja forszírozni, hiszen bár szeretne dicsekedni, benne van az is, hogy mégse szívesen tenné. Asu véleménye egy vélemény, és eleve azt mondta neki, hogy titok. Milyen titok lenne akkor, ha neked is elmondaná?
-Hát... a nagyobbak mondták, akik elvileg rendszeresen játszottak ilyet, meg kiszöktek bulikba, meg... na persze ők nem voltak jók... sőt, tipikusan rosszak voltak, de azt hittem, hogy ehhez értenek.  
A kínos beszélgetés hasonlatára ő is gondolt, és egy pillanatra eszébe jutott, hogy mégis megpróbálja bevonni Timit, ám ezt gyorsan elvetette. Timiről szentül hitte, hogy soha nem hazudna neki, így vele értelmetlen ilyen játékokat játszani. Nem mintha ő nagyon hazudott volna neked, mindössze az érdekelte az egészből, hogy milyen kérdéseket tennél fel. És nem, nem volt értetlen nézés, ez a része még neki is leesett. Felemelte a bal kezét, jobb kezét a szívére tette és a szemedbe nézett.
-Fogadom.
És, hogy ne tegyünk egy felesleges kört kizárólag a kérdés feltevésével, megsúgom, hogy a felelsz részt választotta, azonnal rávágva a választ.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 20:03

-Neki sem tesz jót, ha eltűnnek mellőle a barátai, nem véletlen hárítottam szinte mindent Szonja emlékére. Jobban félek a kötödéstől, és a felelősségtől, mint azt eddig hittem volna. Teljesen megértem.

-Persze, ez tipikusan az a játék, ahol próbálsz az ember életébe vájkálni, és te élvezed, ahogy szenved, ahogy elmondja azokat a dolgokat, amikről megfogadta, hogy soha senkinek sem fog elmondani. Aki ilyet játszik, az nem lehet jó ember. Ha ezek alapján mégsem szeretnél játszani, azt teljes mértékben megértem.
Ha nem mondja vissza a dolgot, akkor vázolom is a kérdésem:
Spoiler:

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 20:19

-A barát egy furcsa kifejezés, aminek a jelentését még nem tudtam teljesen megérteni, Cearso. Egyikükről sem tudom, hogy miként távoztak a világomból, így nem tudom, hogy mit gondoljak róluk.
-Ez... ez egy nagyon bonyolult dolog, Cear... nekem is, és Timinek is... és...

Nagyot sóhajtott, és végigdőlt a pulton, a szemét pedig a plafonra szegezte, és jó pár másodpercig azt figyelte.
-Nekem kell. És oké, én nem kérdezek tőled semmit, de...
Újabb sóhaj, majd egy szájhúzás, egy kényszeredett vigyor, mintha önmagán nevetne.
-Tudod, az intézetben hetente kellett pszichológushoz menni. Ő elvileg segített azzal, hogy elmondjuk neki a bajainkat. Egy idő után már mindenfélét kitaláltam, de se a kitalált, se a valós dolgokat nem tudta megoldani. Szerintem nem is akarta megoldani, de nem is tudta volna. Ahhoz csoda kellene.
Újabb szünet, amíg átgondolta, összeszedte a gondolatait, majd folytatta.
-De akkor ne legyen játék. Még mindig te vagy az egyetlen felnőtt, akiben megbízom. Jun és Saya... még talán nálam is fiatalabbak... vagyis úgy viselkednek... nem nagyon van olyasvalaki, akitől valóban kérhetnék tanácsot, és ismerne is engem... meg nem olyan hülye tanácsokat adna, mint amit Peter mondott, hogy majd minden rendben lesz, csak akarni kell, meg ilyenek. Kedves volt tőle... de hazudott. Szóval... nekem kell, hogy valaki kérdéseket tegyen fel, és én elmondhassam a dolgokat... mert kérdések nélkül nem megy... de ezzel te nem leszel rossz ember... éppen, hogy ezzel segítesz.
És ha úgy döntöttél, hogy szeretnél segíteni, és feltetted a kérdésedet, akkor ismét elhúzta a száját.
-Egy ideig csak levelezgettem vele. Nagyon sokat levelezgettünk... majd találkoztunk is. Nem sokkal idősebb, mint én... és nagyon megértő volt. Nem siettünk... annyira nem, hogy nem is történt semmi... pedig még össze is költöztünk. Azután olyan gyorsan eltűnt, amilyen gyorsan megjelent... mármint élőben... bár azóta levelet sem írtam neki... vagyis hát én tudom, hogy ő volt... de jobb így. Ezért mondtam, hogy jobban szeretem az ittenieket, mint a kintieket. Nem nagyon tudok olyat, aki mellettem lenne az elejétől fogva Timin kívül... talán csak Chan... persze neki is van valakije... és akit én szeretek... szeretnék, azok úgyis eltűnnek...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 20:55

-A barát nem egy definíciókkal leírható kifejezés. Azokra az emberekre szoktuk ezt mondani, akikkel szívesen van az ember, anélkül hogy az egyik kényszernek vagy tehernek érezné a másik társaságát.

-Sosem vettem a bátorságot, hogy elmenjek egy pszichológushoz, bár lehet, hogy tudott volna rajtam segíteni. Én sohasem bíztam meg a lélekbúvárokban, túl sokszor elfelejtik a lényeget.

-Jun inkább az élet vidámabb oldalát próbálja élvezni, míg te az embereket és a múltat próbálod felelősségre vonni, hogy az vagy aki, Saya meg... Sayát még nem sikerült megértenem, néha olyan kislányos komolytalanka, máskor meg eltökéltebb, mint egy felnőtt. A háromból egyikőtöket sem emelné ki, hogy melyikőtök felnőtt inkább. Annyira különböző a hozzáállásotok, hogy ez számomra egy lehetetlen feladat lenne.

-Rendben, felteszem a kérdéseket, de ne várj tőlem csodát, én nem vagyok se nem lélekbúvár, se nem agytúrkász.  De azt megígérhetem, hogy nem adok olyan tanácsot, amit én magam nem fogadnék meg.
Feltettem a kérdésem, és azért volt néhány érdekes részlet, ami megragadta a figyelmem. 
"mármint élőben... bár azóta levelet sem írtam neki... vagyis hát én tudom, hogy ő volt... "
Ezeket a mondatokat megjegyzem magamnak. Egyszerűen nem tudtam hova tenni. Levelet se írt neki, de élőben sem volt ott. Egyszerűen nonszensz az egész. Akkor meg hova tűnt? Inkább nem is rágódom ezen. Inkább megyek is a következő kérdésre:
-Megtennéd most, hogy mindent elmesélsz Chanról? 

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 02 2016, 21:11

Shu megmosolyogta a válaszodat, majd lassan megrázta a fejét.
-Ha csak ennyit jelentene, akkor nekem nagyon sok barátom lenne... azt hiszem. Nekünk ez sokkal többet jelent, Cear. Vagyis... nekem...
-De az ilyen definíciókkal leírhatatlan kifejezéseknél igyekszem a te fogalmaidat használni, amíg nem találok jobbat.

Fejezte be ismét a sárkány az idomár mondatát, aki csak bólintott.
-Igen. És... a múltat felelősségre vonni? Én csak szeretnék válaszokat találni... szerintem ez normális.
Tudta, hogy a válasza nem volt kielégítő, így meglepte, hogy nem kérdezel többet, ám most pont az volt a lényeg, hogy arra válaszol, amit kérdezel, így hallgatott, és várta a következő kérdést... ami viszont meglepte.
-Oké, de... szóval ilyenkor valaki biztos azt kéri, hogy ezeket ne mondd el nekik... és... az fura, ha én nem kérek ilyet? Mármint... ha nem kérem, akkor azt fogod hinni, hogy el sem mondok mindent, és biztos kihagyom a rossz részeket? De...
Felnevetett, kissé idegesen, ám inkább azon, hogy saját magát hozta kényelmetlen helyzetbe, mert nem tudja elmagyarázni a gondolatait, nem pedig azért, mert az egész szituáció miatt lett volna ideges.
-Szóval Channal már nagyon régóta ismerjük egymást, és nagyon hullámzó volt a kapcsolatunk. Tudod, én szeretek nagyon sok dolgot csinálni, így amikor a céhbe kerültem, és elkezdtem feladatokat vállalni, ő azt hitte, hogy elveszem a munkáját, és akkor nem lesz fontos... hogy ki akarom túrni. Akkor még nagyon nem volt önbizalma... és azóta már ő a céh vezére... és azt hiszem, hogy bár nem találkozunk sokat, de eléggé ismer engem. Mondjuk az ő gondolkodása nekem eléggé fura, mert igyekszik úgy csinálni a dolgokat, hogy mindenkinek jó legyen... de ő tényleg képes is arra, hogy senkinek se ártson közben. És... és ha emlékszel, akkor a Bosson például mellém tudott állni, de közben képes azt is elmondani, ha nem ért velem egyet... és nem haragszom rá, simán beszélgetünk utána is. És... és ő mondta elsőként nagy dologra, hogy nekem volt igazam... meg azt, hogy én segítettem neki, pedig a nagyobbak... vagyis a korban nagyobbak addig ezt nem nagyon szerették beismerni... viszont vele nem érzem azt, hogy felnézne rám, de közben le sem néz... szóval így pont jó... ja és persze ő is idomár, ami rengeteget segít... de róla kérdeztél, nem Álomról...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Cearso Hétf. Május 02 2016, 21:25

-Szerinted normális, mások szerint túl kíváncsi vagy. Nem azt mondom, hogy ez bűn, csak azt, hogy az éremnek két oldala van. 


-Majd a kérdések után beszélünk erről is, rendben?
Most azt akartam, hogy Shut ne befolyásolja a válaszában az, ami után valójában kutatok, amiben segíteni tudnék neki.
-Akkor beszélj kérek Álomról, ha nem probléma.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Jumpy Vigor céhbolt  - Page 3 Empty Re: Jumpy Vigor céhbolt

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.