Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idomár beszélgetések, tapasztalatok

+8
Aeon
Utahime
Asasel
Szophie
Peter Worker
Anatole Saito
Chancery
Shukaku
12 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Anatole Saito Pént. Márc. 14 2014, 11:15

Ha valaki az igazi nevét adta meg belogoláskor ( mint az én oktondi kis Anatom XD), akkor az látszik. De amúgy Esu jól mondja, a karinevet csak azok látják, akivel partyban vagy illetve emlékeim szerint a céhtársak, de utóbbihoz már vissza kellene néznem az animet.

Szerintem az működőképes lehet, hogy ha a pet ölt, akkor vörösödnek mindketten ( hiszen az idomár felel a petjéért), de ha az idomár ölt, attól még a pet lehet veszélytelen narancs. Vélemény?
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Mirika Pént. Márc. 14 2014, 11:43

Szerintem a pet mindenképp marad sárga, ha bevörösödik, akkor nincs mi megkülönböztesse a vadon élő moboktól. Még a rendszer számára se.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Szophie Hétf. Ápr. 21 2014, 22:57

Nekem már régóta böki a csőröm egy probléma, amin azóta sem tudok egyszerűen felülkerekedni..
Szóval én, mint régi játékos, sok úgymond "szabályt" nem ismertem, és nem aszerint játszottam ki a petet.
Ilyen - és ez perpill a legfőbb problémám - a pet - idomár beszéd, a pet nyelvén természetesen.
Régen soha senkinek eszébe nem jutott az ilyesmi, és mint olyan, én is mindig úgy játszottam, mintha a valóságban lennénk, szóval hallottam a morgást, vakkantást, stb. , ugyanakkor nem beszéltünk. Ezzel alapvetően nem lenne semmilyen gond, még így utólag is ki lehetne játszani, ha nem ütközne jellembe. Hiszen - ugyan Vezés és Szo sokat veszekszik - Vezér akármikor kihasználna egy lehetőséget arra, hogy az idomárral közös nyelvet beszéljen, amit senki más nem ért meg. És így most utólag, hogy lett ilyen, már valahogy nem illik sehogy sem a képbe az egész. Egyrészt karim szörnyen érzi magát, hogy ő erre nem képes, pedig milyen régóta együtt van Vezérrel, és mégis.. még ennyit sem tudott megtanulni, amikor másoknak meg sikerült.. Másrészt pedig Vezér olyan jellemű, hogy biztosan megtanította volna az idomárt.>.> És ez az egész így most nekem jelenleg gond._.
Másik pedig - hogy döntjük el, hogy mások értik-e a pet beszédét? Egy ismerkedésem során egy idomár értette mind a sajt petjét, mind Vezért. A másik karakter jelleméből adódóan lehetősége van rá, hogy ilyesmit is tudjon -- és fogalmam sincs, farkas nyelven tanult-e már - mégis úgy gondolom, hogy egy petet megérteni ne legyen olyan egyszerű, egyik napról a másikra menő. Vagy ha egyik nyelvén tudunk, akkor az összesén? Ez mondjuk így lenne logikus, ha azt nézzük, hogy a petek is értik egymást. Ugyanakkor alapvetően nagy eltérés van egy csipogás nyávogás és vakkants között, és egy személynek nem hiszem, hogy olyan egyszerű lehet dekódolni ezeket..

Ebben nagyon nagy részt foglal el most a személyes kijátszásbeli problémám, és nem panaszkodni akarok, vagy valami... de nekem nem jó ez így._. Valahogy a régi rendszer jobban tetszett, amikor azt mondták, hogy ez a pet most akkor tud beszélni, és akkor tudott, ha meg nem, akkor nem, és nem értette senki, csak max. apró kis testjelzésekből a gazdi, ha összeszoktak.>.> A petek nyelve nem egy külföldi nyelv, mint a német, hogy akkor ezt most húú de meg tudom tanulni.Rolling Eyes Ha meg mégis így kezeljük, akkor sem megy ez gyorsan.>.> És nem tanulom meg egyszerre az oroszt is és angolt is és németet is, ha megtanultam mondjuk a spanyolt..>.>

_________________
Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 0510Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 1110Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 0310
Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 21 2014, 23:22

Valahogy sejtem, hogy kiről van szó.  Smile 

Shu Timidus nyelvét abban az egy évben tanulta meg, amikor közösen éldegéltek kint a Kezdetek Erdejében, és mással nem is beszélt, csak a sárkánnyal.

Először csak egyszerű parancsszavakat ismert, menj, állj, veszély... és ha megnézed a köztük zajló mostani beszélgetéseket, nem nagyon jutottak túl azon a határon, amennyi kifejezést egy állat valóban el tud különíteni. Egy ideig foglalkoztam azzal, hogy részletesen kifejtsem, hogy mennyivel egyszerűbb ez a nyelvezet, mennyire más a nyelvtana... utána inkább úgy döntöttem, hogy csak azt a részét írom le, amit a két karakter ért, nem azt, amit szó szerint mond. Ezek mindmáig legtöbbször igen egyszerű szövegek, és igyekszem belecsempészni a félreértéseket, sokszori magyarázatot... mindössze egy idő után feleslegesnek éreztem, meg úgy tűnt, mintha bizonyítgatni szeretném vele pont annak az ellenkezőjét, mint amit most felhoztál.

Ugyanúgy, ahogy egy kutya képes megérteni egy embert, ez fordítva is működik, mindössze az embernek erre nincs igénye, nem akar ezzel vesződni, és inkább az állat eredeti jelzéseiből következtet annak mondandójára.

Ettől függetlenül a valóságban is igyekeznek a delfinek nyelvét lefordítani, tudjuk azt is, hogy a házi macska rengeteg olyan jelzést használ, amit vad társai nem, mindössze azért, mert kitapasztalta, hogy az emberek aranyosnak gondolják az adott hangot, ő pedig elér vele dolgokat. Azt talán kijelenthetem, hogy a mi petjeink okosabbak mint az itteni állatok... bár lehet, hogy az egerek valóban pándimenzionális lények.

Shu egyébként kizárólag Timidust érti, őt sem teljesen, a petek közös nyelvére pedig azért következtettem, mert több utalás volt erre régebbi petes játékokban, és ahogy észrevettem, a legtöbben így is játsszák ki.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Chancery Hétf. Ápr. 21 2014, 23:35

Az én szememben olyan, hogy "petek nyelve", nem létezik ˇ^ˇ Lehet engem hülyének titulálni most, de nem vagyok hajlandó soha így játszani vagy így fogalmazni.

A petek az én képzeletemben nem igazán beszélnek emberi nyelven - kivéve a mitikus lények, meg ha az adott pet gazdája úgy játssza ki. És az enyéim sem fognak soha emberi nyelven megszólalni. Álomkelő sem beszél, mint ahogy azt sokan félreértik, hanem a rendszer csatornáin keresztül éri az adott játékos(ok) agyát, a szavakat pedig a számítógép (talán a NerveGear) fordítja le. Plusz ezen kívül még ott a sok egyéb jelzés, mint nyávogás, testtartás, jelzések.
Chan is csak akkor érti az adott petet, ha meg van neki engedve, vagy ÁK fordít neki.

Natehát, az én lelki szemeim előtt az van ilyenkor - mint például mikor Vezér és Tűzrózsa elegyedett beszélgetésbe a Kappában -, hogy a ló prüszköl meg ingatja a fejét, a farkas morog meg jelez a farkával-fülével, és ebből épül fel a beszélgetés; hangokból és testmimikából. A szöveg meg, amit olvastam, ennek a fordítása volt, de az állatok nem mondták ki őket semmilyen formában.
Max ennek a kiolvasását tudnám elképzelni, mint kijátszás és "pet nyelv megértése"... de mást... Clark-nak volt erre specifikus képessége régen, hogy megértette az állatok nyelvét, és kész >.> Most meg terjed, hogy mindenki érti... Ami régen képesség volt, most magától értetődő, ami meg magától értetődő, az képesség...

Ja, és ami még eszembe jutott:

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 What-birds-really-say

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2974
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 33
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 24
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 21 2014, 23:41

Chan, szerintem senki nem gondolt arra, hogy a petek kimondanák a szavakat, amennyiben nem tudnak beszélni. Én mindig is úgy gondoltam, hogy amikor egymással beszélnek, akkor egyszerűen megértik egymás jelzéseit.

Elnézést kérek, ha félreérthető volt ez a "közös nyelv" kifejezés, de nálam is mindössze erre vonatkozott.  Embarassed 

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Chancery Hétf. Ápr. 21 2014, 23:52

Shu, nem kifejezetten rád gondoltam Razz

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2974
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 33
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 24
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Silica Hétf. Ápr. 21 2014, 23:55

Chancery írta:Shu, nem kifejezetten rád gondoltam Razz

Én is használtam a kifejezést... és ha te nem is rám gondoltál, úgy hiszem, hogy Szophieban az elhatározást a közös szafarink indította el... vagy szerepet játszott benne, így mindenképpen felelősnek érzem magam.

Oh... ezt a kariváltás dolgot még szoknom kell, és késő van... de a lényeg ugyanaz.  Embarassed  
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Ryuu Hétf. Ápr. 21 2014, 23:58

Volt egy nagy beszélgetésem petes ügyekről (meg ennek kapcsán a Mesterséges intelligenciáról, hiszen mi mások lehetnének a petek? ) Shuval chaten, és akkor, (Staffosok belerángatásával) kilyukadtunk valami olyasmire, hogy mindenki kicsit másképp látja megvalósulni ezt az egész halózatot. Az AI dolog túl komplex és emiatt a petek ügyét sem lehet nyíltan ilyennek vagy olyannak titulálni.

Tehát a megoldás az volt, hogy minden pet-idomár kapcsolat egyedi, és az, hogy merre fejlődik, vagy fejlődik e, az a usertől függ. Surprised

Sztem problem solved. Rolling Eyes

_________________
Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Last_www.kepfeltoltes.hu_
szint 11:
Ryuu
Ryuu
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 327
Join date : 2014. Jan. 22.

Karakterlap
Szint: 13
Indikátor: Sárga
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Szophie Kedd Ápr. 22 2014, 11:45

Nem kifejezetten Shu miatt írtam ezt, mert teljesen jónak tartom és hozzá illőnek azt, amit csinál, egyszerűen csak szafarin jött elő ez a probléma, így elkerülhetetlen volt, hogy arra hivatkozzak, habár nem akartam nevén említeni senkit. Csak nekem enyhe fejtörést okoztak ezek a dolgok, és hogy nekem alapból a 10. képességemmel jött az, hogy meg tudom érteni a petet, de azt is úgy oldottam meg, hogy emberi nyelven beszél, mivel emberi alakja lett. Másoknak meg alapból jönnek ezek a dolgok... és ez zavaró.

Egyébként.. Ryuunak teljesen igaza van. A petekkel kapcsolatban egyszerűen nem létezik egység.

_________________
Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 0510Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 1110Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 0310
Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Idomár beszélgetések, tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Idomár beszélgetések, tapasztalatok

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.