- Én is örülök, hogy látlak. -Szemeimmel Sakuzot keresem, aki ép eltűnt a tömegben. - Már meg ijedtem, hogy maszkom nélkül nem ismersz fel.
Lányra mosolyogtam mi közben nagyot kortyoltam a bóromból. Lehet nem kellene innom, de végül is kit érdekel?
Letörlöm ajkaim szélére ki ült pár csepp bort, igazi macskás módszerrel. le utánozva a mancs mozdulatait egy cicának kéz fejemen köt ki a nedű és ott pixelezödik el.
-Igen, biztosan van valami. Tudod sok fura helyen jártam már találkozásunk óta. Néha nagyon furfangos tud lenni egy küldetés.
Emelem a borom, majd ki iszom az utolsó cseppig, egy csóro csiga guvadt szemeivel kell szemeznem. A mázlista belehet állva rendesen az biztos. Elemelem ajkaimtól a poharat, majd újra bele nézek mintha nem hinném el, amit látok. Egy újjal még bele is nyúlok és meg böködőm.
-pfffuuujjj-vissza dobom italtól mentes kupát a pultra. -eskü ez még mozgott is!
Nyelvem ki nyújtom és kezeimmel húzkodom kaparászom. nem ért hozzám az izé, de esküszöm érzem az izét.
Tisztogatni próbálóm a nyalókám épp hevesen mikor meg hallom a dalt. Pirosló nyelvecském kint felejtettem ajkaim zárva. Fejem pedig felkapom a hang hallatán, tekintetemmel keresem a forrást. Silt és Sakuzot láttom közeledni a bárdhoz ki zenélt és énekelt. Mögéjük lépve át karolom a lányt majd fiút is nyakánál és kettejükre mosolygok.
-Bocs Sakuzo, de tudod Sil picit félénk. -Ügyet se vetve a panelra közelebb vonom őket magamhoz egy cica öleléssel. -Sakuzo Unityböl, Silence egy régi barátom.
Most meg volt a nagy bemutatkozás figyelek csak a muzsikusra teljesen. Eddig is figyeltem, mit mond és ad elő. Hiszen a nyilat lesem lehet téveszteni, ami mutatja hé itt én fontos npc vagyok.
Sakuzo nyaka körül kicsit erősödik szorításom, nem szándékos. Csak akaratlanul is karommal magam felé húzom ahogy panelomon matatok. Így nem húzódik el bizony igen csak mellmagasságba kerülhet. Egészen addig amíg nem bújik ki vagy tiltakozik.