Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

+8
Tachibana Makoto
Jun
Halász Alex
Aoi Shizuka
Aidor
Kayaba Akihiko
Chancery
Danee
12 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Vas. Szept. 08, 2013 8:13 pm

Fura, hogy ilyen ajánló még nem volt itt külön topikként

http://indavideo.hu/video/BlackRock_Shooter_-_01resz_Mennyire_kell_hangosabban_kiabalnom_Feliratos-HQ

Black Rock Shooter:

Én eddig csak amv-t láttam belőle, ami egészen más hangvételűre sikerült mint amilyennek most az anime tűnik.

Amit leszűrtem belőle, hogy nagyon komoly felnőtteknek szóló lelki témák vannak benne
de mindez mégis gyerekekkel van ábrázolva, és látszólag gyerekeknek szóló képi elemekkel van felépítve.
Természetesen nagyon ajánlom! Az első rész első fele ne tévesszen meg senkit se, elsőre nem érteni mi az egész valódi lényege, de ha belevágtál, akkor nézd végig, csak a rész végén fogod tudni teljes képet alkotni, ahhoz, hogy eldönthesd tetszik-e vagy sem.

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Csüt. Szept. 19, 2013 8:04 pm

Biztos sokan ismeritek, egy kis ecchi: Kiss x Sis
http://manga.saiyanrivals.hu/series/kissxsis/
Imádni való történet xD

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Kiss_x_sis_www.kepfeltoltes.hu_

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Chancery Szomb. Szept. 21, 2013 12:35 am

Én asszem elsősorban "kevésbé ismert" darabokat fogok keresni nektek Smile

Animation Runner Kuromi-chan

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 230px-AnimationRunnerKuromi-DVDcover

Két film, a lényege pedig az: hogyan is készülnek valójában az animék? :3
Kuromi-chan frissen végzett a művészetin, lelkesen be is áll dolgozni egy animegyártó céghez, ahol egyből vezető poziciót is kap, persze ez le is sokkolja egyből.
Minimalista rajzolás, de élvezhető, a sztorin néha szakadtam. Kicsit magamat is hirdetem, mivel a feliratát én fordítottam, nehéz szülés is volt a sok szakzsargon miatt.

Én mindenesetre élveztem mind a két filmet, ha ki akartok kapcsolódni egy kicsit, és érdekel a rajzolás és az animáció háttere is, akkor hajrá Smile

---

Comedy

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Kigeki

Rövid... talán tíz perc, már nem is emlékszem. Egy kétségbeesett kislány szalad az erdőben, a kastély felé, hogy a titokzatos harcos segítségét kérje, és szabadítsa fel a faluját a megszállóktól. A harcos semmi mást nem kér ezért cserébe, csak egy jó könyvet.

Az előzővel ellentétben ez már kicsit szomorúbb hangvételű... sőt. Szóval ezt szürkeségben érdemes nézni.

---

You are Umasou

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 250px-You_Are_Umasou-p1
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló %5BAnimanda%5D_You_Are_Umasou_-_01_%5B7B7C6FC4%5D.mkv_snapshot_00.07_%5B2010.11.14_10.33.23%5D

Az alsó kép a régi sorozatot, a fölső a mozifilmet reklámozza.

Mindkettő kicsit azonos, kicsit különböző, rajzolásilag meg nagyon >.> Elsőnek a régi sorozatot ajánlom, azok ötperces epizódokból állnak, minimális rajzolással, és egy kedves női hang narrálásával. A mozifilm kidolgozottabb, de vannak történeteket, amiket hozzáad az eredetihez, és némelyiket kihagyja vagy csak megemlíti.
Lényege végülis annyi, hogy egy éhes T-rex egy gazdátlan tojásra bukkan, amiből kikel egy kis Ankylosaurus, aki a papájának nézi a hatalmas dinót. A ragadozónak pedig megesik rajta a szíve.
Nagyon élveztem, és már sokszor néztem újra azóta, főleg a régit *.* Egy picit ha gyerekké akartok újra válni, akkor ezt ajánlom :3

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Hétf. Nov. 04, 2013 1:04 am

U-Uh, a nagy kedvencem o.O kiment a fejemből:
Mit kell róla tudni?

- lélegzetelállító látványvilág és zenei aláfestés
- mély, és megérintő történet
= oomph!

Makoto Shinkai - 5 Centimeters Per Second, trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=4Flho2UdG40

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 5_centimeters_per_second_by_noein_disgaea_www.kepfeltoltes.hu_

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Chancery Hétf. Nov. 04, 2013 12:34 pm

5 centiméter másodpercenként *.* Gyönyörű darab. Valamikor leülök újranézni, már rég láttam.


Na, akkor jövök megint én. Mostanában elkezdtem azokat az animéket nézni, amiket itt is megtalálhatok avataralany-formában (hogy ezt miért teszem, még maradjon titok).
Van, amit régen már láttam, azokról nem írok, mert nem biztos, hogy kristálytisztán emlékszem mindenre, viszont elétek tárom, hát ha valaki még nem látta őket, de megnézné. Ja, és nagyon ismertekről itt sem fogok írni... >.>

---

Tiger & Bunny (Anatole)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Tiger_%26_Bunny_vol_1

Kicsit féltem tőle, mivel én magam ódzkodom a mechától vagy bármitől, ami egyáltalán emlékeztet rá. Ez volt a nagy kivétel.
Alapszitu: jövő, ahol az emberek egy új alfaja alakult ki (*köhint* ElfenLied), egész pontosan a NEXT névre hallgatók. Annyiban különböznek az átlagtól, hogy különleges képességekkel rendelkeznek, és közülük is páran Hős címszó alatt azon munkálkodnak, hogy megvédjék a várost - illetőleg ami a fontosabb feladatuk, hogy reklámozzák a támogatóikat és pontokat gyűjtsenek valami buta versenyen.
Wild Tiger az egyik ilyen Hős, konkrétabban az egyik legbénább, aki egy nap azon kapja magát, hogy másik céghez irányítják, ahol ő és a nemrég csatlakozott Barnaby megalapítják az első Hős-csapatot; persze mindehhez egyiküknek sem fűlik a foga. Egész addig, amíg ki nem derül egy-s-más mind Barnabyról, mind Tigerről.
Személy szerint: Élvezni végülis élveztem, főleg, mikor olyan jelenetek következtek, amiket már láttam megjelenítve Anatole postjaiban. Aki szereti a Batman történetét, az ezt is szeretni fogja, a végecsattanó sem volt klisémentes, de legyintettem, miszerint manapság mi az, ami nem klisé?! Egy biztos, a mecha-részben tévedtem, és jól esett esténként leülni egy-egy epizód erejére (néha kettőre, ha izgalmasabb rész következett). És ritka az, mikor szurkolok egy rajzolt szereplőnek.

Hakuouki (Yuichi, Nagoyaka)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Hakuouki_Shinsengumi_Kitan_Game_Cover

Egy visual-novel alapján készített többévados anime. Még csak az elsőt néztem végig, és hogy őszinte legyek, a második kettő még váratni is fog magára - azokat is csak azért fogom megnézni majd, hogy jobbak-e, mint az első...
Alapszitu: Középkori japán, még a szamurájok és roninok fénykorában, de a lőfegyverek bejövetelének küszöbén. Yukimura Chizuru felkerekedik megkeresni elveszett édesapját, de egyik éjszaka különös látvány fogadja a fővárosban: fehér hajú, őrült tekintetű roninok rendeznek vérfürdőt, majd a megérkező egyenruhás tagok rendet teremtenek köztük széttrancsírozós módszerrel. Az alélt Yukimurát is hazaviszik, töprengve, hogy most mit tegyenek vele.
Nem sokra rá kiderül, hogy a lány egyenesen a Shinsengumi telkére pottyant, egy nagyhírű és gyűlölt szamurájbandához, akik nem titkolják, hogy ki akarják őt végezni azért, aminek szemtanúja volt. Legalábbis eleinte - nem sokra rá úgy döntenek, életben hagyják, de nem hagyhatja el a Shinsengumi területét. Ezt követően, nem sok idő múlva még az is kiderül, hogy a lány apjának is bizony nagyon-nagyon-sok köze van a bandához - mégpedig a Gyógyszerhez van köze, ami bár meggyógyít minden bajt és sebet, erősebbé téve használóját, de cserébe az illető haja befehéredik és mérhetetlen vérszomj lesz úrrá rajta.
Személyes vélemény: Most először éreztem végig egy animén, hogy "a visual novel biztos ezerszer jobb, mert ez lehetetlenül rossz", pedig mindig is túl elfogultnak gondoltak engem, ha animéről volt szó. Pláne, ha szamurájokról. És fehér hajakról.
Maga a VN alapja amúgy a szokásos: egyedüli lányként bekerülsz egy tesztoszteron-felhőbe, szerinted mi történhet ott? Persze, hogy rád nyomul az összes pasi, te meg fürödhetsz, mint Kleopátra a tejben-mézben. Az mindenesetre biztos, hogy az anime 12 epizódja nem volt elég a játék minden fontos momentumának kielemzésére, még talán át is lettek írva dolgok, nem tudom, de éreztem számtalanszor, hogy valami hiányzik. Ami nagyon bántott, az Hijikata (Yuichi) személyiségének elnyomása volt - emiatt nagyon nem is értem, hogy miért is hozza meg azt a döntést az utolsó epizódban, amit. Rolling Eyes
Ha majd tovább nézem a sorozatot, azt két ok miatt fogom: hogy mi történik Saito-val (Nagoyaka), és hogy fény derül-e Hijikata döntésének okára valaha is.

/Megj.: Egyébként a Shinsengumi csapata valóban létezett, még a tagok nevét is szinte teljesen átvette az anime. Hogy a személyiségeket is sikerült-e, az rejtély./

Boku wa tomodachi ga sukunai (Chancery)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 32873

Én beleőrültem ebbe az animébe @_@
Alapszitu: Kodaka új iskolába kerül. Japánban szokatlan hajszíne miatt persze egyből másképp, bűnözőként néznek rá, ami megnehezíti a beilleszkedést. Nem is sikerül neki.
Egész addig, amíg az egyik lányt, Yozora-t rajta nem kapja, hogy magában beszél; és aminek fejleményeként megalapítanak egy saját klubbot, aminek a lényege: barátokat szerezni.
Személyes vélemény: És igen, ennyi. Ennél többet nem is tudok elárulni, mert az már spoiler lenne szinte. Jönnek is a szereplők szép sorban a klubba, majd végignézhetjük érdekes és setesuta kalandjaikat. Tipikus "az agy totális kikapcsolására" való anime. Érdemes megnézni, ha szereti valaki a lolikat és a fanservice-t, azt is még emészthető formában - bár pont Rika akcióitól néha hanyat vágtam magam... a röhögéstől Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Oid
És van benne NerveGear és SAO... prototípus \o/

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Nov. 04, 2013 12:42 pm

Death Note.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Aidor Kedd Nov. 05, 2013 4:51 pm

Örök kedvencem:

1. évad:  To Aru Majutsu no Index
2. évad: To Aru Kagaku no Railgun
3. évad: To Aru Majutsu no Index II
4. évad: To Aru Kagaku no railgun S

+OVA

Rövid tartalom: [no spoiler]

Szegény Kamijou Touma a világ leg segítőkészebb uygan akkor legszerencsétlenebb embere és ezt nem is próbálja tagadni. Ez nem csak babona, vagy beképzelés ha nem tényleg peches. méghozzá születésétől kezdve. Ezenfelül van 1 különleges képessége még hozzá az, hogy a jobb kezével képes bármilyen természet feletti erőt semlegesíteni. Ez néha áldás... néha átok. Az iskolák városa ként nevezett városban él. Egyik nap az erkélyére kilépve érdekes dologra lesz figyelmes... Egy fiatal apáca lóg a korlátján... Akiről kiderül, hogy Indexnek hívják és egy seregnyi mágus üldözi, hogy meg kaparinthassák az általa féltve őrzött 10000 tiltott varázskönyvet, melyeket egytől egyig a fejében őriz. Ugyanis a lánynak tökéletes memóriája van. Touma természetesen nem hisz neki annak ellenére, hogy már számtalan esper erejét megtapasztalta. De hamarosan váratlan eseményekbe keveredik.

A város leírása: Az iskolák városa... Melynek 2/3 részét iskolák és azok területe teszi ki. A városnak kétszázezer lakosa van és ennek 80%-a diák.  A város 20-30 évvel előzi meg a világ jelenlegi teknologia-i szintjét és a teljes elektromos ellátását a városon belül lévő szélerőművekből nyeri. Ennek az-az oka, hogy a világ legnagyobb elméjű tudósai mind oda települtek. A városban minden óramű pontossággal működik hála a várost irányító szuperszámítógépnek a Three Diagramm-nak ami képes ezred másodpercre pontosan meg mondani hol milyen idő várható és, hogy hány másodperc múlva kezd el esni egy adott helyen. De többek között ez is a feladatai közé tartozik. Ami még fontos, hogy ebben a városban espereket csinálnak az emberekből... nem ebben nincs semmi természet feletti pusztán csak tudomány. Az embereket 6 kategóriába sorolják: 0. szintű [képesség nélküli] 1. , 2. , 3. , 4., és 5. szintű. Az 5. szintű a legerősebb és olyan nehéz elérni ezt a szintet, hogy mindössze 12 ötös szintű esper van a városban. A főhősünk  Touma 0. szintű[képesség nélküli ként van nyilván tartva]

Összességében: Egy nagyon jó anime, rengeteg izgalommal, kalanddal, humorral,  és némi drámával meg erotikával. Mindenkinek ajánlom.


A hozzászólást Aidor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 07, 2014 11:57 am-kor.

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Aoi Shizuka Kedd Dec. 03, 2013 11:03 pm

Sukitte Ii Na Yo

Ez az anime számomra szerelem első látásra, és még sokadikra is.
Egy kis romantikus animére vágytam, mert mindig csak mellékszál volt eddig azokban amit néztem... és egy top10es ajánlóban ez volt a 2. helyezett, de valahogy más volt mint a többi.

Ha hasonlítani kéne máshoz: Honey and Clover (a Suneohair zenéje hallatszik mindkettőben) és a 5 Centimeters Per Second az ami közel áll hozzá.

Kellemes, komfortérzetet adó zene, szép ábrázolások, utalások, mély érzelmek, valódi problémák. Nem művi a történet. Mintha bármelyikünk lenne a főszereplő. Én legalábbis teljesen beleéltem magam, olyannyira hatással van rám, hogy szinte már lánynak éreztem magam, most a 9. rész végére (13 részes), tudom vicces, de mégis. És eszembe juttatta a saját történetemet... de az már egy másik...

Mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit is egyedül érzi magát, vagy nem találkozik igazi mély érzésekkel mostanában a környezetében, és persze a műfaj kedvelőinek!

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Suki_tte_Ii_na_yo_Drama_CD1_www.kepfeltoltes.hu_

http://indavideo.hu/video/Suki-tte_Ii_Na_Yo_-_1_resz

_________________
színem: 95E3FC E080E0

adatlapom
Boszorkánykonyha

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Potion_Case_item_artwork_BG2_www.kepfeltoltes.hu_

Táska tartalma:


Küldi bónuszok:
Aoi Shizuka
Aoi Shizuka
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 466
Join date : 2013. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Osaka

Karakterlap
Szint: 19
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Chancery Csüt. Dec. 19, 2013 7:12 pm

Sankarea (Szophie)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Sankarea.Sanka-Rea.640x960-7

Alapszitu: Adott egy zombimániás srác, a helyi pap fia. Halott macskáját próbálja egy igaznak nem biztos, hogy mondható írat alapján feléleszteni.
És adott egy gazdag leány, akit az apja jóformán szexuálisan zaklat, és az idegi végkimerülés felé közeledvén elkezd elkódorogni otthonról éjjelente... hogy végül segédkezzen a macska felélesztésének kísérletében.
És jóformán ennyi, nagyobb spoilerek nélkül nem is merek többet mondani. A kísérlet sikerrel zárul, no meg egy nem várt végeredménnyel, amivel aztán meg kell birkóznia a két fiatalnak. Ami viszont biztos, hogy lesz még a sztorinak folytatása, amit nagyon várok.
És egyébként ez az anime nyerte el nálam először azt a jutalmat, hogy maratont futottam vele. Főleg azért is, mert akkor feküdtem betegen itthon egy hétig.

Nagyon érdemes megnézni.

Bakemonogatari (Zellola, Hürrem, aprócska mértékben és nem lefoglaltan Chancery >.>)

Alapszitu: Természetfeletti.
Mást nem is lehet róla mondani. Apró, különálló, picit összeillő történetekből áll. Az első széria legalábbis, mert én eddig csak azt láttam. Főszereplőnk már eleve nem hétköznapi, ugyanis vámpírból lett ember még régebben, és mint tudjuk, a természetfölötti vonzza a társait.
Minden szellem valamilyen oknál fogva műveli azt, amit, a kérdés az, hogy mi is az az ok éppen.
Az anime igazi szépsége viszont nem a történetében, hanem a megvalósításban játszik szerepet. A furcsa, különös képek, monológok, megoldások, néha groteszk és torz életképek olyan atmoszférát teremtenek, ami magába szippantja és nem engedi az embert. Erre a zenék csak egy lapáttal tesznek rá. A Bakemonogatari elvarászol. Megborzaszt.

Akkor nézd meg, ha valami nagyon elborult és elvont animére vágysz. De azon belül merem azt mondani, hogy illik megismerni. Legalább egyszer, ha nem többször.

Date a Live (Kuromajo)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Date-a-live

Alapszitu: Jövőkép, mikorrandomszerűen a földön hangrobbanás nevezetű jelenségek esnek, ami igen veszélyes, mert... mert az. Jóformán valóban robbanásokról van szó, amik a világűrből érkeznek.
Rövid idővel később kiderül, hogy oka van a robbanásoknak: a Lelkek ugyanis így érkeznek meg és végzik az ösztönös pusztítást.
Egy szerencsétlen srácot kérnek meg rá, hogy menjen és csábítsa el ezeket a Lelkeket, akik minden esetben lányok, majd különleges képességével zárja el az erejüket.
Személyes fordítás: avagy belekerülünk egy dating sim játékba, anime formában.
Igazából nem tudom, a hárem-formáció miatt nem élveztem-e annyira, vagy valami más lehetett-e a bibi. A négy Lélekből három nagyon a szívembe lopta magát, de a többiekről jóformán már most elfeledkeztem, pedig alig egy hete fejeztem be az animét. Egy biztos, aki szereti a randiszimulátor játékokat, és férfi, az biztos élvezni fogja.
Mindenesetre külön Kurumi-chanért már mindenképp érdemes megnézni. Megkockáztatom, hogy egyedül neki volt elég esze a sorozatban.... :roll:Vagy csak bennem bújt el szintén egy ádáz gyilkos.

Saya no Uta (Saya)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Saya-no-uta

Alapszitu: Sakisaka Fuminori és családja autóbalesetet szenved. Apja-anyja odavész, őt pedig egy kockázatos műtéttel tudják csak megmenteni. Mikor a fiú magához tér, kifordítva látja a világot, és már pont feladná az életét, mikor elé toppan egy teljesen normális lány.
A lány elmondása alapján elveszett apját keresi, aki a kórházban dolgozott orvosként. A fiú megsajnálja, magához veszi és nyomozásba kezd, persze teljes titokban - elvégre azoknak a torz hústornyoknak, akik régen a barátai voltak, semmit nem akar elárulni. Megszakít minden kapcsolatot a külvilággal, ami persze ezeknek az egyébként ember hústornyoknak gyanússá válik.
Kivételesen nem anime, hanem visual novel, és évek óta a jelek szerint nem is készül belőle mozgókép. Az első volt, amit valaha elolvastam, rögvest többször is, majd voltam annyira elvetemült, hogy lefordítsam magyarra az egész szöveget. A fordítás jelenleg már lektorálás és visszahelyezés alatt áll.
Aki szereti a műfajt, annak biztos függőséget fog okozni, szóval vigyázat. Én figyelmeztettelek titeket. *Visszaszalad elolvasni és hallgatni az OST-t*


---

Most kis szünet.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Hétf. Márc. 24, 2014 1:49 am

Na, ma fejeztem be a 2. évadot, sajnos 3. évad nem született 2009 óta, de a Light Novel ennél sokkal hosszabb, és amiről beszélek:

SPICE AND WOLF
http://hu.wikipedia.org/wiki/Spice_and_Wolf

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Spice-and-wolf-05_www.kepfeltoltes.hu_

Az angol trailer nem tetszett (mert angol és én japán szinkront szeretek Mad  ), ezért aztán gondoltam az eredeti OP-t linkelem, ez teljesen megragadja az anime hangulatát, nem is szeretnék hozzáfűzi semmit se. Nézzétek meg az OP-t!!!!!!!!



Akinek kevés a 2 évad, és még olvasna light novelt angolul (6. fejezettel folytatódik a történet az anime cselekménye után):
http://www.vn-meido.com/k1/index.php/topic,1256.msg15716.html?PHPSESSID=c9sqh647prl4i20nujmmljo0c4#msg15716

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Szer. Ápr. 09, 2014 12:28 am

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Black_bullet_www.kepfeltoltes.hu_

Double-ü posztingü:

Ígéretes. Többet nem igen tudok megítélni még belőle, mert csak az első rész jött ki. De az alaptéma tetszik, van benne sci-fi, action, loli, kellően humoros, pörgős:

#anime #blackbullet #scifi #action #alien #postwar #harem #shounen #supernatural

http://www.lovemyanime.net/black-bullet-episode-1/

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Halász Alex Szer. Ápr. 09, 2014 10:51 am

Én is én is *.* *kedvet kapott hozzá*

Nah akkor nem kedvenceket mutatok, hanem karakter alapján megyek. Surprised

Először is.
Kaichou wa Maid-sama
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Kaichou-wa-Maid-sama-
Adott egy osztályelső, tanulásmániás, lány, aki nem mellesleg az iskolájának a DÖK elnöke. Egy olyan iskolának, ami ezelőtt fiú iskola volt, és ennek megfelelően hemzsegnek benne a fiúk >.>
Aztán ott van a (mindenki által bálványozott) fiú, aki évfolyamelső, és köbö mindenben első amibe belefog. Suspect ... Tipik alapsztori, azzal a kis csavarral, hogy a lány szegény.... jó még ez sem egy nagy szám, azonban a lány részmunkaidőben egy "cseléd-kávézóban" dolgozik! Shocked Persze rögtön az első részben megtudja a fiú, és itt kezdődik el a sztori. Rolling Eyes

Aztán Bleach \o/
(csak képet dob be, mert ez alap anime)
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 20120223_bleach02

Kuroko no basuke.
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Kuroko_no_basuke__colors_by_lancha-d5l3u2n
Sport anim, minő meglepetés, a kosárról! o.O
Eddig két évad ment le, de jön a harmadik is.
Én végig néztem. Azonban az első évad még csak csak súrolta a realitás talaját, a második már über shounen power. \o\ Ettől függetlenül az egyetlen sport anime ami tetszik. Rolling Eyes

Az alapsztori egy amerikából hazatérő kosaras fiúról, egy "Csodák generációjának" hívott ötös csapatról, ennek a csapatnak a titokzatos Hatodik tagjáról, és egy újonnan nyílt iskola kezdő kosár csapatáról szól.
Vajon mi történik, ha egy amerikában kosarazott fiú összekerül ezzel a titokzatos hatodik taggal és együtt kosaraznak az új iskola kosár klubbjában. Vajon nyerhetnek így bajnokságon? A csodák generációja ellen? Rolling Eyes

Senyuu
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 44858
Ö-ööhm... hát én el nem mondom miről szólt, mert mindenről és semmiről egyszerre. Egy egy rész alig négy perces, azonban ha valaki szereti az ilyen drasztikus, fekete humort, akkor azalatt a négy perc alatt dőlni fog a sírás nevetéstől. Rolling Eyes
Csak ajánlani tudom. Rolling Eyes

Hetalia...
Hát erről sem kell nyilatkoznom, nézzétek meg. Rolling Eyes
Addig is kaptok egy kis Prussiát :3
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Cc56551af45b3902e37ea6b3896c981c
és ki van még a képen?
nah ki?:
és találtam még vmit *.*

_________________
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Jun Szer. Ápr. 09, 2014 2:36 pm

Na előkerestem néhány kedvencem, szám szerint hármat :3

Jormungand:
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 38241l
A történet egy fegyverkereskedőről Koko Hekmatyar-ról szól, és az ö úgymond testőreiről. Nekem speciel nagyon tetszett, főleg az ahogyan két fél mennyire jól eljátszotta a többiek előtt, hogy egy cél, egy munka, de valójában mindent a pénz irányít. Én csak javasolni tudom mindenkinek, még azoknak is akik nincsenek oda a háborús hangulatú animékért.
Egy kis kedvcsináló

Shinsekai Yori:
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló B4befa6e58687a64462a3511062bbfe11348858764_full
Személy szerint nekem 2012 kedvence volt, annak ellenére, hogy csak 2013-ban fejeződött be. Már az első pár rész láttán magával ragadott a képi világ, és a bemutatott utópia fokozatos bemutatása amiben élnek a jövőbeli emberek milliói tízezrei. Különösen tetszett ahogyan felvázolták a lehető legrejtélyesebb módon az új életstílust, és az új állat és növényfajok pedig egyszerűen zseniálisak voltak. A szereplők többsége szerintem szerethető volt. A végén pedig szerintem egy tökéletes lezárást is kapott, ami elég ritka szerintem. Jól megmagyaráztak mindent.
Bátran ajánlom mindenkinek aki szereti a borongós, gyors hangulatváltozásokkal teli elgondolkodtató animéket.
A trailert nem találtam meg, viszont itt van helyette egy ending, kellemes fülbemászó zenéjével :3

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui! avagy  Watamote:
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló FjGph9t
A korábbi két "ismertetővel" ellentétben ez cseppet sem a komolyságról, vagy a rejtélyekről szól. A történet főszereplője egy Tomoko nevű lány aki hikikomorik módjára éli az életét. Viszont elérkezett az idő, hogy ö meg szeretne változni. Barátokat szeretne, bulizni, karaokézni járni, meg minden egyéb dolgot amit egy normális tizenéves szeretne. Ezekre többféle kísérletet és elgondolást tesz, változó eredményekkel. Sok paródia is el van benne rejtve, amit a veterán animések hamar kiszúrhatnak. Van ami aprócska alig észrevehető, viszont vannak amik elég erősen célozgatnak másik animékre.
Nekem nagyon tetszett, elég sokat nevettem rajta, főleg mert sok részben magamra ismertem a főhősnőben.
Angol feliratos rövidke bemutató

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Chancery Szer. Ápr. 09, 2014 3:52 pm

Nem animézek mostanában (Silent Hill, Witcher és Trónok Harca fanatika nyomán), de előkutatok nektek még párat, ha már beindult az ajánlási láz Smile

Yurumates sorozat
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 13506

Alapszitu: Japánba költözöl. Kéne valami olcsó szállás. Találsz is, betelepedsz,és megismered a hóbortos szomszédokat meg a házinénit.
Jóformán röviden ennyi. A You are Umasou-hoz hasonlóan alig két-három perces kis epizódokról van szó, egyszerű rajzoltsággal, szóval az egész inkább afféle kis lazulós, hülyülős, röhögtetős sorozatnak tudható be. Kikapcsolódásra mindenképp ajánlatos, vagy ha akarsz animézni, de nincs sok időd Smile

Strike Witches
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Right02

Alapszitu: Itt nem német bácsi támadt Lengyelországra, hanem egy idegen faj az egész világra. A második világháború kissé másképp alakult, tekintve, hogy az emberiség egy kis része képes a mágiára, amit még katonai célokra is elkezdtek felhasználni. Az idegen támadók ellen pedig be is vetik a különleges, repülő erőket, akik a mágiájuk segítségével működtetett lábrotorokon szárnyalva lövöldözik le őket az égből. Ők a Strike Witches alakulatok.
A sorozatban az egyik ilyen, különböző országok boszorkányait összeverbuváló csapatának életét követhetjük végig. Azoknak is ajánlom bátran, akiket érdekelnek a rejtett, második világháborús utalások, és azoknak is, akik odavannak az ecchiért és az állatfüles-farkas lányzókért.
(És igen, a sztori alapját a Sky Girls adta)

Sora no Otoshimono
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Sora

Alapszitu: Angyalok mégpedig léteznek.
Tomoki furcsa dolgokat álmodik mostanság; egy lány kér tőle segítséget, akire később nem tud visszaemlékezni. Egyik este viszont nem ugyanazt álmodta, amit szokott... Na, nem; ébren látja, amint a lába elé pottyan egy fehér szárnyú leányzó. Ikarosként mutatkozik be neki, és dzsinnhez hasonlóan azért jött, hogy teljesítse gazdája kívánságait. Csak sikerült egész Japán legperverzebb gazdáját kifognia.
Sírva röhögős, később drámába fordulós sorozatról beszélünk, szintén kirakva az ecchi-jelző. Madárrajként szárnyaló bugyiktól kezdve elsüllyedt Atlantiszig van itt minden, hülyeség és történelemóra egyaránt. Hmm, asszem a közeljövőben újranézem >.> *nagyon szereti*

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Chancery Szomb. Május 03, 2014 6:57 pm

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Sq_space_pirate_captain_harlock_ver3

Harlock kapitány neve talán a veterán animéseknek már ismerősen csenghet. Leiji Matsumoto űrkalóza ugyanis még magyarul is megszólalt már a tévékben régen, most viszont új köntösben tért vissza tavaly év végén egy egész estét mozival.
Alapszitu: a Föld elhasználódott, az emberiség pedig szétszóródott a galaxisban. Kénytelenek voltak, hisz a Hazatérési Háború, amit azért vívtak, hogy visszatérjenek a szülőbolygóra, katasztrófával végződött, és egy új kormány, a Gaia Szövetség végül szent helynek nyílvánította a Földet, kijelentve, hogy oda többet senki se léphet be.
Egy kalóz viszont elszántan küzd, provokálja a szövetség hajóit, fosztogat és gyilkol, ismeretlen célból. A Gaia Szövetség mindenre elszánt, hogy kézre kerítse a rettegett űrkalózt.

"Animének" egyes laikusok már nem igazán neveznék ezt a CGI filmet, tény, de azért mégiscsak anime az alapja :3
Maga a grafika közel áll a valósághű kategóriához, ilyen stílust még a nagy hálivúdi alkotásoknál is ritkán látni, ezért mondom, hogy jóformán már csak a látványért érdemes legalább egyszer megnézni, pláne, ha az ember érdeklődik vagy legalább picit kedveli a sci-fi kategóriáját. Maga a film egyébként megközelítőleg négymilliárd (!) dollárba került, és amennyire én tudom, nyereséges.
Felirat és videó itt, hamarosan online indavideón.

És igen, ingyenreklám Razz De mentségemre legyen, nehéz szülés volt, viszont imádom, ides-tova háromszor néztem végig, és még mindig nem tudok vele betelni.

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Aidor Hétf. Júl. 07, 2014 11:55 am

gondolom a többség már látta, de azért ki írom.
Megjelent magyar fordításban a Gun Gale Online 1. része

itt megtekinthető:
http://animeaddicts.hu/project.php?id.767#70804

_________________
Statok:

Jártaságok:
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Aoi Shizuka Hétf. Júl. 07, 2014 12:14 pm

http://www.lovemyanime.net/anime/akame-ga-kill/
Most indult... jónak ígérkezik. High Fantasy, bérgyilkosok.

és az Aidor által ajánlott GGO:
http://www.lovemyanime.net/anime/sword-art-online-ii/

_________________
színem: 95E3FC E080E0

adatlapom
Boszorkánykonyha

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Potion_Case_item_artwork_BG2_www.kepfeltoltes.hu_

Táska tartalma:


Küldi bónuszok:
Aoi Shizuka
Aoi Shizuka
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 466
Join date : 2013. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Osaka

Karakterlap
Szint: 19
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Tachibana Makoto Hétf. Júl. 07, 2014 2:15 pm

Az Akame ga Kill olyan, mintha nem tudná eldönteni, hogy milyen műfaj is akar lenni igazából xD Ettől függetlenül ígéretes volt az első rész, de kicsit tartok tőle, hogy a témáját fertőzni fogja a karakterekből áradó komolytalanság.

Amit én ajánlok a frissen induló szezonból, az az Aldnoah.Zero. Mecha, ami talán nem mindenkinek jön be, például nekem sem, de Urobuchi Gen (Fate/Zero, Psycho Pass, Madoka Magica, Gargantia) alkotta a sztorit, Aoki Ei (Fate/Zero, Hourou Musuko, Ga-Rei Zero) a rendező, Kalafina énekli az OP-t, a háttérzenét pedig Sawano Hiroyuki (Attack on Titan, Guilty Crown) szerezte. Ami ezen emberkék kezéből születik, az meg már nem lehet rossz, és az első rész nem is okozott csalódást.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Jun Hétf. Júl. 07, 2014 8:38 pm

Ha már többen is ajánlottak szezonos animét akkor én sem maradok ki a sorból. Már amikor az első trailer kijött hozzá éreztem, hogy ez tuti nézős anime lesz, a manga alapján pedig nagy eséllyel kedvenc is. Első rész alapján nekem az a véleményem, hogy elég jól követi a mangát (legalábbis eddig), minden lényeges rész benne volt, a karakterek nagyon szépek, jól kidolgozottak, a jellemük nem irritáló, és az alapsztori is izgalmas. Az opening és ending páros pedig szintén szimpatikus.

Tokyo Ghoul

Egy kicsit írok a történetből is hátha valaki ez alapján kezdi el. A történet főszereplője egy Kaneki nevű srác, aki gyakran betér egy kávézóba gyerekkori barátjával, akit Hide-ként becéz. A srác barátja hamar rájön, hogy nem véletlenül időznek ott, és hamar el is kezdi tippelgetni, hogy ki miatt is vannak ott, ki lehet az aki tetszik Kaneki-nek. Eközben bizarr haláleseteket jelentenek be a TV-ben aminek a gyanúsítottai Ghoulok.

Lehet, hogy picit klisének hangzik, de próbáltam nem lelőni a poént spoilerekkel. Mindenkinek ajánlani tudom aki szereti a kissé nyomasztó hangulatú animéket, rengeteg ketchupal  Cool

Trailer, csak saját felelősségre :3

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Phobos Pént. Júl. 11, 2014 12:30 am


*fogalma sincs, hova máshova tegye*

Már egy-két embernek ajánlottam, de hátha több embert is megmozgat: az OFF-White című webcomicot (már) három csaj, Jessi Derenthal, Anna Podedworna és Katarzyna Redesiuk rajzolja, írja, szerkeszti, immáron hat éve. Színvonalas, photoshop munka, érdekes, skandináv mitológián alapuló pusztulástörténettel, farkasok szemszögéből.

Személy szerint nagy rajongója vagyok, és minden nap az oldalt böngészem, mikor kerül fel újabb oldal. A hátránya az, hogy elég ritkásan van update, de minden lapot akár órákig el lehet nézni, milyen csodálatosan van megszerkesztve... és nem is lehet sejteni, hogy mi lesz a folytatása. Az első két fejezet oldalai igencsak régiek, de valószínűleg azokat is ki fogják cserélni. Elég sok kép és ötlet ebből a képregényből származik, a hangulata egyszerűen magával ragadó. Akinek van elég türelme, az olvassa végig, és várjon a folytatására. Szerintem mindenképpen megéri!

_________________
Színkód: #AA6342 (szöveg), #804224 (dialógus)
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Pént. Júl. 11, 2014 12:54 pm

keresgettem, és találtam egy érdekes darabot, elég hülyén hangzó neve van, de sztem megéri rákukkantani az első részre: új világba belecsöppenni, ahol folyamatosan bontakoznak ki a cselekményszálak, lassan csöpögtetve jön az infó:

Durarara!
http://www.lovemyanime.net/anime/durarara/

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Aoi Shizuka Csüt. Szept. 04, 2014 2:53 pm

Szönyű, már megint daborupostu!

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Ao-Haru-Ride1-610x535_www.kepfeltoltes.hu_

Ao Haru Ride: Unwritten
Műfaj: Romance, School, Shoujo, Slice of Life
Tipikus félénk iskolások összejönnek téma, aranyos megközelítésben, nekem szerelem első látásra az anime!

http://www.lovemyanime.net/anime/ao-haru-ride-unwritten/

_________________
színem: 95E3FC E080E0

adatlapom
Boszorkánykonyha

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Potion_Case_item_artwork_BG2_www.kepfeltoltes.hu_

Táska tartalma:


Küldi bónuszok:
Aoi Shizuka
Aoi Shizuka
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 466
Join date : 2013. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Osaka

Karakterlap
Szint: 19
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Chancery Kedd Szept. 09, 2014 8:48 pm

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló 4237c6e4a2d5706ec82e074aeafe5ddd

Talán ezzel egy nagyon picit folytattam a "Nézzük meg a SAO-s avialanyok animéit" projektem, hisz hát... Shukaku, Mameko, Kokoro (bár ő egyenlőre még nem szerepel), Szophie, Hugi, és néha még Chancery is ide tartozik, mikor épp Koakumát vagy Reimut cosplayeli Rolling Eyes
Bár tekintve, hogy a játéksorozat nem kevés avialanyban bővelkedik, van miből válogatni

Egyébként nem. Ez sem official anime. Akármennyire csápolnak érte a rajongók, a Touhou-ból sosem lesz sorozat. ZUN-nak erre jó magyarázata van, az ő véleménye szerint ugyanis egy ilyen hivatalos anime nagyon beskatulyázná Gensokyo-t, és elvenné a lehetőségek nagyját a rajongóktól ahhoz, hogy maguk alakíthassák a világot.
Fan-animék viszont születnek, és ez köztük egy olyan darab, ami még az általam ismert legkeményebb kritikusok szívét is meglágyították. Hogy miért? Nézzetek rá. Elég, ha kikerestek belőle pár screenshotot, vagy beletekertek az első részbe. És alig három-négy emberke készítette az egészet.

A Fantasy Kaleidoscope ~ Memories of Phantasm eddig három részt élt meg az évek során, és készül már a negyedik szorgosan. Az openingek is mind-mind egyediek a részekhez, ezen kívül az eredetileg hang nélkül, csak felirattal rendelkező videókhoz még több lelkes rajongó saját szinkront is készített, ami lehet, hogy meg se közelíti egy hivatásos seiyuu alakítását, mégis kellemes a fülnek.
A részek, eddigi rendszer szerint egy-egy játékot dolgoznak fel, csakúgy, mint az openingek. Az első a tavasz ellopásának meséjét dolgozza fel (hetedik játék), a második és harmadik pedig a Vörös Köd-incidens (hatodik játék).

Azt mondom: még az is bátran megnézheti, aki egyébként semmit sem konyít ehhez a világhoz, vagy a játék nem az ő műfaja. Fantasy, lányok, varázslatok és danmaku o/ Bár talán már csak a megalkotásából fakadóan is érdemes belekukkantani, hisz valóban nem semmi, amit alkotott pár emberke, kizárólag a szabadidejüket felhasználva.

Én is most megyek... és megnézem őket még egyszer :F


_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Aoi Shizuka Kedd Okt. 14, 2014 1:19 am

Gyerekek, ez mestermunka!!!
Tényleg lepipált mindent amit animéből valaha láttam *_______*

Lássuk csak: egy samurai champloo-szerű duo, summonok pont mint az Final Fantasban, egy bájos, de nagy hatalmú démonlány, torony magas gólemek, a Berserk manga szörnyei, mesterien megrajzolt mozgás és képvilág, plusz még Jean d'Arc mellékesen...



http://www.lovemyanime.net/anime/shingeki-no-bahamut-genesis/

_________________
színem: 95E3FC E080E0

adatlapom
Boszorkánykonyha

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Potion_Case_item_artwork_BG2_www.kepfeltoltes.hu_

Táska tartalma:


Küldi bónuszok:
Aoi Shizuka
Aoi Shizuka
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 466
Join date : 2013. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Osaka

Karakterlap
Szint: 19
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Phobos Hétf. Okt. 20, 2014 4:01 pm


Ismét egy webcomic-al szolgálhatok, a Son of the Philosopherrel. Nem olyan színvonalas munka, mint az OFF-White, de az élményt ugyanúgy biztosíthatja. Furcsa, de első olvasásra nem ugrott be az Sotp és az FMA közti hasonlóság: az alkímia használata. Mellesleg a történet egy alakváltó rókáról, Elianról és egy macskáról, Rolloról szól (történet szerint lockok, melyek egyre nagyobb állatok alakját felvéve serdülnek), akik kalandjaik során egyre több dolgot tudhatnak meg az alkímiáról, a hét bolygó isteneiről, és a lockok törvényéről.

Minden hétvégén várhatok egy-két oldalnyi haladás, ami szerintem egészen jó, és a várakozás nem veszi el az ember kedvét. Tény, hogy nem tűnik így hosszúnak, de annál izgalmasabb, eredetibb a világa. És nálam az külön pont, ha sárkányok is vannak a történetben! *-*

_________________
Színkód: #AA6342 (szöveg), #804224 (dialógus)
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.