Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

+8
Tachibana Makoto
Jun
Halász Alex
Aoi Shizuka
Aidor
Kayaba Akihiko
Chancery
Danee
12 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Szer. Jan. 21 2015, 20:36

Na itt egy vadi új Viadal-jellegű anime:
Imawa no Kuni no Alice - Alice in Boarderland

Első részt láttam még csak, de Battle Royal/Hunger Games/Btooom!/NoGameNoLife vonalra hasonlit, inkább az utóbbi kettő ötvözete

Időre kell a szentélyeknél szerencselapokat húzni, amiken van pár rejtett utalás túléléshez illetve egy kérdés amit pontosan kell megválaszolni. Minél inkább eltér a válasz a helyes megfejtéstől... nade az már az anime, itt egy kis "trailer":



Még csak a 2. rész jött ki, ahogy látom OVA-ról van szó

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Halász Alex Kedd Ápr. 28 2015, 11:46

Egyszer majd én is fogok ide rakni fel nekem kedvenc anime ajánlókat, de addig is hír! \o/

Code Geass film gyün végre \o\

http://animeaddicts.hu/forum.php?viewtopic.40.52238.1
Oranji!

_________________
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Rosalia Szer. Ápr. 29 2015, 22:27

Na így már én is hajlandó leszek megnézni Razz


_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Halász Alex Vas. Május 03 2015, 09:40

Tegnap chaten animékről volt szó, aztán úgy láttam jónak, hogy elhozzam nektek. :3

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Ez az anime azért poénos, mert a neve alapján mindenki shoujo-nak mondaná, AA shounennek mondta, de fight az, nos nem igen van benne. Én végig néztem és ami azt illeti, se szerelem ( max plátói) se action.
Ebben az animében a humor a nyerő!
MInden részében töménytelen komédia, helyzetkomikumok, félreértések és egyéb felpezsdítő szórakozás!
Így érettségikor jól is jön kikapcsolódásként.
Ha engem kérdeztek ez egy shoujo paródia, slice of life, vígjáték.

A másik egy régebbi manga, anime amit hozni szeretnék, Szintén a humorhoz köthető. Valószínűleg ismeritek is, de ez a kettő ami eddig tisztán csak a poénra gyúrt, és nevettető volt számomra is!

SKET Dance


_________________
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Kedd Május 05 2015, 00:30

Jin-Roh: The Wolf Brigade



1999-es? És ennek ellenére nincs szavad a végére. Csak Meredsz a képernyőre, ahogy a záró zene lassan elsimít minden érzést. Még a tehetetlenség érzését is. Brilliáns.

http://www.lovemyanime.net/jin-roh-the-wolf-brigade-episode-1/

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Asuka Kedd Jún. 16 2015, 10:02

Nem anime ugyan, hanem élőszereplős, de a stílusa miatt úgy hiszem, hogy biztos van, akinek szintén tetszeni fog ez az ízig-vérig brit sorozat. A viktoriánus kori látványvilág és a klasszikus horror hangulat jellemzi. Nem a kibelezős, visító tinédzseres, meg nem az atommorbid American Horror Story style, hanem az az istenigazi, mesés, elvarázsoló, romantikus dramaturgia, amivel ez a műfaj végre kilép a saját korlátai közül. Nem az erőszak teszi a horrort. Very Happy
Frankensteintől kezdve Hasfelmetsző Jacken át egészen Dorian Gray-ig minden megtalálható benne, szóval aki az alábbi sztorik bármelyikét szereti, annak mindenképpen ajánlom. Meg annak, aki imádja a gyönyörű, korabeli ruhákat, a klasszikus horror regényeket, a kiváló történetépítést, az izgalmas fő,-és mellékszereplőket, színészi teljesítményeket, etc. Meg aki baromira unja Hollywood, meg az amerikai sorozatgyártás elcsépelt tucatműveit, meg az edvárd-féle csillámpírokat.
Fő témája egy emberi lélek megmentése, s előszeretettel boncolgatja a halhatatlanság, élet és halál, Isten létezésének, az ember korlátainak, és a társadalom normáinak kérdéseit. A legjobb pedig, hogy nem rágja a szádba, hogy akkor most pontosan mi történik, hanem hagyja, hogy kicsit gondolkozz el rajta. A rengeteg, ikonikus főszereplő miatt pedig könnyű kedvenceket is találni.
Szóval Rinnel mi elég szépen megszerettük ezt a sorozatot, és azt hiszem, másoknak is biztosan tetszene. Aki esetleg kedvet kapott hozzá, az nézzen bele, nem fog csalódni. Very Happy
Megjegyzés: a magyar szinkron borzalmas, főleg Billie Piper hangja, érdemesebb inkább felirattal nézni.

http://www.imdb.com/title/tt2628232/
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Indikátor: Vörös
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Rosalia Pént. Jún. 19 2015, 21:48

Dorian Gray <3 Embarassed <3 :FFF

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Halász Alex Kedd Szept. 22 2015, 09:44

Noh, tegnap találtam valami érdekes gyöngyszemet! <3
Régi termés, de csak most leltem rá, mert nem egy túlhypeolt vmi. Az igazat megvallva látszik, hogy a készítőknek az elejétől fogva sem volt sok pénze. Op gyakorlatilag nincs is, bár az ending zenéje kárpótlás hozzá. Nagyon jóra sikeredett. Én magam is megleptem magamat, mert az első rész felénél le akartam nyomni, aztán mégis megnéztem 7 részt belőle.
A rajzzal semmi gond nincs, de az animáció! Nem néztem utána, de az is lehet, hogy otthon csinálták maszekba. Razz
Ettől függetlenül úgy néz ki, hogy a fantáziát és az ötleteket nem pénzen kellett megvenniük, mert nagyon nagy!

Bár az elején unalmasan kezdődik. ( Egy unatkozó, nem tanuló középiskolás leesik vhonan és hirtelen a középkorban találja magát, persze Oda Nobunagéával szemben, és egyből arra kéri, hogy legyen helyette ő Nobunaga.... )
Hát pffff... aztán folytatódik, a srác beijed, hogy elszúrja és megváltozik a történelem, és akkor az a kevés tudás is, amit magába kényszerített egy egy kettes dogáért is elvész. Ezt nem hagyhatja!
Viszont csak annyira emlékszik, hogy Oda Nobunaga egyike volt a legnagyobb hadvezéreknek és mintha egyesítette volna az országot... Razz ( vagy nem, mert megölték xP )
Szóval a feladata adott. Surprised Meghódítani Japánt. \o/

Nobunaga Concerto

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Hqdefault

_________________
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Szer. Jan. 13 2016, 17:42

+1 a Nobunaga-ra, tényleg nagyon szerethető anime

és akkor még csak ékrező de jónak mutatkozó minőségi anime sorozat januártól várhatóan:

Hai to Gensou no Grimgar

Living, isn't easy.
When Haruhito awakens, he's in the dark.
He doesn't know where he is, why is he here, and where he came from.
Around him there are several men and women who have the same circumstances.
Together, they advance forward away from the darkness, and a world they've never seen before called "Grimgar" spreads out before them.
Memories, money, special powers — This is the reality we who have none of those things have obtained.

Élni, nem egyszerű.
Amikor Haruhito felébred, a sötétéségben találja magát.
Nem tudja hol van, sem azt, hogy miért van itt vagy hogy honnan is jött.
Körülötte még néhány férfi és nő, hasonló helyzetben.
Együtt, kilépnek a sötétségből, és a világ, melyet azelött sosem láttak
a Grimgar nevezetű, kitárul elöttük.
Emlékek, pénz, különleges erők - Ez az a valóság, amit mi, akik azok közül egyiket sem mondhattak magunkénak, most megszereztünk.


ja és még egy mmo történettel operáló anime:



és még egy:


_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Atoru Kedd Jún. 21 2016, 17:14

Kérésre :3

Shirobako

Öt középiskolás lány egy szép napot eldönti, hogy animációs klubbot indítanak, hogy megalkossák életük első, amatőr animéjét. Amikor bemutatják a közönség előtt, eldöntik, hogy ennek szentelik életüket. Itt következik két év ugrás, amikor ketten már munkát is kapnak a híres-neves Musashino Animationnél.
Azonban ahogy múlik az idő, úgy jönnek rá a lányok, hogy az anime készítés nem olyan könnyű, mint azt gondolták.

Maga a történet egy anime sorozat, az Exodus! készítését követi nyomon az elejétől a végéig. Beenged minket a kulisszák mögé, fellebbentve a fátylat a sok gondról és vitáról, amik az animék mögött rejlenek.

Egy kis érdekesség:


Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 7a1c9180d119524f857f4803f4178667ad499403_hq

_________________
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Danee Szer. Júl. 06 2016, 22:56

Dobjatok meg egy csokorra való anime ajánlóval a júliusban kezdődő kínálatból, mert nem hiszem el h ennyire siralmas:

Berserk, ReLIFE, Arslan 2, Tales of Zestiria-n kivül valamit érdemes még? (gyűjtögetős animéket ne)

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Atoru Csüt. Május 04 2017, 16:30

Nem is annyira ajánló, sokkal inkább érdekesség Surprised
Az NHK avagy a Japan Broadcasting Corporation felállított egy Top100-as listát a legjobbnak ítélt animékből, amiket 2016-ig kiadtak. A listát itt találjátok, ha valakit érdekel.

Fun fact: Anat háromszor is benne van a Top10-ben Very Happy

_________________
Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Anime/manga/visual novel/light novel ajánló - Page 2 Empty Re: Anime/manga/visual novel/light novel ajánló

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.