Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] A Titkos Törzs

3 posters

Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Márc. 08 2015, 14:07

Résztvevők: Kazuma, Shukaku (jutalmat csak Kazuma fog kapni)

A küldetést ahogy felvettétek nem történt semmi, csak egy nappal később, mikor ugyanis egy meghívót kaptok.
A meghívótok a 15. szintre szól. Amikor megérkeztek valami különös misztikum szövi át az egész helyet. Olyan, mint eddig mindig is, csupán azzal a különbséggel, hogy most ellenségesnek tűnik, a dzsungel fák mintha fenyegetően pillantanának rátok, ahogyan megindultok a fák és liánok közötti szűk réseken keresztül a kapott koordináták felé. Egy kisebb tisztást pillantotok meg, mikor odaértek, egy kis folyó csobog el a tisztás szélén, néhány szennyes lóg mellette és egy sátor van magában, előtte egy kisebb pislákoló tábortűz. Amint megérkeztek a sátor lassan kiengedi magából a körülbelül harminc éves, borostás férfit, aki szafari kalapját rejtélyesen az arcába húzza és bal kezében egy szivart ütöget a már így is szenes nadrágjához. Amint lassan, ütemesen közeledik felétek, az égnek emeli a fejét, szív egyet szivarjából, majd visszatekint rátok, eldobja a szivarját, rátapos határozottan, kalapját feljebb tolja, bal vállánál megigazítja a ruháját miközben bal kezével gyorsan ütögeti lábát, majd egy hirtelen mozdulattal leengedi karját és mély, méla, rekedt hangon megszólal.
- Üdvözlöm önöket. Masewoe Vietcetde vagyok, hivatásos szafari szakértő. - köhög egyet - Csupán egy kérdésem lenne... - mondja miközben köhögéséből próbál felépülni - Ha feltételezzük, hogy egy gyilkosság pontban 22:14:06-kor történt meg az első szint kútjától pontosan huszonnyolc méterre és negyvenhét centire, egy két ház közötti sikátorban és az elszálló pixelek mellett semmit sem találhatunk egy késen és egy fejszén kívül, akkor miket tudunk meg a gyilkosról?
Ezután amíg a kérdésen gondolkodtok, megnyitja inventoryját és egy szivart meg egy öngyújtót vesz elő és ismét nekikezd szivarozni.


A hozzászólást Kayaba Akihiko összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Május 22 2015, 18:55-kor.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kazuma Vas. Márc. 08 2015, 15:34

Épp nem maradt már sürgős elintéznivalóm, így más elfoglaltság után néztem. Azt mondják a tudás hatalom és az utóbbi időben sikerült is jó manőverekkel növelnem a "hatalmam". Azonban önmagában ez még mindig túl kevés. Muszáj időt szánnom a fejlődésemre így nem csoda, hogy végül a Kezdtek Városában kötöttem ki a hirdetőfalakat nézve küldetések után. Egy kicsit mindig is válogatós voltam ilyen téren, így alaposan körbekutattam, mire találtam egyet, amin megakadt a tekintetem. Hallottam már a 15. szint "legendájáról", de eddig egyszerűen nem rendelkeztem elég információval ahhoz, hogy vegyem a fáradtságot és kutakodni kezdjek. Ennek a küldetésnek a keretében viszont ígéretesnek tűnik, így nem haboztam sokáig leadni a jelentkezést rá. Azonban hiába fogadtam el a küldetést, nem történt semmi, így inkább felmentem a 19-esre pár mobot levadászni, hogy addig se vesszen kárba az időm.
Másnapra már szinte fel is adtam a dolgot, hiszen nem kaptam semmit. Talán hibás volt a küldetés, vagy már nem aktuális. A másnapi grindelés közben viszont, kaptam egy üzenetet. El is indultam a megadott koordinátákra, teljes felszerelésben. Nem először jártam már ezen a szinten, de most kicsit mégis úgy tűnt, mintha egy teljesen más helyre érkeztem volna. Rossz előérzetem volt ezzel kapcsolatban, de jól nyitva tartva a szemeimet és a füleimet hegyezve, tempósan haladtam a cél felé. Megérkezve a sátorhoz rájöttem, hogy nem leszek egyedül, bár a SAO küldetéseit ismerve nem is feltételeztem. Mindenesetre a "társam" nem épp az a fajta volt, akivel a legszívesebben dolgoztam együtt. Egyszerű biccentéssel köszöntem a párosnak, majd kihúzva magam, kezemet az oldalamon függő kés markolatán nyugtatva figyeltem nyugodtan, a megmozduló sátrat. A vendéglátónk felé is egy egyszerű biccentést intézek.
– Kazuma. - fejeztem ki magam kurtán. Nem volt épp a legbiztatóbb külsejű fickó. Na nem mintha ez amúgy sokat számítana. A lényeg, hogy elkezdjük majd szépen be is fejezzük a feladatot, mielőtt mindenki megy a maga dolgára és közben esetleg szert is tegyünk némi értékre, akármilyen formában érkezzen is. A kezdés azonban meglepett és elgondolkodtatott. Azonban nem sokáig álltam csendben, hamar hangot adva a gondolataimnak.
– Éjszaka történt, védett területen így valószínűnek tartom, hogy előre kitervelt gyilkosságról van szó. Lehetett volna egyszerű sleep pk is, de ezt valószínűtlennek tartom. Egyrészt túl sok nyomot hagyott, másrészt a módszer elterjedése óta ritkán alszanak az emberek az utcán. Akár többen is lehettek a gyilkosok, elfogva és párbajba kényszerítve az ellenfelüket, majd egyszerűen kivégezve, bár ez elég nehezen kivitelezhető, hiszen egy kiáltás is elég lehet a terv meghiúsulásához. Valószínű tehát, hogy önként ment a bele a párbajba hacsak a gyilkos nem talált rá módot, hogy csendben kényszerítse bele. Ha a halottunk önként ment bele, valószínűleg bízhatott a győzelmében, de a harc végül nem lehetett hosszú, ha nem voltak szemtanúk. Azonban... - megálltam elgondolkozva. Túl kevés az információ és túl sok a lehetőség. Jobban átgondolva ez így nem fog menni. - Eltökélt... magabiztos... tisztában van vele, hogy mit csinál... vagy rendkívül ravasz, vagy nagyon óvatlan, de semmiképpen sem egy egyszerű rablógyilkosság. - soroltam kicsit lassabban, rövid szüneteket tartva, ahogy fejben megpróbáltam minden lehetőséget átgondolni. - Ha azt várod, hogy felsoroljak minden lehetőséget és a gyilkosra illő tulajdonságokat, akkor napestig itt ülhetünk. Végül is van időm. - vontam meg a vállaimat válaszra várva.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_bal304/2100[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_ures  (304/2100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 08 2015, 16:42

Küldetés! \o/ Leo Maxweld után Shu szinte kutatta az ilyen megbízásokat. Már eleve ott volt a könyvtár, és az az elhagyott palota, ami tuti küldi lesz, hiszen az ilyen figyelemreméltó épületek nem véletlenül vannak lezárva. Most pedig itt volt a megoldatlan rejtély. Megoldatlan, a fenét! Shu már rég megoldotta, csak szépen hallgatott róla, hiszen nem akarta, hogy az emberek idejöjjenek az aranymajmot kutatni, és felforgatni szegény mobok életét. Higgyék csak nyugodtan azt, hogy valóban titkos még mindig az a titkos törzs, vagy egyáltalán elég ha csak azt hiszik, hogy legenda az egész. Ez a legjobb. Ezért volt fontos az is, hogy azonnal elhappolja a küldit, amint megjelent. Azt remélte, hogy ő gyorsan felveszi, teljesíti és már el is tűnik a tábláról, és a majmócák titka biztonságban marad. Persze nem ez történt… illetve nemhogy ez nem történt, hanem semmi nem történt. Mindenesetre kivettek egy szobát a városban, és azt az estét még ott töltötték, hátha valami váratlan eseményre kell felkészülniük. Annyira persze nem volt váratlan, hiszen mégis csak felvették azt a küldit, szóval el is indultak a jelzett koordináták felé, és bár Timidus észlelte a táj változását, és jelezte is Shunak, ő csak annyit mondott, hogy jön a tavasz. Lényeg a lényeg, természetesen előbb érkeztek meg… mint Kazuma.  Suspect  Timidus programján ugyan átfutott, hogy csapda lesz, ám mivel a sátorból kisvártatva a küldetés egyik szereplője bújt elő, nem pedig a negyven rabló, így megbizonyosodtak arról, hogy Kazuchi is a küldire jött, erre pedig teljes joga van. Mondjuk azt szívesen megkérdezte volna Shu, hogy a szafariszakértőnek megvan-e a Legendás Vad jelvénye, mert neki már igen… de inkább csak meghajolt. Aki ennyire szafarisan öltözködik, és ennyire szakértőnek mondja magát, az általában nem szakértő, csak egy bugris. Főleg, hogy szivarozik is. Nem elég, hogy az az erdő közepén veszélyes és tilos, a füstszag még el is ijeszti a vadakat. Hivatásos szafari szakértő. Persze. Bizonyára.
-Üdvözlöm, Uram. Shukaku vagyok, ő pedig Timidus. A küldetésre jöttünk. És… szia Kazuma…
Sandított oda a fiúra, Timi pedig csak egyszerűen bólintott, majd a kérdésre kissé oldalra, a rossz válaszra pedig nagyon oldalra döntötte a bal fülét. Kazuchi ennyire amatőr lenne?
-Semmit. Semmit nem tudunk meg a gyilkosról. A mondatod azzal kezdődött, hogy feltételezzük, és feltételes információkból kiindulva mi is csak feltételezéseket tehetünk, megtudni semmit nem fogunk.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_bal12695/10100[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Márc. 08 2015, 22:41

Vietcedte még végzett a szivarjával, majd a másikra dobva ugyanazt a sorsot nyújtotta neki, mint az előzőnek. Türelmesen végighallgatta mindkettőtök mondanivalóját, majd megnyitja az inventoryját és elővesz egy füzetet, meg egy tollat, majd Timidusra néz.
A távolban egy inda leng balra-jobbra, ahogyan érezhető, hogy a titeket körülvevő komor hangulat ellepi a teret. Egy ideig még nézi az állatot, majd a lánynak nyújtja a kezében tartott dolgokat.
- Shukaku és Timidus. Maguk a jegyzetelés felelősei lesznek. Kérem fokozottan figyeljenek arra, amit én és detektív Kazuma mondunk, az mindenképpen legyen leírva. A többit magukra bízom, remélem jó munkát fognak végezni, még ha nem is mindig fogják érteni a helyzetet és detektív Kazumát.
Ezután hatásszünetet tart, ismét az égnek emeli a fejét. A dzsungel fák tetejét nézi, mintha paranoiásan várná, hogy akármelyik pillanatban történhetne valami. Ezután Kazuma felé néz.
- Merész elképzelések és be kell valljam jómagam nem erre gondoltam, de úgy érzem kettőnk gondolkodásának közös gyümölcse megoldhatja eme rejtélyt.
A háttérben egy árnyék száll tova, miközben a fák mintha egyre inkább közelednének egymáshoz, egyre kisebbé alakítva a tág helyet.
- Már késő van, kérem legyenek szíves megkeresni holnap is, ugyanitt, ugyanekkor és elkísérem önöket a gyilkosság helyszínére.
Majd a sátor felé veszi az irányt.

Amennyiben nincs több kérdés meg mi egyéb, posztotok azzal végződjön, hogy másnap visszatértek.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kazuma Hétf. Márc. 09 2015, 00:27

Az inda mozgására felfigyelve, csendben figyeltem a környéket, óvatosan hallgatva az erdő neszeit, de aztán Vietcedte hamarosan visszafordult felénk. Ránéztem a válaszait figyelve, de fél füllel továbbra is hallgatóztam. A "szakértőnk" nyugtalansága rám is átragadt, amin a szokatlan erdő sem segített. Valami nyílvánvalóan nem volt rendben és minél tovább figyeltem, annál kevésbé tetszett a helyzet. Túlzás lett volna azt mondani, hogy félek. Nem. Ahhoz már túl sokat láttam, hogy ennyi megijesszen, de készen álltam rá, hogy egy pillanat alatt támadásba lendüljek, ha valami baj történik. A furcsa megnevezésen viszont kicsit felhúztam a szemöldököm. Detektív Kazuma. A kérdés nyilvánvalóan egy teszt volt és azt hiszem átmentem rajta. Azért nem mondom, hogy nem tetszett az, hogy a lány alárendelt szerephez jutott a csapatban. Talán érezheti majd, hogy hol a helye. Vietcedte aztán felém fordult és válaszoltam neki.
– Csak egy gondolatmenet volt, amit lehetségesnek tartok. Ennyi információval viszont, csak feltételezni tudom a történteket, biztosat nem állíthatok. Ha láthatnám a helyszínt talán leszűkíthetném a lehetőségeket. - válaszoltam tárgyilagos hangnemben és a szemeimmel követtem az árnyék mozgását, ami hamarosan el is tűnt a fák sűrűjében. A válaszra pedig csak bólintottam. Mondjuk őszintén szólva nem tudom, holnap ugyanekkor miért ne lenne késő, de nem tettem szóvá a dolgot. Annyi biztos, hogy egyelőre érdekesnek bizonyult ez a küldetés. Nem egészen úgy indult mint vártam, de egyelőre hagytam, hogy a dolgok a maguk medrében haladjanak tovább. Azt hiszem felesleges lenne magánakciókba kezdeni. Miután a szakértőnk távozott Egy pillanatra a kislányra néztem, majd szó nélkül sarkon fordulva ballagtam el.
Azaz csak hittem, hogy ilyen egyszerű lesz a dolgom, de hamar meghallottam a hátam mögött, majd mellettem lépdelő kislány zajongását. Egy ideig csak csendben hallgattam, hátha megunja, de csak mondta a magáét így aztán megtorpantam és felé fordultam.
– Na ide figyelj. - kezdtem bele, miközben megpróbáltam a lehető legtürelmesebb hangomat előkotorni több-kevesebb sikerrel. - Nincsenek véletlenül barátaid, vagy valaki, aki épp aggódik érted? Tudod, olyan, akit megkereshetsz, és szívesen hallgatja a fecsegésedet. Lehetőleg valahol távol. - hallgattam el egy pillanatra. Ő csak egy kislány, még ha a sárkánya egy agyafúrt dögnek is képzeli magát. Tény, hogy jobban bírom a csendben alvó kölyköket, mint a hozzá hasonlókat, de jobb esetben kinövi. Talán túllőttem kicsit a célon. - Mindegy... - folytattam a szemeimet forgatva és talán kicsit tompítva a korábbi szavaim élét. – próbáld meg nem szörnyeledelként végezni holnapig. Szeretném hiba nélkül letudni ezt a küldetést. - morogtam és egy intéssel távoztam, remélve, hogy ezúttal kellően egyértelmű voltam.

Gond nélkül megérkeztem az első szintre és a Kezdetek Városába mentem. Felötlött bennem a gondolat, hogy esetleg körbeüzenek, hátha valakinek van tudomása a történtekről, de végül hamar elvetettem a dolgot. Kétlem, hogy egy ilyen jelentéktelennek tűnő esetről bármit is megtudnék ezzel a módszerrel. Kb 22:10:00-re időzítettem az érkezésemet a kúthoz, hogy egy kicsit a saját szakállamra nyomozhassak. Először is megkerestem a helyet, amire, vagy amelyekre a legjobban illett a leírás. Nagyjából huszonnyolc méterre a kúttól, két ház közti sikátorban. Amint megtaláltam a kérdéses helyszínt, elkezdtem bejárni azt, és minden érzékszervemet, főleg a látásomat használtam, hogy bármilyen nyomot felfedezhessek. Nem siettem el, alapos voltam, de nem nyúltam semmihez. Csak fejben raktároztam el minden információt, amit csak tudtam és a hely alapján próbáltam meg fejben legyártani, a lehetséges történéseket. Nappali fényben talán egy fokkal jobb lett volna, de a kettes szintű látásomnak elégnek kellett lennie és így legalább könnyebben átgondolhattam a történteket. Többek között a fényviszonyokra is jobb rálátásom volt így, azaz mennyire világíthatta meg a helyet ugyanebben az időpontban a hold fénye, az ablakok, vagy épp egy utcai lámpa, ami végső soron fontos lehet. Végigjártam a sikátort, pár méterenként elidőzve, nézelődve majd haladtam tovább, míg ki nem jutottam és el nem értem a kúthoz, amibe szintén belelestem. Ha pedig úgy éreztem, hogy mindent láttam, amit csak látni lehetett, akkor a fejemben a megszerzett információkkal, elindultam a legközelebbi fogadó felé és ott töltöttem az éjszakát.

A másnapot - ahogy az előző napot is, míg meg nem kaptam az üzenetet – mobok levadászásával és tapasztalatok gyűjtésével töltöttem a 19. szinten míg el nem érkezett a kérdéses időpont. Visszateleportáltam a 15. szintre és lassú léptekkel, az erdő változásait figyelve haladtam a küldetésadónk felé. Ezúttal is csak egy kimért biccentéssel köszöntöttem őket.


A hozzászólást Kazuma összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 23 2015, 23:47-kor.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_bal304/2100[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_ures  (304/2100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Shukaku Hétf. Márc. 09 2015, 08:59

Ez a komor némaság azért Shura is rátelepedett kissé. Timidust persze nem nagyon izgatta, mondhatni semennyire, hiszen számára nem létezett a vihar előtti csend fogalma, statisztikailag közel ugyanannyi esély van egy lehetséges támadásra akkor, ha éppen csicseregnek a madarak. Nincs nagy jelentősége. Persze az idomár sem félt. Nem ilyen nyomozós küldire számított, de ez a feszültség biztosan csak a küldi része volt. Illett a gyilkossághoz, meg persze a hatásszünethez is, amit a „szakértő” tartott. A tollat és a füzetet átvette, és már a feladatát is tudta. Kayaba Bácsi nagyon kedves volt, hiszen tudta jól, hogy egyébként is imád jegyzetelni, ahogyan azt is, hogy Timidus mellett elszalasztani sem fog semmit, hála a sárkány memóriájának. Persze azért a hozzá illő szöveg kellett a küldi jellegéhez, de az meg egyáltalán nem tudta megsérteni őt, sőt, még kicsit kuncogott is, ahogy meghajolt.
-Igenis sensei! Minden szót le fogunk jegyzetelni!
És már neki is látott a mondatok felírásának. Ha hülyére veszik, és gyereknek kezelik ismét, hát akkor tessék-lássék, belemegy a játékba. Még detektív Kazuma felé is intéz egy kis meghajlást. Vicces lesz ez a küldi is, bár még fogalma sincs arról, hogy mit akar neki vele tanítani Kayaba Bácsi. Persze azért szegény Kazumát sajnálta egy picit amiatt, hogy ez a férfi hozzá hasonlította magát. Amit hallott Kazuchiról, azok alapján nem sértette volna meg így, hiszen sokkal többet gondolt róla. Az i-re a pontot pedig az utolsó mondat tette fel. Nagyon kellett vigyáznia, hogy visszatartsa a nevetését. Most már késő van, de holnap ugyanitt ugyanekkor már nem lesz késő. Szakértő.  Persze ismét meghajolt a távozás előtt, bár Timidust erre nem tudta és nem is akarta rávenni, ehelyett vidám szökdécselésbe kezdett Kazuma mellett, ahogy visszafele tartottak a városba.
-Húúú! Sohasem gondoltam volna, hogy veled együtt fogok küldizni. Szerinted is kattant picit az ürge? Meeeg… ha ennyire érdekelnek az ilyen expedíciók, meg a szafari szakértők, akkor eljössz majd velem Megalodonra meg Pteroszauruszra vadászni? Tudóóód, a nagy dinó, amelyikhez a Legendás Vad jelvény kell. Jujj, és még valamit kérdezni akartam. Ja igen! Ha én meg Timi leszünk a kis segédeid, akkor megvegyük holnapra a nyomkövetés hármat? Szerintem jó lenne harmadik hármas szintűre emelt jártasságnak, nem? Bizti hasznos lenne, szóval ha detektív Kazuma azt mondja, akkor beszerezzük.
Csak úgy picit szurkálódni. Csak egész picit, és természetesen nem sértettségből. Véletlenül sem. A nap többi részét sétával töltötték, majd aludtak egy kiadósat a fogadóban, majd másnap a helyiekkel elegyedtek szóba, csak úgy csacsogás szintjén, és a megfelelő időpontban meg is érkeztek vissza a helyszínre, Shu pedig már messziről integetett Kazumának.
-Halihó! Jól aludtál? Várod már a küldit?
Ja, és még valami. Ezúttal a szokásos felszerelés mellé felvette az egyik kedvenc cserkésszalagját is, a vöröset, amire a legnehezebb és legkedvencebb jelvényeit tűzte fel. Terminátor, Exterminátor és Legendás Vadász. A szafari szakértő meg pukkadjon meg ott, ahol van. ˇ^ˇ
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_bal12695/10100[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Márc. 09 2015, 12:51

Ismét megérkeztek és ismét ugyanaz a komor hely fogad titeket. Ezúttal nincsenek szennyesek kiteregetve, a folyó pedig még mélábban csobog, mint valaha. A tábortűz teljesen kialudt, még csak füst sem szállt fel. A rejtélyes helyet körülvevő ködben egyetlen fényforrásra lehettek figyelmesek, ami nem más, mint az izzó szivar kör alakú, vérvörös rajza, mi egyre inkább tágul, közeledik felétek. Az alak ismét kivonszolta magát a sátorból, egyenesen felétek és ismételten az égre nézett, majd szívott egy utolsót szivarjából és a tegnapi, bomlásnak induló maradékokra ejtette azt, majd taposott rá egyet, elpixelezve a tegnapiakat és szétnyomva a mait. Mindezek után rátok néz, egy kicsit szemez mindkettőtökkel, majd megszólal.
- Detektív Kazuma és segédje, Shukaku! Pont időben. Örülök, hogy ilyen korán kezdhetjük.
Ezután fordul egyet, szafari sapkáját arcába húzza és lassú ütemekben, zsebre tett kezekkel indul a folyó haladásával ellentétes irányba. A sátrat elhagyva egy kisebb ledőlt fán hurcolja át magát, végül körülbelül húsz méteres út után jobbra fordul, ahol egy csónakot pillanthattok meg. Kísérteties lassúsággal felétek fordul, mintha valami rém állna mögöttetek, majd közben paranoiásan az égnek emeli tekintetét. Egy újabb szivart kotor elő inventoryjából, majd azt elővéve Kazuma kezébe nyomja.
- Holnap átevezünk. Már túl késő van, hogy ezen rémséges törzzsel egy helyen tartózkodjunk. Ugyanitt, ugyanekkor. Detektív Kazuma, vegye hasznát szivaromnak.
Ezután hátra pillant lassan, majd miután meggyőződik, hogy nem fenyegeti semmi támadás, mi a rejtélyes, ködös sötétségből érhetné a folyó túloldalán visszabandukol sátrába.

Amennyiben nincs több kérdés meg mi egyéb, posztotok azzal végződjön, hogy másnap visszatértek.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kazuma Kedd Márc. 24 2015, 01:02

Most még halottabbnak és kísértetiesebbnek hatott ez a környék mint tegnap. Ennek viszont nem adtam nagyobb jelentőséget, mint amennyit érdemelt. Pusztán nyitva tartottam a szemeimet, míg meg nem érkeztem és persze utána is. Az esti sétám járt a fejemben és a minimálisnál is kevesebb eredmény, amit elértem vele. Semmi konkrét nyomot nem találtam arra vonatkozóan, hogy bármiféle gyilkosság történt volna, noha a helyszín megvolt. Ez a játék egyik nagy hátránya és előnye is egyben. A halál alapból nem sok nyomot hagy, de védett övezetben, ahol még megkarcolni sem lehet a falakat, gyakorlatilag minden nyom nélkül el lehet tüntetni valakit. Pusztán le kell küzdeni a védettség korlátját és a városban meghúzódó játékosok éberségét. Ezek viszont, vagy egy tökéletes tervet, vagy hatalmas szerencsét igényelnek. Persze a legegyszerűbb magyarázat, hogy az egész puszta játék volt, egy teszt a játékosoknak a szerepek kiosztásához. Azonban volt okom kételkedni ebben a verzióban.
Elsőnek érkeztem, de szinte rögtön meg is pillantottam a közeledő Shukakut a fák között. Csak egy halvány biccentéssel köszöntöttem őket, de végül a számat is kinyitottam egy kicsit.
– Fogjuk rá. - morogtam, bár, hogy a két kérdés közül melyikre is válaszoltam, abban még én sem voltam biztos. Hasonlóan köszöntöttem a sátor felől előbukkanó sziluettet is, ami lassan felvette Vietcetde alakját, amint közelebb ért a sűrű ködben. Nem is pazaroltam több szót a helyzetre, inkább csak csendben figyelve lépdeltem a vezetőnk mellett, alig egy lépéssel lemaradva. Furcsálltam a haladásunk irányát, de egyelőre nem tettem szóvá. Végül hamar megtorpantunk. A parton. Fél szemmel a hátam mögé pillantottam, ahogy megláttam a "szakértő" furcsa tekintetét, de nem figyeltem fel semmi különösre. Azaz semmi olyasmire, amit korábban már ne tapasztaltam volna, a küldetés kezdete óta. Szinte reflexszerűen emeltem fel a kezem, de mikor csak egy szivar landolt benne, egykedvűen fogtam csak meg és engedtem le a kezem. A következő megszólalása azonban elpusztította a türelmem utolsó morzsáit.
– Holnap ugyanekkor, feltételezem, hogy ugyanilyen késő lesz. Továbbá tegnap azt mondta, hogy ma a gyilkosság helyszínére fog elvinni minket, ami tudtommal nem épp errefelé van. - szegeztem neki a tényeket hűvös nyugalommal. Majd Shukaku felé is vetettem egy gyors pillantást és a szemeimet ismét a szakértőre szegezve fűztem hozzá:
– Persze javítsatok ki, ha tévedek...

//Bocsi a késésért//
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_bal304/2100[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_ures  (304/2100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Shukaku Kedd Márc. 24 2015, 09:09

Kazuma reakciója csak a szokásos cuki duzzogás volt. Visszavágni valami erőssel, ami majd megsérti a lányt. Visszavágni azzal, hogy nincsenek barátai. Talán valamikor hatott is volna, de most, hogy már voltak barátai, na meg persze azok után, hogy mennyi mindent megtudott a fiúról hála Szophienak, már nem tudott emiatt neheztelni, hiszen ez csak az önvédelmi mechanizmusa volt, amivel bezárhatja magát, és távol tarthat mindenkit. Annak a mutogatása, hogy ő bizony a nagy és erős Kazuchi, és neki semmilyen segítségre nincs szüksége. Legszívesebben megölelgette volna, hogy megmutassa, tőle nem kell félnie, de ez talán túl nagy lépés lett volna a fiúnak. Túl gyorsan omlasztotta volna össze a falakat, amit maga köré emelt, és ahova halk kopogtatással is be lehet jutni. Az persze csak még aranyosabb volt, amikor szegény zavarában már vissza is vonta a kirohanását, és az ő sajátos módján ugyan, de elmondta, hogy aggódik értük. Na jó, Timidusért nem, de Shuért igen, és az tulajdonképpen ugyanaz. Persze ezután már hagyta a fiút elmenekülni. Szegénykének még kell egy kis idő. Vagy talán sok. Tehát másnap ugyanúgy megérkeztek, és ugyanaz a jelenet játszódott le. Az idomár persze odabökte a férfi szavai után, hogy és Timidus is itt van, de nem nagyon foglalkozott vele. Ez a valaki csak az idegesítésük miatt volt a küldiben, de ő nem lesz ideges, hiszen ez egy vidám dolog, és Kazuchi is itt van. A jeleneten már meg sem lepődött, és egyre biztosabb volt abban, hogy ez az ürge kattant, és a játék célja az, hogy az önállóságukat bizonyítsák. Ha a szakértő válaszolt, az egykedvűen végighallgatta, nem szólt egy szót sem, és Kazu kérdésére is csak megvonta a vállát, majd ha az NPC távozott, akkor elindult a csónak felé, a sárkány pedig követte.
-No? Nincs kedved detektíveset játszani? Szerintem azért ilyen a bácsi, mert arra akar minket rávenni a küldi, hogy boldoguljunk egyedül. Te vagy a detektív, mi meg a kis segédeid. A küldi célja a nagy rejtély felderítése, szóval akár indulhatnánk is. Te evezel, vagy én evezzek, vagy Timi tolja a csónakot?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_bal12695/10100[Küldetés] A Titkos Törzs Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Márc. 30 2015, 11:09

Az alak csupán hidegen Kazuma szemébe néz hosszan, majd megkéri a következőre:
- Kérem cseréljenek szivart és jegyzeteket.
Jelzi egyértelműen, hogy Shukaku lett a detektív. Ezután nem figyel semmi másra sem, csak elkezd visszafele ballagni.
Amint Shukaku a csónakhoz ér a titeket körülvevő atmoszféra teljesen elillan, az NPC pedig riadtan néz hátra. Egy pillanatra tátja száját, mintha mondani szeretne valamit, majd Shukakura pillant amint lassan kezd pixeljeire bomlani. A szél fújja tovább pixeleit jobbra, először a feje tűnik el, majd lassan az egész teste.
Az NPC eltűnésével az egész tábor eltűnik vele együtt, a csónak pedig egy aligátorrá változik és megfordul, majd elúszik. A fák között a magasban egy szempár és egy mosoly csillan fel egy pillanatra, majd minden eltűnik.
Úgy látszik a titkos törzs továbbra is rejtély marad.

A küldetés sikertelen.

Kazuma jutalma: 15 exp (3 kör) + 30 exp (minőség/kreativitás) + 60 exp (szint) +20% exp és arany = 127 exp 148 arany

A küldetés sikertelenségéből adódóan jártasság és egyéb jutalom nem jár.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Titkos Törzs Empty Re: [Küldetés] A Titkos Törzs

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.