Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

3 posters

Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Szomb. Nov. 15 2014, 17:18

Megvagyok, ezt is elintéztem.
Mondom magamban, miután a levél megírása után rányomok a küldés gombra. innentől majd keressenek ők, ha nem találnak nálam jobbat. Lehet hogy a végén még tényleg megérte fegyverkovácsnak állnom. Mondjuk még mindig nem találkoztam T3-as fegyverrel, de a környéken az a hír járja, hogy már nem egy ember tervez arra a szintre lépni. Persze én is ebbe a kategóriába tartozom, de megfelelő anyagi háttér nélkül ez nem igazán lehetséges.
Más dolgon nem lévén, elkezdtem sétálgatni a városban.
kihasználom az alkalmat, hogy még teljesen szabad vagyok, és nem köt le valamilyen céhes teendő. De most komolyan. Mit élveznek azok, akik egy céhben gürcölnek álló nap. És mégis miért? Csak hogy érezzék, hogy egy közösség részesei? Fogalmam sincs, és remélem egy darabig nem is fogom megtapasztalni a céhben való életvitel előnyeit és hátrányait. Ahhoz, hogy elég gyorsan fejlődjek most még önzőnek és kapzsinak kell lennem. Majd ha fel merek lélegezni a sok rám leselkedő veszély elől, akkor talán, majd akkor esetleg visszavehetek egy kicsit a pénzhajszolásból. De addig minden lehetőséget kihasználok a pénzszerzésre.
Valamiért automatikusan az aréna felé vettem az irányt, de most semmi kedvem nem volt rangsorolt küzdelmet vívni. Azért még így is lehet nézni pár érdekes küzdelmet. Mondjuk nem olyan érdekes, mint amikor én próbálok meg küzdeni a dolgokért, de egy darabig azért el lehet nézni a küzdelmeket. Ki kéne találni valami fogadást az arénaküzdelmekre, hogy ki fog győzni. Ha valaki elég szemfüles vagy még nálam is kapzsibb, hamarosan úgyis fel fog hozakodni ezzel az ötlettel.
Ezekkel a gondolatokkal érkeznek meg az arénához.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Szomb. Nov. 15 2014, 19:02

Napi teendők elvégezve, és még a korábbi "küzdőtéri" tapasztalataimról készült kimutatások sem lettek olyan rosszak. Vagyis, a kudarcnál rosszabbul de totál kezdőhöz képest egész jól szerepeltem. Elégedetten baktattam tovább, kis füzetecskémet szorongatva, magabiztosan, hogy ezúttal szándékosan is megmérethessem magam. Viszont most sokkal fontosabb az, hogy a megmérettetéssel ne csak bizonyos mennyiségű tapasztalati pontot, hanem egy kis pénzhez is juthassak. Ha minden nap legalább egy kis összeg összejön, akkor rövidesen megvalósíthatom a szent célt, és egy kész lesz a tökéletes megfigyelő egység a kis lakásunk területén, így Atsu-kun minden mozdulatát amit odahaza csinál nyomon követhetem. Habár azt még nem sikerült megterveznie, miként fogja majd a fotókristályokat nagy távolságból bizonyos időközönként működésbe hozni, úgy, hogy még a kép élvezhető minőségű is lehessen. Persze ez a jövő zenéje, addigra biztosan megjelenik néhány új szerkentyű a piacon amikkel majd változni fog még az a halovány tervecském is amit ennyi idő alatt sikerült felvázolni. Csintalan mosoly húzódik az arcán, már jó ideje kőröz, figyeli az embereket, azonban valami nem hagyja nyugodni. Mégis mennyiben más a dolog, hogy ha az ellenfél nem közelről, hanem távolabbról mér csapást? Vajon ki lehet védeni a nyílvesszőket egy karddal? Persze a lehetőség adott volt, hiszen csak egy megfelelő alakot kell elkapnia, akit sikerülhet még elvernie. A pénz az pénz, bárki is mond bármit.
- Elnézést. - böki meg oldalról az első mondhatni számára szimpatikus áldozatot. - Bocsánat amiért csak úgy leszólítottalak, bizonyára elfoglalt vagy meg minden. Viszont én eléggé új vagyok errefelé és nem tudom kit kérhetnék meg arra, hogy egy kis időt szánjon rám, hogy legalább az alapokat elsajátíthassam. Nem ismerek senkit sem, és mivel úgy tűnt elég otthonosan mozogsz errefelé, hogy talán... biztosan ismersz valakit aki szívesen küzdene meg egy kezdővel. Lehetőleg íjászt, kíváncsi vagyok mennyivel másabb távolsági harcos ellen küzdeni. - szégyenlősen lehajtja a fejét mellkasát előre döntve aminek hatására egy picurit megrázkódnak a mellei, persze ezt nem szándékosan csinálja, sajnos azok a lányok akiknek túlságosan is nagy, nem tehetnek semmit ezzel. Persze lehet picit túljátssza a szerepét, de ez a fiú talán tud segíteni.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Nov. 16 2014, 00:49

Elintéztem az elintéznivalókat, amiket el akartam intézni, majd úgy döntöttem sétálgatok egy kicsit.
Mi lehetne jobb hely egy kis sétára,  mint az aréna és a környéke? Itt legalább össze lehet futni néhány elszánt és bátor harcossal.
Miközben sétálgatok és elmélkedek az anyagiakon odajön hozzám, és megböködi az oldalam. Ez lenne az elszánt és bátor harcos, akire most vártam? Majd meglátjuk.
-Én nem igazán vagyok jó a kezdők okításában, de ismerek valakit, akinek ez a szakterülete.
A szakterülete? Talán nem ez rá a legmegfelelőbb szó, de ő foglalkozik a legtöbbet a kezdő játékosok megsegítésével, mivel az a hír járja, hogy nagyon sok magasabb szintű rá sem hederít a kezdőkre. Nekem szerencsére eddig nem volt problémám ebből.
Valahol itt kell lennie Shu-chan kis bódéjának, legalább is Shakan azt mesélte, hogy az aréna közelében, meg én is a környéken találkoztam velük. És amikor a tekintetemmel megtalálom Shu-chan integetek neki, hátha észrevesz, majd a lánynak is megmutatom a bódét.
-Látod, ő ott szívesen segít mindenkinek, akinek szüksége van rá.
Még akkor is, ha nem kéri az illető, de ez nem az én gondom.
-Konkrétan íjászt keresel? Hát... olyan íjászt, aki szóba áll kezdőkkel magamon kívül nem ismerek. De ha azt akarod, hogy arénán kívül komolyan küzdjek, ahhoz megfelelő indokodnak kell lennie.
Fonom össze a kezeimet a mellkasom előtt, szúrós szemekkel nézek rá, és várok valami meggyőző érvre, hogy megérje nekem vele foglalkozni.
Mondjuk nekem se ártana néha gyakorolnom is egy kicsit az aréna falain kívül is. Lehet hogy a legkisebb kifogást is el fogom fogadni. Majd még meglátjuk.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Vas. Nov. 16 2014, 13:14

Célpont bemérve, gyors léptekkel sietett felé, majd egy határozott mozdulattal oldalba bökte, közben pedig egy csábosabb arcot vesz fel. Persze nem a fiú elcsábítása volt a célja, sokkal inkább az, hogy megnyerő legyen, és biztosan végighallgassa a mondandóját anélkül, hogy ott hagyná az út közepén. Egy lélegzetvétellel elhadarta a szöveget, és figyelmesen várta a fiú válaszát. Biztos volt benne, hogy ö tud segíteni neki, ugyanis ha valaki kezdő az nem ilyen magabiztosan mászkál, hanem sokkal inkább bóklászik, nézelődik, keres, kutat, és alaposan szemügyre vesz mindent, még mielőtt elhatározná magát, hogy hogyan is legyen a tovább. A fiú szerencsére megállt, nem ment tovább, és ott sem hagyta szóra sem méltatva a lányt. Ez már jó jel. Mosolyogva megdöntötte picurit a fejét, és figyelmesen hallgatta a fiút.
- Az nagyszerű lenne. Hol van ez a szakértő? - kérdez vissza, közben szemeit alaposan végigsétáltatja a fiú testén. Azonban arra egyáltalán nem számított, hogy a szakértő pont az a kislány lesz akihez korábban odament informálódni. Elmosolyodott a bódé mögött csücsülő kislány láttán, és azonnal eszébe jutott a goromba pixelsárkánya is. A fiúhoz hasonlóan ö is intett egyet a lánynak, persze ez csupán udvariasság. Köszönni mindenkinek kell, legyen az barát, vagy ellenség. Ismerős, vagy valaki más ismerőse.
- Igen ismerem őt. Korábban már segítséget kértem tőle, de... - inkább nem is fejezte be a mondatot, nem akarta a fiú azonnal elüldözni, ráadásul elég érdekes ahhoz, hogy alaposan is megvizsgálja magának. A fiú visszakérdezésére, hogy íjászra van e szükség, csupán jól láthatóan bólintott. Néha nincs szükség szavakra ahhoz, hogy érzékeltessük a másikkal mit is szeretnénk valójában. Ez pont egy olyan dolog amikor ez így is van.
- Nagyon köszönöm a segítséged. Ígérem meghálálom valahogyan. Csak mondd mit szeretnél, és megpróbálom teljesíteni. - örömében ugrálni kezdett, majd hirtelen felindulásból a fiúra veti magát vagyis sokkal inkább a fiú karjába karol, az ikreket a fiú kezéhez nyomva, arcát pedig felé fordította. - Tényleg nagyon hálás vagyok, amiért a drága idődből szánsz rám. Mindent úgy csinálok majd ahogyan mondod.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Nov. 16 2014, 14:55

Egy ismeretlen és igencsak vonzó lány bökött meg, aki a segítségemet kérte. Megpróbáltam a képességeimhez képest a lehető legjobban segíteni neki, de a szavaiból úgy veszem ki, hogy nem jön ki valami jól Shu-channal a lányka.
-Pedig nagyon kedves kislány, és amíg nem akarod bántani, addig a sárkincájával se igazán kell nagyon törődni.
Ha nem vesszük figyelembe, hogy Timidus mindenkiben az ellenséget látja, és mindenkinél okosabbnak tartja magát, ő is az elviselhető kategóriába tartózik. Még mindig jobb azoknál, akik folyton más játékosokra fenik a fogukat.
-Azt mondod, az idő drága? Mennyit adnál akkor egy időlimites küzdelemét?
Ezt a küzdőtéri formát amúgy se próbáltam még ki eddig, és kíváncsi vagyok, hogyan is működhet a dolog, azért nyitott vagyok arra is, ha a lány esetleg máshogy akarja kipróbálni magát a küzdőtéren.
-Mindent úgy csinálsz, ahogy mondom? Ez nem felelőtlen kijelentés egy kissé?
Kérdezek vissza a váratlan reakcióra. Szerencséjére nem vagyok az a típus, aki kihasznál másokat. Főleg nem a kezdőket.
-Először is, szállj le rólam, kezdetben maradjon meg a három lépés távolság.
Nem igazán szeretem a rámenős csajokat, és egyébként se néznék rá más lányra Szonján kívül, tehát nem igazán tud rám hatni a külsejével.
Megvárom míg lemászik rólam, ha esetleg nem tenné, akkor egyszerűen ellököm magamtól.
-Másodszor, ne itt küzdjünk meg. Itt mindenki más az aréna harcokkal van elfoglalva.
Persze az igazság az volt, hogy nem szeretnél, hogy Shu-chan meglássa, hogy milyen vagyok egy igazán komoly küzdelem közben.
-Esetleg ha ismersz olyan helyet, ahol megküzdhetünk, akkor szíves örömmel várom a javaslataidat.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Vas. Nov. 16 2014, 15:17

A fiú úgy tűnik nem utasította vissza a lány kérését, sőt úgy tűnik még csak nem is zavarja a dolog, hogy egy kezdővel kell foglalkoznia, ennek örömére egy barátságos mosolyféleséget maszkírozott az arcára.
- Lehetséges. Viszont szomorú, hogy egy hozzá hasonló korú kislánynak ilyesmi munkát kell vállalnia. Neki iskolában lenne a helye, nem pedig egy aréna mellett, ahol emberek egymással harcolnak. Nagyon szomorú, hogy szenvedniük kell a gyerekeknek is. - a pet is minden bizonnyal a szülei szerepét töltik be, és mindig amikor vele játszik, vagy beszélget, azt képzeli, hogy az anyja vagy apja áll mellette.
- Időlimites küzdelem? Fogalmam sincs. Sajnos pénzszűkében vagyok. De biztosan meg tudjuk oldani másképpen is a dolgot. Majd ledolgozom! - húzza ki magát, ismét mosolyt erőltet az arcára, azt viszont nem részletezi miféle formában szándékozik megfizetni a fiú idejét. Inkább csak a fantáziájára bízza a dolgot, hogy majd ö kitaláljon erre valami megoldást.
- Felelőtlen? Nem tudom mire gondolsz? - dönti félre a fejét, megrezegtetve a pillácskáit, butuska arcot vágva. Persze valójában esze ágában sincs, szolgává válni, vagy valami hasonló. Csupán tudja, hogy a férfiak szeretik a kezükben tartani az irányítást. Még ha ez az irányítás csak egyfajta látszat, és igazából a nők vágyait teljesítik úgy mintha az az ö akaratuk lenne. Szegények.
- Oh sajnálom! Teljesen elfeledkeztem magamról annyira megörültem, hogy végre valaki foglalkozik velem. Nem akartam semmi furcsát csinálni. Bocsánat. - kétszer is meghajol, a fiú elnézéséért esedezve. - Nem tudom mi üthetett belém. Főleg mert nekem már van... valakim.. - elvörösödik, és félve hátrébb lépett, először kettő, majd további három, és még öt lépést a fiútól, hogy biztosan meg legyen a kellő távolság, ami elég lesz ahhoz, hogy a fiú ne érezze magát rosszul.
- Rendben. - előhúzta a jegyzetfüzetét, és gyorsan fellapozta. - Rengeteg lehetőségünk van. A főtér, zsákutcák, esetleg a közeli park, vagy akár elmehetünk a boltok környékére is. A feljegyzéseim alapján ezeken a helyeken már voltak küzdelmek az elmúlt napokban, szóval nem fogunk senkit sem felzaklatni. De ha van valami jobb ötleted nekem az is megfelel.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Nov. 16 2014, 16:25

-Nem ő tehet róla, hogy mások nem igazán törődnek a kezdőkkel. Ő csak segít ott, ahol tud.
Pénzszűke, ezt megjegyzem magamnak. Másképp? Ledolgozni? Ugyan milyen munkát tudna vállalni, ami ebben a világban bárkinek a hasznára lehessen?
Megvan, mondjuk kell hozzá egy kis alaptöke, de ennyire még meg tudok bízni az emberekben, és egy jártasságát esetleg tudom finanszírozni a lánynak.
-Ha nagyon le akarod dolgozni, akkor tudok ajánlani neked egy munkát.
Szándékosan ködösítek egy kicsit, hogy megtudjam mennyire fog rajtakapni az ajánlaton, még a tények ismerete nélkül.
Előbb vagy utóbb így is úgy is kell keresnem valakit, aki ellát a megfelelő ércekkel és növényekkel. Most már csak az a kérdés vajon mennyi idő alatt tudná ez a gyámolatlan lány felküzdeni magát majd a T3-as érclátás szintig.
Ha segítek neki, akkor talán gyorsabb
-Addig jó, amíg nem tudod.
Válaszolok vissza a lánynak rezisztens arccal. Nem kell tudnia leolvasnia a gondolataimat az ilyen meggondolatlan lányokról.
-Azért nem kell olyan messzire elcsatangolnod. Rolling Eyes
Mondom a lány után, aki jó tíz méterrel arrébb helyezkedett el tőlem.
-Így nem igazán fogod hallani, amit neked mondok. Valahogy kéne keresni egy köztes állapotot.

Majd teszek két lépést a lány felé.
-Ez talán elfogadható beszélgető távolság.
Demajd még kiderül.
Miután megemlítem, hogy egy másik helyszín megfelelőbb lenne a küzdelem helyszínének elkezdi a jegyzeteit lapozgatni.
Vajon miket jegyezhetett le eddig?
-A főtér teljesen megfelelő lesz. Tudod is hogy merre van, vagy csak azt hogy küzdöttek ott a napokban? Kíváncsi vagyok a helyismeretedre, mielőtt bármihez is kezdenénk.
És várom, hogy elinduljon az egyik irányba, és egy darabig csak követem szegény lánykát, és ha esetleg eltévedne akkor is hagyom, hadd bontakozzon ki magától. Elvégre jobb ha az ember magától jön rá valamire, ha tévedett. Ezt már én is tapasztaltam néhányszor.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Pént. Nov. 21 2014, 15:04

Egy fél pillanatig még a távolban dolgozó lánykát méregette, akihez korábban már odament remélve, hogy némi információval gazdagodik majd, de az már a múlt. Most pedig a jelenre kell koncentrálni, hogy a még annál is fontosabb jövőt építhesse. Ha a jövőre gondolt mindig elmosolyodott, bármi is legyen a téma, vagy miféle helyzetbe is került éppen. Egy erőteljes nő, aki a karrierjét építgeti miközben tökéletesíti a tökéletlent. Gyakorlatilag a mostani helyzet sem különbözik ettől a képtől nagyban, mindössze annyiban, hogy egyenlőre semmiféle karrierről nem beszélhet, pusztán a hobbijainak és kötelességeinek él, és még az a kevéske spórolt pénze is rohamosan fogy, szerencsére sikerült a fiút meggyőznie, hogy a segítségnyújtásért cserébe ne pénzzel hanem valami más módon elégíthesse ki a számlát.
- Tényleg? Ez fantasztikus, nagyon hálás lennék érte. - csillant fel a szeme, és néhány hálás meghajlás után egy kérdéssel állt elő. - Megkérdezhetem miféle munkáról is lenne szó? Valójában még soha sem volt munkahelyem. Sem idebent sem pedig odakint. - pár fokkal lehajtja a fejét, egyfajta szomorú ábrázatot kölcsönöz magának. Elvileg a férfiak a szomorúnak tűnő nőknek nem tudnak ellent állni, ezért nagyobb annak is az esélye, hogy valami hasznosat fog kikotyogni, vagy mondani, ennek láttán. Viszont nem lepne meg az ellenkezője sem, látván mennyire távolságtartó is ez a srác. A fiú kérésének eleget téve jó néhány lépésnyi távolságot tartva próbálta hallani mit is mondd neki a fiú, több kevesebb sikerrel.
- Tesséék? Nem hallom tisztán, túl messze vaaagy! - dől előre, kezeivel tölcsért formálva kiállt oda a fiúnak, néhány szót játékosan elnyújtva, mire a fiú közelebb lép.
- Igen ez már sokkal jobb. Viszont kétlem, hogy mozgás közben is képesek leszünk majd tartani ezt a távolságot. Ezért kérlek nézd el nekem, ha időközben távolabbra vagy közelebbre kerülök tőled. - figyelmezteti a fiút, valójában legkevésbé sem akar foglalkozni azzal, hogy milyen messze is van tőle, csupán szereti elkerülni a leszidást. A jegyzetei közül pedig elő is kaparja a főtérről készülteket, gyorsan átfutja a szemeivel, majd bólint, egy mosollyal az arcán.
- Ühüm. Mehetünk is. Ha erre átvágunk akkor, pár perc és eljutunk a főtérre. Innen történetesen egészen könnyen odajuthatunk, nem hiszem, hogy lenne olyan buta alak aki képes lenne eltévedni ebben a városban. Minden olyan logikusan van elrendezve, és átlátható. Nem gondolod? - fordul a fiú felé, várva egy picit, hogy megadja a rajtot, és már indult is a kijelölt helyre, ahol hozzákezdhetnek a gyakorlatozásnak.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Hétf. Nov. 24 2014, 11:54

Gyorsan kap az alkalmon, amíg még friss az ajánlat.
-Rendben, kezdjük ott, mennyit is tudsz a másodlagos jártasságokról? És hogy ruháztál-e már be rájuk? És nem olyan igazi munkahely lenne, mint odakint. Szóval nem lenne fizetés, meg ilyenek.
Persze még mindig nem olvashatja le az arcomról az érzéseimet, de van egy olyan erős érzésem, hogy a mimikájával a szívemre próbál hatni. A naivitás nem ismer határokat. Eddig se vált be ez a recept, akkor mért kell még mindig ezzel próbálkoznia? Nem tűnt volna fel neki, hogy én azért segítek, mert segíteni akarok?
Nem értem, én csak arra kértem hogy ne másszon rám, miközben beszélünk.
-A lényeg az, hogy ne legyél se túl közel, se túl messze a kettő között akármelyik távolság megfelel.
Próbálom magyarázni a lánynak a dolgokat. Persze magam se tudom, hol van a túl messze, és a túl közel határa, de a lánynak az elmúlt pár másodpercben valahogy mind a két határt sikerült átlépnie.
-Ha arra gondolsz, hogy az északi rész északon van meg ilyenek, akkor igazad van. De vannak olyan játékosok, akik saját maguk nyitnak boltot, és a legtöbbször azt sem tudod, hogy ezek a boltok többsége hol van, és mit is árulnak ott.
És követem a lányt egészen a főtérig. Tényleg ott is vagyunk pár perc alatt. Nekem minimum kétszer ennyi időbe telt volna ideérni. Persze leginkább azért, mert inkább a tetőkön közlekedek szívesebben, és így nem jegyzem meg ezeknek a kanyargós utaknak. Majd miután odaértünk, már választom is ki a kihívás funkciót.
-Nos, akkor kezdjünk egy gyors küzdelemmel.
És küldöm a lánynak a párbajfelhívást.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Pént. Nov. 28 2014, 19:13

Kíváncsian várta a fiú miféle munkát is szeretne rábízni, talán kicsit túljátszva a szerepét, majd amint a fiú végül befejezte a ködösítést, és rátért a lényegre valóban meglepődött. Amint feleszmélt a kérdésre, azonnal lapozgatni kezdte a füzetkéjét, majd a megfelelő oldalnál megállt, szemei sebesen végigpásztázzák a papirost centiről centire, majd felnéz, és bólint.
- Igen tudok ezt-azt róluk. - egy pillanatra ismét a papírba süllyeszti tekintetét, majd ismét felveszi a szemkontaktust - Ezek lényegében olyan képességek amelyek lehetővé teszik az adott játékosnak, hogy dolgokat készítsenek, vagy felkutassanak alapanyagokat. A sima jártasságokhoz hasonlóan fejleszteni lehet őket, és értékesíthető a termék amit létrehoznak, illetve beszereznek. Ugye? - vár egy rövid pillanatig, amíg a fiú megerősíti a mondandóját, majd folytatja a korábbi kérdésre a válaszadást. - Egyelőre nem rendelkezem ezen fajta tanításokkal. Nem szerettem volna elhamarkodottan dönteni, sokkal inkább hasznosan szeretnék választani, amivel segíthetek azoknak akiknek szüksége van rá, illetve elegendő profitra tehetek szert a megélhetéshez. - persze valójában csak nem látta szükségesnek, hogy beruházzon ilyen drága dolgokra, anélkül, hogy lenne belőle bármi haszna, vagy legalább a költségeket visszaszerezhesse vele a lehető legrövidebb időn belül. Ezt azonban nem köti a fiú orrára. A fiú burkoltan beleegyezett abba, hogy ne kelljen ilyen nagy távolságot tartania, ennek felettébb megörült, és már közelebb is lépett hozzá, és egy mosollyal meg is köszönte.
- Természetesen nem csak erre gondoltam. Az utcák, az épületek elrendezése, egytől egyig egy sémára épülnek, minimális eltéréssel. Például a legtöbben arra összpontosítanak, hogy a lehető legjobban látható helyre kerüljön a boltjuk, és minél többen el tudjanak a kirakat előtt sétálni. Tudod a vásárlókra próbálnak hatni ezzel, hogy bemenjenek és olyan dolgokat vegyenek amikre nem lesz szükségük soha sem. - miközben vezette a fiút próbálta szemléltetni az elméletét, és néhány üzlet kirakatára bökött. - Mindenki a legszebb termékét rakja ki, jól látható helyre. Ezért csak abba az irányba kell mindig menni ahol több boltféleséget látsz, és előbb utóbb ki fogsz lyukadni egy forgalmasabb utcán. - kicsit kuncogott, majd elégedetten dőlt neki az egyik közeli épület falának amint meg is érkeztek a kiválasztott területre. Közben pedig rábök a felkérésnél az elfogadás gombra, felszereli a kardot, ugyan nem szívesen, de megfogadja a sárkány tanácsát.
- Mivel a gyengébbik nem képviselője vagy, ezért engedem, hogy támadj először, de csak, hogy lásd milyen kedves vagyok.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Szomb. Jan. 17 2015, 19:03

/Bocsi a hosszú szünetért/
-Igen, pontosan ezekre gondoltam.
Ez a lány nagyon szépen tud fogalmazni. Kár hogy a játékot nem diplomáciai módon kell teljesíteni. Hiába beszél szépen, ha a harcokban életképtelen. Talán még néhány vaddisznó legyőzése is komoly nehézségeket állítana a személye elé. Mindezek ellenére felteszem neki a kérdést, ami miatt felhozakodtam a témával.
-És ha azt mondanám, hogy van valaki, aki kifizeti neked az egyik jártasságodat,  és cserébe csak annyit kér, hogy neki féláron áruld a nyersanyagokat? Ahhoz mit szólnál?
A várostervezés nem igazán az én asztalom, én egyszerűen oda raknék le egy boltot, ahol épp van szabad hely. De ez a lány tényleg mindent lejegyzetelt. Megáll az eszem. Olyan apróságok is felkeltették az érdeklődését, amire én biztos, hogy nem fordítanék túlságosan sok időt.
-Mégis miért jegyzel le mindent? Ezek olyan információk, amire a legtöbb embernek általában nincs is szüksége. Hiszen az itt élők már hozzászoktak a helyhez, és általában megtalálják, amit keresnek, vagy szinte bárki útbaigazítja őket.
Kiértünk a főtérre, és a lány mintha nem is akarna küzdeni.
-Biztos, hogy átadod a kezdeményezést? Nem hiszem, hogy túl sokat érne egy kard az íj ellen, de ha annyira szeretnéd kipróbálni, akkor részemről semmi akadálya a dolognak.
Előveszem az íjamat, és egyből fel is szerelem, ahogy elkezdődik a küzdelem.
És már repül is az első nyílvessző, amivel egyből célba veszem a gyomorszáját, a közelharcban is az a legérzékenyebb pont. Távharcnál miért lenne más?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Vas. Jan. 25 2015, 14:24

Érdeklődve hallgatta a fiú szavait, picit elmosolyodik, nem számított rá, hogy bárki is hasonló ajánlattal áll majd elő, egy gyakorlatilag ismeretlen lánynak. Egy picit elmereng, majd pedig fellapozza a füzetet, pontosabban a jártasságok részhez tér.
- Ezek szerint még mindig nyersanyag válság van. Természetesen szívesen dolgoznék együtt veled. Azonban mégsem fogadhatom el a támogatásodat. Nem lennék képes lehúzni anyagilag egy olyan kedves fiút mint te. - meg persze, a tökéletes üzleti kapcsolat  nyitja ha egyik fél sem tartozik a másiknak, ezzel elkerülhető az alárendeltség érzete, és sokkal szabadabbnak érezhetik magukat a felek, ha egyenlőség van.
- Megkérdezhetem, hogy miféle nyersanyagokra is lenne szükséged? Illetve milyen szintű jártassággal lehetnék a hasznodra? - kíváncsiskodik picit, valójában már korábban egy elég szép fejlődési ütemtervet is felvázolt a füzetében, amivel a szokásostól eltérően fejlesztheti majd a későbbiekben a megszerzett jártasságokat, hogy ezzel minél előbb nagy profitra tehessen szert. Nem mintha probléma lenne a közös együttélés Atsu-kunnal, viszont sok esetben mégis problémás. Kevés pénz, olcsóbb felszereléseket jelent, az olcsóbb felszerelés pedig egyenlő azzal, hogy a magasabb szintűek lenézik.
- Természetesen ezek igenis fontos dolgok. Mindennek van oka, és nem véletlen, hogy Kayaba Akihiko ilyen részletesen kidolgozta a városok felépítését, és elrendezését. Az új épületek pedig csak a hab a tortán. Bármikor változhat az elrendezés, és sok izgalmas titkot rejthetnek ezek a régi, ódon falak. - pillant az egyik közeli ház oldalára. - Bizonyára te is tisztában vagy vele, hogy a küldetések hirdetései nem csupán hirdetőtábla, vagy egy npc által elérhetőek. Sok falragasz, jelentéktelen kis papírlapok is szoktak meglepetéseket rejteni. Én pedig nem szeretném elszalasztani a lehetőséget, hogy elsőként értesüljek valamiről, amit akár pénzzé is tehetnék a magasabb szintűek számára. - ez csak természetes, hiszen a világ a pénz körül forog. Minden a vagyon alapján dől el, mindenhol. Az emberek önző lények, és mindig többet és többet akarnak, bármi áron. Ennek érdekében pedig sok befektetés születik. A fiú kérdésére csak bólint, és felkapja a kardját, és miközben az íjász fegyverével becélozta a lányt, lövésre készen állva, Mayu oldalra sasszézgat, majd egy- másfél méter megtétele után, suhan előre, fegyverét döféshez tartva, egyenesen a fiú fegyvert tartó karját véve célba. Talán sikerülhet lemetszeni is..
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Márc. 29 2015, 03:48

-A  nyersanyagot mindig is könnyebb értékesiteni, mint a kész terméket, hisz a nyersanyagot az ember még kedvére formázhatja, ha egyszer az szükséges. Amúgy nekem kettes szintű növények és négyes szintű ércek kellenének, fegyverekhez és kristályokhoz.
Ez minden, amit tudni érdemes az én jártasságaimról. És jobban szeretem, ha nem is tudnak az emberek többet rólam.

-Aha, igen.
Fogalmam sincs miről hadovál, de biztos úgy van, ahogy ő mondja. Bár eddig még nem láttam volna, hogy bármilyen papírból hátramaradt hulladék elcsúfitotta volna a várost, ezért nem is szoktam ilyen dolgokkal törödni.
Egyszer csak megérkezünk a főtérre. Majd kezdetét is vette a küzdelem, és egy gyors támadással le is sújtott a kezemre. Nem tértem ki előle, kiváncsi voltam a sebzésére, de azért egy kicsit rá is játszottam a dologra.
-Hékás, hékás, igy hogy akarod kivédeni a nyilaimat? Az egy dolog, hogy te is STAR WARS fan vagy, de ezért ne kell egyből belőlem hassítanod egy darabot. És még nem is kardforgató vagyok, hogy hiteles legyen a jelenet.

Még szerencse, hogy a mérkőzés után vissza fog nőni (Ha jól emlékszem).
Akár most fel is adhatnám az egészet, de ki gondolja úgy, hogy én oknak veszem azt, hogy nincs semmi esélyem? Nem olyan fából faragtak engem.
Maradt a régi szépen bevált módszer, mint mindig mikor közelharcra kerül a sor. Nekifutok az ellenfelemnek, és megpróbálkozok egy gáncsolással.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Szomb. Ápr. 04 2015, 22:01

A lány megint jegyzetelni kezd, felvési egy oldalra, látszólag elmélyült néhány másodpercre, majd elrakja a füzetet és az íróeszközt is.
- Emlékeztető. Szeretném ha nem felejtenék el egy ilyen fontos dolgot. - mosolyog, közben pedig már forognak is a fogaskerekek a fejében, a saját hasznáról, és mindazokról amiket mondtál is neki. A nyersanyag beszerzés fontos feladat a játékosok számára, hiszen sokan csak a kész termék miatt érdeklődnek, és igazán kevesen vannak azok akik hajlandóak elegendő időt szánni arra, hogy nagyobb mennyiségben értékesítsék ezeket a létfontosságú anyagokat amely a fenntartható fejlődés, és életben maradás elengedhetetlen részei. A támadás, megtörtént, meglepődve tapasztalja, hogy hagyod magad, és fejét rázva elhátrál.
- Ez így nem jó. Nem jó. Nagyon nem jó. Nem lenne szabad hagynod, hogy levágjam a karod. Így, hogy fogod kilőni a nyilaid? - matat a menüjében és már fel is ugrik előtted az ablak, hogy nyertél, de még mielőtt megkönnyebbülhetnél már érkezik is a felkérés a következő harcról.
- Szeretnék még több adatot gyűjteni. Ezért kérlek koncentrálj jobban a párbajunkra, azzal ha hagyod magad, meg elkalandozol közben engem sértesz meg. - megvárja amíg elfogadod a párbajt, ha ez megtörtént, ismét felveszi a megfelelő testtartást, és neked ront. Az, hogy ez mire is jó, csak a lány tudhatja. Bizonyára van oka arra amit csinál. Ha hagyod neki újra levágja a karod, és reppen az újabb kihívásfelkérés, miközben újra leszid.
- Megkérdezhetem, hogy melyik céh tagja vagy?
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Ápr. 05 2015, 11:12

-Ez csak természetes, nem mindent tud a tudat egyszerre tárolni.
A támadás sikeres volt, amin a lány is meglepődött kissé.
A fejrázáson csak mosolygok.
-Sokféleképpen lehet győzedelmeskedni egy másik ember felett. És nem az összes lehetőséghez kell használni fegyvert.
Értetlenül nézem, ahogy feladja a küzdelmet a kis karcolásom miatt. Természetesen a kézfejem azonnal vissza is nő...
Majd a következő támadás már jön is felém, miután ismét elfogadtam a felkérést.

-De azzal, hogy ugyanazt ismételed, azzal nem igazán.
Ki is térek a támadás elől, és megpróbálom egy kicsit arrébb lökni, ahogy elszalad mellettem, hogy a lendület a vártnál tovább vezesse a lányt. Ezt a bónusz távolságot és időt kihasználva, próbálok a lány hátába engedni egy nyílvesszőt.
-Mintha az előbbi feladással nem gázoltál volna bele frontálisan a becsületembe. Legalább kaszabolhattál volna egy sort. Vagy nem élvezed a pusztitást?
Nem kell miatta visszafognia magát, ha egyszer ár harcolunk, harcoljunk rendesen.

-Mindig tudnod kell mutatni újat, különben könnyű préda leszel.
Ez nem fenyegetés akar lenni, de ha valaki nem alkalmazkodik elég gyorsan, akkor őrá is rátámadhatnak a városon kivül bármikor. 

-Látsz bárhol is céhjelzést?
Mutatok a kijelzőre a fejem felett.

-Én a magam úra vagyok, és az is fogok maradni.
Húzom ki magam büszkén. Én nem leszek más emberek bábja. Akkoriban ezt még komolyan igy is gondoltam.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Szer. Ápr. 15 2015, 19:40

- Sokféleképpen? Ez úgy hangzott mintha fegyver nélkül is megnyerhetnék egy párbajt. Azt pedig kötve hiszem, hogy ha nekem támad egy erőszakos iszákos férfi, hogy pusztán a szavak erejével lefegyverezem és jobb belátásra tudom majd bírni. El sem tudod képzelni mennyi szenvedést kell nekünk nőknek kiállnunk. Idebent Aincradban legalább kaptunk egy halovány reménysugarat Kayaba Akihiko-tól, a valódi egyenlőségre! - kissé felháborodottan, egy hangyányi dühvel fűszerezve szavait, erősen rámarkol a kard markolatára, és az előző támadás ugyan mellé ment de már tervben van a következő mozdulatsorozat. Valami váratlan kell ami kizökkenti a fiút a magabiztosságából, valami olyan amire nem számít.
- Te pedig hagytad, hogy levágjam a karod. Szerinted egy nőnek, hogy esik amikor csak úgy hagyod magad? Olyan mintha sajnálatból szeretnél sikerélményt kreálni nekem. Megkérdezhetem, hogy van-e barátnőd? - veti oda a kérdést a fiúnak miközben mély levegőt vesz és azt a néhány lépésnyi távolságot előre suhanva teszi meg megpróbálva ledöfni a fiút valahol mellkas tájékon.
- Ezt a nyíl miatt kapod, és a női becsületem sárba tiprása miatt. - döf, szúr, talán sikerül is betalálni, ha sikerül ha nem végül viszonylag a fiúhoz közel próbál megállni.
- Különös. Azért nem vagy még céhtag sehol sem mert tartasz tőle, hogy kifosztanak a közösbe adással, vagy pedig nem kaptál még megfelelő ajánlatot?
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Szer. Ápr. 15 2015, 22:41

-Hát, egy erőszakos iszákos ellen nem müködnek a saz zavak. Ellene a legjobb megoldás, ha addig kerülöd a támadásait, amig ki nem fárad, majd egy jól irányzott mozdulattal letarolod az illetőt. Egy részeg ellen nem éri meg teljes erőből küzdeni. Ebben egyetértek, Kayaba mindenkit sikeresen egyenlővé tett, de a többség mégis arra koncentrál, hogy valamiben a többiek felé kerekedjenek. Ahelyett , hogy közös erővel dolgoznának azon, hogy minél gyorsabban kijussunk.
A támadás után meg kivárom, hogy most milyen módon próbál meg ismét nekem támadni, most, hogy már látta, hogy azért nem olyan könnyű eltalálni.
-Igen, hagytam. Mert van egy borzasztóan rossz szokásom. Kíváncsi vagyok, és érdekelt, hogy milyen lehet levágott kézzel küzdeni. Nem volt szándékomban megsérteni, sem veszíteni, vagy feladni a küzdelmet.
Mért jön mindenki ezzel a barátnő dologgal? Mintha lerína rólam, hogy sohasem volt szerencsém a lányokkal. Még arra sem emlékszem, hogy Szonjával min is vesztünk össze mielőtt elváltunk és elkezdtem volna a SAO-val "játszani".
Lesütöm a szemem. Most a lényemre ütött anélkül, hogy megtámadott volna. Talán az ekkori  figyelmetlenségemet használta ki a lány, mikor támadott, talán nem, a lényeg, hogy csak az utolsó pillanatban, talán a vakszerencsén múlt, hogy észrevettem, az meg hogy ki tudnám kerülni szinte lehetetlenek tűnik.
-Látod, egy megfelelően feltett kérdéssel néha sokkal többet érsz, mint egy frontális támadással.
Nézek bele a lány szemébe.
-Amit eddig belőlem láttál úgy nézek én ki, akit bárki is meghívna a céhébe?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Vas. Ápr. 19 2015, 11:01

Úgy tűnik az utóbbi időben egyre több ember érti meg Kayaba világát. Egyenlőséget adott nekünk, ami odakint sosem történhetett volna meg. Gyakorlatilag Isten helyett Istenné vált, ami elég nagy szó.
- Az emberek önzőek, mindenkit csak a saját céljai elérése vezérel. Azok akiknek odakint nem adatott meg az egyenlőség azok meg tudják becsülni, de azoknak akiknek mindenük megvolt, és emiatt különbnek érezhették magukat a többiektől, olyan mintha ez az új világ elvett volna valamit. Ez pedig nem tetszik nekik és foggal, körömmel küzdenek, hogy mások legyenek. Elvakítja őket az önzőség. Ez az igazság... - szomorú de így van. A korábbi kutatások, és megfigyelések eredményei legalábbis ezt bizonyítják. A legtöbben észre sem veszik a kis szintű játékosokat. Sokak szemében néhányan kéregetőknek, utcalakóknak tűnnek. A díszes páncélok, erős fegyverek elvakítják a népeket. A céhek pedig csak tovább tápolnak az egón.
- Oh. Ez így mindjárt más. Te is kutatóféle vagy? - lepődött meg a lány a fiú szavain. Nem várt fordult. Még a végén érdeklődést is mutat iránta... Talán..
- Sajnos nem mindenki reagál ilyen jól a kérdésekre, sőt van akit hidegen hagynak az ilyenek. Örülök, hogy ezúttal nem egy érzelemmentes alakkal kell szemben állnom. Nincs is annál unalmasabb amikor olyannal gyakorolsz akinek nincs humorérzéke. - egy biztató mosoly, majd megtámaszkodik a kardján, és figyel, alaposan szemügyre véve a másik fél testtartását.
- Megtennéd esetleg, hogy felveszed azt a testtartást ahogyan lövöd a nyilaidat? Szeretném látni, hogy is néz ki ez pontosan. - majd ha a fiú megteszi, lassan oldalazva körbe sétálja két- három méteres távolságból.
- A céhmeghívások nem személyfüggő dolgok. Ha hasznos vagy előbb utóbb úgyis kapsz meghívást, ha pedig nem látják benned a potenciált akkor pedig magadra hagynak. Nincs is kellemesebb annál mint egy kapzsi játékos keze által elhagyni a játékot, úgy, hogy senkinek sem hiányoznál.

Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Ápr. 19 2015, 18:24

-Igen, az emberek önzőek. Mindenki az. Én is az vagyok. Nekem is megvannak a saját céljaim, de ez nem akadályoz meg abban, hogy segítsek másoknak elérni a céljukat. Aki meg nem tud ehhez a világhoz alkalmazkodni, azok úgyis ki fognak esni előbb vagy utóbb. Ezért az ilyenekkel nem is kell foglalkozni. Nem is lehet. Hidd el, én már próbálkoztam ilyennel. Meg is bántam.
-Kutató? Nem, inkább szeretem magam kipróbálni új és nehéz helyzetekben. Amolyan kihívásféleség saját magammal szemben. Sajnos most visszafele sült el a dolog.
-Nem, neked olyan kérdést sikerült feltenned, amire inkább nem válaszolnék, minthogy védekeznék a támadásod ellen. Sokan mondták is, hogy talán túl érzékeny vagyok bizonyos helyzetekben.
A kérés egy kicsit meglepett, és vissza is kellett kérdeznem:

-Tessék? Miért?
Azért megcsinálom, amit kért, és felveszem a támadó állásomat, és türelmesen vártam végig, ahogy körbemegy az ellenfelem. Ha nem támad nekem, akkor én is mozdulatlanul várok a következő cselekvésemre.
-És honnan tudják meg, hogy hasznos vagyok, ha előtte nem tudnak megismerni? Eddig se volt próblémám azzal, hogy nem invitáltak meg egy céhbe. Nagyon jól elvoltam egymagamban céh nélkül. Amúgy... Miért tettél fel ilyen sok kérdést a céhinvitálással kapcsolatban?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Mayumi Vas. Május 10 2015, 13:01

- Egészen addig nem érdekel mások önzése amíg nekem nincs belőle anyagi károm. Minden egyéb helyzetben motiváltabbá teszi a játékosokat a céljaik elérésében, ami részben hasznos részben pedig nem az. Ha belegondolsz egy keményebb boss legyőzésénél érdek fűzi őket a csapattársak segítéséhez, hiszen egyedül esélytelen, hogy győzedelmeskedjenek, és az adott item megszerzése miatt képessé válnak osztozkodni a fogyóeszközökön. Viszont cserébe lehet, hogy a különleges képességeket inkább a bossharc végére tartogatják majd.. - legalábbis Mayu így látja a helyzetet. Az, hogy a fiú nem válaszolt a kérdésére nem lepte meg különösebben, ki erőltetett a száján egy halk "oh"-t egyfajta meglepődés gyanánt.
- Szeretem más módon megközelíteni a dolgokat mint a többiek. Amíg ti csak egy egyszerű támadásnak látjátok az egészet, én szeretem kicsit áttanulmányozni. Lehet, hogy később még le is rajzolom, esetleg ha lesz rá keret megörökítem fotókristályok segítségével. De ez még a jövő zenéje... amíg nincs meg a megfelelő közeg, és biztos anyagi háttér addig, csak egy terv marad. - a fiú felvette a korábbi pózt, Mayu pedig lassan körbesétálta a fiút, időnként hangosan hümmögve, bólogatva. Majd amint végzett ismét a fiúval szembe került.
- Köszönöm szépen, hogy hozzájárultál a fejlődésemhez. - picit még meg is hajolt, csupán az illem miatt. - Nem kell ahhoz megismerni valakit, hogy eldönthesd, hasznos-e számodra vagy sem. Ha ráállítasz az egyénre egy ügynököt, vagy valakit aki megfigyeli rengeteg információra bukkanhatsz. Hidd el én már csak tudom. - sejtelmesen elmosolyodik - Kitudja. - vonja meg a vállát, azt biztosan nem fogja a fiú orrára kötni, hogy erről a napról, és a fiútól kicsalt vélemények, információk egy aktába fognak porosodni.
- Elfáradtam. Hazamegyek. További kellemes napot! Valamikor talán meghálálom a segítséged. - már hátat is fordított a fiúnak, és feladja a küzdelmet.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cearso Vas. Május 17 2015, 12:38

-Én is ugyanezen a véleményem vagyok. Az önzés egy bizonyos fajtái engem sem zavarnak. De ugyanezért nem is fogok elmenni a bossharcokra, nem akarok haragot az ottani önzőkkel. Maradjanak csak meg maguknak.
Nem vagyok én az a fejlődés mániás, akinek az a mindene, hogy minél gyorsabban vigyük ki a játékot, mondjuk szeretném ha egyszer már kijutnánk, és újra találkozhatnék néhány régebbi ismerősömmel
-Egy virtuális támadás minden csak nem egyszerű. El sem tudod képzelni hány és milyen program fut a háttérben, csak egy "egyszerű"  támadás és védekezés esetében.
És mennyi idő ezt az egész összehozni és megírni, az se egy rövid munka. És ezért mindenki átkozza Kayabát, mikor egy ilyen bonyolult rendszert össze tudott hozni Rolling Eyes
-Nem értek egyet. Az olyan emberrel nem szívesen működök együtt, akit alig ismerek, vagy ki nem állhatok, és a legtöbb együttműködés általában azért kétirányú viszonyt is feltételez.
És ezzel együtt ismeretséget és bizalmat, vagy legalábbis, nem kérdőjelezzük meg a partnerünk minden egyes döntését. 
-Meg minek fizetnék bármennyit is olyan dologért, amit én magam is el tudok intézni ingyen. Meg ehhez kell még egy ember, akiben szintén nem biztos, hogy megbízok. És ott vagyunk, ahol az egészet elkezdtük. 
Majd fel is adta a küzdelmet arra hivatkozva, hogy túl fáradt.
-Rendben. Örültem, hogy segíthettem. A további viszont látásra. Remélem még találkozunk.
A győzelem  most nem számított, úgyse volt valami nagyon nagy tétmeccs, de azért elég furcsán viselkedett a küzdelem alatt. Igaz, én is.
Hagytam, hogy elmenjen a lány, én meg elindultam a másik irányba.
/Köszöntem a játékot *.*/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Cardinal Vas. Május 17 2015, 22:08

Ossu!

Lezárom a párbajt, 50 exp és 140 arany a jutalmatok.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ Empty Re: Cearso vs Mayumi - A pénz körül forog ez a világ

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.