Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bacchus

2 posters

Go down

Bacchus Empty Bacchus

Témanyitás by Bacchus Kedd Júl. 30 2013, 20:27

Név: Tamura Kenjiro (Bacchus)
Nem: Férfi
Kaszt: Harcművész
Kor: 19

Kinézet: Fekete haj, piros apró szemek, örök mosoly fenegyerek, ruhája szemérmetlenül kevés, mindig félmeztelen, vagy éppen csak vállát és karját védő felszerelésben járkál. Nadrágja szeme színét tükrözi és lazán van megkötve, hogy ne akadályozza a mozgásban. Narancssárga öv tartja fent a buggyos nadrágot, biztos, ami biztos alapon. Ez régi érdemrendjeinek egyike, ereklyeként hordja.
Cipőnek egy egyszerű belebújós papucsot vagy vékony lábbelit preferál, hogy minél inkább saját lábával érezze a talajt. Hajában egy fehér szalagot hord, amit még apja hagyott rá halála előtt.


Jellem: Jellemvonásokban, rendkívül egyszerű, szinte az élvezeteknek élő férfiak egyike. Imád inni, kár tagadni. Szellemi világa, valahol lemaradt a férfi és a gyermek között, ugyanis bármilyen versenyre benevez önként és dalolva. Biztos a képességeiben, hogy mindig nyerni fog, így önbizalma is az egeket rengeti. Tudása italozás terén utolérhetetlen, nem az a zugivó alkat. És igen nem csak ittasan, de úgy főleg, szereti a csinos nőket! A szerencsejátékkal keveri az italt és a versenyszellemet és néha még a nőket is belevegyíti, így könnyen tesz fogadások, ezek bármelyikére. Fogadást vagy versenyt vesztve nem csügged, könnyen és vidáman tud vele együtt élni. Minden más, kevésbé érdekli Bacchust.



Képességek
(Drunken rage)
Képesség aktiválásakor Bacchus elővesz egy boros üveget és húzóra megissza, majd széttöri. Azon körre nincs hatással, mellék cselekvésként használatos! A képesség öt körön át hat, és egy körig nem használhatja újra.
1. fázis (spicces)
Bacchus fegyverkezelése csökken 1 ponttal és kitartása nő 2 ponttal.
2. fázis (részeg)
Bacchus elveszíti a kitartás bónuszát, ellenben megmarad a fegyverkezelés hátrány. Ekkor azonban gyorsasága is csökken, 2 ponttal, azonban ereje megnő 5 ponttal.
3. fázis (csatak részeg)
Bacchus kezdi elveszíteni az önkontrollját. A következő módosulások történnek: Fegyvere ezentúl a puszta ökle. Minden stat pontjára kap +1 bónuszt (kivéve életerő) és elveszíti a 2. fázis erő bónuszát! Ha ütése betalál. Ha nem talál be azzal statjai maradnak a régiek, kivéve a 2. fázis erőbónuszát. (ebben a körben, ha vizes környezetben zajlik a csata, elég lelocsolni Bacchust és ezzel megszakíthatóak a későbbi fázisok)
4. fázis (dühöngő részeg)
Bacchus, előző találatánál, vagy céltévesztésétől függő fázis.
Ha talált az ütése erre a harci körre kap további +1 kitartást, +2 erő pontot és +2 fegyverkezelést. (+ speciális képesség/4 az erőre és fegyverkezelésre)
Ha nem talált előző ütése azzal mindösszesen +1 erő a jutalma, és megállíthatatlan vágyat érez azért, hogy verekedjen.
5. fázis (józanodás)
Bacchus már nem dühöng, és a józanodás útjára tévedt. Elveszíti minden eddigi bónuszát, és jobb útra tér, független pihenőkörtől, ez Bacchus második pihenőköre. Ha egybe esik pihenőkörével, akkor Bacchus szerencsés volt.


Előtörténet

Szerencsés gyerekkora volt Kenjironak, jómódú családban nevelkedett, azonban már óvodában elkezdett verekedni. Erre apja korán felfigyelt, hogy bizony a kis vasgyúró nehezebben tanulja azt, amit mások, viszont az ökle már ilyen fiatalon eljárt. Nem tehetett mást, kipróbálta gyermekét, hogy mennyi kurázsi van a kis kölökben. Apja Dojoja adta helyszínét életében első bajnokságának. Olyan fiatalon bevetették az évekkel idősebbek közé, és helytállt! A dobogóról éppen lemaradva, de különdíjasként távozott az alig ötéves Kenjiro a nyolcévesek ellen vívott ökölharcban. Apja következő éveiben edzette fiát, aki továbbra sem volt fényes az iskolában, a Dojoban a különféle fegyverekkel azonban egyre jobban bánt. Teltek múltak az évek, és egyre több fegyvert ismert a kis Kenjiro. Tizenkét évesen volt sorozatban negyedik alkalommal bajnok a Dojoban. Ekkor azonban, apja beíratta karatéra, nem árt, ha bővíti látókörét és a fegyverek után visszatér a pusztakezes és láb technikagyakorlásra is. Kenjironak ez a harc is megtetszett, azonban jegyei tovább romlottak, így az iskolában már alig kettessel esett át az alap tantárgyakon. Karatéban a támadó stílust választotta és narancs övig jutott, szinte már elkezdődött itteni karriere mikorra kicsapták az iskolából és édesanyja immáron nem húgával és bátyjával foglalkozott, hanem Kenjiroval is. Elvette apai kézről a közben erős és délceg fiatalt. Ekkorra már szeme alá négy tetoválást készítetett, ami az évenkénti bajnoki győzelmeit tanúsították. Felkavarta az események sora így az iskolában továbbra verekedett, de a Dojoból anyja kitiltotta. Jegyei ugyan lassan javulni kezdtek, de titokban lejárt továbbra is esténként és belógott velem együtt. Ott edzettem kis öcsém. Hogy a tizenharmadik életévében is felkerülhessen a következő tetoválás. Titokban sikerült is ezt elérnünk.

Ekkor azonban életmódváltás következett életünkben, ugyanis anyánk észrevette ezt, az ötödik tetoválás felkerülésekor, hogy bizony öcsikém nem hagyott fel a sportjával. Húgommal elköltözött és apával hármasban maradtunk. Apa nem volt jó háziasszony, de ő minket választott és öcsémet képezte tovább, amikor én nem értem rá. Mi ketten eltartottuk a feltörekvő jóképű kedves és bunyós kisrácot. Nem volt több teendőnk eltelt három év és három újabb tetoválás került fel, immáron a jobb szeme alá. Külön kérte tőlünk, húszig megy és utána rendes életet fog élni és először, alulra szeretné a tetoválásokat. Minden egyes év egy szenvedés és kettő újabbat hoz egészségében. Ezt hitte akkoriban. Érettségije Kenjironak nem sikerült, a tanároknak nem tetszett öcsikémen a tetoválások, de inkább a jegyei és hozzáállásával lehetett bajuk. Anyámtól ekkoriban kaptam egy levelet, hogy figyeljek, oda hogy apa szedje a gyógyszereket, ugyanis nagyon beteg. Örültem, hogy a család feloszlása ellenére megmaradt a jó viszony az öregeink között. Igen harminc éves fejjel már én is tudom, hisz páromat idegesíti, miért foglalkozom annyit öcsémmel és nem azt kellene lesnem, hogy neki megvan-e mindene, hanem szerelmemnek. Öcsém, csak egyszer olvasd el a levelem, kérlek. (egy könnycsepp hull a papírra)

Tízedik tetoválás is felkerült, öcsém szeme alá, azonban legutolsó ellenfele, ripityára törte öcsi bal kezét. Először a korházban döbbentem rá, hogy a hónapokkal ezelőtti levélben írtakra nem is figyeltem, apám remélem szedte a gyógyszert rendesen. Három hónap elteltével, apánk meghalt és öcsi keze továbbra sem volt még az igazi. Párom elhagyott, nem bírta tovább a várakozást rám. Anyám lemondott rólunk, így egyedül maradtunk a világban. Beletemetkeztem a számítógépes játékokba. Öcsikémről tudtam, hogy használja a gépem, de nem értett hozzá. Azonban a verekedős játékok kedvencei lettek hamar és beleszokott, amíg fél kezét tudta csak rendesen használni. Pusztakezes harcos, mosolyogtam meg minden alkalommal, azonban tudtam, vele még én sem kekeckednék, de cserébe ő jámbor és soha nem bánta olyat, aki nem érdemli meg. Nő ügyeibe nem hagyott egyedül belelátni soha. Így vettem a bátorságot és tizenkilencedik születésnapján, immáron egy éve nem boxolt és nem verekedett. sose tudtam mit csinál pontosan, mert az nem karate volt biztosan. Elhívtam egy közös csajozásra. Este végére, én már teljesen rosszul voltam a sok piától és legalább két-két nőt összeszedtünk. Hazatértünk négyesben, útközben elmaradtak valahol a többiek. És csatak részeg voltam, te hogy bírtad úgy? Ezt sosem árultad el. Mikor tanultál meg így vedelni? Anyni kérdésem van hozzád, hiába ütöm az ágyat, hogy kelj fel!

A másnap volt életem legrosszabb napja, amikor te is itt hagytál öcsém. Számítógépes játékaim egyike ölt meg, amit „ÉN” akartam kipróbálni. Te meg gyorsabb voltál és a lányt is magára hagytad, akit azelőtt este szedtél fel. Hogy tehetted ezt, és miért pont ebbe kellett!


~ Bacchus, bátyó egész jó nevet találtál ki magadnak, csak te kevésbé tudsz inni. Nézzük, mit tud ez a játék. Azzal el is indultam, hamar a kasztválasztó képernyőhöz értem, lehet nem tanultam sokat az iskolában, de az élet megtanított arra, hogy tudjam bátyám minden csajának a mellméretét, így épp aktuális barátnőjének a száma lesz a jelszó négyszer leírva. És voálá máris itt vagyok. Kasztokból csak egy jöhet szóba, és ha bátyó játszik majd vele miután játszottam kicsit akkor neki is be fog jönni a harcművész. Talán jobban meg fog ismerni.
A játék kellemes volt, egy törött „Gourdot” választottam fegyvernek, szerencsére ez a játék nem válogat az eszközökben és itt valahogy nem is úgy törnek a tárgyak, mint máshol. Azonban ekkor egy kék fényár vett körbe és egy téren voltam, ahol sorra jelentek meg körülöttem emberek. Kivártam mi lesz ebből. Azonban a következő percekben rosszabbul éreztem maga, mint apám temetésén. Aki egész életemben mellettem állt és edzett előre, az ő elvesztése számomra egy hatalmas űr volt, de velem volt bátyám, aki apám helyett is apám volt. Most viszont, senki. Az égvilágon senki nincs közülük velem. Kayaba, megígérem neked, hogy viszont fogom látni bátyám, húgom és anyám! Erre életemmel esküszök, és visszakapott bal kezemmel. Azzal széles mosolyra húztam a szám és jött egy fekete valami, ami elnyelt. Hamarosan újra megjelentem a főtéren, teljesen más napszakban. Nem értettem mi történt addig, amíg meg nem láttam a dátumot. És egy levelet villogni. Kibontottam, egy tükör volt benne. Belenéztem és arcvonásiam megváltozva először a szemem alatti tetoválásokra lettem figyelmes, hogy megjelennek. Aztán a hajam is átalakult és pont olyan lettem, mint az odakinti énképem.
Bátyó ez a te világod, de mégis engem zártak el tőled, kijutok hozzád! Azzal lejjebb csúsztattam nadrágom, és övem alól elővettem a fehér övet, amit apámtól kaptam végrendeletben. Azt írta ebben minden benne van, amire szükségem lesz hátralévő életemben. Felkötöttem vele hajam a fejem búbjára, hogy ne zavarjon a hajam hossza. És neki indultam a városnak. Először is egy üveg bort szerezni. ~


Miért öcsém, miért! Ütöttem az ágyat és zokogtam a korházi ágyon. Ma pontosan ma lennél 20 éves. Hiányzol nekem, anyának és huginak is, apának is, hiszem! Ma jön anya és hugi látogatóba, ahogy havonta egyszer megteszik ők is hátha felébredsz és véget ér a borzalom, amit átélsz. Hiányzol öcsi.

Ölel bátyád, Nakazo.


Letettem a levelet a korházi szekrényre és elmentem, nem akartam anyával találkozni, ő engem hibáztat, hugi nem, ő tud mindent rólunk.

Fegyverem a gourd, mindig törött, sose lesz már ép, mint régen.
Bacchus Bacchus%27_drinking_gourd
Bacchus
Bacchus
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 321
Join date : 2013. Jul. 30.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Bacchus Empty Re: Bacchus

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Júl. 31 2013, 12:24

Szia!

Az előtörténetet elfogadom.

Ezután a legfontosabb, hogy pontozd a karakteredet. A karakterek kezdéskor tíz (10) pontot kapnak, amit a harcművész alapra, azaz:
Élet: 2
Fegyverkezelés: 2
Erő: 1
Kitartás: 0
Gyorsaság: 0
Speciális képesség: 0

Erre ráoszthatsz. Az elosztáshoz ha kéne egy kis segítség akkor ide kattints és a pontokat itt oszthatod el.

A kiosztás mellett kapsz tárgyakat is.

Kezdő *Fegyver* (+1 erő) <- az adatlapodon a *fegyver*-t cseréld ki az általad használt fegyverre (pl. Kezdő Lándzsa)
Kezdő Ruha (felszerelt, +2 páncél)

Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)
1x Mini Potion (+5hp) - harc közben visszatölt 5 hp-t.

És ne feledkezzünk meg az aranyról. 70 arany üti a markodat.

Itt az idő adatlapot készíteni, amit itt tehetsz meg, új topic nyitásával, aztán ha játszani szeretnél, találj magadnak egy játszó vagy küzdőtársat esetleg jelentkezz küldetésre.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.