Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hokushin vs Mikawa Teru

3 posters

Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Mikawa Teru Pént. Aug. 10 2012, 08:35

Bezárva egy játékba barátok és ismerősök nélkül enyhén szólva is furcsa érzés volt Teru számára. Azonban nem hagyta, hogy ilyen kis apróságok megzavarják. Elvégre szabad lehet, csak végig kell vinni a játékot, na meg persze meg kell próbálni nem meghalni. Sajnos jelen esetben egyik se tűnt könnyű feladatnak, mégis egy előnye volt. Itt nem kötötte kontroller a karakteréhez, hisz ő maga irányította saját tudatával mondhatni jelen pillanatban a karakter teste az ő teste volt. Az összes furcsaság közül pont ez volt az egyedüli, amit nem kellett szokni. A test az egy test, nincs ezen nem mit érteni. Most azonban teljesen eltévedt. Valahol a végeláthatatlan mezők és mobok sűrűjében ücsörgött. Alig egy napja volt itt de már elege volt a vaddisznókból. Felőle akár kis erdei mocskokkal is megküzdött volna, ha tudja, hol keresse, de nem tudta és pont ez zavarta. Így jobb híján ült, nézte a valósnak tetsző eget és örült, hogy nem egy fps-be csöppent. Ott aztán nem lett volna ilyen nyugalma. Azonban ezeken a békés lankákon a mobokon kívül más veszély is leselkedett. Ez a veszély, pedig nem más volt, mint az ember. Ugyan még csak a játék elején jártak és nem halottak semmi hasonlót, de sose lehetett tudni mikor kezdik el a játékosok a társaikat ölni. A PK rpg világának egyik legkellemetlenebb dolga volt sok hátrányával együtt. Ám azokban a játékokban a karakter ismét talpra állhatott és a játékos folytathatta útját. Azonban itt mindenkinek csak egy esélye volt. Ahhoz, pedig már kétség sem fért, hogy akadnak itt is hozzájuk hasonló elmebetegek. A sok gond között tehát nem csak az irányérzék hiánya és a játék ismerete szerepelt, hanem az ember elleni párbaj is. Elvégre egy mob szisztémája, támadási szokása mindig ugyan az. Azonban az ember kiszámíthatatlan és ravasz. Például ezen a békésnek tetsző területen, formális párbaj kihívás nélkül, bármikor nyugodt szívvel vághatta volna valaki belé a fegyverét. Lankadatlan éberség, csupán erre számíthatott. Na meg arra, hogy akad valaki, aki segít fejleszteni harci képességeit a túlélés érdekében. Harci tapasztalat híján, ahol minden nap az életedért küzdesz nem éppen rózsás a helyzet. Tanulni és túlélni vagy lézengeni és meghalni, ez volt a nagy kérdés.

_________________
Spoiler:
Mikawa Teru
Mikawa Teru
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. Aug. 09.
Tartózkodási hely : Floor 1

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Hokushin Pént. Aug. 10 2012, 14:29

Éppen az elmúlt napok eseményeit próbáltam emésztgetni. Két párbajom volt és bár mindkettőben vesztettem de azért még éltem. Az egyetlen szerencsém az volt, hogy az ellenfelem nem voltak gyilkosok azonban ez nem mindig lesz így. Nem számíthatok arra, hogy csupa kedves emberrel futok össze a párbajok során. Így muszáj volt, hogy összekapjam magam és végre csináljak valamit. Az igaz volt, hogy vesztettem de valamicske tapasztalati ponthoz jutottam és még egy aprósághoz. Ez az apróság pedig lehet az egész játék kulcsát jelentheti számomra ami nemmás mint tapasztalat. Megtapasztalhattam önmagam erősségeit, gyengeségeit és egy másik kaszt képességeibe is belepillantattam. Először az a piercinges fickó tanított meg arra, hogy itt nem érzünk fájdalmat és a tudatlanságot könnyen ki lehet használni. Utána megtanított arra, hogy egy pillanatnyi óvatlanság is az életembe kerülhet. A másik fickótól is sokat tanultam például a sebesség igenis számít. Úgy cikázott körülöttem akár egy villám hiába sebzett kicsiket addig döfködött míg végül legyőzött. A másik amit megtanultam, hogy nem szabad alábecsülnöm az ellenfelet. Úgy éreztem a Kardforgató ellen nem vetettem be mindent csak azért mert aprókat sebzett. A másik nagyon fontos tanulság a hidegvér megőrzése mert ha bevadul akkor csapásai erőtlenek és pontatlanok lesznek. A harmadik és egyben a legfontosabb a kitartás nem szabad idő előtt kifáradni. Ahogy ezeken járt az agyam egy ház falnak dőlve elkezdtem azon gondolkodni ha valami csoda folytán megérném a szintlépést mire tegyek. Ott álldogálva nézegettem a pontjaimat és megalapítottam elég silány munkát végeztem. Mohó módon mindenhová tettem így egy kiemelkedő képességem sem volt. Úgy döntöttem bizonyos okok miatt a sebességgel nem foglalkozom azt könnyű megoldani csak némi pénz kell hozzá. Az erőm is megfelelő szinten volt így maradt az élet és a kitartás. Elhatároztam ezek között fogom elosztani a pontjaimat. Egy hanyag mozdulattal bezártam a menüt és elindultam az erdő felé ugyanis tanakodásból nem lehet megélni. Szerencsémre szép napos időm volt így kellemesen telt a vaddisznók utána kutatás. Bár be kell vallanom fogalmam sem volt, hogy ott szokott-e változni az időjárás de ismertem a mondást akit emlegetnek mindig megjelenik. Nem akartam, hogy egy gyors zápor vagy jégeső elverjen ezért soha nem érdeklődtem az időjárásról. Ahogy az erdőben bóklásztam egy fia vaddisznót sem láttam sehol. Nem tudtam hol a búbánatban lehettek ezek. Kiss keresés után ráakadtam valamire ami nem disznó volt. Egy fickó ült egymagában a pajzsáról leírt, hogy ő egy lovag. Más játékból és a sok olvasásból tudtam a lovagok a középkor tankjai voltak. És mint a tankok általában nagy sebzést tudtak elviselni, illetve okozni. Egy Lovag viszont ennél is többre volt képes. A pajzsát fegyverként használva le tudott sújtani az ellenfelére. Nagyon érdekesnek tűnt ez az alak és az utóbbi vesztes szériám miatt végre győzni akartam. Szép lassan odasétáltam szemből a fickóhoz és elkezdtem cseverészni. Olyan kedves, bánatos képet vágott, hogy meg se fordult a fejembe esetleg rossz szándékú lehet.
– Üdvözöllek dicső lovag szép a ruhád szép a lovad. Éppen azon tanakodtam, hogy rám férne egy kis gyakorlás mert elégé harcias hangulatban vagyok. Mit szolnál egy barátságos bajvíváshoz?- erre elővarázsoltam a képernyőt- És mivel én ajánlottam fel megengedem, hogy te támadj először.
Ha elfogadja körülnézek és erősen a fejemhez csapok.
– Én ostoba keresünk magunknak egy alkalmasabb helyszínt ahol nincs ennyi akadály mit szólsz?-
Megvárom mit válaszol de még mindig elő van a kihívó opció.

_________________
Most
Spoiler:


párbaj Kimiko vs Incubus vs Ayani vs Hokushin
Spoiler:


Ragnarök,
Spoiler:
Hokushin
Hokushin
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 200
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Mikawa Teru Pént. Aug. 10 2012, 18:14

A Nap tova siklott az égen, a felhők úsztak a maguk tempójában, az idő pedig, változatlanul folyt saját medrében. Teru némán ült mit sem törődve a fejlődéssel és csak saját kis problémáin járt az esze. Például merre vannak a farkasok és miként talál olyan embert aki kiáll ellene csak azért, hogy legalább fogalma legyen ezen világ párbajairól és annak menetéről. Azonban nem mehet csak úgy oda másokhoz mondván „Bocsi nem állnál ki ellenem, hogy beléd mártogassam a kardom pengéjét?” Természetesen ezt lehet szebben és jobban is megkérdezni, de erre most nem volt ötlete. Hiperaktív énje jelenleg mélyen el volt zárva és csak a komor komolyság volt a volán mögött.
~ Most akkor merre? Elég gond, hogy közel két óra alatt nem sikerült rájönnöm, holott csak el kellett volna indulni. Viszont nem kockáztathatok. És pont erre mondják, aki nem kockáztat, nem is nyerhet. Persze ez nem teljesen igaz, de van benne valami. ~
Bármennyire is zavarták ezen aprócska gondjai csak ült és ült, mint a vízköpő a katedrális párkányán. Már éppen eldőlt volna, amikor hangok ütötték meg a fülét. De nem a vaddisznók röfögése vagy patájuk dübörgése, hanem egyszerű minden ember számára felismerhető hang. Egy ember léptei. Ez a test a lényegében a sajátjukra épült. Az ízlelés, tapintás, hallás, szaglás mind az övék volt. Megcáfolhatatlan és megmásíthatatlan. Úgy döntött jobb, ha vár még azzal a pihenéssel, nehogy ezen a területen, ahol szabad a vásár, érje majd a kegyetlen vég. Megmarkolta a pajzsán a szíjat készen arra, hogy hárítsa a támadást. Ám a valóságban nem számított arra, hogy tényleg megtámadják. Volt játéktapasztalata és mások likvidálásához még korai volt. Ahogy szépen telnek a hónap, és mindenki egyre feljebb jut, megalapulnak az első céhek, és igazi hatalomért folytatott csaták alakulnak ki, majd akkor kell nagyon vigyázni. Nem mindenki veszti majd el a fejét miután ez a kezdeti feszültség lenyugodott, de idővel gyökeresen fognak megváltozni a dolgok. Úgy hogy ezen tudás birtokában, ismerve a játékok kesze kusza birodalmát és azon szokásait, melyek minden helyen hasonlóak, hagyta, hogy az idegen megközelítse. Az idegen szavaiból leszűrhető volt, nincs benne ártó szándék csak annál is több adrenalin. Itt volt a remek alkalom a harci tapasztalat egy morzsájának megszerzésére és mivel csak barátságos bárbajról volt szó, már ha lehetett hinni a kihívó állításának nem eshetett komoly baja. Teljes nyugalomban és nagy reményekkel felkelt a fűről, ahol a tompora nyomán gyakorlatilag kiégett a fű. Tekintetét az ismeretlenre emelte és az ő stílusában köszöntette.
- Üdvözöllek dicső harcos ott, ahol csak a mob dizsnók tanyáznak. Ajánlatod elutasíthatatlan, mert én is ez után kutatok, még ha a fűszálak hangosan az ellenkezőjét állítják. Ám mielőtt kezdünk, én azt mondom, az első csapás joga legyen azé, akinek az idegei előbb törnek meg a feszült várakozásban.
Eközben a fiúnak is eszébe jutott valami, mert nagy hirtelenséggel csapta fejbe magát. Kifejezte a területről alkotott aggályait, miszerint itt nem lehet zavartalanul vívni.
- Nem látom akadályát, miért ne mehetnénk egyenletesebb helyre. Ám ha nem bánod, addig nem fogadom el kihívásodat, míg oda nem értünk. Nem mondhatnám, hogy nem bízok benned, de az ember sose lehet elég óvatos.
Csendes várakozó üzemmódra helyezte magát, majd mikor sikerült ellenfelének megemésztenie a hallottakat gond nélkül tovább állt vele, már ha nem volt ellenvetése. És majd ha a sík, buckáktól háborítatlan területen néznek farkasszemet egymással, akkor fog ujja rátévedni a párbaj kihívást elfogadó gombra.

_________________
Spoiler:
Mikawa Teru
Mikawa Teru
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. Aug. 09.
Tartózkodási hely : Floor 1

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Hokushin Pént. Aug. 10 2012, 19:43

Ellenfelem pont olyan volt mint amilyenre számítottam amilyennek egy lovagot elképzelte az ember. El fogadta a felkérésemet és közölte velem ő is egy kis párbaj lehetőséget keresett majd elkezdett szabadkozni. Kissé oldalra fordítva a fejem megláttam a füvet amit alaposan összenyomott a testével. Ez azt bizonyította, hogy már jó ideje itt ücsörög. Arra gondoltam nem lehet kispályás ha van bátorsága egyedül ücsörögni ahol bárki megölheti. Majd visszautasította az ajándékomat miszerint övé lehet az első csapás. Az ő ötlete azt volt játszunk kivárásra az csap le legelőször akinek hamarabb elfogy a cérnája. Ezután elővettem a kihívás opciót de én balga nem figyeltem a környezetemre. Túlságosan is sűrűn voltak egymás mellett a fák így nem lehetett volna rendesen vívni. Mikor fölajánlottam neki, hogy keressünk egy alkalmasabb helyet ő ebbe beleegyezett. Majd megejtett egy apró megjegyzést miszerint akkor fogadja el a kihívást ha már a helyszínen vagyunk. Ebből azt szűrtem le, hogy hátsó szándékot sejtettem hiába szabadkozott. Ezzel felkerekedtem, hogy alkalmasabb helyszínt keresünk ennek a kis gyakorlásnak a lebonyolítására. Amíg megfelelő helyet kerestünk megpróbáltam vele szóba elegyedni, hogy oldjam az esetleges feszültséget.
A nagy egymásra találásban elfelejtettem bemutatkozni Hokushin vagyok.-
Pár perc keresgélés után sikerült rálelnünk egy kisebb kör alakú tisztásra. Az átmérője körülbelül tíz méter lehetett és csak egy két fa volt benne elszórva. Ezeken kívül nem volt benne semmi ami gátolhatott volna minket. Egy kis akadály meg úgyis csak dob egyet a hangulaton.
-Remélem ez megfelel- kérdeztem tőle és újra megnyitottam a kihívó ablakot. Amint megnyomta az igen gombot előrántottam a kardot és vártam a kezdést. Ott nem volt semmi ami kicsit is zavart volna minket így nyugodtan figyelhettünk egymásra.
Mikor lejár az idő pár percen keresztül nem csinálok semmit csak őt figyelem. Ha három perc múlva sem mozdul meg elindulok felé lassan majd mikor elé érek egy vágást intézek a feje felé.

_________________
Most
Spoiler:


párbaj Kimiko vs Incubus vs Ayani vs Hokushin
Spoiler:


Ragnarök,
Spoiler:
Hokushin
Hokushin
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 200
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Mikawa Teru Szomb. Aug. 11 2012, 20:11

A dolgok már kezdtek túl simán menni, azonban az ember nem láthat minden bokor és fa mögött gonosz kis árnyakat vagy banditákat, akik az életére törnek. Ugye nem? De vajon ki is hibáztathatná az elején, amikor még csak meg se emésztette teljesen a dolgot. Itt ragadva egy másik világban, ahol bár szintén egy élete van, és a valóságban se tudhatta mikor hal meg, azonban annak esélyei ebben a játékban jelentősen megsokszorozódtak. Szóval nem állt túl jól a szénája. Ezért kellett hát tapasztalatot gyűjtenie és nem csak az úgynevezett exp-ben mérve, hanem tudást, amit bármikor felhasználhat. Remek alkalom volt ez számára, hogy megismerkedjen legalább az egyik kaszt harcmodorával és azon képességeivel. Az egyetlen bökkenő jelen esetben az volt, hogy a harcmodort nem tudta próbára tenni. Megismerhette ellenfele kasztjának előnyeit és hátrányát, de a harcmodor egészen más tészta volt. Ugyan is ez minden embernél más volt és teljesen másképpen használták ki képességeiket. Bölcsen vagy balgán egyre ment neki már az is elég volt, ha tudta nagyjából mire számíthat, és ő mit tehet ellene. Azonban, még ezen tudás birtokában se volt biztos a győzelem. Hisz a tapasztalati pontok elengedhetetlenek voltak a nagyobb szintek eléréséhez, amelytől egyre gyorsabb és erősebb lett, élete növekedett, szebb és jobb fegyverzetet és páncélt ölthetett magára. Szóval mindent összevetve fontos volt a harci tapasztalat de nem hanyagolhatta el azt ami ennek a játéknak a lényege. Azonban most nem ezzel kellett foglalkoznia. Rövid séta után kiértek egy alig pár lépésnyi tisztásra, ahol gondtalanul tudtak egymással küzdeni. Ellenfele részben már nem volt ismeretlen, ugyan is volt oly kedves és bemutatkozott, amiről lássuk be még Teru is megfeledkezett.
- Akkor üdvözöllek még egyszer Hokushin. – mondta miközben felvett némi távolságot egy tiszta párbaj lejátszásához. – Engem Terunak hívnak. Elárulhatnám a teljes nevemet is, de így hívják a karakteremet, szóval ez teljesen fölösleges volna. Azonban nem vagyok túl kreatív, ha nevet kell választani ezért lényegében a saját keresztnevem ennek a testnek a neve, aki lényegében én vagyok… Elnézést kissé belezavarodtam. Pedig nem szokásom.
Amíg teljesen felesleges dolgokról jártatta a száját ismét felvillant a kihívás képernyője, amit most már a megfelelő nyugodt szívvel okézott le.
Kezében ott villogott a kardja, míg pajzsát állmagasságba helyezte. Kezdetben megpróbált jobbra, balra menni, rábírva Hokushint egy kis körözésre, azonban a fiú nem mozdult. Látván taktikájának bukását ismét szemben helyezkedett el vele és csak várt. Nem igazán tudta mit kéne tennie ilyen helyzetben. Ha ez most nem a saját teste volna, amire szüksége van és ugyan úgy, végzetes lehet minden hiba, mint a való életben, akkor szimplán rohamozva tudván, a legközelebbi városban magához tér. De itt ugyebár nem ez volt a helyzet. Így hát várt. Végül hosszú percekkel később legalábbis neki úgy tűnt Hokushin megmozdult. Lassan araszolva haladt felé ő pedig próbált arrébb menni. Mivel nem futott, nem ugrott arrébb a fiú könnyedén a közelébe férkőzött és a feje felé csapott a kardjával, ami a reflexből felrántott pajzsával hárított. Nem volt egy gyáva alak mégis megrémült a fegyvertől és a becsapódás súlyától, amitől rögtön hátra esett, holott az nem volt valami erős. A jelenség pusztán maga a félelem volt melyben elvesztette egyensúlyát és nem tudta leküzdeni. Még nem. Remélve, hogy nem ér ilyen csúfos véget, gyáva módjára négykézláb botladozva igyekezett ismét talpra állni és szembe kerülni a fiúval. Ha Hokushin eközben nem próbálta meg felszabdalni és sikeresen lábra tudott állni, akkor, mint egy sarokba szorított kutya kitör. Kardját meglengetve megrohamozza és a csapás, melyet indít, elméletben a vállánál kell, hogy célba találjon.

_________________
Spoiler:
Mikawa Teru
Mikawa Teru
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. Aug. 09.
Tartózkodási hely : Floor 1

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Hokushin Szomb. Aug. 11 2012, 22:33

Egy ideig az erdőben bolyongtunk mire megfelelő helyszínt találtunk a párbajunk lebonyolításához. Ott ő is bemutatkozott nekem és kissé zavarodottan elmesélte a nevét és, hogy nem valami kreatív a névválasztások terén. Ezzel nem volt egyedül ugyanis én is gondolkodás nélkül a saját nevemet pontosabban csak a keresztnevemet regisztráltam a játékba. Láttam rajta kicsit ideges volt akárcsak én mikor megtudtam ,hogy be vagyunk zárva. Mivel rendes srácnak tűnt úgy döntöttem segítek neki és adok pár tanácsot, hogyan maradhat életben. Én sem voltam valami túlélő bajnok de hála pár játékostársamnak a koszon kívül némi tapasztalat is ragadt rám.
-Én is saját nevemmel jelentkeztem akárcsak te.-
Majd egy könnyed mozdulattal előhívta a kihívó menüt és ezúttal el is fogadta a másik fél. Míg az a hosszú négy másodperc letelt Teru az arca elé emelte a pajzsát bizonyára fejét akarta védeni. Én a kardomat miután kihúztam a hüvelyéből egykézel tartottam a földnek szegezve. A visszaszámlálás lejárt és mindketten keményen fürkésztük a másikat. Most jó alaposan megfigyeltem az ellenfelemet. Ellenfelem nemsokkal lehetett magasabb mint én. Erre tudtam figyelni kell nehogy váratlanul jöjjön az égi áldás. Közben ellenfelem kilépett jobbra majd balra én pedig tekintettemmel követtem őt. Lábai alatt hangosan surrogtak a fűszálak minden egyes lépésénél. Először jobbra azután balra csoszogott majd vissza állt középre. Úgy tűnt mindketten a másik gondolatait igyekszünk kifürkészni ugyanis egyikünk sem mozdult meg. Hallani lehet ahogyan a szél elzúgott közöttünk. Nem tudtam ellenfelem vajon miért nem támad. Lehet fogalma sem volt mit kellene tennie szituációban ilyen. Az is lehet, hogy bennem nem bízott és bűnös szándékoktól tartott. Ez észerünk hangzott tekintetbe véve, hogy az Isten háta mögött voltunk ahol senki nem láthatott minket. Azonban nehezen hittem el, hogy egy ekkora férfi félhet. De lehetett éppen az ellenkezője is mint amire én gondoltam. Olyan türelmes és erős akár egy óriás fa. Csak akkor cselekszik mikor annak eljött az ideje. Ez viszont bölcsességről és rengeteg erőről nyújtana tanúbizonyságot. Végül döntésre jutottam és lassan megindultam felé. Kíváncsi voltam mi lesz a reakciója ha lassan közelítem meg. Éreztem ahogy minden egyes fűszál megroppant a talpam alatt. Az erdő csendes volt nem daloltak a madarak nem szöszmötölt egy állat sem. Minden egyes lépésemet oly tisztán halottam mintha kihangosították volna. Mikor éppen elérte volna ellenfelem kardtávolságát megszorítottam kardom markolatát majd villámgyors mozdulattal a fejem fölé emeltem és lecsaptam rá. Hangos csattanás zaja futott végig az erdő mikor ellenfelem pajzsával kivédte a csapásomat. Azonban furcsa dolog történt amire nem számítottam. Akár egy kidőlt fa elkezdett hátrafelé dőlni és hangos puffanással földet ért. Ezután gyorsan térde ereszkedett és megpróbált fölkecmeregni. Elsőre nem értettem mitől eshet el hisz kivédte a csapásomat. A megoldás pofonegyszerű volt mégis mellbevágó. Nem ön voltam az ok amiért elesett az ok saját maga volt. Abban a pillanatban mikor lecsaptam ő megrémült a csapásomtól így elvesztette az egyensúlyát és elesett. Azonnal rá kellet volna jönnöm a hibára hisz bemutatkozáskor is zavarban volt. Hasonlóan járt mint én csak ő nem viselte olyan jól. Talán tudat alatt sejtettem ezt és ezért kezdtem olyan lazán ehhez a küzdelemhez. Amint lábra állt rögtön rám vetette magát és csapást csapás után mért rám. Azonban ég elég gyors voltam ahhoz, hogy ne találjon el. Csapásai elől félreléptem szúrásai elől pedig elhajoltam. Érdekes módon nem használta a páncélját pedig számítottam rá. Lehetséges, hogy még mindig zavarban van mert először küzdhet élő ellenféllel. Megesett rajta a szívem és úgy döntöttem segítek neki. Az egyik csapása elől nem tértem ki hanem megakasztottam a kardommal. A biztonság kedvéért két kézzel fogtam meg a fegyveremet. Miközben a pengéink egymásnak feszült elkezdtem beszélni nemes ellenfelemhez. Hangom kissé ércesnek tűnhetett az erőlködés miatt.
-Először is nem érzel fájdalmat mikor az ellenfél beléd hasít. Másodszor egy párbajban csak akkor tudsz valakit megölni ha a végzetes csapás előtt a megölöm és nem a legyőzöm opciót választod. Harmadszor sose veszítsed szem elől az ellenfeledet még ekkor sem ha éppen a földről kelsz fel. Nem mindenki olyan jószívű mint én. Negyedszer pedig ad bele minden erődet és ad önmagad használd fel mindened amid van, hogy életben maradhass.-
Ezután összeszedem minden erőmet és megpróbálom ellökni magamtól Nem valami bölcs dolog tippeket adni az ellenfélnek főleg a harc elején nem. Így bizonyára megint veszíteni fogok de nem tudtam nézni ahogy az érzelme és aggályai visszafogják a harcban. Várok egy kicsit, hogy megeméssze a halottakat majd újból nekitámadok ezúttal nem fogom vissza magamat. Kihasználom, hogy gyors vagyok kitérek a csapásai elől majd ha elég közel kerülök kisodorom a lábait majd a mellkasába mártom a kardomat. Ha ez megtörtént hátra ugrok és várom mit lép. Nem akarom kifárasztani magam rögtön az elején.
(Elnézést kérek amiért irányítottalak de amikor elestél ez tűnt nekem logikusnak de ha gondolod kivehetem. Azt a szúrást te döntöd el beviszem vagy sem.)

_________________
Most
Spoiler:


párbaj Kimiko vs Incubus vs Ayani vs Hokushin
Spoiler:


Ragnarök,
Spoiler:
Hokushin
Hokushin
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 200
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Mikawa Teru Vas. Aug. 12 2012, 20:26

Szívét elöntötte a kétségbeesés. Ahogy ügyetlenül igyekezett felkelni a földről egyedüli reménye az volt, hogy nem ez az utolsó dolog, amit tesz. Ez alakommal azonban még szerencséje volt. Úgy tűnt Hokushin nem tartozik a rossz fiúk közé, holott ez még könnyedén változhat. Bárhogy is, ismét talpon volt és készen állt a harcra. Kardja meglendült, míg ő előrelépett de ellenfele a tapasztalt harcosok tudásával könnyedén kikerülte a csapást. Teru légzése egyre nehezebbé vált, holott még nem tett semmit. A kétségbeesés és a félelem kegyetlen vegyes érzése elűzte megszokott nyugodt énjét, és kétségbeesett cselekvésre késztette. Nem volt sehol az-az analizálgató személy, akinek célja pusztán a játék teljesítése és az életben maradás. Minden emberben ott rejtőzik a gyengeség és csak arra vár, hogy kitörjön elmosva mindazt, amit magunkban szilárdnak hittünk. Ennek volt eredménye a folyamatos csapkodás és szúrás melyek egymást követték, míg Hokushin továbbra is könnyedén állta a sarat. Végül a fiú egy ügyetlen támadásnál megakasztotta kettejük kardját, és teljesen nyugodt hangon kezdte el ecsetelni a helyzetet. Mindez a puszta nyíltság és a belőle áradó nyugalom segített elsimítani Teru lelkének háborgó tengerét. A fiú kezdett visszatérni egykori önmagához. Összeszedettebb lett és részben le is nyugodott. Többé már nem kapkodta a levegőt. Pajzsát közel emelte az állához és szorított kardjának markolatán miután szétváltak. Egy ideig figyelt és várakozott. Próbálta kitalálni mit lép ellenfele, akiről lerítt arra vár, hogy ő támadjon. A fiú viszont még visszanyert higgadtsága ellenére sem akart tovább várni. Pajzsa védelmében előre lendült és egyenesen Hokushin szívére célzott. Már ha ezeknek a testeknek volt olyanjuk. Az említett személy azonban ismét könnyedén kitért a penge elől és egy ügyes mozdulattal kirúgta Teru alól a lábait. Míg a szerencsétlenül járt személy hátrazuhant az ellenséges penge mellkasa felé közelített. Most először nem félve semmitől támadott vissza. Úgy tűnt mintha pajzsa egy pillanatra felragyogott volna, amikor képességét aktiválta. Azonban az egész eseményt csak a fiú kiáltása törte meg, ahogy megnevezte a képességet.
- Shield Bash!
A pajzs erőteljesen tört előre melyben kétszer akkora erő rejlett, mint Teruban. Azonban nem arra koncentrált, hogy Hokushint találja el. Mivel annak kardja vészesen közelgett és a pajzs a zuhanás következtében amúgy is elmozdult eredeti helyéről a képességnek hátra oldalról érkezhetett. Nem volt más célja ezzel a mondhatni erős technikával, mint hogy a kard lapját eltalálva, kiüsse a kardforgató kezéből annak fegyverét, és megadásra kényszerítse. Jelenleg nem érdekelte a győzelem, mert most már tudta, hogy a jövőben mit kell tennie. Miként siker az akciója nehéz megmondani. Amatőr szemek azt mondanák biztos az esély, míg mások könnyedén elkerülhető ez a csapás is. Lehet, hogy a kard időközben már a mellkasába mélyült ám így is lefegyverezhető a másik párbajozó. Nehéz, nagyon nehéz ügy.

_________________
Spoiler:
Mikawa Teru
Mikawa Teru
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. Aug. 09.
Tartózkodási hely : Floor 1

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Hokushin Vas. Aug. 12 2012, 23:52

A tervem tökéletesen bevált pont ahogy gondoltam. Még egy vak is láthatta milyen változások mentek végre a fiúban egyik pillanatról a másikra. Légzése lelassult, mozgása összeszedettebb lett és sokkal jobban tudott koncentrálni. Első csapásként a szívemre célzott szerencsére én még mindig gyorsabb voltam nála ezért könnyedén kitértem a kard útjából. Úgy döntöttem nem bánok a fiúval kesztyűs kézzel hisz abból nem tanulhat semmit. Villámgyorsan lehajoltam a jobb lábamat kinyújtottam és az ő bokájába akasztottam bele majd hirtelen rúgtam egy nagyot. Ettől a lovag elvesztette az egyensúlyát és elkezdett hátrafelé zuhanni. Én azonnal fölpattantam kényelmes helyzetemből majd kardommal ellenfelem mellkasa felé vágtam. Úgy gondoltam zuhanás közben képtelen lesz kivédeni a támadásomat de sajnos tévedtem. A pajzsa elkezdett világítani majd hatalmas erővel megütötte a kardomat mielőtt elértem volna a mellkasát. A fegyverem azon nyomban kirepült a kezemből föl egészen a felhőkig. Ezután pörgött egy darabig a levegőben és egy éles csattanással beleállt a földbe tőlem harminc lépésnyire. Eközben ő még midig zuhant hátrafelé majd mint legutóbb hangos puffanással földet ért. Mintha csak egy rajtpisztolyt halottam volna nem is egy ember elestét rögtön megfordultam és teljes sebességgel a kardom felé rohantam. Jól tudtam egy lovaggal szembe aki egyaránt használja támadásra a pajzsát és a kardját esélytelen lennék puszta kézzel. Az eddigi vereségeim arra ösztönöztek, hogy adjak bele mindent a harcba ezért teljes erőmmel rohantam elvesztettem fegyverem után. Pár pillanat alatt el is értem az áhított tárgyat. Erősen megszorítottam a markolatot és mire kihúztam a talajból újra az ellenfelemen volt a szemem. A rohanás miatt egy kissé szaporán vettem a levegőt de nem éreztem magam fáradtnak és igyekeztem kontrollálni a légzésemet. Nemrég még én magam sem tudtam többet a harcról mint egy átlagos civil. Azonban néhány önzetlen cimbora és pár edzés csodákra volt képes. Most már kicsit képes voltam reagálni ellenfeleim harci mozdulataira. Lassan közelebb lépkedtem a lovaghoz és közben vártam, hogy felkeljen végre. A kardtávolságától úgy három lépésnyire állhattam meg. Nem volt kedvem bekapni egy akkora maflást mint amivel a kardomat röpítette a magasba.
Amint küzdőállasba helyezkedik egyből gyors támadásokkal rontok rá. Először a kardos keze felé csapok de közben szemmel tartom a pajzsát is. Amint azzal akar majd lesújtani lábujhegyen állva szinte elpiruettezek mellőle és engedem, hogy a lendület tovább vigye. Ha így sikerül a háta mögé kerülnöm akkor egy gyors mozdulatom a hátába hasítok.
Ha esetleg erre nem kerül sor megpróbálom a kardom lapjával az övét felcsapni és egy szúrást bevinni a mellkasába. Mindenképpen gyors de könnyed mozdulatokkal próbálkozok nehogy idejekorán kifárasszam magamat.


A hozzászólást Hokushin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 13 2012, 18:07-kor.

_________________
Most
Spoiler:


párbaj Kimiko vs Incubus vs Ayani vs Hokushin
Spoiler:


Ragnarök,
Spoiler:
Hokushin
Hokushin
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 200
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Mikawa Teru Hétf. Aug. 13 2012, 15:21

A kard fémes csengéssel repült tovább, míg Teru hatalmas puffanással. Mint valami teknős úgy vergődött a hátán miközben Hokushin őrült módjára futott a kardja után. Persze ezzel nem volt tisztában, de amikor felkelt ellenfele kezében ismét ott villogott a kardja. A fiú pontosan tudta, hogy nem csapnak le rá így hát némi gyengeséget színlelve az időt kihasználva vergődött ismét talpra. Míg ezzel a mozdulatsorral foglalatoskodott volt ideje átgondolnia a következő lépéseit. Tudta, hogy nem győzhet, ha esztelenül támad, de még akkor is kevés az esélye, ha ő maga kiszámítja minden ütését, amikor lesújt. Nem, az egyedüli megoldás az volt, ha elég közel engedi magához, és kiügyeskedve méri rá a végzetes csapás sort. A terv jól kivitelezhető volt az egyedüli gond a kitérés irányát jelentette. Azonban aki nem mer, nem is nyer és ezt tudta ő is. Amikor ismét talpon volt megerősítette védelmét és egyedül a pajzsára koncentrált. Kardja maga mellett lógott, hogy csak a legszükségesebb esetekben kelljen vele ellen támadni vagy éppen védekezni. Hokushin látva, hogy Teru ismét harcképes teljes erejéből rárontott. A fiúnak nem volt könnyű dolga de sikerült állnia a sarat, holott a pajzsról lecsúszott egy-két csapás pár életpontot elvett tőle. Most viszont nem törődhetett ilyen apróságokkal. Egy kevéske életpont bőven feláldozható az előnyös kimenetelért. Hosszas vagdalkozás után Teru egy váratlan pillanatban, amikor a másik fiú éppen meglendítette a karját és az esélye, hogy megállítsa a csapást nagyon kicsi volt akkor csapott le ő is a kardjával. A penge vízszintesen érkezett az ügyes kardforgató oldalát célozva és lehetőleg úgy intézve, hogy lehetőség szerint oldalra igyekezzen kitérni az alacsonyan süvítő penge elől. Egyetlen célja pusztán az volt, hogy így a pajzsa felé terelje, és még egyszer használhassa a képességét. Persze nem lehetett benne biztos, hogy az illető nem hátra felé próbál meg valahogy egérutat nyerni. Akár oldalra ugrik, akár hátra menekül, Teru könyörtelenül ráront, egy percet nyugtot se hagyva a fiúnak.

_________________
Spoiler:
Mikawa Teru
Mikawa Teru
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. Aug. 09.
Tartózkodási hely : Floor 1

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Hokushin Hétf. Aug. 13 2012, 19:06

Úgy rohantam mint egy eszelős, hogy idejében visszaszerezzem a kordomat. Mire elértem a fegyveremet és megfordultam a lovag már elkezdett igaz lassan fölkelni. Mikor fölállt az arca elé emelte pajzsát a fegyverét meg lelógatta. Szép lassan vissza somfordáltam a küzdelembe majd 2-3 lépésre álltam meg Taru kardtávolságától. Mivel láttam, hogy felkészült a fogadásomra nem akartam tovább váratni szegényt ezért akcióba léptem. Villámgyors csapásokat mértem ellenfelemre de annak széles pajzsa megakadályozta, hogy eltaláljam. Az erdőben fémes csattanások zaja szált a szélrózsa minden irányába valahányszor a kardom belecsapott a pajzsába. A fiú még nagyon újonc lehetett ugyanis egy alkalommal a kard lecsúszott a páncélról és a harcos mellkasába mélyet. Azonnal kihúztam és egy lépést hátrébb léptem de látszólag meg se kottyant neki ez a vágás. Ám újra támadtam de nem tudtam sérülést okozni neki. Az a pajzs olyan volt akár a kínai nagy fal áthatolhatatlan. Több erővel akartam megpróbálni hátha így sikerem lesz ezért két kézzel fogtam a kardomat és felkészültem a csapásra. Azonban amikor éppen lecsaptam volna hirtelen megjelent a lovag kardja is. Mivel rossz pozícióban volt a fegyverem az egyetlen esélyem az volt, hogy kitérek előle. Mikor elpördültem pont elkerülte a mellkasomat a vágása azonban így pont a csapdájába estem bele. A másik kezével meglendítette a világító pajzsát ami pont telibe talált. Olyan érzés volt mintha egy ló rúgott volna meg és vagy négy métert repültem hátra majd hangos csattanással értem földet. Igaz nem éreztem fájdalmat de azért nem esett jól egy cseppet sem. Lassan föltápászkodtam majd miután két kézre fogtam a fegyverem rohanva elindultam a lovag felé. Az utolsó három méteren átvettem a jobb kezembe a kardot és elhajítottam Teru feje felé. A pajzsával valószínűleg kivédi majd de nem nagyon érdekelt csak az, hogy egy pillanatra nem figyel. Ezt a figyelmetlenséget kihasználva hozzá rohanok elkapom a csuklóját és hátracsavarva kitekerem belőle a kardot. Ezután a saját hátába állítom ellököm és visszamegyek a saját eszközömért.
(MI még az eredeti adataim szerint harcolunk)
Élet: 4 (+2)=(15)
Fegyverkezelés: 2 (+2)
Erő: 4 (+2)
Kitartás: 1 (+1)
Gyorsaság: 3 (+1)
Speciális képesség: 2 (+2)

Felszerelés:
Kezdő Kard (felszerelt, +1 erő)
Kezdő Ruha (felszerelt, +2 páncél)

_________________
Most
Spoiler:


párbaj Kimiko vs Incubus vs Ayani vs Hokushin
Spoiler:


Ragnarök,
Spoiler:
Hokushin
Hokushin
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 200
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Mikawa Teru Kedd Aug. 14 2012, 19:33

A terv szerint a szembeálló fiúnak egy hatalmas maflást kellett bekapnia, ami meg is történt így mondhatnánk, hogy küldetés teljesítve de itt éppen nem arról van szó. Teru úgy tett, ahogy tennie kellett támadott, mint az elszabadult cséphadaró, azonban bármily meglepő, Hokushin gyorsabb volt. Hamar talpra kászálódott a kis ádáz harcos. Szemtől szembe rohantak egymásnak. Teru mint élő darts tábla jól szerepelt a meghallgatáson hisz rövidtávon képtelen volt védekezni egy olyan ellenfél ellen, aki nem volt rest megszabadulni saját fegyverétől. Repült a kard és senki se tudta hol áll meg kivéve, amikor már megállt. Hős lovagunk megpróbált kitérni a fegyver elől, mint Neo a mátrixban a lövedékek elől de mit mondhatnák nem volt elég hajlékony. A kard egyenesen a mellkasába ágyazódott és bár fájdalmat nem érzett szemei amolyan tipikus filmjelenet módjára kikerekedtek annak rendje s módja szerint.
- Miért?
Kérdezte elhaló hangon és elrakta a saját kardját. Majd, mint egy életre kelt gyakorló bábu kirántotta a testébe mélyedt pengét, ami elég vészesen levitte az életerejét. Már, már vészesen közel állt a halálhoz de azért volt ott még szufla. Úgy a fele. Mit is lehetne mondani egy olyan emberre, aki nem számít arra, hogy a másik hozzávágja a fegyverét. Ráadásul jól is céloz vele. Ekkora szégyent. Talán ha adott is volna pontot még a játék elején a gyorsaságra, akkor talán, de tényleg csak talán ki tudott volna térni. De nem. Helyette kőkeményen rohamozott ismerve saját korlátait. Bár senki se vádolhatja. Elvégre ki gondolt egy ilyen eseményre. Na de mindegy is. Szóval ott tartottunk, hogy kibányászta magából a kardot, míg a sajátját elrakta. Ott álltak ők, egyik fegyvertelenül, a másik nem. Viszont mivel pontosan tudta, hogy a cséphadarás nem életképes harci taktika nemes egyszerűséggel azt tette, amit Hokushin is tett. Fogta a fiú kardját, ami már amúgy is a kezében volt és visszaküldte feladónak, hátha beleáll saját gazdájába.


_________________
Spoiler:
Mikawa Teru
Mikawa Teru
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. Aug. 09.
Tartózkodási hely : Floor 1

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Hokushin Kedd Aug. 14 2012, 23:58

Eldobtam a kardot de sajnos nem úgy sikerült ahogy én szerettem volna. Túl sokat vártam el ettől az újonctól mert szentül meg voltam győződve, hogy azzal a nagy pajzzsal majd simán kivédi a támadásom. De ő ehelyett elkezdett marháskodni és elkezdett hátrafelé dőlni bizonyára azért ,hogy fölötte szálljon el a kard. Mintha egy limbó versenyt néztem volna. Azonban a mi kis játékosunk megbukott és a kard beleállt a mellkasába. Ettől teljesen kiguvadt a szeme mintha komolyan érezte volna a fájdalmat és a becspodást. Még fel i üvöltött fájdalmában akár egy igazi színész csakhogy korábban kellet volna felkelnie, hogy engem csőbe tudjon húzni. Egyszer régebben sikerült megvezetni ezzel a trükkel de másodszor már nem hagytam magamat. Ahelyett, hogy megijedtem volna inkább elkezdtem tapsolni eme remek előadás miatt. Miután befejezte ezt a kis komédiát elrakta a saját fegyverét az enyémet meg kihúzta a mellkasából szép lassan. Ez volt az egyik előnye ennek a világnak. Nem éreztünk fájdalmat de nem is véreztünk össze semmit. Egy darabig nézegette a kardomat majd hirtelen fogást váltott rajta. Rögtön tudtam mire készült engem akart célba venni. Azonnal elkezdtem felé rohanni mire eldobta a kardomat már javában felé tartottam. Amikor a kezét elhagyta a penge én aktiváltam a képességemet és egy 4,5-ös sebességgel kitértem a fegyver útjából tovább robogva a lovag felé. Mikor már csak három lépésre vagyok tőle akár egy focista elvetem magam és az utolsó pár métert csúszva teszem meg. Úgy célzok majd, hogy mellette csússzak el így eltudom venni a fegyverét majd hirtelen felpattanok háttal állva Terunak. Meg se fordulok, de mintha el akarnám rakni a kardot a tokomba hátra bökök pont nemes ellenfelem hátába.

_________________
Most
Spoiler:


párbaj Kimiko vs Incubus vs Ayani vs Hokushin
Spoiler:


Ragnarök,
Spoiler:
Hokushin
Hokushin
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 200
Join date : 2012. Aug. 02.

Karakterlap
Szint: 12
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Szept. 28 2012, 13:12

Inaktív küzdőtér, lezárom.

Hokushinnak jutalom: 10 exp 20 arany

Zhou Xiu Shuinak: +1 exp
Céhbank: +2 arany
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Hokushin vs Mikawa Teru Empty Re: Hokushin vs Mikawa Teru

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.