Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

3 posters

Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Kedd Jún. 27 2017, 20:34

Ami a céhben történt, felkavart és elgondolkodtatott. Bűntudatom volt, amiért elkényelmesedtem és nem fejlődtem, nem gyakoroltam és tanultam. Azt hiszem... ellustultam és szemtelenül tartottam a kezeim minden iránt, amit megszerezhetek, de erőfeszítést és felelősséget nem vállaltam semmiért. Sajnálom... úgy, sajnálom. Nem gondolom, hogy másképp lettek vona a dolgok, ha tudatosabb vagyok, de legalább nem lenne okom a megbánásra.

Az érzelmeim vezéreltek ide. Két év... ilyen hosszú idő alatt egyetlen egyszer sem álltam ki senki ellen. Félre értés ne essen, jártam már itt, de sose fogadtam el senkinek sem a felkérését, ha valaki ki is hívot... egy gyors visszautasítás után, el is pucoltam.

Pet nélkül? Tapasztalat nélkül? Bátorság nélkül, mégis mi értelme volna? Ha rágondolok is remegnek a lábaim, pedig... kerültem már küldetések alatt összetűzésbe másokkal... ez mégis más, ezt magam vállalom. Magam keresem a bajt...

A nézőtérről lassan engedtem magam csak lefele, a küzdőtér irányába. Nagyot sóhajtottam, mélyt szippantottam a forró levegőbe, de végül, hivatalosan is leértem. És most? Van akik megtalálják egymást, olyan is akad... aki csak kiáll középre és elüvölti magát. Egyesek már az ellenfelükkel érkeznek ide én egyik sem vagyok. A játékosokat kémlelem. A tekintetem megakad egy ismerős arcon, így nála próbálkozok.
- Szia... - Szólítottam meg, a hangom bizonytalan és bátortalan volt, ez így nem lesz jó.... erőt kell vegyek magamon.
- Leszel az ellenfelel? - Kérdeztem meg tőle amikor úgy láttam, hogy engem figyel.
- Te küldd a kihívót, én kiválasztom a módot. - Mosolyogtam, próbáltam magabiztos lenni és biztatni őt is, de nem éreztem magam túl... hitelesnek. A forróságban a felforrósodott homok sem segített, a többiek harcai alatt a légbe dobált porszemcsék csillogtak. Pillantásommal máris egy olyan részt kerestem, ahol kevés játékost zavarhatok.

Pontok:
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Szer. Jún. 28 2017, 20:12

Szóval, mit is keresek én az arénában, tűző napon, forróságban?
Biztos nem a jégkirálynőt, belőle volt elég, meg még lesz is, hamarost, s az ottani zord, csontig hatoló fagy után, a fullasztó meleg már szinte üdítően hatott.
Voltam én a negyedik szinten is, de fura mód alig jár oda ember, nem hogy némber...

De ha abból indulok ki, hogy a SAO játékosainak jelentős része nerd, otaku, szenvedélybeteg "gép-függő", akkor lényegében teljesen "normális", hogy itt az arénában több az élet, mint odafent a vízpart mellett.
Szórakozásnak ez is megteszi: hátha látok valami újat, talán tanulhatok, de ha mást nem, hát a római plebsz módjára jót szórakozhatok a homokon és porban küzdök csatáin.
Nem mellesleg akad itt a nézőtéren is egy-két formás teremtés, lehet legeltetni a szemeket, ha valakinek van olyan jó a látása, mint az enyém. Kicsit még fejlesztem, és már szó szerint szemmel vetkőztethetnem le a szebbik nem képviselőit, például, azt ott, azt a kis fruskát, aki épp a lépcsőkön ereszkedik alá. Jól megy hozzá a popkorn meg kóla, és hátulról se rossz, azt kell, hogy mondjam!

Megnövelt látás ide, vagy oda, azért közelebbről mégis csak jobb, és ugyan mi akadályozna, hogy lecsökkentsem a távolságot kettőnk között? Végül aztán már a nézőtérre vezető lépcső alján találtam magam, a forró homok hője incselkedett a könnyű fekete saruba bújtatott lábammal. Oh, igen. Ha aréna és hőség, akkor hófehér tóga és saru, római módra. Bámultam még egy ideig azt a kis formás fenekű istennőt, amikor egyszer csak valahonnan hallom, hogy szia. Már úgy rutinból is körbe néztem, hogy mégis ki talált meg itt kicsodát, nem nagyon hittem, hogy nekem szól a köszönés, de volt már meglepetés máskor.

- Ümmm, szia - fordultam a láthatóan rám váró lány felé. Felmértem a "helyzetet", na nem tetőtől talpig, arra nem volt időm még, csak úgy alakra, arcra. Nem volt csúnya, sőt!
- Ellenfelel? - kérdeztem vissza, talán mást akart mondani, vagy csak nyelvbotlás volt. Nem értettem mit kérdezett, de nem is igazán ezen járt az eszem. Mikor volt utoljára, hogy egy lány megszólított, csak úgy, mondhatni az "utcán"? Egy kezemen meg tudnám számolni, és az utolsó se mostanában történt!
- Nem találkoztunk mi már valahol? Ne haragudj, de olyan ismerősnek tűnsz - kicsit mintha meg lenne szeppenve. Tereltem a szót, mert teljesen más volt, mint amit/akit láttam még az imént, és ez a bátortalanság annyira aranyossá tette. Lehet, hogy tetszik?
- Mármint, te most párbajozni szeretnél velem? - néztem rá kicsit értetlenül. Azt hittem mást akar, bár elképzelésem nem nagyon volt, mit. Viszont az arénában voltunk. Körülöttünk harcolnak, meg szurkolnak. Végül is...
Nagyon tudja mit akar, pedig én még csak azt se tudom, ő kicsoda, felteszem, ő se, hogy én ki lennék. Nem rémlik.
- Danee vagyok. Amúgy ... - most rajtam volt a "sor": Elbizonytalanodtam. Ismerjük egymást? Esetleg tudja a nevem is? Részeg voltam, vagy ennyire lefoglalt valami vagy valaki más? Vagy csak random kiválasztott magának és akar egy gyors penge váltást, anélkül, hogy tudnánk ki a másik?
Látva az iménti határozatlanságot elsöprő eltökéltséget a szemeiben...
Azok a szemek! az istenekre!
... inkább úgy döntöttem eleget teszek a kérésének. Elküldtem a felhívást a leányzónak. Legalább tovább időzhetek a társaságában és akkor még az is lehet, hogy ...
A mosolya kicsit erőltetett volt: szépnek  ugyan szép, de láttam mögötte az aggodalmat, a szavai ellenére a bizonytalanságot.
- Elküldtem - kommentáltam, hogy tudja nem rám várunk, vagy ha mégis, akkor valamit elrontottam
- Megkaptad?

adatok:

dobások:
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Csüt. Jún. 29 2017, 20:04

Fogalmam sem volt, várt-e valakire, mit szeretett volna pontosan ez a srác, viszont rá esett a választásom. Mivel nem ismertem mást, és leginkább olyasvalakit mertem csak leszólítani, akit legalább látásból tudok hova tenni. Meglepettnek tűnt, amitől picit elbátortalanodtam, nem is értettem miért kérdez vissza. Netán nem így szokták kihívni egymást az emberek? Komolyan elgondolkodtam ezen.
- De, volt egy közös küldetésünk. - De azt nem árultam el, hogy melyik. Azon gondolkodtam, ki kéne próbálni, mit tudnék vele elhitetni.
- Igen, azt szeretnék. - Zavaróan értettlennek tűnt, vagy tényleg én rontottam el valamit, vagy lassú egy picit a srác. De nem bántom ezért, nekem is vannak szétszórtabb napjaim. Főleg manapság...
- Kiwi. - Hajoltam meg, ahogy illik. Próbáltam határozottnak tűnni és véletlenül sem említettem meg, hogy két éve amióta ébren vagyok... most harcolok először élesben, küzdőtéren és ami a legfontosabb, önszántamból. Bólintottam, ahogy megérkezett a felkérő panel és ezzel a lista is. Az opciók amik közül választhatok. A teljes életes kizárva. Az első ütésesnek sincs értelme... a fél élet? Talán opcionális, de... nem ismerem annyira, hogy tudjam mire számítanék. Féltem, hogy erőszakos lesz, így elhatároztam, hogy ütök vágok. Gyorsnak és nyomulósnak kell lennem. Féltem elárulni, hogy az első meccsem, mert kihasználhatja, vagy felültethet, ha már több tapasztalata van, de ha hibázok... úgy is hamar kiderül, hogy hol rontottam. Ebben reménykedtem.
- Fél életest választok. - Majd ráböktem. A számláló elindult, egy percem van. Ez idő alatt kellett felmérnem az esélyeim. Nem bírja a meleget, a papucs ami rajta van, nem előnyös. Nincs fogás a ruháján, sem hosszú haja. A karja izmos, de nem felfújt. Magasabb nálam, alig egy fejjel. Próbáltam, visszaemlékezni mit láthattam tőle, de talán a túlzott koncentráció amiből hamarosan szorongás alakult ki... pedig tudtam. Le kell nyugodjak. Szemből fog támadni? Én indítsak először, ha igen, akkor lépéselőnyben vagyok, mert védekezésre kényszeríthetném. De mi van ha gyorsabb? Akkor megszívtam! Ha gyorsabb távolságot kellene tartsak, de erre nincs lehetőségem. De már volt elképzelésem erre az eshetőségre is. Az idomárkard a kezemben, most biztos izzadnék, ha lehetne idebent. Lágy szellő csapott végig közöttünk, még volt pár másodperc hátra... szinte magamban mondogattam a számokat, majd megindultam. Már akkor elindultam amikor még be sem töltötte a nullát, az egyes szám volt a rajtjelem. Rohamra készültem, a kardot egyenesen a hasa irányába tartottam és szúrni próbáltam, majd nem torpantam meg igyekeztem minél közelebb kerülni hozzá, agresszív módon.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Kedd Júl. 04 2017, 10:39

- Volt? - kérdeztem vissza meglepődve - De ha azt mondod, biztos úgy van
Nem rémlett úgy igazán, pedig szép lány, meg minden, az ilyesmi igazán megragadhatna a fejemben. Bár mondták már  rám, hogy aranyhal memóriám van. A régi ismerősöket szinte kivétel nélkül meg tudnám nevezni, vagy akikkel sűrűn összehoz a sors, de az egy-két alkalomnál többször nem látott arcok, és a hozzájuk tartozó nevek nem igazán ragadtak meg az emlékezetemben.
Talán ideje lenne tovább írnom a naplómat és névjegyzékemet.
- Kiwi? Mint a gyümölcs, meg a madár?
Fura név, bár a haja... De ő legalább biztos nem a valódi nevét használja, mint én.
- Rendben, legyen féléletes - bólintottam, bár nem tudom, hogy a beleegyezésem számított bármit is, hiszen a szabályok szerint a kihívottnak van joga megválasztani a körülményeket.
Még mindig azon töprengtem, hogy hol, melyik küldetésen találkozhattunk, amikor a felettünk fogyatkozó számok kizökkentettek az álmodozásból.
A pajzsom, kardom sehol, egy szál tógában ácsorgok a homokon, saruban, és mindjárt lejár az idő. Kapkodva pörgettem a menüt, épp csak felcsillant az aranykard az oldalamon, már az egyes virított a levegőben, a pajzsom keresném, már böknék is rá, lejár az idő. Ha a homlokom, meg a hátam nem is gyöngyözik, így is éreztem, ahogy villámként csapott át az félsz a idegeimen.
De megijedni sem volt időm, Kiwi úgy rontott rám a kardjával. Ösztönösen húztam magam elé a pajzsom. Már ha fel lett volna szerelve. Jobb híján az alkarommal fogtam fel a penge szúrását, de az is kevésnek bizonyult: simán átszaladt rajta, a hasfalamban állt meg.
Félre szökkenhettem volna, kiránthattam volna a kardom, hogy azzal hárítsak, de annyira lekötött a felszerelkezés, hogy szinte teljesen más világban voltam.
A kard bizonyára át döfött, akkora erővel vágódott belém, a szabad kezem, mely a kard markolatért kellett volna, hogy nyúljon, most Kiwi testpáncélját tartotta ellen. Mellben.
- Már elkezdtük? - kérdeztem zavartan. El akartam lökni magamtól, de csak finom kis taszítás lett belőle, mert akkor vettem észre, hova tenyereltem
- Bocs, nem akartam - rántottam el a kezem, mint aki tűzforrót fogott, inkább a kardja markolatára fogtam rá, és húztam le magam a pengéről. A karom még működött, a szúrás tiszta maradt, nem vágta le, de a vörös vonal ott éktelenkedett rajta továbbra is.

Élet: 131/185
Páncél: -


A hozzászólást Danee összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 05 2017, 08:21-kor.
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Szer. Júl. 05 2017, 08:14

Nem nagyon rémlett neki a dolog, de ez nem zavart annyira mint talán másokat. Tudtam magamról, hogy nem vagyok egy sziporkázó jelenség, de picit azért sértette az egómat. Viszont, előnyhöz juthatott a feledékenysége álltal.

A nevemet rendszerint megkérdezik és már ki kellett volna találni valami frappánsat rá, de valahogy mindig elmarad.
- Gyümölcs. - Feleltem. És miért ne lehetne, a sárgadinnye, a kiwi és a banán nagyon is finom és szép gyümik. Még ha fantáziaszegény is, ez egy mmo-ban. De én csak kipróbálni akartam, nem gondoltam... Hogy egy "életre" viselem majd... Elküldte a meghívót, kiválasztottam a módot. Helyben is hagyta, majd ahogy elkezdett visszaszámolni még csak fel sem öltözött, a fegyverét sem hívta elő. Egyszerűen elbambult, vagy csak a bolondját jártatja velem?! Persze, lehetett akár csapda is, hogy elbízzam... magam. Összeráncoltam a szemöldököm, majd a legkisebb lelkiismeret furdalás nélkül, daccal és indulattal, a legrövidebb és egyenesebb úton támadtam. Egy szúrás a hasába. Ő pedig csak lomhán mozgott, átfúrta akard először a karját, végül a hasánál az egész testét. Majd azon kaptam magam, hogy a páncélzatom mell-részénél pihentette meg a kezét, majd játszotta az ostobát. A páncélját ledaráltam, és az életcsíkja is megmozdult... A következő két mondata, ismét kiakasztott. És gondolom még elvárná, hogy ne nézzék teljesen hülyének?...
- Már percekkel ezelőtt... - Igen, ugyanis már a kihívás, a kiválasztás, majd a számláló, és a mozzanatok... Ez a srác vagy komplett idióta, vagy belőlem akar azt csinálni. Nehéz, az ilyenekkel kedvesnek, vagy előzékenynek maradni. Kivontam a kardom belőle, vagyis mivel azon állapodott meg végül a keze, valószínű csak megpróbáltam, de nem biztos hogy sikerült. Értetlenül csóváltam a fejem magam előtt. Az egyetlen trükköm a gyorsaság és a lerohanás, talán. Az, ha olyan húzásokat sikerül bevinnem, amikre nem számíthat. Ezek szerint nincs sok élete. Mivel nem szerelkezett fel, így a kasztját sem tudom. Azt hiszem volt nála pajzs. Szóval lovag... Akkor vagy alacsony szintű, vagy nem tank-nak specializálódott, tehát a speciális képességei lesznek magasak... vagy... esetleg a fegyverkezelése. Nem is védekezett. Direkt csinálta! Hagyta... hogy megsebezzem! De talán már, késő mire sikerült összeraknom. Tudatosan voltam eddig is szűkszavú és nem húztam az időt semmivel, de talán kapkodtam... Most viszont nem támadtam, ha tudtam kihúztam a kardot és hátráltam.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Vas. Júl. 09 2017, 14:08

Az előbb még egy másik csajszit bámultam, most ez a szépség szúrt meg a bökőjével.
De ez az utóbbi nem fordítva szokott lenni?
Kicsit túl sok volt ez így egyszerre, én még elég kókadtnak éreztem magam a nagy melegtől, a gondolataim is elég kuszák voltak, nem jöttem rá melyik küldetésről, de ismerős volt, a szúrás viszont kicsit visszarántott a valóságba.

Szóval egy elfogadott párbaj kellős közepén álltam, egy szál karddal a kezemben, ami talán hősiesen hangozhatna elsőre, de valójában elég siralmas volt a helyzet. Valamit tennem kellett. Ha minden igaz, az életem talán nem kell féltenem, hiszen féléletesre állította be a győzelmi feltételt, így ha nem üt 200 körülit rám egy suhintással, akkor nem lehet baj. És ez az utóbbi nem volt annyi.

A kardom hárításra húztam magam elé a levegőbe, vártam hogyan ront rám újra.
De nem úgy tűnt, mint aki a folytonos kaszabolásban látja a megfelelő stratégiát: egyre csak hátrált.
Ha pedig nem akar támadni, és talán arra vár, hogy én tegyem meg a következő lépést, akkor van időm: annyi legalább is, hogy fogtam magam és előhívtam a menüt.

Sohase csináltam még ilyet, csak potikkal és kristályokkal, de most nem effélét hívtam elő:
Az ujjam a Nehéz Mithrilpáncél fölött állapodott meg. A felszerelés opció kiválasztás hatására fényes aura vont körbe egy pár pillanatra, s mire elhalványult, már a merev testpáncél húzta vállaimat.

Valamivel közelebb kerültem, ahhoz, amit biztonságnak szokás nevezni. De itt nem ért véget a teendőim sora. Nem csak azért mert ez még mindig nem a teljes felszerelésem volt, és a párbaj épp csak elkezdődött, hanem mert egy olyas valakivel volt dolgom aki épp csak rémlett, hogy ismerős. Most már legalább annyit tudtam, hogy egy közös küldetésről kellett volna, hogy emlékek ugorjanak be. De nem ugrott be semmi. Viszont azt elég fura lett volna, ha pár szavas viszontválaszokkal elintéznénk ezt a találkozót.

- Gyümölcs? Lefogadom, legalább annyira ennivalóan édes vagy, mint egy igazi kiwi! - tudom, gyenge felütés volt, talán egy Tachi jobban csűrte volna a szavakat, ahogy én ismerem, de nem hagyhattam ki ezt a szervát ilyen megkapó név hallatán
- Nem bánod, ha kicsit megkóstollak? - nincs nálam a pajzsom, így kénytelen leszek harcmodort váltani. Nem is volt az olyan régen, hogy egy szál karddal álltam ki az ellenfeleim lenne, éppen csak kicsit igazítani kellett a lépéstechnikán és az alapálláson.

Enyhén rézsútos alapállás, a szabad kezem felőli láb hátrébb söpört a homokban, a jobb karom pedig előre vágott a levegőben.
Igen, ez lesz az!

Nem tétováztam tovább, mielőtt még meggondolná magát és újra támadásba lendülne, elrúgtam magam, és egy hirtelen sprintel eltüntettem a kettőnk között megnyúlt távolságot, de nem szúrni akartam: a kardját kerestem, a pengék csattanását kívántam hallani, a védelemre húzott vason tükrözni a szemem bogarát, vagy a vad makacsságot, ami felnyársalni kész, ez esetben, csupán megcsavarnám az összekoccanó pengéink tengelyét: kifele természetesen, had lássam, milyen erősen kapaszkodik élete fegyveréhez.

Élet: 131/185
Páncél: 0 >> 70
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Hétf. Júl. 10 2017, 21:00

Nem tudhattam róla túl sokat, de volt némi fogalmam a képességéről, a szintjét viszont betájolni sem tudtam. Ahogy jelenleg viselkedik, úgy tűnik, mint akinek nincsenek otthon, bár megfordult a fejemben, hogy ezt akarja elhitetni velem, hogy lenézzem és könnyelműen bánjak vele. Nem teszem, de minden erőmet belefektetem a harcba jelenleg, bár sok reményt nem fűzök hozzá, hisz... a küldetésen is én bizonyultam a leggyengébb láncszemnek. Mivel rámarkolt a kardomra, így vártam azt a percet amikor elengedi, hogy megszabaduljak tőle, majd viszont támadhassak. Ismét a menüjében kotorászott, így arra volt időm, hogy az arcomba hulló hajamat a fülem mögé igazítsam. Gondoltam rá, hogy megüthetném ameddig a menüjével babrá, elvégre időm volna rá, össze is zavarnám, de így is túl erőszakosan lendültem neki. Kicsit kifújtam magam, ekkor láttam hogy felszerelt egy vértet. Azt hittem valami speciális fegyvert vesz elő, de úgy tűnik nagyobbat sebeztem, mint amire számított. Picit benedvesítettem a számat, ami kezdett kiszáradni mert nem elég a meleg, de a felforrósodott homok is visszaveri a hőt.

Szóváltásba kezdtünk, majd megszólalt. Az rméllett hogy nem egy nagy szájhős, de ennek oka van. Tachi esetében nem gondolkodtam a válaszon, hanem maró gúnnyal közöltem vele a mondandómat. A fiú esetében más dologról van szó. Érezhetően azért nem volt éles a nyelve, mert volt némi önértékelési baja. Ez lerít róla, mint a legtöbb ilyen emberkéről. Akaratlan árulunk el magunkról információkat, teljesen... öntudatlanul. Én is és mindenki....
Itt most az volt a dilemma, hogy helyre tegyem-e, vagyis ez nem volt az, de... az igen, hogy miként. Alig egy.két másodperc alatt zajlott le bennem a belső diskurzus.
- Tudsz te ennél jobbat is. - Jelentettem ki, nem a lovat akartam alá adni, de éreztetni akartam, vele hogy ennél többet várok, viszont nem oltottam le, így talán nem okoztam neki különösebb szorongást, mivel azt azért nem akartam. Ha ezek után is bevágta a második mondatát, akkor csak egy fél szemforgatást kapott, mivel többre nem igen volt időm. Magabiztosnak akartam tűnni, és ehhez az is kellett, hogy ne legyek túl kedves vagy nyájas. Tudtam mit akarok, csak azt nem, hogy épp miképp... Megindult felém, gyors volt... annyira volt csak időm, hogy egy lépést hátrahőköljek, és kitámasszam magam, miközben a fegyverem védekezésre fogtam, a pengék éles hangon koccantak össze, majd ekkor villant be egy ötlet. Azt tanultam, hogy mint nő, sose tarts rá ütésre, vagy nehezebb támadásokra, mindig hagyd, hagy vesszen ki a lendület és így is tettem. Spóroltam az erőmmel és hagytam, hogy a kardomat egészen leszorítsa, de a markolatot nem engedtem el, viszont így akrobatikáznom kellett picit. Az egyik lábamon támaszkodtam meg, miközben a másikkal indítottam egy hátulról fordított rúgást ami így a fiú tarkóját, vagy hátát érhette. Igyekeztem súlyemelést is bele vinni, bár mint lovag... számolnom kell azzal, hogy talán ki tud tartani és nem esik el.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Szer. Júl. 12 2017, 22:49

"Tudsz te ennél jobbat is!"
Hát erre nem tudtam mit felelni hirtelen. Csak baromságok jutottak hirtelen az eszembe, de nem volt köztük semmi olyan, amivel visszapattinthattam volna a labdát, vagy esetleg viccesen félresöpörhettem volna.
Ahhoz ismernem is kellett volna Kiwit. Ismerni, nem kicsit, mondjuk úgy minimum 2 hétnyi folyamatos találkozgatások bármilyen okból kifolyólag, hogy lássam miről is szól a személyisége: mi mozgatja meg, mivel lehet felheccelni, és meddig lehet ép bőrrel elmenni nála poén téren.
Na ez mind hiányzott most, és őszintén szólva nem igazán volt időm ezen agyalni, ha kicsit is komolyan akarom venni a párbajt.
Tényleg: komolyan akarom venni?
- Abban biztos lehetsz! - hát ennyire tellett, meg egy
- Pff! - re, jobb híján, már csak azért is mert nekifeszült a pengém az övéének és ez sokkal nagyobb élvezetet okozott, mint a beszélgetésünk, ahol már az elején vesztésre álltam.
Azonban valamivel nagyobb ellenállásba ütköztem, mint amire egy nekifutásos elsöprő támadással szemben számítani lehet: nem tudom hogy van összerakva az avatárja, de a tény, hogy simán megállította a rohamomat, és most apránként, de az irányítást átvéve elfordítja a pengéket oldalirányba
Miből van ez a csaj? Tiszta terminátor!
Basszuskulcs, jó lesz odafigyelnem, mert nem átlagos, lehet hogy csak át akar verni a kardjával
- Valójában Harcos vagy, nem igaz? Ez a kard csak átverés!
Figyeltem, előbb a karjait, majd a derekát, a lábfejét, ahogy ellentámaszt.
Aztán hopp! Az ellenállás megcsappant, és egy pillanat alatt rúgott a levegőbe.
Atya, ég, milyen magasra! - pislogtam volna ha nem éppen felém intézi azt a bizonyos rúgást.
Esélytelen volt kihasználni a helyzetet: gyors volt, de csak mert nem számítottam rá.
Mégis ki számítana arra, hogy egy vívás közepén a másik majd megpróbál egy magas rúgással kiiktatni?
De a bal kezem szabad volt, nem is nagyon fért volna rá a rövid kard markolatára a jobb mellé...
Az alkarom húztam a láb útjába, de védés helyett, inkább csak elcsúsztattam alatta.
Így sem volt könnyű, de legalább maradt idő és hely behúzni a nyakam, mielőtt fejbe találna.
De egyszerre rúgni és ellentartani egy lábon egyensúlyozva lehetetlen még a legnagyobbaknak is:
Inkább elhúztam a kardom, és hagytam, hogy a rúgás lendülete, amit csak részben tudtam tompítani, eldöntsön oldalra, és végül vállon átgördültem. Csak kellett az az akrobatika nekem!
A bukfenc befejeztével igyekeztem hasra gördülni, majd feltérdelni és lábra állni. Olyanokról, hogy fekvésből talpra ugrás nem is álmodhattam.
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Csüt. Júl. 13 2017, 20:49

A mondatomra meglepődött, pedig tényleg nem akartam most semmiből sem kizökkenteni. Egy tipikus, helyben hagyó válaszra méltatott, furának tartottam ezt a srácot. A küldetésen is az volt kissé, de most kifejezetten és egyszerűen nem értettem miért. Vagy tényleg van valami kis baja, vagy ügyesen játssza, hogy alábecsüljem. Azt tudom, hogy erősebb és ügyesebb ennél, mint amit most nyújt. Kezd érni bennem egy erősebb "acting-out", azaz egy kirohanás, vagy hisztiroham, ahogy értetlenül figyelem a megnyilvánulásait. Megalázónak érzem. Én mindent elkövetek, tök durva és brutális vagyok, és adom magam, mindet ami elsőnek jön, kifejezetten nem agyalom túl, amire még akár büszke is lehetnék erre semmi ellenállást nem mutat. Szinte semmit... Két dolgot jelenthet, az első, vagy nem harcol velem tisztességesen, elképzelhető okok: Azért mert nő vagy, vagy mert törékenynek tűnhetek a szemében, vagy lehet még mazochista is, esetleg ilyen perverziója? Nem.... Azt azért nem... Remélem. A másik, hogy nem nekem enged, hanem csak húzza az időt. Ő is tudja, hogy fél élettel vagyunk, ha nem is ismeri a pontjaimat, de kissé befürödtem a küldin, tehát előzékeny, mivel felszerelés sem volt rajta... De... amikor megláttam, már akkor sem volt felvéve semmi rajta... De... abban az esetben, ha egy csapással győz le, akkor csakis ez a legvalószínűbb elgondolás... de, egyszerűen nem áll össze a kép és zavar. Nem tudom mi történik és miért, pedig az orrom előtt zajlik. Valamint eljött a pillanat, hogy elkezdjem túlgondolni.

- Talált. - Mosolyodtam el, és csillant meg a szemem. Amikor a küldetésen is voltunk, ott is ezt kellett volna hazudnom, és ironikus, hogy a sors hozta úgy, hogy most megtehessem, méghozzá úgy, hogy nem is én kezdeményeztem. Szégyellnem kéne magam, de szemtelenül nem teszem. Nem értem miért, talán mert nem tulajdonítok akkora jelentőséget a kasztoknak?... De nem is ezen van a hangsúly. Magát a megvezetés sem ébreszti fel a lelkiismeretem és valahogy izgalomba is hoz, hogy ilyen könnyen megy. Ő szembekerült velem, a fegyvereink összecsattantak, mikor engedtem a támadásának, a kardom alulra került, egészen földhöz szorult, ekkor rúgtam hátba, remélve, hogy földre kerül. Sikerült is, ebben a helyzetben neki is jobb volt némi tér, és így megtarthattam a fegyveremet én is. Viszont nem tudtam utána menni, hiába szerettem volna. Egy gyorsabb támadás reményében vettem volna fel a lépést, de amikor rápillantottam a kitartáspontomra, úgy döntöttem, jobb ha kicsit pihenek és kivárok. Hátrébb léptem, és vártam, hogy most ő jöjjön. Kíváncsi voltam  sebzésére, és a fegyverkezelésére, szinte biztos voltam abba, hogy azért bohóckodik, ami a kazamatába történt, viszont... akkor, hazudott, hogy nem emlékszik.
- Most te jössz! - Szólaltam meg, amikor sikerült felállnia.



Spoiler:
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Szomb. Júl. 22 2017, 19:37

- Komoly? - kérdeztem vissza kritikusan a "Te jössz" felszólításra, s a szemöldököm is felszökkent a homlokom közepére
Ez tényleg így fog menni? Felszólít a támadásra, és lehetőséget is ad rá, ahelyett, hogy taktikusan addig űzne, míg csak el nem vétem a védekezésem?
- Akkor gondolom megengeded... - és már megint a menüben matatott a kezem, mert hát oké, hogy testpáncél már van rajtam, de ennyitől még nem igazán funkcionáltam jobban egy egyszerű aincradi kardforgatónál, és nem viccből váltottam anno kasztot
Igen, őt nem volt nehéz kiszúrni a listából. A ritkák ugyebár egyedi színnel szerepeltek, nem volt ez másként az én egyetlen ritkaságommal sem: a világoszöld feliratra préselődött az ujjbegyem, a balomon pedig rögtön megjelentek a legmarkánsabb vonalai
Már nem kellett a rézsútos alapállás, se a hátravetett bal az egyensúlyozáshoz, a fürge mozgásért: minden elvesztett mozgékonyságot kárpótolt a lovagokat fémjelző felszerelés eme darabja: a pajzs.
A következő pillanatokban, ahogy az idegesítő csillogás-villogás, és egyéb látványos show-elemek eltűntek az újonnan felszerelt darabról, már a pajzs kristályosan átlátszó túloldaláról néztem farkasszemet Kiwivel
- Ha valóban harcos vagy, akkor nem kell visszafognom magam, hiszen nyilvánvalóan vagy olyan erős, hogy kiállj egy esetlegesen magasabb szintű ellenféllel szemben is!
Mondtam mindezt úgy, hogy igazából halvány lila segédfogalmam sem volt a lány szintjéről, de az iménti rúgásában lévő erő elég meggyőzőnek bizonyult a mondandóm igazságtartalmának alátámasztásához.
- Wrááááh! - adtam ki magamból azt a szuszt, ami kellett a támadás megindításához, felkorbácsolni magamban a haragot, hogy lecsaphassak ellenfelemre, mint ellenségre
Futásnak eredetem, ami a nehéz vasak miatt inkább csak valamiféle ügetésnek tűnhetett, de a cél csupán az volt, hogy ismét penge távolságban lehessünk
Kezdésként lentről felfelé rántottam a pajzsom, lapjával az ég fele nézve, szándékosan a kardtartó karja alól indítva, hogy reményeim szerint elsodorja az útból azt, vagy legalább is a mozdulat végére az arca felé csaphassak a pajzs élével vagy lapjával, míg a kardommal egyenes szúrást intéztem az ellenséges poci irányában

Élet: 131/185
Páncél: 63 [70 -39 (rúgás*) + 32 (pajzs)]
CSP: 47/180

*kard+rúna nélkül "pusztakezes harc"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Hétf. Júl. 24 2017, 19:42

Láttam a ráncokat a homlokán, ahogy meglepődött és ennek hangot is adva, fejezte ki magát. Igazán nem értettem, miért, hisz hátráltam, és kíváncsi voltam a reflexeimre, miként védhetem majd, ki az esetleges támadását.  Ahogy, megkérdezte, hogy megengedem-e, az első gondolatom az volt… hogy már a visszaszaladásban, ezzel kellett volna kezdenie… Nem adtam hangot a gondolataimnak, csak türelmesen vártam. Figyeltem, gondoltam, hogy fegyvertársat fogja elővenni, azaz a pajzsot, ezzel megnehezítve, hogy, közelebb férjek majd hozzá. Nem volt probléma. Na jó, az volt… mert pajzs ellen még nem harcoltam, de láttam… hogy, akár sebzésre és taszításra is lehet használni, szóval… szívós egy kaszt a lovag. Bár, közelharci, így nem az..  Láthatta rajtam a gondolatok fázisát, az arcomra volt írva, bár… a gondolatmenet nem, csupán az érzelmeim, amely alapján még összeszedettebbnek, és pontosabbnak kell lennem.  Provokált, biztos voltam benne hogy provokált… Meg kellett fontolnom, miként reagálok rá, hisz mondhatta, azért mert valójában emlékezett rám, de mondhatta azért is… hogy elbizonytalanítson. Röpke másodpercig, de mire megszólalhattam volna, már cselekedett is. Próbáltam magabiztosan elmosolyodni, de… nem tudom mennyire jött össze. A hátsó lábamat hátrébb toltam, így vettem fel egy támadóállást, a kard aminek az alsó markolatát támasztottam, bár mivel egykezes rövid kard volt, így nem esett túl kézre, de reméltem, hogy valamennyire meg tudom majd állítani  támadását. Az üvöltése és a lassú, de érezhetően súlyos mozgása után erre nem volt lehetőségem, legalábbis így éreztem, így elvetettem az ötletem. A képességemet próbáltam használni, és árnykarokat emelni, amit magam elé tartva védeni a testemet, az öt vastag kar között, átszúrni egy résen az irányába. De elkéstem, mert sikeresen elért a kardjának a hegye és apró, de biztos pixelcsíkot öltött a hasamra. Hátráltam, amint tudtam. Nem mertem megszólalni.

Élet: 27 (+12) =39=139
Páncél: (+80) =80-76=0 páncél.
CSP: 115/84
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Szomb. Aug. 12 2017, 11:09

Ha harcolsz, add ki a dühödet, fújd ki a feszültséget, kiálts rá az ellenfeledre. Ha nem szempont, hogy rejtve maradj, akkor jó eséllyel nem csak saját magadba önthetsz elég bátorságot, de az ellenfeled is meginoghat a haragod láttán.
És talán ez történt most is: klasszikusnak mondható alapállásba állt fel előbb, mégis a kardját két kézre próbálta fogni, mintha legalábbis másfélkezes kard lenne a tenyerében. Talán rájött, hogy ez mit sem segít, így nem fog tudni megállítani, és csak azt éri el, hogy elsodrom magammal.
Mert megjelent valami izé, amit még sohasem láttam. És nem is csupán egy, hanem egy kazalnyi. Már maga a váratlan megjelenésük is megzavart: a támadás sikerébe vetett önbizalmam pillanatok alatt zsugorodott össze.
Mi a fene ez?
De a lendületem megmaradt, ő pedig valamilyen oknál fogva nem próbált meg eltáncolni előlem, hát csak jobban belekapaszkodtam a pajzsba meg a kardmarkolatba.
A karok, vagy csápok, legyenek azok akármik, pár szempillantás alatt bekúsztak közénk, mint valami horror filmben. Nem tudtam mire készül, mit tudnak ezek az izék, de Kiwiből jöttek elő, nem máshonnan, én pedig nem tudtam mire számítsak, de akkor már úgyis mindegy volt.
Szúrtam, amennyire erő maradt a karomban az ijedtség ellenére, toltam előre a pengét, a pajzs is már bőven a levegőben volt, hogy félretolja Kiwi saját karját, a csápok összezárni igyekeztek a rövid penge előtt, de elkéstek.
Akár fel is lélegezhettem volna, megkönnyebbülve a pillanatnyi siker láttán, de aztán észrevettem a fémes csillogást: lány pengéje is megtalálta a rést a védelmen: ropogva fogta fel a vértem a szúrást.

Hátrált és én is. A csápok ijesztőek, majd minden második pillantásom azokra siklott. Nem csak ijesztőek, de teljesen ismeretlenek számomra, és emiatt éppen elég veszélyesek is. Előbb meg kéne tudnom a titkukat.
Gyors ellenőrzés magamon: még éppen maradt némi páncél. Kiwiét átütöttem, szépen eltűnt róla minden fémes vért.
- Mi volt ez? Ez az izé, karos-csápos dolog?
Most volt egy kis idő újra elemezni az ellenfelet, a hasán sebeztem meg, kicsit összekuszáltam a ruháját vele, de valami fura érzésem támadt, mintha ez már megtörtént volna korábban. Nem a döfés, hanem kísértetiesen ugyan ezzel a lánnyal a vért és annak eltűnése, a fedetlen has, ugyanezeknek a kebleknek a látványa...

Élet: 131/185
Páncél: 9 [63 - 54]
CSP: 47/180
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Csüt. Szept. 21 2017, 21:30

Rám rontott én pedig megijedtem, még annak ellenére is, hogy sikerült állnom a sarat, és nem szaladtam el, vagy guggolva görnyedtem össze, mint a másik előtt. Bár ott nem volt harc mégis nagyobb volt a félelmem, mert ott motoszkált bennem a bűntudat és az, hogy bánthat. Ez a helyzet viszont másabb, talán kevésbé félelmetes, hisz a harc a lényeg, az… hogy ilyen-olyan módon ártásunk egymásnak. Ezért is utálom a küzdelmeket, de jobban viselem, mint a hirtelen kirohanásokat.
Lemerevedtem, és szinte gondolatok nélkül törtek elő a karok a hátamból, ahogy a képességem aktív lett. A páncélom lenullázódott és némi életem is kárát látta, amikor védelem ide vagy oda, de átjutott, lassú voltam. A szerencsém csupán annyi, hogy úgy alakítom a karokat ahogy szeretném, így akkor nyitottam rést és ott, ahol a legjobbnak láttam. Mindeközben bámulatos volt az a tudat, hogy megfontolás nélkül, ösztönből, érzésből cselekszünk amikor nincs idő kitalálni bármiféle taktikát és ez olyan gyors és sokszor hatásos… amit lehet a gondolatokkal még el is rontanál. Éreztem, ahogy a kardom megtorpan, beleütközik valami keménybe és csattant, majd nyikorgott egyet. Eltaláltam. Összeszorítottam a számat majd hátrálni kezdtem, ahogy ő is ezt tette. Gondolom mit gondolhat.. a képességem láttán… Katja arca is elég volt, hogy úgy gondoljam.. nem fogom mások előtt használni, aztán mégis újra és újra sor kerül rá…

Oktalan kirohanásnak éreztem a félelmét ami növelte a képességem iránti szégyenérzetemet, így haragomat is. Biztos szörnynek gondol, vagy valami nem emberi… akárminek… Válaszolnom kellett volna, de nem tudtam mit, hisz ha azt mondom, hogy képesség… nyilvánvaló nem? Nem erre volt kíváncsi… nem tudom miféle választ akart. Valami poénnal lehet elodázhattam volna, de nem voltam viccelődős kedvemben, hisz mindig egy kisebb megrázkódtatás…. ha így reagálnak rá, hisz mi szokott lenni? Ez az undorral vegyített rémület, vagy aki továbblép ezen, máris perverz… dolgokra gondol… Pedig egyik sem igaz. Elszomorít és bosszant. Ha tehetném lecserélném… De némi szusszanás után volt ismét erőm nekilendülni. A kardomat srégen felemeltem, majd egy magasról indított vágással próbálkoztam, miközben ügyeltem arra, hogy ha támad, egyik irányba kilendüljek.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Szomb. Szept. 23 2017, 13:47

De nem válaszolt, az arcáról pedig semmi egyöntetűt nem sikerült leolvasnom.
Nyilván a saját képessége. Nem ez lenne az első, hogy fura kinézetű képességgel találkozom.
Ez csak a képessége. Meg kell nyugodnom. Ez nem egy szörny, remélhetőleg nem teszi legyőzhetetlenné, hiszen így is megsebeztem.
Nagy levegőt vettem, lassan fújtam ki. Az segít megnyugodni, és hideg fejjel gondolkodnom
- Ez a képességed volt, igaz? Nagyon hatásos! Mind védekezésre, mind pszichológiai hadviselésre!

Az alakját, a felsértet hasát látva emlékképek villantak be: elázva, lángok fényében.
Aztán az arc.
Egyértelmű, hogy ismerem. Találkoztunk már. Ott, a lángok közt, elázva, aztán a fellegekben, a város fölött.
- Az izzó barlangban - böktem ki hangosan, megvilágosodva, de még mindig magamon csodálkozva, a tényre rácsodálkozva, és hogy végre feloldottam az elmémben azt a megmagyarázhatatlan zavart, ami nem tette lehetővé, hogy rájöjjek ki is ő valójában

Míg én ennek a megvilágosodásnak örültem, teljesen kirekesztettem a külvilágot magam körül. Nem számított, hol vagyok épp. Vagy inkább megfeledkeztem róla, a fontosságáról, ahogy arról is, hogy ez a lány éppenséggel az ellenfelem jelenleg, és hogy nem ártana védekeznem. Mindez most semmit sem számított.
Az arcom előtt lecsapó kard és a pillanatnyi kellemetlen maró érzés ragadott vissza a valóságba
- Háh? - léptem hátra pár lépéssel, reflexből, hogy el nem essek a csapás erejétől
Emeltem volna a pajzsomat kissé zavartan, szinte már tudatalatti módon, megszokott reakcióként, de észre kellett vennem, hogy már nincs semmi a bal karomon: semmi, ami pajzsra emlékeztetne, csak a vágás a felsőtestemen, és az életcsíkom is sárgába zuhant

Túl sok minden volt egyszerre. A barlang, most ez a támadás, ami készületlen ért, mert elbambultam, és ott volt még az a fura csápos képesség, amivel egyelőre nem igazán tudtam mit kezdeni.
Beugrott, hogy azért kaptam a vágást, mert egy meccs közepén vagyunk.
Erősebben markoltam rá a kardomra. Nem volt már páncélom, de neki se.
Kard a kard ellen.
Fordultam utána, kardom leengedve, mellettem. A laza talajnak taszított talpam, kicsit megmerülve, levegőbe rúgta a homokot mögöttem, ahogy elrúgtam magam Kiwi irányába: a fegyverem én is rézsút lendítettem, de én lentről rántottam felfelé, rögtön, ahogy penge távolságba kerültem

Élet: 86/185
Páncél: 0
CSP: 14/180
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Kedd Okt. 03 2017, 20:05

Nem válaszoltam, csendben közönyös arccal próbáltam legyűrni a felém dobott sértést és túlreagálást. Estküszöm nőtől nem látok ennyi drámát, mint tőle. Miközben egyre inkább formál ki magáról negatív képet. Természetesen nem tudatosan. Ilyenkor mindig elgondolkodok. Vajon én milyen vagyok mások szemében, engem miként látnak, érzékelnek az emberek, mert visszajelzést vajmi keveset kapok. Azon is tanakodok picit, hogy vajon, a „már feladtam” kategória-e, vagy csak szimplán nem tud mit kezdeni magával. Nem gondolom rossznak vagy hasonlók, csupán egy full idióta arculatát vázolja fel, aki felszínes és nem lehet komolyan venni. Nem szeretem az ilyen embereket. Ijesztőek. Mert egy pszichopatával is tudod hogy mit kezdjél, vagy legalábbis halványan körvonalazódhat, de az ilyen képlékeny emberekkel, nem. Miközben tudjuk, hogy mindig több van mélyebben. Elásva, elrejtve, amivel talán ő maga sem mer szembenézni. Rövid gondolatváltásomnak köszönhetően sikerült lehiggadnom és nem elpucolnom innen, pedig nagyon fent állt a menekülés majd dühöngés esélye. Ráfogom hogy ökörködik, vagy ha tényleg komlyan gondolja a szavait, akkor bolond is. Majd meglátjuk.
Mindenesetre előhívom a képességem, a karjaimat és a hátsó karjaimat is felemelem, majd úgy, mint aki támadni készül, mint egy madár aki le akar csapni az áldozatára, az ujjaimat kissé begörbítem, a hüvelyk ujjamat meg vele ellentétesen megfeszíteni. Közben villogó szemekkel lassú léptekkel indulok meg felé.
- Valahogy így gondoltad? – Kérdezem meg sejtelmes hangon, majd meglátom támad-e. Amennyiben igen, megindítom felé az egyik kezemet, majd utána még kettőt. Tudom, ha most eltalál vége a csatának, viszont én földbe akarom döngölni. Kicseszni vele a becsmérlése miatt. Nem hagyom magam. A támadásom betalált. A kardját felém lendítette, majd megindult az irányomba. Ekkor jött a csodás ötletem. Amennyiben lehetőségem volt rá, úgy használtam az egyik képességem, hogy meglephessem vele a srácot, aki annyit látott csupán, hogy az életpontom rohamosan fogy, és a testem pixelekre robban szét. Amennyiben nem, úgy a lendülete erejétől megbicsaklottam, és hátrálva, de nem tudtam megtartani magam, így elcsúsztam és az ütése könnyedén betalálhatott.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Szer. Okt. 04 2017, 11:22

Ez az a Kiwi volt nyilvánvalóan. Aki az agyszüleményébe rántott minket, hogy ne a lángok között imbolyogva, élet-halál között táncolva kelljen eldöntenünk mi is legyen. Emlékszem, az tök jó volt. Mármint az ötlet, hogy időt nyer nekünk, még ha a képzelet érthetően különbözött is a valóságban tapasztalt képektől. Mint valami szürrealista festmény élő, lélegző világa.
Az más kérdés, hogy engem megviselt a magasság, de a tériszony az én gyengeségem.
Persze, ha egyből tudom, kivel van dolgom, akkor nincs ez a kínos magyarázkodás meg kérdezősködés, a sok felesleges töprengés, a szétszórtság. Akkor másként is alakulhatott volna ez az újbóli találkozás. De ez most már nagyon félresiklott.
Persze, nekem köszönhetően.
Talán már mindegy is volt, hiszen a dolgokat nem lehet visszacsinálni.
Támadtam, mert elvileg párbajoztunk, és azt hittem már nem érhet több meglepetés.
Hát tévedtem.
A szemem láttára egyszer csak magától zsugorodni kezdett az életcsíkja, aztán meg is halt.
Ennek semmi értelme! Nem használtam semmilyen mérget, és nincs is tudomásom ennyire drasztikus hatásúról sem, még ha magán is alkalmazott volna valamit, míg nem figyeltem.
Leengedtem a karomat, az állkapcsomat meg felemeltem.
Nem győztem: a küzdelem nem ért véget. Itt valami csalás, ámítás van.
Hátraléptem, majd a legrosszabbtól tartva egy vállon átgördülős hátra bukfenccel igyekeztem csökkenteni a profilomat. Aztán csak megint talpra szökkentem, és a kardommal kaszáltam magam előtt, fordulta jobbra balra, és hiába a magas észlelésem, sehol se láttam a sziluettjét.
Talán a lábnyomai majd rávezetnek. A talaj volt az egyetlen bizodalmam.
- Bocs, hogy elszúrtam az edzésedet, a hiba egyértelműen nálam van - folyamatosan mozogtam tovább a finom kis lenyomatokat keresve a földön - És most lehet, hogy elég negatív képet sikerült kialakítanom benned magamról, nem tudom, bolondnak, vagy minek tűnhetek, de semmi esetre sem szerettelek volna megsérteni, vagy alábecsülni téged, hidd el
- Tudom, már nem pörgethetem vissza a történteket, bármennyire is szeretném, de kérlek ne skatulyáz be ezek alapján
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Vas. Okt. 08 2017, 16:40

A képességem meglepően jól működött, mármint mind a kétszer. Meg úgy az egész, pedig úgy vélem jóval magasabb szintű az ellenfelem. Azon gondolkodtam hogy, vajon miért nem szerelkezett fel rendesen, nem is próbálkozott meg vele és olyan volt, mintha nem is állt volna a szándékában.
Nagyon sok szempontból volt fura ez a helyzet és a srác. Nem volt fejben lassú, mert elég gyorsan reagált dolgokra, mégis... Lehet csak nekem volt szokatlan...

A képességem aktív, láttam ahogy az életcsíkom megindul lefelé, és ő is láthatta, ahogy a mozdulataim követték egymást, de ha már nem tudtam volna másképp navigálni magam, hiszen az nem volt más, csupán a bábom az utolsó parancs és gondolatsorral. Brutális látni, még mindig ahogy kívülállóként látom, miként csökken az élete majd, robban pixelekre.

Hamar kapcsolt most is, kellően hátul voltam, így láttam a mozgását és követtem a szemét kissé oldalról. Lábnyomokat keresett, és így egyértelmű volt, hogy egy helyben kell maradjak, hisz a régiek közül nem tudja megkülönböztetni, melyik új, melyik nem. Alig maradt pár másodpercem. A fegyveremet felé fordítottam, de még nem támadhattam. A mondatait hallgattam, és meglepetést okozott. Önkritikával rendelkezik, ami annyit jelent, hogy tisztában van azzal, hogy miféle képet festhet és elmondta, hogy ez az ő hibája. Nem tudja elgondolni, hogy mekkora tiszteletet ébresztett bennem most ezzel. Nem mondanám el neki, a problémánk közös tőről gyökeredzik. Tehát tudom jól mit érezhet. Szívesen válaszoltam volna, de nem. Nem árulom el magam, mégis elég volt ez a pár mondat arra, hogy elterelje a figyelmemet, így amikor egy tigrisbukfenccel próbálkozott, sikerült magával sodornia. A képességem akkora járt le, és ugyan nekem ugrott, így mind a ketten a földön kötöttünk ki, alig volt időm elmozdulni, így annyira jutott csak időm, hogy a fél oldalammal megtámasszam magam, és amennyiben tehettem, a fiú lábához igazítottam pengémet, de nem szúrtam, csak ott tartottam.
- Ez egy kegyetlen játék. - Jegyeztem meg hűvösen. Bevallom, legbelül büszke voltam magamra, amiért nem hagytam, hogy az érzelmek magukkal rántsanak.
- Mindenki... skatulyáz mindenkit, de... te határozod meg, hova is tesz a másik. - Majd rájöttem, hogy nem biztos, hogy ez így értelmezhető volt...
- Tudod... nekem egyszer, egy elvileg okos ember... - Érezhette a szarkazmus a hangomban.
- Azt mondta, hogy mi döntjük el milyenek is vagyunk és ehhez nem kell mást, csak követni azt a képet, amikké szeretnénk válni. - Önmagamban blődségnek tartottam, de az biztos hogy több értelme van, a találd meg önmagad című bekezdéseknek. Hiszen a szerepekkel formáljuk a saját képünket, saját magunkról, valamint a környezetünk arculatát is rólunk.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Hétf. Okt. 23 2017, 21:34

Hátra fele terveztem mozogni, még fejben meg is volt, ahogy kisiskolásként a torna órán, előre-hátra tudtunk bukfencezni.
Hogy aztán mégis miért és hogyan sodortam magammal Kiwit, és hogyan lehet, hogy távolodás helyett átestem rajta, nem tudom, de mivel nem számítottam rá, nem is láttam, hogy ott lenne, ahol, nem hagyott túl sok esélyt arra, hogy elkerüljem a földre kerülést.
Az ütközés pillanatában persze már láttam, de ez akkor már édes kevés volt, főleg, hogy a kardforgató jobb karomra estem oldalvást.
A karom tehát az oldalam alá szorult, nem tudtam rögtön szúrni, és ahogy arrébb hengeredtem volna, megláttam a napfényben csillanó pengéjét a lábam elé feszítve.
Fura mód nem szúrt rögtön. Helyette beszélni kezdett.
Kegyetlen játék? Igen, de ez csak egy játék által felügyelt párbaj, amiben nem hallhatunk meg.
Vagy arra gondol, amit én mondtam az imént?
- Mármint mi tehetünk arról, hogy ki minek lát minket? - nem tudom mire akart utalni, mert a szavai kissé ellentmondásosak voltak.
- Aha. Szerintem, és ez az én véleményem csak, hogy tényleg magunk felelünk azért, hogy a másikban milyen képet alakítunk ki magunkról, amibe persze az előítéletek, legyenek akár hízelgők, vagy épp sötétek belejátszanak, de ha adunk lehetőséget, akkor ez a kép átalakulhat. És persze a dédelgetett álmaink, amik vagy megvalósulnak vagy nem, már egy másik tészta
Minthogy a kardja nem döfött, volt időm a magamét meg az ő mellkasának szegezni, még ha nehézkesen is.
- És most mi lesz? Maradunk így, vagy valahogy mégis befejezzük ezt a párbajt? Mert őszintén szólva, ebből a pozitúrából nem olyan könnyű menekülni egyikünknek sem
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Kiwi Szomb. Nov. 04 2017, 17:04

Mögötte akartam elhúzódni, és egy pillanatra úgy hittem el tudok „siklani” mellette, és ha azt a bizonyos tigrisbukfencet nem veti be, amivel nem számoltam, úgy… nem is lett volna semmi probléma. Nem volt gondolatolvasó, de az én kusza gondolatvezetésemet nem is várhatom, hogy mindenki rögtön értse. Valahol, várható volt, hogy ez lesz, de nem volt kedvem magyarázkodni. Én az egészre értettem, hogy kegyetlen. Maga a párbalyok is, hogy fegyverekkel esünk egymásnak és annyit érünk amennyi és ahogy osztottuk a pontjainkat. Ez.. szerintem kegyetlen. De megeredt a nyelvem, ahogy úgy éreztem, hogy magából nyújt egy keveset, úgy viszonoztam is ezt a gesztust. Ameddig beszélt nem támadtam, azt is engedtem, hogy elhelyezkedjen, de egy előnypóz helyett, inkább a patthelyzetet választotta. A mondata szerény volt, kiemelte, hogy csupán az ő gondolatai, bár ez bizonytalanná is tette, de tisztességet is sugallt. Olyan ember lehet, aki nem dominál és erő demonstrál, aki nem meghunyászkodik és meghúzza magát. Olyan lehet… mint egy amőba. A szituációhoz adódóan formálja magát, hogy aztán azzal kooperáljon. Bár talán túl korán festek róla, ilyen éles kontrasztot, de jelen helyzetben ez a benyomás alakult ki bennem róla.
- Szerintem, és ez az én véleményem csak, hogy a lehetőség aki a képet át tudja alakítani, az a másik partnertől függ. Hogy ő, hajlandó-e a saját már kialakult előítéleteit és gondolatait módosítani, finomítani. Mert ha a „szerepét” játszó ember vesz egyik pillanatról a másikra hirtelen fordulatot magán, akkor könnyen felmerül, hogy hátsó szándékkal esetleg, mivel hirtelen konfúzió alakul ki az erőben. – Folytattam a mi kis „filozófálásunkat”, már amennyire lehet annak nevezni, de midnenesetre érdekesnek tartottam, valamint értelmesebbnek is, mint a pengék csörömpölését.
Úgy tűnt, nem bírt tovább várni, így elmosolyodtam és megszólaltam.
- Korai kijelentés ez, úgy… hogy nem ismered a másik „fegyver” repertoárját. – Pillantottam rá, majd elhúztam a számat.
- Úgy hiszem így a legtisztességesebb, ha már kis híján Ádámkosztümben jelentél meg előttem. – Azzal feladtam a küzdelmet. Nem kívántam több karcolást szerezni, és valahogy nem láttam ebből értelmes kiutat sem. És bár néha nagyzoltam a szavakkal, mégsem éreztem azt, amit alkottam magamról.
- Köszönöm a meccset. – Nyújtottam felé a kezem, hogy felsegítsem, ha engedte.
- Legközelebb azért remélem élesben is kiállsz ellenem. – Pillantottam rá, értésére adva, hogy nem vagyok olyan hülye. Azért csinálta mert magasabb szintű és így próbált kicsit kompenzálni, hiszen ha máskor nem is, a visszaszámláláskor lett volna ideje felöltözni.

Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal10/3500Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Danee Hétf. Nov. 06 2017, 10:24

Egy az egyben úgy kezdte a válaszát, ahogy én fogalmaztam az imént, ami meghökkentett és nem igazán tudtam eldönteni, hogy most kifiguráz, vagy csak megtetszett neki. De ettől függetlenül a mondandója semmivel sem volt kevesebb, és nem tudtam nem egyetérteni vele, úgyhogy aprót biccentve jeleztem is neki ezt.
Érdekes egy lány, amolyan mindenféle: külsőre és elsőre egy elbűvölő jelenség, azzal a minden szempontból tökéletes alkatával, az abszolút lázadó hajszínével, mintha csak Ramona Flowers köszönne vissza a Scott Pilgrim képregényekből.
A gondolatai megint nem hétköznapi, egyszerű kis fruskára vallanak, csak azt sajnálom, hogy ez alatt a rövid pengeváltás során nem igazán volt alkalmunk komolyabban kifejtenünk egymás nézetteit. Úgy mindenről.
Ja és a képessége. Frankóm, mint egy japán horrorban. Nem tudom, hogy jutott hozzá, de tiszta hideglelés volt látni elsőre, vajon ha nincs ekkora szintkülönbség kettőnk közt, akkor is meg tudtam volna úszni, hogy játékszerévé váljak két pillanat alatt? Persze látszik rajta, hogy frusztrálja. Nincs megbarátkozva vele, és nem igazán tudja kezelni azt sem, hogy másokat totál beparáztat vele.
Pedig az ő képessége, ki más legyen jobban elfogadó az ilyesmi iránt, ha nem elsősorban ő. Remélhetőleg idővel megtanulja kezelni mások reakcióit ezen a téren.
- Ha van még más is a tarsolyodban, akkor valóban - nem mertem elhúzni a pengém, így tűnt a legbiztonságosnak
- De ha nincs más egyelőre, akkor azt hiszem patt helyzetbe kerültünk
- Az nem ádámkosztüm, hanem római kori öltözet, tógának hívják, és akkoriban ez volt az elfogadott -
szúrtam vissza a szavakkal, ha már védelemre szorult a megjelenésem
A következő pillanatban már talpon volt, nem tudom, hogy csinálta, hiszen egy perce még pengét szegeztünk egymásnak, a földön "fetrengve".
- Én is köszönöm -
fogadtam el a segítséget
- Ha hivatalosan is kihívsz... akkor lehet róla szó. Megtalálsz a ranglistán.



//Köszi a párbajt! Zárható
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_bal7644/7700Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Argo Hétf. Feb. 05 2018, 09:20

hOi'~

A küzdőteret lezárom, szép meccs volt. A jutalmak:
Kiwi: 90 exp 240 arany
Danee: 90 exp 240 arany
Argo
Argo
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 999
Join date : 2013. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse? Empty Re: Danee vs. Kiwi - Próba és szerencse?

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.