Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riko Műhelye

+7
Shadow
K1
Akito
Simeon
Kiwi
Jun
Rikomono
11 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Riko Műhelye Empty Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Vas. Aug. 07 2016, 15:36

Nysterben, az Angelic Voice céhházában található Aincrad talán legnagyobb kínálattal rendelkező kovácsműhelye. A puritán, hideg színek jellemezte előtérben vásárolhatnak a vevők, a falakon néhány nagyobb fegyver, pajzs és vért függ, külön-külön vitrinekben a kisebb fegyverek, gyűrűk, cipők láthatóak, a sisakokat polcokon lehet megtekinteni, a köpenyek pedig pár próbababára vannak felaggatva. A helyiség hátuljában egy pult zárja el az utat a műhelybe, ahová senki sem léphet be Rikot leszámítva.

Az üzlet előtt és bent is ki vannak függesztve a fix árak:
1. Minden gyakori T3 fegyver 600 aranyba kerül, hozott alapanyagokkal 200 arany.
2. Minden ritka T3 fegyver 900 aranyba kerül, hozott alapanyagokkal 500 arany.
3. Minden gyakori T5 felszerelés 1800 aranyba kerül, hozott alapanyagokkal 800 arany.

A vörös indikátoros játékosok Taftban adhatják le rendeléseiket, ők a teljes árból 200 arany, a kedvezményes árból 100 arany kedvezményt kapnak, feltéve, ha vállalják, hogy időnként megtesznek Rikonak egy-egy szívességet.


Kínálat

Kardforgató
Holdkő Penge (+12 erő +2 speciális képesség)
Duplaélű Szablya (+8 erő +2 fegyverkezelés +2 kitartás +2 gyorsaság +2 speciális képesség)
Arany Katana (+18 erő)

Lovag
Megerősített Kopja (+18 erő -4 gyorsaság)
Arany *Kopja/Rövid Kard/Buzogány* (+16 erő +2 kitartás)
Opálpajzs (+3 kitartás +25 páncél)
Hősi Körpajzs (+45 páncél)

Harcos
Holdkő Buzogány (+17 erő -4 gyorsaság)
Arany Fejsze (+20 erő -2 fegyverkezelés)
A Fekete Lovag Flamberge (+100 erő -18 fegyverkezelés -18 gyorsaság -18 kitartás -18 speciális képesség, felszereléséhez és megemeléséhez legalább 3-as súlyemelés kell)

Árnyharcos
Brilltőr (+6 erő +4 fegyverkezelés +3 kitartás)
Arany Stiletto (+10 erő +5 gyorsaság)
Jetinyúzó Kés (+13 erő +3 speciális képesség +2 kitartás)

Állatidomár
Aranyszálas Kesztyű (+8 irányítás +3 kitartás +3 speciális képesség)
Holdkő Bot (+2 erő +12 irányítás +1 speciális képesség)
Ősi Bot (+16 irányítás +1 élet)
Gyémánt Kesztyű (+23 irányítás, ha az állatidomár támadása nem talál, akkor a támadásának ereje hozzáadódik a következő pet támadáséhoz, maximum egyszer erősödhet egy támadás)

Íjász
Fagyott Íj (+13 irányítás +2 gyorsaság)
Topáz Számszeríj (+14 irányítás +6 kitartás -2 gyorsaság)

Harcművész
Topáz *Fegyver* (+14 erő +1 gyorsaság)
Jetivadász *Fegyver* (+18 erő)
Hóhér *Fegyver* (+25 erő, ütésenként 1/6 esély, hogy az eltalált célpont erejét levigye a játékos maximum erejének 10%-ával)

Rúnák
Tövis Rúna (+14 erő)
Dominancia Rúna (+8 irányítás +6 gyorsaság)
Lábnyom Rúna (+12 speciális képesség +4 fegyverkezelés)
Lágy Esszencia Rúna (+5 élet +7 speciális képesség)
Forrás Rúna (+11 gyorsaság +7 kitartás)






Sisak
N/A

Köpeny
Rézvarratos Köpeny (+14 speciális képesség +30 páncél)
Szellő Köpeny (+22 gyorsaság +15 páncél)

Vért
Könnyű Ezüstvért (+4 fegyverkezelés +65 páncél)
Igaz Bőrmellény (+100 páncél -10 speciális képesség)

Cipő
Ezüstorrú Csizma (+21 gyorsaság +6 speciális képesség +3 kitartás)

Gyűrű
Viharszem Gyűrű (+13 fegyverkezelés +13 gyorsaság)
Ezüst Vízgyűrű (+20 speciális képesség +5 gyorsaság +2 kitartás)
Könnyű Rézgyűrű (+30 fegyverkezelés)
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Kedd Nov. 08 2016, 21:06

Kop Kop
*Junci belibben a boltocskába egy szép kis listával a kezében*
- Csókolom! Szeretnék vásárolni egy Tövis rúnát és egy Duplaélű szablyát. A céhbankból fogunk fizetni, ééés majd egy Ritsu nevű fiúnak szeretném ha címeznéd. Smile Köszöntem a segítséget. Oh és a csomagolás legyen olyan fiús színű.
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Szer. Nov. 09 2016, 20:50

Keresztbe fontam a karjaim a mellkasom előtt. Mi a franc, kis csengőcskék meg masni nem kell? Minek néz ez engem?
- Csókold az öreganyád térde kalácsát. Kardok? Ércek? Pénz? Üdvözlőkártyával és csomagolással dupla árat számolok. Ja, meg irasshaimase~ - vágtam be egy műmosolyt. A rendes boltokban is így bánnak a vevőkkel, nem? Tiszta mintaboltos vagyok, hibátlan elrettentő példaként fogok bekerülni a marketingkönyvekbe.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Szer. Nov. 09 2016, 21:44

- Hát izé, akkor aztat is csókolom. Érceket tudok hozni, ha megmondod nekem mire van szükséged. :3 -az üdvözlőkártya jó ötletnek tűnt ezért mindjárt bólintottam is, boldog voltam, hogy a lány is hasonlóan gondolkodik mint én. - Juj az szupi lenne. Ilyen kis édeset akkor! Tudod azt a kihajtogathatót, amibe majd írunk valami szépet. A masni lehet sok lenne.. De a csomagolás biztos nem kerülhet olyan sokba Surprised De ha szépen lesz megcsinálva 100 aranyat szívesen ráfizetek :3
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Csüt. Nov. 10 2016, 15:27

Ez a csaj most komplett bolond, vagy csak poénosnak tartja, hogy kifigurázza a szavaimat?
- Aha, és mit csókolsz még? Bármit? - pillantottam rá szúrós szemmel - Tövis Rúna és Duplaélű Szablya az... tizenhárom topáz, két opál, egy Fém Kard meg egy Raikiri - soroltam fel, hogy mit kérek, csupán emlékezetből - Ha méltó csomagolást akarsz minőségi, jó tapintású és esztétikus anyagokból, az bizony igen drága mulatság. Száz aranyból legfeljebb egy kartondoboz jön ki, meg a legolcsóbb Boldog Valentin-napot kártya hozzá - reagáltam szemrebbenés nélkül. Ha te hülyének nézel, akkor én is téged, bogaram.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Csüt. Nov. 10 2016, 17:09

- Hát az attól függ. Razz - öltök nyelvet a csókolózódós dolgára, majd figyelem a sok mindent amit sorol. - Szóval... szóval topáz kell, meg opál és kardok. Olyan kardokat is akarok akkor venni, mert nem hiszem, hogy nekünk lenne olyasmink. Azok mennyibe kerülnek, ha szabadna esetleg megkérdeznem? - kis édesen oldalra is döntöm a fejem, mert az mindig beválik, ha kedves vagyok és cuki. Majd miközben ő esetleg folytatja a beszédét én felírom gyorsan, hogy topáz meg opál a papíromra.
- Mennyi az a drága? Én szeretek egyébként drágán mulatozni, de Ritsu nem tudom, hogy rajong e a drágáért. Azt tudom, hogy enni azt nagyon szeret, de mégsem kérhetlek meg, hogy süss is valamit neki. - közben a száz aranyra is el kellett ám gondolkodnom. Megvakargattam a fejemet a válasz előtt.
- Hááát.. a valentin napi kártya lehet akkor mégsem kellene. Úgy milyen dobozra telik?
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Csüt. Nov. 10 2016, 17:45

- De kis rejtélyes vagy. Bár ha öreganyád térde kalácsát csókolod, akkor olyan sok minden nem lehet, amire nemet mondhatsz. A hamutálakkal hogy állsz? Rolling Eyes - forgattam a szemeimet, majd pillanatokkal később már a szemöldökömet ráncoltam - Ezt majd attól kérdezd meg, akitől megveszed. Én csak ezekkel tudok szolgálni - kocogtattam meg a kínálatot soroló táblácskát.
- Naaa, most tényleg a fiúdon akarsz spórolni? Gondolj bele, mennyire örülni fog neki, ha egy igazán csinos csomagot adsz át neki, és nem valami olyat, amit a kutya szájából rángattál ki. Az üzenet pedig nagyon fontos, a kártyát nem hagyhatod ki! Legalább 200-250 aranyat rá kell szánni a megfelelő körítésre - győzködtem a csajt.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Csüt. Nov. 10 2016, 18:04

- Nem te vagy az első aki ezt mondja! De mondtak már nekem olyant is, hogy "Nem tudom, ezt mégis hogy gondoltad.." meg "Te tényleg mindig meg tudsz lepni" és "totál kiszámíthatatlan ez a csaj". Szóval köszönöm. Te pedig csinos vagy. - büszkélkedtem picit, és hogy ne érezze rosszul magát azért egy bókkal is készültem, hogy ne érezze úgy, hogy csak felvágok. - Óóó, pedig annyira örülne neki, ha lenne olyanja is. Biztos nem tudsz nekem szerezni? - közben eltűnődök, hogy honnan is szerezhetnék olyanokat, ha ő nem fog tudni. - A tövises rúna mennyibe és mibe is kerül? Opál kell ugye? - érdeklődtem ismét, kicsit kezdtem kellemetlenül érezni magam, a kérdésem miatt, hiszen szeretnék jó benyomást tenni a lánynál, viszont én butus elfelejtettem felírni, hogy melyik érc mihez is kell..
- Igazad van! Biztos tökre feldobódna, ha kapna egy ilyeen nagy dobozt - közben szélesre tártam a kezeim - Habár a rúna pici, nem kell neki akkora doboz... De! Egy tök szépen csinos doboznak örülne, egy cukor kis kinyitható kártyának. De ez már a te asztalod. Nem akarom befolyásolni az alkotó vénád az én ötleteimmel. De, ha akarnám biztos illatosított rózsaszín lapra csináltatnám, éés olyan kis lyuggatóbigyóval szivecskés meg hamikás formákat vágattatnék rá. Tudod azokat amiket azokra a műtyűrökre is csinálnak. 250 aranyat megér Rits-chan boldogsága.
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Csüt. Nov. 10 2016, 18:42

- Nem te vagy az első, aki ezt mondja! De mondtak már nekem olyant is, hogy "De jó a segged!" meg "Gyere szívi, megtanítalak lovagolni" és "Meghívhatlak valamire, vagy inkább a készpénzt részesíted előnyben?". Szóval köszönöm Rolling Eyes - reagáltam rá, próbálva még a hangsúlyát is utánozni. Oké, ez a csaj hibbant.
- Bocs, a kardokról neked kell gondoskodnod, ha szablyát akarsz. A rúna az opál és topáz is, tíz meg kettő - mondtam, miközben az árlistát is megkocogtattam a megfelelő helyen, olvasni biztos tud.
- Várj-várj, az előbb még fiús csomagolást kértél, ahhoz nem illik a rózsaszín kártya meg a szívecskék - figyelmeztettem - Mondjuk egyszer karira megleptem egy haveromat egy rózsaszín balettcipővel, és azt az arcot sose fogom elfelejteni... bár te valószínűleg nem olyan arcot akarsz látni Rolling Eyes
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Pént. Nov. 11 2016, 14:37

Opál és topáz

Előhalásztam gyorsan néhány szépséges kincset és az asztalra sorakoztattam őket.
- Hű, biztos tök jó lehet, hogy ingyen megtanítottak lovagolni. Nekem órákat kellett anno vennem, de sosem szerettem igazán a lovakat.. Van bennük valami olyan purr. De biztos érted. - legyintek. A kardokhoz ki kell majd valamit találnom, de a rúna is tök jó egyelőre. Elégedetten elé toltam a szépséges kövecskéket.
- Igazad van. A rózsaszín nem is fiús szín. De buta vagyok! - csapok a fejemhez - Ami azt illeti szeretném, ha sose felejtené el az ajándékot, szóval legyen olyan ami ilyen buuum érzést csinál. Tudod, hogy sokkolja, és meglepje, meg legyen olyan picit mufumufu érzése amikor kibontja a csomagolást. - közben a táblára néztem, hogy értekezzek az árakról. - Nos akkor, ha jól értem akkor 250 a csomagolás, és 600 arany a rúna mert az normál, és mivel hoztam érceket még 200.. az 1200 arany ugye? De még mielőtt fizetnék térjünk vissza a csomagolásra... Az a legfontosabb.. Te hogy képzeled azok alapján amiket elmondtam? Biztos már kezd körvonalazódni valami a fejedben. o3o
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Pént. Nov. 11 2016, 17:43

- Nem tudok lovagolni, lepattintottam a csávót. Nem volt elég udvarias Rolling Eyes - mondtam egyre kevesebb lelkesedéssel. Oké, eddig se volt lelkesedésem, de most még annyi sincs. Gyűlölöm, ha hülyének néznek, a hülye embereket meg még jobban, és ez a nő az egyik kategória volt a kettőből.
- Tök jó, hogy ilyen önkritikus vagy, gyakorolhatnád még - jegyeztem meg nem kevés éllel a hangomban - Például visszamehetnél az oskolába, mert se olvasni, se számolni nem tudsz. Öccázér' megkapod a cuccot csomagolással meg kártyával együtt - közöltem. Ezerkétszáz, höhö, azért ennyire nem voltam pofátlan. Csak kicsit, mert megérdemli a csaj, hogy lehúzzam.
- Ja, már megvan a fejemben, mi lesz, de legyen meglepetés. Olyan lesz, hogy te se nézheted meg, úgy lesz élmény - mondtam, ilyen elnagyolt hangsúllyal, de honnan fogok én valami értelmes csomagolást keríteni? Mármint, nyilván nem olyat fog kapni, amit elképzel, de azért meg kéne trollkodni Rolling Eyes
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Pént. Nov. 11 2016, 17:52

- De kár. - kanyarodtam vissza a lovaglós témához. Valahogy pedig ez a lány olyannak tűnt aki szereti az állatokat, biztos ő is bánja már, hogy pacigolni nem tanult meg. De ami késő az nem múlik nem? - Oh igazából nekem ez nagyon megy, de az apukám azt mondta, hogy az élet pozitív dolgait kell mindig nézni, és olyan dolgokat kell csinálni amihez nagyon értünk. Oh szóval ötszáz! Én buta. Elszámoltam magam egy picurkát. Máris adom! - közben előkotortam még egy kis pénzt és elécsúsztattam.
- Ötszáz arany a csodálatos csomagolásra, és a tövises kristályra. Esetleg még meg tudnád oldani, hogy ne legyen annyira hegyes az a tövis? Nem szeretném, hogy Rits-chan megvagdossa meg döfködölje magát miközben berakja.. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Mindenkinek ajánlani foglak mert ennnnyire elégedett vagyok már most. - szélesre nyújtom mindkét kezem, hogy demostráljam az elégedettségem, és kifelé menet még el is botlok az ajtóban.
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Pént. Nov. 11 2016, 18:09

- Nagyszerű! - csaptam össze a tenyerem - Pár perc és elkészítem - tájékoztattam a kedves vevőt, majd az ércekkel hátramentem a műhelybe, és összeraktam a rúnát. Egy darab tövis nem volt rajta, amúgy is kilyukasztaná a dobozt. Feltúrtam pár halom szemetet, mire találtam egy olyan kis fekete bársonydobozt, amibe belefért a rúna, bekötöttem egy kék szalaggal, majd firkantottam egy házassági évfordulós kártyára egy "Ritsukonak. Imádlak <3" feliratot, és mindezt beletettem egy papírdobozba.
- Tessék, elkészült! A valódi csomagolás ebben a dobozban van, majd akkor bontsd ki, amikor átadod neki. Így mindkettőtöknek meglepetés lesz Rolling Eyes - adtam át végül az elkészült művet. A rúna maga hibátlan, az a lényeg.
- Köszönöm, hogy nálam vásároltál! Várlak vissza! - búcsúztam el egy meghajlással, majd amint kibucskázott az ajtón, halkan magam elé morogtam, hogy lehetőleg éjjel, amikor senki sincs itt.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Jun Pént. Nov. 11 2016, 22:08

Gyorsan megköszöntem a csomagot, hatalmas vigyorral az arcomon, majd bólintással egybekötve válaszoltam a lánynak.
- Úgy lesz! - örömmel szökdécseltem haza a csomagommal, Rits-chan boldogságos lesz, ebben egészen biztos vagyok!
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal3984/4100Riko Műhelye Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Kiwi Szomb. Nov. 12 2016, 17:17

...xD Rikomonónak Lájk!
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal10/3500Riko Műhelye Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Simeon Vas. Aug. 13 2017, 21:41

Rendelnék egy Tűzopál Rúnát, ha lehet Smile Még nincsen meg minden anyagom hozzá, de amint meglesz küldök mindent csereberében!
Köszönöm szépen!
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal16717/10500Riko Műhelye Exp_ures  (16717/10500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Vas. Aug. 27 2017, 10:27

Cső tökmag! Aztakurva, van aki tud olvasni, hát ez állat! Asszem te vagy az első! Nesze, itt a rúnád Wink
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Akito Kedd Okt. 03 2017, 23:27

Kora délután egy fura, vörös hajú fiatalember libbent be az Angelic Voice boltos részlegére. Lassan lépdelt, alaposan megnézett mindent. Elidőzik pár percet a kirakaton, majd belépett az üzletbe, ahol egyenesen a pulthoz ment, hogy egy nagy zsák aranyat helyezzen rá.
- Yo Mrs. ereskedő! - köszönt és elővett egy listát, amit szintén a pultra helyezve átcsúsztatott az illetékesnek.



lista:
Akito
Akito
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 359
Join date : 2015. Dec. 01.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal11032/10100Riko Műhelye Exp_ures  (11032/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by K1 Vas. Dec. 09 2018, 17:25

Egyre több boltossal illetve mesteremberrel hozott össze a sors, ott volt példának okáért a kissé szigorú, de rendkívül bájos Yurihime. Bármit kértem tőle mindent zokszó nélkül teljesítette. Nem kell semmiféle beteges dologra gondolni, én üzleti dolgokról beszéltem. Mikor legelőször bementem az üzletbe még magam sem tudtam, hogy mit is akarok. Csak annyit kértem, hogy adjon valamit, ami illik hozzám és lepjen meg ő pedig megtette. Kaptam tőle egy helyes kis vértet a tarkójánál egy még helyesebb idézettel. Annyira meg voltam elégedve a szolgáltatásával, hogy a kért összeg kétszeresét adtam érte. Mindig is az volt a benyomásom, hogy a jó szakembert rendesen meg kell fizetni. Ráadásul így talán sikerült letennem az alapjait egy stabil kapcsolatnak, ismételten csak is üzletre gondoltam. Később még betértem hozzá akkor egy gyűrűt és egy pár nyúlcipőt vásároltam, ő pedig ajándékba adott mellé egy gyógyitalt.

Úgy terveztem máskor is oda megyek, majd ha kell valami, ennek ellenére egyszer benéztem a Danee nevezetű lovaghoz. Miután tisztáztuk a nézeteltéréseket adott nekem egy szuper pajzsot ráadásul megszabadított egy kavicstól, amitől folyton rossz emlékek jutottak az eszembe. Akkor mikor ez a történt játszódott nem voltam éppen rózsás hangulatomban. Hogy őszinte egyek nem tudom szavakba leírni mit is érezte akkor, mintha kiszállt volna belőlem a lélek. Minden olyan egysíkú volt, sivár és unalmas. Semmihez nem volt kedvem legszívesebben egész nap csak heverésztem volna egészen addig, míg éhen nem halok. Végül aztán felkerekedtem és betértem egy boltba, amiről azt sem tudtam, hogy mit árulnak. Odabent nem köszöntem, nem bólintottam és még véletlenül sem intettem, csak néztem a kínálatot, mint egy bamba tehén. A tekintetem is olyan volt, mint egy megfáradt marháé, mintha kiszívták volna belőlem a lelket. Egy darabig csak álltam egy helyben, nem szóltam egy szót sem és nem is válaszoltam az esetleges kérdésekre. Mozgásom pont olyan volt akár egy lajháré, néha megvakartam a fejemet, holott nem is viszketett.

Titkosírás:
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal1721/1900Riko Műhelye Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Kedd Dec. 11 2018, 16:42

Púp a hátamra volt ez a bolt, de valamiből ugye meg kellett élni, és errefelé ez volt a könnyű módja a pénzszerzésnek. Mondjuk egy jó ideje visszaesett a forgalmam, senkinek se kellettek se a páncélok, se a fegyverek, mintha nem is lenne szüksége az embereknek új cuccokra. Ez olyan szinten feleslegessé tette az ittlétemet, hogy gondoltam rá, fel kéne fogadni valami csitrit, aki itt ül bent helyettem, és ha kell valami, akkor értesít. Két probléma volt vele: az egyik, hogy a pokróc stílusommal nem nagyon békültek meg a mimózalelkű kiscsibék, a másik meg az, hogy ha nincs bevétel, akkor csak kidobott pénz az ablakon egy alkalmazott. Szóval egyelőre maradtam én, de az időm nagy részét a műhelyben töltöttem inkább, és vagy gyakoroltam, vagy rendezkedtem, vagy a felszerelt bokszzsákot püföltem.
Ma is beizzítottam a kemencét, hogy meleg legyen, nekivetkőztem, és nekiálltam az edzésnek, amitől az izomzatom nem fog fejlődni, de időtöltésnek és feszültséglevezetésnek príma volt. Így legalább nem untam szét magam, és olyan érzésem volt, hogy valamit csinálok is. Mindez tartott addig, amíg a hetek, sőt talán hónapok óta nem hallott csengő meg nem szólalt, ami a bejárat fölé volt rögzítve, és kurva meglepő módon azt jelezte, hogy bejött egy vásárló. Nyakamba kaptam a törülközőm, és ahogy voltam, egy szál ujjatlan felsőben és tréningnadrágban felkaptattam a lépcsőn, és benyitottam a vevőtérbe.
- Jé, a colos csávó! - ismertem fel, bár a nevét nem tudtam, de nem is érdekelt. Nekem colos volt, azt' kész. Téblábolt egy sort, ismertem a jelenséget. Gőze sincs, hogy mit akar. Normál esetben az eladó ilyenkor odamegy, megkérdezi, hogy segíthet-e, aztán felajánlja a legvacakabb ár-érték arányú cuccokat, de ha én odamennék a vicsorommal, az inkább elüldözné a vevőt, szóval maradtam a pultom mögött, és néztem, mit csinál a csávókám. Úgy legfeljebb két percig, aztán eluntam magam, és mivel nem reagált semmit, fogtam egy papírt, rákönyököltem a pultra, és gyúrtam pici papírgalacsinokat, majd... dobálni kezdtem a srácot meglepő módon Rolling Eyes Kíváncsi voltam, hányszor találom el a fejét.
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by K1 Kedd Dec. 11 2018, 17:01

Általában ha bementem egy üzletbe, akkor rövid időn belül mindig megjelent előttem egy kedves és felettébb csinos eladó, aki arról érdeklődött mit tehetne értem. Néhányan bizonyára azért mosolyogtam, mert előre örültek, hogy egy kisebb vagyont sajtolhatnak ki ebből az égimeszelőből. Igaz akadtak kivétlek, is mint például az a Danne nevezetű. Ő egyáltalán nem volt kedves, vagyis a legelején nem is lehet, hogy jól nézett ki, de a férfiak annyira nem érdekeltek. Sokkal szívesebben néztem meg magának egy csinos nőt, mint egy jóképű férfit.

Nem tudom meddig álldogálhattam ott szótlanul, akár egy kőszobor. Egyszer mintha halottam volna valamiféle cincogást, de semmi kedvem nem volt oldalra fordítani a fejemet, ezért bámultam továbbra is bambán előre. Nem sokra rá valami elröpült a fejem előtt, de túl gyors volt ahhoz, hogy lássam mi is lehetett. Szerencsére jött egy másik is, ami pont eltalálta a fejemet és a lábam előtt ért földet. Szinte fájdalmasan lassú lehajtottam a fejemet és végre megláttam, hogy ez egy papírgalacsin volt és mivel nem tudtam jobb programot így azt kezdtem tovább tanulmányozni. Most már nem tudom mit láttam abban a valamiben, de akkor nem tudtam levenni róla a szemet, majdhogynem megbabonázott.

Mikor már vagy egy tucatnyi hevert körülöttem felvetődött bennem az az ötlet, hogy meg kéne tudni, honnan származnak ezek az apróságok. Nem tartott sokáig, míg megtaláltam a kiinduló pontot és ennek örömére kinyújtóztattam végtagjaimat, mintha csak akkor ébredtem volna.
-Üdv, Pöttöm. - köszöntem udvariasan.
Sajnálatos módon nem jutott az szembe az igazi neve, de lehet, hogy nem is mondta mikor legutóbb együtt barangoltunk.
-Te itt vagy? Mit csinálsz errefelé?
A szemeimből csak úgy sütött, hogy unom az egész életemet és hálával tartoznék annak, aki hajlandó lenne véget vetni neki. Meglehet, hogy pont ő volt az a személy, aki megszabadíthatott volna a kínjaimtól, vagyis ez is megfordult a fejemben, a huzaton kívül. Körbenéztem a padlón és tettem egy építő jellegű kritikát.
-Kupi van.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal1721/1900Riko Műhelye Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Szer. Dec. 12 2018, 00:34

Az első kettőt mellédobtam, az egyik előtte, a másik mögötte repült el, de a harmadik már célt ért. Aztán kellett még néhány, hogy valami reakciót kicsaljak belőle a bambuláson kívül, de addig is legalább közepesen jól szórakoztam. Legközelebb talán késekkel kéne próbálkoznom, itt nem vágnak be érte a börtönbe a zsernyákok, csak simán lepattan, mint valami védőpajzsról. Félretéve a sok ökörséget, legalább kiderült, hogy a fickó néha tud köszönni, vagyis néha nem bunkó. De az száz, hogy meg van zakkanva. Vagy csak idegesíteni akar.
- Képzeld, azon töprengek, hogy tényleg retardált vagy, vagy csak tetteted? - kérdeztem vissza unott képpel, miközben összefűztem a karjaimat a pulton magam előtt - Ez az én műhelyem, találd ki mit csinálok itt Rolling Eyes - jegyeztem meg, ha esetleg nem lett volna egyértelmű. Ja, vannak olyan vadbarmok, akik nem tudják, mire való egy műhely, de azok többnyire az ajtón kívül végzik viszonylag hamar.
- Itt szoktam feldarabolni az áldozataimat - tettem hozzá fapofával, majd megfeszítettem a karjaimat, és rájuk támaszkodva felegyenesedtem, viszont a tenyerem így is a pulton maradt.
- Kupi? Pedig enni lehet a padlóról. Most éppen papírdarabokat. Jó étvágyat :3 - mosolyodtam el egy-két pillanatra, de aztán lehervadt a számról a mosoly - Ki vele, mit akarsz?
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by K1 Szer. Dec. 12 2018, 01:18

Tényleg meg voltam lepve azon, hogy azt az apró termetű lányt egy olyan helyen fogom ismét látni. Senkit ne tévesszen meg a külseje, mert amennyire kicsi éppen annyira veszélyes. Hiába néz ki úgy, mint egy kis angyal legbelül valahol mélyen egy szadista örült bujkál benne megspékelve egy kocsmatöltelékkel. Még életemben nem halottam embert olyan ocsmányul beszélni, mint őt. Az is igaz, hogy én sem voltam egy szent ezért ezeket sosem hánytam a szemére, azért sem mert idáig egyetlen egyszer találkoztunk. Egészen pontosan egyre emlékeztem, hogy mit csináltam illuminált állapotban nem mindre tudtam pontosan visszaemlékezni.

Mikor arról mesélt, hogy éppen morfondírozik valamin megejtettem egy olyan életunt tekintetet, amit még a legfáradtabb bernáthegyi is megirigyelt volna. Egyszerűen nem volt hangulatom semmihez és mégis ott álltam egy ismeretlen ember boltjában.
-Hol így, hol úgy. –válaszoltam neki tagoltan, szavak között meghagyva a kellemes néhány másodpercnyi szünetet.
Ez után megkért arra, hogy találjam ki vajon mit is keres ott, de én nem feleltem, csak újra a kirakott holmikat bámultam. Majd közölte velem, hogy ott szokta feldarabolni az áldozatait, mire felmutattam neki a hüvelykujjamat.
- Gratulálok. – mondtam.
Az után az npc gyilkosság után nem találtam a helyemet ebben a világban, tudom, hogy nem voltak igaziak, de akkor is nagyon felkavart a látvány.

Mikor a leányzó viccelődni próbált a papírgalacsinok megevésével én teljesen komoly és korrekt ajánlatnak véltem. Úgy tűnt félre ismertem és mégsem egy szadista állat meseszép szemekkel hanem egy gondoskodó és érző lélek.
- Nem vagyok éhes. – válaszoltam a szokásos vontatott és monoton hangon.
Szegény mindent megpróbált, hogy kizökkentsen valahogy ebből a merengésből, ám sajnos nem járt sikerrel.
- Hogy mi járatban vagyok itt? Jó kérdés. Szükségem lenne egy izére, olyan, hogyis hívjákra. Van?
Közben a kezemmel próbáltam mutogatni, hogy körülbelül fél méter hosszú lehet az a valami, amit keresek.
- Ha esetleg nincs raktáron tudnál készíteni egyet?
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal1721/1900Riko Műhelye Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Rikomono Szomb. Dec. 15 2018, 21:38

Kivételesen nem tudtam eldönteni, hogy ez a csávó tényleg hülye-e. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy csak tetteti, elvégre abban a zölden világító lyukban közepesen értelmesen viselkedett, most meg mint valami hibbant elmebajos keringett a boltban. Egy biztos, annyira nem volt idegesítő, hogy kidobjam. Még. Inkább szó nélkül végigvártam, amíg befejezi. Nem nagyon voltam beszélgetős kedvemben, szóval inkább a tárgyra tértem az első adandó alkalommal, hátha sikerül kihúzni belőle valamit. Egyelőre úgy kezeltem, hogy megpróbál hülyére venni, vagyis nem húztam fel magam rajta, ugyanakkor ha túlzásba viszi, akkor bele fogom építeni a padlóba, vevő ide vagy oda. Én nem eladó voltam, hanem kovács, ha rendel valamit, azt elkészítem, ezen kívül ne várjon másfajta kiszolgálást, meg kedvességet. Ha nem tetszik neki a viselkedésem, lehet máshová menni.
- Izé is van, meg hogyishívják is Rolling Eyes - feleltem, ehhez már hozzászoktam. Sok vevő volt mentálisan visszamaradott, plusz egy már nem zökkentett ki. Elég sok vackot hordott ahhoz, hogy ne legyen magas szintű, biztos voltam benne, hogy nem felszerelést keres. Meg nem is papírgalacsinokat akar enni Rolling Eyes
- Mutasd az izéidet, és megmondom, hogy tudok-e rajtad segíteni - közöltem vele, majd karba fontam a kezeimet a mellkasom előtt. Ha szerencsém van, kitesz valami olyasmit, aminél nem tudok jobbat csinálni, és elküldhetem a picsába, de ha nincs, olyan sok választási lehetőséget amúgy sem tudok felkínálni. A fegyverpiac kicsit szűkös, kevés gyártható cuccal Rolling Eyes
Rikomono
Rikomono
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 604
Join date : 2016. Jun. 24.
Age : 24
Tartózkodási hely : Kopj le!

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal12783/10100Riko Műhelye Exp_ures  (12783/10100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by K1 Szomb. Dec. 15 2018, 22:19

Ott akkor a boltban tényleg nem voltam a toppon, úgy viselkedtem, mint egy komplett idióta. Nem tudtam normális beszélni, azt se sikerült elmagyaráznom, hogy mi után is érdeklődők, és úgy néztem, mint borjú az új kapura. Az igaz, hogy sosem voltam zseni, viszont akkor tényleg sikerült elérnem az a bizonyos mélypontot. Azonban akkor semmi sem zavart, talán ha jól megcsapkodott volna arra is csak legyintettem volna. Tulajdon képen nem érdekelt semmi és senki, vagyis ez így ebben a formában nem igaz. Rendelkeztem egyfajta céllal az volt a gubanc, hogy még én magam sem voltam tisztában ezzel a bizonyos céllal.

Mikor megkérdezte mit akarok megkíséreltem neki elmutogatni a buzogányt, mert a neve nem ugrott be. Kis örömre szolgált mikor közölte velem, hogy van ízé meg hogyishívják is.
- Az jó, de én nem akármilyen izét keresek, hanem egy különleges darabot.
Meg kell hagyni, hogy a lánynak kötélből voltak az idegei, más bizonyára már rég kivágott volna a csukott ajtón keresztül. Ez is azt bizonyította, hogy a mogorva rosszindulatú természete mellett van egy megértő érzékeny oldala. De az is lehet, hogy pusztán azért nem zavart el, mert abban reménykedett, hogy sikerül némi aranyat kipréselnie ebből a félnótásból.

Mikor megkért, hogy mutassam meg az izéimet egy pillanatra összezavarodtam.
- Izém az, nincs vagyis volt aranyerem, de kikezeltem.
Nem mondom azt, hogy valamiféle tudat módosító szer hatása alatt voltam, viszont nem is zárnám ki.
-Egy különleges valamit keresek, amit nem lehet akárhol fellelni. Nem muszáj, hogy ritka legyen, csak ne lehessen ebből tucatnyit látni az utcán. végre sikerült valami értelmeset kinyögnöm, de még mindig unott hangon beszéltem.
- Amúgy emlékszek én rád? - kérdeztem.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Riko Műhelye Exp_bal1721/1900Riko Műhelye Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Riko Műhelye Empty Re: Riko Műhelye

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.