Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kerek Erdő

+13
Chakna
Elaila Heldfrisk
Danee
Rikomono
Tsujimoto Eiki
Malcolm
Asuka
Suzume
Utahime
Anatole Saito
Kuromajo
Shukaku
Kayaba Akihiko
17 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Tsujimoto Eiki Hétf. Okt. 10 2016, 17:18

[folyt köv. >>ITT<<]
Tsujimoto Eiki
Tsujimoto Eiki
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 569
Join date : 2016. Aug. 22.

Karakterlap
Szint: 44
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal10/8100Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (10/8100)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Danee Kedd Júl. 11 2017, 19:22

Szafari

Fogalmam sem volt, amikor belevágtam, hogy a szafari alrendszer működőképes-e vagy esetleg karbantartás miatt fel van-e függesztve épp, de meglehetősen gyanús volt a körülmény, hogy hónapok óta nem találkoztam senkivel se aki efféle szórakozásban élte volna ki magát.
Nem tudom, miért, de Aincradban szokás volt vadász társakkal nekiindulni a rengetegnek, s bár én odakint sose kerültem közelébe ennek a furcsa, de ősi tevékenységnek, mégis úgy véltem, hogy a modern vadászat az valami magányos "sport". A horgászat tekintetében persze megértem, hogy többen, haverokkal, s ott nem is a hal a lényeg, hanem a stressztől szabadulás, a családtól való elszökés, a nyugis éjszakázás, a "nagy kaland", a lázadás, hogy kint vagy a zöldben, a vadonban, és nem szólnak rád, hogy eredj lefeküdni, mert holnap dolgozol, vagy tudom is én, suli van. És persze a sörözés. A horgászás egy fura cucc volt a szememben, de most nem is azért jöttem.
A vadászat viszont alapjaiban nem sokban különbözött a puszta szörny grindeléstől vagy player versus player meccsektől, mondom miért: a vad nem fog ráharapni a csalidra, és ha ölbe tett kézzel várod, hogy csapdába essen saját magától, az bizony el fog tartani egy ideig, talán hetekig, hónapokig is, és valljuk be, abban aztán végkép semmi izgalmas nincs. Várni. Hetekig ...
Az igazi vadászatban a vadász találja meg a vadat, keresi, kutatja, a nyomokat olvasva járja a rengeteget, s ha megpillantja, akkor indul csak igazán az egész: a hogyan is ejtsük el a vadat című rész.
Itt megjegyezném, hogy dívik az a hóbort Aincrad szerte, hogy ne bántsuk szegény állatokat, mert olyan édibédi, kis cukipofák, szőrgombolyagok, meg hasonlók, és ha nem használjuk fel őket alapanyagként akkor gyakorlatilag értelmetlenül kell meghalniuk, és az már sokak szerint állatkínzás.
Kezdjük ott, hogy látott már valaki szarvast a fején Nerve Gearel? Mert én elképzelni se tudok ilyen ökörséget. Ezek nem állatok. Ezek úgy néznek ki, mint az állatok. Valójában semmivel sem sajnálni valóbbak, mint a koboldok. Ha "megölöd" őket, akkor később respawnolnak majd. Nem lesznek tőle szomorúak, és kötve hiszem, hogy fáj nekik. Ők programok. Csökevény AI-k.
Másodszor pedig az állatsimogatás soha nem volt vadászat, az szafarizás meg állatkerti program.
Jó tudom, a szafari alrendszer, mely a vadászatból és horgászat/halászatból áll a nevében valóban szafari, de vadászatnak nem vadászat.
Én nem fogom simogatni őket, max, ha meg szeretném szelídíteni, és hazavinni. De már otthon van a macskám, ő meg bőven elég.
Vadászni jöttem.
Nem a vadászat kedvéért, hanem plecsniért. Nyugodtan meg lehet vetni. (Leköpni nem ér!) Kellenek azok a francos receptek. Nincs utánpótlás, és bizony akár az életünk is múlhat rajta. Úgyhogy itt vagyok: vehetjük úgy is, mint egy nagy bevásárlást a szupermarketben ahol pontokat lehet szerezni.
Most, hogy ilyen szépen szabadjára eresztettem a gondolataimat, talán szólhatnék pár szót arról is, hogy hogyan is ment ez a bizonyos vadászat.
Hogy mit fogok levadászni? Fogalmam sincs. Majd ami szembejön. Igazából a listáról hiányzott a menyét, a kacsa, ja és persze a vaddisznó.
A plecsni, amit kinéztem, arról szólt, hogy az 5. szinten kell leszednem valamit. Bármit. Egyszerűnek tűnt, ezért is nem rángattam magammal senkit sem Talán máshova majd fogok.

Az egyetlen kikötés a szint mellett az volt, hogy erdőben.
Nos, itt voltam a ...
nézem a térképet, azt mondja: Kerek Erdő
Igen, nem elírás, megnéztem háromszor is. Kerek Erdő, mint a mesében, vagy mint a kártyajáték neve. Rendkívül fantáziadús. Vagy kellett egy ilyen is ide?
Mellékes.
Nyomolvasás bekapcs. Kezdő íj előszed. Nem vagyok íjász, gyakorlatilag tilosba használom ilyenkor, amikor vadászatra adom a fejem. De nem érdekel különösebben, eddig nem szólt senki, hogy baj lesz, vagy ilyenek.
Kerek Erdő ösvénnyel, meg minden. Az állatok rendszeresen keresztezik az ember járta ösvényeket, így lényegesebben egyszerűbb lesz ráakadni a nyomaikra, mint keresgetni az odúikat, vagy legyen az bármi, ahol meghúzzák magukat egy kis szunyára.

Ugyebár vadra vadászunk, így aztán ismert petek lábnyomai, vagy akárcsak egy kutyáé nem számítanak, a haszonállatoké pedig nem valószínű, hogy egy erdő közepén tűnne fel. Pedig pont ez utóbbi történt.
Kacsalábnyom. Összetéveszthetetlen úszóhártyás süppedés a saras ösvényen keresztbe.
Szokatlan, és éppen ezért megért egy misét.
Persze, nekem elsőre a kacsa ugrik be, de az lehetne hattyú, vagy lúd is akár, vagy bármilyen vizi madár lábnyoma, ennyire sajnos nem vagyok a téma ásza, és a nyomolvasás képességem ilyen részletekre már nem terjed ki.
Mindenesetre befordultam a bozótosba, be a fák közé, a rengetegbe a sárban tipegő, mit sem sejtő kacsa után. Nevezzük kacsának, ha mégis más lenne, majd javítok.
Szóval, csak csendben, mert a lábnyom még frissnek tűnt, a közelben kell lennie, hacsak azóta szárnyra nem kapott, mert hogy ezzel az eshetőséggel is számolni kell ugyebár.
Óvatosan hajtottam félre a bokrok ágait, elkerültem a korhadt fadarabokat, az avart, igyekeztem a kiálló gyökereken egyensúlyozva előrejutni.
Csak csendben, csak halkan, hogy senki meg ne hallja.
A távolban valamivel világosabbnak tűnt a lombkoronák alatti világ, mintha a fatörzsek is ritkásabbnak látszanának.
Lassítottam a lépteimen, és gyanúm be is igazolódott: egy kis tisztás felé vittek a nyomok. Olyan három fányira húztam meg magam. Nem kellett sokat kandikálnom, hamar ráleltem a kacsára. Igen, mégiscsak kacsa volt. Nem lúd, vagy hattyú. Kacsa.
Ott üldögélt maga alá húzott lábakkal a napfényben sütkérezve, lehunyt szemekkel.
Óvatosan húztam le magamról a keresztbe vetett íjat. Lassan, halkan került elő a tegezből a nyílvessző is. Az íjat már jó előre átkentem olajokkal, hogy a kiszáradást valamelyest csökkentsem, s vele együtt az ilyenkor árulkodó recsegést.
Lassan, nagy szippantásokkal, de ügyelve arra, hogy ne csapjak vele zajt húztam fel az íjat.
Az irányzék a kacsán volt, kicsit módosítanom kellett a távolság és a szélirányt számításba véve, majd levegőkifújás után egy röpke pillanatig várva csak elengedtem az ideget. Penge lőtte ki a zöld tollú vesszőt, a kacsának csak annyi ideje maradt, hogy kinyissa a szemét. A vessző átfúrta, szó szerint odaszögezte a talajhoz. Még élt, de már esélye sem volt menekülni. A többi már gyerekjáték.
De nem gyerekszemnek való.
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal7644/7700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Elaila Heldfrisk Hétf. Május 21 2018, 12:14

/ Chakna /

Csöndesen meredtem magam elé. A földön guggoltam egy lyuk fölött és tanácstalanul néztem a lentebb aláterülő mélységbe. Nem valami nagy lyuk, de nem is olyan pici… egy ember már nem tudna egykönnyen kijönni innen. Az alján egy őzike feküdt, sérült hp csíkkal és sebekről árulkodó pixelfelhőkkel. Tanácstalanul néztem a küszködését és nem tudtam eldönteni, hogy mit csináljak. Sajnáltam szegénykét, ahogy ott lent szenved és még csak kijönni sem tud. Látszólag beszorult, így még hogyha találnék egy módot, hogy valahogy lejussak hozzá, kihúzni nem lenne egyszerű. Előhúzom a tőrömet és bizonytalanul nézem a virtuális fegyver élét, ahogy a nap sugarai a lombokon áttörve megcsillannak az élén. Vajon meg kéne ölnöm a jószágot? De olyan aranyos… azt hiszem. Ráadásul… mivan ha valaki direkt ezért az őzikéért ásta a gödröt? Mit szólna, ha azt látná, hogy a lyukba már nincs az őzike! Akkor biztos, hogy leszidna! És azt nem szabad, nem-nem-nem!!! De olyan szomorú hangokat hallat ez a csöppség… jaj mi legyen? Meg kéne ölnöm? Vagy valahogy kihoznom? De hisz csak egy virtuális adathalmaz, miért bajlódok vele ennyit? De mi van, ha tényleg kell valakinek? És mi van ha ez az egész csak véletlen… Nem érzünk fájdalmat azt mondják, de akkor ez a lény, miért nyüszörög ilyen kétségbeesetten és fájdalmasan?
- Óóóóó… ez nem jó! Miért kellett erre járnom… - nyöszörgöm tanácstalanul – Jaj, mit tegyek… valamit csinálnom kéne… de mit…
Végül úgy döntöttem, ha mást nem valahogy legalább megpróbálok utána járni, hogy a lyuk Játékos eredetű, vagy legenerált. Úgy határoztam, hogyha játékos csinálta, akkor bármennyire is sajnálom az őzikét itt fogom hagyni. Ha legenerált, akkor viszont megpróbálom kiszabadítani, vagy ha nem jön ki, akkor megszabadítom a szenvedéseitől… éppen emiatt hajoltam előre, hogy megnézzem a lyuk falát. Úgy gondoltam, ha találok ásóra utaló nyomokat, az segíteni fog…
Elaila Heldfrisk
Elaila Heldfrisk
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 170
Join date : 2018. Feb. 04.

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1170/1500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1170/1500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Chakna Szer. Május 30 2018, 15:47

Megnyugodtam. A Phileiel való találkozás után már nem emesztem magam. Tudom, persze, hogy jóvátehetetlen hibát követtem el, de az önmarcangolás helyett arra koncentrálok, hogy segítségére lehessek másoknak.
Enen egyik része, hogy újra bejárom Aincard szintjeit. Most éppen az ötödik szint erdejét. Részben azzal a céllal, hogy a vadászatban gyakoroljam magam. De valahogy nincs szívem bántani most az állatokat. Tudom tudom… számítógép alkotta programok, nincsenek érzéseik, nem éreznek fájdalmat.:. De olyan valósághűre sikerült a programozás, hogy ezt sokszor elfelejtem, miközben a jószágokat nézem…
Gondolataimba merülve sétálok, néha kilépek egy-egy őz vagy nyuszi útjából, hadd menjenek dolgukra.

 Nem messze tőlem nyöszörgésre leszek figyelmes. Felkapom rá a fejem, és mivel ki tudja milyen veszélyes a helyzet, az íjamat és egy nyilat is a kezembe veszek. A hangot követve hamar meg is látom a lányt, egy lyuk fölé hajolva. 
Sem az észlelésem, sem a látásom segítségèvel nem érzek mást a közelben, csak a lánykát, és egy őzikét a lyukban. Elteszem az íjamat, és közelebb sétákok, hogy megnézzem, mi a helyzet. Nem halkítom a lépéseimet, és pár méteres távolságból oda is szólok, nehogy a végén megijedjen.
- A te őzikéd esett a lyukba? -kérdezem először is, mert bárba rendszer mint mob jelezte az imént, de Árnyék példája lehet itt is érvényes.- Segíthetek valahogy?szól a második kérdés. Ki tudja, nem-e ragaszkodik a lány ahhoz, hogy márpedig egyedül oldja meg… Akkor meg másként kell segítenem.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal9545/9700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Pént. Aug. 21 2020, 12:30

// Takada szóló szafari, két részletben dobással megszakítva //

Az öreg halász most egy rövid időre átavanzsált öreg vadásszá, ugyanis a következő, szánára megnyíló szint, nem kedvez a kedvenc szórakozásának, lévén a szinten fellelhető víz, annyi amennyi a hajnali harmatból összegyűlik a faleveleken. A szintről szerzett információi szerint, óvatosnak kell lennie, mert a kobold invázióból, még sok kószáló mob maradt itt. Bár egy kobold önmagában nem jelent már kihívást a számára, a lények a legkevésbé sem hajlandóak tucatnál kevesebben bóklászni az erdőkben. Ez a mennyiség pedig még igencsak kifoghat Takadán.
Vadászati tapasztalat híján a terv a következő; addig-addig kószál, amíg valami, öngyilkos hajlamú vad a gamája elé nem veti magát. A bujkálós, rejtekből lerohanós vadászat, nem nyerte el a tetszését, még akkor sem, ha az a technika igen csak hajaz, az általa preferált horgászatra.

Nysterre nem sok időt pazarolt. A szintre érkezést követően, csak úgy merő kíváncsiságból elsétált a Smaragd parkba, tette egy nagyobb kört megszemlélve, meg’illatolva’ a virágágyások sokszínű lakóit, el-el merengve néhány tova libbenő pillangón. Noha az ő ízlésének ezek a park túlságosan szabályos, azért azt elismerte, hogy igen kellemes a sétálgatás az ágyások közt. Ebbéli tevékenységének eluntával az elszórt platánok között irányba vette a városból kivezető kaput. Menet közben a fák tövébe lehullott, a fákról természetes úton leváló kéregdarabokból gyűjtött párat. Nem mintha számítana bármi hasznosra belőlük, de nagyon tetszetek neki a platán érdekes, szabálytalan pikkelyszerű kéreglemezei. Bár állítólag van gyógyászati értéke a platánkéregnek, de a hatóanyagok kinyeréséhez szükséges gyógyszerészeti laborok létezése, nem valószínű a játékban, így csak inventory töltő kacatnak lehet használni a kéregdarabokat. Amiknek a gyűjtése, a mi csalikkal szöszölő, értelmetlen és teljesen szükségtelen dolgokat kedvelő harcművészünktől abszolút de kézenfekvő.

A várost nem a keleti kapun át hagyta el, mert nem szeretett volna erősebb mobokba beleszaladni, inkább egy kevésbé népszerűbb, játékosok által nem nagyon látogatott régiójába megy az erdőnek. A kapun kiérve egy gyors ellenőrzést végez a térképén. Visszanéz a városra, melyek a közepén magasodó dombon álló kastély, kiváló tájékozódási pontként szolgál, nagyjából irányba áll, hogy ha már nem látja a kastélyt (aminek a valószínűsége igen magas, lévén hogy egy erdőbe tart), akkor is vissza találjon, legalább megközelítőleg.
A fák közé érve, kissé nyomasztóvá válik a sűrű komor erdő, de Takada azzal vigasztalja magát, hogy ~ez még mindig piskóta, a harmadik szinten lévő Ködbe Veszett Erdőhöz képest…~. És ha már ott sikeresen vadászott, akkor ez a hely sem jelenthet gondot.
Lassan és megfontoltan haladt. Részben mert nem szerette volna, ha valami kevésbé kívánatos, arra járó mob meglepné, részben mert azért annyira ő is értett a vadászathoz, hogy az avarban csörtető, zörgő vadász aligha lesz sikeres ebbéli tevékenységében. A lopakodás jártasságának teljes hiányának köszönhetően, nem kevés „sétára” számít, mire a közelébe tud kerülni valami állatnak. Persze, ha mázlija van, akkor az útjába kerül, egy igen mélyen alvó, épp a déli sziesztáját töltő vad. De azért erre nem alapozná a vacsoráját. Tehát nem marad más hátra, minthogy a tőle telhető legnagyobb óvatossággal és csendben, fától-fáig osonva haladjon az erdő mélye felé. Nem sokkal később, az óvatosság eredményre vezetett. Az egyik fa mögött lapulva, avar zörgésre lett figyelmes. Nagy körültekintéssel kisandított a fa mögül, hogy meglássa mivel van dolga.


/Dobás: kacsa/

Az első gondolata, amikor meglátta, mivel is van dolga; ~Mi a bánatot keres egy erdő közepén egy kacsa!~ Majd eszébe jutott, hogy a tőkésrécék az erdőben költenek, és csak a kikelést követően mennek a kis csibéikkel ki az erdőből egy tóra, patakra vagy bármilyen a környéken fellelhető vízre. Annyira azért nincs otthon a biológiában, hogy tudja mekkora az az ésszerű távolság, amire eltávolodik a tojó tőkésréce a víztől, hogy a relatíve biztonságos erdőben a fákon kiköltse a fészekalját. Nem beszélve arról, hogy az is nyilvánvaló tény, hogy ez a madár nem költ. Nem csak azért, mert nem kotlik (azaz nem a fészkén ül), hanem azért is, mert ez egy gácsér. ~Mindegy is, az ember ne firtassa a szerencséjének okát.~ Állapítja meg az öreg, lévén, hogy az állat mérete, és távolsága, jelentősen megkönnyíti számára az elejtést.  Nagyon óvatosan, a fa takarását kihasználva leszereli övéről a fegyvert, ugyanis azon okból, hogy könnyítse a mozgását, nem készítette elő már az induláskor. A siker érdekében ezt a rizikót vállalta, mert így megnehezíti a dolgát arra az esetre, ha hirtelen küzdelemre, vagy gyors reakcióra lett volna szükség. Azonban a kockázat úgy tűnik kifizetődő volt, mert a horgász/vadász szerencséje továbbra is kitart. Sikeresen előkészítette fegyverét és a zsákmány még mindig itt zörög az avarban. Talán egy ízletes férget találhatott, ami trükkös módon a száraz levelek alá menekült az éhes csőr elöl.
Takada lassan, még mindig a fa rejtekében, felpörgeti a súlyt a kusari-gama végén, Nem adhat túl nagy lendületet neki, mert akkor a súly zúgása elárulná jelenlétét. Amikor úgy érzi, már elégé pörög a távolság leküzdéséhez, kilép a fa mögül és a madár fölé célozva elereszti a fegyvert.
Jól számított, amint megjelent a madár ijedtében felrebbent, és így pont a repülő súly útjába került. Halk puffanással ért földet, az öreg elégedett vigyorától kísérve.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Szept. 20 2020, 18:54


Ismerkedős szafari Minako san-nal

Újra feljött az 5-ös szintre az erdőbe, hogy kipróbálja új szerzeményét azt az íjat, amit kifejezetten vadászati célra csináltatott. Bár szeretett volna Miko-santól néhány leckét venni, mielőtt élesben teszteli a fegyvert, de most erre nincs lehetőség, és már nagyon közelít a szezon nyitás. Persze azért annyira nem magabiztos, hogy egyből bevesse magát a „rengetegbe” és rommá lője a környéket, lévén a nyílvesszők száma korlátozott, és ha hibázik aligha lesz esélye megtalálni a kilőtt vesszőt.
~Szóval csak ésszel, nem rohanunk fejjel a falnak…~ gondolja az öreg, miközben alkalmas gyakorló teret keres. A kaputól egyenesen az erdőfelé vezető úttól nem messze, ép csak annyira eltávolodva, hogy ha valaki arra járna, egy kósza nyílvessző ne sebesítse meg, jelölte ki az alkalmas helyet.

Egy erdőszéli fára szegezett, egy vászon darabra hevenyészett vonalakkal felhúzott céltáblát. Majd 30 lépésnyi távolságot megtéve (ennyiben határozta meg azt a távolságot, amennyire meg tud közelíteni egy vadat, anélkül, hogy az észlelné őt) megfordult, és a legjobb tudása szerint igyekezett eltalálni a célt.
Meglepődve tapasztalta, hogy igen magas a találati aránya. Míg a fához baktatott, hogy kiszedje a vesszőket és lőjön egy újabb kört, elgondolkodott, hogy miként is lehetséges ez. végül arra jutott, hogy a kiskönyv tanúsága szerint, az általa választott kaszt, a Harcművész, a többitől eltérően, még ha korlátozott módon is, használhat íjat. Így bár elsőre roppant büszke volt magára az eredmény miatt, be kellett ismernie, hogy nem a képességei az oka a sikernek, hanem a rendszer úgymond rásegítő funkciója, ami lehetővé teszi, hogy tényleges célzás hiányában is találatot érjen el. Nagyjából úgy, mint amikor az első harca során a vaddisznókat sikerült legyőzniük.
Visszaérve az „alappontra” elkezdte a második kört.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Minako Szer. Szept. 23 2020, 22:37

Gyomorgörccsel lépett ki a teleport kapuból. A hideg kirázta az efféle utazásól, lehet praktikus, de inkább utazna tömegközlekedéssel, vagy akár lóháton a szintek között mint így. Kellett pár pillanat mire rendben érezte magát és elindulhatott az útjának. Egy küldetés vezette az ötös szintre, ahol néhány elemet kellett begyűjtenie egy idős hölgynek, aki már nem mozog olyan jól mint régen. A lista nem volt hosszú, hét elemből állt csupán. Kettő darab fácántojás, pávatoll, vaddisznó fog, szarvasagancs, medveprém, nyúlfarok és egy kacsa. Elképzelése sem volt, hogy fogja ezeket beszerezni, bár a koordináták adottak, mégis kevésnek érezte magát a feladathoz. Elvégre egy medvét leteríteni sem tud, nem hogy megnyúzni azt... Abban reménykedett, hogy a szinten mástól be tudja szerezni, úgymond kézalól. A feladatot nem akarta visszamondani, piszkálta volna a csőrét ha nem tudja elvégezni a munkát. Az pedig nincs sehol sem leszögezve, hogy neki kéne ezeket az állatokat leterítenie akár egymaga. Nem, nem. Biztos van alternatíva, ami megfelel a célnak. Időközben közeledett a kijelölt helyhez. Ötös szint, kerek erdő széle. Bár a navigáció tovább mutat, Minako pillantása mégis megakadt egy npc-n. Autentikus látványt nyújtott a számára, ahogy kilövi a nyilat és újra-újrapróbálja a célt bemérni, majd eltalálni. Rövid ideig figyelte, talán arra várt, hogy észrevegye. Hisz a mai nap tapasztalta, hogy egy számára idegen igen jól ismerte őt, hátha ez az npc is felismeri őt. Ráfókuszált a férfira, ekkor tűnt fel Minakonak, hogy rendelkezik indikátorral. Zölddel. Az megnyugtatta, neki is olyan volt, bár nem tudta mit is jelent pontosan. Talán ugyanolyan kezdő, az öreg, mint ő. Le akarta szólítani, hátha tud segítséget kérni a küldetésében, de nem akarta megzavarni. Hezitált, mi az ami fontosabb számára. - A saját előrébb jutása, vagy az illem? – Fontosnak érezte, mit gondolnak róla, de kicsit csavart a dolgokon. Okokat keresett, mivel járhatna jól az idegen is, ha segít neki, bár osztozni nem igazán szeretne. Megfizetni pedig nem tudná. Lehúzta a menüjét, elég szerény összeg állt rendelkezésére és tárgyakban sem bővelkedett. Úgy döntött a levadászott lootokkal fizet majd, és csak a küldetéshez szükséges elemeket tartja meg. Talán elég lesz az öregnek. Amint úgy vélte nem zavarja az íjászt és nem kell tartania a kilőtt nyilaktól, odalépet a férfihez.
- Jó napot uram! – A hideg rázta a mondattól, elszokott az efféle magázástól, tiszteletadástól.
- A nevem Minako. Amennyiben van szabadideje, vagy lesz a közeljövőben meg tudom-e kérni, hogy segítsen egy küldetést elvégezni. Pár itemet kell összegyűjtenem, de attól tartok egyedül nem menne. – Amint elmondta a monológját, meghajolt mélyen, illedelmesen.

Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1530/1700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1530/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Szept. 24 2020, 11:24


Merő óvatosságból, ha elhagyja a védett övezetet, mindig bekapcsolja az Észlelés jártasságát. Így amikor a lány megszólította, nem érte váratlanul. Igazából már a szeme sarkából figyelemmel kísérte, és megnyugodva konstatálta, hogy nem tesz semmi gyanúsat.
– Jó napot! A nevem Takada Hiroshi, örvendek. – válaszolja a köszöntésre, mely végén ő is meghajol a lány felé az etikett szerint.
A köszöntés végével, a már megszokott leplezetlen mustra következik, mellyel tetőtől talpig végigméri Minako-t. ~A felszerelése pont olyan, mint Tábornok-san felszerelése megismerkedésünk idején. Akkor kezdő kardforgató lenne?~ Gondolkodik el a látottakon az öreg, miközben találkozik tekintete a lányéval. De egy pillanattal később már el is fordítja a fejét, mintha csak a nyílvesszők elrakásával akarna foglalkozni, de az igazság az, hogy szüksége volt néhány pillanatra, hogy a benne szétáradó keserűségen úrrá legyen. Tanárként rengeteg ilyen tekintettel találkozott már, de képtelen volt megszokni. Az ilyen tekintet azon gyerekek sajátja, kik olyan problémával küzdenek mely még egy felnőttet is próbára tesz. Tekintetükből a néma kétségbeesés sikolya sugárzik. Az idős tanár amint visszaszerezte nyugalmát, mosolyogva néz újra a lányra ~Ilyen esetben a legrosszabb a sajnálat, a szánalomból indított cselekedetekkel csak elszigetelném…~
– Természetesen Minako san! Tudná nekem vázolni miről is lenne szó? – kérdi Takada, de szükségét érzi a további magyarázatnak ezért még hozzá fűzi – De azt tudnia kell, hogy az én ismereteim elég korlátozottak, nem ígérhetek semmit.
Míg a lány válaszára vár el teszi az íjat. Nem szereli le és nem teszi fel a gamát, mert nem érzi fenyegetve magát. Egyszerűen csak a könnyebb mozgás és a feszélyezetlen körülmény megteremtése érdekében lealjza és a hátára kanyarítja.


//off: a közel 30 éves tanári tapasztalatra alapozva feltételezi Takada hogy a lánynak problémája van. Nyilván a jellegét és mibenlétét nem tudja, de hogy küzd a lány valamivel azt viszont szerintem igen. Ha a staff tagjai ezzel nem értenek egyet, úgy kérem jelezzék, hogy átírhassam a posztot.//

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Minako Csüt. Szept. 24 2020, 13:31

A kontakt megtörtént. Takada úr leplezetlenül mérte végig lányt, aki nem tudta hova is tegye a dolgot. Immár egyenes háttal várta a választ. Felkészülve az elutasításra is. Rövid hezitálást észlelt a férfi részéről. Ahogy a tekintetek találkoztak, úgy tette el a felszerelését a tag, Minako innen tudhatta. Nyert ügye van.

A lány kikeresi az aktuális küldetését, amit az egyes szinten egy öreg asszonynak kell leszállítania, napnyugtáig. Felolvassa a kért itemeket.
- Kettő darab fácán tojás, vaddisznó fog, páva toll, szarvas agancs, medve prém, nyúl farok és egy kacsa. Ezekre lenne szükségem, de fizetni nem tudok, így arra gondoltam a többi loot az öné lehet, ha megfelel. - Pillantott fel a menüje mögül a lány, kémlelve a férfi ráncainak rezdülését. Amennyiben, nem változott a hozzá állása Takada-sannak, akkor válaszolt a mondatára.
- Ketten csak összehozzuk,  elvégre kezdő küldetés. - Nevette el magát, miközben zavartan, de egyenes háttal vakarni kezdte a tarkóját. Ebben pedig volt irónia. Ő ugyan nem  emlékezett rá, de okoznak meglepetéseket kezdő küldetések is, pont azért, hogy a szintek vegyüljenek egymással.
- A navigáció arra vezet. - Mutatott a kerek erdő enyhén jobbra eső részére. Elindult arra és várta, hogy Takada-san kövesse. Nem voltak külön jártasságai,  így zajosnak tűnhettek Minako léptei. Egyszerű kényelmes ruhában volt. Farmernadrág és egy fekete póló. Loboncát útközben felkötötte, először lófarokba, majd pár tekeréssel egy kontyot formált belőle. Praktikusabb így, nem kíván fennakadni a kósza faágakba.
- Köszönöm, hogy segít. - Pillantott hátra, ha esetleg a férfi nem előzte meg. Bár fogalma sincs, hogy lásson hozzá. Azon tanakodot milyen jól is jönne egy távcső, amikor egy rikkantást hallhattak az egyik bokor mögött. Megtorpant.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1530/1700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1530/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Szept. 24 2020, 17:57

Takada a küldetésnek hívott dolog hallatán elbizonytalanodott. A felsoroltak közül a legtöbb szafariból elérhető, de a medve csak a nyugati részben, az viszont csak 100-as jártasságtól nyílik meg. A páva viszont egész más tészta. ~Lehet, hogy az csak eventből elérhető?~ gondolkodott el a dolgon.
De úgy döntött egyelőre nem ad hangot kételyeinek. Viszont azt sem hagyhatja, hogy a lány csak úgy besétáljon az erdőbe, még akkor, sem ha nincs tisztában a kardforgató szintjével. Ami nyilván 5-ös feletti, hiszen át engedte a kapu.

Miközben megindult a lány után, azon töprengett, miként fogalmazza meg a nyilvánvalót, úgy hogy ne bántsa meg a lányt, végül úgy döntött, hogy vele mondatja ki;
– Egy pillanat türelmet kisasszony! – szólt utána pont abban a pillanatban mikor Minako visszanézet és megköszönte a segítséget, és a közeli bokorból hangos méltatlankodással röppent fel egy fácán.
– Ugyan nincs mit! Ez semmiség úgy, hogy a fizetségre se legyen gondja. – legyint az öreg majd folytatja – De javasolnám, ha van akkor kapcsolja be az Észlelés jártasságát, pont az ilyen esetek elkerülése végett. – mutat a távozó fácánra. És amennyiben a kardforgató elindulna a bokor felé némi tojás reményében akkor a tanár még további gondolatot is hozzá fűz.
– Ne vesződjön a bokorral, ez egy kakas volt, az pedig nem ül kotlani. A bokorból pedig már nem érzékelek semmit. – majd kedves, de szigorú tekintettel, mint amikor a diákokat szembesítette a ténnyel, hogy nem készültek, felteszi a kérdést
– A kisasszony volt már ez előtt vadászni? Mert nekem úgy tűnik ez egy úgynevezett loot gyűjtő küldetés, és nem egészen úgy kezd bele, ahogy szerintem kellene.


Takadának fura érzés volt, hogy valakinek ő magyaráz egy videojáték működésével kapcsolatban. Hiszen a számára is teljesen idegen a terület, de jól tudja milyen esetlen ő is, és mennyire jól jönnek a tanácsok. Ezért mindent megtesz, hogy azt a sovány tapasztalatot, amivel rendelkezik, át tudja adni.


//nyúl//

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Minako Csüt. Okt. 01 2020, 18:06

Minako zavartalanul hajt előre, hiszen a küldetés mutatja az útvonalat. A kezeit a tarkójánál kulcsolja össze, kifejezetten kényelmes volt ez a testtartás a számára. Ahogy Takashi türelemre inti a lány megállt és figyelmesen várja, mit is szeretne mondani. Ahogy a jártasságokra terelődik a téma a lány meglehetősen bután néz rá. Még egy nem szakavatott személy is is összerakja: fogalma sincs miről beszél. Leengedi a kezét, miközben azt próbálja megfogalmazni, hogy is vallja be hiányosságait.
- Nem tudom miről beszél. – Ezt másképp és szebben nem lehet megfogalmazni. Minako a menühasználattal is bajban van sokszor, nemhogy a képességek fejlesztésével, hiszen ez a kinti világban nem gyűjthető pontok elosztásával és megvásárlásával történt, ő pedig még mindig annak a normáit ismeri a többi pedig mind újdonság számára. Egy fácán reppent fel a fészkéből, Minako pedig elindult a fészek felé, nem hallgatott az öregre.
- Szeretek bizto... – Majd felsikított, miközben lábai mellett, megérintve azt gyorsan elsurrant egy sikló. Majd Takada rákérdezett a nyilvánvalóra. Minako pedig csak a fejét rázta.
- Még sosem. – Erősítette meg.
- Nem véletlenül kerestem segítséget. – Fejtette ki bővebben. Bár most megfordult a fejében, hogy az öreg jogosan gondolja úgy, csak rabolja az idejét. Bár nem kényszerítette semmire, ezt pedig Minako kihasználja. Tanulhat is, elvégre, úgy tűnik, az öreg járatos a témában. Minakonak pedig derogál picit, hogy valami nem megy neki, sőt... jelent esetben kifejezetten rémesen teljesít. Visszatér az ösvényre és Takada elé áll.
- Nem szeretnék vadász lenni, de jól akarom csinálni. – Osztotta meg kívánságát az öreggel. Ugyan nem vonzza az állatok lemészárlása, de manapság elég sűrűn érzi, hogy a vártnál alul teljesít.


//Sikló//
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1530/1700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1530/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Okt. 01 2020, 19:29


Az öreg még álmában sem gondolta volna, hogy akad valaki Aincradban, aki még nála is felkészületlenebb. De úgy tűnik ez a lány határozottan az ilyen személyek listájába tartozik. ~Bár ez a lista igen szűk, mindössze egy főt számlál~ gondolta Takada. Majd mivel a hölgy tökéletesen alkalmatlan a feladatra, amit elvállalt egy javaslattal áll elő;
– Ha nem akar, akkor nem is kell. De ha jól szeretné csinálni, akkor gondoljuk át ezt az egészet, és készüljünk fel. Minako san legyen kedves megnézni, hogy van-e időkorlát a küldetésen. – Bár szinte biztos volt benne, hogy nincs, de jobb az, ha inkább meggyőződnek róla.

Ha a válasz netán igenleges lenne, akkor javasolja, hogy mérsékelt tempóba, induljanak meg az erdőbe, és engedje, hogy ő menjen, elöl. És minden igyekezetével azon lesz, hogy összehozzák a lootokat.

Ha a válasz nemleges, akkor azt fogja javasolni, hogy forduljanak vissza, és menjenek el valami nagyobb városba felszerelkezni. Ha a lány esetleg ellenkezne, vagy felhozza, hogy nincs pénze, akkor leinti;
– Nekem viszont van, és ha ügyesek leszünk, akkor Önnek is hamarosan.

Bármelyik a két fenti esetben séta közben igyekszik alapvető dolgokat elmagyarázni a lánynak.
– A jártasságok nem olcsók, de ha van rá keret mindenképp érdemes rájuk beinvesztálni. Olvasta a kis könyvecskét? – teszi fel a költői kérdést, mivel elég nyilvánvaló hogy nem, de nem akarja megbántani, ezért igyekszik nagyon óvatosan fogalmazni – Ha még nem, javaslom tegye meg, igen hasznos.
Eszébe jut, milyen is volt, mikor csak csetlett-botlott Aincrad első szintjén, egyik napról a másikra. Valahogy az az érzése támadt, hogy ha segít ennek a lánynak, azzal viszonozza a felé irányuló kedvességet mely átsegítette a kezdeti szakaszon. Amirről eszébe jutott még valami, és hirtelen megállt, szembe fordult a lánnyal, és ha már nem a tarkóján tartja a két kezét, akkor megragadja a csuklóit és felemeli, hogy megszemlélje. Ha a keze a tarkóján pihen, akkor felszólítja a lányt;
– Mutassa csak a kezeit! – elsősorban arra kíváncsi, hogy Minako ujjain van vagy vannak-e gyűrűk – Nincs gyűrű. – állapítja meg //a karakter nyilvántartása alapján// és ha a lány megdöbbenése olyan mértékű, akkor gyorsan megnyugtatja – Ne ijedjen meg, nem a családi állapotára voltam kíváncsi. Nem akarom megkérni a kezét. – mosolyodik el az öreg őszintén – De amint alkalmunk lesz rá elballagunk a 4-es szintre Szóló Paradise-ba és ott szépen megigényli az ingyenes Exp növelő gyűrűt.


//Kicsit leállok, mert lehet elvetettem a sulykot. Megvárom Minako még mindig hajlandó tovább menni Takadával. Smile //

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Minako Csüt. Nov. 26 2020, 14:51

Pedig így történt. Minako sosem játszott még játékokkal, nem hogy hasonlókkal. Más terület foglalta le, pontosabban az apjának való megfelelés, így az efféle szórakozások szóba sem jöhettek nála.
- Rendben. - Felelte és le is nyitotta a küldetést.
- Nincs. - Válaszolta némi hezitálás után. Nem értette miért lényeges ez a kérdés. Amint felhozta Takada a felszerelkezés lehetőségét Minako nem tetszését kifejezve összeráncolta a szemöldökét.
- Jól hangzik. - Bár a hangja bizonytalan volt. Segítség gyanánt megpróbálják elterelni a küldetés "ösvényéről". Ráadásul egy vénember, aki többlet segítséget is felajánl. Túl szép. ~ Magvat vetett a lány szívében a gyanakvás. Ugyanakkor azt jó néven veszi ha tanítgatják, jobban mintha csak kisegítik. Akár pénzzel, itemmel. Sokkal figyelmesebb lett Takada-sannal. Így követte a férfit. Majd hátrafordult és félkomoly ábrázattal megszólalt.
- De ha valami gyanús helyre visz, sikítok! - Figyelte a hapsi reakcióját, de hogy egyértelmű legyen számára csak élcelődik, gyerekes viccelődését egy nyelvöltéssel koronázta meg.

- Jártasságok, könyvecske? - Ismételte meg, majd sejtette, hogy személyes paneljáról lesz szó. Ahogy sétáltak menet közben kereste ki először a jártasságok fülecskét. Majd fukar módon méregette a számláját és a megvásárolható opciókat.
- Tényleg megérné az észlelés? Száz arany!!- Ráncolta a szemöldökét. Majd, ha helyeslő választ kap, megvette. Körbenézett.
- Nem érzek változást. - Ijedt meg, hogy a semmire adott ki ennyi pénzt.  A raktárat is megnézte, könyv után kutatva. Majd ezt megmutatta a férfinak is, aki így szembesülhetett egy tinilány táskájának teljes tartalmával. Tollak, kagylók, ametisztkő, egy melegebb felső, kötél, pár alma, papír, teknőspáncél és mini potion, teleportkő hasonlók. Szóval kacatok, de az útmutató sehol. Így nem csoda, hogy nem olvasta.
- Nincs. -Állapította meg. Gyanús kidobhatta, amikor "rendet" rakott a leltárjában. Talán ekkor vehette szemügyre minako kezeit, amit egy pillanatra láthatott is, mielőtt elhúzta azt. Értetlenül bámult a férfira, majd szemei lassan, bajlóslóan összeszűkült.
- Ugye tényleg nem valami perverz? - Gyanakvó tekintettel mérte végig a férfit. Amennyiben Takada elhesegette Minako félelmét  és ismét komolyan tudták venni egymást,  folytathatták az útjukat.
- Hová is megyünk pontosan? - Érdeklődött a lány, miközben barátkozott a térképpel
.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1530/1700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1530/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Nov. 26 2020, 22:03


Az öreg az első két választ rendben valónak találta, de a harmadik azonnal bekapcsolta a tanári ösztöneit, melyek vörös fényként villogtatták az alert feliratot. Bár a „jól hangzik” akár még egyetértés is lehet ne, de a hangvétel és a hangszín elárulta, hogy ez nagyon hajaz a Tanár úr én készültemre. Vagyis egyáltalán nem azt jelenti, amire az ember alapból gondolna. Takada tökéletesen tisztában van vele, hogy a legtöbb fiatal az időseket ostobának, és könnyen becsaphatónak tartja. És talán ez egy bizonyos kor felett még igaz is lehet. De egyelőre a harcművész nem ebbe a kategóriába tartozik. A kételyt leplezendő (Takada sem tökéletes, a gyanakvást kételynek gondolja) a lány egy kis tréfával próbálkozik, mely Takadát őszintén megmosolyogtatja;
– Komolyan gondolja azt, hogy nagyobb biztonságban van egy elhagyatott erdőben, mint egy emberekkel zsúfolt városban? – Kérdezi a legnagyobb őszinteséggel, lévén ember nincs, aki egy idegennel szívesebben megy egy kietlen lakatlan helyre, mint más emberek közé.

Minako talán költői kérdésnek szánta, de az öreg rábólint.
– A jártasságok a legjobb befektetések, nem véletlenül olyan drágák, és csak korlátozott mértékben érhetőek el.
Megnyugodva konstatálta, hogy a kardforgató pont a legértékesebb jártasságot meg is vásárolta. És a lány kezdeti aggodalmát el is oszlatta azonnal.
– A jártasságokat aktiválni kell, nem működnek maguktól. – majd röviden igyekszik elmagyarázni, hogyan kapcsolhatja be az észlelést, és miként nyújthat neki ez előnyt, még akár olyan kor is, amikor egy a mostanihoz hasonló loot gyűjtő küldetést vállal el. Nem beszélve arról, hogy némi védelmet nyújt az ártani vágyókkal szemben. A kézikönyv hiánya Takada arcára némi gondterheltséget varázsolt, mert az már biztos, hogy ez a lány pont olyan elveszett, mint amilyen ő.
– A könyv fontos! Akár életet is menthet! Remélhetőleg a kezdetek városában találunk olyan helyet ahol pótolható. Mivel ingyenes és minden belépőnek alanyi jogon jár, nem hiszem, hogy nem lehetne pótolni, ha esetleg elvész. És majd jobban kellene vigyáznia rá, mert nagyon hasznos. Az új dolgok is rendre feltöltődnek, így mindig naprakész információ van benne.

~Ooo, ha tudná hányszor kaptam ezt már meg! De hát ez a férfiember sorsa, ha tanári pályát választ.~ Hangosan azonban csak annyit kérdez;
– Változtatna a véleményén a válaszom? – és tényleg mit változtatna még egy őszinte nemleges válasz is. Csak annyit eredményezne; „Persze! Mert bolond lenne beismerni!” Takada már rég megtanulta, hogy az előítélet ellen nem lehet győzni. Ha valaki elkönyvelte már egy perverz vadállatnak, akkor annak a szemében már az marad a haláláig. Vagy talán még azon is túl. És pont ezért már annyira belefásult, hogy hangjából egy csipetnyit sem lehet kihallani azt a mérhetetlen keserűséget, amit minden alkalommal érez, mikor ezzel vádolják.

Talán azért, hogy a lányt megnyugtassa, vagy talán csak azért, mert a kardforgató elméje olyan, mint a szivacs, a legkisebb információ cseppet is magába szívja, és szinte szomjazza azt, vázolja az elképzelését.
– Egész pontosan a 4. szintre. Napfény, pálmafák, tenger és persze homokos strandok. Van ott egy Szóló Paradise nevű hely ahol rengeteg igen hasznos dolgot lehet beszerezni. – majd szükségét érzi hozzá tenni – És persze akad ott olyan is, amit viszont nagyon ajánlott kerülni.
Majd, hogy kvittek legyenek ő is a lány elé tartja a kezét, így Minako láthatja az ujján lévő gyűrűt.

– Ez is onnan van. Minden elvégzett küldetés után 10%-kal több pénzt és ismeretet kapok. És a legjobb benne, hogy ingyenes. Ha most beszerezzük Önnek, és felszereli, akkor az aktuális küldetése befejezésekor, már több jutalmat fogy kapni, és csak két teleportálás az ára. De persze a választás joga az Öné. Folytassuk a küldetését, vagy hajlandó megtenni ezt a kis kitérőt?

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Minako Pént. Dec. 04 2020, 21:23

A férfi elmés kérdését némi csend követte. Nyilván nem tudta Minako merre is tartanak pontosan, bár azt is sejthetjük, ha megmondta volna Takada sem mondott volna neki sokat, talán ezért nem is kérdezte meg hamarabb. Próbálta visszacsapni a labdát, és nyikorogni kezdtek azok a bizonyos fogaskerekek, de végül.
- Nem. – Felelte őszintén, legbelül megsemmisülve. Nem érezte magát elemében, nem szokott kifogni rajta egy kis szójáték.
- De attól még sikíthatok. – Kötötte az ebet a karóhoz, csak mert egyszerűen rossz vesztes.
Érdeklődéssel figyelte Takada válaszát, de attól még fájt neki ennyi pénzt kiadni valamiért, amit még csak nem is ért, és tapasztalat nélkül abban sem volt biztos, hogy tényleg kell-e neki. Ahogy Takada-san tanácsolt aktiválta azt, majd egy:
- Woaaah! – Hagyta el a száját. Különös érzés volt, mintha egy további érzékszerve aktiválódott volna. Érezte a férfi jelenlétét, sőt távolabb tőlük egy behatározhatatlan valami mozgását is, ami épp elhagyta újdonsült képességének határát. Elfordult, becsukta a szemét és lépet párat előre. Arra volt kíváncsi, érzékeli-e a férfi és saját maga között változó távolságot.
- Tényleg nem rossz! – Jegyezte meg miközben kiismerte a képesség tulajdonságát.
- Köszönöm, hogy ajánlotta. – Hajolt meg, hálája jeléül, de fejben már azt számolta, miként tud spórolni a továbbiakban. Nem élhet nagy lábon.
Közösen fedezték fel, hogy a keresett könyvecske már nincs Minako tulajdonában. A lánynak pedig sejtelmes sem volt, pontosan miről is beszél a férfi, de a jártasságok terén igaza volt, így megalapozta Minako jóhiszeműségét, bár még mindig résen volt. Amikor gyűrűt keresett a lány kezén, a gyanakvás ismét elöntötte és szóvá is tette. A felelet pedig meglepte.
- Nem, de a reakciója igen. – Jegyezte meg némi hűvösséggel a hangjában. Amint inkább okozott az, hogy bűntudata lett, mintsem, hogy ő mit gondol. Ha olyan helyzetbe kerül, amit még nem igazán tapasztalt, akkor hajlamos távolságot felvenni és kívülről megfigyelni a történéseket. Nem akart sérülni, sem pedig sebet okozni. A férfi reakciója egyértelművé tette, hogy megvádolták hasonlóval, de a kérdés csupán az marad, jogosan-e. Most viszont félre kellett tennie a témát, és azon dolgozni, hogy a légkör megenyhüljön.
- Ha nem akar hasonló vádakat, ne érjen engedély nélkül, erőszakosan másokhoz. – Bár, ez messze volt bármiféle zaklatástól, Minakonak mégsem tetszett a férfi hirtelensége, bár a szituáció maga vicces is lehetett volna, de nem idegenek között.  Kívülálló szemmel tudta, hogy Takada csak túlbuzgó és ennek az alapját önmaga teremtette meg a segítségkéréssel, és a férfi hozzáállásáért hálásnak kéne lennie.
Amint a kedélyek kissé rendeződtek, Mina érdeklődve fogadta a választ.
- Milyen, olyan helyek?  - Kíváncsiskodott.
- Ezek szerint jártas arra? – Folytatta a faggatózást. Komolyan érdekelte, mivel jobb tudni pontosan a dolgokat, mintsem félinformációkra támaszkodni. Ha tudod mitől félj, tudsz ellene készülni, valamint segíti a tisztánlátást is. Megnézte a férfi gyűrűjét:
- Ingyenes? Nem túl szép ez, hogy igaz legyen? – Biztos Takada is élt a gyanúperrel, amikor először megtudta a létezését, ugyanígy Minako sem érzett máshogy. Mivel pedig a céhes rendszert még nem ismerte, nem tudta, hogy ez afféle kompenzálás.
- Teleportálás? - Arcán fáradtság és nem akarás látszódott. Mindig émelygett tőle, így nem tartozott a kedvenc utazási szokásai közé. Takada láthatta, ahogy végiggondolja, majd dönt.
- Most már vissza nem fordulnék. - Jegyezte meg, az eddig megtett méterekre utalva.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1530/1700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1530/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Dec. 05 2020, 13:09


A képesség tesztelést egy fél mosollyal jutalmazta, majd a köszönetnyilvánításra a választ, már egy teljes mosollyal adta;
– Ugyan! Nincs mit, ma én segítek Önnek, holnap talán fordítva lesz. Én azt gondolom, hogy a túlélésünk záloga az összetartás nem a rivalizálás.

Az öreg nem reagált a lány kissé kötekedő reakciójára, egyszerűen nem látta értelmét több szót vesztegetni a dologra. Valamint Minakonak abban igaza volt, hogy részben magának köszönheti, alkalmanként a túlzott segíteni vágyás kissé elhamarkodott cselekedetekre sarkalja. Ez tény, és nem nagyon tudja szépíteni.

Kérdések, kérdések, kérdések! A nyitott elme sajátja. Takada végre elemében érezhette magát. Ismét olyan szerepben volt, ami már az évek rutinjával tudott kezelni. Nem mellesleg mindig is jobban kedvelte azokat a diákokat, akik inkább kérdeztek, és nem a maguk erejére támaszkodtak. Bár a többi tanár inkább a „szorgalmasabb” diákokat preferálta, az általuk „lustának” tituláltakkal szemben, de az öreg tudta, hogy az esetek jelentős többségében nem erről van szó. Az értelmesebb diákok ösztönösen tudták, hogy a kérdésükre kapott válasz az lesz, ami a tesztekben is szerepelni fog, míg a tankönyvekben szereplő válasz koránt sem biztos. Elvégre a teszteket a tanár állítja össze nem a tankönyv. Eme logika mentén, a harcművész szépen türelmesen adta meg a sorjázó kérdésekre a választ.
– Szóló Paradise az aminek a neve is mondja. Azzal a szándékkal hozták létre, hogy a céhekhez nem csatlakozó játékosok is támogatást kapjanak. Sajnos azonban nem csak a fényes oldal jelent meg, hanem az árnyoldal is. Ha egyedül megy oda, még véletlenül se fogadjon el olyan ajánlatot, ami arról szól, hogy nem a kitaposott úton érjen el gyors előre haladást. Szóval én azt ajánlom, a Tabletta vásárlás kerülje!
Hagyta, hogy a lány megeméssze a válaszokat, majd a következő kérdésre tért rá.
– A negyedik szint a kedvencem, nem csak nyugalmas, de remek horgászhelyeket kínál. És természetesen akad ott olyan szórakozási forma, amit egy maga fajta fiatal lány talán jobban preferál. – mosolyodik el – Én sokat járok oda. Segít megtartanom a józan eszem épség, ha van egy hely ahol hétköznapi tevékenységet űzhetek, és nem kell folyamatosan az életemért aggódni. Már pedig nekem a 4-es szint egy ilyen hely.
A gyűrű kapcsán elő törő kételyeket megérti, azok a racionális elmék, amik még nem tudtak elvonatkoztatni a kinti világtól nehezen fogják fel, hogy van olyan segítség, amiért nem kell cserébe nyújtani semmit.
– Nem kenyerem ítélkezni a rendszert megtervezők indítékai felett. Ha az, aki ezt megtervezte, úgy ítélte a gyűrűért cserébe nem kell adni semmit, nos akkor én azt készséggel elfogadom. Aincrad és a kinti valóság közt hatalmas a különbség. Kint a gazdasági érdekek nyílván azt kívánnák, hogy egy előállított terméket minimum előállítási értéken adják tovább, de az optimális az, ha haszon van rajta. Itt bent ilyen gazdasági érdekek nincsenek. Bár kétségtelen, hogy bizonyos termékek csak pénzen érhetők el, de nem az előállításuk miatt, hanem mert az egyensúly azt követeli meg, hogy az erőforrások ne legyenek korlátlanok. – Amint Minakora néz, azonnal rájön, hogy túlzásba vitte, és már kezd unalmas előadássá fajulni az egyszerű felvilágosítás. Ezért inkább nem firtatja a dolgot tovább. A lány vagy elfogadja a tényt, hogy a gyűrű ingyenes, vagy nem. Ez már legyen az Ő problémája.

A teleportálás említésére a kardforgató arca olyan lett mintha citromba harapott volna. Takada elég empatikus alkat, így azonnal lehozta, hogy ez nem a kedvence a társának. Így kompromisszumként a következőt ajánlotta;
– Nem kell most azonnal lemenni, elég, ha a küldetés leadása előtt beszerzi a gyűrűt.

Már épp indulna tovább, mikor a jártassága bejelzett. Talán az a mob tért vissza a társával, akit az iménti teszt során Minako észlelt, de az öreg gyorsan elhallgatott és irányba fordult. Az egyezményes kézjellel mutatta a lánynak, hogy csendesen. Majd nagyon halkan közölt;
– Hét óránál az erdő szélén, a ferdén nőtt fa tövében. Próbálja őket megközelíteni, és az egyiket rohanja le. A másikat én intézem az íjjal.
Még megvárta, míg a lány jelez, hogy érti, majd előszedte az íjat és egy vesszőt illesztett az idegre.
– Csak nyugalom, és bízzon bennem! Nem áll szándékomban hátba lőni magát.

Persze ha a lány ágál, akkor biccent egyet és lövésre emeli az íjat, majd biztos kézzel leteríti az egyik vadat. Viszont ennek az az eredménye, hogy a másik megriad és elmenekül, így a lánynak esélye sincs elérni. Kénytelen várni egy másikat.

Ha nem kételkedik a férfi jó szándékában és elindul, akkor amint leteríti a hozzá közelebbi vadat, Takada a már becélzott, épp megugrani készülő másikat pixelezi az íjjal.


//Róka//

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Minako Szer. Dec. 16 2020, 16:45

Nagyot bólintott a férfi válaszára.
- Persze, bármikor szívesen viszonozom. – Mosolygott és hajolt meg tiszteletteljesen. Bár nem tudta miként is tehetné meg, hiszen sokkal tapasztaltabbnak tűnt az öreg, mint ő valaha is lesz.
Kíváncsiságát kiélve tette fel a soron következő kérdéseket.
- Tabletta?... Mármint drog? – Kérdezett vissza értetlenkedve, sose vonzották az efféle szerek, bár nem egyszer játszadozott már el az alvásmentes élet csodájáról, de ez kivitelezhetetlen és idebent még igénye sincs rá. Nincs úgy leterhelve, mint kint volt, bár erre ő már nem emlékszik. Sokkal nyugodtabb és szolidabb, mondhatni szebb élete van idebent, a kellemetlenségek ellenére is.
- Ez magára vall. – Jelenti ki, ahogy a négyes szint horgászlehetőségeiről beszél, bár nem mintha ismerné a férfit, mégis annyira el tudja képzelni, ahogy a part mellett ücsörög és űzi ezt a fajta türelemjátékot.
- Azért annyira még nem öreg… – Jelenti ki Minako, meggondolatlanul és amúgy ártatlanul, jó szándékkal, amikor a Takada arról beszél, hogy félti az életét. Ismét a nyakára kulcsolja a kezét, miközben szoba kerül a gyűrű ismét.
~Aincard és a kinti világ~… olyan természetesen hangzott el ez a mondatrész amely mellbevágta Minakot. Minden nap, mindig amikor felébred és ráeszmél, hogy nincs semmije és senkije… Amikor szembe kéne néznie a valósággal, hogy hatalmas a probléma és nincs rendben…. sem ő, sem pedig semmi, mindig elnyomta. Nem akart erről beszélni, ezzel foglalkozni sem pedig szembenézni vele. Mindig azt mondja a megoldást keresi, de retteg a valóságtól, most pedig ilyen természetesen, így a szemére hányták.
Lesápadt. Kedve lett volna elfutni, ha nem lenne ahhoz is gyáva. Most úgy érzi, jobb ostobán nem érteni a dolgokat és az összefüggéseket, mintsem szembenézzen a problémáival. Pont ezek az emberek azok, akik ilyenkor másik világokba menekülnek, de itt… ezt sem teheti meg. Zavaros volt minden, de félt meglátni a teljes képet.
Elmosolyodott, de nem volt őszinte.
- És mi volt a legnagyobb hal, amit eddig sikerült kifogni? – Terelte el a témát és próbált olyan beszélgetést kezdeményezni, amiről azt sejtette, az öreg szívesen beszél majd. Nem a gazdaság ijesztette el, hanem az, hogy szembenézzen a valósággal, bár még mindig úgy érezte magát mint akinek a fejét jeges vízbe nyomták.
Úgy tűnik sikerült kényelmesebb vizekre terelni a témát.
- Rendben, akkor majd beszerzem később, úgyis az egyes szinten kell leadni. – Magyarázta, hiszen oda úgyis csak teleporton keresztül jut el.
Szinte egyszerre riasztott be az észlelésük. Minako biccentett, hogy tesz egy próbát és meg sem fordult a fejében, hogy a férfi akár hátba is lőheti, ameddig nem tette szóvá. Sőt… mivel olyan magabiztosan beszélt, így eddig azon sem aggódott, hogy véletlenül elvétené a célt és ő esne áldozatul. Most viszont beleremegett a lába a gondolatba. Bölcsebb lenne megfigyelni még a férfi képességét, de már rábólintott. Nem érezte, hogy visszakozhat. Halk léptekkel közelítette meg a ferde fa alatti bokrot. Ahogy közeledett, úgy rajzolódott ki a két állat testének alakja, bár ez még mindig sok mindent takarhatott volna. Majd eltette a kardját és puszta kézzel ugrott a bokor mélyébe.
- Megmentettünk egy életet! – Emeli fel a nyulat, miközben a róka pixelekre bomlott mellette. Minako pedig elengedte a vadat, még mielőtt ki találja lőni azt is Takada >.>
//Nyúl//
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1530/1700Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1530/1700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Dec. 17 2020, 22:10


Az öreg elgondolkodva néz maga elé, majd elég határozottan válaszol;
– Nem. Drognak azért nem nevezném. Legalábbis a hatása alapján, de függőséget okoz. A könnyű fejlődés ígérete, de nagyon rögös az az út, amin vezet.

– Már említették egy páran, hogy talán egy kicsit túlzásba is viszem, – mosolyodott el Takada – és talán igazuk is van.
A korára tett célzásra hallkan fel is kacagott, nem egy sértődős fajta.
– Az öregség is csak nézőpont kérdése. Bár az viszont tény, hogy nekem kevesebb vagy talán csak annyi van hátra, mint magának előre. De ebben a világban nem a természetes elmúlástól kell tartani. – komorodik el újra. Majd, amikor a lány a horgász zsákmányáról kérdezi, talán egy kicsit nagyobb szünetet tart a kelleténél. Nem valami színpadi hatás miatt, egyszerűen csak bizonytalan lett. Nem tudja, hogy most alkalmi társa, Aincradban fogott halra gondol, vagy a valóságos világban kifogott legnagyobb halára.
– Még nagyon alacsony a jártasságom, így csak kisebb halakat vagyok képes megfogni. De minden használattal fejlődik, így hamarosan már akár egy vacsorára valót is megcsíphetek.

A harcművész élénk érdeklődéssel figyeli, ahogy Minako a legjobb tudását használva igyekszik becserkelni a mobot. Majd puszta kézzel igyekszik elkapni, és sikerül is neki. Amint a lány az áldozata felé lendül, és Takada el tudta dönteni melyik lesz az, a másik felé irányítja a vesszőt és el is engedi. A vörös bundásnak épp csak annyi ideje volt, hogy megvillantsa lompos farkát, és már pixeleződött is. Minako megjegyzésére nem mond semmit, csak egy halvány mosoly jelenik meg a szája sarkában.
Mire visszaér a lány az íj már is nyugalmi állásban van, és az öreg már az előttünk álló sétára készül. Ugyanis a lány szavaiból azt vette, ki, hogy a felszerelkezés napolva lett, így nincs más hátra, mint irány az erdő.
Azért az iménti manővert nem tudja szó nélkül hagyni;
– Ha az előbbi módszert kívánja alkalmazni, – int kezével a bokrok irányába, ahol a lány rávetette magát a nyúlra – ugyan csak sok pontot kell majd pakolnia a gyorsaságra és talán az erőre is. Egy medve nem biztos, hogy hagyja magát ölelgetni. – majd gyorsan hozzá teszi – De nyugodjon meg! Ebben az erdőben nincsenek medvék. Vadkanok igen, de medvék azok nincsenek.

Komótosan indul el befelé az erdőbe. Elvégre nem sietnek sehová. A küldetésen nincs időkorlát, ő pedig csak gyakorolni jött ide. Továbbra is bekapcsolt észleléssel halad előre. Közben, hogy elüsse az időt, és mert amúgy sem lát semmi mozgást;
– Az most már tudjuk, hogy én mivel ütöm el az időt! – céloz a horgászatra
– De Ön mivel tölti napjait, ha épp nem küldetésen van?

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal500/3500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Mia Kedd Márc. 09 2021, 08:46

Szóló szafari

Ismét egyedül. Az egyetlen nem-barát barátom, aki elkísérhetett volna, elfoglalt volt, így magamra maradtam egy kerek erdő közepén. A tikkasztó napsütés melegebb volt, mint vártam és még az égbe nyúló fák árnyéka sem nyújtott védelmet ez ellen. A terep itt-ott változott, ám én most nem azért voltam itt, hogy a környezet viszontagságaival foglalkozzak. Elhatároztam, hogy most csak a vadászattal fogok foglalkozni. Spoiler: Nem sikerült. Gondolataim ismét elkalandoztak valahova egészen máshova, messzi-messzi vidékekre, a való életbe. Ha ilyen ütemben haladunk, egy öregek otthonában fogok felébredni, gyerek és család nélkül. A tizenhat éves Ai, aki hirtelen megöregedett. Igaz, hogy nyolc év ki is esett az életéből, de ez kit izgat, mikor egész életét egy játékban töltötte? El tudtam képzelni az emberek képét, amikor meglátnak. Szánalom és megvetés, ez jut majd osztályrészemül, ha kijutok ebből a játékból. Nem fogok tudni mit kezdeni magammal, mikor mindennek vége. Persze ha már itt vagyok, meg is próbálhatnám élvezni, a harc, még ha el is vesztettem, bejött, kovácsnak készülök és ahogy tudok, igyekszek segíteni a többieket. Persze nem a saját káromon, de megteszem, ami tőlem telik.
Hirtelen már nem is érdekelt annyira az erdő, vagy annak vadjai. Feladtam, a gondolataim stagnáltak egy téma körül akárhányszor kimozdultam és nem bírtam szabadulni tőlük. Persze fel-felemeltem az íjam egy-egy állat érkezésekor és meg is próbáltam elejteni, ám többnyire nem jártam sikerrel. Hogy ez a letargiának, a lények ügyességének, az RNG-nek, vagy misztikus hatalomnak volt-e köszönhető, azt nem tudtam, de a lényegen nem változtatott; egy csődtömegnek éreztem magam és ismét nem volt itt senki, hogy megvigasztaljon. Tulajdonképpen a legutóbbi alkalommal, mikor mással mentem vadászni, elvesztettük egymást és csak az ijedtség jutott osztályrészül számunkra. (Meg egy fácán, de az kit érdekel ilyenkor?) Talán az a sorsom, hogy egyedül legyek. Hogy egyedül járjam ezt a vidéket, egyedül ismerjem meg, egyedül vadásszak és egyedül harcoljak. Egyedül éljek, már amennyire ezt életnek lehet nevezni. Ironikus, nem? A valóság elől menekültem ebben a világba és most semmi másra nem vágytam jobban, mint a valóságra.
Ebben az ütemben haladva beköltözhetek egy idősek otthonába, ha ennek vége. Nem lesz több vadászat, csak a nyugodt semmittevés. Valószínűleg visszavágyok majd ide, hiszen itt bármit megtehetek. Még ha nem is volt valóságos, legalább csábító. Képes lennék rá? Élni az életemet miután kijutottam? A gondolatok teljesen elvették a kedvem a vadászattól, így csak keseregve bolyongtam fel és alá és korholtam magam, amiért ilyen távolságtartó vagyok. Hiszen odakint nem ilyen voltam. Élettel teli és vidám életet éltem, barátok vettek körül. Most minden olyan nehéz és idegen. Egy-egy állat a közelembe jött és megszagolt. Talán érezték, hogy nem jelentek veszélyt számukra. Nem tudom már meddig fogom ezt bírni. Nem csak a vadászatokat, hanem azt is, hogy mindig ebbe az állapotba kerülök ezen alkalmakkor. Nem sok értelmét láttam folytatni. Talán csak el kellene itt aludnom és várnom a véget. A frontharcosokra bízni az egészet. Frontharcosok? Hirtelen elöntött a düh. Végül mindig ide lyukadok ki. Mégis miért nem képesek már végigvinni a játékot, hogy legyen már végre vége? Ők talán nem akarnak kijutni. Kockázatot kellene vállalni, mindenki érdekében. Én ezt tenném. De nem ítélhetek el másokat, amiért nem. Kapcsolatokat alakítottak ki, amiket nem szeretnének elveszíteni, ezt megértettem.
Hirtelen felindulásból rohanni kezdtem, ki a világ szélére. Nem akartam leugrani, csak látni a magasságot. Érezni akartam a félelmet, ami visszatart, hogy megérthessem, mit gondolnak. Ámokfutásomat rengeteg állat kísérte, azonban engem már nem érdekelt a vadászat; csak egy dolog érdekelt - a szint széle. Nem tudtam, merre lenne a legrövidebb út, tájékozódó képességem még nem alakult ki és akkor éppen a mapot sem jutott eszembe megnyitni. Csak rohantam és rohantam, nem törődve a körülöttem lévőkkel. Maratoni futásomnak egy földből kiálló gyökér vetett véget, aminek köszönhetően a földre zuhantam és bár nem esett bántódásom, nem is éreztem fájdalmat, a sírás kerülgetett, játékba lépésem óta először.
Egy csirke -nem a várt, vagy megszokott vigasztaló partner- kotkodált oda hozzám és a nyakát nyújtogatta. Eszembe jutott a fehér hollós jelenet. Vajon ez mit jelenthet? Szomorúan nézett le rám, talán azt akarta, hogy legyen valami sikerélményem is. De sikernek lehet nevezni azt, ha önszántukból kínálják fel a zsákmányt? Végül egy hálás mosollyal a fejére tettem a tenyerem és így sikerült "elkapnom". Nem öltem meg, így tovább élhetett, noha talán ő is el akart tűnni innen. Kegyes dolog lett volna. Én nem ebben hittem, vagyis eddig nem. És ezután sem akarok. Még mindig van életünk, odakint is és itt is. Csak meg kell találni a megfelelő társakat és életformát, én pedig folyamatosan egyre közelebb kerültem ehhez, ugyanakkor még mindig nem tudtam mit szeretnék csinálni. Akárhogy is - vadászat sikeres.


Csirke
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal566/1500Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (566/1500)
Céh:

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Ryukyu Kedd Ápr. 27 2021, 20:01


Szóló Szafari

Valahol mélyen élt benne az a remény, hogy miután sikerült egyenesbe hozni a családot, nem kell többet nélkülöznie, de ha már így alakult nincs mit tenni. A lényeg, hogy a „kicsik” és Hana már biztonságban vannak.
Első ötlete az volt, hogy elmegy a szafariba és szerez némi kaját. Viszont út közben rájött, hogy a hús önmagában még kevés, azt el is kell ám készíteni. A közös munkamegosztás révén, az ő feladata volt a beszerzés és a neje volt a készítő, ennek megfelelően a főzés jártasságán egy árva pont sem éktelenkedett, így ezt az ötletet elvetette. Második lehetőségnek az jutott eszébe, hogy az 5-ös szintre megy és valami mobból szerez olyan lootot amit cserealapnak fel tud ajánlani. Azon a szinten még kószáltak koboldok, és azokból akár arany vagy valami csecsebecse is eshet, szóval úgy döntött oda megy és ott próbál szerencsét.

Már jó ideje bóklászott a szinten minden különösebb eredmény nélkül. Lehet nem régen járt itt valaki előtte és még nem spawnoltak vissza a mobok, vagy egyszerűen csak nincs szerencséje. végül arra jutott talán több sikerrel és kevesebb energiával jut eredményre, ha egy alkalmas helynek látszó területen letáboroz, és egyszerűen megvárja míg őt találja meg valami mob. Az ötlet révén egy kis domb tetejére telepedett le és onnan figyelte a fák sűrűjét, hátha felfedez valamit.
Várakozás közben felderengett előtte Yukihana arca és erre rögtön mosolyogni támadt kedve. Az első közös vacsorájuk melyet teljes egészében saját erejükből tudtak prezentálni a gyerekeknek. Kezdő vadászként a húsadag is elég soványka volt, amit Hana kezdő főzés jártasságával, még az éppen ehető kategóriában tudta az asztalra tenni. Mivel nem volt elegendő, így csak a gyerek és a tanárnő kaptak belőle. A srácok fintorogva szemlélték az ételt. Keiichi meg is jegyezte;
– Sensei szerintem ezt alaposan odaégette. – Ujin egy kis humorral próbálta ellensúlyozni az étel minőségét.
– Te meg miről beszélsz? Nem látod, hogy szándékosan lett ilyen? – még egy mosoly is előkerült a kardforgató tarsolyából – A tanárnő jó tudja, hogy a szervezetnek mi kell a mérgek semlegesítéséhez, ez itt – mutat a megéget részre a fiú tányérján árválkodó hússzeleten – aktívszén, ami jól megköti a méreganyagokat! Nem tanultad fizikából. Vagy kémiából? – bizonytalanodik el, de a srácok már vigyorogtak így már nem is volt szükséges tisztázni melyik tantárgy anyagával nincs tisztában.
– Itadaki-masu! – hangzott több irányból is, és a kölykök hozzáláttak az evéshez, míg a nő hálás pillantásokkal köszönte meg a mentést.
Amúgy maga az étel nem volt rossz, és a vacsora további része élénk beszélgetések közepette zajlott, ami persze nem volt más, mint az egymással perlekedő srácok zsibongása. Ryu nem tudott rájuk haragudni. Már egy ideje együtt voltak és lassan kiismerte melyikükükre mi jellemző, és volt hozzá elég türelme, hogy mindegyiket a helyén tudja kezelni. Igaz ezzel szerencséje is volt, mert egyik gyerek sem volt az a tipikus bajkeverő, ezért olyan különösebben nem volt nagy kihívás. No meg igazából Hana volt velük sokat, de ő sem panaszkodott rájuk.

Ryukyu körül nagy volt a csend. Se híre se hamva egyetlen valamire való mobnak. A férfi hanyatt dőlt egy fának, és jobbját maga elé tartotta kitárt ujjakkal. A fák közt beszűrődő fénypászma pont a gyűrűjén csillant meg. Ismét elmosolyodott. Hiányzott ugyan neki a nő, de mivel a legtisztább szeretettel érzett iránta, így a felesége kapcsán, semmilyen negatív gondolat vagy érzés nem tudott gyökeret verni sem elméjébe, sem szívébe. Ez a gyűrű volt az egyetlen amire azt mondta a rekvirálás során, hogy semmiképpen sem hajlandó átadni. Elszántsága és a kijelentését nyomatékosító ábrázatát látva a sereg tisztje jobbnak látta nem erőltetni a dolgot. Így is épp elég vagyonra tettek szert a férfi révén.
A kardforgató lassan kezdte magát elég komolyan elunni, így mivel a várakozós módszer sem vált be, felkászálódott és csakúgy találomra megindult egy irányba.

Mostanra már biztosan tudta, hogy a tervei nem egészen úgy alakultak, mint azt szerette volna, így már bármivel beérné, csak sodorja az orra elé a balsorsa azt a szerencsétlent. Igaz ezt nem könnyitette meg az, hogy sem lopakodása, sem észlelése nem volt, melynek következtében erősen élt benne a gyanú, hogy nem arról van itt szó, hogy nincs itt semmi, hanem inkább arról, hogy a környék lényei jó előre tudnak az érkezéséről, és mivel a szintje jóval felette áll az itteni moboknak, így azok jobbnak látják inkább kitérni előle.

Nem kevés idő elteltével, végül úgy tűnik sikerrel járhat, mert a közelében valami motoszkált. Ujin eddigre már egy csigával is beérte volna, igaz nem rajong túlzottan a francia konyháért. Viszont ami motoszkált szerencséjére jóval nagyobb lehetett egy csigánál, legalábbis az általa keltett zajból kiindulva. Lassan és óvatosan vonta ki a kardját. Elég pontot áldozott az erőre ahhoz, hogy még ezzel az ócskasággal is elég sebzést tudjon okozni egyetlen támadással is. Amint elérkezettnek látta a pillanatot minden gyorsaságát latba vetve rontott rá áldozatára.


//Vaddisznó//
Ryukyu
Ryukyu
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2021. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Kerek Erdő - Page 3 Exp_bal1449/1300Kerek Erdő - Page 3 Exp_ures  (1449/1300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerek Erdő - Page 3 Empty Re: Kerek Erdő

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.