Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Börtön megbeszélés

+17
Hermit
Michiko
Anatole Saito
Aidor
Shukaku
Noxy
Atoru
Jun
Szophie
Kazuma
Koshitsu Esutel
Mirika
Peter Worker
Kayaba Akihiko
Halász Alex
Chancery
Egil
21 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Börtön megbeszélés Empty Börtön megbeszélés

Témanyitás by Egil Csüt. Jan. 09 2014, 22:55

Majd el lesz döntve, hogy kell e majd a későbbiekben ez a topic, vagy sem, de gondoltam megnyitom, hogy ne a javaslatok topic legyen tele ezzel a témával.

Börtön - Börtön kristály

Írtatok eddig magáról a kristályról, magáról a börtönről, majd még tovább is részletezve lesznek ezek a témák. Valószínű annak a mesélőnek lesz ebben nagyobb szava, ki mesélni is fogja a szabadulásokat. (Lásd pár sorral lentebb)

Azonban mielőtt ezek megbeszélésre kerülnének, addig a legfontosabb téma ezt illetően, hogy a kristálynak és a börtönbe kerülésnek milyen következményei legyenek. Ha ebbe nem jutunk dűlőre, akkor fölösleges is tovább folytatni.
Kezdem azokkal amikkel az észrevételeim szerint mind egyetértettünk:
- Mesélői NJK-t is a börtönbe lehet küldeni, azonban ezek a karakterek csak akkor szabadulhatnak a börtönből, ha az a játékos is beleegyezik, ki elkapta őket.
- Rendes játékosra is lehet használni őket.
- Az így elkapott játékosok egy rövidebb történet keretén belül tudnának csak szabadulni.

És akkor a vita téma:
Milyen hatása legyen a kristálynak a játékosokra?
Ebben két véleményt láttam megfogalmazni.
Az első az volt, hogy nem kéne más hatás, hisz nem lenne fair a börtönbe kerültekkel szemben.
A másik az volt, hogy kéne valami hatás a játékosokra, hisz mégis csak börtön, és a másik mégis csak fizetett valamennyit a kristályért.

Személyes vélemény:
Az elsővel az a baj, hogy következmények nélkül tényleg nincs értelme ennek, hisz ki akarna lecsukni egy olyan játékost, ki folyamatosan ki tud szabadulni a börtönből. Sőt, még talán élvezi is. A kristály így elvesztené az értelmét, hogy féljünk tőle, hogy rajtunk is használják.
A második viszont pedig félő nem csak karakteri ( mi izgalmas lehet ), de a súlyosabb büntetések okán useri ellentéteket is szülhet szerintem.  

Vélemények ezt illetően?
Egil
Egil
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 231
Join date : 2013. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Chancery Csüt. Jan. 09 2014, 23:25

A Börtön Kristály is olyasmi, amin eléggé törtem a fejem...  scratch 
De sokmindenre nem jutottam, csak amire általában a primitív agyammal tudok.

Hogy milyen hatása legyen? Nekem ez ugrott végül a fejembe pár nap után:
Aki börtönbe kerül, az ugyan játszhat tovább... de csak az épp folyó játékait. Új küldetéseket, ismerkedősöket, KT-t addig nem vállalhat, amíg nem szabadul ki. A szabadulás körülményei azok, amiket még nekem sem sikerült egyenlrőe kitalálnom:
-Lehet erre kihegyezett, szigorú, nehéz és/vagy hosszú küldetés.
-Lehet szimpla időkorlát.
-Vagy a kettő egyszerre (fix időn belül be kell fejeznie a szabaduló küldetést). <- Ez mondjuk azért illékony, mert ha valaki előre nem láthatólag nem lesz itt sok ideig, akkor bukás...

Ha lesz még ötletem, akkor írok >.> Meg persze jöhetnek mások is XD

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Halász Alex Csüt. Jan. 09 2014, 23:33

Sztem ez nem jó.

Valami olyasmi kéne, ami karinak hátrány, de usernek sok kijátszási lehetőséget ad. Surprised

_________________
Börtön megbeszélés 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Jan. 09 2014, 23:35

Alapból hülyeségnek gondoltam a kristályt, mert nem a játékost kéne büntetni amiatt, mert egy piros karaktert szeretne játszani.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Chancery Csüt. Jan. 09 2014, 23:41

Hmm, igaz *dörgöli meg Al fejét :3*
És ha mondjuk játékai ugyan lehetnek, de szigorúan a börtönös helyszínen? Akkor van játszási lehetősége, de mégis börtön. Surprised
*Ötletel*

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Halász Alex Csüt. Jan. 09 2014, 23:41

Igen, ezért is kéne a kristályt úgy megalkotni, hogy kijátszási lehetsőség legyen benne Surprised

pl egy új topic, Börtön névvel egész kecsegtető lehet *.*

_________________
Börtön megbeszélés 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Peter Worker Csüt. Jan. 09 2014, 23:44

Ettől függetlenül, ha valakit börtönbe zárunk és megjelenik a következő bosson, azt a történetbe nem tudom, hogy lehetne belemagyarázni.

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

Börtön megbeszélés 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 31

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Halász Alex Csüt. Jan. 09 2014, 23:50

xD

Valahoyg ki kéne tudnia jönni

Sztem a kristályok, meg potik nem olyan nagy érvágások, ha pl az illető beáldozza a felét az állományának azért, hogy kijuthasson.

És akkor in game is elmondhatja, hogy mennyit kellett szenvednie azért , hogy kijuthasson (lehetne vmi dungeon féle, aminek a nyereménye a kijutás)
viszont nem érvágás useresen. Surprised

_________________
Börtön megbeszélés 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Mirika Csüt. Jan. 09 2014, 23:54

Ha dungeon-szerű szabaduló mutatvány kell, arra van megoldásom, de az én elképzelésem szerint egyedül nem lehetne onnan kijönni, szóval szabadítócsapatra lenne szükség :3
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Jan. 10 2014, 00:13

Ezt javaslom börtönnek egy kis átírással.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. Jan. 10 2014, 11:02

In hungary, Please Rolling Eyes

Lehetne mondjuk olyan, hogy tényleg lenne külön Fórum a börtönre, amiben különböző topikok különböző helyszíneket jelölnének, vagyis ha valaki odakerül, továbbra is játszhatna ott.

Korábban már megkezdett küldetéseit, KT-jait, eventjeit, játékait még befejezheti, de újat nem vállalhat, bosst sem. De kérelmezhetne küldetést a kiszabadulásra, vagy a börtönön belül is lehetne küldetéseket vállalni.
Tehát nem lenne hátránya az usernek abból, hogy nem tud játszani a karijával, mert a börtönben is lennének külön küldik, esetleg KT-k is, ha egy börtöntárssal kijátssza. Tehát a börtönben ugyanúgy folytatódna a játék, mint azon kívül, csak börtönön kívüli küldetéseket, KT-kat, eventeket, bossokat nem vállalhat. De lennének külön börtönküldetések.

Aztán ha úgy érzi az illető, egy börtönszabadulós küldetést kérelmez, akár többen is összefoghatnak, s a mesélő a küldi által kiszabadítja őket. S ahogy kijutnak, már vállalhatnak kinti játékokat.

Büntetésnek még gondoltam azt, hogy ha egy zöld indikátoros vagy ideiglenesen sárga jutna be börtönbe, az véglegesen sárga maradna, de ezt valszeg sok User ellenezné.
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Halász Alex Pént. Jan. 10 2014, 12:09

KA ez az a dungeon, ahol megtalálják Yuit Kiritoék, nem? Surprised

Esu chan, igen a véglegesítés nem lenne olyan klafa, főleg, ha úgy lett sárga mint Esu. Rolling Eyes



_________________
Börtön megbeszélés 698kise_ryouta_ryouta_kis
"Alex a minden lében kanál karakter"
by Ranmaru
flamberg:
Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Chancery Pént. Jan. 10 2014, 12:20

Nem, Yuit az erdőben itt találják, itt csak rájönnek, ki is ő valójában Smile (Itt támadja meg őket az a nagy kaszás)

_________________
Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Kazuma Pént. Jan. 10 2014, 18:46

Én ellenezném Esu ötletét... Rolling Eyes
Nem szeretnék bossokról, küldetésekről vagy épp egy jó eventről lemaradni azért, mert valaki használt rajtam egy kristályt (és szerintem más sem).

„mert nem a játékost kéne büntetni amiatt, mert egy piros karaktert szeretne játszani.”
Ezzel viszont egyet tudok érteni. >.>

_________________
"Trusting someone... means relying on them and only the weak do that."
Börtön megbeszélés Tumblr_m3w64cxZZc1qh97ajo1_500
"The only ones who should kill, are those who are prepared to be killed."
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Szophie Pént. Jan. 10 2014, 18:49

Szerintem ugye a börtön lehetne egy külön topic, ahogy fentebb említették. Viszont nem kéne külön küldetésben kijátszani, az bonyodalmas lenne, minden szempontból. Inkább lehetne egy limit, mondjuk: legalább 5 kör, mindegyik körben 500 szavas postok.. (most hasra ütés szerűen mondtam valamit) Ezt talán még annyira nyomon követni/ellenőrizni sem kellene. Csak azt megnézni, hogy a megfelelő szó szám megvan-e. Így legalább nem egy mesélőtől, vagy a kiszabadításra indult karakterek userének postolási gyorsaságától függene, hanem egyéni tempóban menne. És ha megfelelő nagyságúra rakjuk ennek a számát, az elég büntetés szerintem, mert mégis jutalommentesen írni kell sok-sok szót. És az, ha nem mehet bossra/minibossra viszont elég nagy büntetés, usereknek nem tetszene, nekem legalábbis tuti nem. Pláne ha büntetlenül küldtek oda. Ahogy eddig is megtudtuk oldani az időben rakodást, most is megfogjuk.. Mondjuk a boss után küldtek oda, de kövi bossra kiszabadultam, vagy mittom' én. Úgyis idő telik el közötte, mert mire megtaláljuk.. szóval lenne rá ideje a karinak. Plusz egy küdi mindig elhúzódik, egy börtön küldivel is így lenne. Nem jó.>.> Meg eleve, mire az alapból felvett küldiknek vége, a börtönből rég kiszabadul az egyén.. A börtön kt-kat viszont támogatom.^^
Nahh szóval.. ha holmi kiszabadulás miatt kell pusz 10 db 500 szavas postot írnom, és nem kapok rá semmi jutalmat, az szerintem elég büntetés, akárhogy nézzük.. Ezzel persze az a gond, hogy userek elsumákolhatják.. majd írok, ha lesz kedvem.. majd írok, ha lesz időm..
Erre megoldás az, hogy mondjuk lenne egy időhatás, amikorra meg kell írniuk. Ha ezt nem teszik, és nem írtak hiányzásokba, akkor mondjuk arany levonás, vagy ehhez hasonló büntetést lehetne eszközölni, a késés mértékétől függően..
Persze ez csak az én véleményem. Szerintem ne keserítsük meg azért annyira szegény börtönbe kerültek dolgát.Sad Ennél jobban legalábbis ne.

_________________
Börtön megbeszélés 0510Börtön megbeszélés 1110Börtön megbeszélés 0310
Börtön megbeszélés Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Jun Pént. Jan. 10 2014, 18:59

Ha jól emlékszem a kristályt akkor lehet aktiválni ha a célpont életereje vörös zónába esik. Szóval ha jobban belegondolunk egy Kazu féle hírhedt vöröst bizonyára nehéz lenne elkapnia valakinek. A kristály pedig szerintem tökéletes indok ahhoz, hogy a vörösök egy része miért gyanakvó, kívül állóbb fajta. Legalábbis én megfigyeléseim alapján akiknek indikátora nem zöldség, az sokkal inkább ember kerülőbb. Akire pedig a kristály aktiválva van, az bekerül a jövőbeli kinevezett börtön topicba, ahol két három kör alatt kijátszhatja a szabadulását. Semmiféle jutalom nem jár érte, csupán meg kell tennie, mert amíg a karaktere "börtönben" van addig esetleg a vállalható dolgainak száma felére esne, vagy valami hasonló lehetne. A kristály elkészítése pedig nem olcsó szóval kétlem, hogy volna olyan elvetemült valaki, hogy minden boss idejére beküldené ugyanazt az alakot oda... :3 Szóval ettől nem kell félni, hogy hogy játsza ki. Kiszabadult és kész, akik meg tudtak róla, hogy börtönben van sejtheti, hogy min ment keresztül ezért nekik is lesz bőven mit reagálniuk. Ami szerintem még érdekes lenne a szökéshez, az az, hogy a cellából való kiszabaduláson keresztül, örök mögötti elosonásig bármi lehetne benne amit a mesélője kitalál.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Koshitsu Esutel Pént. Jan. 10 2014, 21:24


Oké, mivel az idővel lehet variálni, akkor jelentkezhet más küldikre is és bossra is. De sztem a jutalmazatlan hosszú hsz-ek írása az usernek büntetés, nem a karinak, s a börtönbe küldő sem jár vele jól sehogy sem. (Főleg, hogy akár egy délután alatt is meg lehet írni 2000 szavas hsz-t, így a börtönbe küldő semmit nem nyer vele.)

Miért ne lehetne úgy megoldani, hogy az usernek jó, a karinak meg rossz legyen? De úgy, hogy az is jól járjon, aki a börtönbe küldte.
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Atoru Szomb. Jan. 11 2014, 10:34

A börtönbe küldő nem kaphatna valami vérdíj féleséget? Mondjuk a börtönbe küldött szintje*30 arany (most mondtam egy számot) és így akkor a börtönbe küldő jól járna

_________________
Börtön megbeszélés Angel_beats___yui_and_hinata_quote_by_mikasatifavermilion-d6die8z
If you wait until you can do everything for everybody, instead of something for somebody you'll end up not doing anything for anybody.

Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Noxy Szomb. Jan. 11 2014, 12:45

Azt hiszem a megbeszéléses és vérdíjas témákkal egyet kellene, hogy értsek. Ha a "körözött" játékos beleegyezik, akkor egy külön idősávban megoldható lehetne, mondjuk két olyan játék között, amit csinál jelenleg az illető, vagy akár ismerkedős játékokban. Én amúgy is gondolkoztam valami ilyesmin, mivel a PB úgyis rendfenntartói feladatokat látna el ártatlanok védelmében. Very Happy

*gondolt még a jövőbeli céhház börtön részlegére*

Ami meg a börtönbe került játékost illeti, abból mondjuk járhatna úgy jól, hogy ha összedob egy posztot, hogy mit csinál börtönbüntetése alatt, vagy hogy szabadulna ki, akkor kaphatna szintén aranyat.

_________________
Statok:
Jártasságok:
Spec: Céhbazár március [A céhbónuszod arany része egy általad választott küldetésben a kétszeresére nő. (Mesélőnek jelezni kell!) - Bújj-bújj szellem, Ai küldetése]
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Szophie Szomb. Jan. 11 2014, 13:10

Szerintem, mivel sok növény kell egy ilyenhez, és nagyon drága, és amúgy meg nincs sok értelme, hogy valakit beküldjek egy börtönbe, aki utána úgyis kiszabadulhat, és én nem kapok semmit - avagy egy kis aranyat, de akkor annak többnek kéne lennie, mint magának a kristály értéknek, ami megint csak sok - így nincs sok értelme. Most vagy olcsóbbá tesszük, de akkor meg nagyon sok kristály lenne, és rövid időn belül mindenki a börtönben lenne, avagy nem tudoom...

_________________
Börtön megbeszélés 0510Börtön megbeszélés 1110Börtön megbeszélés 0310
Börtön megbeszélés Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Koshitsu Esutel Szomb. Jan. 11 2014, 13:30

Hmm... Én pl szívesen költenék pénzt exp-re. Ahhoz viszont kell a fentebb másoknál már említett körözési lista.

Kellene egy külön topik, amiben játékosok feljelentést tehetnek karik ellen. Bárki adhatna feljelentést, akár többen is tehetnek egy ellen. Minél nagyobb a bűncselekmény, s minél többen adták már fel az illetőt, annál több exp jutalommal jár a bebörtönzése.

Így valaki megveszi a kristályt, kiválaszt egy körözendő illetőt, börtönbe küldi, megkapja az érte járó exp-t.

Az illető, aki börtönbe került, hsz megírásával kijut, amire ugyancsak kap vagy arany vagy exp jutalmat. (Én az utóbbit javasolnám), de mindenképp kevesebbet kapna, mint a bebörtönöző.

De hogy a börtöntöltelék karinak mi hátránya származhatna ebből, nekem csak a sárga indikátorral való játszadozás jut eszembe. Vagy a képességeit egy darabig nem használhatja, de ez is kérdés, hogy karit, vagy usert szivat-e ez a büntetés.

Szóval a karibüntetésnél én is megakadtam. Mondjuk egy meghatározott játékszám alatt a végén nem kap arany jutalmat, csak exp jutalmat. Nem tom.

Persze a kristály használatának sikerességét is kellene korlátozni, bár ha tényleg nagyon nehezen beszerezhető lesz, akkor már nem kell korlátozni. Viszont nem érné meg nekem venni kristályt méregdrágáért, ha cserébe nem kapok semmit. És akkor sem éri meg az egész, ha a bebörtönzött kari nem szívja meg egy kicsit.
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Jan. 11 2014, 15:31

Azért biztos nem fog exp járni, hogy bebörtönöztél valakit.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Shukaku Szomb. Jan. 11 2014, 17:08

Véleményem szerint, ha valaki elkezd vörös karit játszani, játékosokat gyilkolászni, akkor vállalja azt, hogy ezért nem fogják kedvelni, esetleg hajtóvadászatot indítanak utána. Ha csöndes gyilkos, akkor bujkál, ha meg mészáros, akkor erőt gyűjt, hogy ne tudják elkapni. Az is lehet, hogy éppen hírnevet akar szerezni magának. A lényeg az, hogy szerintem nem user büntetés az, hogy veszít a kari dolgokat, ha bebörtönözik, mindössze csak izgalmasabbá teszi a játékot. A visszaéléseket könnyen lehetne úgy kezelni, hogy a már említett feljelentési listán el kellene érni X szavazatot ahhoz, hogy a rendszer engedje rajtad használni a kristályt, és mondjuk ebbe kellene egy-két céhvezér neve is szerepeljen... vagy valami. Aki ügyes, azt nem lehet megfogni, és így azokat sem csukhatják be, akik mondjuk önvédelemből lettek pirosak.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Jan. 11 2014, 17:19

Szerintem ezt úgy lehetne kivitelezni, hogy játékosok adhatnak be pénzt, amit megkap az, aki bebörtönözi az alakot.

Pl.: 500 aranyat adok Jun bebörtönözésére -> 500 arany levonódik, majd bekerül a vérdíj listába -> az 500 aranyat megkapja, aki bebörtönözi.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Noxy Szomb. Jan. 11 2014, 18:02

És akkor mi lesz a bebörtönzöttekkel?

_________________
Statok:
Jártasságok:
Spec: Céhbazár március [A céhbónuszod arany része egy általad választott küldetésben a kétszeresére nő. (Mesélőnek jelezni kell!) - Bújj-bújj szellem, Ai küldetése]
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Börtön megbeszélés Empty Re: Börtön megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.